آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار سیاسی > ایران > تحلیل سیاسی

پاسخ
    نمایش ها: 5155 - پاسخ ها: 101  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-28-2019, 09:09 AM   #76
Kaman

Kaman's Avatar

تشکرها: 14,666
در 4,025 پست 18,844 بار تشکر شده
Points: 39,991, Level: 100 Points: 39,991, Level: 100 Points: 39,991, Level: 100
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : برهه حساسِ «پس چی؟»

نقل قول:
نوشته اصلی توسط شهیر نمایش پست ها
...
- در خصوص عواقب خطرناک پافشاری ایران برای عدم ورود به مذاکره با آمریکا، حاصل این سیاست در عمل دیر یا زود مشاهده خواهد شد. هیچ سیستمی سیاسی و حکومتی بدون تعامل و با در پیش گرفتن درگیری دائمی با آمریکا نتوانسته به بقای خود ادامه دهد. جای تاسف است که نظام بین المللی این چنین فاسد است، اما این یک واقعیت است. من چندین بار این مسئله را مطرح کرده ام و بار دیگر تاکید می کنم در شرایط موجود و با توجه به اینکه هیچ آلترناتیوی برای حکومت فعلی ایران وجود ندارد در صورت سقوط این سیستم (چه از طریق جنگ و چه ناآرامی های داخلی) حکومت فعلی آخرین حکومتی خواهد بود که بر کشوری بنام ایران حکومت کرده است.

- کسانی که یک لیست بلند بالا ارائه می کنند که به چه دلایلی جنگ صورت نخواهد گرفت با تئوری های روابط بین الملل آشنائی ندارند. تصمیم گیری برای ورود به جنگ "الزاما" بر اساس محاسباتی که ما می کنیم، که فرضا در صورت وقوع جنگ تشکیلات اتمی اسرائیل در خطر هست، یا حزب الله موشک می زند به اسرائیل صورت نمی گیرد . این تصمیمات بر اساس برداشت ها و سوء برداشت های (perceptions and misperceptions) تصمیم گیران صورت صورت می گیرد نه الزاما واقعیت ها. مثال بسیار درخشان این امر اصرار اسرائیل و عربستان به آمرکا برای حمله به ایران است. اگر آنطور که در ایران استدلال می شود در اثر حمله آمریکا به ایران، عربستان و اسرائیل نابود می شوند و این یک فکت است پس چگونه این دو کشور اصرار دارند که آمریکا به ایران حمله کند؟ پاسخ جز این نیست که "برداشت" رهبران عربستان و اسرائیل از نتایج این حمله با نظامیان ایران فرق می کند. بطور مثال یک نظامی آمریکائی مطرح می کرد کمتر از چند ساعت تمام نیروگاه های برق ایران از کار خواهد افتاد و تمام کشور فلج خواهد شد. می پرسید کشور در تاریکی مطلق و با قطع ارتباطات چگونه قرار است اداره شود؟ آیا این برداشت صحیح است و با واقعیت انطباق دارد؟ با برداشت نظامیان ایران چطور؟
...
بدور از مطلب جانبی بی بی سی و ... که در این تاپیک بخث را به بیراهه کشید, شهیر گرامی در این نقل قول واقعیتهای زیادی را مطرح کرده است, چرا که اگر جنگی روی دهد, دیگر در دوران بعد از جنگ شاید ما با ایران های متلاشی شده متعددی سرو کار داشته باشیم.

در مورد اعراب مرتجع مطلب زیادی لازم نیست. ولی ذکر این نکته در مورد اسزائیل هم حائز اهمیت است که تنها در گذشته نه چندان دور آلمان برای اسرائیل دو سه تا زیر دریایی بسیار مدرن که توانائی حمل سلاح اتمی را هم دارند بعنوان غرامت زمان جنگ در مورد یهودیها هدیه کرده است.

طبق گزارشنهای متعدد گویا این زیر دریائیها ماموریت بخصوصی را دارند و آن اینکه اگر نیروئی و کشوری قصد متلاسی کردن اسرائیل را داشته باشد, با تهاجم اتمی, آنها میباید که خود آن کشور مهاجم را هم متقابلآ متلاشی نمایند. البته معلوم نیست که این گزارشها تا چه اندازه واقعی باشند!

در هر حال خطر جنگ و گسترش بدون کنترل آن و ویرانی حاصل از آن تحت این شرایط بالاست. رجز خوانی و به سینه کوبیدن چه در کاخ سفید و چه در تهران کار ساز نیست. درک واقعیات بسیار تلخ و حتی ظالمانه روابط بین المللی میباید راه به منطق و شعور و تعامل و گفتگو در جهت دفاع از منافع ملی ببرد. و الا شاید همه و در درجه اول خودمان بازنده بسیار بزرگ تاریخ باشیم.
دشمنان زیادی برای درهم شکستن و متلاشی شدن ایران کمر همت بسته و کمین کرده اند.

نبابد که ایران ویران شود!!
Kaman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-28-2019, 09:14 AM   #77
صادق

تشکرها: 5,658
در 2,399 پست 10,518 بار تشکر شده
Points: 27,190, Level: 97 Points: 27,190, Level: 97 Points: 27,190, Level: 97
Activity: 60%
Activity: 60% Activity: 60% Activity: 60%

نقل قول:
حقیقتش صادق عزیز این سئوالی است که من هم مطرح کردم و پاسخش را درست نمی دانم. چرا فکر ما برود به سمت توانائی های محیر العقول که اسرائیل از آن بترسد. اگر گفته اسرائیل درست باشد و حزب الله 150 هزار موشک داشته باشد فکر کنید جنگ دو سه ماه طول بکشد و بین موشک هائی که از ایران و سوریه و لبنان به سمت اسرائیل سرازیر می شود یکی دو هزار تا در مناطق مسکونی اسرائیل فرود بیاید. موج مهاجرت انسان و سرمایه به خارج از اسرائیل عملا کشور را از حیض انتفاع می اندازد. تنها تئوری که به نظر من می تواند این شهامت اسرائیل را توجیه کند که آمریکا را به جنگ با ایران تشویق میکند این است که طبق محاسباتشان جنگ خیلی سریع با طوفانی از حملات هوائی خاتمه می گیرد.
خیلی ممنون
راستش اون طوفان حملات هوایی هم با ساقط کردن پهپاد گلوبال هاوک با علامت سئوال روبرو هست .
اون پهپاد رادارگریز بود در حالیکه ایران حتی محل شروع پرواز در امارات را منتشر کرد . یعنی از لحظه شروع تا زمان ساقط کردن تحت نظر بوده .
بعد که ترامپ خواست ژست انسان دوستانه بگیرد و گفت که به دلیل کشته شدن 150 نفر حاضر به دادن دستور حمله نشده فرمانده سپاه از حضور یک هواپیمای نظامی دیگر در همان منطقه و همان زمان خبر داد و حتی تعداد سرنشینآن آن هواپیما را گفت ! و جالب اینکه آمریکا هم گفته فرمانده سپاه ایران را تایید کرد .
شاید همین علامت سئوال باشد که موجب شده مکرون بگوید که سعی میکند ترامپ را به کاهش تحریمها قانع کند !
ارسال شده توسط تلفن همراه
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-28-2019, 12:57 PM   #78
شمشیری

شمشیری's Avatar

تشکرها: 14,195
در 2,510 پست 13,734 بار تشکر شده
Points: 30,741, Level: 100 Points: 30,741, Level: 100 Points: 30,741, Level: 100
Activity: 30%
Activity: 30% Activity: 30% Activity: 30%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
خیلی ممنون
راستش اون طوفان حملات هوایی هم با ساقط کردن پهپاد گلوبال هاوک با علامت سئوال روبرو هست .
اون پهپاد رادارگریز بود در حالیکه ایران حتی محل شروع پرواز در امارات را منتشر کرد . یعنی از لحظه شروع تا زمان ساقط کردن تحت نظر بوده .
بعد که ترامپ خواست ژست انسان دوستانه بگیرد و گفت که به دلیل کشته شدن 150 نفر حاضر به دادن دستور حمله نشده فرمانده سپاه از حضور یک هواپیمای نظامی دیگر در همان منطقه و همان زمان خبر داد و حتی تعداد سرنشینآن آن هواپیما را گفت ! و جالب اینکه آمریکا هم گفته فرمانده سپاه ایران را تایید کرد .
شاید همین علامت سئوال باشد که موجب شده مکرون بگوید که سعی میکند ترامپ را به کاهش تحریمها قانع کند !
خب خدا روشکر صادق جان ما که هم بقول و فرمایش شما پدافند هوایی برای زدن نیروی هوایی آمریکا داریم و هم 150k موشک در لبنان برای خلاص کردن اسرائیل و خلاصه 80k نفر در سوریه بمنظور گسیل به سمت رژیم غاصب صهیونیستی و خوب شرایط اقتصادی هم که بهتر شدنی نیست، آمریکا بقول زنگته برای جلوگیری از فروش نفتمان با یک بلوغ شیطانی عمل میکند و از سوی دیگر بگفته ی آقای رئیسی مشکل ما با مغرب زمین جنگ اراده ها و دین و اینهاست و مجری الجزیره هم که ما را غرور آفرین می خواند، خوب بزنیم و کار را یکسره کنیم و هم خودمان را خلاص کنیم و هم جهان را. برویم اسرائیل را آزاد کنیم و کابینه ی نتانیاهو را تبدیل کنیم به تکیه و هیات و حسینیه و امثالهم. فکر می کنم مشکل احکام الهی را هم علمای اعلام حل کرده و با صدور فتاوی متوالی مهر الهی هم برآن خواهند فرود آورد. آنوقت هم نفتمان را آزادانه خواهیم فروخت، هم فلسطین را ازاد کرده ایم و هم به احکام الهی و ایدولوژی مان عمل کرده ایم و اینبار ما با 10 دلار و شاید هم کمتر در خدمت مادگان صهیونیستی خواهیم بود. چرا شعب ابی طالب را بر جهاد مستقیم ترجیح می دهیم؟ پدافند که داریم، موشک هم که نگویم و خوب شهید هم شدیم میرویم بهشت برین. از این "چندسربرد تر" و win-win تر معامله در تاریخ بی سابقه است. پیشنهاد من این است از رآکتور هسته ای دیمونا شروع کنیم..

The selective elimiNATION
of prominent rival figures
شمشیری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-28-2019, 02:24 PM   #79
صادق

نقل قول:
نوشته اصلی توسط شمشیری نمایش پست ها
خب خدا روشکر صادق جان ما که هم بقول و فرمایش شما پدافند هوایی برای زدن نیروی هوایی آمریکا داریم و هم 150k موشک در لبنان برای خلاص کردن اسرائیل و خلاصه 80k نفر در سوریه بمنظور گسیل به سمت رژیم غاصب صهیونیستی و خوب شرایط اقتصادی هم که بهتر شدنی نیست، آمریکا بقول زنگته برای جلوگیری از فروش نفتمان با یک بلوغ شیطانی عمل میکند و از سوی دیگر بگفته ی آقای رئیسی مشکل ما با مغرب زمین جنگ اراده ها و دین و اینهاست و مجری الجزیره هم که ما را غرور آفرین می خواند، خوب بزنیم و کار را یکسره کنیم و هم خودمان را خلاص کنیم و هم جهان را. برویم اسرائیل را آزاد کنیم و کابینه ی نتانیاهو را تبدیل کنیم به تکیه و هیات و حسینیه و امثالهم. فکر می کنم مشکل احکام الهی را هم علمای اعلام حل کرده و با صدور فتاوی متوالی مهر الهی هم برآن خواهند فرود آورد. آنوقت هم نفتمان را آزادانه خواهیم فروخت، هم فلسطین را ازاد کرده ایم و هم به احکام الهی و ایدولوژی مان عمل کرده ایم و اینبار ما با 10 دلار و شاید هم کمتر در خدمت مادگان صهیونیستی خواهیم بود. چرا شعب ابی طالب را بر جهاد مستقیم ترجیح می دهیم؟ پدافند که داریم، موشک هم که نگویم و خوب شهید هم شدیم میرویم بهشت برین. از این "چندسربرد تر" و win-win تر معامله در تاریخ بی سابقه است. پیشنهاد من این است از رآکتور هسته ای دیمونا شروع کنیم..

حالا نه به این صراحت اما این سِوال آقا شهیر و خود من هم هست .
اینطور که گفته میشود نتانیاهو و بن سلمان از مشوقان جدی آمریکا به جنگ هستند در حالیکه خود اسراییل میگوید هزاران موشک در جنوب لبنان وجود دارد !
پس چرا اینقدر سعی دارد که جنگی در بگیرد ؟!
احتمالا همان سوء محاسبه و سوء تفاهم حداقل در یکی از دو طرف وجود دارد .
اگر یادتان باشد من مرتبا در باره شرایط نظامی اعلام قبلی به اسراییل را گفته ام
----------------------------------------
اینجا من اگر به جای رهبران ایران بودم به یک سئوال اساسی به خودم پاسخ میدادم .
آیا توانایی نظامی برای زدن ضربه مهلک به اسراییل را دارم یا نه ،!؟
اصلا موضوع قدرت مقاومت در برابر آمریکا نیست فقط مهم این است که امنیت اسراییل در اثر عملیات نظامی در مخاطره جدی قرار بگیرد مثلا توانایی ویران کردن همزمان تاسیسات هسته ای اسراییل .
اگر چنین توانایی را دارم باید به آمریکا و اسراییل با نشانه ها و پیامهای خصوصی این توانایی را اثبات کنم و بگویم منافع ایران را مجبورند به رسمیت بشناسند . تا حالا چند قدرت بین المللی وجود داشته و حالا باید یک قدرت منطقه ای را در این ناحیه قبول کنند .
و در صورت اثبات توانایی امکان پذیرش چنین قدرتی زیاد است .

اما اگر این توانایی را ندارم تلاش بیهوده است چون ما اسباب بزرگی را فراهم نکردیم و در نتیجه نمیتوانیم به گزاف به جای بزرگان تکیه کنیم .
تکیه بر جای بزرگان نتوان زد به گزاف
مگر اسباب بزرگی همه آماده کنی
خلاصه اینکه در تحولات اخیر دیگر حتی نادانها هم فهمیدند در این دنیا قوانین بین المللی و مشابهاتشان به انداره پشم بز هم اعتبار ندارند و تعیین کننده فقط قدرت است .
برو قوی شو اگر راحت جهان طلبی
این کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 06-28-2019, 03:10 PM   #80
پرسشگر

تشکرها: 11,371
در 2,423 پست 17,076 بار تشکر شده
Points: 26,336, Level: 96 Points: 26,336, Level: 96 Points: 26,336, Level: 96
Activity: 10%
Activity: 10% Activity: 10% Activity: 10%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Kaman نمایش پست ها
بدور از مطلب جانبی بی بی سی و ... که در این تاپیک بخث را به بیراهه کشید
1. این تاپیک از تاریخ پنجم ژوئن یعنی بیش از سه هفته قبل مسکوت مانده و به اصطلاح مٌرده بود
2. پست من در ارتباط مستقیم با پست شماره 7 همین تاپیک بود
3. در تاپیک "به نظر شما چه کسی آمریکا را تحریم کرده؟" گفتگویی بین صادق و شهیر آغاز می شود که آخرین پست صادق با این پاسخ روبرو می شود: "خواهش می کنم. فقط به وقت احتیاج دارم". شواهد نشان می دهند شهیر ادامه آن بحث را با پاسخ من یکی کرده و در همین تاپیک گذاشته است که به نظرم کار خوبی نبود و می توانست تصمیم بهتری بگیرد.
با وجود دلایل بالا باز این حق برای شما محفوظ است که همچنان از بیراهه صحبت کنید. فقط استدعا می کنم بزرگواری فرمایید، صبوری به خرج دهید و تا اتمام بحث بنده با شهیر از ذکر دلایلتان خودداری کنید تا بی جهت وارد حاشیه های غم انگیز و ایجاد سوء تفاهم های ویرانگر نشویم.
پرسشگر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-28-2019, 04:26 PM   #81
mehdi

تشکرها: 2,860
در 1,969 پست 8,505 بار تشکر شده
Points: 20,416, Level: 90 Points: 20,416, Level: 90 Points: 20,416, Level: 90
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط فرزاد نمایش پست ها
اما پیشنهاد میکنم که وسط دعوا نرخ تعیین نکنید و درجریان باشید که خیلی از ما فورومی ها از همین شخصی که اینطور بی پروا براو تاخته اید و هویتش برای شمامجهول است طی این سالها مقالات زیادی در رسانه های عمومی خوانده ایم آنهم با نام و نام خانوادگی واقعیش.
اضافه کنم که حداقل برای من" mehdi "فقط یک نام کاربری است(نمیگویم مجهول) که شاید اگرمرقومه های نیش دار مکرر از وی سراغ نداشتم برایش احترام بیشتری قائل بودم.
مهدی خودش چند پست بالاتر قبول کرده نمی تواند هویتش را معلوم کند. دلیلش هم مشخص است. در این کشور جرم انگاری های گل و گشادی مانند تشویش اذهان عمومی، تبلیغ علیه نظام و توهین به مسئولین وجود دارد که از حیث موضوعی بسیار سیال و قابل تطبیق بر هر فعل و گفتار انتقادی است و به ابزاری در دست ضابطین قضایی تبدیل شده است، گاها هم برای آنکه حالش را بگیرند، قانون و اصل تفکیک مجرمان را ندیده گرفته اند و طرف را به زندان محکومان جرایم جنایی منتقل کرده اند. حالا آتش به اختیارها هیچ.
به هر حال هویت ایشان به هر دلیلی با وجود اینکه در دفاع از نظام حاکم می نویسند برای ما نامعلوم است و با نام پرسشگر مطلب می نویسند و تا وقتی با این نام می نویسند، اتیکت حضور در فضای مجازی ایشان را ملزم می کند که مواردی را در مورد هویت های معلوم رعایت کنند. مثلاً خصوصی پیام بدهند و بپرسند، این یک خط چطور شد حذف شد؟
کلوخ انداز را پاداش سنگ است. من برای کسب توجه و احترام نمی نویسم. روابط دوستی یا کاری پنهان و تشکرهای هماهنگ ناشی از آن هم نگرانم نمی کند، چون اصلاً برایم مهم نیست. به یک جمله ایشان گفتم خجالت آور. ایشان من را عربده کش و بی ادب خطاب کرد. باز هم برایم مهم نیست.
نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
[B]اصلاً یک هویت نامشخص مجهول چه جایگاهی دارد که در مورد یک هویت مشخص معلوم چنین مساله ای را مطرح کند؟
بسیاری مان عرضه نداریم هویتمان را معلوم کنیم، هر وقت رفتیم هویت مان را معلوم کردیم هزار تحلیل معنادار و محکم نوشتیم، ده سال توانستیم به طور مداوم بنویسیم. آن وقت به آن حد از حق آزادی بیان می رسیم که بتوانیم از جایگاه دیگری سوال کنیم. آن هم خصوصی. کدام دو استاد برجسته ای را دیده اید که یک شبهه یک خطی را در فضای عمومی مطرح کنند؟
mehdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-28-2019, 05:56 PM   #82
شمشیری

شمشیری's Avatar

Points: 30,741, Level: 100 Points: 30,741, Level: 100 Points: 30,741, Level: 100

نقل قول:

اینطور که گفته میشود نتانیاهو و بن سلمان از مشوقان جدی آمریکا به جنگ هستند در حالیکه خود اسراییل میگوید هزاران موشک در جنوب لبنان وجود دارد !
اصلا موضوع قدرت مقاومت در برابر آمریکا نیست فقط مهم این است که امنیت اسراییل در اثر عملیات نظامی در مخاطره جدی قرار بگیرد مثلا توانایی ویران کردن همزمان تاسیسات هسته ای اسراییل .
اگر چنین توانایی را دارم باید به آمریکا و اسراییل با نشانه ها و پیامهای خصوصی این توانایی را اثبات کنم و بگویم منافع ایران را مجبورند به رسمیت بشناسند . تا حالا چند قدرت بین المللی وجود داشته و حالا باید یک قدرت منطقه ای را در این ناحیه قبول کنند .

اما اگر این توانایی را ندارم تلاش بیهوده است چون ما اسباب بزرگی را فراهم نکردیم و در نتیجه نمیتوانیم به گزاف به جای بزرگان تکیه کنیم .
خلاصه اینکه در تحولات اخیر دیگر حتی نادانها هم فهمیدند در این دنیا قوانین بین المللی و مشابهاتشان به انداره پشم بز هم اعتبار ندارند و تعیین کننده فقط قدرت است .
پاسخ به این پرسش فعلا نامعلوم است اما حدس من این است که خیر! احتمالا ما چنین قابلیتهایی را بصورت "بالفعل" نداریم و شاید این ها نمودی از بلوف های سیاسی تیپیکال ایرانی باشند.

این کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 06-28-2019, 06:32 PM   #83
صادق

نقل قول:
پاسخ به این پرسش فعلا نامعلوم است اما حدس من این است که خیر! احتمالا ما چنین قابلیتهایی را بصورت "بالفعل" نداریم و شاید این ها نمودی از بلوف های سیاسی تیپیکال ایرانی باشند.
من واقعا نمیدانم . و البته سعی میکنم تحت تاثیر تبلیغات هیچ طرفی قرار نگیرم
قدیمی 06-28-2019, 07:19 PM   #84
پرسشگر

پولِمیک بله، لجن مالی خیر
مقوله آزادی بیان که اینقدر جوامع غربی به عنوان میراث عصر روشنگری جدی اش می گیرند، در ذهن فرانسوی ها با شکل و شمایل خاص خودش مجسم و تعریف می شود. آنها مغرورند به اینکه سنتی دارند به نام "سنت ولتر". ولتری که ملقب به پدر پولِمیست هاست وجَدَل هایش با روسو صفی از مشتاقان را با بی صبری روانه کتاب فروشی ها می کرد تا آخرین نسخه چاپی نامه یکی از آن دو را رویت کنند، یکی بلند بلند بخواند و دیگران گوش کنند و همین عاملی می شود برای رونق مطبوعات در حوزه اندیشه. هنوز هم معلوم نیست حرف کدام یک بر کرسی نشسته ولی از این پلمیک نسل ها تغذیه کردند و فربه شدند و هزاران هزار ولتر و روسو پا به عرصه نهادند.
پولِمیک، موتور بسیاری از اسه(جستار) ها است و نقش مهمی در شکستن نظم فکری موجود و ایجاد ماتریس های ذهنی جدید دارد لذا هر گاه برای مقابله با یک پولمیست به جای گفتگو، استدلال و برخورد اندیشه به ابزارهای سرکوب مانند رعب، قانون و دستگاه قضا متوسل می شوند، جیغ همه در می آید. حال بگذریم از اینکه این سنت در سال 1990 با وضع قانون معروف به گِسو(منع زیر سوال بردن هولوکاست) شکسته شد. قانونی که بعدا به بقیه کشورهای اروپایی نیز سرایت کرد.
این مقدمه را نوشتم تا بگویم بنده به واسطه زبان در این فرهنگ و مکتب حمام کرده ام و در مواجهه با غربی ها یا ایرانیانی مثل شهیر که با این مقوله خو گرفته اند، ملاحظات مرسوم فرهنگ(با ارزش) بومی خودمان را مثل احترام کوچک به بزرگ و استاد و اینگونه تعارفات بر نمی تابم و از سینه چاکان این عزیز خواهش می کنم با عنایت به توضیحات بالا بیشتر مدارا کنند. خود من با سردبیران و روزنامه نگارانی در ارتباط هستم که با استاد خطاب کردنم مایه آزردگی می شوند و هر بار از آنها خواهش کرده ام از نسبت دادن این القاب بپرهیزند. چون معتقدم هیچ چیز زیباتر و باارزش تر از شاگردی و کسب دانش و خراب کردن و از نو ساختن باورها نیست و همیشه این خطر هست که با شنیدن این تعارفات، امر به انسان مشتبه شود و فکر کند خیلی می داند در حالی که هر چه بیشتر می آموزی تازه می فهمی که چقدر کم می دانی!
شهیر عزیز دوست دارم تصور کنم بخش عمده خشم شما ناشی از آن "انگیزه های غیر مادی" است. کلاهم را که قاضی می کنم می بینم اگر جنبه pervers آن انگیزه های غیر مادی را استنباط کرده باشید حق داشتید برآشوبید و تعبیر به لجن مالی کنید. این یادداشت قسمت اول از رشته مطالبی است که به تناوب و متناسب با مشغله ها خواهم نوشت.
4 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-28-2019, 09:22 PM   #85
فرزاد

فرزاد's Avatar

تشکرها: 31,100
در 4,958 پست 27,275 بار تشکر شده
Points: 59,865, Level: 100 Points: 59,865, Level: 100 Points: 59,865, Level: 100

از اینکه دراینجا شاگرد شهیرها و شاهینها هستم به خودم افتخار میکنم.
و همینجا اضافه کنم آنچه شهیر عزیز در همین سرنگار نوشته برایم اینقدر ارزشمند است که حتی برابری میکند با مقالات گرانبهایی که هیچ جای دیگر نظیرشان را نیافته ام (مثل تئوری پنجره شکسته،چگونه افکار فروید نظام نوین امریکا را شکل داد و نظایراینها)
عذرخواهی میکنم که سرنگار را به حاشیه کشاندم ولی نتوانستم ننویسم.
فرزاد آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از فرزاد بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-28-2019, 10:28 PM   #86
Photon

تشکرها: 978
در 445 پست 2,090 بار تشکر شده
Points: 8,978, Level: 63 Points: 8,978, Level: 63 Points: 8,978, Level: 63

نقل قول:

یک مورد نسبتا مشابه، مورد کره شمالی است که توانایی نابودی کامل سئول و کره جنوبی را در روزهای اولیه جنگ دارد. با داشتن چنین توانایی، درست است که خطر امکان جنگ بسیار پایین است ولی چه کمک دیگری به کره شمالی شده است؟ آیا قرار است مسیر کره شمالی را طی کنیم؟
Photon آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از Photon بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 06-28-2019, 10:40 PM   #87
صادق

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Photon نمایش پست ها
یک مورد نسبتا مشابه، مورد کره شمالی است که توانایی نابودی کامل سئول و کره جنوبی را در روزهای اولیه جنگ دارد. با داشتن چنین توانایی، درست است که خطر امکان جنگ بسیار پایین است ولی چه کمک دیگری به کره شمالی شده است؟ آیا قرار است مسیر کره شمالی را طی کنیم؟
بستگی به انتخاب دارد . کره شمالی شدن یا لیبی شدن مسئله این است !
قدیمی 06-28-2019, 10:47 PM   #88
پرسشگر

شهیر عزیز، در پست قبلی از مشروعیت خشم شما به خاطر یک استنباط غلط صحبت کردم. اینجا می خواهم به دنبال ریشه های آن استنباط بگردم و چند سوال در این رابطه مطرح کنم:
تا چه اندازه تحت influence مهدی به این برداشت رسیدید؟
چرا شمشیری در سلسله سوالاتی که از من داشت اشاره ای به "انگیزی های غیر مادی" نکرد و حساسیتش متمرکز بر روی واژه ارتزاق بود؟
چرا در تشکر و قدرانی به خاطر رونق و مباحث جدید فروم نامی از صادق که باعث و بانی این امر بود، نبردید و پاسخ سوالاتش را هم بدون آنکه نامی از ایشان ببرید یک کاسه در همین تاپیک گذاشتید؟
آیا آن پست مهدی که صحبت از همدستی صادق با من و دیگران به عنوان یک باند کرد(بعدها ویرایش شد) روی نادیده گرفتن نام ایشان تاثیر داشت؟
در مورد بخش "شاید" و اوج تئوری توطئه برنامه ریزه شده برای حذف و ساکت کردن شما پرسشی نیست چون خودتان می فرمایید: همانطور که مهدی عزیز اشاره کرده "شاید" ...
من از شهیر انتظار نداشتم تحت اینفلوئنس یک کاربر باشد. آن هم کاربری که بعد از کلی بد و بیراه و جیغ و داد که با صبوری نادیده گرفتم(خیلی ها را ویرایش کرده) می گوید:
"بعد از سه سال بیایی توهین بکنی و ما بایستیم نگاه بکنیم؟ نخیر از این خبرها نیست".
این عبارت مصداق Intimidation است به معنی ایجاد ترس و رعب نزد مخاطب. کلمه عربده هم از رعب می آید. شهیر عزیز شما از هویت واقعی من آگاهی، با مرتضی به عنوان امین مراسلات داشتی و خوب می دانستی ما از چه جنس آدم هایی هستیم، در خارج و غیر قابل دسترسی با این حال از من می ترسی که حذف و ساکت کنم شما را، آنوقت من نباید بترسم از یک عاشق سینه چاک عربده کش که دم به دم به دنبال کشف هویت "مجهول" من است که خدای نکرده آدرسم دستش بیفتد و درب منزلم سبز شود؟
شما از این شخص "تشکر مخصوص" می کنید؟ اصلا چرا باید اینقدر نیاز به حمایت دیگران داشته باشید؟
من تا به حال نه صادق را دیده ام و نه تماس یا مکاتبه ای داشته ام با ایشان. همه این "آتش" از من بلند شده، مرا تا جایی که دلتان می خواهد بکوبید و جریمه کنید ولی برای رضای خدا هم که شده از این بنده خدا فاکتور بگیرید. چرا صادق باید تاوان جسارت و گستاخی مرا بدهد؟
3 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-28-2019, 11:36 PM   #89
Photon

تشکرها: 978
در 445 پست 2,090 بار تشکر شده
Points: 8,978, Level: 63 Points: 8,978, Level: 63 Points: 8,978, Level: 63

نقل قول:
بستگی به انتخاب دارد . کره شمالی شدن یا لیبی شدن مسئله این است !
خب اینجا باز میگردیم به یک تایپیک مشابه که خودتان ایجاد کردید. پیش فرض تان این است که تنها دو راه است، کره شمالی یا لیبی!
Photon آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-28-2019, 11:43 PM   #90
صادق

یک زمانی من باید با مینی بوس میرفتم سر کار در شهر کوچکی در مجاورشهر ما . یک بار وقتی سوار مینی بوس شدم و روی صندلی نشستم و چند دقیقه گذشت یکی از کسانی که همیشه با هم سوار مینی بوس میشدیم آمد به بغل دستی من گفت لطفا برو سر جای من بشین تا من پهلوی ایشون بشینم کار شخصی دارم . بغل دستی من هم جابجا شد و اون بنده خدا پهلوم نشست . من با تعجب نگاهش کردم و گفتم چی شده ؟ اتفاقی افتاده ؟! گفت خواستم بهت بگم که دنیا ارزش این حرفها را نداره و با هم دوست باشیم .
بیشتر تعجب کردم و گفتم مگه الان با هم دوست نیستیم ؟
گفت خب دلخوری ها را بزاریم کنار ؟
گفتم مگه دلخور بودیم ؟
گفت خب با هم قهر نباشیم .
دیگه خیلی تعجب کردم و گفتم مگه قهر بودیم ؟!
گفت یعنی تو متوجه نشدی من دو ماهه جواب سلامت را نمیدم .
گفتم نه . متوجه نشدم .
گفت جدی میگی ؟!
گفتم آره والا . من متوجه نشدم که جواب سلامم را نمیدی .
با حالت وارفته ای گفت پس هیچی فکر کردم متوجه شدی که من دوماه باهات قهر بودم .
========
خلاصه ضمن عرض ارادت خدمت همه اساتید و دوستان من معمولا متوجه اینطور کوبیدنها نمیشوم .
کلا راحت باشید .
2 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-28-2019, 11:48 PM   #91
صادق

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Photon نمایش پست ها
خب اینجا باز میگردیم به یک تایپیک مشابه که خودتان ایجاد کردید. پیش فرض تان این است که تنها دو راه است، کره شمالی یا لیبی!
نه پیش فرضم نیست .اصلا اونطور تحریم را برای ایران محال میدانم . اما اگر کسی خواست نهایت حالت را تصور کند که کره شمالی هست سر طیف دیگر آنهم میشود لیبی و حتی بدتر از لیبی ، یک چیزهایی در مایه یوگسلاوی بزرگتر و خشن تر و بدتر و البته این خواست خود آمریکاییها و اسراییلی ها هست . یکبار دیگر به خنده این موجودات به جوک گویی بوش گوش کنید .
قدیمی 06-29-2019, 02:48 AM   #92
mehdi

نقل قول:
نوشته اصلی توسط پرسشگر نمایش پست ها
شهیر عزیز، در پست قبلی از مشروعیت خشم شما به خاطر یک استنباط غلط صحبت کردم. اینجا می خواهم به دنبال ریشه های آن استنباط بگردم و چند سوال در این رابطه مطرح کنم:
تا چه اندازه تحت influence مهدی به این برداشت رسیدید؟
چرا شمشیری در سلسله سوالاتی که از من داشت اشاره ای به "انگیزی های غیر مادی" نکرد و حساسیتش متمرکز بر روی واژه ارتزاق بود؟
چرا در تشکر و قدرانی به خاطر رونق و مباحث جدید فروم نامی از صادق که باعث و بانی این امر بود، نبردید و پاسخ سوالاتش را هم بدون آنکه نامی از ایشان ببرید یک کاسه در همین تاپیک گذاشتید؟
آیا آن پست مهدی که صحبت از همدستی صادق با من و دیگران به عنوان یک باند کرد(بعدها ویرایش شد) روی نادیده گرفتن نام ایشان تاثیر داشت؟
در مورد بخش "شاید" و اوج تئوری توطئه برنامه ریزه شده برای حذف و ساکت کردن شما پرسشی نیست چون خودتان می فرمایید: همانطور که مهدی عزیز اشاره کرده "شاید" ...
من از شهیر انتظار نداشتم تحت اینفلوئنس یک کاربر باشد. آن هم کاربری که بعد از کلی بد و بیراه و جیغ و داد که با صبوری نادیده گرفتم(خیلی ها را ویرایش کرده) می گوید:
"بعد از سه سال بیایی توهین بکنی و ما بایستیم نگاه بکنیم؟ نخیر از این خبرها نیست".
این عبارت مصداق Intimidation است به معنی ایجاد ترس و رعب نزد مخاطب. کلمه عربده هم از رعب می آید. شهیر عزیز شما از هویت واقعی من آگاهی، با مرتضی به عنوان امین مراسلات داشتی و خوب می دانستی ما از چه جنس آدم هایی هستیم، در خارج و غیر قابل دسترسی با این حال از من می ترسی که حذف و ساکت کنم شما را، آنوقت من نباید بترسم از یک عاشق سینه چاک عربده کش که دم به دم به دنبال کشف هویت "مجهول" من است که خدای نکرده آدرسم دستش بیفتد و درب منزلم سبز شود؟
شما از این شخص "تشکر مخصوص" می کنید؟ اصلا چرا باید اینقدر نیاز به حمایت دیگران داشته باشید؟
من تا به حال نه صادق را دیده ام و نه تماس یا مکاتبه ای داشته ام با ایشان. همه این "آتش" از من بلند شده، مرا تا جایی که دلتان می خواهد بکوبید و جریمه کنید ولی برای رضای خدا هم که شده از این بنده خدا فاکتور بگیرید. چرا صادق باید تاوان جسارت و گستاخی مرا بدهد؟
ببین آقای پرسشگر،
دیروز یک جور جنگ روانی علیه من راه انداختی. امروز که شهیر جوابت را داد، علاوه بر آنکه همان خط را ادامه می دهی. چیزهای دیگری هم اضافه کردی. جنگ روانی علیه شهیر را هم شروع کرده ای و می خواهی بگویی ایشان تحت تاثیر من پاسختان را داده است. خیلی مهم نیست. خدایی هم هست، وجدانی هم هست.
من همان روز اولی که پست اولتان را نوشتید، آن را خواندم و آن را نامناسب می دانستم، چون شما به عنوان یک شخص با هویت مجهول (حتی اگر دوستان بشناسندتان) در جایگاهی نبودید و نیستید که از جایگاه یک شخص معلوم سوال بپرسید. اما واکنش نشان ندادم، چون خطاب پست به شهیر بود و ایشان دیر یا زود جواب می داد. روز بعد این بار در پاسخ به پست شمشیری مستقیم به شخص کاربر پرداختید و آن جمله ها را نوشتید که من دیگر تکرار نمی کنم.
من در پست 54 تنها در دو خط به شما پاسخ دادم و بقیه پاسخ مربوط به علیزاده است:
نقل قول:
البته شهیر خودشان توضیح خواهند داد. مقاله در بی بی سی حداقل 15 روز قبل از فروم منتشر شده است.
واقعاً خجالت آور است، با یک خط که معلوم نیست چه زمانی و توسط چه کسی تغییر پیدا کرده و شاید شهیر خودش در مقاله فروم آن را اضافه کرده، شهیر را متهم به ارتزاق از بی بی سی می کنید؟
از پست 55 با نوشتن اینکه پاسخی به ادبیات پست بالا ندارم جنگ روانی علیه من را شروع کرده اید. بدترین ادبیات ممکن را خطاب به یک کاربر به کار برده اید، بعد از خواندن واژه خجالت آور سردی تان شده است.
در پست 56 خیلی ساده برایتان نوشته ام، ما می دانیم ارتزاق یعنی چی و کسی که آن چند جمله را پشت هم ردیف می کند چه منظوری دارد. بعد نوشته ام:
نقل قول:
ضمناً با یک خط جمله که معلوم نیست چه شده بعد از سه سال بیایی توهین بکنی و ما بایستیم نگاه بکنیم؟ نخیر از این خبرها نیست.
حالا این جمله در کانتکست بالا به این معنا که ما پاسخ پست تان را می دهیم، شده، جنگ روانی جدید علیه من:
نقل قول:
عاشق سینه چاک عربده کش که دم به دم به دنبال کشف هویت "مجهول" من است که خدای نکرده آدرسم دستش بیفتد و درب منزلم سبز شود؟
هویت جنابعالی هیچ اهمیتی برای من ندارد، هیچ پستی هم پیدا نمی کنید من گفته باشم بفرمایید هویت تان را معلوم کنید. گفته ام بر اساس اتیکت حضور در فضای مجازی مناسب نیست، کاربر با هویت مجهول چنین سوالاتی را از کاربر با هویت معلوم بپرسد.
بد نیست اگر همگی اتیکت حضور در فضای مجازی را مطالعه کنیم.

فرموده اید:
نقل قول:
من از شهیر انتظار نداشتم تحت اینفلوئنس یک کاربر باشد. آن هم کاربری که بعد از کلی بد و بیراه و جیغ و داد که با صبوری نادیده گرفتم(خیلی ها را ویرایش کرده) می گوید: [/RIGHT]
والله ما صبوری ندیده ایم. عربده کش که گفته اید، به بی ادبی که متهم کرده اید، بد و بیراه و جیغ داد را هم که متهم کرده اید. حالا به بهانه اینکه پست ویرایش شده می خواهید به خوانندگان القاء کنید که ببین چه چیزهایی گفته که ویرایش کرده. قبلاً سابقه این رفتار را داشته اید. عین پیام آقا شهاب را نگه داشته ام که پیام داده بودید که ببین چه حرفهایی نوشته که خودش ویرایشش کرده. امروز همان خط را می خواهید پی بگیرید.
بله. من شخصاً پستم را ویرایش کرده ام و به آن افتخار می کنم. در پاسخ به توهین تان و عربده کش نامیدن من، یک کلمه نوشته بودم خودتی. بعد دیدم در شان من نیست این حرف را تکرار کنم و پاکش کردم.
باز با استناد به همین تکنیک ویرایش شد، فرموده اید:
نقل قول:
]آیا آن پست مهدی که صحبت از همدستی صادق با من و دیگران به عنوان یک باند کرد(بعدها ویرایش شد) روی نادیده گرفتن نام ایشان تاثیر داشت؟
آخر چرا این قدر دروغ؟ آن پست سر جایش است و در آن هیچ اشاره ای به هیچ کس دیگر نشده بود. آن پست ویرایش شد، برای آنکه پی نوشت به آن اضافه شود. همانطور که پست فعلی چندین بار ویرایش شده است. بعضی از پست ها هم به این خاطر ویرایش شده که استفاده از صیغه مخاطب مفرد که برایتان برخورنده بوده به صیغه مخاطب جمع تبدیل شود. اما خودتان فرموده اید:
نقل قول:
گفتند صادق جنب و جوش تازه ای در فروم راه انداخته
چه کسی این را به شما گفت؟

از آن طرف، شهیر از همه به خاطر رونق فروم تشکر کرده که آقا صادق هم داخل همه هست. از سه نفر تشکر ویژه کرده، من و کمان و شمشیری. به چه دلیل؟ چون از شخصیت ایشان در برابر توهین شما دفاع کرده ایم. آیا آقا صادق در این جمع هست که حالا می پرسید چرا او از قلم افتاده؟

فرموده اید، آقا صادق موجب رونق دوباره اینجا شد. نخیر. قبل از ایشان هم اینجا فعال بود. منتها شلوغ نبود. عامل شلوغی و خلوت هم آقا صادق نبود. بعد از اینکه تنش ایران و آمریکا بعد از برجام کمی آرام شد، خیلی از دوستان رفتند و امروز که دوباره تنش افزایش یافته برای یافتن خبر و تحلیل بازگشته اند. بعضی ها هم احساس وظیفه کرده اند در این فروم جلوی القائات دشمن فرضی را بگیرند. خدا اجرشان بدهد.

ضمناً استاد، اولاً عربده کشیدن غلط است. عربده برآوردن صحیح است. ثانیاً عربده از مصدر عربد است نه از مصدر رعب. ثالثاً خودتان گفتید و خودتان هم ترسیدید؟

پی نوشت: من حدود یک ماه قبل، به اینکه همه مدیر هستند اعتراض کردم. به اینکه یک کاربر علناً و به طور مداوم به یک کاربر دیگر می پردازد و توهین می کند و مدیریت ارشد کاری نمی کند، اعتراض کردم. امروز هم ایشان مدام با واژه عربده کش و واژه ها و عبارت های دیگر به بنده توهین می کند، متاسفانه چندین پست ایشان حاوی این توهین منتشر شده است. مدیریت ارشد محترم فوروم این راه که می رویم به ترکستان است.
4 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-29-2019, 08:33 AM   #93
شهیر

تشکرها: 7,051
در 2,090 پست 22,413 بار تشکر شده
Points: 44,054, Level: 100 Points: 44,054, Level: 100 Points: 44,054, Level: 100
Activity: 50%
Activity: 50% Activity: 50% Activity: 50%

پرسشگر گرامی، شما از مدیران فوروم بوده ای. می دانی که پرداختن به کاربران مغایر قوانین فوروم است با این حال از پست اولتان تا پست اخیر مشغول ترور شخصیت من بوده اید. من برای جلوگیری از ادامه این بحث تنها به ذکر دو نکته بسنده می کنم که احتمالا و به ناچار در واکنش به فرمایشات شما رگه های پرداختن به کاربر در آن یافت خواهد شد که از این بابت هم از شما و هم ار همه دوستان عذر می خواهم. در ضمن خواهش می کنم بحث را در فوروم ادامه ندهید. اگر مطلبی بود از طریق پیغام خصوصی من را در جریان بگذارید.

فرموده اید:

نقل قول:
شهیر عزیز شما از هویت واقعی من آگاهی، با مرتضی به عنوان امین مراسلات داشتی و خوب می دانستی ما از چه جنس آدم هایی هستیم، در خارج و غیر قابل دسترسی با این حال از من می ترسی که حذف و ساکت کنم شما را
اولا من به هویت شما آگاه نیستم. ثانیا، با مرتضی عزیز مراسلات داشتم و در مقطعی می دانستم قصد مهاجرت دارد. اینکه عملی شد یا نه نمی دانم. و اینکه شما هم با ایشان همراه شدید آنرا هم نمی دانم. در ضمن چندین سال از آن ماجرا می گذرد. افراد هزار و یک جور تغییر می کنند و از جمله تغییر محل زندگی می دهند. من نمی دانم شما در ایران هستید یا خارج از ایران. کما اینکه فکر نکنم شما بدانید که من چند سال انگلیس زندگی کردم و یا بدانید الان کجا هستم.

ثانیا، جان من، من چه ترسی دارم؟ از کی می ترسم؟ چیزی که من گفتم این بود که روش بکار گرفته شده در آن پست روشی است که "دولت در عمق" در ایران برای شانتاژ و ساکت کردن مخالفین در پیش می گیرد. از این حرف من شما چطور احساس ترس را استنتاج کردید؟

نکته دوم. شما در یکی از نوشته هایتان گفتید که غیبت شما در این چند سال برای این بوده که مطالعه کنید. بسیار عالی! اما من سئوالم این است که بعد از چند سال مطالعه شما بین پیامبران جذب جرجیس شدید؟ نتیجه آن مطالعات جذب شدن شما به مطالبی این چنین بی مایه بوده؟ شعور من و خوانندگان این فوروم به کنار. شما به ارزش معلومات و سواد خودتان هم رحم نمی کنید؟ شما اگر خودت می خواستی مطلبی در دفاع از آقای خامنه ای بنویسی ممکن بود تا این حد تنزل کنی؟ اگر پای بحث و جدل پیش بیاید بچه های ناشناس همین فوروم با سند و مدرک و استدلال آقای علیزاده را از هم خواهند درید.
شهیر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-29-2019, 01:07 PM   #94
شمشیری

شمشیری's Avatar

اگر جهان سوم جایی باشد که خانه ی کسانی را که در جهت ساختنش می کوشند ویران می کند، در میان جهان سوم این "ایران" ما قطعاااا و صددرصد جایی است که نه تنها خانه ات را ویران می کنند، بلکه شخصیتت را هم با آن ترور و با خاک یکسان می کنند. من واقعا اگر جای شهیر بودم و چنین برخوردی با من می شد آنهم از سوی برخی از دوستان که به این خوبی من را می شناختند، بدون هیچ درنگی، کلا و از اساس درب این فوروم را می بستم و وقت خودم را در جایی صرف می کردم که اگر برایم سودی ندارد حداقل به شخصیتم توهین نشود. ما ایرانی ها اینگونه ایم متاسفانه، کسی که صبور باشد را ما بجای تقدیر از او برعکس بیشتر صبر او را می آزماییم. من نمی گویم هیچکس بدون ایراد است که قطعا نیست ولی خدایی زدن برخی صحبتها اصلا لازم نبود و می شد خیلی بهتر و محترمانه تر خیلی موارد را مطرح کرد. خلاصه اینکه "سازنده بودن" بد نیست وگرنه تخریب و تیشه به ریشه زدن که کاری ندارد.

9 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-29-2019, 04:24 PM   #95
پرسشگر

قسمت آخر
1. هر خواننده ای می تواند قضاوت خودش را نسبت به رفتار و آداب آن کاربر داشته باشد. از نظر من شکی نیست که شما با "تشکر مخصوص" از ایشان به عنوان متولی امامزاده، مرتکب بزرگترین بی حرمتی به فروم شدید.
2. گفته بودید که فقط با فکت سر و کار دارید ولی نتوانستید حتی یک فکت بیاورید که ادعای "توهین" به شما را ثابت کند. تنها نقل قولی که ذکر کردید هم حاکی از برداشت غلط فردی و شخصی خودتان از یک جمله بود که توضیح داده شد. مابقی دلایل هم بر اساس سوبژکتیویته محض و "جنس کلمات" یا شباهت با بک گراندهای ذهنی شما از دستگاه تبلیغاتی و کیهان و کذا بود که این خود مصداق انگ زدن است.
3. نه تنها نتوانستید توهین را به صورت فکتوئل اثبات کنید بلکه رسما با ایجاد شبهه عامل امنیتی و ماموریت برنامه ریزی شده برای حذف و ساکت کردن منتقدینی چون شما، سخیف ترین توهین را به بنده روا داشتید.
4. برای سانسور یک مطلب ناگزیر باید به ادیت و ادیتور متوسل شد.
5. جذب هیچ پیغمبری نبوده نشده و نیستم. لینک یاداشت اینستاگرامی علیزاده را بعد از سوال دوستان از حضورش در بی بی سی گذاشتم تا از قول خودش داستان را بشنوند که دقیقا در چه زمانی و با ورود به کدام مقوله بی بی سی بایکوتش کرده است.
6. علیزاده در حوزه تئوریک کار به خصوصی انجام نداده و همانطور که قبلا گفته ام حوزه تخصصی ایشان "رسانه" است و در این حوزه کسی دقیق تر از او سراغ ندارم.
7. شما قبلا از اصلاح طلبان ایراد می گرفتید که بین خودشان و براندازها خط کشی نمی کنند. از وقتی همکاری با بی بی سی را شروع کرده اید دیگر چنین چیزی از شما نشنیدیم. علیزاده اما حرف آن روزهای شما را هنوز می زند.
8. آلگوریتم ایران-آمریکای شما بر اساس ماتریس آکادمیک و دیپلماتیک پست وستفالیَن تعریف شده. این آلگوریتم وقتی با یک ایدئولوژی نامتجانس روبرو می شود هَنگ می کند.
9. همه دموکراسی های نیابتی(democratie representative) در جهان تولید الیگارشی(اندک سالاری) می کنند. این در ذات این نوع مهندسی در امر حکومت داری اسست و "دولت پنهان" را شما در فرانسه و آلمان و سوئد هم می بینید. آمریکا که جای خودش را دارد! ... ندیدم حرفی از آن زده باشید. یک دولت پنهان جهانی هم داریم که نمایندگانش در محافلی چون بیلدربرگ دور از چشم من و شما شرکت می کنند. نکته جدید در خصوص دُوَل پنهانی متاخر سوپرِماسی بخش فاینانس و بانک ها بر کاپیتالیسم صنعتی است که ترامپ فکر می کند می تواند از آن جلوگیری کند. مسلم است کشوری که با تحریم ها مجبور است از طریق ده واسطه جنس وارد کند، دولت پنهانش بیش از بقیه در معرض فساد قرار می گیرد. حال در شرایط خاص امروز که ارتش و سپاه کشور بیش از همیشه نیاز به حمایت دارند استفاده مکرر از ... مجبورم سانسور کنم تا انگ جنس کلمات و سکوت و حذف به من زده نشود.
10. می توانستید ظرفیت و قدرت تحمل بیشتری بروز دهید تا فروم از تنوع فکری غنی تری برخوردار شود ولی ظاهرا شما سیاست حذف و سکوت پیشه کرده اید و چاره ای جز تمکین نیست.
3 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-01-2019, 02:29 AM   #96
شهیر

تشکرها: 7,051
در 2,090 پست 22,413 بار تشکر شده
Points: 44,054, Level: 100 Points: 44,054, Level: 100 Points: 44,054, Level: 100
Activity: 50%
Activity: 50% Activity: 50% Activity: 50%

نقل قول:
اگر جهان سوم جایی باشد که خانه ی کسانی را که در جهت ساختنش می کوشند ویران می کند، در میان جهان سوم این "ایران" ما قطعاااا و صددرصد جایی است که نه تنها خانه ات را ویران می کنند، بلکه شخصیتت را هم با آن ترور و با خاک یکسان می کنند. من واقعا اگر جای شهیر بودم و چنین برخوردی با من می شد آنهم از سوی برخی از دوستان که به این خوبی من را می شناختند، بدون هیچ درنگی، کلا و از اساس درب این فوروم را می بستم و وقت خودم را در جایی صرف می کردم که اگر برایم سودی ندارد حداقل به شخصیتم توهین نشود. ما ایرانی ها اینگونه ایم متاسفانه، کسی که صبور باشد را ما بجای تقدیر از او برعکس بیشتر صبر او را می آزماییم. من نمی گویم هیچکس بدون ایراد است که قطعا نیست ولی خدایی زدن برخی صحبتها اصلا لازم نبود و می شد خیلی بهتر و محترمانه تر خیلی موارد را مطرح کرد. خلاصه اینکه "سازنده بودن" بد نیست وگرنه تخریب و تیشه به ریشه زدن که کاری ندارد.

شمشیری عزیز، این اولین بار ظرف 10 سال اخیر است که کسی این چنین به من حمله می کند و در صدد تخریب من بر می آید. نقطه جالب قضیه اینجاست که من بدهکار هم شده ام. اما چرا باید به این زودی صحنه را برای چنین فردی خالی کرد؟ بطور مشخص راه من از دوست قدیمیان پرسشگر و کسانی که از وی به خاطر بی حرمتی و ترور شخصیت تشکر کرده اند جدا می شود. با این حال، من با علم به اینکه فوروم در معرض حمله و خرابکاری هم هست ادامه خواهم داد چون وجود جوانهائی مثل شما و حتی دوستانی که مخالف نگرش من هستند اما در اینجا به بحث منطقی و مستدل می پردازند به من این امید را می دهد که نسلی در حال رشد و بالیدن است که در بحث و تبادل نظر از روش های معمول در ایران از قبیل ترور شخصیت و شانتاژ فاصله گرفته و به استفاده از دانش و معلومات و استدلال رو آورده است. برای حسن ختام این عبارت را از نوشته بالا می آورم (این عبارت طنز نیست و فارسی هم هست):
نقل قول:
آلگوریتم ایران-آمریکای شما بر اساس ماتریس آکادمیک و دیپلماتیک پست وستفالیَن تعریف شده. این آلگوریتم وقتی با یک ایدئولوژی نامتجانس روبرو می شود هَنگ می کند.
شهیر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-01-2019, 11:31 AM   #97
namira

namira's Avatar

تشکرها: 23,442
در 4,567 پست 26,646 بار تشکر شده
Points: 65,411, Level: 100 Points: 65,411, Level: 100 Points: 65,411, Level: 100

نقل قول:
شمشیری عزیز، این اولین بار ظرف 10 سال اخیر است که کسی این چنین به من حمله می کند و در صدد تخریب من بر می آید. نقطه جالب قضیه اینجاست که من بدهکار هم شده ام. اما چرا باید به این زودی صحنه را برای چنین فردی خالی کرد؟ بطور مشخص راه من از دوست قدیمیان پرسشگر و کسانی که از وی به خاطر بی حرمتی و ترور شخصیت تشکر کرده اند جدا می شود. با این حال، من با علم به اینکه فوروم در معرض حمله و خرابکاری هم هست ادامه خواهم داد چون وجود جوانهائی مثل شما و حتی دوستانی که مخالف نگرش من هستند اما در اینجا به بحث منطقی و مستدل می پردازند به من این امید را می دهد که نسلی در حال رشد و بالیدن است که در بحث و تبادل نظر از روش های معمول در ایران از قبیل ترور شخصیت و شانتاژ فاصله گرفته و به استفاده از دانش و معلومات و استدلال رو آورده است. برای حسن ختام این عبارت را از نوشته بالا می آورم (این عبارت طنز نیست و فارسی هم هست):
شهير نازنين سلام
در بين دوستان صميمي و اعضاي خانواده من كسي نيست كه من از شما برايش نگفته باشم
در اين ده سال بسيار بسيار از شما آموخته ام و با صراحت ميگويم كه در خيلي جهات خودم را مديون شما ميدانم

اما مثل هر انساني حتما اختلاف سليقه اي وجود دارد شايد حتي اختلاف عقيده اي هم باشد

ياد گرفتم به كساني كه برايم محترم هستند توهين نكنم مگر آنكه مورد توهين واقع شوم كه در آنصورت هم خيلي سعي ميكنم كه مراعات كنم ، چه برسد به شما كه از شما جز احترام چيزي نديدم
اينها را نميگويم كه فكر كنيد دارم تعريف و تمجيد از سر اجبار و يا هر چيز ديگري ميكنم من هيچ احتياجي به چاپلوسي ندارم و اساسا در زندگيم اينطور نبوده نيستم و انشالله نخواهم بود و اين حرف ها را در كمال صحت و سلامت و به دور از هر گونه واهمه اي ميگويم

واقعا تمايلي نداشته و ندارم به موضوع شما و پرسشگر نازنين ورود كنم اما از شما خواهشي دارم
يكبار ديگر پست اول پرسشگر را بدون توجه به كامنت هاي بعدي بخوانيد

نقل قول:
نوشته اصلی توسط پرسشگر نمایش پست ها
سلام
شهیر در پاسخ به صادق با رجوع به مقاله اش در بی بی سی و با استناد به یک گزارش محرمانه امنیتی منتشر شده توسط نیویورک تایمز می نویسد:
"طبق تحلیل مزبور، هدف ایران از ایجاد یک برخورد نظامی محدود با آمریکا، کمک به شکل‌گیری حس همدردی در سطح جهان به نفع تهران و نیز خاموش کردن صدای مخالفان در داخل است که روز به روز بر اثر فشارهای اقتصادی بلندتر می‌شود. اینکه این گزارش تا چه حد به واقعیت نزدیک است مورد سئوال است چرا که قبل از حمله آمریکا به عراق از این دست گزارش ها به وفور توسط سیستم اطلاعاتی آمریکا تولید شد.اما به هر حال همین نوع گزارش ها در اختیار رئیس جمهور برای تصمیم گیری قرار می گیرد".
اما این بخش در نسخه منشر شده روی سایت بی بی سی سانسور شده است: "اینکه این گزارش تا چه حد به واقعیت نزدیک است مورد سئوال است چرا که قبل از حمله آمریکا به عراق از این دست گزارش ها به وفور توسط سیستم اطلاعاتی آمریکا تولید شد".
در نسخه سایت بی بی سی می خوانیم:
از دو حالت خارج نیست:
یا بی بی سی سانسور کرده است یا با توجه به اینکه شهیر قبلا گفته که هیچگاه در بی بی سی سانسور نشده، خودش، خودش را با فُرمَت بی بی سی هماهنگ کرده است.
لذا یک پرسش مشروع پیش می آید:
آیا شهیر شهیدثالث در جایگاهی هست که شجاعت، صراحت و صداقت علی علیزاده که بهتر از هر کسی، ماهیت و کارکرد بی بی سی، من و تو، ایران اینترنشنال ... را افشا کرده و می کند اینگونه مورد لطف قرار دهد؟:
"آقای علیزاده که برای دست و پا کردن اسم و رسم کنار گود نشسته و بدون پرداخت هزینه میگوید لنگش کن".
ميزان دلخوري ، ناراحتي و يا خشم شما از اين دو احتمالي كه پرسشگر در اين كامنت مطرح كرد چقدر است؟
من تشكر كردم از پرسشگر در اين كامنت چون از نظرم توهين نبود ، بي احترامي نبود ، ترور شخصيت نبود و يك احتمال دو گزينه اي بود و نقدي جدي

واقعا فكر نميكردم اين كامنت قرار است اينقدر منحرف شود و اينقدر حاشيه درست كند و اينقدر شما را مكدر كند

اما چرا اين اتفاق افتاد؟

پرسشگر ميگويد شما (يعني شهير) تحت تاثير كامنت هاي كاربر mehdi قرار گرفته ايد من ميگويم خود پرسشگر هم تحت تاثير كامنت هاي اين كاربر قرار گرفته است و سير نوشتاري و كامنت هاي بعديش اين را مشخص ميكند (حرف در مورد اين كاربر و روش آلوده ايشان در بحث ها و بهم ريختن اعصاب و روان آدم را من يكي خوب ميفهمم كه چندين بار وارد بازي هايش شده ام و به آنها نمي پردازم )

اجازه دهيد حداقل بعنوان كسي كه ده سال است در اين فوروم بدون وقفه هستم و از شما كه خودت ياد ما دادي با شجاعت نپذيرم كه تشكر كردن از شخصي كه به شما نقدي دارد به معني حمايت از تخريب و ترور شخصيت شماست
با صراحت ميگويم اگر تاپيك توسط برخي .......... به انحراف كشيده نميشد الان پرسشگر و ما كه ذيل پست هايش تشكر زديم ، متهم به چنين چيزي نميشديم و نهايت اين بود كه به شهير نقدي وارد است

"نقدي كه ميگويد شهير براي بي بي سي مطلب مينويسد و طبق گفته خودش هيچگاه توسط بي بي سي سانسور نشده ، تفاوت فرمت مقاله در فوروم و بي بي سي اين را بر ذهن متبادر ميكند شهير طبق فرمت بي بي سي مطلب را نوشته و اين انتقاد به عليزاده كه بدنبال نام و نشان است از طرف ايشان درست نيست"
شهير هم در ادامه مي آيد و ميگويد اين مطلب استثناعا سانسور شد و من شهير متوجه نشده بودم.
حتي در مورد گزينه دوم ، در همين فورورم خودمان هم ما حرف هايي را كه در جاهايي ديگر ميزنيم اينجا نميزنيم و يك جورايي خود را منطبق با كليت فوروم ميكنيم

نقد شايد نقد جدي باشد(كامنت نقل قول شده بالا را مي گويم) اما به نظر من اين نامش ترور شخصيت نيست شهير جان همانطور كه نقد شما در مورد عليزاده ترور شخصيت نيست

با پرسشگر دوستي صميمانه اي دارم آنهم به لطف شهير و آشنايي در فوروم و شك ندارم بشدت از من دلخور خواهد شد از گفتن مطلب خصوصي ذيل ، ولي شهير نازنين ، پرسشگر اگر قصد تخريب شما را داشت وقتي دوستي از كانادا امده و در منزل ايشان در مورد شما نقل هاي در خور شخصيت خودش كرد ، ما به او و حرف هايش در مورد شهير نميخنديديم

ايكاش سير كامنت هاي بعدي همه ( از مهدي و كمان كه نوشت و خوانديم و پاك كرد و پرسشگر و خود شماي نازنين ) بسمتي كه رفت نميرفت

شهير جان از خودت ياد گرفتيم نظرمان را هر آنچه كه هست بگوييم مگر اينكه توهين باشد و تخريب شخصيت ، و من گفتم بدون اينها

ايامتان به مهر
namira آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از namira بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-01-2019, 05:48 PM   #98
mehdi

نقل قول:
نوشته اصلی توسط namira نمایش پست ها
پرسشگر ميگويد شما (يعني شهير) تحت تاثير كامنت هاي كاربر mehdi قرار گرفته ايد من ميگويم خود پرسشگر هم تحت تاثير كامنت هاي اين كاربر قرار گرفته است و سير نوشتاري و كامنت هاي بعديش اين را مشخص ميكند (حرف در مورد اين كاربر و روش آلوده ايشان در بحث ها و بهم ريختن اعصاب و روان آدم را من يكي خوب ميفهمم كه چندين بار وارد بازي هايش شده ام و به آنها نمي پردازم )
...
با صراحت ميگويم اگر تاپيك توسط برخي .......... به انحراف كشيده نميشد الان پرسشگر و ما كه ذيل پست هايش تشكر زديم ، متهم به چنين چيزي نميشديم و نهايت اين بود كه به شهير نقدي وارد است
...
flowersmile:
خواهش می کنم به من نپردازید. روند کامنت ها را هم درست تحلیل کنیم.
این توضیحی که می نویسم برای سایر کاربران فروم است:
خدا را شکر، کامنت اول آقای پرسشگر خود جوش است یعنی تحت تاثیر کسی نیست. با اینکه همان کامنت هم توهین آمیز است ولی ملایم تر است.
کامنت دوم را هم ایشان در پاسخ آقای شمشیری نوشته و در آن با نوشتن جمله زیر صراحتاً پاسخ سوال کامنت اولش را داده و توهین کرده است، آخر من کجای این داستانم؟ من تحریکش کردم اینها را بنویسد؟
نقل قول:
خصوصا از طرف روزنامه نگاری که از این رسانه ارتزاق می کند و برای ادامه حضور، خود را با فُرمت مطلوب تطبیق می دهد.
آیا انصاف است من اینجا بایستم و ساکت باشم؟
بعد از آن پست من ایشان کمی عقب نشینی کرد. و در این پست از انگیزه های غیرمادی صحبت کرد. بعد شروع کرد به ناسزا گفتن به من که کاریش ندارم.
از آن به بعد اصلاً به من پاسخی نداده است. احتمالاً نداشته که بدهد. چون باید پاسخ این سوال را می داد که منبع ارتزاق علیزاده در لندن چیست؟
پست 62 و 67 را هم خطاب به آقای شمشیری نوشته.
تا اینجای کار هم خودش پرسیده، خودش پاسخ داده، خودش نتیجه گرفته، حکم را هم اجرا کرده.
ادامه بحث هم که با خود آقا شهیر است.
حالا بعد از یک هفته یکی هم پیدا شده و می گوید نه تنها شهیر بلکه خود پرسشگر هم تحت تاثیر این کاربر یعنی (mehdi) بوده اند و نه تنها این دو بلکه من (namira) هم زمانی تحت تاثیر این کاربر عصبی شده ام.
اجازه بدهید، اینجا بلند بخندیم بخ ا یعنی آقا شهیر که استاد است و آقای پرسشگر که خودش را استاد می داند، تحت تاثیر من اند؟
3 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-01-2019, 11:26 PM   #99
Kaman

Kaman's Avatar

تشکرها: 14,666
در 4,025 پست 18,844 بار تشکر شده
Points: 39,991, Level: 100 Points: 39,991, Level: 100 Points: 39,991, Level: 100
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%

نقل قول:
.....
با این حال، من با علم به اینکه فوروم در معرض حمله و خرابکاری هم هست ادامه خواهم داد چون وجود جوانهائی مثل شما و حتی دوستانی که مخالف نگرش من هستند اما در اینجا به بحث منطقی و مستدل می پردازند به من این امید را می دهد که نسلی در حال رشد و بالیدن است که در بحث و تبادل نظر از روش های معمول در ایران از قبیل ترور شخصیت و شانتاژ فاصله گرفته و به استفاده از دانش و معلومات و استدلال رو آورده است. ..... :

شهیر گرامی,
اجازه بدهید که در این مورد از صمیم قلب به شما تبریک بگویم و خوشحالی خودم را از تصمیم مصمم و اراده شما برای ادامه کار فوروم, آنهم با مشخصاتی که خودتان برای این فوروم ذکر کرده اید را ابراز بکنم. درست است که مدتهاست بخاظر فشار کار و شغلی در فوروم آکتیو نیستم ولی از زمانیکه با "شهیر بلاگ" و فکر فراخ شما آشنا شده ام, دوست فوروم هم بوده و هستم و به مطالب آن سر میزنم و شکی ندارم که اگر هم دوستانی چند بر اثر جسارت پیش آمده خواهان بسته شدن در فوروم بودند نیز از تصمیم شما مبنی بر ادامه کار فوروم خوشحال خواهند بود. صمنآ انتظار دیگری هم غیر از این تصمیم از شما نداشتیم.
برایتان سلامتی و موفقیت روزافزون آرزو میکنم و امید وارم که از مطالب پر بار هم شما و هم سایر دوستان فوروم باز هم مثل همیشه بهره ببریم.

.
Kaman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-03-2019, 10:22 PM   #100
فرزاد

فرزاد's Avatar

تشکرها: 31,100
در 4,958 پست 27,275 بار تشکر شده
Points: 59,865, Level: 100 Points: 59,865, Level: 100 Points: 59,865, Level: 100

حسن روحانی رییس جمهور در جلسه هیات دولت خطاب به رییس جمهور آمریکا گفت: آتش بازی در منطقه را شما روشن کردید. او همچنین به خطاب به آمریکا تاکید کرد که به تعهدات برجامی خود باز گردید.

حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت طی سخنانی خطاب به آمریکایی‌ها گفت: در این منطقه یکسال است که آتش و آتش‌بازی را آغاز کردید، شما که می‌گویید بازی با آتش خطرناک است چرا آتش را روشن کردید؟ خاموش کردن آن دست شماست.
روحانی ادامه داد: به تعهدات خود و مصوبات شورای امنیت سازمان ملل برگردید. البته اگر بازنگردید ما همانطور که اعلام کردیم و در نامه هم برای شما نوشتیم رأس 60 روز اقدامات بعدی را انجام می‌دهیم.
وی گفت: اینستکس در صورتی می تواند تا حدی قابل قبول باشد که پولی درکار باشد.
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: شما سازوکاری بدون پول دارید؛ این چه خاصیتی دارد؟ مثل اینکه بانکی است اما پولی در آن نیست و فقط اسمش بانک است. حالا این را که اسمش را هم شما بانک نگذاشتید و گفتید که یک صندوق است. همین را هم اگر پول نفت را در آن بگذارید و نفت ما را بخرید و فعال شود، هرچند باز هم آنچه تاکنون اقدام کردید ایراد دارد ولی می شود از آن صرف نظر کرد.
روحانی تصریح کرد: اینستکس توخالی به درد ما نمی‌خورد. اینستکس الان به قول علما اجوف است و تو خالی است و چیزی در آن نیست.
مهمترین بخش های اظهارات روحانی به شرح زیر است:
16 تیر سطح ‎غنی‌ سازی ما دیگر 3.67 درصد نخواهد بود و هر مقدار دلمان خواست بالا می‌بریم
اگر میخواهید اظهار تأسف بکنید از همین حالا ابراز تأسف بفرمایید
از 16 تیر اگر به تعهدات عمل نکنید ‎راکتور اراک را به شرایط سابق که میگفتید خطرناک است برمیگردانیم.

منبع: خبرآنلاین

پی نوشت: به نظرم این قمپوزی که رئیس جمهور در کرده به معنای واقعی"قمار"است که امیدوارم با تغییر معنادار لحن اروپایی ها مواجه نشویم که بعد از آن دیگر سنگی را که روحانی با "این چند کلمه" به ته چاه انداخته به این آسانی ها نمیشود درآورد!
درضمن پیشنهاد میکنم دوستان حواشی را کنار بگذارند و به اصل موضوع برگردیم.
فرزاد آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از فرزاد بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 08:58 PM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.