آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار ترجمه > تالار مطالب سیاسی (ترجمه)

پاسخ
    نمایش ها: 1282 - پاسخ ها: 0  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-03-2013, 11:47 PM   #1
Kaman

Kaman's Avatar

تشکرها: 14,466
در 3,985 پست 18,675 بار تشکر شده
Points: 37,694, Level: 100 Points: 37,694, Level: 100 Points: 37,694, Level: 100
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%
پیش فرض فعالیتهای "NSA" در آلمان و مطالب مربوط به آن از زبان یکی از رهبران حزب چپ آلمان "گریگور گیزی"

NSA در آلمان حتی صدر اعظم آلمان را هم شنود میکند!

اخبرآ در یو تیوب سخنرانی گریگور گیزی یکی از ارهبران حزب چپ آلمان در پارلمان آلمان در مورد جاسوسی NSA قرار داده شده است. جاسوسی NSA در آلمان سر و صدای زیادی را بپا نمود. از آنجا که سخنرانی وی حاوی مطالب مهم و نیز طرز برخورد وی با دولت آلمان که همواره در پارلمان حاضرند جالب بنظر میرسد, ترجمه قسمتهائی از سخنرانی وی را در اینجا قرار میدهم. دوستان اگر علاقه به دیدن این فیلم داشته باشند, میتوانند سخنرانی وی را در لینک آخر این مطلب ببینند.
---------------------------------

خانم رئیس: نوبت آقای گریگور گیزی هست
گیزی: خانم رئیس بهترین آرزوها را از جانب ما نیز (برای انتخاب خودتان) پذیرا باشید.

خانمها و آقایان,

ما با یک افتضاح و رسوائی بزرگ سر وکار داریم که در ابعاد خود تا کنون اتفاق نیفتاده است؛ رسوائی ای که باعث میشود تا مردم در این مورد سئوالهای زیادی را مطرح کنند و اولین وظیفه دولت نیزاین بود: روشنگری, روشنگری و روشنگری.
شما (دولت) ولی درحقیقت درست خلاف آنرا انجام داده اید. راستی دم و دستگاههای جاسوسی آمریکا و انگلیسی چه کار کرده اند؟ آنها از تکنولوژی اینتر نت استفاده میکنند تا که از تمامی کشورهای روی زمین جاسوسی نمایند, بی تفاوت که آنها جزو دوستان و یا جزو دشمنان محسوب شوند. این برای آنها مهم نیست. پنج کشور هستند که این کار را میکنند, معروف به "5 چشم". آمریکا, انگلیس, استرالیا, کانادا و نیوزلند. اینها فقط در بین خودشان جاسوسی نمیکنند, جاسوسی در مورد بقیه کشورهای دنیا به انجام میرسد. منتها موضوع در بین خودشان هم به اینصورت درست نیست. من حیله و کلک آنها در مورد جاسوسی بین خودشان را هم برای شما تعریف میکنم.
NSA اجازه ندارد که در بعضی مواقع در مورد مردم آمریکا جاسوسی کند, آنها در این موارد جاسوسی را به عهده جاسوسان انگلیسی سپرده اند. آنها هستند که اطلاعات لازم را بدست سرویسهای آمریکائی میرسانند.
جالب این که همه اینها جاسوسی در رابطه با سراسرعالم را هم تحت عنوان بدست آوردن آطلاعات جهت مبارزه با تروریزم و مبارزه با جرم و جنایات مواد مخدر به انجام میرسانند! تحت کنترل در آوردن و مانیتورینگ تمامی ملل جهان چه ربطی به مبارزه با تروریزم و یا جنایات مربوط به مواد مخدردارد؟ صدر اعظم ما چگونه مظنونی است که موبایل وی را هم شنود میکنند؟ آیا این دلیلی عجیب و غریب نیست؟
واقعیت این است که ما از وجود این سیستم جاسوسی فقط توسط "ادوارد سنودن" اطللاع پیدا کرده ایم. این دست آورد بزرگ وی است.
...

من به شما میگویم و در رابطه با تغییر و تحولاتی که در این مورد بوقوع پیوسته است پیشنهاد میکنم که جایزه نوبل صلح را به "ادوارد سنودن" اهدا کنیم. او لیاقت این جازه را دارد. بله من به شما میگویم که او لیاقت واقعی این جایزه را دارد.

ما میدانیم که وابستگان سفارتخانه های آمریکا و انگلیس در همین محدوده شهری که مراکز حکومتی ما قرار دارند مقامات مارا شنود کرده اند! چرا شما دولت فدرال و وزیر امور خارجه جرات آنرا ندارید که این افراد جاسوس را بعنوان افراد نا شایست و غیر قابل قبول اعلام نموده و خواستار آن باشید که آنها آلمان را ترک کنند. در چنین موارد حقوق بین الملل این حق را به شما داده است که به این شکل اقدام نمائید. در اینصورت آنها مجبور خواهند شد که در مدت زمان مشخصی آلمان را ترک کنند و بدین ترتیب دولتهای آمریکا و انگلیس خواهند فهمید که ما این قبیل رفتار ها را در کشور خود تحمل نمیکنیم. این حد اقل کاری است که میتواند صورت بگیرد.

ما با یک پدیده شنود بسیار گسترده ملت خود تا شنود صدر اعظم آلمان و نیز صاحبان صنایع سر و کار داریم. ما میدانیم که مراکز نظامی آمریکائی و انگلیسی در آلمان بعنوان مراکز شنود مورد استفاده قرار میگیرند. و ما باز میدانیم که جاسوسی در مورد صنایع آلمان همه ساله میلیارها یورو به صنایع ما ضرر و زیان میرساند. (رو بدولت آلمان) آیا شما حتی در این مورد هم نمیخواهید که از خواب بیدار شوید؟ حتی در این مورد هم شما اقدامی نمیکنید که جلو این قبیل مسائل را بگیرید؟ آمریکا ئیها وانگلیسها در گلوگاههای اینترنتی جاسوسان خود را جهت جذب اطلاعات میلیونها انسان به اینترنت وصل کرده اند. گوگل, آمازون, فیس بوک و تویتر و مایکروسوفت تمامی اطلاعات خود را در صورت سئوالی از جانب این مراکز به این مراکز ارسال میکنند و ما میدانیم که حتی سرورهای آنها بدون اطلاع قبلی این کنسرنها مورد جاسوسی و سرقت اطلاعاتی قرار میگیرند. مسئله هر زور بغرنجتر هم میشود. من دوباره تکرار میکنم که ما همه این اطلاعات را مدیون سنودن هستیم. او در این موارد هرگز دروغ نگفته است و هر چیزیرا که او تا بحال برملا کرده است, غیر از واقعیت نبوده است.
همواره یک همکاری بین "BND" (سرویس اطلاعات آلمان) و سرویسهای جاسوسی آمریکائی و انگلیسی وجود داشته است. اما رد و بدل این اطلاعات در اکثر موارد یطرفه بود, بیشتر اطلاعات از جانب آلمان بطرف سرویسهای آنها بوده تا بر عکس. این موضوع هم در دوران قبل از 11 سپتامبر و نیز بعد از آن هم به همین ترتیب ادامه یافته است و در اصل آن چیزی عوض نشده است. آلمان حتی دم و دستگاههای مدرن جاسوسی را در اختیار سرویسهای جاسوسی انگلیسی قرار داده است.
...
من چیز دیگری را هم به شما میگویم که مهم است. برای من قابل قبول است که آمریکائیها و انگلیسی ها در دوران بعد از 1949 در مورد آلمان جاسوسی میکرده اند. در آنزمان در مورد کشور ما یک بی اعتمادی عمیقی وجود داشت. ولی ما دیگر در سال 1949 نیستیم و در سال 2013 زندگی میکنیم. در این بین حتی بر علیه خواسته بسیاری از ما, ما در افغانستان در کنار هم به جنگ مشغولیم و در این حالت باز مورد جاسوسی قرار گرفتن یک عمل بی شرمانه و غیر قابل قبول است. بر عیله آن میباید که اقدام نمود و میباید که از خود دفاع کرد.
...
باز مایلم که به سئوال دیگری هم پاسخ داده شود. در "شهر ویسبادن" یک مرکز بسیار بزرگی برای NSA در حال ساخت است. چه کسی مجوز آنرا صادر کرده است, چه کسی مسئول آن است؟ آنها در آنجا به چه کاری مشغول خواهند شد؟ در این مورد هم مردم آلمان حق دارند که اطلاع داشته باشند. شاید در این رابطه میباید که جواز ساختمان را از آمریکائیها پس گرفت!
موضوع دیگری هم وجود دارد که من باز علاقه دارم که در آن رابطه اطلاع پیدا کنم. آقای وزیر کشور, من در این رابطه چهار احتمال ممکن را بصورت حقوقی مورد بررسی قرار داده ام.
سئوال این استکه سرویستهای امنیتی ما در رابطه با جاسوسیهای آمریائیها و انگلیسیها چکار انجام داده اند:
امکان اول این است که آنها به این حاسوسان کمک نموده اند. در اینصورت دم و دستگاههای خود ما بر علیه قانون اساسی ما اقدام نموده اند که میباید پیامدهاو نتایج بسیار جدی را بدنبال خود داشته باشد.

دوم اینکه آنها حمایت نکرده اند ولی از این برنامه ها اطلاع داشته اند. در اینصورت آنها میبایست که دولت فدرال را مطلع مینمودند. و اگر شما اطلاع داشته و اقدامی نکرده اید, در اینصورت شما بر علیه قانون اساسی اقدام کرده و سوگند خودتانرا زیر پا نهاده اید. خودتان را مجرم کرده و خصارت زیادی را ببار آورده اید.

سوم اگر مقامات امنیتی ما از آن اطلاع داشته ولی دولت فدرال را مطلع ننموده اند, در اینصورا آنها باز یک جرمی را مرتکب شده اند که میباید در اینصورت در مورد آینده آنها با هم به گفتگو بنشینیم. و
امکان آخر اینکه آنها از این موضوع اصلآ اطلاعی نداشته اند, در اینصورت آنها آنچنان بدرد نخور خواهند بود که میاباد آنها را منحل نمود.
و من سئوال دیگری هم دارم. و آن اینکه چرا ما فقط در رابطه با شرق (روسیه و چین) سرمایه گذاری کرده و به کار ضد اطلاعاتی می پردازیم؟ آیا ما میباید به دیگرانی که میلیاردها خسارت مالی به ما میزنند باز اجازه دهیم که بکار خود ادامه دهند چرا که ما در مورد آمریکا جرات نمیکنیم که یک سیستم ضد اطلاعاتی را سر و سازمان دهیم؟ این هم غیر قابل قبول است.
...
ارزشهای مشترکی بین آلمان و ایالات متحده وجود دارند. ولی جنگهائی شبیه ویتنام, افغانستان و یا عراق وجود دارند و نیز کودتای نظامی در شیلی با قتل دکتر آلینده و نیز زندان گوانتانامو هم وجود دارد که روزانه حقوق انسانها در آن زیر پا نهاده میشوند. جنگ با پهباد ها ادامه مییابند. یک "اجتماع ارزشی مشترک" زمیانیکه انتقاد در رابطه با زیر پا نهادن حقوق انسانها وجود نداشته باشد بدرد نمیخورد. شما (رو بدولت فدرال) درست از این کار سر باز میزنید! من ضد آمریکا نیستم, هرگز. من با علاقه به آمریکا مسافرت کرده و با مردم به گفتگو مینشینم. این یکی را هم به شما بگویم که دوستی, آنچنانکه شما تصور میکنید وجود ندارد. با ترس و بزدلی هرگز نمیتوان یک دوستی را پا بر جا نگهداشت, بلکه برعکس. فقط زمانیکه ما با توجه به همدیگر و احترام متقابل با هم برخورد کنیم در آنصورت است که یک دوستی واقعی ممکن میشود. برای این کار هم شما بعنوان دولت فدرال احتیاج با جرات دارید. شما باید به دولت آمریکا بگوئید که کافیست, ما از سنودن پرس و جو میکنیم و ما از وی حفاظت خواهیم نمود. در اینصورت است که ما واقعآ استقلال خواهیم داشت و در اینصورت میباید که در یک سطح هم طراز میتوان با هم برخورد نمود. در اینصورات است که یک دوستی خوب را با آمریکا میتوانیم داشته باشیم. این چیزی که شما اجرا میکنید به غیر از یک بزدلی محض چیز دیگری نیست و من از آن در تمامی این سالها بسیار خسته شده ام. آیا سرانجام جرات خواهید داشت؟ آری شما اینجا هم بزدل هستید, غیر قابل فهم است, بیائید و جرات بخرج دهید! به همین خاطر در پائان به شما میگویم که اگر شما کاری انجام ندهید (اقای فریدریش آنچنانکه شما عمل میکنید, میدانید که به این 5 کشور چه میگوئید؟ شما به آنها میگوئید که کارتان را ادامه دهید و از جانب ما مزاحمتی هم برای شما ایجاد نخواهد شد! من تکرا ر میکنیم که شما با این روش سوگند خودتان را هم در مقابل دفع خسارت و ضرر از مردم ما را زر پا مینهید.
من مایلم که شما جرات داشته و رابطه ما را براصل دیگری پایه گذاری کنید. بر اصل برابری, این نه یک زیاده خواهی و نه کم خواهی است. این موضوع را ابر قدرت جهانی میباید درک کند که ما شرکائی با حقوق مساوی هستیم و نه کسی که با او میتوان همه کاردلبخواهی را انجام داد. برای این موضوع شما خانم صدر اعظم و شما آقای فریدریش میباید که انگیزه دیگری را برگزینید.

https://www.youtube.com/watch?v=hp0FVvpfbFU

Kaman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع