آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار سیاسی > بین الملل > خبر سیاسی

پاسخ
    نمایش ها: 2086 - پاسخ ها: 7  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-06-2012, 01:55 PM   #1
namira

namira's Avatar

تشکرها: 20,539
در 3,201 پست 21,755 بار تشکر شده
Points: 26,558, Level: 97 Points: 26,558, Level: 97 Points: 26,558, Level: 97
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض اعدام کودک شیعه به دست تروریست‌های سوریه+عکس (این جنایت در تاریخ ثبت می شود)

این جنایت در تاریخ ثبت می شود
اعدام کودک شیعه به دست تروریست‌های سوریه+عکس
خبرگزاری فارس: تروریست‌های سوریه پس از کشتار اعضای یک خانواده شیعه عراقی، تنها بازمانده آن را که یک کودک خردسال بود، دار زدند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "عراق القانون"، فعالان حقوق بشر عراق اعلام کردند که گروه‌های مسلح در سوریه اقدام به اعدام یک کودک شیعه عراقی کردند.
بر اساس این گزارش، خانواده این کودک در منطقه "سیدة زینب" در ریف دمشق ساکن بودند که تروریست‌های مسلح به منزل این خانواده حمله و پس از کشتار تمام اعضای آن، این کودک را اعدام کردند.

پي نوشت : ايشالا كه اين خبر دروغ باشه
يعني كسي پيدا ميشه بچه سه چهار ساله رو اعدام كنه؟
ادم شرمش مياد اسم خودش رو بذار انسان
از ته ته دلم مي خوام كه اين خبر و اين عكس دروغي باشه
namira آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر از namira بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-06-2012, 02:08 PM   #2
حاجی جفرسون

تشکرها: 4,128
در 8,041 پست 26,406 بار تشکر شده
Points: 61,444, Level: 100 Points: 61,444, Level: 100 Points: 61,444, Level: 100
Activity: 6%
Activity: 6% Activity: 6% Activity: 6%
پیش فرض پاسخ : اعدام کودک شیعه به دست تروریست‌های سوریه+عکس (این جنایت در تاریخ ثبت می شود)

اعدام کودک شیعه عراقی پس از کشتار اعضای خانواده‌اش در سوریه

از سوی دیگر شیخ "محمد العریفی" شیخ وهابی سعودی از گروه‌های مسلح ضد نظام "بشار اسد" خواست که مانع انتشار تصاویر حملات خود علیه نیروهای ارتش و شهروندان سوریه و مخالفان خود شوند.

وی در صفحه خود در شبکه اجتماعی "توییتر" از تروریست‌های سوریه خواست که به حملات تروریستی و کشتار و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم سوریه ادامه دهند اما مانع انتشار تصاویر جنایات خود شوند.
حاجی جفرسون آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر از حاجی جفرسون بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-06-2012, 04:43 PM   #3
Kaman

Kaman's Avatar

تشکرها: 11,225
در 3,127 پست 15,301 بار تشکر شده
Points: 17,123, Level: 83 Points: 17,123, Level: 83 Points: 17,123, Level: 83
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : اعدام کودک شیعه به دست تروریست‌های سوریه+عکس (این جنایت در تاریخ ثبت می شود)

.
کجایند طرفداران ظاهری حقوق بشر که حقوق بشر را چماقی برای سیاستهای خود نموده اند ولی اکنون خفه خون گرفته اند و خودشان همین ارازل و اوباش تروریست را تربیت کرده و بجان مردم منطقه انداخته اند!
عرق شرم بر پیشانی همه بشریت!

--------------------------------------------

تذکر: بنده بهنگام نوشتن این جملات از غیر واقعی بودن این خبر اطلاعی نداشتم و فقط تحت تاثیر این خبر اظهار نظر کرده بودم.

.
.

Kaman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-06-2012, 05:04 PM   #4
حبه انگور

حبه انگور's Avatar

تشکرها: 9,304
در 837 پست 4,647 بار تشکر شده
Points: 7,767, Level: 59 Points: 7,767, Level: 59 Points: 7,767, Level: 59
Activity: 24%
Activity: 24% Activity: 24% Activity: 24%

تصویر بسیار دردناک و دلخراش و ناراحت کننده است. اما من تصمیم گرفتم به منبع خبر برسم.

نتایج جستجوی من در مورد این عکس

اول با جستجوی گوگل شروع کردم و سعی کردم اولین صفحه ای که این عکس در آن درج شده است را پیدا کنم.
خبر این صفحه مربوط به سوریه و تاریخ آن 30 سپتامبر 2010 است (حدود دو سال پیش، دقت کنید که فارس خبر را امروز درج کرده). صفحه به زبان عربی است. با توجه به دانش اندکی که از دوران مدرسه برایم باقی مانده و کمک گرفتن از سرویس ترجمه گوگل این موارد دستگیرم شد:

1- پدر این کودک بعد مرگ او زنده بوده
2- این کودک قبل از کشته شدن مورد تجاوز قرار گرفته و احتمالا شکنجه شده
3- پدر این کودک شهرت خوبی در آن منطقه ندارد و احتمال دارد که انگیزه این کار انتقام از او بوده باشد
4- چهار نفر در ارتباط با این ماجرا دستگیر شده اند
5- ادامه مقاله به لزوم در نظر گرفتن مجازات سنگین برای تجاوز پرداخته است

ناآرامی ها در سوریه دقیقا از چه تاریخی شروع شد؟ اگر ویکیپدیا فارسی درست نوشته باشد از ژانویه 2011 و باز تا جایی که من به خاطر دارم مبارزات مسلحانه مدتی بعد از شروع اعتراضات آغاز شد.

با این اطلاعات من نتیجه می گیرم که خبر منتشر شده جعلی بوده و هدف آن تحریک احساسات مردم است.

صرف نظر از اینکه کدام جناح بر حق است (و شاید هر دو جناح بر باطل باشند) این قبیل شایعه پراکنی ها نتیجه ای جز کاهش اعتماد به رسانه ها را در برندارد.

اما جواب من به نامیرای عزیز
نقل قول:
پي نوشت : ايشالا كه اين خبر دروغ باشه
يعني كسي پيدا ميشه بچه سه چهار ساله رو اعدام كنه؟
ادم شرمش مياد اسم خودش رو بذار انسان
از ته ته دلم مي خوام كه اين خبر و اين عكس دروغي باشه
متأسفانه عکس واقعیه، اما صحت خبر به شدت زیر سؤال است.
16 کاربر از حبه انگور بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-06-2012, 05:48 PM   #5
KamRan

KamRan's Avatar

تشکرها: 970
در 558 پست 1,820 بار تشکر شده
Points: 6,963, Level: 55 Points: 6,963, Level: 55 Points: 6,963, Level: 55
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%

با وجود فتوشاپ و امکانات وسیع رسانه ای من اینگونه سرفصل را مناسب نمی بینم. اینکه این عکس حقیقی یا مجازی می باشد جای شک است. بعلاوه در صورت حقیقی بودن عکس معلوم نیست چه گروهی عامل آنست. امروزه با امکانات وسیع هالیوودی استودیوئی تهیه اینگونه عکس ها و فیلم ها امکان پذیر است. تیتر مقاله هم به نفرت های مذهبی دامن میزند و شایسته درج در این فوروم نیست و بیشتر به درد تحریک عوام می خورد. لزوما در دنیائیکه بطرف دوستی و تامل و تعامل نسل ها و باورها میرود عده ای آبشخورشان در غلیان بلواهای مذهبی می باشد.

من دو سال قبل ویدیوئی از جریان تهیه یک رویداد فجیع در استودیو دریافت کردم. بسیاری آنرا در رسانه ها دیده و با غلیان احساسات مذهبی رگهای گردنشان باندازه یک انگشت بالا آمده است و دامنه نفرت خود را افزایش داده اند. اگر در انبوه بایگانی خودم ویدئو را یافتم به یقین آنرا به شما هم نشان خواهم داد تا بدانید عده ای برای مقاصد خاصی از این نوع فیلم های غیرواقعی تهیه میکنند
KamRan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از KamRan بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-06-2012, 05:58 PM   #6
رستم

رستم's Avatar

تشکرها: 1,831
در 816 پست 2,922 بار تشکر شده
Points: 4,436, Level: 42 Points: 4,436, Level: 42 Points: 4,436, Level: 42
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%

چنین اخباری برای تحریک احساسات مردم بر علیه معارضین منتشر میشود و اعتبار چندانی ندارند .
رستم آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از رستم بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-06-2012, 07:26 PM   #7
فرزاد

فرزاد's Avatar

تشکرها: 26,650
در 4,203 پست 24,114 بار تشکر شده
Points: 30,199, Level: 100 Points: 30,199, Level: 100 Points: 30,199, Level: 100
Activity: 86%
Activity: 86% Activity: 86% Activity: 86%

نقل قول:
نتایج جستجوی من در مورد این عکس
اول با جستجوی گوگل شروع کردم و سعی کردم اولین صفحه ای که این عکس در آن درج شده است را پیدا کنم.......
حبه انگور, خواهر خوب و مهربانم
در هفته های اخیر حداقل دو بار وقت گذاشته اید و چنین فعالیتی را انجام دادید.
در قضیه میانمار و در اینجا
صمیمانه از شما تشکر کرده و بهترین ها را برایتان آرزو میکنم.
قدیمی 08-12-2012, 10:00 AM   #8
alisosho

alisosho's Avatar

تشکرها: 12,677
در 6,410 پست 24,192 بار تشکر شده
Points: 60,158, Level: 100 Points: 60,158, Level: 100 Points: 60,158, Level: 100
Activity: 100%
Activity: 100% Activity: 100% Activity: 100%

واکنش "بازتاب" به فحاشی "کیهان"

روزنامه باتقوای! کیهان در واکنش به انتقاد سایت بازتاب از عکس دروغینی که در صفحه نخست این روزنامه چاپ شده بود، به فحاشی و اتهام زنی به سایت بازتاب پرداخته و این سایت را همسو با سیا و موساد دانست!

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، روزنامه کیهان روز سه شنبه هفته گذشته با چاپ عکسی در صفحه اول خود با تیتر

سند دیگری از جنایت مزدوران آمریکا
تروریست ها در سوریه کودک 3 ساله را به دار آویختند

مدعی شد "تروریست های سوریه پس از کشتار اعضای یک خانواده شیعه عراقی، تنها بازمانده این خانواده که یک کودک سه ساله بود را دار زدند." این درحالی بود که تصویر منتشر شده از سوی این روزنامه متعلق به یک جنایت جنسی در حلب سوریه و مربوط به چندین ماه قبل از آغاز درگیری ها در این کشور در دوسال قبل می باشد.

سایت «بازتاب» در گزارشی ضمن تاکید بر جنایتکار بودن تروریست های سلفی و وهابی، با انتقاد از انتشار این دروغ که در صفحه اول این روزنامه منتشر شده بود، از حسین شریعتمداری، مدیر مسئول کیهان خواست دست کم به دلیل مناسبت زمانی روز خبرنگار و شب قدر، این دروغ خود را اصلاح کرده و از مخاطبان خود عذرخواهی کند.

به ویژه که متاسفانه بسیاری از خوانندگان کیهان بدون مراجعه به منابع دیگر خبری، این گزارش را باور کردند، از جمله سید احمد خاتمی، امام جمعه تهران که این خبر را در مراسم شب قدر حرم حضرت معصومه(س) نقل کرد و از شبکه دوم سیمای جمهوری اسلامی برای میلیونها نفر منتشر شد.

اکنون پس از سه روز تلاش که نویسندگان و مسئولان کیهان نتوانسته اند هیچ توجیهی برای این دروغ آشکار پیدا کنند، با فحاشی و زدن تهمت به سایت بازتاب، این سایت را حق العمل کار و اجاره ای دانسته و ضمن تحریف گزارش بازتاب، این سایت را مزدور سیا و موساد ازریابی کرده اند.

گرچه احتمالا در دین برادر حسین، جبران گفتن دروغ به جای عذرخواهی، با تهمت زدن و فحاشی انجام می شود و این فعال رسانه ای در آستانه شب قدر در تلاش بوده کم کاری خود در روزهای اخیر را با تهمت زدن و دروغ گفتن جبران کند، اما جهت اطلاع ایشان توضیحات ذیل در ادامه می آید:

1- روزنامه کیهان در تاریخ 17 مرداد ،‌ خبر و عکس مذکور را به نقل از هیچ منبعی منتشر نکرده است و بنابراین منبع آن از نظر حقوقی و حرفه ای، خود این روزنامه محسوب می شود. کسانی که مطمئن نیستند می توانند به تصویر صفحه اول و متن خبر مذکور در سایت روزنامه کیهان مراجعه کنند.

2- منبعی که امروز روزنامه کیهان به عنوان مرجع خود معرفی کرده است، سایت عراقی قانون302 می‌باشد و نکته جالب اینجاست که این سایت عکس کیهان را هم منتشر نکرده و در خبری بدون ذکر منبع و جزئیات در یک سطر نوشته است:
قال نشطاء عراقیون أن المجامیع المسلحة فی سوریا قامت بإعدام طفلاً عراقیاً ینتمی لعائلة شیعیة تسکن فی منطقة السیدة زینب بریف دمشق, مضیفة أن هذا الطفل أعدم بعد ان قامت تلک المجامیع المسلحة بقتل عائلة الطفل.

نکته جالب تر اینکه در خبر سایت مذکور و نیز رسانه های متعدد فارسی که ترجمه آن را پوشش دادند، بدون ذکر هیچ منبعی وبه نقل از فعالان عراقی ادعای اعدام یک کودک مطرح شده است، اما از آنجا که روزنامه کیهان فرق می کند، این روزنامه سن کودک را هم از خودش نوشته و او را طفل سه ساله نامیده است!

البته طبق بررسی های خبرنگار «بازتاب»، سایت مذکور که همزمان با انتخابات عراق و در دفاع از ائتلاف دولت قانون و طیف مالکی فعالیت می کند، ظاهرا توسط افرادی در آمریکا به روزرسانی می شود و پیش از این مطلبی علیه رهبر انقلاب نیز منتشر کرده بود. نوری المالکی، نخست وزیر عراق هم که این سایت از وی حمایت می کند، انتساب آن به خود را رد کرده بود.

3- در حالی که بازتاب در خبر خود تا کید کرده بود: «در جنایات و خونریزی های نیروهای سلفی از افغانستان و عراق تا استان سیستان و بلوچستان ایران علیه شیعیان و مسلمانان هیچ تردیدی نیست» و صرفا گفته بود «این اقدامات را نمی توان با جعل خبر و دروغ های رسانه ای جبران کرد»، کیهان در یک جعل آشکار امروز تیتر زده:

سایت حق العمل کار: القاعده و جنایت؟! زبونتو گاز بگیر!
و نوشته است: آیا می توان انبوه جنایت گروه های تروریستی مزدور در سوریه را که بعضا به شکل جنایت های دسته جمعی و گروهی علیه شهروند ان بوده و تصاویر آن نیز مخابره شده انکار کرد؟

در حالی که بازتاب به هیچ روی جنایات القاعده و سلفی ها را انکار نکرده است.

4- اما سوال اصلی آن است که برفرض محال!، روزنامه کیهان خبر دروغ واشتباهی را منتشر کند، آیا باید بجای پذیرش اشتباه خود به فحاشی وتهمت زدن به انتقاد کنندگان بپردازد وآیا اصولا تهمت زدن رد دین برادر حسین کمترین حرمت وگناهی ندارد که به این سادگی به آندست می زند.

این که سایت بازتاب به صرف انتقاد از یکی از اخبار کیهان، اجاره‌ای، حق العمل کار، مزدور سیا و موساد خوانده شود، چه نتیجه ای دارد؟

آیا تاکنون در طول یک دهه گذشته هزاران مطلب در سایت بازتاب، آینده ینوز و بازتاب امروز علیه آمریکا و اسرائیل و القاعده منتشر نشده است و آینده نیوز به خاطر انتشار مطلب علیه موساد مورد برخورد امینتی قرار نگرفت؟

متن کامل‌ آنچه کیهان در ستون اخبار ویژه امروز خود نوشته است:
یک سایت حق العمل کار برای چندمین بار به تبرئه و تطهیر گروهک های تروریستی القاعده و سلفی که در خدمت سازمان سیا و موساد کار می کنند، پرداخت.
سایت بازتاب با اشاره به عکس منتشره در کیهان مربوط به کودک 3 ساله شیعه ای که در سوریه توسط تروریست ها به دار آویخته شده، این عکس را جعلی توصیف کرد و آن را مربوط به 2 سال پیش دانست. بازتاب آنگاه گریزی به فتنه 88 و ماجرای کشته سازی فتنه گران زده و خواستار آن شده که چون کیهان و رسانه های مشابه از فتنه گران خواسته بودند درباره دروغ کشته شدن سعیده پورآقایی و ترانه موسوی عذرخواهی کنند، خود نیز عذرخواهی کنند.
یادآور می شود اولا منبع خبر کیهان، خبرگزاری هایی بوده اند که عکس و خبر مذکور را به نقل از سایت شیعه و عراقی قانون منتشر کرده اند و خبر صحت دارد. ثانیا آیا می توان انبوه جنایت گروه های تروریستی مزدور در سوریه را که بعضا به شکل جنایت های دسته جمعی و گروهی علیه شهروند ان بوده و تصاویر آن نیز مخابره شده انکار کرد؟ بنابراین پرسش بعدی مطرح می شود و آن اینکه گردانندگان سایت اجاره ای و حق العمل کار بازتاب کدام همسویی را با مزدوران سازمان سیا و موساد دارند که برای چندمین بار جنایت مزدوران این سرویس های جاسوسی را انکار می کنند؟
با تبسمي بر لب...
اين حماقت را حكمت خداوند مي نامند. (گاندی)
alisosho آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از alisosho بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع