آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار سیاسی > ایران > تحلیل سیاسی

پاسخ
    نمایش ها: 310 - پاسخ ها: 7  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-14-2019, 03:26 PM   #1
صادق

تشکرها: 5,518
در 2,131 پست 10,017 بار تشکر شده
Points: 23,310, Level: 93 Points: 23,310, Level: 93 Points: 23,310, Level: 93
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض تا به همگان و داخلی‌ها ثابت شود این مقاومت است که در برابر باطل جواب می‌دهد.

آبه شینزو نخست وزیر ژاپن در سفر تاریخی خود به ایران با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند؛ این دیدار از لحاظ صحبت‌های رد و بدل شده و حواشی چند وقت اخیر بین ایران و آمریکا حاوی چندین پیام به دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و مسئولان داخلی بوده که نمیتوان از آن به راحتی گذشت و می‌توان گفت ۶ سخن رهبری در این دیدار جزو کلیدی‌ترین و صریح‌ترین بیانات چند ماه اخیر ایشان بوده است. با هم مرور می‌کنیم:

نخست وزیر ژاپن: من قصد دارم پیام رئیس جمهور آمریکا را به جنابعالی برسانم.

رهبر انقلاب: من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی‌دانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.
ادامه ....
ارسال شده توسط تلفن همراه
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-15-2019, 10:37 AM   #2
هزارچهره

تشکرها: 19,934
در 2,119 پست 13,756 بار تشکر شده
Points: 32,609, Level: 100 Points: 32,609, Level: 100 Points: 32,609, Level: 100
Activity: 38%
Activity: 38% Activity: 38% Activity: 38%
پیش فرض پاسخ : تا به همگان و داخلی‌ها ثابت شود این مقاومت است که در برابر باطل جواب می‌دهد.

من بالشخصه نه به مقامات آمریکایی اعتماد دارم و نه به مقامات ایرانی
این درسته که ترامپ قابل اعتماد نیست. اما مقامات ما هم قابل اعتماد نیستند. جز شعار چیزی جدیدی در صحبتهایشان نیست.
هیچ اراده جدی برای تغییر وضع موجود وجود ندارد. همه با هم خویشاوند هستند و هیچ کدامشان از منافع قدرت دست بردار نیستند.
هزارچهره آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از هزارچهره بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-19-2019, 12:20 AM   #3
mory291

mory291's Avatar

تشکرها: 6,900
در 2,363 پست 14,848 بار تشکر شده
Points: 32,301, Level: 100 Points: 32,301, Level: 100 Points: 32,301, Level: 100
Activity: 71%
Activity: 71% Activity: 71% Activity: 71%
پیش فرض پاسخ : تا به همگان و داخلی‌ها ثابت شود این مقاومت است که در برابر باطل جواب می‌دهد.

با درود
با سپاس از آقا صادق عزیز که با طرح همزمان چند پست داغ با طعم روز ، ما را پس از چند سال که توی ترک بودیم ، دوباره به پای عمل کشید
چند پست موصوف تقریبا همگی تم مشترک دارند : نفی مذاکره با "آمریکای ترامپ"!
کاملا منطقی هم هست که کسی که زیر تعهداتش زده شایسته اعتماد نیست و تا آب رفته را به جوی برنگرداند و هزینه کله شقی اش را ندهد نمی توان به توافق مجدد با او اندیشید!
اما فرمودید _ یا نویسنده مقاله فرمودند _ "مقاومت در مقابل باطل جواب می دهد! " . سوال بنده اینه که فرض بفرمایید که مقاومت جواب داد و ترامپ به غلط کردن افتاد (عزیزم! فرض محال که محال نیست؟!)، قدم بعدی چیه ؟ قراره چه گلی به سر خودمان و دنیا بزنیم که تا امروز می خواستیم بزنیم و نشد؟ آیا همه مشکلات داخلی و خارجی ما حل خواهد شد؟
ونگهی عواقب اقدامات چه کسانی بهانه به ترامپ داده و ما را به لزوم تحمل رنج "مقاومت" کشانده؟ اصلا این "مقاومت" برای چیست و چه کسانی با آن توافق دارند و در عواید و آلامش به تساوی شریکند؟
اجازه بدید بازترش کنم : اگر سوابق و تاریخچه ماجراهایی که ما را به این روز نشانده را ندیده بگیریم ، مطمئنا نتیجه اش هم نوشتن چنان نسخه غلط و درهمی است که اگر سرطان ترامپ ما را نکُشد ، این داروی اشتباه خودی حتما خواهد کُشت! (چنانکه شوروی را بدون فرصت استفاده از زرادخانه هسته ای اش کُشت ...)
تاریخ می گوید که ما در طول 40 سال گذشته (از آغاز چالش تسخیر سفارت آمریکا تا امروز) از هیچ فرصتی در هیچ سطحی برای کاهش تشنج با آمریکا و یا حداقل پیدا کردن دوستان معتبری که امروز با ما منفعت مشترکی داشته باشند که واقعا کنارمان بایستند استفاده نکرده ایم! نه دعوت اوباما برای کاهش تشنج در دوره اولش افاقه کرد (یعنی دقیقا همان روزهایی که دکتر احمدی نژاد می فرمودن : اصلا تحریم نَمَنه ده ؟؟؟) ، و نه عذر خواهی مادلین آلبرایت (وزیر خارجه کلینتون) بابت کودتای 28 مرداد کارساز شد! آیا اینها فرصت مناسبی نبود که بدون وادادگی و تسلیم حداقل سر گفتگو را باز کنیم و در مورد حقوقمان رودررو حرف بزنیم؟ دقیقا هدف و عواید ما از نفی مطلق گفتگو در اون مقاطع چی بود؟ مسئولش کی بود؟ جالب اینجاست که در زمان دولتهای اصولگرا و اصلاح طلب هم قصه کاملا مشابه بود.
در این مدت مسایل داخلی را چطور حل کرده ایم ؟ حتی در ایام پس از برجام تا قبل از دوره ترامپ و یا در دوره کلینتون که گشایشهای نسبی _ و نه خیلی بزرگ_ صورت گرفت و چالش کمتری با امریکا و غرب داشتیم و برخی منابع مالی هم بدستمان رسید، چقدر از فرصت استفاده کردیم و چند مسئله اساسی و زیر بنایی کشور حل شد؟ اختلاسها کمتر شد؟ سفره مردم رنگین تر شد؟ صندوقهای بازنشستگی از ورشکستگی رهیدند؟ بانکها و بودجه کشور شفاف و بروز شدند؟ قوه قضائیه شفاف شد؟ دولت چابک شد؟ مسئله خصولتی ها حل شد؟ فرار مغزها کمتر شد؟ و ...
این کشور دریای مشکلات لاینحل داخلی است و حتی ساده ترین مسائل در این مملکت تبدیل به پیچیده ترین معضلات میشه که بدون تعیین تکلیف به حال خودشون رها شده اند! ظاهرا" ارکان بالا هم مسئولیت حل هیچ مسئله ای _ جز حفظ دشمنی با آمریکا _ را ندارند. البته شعار و وعده برای آینده فراوان دارند! اما بیلان گذشته؟ شما بفرمایید!
من با رهبر موافقم که ترامپ و ادمینستریشن امروزش لایق مذاکره نیستند و نتیجه مذاکره با آنها چیزی جز اطلاف حیثیت و وقت و سرمایه نیست! اما مسئولبن فرصت سوز و مسئولیت گریز و غیر پاسخگوی خودمان هم مرد این میدان نیستند که همپای نسخه مقاومتی که برای مردم مینویسند، راه بیایند! خدا میدونه که بیش از هر چیز نگران روزی هستم که پس از تحمل بدترین مصائب و تحمیل درد و عجز به ضعیف ترین لایه های این اجتماع ، از کارگر بگیر تا بیمار خاص و غیره ، تازه اونوقت نوشداروی جام زهر یا شبه برجامی در عیان یا نهان مطرح بشه _ که کاملا مسبوق به سابقه است که همیشه در منتها درجه فشار رخ داده_ و اون روز باید کلاهمون رو بزاریم بالاتر! داستان پایان جنگ رو که یادتون هست؟ کسی تاوان 6 سال ادامه بیهوده جنگ را داد؟ یا این از اون ساده تره؟
اگر آقایان مرد میدان مقاومتند باید توان تصحیح برخی از رفتارهای خود و دور و بری ها را داشته باشند که حداقل حوصله جامعه خودمان را بیش از این سر نبرند و جامعه را از اضطراب و انفعال خارج کنند. چه کسی تاوان تصمیمات خلق الساعه اقتصادی رو میده که تاثیر تحریم را چند برابر کرده و سفره مردم رو کوچکتر و کوچکتر و کوچکتر؟
چسباندن انگ جاسوس و نفهم به هر منتقدی (چنانکه در یکی دو پست دیگر ارسال شده به صراحت مطرح شده) خطرناک است. کسی که از روی درد انتقاد می کند نفهم نیست! فهم جایی زیر سوال می ره که برای دیگران تعیین تکلیف کنیم، بدون اینکه دردشان را بفهمیم یا برایشان حقی ولو در حد اظهار نظر قایل باشیم!
با پوزش از اطاله کلام
قدیمی 06-19-2019, 09:34 PM   #4
صادق

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mory291 نمایش پست ها
با درود
با سپاس از آقا صادق عزیز که با طرح همزمان چند پست داغ با طعم روز ، ما را پس از چند سال که توی ترک بودیم ، دوباره به پای عمل کشید
چند پست موصوف تقریبا همگی تم مشترک دارند : نفی مذاکره با "آمریکای ترامپ"!
کاملا منطقی هم هست که کسی که زیر تعهداتش زده شایسته اعتماد نیست و تا آب رفته را به جوی برنگرداند و هزینه کله شقی اش را ندهد نمی توان به توافق مجدد با او اندیشید!
اما فرمودید _ یا نویسنده مقاله فرمودند _ "مقاومت در مقابل باطل جواب می دهد! " . سوال بنده اینه که فرض بفرمایید که مقاومت جواب داد و ترامپ به غلط کردن افتاد (عزیزم! فرض محال که محال نیست؟!)، قدم بعدی چیه ؟ قراره چه گلی به سر خودمان و دنیا بزنیم که تا امروز می خواستیم بزنیم و نشد؟ آیا همه مشکلات داخلی و خارجی ما حل خواهد شد؟
ونگهی عواقب اقدامات چه کسانی بهانه به ترامپ داده و ما را به لزوم تحمل رنج "مقاومت" کشانده؟ اصلا این "مقاومت" برای چیست و چه کسانی با آن توافق دارند و در عواید و آلامش به تساوی شریکند؟
اجازه بدید بازترش کنم : اگر سوابق و تاریخچه ماجراهایی که ما را به این روز نشانده را ندیده بگیریم ، مطمئنا نتیجه اش هم نوشتن چنان نسخه غلط و درهمی است که اگر سرطان ترامپ ما را نکُشد ، این داروی اشتباه خودی حتما خواهد کُشت! (چنانکه شوروی را بدون فرصت استفاده از زرادخانه هسته ای اش کُشت ...)
تاریخ می گوید که ما در طول 40 سال گذشته (از آغاز چالش تسخیر سفارت آمریکا تا امروز) از هیچ فرصتی در هیچ سطحی برای کاهش تشنج با آمریکا و یا حداقل پیدا کردن دوستان معتبری که امروز با ما منفعت مشترکی داشته باشند که واقعا کنارمان بایستند استفاده نکرده ایم! نه دعوت اوباما برای کاهش تشنج در دوره اولش افاقه کرد (یعنی دقیقا همان روزهایی که دکتر احمدی نژاد می فرمودن : اصلا تحریم نَمَنه ده ؟؟؟) ، و نه عذر خواهی مادلین آلبرایت (وزیر خارجه کلینتون) بابت کودتای 28 مرداد کارساز شد! آیا اینها فرصت مناسبی نبود که بدون وادادگی و تسلیم حداقل سر گفتگو را باز کنیم و در مورد حقوقمان رودررو حرف بزنیم؟ دقیقا هدف و عواید ما از نفی مطلق گفتگو در اون مقاطع چی بود؟ مسئولش کی بود؟ جالب اینجاست که در زمان دولتهای اصولگرا و اصلاح طلب هم قصه کاملا مشابه بود.
در این مدت مسایل داخلی را چطور حل کرده ایم ؟ حتی در ایام پس از برجام تا قبل از دوره ترامپ و یا در دوره کلینتون که گشایشهای نسبی _ و نه خیلی بزرگ_ صورت گرفت و چالش کمتری با امریکا و غرب داشتیم و برخی منابع مالی هم بدستمان رسید، چقدر از فرصت استفاده کردیم و چند مسئله اساسی و زیر بنایی کشور حل شد؟ اختلاسها کمتر شد؟ سفره مردم رنگین تر شد؟ صندوقهای بازنشستگی از ورشکستگی رهیدند؟ بانکها و بودجه کشور شفاف و بروز شدند؟ قوه قضائیه شفاف شد؟ دولت چابک شد؟ مسئله خصولتی ها حل شد؟ فرار مغزها کمتر شد؟ و ...
این کشور دریای مشکلات لاینحل داخلی است و حتی ساده ترین مسائل در این مملکت تبدیل به پیچیده ترین معضلات میشه که بدون تعیین تکلیف به حال خودشون رها شده اند! ظاهرا" ارکان بالا هم مسئولیت حل هیچ مسئله ای _ جز حفظ دشمنی با آمریکا _ را ندارند. البته شعار و وعده برای آینده فراوان دارند! اما بیلان گذشته؟ شما بفرمایید!
من با رهبر موافقم که ترامپ و ادمینستریشن امروزش لایق مذاکره نیستند و نتیجه مذاکره با آنها چیزی جز اطلاف حیثیت و وقت و سرمایه نیست! اما مسئولبن فرصت سوز و مسئولیت گریز و غیر پاسخگوی خودمان هم مرد این میدان نیستند که همپای نسخه مقاومتی که برای مردم مینویسند، راه بیایند! خدا میدونه که بیش از هر چیز نگران روزی هستم که پس از تحمل بدترین مصائب و تحمیل درد و عجز به ضعیف ترین لایه های این اجتماع ، از کارگر بگیر تا بیمار خاص و غیره ، تازه اونوقت نوشداروی جام زهر یا شبه برجامی در عیان یا نهان مطرح بشه _ که کاملا مسبوق به سابقه است که همیشه در منتها درجه فشار رخ داده_ و اون روز باید کلاهمون رو بزاریم بالاتر! داستان پایان جنگ رو که یادتون هست؟ کسی تاوان 6 سال ادامه بیهوده جنگ را داد؟ یا این از اون ساده تره؟
اگر آقایان مرد میدان مقاومتند باید توان تصحیح برخی از رفتارهای خود و دور و بری ها را داشته باشند که حداقل حوصله جامعه خودمان را بیش از این سر نبرند و جامعه را از اضطراب و انفعال خارج کنند. چه کسی تاوان تصمیمات خلق الساعه اقتصادی رو میده که تاثیر تحریم را چند برابر کرده و سفره مردم رو کوچکتر و کوچکتر و کوچکتر؟
چسباندن انگ جاسوس و نفهم به هر منتقدی (چنانکه در یکی دو پست دیگر ارسال شده به صراحت مطرح شده) خطرناک است. کسی که از روی درد انتقاد می کند نفهم نیست! فهم جایی زیر سوال می ره که برای دیگران تعیین تکلیف کنیم، بدون اینکه دردشان را بفهمیم یا برایشان حقی ولو در حد اظهار نظر قایل باشیم!
با پوزش از اطاله کلام
ضمن عرض خیر مقدم
لطفا سعی کنید مساِئل را مخلوط نکنید . مشکل اختلاس و غیره ربط مستقیمی به موضوع سرنگار ندارد .
چون پاسخ شما و آقا شهیر بسیار به هم نزدیک هست من بیشتر به آن مطلب ارجاع میدهم
فقط کوتاه یک گفته شما را پاسخ میدهم .
گفتید :
نقل قول:
تاریخ می گوید که ما در طول 40 سال گذشته (از آغاز چالش تسخیر سفارت آمریکا تا امروز) از هیچ فرصتی در هیچ سطحی برای کاهش تشنج با آمریکا و یا حداقل پیدا کردن دوستان معتبری که امروز با ما منفعت مشترکی داشته باشند که واقعا کنارمان بایستند استفاده نکرده ایم! نه دعوت اوباما برای کاهش تشنج در دوره اولش افاقه کرد
فقط کوتاه میگویم تاریخ چنین چیزی نمیگوید .
این تاریخی که شما میگویید فقط تحریف تاریخی هست که توسط بوقهای تبلیغاتی غربی بطور مداوم تکرار شده و با کمال تاسف در ذهن بسیاری جای گرفته است .
نه آقا موری گرامی تاریخ اصلا چنین نمیگوید .
این کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 06-19-2019, 11:32 PM   #5
mory291

mory291's Avatar

Points: 32,301, Level: 100 Points: 32,301, Level: 100 Points: 32,301, Level: 100

نقل قول:
لطفا سعی کنید مساِئل را مخلوط نکنید . مشکل اختلاس و غیره ربط مستقیمی به موضوع سرنگار ندارد .
صادق جان !
اتفاقا من فکر می کنم مشکلات ذکر شده (از جمله اختلاس) دقیقا مرتیط با موضوع است و از قضا زیربنای وضعیت امروز ماست و ندیدین این ارتباط _ جسارتا _ چیزی نیست جز فرار از پاسخگویی!
شما در چند پست تلاش کرده اید که تمام مشکلات پیش آمده و گره کور اوضاع حاضر را به وجود ترامپ و امریکا پیوند بزنید و اسم شرایط جاری و اسفناک حاصل از چند دهه سو مدیریت را بگذارید : مقاومت!! همان چیزی که دقیقا حاکمیت می گوید و سعی دارد پشت آن مخفی شده و از پاسخگویی نسبت به حاصل چهار دهه عملکرد خود خلاص شود!
البته ترامپ و متفکران دست راستی پیرامون او موجب تشدید مشکلات و مصائب ما هستند. اما در واقع رفتار او باعث شده که بادهایی که خودمان کاشته ایم تبدیل به طوفان شود و دامن خودمان را بگیرد.
چرا هیچکس در دنیا حاضر نیست ترامپ را به دلیل زدن زیر تعهداتش و قطعنامه صادره شورای امنیت رسما محکوم کند؟ پاسخ معلوم است! چون ما علیرغم داشتن دنیایی از پتانسیل های مادی و استراتژیک و فرصت های ناب تجاری برای کسی عواید و نفعی نداریم و ضرر ایستادن در کنار ما بیشتر از منافعش است! نگرانی اینجاست که برای گذر از این طوفان، سکان قایق شکسته ما در دست همان کسانی است که مسبب این بساطند. دقیقا ارتباط اینجاست!
نقل قول:
این تاریخی که شما میگویید فقط تحریف تاریخی هست که توسط بوقهای تبلیغاتی غربی بطور مداوم تکرار شده و با کمال تاسف در ذهن بسیاری جای گرفته است .
نه آقا موری گرامی تاریخ اصلا چنین نمیگوید .
این حربه چسباندن هر انتقادی به غرب و استکبار و صهیونیست هم تاریخ مصرفی داشت که گذشت! اتفاقا من سر حرفم هستم و تکرار می کنم که :
نقل قول:
تاریخ می گوید که ما در طول 40 سال گذشته (از آغاز چالش تسخیر سفارت آمریکا تا امروز) از هیچ فرصتی در هیچ سطحی برای کاهش تشنج با آمریکا و یا حداقل پیدا کردن دوستان معتبری که امروز با ما منفعت مشترکی داشته باشند که واقعا کنارمان بایستند استفاده نکرده ایم!
اگر شما شواهد تاریخی دارید که ما از این فرصت ها داشتیم و استفاده کردیم و نتیجه ای داد ، می شنویم و استفاده می کنیم!
ممنون
قدیمی 06-19-2019, 11:52 PM   #6
صادق

نقل قول:
صادق جان !
اتفاقا من فکر می کنم مشکلات ذکر شده (از جمله اختلاس) دقیقا مرتیط با موضوع است و از قضا زیربنای وضعیت امروز ماست و ندیدین این ارتباط _ جسارتا _ چیزی نیست جز فرار از پاسخگویی!
شما در چند پست تلاش کرده اید که تمام مشکلات پیش آمده و گره کور اوضاع حاضر را به وجود ترامپ و امریکا پیوند بزنید و اسم شرایط جاری و اسفناک حاصل از چند دهه سو مدیریت را بگذارید : مقاومت!! همان چیزی که دقیقا حاکمیت می گوید و سعی دارد پشت آن مخفی شده و از پاسخگویی نسبت به حاصل چهار دهه عملکرد خود خلاص شود!
البته ترامپ و متفکران دست راستی پیرامون او موجب تشدید مشکلات و مصائب ما هستند. اما در واقع رفتار او باعث شده که بادهایی که خودمان کاشته ایم تبدیل به طوفان شود و دامن خودمان را بگیرد.
چرا هیچکس در دنیا حاضر نیست ترامپ را به دلیل زدن زیر تعهداتش و قطعنامه صادره شورای امنیت رسما محکوم کند؟ پاسخ معلوم است! چون ما علیرغم داشتن دنیایی از پتانسیل های مادی و استراتژیک و فرصت های ناب تجاری برای کسی عواید و نفعی نداریم و ضرر ایستادن در کنار ما بیشتر از منافعش است! نگرانی اینجاست که برای گذر از این طوفان، سکان قایق شکسته ما در دست همان کسانی است که مسبب این بساطند. دقیقا ارتباط اینجاست!

این حربه چسباندن هر انتقادی به غرب و استکبار و صهیونیست هم تاریخ مصرفی داشت که گذشت! اتفاقا من سر حرفم هستم و تکرار می کنم که :

اگر شما شواهد تاریخی دارید که ما از این فرصت ها داشتیم و استفاده کردیم و نتیجه ای داد ، می شنویم و استفاده می کنیم!
ممنون
اولا اگر طوری نوشتم که موجب شد شما اینگونه برداشت کنید که اساس معضلات کشور از جمله نابسامانی اقتصادی ناشی از آمریکا هست را همینجا به صراحت تصحیح میکنم .
نخیر اساس معضلات کشور خصوصا نابسامانی اقتصادی ناشی از سوء مدیریت هست و ربطی به آمریکا ندارد .
دقیقا به همین علت هست که ایجاد رابطه با آمریکا را هم خیلی موثر در رفع نابسامانی اقتصادی نمیدانم نه اینکه اصلا تاثیر نداشته باشد بلکه تاثیر آن بسیار کمتر از مدیریت صحیح داخلی است .
ثانیا چون واقعا فکر میکنید رفتارهای خارجی ایران علت اصلی معضلاتی از قبیل تحریم هست اگر خواستید قدم به قدم شروع میکنیم ببینیم رفتارهای ایران عکس العملی به رفتارهای ستیزه جویانه آمریکا بوده یا نه ؟!
خب شروع کنیم .
بفرمایید چرا سفارت امریکا در تهران اشغال شد !؟
قدیمی 06-20-2019, 02:32 AM   #7
mory291

mory291's Avatar

نقل قول:
ایجاد رابطه با آمریکا را هم خیلی موثر در رفع نابسامانی اقتصادی نمیدانم نه اینکه اصلا تاثیر نداشته باشد بلکه تاثیر آن بسیار کمتر از مدیریت صحیح داخلی است .
موضوع تاپیکی که خود شما باز کرده اید را یاد آوری می کنم : "مقاومت است که در برابر باطل جواب می‌دهد!"
موضوعی که شما در خصوص اقتصاد می گویید ارتباطی به تاپیک ندارد. نابسامانی اقتصادی خودش یک "معلول" است . دقیقا معلول همان چیزی که ما را به نقطه اجباری مقاومت _ به تفسیر شما_ کشانده است . اما سوال قیلی بنده را در مورد این مقاومت پاسخ ندادید و به مسایل دیگری پرداختید . سوال این بود :
نقل قول:
فرض بفرمایید که مقاومت جواب داد و ترامپ به غلط کردن افتاد (عزیزم! فرض محال که محال نیست؟!)، قدم بعدی چیه ؟ .... آیا همه مشکلات داخلی و خارجی ما حل خواهد شد؟
این "مقاومت" واقعا برای من نامفهومه! این وضعیت استیصال و سردرگمی که خودمان زمینه اش را ساخنه ایم و حضور دیوانه ای به نام ترامپ تکمیلش کرده و فعلا بنا بر تصمیم ارکان نظام قرار نیست برای تغییرش اقدامی هم بکنیم ، اسمش میشه "مقاومت"؟ چند در صد جامعه با ان موافقند و ضرر و فایده اش را چه کسانی تحمل می کنند؟
نقل قول:
خب شروع کنیم .
بفرمایید چرا سفارت امریکا در تهران اشغال شد !؟
ترجیح می دم این سوال در تاپیک خودش مطرح بشه و البته امیدوارم آنجا هم خودتان به توصیه خودتان عمل کنید و سوال را با سوال جواب ندهید.
سپاس
قدیمی 06-20-2019, 07:55 AM   #8
صادق

نقل قول:
موضوع تاپیکی که خود شما باز کرده اید را یاد آوری می کنم : "مقاومت است که در برابر باطل جواب می‌دهد!"
موضوعی که شما در خصوص اقتصاد می گویید ارتباطی به تاپیک ندارد. نابسامانی اقتصادی خودش یک "معلول" است . دقیقا معلول همان چیزی که ما را به نقطه اجباری مقاومت _ به تفسیر شما_ کشانده است . اما سوال قیلی بنده را در مورد این مقاومت پاسخ ندادید و به مسایل دیگری پرداختید . سوال این بود :

این "مقاومت" واقعا برای من نامفهومه! این وضعیت استیصال و سردرگمی که خودمان زمینه اش را ساخنه ایم و حضور دیوانه ای به نام ترامپ تکمیلش کرده و فعلا بنا بر تصمیم ارکان نظام قرار نیست برای تغییرش اقدامی هم بکنیم ، اسمش میشه "مقاومت"؟ چند در صد جامعه با ان موافقند و ضرر و فایده اش را چه کسانی تحمل می کنند؟

ترجیح می دم این سوال در تاپیک خودش مطرح بشه و البته امیدوارم آنجا هم خودتان به توصیه خودتان عمل کنید و سوال را با سوال جواب ندهید.
سپاس
بسیار خب صریح و کوتاه پاسخ میدهم به امید اینکه چند سئوال کلیشه ای تکرار نشود .
نقل قول:
فرض بفرمایید که مقاومت جواب داد و ترامپ به غلط کردن افتاد (عزیزم! فرض محال که محال نیست؟!)، قدم بعدی چیه ؟ .... آیا همه مشکلات داخلی و خارجی ما حل خواهد شد؟
1-بعد از برگشت آمریکا به برجام (البته اسم دیگری هم میتواند داشته باشد و مهم به رسمیت شناختن منافع ایران تحت هر عنوان است ) و طبق شرایط روز تصمیم میگیریم که سیاست خارجی را چگونه پی بگیریم.
2-نخیر همه مشکلات داخلی و خارجی ما با برگشت آمریکا به برجام حل نخواهد شد . من کسی نیستم که حتی رفع مشکل آب خوردن مردم را به رابطه با آمریکا پیوند دهم !! و تازه بعدش هم طرفدارانم بعد از خروج آمریکا از برجام طلبکار دلواپسان باشند !!
عمده مشکلات ما ناشی از سوء مدیریت داخلی هست !
3- علت اصلی رفتار ترامپ و البته اوباما و بوش و کلینتون و سایر روسای جمهورآمریکا خوی تجاوز کارانه و قلدری آمریکا هست .
این تبلیغات غربی هست که مرتبا و به انحای مختلف تکرار میکند که ستمديده را مقصر هم جلوه دهد .
4- این مقاومت برای حفظ منافع حداکثری ایران است و اینکه چه کسانی با آن توافق دارند را دقیقا نمیدانم همانطور که مخالفان مقاومت و طرفدران تسلیم هم نمیدانند چه کسانی با تسلیم با پوشش سیاست ورزی موافقند . فقط من تحت تاثیر تبلیغات حکومتی نیستم و تجویز مقاومت را نتیجه گیری شخصی میدانم اما طرفدران تسلیم در پوشش سیاست ورزی تحت تاثیر تبلیغات غربی از بی بی سی گرفته تا من و تو هستند و نادانسته خود را نماینده اکثریت مردم ایران میدانند.
شخصا در این مدت برای هر مخالف نظام حتی کم سواد که میگفت بروند با آمریکا مذاکره کنند خیلی ساده میپرسیدم آبا قبول میکند که ایران موشکهای دوربرد خود را منهدم کند تا آمریکا راضی شود در همان حال که به حکومت فحش میداد میگفت این کار احمقانه هست .
فقط یک جوان فوق لیسانس گفت وقتی ما کاری به کار دیگران نداشته باشیم موشک را میخواهیم چکار !! در جوابش گفتم مگر ایران در جنگ اول و دوم جهانی اعلام بی طرفی نکرد پس چرا هر دوبار اشغال شد !!
و ایشون پاسخ دادند بله کنار گذاشتن موشکهای دوربرد چندان جالب و عاقلانه نیست .
5- در مقاومت همه باید در عواید و آلامش مساوی باشند و این وظیفه حکومت است .
من بارها در جای دیگر فروم گفته ام اگر مشکلات ناشی از تحریم بطور مساوی بین بالا شهر و پایین شهر تقسیم نشود شکست ما حتمی هست .
مشکل ما هارت و پورت آمریکا نیست بلکه مشکل ما عدم بازتوزیع ثروت و سیاستهای داخلی هست که موجب گسترش فقر و بی عدالتی میشود .
یک کلمه هنوز برخورد جدی با خانه های خالی نشده و قیمت مسکن هر روز افزایش پیدا میکند ! و از این سوء مدیریت ها و به نظر من خیانتها زیاد هست
این کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 05:57 AM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.