آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار سیاسی > بین الملل > خبر سیاسی

پاسخ
    نمایش ها: 1471 - پاسخ ها: 6  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-18-2008, 03:26 AM   #1
abdi2520

abdi2520's Avatar

تشکرها: 797
در 240 پست 460 بار تشکر شده
Points: 7,711, Level: 58 Points: 7,711, Level: 58 Points: 7,711, Level: 58
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض سخنگوي مقتدي صدر :آمریكایی‌ها شكنجه‌ ام می‌كردند تا به ارتباط با سپاه اعتراف كنم

خبرگزاری فارس_ سخنگوی سید مقتدی صدر گفت: در مدت 2 و نیم سال بازپرس‌های مختلف از دستگاه‌های امنیتی و نظامی آمریكا در زندان مرا شكنجه روحی می‌كردند تا اعتراف كنم كه با نیروهای سپاه ارتباط داریم.

سید احمد الشیبانی معاون و سخنگوی دفتر شهید محمدصادق صدر و سید مقتدی صدر و یكی از فرماندهان سابق سپاه المهدی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس گفت: در سال 2002 به دعوت جمهوری اسلامی ایران به همراه سید مقتدی صدر برای حضور در مراسم سالگرد حضرت امام خمینی به ایران آمدیم و در بازگشت به عراق توسط نیروهای امریكایی دستگیر شدم كه یكی از مهمترین دلایل آنها برای دستگیری‌ام ارتباط با ایران و كمك تسلیحاتی ایران به ما بوده است. البته تمام افراد دستگیر شده از نیروهای صدر در هنگام بازجویی درباره ارتباط با ایران مورد سوال واقع می‌شوند.

الشیبانی اظهار داشت‌: در مدت دو سال و نیم كه در بازداشت بودم حدود یك سال آن را بصورت انفرادی گذراندم و باقی را در زندان عمومی بودم.

الشیبانی با بیان اینكه بارها و بارها از من بازجویی كردند گفت هر گروهی كه می‌آمد می‌گفتم این سوال‌ها را از من پرسیده‌اند و آنها می‌گفتند آنها از وزارت دفاع بوده‌اند ولی ما مثلا از سیا و یا از «اف‌بی‌آی» هستیم و كاری به گروه قبلی نداریم.

وی افزود: وقتی از من درباره ارتباط با ایران می‌پرسیدند به من می‌گفتند ما از تو سوال نمی‌كنیم كه با آنها در ارتباطی یا نه چون ما مطمئنیم كه با آنها در ارتباطی بلكه می‌خواهیم از جزئیات با خبر شویم حتی یك بار وقتی انكار كردم به من می‌خندیدند.

وی گفت: برخورد آنها همیشه اهانت‌آمیز بود. آنها به من می‌گفتند تا 30 سال دیگر هم آزاد نخواهی شد تو اینجا ماندگاری.

وی گفت: من با چند ایرانی دستگیر شده در اربیل در یك جا بودم كه یكی خود را موسی و یكی عباس نامید و باید بگویم كه با آنها دوست شدم و رابطه بین ما بسیار خوب بود و از همین مصاحبه می‌خواهم به آنها سلام كنم.

شیبانی تاكید كرد: در ابتدای حضور من در زندان آنها از سوی امریكائی‌ها شكنجه شده بودند. دست موسی شكسته بود و با دست بانداژ شده در زندان به سر می‌برد زیر چشمان عباس هم به شدت كبود بود.

سخنگوی مقتدی صدر گفت: یكی از مشكلاتی كه در زندان با آن روبرو بودیم حضور وهابی‌ها بود. آمریكایی‌ها وهابی‌ها را از روی عمد در كنار ما قرار می‌دادند و می‌گفتند شما هر دو مسلمانید و عراقی هستید پس باید در كنار هم باشید و این باعث مشكلاتی برای ما می‌شد تا جایی كه وهابی‌ها چند تن از بچه‌های ما را در زندان كشتند.

شیبانی گفت: چندین بار به امریكایی‌ها گفتم ارتباط ما با ایران ارتباط معنوی است هر دوی ما مسلمان و هر دو شیعه هستیم و مشتركات زیادی داریم.

شیبانی اظهار داشت: امریكایی‌ها تاكید می‌كردند تو از طریق یك شخص به نام حمید شعبان با ایران در ارتباطی در حالی كه من چنین شخصی را نمی‌شناختم و هنوز هم نمی‌شناسم و بسیار دوست دارم بدانم او كیست؟

وی افزود: آنها از من می‌پرسیدند تو با رهبر معظم انقلاب دیدار داشته‌ای و من در حالی كه با گروهی به همراه مقتدی صدر به دیدار ایشان رفتیم به آنها گفتم ایشان را ندیده‌ام چون اگر می‌گفتم به دیدار ایشان رفته‌ایم هرگز از زندان بیرون نمی‌آمدم.

احمد شیبانی گفت:‌ امریكایی‌ها در برخی از موارد معلومات دقیقی داشتند و در بعضی از موارد معلوماتشان بسیار سطحی بود و این به جاسوسان آنها ارتباط داشت كه معلوماتی كه می‌دهند چقدر دقیق هست. متاسفانه ما در دفتر خودمان نیز جاسوس داشتیم و امریكایی‌ها هنگامی كه به دفتر شهید صدر آمدند معلومات بسیار دقیقی داشتند.

وی در ادامه گفت: امریكایی‌ها هنگام ورود به دفتر شهید محمدصادق صدر گفتند شیبانی كجاست و من را به همراه 35 نفر دیگر دستگیر كردند.

شیبانی یكی از اتفاقات خوبی كه در زندان برای او افتاد را دوستی و ارتباط با سنی‌های دستگیر شده از سوی آمریكایی‌ها دانست و گفت: بحمدالله این ارتباط هنوز برقرار است.
وی گفت: هنگامی كه آزاد شدم پترائوس و زلمای خلیل‌زاد هر دو آمدند و مرا پیش نوری مالكی بردند آنها می‌گفتند اگر تو را به صورت رسمی تحویل ندهیم می‌گویند تو را كشته‌ایم به همین دلیل مرا به مقر نخست‌وزیر برده و به نوری مالكی تحویل دادند كه تصاویر آن از شبكه العراقیه پخش شد.
مركز اسناد انقلاب اسلامي
abdi2520 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از abdi2520 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-18-2008, 08:24 PM   #2
مهدی 313

تشکرها: 262
در 318 پست 488 بار تشکر شده
Points: 6,198, Level: 51 Points: 6,198, Level: 51 Points: 6,198, Level: 51
پیش فرض پاسخ : سخنگوي مقتدي صدر :آمریكایی‌ها شكنجه‌ ام می‌كردند تا به ارتباط با سپاه اعتراف كنم

حقیقتش من به صورت خاصی با مردم عراق احساس نزدیکی می کنم .نمی دانم اخر به امریکاییها چه ربط دارد که بگویند با ایران ارتباط داری یا نه.ایران وعراق یکی هستند . ای کاش می شد ما در عمل هم به یک کشور تبدیل شویم بسیاری از علمای ما که در قم ساکنند سابقا سالها درنجف بوده اند .وهمچنین بسیاری از علمای نجف هم در قم ساکن بوده اند .ارتباط ایران وعراق ارتباطی معمولی همچون دوکشور عادی نیست .
مهدی 313 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 12-16-2008, 07:01 PM   #3
صالح

صالح's Avatar

تشکرها: 2,038
در 716 پست 1,614 بار تشکر شده
Points: 26,458, Level: 97 Points: 26,458, Level: 97 Points: 26,458, Level: 97
Activity: 10%
Activity: 10% Activity: 10% Activity: 10%
Arrow بیهوشی مقتدا صدر به دلیل ترور با گاز سمی

یک روزنامه عربی مدعی شد:‏ مقتدا صدر در پي اقدام به ترور با گاز سارين، اكثر ساعات روز در بيهوشي بسر مي برد و حال وي رو به وخامت است‏.‏
به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از تابناک، روزنامه كويتي الدار ادعا كرد‏:‏ رهبر جريان صدر حدود 6 ماه قبل، نزديك منزل خود در نجف اشرف به دست يكي از محافظان شخصي خود با گاز سارين مسموم شد و اين موضوع نگراني هايي را برانگيخت زيرا بجز افراد كاملا مورد وثوق و اعتماد صدر فرد ديگري به وي نزديك نمي شد‏.‏
به نوشته اين روزنامه، وي پس از مسموميت بلافاصله با يك هواپيماي خصوصي به تهران منتقل شد و در وضعيت نزديك به احتضار و بسيار خطرناك قرار داشت و بيهوشي وي ادامه يافت‏.‏
الدار افزود‏:‏ وي بالاخره پس از پنج روز بيهوشي و درمان مداوم، چند مرحله اي و طولاني به هوش آمد، ولي درمان باعث شد تا مقدار زيادي از وزن خود را از دست بدهد و از انجام امور شخصي روزانه و ديدار با مردم عاجز بماند‏.‏
به ادعاي اين روزنامه، وي سپس به وضعيت نيمه بيهوشي بازگشت ونزديكان وي گفتند كه رهبر جريان صدر ‏50‏ درصد بهبود يافته است، ولي نياز به درمان بيشتر دارد كه براي جلوگيري از بدتر شدن حال وي مراحل تازه درمان در تهران آغاز خواهد شد‏.‏
این در حالی است که خبر سوء قصد محافظ مقتدی صدر به وی تا کنون تایید نشده و از سوی دیگر بسیاری خبرهای منتشره از منابع اگاه حکایت از آن دارد که رهبر جریان صدر در سلامت کامل به سر برده و مشغول به تحصیل است.
صالح آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 12-16-2008, 09:34 PM   #4
kavan

kavan's Avatar

تشکرها: 201
در 179 پست 426 بار تشکر شده
Points: 9,073, Level: 64 Points: 9,073, Level: 64 Points: 9,073, Level: 64
پیش فرض پاسخ : سخنگوي مقتدي صدر :آمریكایی‌ها شكنجه‌ ام می‌كردند تا به ارتباط با سپاه اعتراف كنم

نقل قول:
نوشته اصلی توسط مهدی 313 نمایش پست ها
حقیقتش من به صورت خاصی با مردم عراق احساس نزدیکی می کنم .نمی دانم اخر به امریکاییها چه ربط دارد که بگویند با ایران ارتباط داری یا نه.ایران وعراق یکی هستند . ای کاش می شد ما در عمل هم به یک کشور تبدیل شویم بسیاری از علمای ما که در قم ساکنند سابقا سالها درنجف بوده اند .وهمچنین بسیاری از علمای نجف هم در قم ساکن بوده اند .ارتباط ایران وعراق ارتباطی معمولی همچون دوکشور عادی نیست .
آقا مهدي پس يه دفعه بگو تجزيه عراق!يا شايد تمايل داريد مناطق سني نشين ايران با مناطق شيعه نشين عراق تعويض كنيد.
kavan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 12-17-2008, 12:27 AM   #5
مهدی 313

تشکرها: 262
در 318 پست 488 بار تشکر شده
Points: 6,198, Level: 51 Points: 6,198, Level: 51 Points: 6,198, Level: 51

نقل قول:
نوشته اصلی توسط kavan نمایش پست ها
آقا مهدي پس يه دفعه بگو تجزيه عراق!يا شايد تمايل داريد مناطق سني نشين ايران با مناطق شيعه نشين عراق تعويض كنيد.
کاوان جان حفظ تمامیت ارضی ایران مسلما از خواسته های من است .ولی تو هم باهوشی .
مهدی 313 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 12-17-2008, 10:40 AM   #6
kavan

kavan's Avatar

تشکرها: 201
در 179 پست 426 بار تشکر شده
Points: 9,073, Level: 64 Points: 9,073, Level: 64 Points: 9,073, Level: 64

نقل قول:
نوشته اصلی توسط مهدی 313 نمایش پست ها
کاوان جان حفظ تمامیت ارضی ایران مسلما از خواسته های من است .ولی تو هم باهوشی .
مهدي جان هوش نيست تجربه است كه آدم پخته و گاهي هم مي سوزونه!
kavan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 12-18-2008, 08:18 PM   #7
هلنا

تشکرها: 7
در 21 پست 28 بار تشکر شده
Points: 2,379, Level: 29 Points: 2,379, Level: 29 Points: 2,379, Level: 29

[QUOTEحقیقتش من به صورت خاصی با مردم عراق احساس نزدیکی می کنم .نمی دانم اخر به امریکاییها چه ربط دارد که بگویند با ایران ارتباط داری یا نه.ایران وعراق یکی هستند . ای کاش می شد ما در عمل هم به یک کشور تبدیل شویم بسیاری از علمای ما که در قم ساکنند سابقا سالها درنجف بوده اند .وهمچنین بسیاری از علمای نجف هم در قم ساکن بوده اند .ارتباط ایران وعراق ارتباطی معمولی همچون دوکشور عادی نیست .QUOTE]سلام . برادر مهدی عزیز هیچگاه تحت هیچ شرایطی در شرایط نا معلوم . ارزوهایت را عنوان نکن . این به مصلحت نزدیک تر هست . در حدیثی امده کسی که ارزوهایش را معرفی میکند .................. به جای این کار در جهت تحقق ارزویت عمل کن . این به ثواب نزدیک تر هست .
هلنا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 10:50 AM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.