آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار قوانین سایت > نظرات و پیشنهادات

پاسخ
    نمایش ها: 6675 - پاسخ ها: 26  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-02-2010, 03:05 AM   #1
ایران شهر

ایران شهر's Avatar

تشکرها: 7,610
در 1,158 پست 5,079 بار تشکر شده
Points: 18,369, Level: 86 Points: 18,369, Level: 86 Points: 18,369, Level: 86
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پیشنهادات ایران شهر برای فوروم

با سلام خدمت مدیران و کاربران عزیز
از اونجاییکه خیلی به این فوروم علاقه دارم بنابر این دوست دارم تک باشه
یه سری پیشنهاد دارم که خواهش میکنم هم مدیران عزیز و بالاخص آقا شهاب و هم کاربران گرامی حتما در موردشون نظر بدن .
1- شمسی کردن تاریخ فوروم همانطور که مطلعید اکثر ما ایرانیان داخل کشور به تاریخ روز و ماههای میلادی چندان مطلع نیستیم در این فوروم هم بنده به شخصه خیلی از این مسئله رنج میبرم.
بنده در سایت برنامه نویس دیده ام که تاریخشان شمسی است.
2- حذف کاربران صرفا ثبت نام کرده مزیت این کار در اینست که کاربرانی که اسامی خوب را اشغال کرده اند و هیچ فعالیتی نکرده اند پس از چند مدت شناسایی شوند و اسم اشغال شده دوباره در دسترس قرار گیرد زیرا معمولا هر اسمی که با مسماتر و بهتر باشد زودتر اشغال میشود
نظر بنده اینست که مدیر عزیز زحمت بکشند و از دیتابیس سایت گزارشی بگیرند که هر کس که تابحال هیچ پستی نداده و ایکس مدت هم از آخرین فعالیتش میگذرد اسمش به کلی از دیتابیس پاک شود یا حتی میتوان به طور سختگیرانه تر آنها که در حد 4-5 پست حاوی تشکر و غیره که کمکی به بحث نکرده را هم حذف کرد( متاسفانه اکنون فروم دارد به آرامی تبدیل به انبار متروکه اسامی میشود)مزیت اینکار در اینست که هم آیدی های خالی و تاپ بی استفاده بریای ثبت نام کنندگان بعدی خالی میشوند و هم آمار کاربران فوروم واقعی میشود اکنون تعداد تشکرهای بهترین پست دهندگان اینجا از 25 تا هم تجاوز نمیکند جالب اینجاست که فوروم اسما 2,747 تا الان عضو دارد.
3- در فوروم پی سی ورلد فارسی برای پستهایی که پاک میشوند امکان بسیار جالبی که وجود دارد اطلاع رسانی به نویسنده پست هست که برای اینکه دردسری برای مدیران درست نشود تمام کارهای مدیریتی با یوزری با نام aQua به کاربر اطلاع داده میشود یعنی به فرض بنده در آنجا پستی میدهم و مدیر آن را خلاف تشخیص میدهد در اولین مراجعه ای که میکنم پیام خصوصی ای برایم آمده که فرستنده اش aQua است و در آن آدرس پست من درج شده و دلیل پاک شدنش را هم نوشته .
به نظر من اگر امکان اینکار در اینجا هم باشد بسیار عالی میشود چون در اینجا کاربران هم به گردن فورومها حق دارند و باید احترامشان حفظ شود به خصوص اینکه در فروم ما با افراد عادی طرف نیستیم و به غیر از من بقیه کاربران را نخبگان و انسان های با شخصیت و فهمیده تشکیل میدهند بنابر این به نظر من شانشان بالاتر از اینست که بدون هیچگونه اطلاع رسانی پتشان حذف شود.
4- در تمام فورومهایی که من دیده ام برای پستهای پاک شده هر کس پوشه ای وجود دارد به نام
trash که آدرسش برای همه مشترک است اما محتویاتش برای هر شخص خصوصی است یعنی بنده اگربر آنجا کلیک کنم فقط پستهای حذف شده خودم را میبینم مزیت این کار در اینست که شاید مطلبی را مدیران حذف کرده باشند و پس از شکایت کاربر مدیر دیگری بتواند همانجا برود و پست کاربر را بازبینی کند با این روش پست حذف شده کاربر نابود نمیشود و فرصت تجدید نظر را دارد ضمنا مطلبش که برای نوشتن آن کلی زحمت کشیده لااقل برای خودش محفوظ است و میتواند حداقل در پیام خصوصی به چند نفر از دوستانش در فوروم ارسال کند.
5-اگر چه برای بنده و اکثر کاربران فوروم این چیزها ملاک نیست اما برای برخی اعضای جدید الورود برای اینکه انگیزه فعالیت وجود داشته باشد بهتر است در برخی چیزها ظاهری هم تغییراتی داده شود مثلا در اکثر فورومها برای هر سطح فعالیت عنوانی وجود دارد
به عنوان مثال در فوروم پی سی ورلد که من عضو هستم سطح کاربران (غیر از مدیران که عنوان مدیر و ناظر و همکار دارند) با درجاتی مشخص شده
که از مبتدی تا پیشرفته به ترتیب این عناوین است
عضو جديد
در آغاز فعالیت
داره خودمونی میشه
پروفشنال
کاربر فعال انجمن فلان
آخر فروم باز
که میشود اینها را برای فوروم سفارشی کرد مثلا
عضو جدید
در حال یادگیری
ابتدایی
سیکل
دیپلم
کاردان
کارشناس
کارشناس ارشد
دکترای تجربی علوم سیاسی
که با دادن عنوان به کاربران کمک بسیاری به حس نوشتن کاربران میکند و مانند مشوق عمل میکند ضمنا میتوان برای بالاتر بردن کیفیت پستها که هدف این فروم همین است از این مکانیسم استفاده کرد.
نحوه اعطای ستاره و درجه
از طریق محاسبه میزان تشکرها
یا برای اینکه اسپم و شعار هم کمتر شود نسبت میزان تشکر از پستهای هر کاربر به تعداد کل پستهایش
6- ضمنا ستاره های داده شده به کاربران چندان از لحاظ بصری چشم گیر نیست خوب میشد مثل اینها میبود.

7- شکلکهای فوروم هم کم هستند و هم برخی اصلا کاربردی ندارند ضمنا برخی از شکلکهایی که در دسترسی سریع قرار دارد هم از نظر بنده چندان الزامی به وجودشان در دسترسی سریع نبود
به عنوان مثال در فوروم پی سی ورلد این شکلها هستند

مشاهده شکلکهای بیشتر
8- از آنجاییکه خوشبختانه یکی از مزایای این فوروم تسلط کامل اکثریت اعضای آن به انگلیسی میباشد بهتر است تالاری با عنوان آموزش زبان باز شود تا کاربرانی مثل من که انگلیسی ام در حد متوسط است بتوانیم اشکالات خود را بگیریم یا کاربران عزیزی نکات زبان را به بقیه آموزش بدهند و در اینجا نرم افزار ها و مطالب آموزشی ای که تحت قانون کپی رایت نیستند را به بقیه مشتاقان معرفی کنند.
9- از آنجاییکه مروگر بنده گوگل کروم است در موقع ارسال پست با این مشکل مواجه هستم

با اینترنت اکسپلورر و فایر فاکس

با گوگل کروم

آیا انشاءالله راه حلی برای match شدن فوروم برای این مرورگر هم وجود داره (البته توی همه فورومها همین مشکلو داره اما اگر بشه توی اینجا درست باشه خیلی عالی میشه.
10- تگی برای نمایش مستقیم فایلهای فلش هم اضافه بشه چون فایلهای فلش از flv هم بسیار سبکترند.
فعلا همینها یادم اومده ولی بازهم هست که باید فکر کنم و به زودی بازهم خواهم نوشت...

لطفا نظرتان را حتما بگویید و امکان عملی بودن اینها به تفکیک
در پناه حق موفق و موید باشید
19 کاربر از ایران شهر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-02-2010, 03:21 AM   #2
ایران شهر

ایران شهر's Avatar

11- در همه فورومها resizer اتوماتیک عکس وجود داره که اندازه عکس ها رو برای نمایش به حالت صحیح در میاره و مثل عکسهای ارسالی من در بالا نمیشه اگر resizer اتوماتیک هم افزوده بشه خیلی عالیه چون هم زحمت کاربران و هم مدیران کم میشه و هم فوروم حالت جالبتری به خودش میگیره
12-یک مشکل دیگه اینجا به نظر من ناشناس بودنش توی فضای وب فارسی هست بهتر بود که با چند سایت فارسی سطح بالا که فعالیت مشابه اینجا دارند در صورت امکان تبادل لینک شود تا دریچه ای برای ورود کاربران جدید باز شود.
13- اگر چه قبول دارم که این مورد به من ربطی ندارد اما محض دل خودم میگویم چه میشد این فوروم خودش خرج خودش را در میآورد ؟ اگر بشود تبلیغات هم قبول کرد و بابتش پول گرفت بنده از صمیم قلب حاظرم تبلیغات فلش سایت را رایگان طراحی کنم و فایلش را جهت افزودن به تبلیغات تحویل مدیران دهم.
در پایان از توجه دوستان هم فورومی بسیار عزیزم متشکرم
در پناه حق موفق و سربلند باشید
با تشکر
16 کاربر از ایران شهر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-02-2010, 03:39 AM   #3
هزارچهره

تشکرها: 19,729
در 2,075 پست 13,605 بار تشکر شده
Points: 29,680, Level: 99 Points: 29,680, Level: 99 Points: 29,680, Level: 99
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ایران شهر نمایش پست ها
با سلام خدمت مدیران عزیز
از اونجاییکه خیلی به این فوروم علاقه دارم بنابر این دوست دارم تک باشه
یه سری پیشنهاد دارم که خواهش میکنم هم مدیران عزیز و بالاخص آقا شهاب و هم کاربران گرامی حتما در موردشون نظر بدن .
1پستهایی که پاک میشوند امکان بسیار جالبی که وجود دارد اطلاع رسانی به نویسنده پست هست که برای اینکه دردسری برای مدیران درست نشود تمام کارهای مدیریتی با یوزری با نام aQua به کاربر اطلاع داده میشود یعنی به فرض بنده در آنجا پستی میدهم و مدیر آن را خلاف تشخیص میدهد در اولین مراجعه ای که میکنم پیام خصوصی ای برایم آمده که فرستنده اش aQua است و در آن آدرس پست من درج شده و دلیل پاک شدنش را هم نوشته .
به نظر من اگر امکان اینکار در اینجا هم باشد بسیار عالی میشود چون در اینجا کاربران هم به گردن فورومها حق دارند و باید احترامشان حفظ شود به خصوص اینکه در فروم ما با افراد عادی طرف نیستیم و به غیر از من بقیه کاربران را نخبگان و انسان های با شخصیت و فهمیده تشکیل میدهند بنابر این به نظر من شانشان بالاتر از اینست که بدون هیچگونه اطلاع رسانی پتشان حذف شود.
4- در تمام فورومهایی که من دیده ام برای پستهای پاک شده هر کس پوشه ای وجود دارد به نام
trash که آدرسش برای همه مشترک است اما محتویاتش برای هر شخص خصوصی است یعنی بنده اگربر آنجا کلیک کنم فقط پستهای حذف شده خودم را میبینم مزیت این کار در اینست که شاید مطلبی را مدیران حذف کرده باشند و پس از شکایت کاربر مدیر دیگری بتواند همانجا برود و پست کاربر را بازبینی کند با این روش پست حذف شده کاربر نابود نمیشود و فرصت تجدید نظر را دارد ضمنا مطلبش که برای نوشتن آن کلی زحمت کشیده لااقل برای خودش محفوظ است و میتواند حداقل در پیام خصوصی به چند نفر از دوستانش در فوروم ارسال کند.
5-اگر چه برای بنده و اکثر کاربران فوروم این چیزها ملاک نیست اما برای برخی اعضای جدید الورود برای اینکه انگیزه فعالیت وجود داشته باشد بهتر است در برخی چیزها ظاهری هم تغییراتی داده شود مثلا در اکثر فورومها برای هر سطح فعالیت عنوانی وجود دارد
به عنوان مثال در فوروم پی سی ورلد که من عضو هستم سطح کاربران (غیر از مدیران که عنوان مدیر و ناظر و همکار دارند) با درجاتی مشخص شده
که از مبتدی تا پیشرفته به ترتیب این عناوین است
عضو جديد
در آغاز فعالیت
داره خودمونی میشه
پروفشنال
کاربر فعال انجمن فلان
آخر فروم باز
که میشود اینها را برای فوروم سفارشی کرد مثلا
عضو جدید
در حال یادگیری
ابتدایی
سیکل
دیپلم
کاردان
کارشناس
کارشناس ارشد
دکترای تجربی علوم سیاسی
که با دادن عنوان به کاربران کمک بسیاری به حس نوشتن کاربران میکند و مانند مشوق عمل میکند ضمنا میتوان برای بالاتر بردن کیفیت پستها که هدف این فروم همین است از این مکانیسم استفاده کرد.

لطفا نظرتان را حتما بگویید و امکان عملی بودن اینها به تفکیک
در پناه حق موفق و موید باشید
ایران شهر عزیز! ضمن تشکر (البته ببخشید که من نظر می دهم ) من با تمام موارد فوق موافقم. فقط در مورد سطح بندی کاربران به نظرم باید از کد استفاده نمود که فقط برای کاربر قابل نمایش باشد تا حساسیت ایجاد نکند.و می توان در قوانین فروم کدها را با توجه به پیشنهادات حضرتعالی تعریف نمود. متشکرم
هزارچهره آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از هزارچهره بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-02-2010, 04:28 AM   #4
dream

تشکرها: 12,900
در 508 پست 3,201 بار تشکر شده
Points: 9,096, Level: 64 Points: 9,096, Level: 64 Points: 9,096, Level: 64

من با همش موافقم بجز مورد دوم ، چون خود بنده حدود یکسال زمان برد تا اولین پستم را بنویسم

حقیقتش تو این فروم نوشتن یکم جرات میخواهد .
dream آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر از dream بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-02-2010, 09:48 AM   #5
ایران شهر

ایران شهر's Avatar

نقل قول:
نوشته اصلی توسط dream نمایش پست ها
من با همش موافقم بجز مورد دوم ، چون خود بنده حدود یکسال زمان برد تا اولین پستم را بنویسم

حقیقتش تو این فروم نوشتن یکم جرات میخواهد .
dream جان
منظورم این بود که ایکس مدت از آخرین ورود گذشته باشه
مثلا شما که پست نمیدادی لااقل هر 10 20 روز یکبار لاگین میشدی و مطالعه میکردی
منظور من کاربرانی هستند که دیگه هیچ موقع قصد لاگین شدن رو نخواهند داشت
کاربری که یکسال از آخرین ورودش گذشته و دیگه لاگین نشده چند احتمال براش وجود داره
1- یوزنیم و پسوردشو فراموش کرده و بلد نیست بازیابی کنه
2- کلا قصد فعالیت در اینجا رو نداره
3-شاید عضو شده و قبل از اینکه پست بده براش اتفاقی افتاده
ضمنا مزیت روش پیشنهادی من اینه که کاربری که بدونه اگر فلان مدت بگذره و حداقل یک پست هم نداده باشه حذف میشه مجبور میشه لااقل یک پست بده که حذف نشه که با همین یک پست ترسش هم از نوشتن میریزه
6 کاربر از ایران شهر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-02-2010, 11:25 AM   #6
ایران شهر

ایران شهر's Avatar

نقل قول:
نوشته اصلی توسط هزارچهره نمایش پست ها
ایران شهر عزیز! ضمن تشکر (البته ببخشید که من نظر می دهم ) من با تمام موارد فوق موافقم. فقط در مورد سطح بندی کاربران به نظرم باید از کد استفاده نمود که فقط برای کاربر قابل نمایش باشد تا حساسیت ایجاد نکند.و می توان در قوانین فروم کدها را با توجه به پیشنهادات حضرتعالی تعریف نمود. متشکرم
ابتدا باید عرض کنم هدف من از عمومی کردن مطالبم همین بود که ایده هام رو به رای بذارم بنابر این از نظر یکایک دوستان به شدت استقبال میکنم
نقل قول:
فقط در مورد سطح بندی کاربران به نظرم باید از کد استفاده نمود که فقط برای کاربر قابل نمایش باشد
در مورد بقیه اش هم متاسفانه متوجه منظورتان نشدم لطف کنید و کاملتر توضیح دهید.
6 کاربر از ایران شهر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-02-2010, 02:21 PM   #7
هزارچهره

تشکرها: 19,729
در 2,075 پست 13,605 بار تشکر شده
Points: 29,680, Level: 99 Points: 29,680, Level: 99 Points: 29,680, Level: 99
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%

سلام
منظور من این است که سطح بندی کاربران از مبتدی تا پیشرفته و به قول شما از سیکل تا دکتری ، به صورت کد مشخص شود. مثلا سطح ابتدایی (مثل من) از کد 1 شروع شود تا آخر که مدرک دکتری است. و این سطح بندی برای اینکه حساسیت ایجاد نشود فقط برای کاربر نمایش داده شود . و اشاره کردم که این کدها یک جا تعریف شود مثلا در جایی که قوانین فروم درج شده است.
راستی ! ببخشید ! یک سوال داشتم! مگر اینجا مدرک دکتری هم می دهند ؟ آیا آخرین مدرک دکتری است اونم دکتری سیاسی؟ تکلیف آنهایی که در بخش طنز و اجتماعی فعال هستند چی می شه؟ معیار اعطای مدرک و ارتقاء سطح چه چیزهایی است. ( ببخشید که سوال هایم بیشتر از یکی شد.)
هزارچهره آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از هزارچهره بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-02-2010, 02:37 PM   #8
شمشیری

شمشیری's Avatar

تشکرها: 14,052
در 2,413 پست 13,410 بار تشکر شده
Points: 26,328, Level: 96 Points: 26,328, Level: 96 Points: 26,328, Level: 96
Activity: 67%
Activity: 67% Activity: 67% Activity: 67%

ایران شهر جان من با پیشنهاد دگرش گاهشمار فوروم از میلادی به شمسی هم باورم. به پندار من بسیار خوب هم خواهد بود. همچنین درباره ی حذف کاربرانی که بسیار کم کارند بهتر است سامانه ای باشد تا به ایشان پس از یک بازه ی زمانی اکس بفرموده ی شما، با رایانامه اطلاع داده شود و و مدتی پس از آن ایشان حذف شوند. این به پندار من اثرگذارتر است. چون این خود می تواند مایه ی پرکاری این این کاربران گردد.
در مورد رتبه بندی شاید این موضوع کمی کنش افزایی داشته باشد. روی این پیشنهاد شما باید بسیار کار شود. چون چگونگی رتبه بندی موضوع بسیار پیچیده ایست. اما اگر بازدهی آور است چرا که نه؟

The selective elimiNATION
of prominent rival figures
شمشیری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-02-2010, 04:32 PM   #9
ایران شهر

ایران شهر's Avatar

نقل قول:
منظور من این است که سطح بندی کاربران از مبتدی تا پیشرفته و به قول شما از سیکل تا دکتری ، به صورت کد مشخص شود. مثلا سطح ابتدایی (مثل من) از کد 1 شروع شود تا آخر که مدرک دکتری است. و این سطح بندی برای اینکه حساسیت ایجاد نشود فقط برای کاربر نمایش داده شود . و اشاره کردم که این کدها یک جا تعریف شود مثلا در جایی که قوانین فروم درج شده است.
به نظر من اثر تشویق کننده اش با روش شما از بین میرود و تبدیل به زحمت بی فایده میشود .
نقل قول:
راستی ! ببخشید ! یک سوال داشتم! مگر اینجا مدرک دکتری هم می دهند ؟ آیا آخرین مدرک دکتری است اونم دکتری سیاسی؟
این رو به این خاطر نوشتم که فوروم سیاسی هست پس باید هدفش هم سیاسی باشه
مثل دکترای علوم سیاسی و به این خاطر که کسی فکر نکنه اینجا واقعا مدرک داده میشه یا این کاربر واقعا دکترا داره مینویسیم دکترای تجربی علوم سیاسی یا اصلا میشه نوشت دکترای مجازی علوم سیاسی
نقل قول:
تکلیف آنهایی که در بخش طنز و اجتماعی فعال هستند چی می شه؟
میتونیم پیشوند کاربر فعال تالار فلان رو به این افراد اعطا کنیم که در حد فوق دیپلم به بالا محسوب میشه
مثلا به افرادی مثل احد عزیز کاربر فعال انجمن سرگرمی
نقل قول:
معیار اعطای مدرک و ارتقاء سطح چه چیزهایی است
نحوه اعطای ستاره و درجه
الف ) از طریق محاسبه میزان تشکرها
ب ) یا برای اینکه اسپم و شعار هم کمتر شود نسبت میزان تشکر از پستهای هر کاربر به تعداد کل پستهایش

نقل قول:
ببخشید که سوال هایم بیشتر از یکی شد.)
خدا ببخشه شما صد تا بپرس
2 کاربر از ایران شهر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-02-2010, 07:57 PM   #10
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

تشکرها: 4,206
در 8,212 پست 26,839 بار تشکر شده
Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100

ایران شهر جان:

به خاطر پر حجم بودن پیشنهادات شما از لحاظ کاری، بغیر از تغییر تاریخ به شمسی،بنظرم انجامش عملی نیست

این نظرها چون کار بیشتری می طلبد پس خستگی و در نهایت سلیقه ای شدن گزینش نوع مطلب را سرانجام دارد.

فروم به لحاظ مادی کاملا غیر انتفاعی است.دوستان و کاربران و ادمین ها فقط به خاطر علاقه شخصی به کار می پردازند برای همین ترسیم این چنین کار پر حجمی فعلا در توان سرپرستی فروم فکر نمی کنم باشد گرچه شهاب بیشتر در این زمینه تصمیم می گیرد ولی بنظرم همین شرایط فعلی فرووم خوب است.

لغو عضویت کاربران ثبت نام شده غیر فعال سبب کاهش میزان عضو های فرووم میشود و در رتبه بندی فرووم ها این موضوع امر مثبتی نیست.

امتیاز خاص به کاربر یا ادمین هم حساسیت برانگیز است.

به هر حال از اینکه وقت و انرژی برای این پیشنهادات بعضا خوب گذاشته اید ممنونم چون خوشحالم که فرووم برای شما از اهمیت بخصوصی برخوردار است.
قدیمی 12-03-2010, 11:23 PM   #11
نويده

نويده's Avatar

تشکرها: 5,309
در 658 پست 4,200 بار تشکر شده
Points: 5,804, Level: 49 Points: 5,804, Level: 49 Points: 5,804, Level: 49

ایران شهر گرامی
از این همه وقت و حوصله ای که گذاشتید بسیار ممنون و متشکر. من با مورد اول تیدیل تاریخ از میلادی به شمسی موافقم. مورد دوم هم همین طور چند روز پیش اسامی کاربران را نگاه میکردم به تعداد زیادی از اسامی برخورد کردم که هیچ پستی هم نداشتند و بسیار تعجب آور بود. پیشنهاد می کنم مدت زمان برای عدم فعالیت این افراددرنظر گرفته شود.
نويده آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از نويده بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-04-2010, 11:32 PM   #12
ایران شهر

ایران شهر's Avatar

دوستان دیگر نظری ندارند؟
شهاب جان لطفا نظرتون رو بگید؟
آیا شدنی هستند یا خیر؟
آیا غیر لازم هستند یا خیر؟
آیا...
3 کاربر از ایران شهر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-05-2010, 12:22 AM   #13
سانموا

تشکرها: 152
در 64 پست 304 بار تشکر شده
Points: 182, Level: 3 Points: 182, Level: 3 Points: 182, Level: 3
Activity: 100%
Activity: 100% Activity: 100% Activity: 100%

ایران شهر عزیز . میخواهی چکار کنی ؟ اینجا رو دگر گون کنی بدون اینکه محتوا رو ترقی بدی یا اینکه به فعالان اهمیت بدی و مهمانان را ( هر چند ثبت نام کرده) منفعل کنی ؟ این فروم یک فروم سیاسی است با حواشی فرهنگی و ورزشی و سرگرمی. والبته گاهی هم عشقی. نموداری است از جامعه ی ما اونهم نه از عوام بلکه از دلسوزانی که غالبا جز دلسوزی نظر دیگری ندارند. باوجود اینکه اسمش ایران و آمریکاست . برای آمریکا تره هم خورد نمیکند. اینجا محفل ایرانیان است و بس. و ایرانیان چنین اند و نه آنچنان. یکی میاد یه حرف چرند ولی دلپذیری میزنه باکمال میل قبولش میکنیم .یکی دیگه یه حرف دیگری میزنه ولی نا مفهوم و با اردنگی میره ییرون. بر فرض تاریخ میلادی شد شمسی یا فلان کاربر سال گذشته حذف شد. چه فرقی میکنه ؟ رجا نیوز نمره ی بیست بگیره و یا بی بی سی صفر چه اهمیتی داره. ؟ اینکه انیشتاین امروز ثبت نام کنه و تازه وارد باشه و جناب دکتر مهندس شهاب از بدو ورود مدیر کل باشه و صاحب کل مناصب چه دردی دوا میکنه. اذعان دارم که پیشنهادات شما صادقانه است. ولی با آنچه موجب دل شکستن باشد موافق نیستم. همه عزیزند و مرحوم عزیزتر. و قس علیهذا...
سانموا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از سانموا بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-05-2010, 01:06 AM   #14
ایران شهر

ایران شهر's Avatar

نقل قول:
نوشته اصلی توسط سانموا نمایش پست ها
ایران شهر عزیز . میخواهی چکار کنی ؟ اینجا رو دگر گون کنی بدون اینکه محتوا رو ترقی بدی یا اینکه به فعالان اهمیت بدی و مهمانان را ( هر چند ثبت نام کرده) منفعل کنی ؟ این فروم یک فروم سیاسی است با حواشی فرهنگی و ورزشی و سرگرمی. والبته گاهی هم عشقی. نموداری است از جامعه ی ما اونهم نه از عوام بلکه از دلسوزانی که غالبا جز دلسوزی نظر دیگری ندارند. باوجود اینکه اسمش ایران و آمریکاست . برای آمریکا تره هم خورد نمیکند. اینجا محفل ایرانیان است و بس. و ایرانیان چنین اند و نه آنچنان. یکی میاد یه حرف چرند ولی دلپذیری میزنه باکمال میل قبولش میکنیم .یکی دیگه یه حرف دیگری میزنه ولی نا مفهوم و با اردنگی میره ییرون. بر فرض تاریخ میلادی شد شمسی یا فلان کاربر سال گذشته حذف شد. چه فرقی میکنه ؟ رجا نیوز نمره ی بیست بگیره و یا بی بی سی صفر چه اهمیتی داره. ؟ اینکه انیشتاین امروز ثبت نام کنه و تازه وارد باشه و جناب دکتر مهندس شهاب از بدو ورود مدیر کل باشه و صاحب کل مناصب چه دردی دوا میکنه. اذعان دارم که پیشنهادات شما صادقانه است. ولی با آنچه موجب دل شکستن باشد موافق نیستم. همه عزیزند و مرحوم عزیزتر. و قس علیهذا...
سانموای گرامی
یا من منظورمو بد توضیح دادم یا شما منظورمو بد برداشت کردی
توی راه حل پیشنهادی من برای این مشکلات راه حل پیدا شده
مثلا کسی که فعالیتی نداره با زور مشوق و خطر حذف مجبوره فعالیت کنه و اینکه شرط ارتقاء تشکر باشه یا پستهای مفید از نگاه مدیران باعث میشه فروم از لحاظ کیفی بهتر بشه
نقل قول:
بر فرض تاریخ میلادی شد شمسی یا فلان کاربر سال گذشته حذف شد. چه فرقی میکنه ؟
واقعا تاریخ برای شما فرقی نداره . احسنت به شما و وای برمن بی سواد
در مجموع برداشت شخصی من از این پست این بود
2 کاربر از ایران شهر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-05-2010, 01:10 AM   #15
شهاب

تشکرها: 7,017
در 3,467 پست 18,824 بار تشکر شده
Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100
Activity: 2%
Activity: 2% Activity: 2% Activity: 2%

ایران شهر عزیز ممنون از وقتی که گذاشتی. کسانی که ثبت نام می کنند نمی توانیم یک طرفه اسمشان را حذف کنیم. چنین چیزی در هیچ فورومی رسم نیست. در مورد شکلک ها چشم سعی می کنیم درستش کنیم. بقیه تغییرات هزینه بر و وقت بر است. ما اینجا را با ماهی 10 دلار که به شرکت هوستینگ می دهیم اداره می کنیم. شرط گرفتن آگهی زیاد شدن خواننده است. باید صبر داشته باشیم ببینیم به کجا می رسیم. سخت است یک فوروم سیاسی که وابستگی به جائی نداشته باشد خواننده اش زیاد شود. اما در حال پیشرفتیم. رتبه مان به صد هزار اول دنیا دارد نزدیک می شود (تعداد دمین های ثبت شده در حدود 200 میلیون) هر چند که با بالاترین و امثال آن هنوز خیلی فاصله داریم. قبلا تعداد خواننده های بالاترین 100 برابر فوروم بود. این عدد به 50 کاهش پیدا کرده. با زیاد شدن خواننده و گرفتن آگهی خیلی کار ها می شود کرد. ببینیم خدا چه می خواهد. تاریخ را هم فکر می کنم بشود عوض کرد البته آنوقت ما گیج خواهیم شد اما شما درست می گوئید بیشتر بچه ها از ایران هستند.باز هم از لطفت و اینکه فکر فوروم هستی ممنون.
شهاب آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-05-2010, 01:26 AM   #16
سانموا

تشکرها: 152
در 64 پست 304 بار تشکر شده
Points: 182, Level: 3 Points: 182, Level: 3 Points: 182, Level: 3
Activity: 100%
Activity: 100% Activity: 100% Activity: 100%

ایران شهر عزیز مسئله محتواست و نه تاریخ. مخصوصا اگر هر دو شمسی باشند. من هیچ مخالفتی برای تغییر تاریخ ندارم. بقول معروف فحش را هر روز بدهی تازه است . مشکلات اصلی فروم درک مفاهیم است و نه درج مقاصد. هدف فقط درک مواضع امروز نیست. دیاگنوستیک درد نیست. درمان است و بس. البته من موافقم که بهبودی رواج گردد. و نه فقط اکادمیک بلکه بنیادی ولی آنکه فلانی اعلم عنوان شود و دیگری طالب . به خودش مربوط است و نه به مدیران بزم . منهم در عرایض خود مقصورم .
سانموا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از سانموا بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-05-2010, 01:30 AM   #17
ایران شهر

ایران شهر's Avatar

ممنون از پاسخگوییتان
میخواستم بدانم با توجه به اینکه لینک اصلی فروم ایران آمریکا قبلا فیل شده آیا تبلیغ آدرس جدید در اینترنت مجاز است یا خیر؟
ضمنا نظرتان را در مورد تالار زبان و امکان تبادل لینک با چند سایت سطح بالا نفرمودید!
تبادل لینک با سایتها و فورومهای در رنک بالا باعث میشه رنک فروم هم بالاتر بره و ترافیک فوروم زیادتر بشه که مسلما اعضایش هم زیادتر میشن و در اون صورت میتونیم تبلیغات هم بگیریم
مطلب جالبی در مورد تاثیر شگرف پیج رنک سایت در افزایش بازدید
3 کاربر از ایران شهر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-05-2010, 01:34 AM   #18
شهاب

Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100

سانموای عزیز، قلم شما من را یاد دوست دیگری می اندازد (آقای فابیان) که بالاخره علیرغم خواهش های مکرر ما نتوانستیم با هم کار کنیم. روش تخریبی و هدف ایجاد درگیری از سوی شما از جای دیگر ناشی می شود. آدرس را عوض آمده اید برادر.
2 کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-05-2010, 01:36 AM   #19
شهاب

ایران شهر عزیز شما مطمئن باش سایت های پر خواننده به یک طرف گرایش دارند که آبشان با ما توی یک جوی نخواهد رفت. به این علت پاسخ ندادم ولی بطور کلی حرف شما صحیح است.
2 کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-28-2010, 01:27 AM   #20
شمشیری

شمشیری's Avatar

یه پیشنهاد: آیا می شود فکری به حال صداگذاری حروف در تایپ پستها کرد؟ نمونه:
"پیرِ رِند" (pir e rend)همانطور که می بینید کسره روی "ر" بد نمایش داده می شود. البته می شود از قلم دیگری بهره گرفت اما چرا این مشکل باید در تاهوما حل نشده باقی بماند؟ آیا دوستان راهی سراغ دارند؟

5 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-28-2010, 02:06 AM   #21
حسینی

حسینی's Avatar

تشکرها: 11,931
در 4,213 پست 17,625 بار تشکر شده
Points: 54,971, Level: 100 Points: 54,971, Level: 100 Points: 54,971, Level: 100

در راستای بهبود فوروم، این پیشنهاد رو هم ببینید:
زیرخط فوروم را بردارید!
نقل قول:
"پیرِ رِند" (pir e rend)همانطور که می بینید کسره روی "ر" بد نمایش داده می شود. البته می شود از قلم دیگری بهره گرفت اما چرا این مشکل باید در تاهوما حل نشده باقی بماند؟ آیا دوستان راهی سراغ دارند؟
اشکال از قلم تاهوماست. می‌شود قلمی بر مبنای تاهوما ساخت و این مشکل را حل کرد.
حسینی آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از حسینی بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-28-2010, 02:26 AM   #22
شمشیری

شمشیری's Avatar

نقل قول:
نوشته اصلی توسط حسینی نمایش پست ها
در راستای بهبود فوروم، این پیشنهاد رو هم ببینید:
زیرخط فوروم را بردارید!
اشکال از قلم تاهوماست. می‌شود قلمی بر مبنای تاهوما ساخت و این مشکل را حل کرد.
حسینی جان راهکار عملی چیست؟

این کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 04-06-2013, 01:04 AM   #23
ایران شهر

ایران شهر's Avatar

پیش فرض پاسخ : پیشنهادات ایران شهر برای فوروم

یادش بخیر
این تاپیک رو اوایل اومدنم به فوروم زدم. خیلی داغ بودم و بی تجربه! پیشنهاداتی داشتم که الان می دونم خیلی هاش عملی نیست یا از لحاظ هزینه یا از لحاظ فنی یا از لحاظ کمبود وقت مدیران کل عزیز ( آقا شهاب که دلم براشون یه ذره شده و شهیرخان که سایشون روی سر فوروم هست در حال حاضر.)
مثلا فهمیدم که برای حل مشکل پشتیبانی کدها یا باید از مرورگری مثل فایرفاکس و IE استفاده کنم یا با همین کروم ناقص بسازم. فهمیدم برای پشتیبانی شدن فوورم توسط کروم باید طبق راهنمایی ویبالتین چند خط کد به فوروم اضافه شه.
شمسی کردن فوروم که پلاگین شمسی می خواد نصب شه یا خیلی امکانات دیگر .

با اینحال این بار با پیشنهاداتی به مراتب پخته تر و عملی تر خدمت رسیدم و دوباره تاپیک رو بالا آوردم.

در مورد تاپیک ها و پست های حذف شده
به نظر من بهتره به کاربران ارسال کننده پست ها و تاپیک های حذف شده اطلاع رسانی شه تا هم اعماق فوروم شفاف باشه و هم کسی احساس تبعیض و اعمال زور از طرف فوورم نکنه
حالا چطور
aQua که در اولین پستم اشاره کردم ظاهرا شدنی نیست
هیچ کسی هم حال و حوصله نداره که بیاد برای پست حذف شده پیام خصوصی ارسال کنه و دردسر احتمالیش رو به جون بخره پس یکی از بهترین کار های باقی مانده که به ذهن من میرسه اینه که یه تاپیک اطلاع رسانی ایجاد و بدون اشاره به کاربر فقط با آوردن چند جمله اول پست حذف شده اش دلیلی که مدیر برای حذف پست نوشته را بنویسیم تا هم کاربر متوجه ایراد پستش شود و هم اگر کاربر احساس می کند پستش قابل تعدیل است آن را تعدیل و دوباره ارسال کند.
مثلا فرض کنیم پست بالایی من به دلیل پرداختن به کاربر دیگری حذف شده یعنی این پست
نقل قول:
ممنون از پاسخگوییتان
میخواستم بدانم با توجه به اینکه لینک اصلی فروم ایران آمریکا قبلا فیل شده آیا تبلیغ آدرس جدید در اینترنت مجاز است یا خیر؟
ضمنا نظرتان را در مورد تالار زبان و امکان تبادل لینک با چند سایت سطح بالا نفرمودید!
تبادل لینک با سایتها و فورومهای در رنک بالا باعث میشه رنک فروم هم بالاتر بره و ترافیک فوروم زیادتر بشه که مسلما اعضایش هم زیادتر میشن و در اون صورت میتونیم تبلیغات هم بگیریم
مطلب جالبی در مورد تاثیر شگرف پیج رنک سایت در افزایش بازدید
در تاپیک اطلاع رسانی به این شکل می شود آن را به کاربر اطلاع داد

نقل قول:
ممنون از پاسخگوییتان
میخواستم بدانم ...
دلیل حذف: پرداختن به کاربر دیگر

پیشنهاد بعدی
ارسال تحلیل های خوب و مناسب با ایمیل فوروم به سایت های خبری تحلیلی مثل الف و دیپلماسی ایرانی و ...
یادمه چند روز پیش که توی تاپیک های قدیمی می چرخیدم نظری رو دیدم که نوشته بود سخت گیری ها رو کمتر کنید تا کاربرانتون زیاد شن و ... که آقا شهاب در جواب نوشته بودند برای ما افزایش تعداد کاربران به ازای کاهش کیفیت مطالب قابل قبول نیست ما ترجیح میدهیم کاربر کمتری داشته باشیم.
من هم با این نظر آقا شهاب چه در ظاهر و چه در باطن موافقم ولی خب افزایش کاربر هم چیز خوبیه اگرچه خیلی با ارزشه که محیط خوب و مثبتی هست که آدم چیز زیادی توش یاد میگیره اما حیف که قسمتی از بخش معقول جامعه ایرانی از همچین متاع باارزشی خبردار نیست ، که اگر بود مطالب اینجا بیشتر و بهتر و ... بود.
پیشنهاد می کنم هم برای ارج نهادن به افرادی که توی فوروم تحلیل ها و مقالات خوبی می گذارند و هم برای شناساندن فوروم به جامعه ایرانی و خبری و کاربران تشنه گفتگوی منطقی امکانی ایجاد شود تا پست ها و مقالات تحلیلی خوب با نام و لینک ایران آمریکا به سایت های وزین و تحلیلی و پرخواننده ای مثل الف و غیره ارسال شوند البته با ایمیل رسمی فوروم ایران و آمریکا
ضمنا جرقه این عرایضم با مطالعه این تاپیک زده شد و به عنوان اولین مقاله پیشنهاد می کنم همین پست به الف و غیره ارسال شود.
نبود دیپلماسی فعال در تقابل با تعارضات سایبری - اختصاصی فوروم
با تشکر از همگی ببخشید که وقتتان را گرفتم
ایران شهر
4 کاربر از ایران شهر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-06-2013, 12:17 PM   #24
hiran

hiran's Avatar

تشکرها: 3,342
در 989 پست 3,006 بار تشکر شده
Points: 10,648, Level: 68 Points: 10,648, Level: 68 Points: 10,648, Level: 68

با سلام وتشکر از جناب ایران شهر عزیز که واقعا انسانی شریف و خارج از بغض و حقد و اغراض به صورتی فرا جناحی و از دید وسیع و با نیتی نیک به فروم و همه کاربران فارغ از هر خط وجناح و اندیشه ای می نگرد واین نیک اندیشی در همکاری صمیمانه و اداب بیان و ومتانت در بر خوردهای ایشان با دیگر کاربران می درخشد و این خواسته ایشان که به حق خواسته اکثریت کاربران نیز هست نشان از صداقت عمل ایشان دارد
قدیمی 04-06-2013, 02:20 PM   #25
فرزاد

فرزاد's Avatar

تشکرها: 30,552
در 4,873 پست 27,047 بار تشکر شده
Points: 52,483, Level: 100 Points: 52,483, Level: 100 Points: 52,483, Level: 100

نقل قول:
به نظر من بهتره به کاربران ارسال کننده پست ها و تاپیک های حذف شده اطلاع رسانی شه تا هم اعماق فوروم شفاف باشه و هم کسی احساس تبعیض و اعمال زور از طرف فوورم نکنه
ایرانشهر عزیز
ضمن تشکر از احساس مسئولیتی که در قبال بهینه شده فوروم دارید نظراتم را به عرضتان میرسانم.
درمورد تاپیکهای حذف شده با شما موافق نیستم چرا که کاربران قبل از ثبت نام قوانین را پذیرفته اند و با جمله که اقا شهاب به صراحت مورد اشاره قرار داده آشنایی دارند(این نوشته تشریفاتی نیست، لطفا قبل از عضویت آن را حتما بخوانید. مدیریت حق حذف و ویرایش هر ارسالی را برای خود محفوظ نگاه می دارد.) و با قوانین فورم آشنا هستند(و اگر نیستند بهتر است یکبار دیگر قوانین سایت را در اینجا مطالعه کنند)بنابراین راه اندازی یک سرنگار موازی و اشغال شدن یکی از سطور آخرین ارسالات را چندان مناسب نمیدانم
در ضمن در حذف های معمولی اولا نام حذف کننده مشخص است و در ثانی معمولا علت حذف نیز به اختصار توسط حذف کننده مورد اشاره قرار میگیرد و اگر سوالی مطرح باشد با پیام خصوصی قابل پیگیری است.
نکته دیگر اینکه عمده حذفیات در مورد کاربرانی صورت میگیرد که به فعل و تخطی خود آگاهی دارند و تعمدا بر نظر خود اصرار میورزند و حتما شما به عنوان مدیر قدیمی تجربه کرده اید که چنین کاربرانی از اینکه موضوع مورد مناقشه خود را در سطح عمومی مطرح کرده و وقت دیگران را بگیرند لذت میبرند و گشودن چنین سرنگاری در حقیقت انها را به خواست نا صوابشان نزدیکتر خواهد کرد.
خلاصه اینکه: بهتر است مدیران گرامی از ارسال پیام خصوصی و توضیح دلیل حذف مضایقه نکنند.
نقل قول:
بپیشنهاد می کنم هم برای ارج نهادن به افرادی که توی فوروم تحلیل ها و مقالات خوبی می گذارند و هم برای شناساندن فوروم به جامعه ایرانی و خبری و کاربران تشنه گفتگوی منطقی امکانی ایجاد شود تا پست ها و مقالات تحلیلی خوب با نام و لینک ایران آمریکا به سایت های وزین و تحلیلی و پرخواننده ای مثل الف و غیره ارسال شوند البته با ایمیل رسمی فوروم ایران و آمریکا
در مورد این نظر می بایست به دو نکته توجه شود
1- بسیاری از سایتها مایل به انعکاس مطالب با لینک سایتهای دیگر(بخوانید رقیب) نیستند
2- بسیاری از سایتها مطالب را صرفا با اسم حقیقی نویسنده درج میکنند که به معنی لو رفتن نام کاربران فوروم است.
بهتر است چنین متون پیشنهادی, راسا توسط کابرانی مثل من و شما و با نام فوروم ایران امریکا برای سایر سایتها ارسال شده و در صورت درج شدن, به اطلاع همفورومی ها رسانده شود.
شخصا چنین ارسالاتی را انجام داده ام و مطالبی نیز درج شده است ولی به دلائلی در فوروم اطلاع رسانی نکرده ام.
با تشکر مجدد از شما
فرزاد آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از فرزاد بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع