آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار سیاسی > ایران

پاسخ
    نمایش ها: 3041 - پاسخ ها: 119  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-02-2019, 12:08 PM   #101
mehdi

تشکرها: 2,765
در 1,749 پست 7,987 بار تشکر شده
Points: 19,111, Level: 87 Points: 19,111, Level: 87 Points: 19,111, Level: 87
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : تیم مذاکره کننده بعد از تجربه مذاکر ه با آمریکا چه می گویند؟

نقل قول:
نوشته اصلی توسط namira نمایش پست ها
1. امان و صد امان از ...!

يعني اگر تصويري از برخورد يك موشك با سوله اي با سره جنگي 500 كيلويي به شما نشان دهند گه سوله 10 درصد هم تخريب نشده بايد قابليت هاي اين موشك زير سوال برد و توهم ناميد؟
تصاوير عمليات محرم را ببيند
كدام كشوري را ميشناسيد كه ماهواره به هوا فرستاده باشد و تصاويري از منهدم شدن ماهواره هايشان در دنيا پخش نشده باشد؟
آخر اين چه مدل تحليل است!

شما با اين سطح سواد و تحليل نظامي نميتواند توانايي هايي موشكي كشورمان را زير سوال ببريد
من معاون دي ميستورا را مسخره نكردم منبع موثق ادعاي 30 ميلياردي شما را متذكر شدم!
فرموديد :

الان ميفرماييد 2 ميليارد دلار هم نفت به سوريه صادر كرديم؟
من مطلعم كه مس هم صادر كرديم!
خب چه ربطي به ادعاي شما دارد؟
منبع براي 30 ميليارد لطفا
(ميتوانيد بگوييد منابع شما سازمان ملل است و سندي از عدد اعلام شده سازمان ملل ارائه دهيد يا اينكه بگوييد برآورد ذهني شماست و خلاص )
در لينك بي بي سي گمانه زني 22 هزار ميليارد تومان هزينه ايران در سوريه مطرح شده
طبق آخرين آمارهاي ارائه شده كل بودجه دفاعي كشور حدود 40 هزار ميليارد تومان است
2.بله با موشك هاي كه ايران دارد با زدن 50 موشك به نقاط شهري 20 كيلومتر مربعي ميتوان به آن آسيبي وارد كرد كه كسي نتواند در آن بماند و غير قابل سكونت باشد(مقايسه شهر 20 كيلومتري با تهران 800 كيلومتر مربعي هم از آن حساب كتاب هاي كاغذي شما بودا)
با اينحال در همان زمان اندك موشك باران و با ان تعداد موشك تحقيق كنيد تا بفهميد از اين كلانشهر چه جمعيتي به شهرهاي اطراف و روستاها مهاجرت كرده بودند
گنبد اهنين را مثال زدم كه نميتوانست به خوبي جلوي راكت هاي دست ساز حماس را بگيرد ، در مورد پيكان هم حرف زياد شنيده ايم ، بايد در دو موج حمله با موشك هاي كه 10 دقيقه اي به اسرائيل ميرسند كارايي اين سيستم را در عمل ديد
منابع غربي كه شما ذوب در انها هستيد ادعا كم نكرده اند ، پهباد رادارگريزشان را هم زديم
3.من جايي صحبت از نابودي كردم؟ فرموديد 100psi عرض كردم اين عدد مربوط به كدام قسمت از ديمونا هست و اكر منبعتان معاون دي ميستورا نيست بفرماييد از كجاست!
من اكر نميدانم ميپرسم ، باكي هم ندارم ، واي به حال كساني كه نميدانند و نميدانند كه نميدانند
یک بار با شما اینجا بحث کرده ام. آن زمان هم از این ادعاها زیاد کردی و از این حرف ها زیاد زدی، خیلی هم دنبال منبع بودی، منابع جهانی را هم زیر سوال می بردی، (کاری که امروز هم می کنی و برای برآوردی که معاون دی میستورا رسماً اعلام کرده دنبال سندی). حالا که صادرات طبق پیش بینی ما به کمتر از 300 هزار رسید، مقامات متعدد کشور هم آن را تایید کردند. از ترس حتی آن تاپیک را باز هم نمی کنی! خوش باشی.
من حرفم را علمی زده ام. اگر حرفی داری علمی با سند و مدرک حرفت را بزن. این توجیه که مدام تکرار می کنی که چون نادانم سوال می پرسم به خودت ربط دارد. من لزومی نمی بینم به سوالات جنابعالی پاسخ بدهم، شما سوالاتت را از دیگران بپرس، نتایج تحقیقت را برای ما منتشر کن. مثلاً بگو طبق برآورد اطلاعاتی ما برای نابودی گنبد راکتور دیمونا به 1 psi نیاز است و ما با چهار تا کاتیوشا آن را نابود می کنیم. بنده هم آن زمان تشکر خواهم کرد. وگرنه من و دیگران مسول پاسخ دادن به سوالات شما و دانا کردن تان نیستیم.
ضمناً گلوبال هاوک رادار گریز نیست. البته نادانی شما در این زمینه به من ربطی ندارد و سوالات تان را از دیگران بپرسید. این را برای این می گویم که فردا خواهی گفت منبعت برای رادارگریز (از آن اصطلاحات ایرانی مثل نقطه زن) نبودن گلوبال هاوک چیست؟ حالا منبعت برای پنهانکار بودن گلوبال هاوک؟
ادعای زدن دیمونا با 500 موشک را آقا صادق کرده، پاسخ سوالات این آقا را که خودش به نادانی اش در این زمینه اعتراف می کند یا به نظر من خودش را به نادانی می زند را ما باید بدهیم. البته به ایشان احترام بگذارید چون از کارخانه های محرمانه تولید موشک بازدید کرده.
دوستان خواهند گفت: تند حرف می زنی. عزیزان لازم است. این بی سوادها را باید رسوا کرد. اینها جلوی رسیدن تحلیل های درست (مانند همان کاهش صادرات نفت) به مسولین را می گیرند و آن مسولین تصمیمات اشتباه می گیرند.
mehdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 09-02-2019, 12:30 PM   #102
namira

namira's Avatar

تشکرها: 23,223
در 4,456 پست 26,421 بار تشکر شده
Points: 62,349, Level: 100 Points: 62,349, Level: 100 Points: 62,349, Level: 100

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Photon نمایش پست ها
نامیرا جان، همانطور که بالاتر نوشته بودم، محل نگهداری سلاح های اتمی یا انبار سلاح های اتمی حداقل به 100 psi فشار نیاز دارد. داستان سیلوها جداست. پیش فرضم از گفته بالا این بود که بسیاری از دوستان دیمونا را یکی از نقاط نگهداری سلاح های اتمی میدانند و بر اساس صحت این پیش فرض؛ کسی تسلیحات اتمی را در حیاط خلوت نگهداری نمی کند، بلکه چندین متر زیر زمین (اگر نگوییم 10 ها متر) و زیر لایه های بتون آرمور نگهداری میشود که سلاح ها متعارف توانایی آسیب زدن به این گونه تاسیسات را ندارند. البته به غیر از تسلیحات اتمی، بمب های بانکر باستر هم یکی از این گزینه هاست.

اگر منظورتان از آسیب زدن به دیمونا، تخریب سازه های سطحی است، با فشار 5 psi هم تقریبا می توان این کار را کرد، ولی برداشت من از گفته های آقا صادق و شما، آلودگی هسته ای ناشی از حمله به دیمونا است ( مثلا نابود کردن انبار سلاح های اتمی). حتی راکتورهای اتمی نیز، مجهز به چندین لایه محافظ به اضافه کلی سیستم امنیتی می باشد که احتمال آلودگی رادیواکتیو به شدت پایین است. (و از قضای روزگار و بر خلاف تصور بسیاری از گروه های سبز، انرژی اتمی یکی از پاکترین و امن ترین انرژی هاست)

در مورد دقت موشک ها هم آقا مهدی توضیح دادند. فقط این را اضافه کنم که ادعاهایی فرماندهان در خصوص دقت موشک ها میکنند(مثلا یک متر برای موشک خرمشهر) از لحاظ قوانین فیزیک امکان پذیر نیست. مهمتر از همه موشک های ایرانی مجهز به سیستم جی پی اس نیست (و اگر هم مجهز به یکی از سیستم های ماهواره ای و حتی رادیویی باشد، به دلیل امکان جم شدن، کارایی خودش را از دست میدهد) و بعدش سیستم های اینرشیایی چنین دقتی ندارند. ضمن اکثر موشک های ایران هم تراجکتوری هستند.
فتون گرامي
من بشخصه حمله به ديمونا را منطقي نميدانم(اهداف سهل تري در صورت ضرورت كه انشالله هيچوقت پيش نيايد وجود دارند)

منظورمم از تخريب آسيب رساندن به مجموعه ديمونا به اندازه اي كه مثلا قابل بهربرداري نباشد يا كمتر باشد اما سوالم اينكه با 50 موشك ميتوان چنين آسيبي كه تخريب بشود(و نه نابود) به اين مجموعه زد يا خير بود

در مورد دقت موشكهاي ايراني من شنيده ام در خرمشهر2 از سره جنگي هدايت شونده اي استفاده شده كه دقت زدن هدف را خيلي بالاتر برده است

سردار حاتمي صحبت از فرود در كادر 30*30 ميكند
من بشخه اميدوارم اين ادعاها توسط مقامات درست باشد
اينكه از چه سيستم هدايت بهره ميبرند نيازمند درز اطلاعات است

و خوشحال ميشم شما اطلاعاتتون در يك تاپيك جداگانه به اشتراك بگذاريد(كلا تاپيك نظامي شد)
namira آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از namira بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 09-02-2019, 12:47 PM   #103
namira

namira's Avatar

Points: 62,349, Level: 100 Points: 62,349, Level: 100 Points: 62,349, Level: 100

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
یک بار با شما اینجا بحث کرده ام. آن زمان هم از این ادعاها زیاد کردی و از این حرف ها زیاد زدی، خیلی هم دنبال منبع بودی، منابع جهانی را هم زیر سوال می بردی، (کاری که امروز هم می کنی و برای برآوردی که معاون دی میستورا رسماً اعلام کرده دنبال سندی). حالا که صادرات طبق پیش بینی ما به کمتر از 300 هزار رسید، مقامات متعدد کشور هم آن را تایید کردند. از ترس حتی آن تاپیک را باز هم نمی کنی! خوش باشی.
شما پيش بيني نكردي استاد ، ادعا كردي و تكرار كردي ان هم در بازه اي چند ماهه كه توليد نفت به زير فلان عدد رسيده است!
كه غلط بود

اتفاقا من در پست شماره 15 از منبع رويترز ميزان فروش نفت ايران بعد از آنهمه ادعاهاي شما گذاشتم كه بيش از 1.600 ميليون بشكه در رزو بوده و اين شما بودي كه رفتي با برف زمستون بياي!
حالا 2 ، 3 ماه بعد مياي و ميگويي شده 300؟

ممكن 2 ماه بعد 0 هم بشه
اما تا آنروز كه مدعي بودي عدد 1.600 بود كه شما تا چند وقت از ترس غيبت زده بود
بايد گفت زرشك!

نقل قول:
من حرفم را علمی زده ام. اگر حرفی داری علمی با سند و مدرک حرفت را بزن. این توجیه که مدام تکرار می کنی که چون نادانم سوال می پرسم به خودت ربط دارد. من لزومی نمی بینم به سوالات جنابعالی پاسخ بدهم، شما سوالاتت را از دیگران بپرس، نتایج تحقیقت را برای ما منتشر کن. مثلاً بگو طبق برآورد اطلاعاتی ما برای نابودی گنبد راکتور دیمونا به 1 psi نیاز است و ما با چهار تا کاتیوشا آن را نابود می کنیم. بنده هم آن زمان تشکر خواهم کرد. وگرنه من و دیگران مسول پاسخ دادن به سوالات شما و دانا کردن تان نیستیم.
ضمناً گلوبال هاوک رادار گریز نیست. البته نادانی شما در این زمینه به من ربطی ندارد و سوالات تان را از دیگران بپرسید. این را برای این می گویم که فردا خواهی گفت منبعت برای رادارگریز (از آن اصطلاحات ایرانی مثل نقطه زن) نبودن گلوبال هاوک چیست؟ ادعا زدن رادار گریز را کس دیگری کرده، پاسخ سوالاتش را ما باید بدهی؟ حالا منبعت برای پنهانکار بودن گلوبال هاوک؟
ادعای زدن دیمونا با 500 موشک را آقا صادق کرده، پاسخ سوالات این آقا را که خودش به نادانی اش در این زمینه اعتراف می کند را ما باید بدهیم.
مابقي ادعاهايت هم بعد ارائه سند موثق ميدهم

نقل قول:
نقل قول:
به برآورد بعضی منابع نزدیک30 میلیارد دلار هزینه بازوهای منطقه ای شده است. در همین مقیاس هزینه موشکی شده است
الان ميفرماييد 2 ميليارد دلار هم نفت به سوريه صادر كرديم؟
من مطلعم كه مس هم صادر كرديم!
خب چه ربطي به ادعاي شما دارد؟

منبع براي 30 ميليارد لطفا
(ميتوانيد بگوييد منابع شما سازمان ملل است و سندي از عدد اعلام شده سازمان ملل ارائه دهيد يا اينكه بگوييد برآورد ذهني شماست و خلاص )
در لينك بي بي سي گمانه زني 22 هزار ميليارد تومان هزينه ايران در سوريه مطرح شده
قدیمی 09-02-2019, 12:52 PM   #104
mehdi

نقل قول:
شما پيش بيني نكردي استاد ، ادعا كردي و تكرار كردي ان هم در بازه اي چند ماهه كه توليد نفت به زير فلان عدد رسيده است!
كه غلط بود

اتفاقا من در پست شماره 15 از منبع رويترز ميزان فروش نفت ايران بعد از آنهمه ادعاهاي شما گذاشتم كه بيش از 1.600 ميليون بشكه در رزو بوده و اين شما بودي كه رفتي با برف زمستون بياي!
حالا 2 ، 3 ماه بعد مياي و ميگويي شده 300؟

ممكن 2 ماه بعد 0 هم بشه
آنجا هم دوستان گفتند با این بی سواد بیشتر از این بحث نکن. ما بحث ماه May را می کردیم، جنابعالی آمار August را ارائه می دادی. در این حد بی سواد.
بعضی منابع هم معاون آقای دی میستورا است که گفته سالی 6 میلیارد دلار. یعنی فارسی هم نمی دانی؟ می دانی مشکل چیست؟ من منبع خودم را ارائه دادم. جنابعالی می خواهی با زدن خودت به نادانی بحث را منحرف کنی.
این ادعای من است:
نقل قول:
به برآورد بعضی منابع نزدیک 30 میلیارد دلار هزینه بازوهای منطقه ای شده است. در همین مقیاس هزینه موشکی شده است. با این هزینه می شد، چند هواپیما خرید؟ به نظر من حتی می شد جت نظامی در مقیاس انبوه تولید کرد.
این پاسخ من به درخواست سند است:
نقل قول:
منطقه ای را قبلاً بحثش را کرده ایم. سازمان ملل سالی 6 میلیارد دلار برآورد کرده است. در تعداد سنواتی که ایران درگیر بوده ضرب کنید، عددش به دست می آید. به علاوه چهل سال هزینه حمایت از حزب الله + 40 سال هزینه حمایت از نیروهای عراقی+هزینه حمایت از نیروهای افغان+ هزینه حمایت از نیروهای یمن.
خلاصه اش این است، اگر سواد فارسی خواندن داری بخوان، اگر نداری برو خدا روزیت را در سایپا بدهد. ادعای هزینه 30 میلیارد دلاری برای ایجاد و توسعه کلیه بازوهای منطقه ای در 40 سال اخیر است. اول به این گزاره فکر کن، بعد دهان را باز کن.

حالا منبع این آمار چیست؟
نقل قول:
منبع رادار گریز بودن گلوبال هاوک.
قدیمی 09-02-2019, 01:17 PM   #105
mehdi

نقل قول:
من اندكي با اين مجموعه هاي توليدي آشنايي دارم ، خط توليد برخي از قسمت هايشان را از نزديك ديدم
نقل قول:
در مورد دقت موشكهاي ايراني من شنيده ام در خرمشهر2 از سره جنگي هدايت شونده اي استفاده شده كه دقت زدن هدف را خيلي بالاتر برده است
...
...
تا دیروز از خط تولید بازدید می کرده اند. امروز می گویند، شنیده ام، اطلاعات محرمانه است، می گویند.
قدیمی 09-02-2019, 02:14 PM   #106
namira

namira's Avatar

نقل قول:
آنجا هم دوستان گفتند با این بی سواد بیشتر از این بحث نکن. ما بحث ماه May را می کردیم، جنابعالی آمار August را ارائه می دادی. در این حد بی سواد.
.
آگوست؟؟

استاد ! شما در تاريخ 04-06-2019, ساعت 09:23 PM فرموديد (ماه آوريل) :

نقل قول:
تولید نفت و گاز مایع آمریکا تا سال 2025 به 25 میلیون بشکه می رسد. از نیمه دوم سال جاری (2019) تولید این کشور از روسیه و حتی عربستان پیشی می گیرد، صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه رسیده است. اوپک نزدیک 3 میلیون بشکه ظرفیت خالی دارد. تولید نفت کانادا، برزیل، چین و استرالیا به شدت در حال رشد است.
من هم پرسيدم :

نقل قول:
حالا ميشود بفرماييد منبع صادرات زير ميليون بشكه اي ايران در ماه هاي گذشته كجاست؟
كه مثل هميشه رفتي سراغ تخمين و توهم و برآورد....
تا اينكه آمار ماه آوريل توسط رويترز در تاريخ May 31, 2019 منتشر شد
نقل قول:
صادرات نفت ایران در ماه آوریل به بالاترین میزان طی ۹ ماه گذشته رسید

Top buyers China, India, Japan and South Korea imported a
total 1.62 million barrels per day (bpd) of crude from Iran in April, up 3.2% from the previous month to the highest since July, the data showed
اينجا بود كه شما براي مدتي محو شدي و الان امدي براي من آگوست آگوست ميكني!؟ (راستي آگوست رو از كجات اوردي؟)
قدیمی 09-02-2019, 02:17 PM   #107
mehdi

نقل قول:
آگوست؟؟
استاد ! شما در تاريخ 04-06-2019, ساعت 09:23 PM فرموديد ماه آوريل)
بله. اشتباه شد. ما درباره ماه May یعنی بعد از عدم تمدید معافیت های آمریکا بحث می کردیم، جنابعالی از ماه قبل یعنی ما آوریل سند می آوردید که بعضی از کشورها من جمله چین به دلیل تخفیف های ایران تا آنجا که توانستند خریدند.
کلیتت همین است، کاریت نمی شود کرد. اصل ماجرا را رها می کنی می چسبی به فرعیات. یعنی سوادت بیش از این اجازه نمی دهد. نوشتن و تحلیل کردن سخت است ولی پرسیدن و گیردادن و هرزگویی آسان.
قدیمی 09-02-2019, 02:30 PM   #108
mehdi

نقل قول:
در فرصت مناسب باید این بحث را جمع بندی کنیم و از حالت مجادله خارج کنیم.
سر این قولم هستم و به زودی این بحث را جمع بندی خواهم کرد.به نظرم حرف های خوبی در آن فارغ از حاشیه سازی بعضی ترول های متخصص حاشیه سازی مطرح شده است.
قدیمی 09-02-2019, 02:44 PM   #109
mansouryar

mansouryar's Avatar

تشکرها: 2,045
در 1,031 پست 3,032 بار تشکر شده
Points: 12,597, Level: 73 Points: 12,597, Level: 73 Points: 12,597, Level: 73

نقل قول:
سردار حاتمی یا امیر حاتمی؟

بله، می‌توان خرابکاری‌هایی انجام داد، مثلاً حملات پرتعداد شیمیایی و ... اما هرگز واکنش غرب را تا قیام قیامت بر مبنای انسان‌دوستی و رعایت موازین حقوق بشر در نظر نگیرید! یعنی اینکه شاید در پاسخ حمله ایران چنان واکنش شدید و نامتقارنی انجام دهند و دست به کشتار وسیع غیرنظامیان بزنند (نظامیان که هیچ) که احتمالش را نمی‌دادید، همانطور که در خروج امریکا از برجام و جدیت در مقابله با صدور نفت ایران یا تولید نفت شیل غافلگیر شده‌اید ...
.
.
قدیمی 09-02-2019, 02:45 PM   #110
namira

namira's Avatar

نقل قول:
بله. اشتباه شد. ما درباره ماه May یعنی بعد از عدم تمدید معافیت های آمریکا بحث می کردیم، جنابعالی از ماه قبل یعنی ما آوریل سند می آوردید.
شما گفته بودي:
نقل قول:
صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه رسیده است

قافيه تنگ شده استاد؟
نوشته هاي شما هنوز آنجا هست جمله مشخص من هم هنوز هست
نقل قول:
حالا ميشود بفرماييد منبع صادرات زير ميليون بشكه اي ايران در ماه هاي گذشته كجاست؟

شما براي من لينك از تخمين براورد ميگذاشتي كه حرفت را ثابت كند تا اينكه امار واقعي را رويترز اعلام كرد

ميدوني مشكل كجاست آقا مهدي؟
مشكل اينجاست كه بيش از حد ذوب در آمار و ارقام غربي ها هستي
انتظار داري وقتي ادعايي در خصوص هزينه ايران( كه غربي ها با fatf و ...دنبال مشخص كردنش هستند ) در سوريه ميكني و منبع آن را معاون دي ميستورا اعلام ميكني ما باور كنيم اما اگر طرف مقابل بگه شنيده كه قدرت تخريب يا دقت موشك فلان است و منبع حرفش را مقامات رسمي نظامي و سپاهي و ارتشي اعلام كند شما مسخره كني بيسواد بنامي ، نادان بنامي و ......
ادم رو مجبور ميكنه با ادبيات درخور خودت باهات حرف بزنه

آقا مهدي سر سوزن دانشي هم اگر باشه ، ادب مرد به ز دانش اوست!

قدیمی 09-02-2019, 02:50 PM   #111
namira

namira's Avatar

نقل قول:
تا دیروز از خط تولید بازدید می کرده اند. امروز می گویند، شنیده ام، اطلاعات محرمانه است، می گویند.
بازديد از خط توليد موشك كه چيزي نيست(فكر كنم شما تفاوت بين خط توليد و خط مونتاژ و سايت موشكي و شليك و تست و ... رو نميدوني)
تازه برون سپاري هم دارند دوست داشتي ببرم نشونت بدم شمام ببين!

استاد! من نه تنها خط توليد رو ديدم براشون توليد هم كرده ام براشون كار هم كرده م

قدیمی 09-02-2019, 02:59 PM   #112
mehdi

نقل قول:
بازديد از خط توليد موشك كه چيزي نيست(فكر كنم شما تفاوت بين خط توليد و خط مونتاژ و سايت موشكي و شليك و تست و ... رو نميدوني)
تازه برون سپاري هم دارند دوست داشتي ببرم نشونت بدم شمام ببين!
استاد! من نه تنها خط توليد رو ديدم براشون توليد هم كرده ام براشون كار هم كرده م
باشه از پراید سازی رسیدی به موشک سازی. خیلی هم عالی. هر روز هم از دلخوشی داری وسط ساعت کاری تو فروم فعالیت می کنی. حالا سعی کن اگر حرفی داری علمی و مستند بنویسی.
قدیمی 09-02-2019, 03:12 PM   #113
mehdi

نقل قول:
انتظار داري وقتي ادعايي در خصوص هزينه ايران( كه غربي ها با fatf و ...دنبال مشخص كردنش هستند ) در سوريه ميكني و منبع آن را معاون دي ميستورا اعلام ميكني
اولاً. ادعای من در مورد کل هزینه کرد ایران برای بازوهای منطقه ای بوده که سوریه بخشی از آن و البته بخش بزرگی از آن است.
ثانیاً من گفته ام بعضی از منابع این قدر برآورد کرده اند، منبعش را هم که یک مقام رسمی سازمان ملل است، گفته ام.
ثالثاً. گفته ام، این عدد برآورد است. شما می توانی برآورد دیگری ارائه بدهی.
رابعاً. این عدد چطور برآورد شده است:
- هزینه کمک های مالی ایران به سوریه. شامل صادرات نفت و سایر کالاها که تبعاً با توجه به وضعیت سوریه چیزی در قبال آن دریافت نشده است.
- خط اعتباری جهت پرداخت هزینه های دولت سوریه من جمله حقوق کارکنان.
- تامین هزینه حزب الله
- تامین هزینه نیروهای افغانی، پاکستانی، عراقی و شیعیان سوری. برآورد شده تا 100 هزار نفر
- کمک هزینه مالی به خانواده شهیدان و جانبازان
- هزینه تامین تجهیزات جنگی
- تامین هزینه نیروهای نظامی ایرانی.
- تامین هزینه ساخت تاسیسات نظامی در سوریه و عراق
شما می توانی منبع را زیر سوال ببری به شرطی که منبع جدیدی ارائه بکنی. می توانی برآورد را زیر سوال ببری به شرط آنکه برآورد جدید ارائه بدهی. می توانی هم تعصب بورزی و باور نکنی که برای دیگران این تعصب اهمیتی ندارد.
2 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-02-2019, 03:12 PM   #114
Photon

تشکرها: 948
در 422 پست 2,035 بار تشکر شده
Points: 8,294, Level: 61 Points: 8,294, Level: 61 Points: 8,294, Level: 61
Activity: 80%
Activity: 80% Activity: 80% Activity: 80%

نقل قول:
فتون گرامي
من بشخصه حمله به ديمونا را منطقي نميدانم(اهداف سهل تري در صورت ضرورت كه انشالله هيچوقت پيش نيايد وجود دارند)

منظورمم از تخريب آسيب رساندن به مجموعه ديمونا به اندازه اي كه مثلا قابل بهربرداري نباشد يا كمتر باشد اما سوالم اينكه با 50 موشك ميتوان چنين آسيبي كه تخريب بشود(و نه نابود) به اين مجموعه زد يا خير بود

من بشخه اميدوارم اين ادعاها توسط مقامات درست باشد

و خوشحال ميشم شما اطلاعاتتون در يك تاپيك جداگانه به اشتراك بگذاريد(كلا تاپيك نظامي شد)
خیلی بحث تو بحث شده است که اصل بحث تقریبا فراموش شده است
به طور خلاصه:
اصل داستان به استدلال آقا صادق بر میگردد،اگر سهلا تحریفی نکرده باشم، ایشان بیان کردند برای گذر از این شرایط باید مقاومت کرد با دو شرط:
1. ایران توانایی تهیه مایحتاج ابتدایی مردم را دارد.
2. ایران توانایی تهدید موجودیت اسراییل را دارد.

که پیرامون خود استدلال و شرط( یا فرض) دوم ایشان تقریبا تمام این گفتگوها شکل گرفته است. بنا بر فرض دوم قرار نیست جنگی صورت بگیرد، بلکه به مانند Mutual assured destruction مانع از جنگ شود تا اینکه خود لابی اسراییل دنبال توافق خواهد شد، ولی این فرض از چند جهت مورد نقد قرار گرفته است:
1. آیا ایران واقعا توانایی تهدید موجودیت اسراییل را دارد؟
پاسخ آقا صادق، شما و تعدادی از دوستان که بحث را دنبال می کنند، آری است. آقا صادق، به عنوان مثال، آلودگی هسته ناشی از نابودی تاسیسات اتمی اسراییل توسط توان موشکی کشور بیان میکنند. شما و برخی دیگر از دوستان، مهاجرت معکوس حاصل از موشک باران شهرهای اسراییل را عامل تهدید موجودیت اسراییل میدانید.
- از طرف من و آقا مهدی و برخی دیگر از دوستان این اشکالات را به این استدلال بیان کردیم
الف. فرضیه های اشتباه در خصوص قدرت تخریبی کلاهک های متعارف جنگی
ب. دقت موشک ها
ج. حملات موشکی نمی تواند باعث مهاجرت گسترده در اقشار نسل دوم و سوم اسراییل شود. (مثال خوب آقا مهدی در مورد شهر لندن در جنگ جهانی دوم)

2. شرایط میدانی چیست؟
الف. بر اساس شواهد موجود، اسراییل تمام تلاش شان در کشاندن آمریکا به یک جنگ تمام عیار با ایران است. حال، آیا ایران توانایی ضربه مهلک به اسراییل را دارد یا ندارد، اهمیت خودش را از دست میدهد، به این دلیل که اسراییل تصور میکنند که ایران چنین توانایی را ندارد.
ب. آزمایش های موشکی ایران تغییر در رفتار اسراییل ایجاد نکرده است که هیچ، حتی گستاخ تر هم شده است(رجوع به گسترش حملات اسراییل در ماه های اخیر)
Photon آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از Photon بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-02-2019, 03:18 PM   #115
namira

namira's Avatar

نقل قول:
باشه از پراید سازی رسیدی به موشک سازی. خیلی هم عالی. هر روز هم از دلخوشی داری وسط ساعت کاری تو فروم فعالیت می کنی. حالا سعی کن اگر حرفی داری علمی و مستند بنویسی.
استاد نه تنها ادبيات كلاميتون ضعيف هست ، گرامر هم تعطيلي

ميگي توليد نفت ايران به زير يك ميليون "رسيده است" ، اين يعني حال يعني الان!
ولي از نظر شما يعني آينده

من ميگم كار ميكردم ، اين يعني گذشته ، از نظر شما يعني الان و بعد سايپا

استاد واقعي شمايي واقعا ، تن فردوسي توگور نلرزه صلوات
قدیمی 09-02-2019, 03:31 PM   #116
Photon

تشکرها: 948
در 422 پست 2,035 بار تشکر شده
Points: 8,294, Level: 61 Points: 8,294, Level: 61 Points: 8,294, Level: 61
Activity: 80%
Activity: 80% Activity: 80% Activity: 80%

و یک مورد دیگر در ادامه پست قبلیم:
اکثر جنگ در اثر اشتباه محاسبات رخ میدهد، و شرط دوم مطرح شده، دقیقا یکی از این موارد است که به راحتی به هر دو طرف مخاصمه اعتماد به نفس کاذبی میدهد. اگر جنگ گسترده ای صورت بگیرد، توانایی تهدید موجودیت اسراییل کمکی به ایران در مورد نتیجه جنگ نخواهد کرد.
Photon آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از Photon بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-02-2019, 03:41 PM   #117
namira

namira's Avatar

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Photon نمایش پست ها
خیلی بحث تو بحث شده است که اصل بحث تقریبا فراموش شده است
به طور خلاصه:
اصل داستان به استدلال آقا صادق بر میگردد،اگر سهلا تحریفی نکرده باشم، ایشان بیان کردند برای گذر از این شرایط باید مقاومت کرد با دو شرط:
1. ایران توانایی تهیه مایحتاج ابتدایی مردم را دارد.
2. ایران توانایی تهدید موجودیت اسراییل را دارد.

که پیرامون خود استدلال و شرط( یا فرض) دوم ایشان تقریبا تمام این گفتگوها شکل گرفته است. بنا بر فرض دوم قرار نیست جنگی صورت بگیرد، بلکه به مانند Mutual assured destruction مانع از جنگ شود تا اینکه خود لابی اسراییل دنبال توافق خواهد شد، ولی این فرض از چند جهت مورد نقد قرار گرفته است:
1. آیا ایران واقعا توانایی تهدید موجودیت اسراییل را دارد؟
پاسخ آقا صادق، شما و تعدادی از دوستان که بحث را دنبال می کنند، آری است. آقا صادق، به عنوان مثال، آلودگی هسته ناشی از نابودی تاسیسات اتمی اسراییل توسط توان موشکی کشور بیان میکنند. شما و برخی دیگر از دوستان، مهاجرت معکوس حاصل از موشک باران شهرهای اسراییل را عامل تهدید موجودیت اسراییل میدانید.
- از طرف من و آقا مهدی و برخی دیگر از دوستان این اشکالات را به این استدلال بیان کردیم
الف. فرضیه های اشتباه در خصوص قدرت تخریبی کلاهک های متعارف جنگی
ب. دقت موشک ها
ج. حملات موشکی نمی تواند باعث مهاجرت گسترده در اقشار نسل دوم و سوم اسراییل شود. (مثال خوب آقا مهدی در مورد شهر لندن در جنگ جهانی دوم)

2. شرایط میدانی چیست؟
الف. بر اساس شواهد موجود، اسراییل تمام تلاش شان در کشاندن آمریکا به یک جنگ تمام عیار با ایران است. حال، آیا ایران توانایی ضربه مهلک به اسراییل را دارد یا ندارد، اهمیت خودش را از دست میدهد، به این دلیل که اسراییل تصور میکنند که ایران چنین توانایی را ندارد.
ب. آزمایش های موشکی ایران تغییر در رفتار اسراییل ایجاد نکرده است که هیچ، حتی گستاخ تر هم شده است(رجوع به گسترش حملات اسراییل در ماه های اخیر)
ممنون فتون گرامي
فكر كنم كليت حرف همينها بود

من قسمت خودم را از موضوع بردارم
1.حرف من اين است كه ايران با توجه به بنيه موشكي در صورت ضرورت ميتواند جهت بازدارندگي شهري مثل تل آويو را به حدي موشك بااران كند كه قابل سكونت نباشد
2. در خصوص دقت ، حجم شليك و قدرت تخريب موشك هاي ايراني مايلم اطلاعاتتان را به اشتراك بگذاريد و در تاپيك جداگانه صحبت كنيم (در صورت تمايل شما)
این کاربر از namira بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 09-02-2019, 03:42 PM   #118
mehdi

نقل قول:
استاد نه تنها ادبيات كلاميتون ضعيف هست ، گرامر هم تعطيلي
ميگي توليد نفت ايران به زير يك ميليون "رسيده است" ، اين يعني حال يعني الان!
ولي از نظر شما يعني آينده

من ميگم كار ميكردم ، اين يعني گذشته ، از نظر شما يعني الان و بعد سايپا
استاد واقعي شمايي واقعا ، تن فردوسي توگور نلرزه صلوات
وقتی نخوانده جواب می دهید. همین می شود. ما از ماه May صحبت می کردیم، جنابعالی از آوریل فکت می آوری.
باشه. اصلاً پدر موشکی جنابعالی هستی ولی لطفاً اگر حرفی داری علمی و مستند بنویس.
قدیمی 09-02-2019, 06:33 PM   #119
mehdi

بحث را در این تاپیک جمع بندی کردم.
2 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-03-2019, 12:06 PM   #120
namira

namira's Avatar

نقل قول:
باشه. اصلاً پدر موشکی جنابعالی هستی ولی لطفاً اگر حرفی داری علمی و مستند بنویس.
رُبَّ كَلامٍ جَوابُهُ السُّكُوتُ.
حضرت علي (ع)
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 08:00 AM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.