آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار اجتماعی > بخش اجتماعی

پاسخ
    نمایش ها: 13810 - پاسخ ها: 65  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-03-2013, 08:21 PM   #26
Kaman

Kaman's Avatar

تشکرها: 14,493
در 3,987 پست 18,682 بار تشکر شده
Points: 38,332, Level: 100 Points: 38,332, Level: 100 Points: 38,332, Level: 100
Activity: 20%
Activity: 20% Activity: 20% Activity: 20%
پیش فرض پاسخ : ***دلم یه آغوش گرم میخواد**

نقل قول:
نوشته اصلی توسط هزارچهره نمایش پست ها
واریور عزیز ضمن تشکر از تاپیک خوبتان
ازدواج...زندگی مشترک...تفاهم...مسولیت های سنگینی است که جوان ها ترجیح میدن به زودی وارد ابن مقوله نشن و کماکان برای پر کردن خلا تنهایی و نیازهای عاطفی دوست باقی بمانند. بارها اتفاق افتاده خانم ها علاقه و اشتیاق نشان دادند و به نوعی چراغ سبز نشان دادند اما آقاین پاسخی به این نگاهها و اشتیاق برای ازدواج ندادند. به نظر من الان خانم ها هم به نوعی خوستگاری و یا درخواست دوستی به قصد ازدواج میدهند اما آقآیان زیر بار این مسولیت نمی روند وهمیشه با هزار بهانه این امر خیر رو به تعویق می اندازند. نمونه اش برخوردهای بعضی از دوستان من هست......تا بعد
ارسال شده توسط تلفن همراه
به هیچ وجه قصد دفاع از آقایان را ندارم. ولی من تا اندازه ای هم وضع آقایان را در یک سیستم و فرهنگ پدر سالار (بخوان مرد سالار) که مرد را مسئول هر گونه اوضاع واحوال اقتصادی در میدان زندگی کرده است را هم درک میکنم. بیچاره مردان چکار کنند؟ اقتصاد که وضعش در حال حاضر آنچنان است که میدانیم. در این 8 سال گذشته هم هرچه آدم کار آمد و متفکر بود بکنار زده شده و هرچه سیاست ندانمکاری بود در همه زمینه ها به اجرا گذاشته شد.

ما نمیتوانیم در کشور خود ار طرفی مناسبات تولیدی و اقتصادی یک جامعه سرمایه داری بند گسسته را بنا نهیم و در عین حال خواستار پای بند بودن و وفا دار بودن به ارزشها و تصورات قرون گذشته باقی بمانیم. این دوتا با هم سازگار نیستند. بدین جهت عقیده دارم که میباید در تصورات خود و ارزشهای اجتماعی خود یک اتقلاب و دگر گونی ای پدید آوریم که با مناسبات و روابط بسیار پیچیده شده قرن 21 تا اندازه ای همخوانی داشته باشد. بعنوان مثال مذکر و مونث کردن دانشگاهها درست درجهت خلاف این مسیر و راهی است به بیراهه. همه شرافت و حیثیت انسانها به نوع جنس آنها و مسائل جنسی و عاطفی آنها وابسته نیست!

.
Kaman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-03-2013, 11:38 PM   #27
Warrior

تشکرها: 9,449
در 3,299 پست 16,076 بار تشکر شده
Points: 47,648, Level: 100 Points: 47,648, Level: 100 Points: 47,648, Level: 100
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%

نقل قول:
خانم زیبایی رو می شناسم که همسرش رو داغون کرده از بس توقعات نابه جا داره و مغروره با اینکه تنها داراییش زیباییشه، واریور عزیز دوست دارید چنین خانمی نصیبتون بشه؟
مسلما نه!
نقل قول:
البته باید به دل هم بنشینه اما اول روحش رو ببینید بعد صورتشو.
در روشی که من مدنظرم هست زیاد فرقی نمی کند.اگر حداقل دو آزمون صورت و سیرت را در نظر بگیریم.کیس مورد نظر باید با کسب حداقل نمره هر دو آزمون را پاس کند کافی است یکی را fail شود تا شرایط را نداشته باشد.من سعی می کنم به مساله ظاهر نگاه واقع بینانه و بدور از افراط و تفریطی دارم.زیبایی ممکن است عادی شود اما زشتی عادی نمی شود.پس بنابراین کیس مورد نظر حداقل بنابر ذائقه خودم نباید زشت باشد یعنی حداقل باید نمره 12 را کسب کند.در مورد سیرت به جهت اهمیت این نمره را بالاتر در نظر گرفته ام.اگر گفتم که اول صورت بابت این بود که با یک برخورد ساده وضعیت مشخص می شود اما سیرت حداقل حداقل به یک سال آشنایی نیاز دارد.
نقل قول:
اولین و آخرین معیارشون انسانیت وایمان بود و منو هم در انتخابم کاملا آزاد گذاشته بودن ، و دو خواهرم که چند ماه پیش ازدواج کردند
معیار های من داشتن سلامت روانی کافی است که نداشتن غرور زیاد که مطرح کردید مربوط به این معیار می شود و بجای ایمان هم نزدیکی در اعتقادات و فرهنگ است.کم نیستند افراد بسیار باایمانی که فرضا بسیار بداخلاق هستند.یعنی هر دو را با هم دارند.
نقل قول:
پس دخترانی که زیبا نیستند چه کنند آخه زیبایی نعمت خداونده اکتسابی و آموزشی نیست که دختری بره و اونو به دست بیاره .
زیبایی تا حدی نسبی است پس کسی که به دل من ننشیند احتمال دارد که به دل دیگری بنشیند.آنکسی که به دل هیچکس نمی نشیند باید ببیند کجای کارش مشکل دارد.مثلا بعضی از این دخترها بی اعتماد به نفس هستند،ضعف در مهارت های ارتباطی دارند.به وضع ظاهری خود نمی رسند، بعضی شلخته اند.گاهی هم باید عبوس بودن را بگذارند کنار.یک لبخند زیبا هر چهره را زیباتر می کند.
در مورد آموزش،البته این قشر حتی یک عشوه کوچولو هم یاد نگرفته اند.
در مورد نجابت، آیا هر کسی که در پشت چادری سیاه قرار گرفته بود نجیب است؟ تجربه واقعی و مجازی من چنین چیزی نمی گوید این دختر ها بعلت محرومیت هایی که داشته اند دچار عقده هایی در این زمینه هستند.در حالی که جانماز آب می کشند در حسرت آرزوی لمس کردن دست یک مرد برای چند ثانیه هستند(خیلی گشتم تا صحبت های دختر خانمی را بیاورم که می گفت دور از چشم پدرش مردی را هر چند وقت یکبار می بیند و با لمس کردن دست های او آرامش می یابد.وضع بشدت تاثر برانگیزی داشت از نظر سلامت روانی اوضاعش بسیار بد بود.پیدا کردم می گذارم.)
با فضاحت هایی که کلیسا به بار می آرود رهبانیت زیر سوال است.این خانم ها هم از نه سالگی تا زمانی که ازدواج کنند در چنین وضعیتی هستند.البته نمی خواهم بگویم هر کس چادر داشت وضعش اینطور است.
نقل قول:
اما زیبایی روح آدمها بسیار آرام بخش تره اگه شما آقایون اینو درک کنید قبل از ازدواج، ملاکهاتون تغییر میکنه.
سیستم مردها با خانم ها در این زمینه متفاوت است.مردها بصری اند و با بیرون خودشان س ک س می کنند اما خانم ها باید فردی را به درون خود راه دهند به همین دلیل است که خانم ها برای ارضا شدن نیاز به آرامش و اعتماد به شریک خود دارند! از س ک س گفتم چه موضوع پلیدی است ما فقط با ارواح کار داریم!(مثل اینکه ما به واقعیات داخلی خودمان بی توجهیم و به دنبال مدیریت جهانی هستیم)
Warrior آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر از Warrior بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-04-2013, 12:53 AM   #28
باران

باران's Avatar

تشکرها: 7,634
در 3,744 پست 14,600 بار تشکر شده
Points: 46,705, Level: 100 Points: 46,705, Level: 100 Points: 46,705, Level: 100
Activity: 81%
Activity: 81% Activity: 81% Activity: 81%

موضوع دوستی و ایجاد یک ارتباط سالم و در نهایت ازدواج و تشکیل خانواده در همه ی جوامع مطرح است و معضلاتی شبیه به مواردی که دوستان به آن با عناوین مختلف اشاره داشتند در همه ی جوامع مشگل ساز است چرا که اصل و اساس جامعه به این طریق گذاشته می شود و خانواده که پایه اصلی هر جامعه ای است بر این بنیاد شکل می گیرد .
بنابر این موضوعات مربوط به روابط زن و مرد ریز به ریز آن حایز اهمیت است و اگر در مسیر شایسته ای نباشد به اساس جامعه لطمه وارد می شود .به همین دلیل آموزه های دینی و فرهنگی نقش بسیار ارزنده ای در این راستا خواهند داشت که باید همراه زمان تفسیر و تبیین شود و با حمایت قانون مدنی و حقوقی مورد حمایت و در زندگی همه ی اقشار جامعه جاری شود .
هرزگی و بی بند وباری و نگاه یک سویه به بعد جسمانی این ارتباط آفتی است که موضوع ازدواج را سخت کرده و مشگلات اخلاقی فراوانی را بوجود آورده
اخلاق در هر جامعه ای حکم می کند که دربرقراری یک رابطه اصول انسانی نقش اصلی را داشته باشد که این اصول چبزی جز محبت و صداقت و برای هم بودن نیست .دختر و پسری که دارای بلوغ عقلی و عاطفی باشند برای واقع شدن در چنین رابطه ای با کمتر مشگلی روبرو خواهند شد و این که چه کسی دوست شود و یا پیشنهاد ازدواج دهد مطرح نخواهد بود.

قدیمی 08-04-2013, 01:22 AM   #29
Photon

تشکرها: 950
در 423 پست 2,038 بار تشکر شده
Points: 8,360, Level: 61 Points: 8,360, Level: 61 Points: 8,360, Level: 61
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%

ممنون victor عزیز بابت پیشنهادت ولی حقیقتش آخرین باری که با فردی غیر خانواده ام فارسی صحبت کردم دو سه ماه پیش بود، هم تعداد ایرانی ها اینجا کم هست و هم اینکه اکثرا دوستانم از ساکنین همین جا هستند.

نقل قول:
در روشی که من مدنظرم هست زیاد فرقی نمی کند.اگر حداقل دو آزمون صورت و سیرت را در نظر بگیریم.کیس مورد نظر باید با کسب حداقل نمره هر دو آزمون را پاس کند کافی است یکی را fail شود تا شرایط را نداشته باشد.من سعی می کنم به مساله ظاهر نگاه واقع بینانه و بدور از افراط و تفریطی دارم.زیبایی ممکن است عادی شود اما زشتی عادی نمی شود.پس بنابراین کیس مورد نظر حداقل بنابر ذائقه خودم نباید زشت باشد یعنی حداقل باید نمره 12 را کسب کند.در مورد سیرت به جهت اهمیت این نمره را بالاتر در نظر گرفته ام.اگر گفتم که اول صورت بابت این بود که با یک برخورد ساده وضعیت مشخص می شود اما سیرت حداقل حداقل به یک سال آشنایی نیاز دارد.
حمید عزیز من هم تقریبا فرمول شما دارم ولی چند ماه پیش تناقض این فرمول را به عینه مشاهده کردم. با تعدادی از دوستان در یک گردهمایی که اکثرا دانشجویان را تشکیل می داد همراه شده بودم، در پایان این همایش این دوست ما یکی از دوستان همسرش را ملاقات کرد و مدتی به احوال پرسی و گفتگو مشغول شدیم، در نگاه اول این خانم کمی بی حوصله و از قیافه هم نمره ۸ بیشتر بهش نمیدانم و زودتر میخواستم بریم ولی بعد کمی گفتگو نظرم کم کم در مورد ایشان عوض شد، به طوری که بعد خداحافظی نگاه و قضاوتم در مورد قیافه ایشان هم به کل عوض شده بود و حاضر بودم نمره ۱۷ هم بدهم، کمی پیش خودم شرمنده شدم که انسانی را به این راحتی بر اساس قیافه ارزشیابی کرده بودم. چیزی که نظر مرا به شدت در مورد ایشان تغییر داد خونگرنی و خوشحالی و سرحال بودن ایشان بود.
...................
نتیجه اخلاقی:
سیرت زیبا به از صورت زیبا
(خانم های محترم فوروم این پست دیگر ادامه ندارد)
.
.
.
.
.
.

زیبا بودن همسر مهم است ولی ظاهرا روحیات فرد تاثیر بیشتری دارد و حداقل من راحت زیر تاثیر روحیات فرد قرار میگیرم، در نتیجه تنها با زیبا رویان همنشین میشوم .
Photon آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از Photon بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-04-2013, 01:49 AM   #30
Warrior

Points: 47,648, Level: 100 Points: 47,648, Level: 100 Points: 47,648, Level: 100

نقل قول:
در نگاه اول این خانم کمی بی حوصله و از قیافه هم نمره ۸ بیشتر بهش نمیدانم و زودتر میخواستم بریم ولی بعد کمی گفتگو نظرم کم کم در مورد ایشان عوض شد، به طوری که بعد خداحافظی نگاه و قضاوتم در مورد قیافه ایشان هم به کل عوض شده بود و حاضر بودم نمره ۱۷ هم بدهم، کمی پیش خودم شرمنده شدم که انسانی را به این راحتی بر اساس قیافه ارزشیابی کرده بودم. چیزی که نظر مرا به شدت در مورد ایشان تغییر داد خونگرنی و خوشحالی و سرحال بودن ایشان بود.
نگفتم در یک نگاه.بلکه گفتم در یک برخورد منظورم یک دیالوگ بود.خوشحالی و سرحال بودن همه چیزهایی است که ظهور و بروز فیزیکی دارد.
3 کاربر از Warrior بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-04-2013, 01:54 AM   #31
chiya

chiya's Avatar

تشکرها: 240
در 59 پست 356 بار تشکر شده
Points: 2,117, Level: 27 Points: 2,117, Level: 27 Points: 2,117, Level: 27
Activity: 58%
Activity: 58% Activity: 58% Activity: 58%

در رابطه با نقل قول warrior عزیز از این خانم مذهبی
که آری حق با ایشان است. بنده ای اینجا آدمی رفیق باز هستم حرفم انصافا سنده
میخواهم اقرار کنم آری. جو غالب پسرا دقیقا همین است.اکثر پسرهایی که دنبال رابطه خارج از ازدواج هستند دقیقا دنبال رابطه ای هستند که در آن مسئله رابطه جنسی مهمتر از هر مسئله ای دیگر است. حتی این مسئله به جایی می کشد که بنده خود شاهد Cut کردن رابطه ای بودم که دختر اصرار بر حفظ بکارت داشته است !
در ادامه جواب این خانم مذهبی، آری دنیا همین است یا خود را سازگار کن یا دنیا را تغییر بده.
بین اطرافیان همسن خودم آدم سراغ دارم که باید چند منشی برای مدیریت قرارهای indoor ش استخدام کند و از طرفی میشناسم که با سن 24 سال هیچ که دختری را لمس نکرده است، حتی در سلام و علیک با همکلاسیانش به تته پته می افتد پنداری آدم خوار دیده است.
و در جواب این خانم که گلایه های کمرشکن کرده بود در دفاع فقط خیلی کوتاه می گویم:
این خانم های بسازی که فرمودید احیانا همان هایی نیستند که واسه ماشین های شاسی بلند صف می کشن؟! یا اونایی که از روی ناچاری و نبود وجاهت بساز شدن؟ کدوم؟!
Warriorجان تاپیکت هم رمانتیکه، هم اروتیک، پسندیدیم ! ای کاش عکسی هم در این رابطه سنجاق میکردید واسه آپاراتی این قلب پنچر ما.
chiya آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از chiya بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-04-2013, 06:40 AM   #32
هزارچهره

تشکرها: 19,945
در 2,121 پست 13,766 بار تشکر شده
Points: 33,214, Level: 100 Points: 33,214, Level: 100 Points: 33,214, Level: 100
Activity: 10%
Activity: 10% Activity: 10% Activity: 10%

[QUOTE=chiya;158242]

نقل قول:
میخواهم اقرار کنم آری. جو غالب پسرا دقیقا همین است.اکثر پسرهایی که دنبال رابطه خارج از ازدواج هستند دقیقا دنبال رابطه ای هستند که در آن مسئله رابطه جنسی مهمتر از هر مسئله ای دیگر است. حتی این مسئله به جایی می کشد که بنده خود شاهد Cut کردن رابطه ای بودم که دختر اصرار بر حفظ بکارت داشته است !
دوست عزیز صداقت در نوشته هایتان حقیقت تلخی رو ترسیم کرد که برای من چند سوال پیش آمد:
1- به نظر شما این ارتباط خارج از خانه تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟
2- اگر پسری بخواهد به این ارتباطات پایان دهد و تشکیل خانواده دهد. شریک زندگی اش را با چه ملاکهایی انتخاب می کند؟ کسی که بیشترین ارتباط را داشته؟ کمتر ؟ یا هرگز؟
3- به نظر شما اگر جوان ها ( پسر و دختر) که روابط خارج از ازدواج دارند اگر زمانی تصمیم به ازدواج بگیرند؛ آیا در آینده دچار مشکل شک و تردید " عشق و علاقه به همسر" خواهند شد؟ چگونه می خواهند مفهوم حریم خانواده و حرمت ها را به فرزندانشان آموزش دهند؟
هزارچهره آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر از هزارچهره بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-04-2013, 12:40 PM   #33
باران

باران's Avatar

Points: 46,705, Level: 100 Points: 46,705, Level: 100 Points: 46,705, Level: 100

یه رابطه سالم و عاﺸــــــقانه …
ﻧـــــﮧ ﭘــــﻮﻝ ﻣﯿﺨــــﻮﺍد …
ﻧـــــﮧ زیبایــــے …
و ﻧـــــﮧ هیــــچ چیــــز دیگــــــﮧ ….
ﻓﻘـــــــــــﻂ ” ﺩﻭ ﺗــــﺎ ﺁﺩﻡ ” ﻣﯿﺨــــــــﻮﺍﺩ …
ﺗﺎﮐــــــــﯿﺪ ﻣﯿﮑــُﻨــــﻢ : ﺁﺩﺩﺩددﺩﺩﻡ …!
قدیمی 08-04-2013, 01:03 PM   #34
باران

باران's Avatar

پسری را می شناسم که تا سن 35 سالگی ازدواج نکرد هر بار که می دیدمش دست در دست دختری ولی به دختر جماعت بی اعتماد ! خانواده اش هم وقتی بطور رسمی به خواستگاری دختری می رفتند ایرادی بنی اسراییلی می گرفت و جواب رد می داد؛ پدرم این اواخر به شوخی او را پیر پسر خطاب می نمود تا بلاخره با دختری دیپلمه ازدواج کرد که نه زیبا بود ، نه پولدار ، نه شاغل ، نه اسم و رسم دار و اولین شرطش برای ازدواج با او هم ترک خانواده اش بود و اینکه در زندگی مشترک حرف حرف او باشد و در کمال تعجب همه کسانی که او را می شناختند پذیرفت و الان هم خوشبخت تر از هم رده های خودش می باشد.
البته در بین دوستان دخترم هم از این نمونه ها هست که دست دست می کردند و این پسر آن عیت را داره او آن عیب را و بلاخره هم با پسری خیلی معمولی ازدواج کردند .
این را هم در نظر داشته باشید که ایده ال انسان همیشه ان چیزی که برایش نقشه می کشد نیست بندرت پیش می اید که ایده ال ادم با چیزی که انتخاب می کند یا انتخاب می شود یکی در آید و خوشبختی به همراه داشته باشد .
قابل توجه دوستان عزیز مجرد
خیلی هم مته به خشخاش نگذارید
قدیمی 08-04-2013, 02:25 PM   #35
victor

تشکرها: 9,965
در 131 پست 720 بار تشکر شده
Points: 7,683, Level: 58 Points: 7,683, Level: 58 Points: 7,683, Level: 58

نکته ای که برام جالبه اینه که تصور آدمهای مملکت ما از ایمان چادر برای خانمها و ریش برای آقایونه!! از نظر من ایمان یعنی انسانیت، صداقت، بزرگ منشی و بزرگ اندیشی که همگی در سایه ایمان به خدا و نترسیدن از غیر خدا به دست میاد و هیچ ربطی به ظاهر آدها نداره. من در گذشته چادر سر می کردم اما در حال حاضر با توجه تغییرات فرهنگی جامعه نه. اما ایمانم و انسانیتم هیچ تغییری نکرده آخه چه ربطی بین اینهاست. ؟ یا همسرم ، اگر روزی چند آیه قران نخونده باشه شب نمی خوابه اما تا به این سنش ریش و سبیل نداشته ، بیایید تگاهمون به ظاهر آدمها و قضاوتهامون رو تغییر بدیم. وقتی میگم یه دختر با ایمان منظورم حتما یه دختر چادری نیست و می تونه چادری و غیر چادری رو شامل بشه مقید بودن به این حرفها نیست.
victor آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از victor بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-04-2013, 03:08 PM   #36
arman

تشکرها: 15,308
در 451 پست 2,400 بار تشکر شده
Points: 13,362, Level: 75 Points: 13,362, Level: 75 Points: 13,362, Level: 75

نقل قول:
نکته ای که برام جالبه اینه که تصور آدمهای مملکت ما از ایمان چادر برای خانمها و ریش برای آقایونه!! از نظر من ایمان یعنی انسانیت، صداقت، بزرگ منشی و بزرگ اندیشی که همگی در سایه ایمان به خدا و نترسیدن از غیر خدا به دست میاد و هیچ ربطی به ظاهر آدها نداره. من در گذشته چادر سر می کردم اما در حال حاضر با توجه تغییرات فرهنگی جامعه نه.
نکته اینجاست که حجاب کامل اسلامی به نظر من شرط لازم ایمان است و مطمئنا کافی نیست و خیلی چیزهای دیگر هم باید باشد. به شخصه معولاً سمت دختری که مویش بیرون باشد برای آشنایی یا ازدواج نمی روم، چون که یک شرط ساده ی اولیه را ندارد. از خودم می پرسم چطور ممکن است یک نفر که از خدا پروا دارد یک فرمان بدیهی خدا را نادیده می گیرد. به خودم جواب می دهم که احتمالا ایشان اگر به خدا ایمان دارد لابد حجاب (و نه لزوماً چادر) را از فرامین الهی نمی داند، شاید تقلید را هم قبول نداشته باشد پس حتماً نگرشش به اسلام با من خیلی فرق دارد، پس بی خیالش شو!
البته برعکس این بحث هم متاسفانه خیلی جاها هست مثلاً خانواده بنده اصرار دارند که همسر آینده من چادری نباید باشد، یک دلیلشان هم این است که توی فک و فامیل چادری نداریم.
arman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر از arman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-04-2013, 03:36 PM   #37
Kaman

Kaman's Avatar

Points: 38,332, Level: 100 Points: 38,332, Level: 100 Points: 38,332, Level: 100

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Paya نمایش پست ها
پسری را می شناسم که تا سن 35 سالگی ازدواج نکرد هر بار که می دیدمش دست در دست دختری ولی به دختر جماعت بی اعتماد ! خانواده اش هم وقتی بطور رسمی به خواستگاری دختری می رفتند ایرادی بنی اسراییلی می گرفت و جواب رد می داد؛ پدرم این اواخر به شوخی او را پیر پسر خطاب می نمود تا بلاخره با دختری دیپلمه ازدواج کرد که نه زیبا بود ، نه پولدار ، نه شاغل ، نه اسم و رسم دار و اولین شرطش برای ازدواج با او هم ترک خانواده اش بود و اینکه در زندگی مشترک حرف حرف او باشد و در کمال تعجب همه کسانی که او را می شناختند پذیرفت و الان هم خوشبخت تر از هم رده های خودش می باشد.
...
با مطالعه این متن, سئوالی که برای من این وسط مطرح میشود, این استکه تا چه حد تجربه های قبل از ازدواج این آقا تاثیر در جهت خوشبخت شدن وی در دوران بعد از ازدواجش داشته است؟

.
6 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-04-2013, 03:58 PM   #38
Kaman

Kaman's Avatar

[QUOTE=هزارچهره;158245]
نقل قول:
نوشته اصلی توسط chiya نمایش پست ها

دوست عزیز صداقت در نوشته هایتان حقیقت تلخی رو ترسیم کرد که برای من چند سوال پیش آمد:
2- اگر پسری بخواهد به این ارتباطات پایان دهد و تشکیل خانواده دهد. شریک زندگی اش را با چه ملاکهایی انتخاب می کند؟ کسی که بیشترین ارتباط را داشته؟ کمتر ؟ یا هرگز؟
3- به نظر شما اگر جوان ها ( پسر و دختر) که روابط خارج از ازدواج دارند اگر زمانی تصمیم به ازدواج بگیرند؛ آیا در آینده دچار مشکل شک و تردید " عشق و علاقه به همسر" خواهند شد؟ چگونه می خواهند مفهوم حریم خانواده و حرمت ها را به فرزندانشان آموزش دهند؟
متاسفانه در سر و کله بسیاری از ما مردان در ایران یک فرهنگ عوضی منافقانه کاشته و جای داده شده است و آن این استکه در دوران قبل از ازدواج در حد توان خواهان داشتن رابطه با جنس مخالف خود حتی تا حد همخوابگی قبل از ازدواج هم هستیم و بعضآ هم با خیلی اصرار. ولی فرهنگ منافقانه اینجا خود را بروز میدهد که:

- اولآ کسی اجازه ندارد به خواهر و اطرافیان مونث خود ما چپ نگاه کند و الا در حد توان دل و روده طرف را هم میریزیم بیرون!
- دومآ سر از دواج فقط دختری را میخواهیم که تا به آن روز دست هیچ بنی بشری به وی نخورده باشد, چه برسد به سایر مطالب!

این فرهنک منحط و منافقانه که چون یک بیماری در عالم روح و روان ما مردان در ایران سرایت کرده است و در حقیقت میتوان گفت که یک نوع بیماری روانی اجتماعی است, میباید که دگر گون شده و درمان گردد. تا کی میتوان با شخصیت خود هم, منافقانه برخورد نموده و دارای دو شخصیت کاملآ متضاد بود؟ یا این وری باید بود یا آن وری. در هر حال میباید که هم با خودمان و هم با دیگران روراست باشیم.

.
9 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-04-2013, 04:21 PM   #39
باران

باران's Avatar

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Kaman نمایش پست ها
با مطالعه این متن, سئوالی که برای من این وسط مطرح میشود, این استکه تا چه حد تجربه های قبل از ازدواج این آقا تاثیر در جهت خوشبخت شدن وی در دوران بعد از ازدواجش داشته است؟

.
آنطور که دیده می شود از روابط گذشته اش خیلی متاسف است چرا که بعد از ازدواجش مکرر شنیده می شد که با خانم ها نباید ابزاری رفتار شود و این که احترام به خانم ها احترام به خود است و ویرانی زندگی مرد در فهم نادرست از نقش زن در پایداری آن است و احترام عجیب و در خور تحسینی که به خانم ها دارند و همچنان دارند گویای این مطلب است .
قدیمی 08-04-2013, 04:39 PM   #40
باران

باران's Avatar

به قول دوستی که همراه با ما این موضوع را دنبال می کند:
"حالا که بحث اینقدر جدی ست خوبه که این بعد قضیه را هم ببینید
بگویید چطور یک مرد می تواند قبل از ازدواج هر غلطی بکند و بعد هم سال ها با مادر فرزندانش زندگی کند و درک صحیحی از احساسات و عواطف او نداشته باشد و اصلا او را نبیند و تلاشی هم ننماید!؟
در عین اینکه همان مرد میتواند همسر دیگری اختیار کند و در کمال احساس و عاطفه و آرامش زندگی می کند ولی یک زن باید یا از همه داشته هایش بگذرد تا بتواند با مرد دیگری ازدواج کند یا اینکه باید بسوزد و بسازد این ها معضلاتی ست که یک دختر را از ازدواج بری می کند .
آیا این خودخواهی و چند شخصیتی بودن بیشتر مردها باعث می شود که در آن واحد با چند زن رابطه داشته باشند و کَکِشان نَگَزَد ؟!
واقعا چرا زن ها برای چنین مردانی ارزش قایلند و ادامه زندگی را با ازدواج با آن ها در سر می پرورانند ؟
قدیمی 08-04-2013, 04:41 PM   #41
chiya

chiya's Avatar

تشکرها: 240
در 59 پست 356 بار تشکر شده
Points: 2,117, Level: 27 Points: 2,117, Level: 27 Points: 2,117, Level: 27
Activity: 58%
Activity: 58% Activity: 58% Activity: 58%

نقل قول:
هزار چهره عزیز
این ارتباط ها تا جایی ادامه می یابد که طرفین از چیزی که به یکدیگر عرضه میکنند راضی اند چه از لحاظ عاطفی، جنسی، جایگاه اجتماعی و مالی و... البته در تب و تاب این روابط ممکن است دلبستگی ایجاد شود و به ازدواج بیانجامد.
در رابطه با سوال دوم شما این مسئله به خیلی عوامل بستگی دارد. در تهران این تابو رو به کمرنگ شدن است اما در شهرهای کوچک که هنوز رنگ و بوی سنتی خود را بیشتر حفظ کرده اند هنوز به مانند تابو به آن نگریسته می شود. خیلی جالب است که برای حصول آرامش بسیاری از پسرها برای ازدواج، موردهایی را انتخاب می کنند که اطلاعی از پیشینه وی ندارند و آنهایی که این مسئله را فکری حل کرده اند دیگر ملاک قرار نمی دهند. البته این بلاتکلیفی جوانان در این مسئله، جامعه را به جایی کشانده که خیاطی هم یکی از شاخه های طبابت شده است.
در ارتباط با سوال آخر شما هم بنده معتقدم اخلاقیات یک اجتماع همیشه در حال تحول است. در بین دوستانم موردی هست که زوج، امسال سومین سال شراکت بدون ازدواجشان را سپری می کنند و کاملا راضی اند جالب اینجاست که خانواده دختر خیلی راحت تر از خانواده پسر این مسئله را پذیرفتند. البته این زوج یک حالت بسیار خاص از روابط در ایران است اما میتوان آن را برای ایران شروعی دید از ورود به دنیایی نو. دنیایی که دیگر مفهوم خانواده، حرمت، نجابت و... یا تغییر کرده و یا دیگر مفهومی ندارد.
chiya آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از chiya بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-05-2013, 08:35 AM   #42
حسینی

حسینی's Avatar

تشکرها: 11,931
در 4,213 پست 17,627 بار تشکر شده
Points: 54,971, Level: 100 Points: 54,971, Level: 100 Points: 54,971, Level: 100

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Warrior نمایش پست ها
زیبایی تا حدی نسبی است پس کسی که به دل من ننشیند احتمال دارد که به دل دیگری بنشیند.آنکسی که به دل هیچکس نمی نشیند باید ببیند کجای کارش مشکل دارد.مثلا بعضی از این دخترها بی اعتماد به نفس هستند،ضعف در مهارت های ارتباطی دارند.به وضع ظاهری خود نمی رسند، بعضی شلخته اند.گاهی هم باید عبوس بودن را بگذارند کنار.یک لبخند زیبا هر چهره را زیباتر می کند.
در مورد آموزش،البته این قشر حتی یک عشوه کوچولو هم یاد نگرفته اند.
در مورد نجابت، آیا هر کسی که در پشت چادری سیاه قرار گرفته بود نجیب است؟ تجربه واقعی و مجازی من چنین چیزی نمی گوید این دختر ها بعلت محرومیت هایی که داشته اند دچار عقده هایی در این زمینه هستند.در حالی که جانماز آب می کشند در حسرت آرزوی لمس کردن دست یک مرد برای چند ثانیه هستند(خیلی گشتم تا صحبت های دختر خانمی را بیاورم که می گفت دور از چشم پدرش مردی را هر چند وقت یکبار می بیند و با لمس کردن دست های او آرامش می یابد.وضع بشدت تاثر برانگیزی داشت از نظر سلامت روانی اوضاعش بسیار بد بود.پیدا کردم می گذارم.)
با فضاحت هایی که کلیسا به بار می آرود رهبانیت زیر سوال است.این خانم ها هم از نه سالگی تا زمانی که ازدواج کنند در چنین وضعیتی هستند.البته نمی خواهم بگویم هر کس چادر داشت وضعش اینطور است.
سیستم مردها با خانم ها در این زمینه متفاوت است.مردها بصری اند و با بیرون خودشان س ک س می کنند اما خانم ها باید فردی را به درون خود راه دهند به همین دلیل است که خانم ها برای ارضا شدن نیاز به آرامش و اعتماد به شریک خود دارند! از س ک س گفتم چه موضوع پلیدی است ما فقط با ارواح کار داریم!(مثل اینکه ما به واقعیات داخلی خودمان بی توجهیم و به دنبال مدیریت جهانی هستیم)
واقعاً متأسفم که در فوروم، این روزها شاهد خواندن چنین مطلب سخیف و توهین‌آمیزی هستیم. شما با چادر به عنوان پوشش برتر از لحاظ اسلام مخالفید، چرا این طور همۀ افراد محجبه را لجن‌مالی می‌کنید؟ می‌گوئید «نمی خواهم بگویم هر کس چادر داشت وضعش اینطور است»، ولی دقیقاً همین مضمون را بالاتر نوشتید. چه خبر است؟ وضعیت کشور ما چه ربطی به کلیسا دارد؟! با استدلال شما، کم‌عقده‌ترین افراد باید فاحشه‌ها باشند. این چه طرز استدلال و چه سبک تیتر زدن است؟
این توصیف بنده نیست:
نقل قول:
Warriorجان تاپیکت هم رمانتیکه، هم اروتیک، پسندیدیم ! ای کاش عکسی هم در این رابطه سنجاق میکردید واسه آپاراتی این قلب پنچر ما.
صحبت کردن از مسائل جامعه و نیازهای غیرقابل انکار انسان و مشکلات جامعه سر جای خود. این چه طرز حرف زدن است؟ یا شاید عنوان و موضوع فوروم عوض شده و ما بی‌خبریم؟
حسینی آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر از حسینی بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-05-2013, 11:03 AM   #43
هزارچهره

Points: 33,214, Level: 100 Points: 33,214, Level: 100 Points: 33,214, Level: 100

نقل قول:
نوشته اصلی توسط حسینی نمایش پست ها
واقعاً متأسفم که در فوروم، این روزها شاهد خواندن چنین مطلب سخیف و توهین‌آمیزی هستیم. شما با چادر به عنوان پوشش برتر از لحاظ اسلام مخالفید، چرا این طور همۀ افراد محجبه را لجن‌مالی می‌کنید؟ می‌گوئید «نمی خواهم بگویم هر کس چادر داشت وضعش اینطور است»، ولی دقیقاً همین مضمون را بالاتر نوشتید. چه خبر است؟ وضعیت کشور ما چه ربطی به کلیسا دارد؟! با استدلال شما، کم‌عقده‌ترین افراد باید فاحشه‌ها باشند. این چه طرز استدلال و چه سبک تیتر زدن است؟
جناب حسيني
حساسيت شما قابل تحسين است و من به عنوان خانمي كه خواننده چند پست اين تاپيك بودم در وهله اول همان حس شما رو داشتم. وقتي با همكارم كه از قضا چادري و مجرد است پست ها رو مي خونديم برآشفته شديم اما به خودم اجازه اين رو ندادم كه گزارش پست خلاف بزنم چون فكر مي كردم بايد ديدگاههاي مختلف مطرح بشه.
جناب حسيني با اينكه خودم "چادر" را به عنوان حجاب برتر قبول دارم و به آن اعتقاد دارم اما وقتي دخترم كلاس پنجم بود و تحت تاثير عمه اش چادري شد كاملا مخالف بودم و مرتب بهش مي گفتم " نگه داشتن چادر در جامعه امروز واقعا سخت است. ممكن است از طرف دوستانت طرد بشي...ممكن است تو را متهم به قشري كنند كه اصلا به آن تعلق نداري... اگر مي خواهي چادر سر كني بايد تا آخرش بري...من اجازه نمي دم يه سال سر كني و بعد بگي پشيمون شدم..." اين حرفها رو مرتب بهش مي گفتم. الان با گذشت سه سال به حرفهاي من رسيده و ميخواد چادرش رو دربياره ميگه نمي تونم دامنه دوستي ام را گسترش بدم چون بچه ها به من اعتماد ندارند و با من راحت نيستند در باشگاه واليبال هيچ كس چادري نيست. گاهي احساس تنهايي مي كنم...
اين ديدگاهي است كه متاسفانه نسبت به خانم هاي چادري وجود دارد. مردم ظاهر رو مي بينند و قضاوت مي كنند. البته من فكر مي كنم خود كساني كه چادر پوشيده اند آن را بي ارزش كرده اند. كساني كه به خودشون اجازه دادند با برخوردهاي نامناسب و با استفاده از زور و قدرت سياسي به عقايد ديگران توهين كنند. و برخي عليرغم اينكه هيچ اعتقادي به اين پوشش نداشتند آن را وسيله اي براي رسيدن به اهداف خود كرده اند تا بتوانند پست هاي كليدي بگيرند.
البته من هم مثل ويكتور عزيز معتقدم كه چادر نمي تواند نشانه ايمان و اعتقاد افراد باشد. كسي كه ايمانش قوي باشه و به خدا توكل كنه و عزت نفس داشته باشه هيچ وقت حاضر نميشه حتي در محيط مجازي اينگونه نيازهاي عاطفي اش را مطرح كنه. هستند كساني كه پوشش خوبي ندارند اما اعتقاد قوي و ايمان قوي دارند و حس انسان دوستي و ترس از خدا و پايبندي به ارزش ها و اصول اخلاقي در اعمال و رفتارشان كاملا مشهود است.
12 کاربر از هزارچهره بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-05-2013, 12:25 PM   #44
باران

باران's Avatar

با توجه به گفتگوهای جناب حسینی و warrior و هزار چهره و دوستان عزیزی که در این سرنگار اظهار نظر نمودند لازم است به چند نکته که به نظر می رسد آنطور که باید و شاید به آن پرداخته نمی شود اشاره کرد :

1- چادر نه تنها حجاب برتر نیست بلکه برای زنان محجبه مشکلات فراوانی بوجود می آورد و مانع حضور فعال و شایسته آنان در اجتماع می شود و به عناوین مختلف از آن به عنوان حربه ای برای دور کردن زن از فعالیت های اجتماعی و ضربه زدن به شخصیت او بهره برده می شود . این مهم را می توان با بررسی نمونه های فراوانی که در شرایط حال حاضر در عرصه های مختلف جامعه کنونی ما در جریان است استناد نمود .

2- خدای تعالی در قران مجید حجاب و پوشش مناسب را برای مرد و زن الزامی دانسته است و نوع آن را هم بطور واضح عنوان می فرماید و جای هیچگونه ابهامی در ان نمی گذارد که پیروانش بر سر آن به اختلاف افتند.

3- موضوع آشنایی دختر و پسر و دوستی آنان در مسیر ازدواج یک امر طبیعی است و در روابط انسانی اصول و قواعد خودش را داراست و هر کسی از آن تخطی نماید اثرات سوء آن به خود و خانواده اش باز خواهد گشت .
روابط دختر و پسر و بطور کلی ارتباط زن و مرد در ابعاد مختلف آن جزء روابط انسانی و شکل گیری جامعه ست و معضلات آن را نمی توان نادیده گرفت و یا با قوانین غیر منطقی با عناوین مختلف بر آن سرپوش گذاشت بلکه باید با توجه به اهمیت حیاتی آن با دیده ی اغماض به آن نگاه کرد تا نمود لازم را داشته باشد و با دیدی روشن مورد بررسی و چاره اندیشی شود .

4- مسائل و مشکلاتی که این امر در زندگی خانوادگی و اجتماعی بوجود آورده در همه ی اعصار و جوامع بوده و خواهد بود چرا که جوامع در حال پویایی هستند و راکد نمی مانند بنابر این اگر با بن بست فکری روبرو شود ضربه مهلکی به بنیاد خانواده و اجتماع وارد خواهد کرد .

5- در این گونه مسائل اختلاف نطر می تواند راهگشا باشد و نمی توان افراد را به دلیل نظراتشان زیر سؤال برد و با گزارش خلاف دادن موضوع را بلوکه نمود .

6- جامعه ایران بسیار جوان است و با نسلی روبروست که خواهان تعادل و پویایی ست و دینداری لازمه اش فهم صحیح از آن است و طبق فرموده خدای تعالی و فرمایش انمه اطهار علیهم السلام دین جز زیبایی و تعادل و اتحاد چیز دیگری نیست و ثمره ی آن رشد و کمال و در نتیجه آرامش جوامع انسانی ست.
قدیمی 08-05-2013, 12:35 PM   #45
sismir

sismir's Avatar

تشکرها: 10,429
در 1,537 پست 9,512 بار تشکر شده
Points: 19,520, Level: 88 Points: 19,520, Level: 88 Points: 19,520, Level: 88
Activity: 19%
Activity: 19% Activity: 19% Activity: 19%

" خود را به جای دیگران بگذارید "
یک اصل در روانشناسی بدین معنا که اگر در مورد مطلبی نظر میدهید یا در مقام تصمیم گیری هستید برای گرفتن نتیجه باید از منظر فاعل آن به موضوع نگاه کرد.
شاید برای دوستان همفرومی متاهل برخی مسائل دم دستی و پیش پا افتاده باشد ولی برای کسی که درگیر آن است و شرایطی متفاوت دارد معضل بشمار بیاید. با توجه به این پست برداشتی که از جو حاکم بر زندگی شهری داشته ام را عرض میکنم.
1.جامعه ما تحت تاثیر رسانه ها تغییرات زیادی داشته و در کنار آن مشکلات معیشتی و اجتماعی سبب شده که کمتر کسی دنبال پذیرش مسئوالیت باشد.
2. جوانهای ما دختر و پسر به سمت لذت گرایی بدون تعهد کشیده شده اند اکثرا فقط دنبال خوشی و لذت موقتی کنار هم بودن هستند و این را کافی میدانند ،دوستی هایشان و پیشنهاداتشان سطحی و خام و بی هدف است صرفا لذتجویی متقابل نه شناخت و تشکیل خانواده است.
وقتی با این افراد روبرو میشوی بدوا از تشکیل خانواده صحبت میکنند اما در طی یکی دوجلسه صحبت متوجه میشوی که تنها چیزی که مد نظرشان نیست ازدواج است و فقط میخواهند نیازهای جسمی و جنسی خودشان را ارضا کنند و گاهی خیلی وقیحانه از همان جلسه اول و ساعات اولیه اصرار به تماس لمسی دارند ،وقتی به آنها گفته میشود" ببخشید من رعایت میکنم " طوری با تعجب نگاه میکنند که انگار حرف نامعقولی بر زبان آورده ای و دقیقا اینجاست که به نیت اصلی طرف مقابل پی میبری و متوجه میشوی که منظور از آشنایی و دوستی ،ارتباط آزادانه بدون حریم و متاسفانه فقط ...... است.به نظر شما چه چیزی از این برخوردها میشود متصور شد جز هوسرانی و لذتجویی ....؟
3.با تمام احترامی که برای نظرات دوستان قایلم اما این بحث همانند بحث حجاب نتیجه ای نخواهد داشت چون شرایط افراد متفاوت است ، ما هنوز در جوامع کوچکتر شهرستانها و روستاها شاهد ازدواجهای سنتی هستیم و جالب اینجاست که موفق تر و بادوام تر است .
مشکل اصلی نوع دیدگاه افراد به تشکیل خانواده است و هدف از آن ،چیزی که در بین جوانها موضوعیت خودش را از دست داده چون اکثرا از قبول مسئولیت و داشتن تعهد نسبت به آن فرار میکنند .آنها(پسران مجرد) میبینند اوقات خوشی رو که میخواهند در کنار همسر تجربه کنند خیلی راحتتر و متنوع تر در کنار چند نفر متفاوت بدون ساپورتهای مالی خاص و تعهد خانوادگی خواهند داشت لذا تن به ازدواج نمی دهند.دختر خانمها هم وقتی شاهد تجربه یکنواخت بزرگترهای خود هستند که اکثرا خوشایند نیست تمایلی به ازدواج نشان نمیدهند ..

به قول معتادها ذغال خوب هم بی تاثیر نیست
شاید قیاس خوبی نباشه ولی وقتی از هر 10 دختری که در جامعه شهری هستند ( دو نفر محجبه (چادری) ،3تای آنها با حجاب متوسط مانتو روسری و 5 تای باقیمانده بد حجاب با آرایشی نا متعارف و زننده البته به نظر بنده و به زعم خودشان زیبا )باشند ، باتوجه به صفت زیبا پسندی انسانها و تمایل به زیبا بودن ،ناخوداگاه دختران ماخوذ به حیا و متین با اصل و نصب کمتر به چشم خواهند آمد شاید اصلا دیده نشوند چون ازدواجهای سنتی ارزش و جایگاه کمرنگ تری یافته و متاسفانه دختران را به سمت خودنمایی برای پذیرش اجتماعی و انتخاب شدن سوق میدهد ، ترویج این صفت(زیبا بودن و زیبا پسندی)تا جایی پیش رفته که پسران هم در این مسیر قدم گذاشته اند و آنها هم سعی میکنند همانند دختران دستی بر سر صورت و ابروی خود بکشند تا پسندیده شوند....تغییر نگرش در ازدواج از صفات معنوی به سمت صفات ظاهری سبب ایجاد این مشکلات گردیده و هنجارهای اجتماعی خوب یا بد تغییر کرده و ما ناگزیر از آنها نیستیم.

گرم ترین نگاهت را نصیب کسی کن که در سردترین لحظات با تو باشد.
sismir آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر از sismir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-05-2013, 12:39 PM   #46
هزارچهره

[QUOTE=chiya;158275]هزار چهره عزیز
نقل قول:
این ارتباط ها تا جایی ادامه می یابد که طرفین از چیزی که به یکدیگر عرضه میکنند راضی اند چه از لحاظ عاطفی، جنسی، جایگاه اجتماعی و مالی و... البته در تب و تاب این روابط ممکن است دلبستگی ایجاد شود و به ازدواج بیانجامد.
البته من فكر مي كنم طرفين هيچ گاه راضي نخواهند شد. چون ممكن است در اين بين روابط عاطفي قوي ايجاد شود اما كيس مورد نظر به دليل اعتقاد به روابط آزاد با ديگري هم ارتباط داشته باشد.
نقل قول:
در رابطه با سوال دوم شما این مسئله به خیلی عوامل بستگی دارد. در تهران این تابو رو به کمرنگ شدن است اما در شهرهای کوچک که هنوز رنگ و بوی سنتی خود را بیشتر حفظ کرده اند هنوز به مانند تابو به آن نگریسته می شود. خیلی جالب است که برای حصول آرامش بسیاری از پسرها برای ازدواج، موردهایی را انتخاب می کنند که اطلاعی از پیشینه وی ندارند و آنهایی که این مسئله را فکری حل کرده اند دیگر ملاک قرار نمی دهند. البته این بلاتکلیفی جوانان در این مسئله، جامعه را به جایی کشانده که خیاطی هم یکی از شاخه های طبابت شده است.
متوجه توضيحات شما نشدم. نفهميدم چه چيزي را تابو خوانديد؟ يعني به نظر شما پسراني كه رابطه خارج از ازدواج دارند اگر زماني تصميم به ازدواج بگيرند بدون درنظر گرفتن سوابق دختر و يا همسر آينده ازدواج مي كنند؟ يعني هيچ پرس و جويي و هيچ برآورد و تخميني در ارتباط با اخلاق و روحيات دختر و خانواده انجام نمي دهند؟ من تا به حال به اين مورد شما برخورد نكرده ام.
نقل قول:
در ارتباط با سوال آخر شما هم بنده معتقدم اخلاقیات یک اجتماع همیشه در حال تحول است. در بین دوستانم موردی هست که زوج، امسال سومین سال شراکت بدون ازدواجشان را سپری می کنند و کاملا راضی اند جالب اینجاست که خانواده دختر خیلی راحت تر از خانواده پسر این مسئله را پذیرفتند. البته این زوج یک حالت بسیار خاص از روابط در ایران است اما میتوان آن را برای ایران شروعی دید از ورود به دنیایی نو. دنیایی که دیگر مفهوم خانواده، حرمت، نجابت و... یا تغییر کرده و یا دیگر مفهومی ندارد.
زوجي كه سه سال شراكت داشته اند بدون ازدواج؟ و خانواده دختر راضي اند؟ شايد اينگونه باشد ولي نميشه اين نوع رابطه را در جامعه بسط و گسترش داد. موضوع خانواده ربطي به مسائل اخلاقي ، نجابت و تابو و ارزش هاي ديني ندارد. در همه جوامع خانواده اولين پايگاه اجتماعي است كه فرد در آن رشد مي كند.
من منظور شما را از اين نوع رابطه متوجه نشدم يعني ازدواجي در كار نخواهد بود؟ بدون ازدواج و تشكيل خانواده، ديگر شاهد رشد و تربيت فرزند نخواهيم بود.
7 کاربر از هزارچهره بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-05-2013, 02:06 PM   #47
باران

باران's Avatar

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sismir نمایش پست ها
"
خود را به جای دیگران بگذارید "

این " دیگران " به نوعی خود ما هستیم .

شاید برای دوستان همفرومی متاهل برخی مسائل دم دستی و پیش پا افتاده باشد ولی برای کسی که درگیر آن است و شرایطی متفاوت دارد معضل بشمار بیاید.

دوستان متأهل هم فرزندانی دارند که کم و بیش با این موضوع بسیار مهم دیر یا زود درگیر خواهند بود .

1.جامعه ما تحت تاثیر رسانه ها تغییرات زیادی داشته و در کنار آن مشکلات معیشتی و اجتماعی سبب شده که کمتر کسی دنبال پذیرش مسئولیت باشد.

البته عواملی مانند تربیت ، آموزش ، دور بودن از خانواده و بی توجهی به ارزش خانواده ، قوانین خشن ،خشک و دست و پاگیر ، بی توجهی به دین و اعتقادات اخلاقی و فقر فرهنگی و ... دخیل هستند .

شاید قیاس خوبی نباشه ولی وقتی از هر 10 دختری که در جامعه شهری هستند ( دو نفر محجبه (چادری) ،3تای آنها با حجاب متوسط مانتو روسری و 5 تای باقیمانده بد حجاب با آرایشی نا متعارف و زننده

درسته این قیاس و تقسیم بندی درست و خوبی نیست چرا که :
1- تعداد خانم های محجبه نه چادری در جامعه شهری و غیر شهری (افرادی که از پوشش چادر به عنوان حجاب استفاده می کنند صرفا محجبه نیستند . ) خوشبختانه زیاد است .
2- چه کسی می گوید مانتو روسری حجاب متوسط است ؟!
3- خانمی که به هر دلیلی برای خود احترام و ارزش قائل نمی باشد و دارای حجاب اخلاقی نیست با هر پوششی در جامعه ظاهر شود بی حجاب است .

البته به نظر بنده و به زعم خودشان زیبا )باشند ، باتوجه به صفت زیبا پسندی انسانها و تمایل به زیبا بودن ،ناخوداگاه دختران ماخوذ به حیا و متین با اصل و نصب کمتر به چشم خواهند آمد شاید اصلا دیده نشوند

دختران و پسران با حیا و متین و با اصل و نصب همیشه در هر شرایطی مانند نگین درخشانی در جامعه می درخشند و بها و ارزش خاص خود را دارند و حتی کسانی که هرز می روند برای ان ها احترام و جایگاه ویزه خود را قائلند چرا که زیبایی در هر شرایطی ریباست و دیده می شود و برای عموم قابل فهم و تحسین برانگیز است .

چون ازدواجهای سنتی ارزش و جایگاه کمرنگ تری یافته و متاسفانه دختران را به سمت خودنمایی برای پذیرش اجتماعی و انتخاب شدن سوق میدهد ، ترویج این صفت(زیبا بودن و زیبا پسندی)تا جایی پیش رفته که پسران هم در این مسیر قدم گذاشته اند و آنها هم سعی میکنند همانند دختران دستی بر سر صورت و ابروی خود بکشند تا پسندیده شوند....

این نه تنها زیبایی نیست عین زشتی ست و عموم مردم این را می فهمند و نمی پسندند و از دیدن آن متأسف و نگرانند.

در هر صورت دوستی ها یی که در مسیر ازدواج است اگر با اخلاق و رفتارهای منطقی و درک صحیح و احترام آمیز طرفین و همراهی و راهنمایی خانواده نباشد خواه ناخواه روزی به شکست می انجامد و جز سرخوردگی و افسردگی چیزی عاید طرفین نخواهد شد و باعث بروز و ایجاد عوامل فساد در اجتماع خواهد شد .
قدیمی 08-05-2013, 02:49 PM   #48
101

101's Avatar

تشکرها: 260
در 126 پست 294 بار تشکر شده
Points: 4,851, Level: 44 Points: 4,851, Level: 44 Points: 4,851, Level: 44

نقل قول:
اکثر پسرهایی که دنبال رابطه خارج از ازدواج هستند دقیقا دنبال رابطه ای هستند که در آن مسئله رابطه جنسی مهمتر از هر مسئله ای دیگر است.
نقل قول:
جوانهای ما به سمت لذت گرایی بدون تعهد کشیده شده اند اکثرا فقط دنبال خوشی و لذت موقتی کنار هم بودن هستند و این را کافی میدانند ،دوستی هایشان و پیشنهاداتشان سطحی و خام و بی هدف است صرفا لذتجویی متقابل نه شناخت و تشکیل خانواده است.
نقل قول:
ازدواج...زندگی مشترک...تفاهم...مسولیت های سنگینی است که جوان ها ترجیح میدن به زودی وارد ابن مقوله نشن و کماکان برای پر کردن خلا تنهایی و نیازهای عاطفی دوست باقی بمانند.
به نظرتون بین جوان های 20 تا 30 سال مثلا توی تهران کدوم دسته بیشترن؟
101 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از 101 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-05-2013, 02:52 PM   #49
Warrior

نقل قول:
حساسيت شما قابل تحسين است و من به عنوان خانمي كه خواننده چند پست اين تاپيك بودم در وهله اول همان حس شما رو داشتم. وقتي با همكارم كه از قضا چادري و مجرد است پست ها رو مي خونديم برآشفته شديم اما به خودم اجازه اين رو ندادم كه گزارش پست خلاف بزنم چون فكر مي كردم بايد ديدگاههاي مختلف مطرح بشه.
امکان مطرح کردن همه جور عقیده ای که در فوروم میسر نیست و گرنه کم نیستند متخصصانی که معتقدند این اعتقادات و فرهنگ از بن چیز است! هیچ وقت خودم را محدود به هیچ عقیده خاصی در هیچ زمینه ای نکرده ام.حرف همه را گوش می دهم و آنها را تجزیه و تحلیل می کنم.
نقل قول:
كسي كه ايمانش قوي باشه و به خدا توكل كنه و عزت نفس داشته باشه هيچ وقت حاضر نميشه حتي در محيط مجازي اينگونه نيازهاي عاطفي اش را مطرح كنه. هستند كساني كه پوشش خوبي ندارند اما اعتقاد قوي و ايمان قوي دارند و حس انسان دوستي و ترس از خدا و پايبندي به ارزش ها و اصول اخلاقي در اعمال و رفتارشان كاملا مشهود است.
هیچ کس نمی تواند در مورد دیگران با صراحت و قاطعیت صحبت کند که آنها دین و ایمان درستی نداشته اند که چنین افکاری به سرشان خطور می کند چون خودش باید در شرایط او باشد.
2 کاربر از Warrior بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-05-2013, 03:40 PM   #50
هزارچهره

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Warrior نمایش پست ها
امکان مطرح کردن همه جور عقیده ای که در فوروم میسر نیست و گرنه کم نیستند متخصصانی که معتقدند این اعتقادات و فرهنگ از بن چیز است! هیچ وقت خودم را محدود به هیچ عقیده خاصی در هیچ زمینه ای نکرده ام.حرف همه را گوش می دهم و آنها را تجزیه و تحلیل می کنم.

هیچ کس نمی تواند در مورد دیگران با صراحت و قاطعیت صحبت کند که آنها دین و ایمان درستی نداشته اند که چنین افکاری به سرشان خطور می کند چون خودش باید در شرایط او باشد.
اتفاقا خوبه كه همه نوع عقايدي مطرح بشه . منظور شما رو از متخصصان و اعتقادات و فرهنگي كه از بن چيز است متوجه نشدم. اگه ميشه بيشتر توضيح بديد.
اميدوارم در مورد ايمان فردي قضاوت نكرده باشم. قصدم اين نبوده ...پناه بر خدا...اگر اينگونه برداشت مي شود تصحيح مي كنم ؛ افرادي كه اعتقاد دارند نبايد روابط خارج از چارچوب هاي اعتقاديشان داشته باشند بايد صبر كنند و به خدا توكل كنند.
اما جناب حميد شما از كجا مي دونيد ما اين شرايط رو تجربه نكرديم. اون موقع ها نه اينترنت بود. نه دنياي مجازي ...نه موبايل بود كه يه پيام بدي و دلت خوش باشه...ارتباطات هم به اين وسعت نبود. اتفاقا دختراي اون موقع خيلي تنها بودند و حتي جايي نبود كه ديدگاهشون رو مطرح كنند. الان دخترا خيلي راحت تر حرف ميزنند. اكثرا وبلاگ دارند. زندگي خصوصي و چارچوب هاي شخصي از بين رفته. چت ...محيط هاي مجازي و فيس بوك.. باعث شده نياز به ازدواج در جوان ها كمتر از اون موقع باشه...اين ديدگاه منه ...
5 کاربر از هزارچهره بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 04:45 AM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.