آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار سیاسی > ایران

پاسخ
    نمایش ها: 1593 - پاسخ ها: 57  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی دیروز, 10:54 AM   #51
namira

namira's Avatar

تشکرها: 23,203
در 4,451 پست 26,416 بار تشکر شده
Points: 62,055, Level: 100 Points: 62,055, Level: 100 Points: 62,055, Level: 100
Activity: 30%
Activity: 30% Activity: 30% Activity: 30%
پیش فرض پاسخ : تیم مذاکره کننده بعد از تجربه مذاکر ه با آمریکا چه می گویند؟

نقل قول:
نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
بقول برتراند راسل : اگر عقیده مخالف شما را عصبانی میکند نشانه آن است که شما ناخودآگاه میدانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر میکنید ندارید .
در مورد کاربرد موشک برای حفظ امنیت آمریکا کافیست به رجز خوانی ترامپ برای اون ( رهبر کره شمالی ) توجه کنیم . یادتان هست که ترامپ میگفت من بمب اتم و موشکهای قویتری دارم .و در باره لغو پیمان موشکی با روسیه هم گفت که این پیمان خطر امنیتی برای آمریکا ایجاد میکند و مجددا آزمایشات موشکی را شروع کرد .
در باره بازوهای منطقه آمریکا واقعا شما انتظار دارید آمریکا بگوید برای امنیت و منافع خودم به ناآرامی های ونزوئلا دامن میزنم یا طالبان و القاعده را در افغانستان درست کردم یا همین چندسال اخیر داعش را پرورش دادم یا اینکه فکر مبکنید برای سرگرمی و به دلیل بیکاری این گروهها را درست میکند ؟!
اما حملات اسراییل به پایگاههای ایران در منطقه چرا باید موجب حمله ایران شود در حالیکه بدون حمله تعداد موشکهای حزب الله لبنان را به 150 هزار رسانیده .
کلا تحلیلگران سیاسی استراتژی نظامی ایران را تدافعی میدانند و نه تهاجمی به عبارتی تا کارد به استخوان نرسیده باشد حمله نمیکند .
در همان مقاله سوزان مالونی این آمده است .
اما اگر اسراییل مرتبا دارد پیام ارسال میکند چرا آمریکا به این پیامها پاسخ نمیدهد ؟! مگر برای حمله به عراق حتی سند جعل نکرد و علیرغم مخالفت اغلب کشورها بدون مجوز شورای امنیت حمله نکرد ؟!
خب بفرما چرا فریب بقول شما بلوف ایران را میخورد ؟!
در آخر این سئوال همچنان سر جای خودش هست .
شما بعنوان حاکم تام الاختیار ایران میخواهید به راه ویتنام بروید .
آنگاه در باره برنامه 1- هسته ای 2- موشکی 3- بازوهای منطقه ای چه تصمیمی میگیرید تا با آمریکا به تفاهم برسید ؟!
ارسال شده توسط تلفن همراه
موسويان در پاسخ به سوالي چنين پاسخ ميدهد:
نقل قول:
اسرائیل مدتی است پایگاه‌های ایران را در سوریه مورد هدف قرار می‌دهد. اخیرا هم پایگاهی در عراق را هدف قرار داده است. ایران در مقابل اسرائیل چه واکنشی باید داشته باشد؟

اروپا، چین، روسیه و برخی در داخل آمریکا معتقدند اگر آمریکا با ایران درگیر شود، قدرت و نفوذ ایران در منطقه باعث می‌شود جنگ منطقه‌ای شکل بگیرد و آمریکا گرفتار شود؛ حتی پنتاگون و بدنه وزارت خارجه آمریکا و اکثریت کنگره این باور را دارند که اسرائیل استراتژی را دنبال می‌کند تا به آمریکا بگوید نترس من شبانه‌روز ایران را می‌زنم و هیچ کاری نمی‌کنند و اینکه می‌گویند نفوذ دارند ببینید ببر کاغذی هستند. اسرائیل می‌خواهد ترس دیگران را بریزد و دست بولتون را قوی کند تا بگوید اگر به ایران حمله کنید، کاری نمی‌کنند؛ بنابراین باید جواب مناسب و حساب شده به حملات اسرائیل بدهیم. البته من معتقد به جنگ مستقیم ایران و اسرائیل نیستم اما ایران باید از ابزارهای خودش استفاده کند تا به اسرائیل بفهماند سیاست بزن در رویی در مورد ایران کارآمد نیست
پاسخي نازل و ضعيف!

ايران(بازوهاي نيابتي) در سوريه دارد كارش را ميكند ، پايگاهش را ميزند و اين عين پختگي هست كه عكس العملي در "خاك سوريه و خصوصا عراق" بر عليه اسرائيل و امريكا نشان ندهيم و بازوهاي منطقه اي كار خودشان را بكنند:
خان شيخون آزاد و كاملا پاكسازي شد
اگر ميخواهيد اهميتش را بدانيد اينجا همان شهريست كه سال قبل وقتي نيروهاي مقاوت به ان نزديك شدند امريكايي ها به بهانه حمله شيمايي به سوريه حمله موشكي كردند
اما امروز اين شهر آزاد شد!
در مورد عراق هم اگر اسرائيل با همدستي امريكا پايگاه حشد عراق را ميزند خب چرا ما كاسه داغتر از آش بشويم؟ عراق دولت دارد حريم هوايي دارد اينطور دستشان ميايد با خودشان چند چند هستند!

من ميگم اگر واقعا ما انقدر كه برخي از همفرومي ها ميگويند و اسرائيل هم ايضا دنبال مخابره همين پيام به امريكاست كه ايران در صنايع موشكي و بازوان منطقه اش ضعيف هستند و اگر حمله كنيم كارش تمام است ، پس چرا اينكار را نميكنند و خودشان را راحت نميكنند؟آخر مگر از بولتون و پمپئو تشنه تر به جنگ داريم؟ نكند بقول ترامپ دلشان واقعا براي آن 50 پاسداري كه ممكن است در حمله كشته شوند ميسوزد؟

به نظر من كه حملات اسرائيل بيشتر از روي ترسش هست تا ارسال پيام براي آمريكا جهت حمله به ايران!
در جواب سوال شما آقا صادق ، امريكا پيامش را وقتي پهبادش وارد حريم هوايي ما شد با سقوطش از ايران گرفت!
وقتي پهباد امريكايي وارد حريم مرزي ما شود آنرا ميزنيم چون اينجا ديگر خاك سوريه و عراق نيست و اين هم عين پختگي ماست
بي دليل نيست كه ناو امريكا يي با ان همه سر و صدا بجاي خليج فارس ، در آنطرف درياي عمان لنگر مي اندازد!

انشالله اين روزها خبر خوشي در صنايع دفاعيمان ميشنويم و دلمان شاد ميشود
namira آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از namira بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی امروز, 12:47 AM   #52
mehdi

تشکرها: 2,743
در 1,715 پست 7,908 بار تشکر شده
Points: 18,750, Level: 86 Points: 18,750, Level: 86 Points: 18,750, Level: 86
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

نقل قول:
بقول برتراند راسل : اگر عقیده مخالف شما را عصبانی میکند نشانه آن است که شما ناخودآگاه میدانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر میکنید ندارید.
...
تهاجمی به عبارتی تا کارد به استخوان نرسیده باشد حمله نمیکند .
اما اگر اسراییل مرتبا دارد پیام ارسال میکند چرا آمریکا به این پیامها پاسخ نمیدهد ؟! مگر برای حمله به عراق حتی سند جعل نکرد و علیرغم مخالفت اغلب کشورها بدون مجوز شورای امنیت حمله نکرد ؟!
خب بفرما چرا فریب بقول شما بلوف ایران را میخورد ؟!
[/i][/size]
برتراند راسل اگر این تحلیل های ضعیف حاصل از جستجوی ساده اینترنتی را می دید، گریبان پاره می کرد و سر به بیابان می گذشت. در ثانی خود شما مدام به تحلیل دیگران می گویید ضعیف است. حال چرا باید ناراحت بشوید که تحلیل تان ضعیف خوانده شود. مثلاً فرموده اید:
نقل قول:
اولا ادعای ایران این است که موشکهای نقطه زن تولید کرده و البته نمیتوانم صحت و سقم آنرا نشان دهم اما حملات موشکی از ایران به چند پایگاه داعش در سوریه در حالیکه آن پایگاه ها نزدیک به پایگاههای آمریکایی بود یا حمله موشکی به پایگه های تروریستی در کردستان عراق نشان میدهد که ادعای ایران مبنی بر تولید موشکهای با دقت بالا دور از واقعیت نیست .
ثانیا این موشکها قدرت تخریبی بالایی دارند.
...
ما فقط با اسراییل طرفیم و در برابر اسراییل نیازمند داشتن سلاحهای موثر هستیم. برای همین اساسا بر موشکهای با برد بالای دو هزار کیلومتر کار نمیکنیم و هدف تولید انبوه موشکهای با برد دو هزار کیلومتر است . حالا برای مسلح کردن این موشکها نیاز به کلاهک هسته ای نیست چون هدف اساسا خیلی بزرگ نیست . در یک آزمایش که موشکی از کوههای اطراف تهران به کویر لوت شلیک شد گودال محل اصابت موشک قطری معادل 20 متر و عمقی معادل 9 متر داشت . این یعنی قدرت تخریبی تا چندین کیلومتر اطراف. حالا تصور کن همزمان 500 موشک به طرف اسراییل برود و فقط 10 درصد آن از تور امنیتی اسراییل و آمریکا عبور کند و 50 موشک با چنین قدرت تخریب به دیمونا یا اطراف آن اصابت کند ! قدرت تخریبی چنین انفجاری نیاز ما را به داشتن سلاح غیر متعارف برطرف میکند .
ببینید این تحلیل چقدر ضعیف و سست است.
اول. می گویید موشک نقطه زن. خود این ترکیب پروپاگاندا است و در جهان واقع با شلیک های آزمایشی متعدد موشک ها خطای متوسط اصابت (CEP) محاسبه می شود، بعدها از این خطای متوسط برای محاسبه تعداد شلیک های لازم جهت اصابت به اهداف استفاده می شود.
دوم. بررسی های فنی نشان می دهد، در حمله به اهداف داعش در سوریه تنها دو موشک از پنج موشک به منطقه رسیده است و هیچ کدام از آنها هم به هدف اصابت دقیق نکرده اند.
سوم. در حمله به مقر کردها در عراق تنها یک موشک از هفت موشک به ساختمان برخورد کرده است.
چهارم. قدرت تخریب تا چند کیلومتر آن طرف تر توهم است. احتمالاً منظورتان شکستن شیشه ساختمان ها بوده است. آنچه بر اساس محاسبات به دست آمده است. یک سر جنگی 1000 کیلوگرمی تا فاصله 17.5 متری می تواند فشار 20 psi تولید کند، این فشار می تواند ساختمان های بتون مسلح را نابود کند. برای نابودی بانکرهای ذخیره سازی تسلیحات اتمی بسته به نوع تاسیسات بایستی فشار 100-500 psi تولید شود که کلاهک های 1000 کیلوگرمی قادر به تولید چنین فشاری نیستند.
پنجم. شلیک همزمان 500 موشک به هر سمتی توهمی بیش نیست. تصاویر ماهواره ای نشان می دهد حتی برای شلیک همان هفت موشک به کردستان عراق از چند ماه پیش آماده سازی صورت گرفته است. ضمن اینکه این موشک ها بین 3 تا 10 میلیون دلار هزینه تولیدشان است. شلیک 500 موشک برای یک هدف بخش عمده زرادخانه کشور را هدر می دهد و هزینه بین 1.5 تا 5 میلیارد دلار به کشور تحمیل می کند.
ششم. بر فرض نابودی دیمونا، اتفاق خاصی برای اسرائیل نمی افتد.
هفتم. اگر خطوط قرمز رد شود. شک نکنید اسرائیلی ها آن قدر وحشی هستند که تمام خطوط قرمز را با خشونت تمام رد کنند. کشوری که می خواهد به دیمونا حمله کند باید یادش باشد که آن رژیم 150 کلاهک هسته ای و موشک های بالیستیک برد بلند جریکو را در اختیار دارد.
هشتم. فرموده اید. آقای نصرالله گفته اند: "من افتخار می‌کنم که عضوی از اعضای حزب ولایت فقیه باشم". بسیار عالی. این دقیقاً در جهت هدف استراتژیک اسرائیل جهت ایجاد موازنه یا ایران است. در پایین توضیح خواهم داد که چطور.
نهم اگر هم موشک قرار است به مناطق غیرنظامی برخورد بکند، با این فرض که اسرائیلی ها با خوردن موشک ها فرار بکنند و مهاجرت معکوس شکل بگیرد، قبلاً توضیح داده ام این فرض بر اساس واقعیت نیست. حزب الله در جنگ 33 روزه هزاران موشک به اسرائیل شلیک کرد، صد و خورده ای نفر هم کشته شدند ولی روند مهاجرت تغییری نکرد.
نقل قول:
نوشته اصلی توسط namira نمایش پست ها
موسويان در پاسخ به سوالي چنين پاسخ ميدهد:
پاسخي نازل و ضعيف!
ايران(بازوهاي نيابتي) در سوريه دارد كارش را ميكند ، پايگاهش را ميزند و اين عين پختگي هست كه عكس العملي در "خاك سوريه و خصوصا عراق" بر عليه اسرائيل و امريكا نشان ندهيم و بازوهاي منطقه اي كار خودشان را بكنند:
...
در مورد عراق هم اگر اسرائيل با همدستي امريكا پايگاه حشد عراق را ميزند خب چرا ما كاسه داغتر از آش بشويم؟ عراق دولت دارد حريم هوايي دارد اينطور دستشان ميايد با خودشان چند چند هستند!

من ميگم اگر واقعا ما انقدر كه برخي از همفرومي ها ميگويند و اسرائيل هم ايضا دنبال مخابره همين پيام به امريكاست كه ايران در صنايع موشكي و بازوان منطقه اش ضعيف هستند و اگر حمله كنيم كارش تمام است ، پس چرا اينكار را نميكنند و خودشان را راحت نميكنند؟آخر مگر از بولتون و پمپئو تشنه تر به جنگ داريم؟ نكند بقول ترامپ دلشان واقعا براي آن 50 پاسداري كه ممكن است در حمله كشته شوند ميسوزد؟

به نظر من كه حملات اسرائيل بيشتر از روي ترسش هست تا ارسال پيام براي آمريكا جهت حمله به ايران!
در جواب سوال شما آقا صادق ، امريكا پيامش را وقتي پهبادش وارد حريم هوايي ما شد با سقوطش از ايران گرفت!
وقتي پهباد امريكايي وارد حريم مرزي ما شود آنرا ميزنيم چون اينجا ديگر خاك سوريه و عراق نيست و اين هم عين پختگي ماست
بي دليل نيست كه ناو امريكا يي با ان همه سر و صدا بجاي خليج فارس ، در آنطرف درياي عمان لنگر مي اندازد!
انشالله اين روزها خبر خوشي در صنايع دفاعيمان ميشنويم و دلمان شاد ميشود
اول. همانطور که پیشتر در اینجا نوشتم، اسرائیل گام به گام در جهت ایجاد موازنه با ایران تلاش می کنند. هدف نهایی که آنها خودشان را برایش آماده می کنند، این است که هر حمله ای به خاک اسرائیل از طرف بازوهای منطقه ایران را حمله از جانب ایران قلمداد خواهند کرد و پاسخش را نه به آن بازوی منطقه ای بلکه به ایران وارد خواهند کرد. فعلاً تا حمله به خاک عراق پیش آمده اند و پاسخی نگرفته اند. تا اینجای کار به دلیل ناچاری ایران جهت اجتناب از جنگ این بازی برد-برد برای اسرائیل است. اگر ایران پاسخ بدهد، سطح تنش افزایش می یابد و ایران در خطر جنگ قرار می گیرد. اگر هم پاسخ ندهد که اسرائیل پیشتر می آید و اهداف مدنظر را نابود می کند.
دوم. مسئولان ایرانی به خصوص نظامی ها به هر لفاظی طرف مقابل پاسخ تند می دهند (حتی پاسخ شینزو آبه و ماکرون را می دهند) وقتی اینها در برابر حملات واقعی اسرائیل پاسخ درخوری نمی دهند، این برداشت در ذهن طرف مقابل پیش می آید که عدم پاسخ اینها از روی ضعف است، حالا هر برنامه ای که می خواهند داشته باشند.
سوم. می فرمایید ایران چرا درگیر شود، بازوهای منطقه ای خودشان پاسخ بدهند. حرف من دقیقاً همین است تا امروز این ایران بوده که برای بازوهای منطقه ای هزینه مالی و سیاسی و حتی نظامی پرداخت کرده است ولی اینها حتی قادر به دفاع از خودشان هم نیستند. به طور مثال برای دفاع از حزب الله وارد سوریه شده ایم. برای دفاع از سوریه باید در عراق هزینه بدهیم. برای سرپا نگه داشتن صنعت انرژی سوریه باید خلیج فارس را ناامن کنیم.
چهارم. آقای ترامپ فعلا قصدی برای حمله به ایران ندارد. برنامه اش فشار اقتصادی است. حالا هم منتظر است صندوق ذخیره و حساب ذخیره را خرج کنیم و کشور را گرفتار ابر تورم کنیم.
ضمناً جهت اطلاع ناوگروه آبی خاکی Boxer وارد خلیج فارس شد، تا نزدیکی سواحل عراق رفت و دوباره آمد از تنگه خارج شد. در این رفت و آمد هم ادعا کرد که یک پهباد را ساقط کرده است.
mehdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی امروز, 06:28 AM   #53
شهیر

تشکرها: 6,611
در 2,017 پست 21,905 بار تشکر شده
Points: 40,240, Level: 100 Points: 40,240, Level: 100 Points: 40,240, Level: 100
Activity: 70%
Activity: 70% Activity: 70% Activity: 70%

آقا صادق عزیز، به نظر نمی آید که شما به دنبال کشف حقیقت باشید. اگر چنین بود بجای اظهار نظر کردن، از من سئوال می کردید تا روشنتان کنم. بطور مثال می پرسیدید چرا یک نظرسنجی از طرف تشکیلاتی که مرکزش در تورنتو است، در مورد یک مسئله حساس، با استفاده از تماس تلفنی نتایجش بی اعتبار است اما یک نظرسنجی دیگر از سوی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران ( ایسپا) معتبر است؟ و یا اگر به دنبال کشف حقیقت بودید به پیروی از روش های شناخته شده حکومت ایران دست به دامن جعل برچسب نمی شدید. بطور مثال ادعا نمی کردید که من برای فارین پالیسی مطلب می نویسم (در حالی که یک مقاله هم برای آن ها ننوشته ام!) و یا از بی بی سی سفارش می گیرم (که حتی یک مورد هم این اتفاق نیفتاده است). صادق عزیز، به قول مهدی گرامی شما با چهار تا جستجو در اینترنت متخصص علوم انسانی نمی شوید همانطور که من هم با این روش طبیب نمی شوم. شما در مدارس علوم انسانی اول چیزی که یاد می گیرید این است که چطور یک نظریه را گسترش بدهید developing an argument و چطور نتیجه گیری کنید. آرگیومنت شما خلاء بزرگی دارد که چون قادر به پر کردن آن نیستید به هر دری می زنید. این سئوال پا برجاست که آیا موضوع شناسائی ایران به عنوان قدرت منطقه ای، قدرت موشکی ایران، عَلَم کردن و حمایت از نیروهای نیابتی و درگیری با آمریکا، دغدغه اکثریت مردم ایران به خصوص آنانکه زیر خط فقر به سر می برند و آنان که به زور سرشان را بالای آب نگهداشته اند هست یا دغدغه اقلیتی است که منافعی در حفظ وضع موجود دارند؟ اگر دغدغه اکثریت است از کجا می دانید که هست؟ و اگر نیست به چه حقی شما و آقای خامنه ای و پیروان ایشان این سیاست را به اکثریت تحمیل می کنند؟
شهیر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی امروز, 08:41 AM   #54
صادق

تشکرها: 5,534
در 2,173 پست 10,093 بار تشکر شده
Points: 23,792, Level: 94 Points: 23,792, Level: 94 Points: 23,792, Level: 94

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
برتراند راسل اگر این تحلیل های ضعیف حاصل از جستجوی ساده اینترنتی را می دید، گریبان پاره می کرد و سر به بیابان می گذشت. در ثانی خود شما مدام به تحلیل دیگران می گویید ضعیف است. حال چرا باید ناراحت بشوید که تحلیل تان ضعیف خوانده شود.
آقا مهدی عزیز من ناراحت نشدم این شما بودید که فرمودید :

"صادق جان، باید صریح باشم. من حاضر نیستم بیشتر از این برای تحلیل های بسیار نازل، ضعیف و طلبکارانه تان که در نتیجه "یک جستجوی ساده اینترنتی" می نویسید، وقت بگذارم."
آقای قرائتی یک وقتی تعریف میکرد در زمان آقای بروجردی یک مبلغ ضد بهاییت را میفرستند کرمانشاه که جلوی تبلیغات بهاییان را بگیرد . بعد از مدتی که دیدند این مبلغ (فکر میکنم اشرفی اصفهانی بوده اما مطمئن نیستم ) مردم را جذب میکند شروع میکنند شایعه کنند که این آخوند چقدر ملک و املاک دارد یا حرمسرا دارد یا شرابخوار است یا سهم امام را خورده است و خاصه مدتها شایعات عجیب و غریب درست میکردند و هر روز تعدادی از مردم می آمدند و صریحا میپرسیدند که فلان حرف صحت دارد یا نه !
خلاصه یکبار این مبلغ گفت من جمعه آینده میخواهم خداحافظی کنم و اعلام کرد که مردم در فلان مسجد جمع شوند . خبر به سرعت پیچید که این مبلغ میخواهد خداحافظی کند و شایعه سازان خیلی خوشحال برای لمس هر چه بیشتر پیروزی خود روز موعود در مسجد همراه با مردم جمع شده و منتظر سخنرانی شدند و .انتظار داشتند این مبلغ بعد از کمی شکایت از شایعه سازان بگوید که ناراحت شده و از این شهر میرود .
خلاصه در روز موعود آن آخوند مبلغ رفت روی منبر و بعد از حمد و ثنای ابتدایی گفت :
ای مردم من امروز آمده ام که به شما خداحافظ بگویم .
اماقبل از آن در این مدت که اینجا بوده ام شایعات زیادی در باره من گفته شده و به شما میگویم که در باره شایعات چه کنید .
اگر گفتند من ملک و املاک دارم میتوانیدباور کنید .
اگر گفتند حرمسرا دارم میتوانیدباور کنید .
اگر گفتند سهم امام را خورده ام میتوانیدباور کنید .
اگر گفتند شرابخوارم میتوانیدباور کنید .
اصلا هرچه در باره من گفتند را میتوانیدباور کنید .
فقط یک چیز را در باره من باور نکنید و آن این است که بگویند من از این شهر میروم و دست از تبلیغ برمیدارم . این یکی را اصلا باور نکنید . خداحافظ همگی

خلاصه آقا مهدی نگران ناراحتی من نباشید . من نهایتا حرف سخیف را جواب نمیدهم اما ناراحت نمیشوم
نقل قول:
ببینید این تحلیل چقدر ضعیف و سست است.
اول. می گویید موشک نقطه زن. خود این ترکیب پروپاگاندا است و در جهان واقع با شلیک های آزمایشی متعدد موشک ها خطای متوسط اصابت (CEP) محاسبه می شود، بعدها از این خطای متوسط برای محاسبه تعداد شلیک های لازم جهت اصابت به اهداف استفاده می شود.
دوم. بررسی های فنی نشان می دهد، در حمله به اهداف داعش در سوریه تنها دو موشک از پنج موشک به منطقه رسیده است و هیچ کدام از آنها هم به هدف اصابت دقیق نکرده اند.
سوم. در حمله به مقر کردها در عراق تنها یک موشک از هفت موشک به ساختمان برخورد کرده است.
چهارم. قدرت تخریب تا چند کیلومتر آن طرف تر توهم است. احتمالاً منظورتان شکستن شیشه ساختمان ها بوده است. آنچه بر اساس محاسبات به دست آمده است. یک سر جنگی 1000 کیلوگرمی تا فاصله 17.5 متری می تواند فشار 20 psi تولید کند، این فشار می تواند ساختمان های بتون مسلح را نابود کند. برای نابودی بانکرهای ذخیره سازی تسلیحات اتمی بسته به نوع تاسیسات بایستی فشار 100-500 psi تولید شود که کلاهک های 1000 کیلوگرمی قادر به تولید چنین فشاری نیستند.
پنجم. شلیک همزمان 500 موشک به هر سمتی توهمی بیش نیست. تصاویر ماهواره ای نشان می دهد حتی برای شلیک همان هفت موشک به کردستان عراق از چند ماه پیش آماده سازی صورت گرفته است. ضمن اینکه این موشک ها بین 3 تا 10 میلیون دلار هزینه تولیدشان است. شلیک 500 موشک برای یک هدف بخش عمده زرادخانه کشور را هدر می دهد و هزینه بین 1.5 تا 5 میلیارد دلار به کشور تحمیل می کند.
.
آقا مهدی عزیز اینها که گفتید نکات فنی هست که من نمیدانم و کسانی که اینجا هستند هم یا این نکات فنی را نمیدانند و یا وارد گفتگو نشده اند . پس امکان دارد لاف در غریبی باشد !
در انتخابات 88 یک فردی بنام رسول رستگاری در سایت انتخاب مقاله ای نوشته بود و بر اساس قانون دوم بن فورد و نوشتن فرمولهایی ثابت کرده بود که به احتمال 99/9 درصد در انتخابات تقلب شده ! نکته جالب این بود که در آخر مقاله خود که هیچگاه از یاد نمیبرم این را نوشته بود
" در اعتبار قانون دوم بن فورد برای بررسی انتخابات همین بس که موسسه کارتر سنتر در آمریکا از این قانون برای بررسی صحت انتخابات استفاده میکند !"
شخصا خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم و پستهای بلافاصله بعد از انتخابات من هنوز هست و نشان میدهد که داشتم به چه سبز آتشینی تبدیل میشدم .
حدود 9 روز بعد یک مقاله ای از فردی بنام نصراله (فکر کنم اسمش سیدمهدی بود ) در سایت الف آمده بود که بازهم براساس قانون دوم بن فورد و همان فرمولها ثابت کرده بود که انتخابات 88 با احتمال 99/9 درصد بدون تقلب بوده است و حتی گفته بود که رسول رستگاری در فلان محل در فرمولها بطور عمد اشنباه کرده است و فلان کاری که باید میکرده را نکرده !
من همان موقع از آشنایانی که ریاضی خوانده بودند پرسیدم که کسی جواب نداد و بتدریج براساس شواهد دیگر متوجه شدم که در انتخابات 88 و در شمارش آرا ( آنطور که موسوی مدعی بود و رهنورد در بی بی سی گفت ) تقلبی صورت نگرفته و نتایج تغییر نکرده !
بعد از یکی دو ماه تحقیق و بررسی در یک مطالعه به خود کارتر سنتر رسیدم و با کمال ناباوری دیدم که اصلا کارتر سنتر برای قانون دوم بن فورد در تعیین صحت انتخابات اصلا اعتباری قائل نیست ! (واقعا فکر نمیکردم کسی چنین دروغی به این بزرگی بعنوان مطالعه بگوید)

اما من با فرض صحت تمام این نکات فنی که شما گفتید میپرسم اگر فعالیتهای موشکی ایران اینقدر خوب نیست پس چرا آمریکا نزدیک به 20 سال است که به دنبال توقف این فعالیت است ؟!
یادتان باشد در برجام ایران تعهد کرده بود که بصورت ابدی فعالیت هسته ای را زیر نظر آژانس انجام دهد و اصلا بدنبال ساخت سلاح هسته ای نباشد و نظارت دقیق آژانس همیشگی بود !
همانطور که قبلا گفتم تنها علت مخالفت آمریکا با توسعه موشکهای دوربرد در ایران این است که میخواهد از تولید سلاح مدرنی که خودش نمیتواند آنرا کنترل کند جلوگیری نماید
نقل قول:
ششم. بر فرض نابودی دیمونا، اتفاق خاصی برای اسرائیل نمی افتد.
هفتم. اگر خطوط قرمز رد شود. شک نکنید اسرائیلی ها آن قدر وحشی هستند که تمام خطوط قرمز را با خشونت تمام رد کنند. کشوری که می خواهد به دیمونا حمله کند باید یادش باشد که آن رژیم 150 کلاهک هسته ای و موشک های بالیستیک برد بلند جریکو را در اختیار دارد.
هشتم. فرموده اید. آقای نصرالله گفته اند: "من افتخار می‌کنم که عضوی از اعضای حزب ولایت فقیه باشم". بسیار عالی. این دقیقاً در جهت هدف استراتژیک اسرائیل جهت ایجاد موازنه یا ایران است. در پایین توضیح خواهم داد که چطور.
نهم اگر هم موشک قرار است به مناطق غیرنظامی برخورد بکند، با این فرض که اسرائیلی ها با خوردن موشک ها فرار بکنند و مهاجرت معکوس شکل بگیرد، قبلاً توضیح داده ام این فرض بر اساس واقعیت نیست. حزب الله در جنگ 33 روزه هزاران موشک به اسرائیل شلیک کرد، صد و خورده ای نفر هم کشته شدند ولی روند مهاجرت تغییری نکرد.
اول -دیمونا فقط یک نمونه است ومثلا با نابودی آن مناطق وسیعی به دلیل آلودگی غیر قابل سکونت میشود . مراکز این چنینی در اسراییل کم نیستند ! مشکل اینجاست که مناطق غیر قابل سکونت خواهد شد
دوم - جنگ سی و سه روزه از اسمش پیداست که سی و سه روزه بود و در آن مدت هم اسراییلیها به مناطق دورتر در عمق اسراییل رفتند !
از این گذشته موضوع مهاجرت معکوس را آقا شهیر هم در صورت وجود جنگ طولانی مطرح کرده . اگر خواستید لینکش را پیدا میکنم .
سوم - وقتی اسراییل غیر قابل سکونت شد موجودیتش از بین رفته و این همان چیزی هست که احتمالا مانع بروز جنگ میشود! البته قبلا گفتم که در مورد اینکه اسراییل اصلا باور دارد که قدرت موشکی و بازوهای منطقه ای ایران میتواند موجودیت اسراییل را به خطر بیاندازد ابهام دارم و چند بار گفته ام اگر ایران چنین توانایی را دارد باید به طرف اسراییلی به نحوی ثابت کند . بهرحال وجود اشتباه محاسبه از هردو طرف را انکار نمیکنم .

در آخر این سئوال همچنان سر جای خودش هست .
شما بعنوان حاکم تام الاختیار ایران میخواهید به راه ویتنام بروید .
آنگاه در باره برنامه 1- هسته ای 2- موشکی 3- بازوهای منطقه ای چه تصمیمی میگیرید تا با آمریکا به تفاهم برسید ؟!
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی امروز, 09:13 AM   #55
namira

namira's Avatar

Points: 62,055, Level: 100 Points: 62,055, Level: 100 Points: 62,055, Level: 100

نقل قول:
اول. همانطور که پیشتر در اینجا نوشتم، اسرائیل گام به گام در جهت ایجاد موازنه با ایران تلاش می کنند. هدف نهایی که آنها خودشان را برایش آماده می کنند، این است که هر حمله ای به خاک اسرائیل از طرف بازوهای منطقه ایران را حمله از جانب ایران قلمداد خواهند کرد و پاسخش را نه به آن بازوی منطقه ای بلکه به ایران وارد خواهند کرد. فعلاً تا حمله به خاک عراق پیش آمده اند و پاسخی نگرفته اند. تا اینجای کار به دلیل ناچاری ایران جهت اجتناب از جنگ این بازی برد-برد برای اسرائیل است. اگر ایران پاسخ بدهد، سطح تنش افزایش می یابد و ایران در خطر جنگ قرار می گیرد. اگر هم پاسخ ندهد که اسرائیل پیشتر می آید و اهداف مدنظر را نابود می کند.
دوم. مسئولان ایرانی به خصوص نظامی ها به هر لفاظی طرف مقابل پاسخ تند می دهند (حتی پاسخ شینزو آبه و ماکرون را می دهند) وقتی اینها در برابر حملات واقعی اسرائیل پاسخ درخوری نمی دهند، این برداشت در ذهن طرف مقابل پیش می آید که عدم پاسخ اینها از روی ضعف است، حالا هر برنامه ای که می خواهند داشته باشند.
سوم. می فرمایید ایران چرا درگیر شود، بازوهای منطقه ای خودشان پاسخ بدهند. حرف من دقیقاً همین است تا امروز این ایران بوده که برای بازوهای منطقه ای هزینه مالی و سیاسی و حتی نظامی پرداخت کرده است ولی اینها حتی قادر به دفاع از خودشان هم نیستند. به طور مثال برای دفاع از حزب الله وارد سوریه شده ایم. برای دفاع از سوریه باید در عراق هزینه بدهیم. برای سرپا نگه داشتن صنعت انرژی سوریه باید خلیج فارس را ناامن کنیم.
چهارم. آقای ترامپ فعلا قصدی برای حمله به ایران ندارد. برنامه اش فشار اقتصادی است. حالا هم منتظر است صندوق ذخیره و حساب ذخیره را خرج کنیم و کشور را گرفتار ابر تورم کنیم.
ضمناً جهت اطلاع ناوگروه آبی خاکی Boxer وارد خلیج فارس شد، تا نزدیکی سواحل عراق رفت و دوباره آمد از تنگه خارج شد. در این رفت و آمد هم ادعا کرد که یک پهباد را ساقط کرده است.
قصدم از درج جمله موسويان كه شما آنرا را در كامنت خودتان آورديد و پاسخ به آن اين بود كه روي صحبتم با شما نباشد تا خدايي نكرده خاطرتان مكدر نشود

شما خودتان پاسخ گزينه هاي اول و دوم و سوم را در گزينه چهارم داديد ترامپ قصدي براي ورود به جنگ ندارد (حالا به دلايل گوناگون كه يكي از آنها همان است كه شما گفتيد) و براي بقول شما سيگنال هاي (انتخاباتي) ارسالي نتانياهو تره هم خرد نميكند ، پس اسرائيل سگ كي باشد كه ما بخواهيم پاسخ واغ واغ از روي ترس( يا انتخاباتي )نتانياهو را بدهيم؟

اما چند نكته :

اول اينكه نگران حملات گام به گام اسرائيل كه اين و آن ميگويند نباشيد ، در مورد ناو آبراهام لينكلن هم ميگفتند داره مياد و ميزنه و جنگ ميشه و ... ديديم كه اونطرف درياي عمان جا خوش كرده ! پهبادم كه زديم گفتند ايران رو به توبره ميبندند..... نفتكش رو هم كه گرفتيم گفتند انگليس با ناو گروهش داره مياد.....

در مورد حملات اسرائيل ، ناپلئون ميگه (حالا شايد هم يك شخص شخيص ديگري) وقتي دشمن شما دارد در زمين شما بازي ميكند مانع ش نشويد بگذاريد بازي كند ، اين حملات خصوصا به عراق رسما موجب افزايش رسميت و قدرت گرفتن حشد در عراق ميشود در سوريه هم مقاوت دارد در ادلب گام به گام كارش را پيش ميبرد ، ما هم پايگاهايمان را ميزنيم و آسياب به نوبت!

دوم اينكه حالا يكبار نظاميان ما به درستي در كلام ساكتند و دارند كارشان را ميكنند شما ايراد ميگيريد آقا مهدي ؟

سوم اينكه ما براي دفاع از حزب الله وارد سوريه نشديم ، اهداف مقاومت فراتر از دفاع از حزب لله هست انشالله!

چهارم اينكه تصاوير ناو باكستر را كه پهباد ايراني مهاجر (همان پهبادي كه ترامپ به دروغ مدعي سرنگوني ش شده بود) ديدم و مايه مسرت شد
2 کاربر از namira بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی امروز, 09:26 AM   #56
صادق

تشکرها: 5,534
در 2,173 پست 10,093 بار تشکر شده
Points: 23,792, Level: 94 Points: 23,792, Level: 94 Points: 23,792, Level: 94

نقل قول:
نوشته اصلی توسط شهیر نمایش پست ها
آقا صادق عزیز، به نظر نمی آید که شما به دنبال کشف حقیقت باشید. اگر چنین بود بجای اظهار نظر کردن، از من سئوال می کردید تا روشنتان کنم. بطور مثال می پرسیدید چرا یک نظرسنجی از طرف تشکیلاتی که مرکزش در تورنتو است، در مورد یک مسئله حساس، با استفاده از تماس تلفنی نتایجش بی اعتبار است اما یک نظرسنجی دیگر از سوی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران ( ایسپا) معتبر است؟
چشم آقا شهیر حالا میپرسم چرا یک نظرسنجی از طرف تشکیلاتی که مرکزش در تورنتو است، در مورد یک مسئله حساس، با استفاده از تماس تلفنی نتایجش بی اعتبار است اما یک نظرسنجی دیگر از سوی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران ( ایسپا) معتبر است؟
نقل قول:
و یا اگر به دنبال کشف حقیقت بودید به پیروی از روش های شناخته شده حکومت ایران دست به دامن جعل برچسب نمی شدید. بطور مثال ادعا نمی کردید که من برای فارین پالیسی مطلب می نویسم (در حالی که یک مقاله هم برای آن ها ننوشته ام!) و یا از بی بی سی سفارش می گیرم (که حتی یک مورد هم این اتفاق نیفتاده است).
فارین پالسی را از حافظه گفتم و منظورم کلاس بالای کارتان بود . بهرحال منظور این بود که با توجه به اینکه نوشته هایتان در جاهای معتبری خریدار دارد انتظار ندارم که به سئوالات من نوعی که نه هزینه میدهم و نه موجب شهرت میشوم وقت بگذارید اما اگر وقت گذاشتید لطفا گمراه نفرمایید !
در باره بی بی سی هم اصلا حرفی نزدم و احتمالا با فرد دیگری جابجا گرفته اید . من گفتم شرکتهای انگلیسی که در واقع نقل قول از خودتان بود
"من در لندن بودم. یک شرکت انگلیسی از من دعوت کرده بود که گزارش اقتصادی بخش های مختلف ایران را تهیه کنم که سرمایه گذاران خارجی ظرفیت و پتانسیل بازار ایران و بخش های مختلف را ببینند و به سرمایه گذاری ترغیب شوند. قرار بود گزارش به شرکت ها و افرادی که علاقه مند به سرمایه گذاری در ایران بودند فروخته شود. ..................
. شرکتی که قرار بود من برایشان گزارش ها را تهیه کنم پول بلیط من را دادند و حق الزحمه کار کمی که شده بود را نیز پرداختند و گفتند برو به سلامت.

نقل قول:
صادق عزیز، به قول مهدی گرامی شما با چهار تا جستجو در اینترنت متخصص علوم انسانی نمی شوید همانطور که من هم با این روش طبیب نمی شوم. شما در مدارس علوم انسانی اول چیزی که یاد می گیرید این است که چطور یک نظریه را گسترش بدهید developing an argument و چطور نتیجه گیری کنید.
من فقط و در ابتدا سئوال میکنم و ادعای هیچ تخصصی ندارم اما افراد مدعی تخصص هم نمیتوانند هر مطلبی رابنویسند و فکر کنند سایرین حتما باید آنرا بپذیرند . آنها باید بتوانند به سئوالات مطروحه پاسخ دهند
نقل قول:
آرگیومنت شما خلاء بزرگی دارد که چون قادر به پر کردن آن نیستید به هر دری می زنید. این سئوال پا برجاست که آیا موضوع شناسائی ایران به عنوان قدرت منطقه ای، قدرت موشکی ایران، عَلَم کردن و حمایت از نیروهای نیابتی و درگیری با آمریکا، دغدغه اکثریت مردم ایران به خصوص آنانکه زیر خط فقر به سر می برند و آنان که به زور سرشان را بالای آب نگهداشته اند هست یا دغدغه اقلیتی است که منافعی در حفظ وضع موجود دارند؟ اگر دغدغه اکثریت است از کجا می دانید که هست؟ و اگر نیست به چه حقی شما و آقای خامنه ای و پیروان ایشان این سیاست را به اکثریت تحمیل می کنند؟
آقا شهیر عزیز شما چندین بار چنین سئوالی را مطرح کردید و من مستقیما جواب ندادم چون فکر میکردم حاشیه به سرنگار است البته یکجا بعنوان جواب به اقامهدی اشاره ای کردم !
حالا صریح جواب میدهم .
آقا شهیر عزیز اصلا من هیچگاه نگفته ام نظرم همان نظر اکثریت است . ابتدا یک سندی نشان دهید که من چنین ادعایی کرده باشم . من فقط بعد از چندین بار پرسش شما که مگر اکثریت چنین چیزی را میخواهند یک نظر سنجی نشان دادم و هدفم این بو.د که نشان بدهم آنطور که شما قطعی میدانید معلوم نیست که اکثریت مخالف سیاست خارجی ایران در زمینه هسته ای و موشکی باشند !
واقعا اگر فقط یک جا من گفته باشم که نظرم نظر اکثریت مردم ایران است آن را نشان دهید تا همینجا آنرا اصلاح کنم .
اینجا یک دیدگاه آقای خامنه ای در باره فعالیت هسته ای و موشکی و مذاکره با آمریکا هست که من این دیدگاه را قبول دارم و فکر میکنم منطقی هست . و بارها گفته ام امکان عملی تداوم و اجرای این دیدگاه نیازمند اطلاعات بعضا محرمانه است که من ندارم . اما اگر حتی این دیدگاه شکست هم بخورد دلیلی بر نادرست بودن آن نیست .
خلاصه کلام این است که یک لات قلدری در محل است که از همه باج میخواهد .
آقای خامنه ای میگوید که میشود به این لات قلدر باج نداد و اگر هم باج بدهیم این لات توقعش بالاتر میرود و نهایتا موجودیت ما (کشور ایران ) را به مخاطره میاندازد .
اما شما میفرمایید نه تنها باج دادن به این لات باید انجام شود چون ما امکان مقابله با او را نداریم ( و ظاهرا در این مورد فکر میکنید اشراف کامل به همه امکانات نظامی و اقتصادی ایران دارید ! )
بلکه اصلا اشنباه کردیم که زودتر از این به این لات قلدر باج ندادیم . بقول آقا مهدی باید مثل بن زاید مولفه القلوب میکردیم !(یعنی باج دادن و نوکری مطلق را بگوییم مولفه القلوب و دلمان خوش باشد که اگر ولیعهد کشورمان را بخواهیم تعویض کنیم اول با آمریکا هماهنگ کنیم اگر در مصر آمریکا بخواهد کودتا کند ما پولش را بدهیم )
بسیار خب خیلی عالی .
بقول خودتان آقا شهیر عزیز شاید اصلا مردم نخواهند مستقل باشند و مقاومت کنند.
اصلا بیایید فرض کنیم همین حرف درست است و مردم میخواهند نوکر باشند و مستقل نباشند .
حالا این شما هستید که باید developing an argument بکنید و به این سیوال اساسی جواب بدهید که آقای خامنه ای چندین بار مطرح کردند و من به روش دیگری میگویم .
حدیقف آمریکا کجاست ؟! تا کجا باید با آمریکا هماهنگ باشیم ؟!
من همین سیوال را واضحتر میکنم . اگر بعد از اینکه با آمریکا به توافق رسیدیم و تونی بلر وکیل خانوادگی ما در اروپا شد و برلوسکونی چند بار جلوی دوربین دست ما را بوسید و در حیاط کاخ الیزه چادر زدیم و دلمان خوش بود که در انتخاب سارکوزی نقش داشته ایم و پول تبلیغاتش را داده ایم اما دیدیم که نا آرامیهایی در گوشه گوشه کشور ایجاد تحریک و تشدید میشود و در صورت تلاش برای مهار نا آرامیها با حملات هوایی آمریکای بشر دوست یا متحدانش روبرو شدیم چه خاکی بر سرمان بریزیم ؟!(این سناریو لیبی و قذافی است )
لطفا شما به این سئوال چند ده باره تکرار شده جواب بدهید .
خواهش میکنم حداقل فقط به همین سئوال با صراحت توضیح دهید .
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی امروز, 09:45 AM   #57
namira

namira's Avatar

نقل قول:
مشکل بحث کردن با آقا صادق عزیز می دانید چیست؟ ایشان "مردم" را با "حکومت" یکی گرفته اند. اینها که آقا صادق می فرمایند خواسته دل خودشان و حکومت در عمق است و احتمالا علتش هم این است که زیر فشار مالی نیستند و خانواده و زن و بچه در فقر و بدبختی و کم غذائی و بی داروئی دست و پا نمی زنند. این پرداختن به شخصیت کاربر نیست. نه توهین است نه بی احترامی است. چیز بدی گفته نمی شود یا نسبت ناروائی زده نمی شود. اما آیا در میان حامیان حکومت افراد فقیر وجود ندارند؟ حتما دارند ولی باید دید اکثریت کسانی که زیر خط فقر زندگی می کنند و کسانی که حتی بالای خط فقر هستند اما به سختی سرشان را بالای آب نگهمیدارند که غرق نشوند چه می گویند. حالا سئوال محوری این است: آیا اکثریت ملت از مواضع حکومت در عمق و شما حمایت می کند؟ شما به نمایندگی از طرف 83 میلیون راجع به بمب و موشک و قدرت منطقه ای و غیره حرف می زنید. آیا این دغدغه اکثریت مردم است؟ من نمی دانم هست یا نه اما آیا کسی اجازه رفراندوم در باب همین مسئله هسته ای را می دهد؟ می فرمائید نظر سنجی نشان می دهد که بالای 70 درصد موافق داشتن برنامه هسته ای هستند. برادر در کشوری که افراد مثل آب خوردن روانه زندان شده و با داغ و درفش روبرو می شوند انتظار دارید نظرسنجی درست باشد؟ مردم درگیر تهیه دارو و غذا و پرداخت اجاره هستند، دنبال شر نیستند. از آمار گیران بپرسید چه بخشی از مردم فوری گوشی را زمین می گذراند چون فکر می کنند سئوال کننده از طرف حکومت است و چه بخشی که اکثریت غالب حامی حکومتند جواب میدهند. آیا مردم می خواهند ضد سیاست های آمریکا باشند، با صغیر و کبیر دعوا داشته باشند اما در این شرایط زندگی کنند؟ بگذارید بدترین شرایط را بگیریم، شاید اصلا مردم نخواهند مستقل باشند و مقاومت کنند. میزان رضایت مردم از 6.3 (در اشل صفر تا 10) در سال 94 به 3.6 در سال 97 رسیده. امروز این میزان چقدر است؟ چند بار مردم باید به کسی در انتخابات رای بدهند که فکر می کنند افکارش به خصوص در رابطه با سیاست خارجی و رابطه با آمریکا با حکومت در عمق و آقای خامنه ای در تضاد است (که آن جناح دیگر هم اشکالات جدی از نظر حمایت از سرمایه داری بی در و پیکر دارد)؟ این ها رفراندوم نیست؟

شهير جان سلام
يادمه يكبار نويده تو فوروم وقتي حاجي جفرسون گفته بود امده به ايران و برگشته امريكا ، گفت : حاجي ما رو تو فرودگاه عوض كردند!
گاهي با خودم ميگم شهير ما رو عوض نكرده باشند

شهير جان به فرض كه اينها كه صادق ميگويد حرف دل خودش يا حكومت در عمق يا هر چيزي كه شما ميگوييد باشد و حرف ملت نباشد ،

فرض كه رفراندوم هم برگزار شد

و فرض كه همانطور كه شما ميفرماييد مردم ديگر استقلال نخواهند

خيلي دوست دارم نظر شهير رو بعد از رفراندوم تاريخي نه ملت به استقلال (ياد قرن پانزدهم و ميوفتم) بدونم ، شما در اين شرايط چه ميكرديد؟
قدیمی امروز, 02:40 PM   #58
Saman

Saman's Avatar

تشکرها: 1,705
در 591 پست 3,897 بار تشکر شده
Points: 13,403, Level: 75 Points: 13,403, Level: 75 Points: 13,403, Level: 75
Activity: 10%
Activity: 10% Activity: 10% Activity: 10%

نقل قول:
من همین سیوال را واضحتر میکنم . اگر بعد از اینکه با آمریکا به توافق رسیدیم و تونی بلر وکیل خانوادگی ما در اروپا شد و برلوسکونی چند بار جلوی دوربین دست ما را بوسید و در حیاط کاخ الیزه چادر زدیم و دلمان خوش بود که در انتخاب سارکوزی نقش داشته ایم و پول تبلیغاتش را داده ایم اما دیدیم که نا آرامیهایی در گوشه گوشه کشور ایجاد تحریک و تشدید میشود و در صورت تلاش برای مهار نا آرامیها با حملات هوایی آمریکای بشر دوست یا متحدانش روبرو شدیم چه خاکی بر سرمان بریزیم ؟!(این سناریو لیبی و قذافی است )
لطفا شما به این سئوال چند ده باره تکرار شده جواب بدهید .
خواهش میکنم حداقل فقط به همین سئوال با صراحت توضیح دهید .
با سامان دادن رابطه با آمریکا قرار نیست همه‌ی مشکلات کشور دود شوند و به هوا روند. قذافی علاوه بر اصلاح رابطه‌اش با غرب باید کارهای دیگری انجام می‌داد که نداد و شد آنچه که شد. قذافی برخلاف چین و ویتنام نه بر اساس یک چشم‌انداز جدید یا تغییر اولویت‌هایش که از ترس دچار شدن به سرنوشت صدام و در هیاهوی جنگ عراق قدم در کاهش تنش با غرب گذاشت. مثل این می‌ماند که فردی با اعتیاد،‌ اضافه وزن، بی‌تحرگی،‌ افسردگی و کلکسیونی از مشکلات دیگر در قدم اول نزد متخصص برود و حادترین مشکلش یعنی اعتیاد را آن هم از سرناچاری و نه به میل خود درمان کند؛ ولی پس از آن هیچ یک از عادت‌های دیگرش را تغییر ندهد و توقع معجزه داشته باشد.
Saman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (1 عضو و 1 مهمان)
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 03:02 PM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.