آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار قوانین سایت > نظرات و پیشنهادات

پاسخ
    نمایش ها: 11790 - پاسخ ها: 50  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-27-2012, 12:50 AM   #26
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

تشکرها: 4,206
در 8,212 پست 26,845 بار تشکر شده
Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : یک پیشنهاد برای اصلاح روند فوروم-- لطفا مشارکت کنید

شمشیری جان در کردی مثالی هست ترجمه اش میشود ما برادریم ولی داریم کشتی می گیریم ولی اینجا میشود بگوییم ما دوست هستیم چون همدیگر را برای کشتن لازم داریم!
خودم را می گویم.من وقتی عصبانی میشوم.کنترل از دستم می رود.بعد می گذرد دوباره آرامش و دوباره دعوا.
فکر کنم خیلی از دوستان هم شبیه من باشند.اگر ناراحت نشوند چرا با خودم تشبیه کردم.در حال هر حال من بدون اشکال نیستم ولی چهار سال است در این فوروم هستم.گاهی اوقات مهمانی که احساس مالکیت هم می کند.فکر کنم بسیاری هم شبیه به من باشند

من یا ما در زندگی بسیار تنها هستیم و اجتماع اطراف برایمان آزار دهنده شده است.از تنهایی به فروم پناه می بریم و چون همیشه احساس اجحاف و خستگی می کنیم اول پوست هم دیگر را می کنیم

نمی دانم کاش از اول قبل از هر برخوردی دوستان خصوصی صحبتی بکنند.اینطوری کار همه ما به بن بست می خورد
قدیمی 08-27-2012, 01:06 AM   #27
alimirzaee

alimirzaee's Avatar

تشکرها: 11,344
در 1,879 پست 9,625 بار تشکر شده
Points: 13,796, Level: 76 Points: 13,796, Level: 76 Points: 13,796, Level: 76

جناب جفرسون
در یک جمع، اگر یک نفر از اول تا آخر میکروفون را بدست بگیرد و به دیگران اجازه صحبت ندهد، نه به جمع سودی می رساند و نه برای خودش فایده ای خواهد داشت.
این فوروم محل گفت و شنود هست. اگر حرفی می زنیم، باید شنونده هم باشیم. فرض کنید در یک مراسم جشن، یک نفر در نوبت دیگران هی آهنگ بخواند و وقتی هم آهنگی نمی خواند، آهنگهای دلخواهش را پخش کند. نتیجه چه میشود؟ هدر رفتن لذت این مراسم.
در فوروم هم، وقتی سخنی نوشته می شود، غالبا نویسنده پشت این نوشته مدتها وقت گذاشته است و زحمت کشیده است. هدفش هم دیده شدن این مطلب است. حال حساب کنید ناگهان یک نفر هی پشت سر هم مطالب با ربط و بی ربط را ارسال کند و باعث شود مطالب دیگران زیر سیل پارازیت و اسپم و مطالب دیگر خفه شود.
شما با چنین فردی چه برخوردی می کنید؟
آیا چنین رفتاری را شایسته این فوروم می دانید؟
هدف از این سرنگار هم اصلاح چنین روندهایی است.یعنی دوستان اجازه صحبت کردن و ارسال پست و گفتگو را به دیگران نیز بدهند.
در این زمینه اگر راهکاری به ذهنتان می رسد ارائه بفرمایید.
قدیمی 08-27-2012, 01:10 AM   #28
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100

کمان عزیز.من بیشتر روی مطالب خودم اخیرا اخبار حجیم گذاشته ام.گاهی اوقات یادم می رود و دیگر اختیار اصلاح ندارم
دوم بخشی بخاطر اشکال سیستم خود فروم بوده و هست.مثلا من در قسمت سازه اگر یک ماه هم نروم کسی مطلبی نمی گذارد.
بخش های مختلف بدون تحلیل و خبر مانده است.مثلا فواصل ارسال مطالب هم ببینید چند روز است.من کاری با سایر قسمت ها نداشته ام.الان نگاه نکنید اسم من پایین صفحه مثل سابق نیست.

شاید مطلبی بوده که من احساس کردم راجع به من نوشته شده است عصبانی شدم واکنش نشان دادم وگرنه اگر سرنگار مال خودم نبوده ،یا مطلب مرتبط بوده یا بحث مرتبط
دیگر نمی دانم کجا و چطور و مشخصا عنوان کنید تا بدانم
قدیمی 08-27-2012, 01:16 AM   #29
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

جناب میرزایی
من فکر نکنم تریبون را از شما گرفته باشم.هر چند گاهی اوقات شما تکه هایی به بنده عنایت می فرمایید که من قبلش اصلا توقع نداشته ام.بگذریم.خصوصی به شما گفته بودم کار نیک گذشته دوستان را فراموش نکرده ام و چرا باید چیزی خراب شود.
شما اخبار دارید تحلیل دارید بنویسید.الان که من بخش های مختلف را چیزی نمی نویسیم هیچکس هم چیزی نمی گذارد.فروم خلوت هم که نمیشود.اگر تریبونی از دستم نیافتاده احساس این بوده که کسی نبوده تریبونی را تحویل بگیرد.

من سرنگار خودم را مدتی است مطلب می گذارم اگر دقت کرده باشید وگرنه وقتی تحلیل ها و مقاله های خواندنی سایت ها برای به اشتراک گذاشتن هست چرا نباید گذاشته شود؟

بحث اجلاس رامین را من فقط لینک گذاشتم فرزاد گفت نگذارید.من آن را به جای دیگر منتقل کردم.سرنگار رامین هم کاری نداشتم ولی چرا این باعث بحث شد بماند.نمی دانم چرا.شاید سلیقه ها با هم متفاوت است.
قدیمی 08-27-2012, 06:24 AM   #30
پدیدار

پدیدار's Avatar

تشکرها: 4,208
در 477 پست 2,250 بار تشکر شده
Points: 7,857, Level: 59 Points: 7,857, Level: 59 Points: 7,857, Level: 59
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%

عزیزان هم فورومی، من بنا نداشتم وارد این مباحث بشوم. به واقع این فضای آموزشی شایسته این کنتاکت های بیهوده و حجمی نیست و جز اتلاف وقت و کدورت عمیق نتایجی را در بر ندارد هر چند که هر نفسی خود داند که با چه نیتی حضور و غیاب می کند و همین امر کافی است.
بقول شیرین زبانان آذری:
چوخ بولن آز دانشار یعنی هر کس زیاد بداند کمتر صحبت می کند.

قدیمی 08-27-2012, 09:42 AM   #31
alimirzaee

alimirzaee's Avatar

تشکرها: 11,344
در 1,879 پست 9,625 بار تشکر شده
Points: 13,796, Level: 76 Points: 13,796, Level: 76 Points: 13,796, Level: 76

جناب جفرسون
مستحضر هستید که یک فوروم تحلیلی با یک سایت خبری یا روزنامه فرق دارد.
هیچ ضرورتی وجود ندارد که هر روز در هر بخشی مطلبی رسال شود. خصوصا کپی کردن از سایتهایی که اکثر اعضا آنها را مطالعه می کنند، اصلا مناسب نیست.
با توجه به اینکه شما جز اعضای قدیمی سایت هستید و امکانات مدیریتی نیز دارید خواستم نظر و راهکارتان را در این زمینه بدانم.
اگر عرایض بنده شما را رنجانده است، بنده عذر خواهی میکنم.
موفق باشید.
alimirzaee آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از alimirzaee بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-27-2012, 10:15 AM   #32
Kaman

Kaman's Avatar

تشکرها: 14,466
در 3,985 پست 18,675 بار تشکر شده
Points: 37,694, Level: 100 Points: 37,694, Level: 100 Points: 37,694, Level: 100
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%

دوستان گرامی, همفرومیهای عزیز,
من فکر مینکم که در هر حال خوب است که در مورد مشگلاتی که در فوروم پدید میآید صحبت و تبادل نظر دوستانه ای را با هم داشته باشیم. بدون شک همه ما بدون عیب و ایراد و اشکال نیستیم و در یک جمعی چون فوروم هم بدور از انتظار نیست که این چنین باشد که هست.
واقتیت این است اکثر ما بهمدیگر چون دوستان خوب تا اندازه ای عادت کرده ایم و اگر چند مدتی از دوستی خبری نباشد, یه جورائی هم دلمان براش تنگ میشود. مشخصآ در مورد حاجی جفرسون باید عرض کنم که چند مدت پیش ایشان مدتی در فوروم حضور نداشتند و من واقعآ نبود ایشان را حس میکردم و حتی دلم ناراحت از این بود که نکنه خدای نکرده برای ایشان اتفاقی افتاده باشد. در نوشته کوتاهی هم بعد از پیدا شدن دوباره وی در فوروم حتی جویای حال ایشان شدم.
فکر مینکم که اگر تحمل شنیدن انتقاد و نیز توانائی بیان دوستانه آن باشد, در این صورت همگی میتوانیم در کنار هم با دوستی همیشگی در این فوروم شرکت کنیم و از افکار هم بیاموزیم.
در این تاپیک مثل دفعات گذشته در سالیان اخیر, مشکلات تا اندازه زیادی مورد حلاجی و بررسی قرار گرفتند و اگر عنایتی باشد و نظر دوستان هم بر این باشد, مصلحت این است که یکی از دوستان (شاید فرزاد و یا خوابزده) این تاپیک را جمع بندی کرده و بیش از این برای این موضوع صرف وقت و انرژی نکنیم. نظر دوستمان حاجی کلینتون در این باره مورد تائید است.

.
Kaman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-27-2012, 12:12 PM   #33
خوابزده

خوابزده's Avatar

تشکرها: 23,375
در 2,432 پست 17,097 بار تشکر شده
Points: 31,304, Level: 100 Points: 31,304, Level: 100 Points: 31,304, Level: 100

با سلام و تشکر از همه دوستان بابت مشارکتشان
من فکر میکنم که این تاپیک در حقیقت یک نظر سنجی برای نشان دادن نظرات مختلف به مدیریت ارشد سایت بود که خوشبختانه با نظری که شهیر عزیز داد مشخص شد که امکان بوجود آمدن تغییرات مثبت در فوروم وجود دارد.
اما در باب مشلاتی نظیر ارسالهای زیاد کاربران ، تا زمانی که تغییرات مورد نظر شهیر اعمال نشده باید با تعامل و طبقه بندی مناسب تا حد امکان به بهینه شدن فوروم کمک کنیم که خوشبختانه این اتفاق در حال افتادن است و جا دارد که از همه تشکر کنم.
در مورد کاربران با چند ای دی هم خوشبختانه فکر میکنم همگی به این نتیجه رسیده باشند که این عمل میتواند در بوجود آمدن سوء برداشتها از همدیگر منجر شود و فکر میکنم که در اینده شاهد چنین مواردی نباشیم . بنابراین بهتر است تا به نتیجه رسیدن شهیر در اعمال نوع تغییرات، دوستان مدیر با حفظ تعامل و در یک جو بدون تنش تغییرات مورد نظر را تمرین کنند.
قدیمی 08-27-2012, 12:35 PM   #34
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

از کمان گرامی و سایر دوستان ممنونم.احساس می کنم روی من شخصا یک حساسیت بی موردی از روز اول وجود داشته است که شاید بخاطر نوع قلم زدن من باشد یا اینکه متخصص هر چیزی از سینما تا هموپاتی هستم و هر جایی در فوروم بروید بالا پایین گوشه ایی اسم من هست.این قضیه فکر می کنم باعث ایجاد حساسیت بی مورد هست.قبلا شهاب بود خصوصی چیزهایی می گفت من قانع میشدم ولی الان برخی دوستان اگر حتی وقتی می خواهند چیزی بنویسند یک عزیز خالی یا گرامی جلوی اسم من بگذارند،قضیه 180 درجه ناگهان چرخش می کند،تصور کنید من بشکه باروت باشم و یک جرقه دوباره همه چیز را به هم می ریزد.
مثلا مسئله ایی که سر اجلاس بود،بتظرم بی مورد بود این قضیه به شکل بهتری هم می توانست مطرح شود.من روش برخورد دوست عزیزمان فرزاد را واقعا نمی پسندم.چند بار هم خصوصی متذکر شدم.وقتی خوابزده یا نامیرا یا شهاب صحبتی بکنند مراقب هستند مسئله بطور مستقیم باعث رنجش نشود.این اصلا رویه مناسبی نیست که برای اصلاح ناصوابی به تصور خود از راه ناصواب استفاده کنیم.در هر حال الان رویه در حال بهتر شدن هست.یک دعوا می تواند همه چیز را خراب کند.راجع به کسی که می خواهد ناظر باشد من دوستان آرام تر و منطقی را ترجیح می دهم.خلاصه اینکه خراب کردن دوستی با یک جمله بسیار ساده و راحت و درست کردنش گاهی غیر ممکن.اگر من هم اینجا نباشم هم باز هم بهانه هایی کوچک همیشه هست که بزرگتر بشود.با تشکر
قدیمی 08-27-2012, 01:52 PM   #35
فرزاد

فرزاد's Avatar

تشکرها: 30,888
در 4,915 پست 27,177 بار تشکر شده
Points: 56,630, Level: 100 Points: 56,630, Level: 100 Points: 56,630, Level: 100
Activity: 33%
Activity: 33% Activity: 33% Activity: 33%

نقل قول:
من روش برخورد دوست عزیزمان فرزاد را واقعا نمی پسندم.چند بار هم خصوصی متذکر شدم.وقتی خوابزده یا نامیرا یا شهاب صحبتی بکنند مراقب هستند مسئله بطور مستقیم باعث رنجش نشود.این اصلا رویه مناسبی نیست که برای اصلاح ناصوابی به تصور خود از راه ناصواب استفاده کنیم.
اولا در چند ماه اخیر هیچ پیام خصوصی بین ما رد و بدل نشده, حداقل خودمان این مطلب را خوب میدانیم.
سایر دوستان به من اطلاع دادند که به توافقاتی رسیده اند و توصیه کردند که رفع مشکل را کلا به آنها واگذار کرده و تمام قضایای گذشته را فراموش کنم.من هم پذیرفتم.
خوابزده و نامیرای عزیز و آقا شهاب روشهای خودشان را دارند و محترمند ولی من شخصا معتقدم که توصیه های خود را به بهترین ادبیات و رعایت تمام ملاحظات با کاربری مطرح کنیم که از نقیصه خود بی اطلاع است لیکن برای کسی که تعمدا بر رفتارهای اخلال گرانه خود پافشاری میکند چندان معتقد به جوانب سنجی نیستم.
واژه اخلال گرانه را توضیح بیشتری میدهم که طبق معمول شاهد گزارش خلاف نباشیم.
وقتی کسی خود را با نظمی که دیگران می پسندند هماهنگ نکند در کار جمعی اخلال ایجاد میشود و خواسته یا نا خواسته, فاعل اخلالگر و فعل او اخلال گرانه خوانده میشود ولو اینکه تمام قوانین نوشته را رعایت کرده باشد
از این به بعد تا جایی که اسمی از من برده نشود هیچ واکنشی از سوی من صورت نخواهد گرفت و حتی این سطور نیز فقط و فقط به همین خاطر نوشته شد.
از همین لحظه شما برای من همان حاجی سابق هستید و از وزنه های اصلی و دوست داشتنی فوروم.
یا علی
فرزاد آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر از فرزاد بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-28-2012, 06:23 PM   #36
شهیر

تشکرها: 6,610
در 2,017 پست 21,903 بار تشکر شده
Points: 40,210, Level: 100 Points: 40,210, Level: 100 Points: 40,210, Level: 100
Activity: 60%
Activity: 60% Activity: 60% Activity: 60%

دوستان لطفا موضوع بحث را رعایت کنند. اگر علاقه مند به درد دل های شخصی هستید هیچ مانعی ندارد، با رعایت ضوابط فوروم موضوع جداگانه ای ایجاد کنید. من می خواهم با اجازه دوستان کفایت مذاکرات را اعلام کنم. از نامیرای عزیز خواهش می کنم محبت کنند با تماس با افرادی که بیشتر در فوروم هستند و فوروم نسبت به آن ها شناخت دارد یک لیست 10 تا 15 نفری (یا حتی بیشتر هم مانعی ندارد) تهیه کنند. بعدا فوروم به شکل یک نظر سنجی به 5 تا 7 نفر برای تبدیل شدن موقعیت آنان به مدیریت ارشد رای گیری می کند. با تشکر از همگی
شهیر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-05-2012, 03:07 PM   #37
hiran

hiran's Avatar

تشکرها: 3,540
در 1,018 پست 3,071 بار تشکر شده
Points: 12,967, Level: 74 Points: 12,967, Level: 74 Points: 12,967, Level: 74
پیش فرض جهت شکوفایی فروم

با سلام
با تشکر از زحمات شما که به جهت فراهم نمودن این بستر مجازی
اینجانب جهت شکوفایی فروم ورضایت کاربران مواردی را بیان میدارم که امیدوارم مورد توجه قرار گیرند

1.بنده حیران چند روز قبل مطلبی به فروم ارسال کردم واز انجا که فهمیدم در نوشتن عنوان ویا ذیل مطالب اشتباهات تایپی رخ داده با نبودن امکان ویرایش در کنترل پنل کاربری من شخصا وبه موقع امکان رفع ان وجود نداشت به هر جهت اگر این امکان ویرایش اضافه شود خیلی مفید خواهد بود حداقل اگر از نظر امنیتی ویا هر دلیل دیگری عذری وجود داشته باشد حداقل ظرف مدت محدودی مثلا 24 یا 48 ساعت بعد از ارسال امکان ویرایش فراهم باشد مفید خواهد بود

2.اگر شرایطی فراهم شود تا هر کاربری در هر صفحه ای از هر موضوعی که حضور دارد چناچه مطلبی جدید به ذهنش رسید از همان صفحه امکان ارسال موضوع جدید را دارا باشد بسیار مفید خواهد بود این مورد برای کاربرانی که مشکل کندی اینترنت را دارند خیلی مفید هستش
به عنوان مثال کاربری که الا این صفحه وپست ارسالی مرا میخواند اگر نیاز به ارسال پست جدیدی کرد دکمه ارسال موضوع جدید را در همین صفحه داشته باشد.

3. گسترش سایت به همه موضوعات علمی اموزشی در زمینه های گوناگون ویا به قول یکی از دوستان "دادوستد دانش به بهانه دانش"بیاموزیم تا اموخته شویم را شعار خود قرار دهیم
تا هر کس در هر زمینه ای دانش وعلمی دارد در اینجا بیان دارد واز تجربه دیگران استفاده ببرد

عناوین موضوعی سایت را تخصصی تر و روشنتر کنیم تا هر کاربری با هر استعداد وگرایش علمی در اینجا برای خودش بستری را بیابد به عنوان مثال در موضوع بخش اجتماعی اگر دقت کنیم زیر شاخه های شناخته شده با بسترهای متنوع اجبار جمع شده اند که هر کدامشان شاخهای مستقل و کاربر پسند جداگانه ای هستند
مانند :عکس وتصویر .فرهنگ وهنر . سینما وتلوزیون. جهانگردی وایرانگردی. فلسفه جغرافی و...
که همه جبرا در این شاخه قرار گرفته اند
یا علی
قدیمی 12-27-2012, 12:36 AM   #38
هزارچهره

تشکرها: 19,938
در 2,119 پست 13,759 بار تشکر شده
Points: 32,834, Level: 100 Points: 32,834, Level: 100 Points: 32,834, Level: 100
Activity: 14%
Activity: 14% Activity: 14% Activity: 14%
پیش فرض پاسخ : جهت شکوفایی فروم

یه نظر من فوروم دیگه شکل گرفته و به مرحله ثبات گروهی رسیده . برای پویایی این گروه بهتره نیروهای جدید با افکار متفاوت وارد بشن. نیروهای جدید معمولا انگیزه زیادی برای فعالیت دارن. البته فکر می کنم با نزدیک تر شدن در زمان انتخابات کاربران جدید هم افزایش پیدا کنن.
در سال 2008 و 2009 با توجه به شرایط انتخابات دوستان زیادی وارد فوروم شدن و تا سال 2010 این روند ادامه داشته و از سال 2011 تا سال 2012 تعداد کمی وارد فوروم شدن.
به نظر میرسه فوروم نیاز به یه برنامه ریزی اساسی داره. یه برنامه ای مثل فراخوان و یا تبلیغات و یا هر چیزی که منجر بشه افراد تازه نفس با افکار جدید به این گروه اضافه بشه. یه حرکتی مثل این تاپیک باید انجام بشه. دوستانی مثل واتوس با ایجاد تالارهای مشاعره باعث تنوع در فوروم شدند.
من فکر می کنم با کاهش فعالیت اعضای فوروم باید به دنبال چاره ای باشیم. منظورم این نیست که فضای نقد و انتقاد را گسترش دهیم و عده ای لب به شکوه و شکایت باز کنیم بلکه فضایی ایجاد کنیم که انگیزه حضور در کاربران جدید را تقویت کنیم.
مثلا ببینیم سایت های مشابه از چه رویه ای برای تقویت انگیزه فعالیت در کاربران استفاده می کنن؟ آیا در سایت های خارج از کشور که معمولا چارچوب ها و ملاحظات کمتر هست گروههای مجازی پر رونق تر هستند؟ آیا می توان با دعوت از چهره های آشنا مثلا تحلیلگران اونور آب قرارداد مالی برای فعالیت مستمر در فوروم بست؟ و ...
هزارچهره آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر از هزارچهره بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-27-2012, 01:13 AM   #39
فرزاد

فرزاد's Avatar

تشکرها: 30,888
در 4,915 پست 27,177 بار تشکر شده
Points: 56,630, Level: 100 Points: 56,630, Level: 100 Points: 56,630, Level: 100

پیشنهادی که قبلا با پیام خصوصی به جناب حیران هم ارسال کردم اینکه" از درج موضوعات مشابه که قبلا در فوروم وجود داشته جدا پرهیز کنیم" و مطلبمان را بصورت پاسخ در زیر موضوع قدیمی ارسال کنیم.
البته ممکن است با خواندن موضوع اصلی به این نتیجه برسیم که مطلبمان قبلا طرح شده و شاید وجاهت ارسال را نداشته باشد.
به هر حال در این تاپیک که توسط خوابزده راه اندازی شد بسیاری از موضوعات مورد حلاجی و نظر سنجی قرار گرفته است.
در متن اصلی خوابزده نوشته است
نقل قول:
هم اکنون قالب فوروم دیگر پاسخگوی حجم مطالب ، اخبار و مقالات ارسالی نیست. به نحوی که یک مطلب تحلیلی و مفید به سرعت لابلای حجم انبوه اخبار مختلف ناپدید می شود. این موضوع در مورد مطالبی که به قلم خود اعضاء و با صرف زمان و زحمت و تفکر پدید می آید نیز صدق میکند. دیده ام که یکی از دوستان چند روز را صرف تحقیق و تعمق و ترجمه مطلبی میکند و ظرف کمتر از یکساعت این مطلب از صفحه چرخان حذف می شود و بسیاری از دوستانی که حرفی در این زمینه برای گفتن دارند حتی از دیدن آن محروم می شوند
بنابراین کسانی که به ارسال موضوع مبادرت میورزند بهتر است قبل از ارسال از مناسب و ارزشمند بودن موضوع ارسالی( با توجه به سطح فوروم و انتظار اعضاء) اطمینان حاصل کند.
در پایان پیشنهاد میکنم یک بار دیگر قوانین فوروم را مطالعه کنیم.
قانون شماره ۶:
لطفا از ارسال "موضوعات جدید" تکراری جدا خودداری فرمایید. قبل از ایجاد موضوع جدید یا طرح سئوال با استفاده از گزینه جستجو از عدم وجود مطلب ارسالی در انجمن ها مطمئن شوید. از نوشتن یک سئوال و یا یک نامه در انجمن های مختلف خودداری فرمایید.
فرزاد آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از فرزاد بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-28-2012, 12:25 PM   #40
رامین

رامین's Avatar

تشکرها: 13,218
در 2,825 پست 15,116 بار تشکر شده
Points: 32,680, Level: 100 Points: 32,680, Level: 100 Points: 32,680, Level: 100

نقل قول:
مثلا ببینیم سایت های مشابه از چه رویه ای برای تقویت انگیزه فعالیت در کاربران استفاده می کنن؟ آیا در سایت های خارج از کشور که معمولا چارچوب ها و ملاحظات کمتر هست گروههای مجازی پر رونق تر هستند؟ آیا می توان با دعوت از چهره های آشنا مثلا تحلیلگران اونور آب قرارداد مالی برای فعالیت مستمر در فوروم بست؟ و ...
هزار چهره گرامی من فقط نظر خودم را می گویم و جسارتی به دوستان نمی کنم . به نظرم اصلا اینگونه نیست ! هر وقت که دوستی مطلبی درباره فروم می گوید چون ما به همین فروم عادت کرده ایم و باز هم دچار بیماری گروه گرایی شده ایم و باز هم عادت کرده ایم به عمق مطالب توجه کنیم که این به خودی خود خوب است فراموش می کنیم که مسائل دیگر را پوشش بدهیم . مثلا این فروم ایران پردیس است تقریبا با فروم ما راه اندازی شد حالا شاید کمی قبل تر و شاید هم کمی بعد تر . ظاهر فروم را نگاه کنید . واقعیت این است که ما هراز چندی مطالبی می نویسیم که بله فروم فلان شده است اما واقعیت این است که هیچ کس نه حالش را دارد و نه وقتش را که دستی به سر روی فروم بکشد ! حتی هنوز نتوانسته ایم چند نفری بنشینیم و گپ و گفتگویی داشته باشیم برای بهینه کردن فروم . خیلی چیز زیادی نمی خواهد فقط یک تیم کاری می خواهد که یک سر تیم داشته باشد و بررسی و بعد هم ارتقائ فروم از همه نظر ! اساتید هم که ماشالله فراوان هستند از جناب حسینی و مرتضی و حمید و بقیه دوستان می توان استفاده کرد . از نظر ضیق وقت و زمان هم که می توانیم از دوستانی مثل حاجی و فرزاد گرامی برای تحقیق و بررسی استفاده برد زیرا ظاهرا زمان زیادی دارند و نسبت به دوستان دیگر گرفتاری کمتری دارند . به هر حال تغییر رویه فروم و تغییر شکل فروم و کمی ارتقا و تغییر ذائقه به هیچ عنوان نه قوانین فروم را زیر سوال می برد و نه به جایی بر می خورد فقط همت و انگیزه می خواهد که به نظرم فعلا در هیچ کس وجود ندارد حتی خود من . امیدوارم دوباره دوستی برای توضیح واضحات پیشقدم نشود و فقط برای تغییر در پست بعدی پیشقدم شود .

پ.ن : دوستانی که از فضای مجازی و ویبولتین سر در می آورید چرا پیشقدم نمی شوید تا کمی تغییر ایجاد کنید .
پ.ن . فکر نمی کنم اگر دوستانی بخواهند ، شهیر و شهاب با تغییر و نوآوری هیچ مخالفتی داشته باشند .
رامین آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از رامین بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-28-2012, 02:15 PM   #41
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

دوستانی مثل حاجی ......
با ارادت!
و فقط برای تغییر در پست بعدی پیشقدم شود
حتمی. من پیشقدم ولی من برای تغییر فضا باید درجه های گرفته شده ام را بازپس بگیرم،اگر کسی دوست دارد من مدیر میانی فروم بشوم،روزانه یکی دو ساعت کامل فرصت دارم.کاری باشد با هماهنگی انجام می دهم.من علاقه ایی چندانی دیگر به ارسال پست های اخباری هم ندارم.در هر صورت من فعلا دستم برای همکاری بسته شده است و از شهیر جان و سایر خواهشمندم اگر حاجی را قابل می دانند،لااقل من را از سطح یک کاربر بسیار ساده ،خارج بفرمایند.لااقل اندازه خودم حق آب و گلی در فروم دارم.

با ارادت به رامین جان که به یاد حقیر افتادند
قدیمی 12-28-2012, 06:03 PM   #42
رامین

رامین's Avatar

تشکرها: 13,218
در 2,825 پست 15,116 بار تشکر شده
Points: 32,680, Level: 100 Points: 32,680, Level: 100 Points: 32,680, Level: 100

فرزادگرامی
زندگی شخصی شما نه به من ، نه به هیچ کس دیگری ارتباطی ندارد . اینکه شما در فروم حضور بیشتری دارید هم برای من نوعی خوشحال کننده است لطفا اگر سوئ تفاهمی شده همین جا اصلاح بفرمائید . به هر حال چه زندگی پرمشغله ای داشته باشید چه نه ، در فروم حضور پر رنگ تری دارید و اگر قرار باشد برای فروم هر کاری انجام شود می توانید همین وقت را برای آن صرف کنید و منشا خیر شوید . در ادامه من نمی دانم چرا هر چیزی که ما به نوعی می نویسیم سریعا برخورد ذهنیتی به دنبال دارد ! به همین صراحت خدمتتان عرض کنم از بعضی پست های شما خوشم نمی آید اما این نه به فروم ارتباطی دارد نه می توانم رفتارهای بچه گانه نشان دهم و ... همین طور که دوستان دیگری هم ممکن است از نوشته های من خوششان نیاید ! پیشنهاد بالا فقط برای اصلاح و ارتقائ فروم است و بس . حالا اگر کسی هست بسم الله ! یک سرنگار بزنید و چند نفری کاندید بشوند و در طی یک یا دو هفته ببینند چه کارهایی می توان انجام داد . نیازی به مدیر بودن و نبودن هم ندارد . پیشنهادها لیست می شوند و آنهایی که قابلیت اجرا دارند جدا کرده با اجازه شهیر انجام می دهند . مسئله به همین سادگی است .
حالا بااین وصف فکر می کنید حضور آینده شما مترادف است با بسم الله یا خیر ؟
رامین آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از رامین بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-28-2012, 11:12 PM   #43
hossein.g

تشکرها: 6,643
در 825 پست 3,748 بار تشکر شده
Points: 14,166, Level: 77 Points: 14,166, Level: 77 Points: 14,166, Level: 77

در گذشته پیشنهاد های گوناگونی داده شده است که ساختار فوروم طوری تغییر یابد که تحلیلهای برتر فوروم همواره در مقابل دیدگان کاربران مهمان قرار بگیرند و در میان مملویی از اخبار کپی پیست شده گم نشوند. اما هیچوقت هیچ اقدامی در این راستا صورت نگرفته است.
اگر انجام چنین تغییراتی زمانبر و خارج از حوصله است حداقل می توان یک کار بسیار ساده کرد که از نظر فنی در عرض کمتر از دو دقیقه قابل اجراست.
و با این کار اگرچه تحلیل های برتر مقابل دیدگان مهمانان قرار نمی گیرد اما حداقل می توان انجمن ها را جلوی دیدگان کاربران قرارداده و نمای بهتری از سایت رابه مهمانان نشان دهیم.

واقعیت اینست که صفحه اول این فوروم برای کاربران مهمان بیش از اندازه ساده و غیرجذاب است و به جز چند لینک گردون در بالای صفحه،هیچ چیز دیگری را نمایش نمی دهد.
به نظر من بهتر است کاربران با زدن نام سایت http://www.iranamerica.com به جای صفحه فعلی ، صفحه اصلی حقیقی فوروم را ببینند.
زیرا در اینصورت به جز لینکهای چرخان در بالای صفحه، انجمن ها و لینکهای پر شمار دیگری هم جلوی دیدگان کاربران مهمان قرار داده می شود که صورت جذاب تری را به فوروم می دهد و می تواند در جذب کاربران جدید تاثیر گذار باشد.
hossein.g هم اکنون آنلاین است.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از hossein.g بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-29-2012, 12:04 AM   #44
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

در ادامه راستای صحبت رامین:
چرا بایستی مثلا در بخش سینما برای برخی از دوستان قدیمی مثل گارد جاویدان محدودیت تایید پست گذاشت؟ و وقتی هم کسی از رفقا مثل فرزاد بنده خدا این همه مشغله دارد در کیفیت کارش هم تاثیر گذار است و برخی از اتفاقات هم ناشی از خستگی ایشان است.آیا بهتر نیست بنوعی فشار کاری افراد تعدیل شود؟
وقتی با شهیر در این فوروم ،هفت تا مدیر انتخاب کرده اید،تقسیم کار هم کرده اید؟ من فکر کنم برخی از دوستان مدیر شده اصلا در فروم نیستند و فشار کاری بر برخی از دوستان تلنبار میشود
چند نفر از اعضای فعال این فروم کاربر ساده هستند؟ من فکر کنم هشتاد درصد فعالین این سایت،نیازی به تایید برای پست ندارند و مستقیم ارسالی شان درج میشود و فقط کمتر از انگشتان دو دست،کاربر فعال ساده در این فروم وجود دارد.پس کار سختی نیست.
رامین معنقد است راهکار بدهیم.باشد.برخی بخش ها را مثل سینما برای برخی از دوستان مثل گارد،آزاد کنید.
قسمت سازه که پیشنهاد شمشیری بود به حال خود رها شده،این بخش های غیر فعال که فقط پست من در آن است را یا برای من آزاد کنید یا تعطلیش کنید و یا در آن فعال شوید.

قسمت هنر هم همین وضع را دارد.این همه قسمت هایی که ماه به ماه مطلبی در آن درج نمیشود به چه کار می آید؟ یا تعطیل و یا فعال.
چرا برخی از دوستان که ذائقه خوبی در بخش های غیر سیاسی دارند،مثلا در یک قسمت تخصصی فعالیت نمی کنند؟ زمانی احد بکه متخصص طنز بود،فقط در آن قسمت فعال بود و جایی دیگر چیزی ارسال نمی کرد.باید برخی از دوستان غیر سیاسی را تشویق کنیم که بی خیال سیاست پر مشتری بشوند و جایی که استعداد و توانایی بیشتری دارند فعال باشند.
مثلا تیمسار مورد خوبی است که من می بینم یا در بخش تخصصی شان در اتاق نظامی فعال است و یا فقط در بحث های شهیر شرکت می کنند.

این قسمت اجتماعی پوستش کنده شده است همه چیز از شعر و عرفان گرفته تا اقتصاد و موشک پرانی! داخلش پست میشود.این قسمت باید دارای بخش های زیر گروه شود.مبحث اجتماعی بسیار گسترده است.

بخش اقتصاد را باید به دو بخش اقتصاد ایران و بین الملل تقسیم شود.یک بخش هم اضافه شود بنام قسمت مقالات اقتصادی.

چرا بخش نظر سنجی فعال نیست؟ چرا مثلا بررسی نمی کنیم ائتلاف 1+2 بنفع چه کسی است و نموداری درج شود تا ما اندیشه سیاسی کاربران فروم را ارزیابی کنیم؟ من می توان مطابق نظر سنجی سایت های مجاز داخلی،این بخش را فعال کنم.فقط بایستی ابزار های من بازگردانده شود.البته اگر دوست دارید.

خلاصه اینکه من هم بیکار نیستم.شبها قبل از خواب از ساعت یازده تا یک،هر روز می توانم به فروم کمک کنم و البته اگر کسی مایل است ،بگوید وگرنه بدون ارتقاء سطح کاربری کاری از من بر نمی آید

به قول رامین با ارادت

راستی آقای حیران در بخش صندلی داغ حضور دارند.برای اینکه دوستان خیالشان راحت بشود که من واقعا حیران نیستم ، به این بخش مراجعه کنند و سئوال های چالشی خود را بپرسند

فعلا
قدیمی 12-29-2012, 12:14 AM   #45
امیر حسین

تشکرها: 836
در 527 پست 1,994 بار تشکر شده
Points: 11,291, Level: 70 Points: 11,291, Level: 70 Points: 11,291, Level: 70
Activity: 24%
Activity: 24% Activity: 24% Activity: 24%

با سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید محترم

این پیشنهاد رو باید روش کار کرد و در نهایت مدیران تصمیم میگیرند که به چ صورت باید اجرا شود.(نمیدونم آیا دوستان قبلان چنین پیشنهادی داشتند یا نه ..شاید هم فروم این کار رو انجام داده)

ببینید ما داریم در این فروم یک سری مطلب از اخبار و همینطور مقالات مختلف رو جهت مطالعه خوانندگان محترم یا از خودمون یا از منابع مختلف ارائه میدهیم.در واقع داریم یه سرویس اطلاعاتی‌ به خوانده اراه میدهیم و در کنار این سرویس با وجود بحث بر روی مطلب باعث میشیم تا ذهن خواننده به تحرک و داشته بشه.اینها همش عالیه..اما چند درصد از خواننده‌های فروم مسئولان مستقیم مملکتی هستند؟آیا مسئولین نظام هم این مطلب رو مطالعه میکنند.مسلما اخبار رو نه ولی‌ برخی‌ مقالات شایسته مطالعه مسئولین نظام هست چرا که بر آماده از تفکّر و اندیشه و تحقیق بوده.
آیا بهتر نیست فروم مسئولین نظام رو به جای افراد خود فروم روی صندلی داغ بیاره؟
وزرای دولت،سرپرستان مختف بخش‌های مختلف صنعتی،ورزشی،،،،،

ایده حالت خام داره و باید پخته شه..طوریکه واقعا مسول مربوطه را برای یه روز پشت کامپیوتره شخصیش بشنونه و پاسخ سوالات رو بده.هدف من از این پیشنهاد صرفاً تمرکز بر روی هدف هست و همینطور دیدن ثمره کار.

صعب روزی، بوالعجب کاری، پریشان عالمی.
امیر حسین آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از امیر حسین بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-29-2012, 12:32 AM   #46
شمشیری

شمشیری's Avatar

تشکرها: 14,144
در 2,489 پست 13,666 بار تشکر شده
Points: 28,998, Level: 99 Points: 28,998, Level: 99 Points: 28,998, Level: 99

پیشنهاد می کنم که یا صفحه ی لغزان بطور کامل برداشته شود و یا اگر نه، فهرست بندی آن برپایه ی برآیند رای کاربران و شرکت آنها در گفتگوها چینش شود. راه بهینه ی دیگر اینکه آن را به دو صفحه ی لغزان جدا تبدیل کنیم، یکی دربرگیرنده ی سرنگارهایی که بالاترین رای را از نظر درجه ی اهمیت دارند و دیگری سرنگارهایی که تازه در انجمن گذاشته شده اند.
در هر روی، ادامه ی چینش کنونی صفحه ی لغزان سودی ندارد مگر انحراف توجه خواننده.

The selective elimiNATION
of prominent rival figures
شمشیری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-29-2012, 12:57 AM   #47
حسینی

حسینی's Avatar

تشکرها: 11,931
در 4,213 پست 17,627 بار تشکر شده
Points: 54,971, Level: 100 Points: 54,971, Level: 100 Points: 54,971, Level: 100

نقل قول:
نوشته اصلی توسط شمشیری نمایش پست ها
پیشنهاد می کنم که یا صفحه ی لغزان بطور کامل برداشته شود و یا اگر نه، فهرست بندی آن برپایه ی برآیند رای کاربران و شرکت آنها در گفتگوها چینش شود. راه بهینه ی دیگر اینکه آن را به دو صفحه ی لغزان جدا تبدیل کنیم، یکی دربرگیرنده ی سرنگارهایی که بالاترین رای را از نظر درجه ی اهمیت دارند و دیگری سرنگارهایی که تازه در انجمن گذاشته شده اند.
در هر روی، ادامه ی چینش کنونی صفحه ی لغزان سودی ندارد مگر انحراف توجه خواننده.
می‌شود صفحۀ گردان را دو نیم کرد، نیمۀ اول جدیدترین مطالب، و نیمۀ دوم مطالب مهم به انتخاب کاربران یا مدیران. پیاده‌سازی‌اش نباید کار دشواری باشد، چون یک فایل PHP جداست و مکانیزم رأی‌دهی به مطالب هم از پیش وجود دارد. اگر همه در رتبه‌دهی مطالب فعال شوند، می‌توان با تغییراتی جزئی می‌توان به مقصود رسید.
حسینی آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر از حسینی بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-29-2012, 03:55 AM   #48
شهیر

تشکرها: 6,610
در 2,017 پست 21,903 بار تشکر شده
Points: 40,210, Level: 100 Points: 40,210, Level: 100 Points: 40,210, Level: 100
Activity: 60%
Activity: 60% Activity: 60% Activity: 60%

ممنون از همه دوستان. حسینی گرامی، پیشنهاد شما را با بچه های فنی مطرح می کنم.
شهیر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-30-2012, 12:02 AM   #49
تیمسار

تشکرها: 774
در 655 پست 2,382 بار تشکر شده
Points: 3,378, Level: 36 Points: 3,378, Level: 36 Points: 3,378, Level: 36
Activity: 100%
Activity: 100% Activity: 100% Activity: 100%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط حاجی جفرسون نمایش پست ها
در ادامه راستای صحبت رامین:

مثلا تیمسار مورد خوبی است که من می بینم یا در بخش تخصصی شان در اتاق نظامی فعال است و یا فقط در بحث های شهیر شرکت می کنند.
جفرسون ارجمند،شما به من لطف دارید،من در بخش نظامی هم سعی کرده ام اطلاعات سایت های دیگر را منعکس کنم و خودم شخصا بیشتر مایلم در مباحث استاد ارجمند حضور داشته باشم به این خاطر که دیدگاههای ایشان را در کمتر فوروم فارسی زبانی مشاهده کردم و البته اگر قابل حضور باشم.فوروم شما محیط کم رفت و آمد و آرامی است.من این آرامش را به هر چیزی ترجیح می دهم و پیشنهاد من بعنوان یک تازه وارد و کوچکتر اینست که اعضای اینجا مخصوصا اعضای قدیمی و با سابقه،هماهنگی های بیشتری با هم و خاصه با شهیر ارجمند داشته باشید.اگر اینجا را یک work study فرض کنم،باید یک لیدر شیپ برای آن در نظر بگیریم که خروجی های نهایی بر اساس تایید ایشان باشد.بصورت ماهانه با استاد شهید ثالث ارجمند می توانید این Final result ها را هماهنگ کنید.اگر به این نکته بیشتر دقت کنید،خروجی فروم،نتیجه مثبت تری خواهد داشت.متاسفانه من می بینم که حتی paper های شهیر ارجمند هم بیشتر تشکر کننده دارد تا شرکت کننده و یا active در بحث ها که این کم تحرکی بیشتر عامل خمودگی جمع است تا اینکه عاملی الزاما از سوی محیط باطنی و یا ظاهری فروم باشد.در هر حال متشکرم
تیمسار آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر از تیمسار بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-30-2012, 04:37 AM   #50
شمشیری

شمشیری's Avatar

تشکرها: 14,144
در 2,489 پست 13,666 بار تشکر شده
Points: 28,998, Level: 99 Points: 28,998, Level: 99 Points: 28,998, Level: 99

اگر تنها دیدگاه شخصی خودم را عرض کنم، کم بودن شمار کاربران در این انجمن الزامن چیز بدی نیست. چون هرکس با پیشینه ی کاربری ای که برای خودش اندوخته است بیشتر مراقب نوشته ها و جبهه ی گیری هایش است که اثر آن بر کیفیت انجمن مثبت بوده و کیفیت هم که همیشه بر کمیت اولویت دارد. افزون بر این، شناختگی کاربران و نویسندگان یک حس داستان گونه به اینجا می بخشد. هر نوشته ای که از دوستی در اینجا انتشار می یابد، بجای اینکه یک فرآوره ی صنعتی و بی روح باشد، گنجینه ی دستبافی است از خویشتی و سرشت نویسنده ای که با اندیشه ی خودش آن را تنیده است. سبک و شیوه ی هر نویسنده به بخشی از تار و پود انجمن که سرمایه ی گرانبهایی ست تبدیل خواهد شد. گاهی یک خط خشک و خالی که روی کاغذ کشیده شده است اما هدف اصیلی را دنبال می کند، بر یک نقاشی پیچیده ی دستپخت یک رایانه، برتری مند است. بنابراین شاید بتوان با درهم شکستن ساختار کنونی، شمار کاربران را چندین برابر کرد. اما چون بیشتر کاربران ایرانی در فضای مجازی نشان داده اند که "زرد نویسی" را بر پخته نویسی ترجیح می دهند، اگر بخواهیم آنها را جذب کنیم باید اینجا را هم زرد کنیم. آیا این به از دست دادن گوهر اصیل انجمن نخواهد انجامید؟ این انجمن هم اکنون تاج سر فضای وب پارسی ست. برای ماندگاری در این رتبه، باید کوشید و از گریز مغزهای آن جلوگیری کرد.
واقعیت این است که کاربران کهنه کار و با سابقه، بزرگترین سرمایه های اینجا هستند که با گذر زمان آبدیده شده و امروز گنجینه های فکری اینجا برشمرده می شوند. بهتر است بجای راهبردِ گسترش ِ کمیتِ کاربران، به ستبرسازی همین شبکه ی فکری کنونی انجمن بپردازیم. در صورت افزایش کیفیت، مغزهای خوش تراش و خوش دستِ بیشتری هم خودبخود بسوی اینجا جذب شده افزون بر اینکه آنهایی که مانده اند هم ماندگارتر و بهتر می شوند. اما واقعیتها نشان داده اند که "روند گریز فکرها" از انجمن نگران کننده بوده است. در گذشته کاربرانی داشتیم که امروز در میان ما نیستند و ما امروز آنها را از دست داده ایم.
نکته ی دیگر اینکه دربرهه ای خاص انجمن داشت به یک روزنامه ی اینترنتی زرد تبدیل می شد و خبرهای کپی پیستی بطور رج وار در صفحه ی گردان بالا می آمد. پدید آمدن این مشکل و ترس از زرد شدن یک رسانه، به انتقاد کاربران انجامیده و بخش بزرگی از انرژی فکری آنها هزینه ی برطرف کردن این چالش شد. جدای از اینکه آیا این مشکل هنوز پایدار است یا نه، نتیجه ی دیگر، شکل گیری حوضچه های تیمی و خوشه های نیمه رسمی کاربران در انجمن بود. بگونه ای که مرزهای نرمی که به واسطه ی آن پدیدآمد، روند گفتمان ها و جبهه گیری ها را تحت تاثیر قرارداد و تنش های بی سابقه ای را بر فضا تحمیل کرد. درست است که چنین چیزی در گذشته هم بوده است اما به باور من آنچه امروز می بینیم پررنگ تر و خطرناک تر است. مشکل هم متاسفانه از یک اشتباه شروع شد و با اشتباه های بیشتر ادامه یافت و هنوز هم گریبان گیر ماست.

The selective elimiNATION
of prominent rival figures
شمشیری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع