آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار قوانین سایت > بخش قوانین سایت

موضوع بسته شد
    نمایش ها: 20933 - پاسخ ها: 64  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-30-2008, 10:18 AM   #1
شهیر

تشکرها: 5,889
در 1,916 پست 21,213 بار تشکر شده
Points: 36,895, Level: 100 Points: 36,895, Level: 100 Points: 36,895, Level: 100
Activity: 57%
Activity: 57% Activity: 57% Activity: 57%
پیش فرض ماندن و نوشتن در این فوروم پوست کلفت می خواهد (شهیر)...حذف برخی مطالب را بهیچ وجه برخورد شخصی تلقی نکنید

دوستان عزیز،

از اینکه مجبور شدم بار دیگر برای روشن نمودن معیارها و خطوط راهنمای این فوروم وقت شما را بگیرم از پیش پوزش می خواهم اما در این مقطع احساس می شود که اگر تعلل در روشن کردن برخی ضوابط و قوانین این مکان که به همه ما تعلق دارد صورت نگیرد سوء تفاهمات و احتمالا دلگیری ها و دلسردی هایی را باعث خواهد گردید.

نظر شما عزیزان را به نکات زیر جلب می کنم و تمنا می کنم این موارد را رعایت بفرمائید، چرا که نظریات و موضوعات ارسالی که این موارد را نقض کنند قابل انتشار نخواهند بود و بدلیل بالا رفتن حجم کار، مدیران فوروم فرصت آوردن دلیل برای حذف مطالب مربوطه را نخواهند داشت.

1-مطالبی که کینه و عداوت و روح جنگ طلبی را دامن می زند منتشر نخواهند شد.
2-مطالب شعاری و فاقد منطق و استدلال درج نخواهند گردید.
3-مطالبی که به روان شناسی کاربران دیگر پرداخته و بجای نقد اصولی نظر یک کاربر به کندوکاو در شخصیت اعضاء بپردازد حذف خواهند گردید.
4-مطالب و موضوعات و کامنت های بی اهمیت که از کیفیت فوروم می کاهد قابل درج نخواهند بود.
5-تقاضا دارم از ارسال شعارهای دینی و مذهبی و سیاسی خودداری بفرمائید. نه اینکه شعارها چیزهائی بیهوده باشند ولی با خط این فوروم همخوانی ندارند. مدیران فوروم بدلیل بالا رفتن حجم نظریات فرصت ویرایش مطالب ارسالی را ندارند و لذا در صورت بکارگیری کلمات شعاری از درج کل مطلب خودداری خواهد شد. اگر به حرکات حکومتی ایراد و انتقاد دارید نیازی به بکار بردن عبارات و کلمات خونریز و جنایتکار و غاصب و غیره نیست. گوش همه ما از این شعارها پر شده و از فرط نوشتن و خواندن مطالب احساسی همه ما خسته شده ایم. مستدل، مستدل و مستدل مرقوم بفرمائید.
6-نوشته هائی که از انسجام برخوردار نبوده و خوانندگان دیگر ما را از نحوه نگارش و از فرط بی محتوائی به حیرت وامی دارد منتشر نخواهند شد.
7-از دادن پند و اندرز به کاربران دیگر جدا خودداری بفرمائید. اینجا محل تلاقی افکار است و تنها با سلاح منطق و استدلال و سند و مدرک به مصاف فکری و یا راهنمائی مخالف خود بروید.

دلسرد نشوید و برای اثبات حقانیت نظر خود با حذف یک یا چند نظر و مطلب صحنه را خالی نکنید. حضور در این فوروم پوست کلفتی می خواهد.

فوروم Democratic Underground یکی از پرطرفدارترین فوروم های سیاسی- اجتماعی دنیاست. این فوروم پیشرو آمریکائی با آنکه در یکی از آزادترین فضاهای اینترنتی در جهان به کار خود ادامه می دهد بدقت از سوی مدیران آن نظارت می شود. لینک مقررات فوروم مذکور را می توانید در زیر ببینید. از دوستان عزیزی که به زبان انگلیسی و فارسی تسلط دارند خواهشمندم در صورت امکان مجموعه مقررات فوروم DU را برای استفاده همه دوستان ترجمه کنند.

در اینجا می خواهم موقعیت را مغتنم شمرده و از دوستان بزرگوارم که با اخلاص و صرف وقت نه تنها فوروم را مدیریت می کنند بلکه دانش و مطالعات خود را با ما سهیم می شوند از صمیم فلب سپاسگزاری نموده و از خدای بزرگ برای یکایکشان آرزوی روز هائی پر از نشاط و شب هائی سراسر آرامش کنم.

در خاتمه جا دارد از سوی همه خوانندگان و کاربران فوروم از کاربران فعالی که شب و روز ما را در تهیه و نشر اخبار و تحلیل ها یاری می دهند نیز به گرمی تمام تشکر کنم.

حذف مطالب را بهیچ وجه شخصی تلقی نکنید. ممکن است ظرف یکروز یک موضوع شما حذف شود اما 5 موضوع دیگر منتشر گردد.
شهیر آنلاین نیست.  
قدیمی 12-30-2008, 03:08 PM   #2
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

تشکرها: 4,206
در 8,212 پست 26,841 بار تشکر شده
Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : ماندن و نوشتن در این فوروم پوست کلفت می خواهد (شهیر)

درود بر شهیر گرامی:
ممنون و سپاس هزار بار از اینکه مانند سفینه نجات ما دلشکستگان فروم آمدید. در این سه ماه پوست حاجی حسابی کلفت شده است. همه حرف و ناسزا را تحمل کردم فقط به حسن جمال مهندس شهیر گرامی که همه فعالیت من به پاس روشنگری های شماست.
همه شب در این امیدم که نسیم صیحگاهی..به پیام آشنایان بنوازد آشنا را
قدیمی 12-30-2008, 07:17 PM   #3
شهاب

تشکرها: 7,017
در 3,467 پست 18,824 بار تشکر شده
Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100
Activity: 2%
Activity: 2% Activity: 2% Activity: 2%
پیش فرض پاسخ : ماندن و نوشتن در این فوروم پوست کلفت می خواهد (شهیر)....از همه کاربران عزیز تقاضا می شود این مطلب را بخوانند

از دوستان تقاضا می شود برای جلوگیری از اتلاف وقت این مقاله را بدقت مطالعه فرمایند.
شهاب آنلاین نیست.  
2 کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-31-2008, 12:23 AM   #4
akbar

akbar's Avatar

تشکرها: 395
در 334 پست 746 بار تشکر شده
Points: 10,665, Level: 68 Points: 10,665, Level: 68 Points: 10,665, Level: 68
پیش فرض پاسخ : ماندن و نوشتن در این فوروم پوست کلفت می خواهد (شهیر)....از همه کاربران عزیز تقاضا می شود این مطلب را بخوانند

با سلام
شهیر عزیز
این فوروم اولین جائی بود که در ان شرکت کردم وفکر میکردم میدانی است برای تاختن بر بال تفکر که اگر از اسب فرو افتی دستی که به یاری به بر امدنت کمک میکند نه از جانب همفکر بلکه زیباتر از جانب مخالف فکری تو بسویت دراز شده.
ارزوی صلح برای ملت فلسطین کردم. خائنم خواندند با لحنی مخصوص
در مورد نقض حقوق بشر در ایران مطلبی را به گفتگو گذاشتم .همگان وحتی ادمین زبان به درشتگوئی گشودند به نگهبانی از دمکراسی نیم بند .وانچه فراموش شد بشر بود
مطلبی را در فوروم دیدم نوشته بود شهیر جان خسته شدیم از مطالب جدی کمی طنز برایمان بنویس . یاد دوستی قدیمی افتادم که با عقاب ومارش به میان ادمیان امده بود که ابرانسان شدن بیاموزد.
با نگاهی گذرا به مطالب مطرح شده درفوروم میبینیم حجم گرائی حاکم شده وچالشی مطرح وجود ندارد ایا نمیتوان بجای دهها خبر بیحاصل یک موضوع را بطور هفتگی به بحث گذاشت.
به هر حال من برای یادگیری امده بودم ازدیگر دوستان اما وقت را بدین منوال عبث به هدر دادن نمی پسندم
akbar آنلاین نیست.  
4 کاربر از akbar بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-31-2008, 02:01 AM   #5
شهیر

تشکرها: 5,889
در 1,916 پست 21,213 بار تشکر شده
Points: 36,895, Level: 100 Points: 36,895, Level: 100 Points: 36,895, Level: 100
Activity: 57%
Activity: 57% Activity: 57% Activity: 57%

اکبر عزیز فوروم محل ابراز عقائد و سلیقه های متفاوت است. دنیای ایده آل برای هیچکس وجود ندارد. من معتقد نیستم که هر چه مطرح می شود اتلاف وقت است. افراد با ظرفیت های فکری و مکاتب فکری متفاوت و سلیقه های گوناگون موضوع می گذارند و نظر می دهند. از قضا من فکر می کنم فوروم در مسیر خوبی قرار گرفته و "اکثرا" افراد با توسل به منطق نقطه نظر های خود را مطرح می کنند هر چند که ممکن است مورد پسند من نباشد. برای اینکه این خلاء پر شود و نظر شما هم تامین گردد من از هفته آینده موضوعاتی را به بحث می گذارم. با تشکر
شهیر آنلاین نیست.  
6 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-31-2008, 04:05 PM   #6
alireza

تشکرها: 2,489
در 538 پست 2,933 بار تشکر شده
Points: 7,905, Level: 59 Points: 7,905, Level: 59 Points: 7,905, Level: 59
پیش فرض پاسخ : ماندن و نوشتن در این فوروم پوست کلفت می خواهد (شهیر)...حذف برخی مطالب را بهیچ وجه برخورد شخصی تلقی نکنید

People who are easily offended, or who are not accustomed to having their opinions (including deeply personal convictions) challenged may not feel entirely comfortable here. A thick skin is necessary to participate on this or any other discussion forum

این مطلب را از مقررات فوروم فوق العاده پرطرفدار Democratic Underground استخراج کرده ام.

کسانی که زود رنجند و عادت دارند که افکارشان چالش نشود ممکن است در این فوروم احساس راحتی نکنند. برای مشارکت در این فوروم و یا هر فوروم دیگری که جنبه مباحثه دارد باید پوست کلفتی داشت.
alireza آنلاین نیست.  
6 کاربر از alireza بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-01-2009, 10:37 PM   #7
مهدی 313

تشکرها: 262
در 318 پست 488 بار تشکر شده
Points: 6,198, Level: 51 Points: 6,198, Level: 51 Points: 6,198, Level: 51
پیش فرض پاسخ : ماندن و نوشتن در این فوروم پوست کلفت می خواهد (شهیر)...حذف برخی مطالب را بهیچ وجه برخورد شخصی تلقی نکنید

اتفاقا در این فوروم ماندن ونوشتن اسان است .اما انچه انسان را ناراحت می کند .بی عدالتی هایی است که دراین فوروم رخ می دهد .متاسفانه شهیر وادمین های این فوروم دید کلی ای را دارند که همان دید را مبنا قرار می دهند .
نتیجه ان دید انچه می شود ان است که اگر کسی دیدگاه کلی انان را برنتابد به زحمت می تواند نظرات خود را ابراز کند .
مثلا در مسائل سیاسی هنوز لیبرال دموکراسی یا اگر موسع تر رفتار کنند دموکراسی را مرز دید خود می بینند .در این دید اسان است که از عدم رعایت دموکراسی انتقاد کنی .اما مساله این است که دیدگاهی که کلیت دموکراسی را طغیان بشر می شمرد (دموکراسی با مشورت در تضاد است در خیلی از جاها )مثلا نمی تواند راحت دیدش را بیان کند .
در مسائل اقتصادی باز کلیت دیدگاههای غربی را مرزهایش می داند .از ان انتقاد هم می کند اما جرات ندارد .هنوز کلیتش را زیر سوال ببرد .
در مورد مسائل فرهنگی واجتماعی که قضیه از این هم بسته تر است .انقدر بسته که نمی شود حتی یک مثال زد .شاید وارد مسائل دینی شوید با مثال زدن .
این جور ماندن پوست کلفت می خواهد .ولی خوب تا زمانی که انسان تشخیص دهد که ماندنش سودی به حال فوروم ودیگران دارد می ماند با پوست کلفتی
مهدی 313 آنلاین نیست.  
این کاربر از مهدی 313 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 01-01-2009, 11:26 PM   #8
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

تشکرها: 4,206
در 8,212 پست 26,841 بار تشکر شده
Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100

راجع به نظر دوست عزیز اکبر جان اتفاقا آقای شهیر جان موضوعی را راجع به پیش بینی وضعیت در امریکا را مباحثه گذاشتند و استقبال نسبتا جالبی شد که من به شخصه رشد فکری و قوی تر شدن تحلیل دوستان در طی سه ماه گذشته با فروم و در طی 16 ماه گذشته با بلاگ شهیر را احساس کرده ام. به نظرم خرد جمعی در اینجا به مرور اجازه روشنگری را با رعایت قوانین خاص خودش به همه خواهد داد و برخلاف فضای هوچی گری حاکم در سایت هایی مانند بالاترین و غیره.. ، اینجا ورود مهمان های ناخوانده خرابکار را به مرور ناممکن خواهد ساخت چون وقتی دوستان وارد جریانات منفی و جو سازی های بیهوده نمی شوند نشان از رشد و بالندگی دوستان دارد و صد البته قوانین مهندس بسیار به این موضوع کمک خواهد کرد. بایستی پوست کلفتی را تعبیر و معنی کرد . اینجا منظور از قوی بودن هاله تفکر و منطق است. پوست کلفتی معنی اش اینست که وقتی دیدگاهی نظر خودش را اجماع نظرات کل عالم می داند چطور بایستی با این منطق کلی گرایی مبارزه کرد. دموکراسی با لاابالی گری و بی قانونی در متضاد است. دموکراسی یعنی آزادی ابراز عقیده در چهار چوب قانون و این برداشت شخصی از این مفهوم در ایران باعث شده که تمامیت خواهان به بهانه های مختلف جلوی آزادی اندیشه در چهار چوب قانون را بگیرند چون در قاموس تمامیت خواهی ، ذهنیت بسته و محدود تمامیت خواهان قابلیت هضم ایده های نوگرایانه را نمی تواند داشته باشد. پوست کلفتی منظور مهندس نیز همین است. وجود هاله منطق و تفکر در برابر هجوم هجویات ناخواسته که باعث می گردد افکار پوسیده بجای اینکه افکار بالنده را تحت نفوذ در آورند ، خود دچار تشکیک شده و یا برکنار شوند یا تغییر رویه فکری بدهند. راه دوری نرویم. رنه دکارت می گوید می اندیشم پس هستم. این بودن و هست ماندن آسان نیست .اگر آسان باشد پس بایستی برای این دیدگاه دو نوع مفهوم را برای آسان بودن و ماندن تعریف کرد . تعریف نخست آنکه آسان است چون معنی آنچه که خوانده میشود از طرف خواننده درک نمی شود-تعریف دوم آنکه معنی آنچه که نوشته می شود برای نویسنده بی اهمیت است. اینطور آسان نگاری حداقل در این فروم شاید ساده باشد اما دیگر مشارکت فعال نیست.
قدیمی 01-04-2009, 07:15 AM   #9
شهاب

Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100

نقل قول:
نوشته اصلی توسط مهدی 313 نمایش پست ها
اتفاقا در این فوروم ماندن ونوشتن اسان است .اما انچه انسان را ناراحت می کند .بی عدالتی هایی است که دراین فوروم رخ می دهد .متاسفانه شهیر وادمین های این فوروم دید کلی ای را دارند که همان دید را مبنا قرار می دهند .
نتیجه ان دید انچه می شود ان است که اگر کسی دیدگاه کلی انان را برنتابد به زحمت می تواند نظرات خود را ابراز کند .
مثلا در مسائل سیاسی هنوز لیبرال دموکراسی یا اگر موسع تر رفتار کنند دموکراسی را مرز دید خود می بینند .در این دید اسان است که از عدم رعایت دموکراسی انتقاد کنی .اما مساله این است که دیدگاهی که کلیت دموکراسی را طغیان بشر می شمرد (دموکراسی با مشورت در تضاد است در خیلی از جاها )مثلا نمی تواند راحت دیدش را بیان کند .
در مسائل اقتصادی باز کلیت دیدگاههای غربی را مرزهایش می داند .از ان انتقاد هم می کند اما جرات ندارد .هنوز کلیتش را زیر سوال ببرد .
در مورد مسائل فرهنگی واجتماعی که قضیه از این هم بسته تر است .انقدر بسته که نمی شود حتی یک مثال زد .شاید وارد مسائل دینی شوید با مثال زدن .
این جور ماندن پوست کلفت می خواهد .ولی خوب تا زمانی که انسان تشخیص دهد که ماندنش سودی به حال فوروم ودیگران دارد می ماند با پوست کلفتی
آقا مهدی عزیز، می خواستم در اینجا به دو نکته اشاره کنم. اول اینکه با توجه به حساسیت شما به برخی افراد مانند آقای مصباح یزدی و اینکه کمترین انتقاد به ایشان را شما بر نمی تابید و حتی در چندین مورد از کاربرانی که نسبت به ایشان انتقاد کرده اند خواسته اید که احترام ایشان را حفظ کنند (که من با نظر شما در این باب مخالفتی ندارم) می خواستم خواهش کنم که متناسبا این روش را در مورد افراد دیگر نیز که ممکن است از نظر عقیدتی مخالف شما باشند رعایت بفرمائید. وقتی شما از "شهیر وادمین های این فوروم " یاد می کنید توجه داشته باشید که شما از هیچ نظر در مقامی نیستید که شهیر عزیز را اینگونه خطاب کنید. از طرف دیگر از آنجا که می دانم دانشجوی ریاضی هستید و اهل حساب و کتاب می خواستم خدمتتان عرض کنم که از مجموع حدودا ده هزار پست تا این لحظه 800 مورد آن یعنی 8 در صد کل نظرات متعلق به شما بوده. سئوال اینست که در کدام مجله، روزنامه و یا سایت اصولگرا به "یک فرد" که مخالف افکار آنان است اجازه می دهند 8 درصد کل نظرات و موضوعات منتشر شده را بخود اختصاص دهد و دست آخر هم از سانسور و بیعدالتی دست به شکوه و شکایت بزند؟
شهاب آنلاین نیست.  
8 کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-04-2009, 11:41 AM   #10
ilia786

تشکرها: 1,934
در 1,334 پست 5,358 بار تشکر شده
Points: 19,343, Level: 87 Points: 19,343, Level: 87 Points: 19,343, Level: 87

لطفا مهدي جان به اينجا برو و نوشته هاي آقاي هلنا را كه فقط بخاطر هم نظر بودن از او دفاع ميكردي بخوان و خودت را قاضي كن كه آيا جاي چنين ادبياتي در اينجا هست؟

تمام مقاله هاي شهير داراي قسمتي به نام ارسال پاسخ است. به جاي اينكه بگوييد او اشتباه ميكند يا پايه هاي نظراتش به كل اشتباه است و جرات عوض كردن ان را ندارد! خود شما و يا هر كسي را كه ميشناسيد بياوريد تا مقاله هاي او را به چالش بكشند و ما هم از آن استقبال ميكنيم و اگر آن موقع نظر شما منعكس نشد حق داريد كه بگوييد در اينجا عدالت رعايت نميشود.
ilia786 آنلاین نیست.  
3 کاربر از ilia786 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-04-2009, 08:10 PM   #11
مهدی 313

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ilia786 نمایش پست ها
لطفا مهدي جان به اينجا برو و نوشته هاي آقاي هلنا را كه فقط بخاطر هم نظر بودن از او دفاع ميكردي بخوان و خودت را قاضي كن كه آيا جاي چنين ادبياتي در اينجا هست؟

تمام مقاله هاي شهير داراي قسمتي به نام ارسال پاسخ است. به جاي اينكه بگوييد او اشتباه ميكند يا پايه هاي نظراتش به كل اشتباه است و جرات عوض كردن ان را ندارد! خود شما و يا هر كسي را كه ميشناسيد بياوريد تا مقاله هاي او را به چالش بكشند و ما هم از آن استقبال ميكنيم و اگر آن موقع نظر شما منعكس نشد حق داريد كه بگوييد در اينجا عدالت رعايت نميشود.
ایلیا جان .من از شخص هلنا دفاع نکردم .بلکه منظورم ان بود که ایشان دارای دیدگاه خاص خود است .لهجه خاص خود را هم در کاربرد کلمات دارد .به هرحال وجود ایشان .وجود طیف خاصی از اصولگرایان بود که به جز ایشان هیچ کس جای این طیف را در این فروم پر نمی کرد .و هنوز هم پر نمی کند .البته هلنا به من گفته که به زودی دوباره وارد این فوروم می شود .وادمین های عزیز هم ایدی وی را باز گذاشته اند .همچنین من در این قضیه از شهیر وادمین ها هم دفاع کردم .(انصافا از هر دو طرف عادلانه دفاع کردم .و بی عدالتی نکردم )
مهدی 313 آنلاین نیست.  
2 کاربر از مهدی 313 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-04-2009, 08:28 PM   #12
مهدی 313

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Admin نمایش پست ها
آقا مهدی عزیز، می خواستم در اینجا به دو نکته اشاره کنم. اول اینکه با توجه به حساسیت شما به برخی افراد مانند آقای مصباح یزدی و اینکه کمترین انتقاد به ایشان را شما بر نمی تابید و حتی در چندین مورد از کاربرانی که نسبت به ایشان انتقاد کرده اند خواسته اید که احترام ایشان را حفظ کنند (که من با نظر شما در این باب مخالفتی ندارم) می خواستم خواهش کنم که متناسبا این روش را در مورد افراد دیگر نیز که ممکن است از نظر عقیدتی مخالف شما باشند رعایت بفرمائید. وقتی شما از "شهیر وادمین های این فوروم " یاد می کنید توجه داشته باشید که شما از هیچ نظر در مقامی نیستید که شهیر عزیز را اینگونه خطاب کنید. از طرف دیگر از آنجا که می دانم دانشجوی ریاضی هستید و اهل حساب و کتاب می خواستم خدمتتان عرض کنم که از مجموع حدودا ده هزار پست تا این لحظه 800 مورد آن یعنی 8 در صد کل نظرات متعلق به شما بوده. سئوال اینست که در کدام مجله، روزنامه و یا سایت اصولگرا به "یک فرد" که مخالف افکار آنان است اجازه می دهند 8 درصد کل نظرات و موضوعات منتشر شده را بخود اختصاص دهد و دست آخر هم از سانسور و بیعدالتی دست به شکوه و شکایت بزند؟
ادمین جان من هرگز نگفته ام که کسی از اقای مصباح انتقاد نکند (در این مقام هم نیستم که بخواهم انتقاد دیگران را مانع شوم ).اما حرفم ان است که منتقدین عدالت را رعایت کنند .یادم هست در همین فوروم خبری گذاشتم در باب منافقین (مجاهدین خلق ).شما گفتید طرفداران اینها ممکن است برای ما دردسر ایجادکنند .نیازی به پرداختن به انها نیست .گفتم خوب به احترام شما به ان هم نمی پردازم .همچنان که به هولوکاست نپرداختم .همچنانکه برای وارد بحث شدن با یک کاربر در یک موضوع دینی خود به خود برای خود اینجا محدودیت قائل می شوم .در موضوع سلاح هسته ای هم سعی کردیم نپردازیم .(یا کمتر بپردازیم .)
ادمین جان ها ببینید برای من جالب است که اگر نقصی در دموکراسی می بینم ان را مطرح کنم .برای من جالب است که موضوع همجنس بازان ورابطه اش با دموکراسی را بررسی کنیم .برای من جالب است که ازدواج دوخواهرو برادر با هم درالمان وارتباطش را با ازادی و دموکراسی بررسی کنم .برایم جالب است که اخیرا دیده ام یک سوم اولین دفعه ای که یک دختر مورد تجاوز واقع می شود در یکی از کشور های اروپایی توسط برادرش می باشد و ارتباطش را با ازادی بشر ودموکراسی و گوشت خوک بررسی کنم .
خوب اینها جالب است .حرف من ان است که شما خود را محدود به لیبرال دموکراسی نکنید .خود را محدود به ان چارچوب غربی نکنید .نظرات خارج از این چارچوب هم مورد نظر واقع شوند .
در مورد شهیر . ونظراتش و ان خبری که درگیری بین ما حاصل شده بود .هم عرض نمایم .شهیر جان در ان مقاله دارد ضعف هایی را با تحقیقش بر می شمرد .و بعد به نتیجه گیری می رسد.
من عرضم ان بود که همه انچه شهیر به ان می پردازد در اصل دارد نتیجه ای را می گیرد که من معتقدم به صورت خیلی کلی تر وعام تری در اینده رخ خواهد داد یعنی شهیر جان دارد نتیجه گیری ای را می نماید که دامنه محدودتری از انچه است که من معتقدم در اینده رخ خواهد داد .
در اصل هر دو به یک افق می نگرند با این تفاوت که من کلیت و نتیجه گیری طولانی تر را می بینم وشهیر عزیز دارد با ارائه امار و ارقام به جزئی از انچه که دردیدگاه من دراینده رخ خواهد داد می رسد .
یاد داستانی افتادم ظاهرا از دیدار ابی سعید ابی الخیر وبوعلی سینا بود .درپایان این دیدار گفتند این دیدار را چطور دیدید. .گفتند انچه را بوعلی می داند من می دیدم وانچه را که من می دیدم او می داند .
در این موضوع احساسم ان بود که سوئ تفاهم شده بود .
راستی من دانشجو نیستم .6سال است فارغ التحصیل شده ام
مهدی 313 آنلاین نیست.  
5 کاربر از مهدی 313 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-04-2009, 10:26 PM   #13
صادق

تشکرها: 5,448
در 1,981 پست 9,699 بار تشکر شده
Points: 20,912, Level: 91 Points: 20,912, Level: 91 Points: 20,912, Level: 91

سلام آقا مهدی
آیا میتوانید درمورد این سخن خود "اخیرا دیده ام یک سوم اولین دفعه ای که یک دختر مورد تجاوز واقع می شود در یکی از کشور های اروپایی توسط برادرش می باشد"
لینکی از منابع غیر ایرانی ونیز همراه با شیوع تجاوز تاکید میکنم "تجاوز "در اروپا بدهید .
صادق آنلاین نیست.  
3 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-04-2009, 10:48 PM   #14
شهاب

نقل قول:
نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
سلام آقا مهدی
آیا میتوانید درمورد این سخن خود "اخیرا دیده ام یک سوم اولین دفعه ای که یک دختر مورد تجاوز واقع می شود در یکی از کشور های اروپایی توسط برادرش می باشد"
لینکی از منابع غیر ایرانی ونیز همراه با شیوع تجاوز تاکید میکنم "تجاوز "در اروپا بدهید .
با تشکر از صادق عزیز. برای من هم این مطلب جالب است. مشکل اینجاست که اینگونه اخبار معملا از منابع داخلی می آید و و وقتی حذف می شود مورد اعتراض دوستان قرار می گیرد.
شهاب آنلاین نیست.  
این کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 01-05-2009, 05:25 PM   #15
مهدی 313

نقل قول:
سلام آقا مهدی
علیک السلام .صادق جان عزیز .شرمنده لینکی ندارم .این سخن یکی از سفرای ایران در یکی از کشورهای اروپایی بود که بیان نموده بود .ضمنا در مورد کلمه تجاوز هم من منظورم متفاوت با برداشت اروپاییان است . شاید انها وقتی هر دو طرف راضی باشند ان را تجاوز ندانند . من در صورت راضی بودن هر دو طرف هم تا وقتی که غیر شرعی باشد تجاوز می دانمش. دراین خبر ان فرد احتمالا منظورش ان بوده که اولین تماس جنسی بین دختر وپسر .یک سومش توسط خواهر وبرادر صورت می گیرد .
البته من لینک این خبر را ندارم .اما نمونه دیگری که احتمالا اگر بگردید می یابید اصرار بر ازدواج نمودن یک خواهر وبرادر درالمان است که با هم زندگی می کنند .
نمونه بارزتر ان پدر ودختر اتریشی که سالها دختری توسط پدرش .
ازاین امار اگر بخواهی لینک زیادی می توانم برایت بگذارم .اما خبر ان یک سوم خواهر وبرادر را ندارم
مهدی 313 آنلاین نیست.  
قدیمی 01-05-2009, 05:59 PM   #16
صادق

تشکرها: 5,448
در 1,981 پست 9,699 بار تشکر شده
Points: 20,912, Level: 91 Points: 20,912, Level: 91 Points: 20,912, Level: 91

نقل قول:
نوشته اصلی توسط مهدی 313 نمایش پست ها
علیک السلام .صادق جان عزیز .شرمنده لینکی ندارم .این سخن یکی از سفرای ایران در یکی از کشورهای اروپایی بود که بیان نموده بود .ضمنا در مورد کلمه تجاوز هم من منظورم متفاوت با برداشت اروپاییان است . شاید انها وقتی هر دو طرف راضی باشند ان را تجاوز ندانند . من در صورت راضی بودن هر دو طرف هم تا وقتی که غیر شرعی باشد تجاوز می دانمش. دراین خبر ان فرد احتمالا منظورش ان بوده که اولین تماس جنسی بین دختر وپسر .یک سومش توسط خواهر وبرادر صورت می گیرد .
البته من لینک این خبر را ندارم .اما نمونه دیگری که احتمالا اگر بگردید می یابید اصرار بر ازدواج نمودن یک خواهر وبرادر درالمان است که با هم زندگی می کنند .
نمونه بارزتر ان پدر ودختر اتریشی که سالها دختری توسط پدرش .
ازاین امار اگر بخواهی لینک زیادی می توانم برایت بگذارم .اما خبر ان یک سوم خواهر وبرادر را ندارم
ممنون آقا مهدی از پاسخت اما یادآوری کنم که کلمات برای ایجاد ارتباط بین مردم درست میشوند و تا حد امکان باید معنی مشترکی بدهند وگرنه بی فایده میشوند بنابراین من وشما نمیتوانیم از خود کلمه "تجاوز "را معنی کنیم .تجاوز یا rapeمعنی خاص عامیانه ونیز حقوقی دارد که به هیچ وجه با رابطه نامشروع هم معنی نیست !
در مورد آن جناب سفیر دنیا دیده وگرم وسرد روزگار چشیده هم یاد یک مصرع از شیخ اجل سعدی علیه الرحمه افتادم "جهان دیده بسیار گوید دروغ "لذا اساسا در این دنیا بدون مرجع خبر کسی قابل اعتماد نیست .
درمورد ازدواج گروهی یا بین محارم و غیره بازهم یادآوری میکنم که هرچند از دیدگاه یک فرهنگ ممکن است عملی زشت تلقی شود ودر فرهنگ دیگر عملی کمتر زشت ودر فرهنگ سومی آن عمل اصلا زشت محسوب نشود اما یک چیز در تمام فرهنگها قوانین وجوامع یکسان است وآن این که "اگر امری که در فرهنگی زشت باشد در جامعه متبوع آن فرهنگ
شیوع پیدا کند نشانگر بیماری عمیق اجتماعی است " حال از شما آقا مهدی عزیز میپرسم در فرهنگ والای اسلامی دروغ امری زشت است یا پسندیده ؟اگر امری زشت باشد که هست بنظر شما شیوع این امر زشت جامعه ما از صدر تا ذیل چقدر است ؟بازهم مجبورم با بیتی سخنم را تمام کنم باامید پاسخی هرچند کوتاه از شما
"عیب کسان منگر واحسان خویش -------دیده فروبر به گریبان خویش "
"آینه آنروز که گیری بدست ------------خودشکن آن روز نشو خودپرست "
صادق آنلاین نیست.  
4 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-05-2009, 06:34 PM   #17
مهدی 313

نقل قول:
ممنون آقا مهدی از پاسخت اما یادآوری کنم که کلمات برای ایجاد ارتباط بین مردم درست میشوند و تا حد امکان باید معنی مشترکی بدهند وگرنه بی فایده میشوند بنابراین من وشما نمیتوانیم از خود کلمه "تجاوز "را معنی کنیم .تجاوز یا rapeمعنی خاص عامیانه ونیز حقوقی دارد که به هیچ وجه با رابطه نامشروع هم معنی نیست !
در مورد آن جناب سفیر دنیا دیده وگرم وسرد روزگار چشیده هم یاد یک مصرع از شیخ اجل سعدی علیه الرحمه افتادم "جهان دیده بسیار گوید دروغ "لذا اساسا در این دنیا بدون مرجع خبر کسی قابل اعتماد نیست .
درمورد ازدواج گروهی یا بین محارم و غیره بازهم یادآوری میکنم که هرچند از دیدگاه یک فرهنگ ممکن است عملی زشت تلقی شود ودر فرهنگ دیگر عملی کمتر زشت ودر فرهنگ سومی آن عمل اصلا زشت محسوب نشود اما یک چیز در تمام فرهنگها قوانین وجوامع یکسان است وآن این که "اگر امری که در فرهنگی زشت باشد در جامعه متبوع آن فرهنگ
شیوع پیدا کند نشانگر بیماری عمیق اجتماعی است " حال از شما آقا مهدی عزیز میپرسم در فرهنگ والای اسلامی دروغ امری زشت است یا پسندیده ؟اگر امری زشت باشد که هست بنظر شما شیوع این امر زشت جامعه ما از صدر تا ذیل چقدر است ؟بازهم مجبورم با بیتی سخنم را تمام کنم باامید پاسخی هرچند کوتاه از شما
"عیب کسان منگر واحسان خویش -------دیده فروبر به گریبان خویش "
"آینه آنروز که گیری بدست ------------خودشکن آن روز نشو خودپرست "
صادق جان .من در ان خبر معنی تجاوز را همان رابطه نامشروع می دانم .ضمن اینکه بین یک خواهر وبرادر در این زمان .قطعا رابطه جنسی مذموم است . به نظرم چه اصل این خبر درست باشد ویا انکه عدد واقعی این رابطه (تجاوز محارم )کمتر یا بیشتر باشد دراصل این فرهنگ پاشیده غرب چندان خللی ایجاد نمی کند .
من و شما چنین احساسی را نسبت به محارم خویش نداریم .اصلا این موضوع درمخیله ما هم نمی گنجد .چرا ؟
عرض من اینست .انسان وقتی احساس کند ازاد است .احساس کند هر کاری دلش می خواهد می تواند بکند .چنین انسانی طغیان می کند .می گوید مگر من ازادی ندارم ؟مگر من حق دموکراتیک برای انتخاب ندارم که تا وقتی به حقوق دیگران تجاوز نکرده ام کسی نباید مانع رفتار من شود .خوب من وبرادرم راضی هستیم .به هیچ کس هم کاری نداریم .حق هیچ کس را هم زیرپا نمی گذاریم دوست داریم واز حقوق ماست (این حس حقوق خواهی را من طغیان می دانم )که با هم به همدیگر نفع ببخشیم .او از من لذت ببرد ومن هم از او .به کسی هم کاری نداریم .
صادق جان عزیز (که برایت خیلی هم احترام قائلم )من از ذکر این مثال قصد دیگری را هم مطرح کردم .این نوشته مرا بیشتر بخوان .با تشکر
مهدی 313 آنلاین نیست.  
قدیمی 01-07-2009, 12:13 AM   #18
قلندر

قلندر's Avatar

تشکرها: 14
در 16 پست 31 بار تشکر شده
Points: 1,554, Level: 22 Points: 1,554, Level: 22 Points: 1,554, Level: 22

من هم به رسم ادب اعلام گردن کلفتی میکنم
واقعاً خوشحالم میبینم دید مدیران این سایت تا این حد روشن و دلنشین است . بدون اغراق میتونم بگم تا حالا هیچ مدیری رو ندیدم این چنین با صلابت قانون وضع کنه .امیدوارم ما را هم در جمع خود پذیرا باشید
قلندر آنلاین نیست.  
4 کاربر از قلندر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-07-2009, 02:27 PM   #19
ilia786

مهدي جان از صحت و سقم اين لينك اطلاع چنداني ندارم ولي به نظر مي آيد از آمار آقاي سفير واقعگرايانه تر باشد

http://saayeh.mihanblog.com/post/153
ilia786 آنلاین نیست.  
3 کاربر از ilia786 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-07-2009, 03:44 PM   #20
مهدی 313

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ilia786 نمایش پست ها
مهدي جان از صحت و سقم اين لينك اطلاع چنداني ندارم ولي به نظر مي آيد از آمار آقاي سفير واقعگرايانه تر باشد

http://saayeh.mihanblog.com/post/153
ایلیا جان .این لینک هم گمانم اشنا بود .ضمن اینکه من هم وجود این کار ناپسند وقبیح را رد نمی کنم اما مسلما بین یک ده هزارم ویک سوم خیلی تفاوت است .(اگر هم تغییرش بدهیم می شود یک دهم نه یک سوم ).ضمنا من این امار را برای دفعه اول گفتم .یعنی انکه اگر کل تعداد افرادی را که حداقل یک بار مورد هم اغوشی محارم قرار می گیرند حساب کنیم طبیعتا خیلی بیشتر از ان عدد خواهند شد .این یک سوم اولین تجربه جنسی را دربر می گیرد .
ضمنا من در مساله انتقاد هیچ کشوری را از نظر دور ندارم .اما منظور من از این مثال چیز دیگری بود .واصلا ربطی به عدد مذکور نداشت .من چیز دیگری را خواستم بیان کنم .این حس استغنائ ونتیجه طغیانگری حاصل از ان را .و نتیجه های دیگری که می شود از ان مساله گرفت را .تشکر از اهمیتی که برای یک نوشته می دهی
مهدی 313 آنلاین نیست.  
قدیمی 01-07-2009, 06:39 PM   #21
eximir

تشکرها: 572
در 395 پست 1,096 بار تشکر شده
Points: 9,374, Level: 65 Points: 9,374, Level: 65 Points: 9,374, Level: 65
Thumbs up پاسخ : ماندن و نوشتن در این فوروم پوست کلفت می خواهد (شهیر)...حذف برخی مطالب را بهیچ وجه برخورد شخصی تلقی نکنید

سلام میکنم به همه دوستان عزیز،

بنده بواسطه بعضی مشغله های کاری اینروزها فرصت آنچنان برای نوشتن ندارم ولی هر روز مطالب را رصد میکنم و انصافا از خواندن اغلب آنها لذت میبرم.حالا خودم اسم اینکار رو سوء استفاده میگذارم چون معتقدم در عوض آنچه که استفاده میبری باید چیزی هم عرضه کنی در غیر اینصورت پویایی خود را از دست میدهی.هر چند ضیق وقت دست این حقیر را بسته ولی احتمال قریب به یقین مطالب وزین و پربار دوستان مهر سکوت را بر لب ما زده و تبدیل کرده ما را به تماشاچی که الحق و والانصاف تماشا هم میکنی اینچنین کنی.
با کلیت نظرات شهیر گرامی موافقم و احترام به کرامت انسانها را از اصول اولیه کارهای فرهنگی میدانم.
حق یارتان باد.
ارادتمند
eximir آنلاین نیست.  
4 کاربر از eximir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-07-2009, 06:54 PM   #22
ilia786

مهدي جان،من هم از گذاشتن اين لينك منظور ديگري داشتم. شما با اينكه هيچ گونه منبع موثقي نداريد همچنان پافشاري كرده و با كمي تخفيف آن را يك دهم خوانده ايد. موضوع اينجاست كه اين موضوع در هيچ كجاي دنيا با امارگيري دقيقي نميتواند همراه باشد زيرا با اينكه اين عمل در نقاطي از دنيا آزاد است ولي همچنان تقبيح ميشود و شما با يقين و بر پايه چند شنيده از گوشه كنار دنيا (مانند قضيه اتريش كه دنيا را در شك فرو برد) آمار خود را درست ميدانيد. متاسفانه اينگونه آمارها چون با سيستم اعتقادي ما همراه است براحتي و بدون كوچكترين شبه اي ميپذيريم و آن را در همه جا بكار ميبريم و به هيچ عنوان نميخواهيم ان را تغيير دهيم. جان دارد دوستان نگاهي عميق تر به اين بيماري كه در ايران (چپي و راستي و مذهبي و غير مذهبي هم ندارد. حادتر از بقيه نقاط بنظر مي آيند بيندازند. مقاله ي زيباي نقش جو و سيستم اعتقادي در شكل گيري قضاوتهايمان كه توسط شهير عزيز نگاشته شده شروع خوبي است.

مصداق ديگر اين موضوع را در اينجا يافتم
شخصي چند سايت مستهجن را پشت سر هم رديف كرده بود و در آخر چنين نتيجه گرفته بود كه در آمريكا و اروپا با زنان بدرفتاري ميشود. و متاسفانه تقريبا تمام كاربران آن سايت آن كاربر را تصديق كردند و مستندات او را بسيار منطقي و مستدل دانسته اند! براستي چرا؟
ilia786 آنلاین نیست.  
4 کاربر از ilia786 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-08-2009, 08:04 PM   #23
صالح

صالح's Avatar

تشکرها: 1,870
در 700 پست 1,582 بار تشکر شده
Points: 23,417, Level: 94 Points: 23,417, Level: 94 Points: 23,417, Level: 94
Talking پاسخ : ماندن و نوشتن در این فوروم پوست کلفت می خواهد (شهیر)...حذف برخی مطالب را بهیچ وجه برخورد شخصی تلقی نکنید

ایول شهیر جون. بنده که تو این فورم خیلی پوست کلفت شدم. می بینی به چه روزی افتادم از دست ادمین هات !؟ دمت جیز!
صالح آنلاین نیست.  
این کاربر از صالح بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 12-23-2009, 11:58 PM   #24
fatima.m

fatima.m's Avatar

تشکرها: 3,050
در 694 پست 2,121 بار تشکر شده
Points: 5,445, Level: 47 Points: 5,445, Level: 47 Points: 5,445, Level: 47

شاید اگه اول اینو خونده بودم عضو نمی شدم! D:
ولی به دوستان تازه وارد این بشارت رو میدم که، با استمرار شما و حذف مکرر مطالبتون ناخودآگاه پوستتون کلفت میشه، احتیاجی نیست که از اول پوست کلفت باشید
قدیمی 12-24-2009, 12:14 AM   #25
گارد جاویدان

گارد جاویدان's Avatar

تشکرها: 10,124
در 1,414 پست 8,167 بار تشکر شده
Points: 22,522, Level: 93 Points: 22,522, Level: 93 Points: 22,522, Level: 93

شاید پوست کلفتون من باشم .تا حالا می دانید چقدر از پستهای با ارزش من حذف شده است وهر کس به جای من بود می رفت وپشت سرش هم نگاه نمی کرد .البته ناگفته نماند چندباری هم اخراج شدم واگر محبت شهاب خان نبود الان من در جوار شما دوستان نبودم ...
خدمت دوستان هم عرض کنم بعد از یک مدتی پوست نرم ولطیف شما تبدیل به پوست کلفت خواهد شد .
یا رب ازادی رسان پیر غم دوران شدم.
گارد جاویدان آنلاین نیست.  
3 کاربر از گارد جاویدان بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
موضوع بسته شد

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 07:48 PM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.