آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار نوشته های شهیر > یادداشت های کوتاه شهیر

پاسخ
    نمایش ها: 7309 - پاسخ ها: 31  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-12-2009, 09:14 AM   #1
شهیر

تشکرها: 6,839
در 2,034 پست 22,054 بار تشکر شده
Points: 41,556, Level: 100 Points: 41,556, Level: 100 Points: 41,556, Level: 100
Activity: 50%
Activity: 50% Activity: 50% Activity: 50%
پیش فرض آقای ابطحی معلوم هست چکار می کنید؟ (شهیر)

خبر، کوتاه اما سخت نومید کننده بود. محمدعلی ابطحی به ستاد کروبی پیوسته است. انگیزه نوشتن این مطلب سخنان شخص آقای ابطحی است که گفته اند "با کمال میل از نقد و بررسی دیدگاه هایم استقبال می کنم و حاضرم همه نظرات را بشنوم" والا من اصولا علاقه ای به کارهای غیر تحلیلی ندارم و این شاید نخستین بار باشد که وارد چنین مقوله ای می شوم.

بنابراین دوست عزیز بشنوید......

در سخنان اخیرتان در جائی گفته اید: "(موسوی) وقتی که با کاندیدا شدن آقای خاتمی و استقبال بی نظیر از او پیروزی قاطع اصلاح طلبان قطعی می نمود، آمد. این نمی تواند از ذهن جامعه پاک شود".

دوست عزیز، آقای ابطحی، نخست اینکه من فکر می کنم از جامعه منظورتان خودتان است والا من نشنیدم "جامعه" جائی چنین چیزی گفته باشد. سپس این حقیر را به عنوان یک ناظر روشن بفرمائید که بر چه اساس، کدام مدرک، کدام نظرسنجی و آمارگیری پیروزی آقای خاتمی قطعی می نمود؟ چون در چند مسافرت هر بار بیست سی هزار نفر به استقبال ایشان رفتند؟ و یا چون حلقه ای که شما در درون آن قرار گرفته اید همگی به این امر شهادت می دهند؟ و یا آن عده ای که نوشته های شما را می خوانند با این نظر شما همراهند؟ کجاست آن مدرک قابل اتکاء که من را قانع کند که این ادعای شما را بپذیریم؟ حتی اگر همین الان یک نظرسنجی معتبر هم در اختیار ما بود منطقا کسی نمی توانست ادعائی به این بزرگی کند که بعد از دو ماه، که هم مناسبات جهانی و هم شرایط داخلی می تواند دستخوش هزار و یک جور بالا و پائین شود "پیروزی قاطع اصلاح طلبان قطعی می نمود". تازه گیریم که خاتمی می ماند، شما شرایط را طوری می دیدید که ایشان انتخاب شوند؟

آنروز که انتخابات را خود شما و دوستانتان برگزار کردید نتیجه اش آن شد که حاج آقای کروبی در نامه ای به رهبری از صدر تا ذیل را سلام برسانند و احوالپرسی کنند و هاشمی رفسنجانی هم که اوضاع را آنگونه دید که جواب شیخ بزرگوار آنگونه داده شد، چاره ای نیافت جز اینکه به خداوند پناه برد. با این همه فرض کنیم که یک جورائی می شد، یک جورای خیلی عجیب و غریبی، و آقای خاتمی به مقام ریاست جمهوری می رسیدند شما واقعا تصور می کنید که به او اجازه کار کردن و از آن فراتر تحقق شعارهای اصلاح طلبانه شما را می دادند؟... یا من از مرحله پرتم و یا شما خیلی دلتان خوش است.

برادر آنروز که ٢٢ میلیون آدم پشت ایشان بودند و مجلس هم در اختیار جناح شما بود آن شد که شد. حالا که نیروهای مخالف شما سازمان یافته تر، پرقدرت تر و از همه مهمتر دارای امکانات مالی گسترده ای شده اند آنهم با این وضعیت مجلس، شما فکر می کنید می شینند و نظاره گر عملیات متهورانه شما و آقای خاتمی در باز کردن فضای سیاسی و اجتماعی می شوند؟

فرموده اید که "آقای خاتمی به نفع اصلاحات و نه به نفع کسی انصراف داد." آقای ابطحی گوتنبرگ شش قرن پیش صنعت چاپ را اختراع کرد و از رواج اینترنت نیز پانزده سالی می گذرد. در قرن بیست و یکم حرفهائی که افراد می زنند یا چاپ می شود یا در صفحات وبسایت های اینترنت ضبط می شود و لذا انکار کردنش چندان آسان نیست!

لابد یادتان هست که آقای خاتمی عبارت "یا من می آیم یا موسوی" را ابراز کردند. بنظر شما وقتی که انصراف خود را اعلام کردند منظورشان حمایت از فرد موهومی بوده که ممکنست بعدها ظهور کند و یا شخص میرحسین را مد نظر داشتند؟ می دانید دوست من چه اتفاقی افتاد؟ شما و چند تن دیگر از دو آتشه های جنبشی بنام اصلاحات که دیگر وجود خارجی ندارد فرمودید که عبارت "یا من می آیم یا میرحسین دیگر موضوعیت ندارد." خواستید خط بدهید، جو بسازید اما خاتمی با تحلیل درست از شرایط خلاف خواسته شما عمل کرد. رفیقانه بگویم با کناره گیری وضع خیلی بد شد. چون خیلی محکم گفته بودید که جریان کناره گیری دیگر موضوعیت ندارد سنگ روی یخ شدید و حالا کیست که نفهمد که به خاتمی دهن کجی می کنید. این یک فاجعه به تمام معناست که شما پیشروان سیاسی و فکری جناح پیشرو جامعه اینگونه در پیله افکار و خواستها و امیال خود پنهان شده اید که خارج از پیله را نمی بینند در حالیکه چیزهای بسیاری برای دیدن هست.

پس اینطور؟ خاتمی به نفع فرد خاصی و کسی انصراف نداد. این خبر اما خلاف گفته شما را به اثبات می رساند: "خاتمی در انتهای سخنان خود با اشاره به این که اکنون باید تمام نیروهایمان را برای پیروزی میرحسین بکار گیریم گفت: من حاضرم به تمام نقاط کشور سفر کنم و برای حمایت از میرحسین تلاش کنم". چه فکر می کنید؟ ابهام دارد؟!

آقای ابطحی شما با این عمل نه تنها به خاتمی بلکه به صداقت هم پشت کردید. اما فراتر از این حرفها خواستها و امیالتان را بر همفکرانتان (مشارکت)، آرمان هایتان و بالاخره سرنوشت یک ملت ترجیح دادید. چرا؟ چون رای دهنده ای که قاعدتا از تحلیل بالای سیاسی برخوردار نیست با این عمل شما با خود خواهد گفت اگر نزدیکترین فرد به خاتمی نظر او و حرف او را قبول نداشته باشد باید یک جای کار لنگ باشد. کجا، نمی داند اما شما کمک کردید که او را گیج و سردرگم کنید. مشخص نیست که این عمل شما دقیقا با چه انگیزه ای غیر از ضرب شصت نشان دادن به خاتمی و اعلام استقلال رای، صورت گرفته (هر چند که می توان حدس هائی زد) اما نتیجه چندان فرقی نمی کند. هزار جور تعریف و تمجید تو خالی از خاتمی جای این اعتبار زدائی را نمی گیرد و هیچ نوع تعارف و مجامله ای از خطری که شما بوجود آوردید نمی کاهد.

می فرمائید که آقای کروبی را کاندیدای بهتر و مفیدتری می دانید و نمونه آنرا در مکاتبات ایشان با سردار فیروز آبادی و احمد جنتی می دانید. دوست عزیز از اینها بدتر، خیلی بدتر را، ایشان پس از شکست در انتخابات قبلی گفت و حتی به رهبری نوشت. شما بفرمائید نتیجه این شجاعت ها و شهامت ها چه شد؟ در میدان سیاسی، فکر و اندیشه و تحلیل درست شرایط است که ما را به هدف نزدیک می کند. جوائز مخصوص شهامت و شجاعت را در صحنه انتخابات سیاسی کشور توزیع نمی کنند. حتی گیریم که کروبی انتخابی بهتر باشد کدام منطقی است که ما را قانع کند که او می تواند از کمند دشمن هائی که برای خودش تراشیده است برهد. اگر با هدف گرفتن جایزه شهامت از خیل جوانان احساسی که سخت از دولت احمدی نژاد سرخورده اند و حق هم دارند که خورده باشند موضع سیاسی خاصی را می گیریم راه همین است که جنابعالی رفته اید والا کار سیاسی مبتنی بر تحلیل واقعیت ها حکایت دیگری است. شما درگیر رقابتی پیچیده هستید که با امکانات کمتر، خیلی کمتر، شاید هم خیلی خیلی کمتر باید بهترین حرکت را برای رها شدن از مات شدن سیاسی اتخاذ کنید و خاتمی درست با همین تحلیل کناره گیری کرد چون می دانست که حتی بر فرض انتخاب هم قادر نخواهد بود کاری از پیش ببرد. چه خاصیتی داشت اگر خاتمی انتخاب می شد اما به عنصری خنثی و بی اثر مبدل می شد؟

دوستان حیاط بغلی می گذاشتند ایشان اصلاحات را که فعلا و تا اطلاع ثانوی در فریزر نگاهداری می شود یخش را آب کند؟ می گذاشتند حسن روحانی یا فردی با مشخصه های مشابه را بیاورد و در مذاکرات هسته ای نقش بازی کند؟ اگر پاسخ شما به هر دوی این سئوالات مثبت است یا من در هپروت سیر می کنم یا شما خیلی خوش باورید.

اولین عکس العمل من پس از خواندن خبر مربوط به گرویدن شما به ستاد آقای کروبی ناخودآگاه این بود. آقای ابطحی معلوم هست چکار می کنید؟

از مجموعه این سخن ها اینگونه برداشت نشود که حالا که شرایط چنین است باید دست روی دست گذاشت و ناظر کجرفتاریها و بیعدالتی ها بود. بحث ما این است که درچارچوب واقعیت ها چه حرکت سیاسی ای ما را به هدف نزدیک می کند. این آن چیزی است که من چندی پیش از آن به عنوان " ما در مرکز تاریخ قرار داریم؟ " یاد کردم. موفق باشید.
شهیر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 04-12-2009, 10:24 AM   #2
مسعود

تشکرها: 114
در 30 پست 98 بار تشکر شده
Points: 2,414, Level: 29 Points: 2,414, Level: 29 Points: 2,414, Level: 29
Activity: 2%
Activity: 2% Activity: 2% Activity: 2%
پیش فرض پاسخ : آقای ابطحی معلوم هست چکار می کنید؟ (شهیر)

با سلام، بنده نیز به شخصه تا زمانی که پیشروان اصلاحات با این سردرگمی بدنبال ماَمنی برای در صحنه بودن دارند و برنامه ریزی هایشان شدیداً روزانه و مقطعی است امیدی به پیشبرد این نهضت ندارم. ایشان در یک مناظره رو در رو با یکی از نمایندگان جناح راست مجلس آنقدر دست خالی به میدان رفته بود که با چند مبحث ساده کیش و مات شده بودند من از اینکه این فرد اینقدر بی اطلاع و بی محتوا بود خجالت زده شدم و از سوی دیگر متعجب شدم چگونه آقای خاتمی یارکشی کرده بود وچنین شخصی با این دایره آگاهی به معاونت ایشان برگزیده شده بود. البته به نظر من ایشان شخصیت پیچیده ای ندارند و سادگی وی مرا به تعجب وامیدارد.
مسعود آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 04-12-2009, 10:30 AM   #3
alireza

تشکرها: 2,489
در 538 پست 2,937 بار تشکر شده
Points: 7,905, Level: 59 Points: 7,905, Level: 59 Points: 7,905, Level: 59
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط مسعود نمایش پست ها
با سلام، بنده نیز به شخصه تا زمانی که پیشروان اصلاحات با این سردرگمی بدنبال ماَمنی برای در صحنه بودن دارند و برنامه ریزی هایشان شدیداً روزانه و مقطعی است امیدی به پیشبرد این نهضت ندارم. ایشان در یک مناظره رو در رو با یکی از نمایندگان جناح راست مجلس آنقدر دست خالی به میدان رفته بود که با چند مبحث ساده کیش و مات شده بودند من از اینکه این فرد اینقدر بی اطلاع و بی محتوا بود خجالت زده شدم و از سوی دیگر متعجب شدم چگونه آقای خاتمی یارکشی کرده بود وچنین شخصی با این دایره آگاهی به معاونت ایشان برگزیده شده بود. البته به نظر من ایشان شخصیت پیچیده ای ندارند و سادگی وی مرا به تعجب وامیدارد.
مسعود جان کدام مناظره؟ بدبختی اینجاست که ایشان فکر می کند چون جوانها میروند در سایتش و برایش هورا می کشند و در بالاترین صد تا رای می آورد سیاستمدار مطرحی است. این ها الیت سیاسی ما هستند. اون از اون جبهه که الهام را دارد این هم از این طرفی ها. عجب گرفتاری هستیم.
alireza آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از alireza بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-12-2009, 11:26 AM   #4
شهاب

تشکرها: 7,017
در 3,471 پست 18,845 بار تشکر شده
Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100

سئوالی که برای من پیش می آید این است که در سناریوئی که کروبی هم کنار برود ( بالاخره فرضش که محال نیست)موضع آقای ابطحی چه خواهد بود؟ لج می کند و به همه پشت می کند؟
شهاب آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-12-2009, 11:54 AM   #5
arman

تشکرها: 15,311
در 451 پست 2,400 بار تشکر شده
Points: 13,795, Level: 76 Points: 13,795, Level: 76 Points: 13,795, Level: 76

رفتار ایشان در این مقطع به نظر من بیشتر شبیه بچه هایی است که از سر لج بازی با پدرشان قهر کرده اند تا یک سیاستمدار پخته.
ایشان بدون اینکه ذره ای فکر کند دایم مثل بچه های نق نقو تکرار می کنند : "(موسوی) وقتی که با کاندیدا شدن آقای خاتمی و استقبال بی نظیر از او پیروزی قاطع اصلاح طلبان قطعی می نمود، آمد. این نمی تواند از ذهن جامعه پاک شود".
به قول عباس عبدی خاتمی اگر بیشترین رای را هم داشت به فعلیت رساندن آنها اصلاً ممکن نبود (مگر اینکه فرض کنیم جناح حاکم مربای آلو تشریف دارن ) و به قول شهیر حتی اگر هم به فعلیت می رسید نتیجه ای جز سرخوردگی بیشتر نداشت.
arman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از arman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-12-2009, 12:56 PM   #6
ناظر

ناظر's Avatar

تشکرها: 80
در 22 پست 50 بار تشکر شده
Points: 1,521, Level: 22 Points: 1,521, Level: 22 Points: 1,521, Level: 22

بنظر نمیرسه که مقاله فوق کار آقای شهیر باشه استرکچر و وردینگش با کارهای شهیر متفاوته. آیا امکان داره کس دیگه ای بنویسه و به اسم اون اپلود کنه؟
ناظر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از ناظر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 04-12-2009, 04:23 PM   #7
Nezam

Nezam's Avatar

تشکرها: 7,113
در 1,042 پست 4,584 بار تشکر شده
Points: 18,172, Level: 85 Points: 18,172, Level: 85 Points: 18,172, Level: 85
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

البته شایعاتی هست که کروبی روزهای نزدیک به انتخابات کناره گیری می کند.با این تفاسیر معنی این کارها مشخص نیست.
Nezam هم اکنون آنلاین است.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 04-12-2009, 04:59 PM   #8
خوابزده

خوابزده's Avatar

تشکرها: 23,376
در 2,433 پست 17,099 بار تشکر شده
Points: 31,901, Level: 100 Points: 31,901, Level: 100 Points: 31,901, Level: 100
Activity: 10%
Activity: 10% Activity: 10% Activity: 10%

ضمن اینکه به نظر من هیچ اشکالی ندارد که کسی مثل ابطحی و یا هر کس دیگری موضع خودش را عوض کند ، این کار او حداقل نشان داد که بین جناح موسوم به اصلاح طلب و اندیشه های اقای خاتمی چه اختلافات عمیقی نهفته است و اینگونه عملکردها تنها به شفافیت بیشتر مواضع آنها نزد افکار عمومی کمک می کند. سالها و یا شاید قرنهاست که ما ایرانیان از یک ناهنجاری تاریخی به نام دورویی رنج می بریم و کلاً از دیگران ما را فردی مبهم و پیچیده به لحاظ افکرامان بدانند، استقبال هم می کنیم. مسئله اینجاست که جنبش اصلاحات یا هر اصطلاح دیگری که در این مدت برای این پدیده باب شده است بدون مشخص شدن یک تئوری و مانیفست مشخص بوجود آمده است . اینگونه است که دامنه داعیه اصلاح طلبی می تواند محدوده ای بین آقای جنتی و خاتمی را در بر بگیرد و در اینجا اصطلاحاتی مانند اصلاح طلب اصولگرا ، اصولگرای اصلاح طلب ، میانه روی متمایل به اصول گرایان اصلاح طلب و ... بوجود می آید.
دلیل آنهم ساده است با این شاخصه ها ما همیشه در بازی قدرت شریک هستیم .
خوابزده آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 04-12-2009, 05:07 PM   #9
alihallo

alihallo's Avatar

تشکرها: 2,773
در 1,610 پست 4,907 بار تشکر شده
Points: 23,612, Level: 94 Points: 23,612, Level: 94 Points: 23,612, Level: 94

با عرض ادب و احترام حدمت شهیر عزیز؛

هنگامی که سر تیتر خبر را برروی اکثر سایت های خبری مشاهده نمودم به این امر مهم پی بردم که مدعیان سیاست مداری و سیاست ورزی که سینه چاکان اصلاحات بودند و هستند از چه اندیشه کوته بین سیاسی برخوردارند. در واقع کاملا" محسوس است که آنان حتی فلسفه ماهیت اصلاحات را که عصاره حقیقت و واقع بینی سیاسی در آن نهفته است نه تنها درک ننموده اند بلکه در مقاطعی هم که شعار اصلاح طلبی را سر می دادند، جر منفعت شخصی به چیز دیگر نمی اندیشیدند.
ادعای جناب ابطحی به موفقیت سید محمد خاتمی در صورت حضور و اعلام اصلح بودن شیخ کروبی هیچ تفاوتی با اعلام پیشاپیش معلم اخلاق دولت نهم حجت السلام مرتضی آقا تهرانی با پیروزی صد درصدی پرزیدنت احمدی نژاد ندارد و هر دو رای از یک بی مایگی اندیشه سیاسی و ضعف در تحلیل رنج می برند.

به هر حال با اعلام پشتیبانی همه جانبه سید محمد خاتمی از میر حسین موسوی و چرخش یار ملون رئیس جمهور اسبق به سوی کروبی ، اوج حمایت های دروغین جناب ابطحی از اصلاحات و شخص سید محمد خاتمی را نمایان نموده است. بدین ترتیب اینطور می توان گفت که چرخش صد و هشتاد درجه ای ابطحی پس از انصراف خاتمی اگر بسوی آرای خاموش حرکت می نمود به مراتب شرافت سیاسی و ی بیشتر و تصویر اجتماعی نامبرده نیک تر بر قرار می گردید. در پایان از بابت تهیه و ارسال این مقاله پر مغز و پر مایه از شهیر عزیز و گرامی تقدیر و سپاسگزاری می نمایم. با تشکر/

alihallo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از alihallo بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-12-2009, 07:11 PM   #10
شهاب

Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100

علیرضای عزیز آنچه که شهیر نتوانسته بود بگوید شما صریح و عیان گفتید. من هم در زمان خواندن خبر درست احساس شما را پیدا کردم. مگر می شود با این همه نوشته و خبر شما در روز روشن بگوئید که کناره گیری خاتمی به خاطر موسوی و به نغع موسوی نبوده؟ داستان همین است که شما گفتید. دوستمان دیده خاتمی که رفته در جبهه موسوی هم که جائی نداره گفته تا دیر نشده کاری باید کرد و الا سرم بی کلاه میمونه. بنظر من تعداد خواننده بالا و موقعیت خوب وبلاگ ایشان و این هورا کشیدن های توی بالاترین پاک امر رو بر دوستمان مشتبه کرده که شخصیت سیاسی مستقلی است که از مشاور کمتر هم قبول ندارد. حالا باید دید آیا خاتمی حداقل برای این قسمت که گفته کناره گیریش به خاطر موسوی نبوده عکس العمل نشان خواهد داد؟
4 کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-12-2009, 07:27 PM   #11
شهاب

نقل قول:
محمد علی ابطحی که به تازگی به ستاد کروبی پیوسته است نیز درباره حضور موسوی به فرارو گفت: «این رفتار آقای مهندس موسوی و حضور ایشان با وجود اعلام کاندیداتوری آقای خاتمی نتوانست مرا قانع کند که چرا ایشان یک انتخابات از پیش برنده را با حضور خود به یک انتخابات سخت و مشکل تبدیل کردند
این جمله دیگه شاهکاری است. به این میگن تحلیل دقیق سیاسی.
قدیمی 04-12-2009, 08:31 PM   #12
eximir

تشکرها: 572
در 395 پست 1,096 بار تشکر شده
Points: 9,374, Level: 65 Points: 9,374, Level: 65 Points: 9,374, Level: 65
Exclamation پاسخ : آقای ابطحی معلوم هست چکار می کنید؟ (شهیر)

مثلی است که میگوید در عالم سیاست یک حرف را بزن و روی آن تا آخر ایستادگی کن ولی در رابطه زناشویی هر حرفی را که میزنی الزاما روی آن ایستادگی خطاست.همین!
eximir آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از eximir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 04-12-2009, 11:07 PM   #13
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

تشکرها: 4,206
در 8,212 پست 26,845 بار تشکر شده
Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100

اکسیمیر جان این مطلب را بالاترین بگذار تا ابطحی جواب دهد.
البته این ابطحی که من می شناسم تنها به دنبال توهم دوم خرداد و چلوکباب خوردن در ضیافت های شام دوستان اش است. ایشان همانقدر از سیاست می فهمد که چغندر قند درک کرده است. متاسفانه الان خط مشی واقعی این دوستان ظاهری خاتمی مشخص میشود.
قدیمی 04-13-2009, 01:57 AM   #14
شهاب

ایلنا

نقل قول:
مجمع روحانیون مبارز با اکثریت قاطع از نامزدی میرحسین موسوی حمایت کرد
http://www.ilna.ir/newsText.aspx?ID=45803
قدیمی 04-13-2009, 02:18 AM   #15
شهاب

این نوشته اخیر آقای ابطحی است که جزو پرخواننده ترین ها در بالاترین بوده.

نقل قول:
فضای سرد انتخاباتی در کشور

وقتی پیش‌بینی می‌شد انتخابات با حضور خاتمی و احمدی‌نژاد دو قطبی شود، باز هم نگرانی اصلی میزان شرکت‌کنندگان در انتخابات بود. اکنون با وضع موجود در عرصه‌ی انتخابات مشکل اصلی عدم امادگی خیلی از مردم برای اصل شرکت در انتخابات است. واقعیت این است که خارج از فضای ما سیاسیون، جامعه حساسیتی نسبت به انتخابات ندارد. مهمتر از اینکه آقای کروبی کاندیدای ماست یا آقای موسوی، این است که تلاش کنیم تا مخاطبان جریان اصلاح‌طلبی تصمیم به شرکت در انتخابات بگیرند. اگر مردم شرکت کنند و فضای کشور انتخاباتی شود، هم راه ائتلاف و هم انتخاب هموار خواهد شد. شرایط فعلی عمومی کشور خیلی غیرانتخاباتی است. سود محافظه‌کاران هم در همین است که جامعه نشاط انتخاباتی نداشته باشد. رفتار رسانه‌های دولتی نشانه‌ی همین خواست محافظه‌کاران است
مرد میخواد یکی این نوشته شهیر رو بگذاره توی بالاترین تا ظرف دودقیقه آنقدر منفی بگبره که از حیض انتفاع ساقط بشه.
قدیمی 04-13-2009, 04:31 AM   #16
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

تشکرها: 4,206
در 8,212 پست 26,845 بار تشکر شده
Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100

شهاب جان همان بهتر ابطحی رفت اردوگاه کروبی! آدم رفیق مثل این داشته باشه دشمن نمی خواد- با عرض پوزش عین شریک دزد و رفیق غافله.بجای دلگرمی این همه آیه یاس و نا امیدی.
قدیمی 04-13-2009, 06:01 AM   #17
eximir

Thumbs down پاسخ : آقای ابطحی معلوم هست چکار می کنید؟ (شهیر)

این نوشته رو جایی خوندم که یکی از دوستان نوشته و بدجوری شیفته اون شدم، شما هم بخونید :با این اوصاف من فکر کنم باید بریم نلسون ماندلا را راضی کنیم بیاد نامزد ریاست جمهوری بشه.
به هرحال در دموکراسی سویسی ایران و در کشوری که رانندگی مردمش مثل مردم آلمانه، وجدان کاریشون مثل مردم ژاپن و مسوولیت پذیری اجتماعیشون مثل مردم فرانسه، هیچ نامزدی به جز نلسون ماندلا لیاقت رییس جمهور شدنشون را نداره.
ضمنا من این نوشته را می گذارم در بالاترین چون رسما آقا شهاب شاخ را در جیب مبارک ما جاسازی فرمودند.، همه شما دوستان میدانید که من اطلاعت سیاسی ام در حد صفر هست، همینقدر میدانم که اشخاصی که ایران را اداره میکنند چه نام دارند و هر پستی چه وظیفه ای دارد.اگر کسی بنده را پای لینک بالاترین به چالش بطلبد روی همت دوستان حساب می کنم.ارادتمند
قدیمی 04-13-2009, 06:38 AM   #18
شهاب

eximir جان امیدوارم دچار حمله سراسری طرفداران ابطحی نشوی. این آقای ابطحی در بالاترین نفس کش می طلبه و کسی حریفش نیست
قدیمی 04-13-2009, 06:56 AM   #19
eximir

نه اینطور نیست، نمونه اون مسعود مشهدی هست و تلخ نوشته هاش که اینروزها داره نرم و نازک میزنه به ریشه همشهری عزیز ش، توصیه میکنم نوشته هاش رو مخصوصا این چند روزه بخونید.
این کاربر از eximir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 04-13-2009, 07:46 AM   #20
شهیر

تشکرها: 6,839
در 2,034 پست 22,054 بار تشکر شده
Points: 41,556, Level: 100 Points: 41,556, Level: 100 Points: 41,556, Level: 100
Activity: 50%
Activity: 50% Activity: 50% Activity: 50%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ناظر نمایش پست ها
بنظر نمیرسه که مقاله فوق کار آقای شهیر باشه استرکچر و وردینگش با کارهای شهیر متفاوته. آیا امکان داره کس دیگه ای بنویسه و به اسم اون اپلود کنه؟
ناظر عزیز من در همان آغاز نوشته گفته ام که این کاری متفاوت است. علت آن هم این است که من چهار سال پیش در آستانه انتخابات قبلی دوست قلمی آقای ابطحی بودم و دائم با هم ایمیل رد و بدل می کردیم. مخالفت من با حضور آقای معین و ماجرای حکم حکومتی که پیش امد باعث شد رابطه مان قطع شود. این نوشته در واقع نامه ایست خطاب به یک دوست مکاتبه ای قدیمی و لذا از چارچوب کار های من بیرون است. گاهی تنوع بد نیست. قبول دارید؟
شهیر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-13-2009, 08:31 AM   #21
alihallo

alihallo's Avatar

تشکرها: 2,773
در 1,610 پست 4,907 بار تشکر شده
Points: 23,612, Level: 94 Points: 23,612, Level: 94 Points: 23,612, Level: 94

با عرض ادب و احترام؛

مجمع روحانیون مبارز رسما" حمایت خود را از کاندیداتوری میر حسین موسوی اعلام نمود. با توجه به اینکه جناب ابطحی عضو این مجمع می باشند و حمایت خود را علنی از جناب کروبی اعلام نموده اند، این پارادوکس آشکار چه پاسخی دارد؟؟؟؟؟ حال این کلاف سر در گم تصمیم گیری جناب ابطحی بیچیده تر نگردید؟؟؟؟؟ به لینک ذیل عنایت بفرمائید. با تشکر/

مجمع روحانیون مبارز

alihallo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از alihallo بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-13-2009, 09:14 AM   #22
mory291

mory291's Avatar

تشکرها: 6,913
در 2,363 پست 14,849 بار تشکر شده
Points: 32,301, Level: 100 Points: 32,301, Level: 100 Points: 32,301, Level: 100
Activity: 71%
Activity: 71% Activity: 71% Activity: 71%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط حاجی جفرسون نمایش پست ها
شهاب جان همان بهتر ابطحی رفت اردوگاه کروبی! آدم رفیق مثل این داشته باشه دشمن نمی خواد- با عرض پوزش عین شریک دزد و رفیق غافله.بجای دلگرمی این همه آیه یاس و نا امیدی.
آقاي ابطحي در اردوگاه اصلاح طلبان بر همان صندلي*** خانم رجبي در اردوگاه راستگرايان نشسته است و از همان منطق هم بر خوردار است. اما تفاوتش اين است كه در جناح راست ، خودي ها{خانم}*** رجبي را هو نمي كنند ، يا اگر هم خورده اي مي گيرند ، اين كار را در خفا مي كنند. اما ما بد جوري اشتباهات را را به رخ دوستان مي كشيم كه گاهي خوراك دشمنان مي شود!
بيچاره اين شيخ ما مي خواسته يك مگس را از روي دماغ خاتمي بپراند. اشكال كارش اين است كه نمي داند اين كار را بايد با تكان دادن كلينكس انجام داد نه با پرتاب پاره آجر! خوب آدمي است ديگر! گاهي اوقات بر خوردش را ندارد! چه مي شود كرد ! براي شما پيش نيومده تا حالا؟
قدیمی 04-13-2009, 02:17 PM   #23
ناظر

ناظر's Avatar

تشکرها: 80
در 22 پست 50 بار تشکر شده
Points: 1,521, Level: 22 Points: 1,521, Level: 22 Points: 1,521, Level: 22

نقل قول:
نوشته اصلی توسط شهیر نمایش پست ها
ناظر عزیز من در همان آغاز نوشته گفته ام که این کاری متفاوت است. علت آن هم این است که من چهار سال پیش در آستانه انتخابات قبلی دوست قلمی آقای ابطحی بودم و دائم با هم ایمیل رد و بدل می کردیم. مخالفت من با حضور آقای معین و ماجرای حکم حکومتی که پیش امد باعث شد رابطه مان قطع شود. این نوشته در واقع نامه ایست خطاب به یک دوست مکاتبه ای قدیمی و لذا از چارچوب کار های من بیرون است. گاهی تنوع بد نیست. قبول دارید؟
شهیر عزیز ، خب اگه موافق تنوع (تا حدی طلبی)باشیم میتونیم به آقای ابطحی هم حق بدیم که در چارچوبش ( یا چارچوبهاش) تنوع ایجاد کنه.
ناظر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 04-13-2009, 11:10 PM   #24
youme

youme's Avatar

تشکرها: 1,288
در 551 پست 1,417 بار تشکر شده
Points: 9,086, Level: 64 Points: 9,086, Level: 64 Points: 9,086, Level: 64

من کامنتی برای اطلاع رسانی این یادداشت در صفحه نظرات سایت آقای ابطحی قرار داده، آدرس صفحه حاضر را در آن ذکر کردم.
کامنت من منتشر نگردید که نشان از توجه ویژه آقای ابطحی به موضوع داشته است. مطمئنا ایشان از این صفحه بازدید داشته و از نظرات دوستان مطلعند.
شخصا با احترام به نظر آقای ابطحی به عنوان یک فرد حقیقی، معتقدم بار معنایی حرکت ایشان بنا به شخصیت حقوقی و سابقه مشخصی که دارند به صراحت تعارض با نظر آقای خاتمی تعبیر می شود و بر حرکت یکپارچه اصلاحات تاثیر مخرب خواهد داشت.
اکثریت نظرات منتشر شده در سایت ایشان نیز از نظرات دوستان در فوروم ایران آمریکا پیروی می کند.

بخش نظرات سایت آقای ابطحی:
http://www.webneveshteha.com/qanda.asp
این کاربر از youme بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 04-13-2009, 11:17 PM   #25
شهاب

ببخشید یومی جان من متوجه نشدم. شما در سایت آقای ابطحی لینک این مقاله را گذاشتید و منتشر نشد؟ اگر نظرات افراد هم با همین نوشته همخوانی دارد و خود آقای ابطحی هم که سر آمد دموکرات ها هستند پس چرا منتشر نشد. این که نه توهینی درش هست نه جعل خبری نه چیزی.
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع