آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار سیاسی > ایران > خبر سیاسی

موضوع بسته شد
    نمایش ها: 15398 - پاسخ ها: 65  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-14-2010, 01:37 AM   #1
سلام

تشکرها: 319
در 440 پست 1,252 بار تشکر شده
Points: 7,392, Level: 57 Points: 7,392, Level: 57 Points: 7,392, Level: 57
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%
پیش فرض توهین بی سابقه اکبر گنجی به ائمه شیعه

اکبر گنجی یکی از 5 تنی که به همراه محسن کدیور،عطاء الله مهاجرانی ،عبدالکریم سروش و عبدالعلی بازرگان، بیانیه مشترکی را در تببین خواسته های فرقه سبز مطرح کرده بود،باردیگر منکریکی از پایه های اساسی مذهب شیعه، یعنی مهدویت شد.
وی در گفتگویی با شبكه بی بی سی فارسی،در اظهاراتی حرمت شکنانه با بیان این که حتی یک دلیل برای وجود امام زمان (عج) وجود ندارد،اندیشه مهدویت را برگرفته از مسیحیت خواند و مدعی شد كه هیچ دلیلی مبنی بر وجود امام زمان(عج) وجود ندارد.گنجی همچنین در بخش دیگری از این مصاحبه مدعی شد كه ائمه شیعه نه معصوم و نه واسطه فیضند بلكه تنها آدم های عالم و دانشمندی بوده اند!

این اظهارات گنجی در حالی صورت می گیرد که عطاء الله مهاجرانی چند روز پیش در مصاحبه ای تاكید كرد فاصله میان این 5 نفر(گنجی ، مهاجرانی ، سروش ، كدیور و بازرگان) با میرحسین موسوی ،فاصله میان ابوذر و علی(ع) می باشد ! با این تفسیر مهاجرانی در حقیقت ادعاهای اكبر گنجی ،سخنان میرحسین موسوی بوده که توسط یكی از ابوذر های وی بیان شده است

http://parcham.ir/vdcd.s092yt0xfa26y.html

به خدا سوگند اگر شب تا صبح، بیدار بر خار سعدان به سر برم، يا مرا در غل و زنجير به روي زمين كشند نزد من محبوبتر از آن است كه خدا و رسول را در قیامت در حالي ديدار كنم كه بنده ای از بندگان را ستم نموده يا چيزي از متاع دنيا براي خود غصب كرده باشم. والله اگر هفت اقليم را با همه آنچه در زير آسمان آنهاست به من دهند تا با گرفتن پوست جوي از دهان مورچه اي خدا را نافرمانی کنم هرگز چنین نخواهم كرد.
سلام آنلاین نیست.  
6 کاربر از سلام بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-14-2010, 04:47 AM   #2
فابیان

فابیان's Avatar

تشکرها: 29,331
در 3,403 پست 14,832 بار تشکر شده
Points: 19,354, Level: 88 Points: 19,354, Level: 88 Points: 19,354, Level: 88
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : توهین بی سابقه اکبر گنجی به ائمه شیعه

بادرود بر سلام
آقای محترم این پنج نفر دگر اندیش به اصطلاح روشنفکر دیاسپورای ایرانی هستند. این ور آب ، شنونده و طرفدار و هم عقیده سیاسی دارند. اتحادشان سیاسی است و نه مذهبی . عقیده ی یکی یا دوتا از ایشان راجع به امام زمان (عج) ربطی به وجه مشترکشان ندارد. هوگو چاوز و بردار مدودف هم اعتقادی به امام زمان (عج) ندارند. ضمنا اگر توهین شده . شما چرا تکرارش میکنید. تکرار توهین توهین است .
فابیان آنلاین نیست.  
9 کاربر از فابیان بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-14-2010, 11:52 AM   #3
sibmoz

sibmoz's Avatar

تشکرها: 167
در 308 پست 523 بار تشکر شده
Points: 3,379, Level: 36 Points: 3,379, Level: 36 Points: 3,379, Level: 36

تکرار توهین توهین است .
پس خدا در قران به پیامبر بارها توهین کرده است با این تفسیر شما
زیرا چندین بار در قرآن توهین هایی که به پیامبر میشده است در آیات آمده

نقل قول:
از عربستان مزاحم تلفنی دارم، دلتون بسوزه
فکر کنم فهمیدن به الحوثی کمک میکنم
دانشمند فروم رفته ما هم در تعطیلاتیم. باز هم دلتون بسوزه
sibmoz آنلاین نیست.  
5 کاربر از sibmoz بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-14-2010, 01:15 PM   #4
سبز همیشگی

سبز همیشگی's Avatar

تشکرها: 82
در 277 پست 558 بار تشکر شده
Points: 1,928, Level: 26 Points: 1,928, Level: 26 Points: 1,928, Level: 26

این بالا و پایین پریدنها برای چیه الان اکبر گنجی حامی احمدی نژاد بود دوستان همچین مثنوی هفتاد من میبافتن که ایشون منظورش چیز دیگه ای بوده بعد به خورد دوستان دیگر میدادن توهین خیلی وقته شروع شده از زمانی که دکتر دکترها مشایی از حضرت نوح انتقاد کرد تا برو آخر
چه به شراب ،
هر دو یکی است...

دکتر علی شریعتی
سبز همیشگی آنلاین نیست.  
این کاربر از سبز همیشگی بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 01-14-2010, 05:56 PM   #5
فابیان

فابیان's Avatar

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sibmoz نمایش پست ها
تکرار توهین توهین است .
پس خدا در قران به پیامبر بارها توهین کرده است با این تفسیر شما
زیرا چندین بار در قرآن توهین هایی که به پیامبر میشده است در آیات آمده
این ایات توهین خداوند به پیامبر کدام است؟ لطفا درج کنید مستفیض شویم. دیگر به اقای مشائی برای سب النبی گیر ندهیم.
فابیان آنلاین نیست.  
2 کاربر از فابیان بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-14-2010, 08:35 PM   #6
sibmoz

sibmoz's Avatar

سوره غافر آيه 24 ساحر كذاب
سوره ذاريات آيه 39 ساحر مجنون
سوره صافات آيه 36 شاعر مجنون
سوره دخان آيه 14 معلم مجنون
سوره طور آيه 29 بكاهن و لا مجنون
سوره ق آيه 51 انه لمجنون
سوره هجر آيه 6 انك لمجنون
سوره شعرا آيه 27 لمجنون
سوره حاقه آيه 41 و 42 به قول شاعر و به قول كاهن
و اين سئوال مطرح مي‌شود كه آيا خداوند با آوردن جملاتي كه هتك حرمت پيامبران است بدنبال اشاعه اين فرهنگ بوده؟

نقل قول:
sibmoz آنلاین نیست.  
2 کاربر از sibmoz بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-14-2010, 10:06 PM   #7
فابیان

فابیان's Avatar

در تمام آیات فوق صفات ساحر و مجنون و ... نقل قول است و بهیچوجه توهین نیست.
دیگر اینکه قران من سوره ی غافر ندارد. شاید اشتباهی شده باشد.
فابیان آنلاین نیست.  
این کاربر از فابیان بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 01-14-2010, 11:57 PM   #8
sibmoz

sibmoz's Avatar

إِلَى فِرْعَوْنَ وَهَامَانَ وَقَارُونَ فَقَالُوا سَاحِرٌ كَذَّابٌ ﴿۲۴﴾

قرآن خیلی ها خیلی سوره ها را ندارد
اشکالی هم وارد نیست
http://www.parsquran.com/data/show.p...ser=far&tran=1

در ضمن رحوع میدهم به نوشته خودتان
نقل قول:
تکرار توهین توهین است .
نقل قول:
نقل قول است و بهیچوجه توهین نیست.
قضاوت با دوستان

نقل قول:
sibmoz آنلاین نیست.  
3 کاربر از sibmoz بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-15-2010, 02:47 AM   #9
mory291

mory291's Avatar

تشکرها: 6,913
در 2,363 پست 14,849 بار تشکر شده
Points: 32,301, Level: 100 Points: 32,301, Level: 100 Points: 32,301, Level: 100
Activity: 71%
Activity: 71% Activity: 71% Activity: 71%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط سلام نمایش پست ها
.......وی در گفتگویی با شبكه بی بی سی فارسی،در اظهاراتی حرمت شکنانه با بیان این که حتی یک دلیل برای وجود امام زمان (عج) وجود ....... مدعی شد كه هیچ دلیلی مبنی بر وجود امام زمان(عج) وجود ندارد.
گنجی همچنین در بخش دیگری از این مصاحبه مدعی شد كه ائمه شیعه نه معصوم و نه واسطه فیضند بلكه تنها آدم های عالم و دانشمندی بوده اند!
......
ظاهرا ما بنا نداریم تحت هیچ شرایطی عرف مصطلح و رایج در جهان را برای نحوه شنیدن و پاسخ دادن به عقاید دیگر را بپذیریم! لذا اولین راهی که برای پاسخگوئی میشناسیم، برخورد منفعلانه و نسبت دادن عناوین هتاکانه به کسانی است که نسبت به اصولی که ما پذیرفته ایم _ و لزوما برای دیگران پذیرفته نشده _ سوالی دارند!
به نظر من سوالی که طرح شده یک سوال عمده و بسیار اساسی است که می تواند برای فرد فرد ما و فرزندانمان و حتی افرادی که قصد شناخت تشیع را دارند مطرح شود و لزوما معنای حرمت شکنی ندارد و لزوما همه آنان برانداز و ضد انقلاب نیستند! چرا که موضوع مهدویت و عصمت در کلیه کتب و برنامه های فرهنگی کشور به صورت شعاری تبلیغ می شود، بدون اینکه تلاش شود که به طور نظری برای این نسل به صورت عام به اثبات رسانده شوند.
ای کاش می شد به این بحث بپردازیم. اما جهت احترام به روال جاری فروم که قرار است بحث های دینی صورت نگیرد، تنها به این سوال اکتفا می کنم که آیا سیستم تبلیغات فرهنگی جمهوری اسلامی، به جای حرمت شکن نامیدن کسانی که از این سوالات در سر دارند، بهتر نیست مرجع کامل و در دسترسی برای پاسخ به شبهات عمده ای از این دست ایجاد کند؟
سازمان هائی مانند بی بی سی و کسانی که به عنوان میهمان در برنامه های ان شرکت می کنند دارای ضوابطی هستند که لزوما منطبق بر عقاید ما نیست. این ما هستیم که اگر خود را محق می دانیم، به جای بر خورد منفعلانه، بایستی راه کار هائی برای ارائه پاسخ به این سوالات ایجاد کنیم و آنان را به منابعی ارجاع دهیم که پاسخ درخور دریافت کنند! این اولین قدم در راه تبلیغ آن چیزی است که به ان اعتقاد داریم.
البته کلام بزرگانی همچون آیت ا... موسوی اردبیلی خود گویای این مسئله است که اثبات شهودی و عقلی این موضوع کار ساده ای نیست. بدیهی است که برخورد منفعلانه با سوالت مطروحه نیز نه تنها مشکلی را حل نمی کند، بلکه کمکی به تبلیغ موضوع نیز نخواهد کرد. دوران قضاوت کورکورانه و دنباله روی محض و بدون چراجوئی نیز دیر گاهی است که به سر امده و نمی توان از نسل امروز انتظار داشت که چیزی را بپذیرند که براهین و ادله اش ارائه نشده است.
قدیمی 01-15-2010, 03:05 AM   #10
صادق

تشکرها: 5,601
در 2,294 پست 10,326 بار تشکر شده
Points: 25,210, Level: 95 Points: 25,210, Level: 95 Points: 25,210, Level: 95
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mory291 نمایش پست ها
ظاهرا ما بنا نداریم تحت هیچ شرایطی عرف مسطلح و رایج در جهان را برای نحوه شنیدن و پاسخ دادن به عقاید دیگر را بپذیریم! لذا اولین راهی که برای پاسخگوئی میشناسیم، برخورد منفعلانه و نسبت دادن عناوین هتاکانه به کسانی است که نسبت به اصولی که ما پذیرفته ایم _ و لزوما برای دیگران پذیرفته نشده _ سوالی دارند!
به نظر من سوالی که طرح شده یک سوال عمده و بسیار اساسی است که می تواند برای فرد فرد ما و فرزندانمان و حتی افرادی که قصد شناخت تشیع را دارند مطرح شود و لزوما معنای حرمت شکنی ندارد و لزوما همه آنان برانداز و ضد انقلاب نیستند!
اینکه برای توصیف رفتاری مشابه رفتار گنجی چه سخنانی بکار ببریم بیشتر امری سلیقه ای است و مورد نظر من نیست اما اگر به نظر شما این سوالی اساسی باشد و از لینک مربوط به آیت الله اردبیلی شاهدی آوردید نکته ای را خاطر نشان میکنم و آن اینکه آقای اردبیلی اثبات وجود حضرت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را برای غیر شیعه و یا غیر مسلمان سختتر از اثبات توحید دانستند در حالیکه آقای گنجی نه در موضع غیر شیعه یا غیر مسلمان بلکه بعنوان یک شیعه منکر وجود حضرت شده اند ! به نظر شما این چه معنی به غیر از تحریف میدهد ؟
ایشان میتوانستند خود را غیر شیعه یا غیر مسلمان بدانند و سپس منکر مهدویت شوند و نه اینکه بعنوان یک شیعه وعلیرغم جود مستندات فراوان (که البته بنا به قول آقای اردبیلی برای شیعیان کاملا مشخص هست ) اقدام به انکار بکنند ! این یعنی دروغ ! یعنی تحریف !یعنی حرمت شکنی !
خوب توجه کنید که گنجی خود را شیعه مینماید یعنی همان که در لینک مورد نظر شما آمده است " مدرس خارج فقه حوزه علميه قم تصريح كرد: البته مسئله مهدويت و حضور حضرت وليعصر(عج) در نزد شيعيان و ارادتمندان به مكتب اهل بيت عصمت و طهارت(ع) كاملا معلوم و مشخص است. " و سپس میگوید :
هیچ دلیلی مبنی بر وجود امام زمان(عج) وجود ندارد.!

اما اگر شما میتوانید نام دیگری بر آن بگذارید خوشحال میشوم که مرا هم مطلع سازید !
البته از کسی که خرج سفرهایش را بنیاد NED (با پایه گذاری رنالد ریگان ) بدهد بیش از این هم انتظاری نیست !
صادق آنلاین نیست.  
5 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-15-2010, 03:12 AM   #11
fatima.m

fatima.m's Avatar

تشکرها: 3,050
در 694 پست 2,121 بار تشکر شده
Points: 5,445, Level: 47 Points: 5,445, Level: 47 Points: 5,445, Level: 47

نقل قول:
ایشان میتوانستند خود را غیر شیعه یا غیر مسلمان بدانند و سپس منکر مهدویت شوند و نه اینکه بعنوان یک شیعه وعلیرغم جود مستندات فراوان (که البته بنا به قول آقای اردبیلی برای شیعیان کاملا مشخص هست ) اقدام به انکار بکنند !
منظورتون شناسنامه شیعه داشتنه؟
به نظر من وقتی کسی میاد پیامبر و ائمه رو آدم های معمولی معرفی می کنه و ... به نوعی حساب خودش را از شیعه و مسلمان جدا کرده
و یک نکته دیگه
این سوال، سوال امروز خیلی هاست و متاسفانه هر کی این سوال ها را بپرسد، نه تنها قانعش نمی کنند، بلکه چهار تا لقب بی دین و مرتد و کافر همه بهش می چسبونند
بعدش میان میگن چرا جوانهای ما بی دین شدند
قدیمی 01-15-2010, 03:21 AM   #12
صادق

نقل قول:
نوشته اصلی توسط fatima.m نمایش پست ها
منظورتون شناسنامه شیعه داشتنه؟
به نظر من وقتی کسی میاد پیامبر و ائمه رو آدم های معمولی معرفی می کنه و ... به نوعی حساب خودش را از شیعه و مسلمان جدا کرده
خب پس شما قبول دارید که ایشان حساب خودشان را از شیعه جدا کردند بعبارتی شیعه نیستند ! و لذا نباید بعنوان شیعه وجود حضرت راانکار کنند !
نقل قول:
و یک نکته دیگه
این سوال، سوال امروز خیلی هاست و متاسفانه هر کی این سوال ها را بپرسد، نه تنها قانعش نمی کنند، بلکه چهار تا لقب بی دین و مرتد و کافر همه بهش می چسبونند
بعدش میان میگن چرا جوانهای ما بی دین شدند
این سوال و صدها سوال دیگر جواب داده شده فقط کافیست کمی جستجو کنید مثلا در سایت تبیان یا تالار گفتگوی قرآن و میبینید که هیچ لقبی هم نخواهید گرفت !
صادق آنلاین نیست.  
4 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-15-2010, 04:11 AM   #13
mory291

mory291's Avatar

تشکرها: 6,913
در 2,363 پست 14,849 بار تشکر شده
Points: 32,301, Level: 100 Points: 32,301, Level: 100 Points: 32,301, Level: 100
Activity: 71%
Activity: 71% Activity: 71% Activity: 71%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
..... در حالیکه آقای گنجی نه در موضع غیر شیعه یا غیر مسلمان بلکه بعنوان یک شیعه منکر وجود حضرت شده اند ! به نظر شما این چه معنی به غیر از تحریف میدهد ؟
.....
صادق عزیز
بنده اصلا قصد نقد یا تائید صحبت آقای گنجی را نداشتم و اصولا به سایر نظرات ایشان انتقادات زیادی هم دارم. اما برای من سوال فوق یک سوال عام است و اینکه برای پاسخ به این سوال در سطح عام آیا منبعی داریم؟
کماکان معتقدم آیت ا.. اردبیلی در کنار اعترافی که به صعوبت اثبات این موضوع برای دیگران کرده اند، اما پذیرش آن را بیش از حد برای خودی ها ساده طرح نموده اند:
نقل قول:
نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
..... مدرس خارج فقه حوزه علميه قم تصريح كرد: البته مسئله مهدويت و حضور حضرت وليعصر(عج) در نزد شيعيان و ارادتمندان به مكتب اهل بيت عصمت و طهارت(ع) كاملا معلوم و مشخص است. "......
چون فرموده اند اینجا بحث دینی نکنیم! چشم می گذریم! اما حداقل آقای اردبیلی هم برای این بخش معلوم و مشخص، منبعی ذکر کرده اند؟ تمام سوال همین است!
در مورد سایت تبیان و دیگر تالار ها هم من به دفعات این مباحث و موارد مشابه را بررسی کرده ام و متاسفانه در هیچ موردی بحث ها به نتیجه ای نرسیده که حالت ثبوتی داشته باشد. ای کاش در این منابع _ که بهتر از هیچی است _ نظرات قوی تری هم وجود داشت که از قوه اقناع برخوردار باشد. متاسفانه برای من چنین چیزی یافت نشد. خوشحال می شوم اگر تاپیک خاصی را در این سایت ها معرفی کنید که بتواند راه گشا باشد.
قدیمی 01-15-2010, 04:22 AM   #14
رضا

تشکرها: 3,167
در 845 پست 2,568 بار تشکر شده
Points: 13,000, Level: 74 Points: 13,000, Level: 74 Points: 13,000, Level: 74

نقل قول:
اکبر گنجی ......باردیگر منکریکی از پایه های اساسی مذهب شیعه، یعنی مهدویت شد.
تا آنجا که مسلم است از بالای یک میلیارد جمعیت مسلمان جهان حدود 80 میلیون آن شیعه است و آنان هر مذهبی هم دارند باز مسلمانند و محترم.
و عدم قبول تشیع از طرف آنها توهین به اسلام نیست و همچنین این عدم پذیرش از طرف گنجی.
رضا آنلاین نیست.  
این کاربر از رضا بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 01-15-2010, 04:28 AM   #15
صادق

نقل قول:
صادق عزیز
بنده اصلا قصد نقد یا تائید صحبت آقای گنجی را نداشتم و اصولا به سایر نظرات ایشان انتقادات زیادی هم دارم. اما برای من سوال فوق یک سوال عام است و اینکه برای پاسخ به این سوال در سطح عام آیا منبعی داریم؟
کماکان معتقدم آیت ا.. اردبیلی در کنار اعترافی که به صعوبت اثبات این موضوع برای دیگران کرده اند، اما پذیرش آن را بیش از حد برای خودی ها ساده طرح نموده اند:

چون فرموده اند اینجا بحث دینی نکنیم! چشم می گذریم! اما حداقل آقای اردبیلی هم برای این بخش معلوم و مشخص، منبعی ذکر کرده اند؟ تمام سوال همین است!
در مورد سایت تبیان و دیگر تالار ها هم من به دفعات این مباحث و موارد مشابه را بررسی کرده ام و متاسفانه در هیچ موردی بحث ها به نتیجه ای نرسیده که حالت ثبوتی داشته باشد. ای کاش در این منابع _ که بهتر از هیچی است _ نظرات قوی تری هم وجود داشت که از قوه اقناع برخوردار باشد. متاسفانه برای من چنین چیزی یافت نشد. خوشحال می شوم اگر تاپیک خاصی را در این سایت ها معرفی کنید که بتواند راه گشا باشد.
پس امیدوارم حداقل معلوم شده باشد که سخن آقای گنجی بدلیل آنکه با نام یک شیعه عنوان شده است دروغ وتحریف است و دوستان براساس سلیقه و البته رعایت حدود شرعی میتوانند با صفتی ایشان را توصیف بنمایند! اما بعد بله این سوال بطور عام پاسخ دارد و این فقط یکی از کتب در این زمینه است http://www.adinebook.com/gp/product/9646275230
. فقط پیشنهاد میکنم قبل از جستجو برای خود سوال را بطور شفاف بیان کنید مثلا
آیا امام یازدهم فرزندی داشته است ؟ به چه دلیل ؟
آیا حضرت پیامبر(ص ) از وجود ولی عصر (عج ) خبر داده اند ؟ به چه دلیل ؟
آیا طول عمر آن حضرت ممکن است ؟ به چه صورت ؟
توجه داشته باشید که تولد و زندگی قبل از غیبت موضوعی تاریخی است که مانند هر موضوع تاریخی با استفاده از شواهد و اسناد تاریخی مورد بحث قرار میگیرد و نهایت آنکه نقد منتقدان خوانده میشود و با پاسخهای طرفداران موازنه میشود !
به نظر من با این روش حتما رفع شبهه خواهد شد .
صادق آنلاین نیست.  
5 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-15-2010, 04:34 AM   #16
صادق

نقل قول:
نوشته اصلی توسط رضا نمایش پست ها
تا آنجا که مسلم است از بالای یک میلیارد جمعیت مسلمان جهان حدود 80 میلیون آن شیعه است و آنان هر مذهبی هم دارند باز مسلمانند و محترم.
و عدم قبول تشیع از طرف آنها توهین به اسلام نیست و همچنین این عدم پذیرش از طرف گنجی.
آقا رضای عزیز
حداقل نوشته ای که خودتان جداکرده اید نشان از اتهام توهین به اسلام ندارد بلکه توهین به شیعه است ! و البته به نظر من بیش از توهین تحریف عقاید شیعه است که فردی بنام شیعه آن را انجام میدهد و گرنه ایشان میتوانستند از سلک شیعه خارج شوند و به این نوع انتقادات بپردازند .در آن صورت حداقل تحریف کننده نبودند !
یکی از دوستان امضایی داشت که جالب بود .او به نقل کسی نوشته بود
"بدترین دروغها حقیقتی است که کمی تحریف شده باشد "
یعنی همین کاری که اکبر گنجی مشغول به آن است !
صادق آنلاین نیست.  
3 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-15-2010, 05:05 AM   #17
رضا

تشکرها: 3,167
در 845 پست 2,568 بار تشکر شده
Points: 13,000, Level: 74 Points: 13,000, Level: 74 Points: 13,000, Level: 74

نقل قول:
حداقل نوشته ای که خودتان جداکرده اید نشان از اتهام توهین به اسلام ندارد بلکه توهین به شیعه است
اگرقبول نداشتن شیعه ( که من نمیدانم گنجی نظرش نسبت به آن کلا چیست. و به من هم ربطی ندارد و اهمیتی هم نمیدهم) نشانه توهین به آن است پس جنابعالی که سنی را قبول ندارید آیا باید اینرا به منزله توهین به اهل سنت گرفت ؟ مسلما نه. شما و همه مذهبی و دینی دارند شیعه ، سنی، مسیحی و غیره و به یکدیگر هم میتوانند احترام بگذارند . و با هم در صلح و صفا زندگی کنند. مثل کشور کانادا که کلکسیون مذاهب و عقاید است.
(این انگلیسیها (!!!) اگر بخواهند نمیگذارند دو برادر با هم زندگی کنند اگر بخواهند صد تا دین و کنار هم صلح و صفا میدهند.)
نمیدانم چرا با عنوان کرده توهین مسئله را بیهوده داغ میکنید.
رضا آنلاین نیست.  
این کاربر از رضا بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 01-15-2010, 10:51 AM   #18
ertava

ertava's Avatar

تشکرها: 1,045
در 505 پست 1,808 بار تشکر شده
Points: 6,493, Level: 52 Points: 6,493, Level: 52 Points: 6,493, Level: 52

نقل قول:
sibmoz
قرآن خیلی ها خیلی سوره ها را ندارد
این حرف شما توهینه .
توهین به قران .
تحریف در قرآن راه نداره.
بهتر بودجور دیگه ای مینوشتی.
ertava آنلاین نیست.  
2 کاربر از ertava بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-15-2010, 01:34 PM   #19
صادق

نقل قول:
اگرقبول نداشتن شیعه ( که من نمیدانم گنجی نظرش نسبت به آن کلا چیست. و به من هم ربطی ندارد و اهمیتی هم نمیدهم) نشانه توهین به آن است پس جنابعالی که سنی را قبول ندارید آیا باید اینرا به منزله توهین به اهل سنت گرفت ؟ مسلما نه. شما و همه مذهبی و دینی دارند شیعه ، سنی، مسیحی و غیره و به یکدیگر هم میتوانند احترام بگذارند . و با هم در صلح و صفا زندگی کنند. مثل کشور کانادا که کلکسیون مذاهب و عقاید است.
(این انگلیسیها (!!!) اگر بخواهند نمیگذارند دو برادر با هم زندگی کنند اگر بخواهند صد تا دین و کنار هم صلح و صفا میدهند.)
نمیدانم چرا با عنوان کرده توهین مسئله را بیهوده داغ میکنید.
آقا رضای عزیز
من نمیدانم چگونه واضحتر بنویسم ! توهین قبول داشتن یا نداشتن عقیده ای نیست بلکه تحریف آن عقیده است ! آقای گنجی خودش را شیعه میداند (حداقل انکار نمیکند ) و یکی از باورهای شیعه را تحریف میکند ! او دروغ میگوید که :
"حتی یک دلیل برای وجود امام زمان (عج) وجود ندارد،اندیشه مهدویت را برگرفته از مسیحیت خواند و مدعی شد كه هیچ دلیلی مبنی بر وجود امام زمان(عج) وجود ندارد"
این دروغ و تحریف واقعیت است ! همین ! او میتواند بعنوان یک بی دین انتقاد کند اما نه اینکه بعنوان یک شیعه باور شیعیان را برگرفته از مسیحیت بداند !
صادق آنلاین نیست.  
2 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-15-2010, 02:04 PM   #20
sibmoz

sibmoz's Avatar

نقل قول:
ظاهرا ما بنا نداریم تحت هیچ شرایطی عرف مصطلح و رایج در جهان را برای نحوه شنیدن و پاسخ دادن به عقاید دیگر را بپذیریم! لذا اولین راهی که برای پاسخگوئی میشناسیم، برخورد منفعلانه و نسبت دادن عناوین هتاکانه به کسانی است که نسبت به اصولی که ما پذیرفته ایم _ و لزوما برای دیگران پذیرفته نشده _ سوالی دارند!
به نظر من سوالی که طرح شده یک سوال عمده و بسیار اساسی است که می تواند برای فرد فرد ما و فرزندانمان و حتی افرادی که قصد شناخت تشیع را دارند مطرح شود و لزوما معنای حرمت شکنی ندارد و لزوما همه آنان برانداز و ضد انقلاب نیستند! چرا که موضوع مهدویت و عصمت در کلیه کتب و برنامه های فرهنگی کشور به صورت شعاری تبلیغ می شود، بدون اینکه تلاش شود که به طور نظری برای این نسل به صورت عام به اثبات رسانده شوند.
ای کاش می شد به این بحث بپردازیم. اما جهت احترام به روال جاری فروم که قرار است بحث های دینی صورت نگیرد، تنها به این سوال اکتفا می کنم که آیا سیستم تبلیغات فرهنگی جمهوری اسلامی، به جای حرمت شکن نامیدن کسانی که از این سوالات در سر دارند، بهتر نیست مرجع کامل و در دسترسی برای پاسخ به شبهات عمده ای از این دست ایجاد کند؟
سازمان هائی مانند بی بی سی و کسانی که به عنوان میهمان در برنامه های ان شرکت می کنند دارای ضوابطی هستند که لزوما منطبق بر عقاید ما نیست. این ما هستیم که اگر خود را محق می دانیم، به جای بر خورد منفعلانه، بایستی راه کار هائی برای ارائه پاسخ به این سوالات ایجاد کنیم و آنان را به منابعی ارجاع دهیم که پاسخ درخور دریافت کنند! این اولین قدم در راه تبلیغ آن چیزی است که به ان اعتقاد داریم.
البته کلام بزرگانی همچون آیت ا... موسوی اردبیلی خود گویای این مسئله است که اثبات شهودی و عقلی این موضوع کار ساده ای نیست. بدیهی است که برخورد منفعلانه با سوالت مطروحه نیز نه تنها مشکلی را حل نمی کند، بلکه کمکی به تبلیغ موضوع نیز نخواهد کرد. دوران قضاوت کورکورانه و دنباله روی محض و بدون چراجوئی نیز دیر گاهی است که به سر امده و نمی توان از نسل امروز انتظار داشت که چیزی را بپذیرند که براهین و ادله اش ارائه نشده است.
قبلا و قدیم ها بعد از سوال علامت سوال میگذاشتند و و از کلمات پرسشی استفاده میکردند. حالا شما برخورد انفعالی! میکنید و یک نظر قطعی رو سک سوال میدانید دیگه بحث جداست که جاش در این فروم نیست

نقل قول:
sibmoz آنلاین نیست.  
قدیمی 01-15-2010, 02:08 PM   #21
sibmoz

sibmoz's Avatar

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ertava نمایش پست ها
این حرف شما توهینه .
توهین به قران .
تحریف در قرآن راه نداره.
بهتر بودجور دیگه ای مینوشتی.
منظور از قرآن خیلی ها خیلی سوره ها را ندارد این نیست که وجود ندارد. این است که نمی خواهند یا نمیتوانند آن رها را ببینند. مثل قانون اساسی که همه ادعای قبول کردن آن را دارند ولی خیلی از اصل های آن را از جمله وبلات مطلق ولی امر رو قبول ندارند و باقی قضایا مربوط به آن

نقل قول:
sibmoz آنلاین نیست.  
قدیمی 01-15-2010, 02:38 PM   #22
محمدجواد

تشکرها: 923
در 392 پست 1,560 بار تشکر شده
Points: 1,952, Level: 26 Points: 1,952, Level: 26 Points: 1,952, Level: 26
Activity: 12%
Activity: 12% Activity: 12% Activity: 12%

آقا لطفاً سر سوره‌ها دعوا نکنید. نام دیگر سوره‌ی غافر، سوره‌ی مؤمن است. احتمالاً در قرآن فابیان با این اسم آمده است.
محمدجواد آنلاین نیست.  
این کاربر از محمدجواد بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 01-15-2010, 03:20 PM   #23
aHad

aHad's Avatar

تشکرها: 9,162
در 1,847 پست 11,339 بار تشکر شده
Points: 29,707, Level: 99 Points: 29,707, Level: 99 Points: 29,707, Level: 99

نقل قول:
پس امیدوارم حداقل معلوم شده باشد که سخن آقای گنجی بدلیل آنکه با نام یک شیعه عنوان شده است دروغ وتحریف است و دوستان براساس سلیقه و البته رعایت حدود شرعی میتوانند با صفتی ایشان را توصیف بنمایند!
صادق عزیز همانقدر که شما شیعه هستید همانقدر هم اکبر گنجی شیعه است و از اینجا به بعد دیگر دست خودتان است که تا چه میزان در عقیده ای که بدان پایبندید تحقیق کنید و به مراتب بالا برسید و یا خیر تحقیق کنید و منکر شوید پس شما نمیتوانید بگویید اکبر گنجی همین لحظه بیاید و توبه نامه بنویسد که بله من غلط کردم و شیعه نیستم!نه تنها شما که هیچکس نمیتواند چنین انتظاری داشته باشد.
نقل قول:
این دروغ و تحریف واقعیت است ! همین ! او میتواند بعنوان یک بی دین انتقاد کند اما نه اینکه بعنوان یک شیعه باور شیعیان را برگرفته از مسیحیت بداند !
خوشحالم هنوز آن امضای بسیار اسبق را در خاطر دارید:
شما با چه دلیل و برهانی این حق را از اکبر گنجی سلب میکنید؟
امضای خودم را برای این قرار دادم که نگاهی هم بدان بیندازید.
با تشکر
aHad آنلاین نیست.  
قدیمی 01-15-2010, 03:51 PM   #24
صادق

نقل قول:
نوشته اصلی توسط aHad-Urmia نمایش پست ها
صادق عزیز همانقدر که شما شیعه هستید همانقدر هم اکبر گنجی شیعه است و از اینجا به بعد دیگر دست خودتان است که تا چه میزان در عقیده ای که بدان پایبندید تحقیق کنید و به مراتب بالا برسید و یا خیر تحقیق کنید و منکر شوید پس شما نمیتوانید بگویید اکبر گنجی همین لحظه بیاید و توبه نامه بنویسد که بله من غلط کردم و شیعه نیستم!نه تنها شما که هیچکس نمیتواند چنین انتظاری داشته باشد.
یعنی میتوان ادعای شیعه بودن کرد و علیرغم وجود شواهد زیادی در متون شیعه گفت :
حتی یک دلیل برای وجود امام زمان (عج) وجود ندارد و بعد هم ادامه داد که اندیشه مهدویت را برگرفته از مسیحیت است ! آیا این دروغ هست یا نه ؟ تحریف هست یا نه ؟
قدیمها به این کار میگفتند شریک دزد و رفیق قافله !
نقل قول:
خوشحالم هنوز آن امضای بسیار اسبق را در خاطر دارید:
شما با چه دلیل و برهانی این حق را از اکبر گنجی سلب میکنید؟
امضای خودم را برای این قرار دادم که نگاهی هم بدان بیندازید.
با تشکر[/
کدام حق ؟! حق گفتن دروغ ؟! حق انتشار تحریف ؟!
ضمنا منظور شما را از این عبارت نفهمیدم :امضای خودم را برای این قرار دادم که نگاهی هم بدان بیندازید.
صادق آنلاین نیست.  
این کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 01-15-2010, 04:05 PM   #25
سلام

تشکرها: 319
در 440 پست 1,252 بار تشکر شده
Points: 7,392, Level: 57 Points: 7,392, Level: 57 Points: 7,392, Level: 57

نقل قول:
رضا جان بهتر نيست اول ببينيم مطلب در مورد چه موضوعي است.
ببينيد .كسي در اينجا نگفته كه عدم پذيرش انها توهين به اسلام هست يا نيست.و باز هم در اينجا گفته نشده كه ديگران هر مذهبي دارند مسلمان هستند يا نيستند .
اينجا بحث بر سر انست كه گنجي كه به هر حال ما او را ولو اسما يك شيعه مي شناسيم وجود امام زمان (عج)را منكر شده .
ببينيد اگر يك غير شيعه چنين حرفي بزند تفاوت دارد .
به نظر شما اگر گنجي از اسلام خارج شده چرا اين موضوع را علني نمي كند؟
حرف بنده انست كه يك شخص نمي تواند هم ( ولو اسما )شيعه اثني عشري باشد و هم وجود مقدس امام زمان (عج)را انكار كند .
چنانكه شخص ديگري هم نمي تواند هم مسلمان باشد (يعني خود را مسلم بداند )و در عين حال مثلا قائل به بشري بودن كلمات قران شود .

ضمنا سخن شما در مورد تعداد شيعيان اشتباه مي باشد .
سلام آنلاین نیست.  
این کاربر از سلام بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
موضوع بسته شد

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع