آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار سرگرمی > سرگرمی

پاسخ
    نمایش ها: 770 - پاسخ ها: 18  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-08-2019, 08:53 AM   #1
صادق

تشکرها: 5,550
در 2,205 پست 10,158 بار تشکر شده
Points: 24,173, Level: 94 Points: 24,173, Level: 94 Points: 24,173, Level: 94
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض فرمانده آمریکایی ایران را با چین و روسیه مقایسه میکند و برخی با امارات و قطر !

به گزارش فارس، «جوزف دانفورد»، رئیس‌ ستاد مشترک ارتش آمریکا در نشست اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا درباره توانمندی‌های نظامی ایران اظهارنظر کرد.

یک خبرنگار از آقای دانفورد پرسید: «بسیار مایلم ارزیابی شما را از توانمندی‌های [نظامی] ایران بدانم. تابستان امسال آنها یک پهپاد پیشرفته و گران‌قیمت آمریکا را با فناوری‌های خودشان سرنگون کردند. آیا این موضوع شما را متعجب نکرد؟ به عنوان یک دشمن، آنها را چطور ارزیابی می‌کنید؟»

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در پاسخ گفت: «آن تجهیزات (پهپاد آمریکایی) برای استفاده در مبارزه‌های پیشرفته طراحی نشده بود. تجهیزاتی که آنها سرنگون کردند، ابزارهای لازم برای محافظت از خودش را نداشت. برای تأمین آگاهی از مسائل دریانوردی در یک منطقه بی‌خطر طراحی شده بود. این مسئله مهمی است که مردم باید بدانند.»

دانفورد در ادامه گفت: «این را می‌توانم بگویم که ایران تلاش‌های زیادی برای توسعه توانمندی‌های خود در زمینه موشک‌های بالیستیک، توانمندی‌ موشک‌های کروز و توانمندی‌های سایبری کرده است. من به این توانمندی‌ها احترام می‌گذارم، ولی توانمندی‌های آنها در هر کدام از این زمینه‌های کارکردی را در حال حاضر در حد توانایی‌های روسیه و چین نمی‌دانم.»

وی در ادامه، درباره سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران تصریح کرد: «در زمینه سایبری هم همین‌طور است. آنها توانمندی‌های سایبری خودشان را توسعه داده‌اند ولی من ایران را در همان طبقه چین و روسیه قرار نمی‌دهم. بنابراین، یکبار دیگر بگویم ما پول می‌گیریم که توانمندی‌های بالقوه دشمنانمان را شناسایی کنیم، ولی از توانایی ایران در سرنگون کردن آن سامانه خاص (پهپاد آمریکا) شگفت‌زده نشدم؛ اینکه این اقدام نشان‌دهنده بلوغ آنها از لحاظ توانمندی‌های نظامی است هم مایه شگفتی من نبود.»

در نخستین ساعات بامداد ۳۰خرداد یک فروند پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا پس از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبروی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد.

این پهپاد با آتش سامانه پدافند موشکی «سوم خرداد» نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مورد هدف قرار گرفته و ساقط شده است.

سامانه پدافندی سوم خرداد، یک سامانه پدافند موشکی با قابلیت تحرک بالا است که در سال ۱۳۹۳ توسط نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رونمایی شد.

این سامانه پدافندی میان برد برای انهدام انواع اهداف هوایی در ارتفاع متوسط است که از قابلیت درگیری با اهداف تا ارتفاع ۲۷ کیلومتری برخوردار است. سامانه پدافندی «سوم خرداد» قابلیت انهدام اهداف را در برد ۷۵ کیلومتری دارد و می‌تواند به طور همزمان با ۴ هدف درگیر شود.

مقابله با هواپیماهای تاکتیکی و استراتژیک، بالگرد، موشک های کروز و پهپاد از جمله ماموریت‌های این سامانه است که می تواند در شرایط جنگ الکترونیک نیز به خوبی اهداف خود را سرنگون کند.
ارسال شده توسط تلفن همراه
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-08-2019, 10:10 AM   #2
mehdi

تشکرها: 2,767
در 1,762 پست 8,013 بار تشکر شده
Points: 19,180, Level: 87 Points: 19,180, Level: 87 Points: 19,180, Level: 87
پیش فرض پاسخ : فرمانده آمریکایی ایران را با چین و روسیه مقایسه میکند و برخی با امارات و قطر !

یک زمانی در تاریخ خواهند نوشت، در این سرزمین کسانی زندگی می کردند که با جملات زیر که جملات تخفیفی است به اوج هیجان می رسیدند و تیترهای اغراق آمیز می ساختند:

نقل قول:
نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
در حال حاضر در حد توانایی‌های روسیه و چین نمی‌دانم.»
نقل قول:
ولی من ایران را در همان طبقه چین و روسیه قرار نمی‌دهم.
mehdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-09-2019, 02:39 PM   #3
صادق

پیش فرض پاسخ : فرمانده آمریکایی ایران را با چین و روسیه مقایسه میکند و برخی با امارات و قطر !

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
یک زمانی در تاریخ خواهند نوشت، در این سرزمین کسانی زندگی می کردند که با جملات زیر که جملات تخفیفی است به اوج هیجان می رسیدند و تیترهای اغراق آمیز می ساختند:
من اگر گفتم فوتبال آقا مهدی از مارادونا ضعیفتر است به معنی تخفیف آقا مهدی نیست بلکه برعکس نشاندهنده تعظیم آقا مهدی هست .چون فوتبال ایشان را به اندازه ای از قدرت ارزیابی کرده ام که اسم ایشان را کنار یکی از اسطوره های فوتبال می آورم و بطور خلاصه اصلا ایشان را قابل برای مقایسه دانسته ام .
یادتان باشد همین آمریکاییها در باره کشورهای دیگر خاورمیانه و از جمله از الگوهای سیاسی برخیها مثل عربستان چه میگویند .!
میگویند ارتش عربستان با چندین برابر هزینه نظامی نسبت به ایران ! حتی قابلیت جنگ با پاکت کاغذی را ندارد ! میگویند اگر آمریکاییها نباشند عربستانی ها ظرف دو هفته باید فارسی حرف بزنند !
اما همین آمریکاییها وقتی به قدرت نظامی ایران میرسند آنرا در مقایسه با چین و روسیه قرار داده میگویند هنوز به قدرت چین و روسیه نرسیده و ضعیفتر است .
البته من فکر میکنم خود شما به خوبی این نکات را میدانید و این حرف شما بیشتر به کرکری خواندن طرفداران پرسپولیس و استقلال شبیه است .بقول مولوی :
چون غرض آمد هنر پوشیده شد ---------صد حجاب از دل به سوی دیده شد
این کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 09-09-2019, 04:22 PM   #4
mehdi

نقل قول:
البته من فکر میکنم خود شما به خوبی این نکات را میدانید و این حرف شما بیشتر به کرکری خواندن طرفداران پرسپولیس و استقلال شبیه است.
چون مثال فوتبالی زدید، من هم مثل فوتبالی بزنم. مثل این است که یکی بگوید ما چون با پرتقال و اسپانیا هم گروه شده ایم و اسم مان کنار هم آمده فوتبال ما در سطح آنها است.
نخیر. من از آنهایی نیستم که از شکست یک بر صفر مقابل اسپانیا خوشحال شوم و به خیابان بیایم و توجیهم این باشد که ببینید در چه حدی هستیم که از اسپانیا یک بر صفر شکست خوردیم.
طرف صراحتاً می گوید، ایران را در کلاس چین و روسیه قرار نمی دهم که معنای کاملاً مشخصی دارد. بعد اینجا عده ای چون اسم ایران در کناز چین و روسیه آمده به وجد می آیند.

متن گفتگوی مورد نظر:
نقل قول:
Q: Thank you very much, David. I’m Barbara Slavin. I direct a program on Iran at the Atlantic Council.

General Dunford, I would be very interested to get from you your evaluation of Iranian capabilities. Over the summer they shot down a very sophisticated and expensive American drone with their own technology. Were you surprised by that? How would you rate them in terms of an adversary in the region?

DUNFORD: Yeah. First of all, that—you know, that particular capability was designed to be employed in a high-end fight, right? So that—the capability that they shot down did not have its own self-protection. And it was—it was really designed to provide maritime domain awareness in a relatively benign environment. That’s an important point for people to understand in terms of that capability. I would argue that Iran has made great efforts to develop their ballistic missiles, their cruise missile capability, their cyber capabilities, electronic warfare capability. I respect those capabilities, but I wouldn’t put them anywhere near the capabilities of a Russia or a China at this time, in any one of those functional areas.

SANGER: And cyber as well?

DUNFORD: And in cyber as well. They’ve developed cyber capabilities, but I wouldn’t put them in the same category as China or Russia from a cyber capabilities perspective. So again, I think we get paid to respect any potential adversary’s capabilities. But I was not surprised at Iran’s ability to shoot down that particular system, nor did that reflect a high degree of maturity in terms of capability.
این کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 09-09-2019, 04:34 PM   #5
صادق

نقل قول:
چون مثال فوتبالی زدید، من هم مثل فوتبالی بزنم. مثل این است که یکی بگوید ما چون با پرتقال و اسپانیا هم گروه شده ایم و اسم مان کنار هم آمده فوتبال ما در سطح آنها است.
نخیر. من از آنهایی نیستم که از شکست یک بر صفر مقابل اسپانیا خوشحال شوم و به خیابان بیایم و توجیهم این باشد که ببینید در چه حدی هستیم که از اسپانیا یک بر صفر شکست خوردیم.
طرف صراحتاً می گوید، ایران را در کلاس چین و روسیه قرار نمی دهم که معنای کاملاً مشخصی دارد. بعد اینجا عده ای چون اسم ایران در کناز چین و روسیه آمده به وجد می آیند.

متن گفتگوی مورد نظر:
این احتمالا یک تفاوت شخصی هست .
من از اینکه فقط یک بر صفر از اسپانیا یا آرژانتین در حضور لیونل مسی باختیم خوشحالم . اغلب نیمه پر لیوان را می بینم .
و اظهار احترام فرمانده آمریکایی را در برابر سرکوفتی که به عربستان سعودی زده میشود نشانه پیشرفت میدانم .
قدیمی 09-09-2019, 04:50 PM   #6
mehdi

نقل قول:
این احتمالا یک تفاوت شخصی هست .
من از اینکه فقط یک بر صفر از اسپانیا یا آرژانتین در حضور لیونل مسی باختیم خوشحالم . اغلب نیمه پر لیوان را می بینم .
و اظهار احترام فرمانده آمریکایی را در برابر سرکوفتی که به عربستان سعودی زده میشود نشانه پیشرفت میدانم .
خوب خوشحال باشید ولی باخت یک بر صفر به اسپانیا و آمدن نام ایران کنار اسپانیا و پرتقال، فوتبال ایران را در کلاس فوتیال اسپانیا و پرتقال قرار نمی دهد.
به همان ترتیب آمدن نام ایران در کنار روسیه و چین، نیروهای نظامی ایران را در کلاس چین و روسیه قرار نمی دهد.
البته به قول خودتان
نقل قول:
خود شما به خوبی این نکات را میدانید و این حرف شما بیشتر به کرکری خواندن طرفداران پرسپولیس و استقلال شبیه است
اگر این طور نبود تاپیک را در بخش نظامی ایجاد می کردید نه سرگرمی.
راستی بد نیست این تاپیک را هم بخوانیم تا ببینیم نتیجه خوشحالی برای باخت چه خواهد شد؟
قدیمی 09-09-2019, 07:04 PM   #7
صادق

نقل قول:
خوب خوشحال باشید ولی باخت یک بر صفر به اسپانیا و آمدن نام ایران کنار اسپانیا و پرتقال، فوتبال ایران را در کلاس فوتیال اسپانیا و پرتقال قرار نمی دهد.
به همان ترتیب آمدن نام ایران در کنار روسیه و چین، نیروهای نظامی ایران را در کلاس چین و روسیه قرار نمی دهد.
اما از کلاس همسایگان بسیار بالاتر قرار میدهد آنهم بقول خبرنگار با
with their own technology

نقل قول:
اگر این طور نبود تاپیک را در بخش نظامی ایجاد می کردید نه سرگرمی.
در سرنگار نظامی ایجاد نکردم چون حاوی اطلاعات نظامی برخلاف بیشتر محتویات آن قسمت نیست . اما خبری جالب و سرگرم کننده و حتی خوشحال کننده هست .
اما از همه اینها گذشته من به اساس خبر فارس شک داشتم و احتمال دروغ بودنش را میدادم . اینجا گذاشتم تا دوستان صحت و سقم اونرا بررسی کنند . خیلی ممنون از بررسی که کردید .
قدیمی 09-09-2019, 07:57 PM   #8
mehdi

نقل قول:
اما از کلاس همسایگان بسیار بالاتر قرار میدهد آنهم بقول خبرنگار با
with their own technology
کدام همسایگان؟
ما حداقل دو همسایه داریم که در کلاس بالاتری از ما فعالیت می کنند. اولی ترکیه است و دومی پاکستان.
سایر همسایگان را هم دست کم نگیرید، از ما گفتن.
3 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-09-2019, 10:09 PM   #9
صادق

نقل قول:
کدام همسایگان؟
ما حداقل دو همسایه داریم که در کلاس بالاتری از ما فعالیت می کنند. اولی ترکیه است و دومی پاکستان.
سایر همسایگان را هم دست کم نگیرید، از ما گفتن.
ممکن هست در کلاس بالاتری باشند اما with their own technology
مزه دیگری دارد اونهم با تحریمهای شدید و تازه میزان بودجه ای که نسبت به کشورهای منطقه به امور نظامی اختصاص داده میشود .
برای همین است که فکر میکنم اگر تمرکز خودمان را به جای راضی کردن آمریکا به فساد زدایی و شایسته سالاری بدهیم پدرجد آمریکا هم هیچ غلطی نمیتواند بکند .منتهی این " اگر " خیلی مهم است .
قدیمی 09-10-2019, 08:47 AM   #10
mehdi

نقل قول:
ممکن هست در کلاس بالاتری باشند اما with their own technology
مزه دیگری دارد اونهم با تحریمهای شدید و تازه میزان بودجه ای که نسبت به کشورهای منطقه به امور نظامی اختصاص داده میشود .
برای همین است که فکر میکنم اگر تمرکز خودمان را به جای راضی کردن آمریکا به فساد زدایی و شایسته سالاری بدهیم پدرجد آمریکا هم هیچ غلطی نمیتواند بکند .منتهی این " اگر " خیلی مهم است .
ممکن است برای من و شما و باربارا اسلاوین own technology باشد ولی برای کسی مثل دانفورد که در بالاترین سطح نظامی فعالیت می کند. ردپای تکنولوژی های دیگران مشخص است. همین سامانه سوم خرداد، ترکیبی از موشک های ارتقاء یافته استاندارد آمریکایی و سیستم راداری ارتقاء یافته روسی است.
احتمالاً درک مان از تکنولوژی هم مانند درک مان از استقلال است. یعنی صفر و صدی است.
بودجه که شفاف نیست و نمی شود اظهار نظر قطعی داشت ولی اگر پایین هم باشد تعجبی ندارد. چون توان اقتصادی کشور در نتیجه درگیری دائمی با دیگران دچار مشکلات جدی است و وارد کردن فشار بیش از حد به اقتصاد مشکلات آن را افزایش خواهد داد.
نمی دانم چه نیتی دارید که عمداً از واژه های دروغ محض و اغراق آمیز مانند راضی کردن آمریکا استفاده می کنید. قبلاً گفته ام بدون اصلاح روابط خارجی و کاهش تنش امکان مبارزه با فساد و شایسته سالاری نیست. مبارزه با فساد تضادهای درونی حاکمیت را تشدید می کند و جناح های مختلف را که همگی درگیر فساداند به جان هم می اندازد و آن ذره اعتمادی را هم که بخشی از جامعه به حاکمیت دارد، نابود خواهد کرد. به صورت استعاری آیا کسی که از بیرون مشت و لگد می خورد، توان عمل جراحی دارد؟
ضمن اینکه مبارزه با فساد یک برنامه بلندمدت باید باشد و در کوتاه مدت نه جواب خواهد داد و نه امکان پذیر است. اگر خوانده باشید شاه هم برنامه مبارزه با فساد راه انداخت ولی همان برنامه بلای جانش شد و آتش را شعله ور تر کرد.
قدیمی 09-10-2019, 08:27 PM   #11
صادق

نقل قول:
ممکن است برای من و شما و باربارا اسلاوین own technology باشد ولی برای کسی مثل دانفورد که در بالاترین سطح نظامی فعالیت می کند. ردپای تکنولوژی های دیگران مشخص است. همین سامانه سوم خرداد، ترکیبی از موشک های ارتقاء یافته استاندارد آمریکایی و سیستم راداری ارتقاء یافته روسی است.
احتمالاً درک مان از تکنولوژی هم مانند درک مان از استقلال است. یعنی صفر و صدی است.
.
همین ترکیب موشک میشود تکنولوژی خودی که ظاهرا تاثیر گذار هم بوده . در باره درک از استقلال قرار بود شما توضیح بفرمایید . در اینجا و بعد پاسخ مجدد در اینجا یعنی دو پست بعد تر . در این مورد همچنان منتظرم
نقل قول:
بودجه که شفاف نیست و نمی شود اظهار نظر قطعی داشت ولی اگر پایین هم باشد تعجبی ندارد. چون توان اقتصادی کشور در نتیجه درگیری دائمی با دیگران دچار مشکلات جدی است و وارد کردن فشار بیش از حد به اقتصاد مشکلات آن را افزایش خواهد داد.
همینکه قبول دارید میزان بودجه نظامی ایران کمتر از کشورهای همسایه است خوب است اما توجه داشته باشد مانند برخی نیروی نظامی ایران را ناتوان از جنگ با پاکت کاغذی قلمداد نمیکنند و از خواسته های آمریکا محدود کردن توان نظامی ایران است .
نقل قول:
نمی دانم چه نیتی دارید که عمداً از واژه های دروغ محض و اغراق آمیز مانند راضی کردن آمریکا استفاده می کنید. .
اولا پیشنهاد میکنم از واژه های توهین آمیز مثل دروغ محض استفاده نکنید .
ثانیا اگر این دروغ محض است لطفا دروغ بودن آنرا نشان دهید . شما که اینقدر دقت نظر و تمرکز فکر دارید که به سرعت بفرمایید سعید لیلاز اقتصاددان نیست و من هم البته قبول کردم . پس چرا این دروغ محض را افشا نمیکنید !
یادتان باشد من این دروغ محض (به قول شما ) را قبلا و چندین بار بصورت سئوالی مطرح کردم و تاکنون جوابی نگرفته ام !
توجه بفرمایید در اینجا و اینجا و اینجا و اینجا
وحالا چندباره مطرح میکنم . لطفا بدون تنش عصبی و ناراحتی به این پرسش من پاسخ دهید تا دروغ محضی که من گفتم در مورد "راضی کردن آمریکا " افشا شود .

شما بعنوان حاکم تام الاختیار ایران میخواهید به راه ویتنام بروید .
آنگاه در باره برنامه 1- هسته ای 2- موشکی 3- بازوهای منطقه ای چه تصمیمی میگیرید تا با آمریکا به تفاهم برسید ؟!

نقل قول:
قبلاً گفته ام بدون اصلاح روابط خارجی و کاهش تنش امکان مبارزه با فساد و شایسته سالاری نیست. مبارزه با فساد تضادهای درونی حاکمیت را تشدید می کند و جناح های مختلف را که همگی درگیر فساداند به جان هم می اندازد و آن ذره اعتمادی را هم که بخشی از جامعه به حاکمیت دارد، نابود خواهد کرد. به صورت استعاری آیا کسی که از بیرون مشت و لگد می خورد، توان عمل جراحی دارد؟
ضمن اینکه مبارزه با فساد یک برنامه بلندمدت باید باشد و در کوتاه مدت نه جواب خواهد داد و نه امکان پذیر است. اگر خوانده باشید شاه هم برنامه مبارزه با فساد راه انداخت ولی همان برنامه بلای جانش شد و آتش را شعله ور تر کرد.
بله آقا مهدی قبلا گفتید و من قبول ندارم . شما میفرمایید مبارزه با فساد نیازمند برنامه دراز مدت است .
بسیار درست میفرمایید اما این رابطه زیاد ( نه اینکه اصلا رابطه نداشته باشد ) با وجود یا عدم تنش با آمریکا ندارد .
اصل مبارزه با فساد اصلاح و نظارت بر اجرای قوانین است . مثلا اگر قانون بانکداری اسلامی را که خودتان معیوب بودن آنرا به نقل از پویا ناظران نشان دادید چه ربطی به تنش با آمریکا دارد ؟! آیا نمیشود این قانون را اصلاح و اجرا کرد ؟!
یا گفته میشود بسیاری از قاچاقها از مسیر گمرک انجام میشود ! آیا مدرنیزه و نظارت بر گمرک نیاز به رابطه با آمریکا دارد ؟! یا نظارت و تشدید بر وصول مالیات ربطی به تنش زدایی دارد ؟!
نخیر اینها همگی مشکلات داخلی است . من که اقتصاد دان نیستم اما فکر میکنم اگر جمعی از اقتصاددانهایی با گرایش عدالتخواهانه برنامه ای بنویسند بسیاری از مشکلات را حل میکند .ما برنامه اقتصادی میخواهیم" عدالت محور و تولید محور " و این ربطی به وجود یا عدم تنش با آمریکا ندارد .
خلاصه کلام کاش افرادی بودند که مثل ترکیب سامانه های موشکی روسی و آمریکایی می آمدند و برنامه های ضد فساد سوئدی نروژی چینی و سنگاپوری را ترکیب میکردند تا به سامانه سوم خرداد اقتصادی میرسیدیم
قدیمی 09-11-2019, 07:52 AM   #12
mehdi

نقل قول:
اولا پیشنهاد میکنم از واژه های توهین آمیز مثل دروغ محض استفاده نکنید .
ثانیا اگر این دروغ محض است لطفا دروغ بودن آنرا نشان دهید . شما که اینقدر دقت نظر و تمرکز فکر دارید که به سرعت بفرمایید سعید لیلاز اقتصاددان نیست و من هم البته قبول کردم . پس چرا این دروغ محض را افشا نمیکنید !
rainbowed:
نه تنها دروغ محض است. بلکه دروغ شرم آور و خجالت آور است. جنابعالی فرموده اید:
نقل قول:
اگر تمرکز خودمان را به جای راضی کردن آمریکا ...
40 سال است تمرکز ما راضی کردن آمریکا نیست. بعد تازه شما می فرمایید تمرکز رضایت آمریکا است. خوب بفرمایید اثبات بفرمایید. ادعا را شما کرده اید.
شما بیایید یک چیز توهین آمیز و تحریک آمیز بنویسید و دیگران وقت بگذارند اشتباه بودن آن را نشان بدهند.

نقل قول:
ترکیب سامانه های موشکی روسی و آمریکایی
می خواستم به همین جا برسیم که بپذیرید ترکیب اینها هم می تواند تکنولوژی باشد. در نتیجه ترکیه و پاکستانی که جت نظامی می سازند، با تکنولوژی خودشان می سازند.

نقل قول:
بله آقا مهدی قبلا گفتید و من قبول ندارم . شما میفرمایید مبارزه با فساد نیازمند برنامه دراز مدت است .
بسیار درست میفرمایید اما این رابطه زیاد ( نه اینکه اصلا رابطه نداشته باشد ) با وجود یا عدم تنش با آمریکا ندارد .
اصل مبارزه با فساد اصلاح و نظارت بر اجرای قوانین است . مثلا اگر قانون بانکداری اسلامی را که خودتان معیوب بودن آنرا به نقل از پویا ناظران نشان دادید چه ربطی به تنش با آمریکا دارد ؟! آیا نمیشود این قانون را اصلاح و اجرا کرد ؟!
یا گفته میشود بسیاری از قاچاقها از مسیر گمرک انجام میشود ! آیا مدرنیزه و نظارت بر گمرک نیاز به رابطه با آمریکا دارد ؟! یا نظارت و تشدید بر وصول مالیات ربطی به تنش زدایی دارد ؟!
نخیر اینها همگی مشکلات داخلی است . من که اقتصاد دان نیستم اما فکر میکنم اگر جمعی از اقتصاددانهایی با گرایش عدالتخواهانه برنامه ای بنویسند بسیاری از مشکلات را حل میکند .ما برنامه اقتصادی میخواهیم" عدالت محور و تولید محور " و این ربطی به وجود یا عدم تنش با آمریکا ندارد .
خلاصه کلام کاش افرادی بودند که مثل ترکیب سامانه های موشکی روسی و آمریکایی می آمدند و برنامه های ضد فساد سوئدی نروژی چینی و سنگاپوری را ترکیب میکردند تا به سامانه سوم خرداد اقتصادی میرسیدیم
خوب بفرمایید اجرا بکنید. ما هم منتظریم. چهار سال بعد می آییم حال همدیگر را می پرسیم. آیا کسی که از بیرون مشت و لگد می خورد، توان عمل جراحی دارد؟
قدیمی 09-11-2019, 07:58 AM   #13
صادق

نقل قول:
خوب بفرمایید اجرا بکنید. ما هم منتظریم. چهار سال بعد می آییم حال همدیگر را می پرسیم.
سوالتان را هم جواب داده ایم. بیخودی در این تاپیک و آن تاپیک تکرار نکنید که سوالم بی پاسخ ماند.
نخیر جواب ندادید .! اگر قبلا جواب داده باشید میتوانید همینجا بطور خلاصه و صریح بنویسید .جهت تمرکز بیشتر دوباره می آورم .بقیه مسائل خیلی مهم نیست .لطفا مختصر و مفید پاسخ بدهید .

آنگاه در باره برنامه 1- هسته ای 2- موشکی 3- بازوهای منطقه ای چه تصمیمی میگیرید تا با آمریکا به تفاهم برسید ؟
!
قدیمی 09-11-2019, 09:28 AM   #14
mehdi

نقل قول:
نخیر جواب ندادید .! اگر قبلا جواب داده باشید میتوانید همینجا بطور خلاصه و صریح بنویسید .جهت تمرکز بیشتر دوباره می آورم .بقیه مسائل خیلی مهم نیست .لطفا مختصر و مفید پاسخ بدهید .

آنگاه در باره برنامه 1- هسته ای 2- موشکی 3- بازوهای منطقه ای چه تصمیمی میگیرید تا با آمریکا به تفاهم برسید ؟
!
شما که می خواهید آن تاپیک را خلاصه بکنید. این سوال هم در ذهن تان باشد. هم من و هم آقا سامان پاسخش را داده ایم (به خصوص در تاپیک اولیه که به انحراف کشیده شد). تکرار مکرر سوالی که پاسخش داده شده است آن هم در تاپیک های بی ربط، به سوال شما و شخص شما اعتبار نخواهد داد. تنها نشان خواهد داد که شما به پاسخ ها بی توجه هستید و دنبال ماموریت درونی خودتان.
البته من اگر فرصت مناسبی پیدا کنم، به صورت تاریخی نشان خواهم داد که بازوهای منطقه ای و جهانی چه عاقبتی خواهند داشت. به طور نمونه دوستان خوب است عاقبت دخالت کوبا در آنگولا را پیگیری کنند.
قدیمی 09-11-2019, 09:46 AM   #15
صادق

نقل قول:
شما که می خواهید آن تاپیک را خلاصه بکنید. این سوال هم در ذهن تان باشد. هم من و هم آقا سامان پاسخش را داده ایم (به خصوص در تاپیک اولیه که به انحراف کشیده شد). تکرار مکرر سوالی که پاسخش داده شده است آن هم در تاپیک های بی ربط، به سوال شما و شخص شما اعتبار نخواهد داد. تنها نشان خواهد داد که شما به پاسخ ها بی توجه هستید و دنبال ماموریت درونی خودتان.
البته من اگر فرصت مناسبی پیدا کنم، به صورت تاریخی نشان خواهم داد که بازوهای منطقه ای و جهانی چه عاقبتی خواهند داشت. به طور نمونه دوستان خوب است عاقبت دخالت کوبا در آنگولا را پیگیری کنند.
جالب است . حاضرید چندین سطر بنویسید اما خلاصه جوابی که معتقدید قبلا داده شده را ننویسید !
هم شما به سئوال من پاسخ ندادید و هم آقا سامان در باره حدیقف آمریکا (که به خوبی و درستی آنرا به سیاست و دیدگاه حکومت ایران ربط دادند ) به این پرسش پاسخ ندادند که آیا این حد یقف فقط به دیدگاه حکومت ایران بستگی دارد ؟! و اصلا به دیدگاه و سیاست دولت آمریکا وابسته نیست ؟! اگر به دیدگاه حکومت آمریکا هم وابسته باشد چگونه ایرانی در جهت منافع آمریکا و اسراییل خواهد بود ؟! ایران 80 میلیونی بزرگ یا کشورهای کوچک و درگیر با هم ؟!
البته در باره مطلب نوشته شما میشود بیشتر گفت اما حاشیه روی بوده و لازم نیست ! میخواهم دستاویزی برای عدم پاسخگویی صریح و واضح وجود نداشته باشد .
قدیمی 09-11-2019, 09:59 AM   #16
mehdi

آقا صادق لطفاً به جای اینکه مطالبه گرباشید و از ما بخواهید حرف ها را خلاصه کنیم، وقت بگذارید و پاسخ های داده شده را در آن تاپیک بخوانید. اتفاقاً در آن تاپیک خلاصه اش را هم نوشته ام.
قدیمی 09-11-2019, 03:17 PM   #17
Saman

Saman's Avatar

تشکرها: 1,711
در 602 پست 3,965 بار تشکر شده
Points: 13,529, Level: 75 Points: 13,529, Level: 75 Points: 13,529, Level: 75
Activity: 70%
Activity: 70% Activity: 70% Activity: 70%

نقل قول:
جالب است . حاضرید چندین سطر بنویسید اما خلاصه جوابی که معتقدید قبلا داده شده را ننویسید !
هم شما به سئوال من پاسخ ندادید و هم آقا سامان در باره حدیقف آمریکا (که به خوبی و درستی آنرا به سیاست و دیدگاه حکومت ایران ربط دادند ) به این پرسش پاسخ ندادند که آیا این حد یقف فقط به دیدگاه حکومت ایران بستگی دارد ؟! و اصلا به دیدگاه و سیاست دولت آمریکا وابسته نیست ؟! اگر به دیدگاه حکومت آمریکا هم وابسته باشد چگونه ایرانی در جهت منافع آمریکا و اسراییل خواهد بود ؟! ایران 80 میلیونی بزرگ یا کشورهای کوچک و درگیر با هم ؟!
البته در باره مطلب نوشته شما میشود بیشتر گفت اما حاشیه روی بوده و لازم نیست ! میخواهم دستاویزی برای عدم پاسخگویی صریح و واضح وجود نداشته باشد .
از این که ربطی به این تاپیک ندارد پیشاپیش عذر می‌خواهم. «حدیقف» آمریکای اوباما فاصله‌ی به قول خودش یک ساله‌ی ایران با بمب بود. وقتی به آن رسید حاضر شد اصلی‌ترین اهرم فشارش بر ایران (تحریم نفتی) را روی میز بگذارد. صادرات نفت ایران به مقدار قبل برگشت و در اولین سال اجرای برجام، اقتصاد ایران بیشترین رشد از سال ۱۹۹۰ به بعد را تجربه کرد. دولت او در جریان حمله به سفارت و کنسولگری عربستان پس از اعدام شیخ نمر مظلوم موضعی بی‌طرفانه گرفت. گفت ایران و عربستان باید منطقه را با هم شریک شوند (جمله‌ای که در حباب واشنگتن دست کمی از کفرگویی ندارد) و ایران را به نشست بین‌المللی برای آینده‌ی سوریه دعوت کرد. این یعنی اوباما هیچ خواسته‌ی دیگری را دنبال نمی‌کرد؟‌ البته که می‌کرد. برای همین دنبال مذاکره بر سر چیزهای دیگر هم بود؛ ولی اصلی‌ترین کارت بازیش را که همه‌ی جناح‌های ایران بر سر اهمیت آن اتفاق نظر داشتند و از همین رو مذاکرات مخفی پیش از انتخاب روحانی و در حالی که شخص او از آن اطلاعی نداشت شروع شده بود را بر سر مسأله‌ی هسته‌ای روی میز معامله گذاشت. «حدیقف» آمریکای ترامپ اما ظاهراً پارسال همین موقع آن لیست ۱۲ گانه‌ی کذایی مایک پمپئو بود که بعدها یکی دیگر هم به آن اضافه کرد. البته مطمئنم شخص ترامپ روحش هم از آن لیست خبر نداشت. این که امروز صبح «حدیقف» ترامپ کجاست را آخرین برنامه‌ای که در فاکس دیده، اوضاع مزاجش بعد از چیزبرگری که دیشب خورده یا این که آخرین کسی که با او تلفنی حرف زده تاکر کارلسون بوده یا شلدون ادلسون یا بی‌بی نتانیاهو تعیین می‌کند؛ اما می‌توان مطمئن بود هیچ چیز به اندازه‌ی نمایش یک دیدار دوجانبه و دست‌دادن و دوربین‌های تلویزیونی برایش لذت‌بخش نیست. خلاصه این که به قول شهیر از «حدیقف» کدام آمریکا صحبت می‌کنید؟ همان طوز که در سال‌های جنگ ایران و عراق، «حدیقف» عده‌ای یک عملیات موفق بود، عده‌ی دیگری یک پیروزی بزرگ و برخی دیگر «رفع کامل فتنه»، آمریکا هم با جمعیتی چهار برابر ایران که هر یک از گوشه‌ای از دنیا آمده‌اند و نظام دو حزبیش کشوری یکدست نیست. ضمناً آن سؤال تاپیک جمع‌بندی را مجدد تکرار می‌کنم: لطف کنید و بفرمایید بازدارندگی قابل قبول در برابر قدرتی مانند آمریکا (در ابعاد سیاسی،‌ نظامی، اقتصادی و قدرت نرم) چیست. برنامه‌ی شما برای رسیدن به آن چیست. تا الآن چه میزان از آن محقق شده و به حول و قوه‌ی الهی چه زمانی به نتیجه خواهد رسید. شما می‌فرمایید «حدیقف» آمریکا کجاست و بنده هم با اجازه می‌پرسم «حدیقف» جمهوری اسلامی کجاست.
Saman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از Saman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-14-2019, 12:06 PM   #18
صادق

نقل قول:
آقا صادق لطفاً به جای اینکه مطالبه گرباشید و از ما بخواهید حرف ها را خلاصه کنیم، وقت بگذارید و پاسخ های داده شده را در آن تاپیک بخوانید. اتفاقاً در آن تاپیک خلاصه اش را هم نوشته ام.
چند روز مشکل داشتم . ممنون که کلمه طلبکار را به مطالبه گر تغییر دادید . بالاخره بین بشین و بتمرگ تفاوت هست !
اما من چیزی در باره پاسخ سئوالم ندیدم به ویژه که خلاصه گفته باشید . بهرحال احتمال میدهم که من متوجه نشده باشم . پس لطف کرده و حداقل آن خلاصه را اینجا بگذارید .
ضمنا سیوال دیگرم همچنان پابرجاست . به آن هم توجه داشته باشید . اینجا و اینجا در باره سئوال دیگرم بود .
قدیمی 09-14-2019, 12:23 PM   #19
صادق

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Saman نمایش پست ها
از این که ربطی به این تاپیک ندارد پیشاپیش عذر می‌خواهم. «حدیقف» آمریکای اوباما فاصله‌ی به قول خودش یک ساله‌ی ایران با بمب بود. وقتی به آن رسید حاضر شد اصلی‌ترین اهرم فشارش بر ایران (تحریم نفتی) را روی میز بگذارد. صادرات نفت ایران به مقدار قبل برگشت و در اولین سال اجرای برجام، اقتصاد ایران بیشترین رشد از سال ۱۹۹۰ به بعد را تجربه کرد. دولت او در جریان حمله به سفارت و کنسولگری عربستان پس از اعدام شیخ نمر مظلوم موضعی بی‌طرفانه گرفت. گفت ایران و عربستان باید منطقه را با هم شریک شوند (جمله‌ای که در حباب واشنگتن دست کمی از کفرگویی ندارد) و ایران را به نشست بین‌المللی برای آینده‌ی سوریه دعوت کرد. این یعنی اوباما هیچ خواسته‌ی دیگری را دنبال نمی‌کرد؟‌ البته که می‌کرد. برای همین دنبال مذاکره بر سر چیزهای دیگر هم بود؛ ولی اصلی‌ترین کارت بازیش را که همه‌ی جناح‌های ایران بر سر اهمیت آن اتفاق نظر داشتند و از همین رو مذاکرات مخفی پیش از انتخاب روحانی و در حالی که شخص او از آن اطلاعی نداشت شروع شده بود را بر سر مسأله‌ی هسته‌ای روی میز معامله گذاشت. «حدیقف» آمریکای ترامپ اما ظاهراً پارسال همین موقع آن لیست ۱۲ گانه‌ی کذایی مایک پمپئو بود که بعدها یکی دیگر هم به آن اضافه کرد. البته مطمئنم شخص ترامپ روحش هم از آن لیست خبر نداشت. این که امروز صبح «حدیقف» ترامپ کجاست را آخرین برنامه‌ای که در فاکس دیده، اوضاع مزاجش بعد از چیزبرگری که دیشب خورده یا این که آخرین کسی که با او تلفنی حرف زده تاکر کارلسون بوده یا شلدون ادلسون یا بی‌بی نتانیاهو تعیین می‌کند؛ اما می‌توان مطمئن بود هیچ چیز به اندازه‌ی نمایش یک دیدار دوجانبه و دست‌دادن و دوربین‌های تلویزیونی برایش لذت‌بخش نیست. خلاصه این که به قول شهیر از «حدیقف» کدام آمریکا صحبت می‌کنید؟ همان طوز که در سال‌های جنگ ایران و عراق، «حدیقف» عده‌ای یک عملیات موفق بود، عده‌ی دیگری یک پیروزی بزرگ و برخی دیگر «رفع کامل فتنه»، آمریکا هم با جمعیتی چهار برابر ایران که هر یک از گوشه‌ای از دنیا آمده‌اند و نظام دو حزبیش کشوری یکدست نیست. ضمناً آن سؤال تاپیک جمع‌بندی را مجدد تکرار می‌کنم: لطف کنید و بفرمایید بازدارندگی قابل قبول در برابر قدرتی مانند آمریکا (در ابعاد سیاسی،‌ نظامی، اقتصادی و قدرت نرم) چیست. برنامه‌ی شما برای رسیدن به آن چیست. تا الآن چه میزان از آن محقق شده و به حول و قوه‌ی الهی چه زمانی به نتیجه خواهد رسید. شما می‌فرمایید «حدیقف» آمریکا کجاست و بنده هم با اجازه می‌پرسم «حدیقف» جمهوری اسلامی کجاست.
خیلی ممنون آقا سامان بایت توضیحات مبسوط .
فقط فکر میکنم بدلیل دور شدن از موضوع و ازدیاد حواشی درست متوجه سئوال نشده بودید .
من چندین بار و در واقع از قول آقای خامنه ای گفتم :"حد یقف آمریکا کجاست ؟!"
ابتدا باید برای برگشت به موضوع خلاصه ای بگویم .
حد یقف یعنی انتهای خواسته بعبارتی آخرین درخواست .
موضوع این بود که گروهی همیشه به آقای خامنه ای توصیه میکردند که با آمریکا مذاکره کنند .
هر چند ایشان مجوز مذاکرات موردی متعددی را صادر کردند اما در باره مذاکره در باره تمام مسایل میگفتند که در خواستهای آمریکا یکی دوتا نیست ! بعبارتی انتها ندارد . از هسته ای و موشکی و منطقه ای شروع میکنند و بعد به حقوق بشر و شورای نگهبان و ولایت فقیه میرسند و نهایتا تا به اندازه کافی قوی نشدیم که بازدارندگی داشته باشیم مذاکره همه جانبه به صلاح نیست
(این نقل به مضمون گفته ایشان بود و شخصا فکر میکنم با رفع موضوع هسته ای و موشکی و منطقه ای در همان حقوق بشر کار ایران بعنوان ایران را تمام میکنند . اصلا نیازی به مطرح کردن شورای نگهبان و ولایت فقیه نیست که اتفاقا این موضوعات برای برافروختن تنور حقوق بشر در قسمت ایجاد و تشدید جنگ مذهبی بهتر هم هست )
آنچه شما زحمتش را کشیدید فقط تاکتیکهای متفاوت هر ریاست جمهوری آمریکا بوده و قبلا هم گفتم نه تنها خود جان کری به صراحت همان اهداف ترامپ و بوش و کلینتون را میگوید بلکه افراد زیادی از مشابه بودن استراتژی (یعنی هدف و برنامه ریزی برای رسیدن به هدف ) در آمریکا گفته اند . مثلا صفایی فراهانی به صراحت این را میگوید یا همین اخیرا آقا شهیر گفته اند :" این تصور که با رفتن بولتون سیاست ترامپ نسبت به ایران نرمتر خواهد شد صحیح نیست. نهایتا ترامپ به دنبال وادار کردن حکومت ایران به عقب نشینی در سه جبهه هسته ای، موشکی و منطقه ایست. هر نرمشی هم نشان دهد برای رسیدن به آن اهداف است." همین را مقایسه کنید با سیاست مهار دوجانبه که حدود 30 سال قبل بیل کلینتون اعلام کرد !
خلاصه :منظور از حدیقف آمریکا چیست یعنی کسانی که اصرار بر مذاکره همه جانبه با آمریکا میکنند و آقای خامنه ای را متهم به کار شکنی در تنش زدایی بین ایران و آمریکا مینمایند باید بگویند بطور کلی اگر آمریکاییها چه درخواستی داشتند دیگر نباید قبول کنیم !(این مفهوم سئوال آقای خامنه ای بود و من اضافه میکنم اگر خواسته های اولیه را پذیرفتیم و در شرایط جدیدی قرار گرفتیم اصلا آیا توان و امکان مقاومت در برابر سایر خواسته ها و یا اهداف فعلا بیان نشده آمریکا را خواهیم داشت !؟)
مطلب مرتبط :جو بایدن، داوطلب نامزدی حزب دموکرات آمریکا در مناظره انتخاباتی حزب دموکرات با رقبای خود تلویحا راه حل فدرالیسم را برای افغانستان پیشنهاد کرد

اما در باره حد یقف ایران قبلا خدمتتان گفتم همانطور که آقای خامنه ای گفتند وقتی به توان بازدارندگی رسیدیم و آمریکا از تاثیر بر مسایل داخلی کشور مایوس شد یعنی احساس یاس کرد . بعبارتی وقتی که انگیزه و اقدامات پشتیبانی آمریکا برای تاثیر بر مسائل داخلی ایران مانند همان میزان انگیزه و اقدامات پشتیبانی آمریکا برای تاثیر بر مسائل داخلی چین یا روسیه شد .
در باره وجود یا عدم برنامه و میزان نزدیکی به این هدف اطلاع ندارم (با اجازه آقا مهدی البته ) اما بدلیل تکرار برخی اشتباهات یکسان در برابر مشکلات یکسان به نظرم برنامه ریزی قوی و دقیق وجود ندارد . مثال دلار جهانگیری که تکرار یک اشتباه بود .
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 04:41 PM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.