آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار سیاسی > ایران > خبر سیاسی

پاسخ
    نمایش ها: 1667 - پاسخ ها: 13  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-02-2012, 08:33 PM   #1
حاجی جفرسون

تشکرها: 4,128
در 8,041 پست 26,408 بار تشکر شده
Points: 61,444, Level: 100 Points: 61,444, Level: 100 Points: 61,444, Level: 100
Activity: 6%
Activity: 6% Activity: 6% Activity: 6%
پیش فرض متن کامل سخنان احمدی نژاد در کنفرانس خبری

سخنان جنجالی احمدی نژاد در کنفرانس خبری
چطور است که 2 نفر سر یک چهار‌راه 200 دلار مبادله می‌کنند و این قیمت ارز می‌شود و یک عده آن را هم سر دست می‌گیرند و حمله به بازار می‌کنند. جنگ روانی هم در بیرون و هم در داخل وجود دارد .شبکه‌های خارجی فقط روی مسئله جنگ روانی مانور می‌دهند.
سرویس سیاسی «فردا»: همانگونه که انتظار می رفت رییس جمهور در کنفرانس مطبوعاتی خود نوک پیکان انتقاد را به سمت تمامی نهادهای رسمی و غیر رسمی نشانه رفت و وضعیت اقتصادی فعلی را معلول «جنگ روانی» و «پیامک ارسالی از سوی یک خبرگزاری» و .... دانست.

وی در آغاز سخنان خود که «فارس» آن را منتشر کرده است، با بیان اینکه جهان در آستانه تحولات مهم است، افزود: جهان در یک دوره‌ای سیر می‌شود که همه مناسبت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دستخوش تحولات است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه ملت ایران نقش مهمی در تحولات و مناسبات بین‌المللی ایفا می‌کند افزود: نقش ملت ایران در برقراری نظم آینده، نقش ارزشمندی است.

رئیس‌جمهور گفت: راه ملت ایران راه پاکی، تکیه بر عدالت، عشق، محبت و دوستی انسان‌ها بوده است. ملت ایران همواره بر این اصول تاکید داشته است و به دنبال عزت و پیشرفت برای همه ملت‌ها بوده است و گام‌های بلندی در این مسیر برداشته است.

وی با بیان اینکه اگر عدالت برپا شود، فقرها، تبعیض‌ها و کینه‌ها برطرف خواهد شد افزود: اگر عدالت برپا شود مسائل اخلاقی به کمال خواهد رسید؛ سرعت حرکت ملت ایران در مسیر تحولات بسیار بالاست که اخبار علمی و اجتماعی آن منتشر می‌شود.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه باید به سمتی برویم که محرومیت‌ها، فقرها و عقب‌ماندگی‌ها همراه با تبعیض‌ها از بین برود، به برگزاری اجلاس غیرمتعهد‌ها در تهران اشاره کرد و گفت که این اجلاس در نوع خودش بی‌سابقه بوده است.

وی افزود: 120 کشور جهان برای تغییر نظم جهانی و برپایی نظم عادلانه انسانی در ایران حضور یافتند تا وفاق به وجود بیاید و ادبیات جدیدی تولید شود.

رئیس‌جمهور همچنین به اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرد و گفت که نمایندگان ملت ایران با سرافرازی و هوشمندی در این اجلاس حضور یافتند.

وی با بیان اینکه نمایندگان ایران در مجمع عمومی سازمان ملل دیدگاه‌های ملت ایران را به گوش جهانیان رسانده‌اند، تصریح کرد: معلوم است که باید تعریف جدیدی از انسان، آرزوهای انسان و ضوابط انسانی و ارتباطات بین‌الملل ارائه شود.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه برخی مشکلات نیز وجود دارد، گفت: برخی‌ها نه تنها در 33 سال بلکه 60 سال است که در برابر ملت ایران قرار گرفتند و در هر مقطع زمانی به بهانه‌های گوناگون به ملت ایران فشار وارد می‌کنند تا از پیشرفت ملت ایران جلوگیری کنند.

رئیس‌جمهور همچنین گفت که ملت ایران با عزت و سرافرازی مسیر خود را با قدرت و هوشمندی ادامه خواهد داد.

نوسانات قیمت ارز مربوط به عوامل بیرونی و درونی است

رئیس جمهور در پاسخ به این سؤال که منشاء نوسانات قیمت ارز چیست و آخرین اقدامات دولت در راستای کنترل بازار چه بوده است اظهار داشت: نوسانات ارز متعلق به امروز نیست بلکه مدتی است که بازار دچار نوسانات شده و این روزها تشدید شده است.

رئیس جمهور با طرح این سؤال که اصلا مسئله ارز از کجاست تصریح کرد: چرا سال گذشته این حرف‌ها مطرح نبود؛ بسیار روشن است؛ دو عامل دست به دست یکدیگر دادند تا به ملت ایران فشار بیاورند یک عامل مربوط به بیرون و یک عامل نیز از درون است.

وی بر همین اساس به تحریم دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره و اضافه کرد: دشمن خرید نفت از ایران را تحریم کرده و بخش قابل توجهی از درآمد ارزی ایران از ناحیه فروش نفت است. همچنین مبادلات بانکی را نیز تحریم کرده است. یعنی اگر نفتی هم فروخته شده درآمد آن قابل هزینه کردن و جا به جایی نباشد.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه دشمن همه تلاش خود را برای اعمال این تصمیم بسیج کرده است گفت: در واقع این یک جنگ پنهان است؛ یک جنگ بسیار گسترده سنگین و در سطح جهان پراکنده؛ همکاران ما در بانک مرکزی و نهادهای مربوطه تلاش کرده و راه‌هایی را پیدا می‌کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه آنها موفق شدند مقداری از فروش نفت ما را کاهش دهند افزود: البته ما جبران خواهیم کرد؛ البته باید توجه داشت که یک نبرد است و دشمن تصور می‌کند در این عرصه می‌تواند ملت ایران را در هم بشکند. آنها تصمیم گیری می‌کنند و ممکن است تصمیمات جدیدی نیز اتخاذ کنند.

وی با بیان اینکه البته اگر در یک زمانی شرایط مساعد شود راجع به ابعاد نبرد اقتصادی دشمن توضیحاتی را به ملت خواهم داد یادآور شد:اعداد و ارقام و اینکه ما از چه شرایطی عبور کردیم بیان خواهم کرد.

احمدی نژاد همچنین به اقداماتی که برخی در داخل انجام می‌دهند اشاره و اضافه کرد: چه اقداماتی عملی در بازار ارز و چه جنگ روانی و تبلیغاتی که همراه دشمن علیه ملت سازمان‌دهی شده، البته همه می‌دانند تجارت خارجی در اقتصاد ایران سهم بالایی ندارد. اما دستمایه یک جنگ روانی گسترده است و آثار روانی گسترده‌ای در بازار دارد.

رئیس جمهور ادامه داد: در اقتصاد هزار میلیارد تومانی ایران، صد میلیارد دلار مبادلات ارزی رقمی بالایی نیست اما همیشه به نوعی عده‌ای بازار داخل را به قیمت‌های بیرونی و به واردات گره می‌زنند و بیش از 50 سال است که به این شکل است.

نوسانات ارز به دلیل دشمنی با سیاست های اقتصادی دولت است

احمدی نژاد در ادامه سخنان خود در کنفرانس خبری اظهار داشت: آیا واقعا امسال ارزی که بانک مرکزی به بازار تزریق کرده تکاپوی نیازهای ارزی کشور را نکرده است. این طور نیست باید به آمار دقت شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه یک مقدار جزئی واردات ما کم شده است افزود: سال گذشته در 6 ماه اول میزان واردات کشور 17 میلیون و 840 هزار تن و 6 ماه نخست امسال 19 میلیون و 121 هزار تن بوده است،پس به لحاظ وزنی بیشتر شده است اما به لحاظ ارزی کاهش داشته است. از سال گذشته تا کنون 22.5 میلیارد کالا وارد شده، ولی الان 26.5 میلیارد که همان حول و حوش 10 تا 12 درصد می‌شود که نیمه دوم جبران خواهد شد.

وی ادامه داد: بانک مرکزی ارز همه اینها را تا امروز تامین کرده است؛ سؤال این است که آیا این نوسانات به خاطر مشکلات اقتصادی است پاسخ این است خیر به خاطر سیاست‌های اقتصای دولت است که برخی آن را علم کرده و به دولت حمله می‌کنند و همه برنامه‌های دولت را زیر سؤال می‌برند؛ پاسخ روشن است هرگز این طور نیست در یک روز از صبح تا بعدازظهر چه اتفاقی می‌افتد و کدام شرایط اقتصادی عوض می‌شود که چند نفر 500 تومان روی قیمت می‌گذارند.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه بانک مرکزی و ستاد تنظیم کل اولویت‌ها کشور به 10 اولویت تنظیم کرده‌اند گفت: اولویت اول و دوم مواد غذایی، دارو و این نیازها که با ارز 12260 ریال را می‌دهند و سایر دارندگان ارز تامین می‌کنند.

دشمن در جنگ روانی جلو آمده است/ مردم آرامند

رییس جمهور با اشاره به جنگ روانی دشمن در بازار نوسانات ارزی تاکید کرد:مردم در این قضیه آرامند و تنها عده قلیلی که فکر می‌کنند باید با مراجعه به بازار فشار مضاعف بیاورند مشکلاتی را ایجاد کرده‌اند.
محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مرکز مبادلات درست کردند که هر کس ارز می‌خواهد به آنجا مراجعه کند افزود: هر کس واقعا برای صادرات و واردات ارز نیاز دارد به آنجا مراجعه می‌کند و یک مقدار ارز برای مسافرت‌ها می‌ماند که بانک مرکزی اعلام کرده که آن را تامین می‌کند.

وی گفت:چطور است که 2 نفر سر یک چهار‌راه 200 دلار مبادله می‌کنند و این قیمت ارز می‌شود و یک عده آن را هم سر دست می‌گیرند و حمله به بازار می‌کنند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه جنگ روانی هم در بیرون و هم در داخل وجود دارد گفت: شبکه‌های خارجی فقط روی مسئله جنگ روانی مانور می‌دهند.

«بنده یک بار دیگر مبحث واردات را بیان می‌کنم از نظر وزنی واردات ما اضافه شده است یک علت این است که سال گذشته علوفه دامی وارد نشد و امروز یک مقداری بیشتر وارد شد اما به لحاظ ارزشی پارسال 29.5 میلیارد دلار 6 ماهه بوده و الان 26.5 میلیارد و خیلی تفاوت ندارد.»

احمدی نژاد گفت: سال گذشته واردات آزاد بود و انواع کالاهای غیر ضروری وارد می‌شد. الان هم آزاد است اما بانک مرکزی فعلا ارز نمی‌دهد؛ مشخص است که یک جنگ روانی است. بنده باز تاکید می‌کنم این به معنای این نیست که مشکلات نداریم اما بخش عمده مشکلات را بانک مرکزی و وزارت نفت و وزارت اقتصاد تحمل می‌کند.

رئیس جمهور افزود: اما بنده تاکید می‌کنم این مشکلات به وجود آمده ،حلقه‌های یک برنامه است از آن طرف فشار می‌آورند و از سمت دیگر هم فشار به دولت، و مصاحبه می‌کنند و تمام برنامه‌های دولت را زیر سؤال می‌برند که دولت باعث این است چطور دولت باعث این است چطور وقتی در جایی موفقیتی پیدا می‌شود همه شریک هستند.

وی گفت: وقتی حتی در یک مسابقه ورزشی برنده می‌شویم همه هستند اما وقتی مشکلی پیدا می‌شود هیچ کس نیست جز دولت.

احمدی نژاد با بیان اینکه اینجا جای تسویه حساب‌های سیاسی نیست، اظهار داشت: کسی که می‌داند چقدر نفت به فروش می‌رسد و چقدر پول‌ها جابجا می‌شود و در جلسات هم شرکت می‌کند در بیرون دولت را محکوم می‌کند.

وی این سؤال را مطرح کرد که چه طور تا دی و بهمن ماه سال گذشته مشکلی وجود نداشت و افزود: خیلی‌ها وارد می شوند و تصمیم گیری می‌کنند اما وقتی تبعات تصمیم بیرون می‌آید، حضور ندارند. در حالی که این تصمیم را خودشان گرفته‌اند و این تصمیمات در دولت تحمیل شده است. ولی وقتی آثار این تصمیمات بیرون می‌آید دولت را مورد هجوم قرار می‌دهد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ملت ایران با این شرایط غلبه پیدا میکند، اضافه کرد: هر چند که دشمن تمام فشارهای خود را وارد می‌کند چرا که می‌خواهد از ملت ایران انتقام بگیرد؛ دشمنان دروغ می‌گویند که تحریم فشار به دولت است. تحریم فشار بر ملت‌هاست.

احمدی نژاد گفت: هیچ دلیل اقتصادی برای نوسانات تند وجود ندارد و همه این مسائل یک جنگ روانی است؛ البته اقداماتی در حال انجام است و تصمیماتی گرفته شده و امیدوارم که این تصمیمات شرایط را بهتر کند.

وی گفت: مردم آرامند و تنها عده قلیلی که فکر می‌کنند باید با مراجعه به بازار فشار مضاعف بیاورند مشکلاتی را ایجاد کرده‌اند؛ هنوز هیچ خبری نشده؛ ما ملت بزرگی هستیم و دشمن سنگی انداخته که باید این سنگ را برداریم و به سمت خودشان پرت کنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد:‌ همه دستگاه‌ها و نهادها باید کمک کنند تا مشکلات حل شود؛ مرکز مبادلات ارزی در جلسه مشترک سه قوه که نمایندگان سه قوه در آن حضور داشته‌اند، تصویب شد. تا نظمی در بازار ارز به وجود بیاید و این طور نباشد که هر چقدر ارز بانک مرکزی می‌دهد، معلوم نشود که کجا می‌رود.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: تا زمانی که دارو مورد نیاز باشد بانک مرکزی نباید برای واردات مبل ارز بدهد؛‌البته به آن هم ارز می‌دهد اما در نوبت خودش.

وی تاکید کرد: مسائل به وجود آمده جنگ روانی است و البته فشار دشمن هم در این بین وجود دارد ولی بیش از آنکه این فشارها توانسته باشد در میدان عمل مؤثر باشد، در جنگ روانی کارش را پیش برده است.

رئیس جمهور ادامه داد: فرض می‌کنیم مبادلات خارجی ما کلا قطع شده؛ مگر سهم آن در اقتصاد ایران چقدر است؛ اقتصاد ایران می‌تواند به حیاتش ادامه دهد و پیشرفت خودش را داشته باشد.

محمود احمدی نژاد در ادامه نشست خبری امروز خود با خبرنگاران در پاسخ به سؤال خبرنگار واحد مرکزی خبر که از وی پرسید آمریکایی‌ها مدعی شدند که فشارهای سیاسی و تحریم آنها علیه ملت ایران را تشدید خواهند کرد، واکنش شما در رابطه با دشمنی روزافزون آمریکایی‌ها نسبت به ملت ایران چیست، اظهار داشت: واکنش ما که معلوم است؛ ما کنار ملت ایرانیم و از همه حقوق و تمامیت ملت ایران با تمام قوا دفاع می‌کنیم. ولی روش آمریکایی‌ها شکست خورده است. ولی اگر آنها می‌خواهند باری دیگر این روش را تجربه کنند؛ اشکالی ندارد می‌توانند تجربه کنند.

احمدی‌نژاد در ادامه این نشست در پاسخ به سؤال خبرنگاری از چین که از رئیس جمهور در خصوص تهدیدات اسرائیل برای حمله به ایران سؤال پرسید اظهار داشت: نظمی که در دنیا در آن قرار دارد و مدیریتی که دنیا را اداره می‌کند، به همین ترتیب است.

وی افزود: ما در فارسی اصطلاحی داریم و می‌گوییم سگ‌ها را رها می‌کنند و سنگ‌ها را می‌بندند؛ یک مشت صهیونیست بی‌فرهنگ را آورده‌اند و با اشغالگری حاکم کرده‌آند و به آنها اجازه می‌دهند تهدید کنند.

وی ادامه داد: مهمتر از تهدید اسرائیلی‌ها مدیریتی بود که به آنها اجازه تهدید را می‌دهد؛ این مدیریت باید اصلاح شود تا زمانی که این مدیریت وجود داشته باشد 4 تا صهیونیست بی‌فرهنگ هم پیدا می شوند و اینکارها را می‌کند.

وی تصریح کرد: تکلیف ملت ایران روشن است ما هیچ گاه مهاجم نبودیم و هیچ گاه حمله نکرده‌ایم؛ اما همواره مدافع خوبی بوده‌ایم؛ ملت ایران مدافعی بوده که تمامی متجاوزان را پشیمان کرده است و پاسخ‌های دفاعی ملت ایران پشیمان کننده بوده است.

احمدی نژاد این سؤال را مطرح کرده که در حال حاضر صدام کجاست و ملت ایران کجا قرار دارد و ادامه داد: ایران کشوری نیست که با 4 تا ترقه و تیر و ترکش تکان بخورد؛ ایران کشوری بزرگ و عظیم است و ریشه در تاریخ دارد.

وی ضمن انتقاد از مدیریت جهانی گفت: ما این مدیریت را ترسیم کردیم و اشکالات آن را هم گفتیم و طرف مقابل با رفتار خودشان حرف‌های ما را مستند می‌کنند.

رئیس جمهور اظهار داشت: بیش از اینکه دشمن قصد حمله موضعی به ما را داشته باشد در بعد جنگ روانی قرار دارد؛ بعضی‌ها از شرایط داخل کشور مطلع نیستند و موج جنگ روانی دشمن را در داخل کشور رله می‌کنند.

وی اضافه کرد: ما ملت بزرگی هستیم که زندگی خود را می‌کنیم و البته این به این معنا نیست که احمدی نژاد و دولت اشتباه ندارند و بخش‌های دیگر حکومت هم بی‌اشتباهند. من هرگز چنین ادعایی نکردم اما ایران عزیز چیزی نیست که با 4 نفر که خود را در آستانه رفتن می‌بینند با مشکل مواجه شوند.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: تحلیل دقیق من این است که حاکمیت آمریکا به اینجا رسید که دست و پای صهیونیست‌های تند رو را جمع کند و به این نتیجه رسیده که خرج آنها بیش از درآمدشان شده است. بر همین اساس می‌خواهند یک طوری آنها را مهار کنند تا به یک تعادلی برسند. و اسرائیلی‌ها هم این موضوع را فهمیده‌اند و به همین دلیل دنبال ماجراجویی هستند تا برای خودشان فرصت بخرند.

وی اظهار داشت: اسرائیلی‌ها خیال می‌کنند تهدید ایران فرصت لازم را به آنها می‌دهد اما حتما اشتباه می‌کنند؛ دوره آنها تمام شده و باید بروند. اگر خودشان سرشان را پایین بیندازند و مثل بچه آدم بروند ممکن است در نظم آینده جایگاهی داشته باشند. اما هر چه ماجراجویی کنند آینده خودشان را بدتر خواهند کرد و در این مسئله کسی نباید تردید کند.

توقیف روزنامه شرق اشتباه بود
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه سخنگوی کاخ سفید ادعا کرده نوسانات ارزی ناشی از اثرگذاری تحریم‌هاست از این رو آیا می‌توانیم تصور کنیم که باید در برنامه‌ هسته‌ای بازنگری و مذاکره شود؟ اظهار داشت: الان دارد مذاکره صورت می‌گیرد و گفت‌وگو با 1+5 مذاکرات هسته‌ای است.

احمدی‌نژاد در پاسخ به این سؤال که آیا باید با آمریکا مذاکره مستقیم شود یا خیر گفت: ممکن است ولی شرایط آن باید فراهم شود، لذا در این شرایط من فکر نمی‌کنم که اینطور باشد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه فضای بین‌الملل اصل بر رابطه، گفت‌وگو و تفاهم است ادامه داد: بنابراین مذاکره باید در شرایط عادلانه و احترام انجام شود و اگر کسی فکر می‌کند که می‌تواند با بداخلاقی و فشار ملت ایران را پای رابطه و گفت‌وگو بیاورد حتماً‌ در اشتباه است.

وی تأکید کرد اگر آنها چنین انتظاری دارند باید روش خود را تغییر داده و رفتارشان را اصلاح کنند.

احمدی‌نژاد در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است ایران در بحث هسته‌ای خود عقب‌نشینی کند، یادآور شد: منظور شما از ایران احمدی‌نژاد است یا ملت ایران؟ نه ملت و نه احمدی‌نژاد اهل عقب‌نشینی نیستند.

رئیس‌جمهور در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر خروج نام منافقین از لیست گروهک‌های تروریستی از سوی دولت آمریکا اظهار داشت: فکر می‌کنم دامنه حلقه‌های طراحی آنها وسیع‌تر از صحبت‌هایی است که درباره دلار و ارز مطرح می‌کنند و آنها به دنبال کارهای دیگری هم هستند، به همین خاطر این گروه را از لیست تروریست‌ها خارج کردند.

وی تصریح کرد: در آمریکا این سؤال را از من پرسیدند که من به آنها گفتند اگر در این باره نظر ما را بخواهید راستش این است که ما خوشحال هستیم، چرا که اگر بنا بود ما با تبلیغات به دنیا بگوییم که آمریکا حامی اصلی تروریست است، باید 500، 600 میلیون دلار خرج می‌کردیم اما آنها مفت و مجانی این کار را برای ما انجام دادند.

احمدی‌نژاد تأکید کرد: ما به صورت رسمی این موضوع را محکوم کرده و به نهادهای گوناگون اطلاعیه می‌دهیم، اما اینکه تصور کنند با ابزار گروهی که نزد ملت ایران منفور هستند و محبوب‌ترین رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر این کشور را در همین ساختمان به آتش کشیدند می‌توانند موفق شوند اشتباه می‌کنند و از تنور آنها آبی گرم نمی‌شود.

رئیس‌جمهور گفت: آمریکا از این کار هیچ چیز عایدش نمی‌شود اما آنها مانند برخی از دوستان ما قدرت تحلیل خود را از دست داده‌اند و عرصه را طور دیگری می‌بینند.

وی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به سؤال خبرنگاری که از وی پرسید شما بر اساس چه تغییراتی در آمریکا پیشنهاد مذاکره با این کشور را مطرح کردید گفت: بالاخره هر اتفاقی که می‌افتد در فضای رسانه‌ای است و یک جمله‌ای که صادر می‌شود تا به این سر دنیا برسد صد نوع تعبیر می‌شود. بنده هیچگاه پیشنهاد مذاکره با آمریکا را مطرح نکردم بلکه خبرنگار به من گفت آیا با آمریکا گفت‌وگو می‌کنید؟ من چه بگویم کسی می‌تواند بگوید که در سطح بین‌الملل اهل گفت‌وگو نیستم.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه در عرصه بین‌الملل اصل بر گفت‌وگو است مگر اینکه استثنایی همچون رژیم صهیونیستی وجود داشته باشد که ما آن را به رسمیت نشناسیم خاطرنشان کرد: بنابراین بنده گفتم که ما در شرایط عادلانه و احترام‌آمیز و در شرایطی که حقوق ملت ایران پذیرفته شود و آنها از موضع بالا به پایین نباشند مذاکره می‌کنیم و فکر نمی‌کنم در ایران کسی مخالف این باشد لذا شرایط بسیار مهم است.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه آمریکا باید رفتار خود را اصلاح کند،‌یادآور شد: آنها چماق بلند کرده و می‌گویند که باید داوطلبانه گفت‌وگو کنید که این زشت است چرا که ملت ایران هزاران سال قدمت دارد در حالیکه اینها اصلاً نبوده‌اند و در تاریخ هم معلوم است که چه کسی باید رفتار خود را اصلاح کند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری که از رئیس‌جمهور درباره توقیف روزنامه شرق پرسید گفت: مشی دولت در هفت سال گذشته روشن است و دولت حداکثر آزادی ممکن را داشته است و در واقع ما آزادی نزدیک به مطلق برقرار کرده‌ایم.

احمدی‌نژاد بر همین اساس گفت: نظر من در این باره نیز مشخص است و به نظرم کار وزیر ارشاد قطعاً اشتباه بوده است و با یک توضیح در این تردید نمی‌کنم.

احمدی‌نژاد بر همین اساس تأکید کرد: همه باید به ارزشهای دفاع مقدس عمل کنند و البته ملت ایران احترام می‌گذارد، حالا اگر روزنامه‌ای اقدام کرده باید به دادگاه صالحه رفته و در هیئت منصفه به آن رسیدگی شود. چرا که کسی نمی‌تواند نظر شخصی خود را اعمال کند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه نمایندگان قوای گوناگون در هیئت نظارت حضور دارد تصریح کرد: قطعاً این تصمیم اشتباه بوده اما من نمی‌توانم در این باره دستور دهم، امیدوارم قوه قضاییه در این امر وارد شده و رسیدگی کند و باید توجه داشت که این تصمیم در غیاب بنده گرفته شده است.

نقدینگی در دولت قبل 8 برابر بود در دولت من 4 برابر

احمدی نژاد در پاسخ به سؤال ایرنا مبنی بر اینکه آقای لاریجانی رئیس مجلس در مصاحبه اخیرش با یکی از خبرگزاری ها گفته بود که تحریم، تأثیر چندانی در وضعیت فعلی اقتصاد ندارد، گفت: خب لابد تصمیمات ایشان اثر دارد اگر تحریم اثر ندارد.من فکر می‌کنم اولا با تصمیمات همراهی کنند ثانیا به مسئولین در کنترل بازار کمک کنند.

وی افزود: یکی از نهادهای اطلاعاتی گزارش آورده است و می‌گوید 22 نفر سر حلقه هستند و تمام آشفتگی‌ها را اینها ایجاد می‌کنند.

احمدی نژاد ادامه داد: من حالا باید چه کار کنم؟ مشخص است چه نهادهایی باید وارد عمل شوند.

احمدی نژاد ادامه داد:‌ آنجا ایستاده‌اند و موبایل دستشان است و با هم در تماس هستند و یک دفعه می‌گویند «200تا بنداز بالا»، «500تا بنداز بالا»! اینها هیچ ربطی به اقتصاد ایران ندارد فقط یک التهاب درست کرده‌اند تا بعضی ها عجله کنند که می‌خواهند کالای بیشتری بخواهند و پول‌هایشان را به طلا و چیزهای دیگر تبدیل کند و این مشخص است که کار غلطی است.

رئیس جمهور ادامه داد:‌ امیدوارم که مسئولان وظیفه‌شان را خوب انجام دهد و بخشی از این نابسمانی‌ها اصلاح شود.

احمدی نژاد در پاسخ به سؤال دیگر خبرگزاری ایرنا مبنی بر اینکه آقای لاریجانی رئیس مجلس در مصاحبه اخیرش با یکی از خبرگزاریها گفته بود تحریم، تأثیر چندانی در وضعیت فعلی اقتصاد ندارد، گفت: خب لابد تصمیمات ایشان اثر دارد اگر تحریم اثر ندارد. بعضی‌ها فقط موقع خوشی هستند. من احترام زیادی برای ایشان قائلم ولی بالاخره ایشان که می‌داند وضع چه خبر است و نفت چقدر فروش می‌رود و چطور بانک مرکزی دارد برای جابه‌جایی ارز و تأمین نیازهای کشور تلاش می‌کند.

وی افزود: من متأسفانه مصاحبه ایشان را با خبرگزاری وابسته به یک نهاد نظامی دیدم که همه‌اش علیه دولت بود. یک خبرگزاری که وابسته به یک نهاد امنیتی است نباید ورود کند به مسائل سیاسی.

احمدی نژاد با ذکر خاطره‌ای تأکید کرد: رئیس بانک مرکزی می‌گفت در یکی از روزهای تعطیل عمومی به خاطر وفات، در مراسم عزاداری نشسته بودیم که از همین خبرگزاری پیامک آمد که «سکه اینقدر و ارز اینقدر.» رئیس کل بانک مرکزی در جلسه‌ای که مسئولین کشور همه بودند، گفت من شک کردم گفتم ببینم که کجا این اتفاق افتاده. سوار شدم و به خیابان‌های فردوسی و اطراف و جاهایی که صرافها و فروش طلا بود رفتم و دیدم همه جا تعطیل است.

رئیس جمهور ادامه داد: ‌امروز هم همین حرفها در همین خبرگزاری است. دو سه نکته را دارند می‌زنند که ملت ایران باید توجه داشته باشند. اولا می‌گویند سیاست‌های دولت است؛ خب سیاست‌های دولت که همیشه به نفع مردم بوده چرا دولت باید نقطه مقابل مردم باشد. خودشان می‌گویند و خودشان هم پاسخش را می‌دهند.

وی افزود: عده‌ای می‌گویند دولت به دنبال این است که دولت بعدی را دستش بگیرد و خودش را برای انتخابات تجهیز می کند و همان‌ها و عده‌ ای دیگر می‌گویند دولت دارد بازار را به هم می زند تا دولت بعدی دچار مشکل شود. این حرفها خیلی سبک است. یا می‌گویند هدفمندی یارانه‌ها باعث شده که این اتفاقات بیفتد. از اول با هدفمندی مخالف بودند از اول با اینکه دو زار به جیب ملت ایران برود مخالف بودند و اینکه یک قدمی در جهت عدالت برداشته شود.

رئیس جمهور ادامه داد:‌ 50سال، ده درصد جمعیت، 80-70 درصد یارانه را به خودش اختصاص می‌داد. بگذارید چند سال هم هرکس سهم خودش را بگیرد. هدفمندی یارانه‌ها دو کلمه بیشتر نیست: داریم از جیب آنهایی که بیشتر مصرف می‌کنند می‌گیریم و می‌دهیم به آنهایی که کمتر مصرف می‌کنند و پول جدیدی وارد بازار نمی‌شود.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: یا می‌گویند نقدینگی در این دولت خیلی بالا رفته است و این باعث آن است در صورتی که در برنامه سوم حدود 29 درصد رشد نقدینگی سالانه است. اول برنامه تا آخر برنامه یعنی اول دولت قبل تا آخر دولت قبل نقدینگی 8برابر شده و در این دولت 4برابر شده است تا الان. چه کسی بیشتر نقدینگی تزریق کرده است؟

وی تأکید کرد: آدم تأسف می‌خورد برخی در بالاترین سطوح، می‌خواهند دخالت کنند در تصمیم‌گیرها و نمی‌دانند نقدینگی نسبت است نه مطلق یعنی نقدینگی وجود دارد و درصدی می رود بالا. آن درصد است که اثر دارد در اقتصاد و الا در اقتصاد بزرگی مثل چین که 6-5 برابر ماست، 3 یا 5 درصد نقدینگی می‌شود 30درصد نقدینگی ما. خب اگر آنجا 5 درصد نقدینگی اضافه شد باید 30درصد مشکلات اضافه شود؟ این را نمی‌دانند بعد اظهارنظر می‌کنند و فریاد می‌زنند همراه با بیرونی‌ها که دولت ناتوان است و نمی‌تواند اداره کند و آن را تکرار می‌کنند. می‌گویند هدفمندی و نقدینگی‌ است در صورتی که اینها هیچکدام علت نیست.

رئیس جمهور اظهار داشت: جالب است آن کسانی که می‌گویند نقدینگی است خودشان آمدند امسال در بودجه تصویب کردند که معوقات بانکی 5سال عقب بیفتد و سیستم بانکی را موظف کردند. آنها سیستم بانکی را دچار رکود کردند.

احمدی نژاد با بیان اینکه نمی‌خواهم رقم معوقات را بگویم گفت: معوقات بانکی رقم بالایی است بدون هیچ منطق اقتصادی این کار را کردند. معوقه بانکی یعنی کسی پولی را از بانک گرفته و برنمی‌گرداند. یعنی دارد با این پول در بازار کار می‌کند و این پول را از مدیریت بانک خارج کرده. آن وقت آنها الزام کردند 5سال عقب بیفتد و ما نفهمیدم منطق این کار چیست اما همان که این کار را کرده می‌گوید دولت نقدینگی را بالا برده است. نقدینگی همین است دیگر. باید بگذارند دولت کارش را بکند.

رئیس جمهور تأکید کرد: جالب است تصمیم را می‌گیرند بعد در تبعاتش که مشکل پیدا می‌شود می‌گویند تقصیر دولت است. یک خورده هم کمک کنید به دولت. دولت شبانه‌روز مشغول کار است و یک خورده هم باید دولت همراهی کند.

مردم برای آرام شدن بازار خرید غیر ضروری نکنند

رئیس جمهور در ادامه نشست خبری امروز خود در پاسخ به سؤال خبرنگار روزنامه ایران که ضمن قرائت بیانیه‌ای سیاسی در حمایت از علی اکبر جوانفکر، از احمدی نژاد به عنوان نوید بخش بهار خواست که موضع خود را در قبال بازداشت مشاور مطبوعاتیش اعلام کند، از بازداشت جوانفکر ابراز تاسف کرد.

احمدی نژاد گفت: اگر کسانی که این کار را انجام دادند گیر آوردی از آنها بپرسید؛ لابد ضرورت خیلی مهمی بود که 10 دقیقه مانده به سخنرانی رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل آقای جوانفکر را دستگیر کردند.

وی ادامه داد: این کار اصلا کار خوبی نبود و من از این مسئله متاسفم و حتما خودشان هم متوجه شدند که این کار جز آنکه به خبر اول رسانه‌ها تبدیل شود فایده‌ای نداشته است.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: ما باید در شرایطی که جنایت صهیونیست‌ها و مستکبران را افشا می‌کردیم باید پاسخ می‌دادیم که در ایران چه خبر است؟ چرا که از ما می‌پرسیدند در ایران چه خبر است؛ گویی در ایران اوضاع به هم ریخته است.

رئیس جمهور گفت: اتهام اهانت به رهبری حتما به آقای جوانفکر نمی‌چسبد و به نظرم باید در خصوص ایشان حوصله می‌کردند.

احمدی نژاد افزود: اگر بنا باشد این موضوع و این روش نادرست در کشور باب شود خیلی بد می‌شود، چون توهین به رهبری را در ایران کسی نمی‌پسندد.

وی ادامه داد: مرزهایی هست که ملت ایران همیشه محترم می‌شمارند و اگر بنا باشد با این اتهام با کسی برخورد کرد می‌توان همه را از دم ردیف کرد.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد که در حال پیگیری موضوع بازداشت مشاور مطبوعاتی خویش است و حتما در خصوص جوانفکر با کسانی که باید صحبت‌ کند، صحبت خواهد کرد.

رئیس جمهور در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری در خصوص برنامه‌های دولت برای کنترل قیمت‌ها و کاهش فشار اقتصادی به مردم اظهار داشت: برنامه‌های دولت برای کنترل قیمت‌ها وسیع است و با همه توان درگیر مسئله هستیم.

وی افزود: پیگیری‌های ما در این خصوص ادامه دارد اما بالاخره یک جنگ اقتصادی و روانی در جریان است و دیگران هم باید دولت را در مقابله با جنگ یاری کنند.

احمدی نژاد افزود: اینکه انگشت اتهام به دولت و یا یک فرد نشانه رود موضوعی را حل نمی‌کند و باید همه دست به دست هم دهیم تا از این مقطع عبور کنیم که من یقین دارم از این مرحله عبور خواهیم کرد.

رئیس جمهور گفت: ملت ایران از حوادث سنگین‌تر عبور کرده و از این موضوع نیز عبور خواهند کرد اما اکنون که دولت از تصمیمات کارشناسان در جلسات مشترک قوا حمایت می‌کند، انتظار داریم دیگران هم از این تصمیمات حمایت کنند.

وی افزود: دولت حرکات خود را انجام می‌دهد ولی این چیزی نیست که ملت ایران را بشکند و از مردم هم می‌خواهیم برای آرام شدن بازار برای تهیه لوازم غیر ضروری دست نگه دارند.

احمدی نژاد تصریح کرد: همه در یک کشتی نشسته‌ایم و یک ملت بزرگ هستیم و مطمئنم شرایط درست می‌شود و به وضعیت عادی برمی‌گردیم که در آن صورت خیلی‌ها ضرر می‌کنند.

رئیس جمهور گفت: دولت برای کسانی که می‌خواهند واردات صحیح انجام دهند برنامه ریزی کرده و کسانی که هم واردات نامشخص دارند شفاف بگویند برای آنها برنامه ریزی خواهیم کرد.

احمدی نژاد افزود: اگر تصمیمات به درستی تبیین شود و همه کمک کنند در جنگ اقتصادی به معنای واقعی کلمه که البته پنهان است پیروز خواهیم شد.

وی ادامه داد: دشمن می‌خواهد جنگ روانی به ما تحمیل کند، از این سو باید مجهز شویم و همه با هم در برابر دشمن بایستیم.

رئیس جمهور گفت: دولت با همه وجود در صحنه است و همه ارکان در حال پیگیری موضوع هستند و تلاش می‌کنند اما عبور از این وضعیت فراز و نشیب دارد که بی تردید از آن عبور خواهیم کرد.

نقاشی نتانیاهو توهین به مخاطبین بود و نشان دهنده نوع نگاه آنهاست

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی خطوط قرمزی را در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل ترسیم کرد به نظر شما خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران در مقابل خطوط قرمز او چیست؟‌ همچنین وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دیری نمی‌پاید که یک انقلاب به سبک بهار عربی در ایران همسان کشورهای عربی اتفاق می ‌افتد چیست، گفت: خیلی ممنون و متشکریم از این اظهارنظرهایی که کردند؛ چرا صهیونیستها عصبانی هستند؟‌ یک علت را مطرح کردند.

رئیس جمهور تصریح کرد: چرا بعد از اینکه ما در سازمان ملل صحبت کردیم آن آقا آمد و رفتار توهین آمیزی را از خود نشان داد. یک نقاشی ابتدایی کشیده بود که بیشتر توهین به مخاطبین بود و این نشان دهنده نوع نگاه آنهاست. چرا که خود را خیلی بالا می‌دانند و بقیه ملتها را هیچ و این رفتار خیلی زشتی بود.

وی یادآور شد: چرا آنها تند شدند و شدت تندی را بالا بردند چون آنها طراحی کرده بودند ما را در سفر نیویورک وارد این دام و طرح خود کنند؛ طرح آنها افزایش تنشها در منطقه است و دلیل آن را مطرح کردم.

رئیس جمهور با بیان اینکه آنها یک نقشه حسابی را کشیده بودند افزود: در رسانه‌ها و میزگردها و تبلیغات خود فضا را شعله‌ور کرده بودند و به گونه‌ای منعکس کردند که ما همه جا را داغان کرده و موشک می‌زنیم و این بهترین هدیه آنها بود.

وی تأکید کرد: آنها می‌خواهند به ما فشار بیاورند و مسئول فشار را خود ما معرفی کند؛ می‌خواهند ماجراجویی درست کنند و مسئولیت آن را به گردن ملت ایران بیندازند. اما ملت ایرانی با هوشمندی بسیار دقیق وارد شد و ما در آنجا گفتیم که ملت ایران چگونه ملتی است و علت تنشها چیست. ما دنبال تنش نیستیم بلکه آنها هستند که فرهنگ، ریشه و اصالت ندارند و با درگیری زنده هستند.

احمدی نژاد یادآور شد: بسیاری از رسانه‌های آمریکایی نمی‌دانستند که بعد از آن چه موضعی باید بگیرند چرا که قبل از آن گفته بودند احمدی نژاد می‌گوید ما ریشه‌کن و نابود می‌کنیم اما ما هیچگاه در سخنرانی مجمع عمومی چنین سخنرانی را مطرح نکرده بودیم. در حالی که آنها چنین توقعی را به وجود آوردند.

رئیس جمهور اظهار داشت: فضا را به گونه‌ای طراحی کرده بودند که اگر ما بی‌احتیاطی می‌کردیم دقیقا ادبیات مورد نیاز آنها را تولید می کردیم اما ما این فریب را نخوردیم و بنده گفتم که چنین حرف هایی نیست چرا جنگ؟ هرکس حرف جنگ را می‌زند عقب افتاده و محکوم است. که یک دفعه پشت عملیات و جنگ روانی آنها خالی شد و همه عصبانی هستند.

وی افزود: خط سرخ و مشکی برای بچه‌ها خوب است و سطح آن آقا همان است که نقاشی می‌کشد اما زیاد خوب نبود مثل اینکه داده بود با ماشین کشیده بودند و باید تمرین کند نقاشی‌اش بهتر شود. ما ایران هستیم و 33 سال است که در تحریم زندگی می‌کنیم.

10
شرایط فعلی بین ایران و آمریکا نمی‌تواند ادامه‌دار باشد

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان در ادامه نشست خبری امروز سه شنبه با بیان اینکه ما هم به عرصه فرهنگ و کارکرد دستگاه‌های فرهنگی همچون رسانه‌ها و سازمان تبلیغات معتقد هستیم اظهار داشت: معنای این انتقاد تقابل و درگیری نیست و ما بودجه‌های فرهنگی را ده‌ها برابر کردیم لذا آنها باید توضیح دهند که آن را چه کردند.

احمدی نژاد با تأکید بر اینکه انتقاد من و رهبری برای تعالی و تکامل کشور و نه تکفیر افراد است ادامه داد: برخی انتقادات را چماق می‌کنند در حالی که رهبری باید اشکالات را بگویند و قطعا معنی این انتقادات نفی افراد نیست.

رئیس جمهور ادامه داد:‌نباید عنصر فرهنگ به چماقی سیاسی برای کوبیدن افراد تبدیل شود چرا که حوزه فرهنگ وسیع است و نظرات مختلفی در آن وجود دارد. لذا نباید یکدیگر را به خاطر اختلاف به ضدیت با فرهنگ و ضدانقلابی بودن متهم کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از کارهای بسیار بدی که توسط باندهای قدرت در کشور رایج شد این بود که مطالبات بانی و حزبی به ارزشها و تعهدات اخلاقی ترجیح داده شد افزود: از اول که جناح بندی‌ها صورت گرفت بنده نگران این مسئله بودم.

احمدی نژاد تصریح کرد: وقتی کسی یک کلمه حرف می‌زند ما نباید به او انگ بزنیم حتی اگر آن فرد احمدی نژادی باشد که همه زندگیش برای مردم و انقلاب بوده است اما متأسفانه برخی رسانه‌ها این موضوع را ترویج می‌کنند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه قریب به اتفاق مردم ایران عاشق فرهنگ ایران و اسلام هستند یادآور شد: باید نظر داد و پیشنهاد رهبری نیز معنایش بستن جامعه و بگیر و ببند و تکفیر یک عده نبوده است بلکه برای عملکرد بهتر مطرح شد.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر نحوه رابطه ایران و آمریکا پس از انتخابات در آمریکا گفت که درباره انتخابات آمریکا از من پرسیدند اما اظهارنظر نکردند چرا که نمی‌خواهم حرفی بزنم که تلاش برای تأثیرگذاری در آمریکا محسوب شود اما قطعا این شرایط بین ایران و آمریکا نمی‌تواند ادامه یابد. از این رو آنها مجبورند که در رفتار خود تجدیدنظر کنند چرا که درگیری برای آنها سودی نداشته و بیشتر از همه آمریکا ضرر کرده است.

احمدی نژاد در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر بازداشت جوانفکر گفت: ما هفت سال است که در فشار هستیم و عادت کرده‌ایم که در فشار باشیم.

رئیس جمهور در پاسخ به این سؤال که آیا این فشارها از جانب گروه خاصی است گفت: بنده چنین برداشتی ندارم و برداشت من غیر از برداشت شماست.

رئیس جمهور تأکید کرد: حق جوانفکر این نیست و این دستگیری به نفع کشور نبود نه اینکه بنده بخواهم مساوات قانون برای افراد را نفی کنم اما معتقدم حرف جوانفکر توهین به مقام رهبری نبود و نشریه خاتون نیز خلاف شرع چیزی نیست. لذا نظرات مختلف باید مطرح شود.

حمایت دولت من از نهادهای فرهنگی در تاریخ بی‌سابقه است
وی در ادامه اظهاراتش در نشست خبری با خبرنگاران گفت: کسانی که در داخل کشور اظهارنظر می‌کنند باید مواظب باشند تا خواسته دشمن تأمین نشود؛ هر روزی ممکن است که دشمن ماجراجویی کند اما اینکه بگوییم حمله دشمن قطعی است درست نیست. چرا که این مسئله به نفع دشمن است.

وی تأکید کرد: ما آماده‌ایم و مهم این است که ما آماده باشیم نه اینکه ما نگران باشیم؛ ما باید آماده باشیم و همیشه هم آماده‌ایم.

احمدی‌نژاد ادامه داد:من پیش بینی می‌کنم که چهار نفر عاقل پیدا شوند تا گوش جاهلان را بگیرند و به آنها بگویند که سرجایتان بنشینید و اگر هم پیدا نشد ما حرکت خودمان را ادامه می‌دهیم و از گردنه‌ها عبور می‌کنیم.

رئیس‌جمهور کشورمان در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری مهر که از وی پرسید رهبر انقلاب در دیدارشان با هیأت دولت در مورد مسائل فرهنگی صحبت‌هایی را داشتند؛ ایشان ضمن انتقاداتی که مطرح کردند فرمودند، من یک وقتی نسخه‌ای از کارهای عمیق فرهنگی لازم را به رئیس‌جمهور دادم؛ همان‌ها که باید دنبال شود و دنبال می‌شد؛ این نسخه چه بود و دلیل انتقادهای رهبری در حوزه فرهنگی چیست و دولت چه برنامه‌ای برای این موضوع دارد، اظهار داشت: قبل از پاسخ به این سؤال این نکته را بگویم که یادداشتی به من داده‌اند که در آن نوشته خبرگزاری مهر پیامکی را با مضمون هجمه احمدی‌نژاد به نهادهای امنیتی ارسال کرده است؛ آیا من چنین کاری کردم؛ من فقط گفتم که یک خبرگزاری وابسته به نهاد امنیتی باید خیلی بهتر عمل کند و اینقدر سیاسی نباشد که این هم یک تذکر درست و دوستانه و از موضع رئیس‌جمهور است و این موضوع را قاطع می‌گویم.

وی افزود: خبرگزاری وابسته به نهادهای امنیتی و دستگاه‌های تبلیغاتی که از دولت پول می‌گیرند نباید اینقدر علیه دولت سیاسی‌کاری کنند؛ عیب ندارد ما این را هم بخشیدیم و سخت نمی‌گیریم.

رئیس‌جمهور در خصوص بحث فرهنگ گفت: ما هم نگران فرهنگیم؛ انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است و بالاتر از مسائل اقتصادی ما همیشه نگران مسائل اقتصادی هستیم.

وی اضافه کرد: یادداشتی را که رهبری دادند متنش همان چیزهایی بود که ما در کارگروه‌های فرهنگی تصویب کردیم و همان را دنبال می‌کنیم.

احمدی‌نژاد اضافه کرد: فکر می‌کنم در بحث فرهنگی مهمترین مسئله رویکرد فرهنگی باشد و نوع نگاه به فرهنگ در این مقوله مهم است؛ آیا ملت ایران ملتی بی‌فرهنگ است؛ همه تاریخ ثبت کرده که ملت ایران با سابقه‌ترین ملت جهان است.

وی گفت عناصر اصلی ممتاز و درخشان فرهنگی ملت ایران را مردم حفظ کرده‌اند و ملت ایران بود که اسلام را آزادانه پذیرفت و توحید را قبول کرد؛ ملت ایران انسانیت و سنت‌های متعالی را پذیرفت و تا آلان هم آنها را حفظ کرده و پای آن ایستاده است.

احمدی‌نژاد گفت: وقتی بعضی‌ها از فرهنگ صحبت می‌کنند طوری می‌گویند که انگار ملت متهم اصلی است در حالیکه من فکر می‌کنم که ملت مدعی اصلی باشد نه متهم اصلی؛ ما وقتی می‌خواهیم از فرهنگ بحث کنیم باید از نهادهای فرهنگی سؤال کنیم.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: حوزه‌های علمیه، صدا و سیما، دانشگاه‌ها و سایر دستگاه‌های فرهنگی باید در مورد مسئله فرهنگ پاسخگو باشند ولی آن چیزی که برای دولت مهم است این است که اولاً رویکردهای فرهنگی صحیح را معرفی کنند؛ البته در شورای عالی انقلاب فرهنگی بهترین مصوبات را در زمینه‌های گوناگون از جمله کتاب، نقشه جامع علمی، مهندسی فرهنگی کشور وحتی بازی‌ها رایانه‌های داشتیم.

احمدی‌نژاد افزود: فکر می‌کنم حمایتی که در این دولت از نهادهای فرهنگی شده در تاریخ کشور بی‌سابقه بوده؛ یک بخشی از این مسئله به بودجه برمی‌گردد اما خلاصه کردن فرهنگ در یک امر فرعی و شخصی و کوچک ظلم به فرهنگ است.

احمدی‌نژاد گفت: خیلی وقتها اگر نهادهای فرهنگی کاری نکنند مؤثرترند و حرف نزنند بهتر است، چرا که متوجه نیستند با کدام ملت حرف می‌زنند.

وی ادامه داد: هیچکس در طول تاریخ نتوانسته چیزی به ملت ایران تحمیل کند چرا که ملت ایران خودش انتخاب کرده و خودش هم پای همه چیز ایستاده است؛ بزرگترین کار فرهنگی همراهی کردن با ملت است؛ باید عزت و کرامت ملت حفظ شود؛ باید به ملت اعتماد کرد و مشی دولت هم همین است.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: به اعتقاد من مشی رهبری و امام عزیز هم همینطور بود و ما هم این موضوع را دنبال می‌کنیم.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: دولت عامل مستقیم در عرصه فرهنگ نیست و عوامل زیادی دست‌اندرکار هستند؛ نگاه همه باید به عرصه فرهنگ نگاه فرهنگی باشد نه نگاه فیزیکی و همه باید به ملت ایران اعتماد کنند؛ همه باید به جوانان اعتماد داشته باشند چرا که همین جوانان در مقاطع گوناگون کشور را نجات داده‌اند و ارزش‌های الهی را حفظ کرده‌اند.

احمدی‌نژاد اضافه کرد: به اعتقاد من جوانان ایران پاک‌ترین جوانان هستند و زن‌های ایران‌زمین هم بهترین زن‌های دنیا هستند؛ البته عده‌ای قلیل که در اقلیت محض هستند سازمان‌یافته عمل می‌کنند که حساب آنها جداست. ولی توده‌های مردم بزرگترین سرمایه‌های فرهنگی هستند.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: عصاره فرهنگ انقلاب و خط امام و فرمایش‌های رهبری در همین مواردی است که من گفتم و ما هم این موارد را دنبال می‌کنیم.

چرا از قوه قضاییه و شهرداری تهران انتقاد نمی شود!!

، رئیس جمهور در ادامه نشست خبری خود در واکنش به دفاع خبرنگار فارس از اقدامات این خبرگزاری که پرسیده بود آیا اطمینان دارد خبرگزاری فارس در روز تعطیل پیامکی در خصوص قیمت ارز منتشر کرده و آیا یک اقتصاد باید با یک پیامک به هم بریزد؟ اظهار داشت: اقتصاد با یک پیامک زیر و رو نمی شود و کسی هم چنین نگفته است.

وی افزود: 6ماه عملکرد خود همکارانتان را بررسی کنید تا متوجه شوید یک جنگ روانی 6 ماهه است و من مثال زدم که در یک روز تعطیل به صورت وسیع پیامک منتشر شده و این در گزارش رسمی وزارت اطلاعات و وزارت ارتباطات موجود است.

رئیس جمهور گفت: من یک انتقاد کردم و این انتقادم دلسوزانه است نه از روی دشمنی و کسی نباید روی شاخه بنشیند و آن را ببرد.

احمدی نژاد در واکنش به خبرنگار فارس که گفت شما قبلا گفته بودید دلار، کاغذی است که بیشتر از 900 تومتان نمی ارزد ولی همین الان چند خیابان بالاتر، در فردوسی، دلار با قیمت نزدیک به 4هزار تومان به فروش می رسد، گفت: اینکه شما می‌گویید الان قیمت دلار 4هزار تومان است بدون اینکه توجه کنیم قیمت واقعی آن چند است، جنگ روانی به وجود می‌آورد و جنگ روانی موضوع شاخ و دم داری نیست.

وی ادامه داد: عده‌ای با دولت مخالفند و ما هم نگفتیم چرا مخالفند اما رفتار برخی رسانه‌ها در قبال دولت معلوم است و من احمدی نژاد هم گردنم از مو باریک‌تر است و تنها کسی هستم شما در مقابل آن می‌توانید اینگونه صحبت کنید.

رئیس جمهور گفت: برخی رسانه‌ها بگویند که چه مشکلاتی در کشور است و اینگونه نیست که فقط دولت مشغول کار است؛ یعنی جاهای دیگر واقعا مشکل ندارند؟

احمدی نژاد افزود: اگر جایی یک انتقاد از قوه قضاییه شده بگویید؛‌ قوه قضاییه انتقاد ندارد؟ نقش قوه قضاییه در کشور کم است؟ این قوه در امنیت اقتصادی نقشی ندارد؟ اگر هیچ نقشی ندارد چطور یک قوه مستقل است که در تراز رئیس جمهور قرار دارد و برخی جاها بالاتر از رئیس جمهور است و می‌تواند رئیس دولت را مورد سؤال قرار دهد.

رئیس جمهور گفت: مجلس هیچ نقشی در تحولات کشور ندارد؟ شهرداری تهران هیچ اشکالی ندارد؟ من خودم شهردار تهران بودم و در همین تهران اگر در خیابانی چاله‌ای پیدا می‌شد صدها مقاله درباره آن می‌نوشتند.

احمدی نژاد گفت: در زمان شهرداری بنده، فردی در یکی از خیابان‌های فرعی مقابل صدا و سیما تعدادی درخت را بر اساس حکم قاضی و با وجود مخالفت ما در زمین یک نهاد غیردولتی قلع و قمع کرد تا برج بسازد. رسانه‌های عمومی علیه من به عنوان شهردار وقت عزای عمومی اعلام کردند.

وی ادامه داد: آن روز فریاد وااسفاه سر دادند که محیط زیست از بین رفت و مرا محکوم به بی عدالتی کردند. اما بنده از جایی رد شدم که پر از درختان قدیمی بود که همه ‌آنها را برای خیابان کشی برداشتند ولی هیچ خبری منتشر نشد.

احمدی نژاد گفت: امروز درباره هزینه‌کردها هیچ خبر و سؤالی مطرح نمی‌شود و معلوم است که اقدامات رسانه‌ها یکطرفه است و انگار کسی در کشور جز دولت ایراد ندارد.

وی اضافه کرد: به آقای ضرغامی گفتم کدام قانون گفته صدا و سیما ناظر بر دولت است؟ اما در تلویزیون یک مجری به صورت زنده به رئیس جمهور یا فلان وزیر می‌گوید آقا گوشی را بردارید و جوابگو باشید.

احمدی نژاد گفت: ما که همیشه جوابگو هستیم و در خیابان زیر پای مردم هستیم و اتفاقا تنها کسی هستیم که در این کشور پاسخگوست و به آقای ضرغامی گفتم واقعا هیچ دستگاه دیگری اشکال و انتقادی ندارد و همه چیز در این کشور مرتب است و فقط دولت ضعف دارد؟

رئیس جمهور با بیان اینکه انشاءالله هیچ یک از دستگاه‌ها اشکالی ندارند، تصریح کرد: بالاخره در گوشه و کنار ضعف هست اما چرا یک کلمه درباره مشکلات دیگران صحبت نمی‌شود.

احمدی نژاد افزود: بنده شاید تنها مسئولی هستم که هیچ نگرانی ندارم و همیشه در دل مردم می‌روم و از این جهت به خدا هیچ نگرانی ندارم و خیلی راحت میان مردم هستم؛ برای آنکه دلم با مردم است و هیچ وقت سر سوزنی دوست ندارم به مردم فشار بیاید.

وی ادامه داد: شما به عنوان یک مسلمان بروید بگویید که یک خبر در رسانه‌ها بوده که نقدی به دیگران باشد جز آنکه همیشه از آنها تعریف می‌شود؟
حاجی جفرسون آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 10-02-2012, 11:31 PM   #2
حسینی

حسینی's Avatar

تشکرها: 11,931
در 4,213 پست 17,595 بار تشکر شده
Points: 38,094, Level: 100 Points: 38,094, Level: 100 Points: 38,094, Level: 100
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : متن کامل سخنان احمدی نژاد در کنفرانس خبری

دکتر احمدی نژاد در نشست خبری با رسانه های داخلی و خارجی:
نقش ملت ایران در جهان، راهبردی و تاثیرگذار است/نوسانات بازار ارز ناشی از یک جنگ روانی گسترده شامل فشارهای خارجی و هجمه های داخلی است/اختلالات بازار ارز هیچ دلیل اقتصادی ندارد

رییس‌جمهور با بیان اینکه راه و آرمان ملت ایران در طول تاریخ بر پایه پاکی و تکیه بر عدالت، محبت و دوستی میان ملت‌ها بوده و همواره بر آنها تاکید داشته و به دنبال عزت و پیشرفت برای همه ملت‌ها بوده است، اظهار داشت: نقش ملت ایران در مدیریت این تحولات و برقراری نظم آینده و گذار به نظم جدید در جهان نقشی راهبردی و تاثیرگذار است.
دکتر محمود احمدی‌نژاد عصر امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری با رسانه‌های داخلی و خارجی در سخنانی با بیان اینکه امروز جهان در آستانه تحولات بزرگ قرار گرفته و جامعه بشری آماده ورود از دوره‌ای به دوران جدید است، اظهار داشت: همه مناسبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جهان در حال تغییر بوده و نقش ملت ایران در مدیریت این تحولات و برقراری نظم آینده و گذار به نظم جدید در جهان نقشی راهبردی و تاثیرگذار است.
رییس‌جمهور با بیان اینکه راه و آرمان ملت ایران در طول تاریخ راه پاکی و تکیه بر عدالت، محبت و دوستی میان ملت‌ها بوده و ملت ایران همواره بر آنها تاکید داشته و به دنبال عزت و پیشرفت برای همه ملت‌ها بوده است، گفت: برای رسیدن به عزت و پیشرفت و آرمان‌های متعالی باید گام‌های بزرگی برداشته شود.
دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه برای دستیابی به پیشرفت باید به ارزش‌های ذاتی ملت ایران تاکید کنیم، تصریح کرد: خوشبختانه سرعت حرکت ملت ایران به سمت قله‌ها بسیار بالاست و روزانه اخباری از دستاوردهای جدید در عرصه‌های مختلف منتشر می‌شود.
رییس‌جمهور ادامه داد: باید به سمتی برویم که دیگر خبری از فقرها، تبعیض‌ها، کاستی‌ها و محرومیت‌ها در کشور نباشد.
دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به برگزاری موفقیت‌آمیز شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران گفت: برگزاری این اجلاس در نوع خود بی‌نظیر بود و 120 کشور در این اجلاس برای مشارکت در تغییر نظم جهان به نظمی عادلانه حضور داشتند که منجر به ایجاد وفاقی برای گذار از نظم فعلی به نظم عادلانه و تولید ادبیاتی جدید در این راستا شد.
رییس‌جمهور همچنین شصت و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل را از دیگر رویدادهای مهم طی ماه‌های اخیر برشمرد و خاطر نشان کرد: نمایندگان ملت ایران با سرافرازی در این اجلاس حضور یافتند و آرمان‌ها، پیام، اندیشه و نظر ملت ایران را درباره کیفیت نظم جدید جهان و چگونگی عملیاتی کردن آن تشریح کردند.
دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه روشن است که نظم فعلی جهان باید به نظمی انسانی تغییر کند، گفت: مستکبران حدود 60 سال است که در برابر ملت ایران قرار گرفته و در مقاطع مختلف به بهانه‌های گوناگون فشارهایی را بر این ملت تحمیل کرده‌اند تا علاوه بر چپاول ثروت و اموال، از پیشرفت ملت جلوگیری کنند.
رییس‌جمهور تأکید کرد: مطمئناً ملت ایران از چالش‌های کنونی که گذرا هستند، عبور کرده و راه سرافرازی برای خود و جامعه بشری را ادامه خواهد داد.
دکتر احمدی‌نژاد در ادامه نشست خبری با رسانه های داخلی و خارجی، در پاسخ به سوالات خبرنگاران و سوالی مبنی بر اینکه با توجه به نوسانات شدید ارز در روزهای اخیر و با وجود استقبال بخش صنعت و بازرگانی از راه‌اندازی اتاق مبادلات ارزی، حتی این موضوع نیز موجب کنترل گرانی ارز در بازار نشده است؛ به نظر شما منشا و علت این گرانی ارز چیست و دولت چه برنامه‌ای برای سامان دادن به این وضعیت دارد؟ تصریح کرد: این نوسانات تنها متعلق به امروز نبوده و مدتی است بازار ارز دچار نوسان است و در این روزها شدیدتر نیز شده است.

* نوسانات بازار ارز محل تسویه حسابهای سیاسی نیست
رییس جمهور با طرح این پرسش که «جریانات بوجود آمده در بازار ارز از کجا ناشی می شود؟»، اظهار داشت: روشن است که دو عامل داخلی و خارجی دست به دست هم داده‌اند تا به ملت ایران فشار وارد کنند.
دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به تحریم‌ها علیه ملت ایران توسط دشمنان، اظهار داشت:امروز خرید نفت از ایران مورد تحریم قرار گرفته و با توجه به اینکه بخش قابل توجه درآمد ایران از ناحیه فروش نفت است، مسئله ساز خواهد بود؛ همچنین مبادلات نیز مورد تحریم قرار گرفته است یعنی حتی اگر نفت فروخته شود ، جابجایی درآمد آن قابل هزینه کردن و جابجایی نیست.
رییس‌جمهور با اشاره به اینکه همه توان دشمن برای اعمال این تصمیم بسیج شده است، تصریح کرد: امروز یک جنگ پنهان، گسترده و سنگین در سطح جهان به صورت پراکنده اتفاق افتاده و همکاران ما در بانک مرکزی و نهادهای مربوطه تلاش می‌کنند تا راه‌حل‌ها را پیدا کنند و آنها نیز از طرف دیگر تلاش می کنند و این یک نبرد است.
وی با بیان اینکه دشمنان با توطئه های خود موفق شده‌‌اند مقداری از فروش نفت ایران را کاهش دهند، اظهار داشت: ان‌شاءالله این را جبران خواهیم کرد، اما باید توجه داشته باشیم که این یک نبرد بوده و دشمن در این عرصه تصور می‌کند با این فشارها می‌تواند ملت ایران را در هم بشکند و البته ممکن است تصمیمات جدیدی نیز بگیرند.
دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه پس از مساعد شدن شرایط، راجع به ابعاد این نبرد اقتصادی به ملت عزیز ایران توضیحاتی ارائه خواهم داد و در رابطه با اینکه از چه شرایطی عبور کرده‌ایم موارد لازم را خواهم گفت، تصریح کرد:‌ متاسفانه از داخل نیز با برخی اقدامات از جمله اقدامات عملی در بازار ارز و جنگ روانی، تبلیغاتی که به همراه دشمن علیه دولت سازماندهی شده است، مواجه هستیم.
رییس‌جمهور با اشاره به اینکه تجارت خارجی در اقتصاد ایران سهم بالایی ندارد، خاطرنشان کرد: این موضوع می‌تواند دستمایه جنگ روانی گسترده باشد که آثار روانی آن در بازار بالاست.
دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه در اقتصاد 1200 میلیارد تومانی ایران، رقم 100 میلیارد دلار مبادلات ارزی رقم بالایی نیست، اظهار داشت: همواره عده‌ای بازار داخل را به قیمت‌های بیرونی و به واردات گره می‌زنند که این مربوط به دوران کنونی نبوده است.
رییس‌جمهور به آمار واردات و مقایسه آن در شش ماهه اول سال گذشته با امسال اشاره کرد و توضیح داد: میزان واردات کشور در شش ماهه اول سال گذشته، 17 میلیون و 840 هزار تن و در شش ماهه نخست امسال 19 میلیون و 121 هزار تن بوده است که به لحاظ وزنی بیشتر شده اما به لحاظ ارزش مالی کمی کاهش دارد؛ سال گذشته 22.5 میلیارد دلار کالا وارد شده و الان 26.5 میلیارد که حدود 10 تا 12 درصد است، یعنی 10 درصد کالا کم شده است که ان‌شاءالله در نیمه دوم جبران خواهد شد.
دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه بانک مرکزی ارز کالاهای وارد شده را با توجه به شرایط موجود تامین کرده است، گفت: نوسانات ایجاد شده هرگز به خاطر مشکلات اقتصادی نیست.
رییس جمهور ادامه داد: بانک مرکزی همه نیازهای کشور را به 10 اولویت تقسیم کرده که اولویت های اول و دوم در خصوص مواد غذایی بوده و مابقی را هم تنظیم کرده است.
دکتر احمدی‌نژاد اضافه کرد: مرکز مبادلات ارز نیز اعلام کرده که هرکس برای صادرات و واردات نیاز به ارز دارد می‌تواند به این مرکز مراجعه کند؛ ارز برای مسافرتها نیز توسط بانک مرکزی تامین شده است.
رییس جمهور چنین اقداماتی را جنگ روانی دانست و افزود: مشخص است که همه این اقدامات یک جنگ روانی است؛بخش عمده‌ ای از این مشکلات را بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت اقتصاد بر دوش گرفته اند اما همه اینها حلقه‌های یک برنامه است و عده‌ای می‌خواهند تمام برنامه‌های دولت را زیر سوال ببرند و بگویند دولت باعث این اتفاقات است.
دکتر احمدی نژاد با طرح این سوال که چگونه است زمانی که یک موفقیتی پیدا می‌شود همه در آن شریک هستند؟ گفت: اگر بناست زمانی که یک مشکلی ایجاد می شود همه در برابر دشمن بایستند و رویشان را به سمت دولت کنند مسئله ای جداست و ما مشکلی با آن نداریم چراکه ما فدایی ملت ایران هستیم.
دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه این عرصه محل تسویه‌‌حساب‌های سیاسی نیست، اظهار داشت: کسانی هستند که خود از جریانات مطلع بوده و در جلسات شرکت می‌کنند؛ اما همواره دولت را متهم می‌کنند. چطور دی‌ماه و بهمن‌ماه سال گذشته مشکلی وجود نداشت و دولت به خوبی اداره می‌شد؟ بنده تصور می‌کنم ملت ایران به فشارها غلبه پیدا خواهد کرد؛ اگر چه دشمن در این زمینه همه تلاش خود را به کار خواهد برد.
رییس‌جمهور با بیان اینکه فشار مستکبران فقط به سمت دولتها نبوده بلکه به سمت ملتهاست، تصریح کرد: اینها همه جنگ روانی بوده و تصمیماتی در قبال آنها گرفته شده است؛البته مردم ما آرام هستند؛ دشمن یک سنگی را انداخته است ما باید سنگ را برداریم به سمت خودشان پرتاب کنیم؛ همه قوا و دستگاه‌ها هم باید پشتیبانی کنند.
دکتر احمدی نژاد خاطرنشان کرد: مرکز مبادلات ارزی در جلسات مشترک سه قوه به راهکارهای خوبی رسیده که نظمی به بازار ارز بدهد و اینطور نیست که هرچه بانک مرکزی ارز می‌دهد معلوم نباشد کجا می‌رود؛ بلکه به اندازه نیازهای کشور ارز موجود است و به ترتیب اولویت پرداخت می‌شود؛ یک مقدار از اینها جنگ و فشار روانی و البته فشار دشمن است؛ دشمن بیشتر از میدان عمل در جنگ روانی موفق بوده است.
رییس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار واحد مرکزی خبر درباره این‌که واکنش ایران نسبت به ادعای اخیر آمریکا برای تشدید فشارها علیه ایران چیست، اظهار داشت: ما در کنار ملت ایران قرار داریم و از همه حقوق و تمامی ملت ایران، دفاع خواهیم کرد.
وی افزود: روش آنها روشی شکست خورده و تکراری است که قبلا نیز تجربه کرده‌اند، اما گویا علاقه‌مندند که دوباره آن را تجربه کنند.
دکتر احمدی نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار فونیکس چین درباره تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه ایران و سخنان نتانیاهو در سازمان ملل تصریح کرد: در شرایط کنونی مدیریتی که دنیا را اداره می‌کند، به اصطلاح ما ایرانی‌ها، سگ‌ها را رها کرده‌ و سنگ‌ها را بسته‌اند، به همین خاطر عده‌ای به راحتی به خود اجازه می‌دهند که هرکسی را تهدید کنند؛ مهم‌تر از این تهدیدات، مدیریتی است که چنین اجازه‌ای به آنها می‌دهد.
رییس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران لزومی برای واکنش نمی‌بیند، چرا که مدیریت بین‌المللی باید اصلاح شود، تصریح کرد: در غیراین‌صورت چند صهیونیست بی‌فرهنگ به خود اجازه می‌دهند که به راحتی دیگران را تهدید کنند.

* پاسخ ملت ایران به متجاوزان همواره پشیمان کننده بوده است
وی ادامه داد: ملت ایران هیچگاه مهاجم نبوده ولی همواره در دفاع از خود ممتاز بوده و تمام متجاوزان را پشیمان کرده است.
دکتر احمدی‌نژاد گفت: ایران کشوری نیست که بخواهد با تهدیدات بلرزد، ایران کشوری بزرگ است اما مشکل از مدیریتی است که در دنیا وجود دارد و جالب این است که ما شرایط کنونی مدیریت جهان را در سازمان ملل ترسیم کرده‌ایم و آنها با حرف‌هایشان صحبت‌های ما را مستند کردند.
رییس جمهور خاطرنشان کرد: دشمن از تهدیدات بیش از آنکه قصد حمله داشته باشد، در پی جنگ روانی است و برخی نیز در داخل بی‌اطلاع از این موضوع موج جنگ روانی دشمن را ادامه می دهند.
دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه ایران کشوری عظیم و بزرگ است، اظهار داشت: البته این‌که بگوییم دولت و احمدی نژاد اشتباه ندارد، چنین نیست و من هیچ‌وقت چنین ادعایی نکرده‌ام، اما ایران کشوری نیست که با این تهدیدات آسیبی ببیند؛ تحلیل دقیق من این است که حاکمیت آمریکا به این نتیجه رسیده است که هزینه رژیم‌صهیونیستی برای آمریکا بیش از منافع‌شان شده است.
رییس جمهور با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به دنبال ماجراجویی است تا برای خود فرصتی ایجاد کرده و تصور می‌کند که با تهدید ایران، این فرصت برایشان ایجاد خواهد شد، گفت: آنها اشتباه می‌کنند؛ چراکه هرچه ماجراجویی کنند، آینده خود را بدتر خواهند کرد.
دکتر احمدی نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه العالم مبنی بر سخنان سخنگوی کاخ سفید در پی نوسانات ارز، که عنوان کرده تحریم‌ها در اقتصاد ایران اثر داشته است و آیا کاهش ارزش پول ملی می‌تواند در برنامه هسته‌ای نوعی بازنگری ایجاد کند و مذاکره‌ مستقیم با آمریکا صورت گیرد؟ تصریح کرد:مذاکره مستقیم با آمریکا ممکن است؛ اما باید شرایط آن فراهم شود،‌ اما در این شرایط من فکر نمی‌کنم امکان آن وجود داشته باشد.
رییس جمهور خاطرنشان کرد: در عرصه بین‌الملل اصل بر رابطه، گفت‌وگو و تفاهم است و این گفت‌وگو و تفاهم باید در شرایط عادلانه انجام شود؛ اگر کسانی خیال می‌کنند، با فشار می توانند ملت ایران را پای گفت‌وگو بیاورند، حتما اشتباه می‌کنند و اگر چنین انتظاری هم دارند، باید رفتار خود را اصلاح کنند.
وی در واکنش به ادعای عقب نشینی ایران از موضع هسته ای اظهار داشت: احمدی‌نژاد و ملت ایران، اهل عقب‌نشینی نیستند.
رییس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه آیا برخی دستگاه‌های داخلی در حال ایجاد خلل و التهاب در بازار ارز هستند؟ گفت: از همه دستگاه‌ها می‌خواهم که با تصمیمات دولت برای مدیریت مشکلات همراهی کنند و به مسئولان درگیر در این مساله کمک کنند.
دکتر احمدی نژاد با اشاره به گزارش یکی از نهادهای اطلاعاتی مبنی بر اینکه 22 نفر در التهابات بازار ارز سرحلقه هستند و تمام آشفتگی‌ها را آنها ایجاد می‌کنند، افزود: مشخص است که برای مقابله با این افراد چه نهادهایی باید وارد عمل شوند. آنان با هر تماس با همدیگر قیمت ارز را 200 تومان یا 500 تومان بالا می برند. این اتفاقات ربطی به اصل اقتصاد ندارد، بلکه التهاب ایجاد کرده‌اند و مشخص است که این کار غلطی است و اگر مسئولان مربوطه در این زمینه به وظیفه خود عمل کنند، التهابات برطرف خواهد شد.

* عده ای از ابتدا با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها مخالف بودند
وی در پاسخ به سوال دیگر این خبرنگار درباره اظهارات رییس مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه تحریم‌ها تاثیری در اقتصاد کشور نداشته است، اظهار داشت: بنده احترام زیادی برای ایشان قائلم، اما حتما خبر دارند که فروش نفت کشور چقدر کاهش پیدا کرده است و بانک مرکزی چه مشکلاتی در جابجایی ارز دارد. مصاحبه ایشان را خوانده‌ام و متن آن را در اختیار دارم و متاسفم که این مصاحبه با یک خبرگزاری وابسته به یک نهاد نظامی انجام شده است که همه خبرهایش علیه دولت است، در حالی که این خبرگزاری وابسته به یک نهاد نظامی و امنیتی نباید وارد این مسائل شود.
رییس جمهور به آغاز التهابات بازار ارز از چند ماه پیش اشاره و تصریح کرد: چند ماه قبل در یک روز جمعه پیامکی از سوی این خبرگزاری ارسال شد که افزایش قیمت سکه و ارز را اعلام کرده بود، در حالی که آن روز بازار تعطیل بود. این خبرگزاری در این روزها هم این حرف‌ها را مطرح می‌کند.
دکتر احمدی نژاد در ادامه افزود: از سیاست‌های دولت انتقاد می‌کنند و مدعی می شوند که این سیاست‌ها به نفع مردم نیست، در حالی که تمام سیاست‌های ما به نفع مردم است و دلیلی ندارد که سیاستی علیه مردم داشته باشیم. از سویی می‌گویند این دولت این کارها را می کند، تا دولت آینده را نیز در اختیار داشته باشد و از سوی دیگر می گویند دولت با این کارها می‌خواهد برای دولت بعدی مشکلات بیشتری ایجاد کند.
وی خاطرنشان کرد: از همان آغاز اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها، برخی ها با اینکه دو ریال به جیب مردم برود، مخالفت کردند. پیش از این، درصد کمی از مردم از 70 الی 80 درصد یارانه‌ها استفاده می‌کردند و امروز با هدفمند کردن یارانه‌ها می‌خواهیم کسانی که قبلا کمتر از یارانه ها استفاده می کردند، سهم بیشتری از یارانه ها را دریافت کنند؛ در حالی که هیچ پول جدیدی وارد بازار نشده است برخی می‌گویند این طرح، نقدینگی را افزایش داده است.
رییس جمهور با انتقاد از کسانی که مدعی هستند دولت نقدینگی را افزایش داده است، گفت: آمارها نشان می دهند که در مدت زمان آغاز تا پایان دولت قبل، میزان نقدینگی هشت برابر شده، در حالی که در این دولت نقدینگی تا امروز چهار برابر شده است. برخی می خواهند در بالاترین سطوح در کارها دخالت کنند در حالی که حتی نمی‌دانند، نقدینگی یک نسبت است و مطلق نیست و نسبت آن تاثیرگذار است. به عنوان مثال در اقتصاد چین که چند برابر اقتصاد ماست وقتی نقدینگی سه درصد افزایش می یابد، این معادل 30 درصد نقدینگی ماست و آنها باید انتظار تورم را بکشند.
دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه عده ای همراه با بیرونی‌ها فریاد می‌زنند که دولت ناتوان است و همان سخنان دشمنان را تکرار می‌کنند، اضافه کرد: همان کسانی که امروز به افزایش نقدینگی انتقاد می‌کنند، در عین حال تصمیم می‌گیرند که اعاده معوقات بانک‌ها پنج سال عقب بیافتد و با این کار مبادلات را دچار رکود می‌کنند، همین کار به مفهوم افزایش نقدینگی است؛ آنها تصمیمی می‌گیرند و وقتی تبعات آن بروز می کند، آن را به گردن دولت می‌اندازند.
رییس جمهور تاکید کرد: دولت به صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت است و انتظار ما این است که دیگران نیز با دولت برای حل مشکلات همراهی کنند.
دکتر احمدی نژاد در جواب پرسش خبرنگاری، درباره حذف گروهک منافقین از لیست گروههای تروریستی آمریکا اظهار داشت: دامنه حلقه‌های طراحی دشمنان وسیع‌تر از این حرفهاست که فقط دلار و ارز و این موارد را شامل بشود. آنها دنبال کارهای دیگری هم هستند و به همین خاطر این گروه را از لیست گروههای ترویستی خارج کردند.
رییس جمهور تصریح کرد: حقیقت این است که خارج کردن نام منافقین از لیست گروههای تروریستی، باعث خوشحالی ماست، چرا که اگر بنا بود ما به دنیا بگوییم دولت آمریکا حامی اصلی تروریسم است و با استانداردهای دوگانه با این موضوع در جهان برخورد می‌کند، باید بیش از 500 میلیارد دلار هزینه می‌کردیم اما حالا خود آنان مفت و مجانی این کار را کرده اند.
وی با تاکید بر اینکه حذف گروهک منافقین از لیست تروریست‌ها را توسط آمریکا رسما محکوم می‌کنیم، خاطرنشان کرد: اینکه کسی تصور کند، با ابزار قرار دادن گروهی که به شدت منفور ملت ایران است و محبوب‌ترین رییس جمهور و نخست وزیر تاریخ این کشور را در همین ساختمان به آتش کشیده اند به هدف خود می‌رسد، کاملا اشتباه است.

* در عرصه بین المللی اصل بر وجود رابطه و گفتگو است
دکتر احمدی نژاد در پاسخ به سوالی در رابطه با طرح پیشنهاد مذاکره با آمریکا از سوی وی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل و واکنش‌ها در برابر این موضوع گفت: هر اتفاقی که رخ می دهد، در فضای رسانه‌ای می‌افتد و ببینید وقتی جمله‌ای در یک سوی دنیا بیان می شود، تا به سوی دیگر دنیا برسد صد بار بالا و پایین می‌شود.
رییس جمهور با تاکید بر اینکه هیچ وقت پیشنهادی برای مذاکره با آمریکا مطرح نکرده ام، ادامه داد: در گفتگویی خبرنگاری از بنده سوال کرد که آیا شما با آمریکا گفتگو می‌کنید؟ به نظر شما بنده باید چه پاسخی می‌دادم؟ آیا کسی می‌تواند در عرصه بین‌المللی عنوان کند که من اهل گفتگو نیستم؟ عرصه بین‌الملل، عرصه گفتگو است. اصل بر گفتگو و رابطه است، مگر اینکه استثنایی مثل رژیم صهیونیستی وجود داشته باشد که ما آن را به رسمیت نمی‌شناسیم و با آن رابطه نداریم.
وی با اشاره به اینکه پرسش آنها در مورد افغانستان بود، اظهار داشت:‌ پاسخ بنده این بود که گفتم ما گفتگو می‌کنیم، چون نمی‌توانیم بگوییم که گفتگو نمی‌کنیم، اما در شرایط عادلانه و احترام‌آمیز. یعنی در شرایطی که طرف گفتگو حقوق ملت ایران را بپذیرد و به ملت ایران احترام بگذارد و از موضعی که امروز در قبال ملت ایران دارند پایین آمده و حرف بزنند.
دکتر احمدی نژاد تاکید کرد: در این صورت فکر نمی‌کنم، کسی در ایران مخالف گفتگو باشد، یعنی ملت ایران نمی‌تواند مخالف گفتگو باشد، اما شرایط گفتگو مهم است.
رییس جمهور افزود: همیشه گفته‌ام اگر آمریکایی ها رفتارشان را اصلاح کنند و حقوق ملت ایران را به رسمیت بشناسند و شرایط گفتگو را رعایت کنند، اصل بر گفتگوست. تاریخ روابط دو کشور روشن است و این تعیین می‌کند که چه کسی باید رفتارش را اصلاح کند، پس باید در شرایط برابر بدون توسعه‌طلبی و زورگویی جلو آیند. اینکه گفته شود یک ملت باید داوطلبانه بیاید و با ما گفتگو کند حرف زشتی است که به هر ملتی گفته شود بد است، بخصوص به ملت ایران، چون ملت ایران هزاران سال قدمت دارد، در حالی که آمریکا چند سال بیشتر سابقه ندارد.
دکتر احمدی نژاد تاکید کرد: نه قطع گفتگو اصالت دارد و نه درگیری، بلکه در مناسبات جهانی، اصل بر گفتگو و تفاهم و همکاری است، مگر استثنایی وجود داشته باشد که به رفتارها مربوط می شود.
در ادامه این نشست خبری، خبرنگار روزنامه اعتماد از رییس جمهور سوال کرد که "شما قوه قضاییه را مستقل می دانید و در روز خبرنگار نیز صحبت‌هایی درباره آزادی مطبوعات داشتید، اما زمانی که شما در نیویورک بودید سه تن از وزرای دولت بویژه وزیر ارشاد، به شدت علیه روزنامه شرق موضع گرفته و از موضع شاکی و قاضی حکم به تعطیلی آن دادند، آیا وزرا هم مثل قوه قضائیه مستقل هستند یا از موضع آنها حمایت می‌کنید؟" و دکتر احمدی نژاد پاسخ داد: مشی دولت در هفت سال گذشته، مشی روشنی بوده است. دولت حداکثر تحمل ممکن را داشته و آزادی نزدیک به مطلق برقرار بوده است.
دکتر احمدی نژاد اضافه کرد: به نظرم کار وزیر ارشاد قطعا اشتباه بوده است و بنده آن را تایید نمی کنم، با این توضیح که ارزش‌های دفاع مقدس برای همه ملت ایران مقدس است چرا که متعلق به آحاد مردم است. اتهامی وارد شده ولی هنوز اثبات نشده است، در حالی که باید در دادگاه صالح و در حضور هیات منصفه این اتهام بررسی شود و کسی نمی‌تواند نظر شخصی خود را اعمال کند. در هیات نظارت، نمایندگان سه قوه حضور دارند که باید این مساله را پیگیری کنند.
خبرنگار روزنامه ایران با اشاره به بازداشت مشاور مطبوعاتی رییس جمهور در حالی که وی در کشور حضور نداشته است و اتهامی که علیه جوانفکر مطرح شده است، نظر دکتر احمدی نژاد را در این ارتباط جویا شد که رییس جمهور پاسخ داد: این سوال را باید از کسانی بپرسید که این کار را کرده‌اند؛ البته اگر پیدایشان کردید. حتما ضرورت مهمی بوده است که 10 دقیقه مانده به سخنرانی رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل، مشاور مطبوعاتی وی دستگیر می شود. البته این کار خوبی نبود که خودشان هم متوجه شدند. این مسائل خبر اول رسانه ها شد و در حالی که ما باید جنایات صهیونیست‌ها را در سازمان ملل محکوم می‌کردیم، مجبور شدیم به این سوال خبرنگاران پاسخ دهیم که در ایران چه خبر است؟ شاید بهتر بود که حوصله می‌کردند.
رییس جمهور افزود: اتهامی که گفتید به آقای جوانفکر نسبت داده‌اند، به ایشان نمی‌چسبد. این روش درستی نیست. اگر بنا باشد این مساله را باب کنند، خیلی بد می‌شود. توهین به رهبری را کسی نمی‌پذیرد. ملت ایران به خاطر ادب تاریخی و ایمانش مرزهایی دارد. با کسانی که باید در این باره صحبت کنند، صحبت خواهم کرد.
دکتر احمدی نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه خبر مبنی بر اینکه با توجه به گفته‌های شما درباره اینکه دولت هر کاری می‌کند برای ملت و به نفع مردم است، با توجه به افزایش قیمت کالاهای اساسی و فشار زیادی که به مردم به ویژه اقشار کم‌درآمد وارد می‌شود، مشخصا برنامه دولت برای کنترل قیمت‌ها چیست؟ اظهار داشت: دولت با همه توان و ابعادش درگیر این مساله شده است و این موضوع را پیگیری می‌کند. بالاخره یک جنگ روانی در ابعاد اقتصادی و روانی ایجاد شده که دیگران از جمله صداوسیما باید به دولت در مقابله با آن کمک و پشتیبانی کنند.
وی افزود: ‌اینکه فقط انگشت اتهام را به سمت دولت یا شخص دیگری ببرند مشکل را حل نمی‌کند. ما از حوادث سنگین‌تر از این هم عبور کرده‌ایم؛ بنابراین دعوت و خواهش می‌کنم که همه در مسیر کمک به این موضع قدم بردارند؛ اگر چه کارشناسان نیز در حال بحث و بررسی‌های لازم هستند و به عنوان رییس دولت از تصمیمات آنها به طور کامل پشتیبانی می‌کنم.
دکتر احمدی نژاد تصریح کرد: بهتر است مردم هم مدتی مدارا کنند و اجناس خارجی غیر ضروری نخرند. البته تردید ندارم به شرایط عادی برمی‌گردیم و خیلی‌ها ضرر می‌کنند. حال اگر یک مقدار تصمیمات تبیین شود، برای کسانی که می‌خواهند واردات صحیح کالا داشته باشند، موثر است.
رییس جمهور با بیان اینکه دولت، بانک مرکزی، وزارتخانه های اقتصاد، بازرگانی و معاون اول رییس جمهور همه در تلاش هستند که مشکلات را حل کنند، خاطرنشان کرد: البته فراز و نشیب‌هایی وجود دارد که به امید خدا قطعا از آن عبور می‌کنیم.
دکتر احمدی نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه تلویزیونی المنار لبنان درباره تعیین خط قرمز از سوی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای ایران و اینکه خطوط قرمز جمهوری اسلامی در مقابل خطوط قرمز آنها چیست؟ با طرح این پرسش که باید دید دلیل عصبانیت صهیونیست‌ها چیست؟ تصریح کرد: آن نقاشی ابتدایی که نشان داده شد، یک توهین به مخاطبین بود. اینها خود را بالا و بقیه ملت‌ها را پایین می‌دانند.
وی گفت: آنها طراحی کرده بودند که ما را در سفر نیویورک وارد دام و طرح خود کنند، ‌طرح‌شان هم افزایش تنش‌ها در منطقه است. نقشه کشیده بودند که در میزگردها و جلسات و تبلیغات‌شان فضا را شعله‌ور کنند و اخبار را طوری منعکس کنند که ما قصد تنش و اینطور مباحث را داریم.
دکتر احمدی نژاد گفت: آنها می‌خواهند به ما فشار بیاورند و مسئول فشارها را هم خود ما معرفی کنند. آنها می‌خواهند ماجراجویی کرده و مسئولیت ماجراجویی خود را گردن ما بیندازند؛ چرا که آنها اصالت ندارند و دنبال درگیری هستند، ولی ما ویژگی‌های فرهنگی و اخلاقی ملت ایران را بیان کردیم و اصلا خیلی از رسانه‌های آمریکایی مانده بودند، چه موضعی بگیرند.
رییس جمهور اظهار دانست: آنها فضا را طوری ساماندهی کردند که اگر بی‌احترامی می‌کردیم، در واقع نیاز آنها را تامین کرده بودیم ولی ما گفتیم که چرا جنگ؟ هر کس حرف از جنگ می‌زند عقب‌افتاده و محکوم است لذا آنها هم‌اکنون عصبانی‌اند و حرف از خط قرمز، سرخ و مشکی می‌زنند.
دکتر احمدی نژاد در ادامه این کنفرانس خبری گفت: گروه‌های مختلف با ما در آمریکا دیدار می‌کردند و نگران از جنگ بودند، البته این را هم بگویم وقتی در آمریکا می‌گویند که جو جنگی است به مفهوم این نیست که مردم به سمت جنگ می‌روند، بلکه یک کار روانی می‌شود و طوری وانمود می‌کنند که مردم جنگ را حتمی بدانند، ما هم در دیدارهایی که با مردم در آنجا داشتیم این مساله را مطرح کردیم که چرا باید موضوع جنگ مطرح شود. ما مشکلی نداریم و مشکل در این زمینه خود آمریکاست.
وی افزود: آمریکا از خشن‌ترین دیکتاتور در کشور ما حمایت می‌کرد، در حالی که شاه در خرداد 42 و در شهریور 57 مردم را سرکوب کرد، ما حتی یک انتخابات هم نداشتیم و در حالی که شش میلیون بشکه نفت در روز فروش می‌رفت، اما 90 درصد مردم فقیر بودند، حالا ملت قیام کرد و آزادی را به دست آورد و آمریکا در طول این سال‌ها پس از انقلاب همواره در برابر ملت ما ایستاده است.
رییس جمهور خاطرنشان کرد:البته نمی‌خواهم بگویم که در سال‌های پس از انقلاب مشکلی نداشتیم، مشکلاتی بوده است و ما نیاز به اصلاحات داریم، اما نه آن اصلاحاتی که دیگران در کشورهای دیگر دنبال می‌کنند.
دکتر احمدی نژاد تصریح کرد: سوالی که من در آنجا پرسیدم این بود که ما بالاخره نفهمیدیم در آمریکا چه کسی حاکم است، آیا اسرائیل در آنجا حاکم است یا خود آمریکایی‌ها؟ اسرائیل به دولت آمریکا دستور می‌دهد یا اینکه آمریکاست که به اسرائیل دستور می‌دهد. این سخنان ما آنها را عصبانی کرد؛ چرا که نقشه‌های آنها افشا شده بود و به همین دلیل تهدیدهای خود را بیشتر کردند.
وی افزود: من از برخی افراد در داخل می‌خواهم، حرف‌هایی نزنند که خواسته‌های دشمن را محقق کند، نگویید که جنگ قطعی است. ما البته آماده‌ایم و مهم هم این است که آماده باشیم و نگرانی نداریم. بالاخره در حال پیشرفت هستیم البته فکر می‌کنم کسانی در آمریکا و اسرائیل هستند که گوش کسانی که دم از جنگ می‌زنند را بپیچانند و اگر چنین افرادی نباشند، مشکلی هم نیست ما کار خود را می‌کنیم و نگران هم نیستیم.

* نباید مباحث فرهنگی به چماق سیاسی تبدیل شود
رییس جمهور قبل از پاسخ دادن به سوال خبرنگار مهر در خصوص رهنمودهای مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ و عملکرد دولت دراین زمینه، گفت: پیش از آنکه پاسخ شما را بگویم یادداشتی به من دادند که بر اساس آن مهر پیامکی منتشر کرده که می‌گوید "هجمه‌ی دکتر احمدی نژاد به نهادهای امنیتی". آیا من چنین چیزی گفتم؟ من می‌گویم خبرگزاری‌ای که وابسته به نهادهای امنیتی است، باید دقیق‌تر عمل کند، نهادهایی که از دولت پول می‌گیرند، نباید علیه دولت سیاسی‌کاری کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه دولت هم در زمینه مسایل فرهنگی دغدغه دارد، گفت: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود و آنچه که مقام معظم رهبری به ما رهنمود دادند، همان است که در کارگروه‌های فرهنگی تصویب و آن را دنبال کرده‌ایم. من فکر می‌کنم در بحث‌های فرهنگی مهم‌ترین مساله رویکردهای ماست. تاریخ نشان می‌دهد که ملت ایران بافرهنگ‌ترین است و مردم ما خودشان توانسته‌اند عناصر ممتاز و درخشان فرهنگ خود را حفظ کنند. ملت ما اسلام، توحید، انسانیت، پاکی و سنت‌های متعالی را پذیرفته و پای آن ایستاده است.
رییس جمهور گفت: برخی وقتی سخن از فرهنگ می‌گویند گویا متهم اصلی در این زمینه مردمند، در حالی مردم ما مدعی هستند. اگر کوتاهی هست باید از مراکز فرهنگی مانند وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات، صداوسیما، حوزه‌ها و دانشگاه‌ها پرسید. دولت به دنبال آن است که در زمینه‌ فرهنگی رویکرد صحیح را مطرح کند و در حوزه‌های کتاب، نظام جامع علمی، بازی‌های رایانه‌ای و بنیاد سعدی و نهادهای دیگر این مساله دنبال شده است، کمک‌های این دولت در حمایت از نهادهای فرهنگی در طول تاریخ بی‌سابقه است.
دکتر احمدی نژاد یادآور شد: حوزه فرهنگ حوزه‌ای است که نباید در آن تحلیلی صورت گیرد و نباید به مسایل کوچک در این حوزه بیش از حد بپردازیم. گاهی برخی نهادها اگر اقدامی نکنند، بهتر است؛ چرا که آنها نمی‌دانند با چه ملتی مواجه هستند و اگر رها کنند ملت خود بهتر عمل می‌کند. در طول تاریخ کسی نتوانسته به ملت ما چیزی را تحمیل کند و بزرگ‌ترین کار فرهنگی، باور کردن عظمت ملت ماست.
وی گفت: دولت مشی مقام معظم رهبری و حضرت امام(ره) را دنبال می‌کند البته دولت عامل مستقیم در حوزه فرهنگ نیست ، من هم می‌گویم که همه در حوزه فرهنگ نگاه‌شان باید بر اساس اعتماد به جوانان باشد؛ چرا که این جوانان بودند که کشور را نجات دادند، الان هم به نظر من جوانان ما بهترین و پاک‌ترین هستند، زنان ما بهترین‌ها هستند. شاید عده قلیلی هستند که سازمان یافته عمل می‌کنند که حساب‌شان جداست.
رییس جمهور گفت: انتقادات رهبری همان انتقاداتی است که ما هم داریم به صداوسیما و سازمان تبلیغات و سایر نهادهایی که در حوزه فرهنگ فعال هستند. دولت 150 میلیارد تومان به سازمان تبلیغات داده‌ایم، سوال این است که این پول چگونه خرج شده است؟ بودجه‌های فرهنگی که به نهادها داده‌ایم و 10 برابر شده، چه شده است؟ البته بحث ما تقابل و درگیری نیست، بلکه انتقاداتی از سر دلسوزی و برای تعالی است.
وی تصریح کرد: انتقادات من و مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ برای تعالی است و نه تکفیر، دلسوزانه و از سر محبت است. اشکالات را باید بگوییم و معنای آن حمله به افراد نیست.
وی تصریح کرد: نباید مباحث فرهنگی به چماق سیاسی تبدیل شود. متأسفانه برخی اینطور هستند و تا تریبونی به دست می‌آورند، دیگران را تکفیر می‌کنند. کسی نباید دیگری را به ضدیت با انقلاب و فرهنگ متهم کند و این یکی از کارهای بدی است که انجام می‌شود.
دکتر احمدی نژاد در ادامه یادآور شد: از اول که جناح‌بندی‌ها در کشور مطرح شد، من نگران بودم که مبادا ارزش‌های الهی جای خود را به مطالبات باندی و حزبی بدهد و افراد متهم به ضدیت با انقلاب شوند، این روش غلط است که متأسفانه برخی رسانه‌ها این کار را می‌کنند. ما ملت بزرگی هستیم که در آن افکار گوناگونی وجود دارد، اما همگان عاشق ایران، اسلام، موحد و دلسوز هستند.
در ادامه این نشست خبری، خبرنگار روزنامه ایران‌دیلی پرسش خود را اینگونه مطرح کرد که "آیا پیش‌بینی می‌کنید که پس از انتخابات آینده آمریکا تغییری مثبت و یا منفی در روابط دو کشور ایجاد شود؟"
دکتر احمدی نژاد در پاسخ به این پرسش گفت: در آمریکا درباره انتخابات این کشور زیاد سوال کردند ولی من اظهارنظری نکردم. دلیلش این است که نمی‌خواهم حرفی بزنم که به نوعی تلاش برای تاثیرگذاری در انتخابات آمریکا محسوب شود اما فکر می‌کنم حتما شرایط میان ایران و آمریکا نمی‌تواند ادامه بیابد، زیرا دولت‌های متوالی آمریکا از این شرایط ضرر می‌کنند. آنها مجبورند تجدیدنظر کنند و راهی جز تجدیدنظر وجود ندارد و معلوم است که درگیری با ایران سودی برای آنها نداشته است.
وی افزود: نمی‌گویم که ما سود کرده‌ایم، اما آنکه بیشتر ضرر کرده، طرف آمریکایی است. اکنون در میان صاحبنظران و بسیاری از سیاستمداران آمریکا مساله تجدیدنظر مطرح است. 33 سال علیه ایران بوده‌اند. چه چیزی به دست آورده‌اند؟ این سوال اکنون به طور جدی مطرح است.
دکتر احمدی‌نژاد در پاسخ به این سوال که "با توجه به انتخابات آینده در ایران، آیا دستگیری مشاور مطبوعاتی رییس جمهور برای اعمال نوعی فشار به دولت است؟" اظهار داشت: ما هفت سال است که در فشار هستیم و در این دو سال اخیر بیشتر بوده است. ما عادت کرده‌ایم که در فشار زندگی کنیم.
خبرنگار ماینی‌چی ژاپن در ادامه پرسش خود یادآور شد: آیا این فشار از سوی جناح خاصی است؟ که دکتر احمدی نژاد پاسخ داد: من چنین برداشتی ندارم.
رییس جمهور افزود: ما فکر می‌کنیم حق آقای جوانفکر نیست. فکر نمی‌کنیم که این دستگیری به نفع کشور باشد. نه اینکه مساوات افراد را در برابر قانون نقض می‌کنیم، هرگز اینگونه نیست. حرف جوانفکر هرگز توهین به رهبری نبوده است و مجله خاتون، مجله خلاف شرعی نیست.
رییس جمهور در پاسخ به پرسش خبرنگار روزنامه اطلاعات مبنی بر اینکه برنامه دولت در خصوص بخش صنعت چیست؟ گفت: دولت کارگروهی را برای حمایت از صنعت، تشکیل داده است. تلاش می‌کنیم که کمک کنیم. بسیاری از کارگاه‌ها نیز تاکنون مراجعه کرده‌اند و این کارگروه کمک‌های بسیار خوبی انجام داده است؛ نه اینکه در حد انتظار، بلکه کمک کردند تا آنها بتوانند کار خود را ادامه دهند.

* ورزش کشور به جای جنجال نیاز به حمایت دارد
رییس جمهور در پاسخ به پرسش خبرنگار ایران ورزشی در رابطه با نامه‌نگاری‌های نهادهای بین‌المللی برای تعلیق ورزش ایران و بحث استیضاح وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: استیضاح حق قانونی مجلس است و نباید در این زمینه هیچ خدشه‌ای وارد شود.
دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه اکثریت قاطع نمایندگان دلسوز و کمک حال دولت هستند، تصریح کرد: فکر نمی‌کنم این طرح متعلق به اکثریت مجلس باشد چراکه دو سال قبل هنگامی که در چین و در المپیک و پارالمپیک مقام خوبی آوردیم عده‌ای جلو افتادند که سازمان ورزش را بر هم بزنند و اکنون هم که پیروزی‌های المپیک به دست آمده است، وزیر استیضاح می‌شود؛ البته این حق مجلس است و ما هم حاضر می‌شویم و پاسخ‌های لازم را ارائه می‌دهیم و تصمیم‌گیری با مجلس خواهد بود و ما به آن احترام می‌گذاریم.
رییس جمهور با اشاره به اینکه ورزش امروز کشور بیش از اینکه مورد سوال قرار گیرد نیازمند پشتیبانی است، خاطرنشان کرد:‌ دولت و رییس جمهور هیچگاه در خصوص انتصاب مربی، رییس فدراسیون و یا دستیاران دخالتی ندارد؛ ما باید پشتیبانی کنیم.
وی ادامه داد: تیم ملی فوتبال در آستانه مسابقات جهانی قرار داشته و بازی‌های سختی نیز پیش‌رو دارند و باید همه کمک کنند.
رییس‌جمهور با بیان اینکه قصد ورود به مسائل جزئی را نداشتم، گفت: جوانانی که با هجمه‌های بسیار روبرو می‌شوند چگونه می توانند وارد زمین شوند واین در حالی که باید همه به آنها کمک کنیم چراکه می‌خواهند پیراهن ملی‌ را بپوشند و در یک ورزش سنگین و میدان بزرگ تلاش کنند؛ پس با توجه به اینکه در همه بخش‌ها اشکال وجود دارد درست نیست که به اشکالات موجود در یک بخش حمله کنیم.
دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه دعوایی در عرصه ورزش وجود نداشته و همه باید به هم کمک کنند، خاطرنشان کرد:‌ دولت، مجلس و قوه قضاییه جلسات خوبی تشکیل می‌دهند و باید با اتحاد دست به دست هم داده و کشور را بخصوص در ورزش اداره کنند.
رییس جمهور با بیان اینکه متاسفانه ورزش کشور بیشتر از حاشیه‌های ساختگی رنج می‌برد، افزود: البته بنده به طور قاطع از وزیر ورزش و جوانان دفاع خواهم کرد چراکه این وزارتخانه یک سال است که آغاز به کار کرده، پس بهتر است به جای آنکه وزیر ورزش استیضاح شود ببینند چه کمکی می‌توانند به او بدهند و در این شرایط طبیعی است که دیگران سوء استفاده ‌کرده و با نامه نگاری فشار می‌آورند پس ما باید همه به هم کمک کنیم و پاسخ آنها را بدهیم و به جوانان‌مان یاری دهیم.
دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه ورزش ایران در آستانه شکوفایی است، خاطرنشان کرد: دولت، مجلس، قوه قضاییه، مردم و بخصوص رسانه‌ها باید در این زمینه کمک کنند، اما نباید مساله‌سازی کرد.
رییس‌جمهور در ادامه، در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فارس در رابطه با وضعیت اقتصادی و رسیدن قیمت دلار از 900 تومان به چهار هزار تومان و در واکنش به این سخن که این چه اقتصادی است که با یک پیامک زیر و رو می‌شود؟گفت: اقتصاد با یک پیامک زیر و رو نمی‌شود؛ بلکه باید شش ماه عملکرد دوستان را روی میز گذاشت و بررسی کرد؛ این یک جنگ روانی شش ماهه بوده است؛ بنده مثال زدم که در روز تعطیل به طور وسیع پیامک منتشر شده است و این گزارش رسمی وزارت اطلاعات و مخابرات است.
دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه طبیعی است عده‌ای با دولت مخالفت کنند، تصریح کرد: رفتار روشن است که برخی رسانه‌ها مقابل دولت هستند؛ بنده تنها کسی در کشور هستم که شما می‌توانید در مقابل او این چنین صحبت کنید.
رییس جمهور با طرح این پرسش که آیا در این کشور فقط دولت کار می‌کند و جاهای دیگر اشکال ندارند؟ اظهار داشت: آیا قوه قضاییه قابل انتقاد نیست یا نقش کمتری در امنیت اقتصادی دارد؟ اگر نقش ندارد چطور یک قوه مستقل و هم‌طراز و یا گاهی بالاتر از رییس‌جمهور است که می‌تواند رییس‌جمهور را مورد سوال قرار دهد؟ آیا مجلس نقشی ندارد یا شهرداری اشکالی ندارد؟
وی با اشاره به دوره مدیریت خود در شهرداری تهران، ادامه داد: در دوره‌ای که بنده شهردار تهران بودم، اگر چاله‌ای در خیابان ایجاد می‌شد، صدها مقاله در رابطه با آن نوشته می‌شد.
رییس جمهور افزود: به خاطر دارم یک قاضی حکمی برای قلع و قمع تعدادی از درختان مقابل صداوسیما داده بود که شهرداری با آن مخالفت کرد، اما در نهایت بر اساس حکم قضایی این کار اتفاق افتاد و رسانه‌ها علیه شهردار وقت یعنی بنده مطالب بسیاری نوشتند و امروز در خیابانی دیدم که تعداد زیادی از درختان قدیمی قطع شدند، اما یک خبر در این رابطه منتشر نشد و این روشن است که عملکرد برخی رسانه‌ها یکطرفه است.
دکتر احمدی‌نژاد با طرح این پرسش که آیا در کشور هیچ‌کس هیچ اشکالی ندارد و فقط دولت است؟ تصریح کرد:‌ کدام قانون صداوسیما را ناظر بر دولت کرده که بر اساس آن یک نفر از کارمندان صدا و سیما به عنوان مجری در برنامه زنده می‌گوید آقای رییس‌جمهور گوشی را بردار و جوابگو باش؛ ما که زیر پای مردم بوده و همیشه جوابگو هستیم.
رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه بنده تنها مسئولی هستم که هیچ نگرانی از حضور در دل مردم و خیابان ها ندارم، تصریح کرد: بنده دلم با مردم و پر از عشق به آنهاست و کاری نمی‌کنم که به مردم فشار وارد شود.
دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه دلیل حملات به دولت مشخص بوده و ملت هم آنها را می‌داند، اظهار داشت: در حال حاضر دشمن فشار آورده و می‌خواهد با بازی با عدد در خیابان‌ها و نه در واقعیت،‌ نگرانی درست کند و بگوید اقتصاد ایران را دچار مشکل کرده‌ایم.
رییس جمهور با اشاره به اینکه به تازگی مطرح کردند که رییس‌جمهور نمی‌خواهد اقدامی کرده و کار را رها کرده است، گفت: شما با دشمن همراهی کرده‌ و مشکل پیدا شده و باز هم فحشش را به رییس‌جمهور می‌دهید؛ به لطف خدا از این عرصه عبور خواهیم کرد؛ دشمن به جایی نخواهد رسید ولی با این روش یک دبیرستان دو کلاسه را نمی‌توان اداره کند.
وی با بیان اینکه شش ماه بازار را به هم می‌ریزند و حالا می‌گویند چرا رییس‌جمهور آن را درست نمی‌کند، گفت: مردم بی‌جهت در فشار هستند که بخشی از آن از ناحیه فشار دشمن است، اما بخش زیادی از آن تحمیلی به مردم است؛ چراکه بسیاری نمی‌توانند معامله، خرید و فروش کنند پس همه باید کمک کنند و نگذارند کشور آسیب ببیند.

* دولت باید تا زمانی که هست با قدرت کار را انجام دهد
دکتر احمدی‌نژاد افزود: رییس محترم مجلس به جای آنکه پنج صفحه مصاحبه کنند و دولت را متهم کند، باید به دولت کمک کند. با یک سوم این ارز هم می‌توانیم کشور را اداره کنیم به شرط اینکه همه کمک دهند و من فکر می‌کنم این اتفاق بیفتد چون ما چاره‌ای نداریم جز اینکه همه به هم کمک کنیم.
رییس‌جمهور گفت: متواضعانه، عاجزانه و برادرانه خواهش می‌کنم؛ الان وقت این نیست که کسی بخواهد حساب‌های خود را تسویه کند. من کوچک شما هستم، می‌گویم که اگر خیلی حضور من برایتان سخت است، یک خط بنویسیم خداحافظ شما. اگر نه، دولت باید تا زمانی که هست با قدرت کار را انجام دهد و ملت بداند ما به فضل الهی با قدرت کارمان را دنبال می‌کنیم و در دفاع از حقوق ملت کم نمی‌گذاریم چون برای همین آمده‌ایم.
وی با تاکید بر اینکه همه باید به هم کمک دهیم، گفت: عده‌ای می‌گویند درآمد ارزی دولت در تاریخ بی‌نظیر است اما این حرف‌ها سطحی و غیرعالمانه است، چون عدد بالاست، اما آیا قیمت‌ کالاهای خارجی هم بالا نرفته است و قدرت خرید کالا نیز کاهش پیدا نکرده است؟
دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه در این دوره هفت ساله در اکثر قریب به اتفاق بخش‌ها معادل کل تاریخ کشور کار شده است، تصریح کرد: در تولید اساسی کشور معادل تاریخ ظرفیت تولید ایجاد شده، در علم و فناوری به اندازه تاریخ کشور جلو رفته‌ایم و در بخشهای عمران و آبادی، برق و نیرو کارهای بسیاری انجام شده است.
دکتر احمدی‌ن‍ژاد در ادامه نشست خبری در پاسخ به اینکه آیا ایران می‌خواهد تولید اورانیوم 20 درصد را قطع کند، گفت: ما از سوخت 20 درصد برای تولید رادیو داروها استفاده می‌کنیم و این سوخت به هیچ کار دیگر نمی‌آید. ما طبق مقررات از آژانس درخواست کردیم که سوخت موردنیاز را در اختیار ما قرار دهند. ولی این کار را انجام ندادند. اصرار کردیم، اما باز هم انجام ندادند. مجبور شدیم خودمان تولید کنیم. هزینه‌های تولید سوخت 20 درصد نیز بالاست و تاکنون کسی حاضر نشده که سوخت را در اختیار ما قرار دهد.

* دولت با درآمد فعلی نیز کارها را جلو خواهد برد

دکتر احمدی‌نژاد درباره بودجه در نظر گرفته شده با توجه به درآمد نفتی‌ کشور گفت: دولت با همین در آمد فعلی کار را جلو می‌برد و انشاءالله بدون کسری بودجه کار را جلو می‌بریم و از جهت بودجه مشکلی پیش نمی‌آید و امیدواریم فضای عمومی بازار ارز را کنترل کنیم تا در نهایت شاهد مشکلی نباشیم.
وی در ادامه با بیان این‌که قیمت نفت پیچیده‌ای است، گفت: فرض کنید که نفت 200 دلار شد. چه کسی سود می‌برد و چه کسی زیان می‌کند. باید تحلیل کنیم. ما درآمد نفت را فقط برای خرید از بازار بین‌المللی نیاز داریم و گرنه درآمد نفتی مصرف دیگری ندارد.
رییس‌جمهور در پاسخ به سوالی درباره سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، گفت: دولت از اجرای این سند پشتیبانی می‌کند اما اصل اجرای سند بر عهده خانواده بزرگ آموزش و پرورش است. فرهنگیان ما توانایی و استعداد و ظرفیت اجرای کامل این سند را دارند. این کار را شروع کردند و ما نیز از آن حمایت می‌کنیم و در دولت همه پشتیبان آموزش و پرورش هستند.
رییس‌جمهور در پاسخ به سوال شبکه اسپانیایی زبان هیسپان‌تی‌وی درباره مناسبات ایران و آرژانتین و مذاکرات درباره مساله «آمیا» اظهار داشت: دو وزیر خارجه با هم ملاقات کردند و قرار شد ادامه راه را هماهنگ کنند. ما فکر می‌کنیم این بررسی باید به شفافیت و به کشف حقیقت بینجامد. مطمئن هستیم هنگامی که بررسی دقیق و بی‌طرفانه باشد زمینه توسعه روابط بیشتر و بهتر میان ایران و آرژانتین فراهم می‌شود.
رییس‌جمهور در پاسخ به پرسشی درباره توجه بیشتر دولت به موضوع کاغذ برای روزنامه‌ها، گفت: دولت در کنار مردم است و با تمام احساس مردم حرکت می‌کنیم. هر بخشی که مشکل پیدا می‌کند، مشکل دولت است. کاغذ خریداری کرده‌اند و ان‌شاءالله وارد می‌کنند و امیدواریم بازار کاغذ به تعادل برسد.

* نباید در ارزیابی از دولت مصر عجله کرد
دکتر احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی در خصوص مصر گفت: در ارزیابی از دولتی که در مصر سر کار است نباید عجله کرد. باید حوصله کنیم و فرصت دهیم. بالاخره در آن کشور تحولاتی ایجاد شده است. باید به ثباتی در سیاستگذاری برسند و ما عجله نداریم. روابط دو ملت ایران و مصر گسترده و تاریخی است.
رییس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار المیادین درباره تحولات سوریه و اینکه تلاش‌های ایران برای حل بحران سوریه چیست، اظهار داشت: اوضاع سوریه پیچیده شده است و بافت آن چون طایفه‌ای است، بر پیچیدگی مساله می‌افزاید. عدالت و آزادی حق همه ملت‌هاست. اما برسر شیوه احقاق این حق اختلاف نظر وجود دارد که ما معتقدیم باید تفاهم ملی شود، اما برخی قائل به جنگند.
وی افزود: برخی به دولت سوریه و برخی به معارضین برای جنگ کمک می‌کنند. البته ممکن است عنصر سومی نیز پیدا شود که در سوریه دخالت کند، اما ما اینها را قبول نداریم، چراکه آن را به ضرر سوریه می‌دانیم هر گروهی که با جنگ به قدرت برسد، معنایش جنگ دائمی در سوریه خواهد بود. راه‌حل بحران سوریه تفاهم ملی است و این‌که مردم باید حکومت را انتخاب کنند.
رییس جمهور ادامه داد: در خصوص سوریه برخی کشورها طرفدار روش جنگند، اما ما تلاش کردیم تا گروه تماسی تشکیل شود و میان آنها تفاهم برقرار گردد. راه جنگ راه خوبی نیست و هر نفری که کشته می‌شود، موجب ناراحتی است. باید تفاهم صورت گیرد، چراکه جنگ حاصلی جز خسارت و ویران کردن این کشور ندارد.
دکتر احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که نظر شما درباره حضور آقای بشار اسد در حکومت چیست، گفت: ما نمی‌گوییم که چه کار کنند، ما می‌گوییم که تفاهم برقرار شود، قطعا باید در سوریه انتخابات آزاد برگزار شود. ما نمی‌گوییم چه کسی بماند یا چه کسی برود، ولی این حق مردم است که انتخاب کنند.
رییس‌جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که شما قیمت واقعی ارز را 700 تومان اعلام کرده بودید، امروز قیمت واقعی ارز چند است، گفت: شرایط اقتصادی ما اکنون معمولی نیست و غیرواقعی است. اعداد و ارقامی که وجود دارد نیز طبیعتا واقعی نیست. در شرایط واقعی با یک تحلیل واقعی می‌شود قیمت درست ارز را به دست آورد.

* تمامی نیازهای واقعی و وارداتی که سفارشات آنها ثبت شده،می‌توانند ارز خود را دریافت کنند
رییس‌جمهور در پاسخ به پرسش خبرنگار روزنامه قدس در رابطه با تمهیدات اندیشیده شده در دولت برای حل مشکل نوسانات ارز، شرایط فعلی کشور را نبرد اقتصادی توصیف کرد و گفت: برای تمامی نیازهای واقعی و وارداتی که سفارشات آنها ثبت شده، برنامه‌ریزی شده و تقاضا کنندگان آنها می‌توانند ارز خود را دریافت کنند. ارز مربوط به مسافرت و خدمات نیز به زودی تامین خواهد شد.
وی اضافه کرد: همه باید در این شرایط مراعات کنیم. اگر 200 میلیارد دلار تقاضای ارزی وجود داشته باشد کسی نمی‌تواند آن را تامین کند، تقاضای کاذب باید کنار برود و این نیازمند کمک همه، از جمله رسانه‌هاست.
رییس‌جمهور با بیان اینکه "همه باید کمک و مراعات کنند که تقاضاهای بی‌جهت برای دریافت ارز کنار برود"، افزود: اینکه کسی 10 میلیون دلار می‌خواسته تا کاغذ وارد کند و اکنون این به 100 میلیون دلار رسیده یک تقاضای اضافی است. البته در این وسط برخی کارهای خوبی نکرده‌اند،‌ یک موسسه مالی اعتباری سال گذشته از بانک مرکزی پول گرفته و با آن اوراق قرضه راه‌آهن آمریکا را خریداری کرده است؛ البته بانک مرکزی با آن برخورد کرده ولی این کار غلطی است و باید احساس تعهد ملی وجود داشته باشد؛ اخلال در اقتصاد همین است.
دکتر احمدی‌نژاد در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری زنان (وفا) درباره عملکرد زنان کابینه نیز، به همکاران زن خود نمره 20 داد و گفت: با در نظر گرفتن شرایط و محدودیت‌های خانم‌ها، کار آنان بسیار خوب است و همه خانم‌هایی که در دولت هستند خوب کار کرده‌اند.
رییس‌جمهور با بیان اینکه "خانم‌ها نشان دادند جدی‌تر و مصمم‌ترند"، تصریح کرد: البته آقایان هم همین‌طور هستند، ولی وقتی خانم‌ها می‌آیند، آقایان تلاش‌شان چندبرابر می‌شود و سر غیرت می‌آیند.
دکتر احمدی‌نژاد در پایان نشست خبری سه ساعته خود، ضمن قدردانی از ملت ایران گفت: اگر گله‌ و گله‌گذاری در این جلسه صورت گرفت نشانه دشمنی و دعوا نیست. ما همه با هم هستیم و به لطف خدا، ملت ایران این صحنه‌های سخت را به خوبی پشت سر خواهد گذاشت.

http://www.president.ir/fa/42371
حسینی آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از حسینی بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 10-02-2012, 11:32 PM   #3
alimirzaee

alimirzaee's Avatar

تشکرها: 9,826
در 1,718 پست 8,972 بار تشکر شده
Points: 8,289, Level: 61 Points: 8,289, Level: 61 Points: 8,289, Level: 61
Activity: 14%
Activity: 14% Activity: 14% Activity: 14%
پیش فرض اعلام آمادگی احمدی نژاد برای استعفا

اعتدال:دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان در نشست خبری سال 91 با اصحاب رسانه از آمادگی اش برای استعفا از سمت خود خبر داد.

به گزارش موج، دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان گفت: اگر تحمیل حضور من سخت است می توانم یک خط بنویسم و از حضور شما خداحافظی کنم.

وی افزود: شرایط کنونی کشور نیازمند همراهی و همدلی تمامی مسئولان با دولت و ملت است.

احمدی‌نژاد ادامه داد: ما در طی این هفت سال معادل تاریخ کشور در بخش های تولید، علم، فناوری و ... فعالیت کرده ایم و شرایط کنونی کشور ایجاب می‌کند تا مشکلات را با همراهی و همدلی پشت سر بگذاریم.
قدیمی 10-02-2012, 11:49 PM   #4
حاجی جفرسون

Points: 61,444, Level: 100 Points: 61,444, Level: 100 Points: 61,444, Level: 100
پیش فرض پاسخ : اعلام آمادگی احمدی نژاد برای استعفا

نقل قول:
نوشته اصلی توسط alimirzaee نمایش پست ها
اعتدال:دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان در نشست خبری سال 91 با اصحاب رسانه از آمادگی اش برای استعفا از سمت خود خبر داد.

به گزارش موج، دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان گفت: اگر تحمیل حضور من سخت است می توانم یک خط بنویسم و از حضور شما خداحافظی کنم.

وی افزود: شرایط کنونی کشور نیازمند همراهی و همدلی تمامی مسئولان با دولت و ملت است.

احمدی‌نژاد ادامه داد: ما در طی این هفت سال معادل تاریخ کشور در بخش های تولید، علم، فناوری و ... فعالیت کرده ایم و شرایط کنونی کشور ایجاب می‌کند تا مشکلات را با همراهی و همدلی پشت سر بگذاریم.
ادعایی که هنوز تایید نشده است؛ آیا حکم بازداشت معاون احمدی نژاد صادر شده است؟ این حکم که هفته گذشته صادر شده بود، با توجه به رویه های قانونی که هنگام سفر خارجی رییس جمهور، معاون اول وی باید در کشور حضور داشته باشد، در زمان سفر محمود احمدی نژاد به نیویورک اجرا نشد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : حکم بازداشت معاون اول احمدی نژاد صادر شده است. به گزارش سرویس سیاسی "انتخاب: ؛ سایت"بازتاب" با اشاره به واکنش هجومی احمدی نژاد به سازمان ها و نهادهای مختلف نظامی، دلیلی برای این نوع واکنش رییس جمهور یافته و نوشته است: برای پاسخ دادن به این پرسش، از برخی منابع آگاه کسب خبر کرده که نتیجه آن صدور حکم بازداشت برای محمدرضا رحیمی، معاون اول احمدی نژاد می باشد. گفته می شود این حکم که هفته گذشته صادر شده بود، با توجه به رویه های قانونی که هنگام سفر خارجی رییس جمهور، معاون اول وی باید در کشور حضور داشته باشد، در زمان سفر محمود احمدی نژاد به نیویورک اجرا نشده و اجرای آن به هفته جاری موکول شده بود که احمدی نژاد با اطلاع از این موضوع، در چند روز گذشته بر سر کار خود در نهاد ریاست جمهوری حاضر نشده و برای جلوگیری از این اقدام، قصد ملاقات با رییس قوه قضاییه را داشته که آن نیز ممکن نشده است و پس از آن که توسل برای استفاده از اختیارات مقامات ارشد در توقف حکم قضایی نیز نتیجه نداده، وی حرکت انتحاری امروز را انجام داده است. احمدی نژاد با این حرکت، قصد القای این موضوع را دارد که در صورت اجرای حکم رحیمی، این دستگیری به خاطر مواضع امروز و انتقادات وی بوده و همچنین با تهدید ضمنی به استعفا با به کار بردن "دست خطی می نویسم و خداحافظ شما"، نظام را از ورود به خط قرمزش، یعنی دستگیری اعضای کابینه بر حذر داشته است.
این کاربر از حاجی جفرسون بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 10-03-2012, 12:05 AM   #5
حاجی جفرسون

اولین واکنش به اظهارات احمدی‌نژاد: فرافکنی می کند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رئیس سازمان بازرسی کل کشور در واکنش به اظهارات رئیس جمهور گفت: دستگاه‌های امنیتی صحت گفته‌های رئیس جمهور را بررسی کنند و 22 نفری را که ایشان می‌فرمایند سر حلقه نوسانات اخیر بازار هستند را به مردم معرفی کنند. به گزارش انتخاب به نقل از نامه نیوز، مصطفی پورمحمدی که در جمع اعضای اتاق بازرگانی استان سیستان و بلوچستان سخن می‌گفت، در واکنش به صحبت های رئیس جمهوری در کنفرانس خبری امروز خود، تصریح کرد: من از صحبت‌های رئیس جمهور متاسفم، ایشان اعلام کردند که سر حلقه تمام آشفتگی‌های اخیر یک تیم 22 نفره هستند، اگر اینطور است دستگاه‌های اطلاعاتی وارد عمل شوند و با این تیم برخورد کنند. وی با طرح این سوال که چرا رئیس جمهور با فرافکنی مشکلات موجود را به گردن دیگران می‌اندازد، تصریح کرد: یکی از مهمترین عوامل افزایش قیمت ارز وجود تحریم هایی است که علیه کشورمان صورت گرفته است. همه بار سنگین تحریم ها را قبول دارند، اما این دلیل نمی‌شود که برای این مشکلات و نحوه مواجهه با تحریم ها تدبیر نکنیم. مردم تحریم‌ها را می‌فهمند اما این دلیل نمی‌شود برای رفع این مشکلات فعالیت موثری نداشته باشیم. رئیس جمهوری در اظهاراتی در کنفرانس خبری امروز خود گفت: یکی از نهادهای اطلاعاتی گزارش آورده است و می‌گوید 22 نفر سر حلقه هستند و تمام آشفتگی‌ها را اینها ایجاد می‌کنند. من حالا باید چه کار کنم؟ مشخص است چه نهادهایی باید وارد عمل شوند.
قدیمی 10-03-2012, 12:08 AM   #6
حاجی جفرسون

حاشیه‌های نشست خبری احمدی نژاد: واکنش رئیس‌جمهور به دو پیامک/ انتقاد احمدی‌نژاد از همه!/ سپاس مهر از سعه صدر رئیس‌جهور انتقاد رئیس جمهور از همه دستگاه های کشور حتی نهاد زیر مجموعه خود مانند وزارت ارشاد، درخواست سوال از طرف روزنامه شرق، انتقاد رئیس جمهور از دو پیامک مربوط به دو خبرگزاری از جمله حاشیه های جالب نشست خبری رئیس جمهور با رسانه های داخلی و خارجی بود. نشست خبری رئیس جمهور با خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی که در زمانی بیش از 3 ساعت برگزار شد حاشیه های جالب و خواندنی داشت که بخش دوم آن را می خوانید: * نشست خبری رئیس جمهور بعد از ظهر روز سه شنبه ساعت 3:20 دقیقه آغاز شد و احمدی نژاد فقط به مدت 5 دقیقه در خصوص برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران و حضورش در مجمع عمومی سازمان ملل صحبت کرد و گفتگو در خصوص مسائل اقتصادی و مسائل روز را به پاسخش به سوالات خبرنگاران موکول کرد. * در این جلسه ممبینی معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و راهبردی رئیس جمهور، شریف‌زاده عضو کمیته فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، والی زاده مدیرعامل خبرگزاری ایسنا، بهداد معاون سیاسی نهاد ریاست جمهوری و فروزنده معاون پارلمانی رئیس جمهور و همچنین میرساجدینی مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت در این جلسه حضور داشتند. * مجری نشست خبری امروز رئیس جمهور و خبرنگاران، حیاتی گوینده بخش خبری صدا و سیما بود. * شیخان رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری براساس فهرستی که بدست داشت اسامی خبرنگاران را برای پرسیدن سوال‌ها تنظیم می کرد که در این میان با درخواست سوال از طرف روزنامه شرق مواجه شد. این در حالی است که روزنامه شرق هفته گذشته به دلیل چاپ یک کاریکاتور توقیف شد. * خبرنگار خبرگزاری ایسنا اولین خبرنگاری بود که فرصت کرد سوالش را مطرح کند هرچند که به دلیل حضور والی زاده مدیرعامل این خبرگزاری انتخاب ایسنا با عنوان اولین پرسشگر دور از ذهن نبود و از سوی خبرنگاران پیش بینی شده بود. * بنر استفاده شده در نشست خبری امروز که پشت سر احمدی نژاد قرار داشت تصویری از مسجد‌النبی را نشان می داد که نام پیامبر اسلام(ص) نیز زیر آن حک شده بود و گویا این طرح پاسخی به اهانت‌های صورت گرفته در غرب به ساحت پیامبر گرامی اسلام(ص) است. همچنین در این بنر به زبان عربی و فارسی جمله ای نوشته شده بود به این شرح: «الیس الصبح بغریب»، «صبح و پیروزی نزدیک است.» * ساعت از 17 گذشته بود که احمدی نژاد خطاب به دست اندرکاران برگزاری نشست خبری از جمله شیخان سوال کرد جلسه تا چه زمانی ادامه دارد، که بلافاصله حیاتی مجری برنامه پاسخ داد: تا اذان مغرب به افق تهران. * وقتی خبرنگار روزنامه ایران ورزشی به پشت تریبون آمد رئیس جمهور سوال وی را پیش بینی کرد. احمدی نژاد قبل از اینکه خبرنگار ورزشی رسانه دولت سوال خود را مطرح کند، گفت: که حتما می خواهید درباره استیضاح وزیر ورزش و جوانان بپرسید. البته سوال خبرنگار ایران ورزشی هم بیش از آنکه سوال باشد حمایت صریح از وزیر ورزش در نشست خبری ریاست جمهوری بود. * وقتی خبرنگار مهر پشت تریبون قرار گرفت و خواست سوال خود را مطرح کند، رئیس جمهور به پیامکی که به گفته وی خبر از هجمه رئیس دولت به نهادهای امنیتی و اطلاعاتی داده بود، اشاره کرد و گفت که دوستانش پیامک خبرگزاری مهر را که همین الان ارسال شده برای وی آورده اند. رئیس جمهور از این پیامک انتقاد کرد و گفت که از نهادهای امنیتی و اطلاعاتی انتقادی نکرده است. * خبرگزاری مهر در کنار سیستم اطلاع رسانی پیامکی خود گروه پیامکی کوچکی از مدیران خبرگزاری و برخی از مدیران کشور دارد که برخی خبرهای ویژه را بدون انتشار عمومی و به صورت محرمانه برای این افراد ارسال می کند. چند تن از مدیران نهاد ریاست جمهوری همه در این فهرست قرار دارند. پیامک مهر هم اشاره به انتقاد رئیس جمهور از خبرگزاری فارس و وابسته خواندن این خبرگزاری غیردولتی به نهاد نظامی و امنیتی بود. رئیس جمهور هم چنین به پیامکی که به گفته وی توسط این خبرگزاری در روز تعطیل و درباره قیمت سکه و ارز ارسال شده بود انتقاد کرد. * بخش دوم مواجهه رئیس جمهور با خبرنگار مهر هم خالی از جذابیت نبود. وقتی خبرنگار مهر به انتقاد رهبر انقلاب از عملکرد فرهنگی دولت در آخرین جلسه دیدار ایشان با هیئت دولت در شهریور امسال اشاره کرد، رئیس جمهور به عملکرد سایر دستگاه ها پرداخت و گفت که همه باید دغدغه های رهبری را پیگیری کنند. وقتی خبرنگار مهر اصرار کرد که انتقاد رهبری از دولت چه بوده و مشخصا دولت چه اقدامی انجام داده است رئیس جمهور از همه دستگاه های فرهنگی کشور از جمله سازمان تبلیغات انتقاد کرد و گفت او هم مانند رهبر انقلاب به وضعیت فرهنگی کشور انتقاد دارد. رئیس جمهور در این بخش از پاسخ خود تقریبا به همه نهادها و سازمان های فرهنگی کشور انتقاد کرد. در انتها هم خبرنگار مهر از "سعه صدر" رئیس جمهور تشکر کرد. * خبرنگار روزنامه گسترش صنعت وقتی پشت تریبون قرار گرفت درباره نظر رئیس جمهور دوباره رابطه با آمریکا و نظر دکتر ولایتی مشاور رهبر انقلاب پرسید که احمدی نژاد گفت نظرش درباره رابطه با آمریکا با امام و رهبری یکی است و البته افراد در بیان نظراتشان آزادند. خبرنگار گسترش صنعت که به نمایندگی از یک روزنامه تخصصی حوزه صنعت در پشت تریبون قرار گرفته بود با ادبیاتی متفاوت از رئیس جمهور بابت حمایت از زرتشتیان و توجه وی به اقلیت های مذهبی تشکر کرد. خبرنگار این روزنامه دولتی در بخشی از سخنان خود به انتقاد از وزیر ارشاد در حوزه فرهنگ پرداخت . * رئیس جمهور در این نشست خبری از اشخاص، نهادها و دستگاه های زیر انتقاد کرد، رئیس مجلس، قوه قضائیه، نهادهای نظامی، مجلس شورای اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما، هیئت نظارت بر مطبوعات، سازمان تبلیغات اسلامی، شهرداری تهران، خبرگزاری های مهر و فارس، برخی نهادهای امنیتی و دستگاه های اطلاعاتی. انتقاد رئیس جمهور از تقریبا همه نهادها و سازمان های غیردولتی در حالی بود که احمدی نژاد در همین نشست چندبار به منتقدانش تاکید کرد که شرایط فعلی کشور برای "تسویه حساب" مناسب نیست. * رئیس جمهور در بخش دیگری از این نشست گفت: "تنها مسئولی هستم که هیچ نگرانی ندارم بین مردم بروم، چون هیچ کاری نکردم که به مردم فشار بیاید." * حیاتی مجری برنامه از خبرنگار خبرگزاری موج دعوت کرد تا پشت تریبون قرار گیرد و سوال خود را بپرسد، اما بجای این خبرنگار، خبرنگار ژاپنی پشت تریبون قرار گرفت. پس از پرسش و پاسخ این خبرنگار، حیاتی گفت: جا دارد تبریک بگویم به این خبرنگار زرنگ! ما اسمش را نخوانده بودیم و ایشان خودشان آمدند. احمدی نژاد هم با شنیدن این توضیح با خنده گفت: ما گفتیم آزادی، اما نه تا این حد. * پس از آنکه ساعت از 17:30 گذشته و زمان نشست خبری به اذان مغرب نزدیک شد، خبرنگارانی که هنوز سوالشان را نپرسیده بودند زمزمه هایی کردند که نشان می داد نسبت به این وضعیت شکایت دارند و رفته رفته این زمزمه ها بلندتر شد تا اینکه احمدی نژاد متوجه انتقادات شد. یکی از این خبرنگاران با صدای بلند گفت من اولین نفری بودم که اسمم را برای پرسیدن سوال نوشتم که احمدی نژاد گفت شما از رانت من استفاده کن! /http://fararu.com/fa/news/128145/%D8%AD%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A 7%DB%8C-%D9%86%D8%B4%D8%B3%D8%AA-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C-%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF
قدیمی 10-03-2012, 01:40 AM   #7
FarShir

تشکرها: 6,227
در 2,863 پست 9,212 بار تشکر شده
Points: 9,970, Level: 66 Points: 9,970, Level: 66 Points: 9,970, Level: 66
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

وظیفه هر شهروندی چیست؟

اگر می شد لیست کرد خوب بود.

می بینم که زیرگذرها در عرض کمتر از شش ماه ساخته می شوند . اتوبانهای اطراف شهر در کوتاه ترین مدت ، برای استفاده باز شده و تحویل مردم داده می شوند، ایا باید خلاف آن را بگویم؟
FarShir آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 10-03-2012, 02:41 AM   #8
حاجی جفرسون

منصور حقيقت‌پور: (نايب رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس) فرافكني هيچ‌گاه و در هيچ دوره‌اي درست نبوده و نيست؛ اما گويا اين بار رئيس جمهور بنا را بر اين گذاشته تا اين نوع ادبيات را در كشور نهادينه كند. ما به هيچ عنوان اين نوع ادبيات را درست نمي‌دانيم از سوي ديگر ادب را از برخي بي‌دين‌ها بايد ياد گرفت كه زماني كه اشتباه مي‌كنند هرچند كه كوچك باشد؛ اما از ملت خود عذرخواهي مي‌كنند درحالي كه دولت ما گويا از اين ادبيات خوشش نمي‌آيد و به جاي معذرت خواهي از مردم مشكلات را بر گردن سايرين مي‌اندازد. آقاي رئيس جمهور چرا ارز تا اين حد افزايش پيدا كرد؟، چرا ثروت مردم به يكباره كاهش شديدي يافت؟ آيا روزنامه‌ها و خبرگزاري‌ها مسئول چنين اتفاقاتي هستند يا مسئولان دولت خود شما؟ و يا افرادي كه توانايي لازم در دولت را ندارند؟ ما معتقد هستيم كه دولت بايد شجاعت و رشادت داشته باشد تا به صراحت اعلام كند كه كدام كار خود اشتباه بود و كدام به كمك و كار كارشناسي نياز دارد. چه كسي مي‌تواند در بازار و در كشور اخلال ايجاد كند؟ دولتي كه قيمت مرغ و تخم‌مرغ را نمي‌تواند كنترل كند و به جاي عذرخواهي از ملت شريفي كه تا پاي جان پاي انقلاب ايستاده‌اند، چگونه مي‌تواند با صراحت مقصر چنين آشفته بازاري را ديگران معرفي كند. بنابراين بهتر است آقاي احمدي‌نژاد در رفتار خود تجديد نظر و بايد از اين مردم عذرخواهي كند نه اينكه استرس و ترس از فردا را به خانه‌هاي مردم بياورد و ثروت مردم را در عرض چند ماه به باد دهد؛ به طوري كه نرخ ارز در طول عمر اين نظام بي‌سابقه بوده است. چه دليلي وجود دارد كه ارز سه نرخي شود؟ پس نبايد به اين وضوح فرافكني كرد. دولت بايد آنقدر جسارت داشته باشد كه سياست‌هاي غلط خود را شناسايي و به مردم نشان دهد كه دولت نيز مي‌تواند اشتباه كند؛ اما اينكه تمامي مشكلات را به گردن رسانه‌ها و چند خبر و البته ساير نهادها بياندازيم، نشانه ضعف دولت است، چگونه است كه دولت با سه پيامك قافيه را مي‌بازد ما در دوران جنگ نيز چنين برهه‌اي را سپري نكرديم. از سوي ديگر بر هيچ كس پوشيده نيست كه هدايت امور اقتصادي در كشور به عهده وزريران اقتصادي و بانك مركزي نيست چرا كه آنها تنها مجري هستند؛ عده‌اي در كنار دولت برنامه‌ريزي‌هاي اصلي را انجام مي‌دهد و همين امر منتج به سه نرخي شدن ارز مي‌شود.
این کاربر از حاجی جفرسون بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 10-03-2012, 02:43 AM   #9
حاجی جفرسون

سوال اين است كه علت واقعي اين رويكرد تقابلي كه بارها مورد نكوهش بزرگان نظام و مسئولين عالي رتبه مملكتي قرار گرفته است چيست؟ چرا در طول هفت سال اخير مديريت شهري تهران در سيبل حملات و هجمه‌هاي دولت قرار داشته است؟ گروه سياسي-تهران امروز 12 مهر: بررسي روند تاريخي 7 سال اخير كشورمان درخصوص حوزه عملكرد و رفتار سياسي دولت و نحوه تعامل با نهاد‌ها و ارگان‌هاي حكومتي و مديريتي، سوالات چندي را در اذهان عمومي، نخبگان سياسي و مسئولين مملكتي به وجود آورده و بخصوص اين مسئله را به اذهان متبادر كرده است كه علت رويه نامعقول تقابلي و حاشيه ساز دولت نهم و دهم با نهاد‌هاي انقلابي و ارگان‌هاي حكومتي چه بوده است؟ اتهام زني روز افزون به قوه قضائيه، عدم تمكين در برابر قوانين مصوب قوه مقننه و تخريب و تضعيف دستگاه‌هاي عمومي و خدمت رسان مردم، رويه و فرآيندي بوده است كه جملگي كارشناسان سياسي و اقتصادي و منتقدين و ناظرين بيروني به صراحت آن را تاييد مي‌كنند. آنچه موضوع فوق را برجسته‌تر ساخته و مدعاي عملكرد نامعقول دولت را به اثبات مي‌رساند، تقابل و رويه تاسفبار تقابل همه جانبه دولت با مديريت شهري بوده است. اين موضوع به وضوح در چند سال اخير و به ويژه پس از روي كار آمدن دولت دهم موضوعيت عامي يافته و بسيار محسوس‌تر شده است. مسئله‌اي كه در چند وقت اخير و با هجمه‌هاي مداوم ارگان‌هاي خبري و رسانه‌اي دولت و در راس آنها روزنامه ايران نمود بيشتري يافته است. سوال اين است كه علت واقعي اين رويكرد تقابلي كه بارها مورد نكوهش بزرگان نظام و مسئولين عالي رتبه مملكتي قرار گرفته است چيست؟ چرا در طول هفت سال اخير مديريت شهري تهران در سيبل حملات و هجمه‌هاي دولت قرار داشته است؟ آيا قرار گرفتن مديريت شهري در خط مقدم هجمه‌هاي دولت نهم و دهم بر اساس حوزه‌هاي عادي رفتار و عملكرد سياسي و سازماني قابل تعبير است يا پروژه‌اي سازماندهي شده در پشت پرده اين واقعه تلخ وجود دارد؟ واكاوي ريشه‌ها و علل اين پديده البته نيازمند تبيين و شاخص‌سازي عيني چند پيش فرض است كه در ادامه به آن مي‌پردازيم.////چتر حمايتي اصولگرايان و دولت سركش/// در ماه‌هاي نخست روي كار آمدن دولت نهم از مرداد سال 84 جميع نيروها و بزرگان اصولگرا با رويكرد حمايتي از مجموعه دولت ظرفيت بسيار گسترده و عظيمي را در اختيار دولت نوپا قرار دادند تا با استفاده از موقعيت پيش آمده، گستره خدمت رساني دولت و رشد و توسعه كشور به نحو مطلوبي پيش رود. اما در ماه‌هاي بعد و بخصوص پس از آشكار شدن برخي سايه‌ها و سياست‌هاي پشت پرده در عرصه تصميم‌گيري و رفتار سياسي دولت كه مطلوب هيچ كدام از بزرگان اصولگرا نبود، زواياي فاصله آشكار نيروهاي فعال اصولگرا و دولت به وضوح آشكار شد. آنچه پيش‌آمد برآيند سهم خواهي سياسي يا رقابت‌هاي خصمانه هم نبود بلكه به اعتقاد و گواه ناظرين مستقل ناشي از برخي تصميم‌گيري‌ها و رويه‌هاي انحصارطلبانه و تقابل‌جويانه دولت به شمار مي‌رفت. اين مسئله تنها در قبال نيروهاي فعال سياسي عمدتا اصولگرا نيز رخ نداد بلكه نهاد‌هاي انقلابي و حكومتي نيز از اين رفتار و تقابل در امان نبودند. اتهام زني‌ها و هجمه‌هاي بي‌اساس عليه دستگاه قضايي و سازمان‌هاي متبوع و تهاجم و تقابل آشكار با مجلس شوراي اسلامي در اين زمره قرار داشتند. مجموعه مديريت شهري نيز در اين زمره قرار داشته است كه البته بيشترين سهم را از ناملايمتي دولت به خود اختصاص داده است. ///آشكار‌سازي «برنامه مفصل» عليه شهردار تهران//// در روزهاي اخير شاهد اين هستيم كه خيل عظيم تخريب مديريت شهري در رسانه‌ها و نشريات مكتوب و مجازي دولت سير فزاينده‌اي به خود گرفته است. چند روز پيش روزنامه ارگان دولت در مدعاي ناشيانه‌اي اعلام كرد كه شهردار تهران دشمن شماره يك دولت است. اين روزنامه روز گذشته نيز در تيتر نخست خود تخريب مديريت شهري تهران را در دستور كار قرار داده و در ادعاهايي اثبات نشده و غيرمعتبر، با حمله به قوه قضائيه اين دستگاه را به اهمال در برابر شكايت دولت از شهردار تهران متهم نمود. اتهام به مديريت شهري تهران تحت عنوان دشمن شماره يك دولت، تلاش براي مخدوش نمودن رابطه قوه قضائيه با شهرداري تهران و خيل عظيم تخريب‌هاي سياسي و غير سياسي اخير بخشي از پازل پيچيده توطئه و تقابل سياسي با مديريت شهري تهران را به اذهان متبادر مي‌سازد كه با «طرح مفصل» اسفنديار رحيم‌مشايي جهت مقابله تمام عيار با شهردار تهران، اعلان و اجرايي شد. بر اساس اخباري كه چندي پيش منتشر شد، اسفنديار رحيم مشايي در سخناني در يك مراسم افطاري که علی‌الظاهر در آستانه شب قدر هم بوده ضمن اعلام آمادگی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری از «تمام بودن» کار اصولگرایان سخن گفته و درباره محمد باقر قالیباف هم گفت: «خیلی‌ها الان می‌ترسند که قالیباف رئیس‌جمهور شود، اما او که از هاشمی بزرگ‌تر نیست... ما برای او برنامه‌ مفصلی داریم، البته نباید الان برنامه‌هایمان را رو کنیم.»‌ ///«برنامه مفصل» چه زماني كليد خورد؟/// بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه فاز تخريبي و برنامه مفصل جريان دولت عليه مديريت شهري تهران از مقطع گفته شده طراحي نشده بود بلكه آغاز موج نهايي تضعيف و تخريب مديريت شهري تهران كه بخصوص پس از روي كار آمدن دولت دهم روند فزاينده‌اي به خود گرفت، مربوط به يك سال پيش است. وقوع سيلاب سال گذشته شهر تهران نقطه آغازين اين برنامه هجمه و تخريب گسترده شناخته مي‌شود. در جريان اين حادثه كه بنا بر اقوال بسياري از كارشناسان و همچنين مسئولين، ناشي از قصور و كم كاري صورت گرفته در مناطق تحت مسئوليت دولت بود، ارگان‌هاي مطبوعاتي دولت و بخصوص روزنامه ايران در كنار رسانه‌هاي بيگانه و ضد انقلاب كه از حادثه به وجود آمده به عنوان ابزاري براي تضعيف نظام استفاده كردند، به صورت كاملا هماهنگي، سيلابي سياسي عليه شهرداري تهران به راه انداخته و عملكرد و مطلوبيت عمل شهرداري تهران را زير سوال بردند! اين هجمه‌ها و حملات غير‌منصفانه تا به آنجا ادامه يافت كه بسياري از بزرگان نظام مانند آيت‌الله جنتي و آيت‌الله صديقي به دفاع از شهردار تهران برخاسته و بي‌اخلاقي‌هاي صورت گرفته عليه شهرداري تهران را محكوم كردند. انتخابات مجلس نهم شوراي اسلامي نيز در ادامه به عنوان محمل بعدي هجمه و تخريب سياسي مديريت شهري تهران توسط دولت مطرح شد. در جريان شروع روند سياسي انتخابات مجلس شوراي اسلامي و آغاز تبليغات كانديداها، جريانات سياسي و رسانه‌اي وابسته به دولت اتهامات و تخريب‌هاي ناروايي را عليه مجموعه شهرداري تهران تكرار كرده و جالب آنكه خط اين تخريب‌هاي رسانه‌اي به صورت مداوم در رسانه‌هاي جريانات ساختارشكن بيروني دنبال مي‌شد! نكته‌اي كه در اين بين تمايز اساسي خط جديد تخريب‌ها را با بي‌اخلاقي‌هاي گذشته روشن مي‌ساخت، تخريب مجموعه اصولگرايي هم‌راستا با تخريب شهردار تهران بوده است! بي‌اخلاقي‌ها و اهانت‌هاي صورت گرفته عليه جبهه متحد اصولگرايان و بسياري از بزرگان اصولگرا اثباتي بر اين مدعاست! //دشمن شماره يك كيست؟// در اينجا اين سوال پيش مي‌آيد كه علت اين هجمه‌ها و تخريب‌هاي مداوم دولت عليه مديريت شهري تهران چيست؟ چرا دولت، شهردار تهران را به عنوان دشمن شماره يك خود مي‌شناسد؟ واقعيت در انظار و اذهان عمومي كاملا روشن است. عدم پرداخت اعتبارات مترو تهران كه توسط مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيد و دستگاه شهري نياز مبرمي براي خدمت‌رساني عمومي به آن دارد، شاخصه عناد شهرداري به شمار مي‌رود يا دولت؟ آيا كارشكني‌هاي صورت گرفته در جريان خدمت‌رساني عمومي شهرداري تهران در چند سال گذشته كه در قالب سياسي كردن پروژه‌هاي عمراني، عدم كمك براي حل بحران‌ها و حوادث طبيعي، محكوم كردن گاه و بيگاه دستگاه‌هاي زير مجموعه شهرداري در گزارشات مغرضانه دولتي، انتزاع منابع تامين اعتبار شهرداري تهران و... بروز يافته است نماد عناد و دشمني شهرداري تهران است يا دولت؟ بستن منابع ال سي بانكي به روي شهرداري تهران، عدم تخصيص اعتبارات دولتي مناسب براي پروژه‌هاي عمراني و طرح‌هاي سياسي غيركارشناسانه و در آخرين مورد جدايي ري از تهران در زمره برخي اقدامات و سياست‌هاي تاسف بار دولت به شمار مي‌روند كه ناظرين سياسي و غيرسياسي به خوبي مي‌فهمند شاخص عناد كدام دستگاه بوده است؛ دولت يا شهرداري تهران؟ /پشت پرده چيست؟/ واقعيت اين است كه مسئله چند ساله تقابل دولت با شهرداري بخصوص پس از روي كار آمدن دولت دهم با شاخصه‌هاي سياسي تحليل مطلوب‌تري به دست مي‌دهد. بر طبق گزارشات موثق و همچنين بنا به گفته تلويحي رئيس‌جمهور، دولت بنا ندارد در پايان مديريت 8 ساله خود از صحنه سياسي رخت بربندد. اين مدعا با رويكرد‌هاي ويژه كارشناسي و رسانه‌اي در خصوص احتمال اجراي مدل پوتين - مدودف در كشورمان رنگ روشن‌تري به خود گرفت. در اين سير طبيعي است كه هر فرد يا مجموعه‌اي كه كارآمدي خود را در عرصه عمومي به اثبات رسانيده و توانسته است رضايت و اقبال عام مردمي را به دست آورد از تيغ هجمه و تخريب بي‌رحمانه دولت در امان نماند. بنا به تحليل ناظرين بيروني و كارشناسان مستقل، مجموعه مديريت شهري تهران در چند سال گذشته توانسته است عملكرد موفقيت‌آميزي از خود به نمايش بگذارد و اين خدمت‌رساني مطلوب نيز با شاخص اعتماد سياسي مردم سنجيده مي‌شود. اعتمادي كه به نظر مي‌رسد دولت در تحقق آن طي چند سال گذشته موفق عمل نكرده است. اين مسئله را به وضوح مي‌توان در نارضايتي كنوني مردم از عملكرد اقتصادي و سياسي دولت سنجيد. بنابر اين سيل هجمه‌ها و تخريب‌هاي صورت گرفته از سوي دولت عليه مديريت شهري تهران كه به نظر مي‌رسد در چند ماه آينده روند فزاينده و شديدتري به خود بگيرد، چندان با تحليل رفتار رقابتي سياسي همسازي ندارد و به نظر مي‌رسد بيشتر در چارچوب فرافكني براي حذف رقبا قابل تبيين است. اين موضوع در آينده صورت روشن‌تري به خود خواهد گرفت.
قدیمی 10-03-2012, 07:17 AM   #10
FarShir

نقل قول:
ما معتقد هستيم كه دولت بايد شجاعت و رشادت داشته باشد تا به صراحت اعلام كند كه كدام كار خود اشتباه بود و كدام به كمك و كار كارشناسي نياز دارد. چه كسي مي‌تواند در بازار و در كشور اخلال ايجاد كند؟ دولتي كه قيمت مرغ و تخم‌مرغ را نمي‌تواند كنترل كند و به جاي عذرخواهي از ملت شريفي كه تا پاي جان پاي انقلاب ايستاده‌اند، چگونه مي‌تواند با صراحت مقصر چنين آشفته بازاري را ديگران معرفي كند
کدام دولتی در دنیا قیمت مرغ و تخم مرغ را کنترل می کند؟
این که شد اقتصاد رضا خانی!
در بازار آزاد ، و اقتصاد صحیح ، قیمت مرغ و تخم مرغ را باید عرضه و تقاضا کنترل کند.
ولی وقتی به خاطر بی اخلاقی ، عده ای سود جو به هموطنانشان رحم نمی کنند ، اسان ترین راه این است که دولت را مقصر شناخت.
وقتی آقای گوشت غدای طیور وارداتی خودش را اول از کشتی پیاده می کند، و غدای طیور وارداتی جهاد کشاورزی دیر به مصرف کننده می رسد و مرغ گران می شود، راحت ترین کار این است که دولت را مقصر شناخت.
وقتی عده ای در جامعه تجاری اخلاق خود را از دست داده اند، و فقط به سود جویی نه سود منطقی و خلال رو آورده اند، خیلی راحت می شود بقیه را سرزنش کرد.
ولی وقتی ایران را برای چیزهای مضحک تحت فشار می گزارند و از تجارتش جلوگیری می کنند، غدای ماکیان کم می شود، خیلی راحت می شود دولت را مقصر شناخت.
رئیس جمهور به صراحت به مردم می گوید که دشمن کمر خود را بسته است که به ایران فشار آورد ، بقیه این به مردم مربوط می شود که حرف گوش بدهند و آماده مقاومت باشند.
این کاربر از FarShir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 10-03-2012, 08:29 AM   #11
FarShir

اکثر افراد نه تنها وظیفه شهروندی خودشان را در کشور نمی دانند بلکه از ماهیت اصلی و کار دولت هم شناختی ندارند.
خوب دقت کنید.
هر دولتی نماد شهروندانش است.
کمی در این جمله تامل کنید.
یک مثال ساده می زنم که چرا دولت نماد شهروندانش است.
دفعه دیگر که باطری ساعتتان تمام شد و برای تعویض باطری آنرا به ساعت فروشی بردید. به دستان ساعت فروش نگاه کنید که پشت ساعتتان را باز می کند. به دقت تمام احزای ریز ساعت را مشاهده کنید. اگر ساعت انالوگی داشته باشید ، این چرخهای کوچک و چرخ دنده ها، چرخهای بزرگی را می جرخانند. حتی اگر ساعتتان دیجیتال تمام نباشد، باز هم برای اینکه عقربه ها در صفخه ساعت بچرخند ، قسمتی از آن انالوگ است.
این چرخ دنده ها دست در دست هم ، نشانه شهروندان هستند. وقتی درست کار کنند عقربه ها که نماد هستند درست و دقیق وقت را نشان می دهند و دولت درست کار می کند.
دولت بدون شهروندان صالح دولت صالحی نمی تواند باشد. دولت یک نماد است. اگر یکی از این چرخ دنده ها درست کار نکند ، ساعت نماد درستی از زمان نخواهد داشت.
حال اگر به دنبال دلائل آن هستید که چرا چرخ دنده ها درست کار نمی کنند و خراب شده اند . دلیلش ممکن است ورود آب به درون محفظه ساعت باشد. وقتی درب پشتی ساعت درست جا نیافتاده باشد. این مشکل را هم می توان به همبستگی اجزای ساعت ربط داد . دربی که درست به بقیه اجزا نچسبیده که از ورود اب جلوگیری کند. وقتی شهروندان دست به دست هم داده اند و نمی گزارند دشمن وارد ذهنشان بشود و انها کاملا به وظائف شهروندی خود واقفند و قسم خورده اند که از قانون اساسی کشورشان دفاع کنند، هیچ وقفه ای در کارشان نخواهد افتاد ولی وقتی همبستگی خود را از دست دادند. دشمن هم می تواند آنها را خراب کند و از کار بقیه چرخ دنده ها جلوگیری کند.
ساعت سازی از تجربه اش می گفت ، و شاید غواص متبحری مانندجناب فرزاد تائید کند که هیچ ساعتی کاملا واتر پروف نیست. و در عمق زیاد فشار اب وارد محفظه ساعت ممکن است بشود. این را هم اینجانب تشبیه می کنم به محیط.
فشار دشمنان به ذهن شهروندان باعث می شود که آنها در ذهن شهروندان تاثیر گزار باشند. همانطور که فشار آب باعث می شود که ذره ای اب وارد ساعت بشود و از کار بقیه چرخ دنده ها جلوگیری کند. پس ذهن شهروندی را نباید در محیط فشار دشمنان ملت ایران قرار دارد.

مثال دیگری می زنم که عدم قانون مندی افراد را نشان می دهد.
دیشب از خیابان فرعی وارد اصلی می شدم که ترافیک خیابان اصلی پشت چراغ قرمز منتظر بود و نمی شد به آن پیچید.
در حین حال متوجه شدم که راننده ای که پشت سرم بود سعی دارد از دست راست به داخل ترافیک اصلی بپیچد. برگشتم و نگاهی به او انداختم، او خجالت کشید و از کار غلطش دست برداشت. نگاه من حامل تمام سئوالاتی بود که از او داشتم.
مرد حسابی با این ترافیک کجا می خواهی بروی؟ مثلا حالا از من جلو زدی به کجا چنین شتابان پشت چراغ قرمز!
اگر من هم مثل بقیه فکر می کردم. میگفتم تقصیز دولت است. ولی فکر کردم قانون که وجود دارد . این شهروند هم که قیافه اش بالغیت او را نشان می داد ، باید گواهینامه رانندگی داشته باشد. ناجا هم او را مجبور کرده که کلاس سی ساعتی آمادگی و مهارت رانندگی را گزرانده باشد. پس چه چیزی باعث شده که او قانون را رعایت نکند؟
حتما تقصیر دولت است!
اگر شهروندی با دانستن قوانین ، آنها را رعایت نکند این دیگر به خود شهروند مربوط است. حال همین شهروند را در جایی دیگر می بینید که از دولت انتقاد هم می کند!
شهروندان بهتر است اول نگاهی به اعمال خودشان بیاندازند و به فکر بیافتند که چگونه به چرخهای دیگر متصل هستند و بدانند که خلاف کاریشان به نماد صدمه می زند.
این کاربر از FarShir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 10-03-2012, 09:21 AM   #12
Azad

Azad's Avatar

تشکرها: 308
در 2,993 پست 9,894 بار تشکر شده
Points: 21,968, Level: 92 Points: 21,968, Level: 92 Points: 21,968, Level: 92
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%

احمدی نژاد در نشست خبری:/10
هفت سال است در فشاریم
1391-07-11, 17:16
کد خبر: 8775
سرویس: سیاسی

من نظر خاصی ندارم که این فشار‌ها از چه جناحی است ما هفت سال است که در فشاریم و این فشار‌ها در دو سال اخیر تشدید شده است/نمی‌خواستم که پاسخ من در انتخابات آینده آمریکا تاثیر گذار باشد/ویژه نامه خاتون غیر شرعی نبود.
رییس جمهور گفت: سخنان آقای جوانفکر توهین به رهبری نبوده است مجله خاتون هم غیر شرعی نبوده است بلاخره در حوزه فرهنگی نظراتی متفاوتی وجود دارد و باید با سعه صدر مسائل را حل کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود احمدی‌نژاد در پاسخ به پرسش خبرنگار ایران دیلی مبنی بر انتخابات ماه آتی امریکا و تاثیر آن بر روی روابط این دو کشور اظهار داشت: در امریکا هم سوالات زیادی در این زمینه مطرح شد و از من می‌پرسیدند که به آن‌ها پاسخی ندادیم زیرا نمی‌خواستم که پاسخ من در انتخابات آینده آمریکا تاثیر گذار باشد.

وی ادامه داد: به هر حال شرایط فعلی نمی‌تواند ادامه پیدا کند و دولتهای امریکا در ‌‌نهایت مجبورند در مسیر خود تجدیدنظر کنند. در حال حاضر هم در بین سیاست مداران و روشن فکران آمریکایی بحث تجدید نظر در روابط ایران و آمریکا مطرح است.

رئیس دولت دهم در پاسخ به پرسش خبرنگار روزنامه ماین شی ژاپن مبنی بر انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ایران و رابطه آن با بازداشت مشاور مطبوعاتی‌اش بیان کرد: حق آقای جوانفکر نیست که در زندان باشد و این اتفاق به صلاح کشور نیست. سخنان آقای جوانفکر توهین به رهبری نبوده است مجله خاتون هم غیر شرعی نبوده است بلاخره در حوزه فرهنگی نظراتی متفاوتی وجود دارد و باید سعه صدر مسائل را حل کنیم.
احمدی‌نژاد در پاسخ به پرسش دوم خبرنگار روزنامه ماین شی ژاپن مبنی بر فشارهای وارده بر دولت اعلام کرد: من نظر خاصی ندارم که این فشار‌ها از چه جناحی است ما هفت سال است که در فشاریم و این فشار‌ها در دو سال اخیر تشدید شده است.

رومن گاري
Azad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 10-03-2012, 12:54 PM   #13
حاجی جفرسون

سجاد نوروزی-فردا : سخنان دیروز رییس جمهور محترم در کنفرانس مطبوعاتی،موارد عدیده ای را در بطن خود نهفته دارد که شاید پرداختن به آنان تلخ باشد ،ولی لازم است.
1- نکته مهم در این سخنان که می توان آن را «لایحه دفاعیه ای مبتنی بر فرافکنی» دانست . این است که تقریبا تمامی شئونی که یک رییس جمهور باید دارا باشد مغفول واقع شد و رییس جمهور به مثابه یک« فعال سیاسی» که منافع حزبی دارد لب به سخن گشود . بدیهی ترین پیامد چنین سخن گفتنی آن هم از سوی رییس جمهور بی اعتبار شدن منصب رییس جمهوری و صاحب منصب است. بدین معنا که فردی که باید حسب جایگاه خود «حَکَم»در میدان منازعات باشد،بدل به طرف دعوا و فراتر از آن از جایگاه آرامش بخشی خود بدل به مولد بحران می شود. نتیجه منطقی این سنخ سخن گفتن ایشان این است که حد و مرزی نباید در گفتار با رییس جمهور قائل شد چون ایشان اساسا قائل به حد و مرز برای خود نیست.خب... این امر آیا جز بی اعتبار شدن «رییس جمهور» معنایی دیگری دارد؟
2- این امر متاسفانه هنگامی خود را به اتم وجه نشان می دهد که در سخنان ایشان کلیت نهادهای سیاسی،تقنینی،قضایی،امنیتی و فرهنگی مورد هجمه قرار گرفته اند . یعنی فردی که در پیشانی اجرایی نظام مسئولیت دارد و وفق قانون باید پاسدار قانون اساسی باشد نهادهای برآمده از همان قانون را مورد هجمه قرار می دهد.آیا این امر چیزی جز عدول از قانون اساسی و سوگند ریاست جمهوری است؟
3- هجمه با شدید ترین الفاظ به یک خبرگزاری و پیامک این خبرگزاری را علت برپا شدن وسیع ترین معضل چند دهه اخیر اقتصاد ایران معرفی کردن و سپس الصاق این رسانه به «نهاد امنیتی –نظامی» و متهم کردن آن به برنامه وسیع 6 ماه برای جنگ روانی و برهم زدن بازار بر یک امر واضح دلالت دارد؛ مدیریت اقتصادی 7 ساله دولت با آن حجم وسیع منابع ارزی و ریالی و پشتیبانی وسیع نظام، - با فرض محال صحت ادعا- با یک پیامک و برنامه 6 ماهه آسیب پذیر است. این سخن نه تحلیل ما، که اعتراف رییس دولت است. یعنی ما با دولتی مواجهیم که یک پیامک و برنامه موهوم می تواند آن را وارد بحران کند. این سخن جز اعتراف به «ناکارآمدی» و »فقدان دانش کارشناسی» معنایی دیگری دارد؟
4- نکته تاسف آور هجمه به نهادهای امنیتی است . در روزگاری که ما به سر می بریم هیچ رییس دولتی حتی در جامعه ای بدوی و قبیله ای ،به خود اجازه نمی دهد در انظار دوست و دشمن زبان به طعنه و هجمه به نهادهای امنیتی کشور خودش بگشاید. ایشان در سخنان خود بارها آدرسی نهادی را دادند که نوک پیکان هجمه دشمنان خارجی است. نکته جالب انکه ایشان سپس منتقدان خود را به بازی در پازل دشمن متهم می کنند! سوال منطقی این است که از این متهم کردن چه کسی سود می برد؟ آیا دشمن خوشحال نمی شود؟ همان دشمنی که به گفته رییس دولت وسیع ترین طراحی را کرده است. خب... حال چه کسی در پازل دشمن بازی کرده است؟ منتقدین مصلح یا داعیه داران عدالت که کوچکترین عدلی را در گفتار خود لحاظ نمی کنند و از یاد برده اند که باید پاسدار قانون اساسی باشند نه نگهبان منافع یک گروه فرقه مانند که هر دم شعبده ای رو می کند؟
5- نکته جالب دیگر این بود که ایشان مرتب اصرار دارند که مگر فقط دولت در کشور مسئولیت دارد؟ مشخص است که دولت وزارتخانه های پرشماری دارد که همه شئون یک نظام سیاسی را نمایندگی می کنند و بی شمار سازمان تابعه. پس دولت «بزرگترین»مسئولیت را درکشور دارد نه «همه» آن را و حسب این مسئولیت بزرگ باید پاسخگوی بزرگی هم باشد . در همه دوره ها این چنین بوده است و دولت همواره در معرض پرسش قرار داشته است. بنابراین پاسخ های فرافکنانه و طعنه زنی های مکرر ایشان طی هفت سال گذشته آنقدر ها هم ارزش ندارد که باعث شود ایشان«بزرگترین پاسخگوی کشور» قلمداد و از گزاره «آزادی مطلق»برای شرح وضعیت 7 ساله کشور استفاده شود! در سعه صدر این بزرگترین پاسخگو که آزادی مطلق به ارمغان آورده است همین بس که از صغیر و کبیر و یمین و یسار و اهل سیاست و فرهنگ تا پاسدار امنیت و نظامیان و شهردار و صدا و سیما همه با در یک جلسه با هجمه هایی اهانت گونه نواخته شدند!
دولت مسئولیت بزرگی بر دوش دارد و مسئولیت پذیری بزرگتری را نیز باید نشان دهد. در غیر این صورت دیگر «دولت» نیست،«سربار» است. رییس دولت حسب جایگاه خود در قانون اساسی«اجازه ندارد» معضل اقتصادی ارز را با انواع و اقسام لفاظی ها به دیگران منتسب کند و در این صورت موجودیت و توان خود را زیر سوال برده است . طی هفت سال گذشته تمام-تاکید می شود تمام- ظرفیت سیاسی و اقتصادی و تبلیغی نظام در ید اختیار رییس دولت بوده است و منتقدین نیز همواره با پیش بینی روندی که دولت در پیش گرفته است نسبت به رخ دادن شرایط فعلی هشدار داده بودند. حال پس از گذشت 7 سال ایشان گردن فراز می کنند و می گویند :«مگه همه چی دست دولت است!» شگفت آورتر اینکه از درختان قطع شده یک خیابان یاد می کنند اما از ریشه های اقتصاد ملی که با ورادات و توزیع نقدی به معرض نابودی برده اند یادی که نمی کنند هیچ، نوک پیکان را به سوی یک رسانه بی نوا که اتفاقا تا دو سال پیش جدی ترین حامی ایشان بوده است نشانه می گیرند! بی انصافی و فرافکنی و آدرس غلط دادن تا کجا؟!

6- در کجای دنیا دیده شده است که یک رییس دولت به رسانه ها بگوید که قوه قضاییه و شهرداری کشور خود را نقد کنید چرا فقط به من گیر داده اید؟! این سخن متناسب با جایگاه ریاست جمهوری است؟ شان رییس جمهور در نظام اسلامی این است که در انظار عموم به رییس قوه مقننه به خاطر یک گفتگوی مطبوعاتی که اثری از توهین در آن دیده نمی شود طعنه بزند و خوراک معاندین را فراهم کند؟ در ثانی، رییس دولت با سبک سخن خود دعوت به«نقد» نمی کنند،فرمان «هجمه» صادر می کنند. یعنی به «برخی» خط می دهند که کجاها را نشانه بروید . سوال منطقی این است که اگر باب زیر سوال بردن- نه نقد معقول- احکام قوه قضاییه گشوده شود،دیگر در این کشور سنگ روی سنگ بند می شود؟ آیا خواست رییس دولت یک قوه قضاییه بی رمق و محافظه کار است؟ آقای رییس جمهور به کدام مقصد پرخطر آدرس می دهید؟
7- سخنان رییس جمهور محترم حکایت از آغاز «برنامه ای مفصل» دارد. برنامه ای مفصلی که پیشتر لیدر جریان خاص در دولت در محفلی ابعاد کوچکی از آن را بیان کرده و اکنون ابعاد وسیع آن در سخنان رییس جمهور آشکار شده است . این برنامه مفصل که می توان آن را«پروژه تشنج» نامید،برای خود «دشمنان درجه یکی» می تراشد که جرمشان «مکتبی» بودن و «کارآمدی» است و به همین جرم نباید تلویزیون آنها را نشان دهد! و یا نهادها و سازمان هایی هستند که باید با«غیریت سازی» بی اعتبار شوند تا راه برای طی طریق سیاسی دولتیان گشوده شود . نقطه اغاز این برنامه کنفرانس مطبوعاتی دیروز بود که مشابه با آن را احتمالا در ماههای آینده باز هم خواهیم دید. این وسط می ماند یک اشتباه محاسباتی مهم ... اشتباهی که باعث می شود «برنامه مفصل» عقیم بماند و نتایج معکوسی هم به بار بیاورد.
قدیمی 10-03-2012, 01:26 PM   #14
حاجی جفرسون

پاتک عامل بالا رفتن دلار به احمدی نژاد+تصویر

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فارس که از وی پرسید شما گفته اید ارزش دلار ۹۰۰ تومان است ولی الان دلار در خیابان فردوسی چهار هزار تومان است گفت: «اینکه شما می‌گویید الان قیمت دلار چهار هزار تومان است بدون اینکه توجه کنیم قیمت واقعی آن چند است، جنگ روانی است. جنگ روانی موضوع شاخ و دم داری نیست.»

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : خبرگزاری فارس که دیروز از سوی احمدی نژاد خبرگزاری امنیتی و عامل گرانی دلار خوانده شد، پاسخ او را با یک کاریکاتور داد.

محمود احمدی نژاد در مصاحبه دیروز خود افزایش قیمت ارز را ناشی از «جنگ روانی» دانست و گفت که بر اساس گزارش یک نهاد اطلاعاتی، در این بازار ۲۲ نفر سرحلقه هستند و تمام سرنخ ها در دست آنهاست.

وی از مردم ایران خواست تا فعلا دست نگه دارند و در بازار ارز حضور پیدا نکنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فارس که از وی پرسید شما گفته اید ارزش دلار ۹۰۰ تومان است ولی الان دلار در خیابان فردوسی چهار هزار تومان است گفت: «اینکه شما می‌گویید الان قیمت دلار چهار هزار تومان است بدون اینکه توجه کنیم قیمت واقعی آن چند است، جنگ روانی است. جنگ روانی موضوع شاخ و دم داری نیست.»

در ادامه این مصاحبه، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، از آقای احمدی نژاد پرسید که علی لاریجانی، رییس مجلس، در گفت و گو با یکی از خبرگزاری ها گفته اند که تحریم ها تاثیر چندانی در وضعیت فعلی اقتصاد ندارند.

احمدی نژاد در پاسخ گفت: «لابد تصمیم های ایشان تاثیر دارد و نه تحریم ها. گفتم بعضی ها فقط در موقع خوشی همراه دولت هستند. من احترام زیادی برای ایشان قائل هستم ولی ایشان می دانند که نفت چقدر فروش می رود، چقدر بانک مرکزی تلاش می کند برای جابجایی ارز و تامین نیازهای کشور.»

وی افزود: «من مصاحبه ایشان را دیدم و متاسفم که با یک خبرگزاری وابسته به نهاد نظامی و همه اش علیه دولت (مصاحبه شده است). امروز هم همین حرفها در همین خبرگزاری است. دو سه نکته را دارند می‌زنند که ملت ایران باید توجه داشته باشند. یک خبرگزاری که وابسته به یک نهاد امنیتی است نباید به مسائل سیاسی ورود کند.»

رییس جمهوری در ادامه مصاحبه مطبوعاتی خود درباره عملکرد خبرگزاری فارس گفت: «رییس بانک مرکزی گفت که در یکی از روزهای تعطیل عمومی در مراسم عزاداری نشسته بودیم که دیدیم پیامکی از این خبرگزاری آمد که قیمت سکه این قدر است و قیمت ارز این. رییس کل بانک مرکزی در جلسه ای که همه مسوولین کشور بودند این را گفت. گفت که من شک کردم. کجا؟ لابد یک اتفاقی افتاده است. سوار شدم رفتم خیابان فردوسی و خیابان های اطراف، دیدم همه جا تعطیل است. امروز هم همین حرف ها در همین خبرگزاری مطرح می شود.»

احمدی نژاد اظهار داشت: «خبرگزاری وابسته به نهادهای امنیتی و دستگاه‌های تبلیغاتی که از دولت پول می‌گیرند نباید این قدر علیه دولت سیاسی‌کاری کنند؛ عیب ندارد ما این را هم بخشیدیم و سخت نمی‌گیریم.»

منبع: بازتاب
پاسخ

برجسب ها
مدیریت, احمدی نژاد, ارز, استعفا, بحران

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع