آخرین ارسالات تالار

 
 

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار اجتماعی > بخش اجتماعی

پاسخ
    نمایش ها: 35091 - پاسخ ها: 14  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-19-2009, 11:35 AM   #1
aHad
 
aHad's Avatar
 
تاریخ عضویت: Sep 2008
پست ها: 2,288
تشکرها: 9,162
در 1,847 پست 11,339 بار تشکر شده
Points: 29,707, Level: 99
Points: 29,707, Level: 99 Points: 29,707, Level: 99 Points: 29,707, Level: 99
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%
Question پرده بکارت;بودن یا نبودن؟مسئله اینست...(دوستان لطفا نظر دهید)

<H2 minmax_bound="true">رواج جراحی ترمیم بکارت در غرب </H2>

وقتى صحبت از پرده بكارت و احياى آن مى‌شود، ذهن‌ها به سمت كشورهاى اسلامى سوق پيدا مى‌كند، جايى كه بسيار پيش آمده دخترى كه بكارتش را از دست داده، به فكر خود‌كشى بيفتد. اما ترمیم پرده بکارت فقط در کشورهای اسلامی رایج نیست.


در جوامع اسلامی و سنتی باكره بودن دختر يكى از بديهى‌ترين حق‌هايى است كه يك مرد براى ازدواج از آن خودش مى‌داند، اين قدر بديهى كه خانواده‌هاى شوهران علاوه بر نشانه بكارت در اولين همخوابگى، اصرار به داشتن گواهى رسمى از پزشك هم دارند.

در ذهنتان دختر جوانى را مجسم كنيد كه روى تخت عمل جراحى نشسته و قرار است تا چند لحظه ديگر خودش را به دست جراح بسپارد تا او با يك تيغ جراحى و نهايتا چند بخيه پرده بكارتش را ترميم كند و يك خاطره را حداقل از نظر فيزيكى از زندگيش پاك كند، هر چند كه هيچ كس قادر نيست رد آن را در ذهنش بخيه بزند يا آنكه ترميم كند. هنوز جراح وارد اتاق نشده و دختر رو به خبرنگارى كه آنجاست مى‌گويد: « در فرهنگ من باكره نبودن مساوى است با يك لكه ننگ. تنها چيزى كه در حال حاضر براى من حتى از خود زندگى هم مهمتر است، بكارت است.»

تصوير ذهنى شما از اين صحنه، بدون شك اتاق عملى در مطب يك پزشك در يكى از خيابانهاى تهران، قاهره يا تونس است. اما كمى ذهنيتتان را گسترش دهيد و به قاره اروپا بياييد، زيرا اين صحنه كه شرح آن رفت، در يك كلينيك خصوصى در فرانسه اتفاق مى‌افتد، جايى كه اين دختر فرانسوى اهل مون پليه كه خانواده‌اش از مهاجران مراكشى هستند، آمده تا با اين جراحى به گذشته برگردد يا حداقل وانمود كند.

با افزايش مهاجران مسلمان به كشورهاى اروپايى مثل فرانسه، انگليس، ايتاليا و برخى كشورهاى ديگر عمل ترميم بكارت هم در اين كشورها افزايش پيدا كرده و حتى براى آنهايى كه نمى‌توانند هزينه اين عمل را كه چيزى در حدود ۳۰۰۰ دلار است بپردازند، تورهاى مسافرتى مخصوصى به كشورهايى مثل تونس يا مصر وجود دارد كه نهايتا با ۵۰۰ يورو مى‌توان اين عمل را انجام داد. انجام اين عمل، كه تقريبا نيم ساعت طول مى‌كشد در مصر يك جرم تلقى مى‌شود و مجازات پزشكى كه اين كار را انجام داده تا شش ماه زندان، جريمه نقدى و اخراج از نظام پزشكى است. اما با اين همه كشور مصر به مركزى براى ترميم پرده بكارت تبديل شده و دائما هم تعداد دختران جوانى كه براى انجام اين عمل حتى از كشورهاى حاشيه خليج فارس به مصر مى‌روند، افزايش پيدا مى‌كند.

ترمیم بکارت، عقبگردی به گذشته

به فرانسه برگرديم، شهر ليل، حدود دو ماه پيش. اگر يك مجله تخصصى حقوقى راى دادگاه در مورد يك پرونده را نمى‌نوشت، هيچ كس نمى‌فهميد كه مهندس جوان كه مسلمان شده سه هفته بعد از ازدواجش با يك دختر مسلمان و پرستار، به دادگاه رفته تا همسرش را طلاق بدهد و دليل اين طلاق فورى، باكره نبودن دختر در هنگام ازدواج بوده است. نكته‌اى كه در اين ميان باعث شد تا جزييات اين پرونده در سراسر فرانسه منتشر شود، راى صادره دادگاه بود كه درخواست مرد را پذيرفت و حكم به جدايى اين زوج داد.

مرد اظهار كرده بود كه فريب خورده زيرا او خواهان ازدواج با يك دختر باكره بوده، قاضى اين پرونده هم، اين دليل را به رسميت شناخته بود و باكره بودن يك دختر را در هنگام ازدواج ويژگى عمده يك زن دانسته بود. به همين خاطر هم در راى، اعلام شده بود كه اين دروغ دليل محكمى براى فسخ اين ازدواج است.

صدور اين حكم بازخوردهاى فراوانى را به دنبال داشت. بنا بر نظر سنجى يك موسسه فرانسوى ۷۳ درصد فرانسويها از اين نظر و راى قاضى شوكه شدند. البته دامنه اين شوك به سطوح بالاتر جامعه هم رسيد تا جايى كه رييس يكى از احزاب مهم فرانسه از اين امر انتقاد كرد كه دادگاههاى فرانسه به سازمانهاى اجرايى شريعت اسلامى تبديل شده‌اند. وزير زنان اين كشور هم اين راى را به منزله تنزل زن و جايگاه او دانست و در اين بين يكى از فيلسوفان زن فرانسوى هم هشدار داد كه با اين راى دادگاه ليل، از اين پس بايد شاهد مراجعه تعداد زيادى دختر مسلمان به بيمارستانها بود كه خواهان عمل ترميم هستند.

از آنجايى كه عمل ترميم در كلينيك‌هاى خصوصى و خارج از پوشش بيمه انجام مى‌گيرد، آمار دقيقى از تعداد اين عملها در دست نيست، اما يك جراح پاريسى مى‌گويد كه در هفته دو تا چهار عمل ترميم بر روى دختران مسلمان انجام مى‌دهد. البته انجام اين عمل حتى در بين پزشكان هم معترضان زيادى دارد. ژاك لانزاك كه رهبر گروهى از پزشكان در يك كالج تخصصي زنان وزايمان است دليل مخالفت و اعتراض را اين گونه بيان مى‌كند: « ما در فرانسه انقلاب كرديم كه به برابرى دست پيدا كنيم. در انقلاب سال ۱۹۶۸ زنها مبارزه كردند تا حق استفاده از وسايل جلوگيرى از باردارى و حق سقط جنين را به دست بياورند، حالا اين جراحى‌هاى ترميم بكارت، عقب گرايى و تسليم در برابر ارزشهاى گذشته است.»

در كشور همسايه فرانسه يعنى آلمان هم قانونى وجود داشت، به اين مضمون كه پسرهايى كه با نامزدشان سكس داشته‌اند و در عين حال به آنها قول ازدواج داده بودند، اما بعد به نوعى به اين قول پايبند نبوده‌اند، مى‌بايست مبلغى را به اين دليل كه باكره‌گى اين دخترها را از بين برده‌اند، بپردازند. تازه در سال ۱۹۹۸ بود كه اين قانون به طور كامل حذف شد.

چقدر به بکارت معتقدید؟

وقتى كه جزييات اين پرونده طلاق در فرانسه را خوانديم و اعتقاد سرسخت اين مرد فرانسوى به باكره ‌بودن همسرش در هنگام ازدواج، علاقه‌مند بوديم، بدانيم كه چند درصد از دختران و پسران ايرانى به بكارت اعتقاد دارند. فقط مشكل اينجا بود كه اين مسئله‌اى نيست كه شما بتوانيد به راحتى آمارى را درباره آن پيدا كنيد، زيرا بكارت را مى‌توان يكى از مهمترين تابوهاى جامعه ايران دانست كه كمتر نهادى به آن مى‌پردازد، اما در عوض جايى است كه رد اين مسائل به قول دولتى و عرفى "ممنوعه" را مى‌توان به راحتى در آن پيدا كرد؛ وبلاگستان فارسى.

بحث بر سر اعتقاد به بكارت را كيوان، نويسنده وبلاگ از پشت يك سوم باز كرد و در پى آن پستهاى زيادى توسط بلاگرهاى ديگر نيز نوشته شد. خيلى‌ها هم با گذاشتن نظراتشان، گفتند كه به آيا به بكارت اعتقاد دارند يا نه و اصلا چرا؟ در پايان اين بحث وبلاگى، كيوان آمارى را با توجه به بررسى ۳۲۵ نظر از خواننده‌ها ارائه كرد كه مى‌تواند جالب توجه باشد و به عنوان نمونه آمارى بسيار كوچكى به آن پرداخت.

در مجموع ۱۴۷ خانم در اين بحث شركت كردند كه از اين تعداد ۲۱ درصدشان گفتند كه به بكارت معتقد هستند و ۶۵ درصد هم اعلام كردند كه به اين امر اعتقادى ندارند. باقى نيز نظر چندان مشخصى را در اين رابطه ارائه نكرده بودند.

اين اعداد اما در بين آقايان كمى نزديك تر به هم بود: از بين ۱۷۸ مردى كه در اين بحث شركت كردند و نظر دادند ۳۳ درصد اظهار كرده بودند كه به بكارت اعتقاد دارند و ۴۱ درصد هم گفتند كه به بكارت معتقد نيستند. بقيه نيز همانند خانمها نظر مشخصى را ابراز نكرده بودند.

بحث در اين باره و به طور كل اعتقاد داشتن به بكارت يا عدم اعتقاد به آن يك نظر شخصى به حساب مى‌آيد. هميشه هم هنگامى كه صحبت از بكارت مى‌شود همه ذهن‌ها به دختران برمى‌گردد، بدون اينكه به اين امر توجه شود كه بكارت هم يك امر دو طرفه است، يعنى همانگونه كه يك پسر حق مالكيت و تصميم گيرى بر بدن خودش را باور دارد، به همان اندازه هم بايد اين حق را براى طرف مقابلش به رسميت بشناسد. مهم اين است كه ما به اين اعتقاد داشته باشيم و بدانيم كه لذت بردن از زندگى حق همه محسوب مى‌شود، نه تنها بخشى از جامعه.کیمیا
جراحی پرده بکارت
خودفریبی یا دیگر فریبی


چندی پیش در خبرها آمده‌بود که آمار جراحی ترمیم پرده‌ی بکارت در میان دختران عرب متولد فرانسه و یا بزرگ‌شده در آنجا بالا رفته‌است. اما در ایران وضع چگونه است؟ دخترهای ایران چه وضعیتی دارند؟

این عمل تا چه حد در ایران زیاد شده و آیا دخترها خودشان با میل و رغبت دست به این عمل می‌زنند یا تحت فشار خانواده‌ها و احتمالا تحت فشار همسر آینده‌شان؟


*************

دوست داشتم گزارشم را با یک تصویر شروع کنم، تصویر دختری که با ترس و لرز در مطب یک دکتر زنان نشسته و مدام دور و برش را نگاه می‌کند تا مبادا آشنایی او را آنجا ببیند. منتظر است نوبت به او برسد تا با یک نخ و سوزن، پرده‌ای روی تمام گذشته‌اش بکشد و آن را برای همیشه از حالش جدا کند. اما هیچ‌کدام از دخترانی که می‌توانستند این تصویر را به من بدهند حاضر نشدند با من صحبت کنند. حق هم دارند، آنها با گذشته‌شان خداحافظی کرده‌اند و حالا پخش صدای آنها از رادیو و یا نشر خاطراتشان در اینترنت می‌تواند آن گذشته ‌را دوباره بیدار کند.

رفتم سراغ دختری که خودش این کار رانکرده و اعتقادی هم به این کار ندارد، اما در خوابگاه دانشجویی او، پر بوده‌اند از دخترانی که دنبال این نخ و سوزن جادویی تمام تهران را زیر پاگذاشته‌اند.

به نظر مینا اکثر این دخترها خودشان به این کار اعتقادی ندارند و فقط به خاطر خانواده یا فرد مقابلشان است که دست به این کار می‌زنند: «خوب اعتقاد را نمی‌دانم چگونه میشود گفت. کسی که بخواهد ترمیم کند در واقع خودش می‌شود گفت آن شجاعت یا جرأت را ندارد که حالا بگوید من قبلا رابطه‌ای داشتم و یا اینکه به هر حال اکثرا موضوع این است که بعدا برای ازدواج، فرد مقابل و خانواده او چه فکر می‌کنند. حالا این که خود دختر چه فکر می‌کند معمولا خیلی نقش ندارد».

مینا می‌گوید خیلی از پسرها هم به این کار اعتقاد ندارند اما به خاطر خانواده‌ از همسر آینده‌شان می‌خواهند که پرده‌ی بکارتش را ترمیم کند تا کسی متوجه نشود که این دختر قبلا طبیعی‌ترین خواستش را از یک راه نامشروع و غیرمعمول از نظر جامعه‌ی ایران، ارضا کرده است: «شاید پسری اطلاع داشته باشد از رابطه قبلی دختر، ولی به خاطر اینکه خانوده‌خودش متوجه نشوند از دختر می‌خواهد که این کار را بکند».

ولی مگر خانواده‌ی پسر از این موضوع خبردار می‌شوند؟ اصلا مگر این مسئله یک چیز خصوصی بین دختر و پسر نیست؟

یک تصویر دیگر جلوی چشمم ظاهر می‌شود: تصویر اتاقی آراسته با گل و روبان و کاغذرنگی و لحافی سرخ و احتمالا یک پارچ آب خوردن و بوی اسپند و خیل زنانی که پشت در این اتاق منتظر نشسته‌اند تا خبر فتح داماد را بشنوند و با افتخار به باکره بودن عروس و پرقدرت بودن داماد، کل‌کشان جشن هفت‌روزه‌ی عروسی را تمام کنند.

ولی ذهنم می‌گوید این تصویر حداقل متعلق به ۳۰ سال قبل است. لااقل در شهرهای بزرگ ۲۰-۳۰ سالی میشود که از این خبرها نیست. اما یک پزشک زنان مرا به دنیای واقعیت پرتاب می‌کند: «حتی افراد تحصیل‌کرده هم قبل از ازدواج، دخترها را می‌آورند برای معاینه پرده بکارت. خانواده‌ی پسر به اضافه افراد خانواده‌ی دختر، می‌آیند برای گرفتن گواهی صحت پرده بکارت».

و مینا هم حرف این خانم دکتر را تأیید می‌کند: «متاسفانه هنوز خانواده‌ها انتظار دارند که عروسی که می‌آورند باکره باشد و تمام آن چیزهای سنتی و افکار سنتی همچنان وجود دارد. البته مسلما از قبل کم رنگ تر شده، در این شکی نیست، مخصوصا در شهرهای بزرگی مثل تهران ولی باز هم من نمی‌توانم بگویم که از بین رفته. نه از بین نرفته، شما هنوز نمی‌توانید مطمئن باشید که کسی که در آینده می‌خواهد شریک شما باشد، خانوده‌اش چطوری است، فرهنگش چطوری است. در نتیجه اکثر دخترها، این مسئله را خودشان شخصا با مراجعه به پزشک حل می‌کنند».

دکتر مصطفی اقلیما رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران اما معتقد است که پسرها خودشان با این قضیه مشکل دارند و این که می‌گویند به خاطر خانواده‌مان از دختر می‌خواهیم این کار را انجام دهد، حرف بی‌ربطی است: «به خاطر خانواده حرف بی خودی است، برای اینکه الان دیگر در ایران شاید ۱۰ یا ۱۵ درصد کسانی که ازدواج می‌کنند قبل از ازدواج دحتر را به دکتر می‌برند و معاینه می‌کنند. بیش از ۸۰ درصد اصلا دیگر معاینه نمی‌کنند. خود پسرها هستند که غر می‌زنند و ایراد می‌گیرند و آنها هستند که بعدا می‌گویند تو دختر نبودی و تا آخر عمر می‌خواهند به سر زن سرکوفت بزنند و یا اینکه بعدا از این قضیه استفاده کنند و دختر را طلاق بدهند. اصلا این حرفی که آقایان می‌زنند حرف غلطی است و خانواده خود آن فرد است. هیچوقت پدر و مادر نمی‌گویند که همسر تو دختر بود یا نبود، خود پسر است که می‌گوید».

مینا اما معتقد است که دخترها و پسرها اعتقادی به این کار ندارند و فقط به خاطر خانواده و اجتماع است که دست به این عمل می‌زنند. او می‌گوید: «این موضوع واقعا موضوع خنده‌داری است یعنی این که حالا یک نفر رابطه‌ای داشته و حالا برای پنهان کردنش میرود دکتر خرج می‌کند و یک عملی انجام می‌دهد که واقعا مضحک است و متاسفانه حالا به خاطر فرهنگ جامعه ما ممکن است نه دختر نه پسر هیچکدام چنین عقیده‌ای نداشته باشند ولی به خاطر خانواده، به خاطر جامعه، به خاطر فامیل مجبورند که این کار را بکنند».

قضیه وقتی جالب‌تر می‌شود که می‌فهمیم اصلا پرده‌ی بکارت از نظر پزشکی قابل ترمیم نیست و بعد از این عمل، یک پزشک ماهر یا متخصص پزشکی قانونی می‌تواند تشخیص دهد که این پرده ترمیم‌شده‌است. بنابراین انجام این عمل می‌تواند فقط یک «خودگول زنک» باشد: «پرده بکارت قابل ترمیم نیست چون عروق ندارد، یک بافت مخاطی است. وقتی پاره می‌شود دوباره نمی‌تواند به شکل اولش برگردد. ما کاری که می‌‌کنیم این پرده بکارت را یک مقدار تنگ می‌کنیم تا در نزدیکی بعدی خونریزی داشته باشد و خیلی از پرده‌هایی هم که ترمیم شده‌اند در معاینه بعدی معلوم می‌شود. پزشک قانونی که حتما می‌فهمد و گواهی نمی‌دهند و پزشک‌های دیگر هم اگر دقت کنند معمولا جای ترمیم معلوم است. فقط مریض به این دل خوش می‌کند که با ازدواج بعدیش خونریزی داشته باشد، چون تنگ می‌شود و همان محلی که دوخته شده دوباره پاره می‌شود و خونریزی ایجاد می‌کند».

مهدی جوان دیگری است که صادقانه به من می‌گوید حتی اگر قضیه باکره نبودن همسر آینده‌اش برای خانواده‌ی او مهم نباشد برای خودش خیلی مهم است. او می‌گوید بالاخره سنتی که او به آن احترام هم می‌گذارد، نمی‌تواند این مسئله را بپذیرد. بنابراین خود مهدی هم نمی‌تواند بپذیرد که همسرش باکره نباشد: «برای من یکی صددرصد این قضیه مهم است. حالا شاید این بین کشورهای دنیا مرسوم نباشد ولی خوب این چیزی که من می‌دانم در ایران و در شهر ما اصفهان به عنوان یک ایرانی اصفهانی و آن چیزی که ازلحاظ خانوادگی و سنت به من می‌گوید برایم خیلی مهم است که آن دختری که میخواهم با او ازدواج کنم قبل از من با کسی رابطه نداشته باشد».

از مهدی می‌پرسم برای دختری که می‌خواهد با تو ازدواج کند چطور؟ آیا او هم حق دارد که درباره‌ی گذشته‌ی تو بداند؟ چطور می‌تواند مطمئن شود که تو قبل از او با دختر دیگری رابطه نداشتی؟ مهدی می‌گوید: «من که این عقیده را دارم چون که می‌دانم خودم با کسی رابطه نخواهم داشت پس دوست دارم که همسر آینده ام هم با کسی رابطه نداشته باشد».

اما دکتر اقلیما معتقد است که تمام مردان ایرانی قبل از ازدواج حداقل یک بار رابطه جنسی را تجربه کرده‌اند، بنابراین نباید از همسر آینده‌شان انتظار داشته‌باشند که دست‌نخورده و باکره باشد: «مردی نیست در ایران تا موقعی که می‌خواهد ازدواج کند ارتباطی با زنی نداشته باشد. حالا موقعی که ازدواج می‌کند چگونه دلش می‌خواهد که آن خانم اصلا با هیچکس رابطه نداشته باشد؟ پس خودش چطور با خانم‌ها رابطه داشته؟ اینجا مشکل، مردها، تفکر مردها و عقب ماندگی تفکر مرد ایرانی در این زمینه و خودخواهی آن مرد است».

دکتر اقلیما به مردان ایرانی که سالها خارج از کشور بوده و انواع و اقسام رابطه‌ را تجربه کرده‌اند اشاره کرده و می‌گوید همین مرد وقتی به ایران برمی‌گردد و می‌خواهد ازدواج کند، انتظار دارد همسرش «آفتاب مهتاب‌ندیده» باشد. به نظر دکتر اقلیما مشکل اصلی، در این میان مردهای ایرانی هستند نه دخترها و نه خانواده‌ها: «بزرگترین مشکل در جامعه ما مردان هستند. این مردان ما در ایران اگر در خارج از کشور باشند برایشان هیچ فرقی نمی‌کند که با چه کسی ازدواج کنند اما وقتی وارد ایران می‌شوند همان آقایی که ده تا دوست زن داشته یا هزارتا کار خلاف کرده از دختر می‌خواهد که دختر باشد. مشکل، تربیت و فرهنگ ایرانی است و آن مرد ایرانی، مردانی که خودشان باعث می‌شوند پرده دختری از بین برود موقعی که ازدواج می‌کنند می‌خواهند یک دختری باکره باشد».

دکتر اقلیما می‌گوید این مشکل به شکل دیگری در مورد پسرهایی که در ایران زندگی می‌کنند هم وجود دارد. به نظر او پسرهای داخل ایران هم خیلی کم پیش می‌آید که با دوست دخترشان ازدواج کنند: «شاید نود درصد جوان‌های ما وقتی با دختری دوست می‌شوند دو سال سه سال رابطه دارند و بعد که می‌خواهد ازدواج کنند، هیچوقت دختری را که با او دوست بوده‌اند نمی‌گیرند، می‌روند خواستگاری دختری که نمی‌شناسند. چون نمی‌شناسند و دوستشان نبوده می‌گویند خوب پس این خوب است. اما آنهایی که خودشان با آنها دوست بوده‌اند، رابطه داشته‌اند آنها رانمی‌گیرند. پس این بر می‌گردد به تفکرات ما. نیاز به این هست که یک مرحله دیگر طی شود، یعنی ۲۰ سال ۳۰ سال دیگر بگذرد تا این تفکر و تربیتی که در فکر جوان‌های ما هست عوض بشود. این دوران گذر است».

یک تصویر دیگر جلوی چشمانم ظاهر می‌شود. «تیم» پسر ۲۷ ساله‌ی آلمانی، فارغ‌التحصیل رشته‌ی علوم سیاسی و از یک خانواده‌ی‌ متوسط که طبق تعاریف ما از رده‌بندی اجتماعی در طبقه «بافرهنگ» جا میگیرند. تیم تا ۱۶ سالگی اجازه نداشته شب بیشتر از ساعت ۱۰ بیرون از خانه بماند و اجازه نوشیدن مشروبات الکلی را هم تا ۱۸ سالگی نداشته. تا این سن، نه شب به خانه‌ی دوست دخترش رفته و نه او را به خانه آورده.

وقتی قضیه پرده بکارت و اهمیت حیاتی آن را در ایران برای تیم توضیح می‌دهم، با تعجب مرا نگاه می‌کند وتنها یک جمله می‌گوید: «به هیچ وجه حاضر نیستم با یک دختر باکره ازدواج کنم چون او هیچ چیز از رابطه‌ی جنسی نمی‌داند. بنابراین یا من مجبور می‌شوم به او یاد بدهم که اصلا برایم خوشایند نیست و یا او مجبور می‌شود مرا موش آزمایشگاهی خودش کند. به این ترتیب بخش مهمی از زندگی‌مان خراب می‌شود».میترا شجاعی

دوستان با این اوصاف نظر شما چیست؟
__________________
www.amorzide.com
aHad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از aHad بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-19-2009, 02:20 PM   #2
حسن2568
 
تاریخ عضویت: Aug 2009
پست ها: 652
تشکرها: 7,007
در 542 پست 1,944 بار تشکر شده
Points: 9,358, Level: 65
Points: 9,358, Level: 65 Points: 9,358, Level: 65 Points: 9,358, Level: 65
Activity: 14%
Activity: 14% Activity: 14% Activity: 14%
پیش فرض پاسخ : پرده بکارت;بودن یا نبودن؟مسئله اینست...(دوستان لطفا نظر دهید)

سلام
چه عرض كنم .اول بايد از نويسنده مطلب پرسيد چه انگيزه اي از نوشتن اين مقاله ومصاحبه با كساني كه از گفتارشان پيداست ...
اين دكتر اقليما كه در باره مردها اظهار فضل كرده در جوابشون بايد گفت
كافر همه را به كيش خود پندارد
ايشان با چه مدركي ادعا كرده كه تمام پسرهاي ايراني قبل از ازدواج سكس داشته اند؟!
حسن2568 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از حسن2568 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-19-2009, 06:33 PM   #3
باران
 
باران's Avatar
 
تاریخ عضویت: Feb 2009
پست ها: 4,915
تشکرها: 7,608
در 3,719 پست 14,546 بار تشکر شده
Points: 42,903, Level: 100
Points: 42,903, Level: 100 Points: 42,903, Level: 100 Points: 42,903, Level: 100
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : پرده بکارت;بودن یا نبودن؟مسئله اینست...(دوستان لطفا نظر دهید)

این نوشته توسط دوستی امروز برایم میل شد به حقایقی در آن اشاره شده که خوبه به آن توجه شود .
زندگي بدون اعمال جنسي مي تواند در دنيا به وجود آيد، انسان ها مي توانند به فراسوي سكس بروند، ولي فقط با فهميدن كامل سكس و آشناساختن كامل خود با آن. انسان ها فقط با درك درست و كامل معني سكس، كانال هاي آن و شناخت كامل ساختار سكس است كه مي توانند از اين نيرو رها گردند. شما نمي توانيد با بستن چشم هاي خود بر روي يك مشكل، خودتان را از آن آزاد گردانيد. فقط يك انسان ديوانه مي تواند فكر كند كه با بستن چشمانش، دشمن ازبين خواهد رفت. شترمرغ در كوير چنين فكر مي كند. شترمرغ سرش را درون ماسه ها پنهان مي كند و چون ديگر نمي تواند دشمن را ببيند، فكر مي كند كه دشمن وجود ندارد.
اين نوع منطق براي شترمرغ قابل بخشش است، ولي در مورد انسان ها قابل بخشش نيست.تاجايي كه به سكس مربوط است، انسان تاكنون بهتر از شترمرغ عمل نكرده است. مردم مي پندارند كه با بستن چشم هايشان بر روي سكس، با ناديده انگاشتن آن، سكس ازبين خواهد رفت. اگر با بستن چشم ها چيزها ازبين مي رفتند، زندگي بسيار آسان مي بود. ولي با بستن چشم ها هيچ چيز ازبين نمي رود. برعكس، اين نشان آن است كه ما از چيزي مي ترسيم، يعني كه هرآنچه كه باشد، قوي تر از ما است. ما چون احساس مي كنيم كه نمي توانيم بر آن پيروز شويم، چشمان خود را بر روي آن مي بنديم.همين بستن چشم ها، نشان ناتواني است. در مورد سكس، تمام بشريت چشمانش را بسته است. بشريت نه تنها چشمانش را بر روي آن بسته است، بلكه وارد انواع جنگ ها با آن شده است.نتايج زيان بار اين جنگ با سكس در سراسر دنيا به خوبي مشهود است. نودوهشت درصد از بيماري هاي رواني انسان به سبب سركوب نيروي جنسي است. در زن ها، نودونه درصد عصبيت ها و بيماري هاي مربوط به آن به دليل سركوب جنسيت است. اگر مردم بسيار بي قرار هستند، بسيار برآشفته، بدبخت و رنجوراند، به اين سبب است كه بدون درك اين انرژي بسيار قوي درزندگي، به آن پشت كرده اند. و اين، سبب نتايج معكوس مي شود.اگر به ادبيات انسان ها نگاه كنيم... اگر يك موجود فضايي از كرات ديگر بيايد يا ميهماناني از كره ي ماه يا مريخ به اينجا بيايند و به ادبيات ما نگاه كنند، كتاب هاي ما را بخوانند و شعرهاي ما را گوش بدهند و نقاشي هاي ما را ببينند، در شگفت خواهند شد. آنان از اين تعجب خواهند كرد كه تمام هنر و ادبيات ما حول محور سكس است. " چرا تمام اشعارو داستان هاي انسان ها از سكس اشباع شده است؟ چرا روي جلد هر مجله تصوير زني برهنه قرار دارد؟ چرا تمام فيلم ها انسان هاي برهنه را نشان مي دهند؟" آنان حيرت خواهند كرد. يك ميهمان فضايي در شگفت خواهد شد كه چرا انسان ها به هيچ چيز ديگر غير از سكس
فكر نمي كنند؟
حيرت آنان بيشتر خواهد شد اگر با يك انسان ملاقات كنند و با او سخن بگويند، زيرا آن انسان فقط از روح، از خداوند، از بهشت و رستگاري سخن خواهد گفت و يك كلام هم در مورد سكس نخواهد گفت! درحاليكه تمام شخصيت و محيط اطراف او سرشار از سكس است. آنان در شگفت خواهند شد كه چرا هزار و يك تلاش ديوانه وار براي ارضاي چيزي انجام مي گيرد، ولي حتي يك كلام هم در موردش سخن گفته نمي شود!ما انسان را منحرف كرده ايم و اين را نيز با نام هايي خوب انجام داده ايم. ما در مورد زندگي بدون اعمال جنسي سخن مي گوييم، ولي هرگز تلاش نمي كينم كه نخست انرژي جنسي انسان را درك كنيم. چيزي كه بعدها با آزمايشاتي، مي توانيم آن را تبديل كنيم.بدون اينكه اين انرژي حياتي اساسي را درك كنيم، تلاش ها و آموزش هاي ما براي سركوب كردن و منضبط ساختن آن فقط مي تواند به ما كمك كند كه ديوانه و بيمار شويم. ولي ما هيچ توجهي به اين نكته نكرده ايم. انسان ها هيچگاه به قدر امروز بيمار، عصبي ، مفلوك، ناشاد و مسموم نبوده اند.روزي از كنار بيمارستاني مي گذشتم. روي تابلويي خواندم: "مردي كه عقرب او را گزيده بود در اينجا تحت درمان بود: او يك روزه درمان و مرخص شد."" مردي ديگر را مار گزيده بود: ظرف سه روز در مان شد و خوشحال و سالم به خانه رفت.""مرد ديگري را سگي هار گاز گرفته بود: او ده روز است كه تحت درمان است و بهبود زياد پيدا كرده و به زودي مرخص خواهد شد.""خبر چهارم اين است كه هفته ها پيش، انساني توسط انسان ديگري گاز گرفته شده بود: او هنوز بيهوش است و هيچ اميدي به بازگشت او وجود ندارد!"تعجب كردم! آيا گاز انسان مي تواند چنين سمي باشد؟اگر به انسان ها نگاه كنيم، مي توانيم اين را ببينيم. انسان ها مقدار زيادي سم در درون خود انباشت كرده اند. و دليل عمده ي اين انباشت سازي سم اين است كه ما طبيعت خودمان را نپذيرفته ايم. ما كوشيده ايم تا طبيعت خودمان را سركوب كرده و با زور آن را بشكنيم. هيچ تلاشي براي متحول كردن و پالايش اين انرژي انساني انجام نشده است. ما با زور روي آن انرژي نشسته ايم و در درون، همچون ماده ي مذاب آتشفشان در حال جوشيدن هستيم. اين انرژي همواره سعي دارد از درون فشار بياورد، سعي دارد هرلحظه ما را سرنگون كند. و آيا مي دانيد كه با داشتن كمترين فرصت، چه بر سر شما خواهد آورد؟فرض كنيد كه هواپيمايي دچار سانحه شده است. شما در نزديكي هستيد و به صحنه ي تصادف
مي شتابيد.
وقتي بدني را در صحنه مي بينيد، نخستين چيزي كه به ذهنتان مي آيد چيست؟"آيا اين شخص هندو است يا مسلمان؟"نه."آيا اين شخص هندي است يا چيني؟"نه.ظرف كسري از ثانيه، اولين و فوري ترين كاري كه مي كنيد اين است كه ببينيد آن بدن يك زن است يا يك مرد.آيا آگاه هستيد كه چرا اين پرسش نخست به ذهن مي آيد؟ اين به سبب جنسيت سركوب شده است. اين سركوب جنسي است كه شما را از تفاوت بين يك زن و يك مرد آگاه مي كند. مي توانيد نام، صورت و مليت كسي را از ياد ببريد __ اگر كسي را ملاقات كرده بوديد، شايد نامش، چهره اش، طبقه اش، سنش و مقامش را فراموش كرده باشيد __ ولي هرگز جنسيت او را ازياد نخواهيد برد. انسان هرگز ازياد نمي برد كه كسي مرد بوده يا زن. چرا؟وقتي كه همه چيز را در مورد يك نفر ازياد مي بريد، چرا نمي توانيد اين جنبه را نيز از حافظه تان پاك كنيد؟ به اين سبب است كه آگاه بودن از جنسيت بسيار زياد در ذهن و روند افكار شما حضور دارد. سكس هميشه حاضر و هميشه فعال است.تا زماني كه اين ديوار، اين فاصله بين زن و مرد وجود دارد، اين زمين، اين دنيا هرگز نمي تواند سالم باشد. تا زماني كه اين آتش سوزان در درون ما شعله ور است و ما همچنان روي آن محكم نشسته ايم، اين دنيا هرگز روي صلح و آرامش نخواهد ديد. بايد تقلا كنيد كه هر روز و هرلحظه آن را سركوب كنيد. اين آتش ما را مي سوزاند، زندگي ما را به خاكستر تبديل مي كند.
ولي حتي با اين وجود، ما حاضر نيستيم به درون اين آتش نگاه كنيم.
به شما مي گويم، اگر اين آتش را درك كنيد، يك دشمن نيست، يك دوست است. اگر اين آتش را بفهميد، شما را نخواهد سوزاند. مي تواند خانه هايتان را در زمستان گرم كند،
مي تواند غذايتان را بپزد، مي تواند مفيد باشد و مي تواند در زندگي دوست شما باشد.
__________________
انسان ها وقتی یكدیگر را دوست دارند،زیباتر از همیشه اند
باران آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از باران بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-19-2009, 08:00 PM   #4
ertava
 
ertava's Avatar
 
تاریخ عضویت: Aug 2009
پست ها: 649
تشکرها: 1,045
در 505 پست 1,808 بار تشکر شده
Points: 6,493, Level: 52
Points: 6,493, Level: 52 Points: 6,493, Level: 52 Points: 6,493, Level: 52
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : پرده بکارت;بودن یا نبودن؟مسئله اینست...(دوستان لطفا نظر دهید)

بودنش لازمه اما كافي نيست.
به نظر من پسرايي كه خودشون آزاد بودن در رابطه جنسي؛ نبايدحرف بكارت رو بزنن.
اما كسايي كه نبودن حق دارن.
ertava آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از ertava بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-19-2009, 08:25 PM   #5
sibmoz
 
sibmoz's Avatar
 
تاریخ عضویت: Jul 2009
پست ها: 812
تشکرها: 167
در 308 پست 523 بار تشکر شده
Points: 3,379, Level: 36
Points: 3,379, Level: 36 Points: 3,379, Level: 36 Points: 3,379, Level: 36
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : پرده بکارت;بودن یا نبودن؟مسئله اینست...(دوستان لطفا نظر دهید)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ertava نمایش پست ها
بودنش لازمه اما كافي نيست.
به نظر من پسرايي كه خودشون آزاد بودن در رابطه جنسي؛ نبايدحرف بكارت رو بزنن.
اما كسايي كه نبودن حق دارن.
راست میگه
پسری که کلاس گذاشتن پیش دوستاش تعریف رابطه اش باشه نباد توقع اشه باشه یه دختر سالم پاک گیرش بیاد و اصلا این کار مشکل اره
نمیدونم روایته یا چیز دیگه که میگه زنا کرده باید زنا کره ازدواج کنه
اغلب هم همین طوری میشه
__________________
بگو پاک و ناپاک با هم برابر نیستند اگر چه کثرت ناپاکیها تو را به شگفتی می اندازد.(قرآن کریم)

نقل قول:
از عربستان مزاحم تلفنی دارم، دلتون بسوزه
فکر کنم فهمیدن به الحوثی کمک میکنم
دانشمند فروم رفته ما هم در تعطیلاتیم. باز هم دلتون بسوزه
sibmoz آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از sibmoz بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-19-2009, 11:49 PM   #6
Complain
 
Complain's Avatar
 
تاریخ عضویت: May 2009
پست ها: 544
تشکرها: 1,380
در 420 پست 1,727 بار تشکر شده
Points: 5,562, Level: 48
Points: 5,562, Level: 48 Points: 5,562, Level: 48 Points: 5,562, Level: 48
Activity: 2%
Activity: 2% Activity: 2% Activity: 2%
پیش فرض پاسخ : پرده بکارت;بودن یا نبودن؟مسئله اینست...(دوستان لطفا نظر دهید)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sibmoz نمایش پست ها
راست میگه
پسری که کلاس گذاشتن پیش دوستاش تعریف رابطه اش باشه نباد توقع اشه باشه یه دختر سالم پاک گیرش بیاد
دوست عزیز و دانشمندم با قسمت اول فرمایشتون کاملا موافقم!
شما می تونی بگی هر کی روزه نمی گیره 100% آدم بدی هستش و به جهنم میره؟مثلا کسی که مریض هستش حتما باید روزه بگیره؟
شدت میل جنسی در میان آدم های مختلف متفاوته!حالا اگه یه کسی حتی اگه خانم باشه!واز تمام جهات آدم خوبی باشه!فقط یه نیاز طبیعیش رو خارج از قالبهای ذهنی شما برطرف کنه آدم ناپاک و ناسالمیه؟
اونی که دروغ میگه و چند نفر رو به چون هم می ندازه و دوتا خانواده رو از هم می پاشه ولی خوب دخترخوبیه رابطه ای نداشته دختر پاک وسالمیه نه؟
__________________
حالا که تذکرگرفتم،دیگه کاری به باران ندارم،بزنه نزنه
Complain آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از Complain بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-20-2009, 12:59 AM   #7
Complain
 
Complain's Avatar
 
تاریخ عضویت: May 2009
پست ها: 544
تشکرها: 1,380
در 420 پست 1,727 بار تشکر شده
Points: 5,562, Level: 48
Points: 5,562, Level: 48 Points: 5,562, Level: 48 Points: 5,562, Level: 48
Activity: 2%
Activity: 2% Activity: 2% Activity: 2%
پیش فرض پاسخ : پرده بکارت;بودن یا نبودن؟مسئله اینست...(دوستان لطفا نظر دهید)

باتشکر از aHad-Urmia عزیز بابت مطرح کردن این موضوع!
باید بگم که یکی از بزرگترین مشکلات جامعه ما در قرن21 این مسایل جن سی ...هستش!تاحالا به این موضوع فکر کردید که فقط فکر کردن به این موضوع چه زمانی از جونا رو میگیره حالا بماند به شکار رفتنشون رو تو خیابونا!
تاحلا آماری از تلفات جانی در رابطه با مسایل جنسی داده شده؟فقط مرگ ومیرناشی از تصادف نیست که آمارش توکشور ما بالاست ،قتل در این زمینه هم آمار زیادی داره!
تو اوج نیاز جنسی این نیاز باید سرکوب بشه!حالا با توجه به شرایط کنونی و بالا رفتن سن ازدواج،سر پیری..
من در این رابطه(بکارت)با تعدادی زیادی صحبت کردم ولی متاسفانه وقتی از نظر منطقی جوابی ندارن مثلا مطرح می کنن خودت حاضری نزدیکانت این کارو بکنن یا با همچین کسی ازدواج کنی!خوب چه جوابی باید داد!
من نمی دونم از نظراین افراد خانمهای که به هر دلیل موقعیت ازدواج براشون پیش نمیاد،باید از این نعمت خدادادی محروم بشن!؟
تواین فرهنگ خانمها باید همیشه منتظر باشن که یه روزی یه کسی پیدا بشه و...
خیلی از انحرافات جنسی بعد از ازدواج به دلیل عدم شناخت این مسیله است وقبحی که داره!یه کسی رو می شناختم که با اینکه متاهل بود وحتی یه دختر کوچولوهم داشت همیشه دنبال ارتباط نامشروع با خانمهای مجرد ومتاهل بود!بعد از کلی صحبت من ودوستای دیگه وحتی مشاوره با روانشناس ...(هرچند دست از کاراش برنداشت)ولی از صحبتاش به این نتیجه رسیدم که با توجه به مذهبی بودن خانمش(یه خورده بیش از حد)از نظر جنسی وبه تبعش روحی وروانی اونطور که باید از زندگیش لذت نمی برد!وبا توجه به اراده ضعیفش ...
متاسفانه شیوه ازدواج و ملاک های که در نظر می گرین هم اشتباه خودم بارها شنیدم که می گن طرف دختر خوب ونجیبیه!یعنی خوبی رو تو نجابت خلاصه می کنن!در صورتی که خیلی مسایل دیگه هست که تو زندگی تاثیر داره!نجابت رو اگه بخوایم شرط بدونیم،مطمینا شرط کافی نیست!
ازاینکه پراکنده صحبت کردم ببخشید!بهرحال نظرکلی من اینکه تا قبل از ازدواج ارتباط جنسی در حد معقول لازمه!ولی بعد از عقد قرارداد زندگی!ارتباط با کسی غیراز همسرخیانته و غیر انسانیه!
__________________
حالا که تذکرگرفتم،دیگه کاری به باران ندارم،بزنه نزنه
Complain آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از Complain بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-20-2009, 01:02 AM   #8
sibmoz
 
sibmoz's Avatar
 
تاریخ عضویت: Jul 2009
پست ها: 812
تشکرها: 167
در 308 پست 523 بار تشکر شده
Points: 3,379, Level: 36
Points: 3,379, Level: 36 Points: 3,379, Level: 36 Points: 3,379, Level: 36
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : پرده بکارت;بودن یا نبودن؟مسئله اینست...(دوستان لطفا نظر دهید)

منظور بیت آخر رو متوجه نشدم یعنی سطر آخر رو ...
منظور از پاک ایجا تفکر من نیست منظور پاک بدن از نظر رابطه داشتن هست نه پاک بدن وجودی. مثلا وقتی میگن طرف پنج ماه پاکی داره یعنی پنج ماه مواد مصرف نمیکنه نه اینکه کلا آدم پاکی باشه
__________________
بگو پاک و ناپاک با هم برابر نیستند اگر چه کثرت ناپاکیها تو را به شگفتی می اندازد.(قرآن کریم)

نقل قول:
از عربستان مزاحم تلفنی دارم، دلتون بسوزه
فکر کنم فهمیدن به الحوثی کمک میکنم
دانشمند فروم رفته ما هم در تعطیلاتیم. باز هم دلتون بسوزه
sibmoz آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 11-21-2009, 11:49 AM   #9
aHad
 
aHad's Avatar
 
تاریخ عضویت: Sep 2008
پست ها: 2,288
تشکرها: 9,162
در 1,847 پست 11,339 بار تشکر شده
Points: 29,707, Level: 99
Points: 29,707, Level: 99 Points: 29,707, Level: 99 Points: 29,707, Level: 99
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%
پیش فرض پاسخ : پرده بکارت;بودن یا نبودن؟مسئله اینست...(دوستان لطفا نظر دهید)

من هم با نظر erteva موافقم!پسری که قبل از ازدواج رابطه جنسی داشته است نباید از دختر مورد علاقه اش انتظار داشته باشد که تا ازدواج خود را از اینگونه مسائل دور نگه دارد.البته بحث من بر سر درست یا نادرست بودن مسئله نیست بحث بر سر اینست که اگر کسی رابطه ای را برای خود لازم و ضروری میداند و به هر دلیلی نمیتواند از آن کار دوری کند نباید انتظار داشته باشد که دختری که قرار است همسر آینده او باشد این کار شاق را انجام دهد.در ضمن من خودم به هیچ عنوان نمیتوانم چنین مسئله ای(باکره نبودن همسر)را بپذیرم چرای آن را توضیح دادم.
__________________
www.amorzide.com
aHad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از aHad بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-21-2009, 02:22 PM   #10
مری
 
تاریخ عضویت: Apr 2009
پست ها: 379
تشکرها: 2,419
در 374 پست 2,432 بار تشکر شده
Points: 10,918, Level: 69
Points: 10,918, Level: 69 Points: 10,918, Level: 69 Points: 10,918, Level: 69
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : پرده بکارت;بودن یا نبودن؟مسئله اینست...(دوستان لطفا نظر دهید)

داشتن یا نداشتن بکارت یکی از اون حق هایی است که خانم ها باید در مورد اون تصمیم بگیرند ، به نظر من مسئله ی بکارت کاملا شخصی است و آموزشهای رسمی و غیر رسمی باید طوری باشه که دختران این احساس رو کاملا حس کنند نه با داشتن اون به شخصیتشون اضافه میشه و نه با نداشتن اون چیزی کم. من به شخصه به دلیل تاثیری که این رابطه ها روی تصمیم گیری انسان می گذارد اعتقادی به رابطه های جنس... قبل از ازدواج ندارم ، ولی به کسانی که تصمیم می گیرند البته ار روی آگاهی ، که این رابطه ها رو داشته باشند کاملا احترام می گذارم.
مری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از مری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-21-2009, 02:29 PM   #11
ertava
 
ertava's Avatar
 
تاریخ عضویت: Aug 2009
پست ها: 649
تشکرها: 1,045
در 505 پست 1,808 بار تشکر شده
Points: 6,493, Level: 52
Points: 6,493, Level: 52 Points: 6,493, Level: 52 Points: 6,493, Level: 52
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : پرده بکارت;بودن یا نبودن؟مسئله اینست...(دوستان لطفا نظر دهید)

Complain
در حد معقول يعني چه؟

دوست عزيز بهتر بود واضح نظر خودت رو در بودن يا نبودنش ميگفتيد.

بعدم ما فقط مرگ رو براي همسايه ميخواهيم؟؟؟

اگه ما خودمون اهل اين حرفهاييم پس ناموس ما هم بايد از اين
موهبت برخوردار باشه.

در پايان به قول مولوي:
ترک شهوت ها ولذت ها سخاست
هر که درشهوت فرو شد برنخاست
ertava آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از ertava بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 11-21-2009, 03:07 PM   #12
Alfredo
 
Alfredo's Avatar
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 79
تشکرها: 50
در 53 پست 145 بار تشکر شده
Points: 4,063, Level: 40
Points: 4,063, Level: 40 Points: 4,063, Level: 40 Points: 4,063, Level: 40
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : پرده بکارت;بودن یا نبودن؟مسئله اینست...(دوستان لطفا نظر دهید)

به نظر من يك تناقض در تفكر بعضي جوون هاست.. اكثراونها قبل از ازدواج معتقد به زندگي مدرن و غربي هستند(روابط كاملا آزاد دختر ها و پسرها!!!) و سنت هاي قديمي رو به باد انتقاد ميگيرن و آدماي معتقد رو انسانهاي عقب افتاده ميدونن. ولي وقتي حرف از ازدواج وسط مياد به دنبال دخترهايي هستند كه به سنت و قوانين ديني پايبند هستند!!!. مشكل اكثر ما ايرانيها اينه كه تكليثمون با خودمون مشخص نيست. مشكل فرهنگي ما مشكل خيلي بزرگيه
Alfredo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از Alfredo بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-21-2009, 11:09 PM   #13
payman
 
payman's Avatar
 
تاریخ عضویت: Apr 2009
پست ها: 188
تشکرها: 637
در 153 پست 502 بار تشکر شده
Points: 6,290, Level: 51
Points: 6,290, Level: 51 Points: 6,290, Level: 51 Points: 6,290, Level: 51
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : پرده بکارت;بودن یا نبودن؟مسئله اینست...(دوستان لطفا نظر دهید)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sibmoz نمایش پست ها
نمیدونم روایته یا چیز دیگه که میگه زنا کرده باید زنا کره ازدواج کنه
اغلب هم همین طوری میشه
این جمله آیه قرآن هست (( نور 24))

مرد زناكار جز زن زناكار يا مشرك را به همسرى نگيرد و زن زناكار جز مرد زناكار يا مشرك را به همسری نگيرد و بر مؤمنان اين [امر] حرام گرديده است .

پس باید همیشه اینطور باشه نه اغلب !!
__________________


payman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از payman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 11-22-2009, 01:20 AM   #14
شمشیری
 
شمشیری's Avatar
 
تاریخ عضویت: Dec 2008
محل سکونت: گرانیگاه هیچستان
پست ها: 2,617
تشکرها: 14,052
در 2,413 پست 13,410 بار تشکر شده
Points: 26,328, Level: 96
Points: 26,328, Level: 96 Points: 26,328, Level: 96 Points: 26,328, Level: 96
Activity: 67%
Activity: 67% Activity: 67% Activity: 67%
پیش فرض پاسخ : پرده بکارت;بودن یا نبودن؟مسئله اینست...(دوستان لطفا نظر دهید)

از آنجاییکه بدبختانه در تاریخ معاصر ایران همواره زنها را فقط برای رخت شویی و زاییدن خوب میدانسته اند و آنها را طفیلی میپنداشته اند که باید همیشه زیر سایۀ مرد به زندگانی آمیخته به مردگانیش ادامه دهد و آش رشته درست کند و کهنۀ بچه را تعویض! در این ساختار فرهنگی بیمار ما اگر زنی همخوابۀ مردی شد گناهش صد برابر است و مورد شماتت ابدی حدیث و روایت و غیره.. اما اگر مردی همین کار را کرد فقط با یک تذکر ملایم اخلاقی مواجه میشود که پسرم دیگر اینکار را نکن! براستی چه تفاوتی است میان زنای مردانه و زنانه؟ این خودخواهی فرهنگی آمیخته به وحشت مردان ایرانی که همه را از عینکهای قضاوت کذایی خود عبور میدهند و لذت را نیاز مرد .......
__________________
خدا
میهن

The selective elimiNATION
of prominent rival figures
شمشیری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-22-2009, 02:30 PM   #15
حبه انگور
 
حبه انگور's Avatar
 
تاریخ عضویت: Jun 2009
محل سکونت: VIC, Australia
پست ها: 901
تشکرها: 9,304
در 837 پست 4,651 بار تشکر شده
Points: 7,767, Level: 59
Points: 7,767, Level: 59 Points: 7,767, Level: 59 Points: 7,767, Level: 59
Activity: 24%
Activity: 24% Activity: 24% Activity: 24%
پیش فرض پاسخ : پرده بکارت;بودن یا نبودن؟مسئله اینست...(دوستان لطفا نظر دهید)

اینها را که خواندم یاد صحبتی افتادم که با یکی از همکارانم داشتم.

بحث بر سر این بود که آیا زن حق دارد شغلی داشته باشد یا نه و اگر شاغل باشد تکلیف امور منزل چه خواهد شد. دوستی (که البته مجرد بود) می گفت که اگر همسرش بخواهد شاغل باشد مانع او نمی شود اما کارهای منزل به عهده زن است و مرد حتی جورابهای خودش را هم لازم نیست بشوید! و استدلالش هم این بود که زن مجبور نبوده شاغل باشد!
جواب من این بود:
مشکل این است که به زن به عنوان جنس دوم و نه به عنوان یک انسان نگاه می کنید. فرض کن به جای اینکه با زنی ازدواج کنی با یک مرد هم خانه باشی، آیا باز هم انتظار داری که او تمام کارها را انجام دهد یا اینکه کارها را بین خود تقسیم می کنید؟

حالا میخواهم این موضوع را به این تاپیک ربط بدهم:
زن هم مانند مرد یک انسان است. او هم مانند مرد حق دارد در مورد روابط خودش تصمیم بگیرد.
اگر قرار بر این است که زن ومرد قبل از ازدواج رابطه جن سی نداشته باشند، او هم حق دارد بداند شریک زندگیش روابط جن سی نداشته است.
اصلا چه اشکالی دارد که دو طرف قبل از ازدواج رابطه جن سی داشته باشند؟ چیزی که خطرناک است هوسرانی و روابط جنسی متعدد و گاه موازی است و الا تعهد به یک نفر به نظر من مشکلی ندارد.
__________________
سعدیا حب وطن گرچه حدیثی است صحیح
نتوان مرد به سختی که من اینجا زادم
حبه انگور آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از حبه انگور بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
پاسخ


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

موضوعات مشابه
موضوع آغازگر موضوع انجمن پاسخ ها آخرین ارسال
انسان مجبور است یا مختار...سئوال یک دوست و پاسخ شهیر (لطفا نظر دهید) شهاب یادداشت های کوتاه شهیر 53 05-31-2017 10:11 AM
دوستان لطفا منطقی نظر دهید... شیعه وطن پرست خبر سیاسی 4 07-07-2009 08:21 AM
دوستان عزیز و گرامی لطفا از پرداختن به شخصیت و انتقاد های شخصی از کاربران دیگر جدا خودداری فرمائید. سپاسگزار همگی شهاب بخش قوانین سایت 1 06-24-2009 10:33 AM
اوباما در ايران با چه کسي گفتگو خواهد کرد؟...ضمن خواندن این مقاله لطفا نظر دهید شهاب تحلیل سیاسی 1 01-27-2009 04:30 PM
آيا دموکراسی بنحوی که در آمریکا در جریان است پاسخگوی نیازهای جامعه بشری هست؟...لطفا نظر دهید. ilia786 بخش نظرسنجی 13 11-20-2008 02:30 AM


ساعت جاری 01:15 AM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.


Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd

Persian Language Powered by Mihan IT