آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار نوشته های شهیر > یادداشت های کوتاه شهیر

پاسخ
    نمایش ها: 17687 - پاسخ ها: 50  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-28-2009, 09:12 AM   #26
namira

namira's Avatar

تشکرها: 23,442
در 4,567 پست 26,646 بار تشکر شده
Points: 65,411, Level: 100 Points: 65,411, Level: 100 Points: 65,411, Level: 100
Activity: 60%
Activity: 60% Activity: 60% Activity: 60%
پیش فرض پاسخ : آیا سیستم اطلاعاتی آمریکا مغلوب ایران شده است؟ (شهیر)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط شهاب نمایش پست ها
دوستان مطلبی را شهیر در این تحلیل به آن اشاره کرده. کسی هست بتواتد با مدارک علمی این ادعا را حمایت کند. چون مسئله بسیار حیاتی است.
شهاب جان در خصوص رد گيري مواد راديواكتيو بخاطر مي آورم چند سال قبل كه ماجراي سايت لويزان و اتفاقات مربوط به ان رسانه ايي شده بود از دوستي كه در اين زمينه مطلع بود پرسيدم : آيا با تخريب ساختمان فوق ديگري براي آژانس امكان ثابت كردن اينكه قبلا در اين مكان چه فعاليت هايي انجام ميشده و ... وجود ندارد؟ ايشان پاسخ دادن نشر مواد تا مدت هاي زيادي ماندگار است و امكان از بين بردن كامل آن وجود ندارد به قسمتي از يك مقاله در اين خصوص توجه كنيد :

در اكتبر سال 2003، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سه محل نام ‌برده را مورد بازدید قرار داد، ولی هیچ نشانه‌ای از فعالیتی كه مستقیما با غنی‌سازی با نمونه‌های مواد هسته‌ای مرتبط باشد، نیافت.
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین خواستار دریافت اطلاعاتی درخصوص تلاش‌های مركز تحقیق فیزیك وابسته به وزارت دفاع ایران شده كه برای دستیابی به تجهیزات و مواد با كاربرد دوگانه ـ كه ممكن است در فعالیت‌های تبدیل و غنی‌سازی استفاده شوند ـ انجام می‌گیرند. در ژوئن 2004، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مقرهای سابق مركز مزبور را كه در لویزان ـ شیان قرار دارند و شورای مقاومت ملی ـ وابسته به مجاهدین خلق ـ در ماه می سال 2003، ادعا كرد، با تحقیقات و توسعه سلاح‌های بیولوژیك مرتبط بود، مورد بازدید قرار داد.

به هر حال وقتی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به محل یادشده رسیدند، متوجه شدند كه همه ساختمان‌ها به كلی از روی زمین محو شده‌اند و یك لایه از زمین در آن منطقه برداشته شده بود. بنا بر اطلاع ایران، مركز تحقیق فیزیك در سال‌های 1988 تا 1998، در مقر مزبور، تحقیق دفاع هسته‌ای انجام داده و پس از آن، نام این مركز به مركز مطالعه بیولوژیك تغییر یافت و به این ترتیب، مسئولیت تحقیق و توسعه بیولوژیك را بر عهده گرفته است. به هر حال مقامات ایرانی گفته‌اند كه پس از بروز اختلاف بین شهرداری تهران و وزارت دفاع درخصوص املاك و زمین‌های مقر مزبور، وزارت دفاع موافقت كرده بود كه این زمین‌ها را پس از تخریب كامل ساختمان‌های آن برای احداث یك پارك به شهرداری تهران بدهد. ایران انجام هرگونه فعالیت تحقیقی مرتبط با مواد هسته‌ای در مقر فوق را تكذیب كرد. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، نمونه‌برداری‌های گیاهی و خاكی را كه در مقر لویزان ـ شیان انجام شده بود تجزیه و تحلیل كرد، ولی هیچ نشانه‌ای از مواد هسته‌ای در آن نیافت. شورای مقاومت ملی ایران در نوامبر 2004 مدعی شد كه فعالیت‌های مركز تحقیق فیزیك به جایگاه جدیدی در منطقه لویزان در تهران منتقل شده و نام آن به «مركز آمادگی و فناوری دفاعی مدرن» تغییر یافته است.
اين دوست بنده الان در ايرا نيست نميدانم كي برميگردند اما به محض بازگشت سئوال شما را از ايشان ميپرسم
پايدار باشيد
namira آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از namira بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-28-2009, 09:14 AM   #27
aHad

aHad's Avatar

تشکرها: 9,162
در 1,847 پست 11,339 بار تشکر شده
Points: 29,707, Level: 99 Points: 29,707, Level: 99 Points: 29,707, Level: 99
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
احد عزیز من نمیدانم که آیا واقعا کار غیر کلاسیک سپاه چقدر در ایجاد وضع نامطلوب کشور نقش داشته و اگر شما تحلیلی که در این زمینه دارای بیشترین توضییح وکمترین ابهام داشته باشد را نشان دهید سپاسگزار خواهم بود اما یک چیز را میدانم و آن اینکه غرب خصوصا آمریکا برای رسیدن به اهداف خود نه تنها از هیچ کاری ولو بسیار غیر انسانی خودداری نخواهد کرد بلکه برای انجام آن اعمال همیشه بهانه را پیدا خواهدکرد و اصلا وجود یا عدم وجود کار کلاسیک یا غیر کلاسیک سپاه برای داشتن بهانه اهمیتی ندارد مثلا مصدق که کار اطلاعاتی غیر کلاسیک نکرد و آن سرنوشت را برایش رقم زدند و از این مثالها بسیار زیاد است از آلنده در شیلی گرفته تا لومومبا در کنگو و یا جنگ چندین ساله ویتنام !حالا بلافاصله گفته میشود آن غرب و آمریکای قدیم بود و حالا دیکر سربه راه شده و بقول عبید زاکانی :
"مژدگانی که گربه تائب شد ----عابد وزاهد ومسلمانا"
اما مگر همین 6 سال پیش نبود که در روز روشن مدرک جعل کردند و بدون مجوز شورای امنیت به عراق حمله کردند و گوششان بدهکار هیچ کس نبود ؟!صدام حقش بود درست !اما آیا آنها برای احقاق حق از صدام حمله کردند (صدامی که چندی قبلتر رامسفلد را در آغوش می کشید)؟!
خلاصه کلام آنکه بیشتر وابسته به این است که چقدر قوی باشی و چقدر ارزش داشته باشی !
اگر گنجی در زیر مار هم باشد آدم طماع دست از آن نخواهد شست مگر آنکه آن مار به واقع اژدها باشد که آنوقت از ترس جان کسی جرات نزدیک شدن ندارد و یا اساسا گنجی در کار نباشد !
ای صادق امان از دست تو!(آقا خودمونیش کردم به خاطر رابطه دوستانه من با صادق جان)
من با اسم بردن از کار کلاسیک یا غیر کلاسیک در نوشته حاجی میخواستم کلیت کار رو مطرح بکنم وگرنه چه فرقی میکند؟
من منکر کارهای آمریکا در منطقه و دیگر نقاط دنیا نمیشوم ولی این دلیل خوبی برای سپردن کشور به دست یک ارگان نظامی نیست.
یک ضرب المثل ترکی هست در این مورد که میگه:Gonshunun Ajighina chahde Oghlunun ???? chikhadde!!!(بخاطر دشمنی با همسایه پسر خوشو ناقص میکنه)
منظور من از وضعیت کشور،وضعیت سیاسی معیشتی و اجتماعی داخلی کشور است که البته نیم نگاهی هم به مساله روابط بین المللی ما دارد ولی همانطور که در توضیح مطلب آمده است بیشتر وضع داخلی مد نظر من بود.
به نظر من هرکس باید سرجای خود بنشیند،چون مثلا آمریکا ما را تهدید میکند پس بیایید کشور را دو دستی تقدیم یک ارگان نظامی با توان بسیار بالای اقتصادی که با تاروپود دولت هم درهم تنیده قرار بدهیم،نه هرگز این کار درستی نیست.
فرمایش فاطیما خانوم هم قابل توجهه!
قدیمی 09-28-2009, 10:30 AM   #28
jadid

تشکرها: 872
در 469 پست 2,035 بار تشکر شده
Points: 4,135, Level: 40 Points: 4,135, Level: 40 Points: 4,135, Level: 40
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط fatima.m نمایش پست ها
در مورد پایگاه دوم فکر کنم همه رو دست خوردن
چه امریکا و روسیه و کشورهای غربی.....
اگر این زمزمه هایی که در مورد دادن مهلت سه ماهه به ایران برای تعلیق فعالیت های اتمی وجود دارد در اجلاس 1+5 عملا به وقوع بپیوندد مشخص می گردد که ایران با اعلام این خبر ( سوای مسایل حاشیه ای ) طرف مقابل را کاملا در فکر فروبرده است که در مدت یاد شده بتواند میزان واقعی بودن انها را بررسی کند و به این ترتیب ایران به سه هدف رسیده است :
1- خرید زمان به مدت حداقل سه ماه
2- سردرگم کردن نیروهای اطلاعاتی طرف مقابل
3- تداوم فعالیت اتمی در محل نامشخص
ولی اگر اجلاس به ضرر ایران تمام شود یعنی طرف مقابل دست ایران را خوانده است !
jadid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از jadid بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-28-2009, 02:52 PM   #29
حبه انگور

حبه انگور's Avatar

تشکرها: 9,304
در 837 پست 4,651 بار تشکر شده
Points: 7,767, Level: 59 Points: 7,767, Level: 59 Points: 7,767, Level: 59
Activity: 24%
Activity: 24% Activity: 24% Activity: 24%

ببخشید که خارج از تاپیک مینویسم؛ در مورد ورود سپاه به اقتصاد
دوستان عزیز ارگانی که توان نظامی و اطلاعاتی بالا دارد و هیچ نهادی حق حسابرسی و بررسی صورتهای مالی آنها را ندارد اگر وارد اقتصاد بشود نتیجه جز فساد نیست.

لرزه نگاری دشت آزادگان به سپاه واگذار شده، این میدان نفتی با عراق مشترک است و عراق با چند حلقه چاه در حال برداشت کردن از آن است. این پروژه دو یا سه سال پیش باید شروع میشده که هنوز شروع نشده (این را از یکی از آشنایان صنعت نفت شنیدم) به نظر شما علت چیست؟
2 کاربر از حبه انگور بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-28-2009, 03:44 PM   #30
eximir

تشکرها: 572
در 395 پست 1,096 بار تشکر شده
Points: 12,153, Level: 72 Points: 12,153, Level: 72 Points: 12,153, Level: 72

نقل قول:
نوشته اصلی توسط حاجی جفرسون نمایش پست ها
...امروز رفته اید در عراق که همه را بینید که دلشان برای صدام تنگ شده است؟
امروز کسی اگر دوتا توپ 120 یا خمسه خمسه بیخ گوشش ترکیده باشد هوس آزادی از طریق نیروی نظامی را نمی کند. ... به قول مهندس شهیر جان وقتی یک کوهنورد برای فتح اورست 7 سال برنامه ریزی می کند چرا سیاستمداران نکنند؟ احمدی نژاد 8 سال آرام آرام برنامه ریزی کرد تا موفق شد. چطور ظرف سه ماه می توان انتظار داشت که فردی که بیست سال در بطن قدرت نبوده بتواند پیروز شود؟ واقعیت موضوعی است جدا ولی ایرانیان دوست دارند در راه اصول کشته شوند تا اینکه بر اساس اصول زندگی کنند. خود زنی سیاسی با اندیشمندی و شناخت دقیق شرایط بسیار متفاوت است.
حلالت باشه شیری که خوردی حاجی جان که دقیقاً حرف دل ما را زدی.اصولاً ملت ایران با برنامه ریزی و تحلیل علمی و مطالعه میانه ندارد.خوب این گونه مسایل هم زائیده همین نقایص است.نکته ای هم لازم است به فرمایشات شما اضافه کنم که اصولاً در عرصه فرهنگی و سیاسی ایران مرزی بین روشنفکری و سیاست مداری وجود ندارد.شاید بد نباشد شهیر با قلم شیوای خود به این مساله هم بپردازد.ارادتمند.
eximir آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از eximir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-28-2009, 06:32 PM   #31
عادل

تشکرها: 11,195
در 1,036 پست 4,910 بار تشکر شده
Points: 14,218, Level: 77 Points: 14,218, Level: 77 Points: 14,218, Level: 77

نقل قول:
شما فکر می کنید در امریکا نیروی نظامی در اقتصاد نیست؟ اشتباه می کنید. ارتش سوم امریکا کارش فقط عمران و آبادانی است و صد سال است این را انجام می دهد.اکثر بزرگترین پروژه های اقتصادی امریکا را ارتش امریکا انجام داده است. زمان شاه هم اکثر دولتی ها و قرار داد های اقتصادی در اختیار نظامیان بود و یا نیروهای مورد تایید بزرگ ارتشداران باید هر چیزی را از کارخانه خیامی تولید پیکان تا رب گوجه چین چین را تایید می کردند.
حاجي جان اگرچه با خيلي از بخشهاي نوشته هاي بالاي شما موافقم اما در مورد متن بالا ابهام زيادي برايم وجود دارد. اولا همانطور كه صادق خان درخواست نمودند لطفا اگر منبعي براي ارتش سوم آمريكا و نقش اون در پروژه هاي عمراني و آباداني داريد بفرماييد. البته حتما با ذكر تاريخ كه مشخص شود احيانا اين موارد مربوط به زمانهاي جنگ و شرايط خاص اون بوده يا در زمانهاي صلح هم چنين بوده است.
ثانيا اشاره كرديد كه در زمان شاه هم قرار داد های اقتصادی در اختیار نظامیان قرار داشت. آيا شما با اين رويه موافق بوديد و آنرا به صلاح اقتصاد كشور ميدانستيد و ميدانيد؟
ثالثا شما اشاره كرديد كه:
نقل قول:
من در بنیاد جانبازان بودم. دهه هفتاد بنیاد بر همه چیز سوار بود. امروز همان نیروی بنیاد در قالب سپاه است. در کل قضیه هیچ فرقی نمی کند.
خوب ميشود از افتخارات اين بنياد در فعاليتهاي اقتصادي اطلاعات بيشتري بدهيد و يا از برادر بزرگترش بنياد مستضعفان كه چه گلي به سر اقتصاد كشور زدند؟
عادل آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از عادل بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-29-2009, 09:27 AM   #32
alireza

تشکرها: 2,489
در 538 پست 2,937 بار تشکر شده
Points: 7,905, Level: 59 Points: 7,905, Level: 59 Points: 7,905, Level: 59

This is a must read

TEHRAN’S disclosure that it is building a second uranium enrichment plant near the holy city of Qum has derailed the Obama administration’s already faltering efforts to engage with Iran. The United States will now cling even more tightly to the futile hope that international pressure and domestic instability will induce major changes in Iranian decision-making.

http://www.nytimes.com/2009/09/29/op...=1&ref=opinion
alireza آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از alireza بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-29-2009, 09:36 AM   #33
jadid

تشکرها: 872
در 469 پست 2,035 بار تشکر شده
Points: 4,135, Level: 40 Points: 4,135, Level: 40 Points: 4,135, Level: 40

نقل قول:
نوشته اصلی توسط jadid نمایش پست ها
اگر این زمزمه هایی که در مورد دادن مهلت سه ماهه به ایران برای تعلیق فعالیت های اتمی وجود دارد در اجلاس 1+5 عملا به وقوع بپیوندد مشخص می گردد که ایران با اعلام این خبر ( سوای مسایل حاشیه ای ) طرف مقابل را کاملا در فکر فروبرده است که در مدت یاد شده بتواند میزان واقعی بودن انها را بررسی کند و به این ترتیب ایران به سه هدف رسیده است :
1- خرید زمان به مدت حداقل سه ماه
2- سردرگم کردن نیروهای اطلاعاتی طرف مقابل
3- تداوم فعالیت اتمی در محل نامشخص
ولی اگر اجلاس به ضرر ایران تمام شود یعنی طرف مقابل دست ایران را خوانده است !
توجه دوستان عزیز را به اخرین اظهار نظر وزیر دفاع امریکا در مصاحبه با شبکه cbs جلب می کنم : ما تصمیم گرفتیم تا زمان اتمام تحقیقات در مورد سایت جدید بحث گسترش تحریم علیه ایران را کنار بگذاریم !
jadid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از jadid بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-29-2009, 10:16 AM   #34
aHad

aHad's Avatar

تشکرها: 9,162
در 1,847 پست 11,339 بار تشکر شده
Points: 29,707, Level: 99 Points: 29,707, Level: 99 Points: 29,707, Level: 99
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط eximir نمایش پست ها
حلالت باشه شیری که خوردی حاجی جان که دقیقاً حرف دل ما را زدی.اصولاً ملت ایران با برنامه ریزی و تحلیل علمی و مطالعه میانه ندارد.خوب این گونه مسایل هم زائیده همین نقایص است.نکته ای هم لازم است به فرمایشات شما اضافه کنم که اصولاً در عرصه فرهنگی و سیاسی ایران مرزی بین روشنفکری و سیاست مداری وجود ندارد.شاید بد نباشد شهیر با قلم شیوای خود به این مساله هم بپردازد.ارادتمند.
eximir عزیز ممنون از شما ولی بخش ابتدایی نوشته حاجی عزیز که شما انتخاب کردید سیاه نمایی و پیچیده تر کردن بحث است.اولا من ندیده ام کسی در فوروم از راه حل نظامی دفاع بکند،در ثانی اوضاع عراق آنطور هم وخیم نیست.با اینکه در بعضی شهرها که دخالت کشورهای دیگر به وضوح دیده میشود،اوضاع چندان رضایت بخش نیست و حتی میشود گفت ناامید کننده است ولی عراق مناطق آرام بسیاری هم دارد که کسی در آنجا آرزومند بازگشت دیکتاتوری مانند صدام نیست.
قدیمی 10-03-2009, 12:25 AM   #35
mehdi

تشکرها: 2,860
در 1,969 پست 8,505 بار تشکر شده
Points: 20,416, Level: 90 Points: 20,416, Level: 90 Points: 20,416, Level: 90
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

با تشکر از شهیر عزیز،
جریان مذاکرات اخیر ایران و 5+1 نیز تاییدی بر این تحلیل است که سیستم های اطلاعاتی غرب شکست خورده اند، در حالی که 5 کشور(به جز چین) پیش از مذاکرات از افزایش تحریم ها علیه ایران سخن می گفتند، چرخش ناگهانی آنها نباید بی دلیل باشد. همین طور ذکر این نکته در توافقات انجام شده، که ایران توافق کرده است که در دو هفته آینده بازرسان آژانس از تاسیسات جدید بازرسی کنند، نشان می دهد که سازمان های اطلاعاتی غرب به شدت از ساختار(به طور مثال عمق و استحکام تاسیسات) و نیز آنچه درون تاسیسات می گذرد بی خبرند، زیرا اگر خبری از آن داشتند، لزومی نداشت که با این عجله درخواست بازرسی بدهند، درخواستی که طبق قوانین وظیفه ایران است و دیر یا زود انجام می شد.
من حتی فکر می کنم، لحن مثبت مذاکرات، به دلیل همین بی اطلاعی و تعلیقی است که غرب گرفتار آن شده است.
mehdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 10-03-2009, 02:10 AM   #36
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

تشکرها: 4,206
در 8,213 پست 26,853 بار تشکر شده
Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100

عادل گرامی

بنیاد کاملا قضیه اش متفاوت است.از سوسیس آرزومان تا نیرو و محرکه متعلق به بنیاد است.در بنیاد از بچه مذهبی تا ریش سه تیغه هم کار میکردند.بسیاری از کارخانه های موفق متعلق به بنیاد است.از هتل های مجموعه پارسیان تا شرکت نفت بهران که می بینید بسیار خوب عمل کرده اند.
بدون ضعف هم نیست.فرق بنیاد این بود که بنیاد اموال مصادره شده را مدیریت می کرد و سپاه هم در واقع امتیاز های اقتصادی را به نفع خود مصادره می کند. بنیاد از لاستیک دنا تا کارخانه یک و یک و از زمزم تا شرکت بهنوش را دارد که می بینید هنوز بهترین ها همین ها هستند. خوب یک سری کارخانه رها شده بعد از انقلاب که مالکینش فرار کرده اند به بهترین شکل اداره شدند و خوب بسیار سو استفاده های پر شمار که همیشه هست.ولی در زمان حاج محسن تا من یادم هست مهم ارتقاء کیفیت کارخانه ها بود ولی بدی این قضیه این بود که اکثریت مدیران میانی و بالایی به چاپیدن مشغول بودند و امروز که فروزنده آمده بدتر شده است..حسن این سو استفاده این بود که کار هم انجام می دادند. قبلا هم بنیاد در اختیار مهندس موسوی بود ولی آن موقع هیچ سو استفاده مالی وجود نداشت.
شهرک غرب تهران و تمامی مجموعه برجهایی که بعد از انقلاب ساخته شده اند متعلق به عمران تک لار وابسته به بنیاد است.

دلت برای اموال اقتصادی مصادره شده بنیاد هم نسوزد که زمان شاه هم عده ایی که آسمان به سرشان زر نبارید مالک آنها بودند .

عظیم ترین مجموعه غیر دولتی اقتصادی که به دولت کاری ندارد بنیاد است.ولی باز هم بنیاد ساختاری بهتر از سپاه می تواند داشته باشد.
کاری که سپاه انجام می دهد متفاوت است نه می توان تایید کرد به طور کامل و نه تکذیب. ولی نمی توان از این ساختار معیوب کل اقتصادی در کشور انتظار دیگری داشت.یعنی فعالیت اقتصادی سپاه ماحصل برنامه ریزی های اقتصادی سی سال گذشته است.اینکه امروز این قضیه نمایان شده بدلیل مسائل بعد از انتخابات است.

شرکت ایرانسل هم متعلق به سپاه است.اگر ایرانسل نبود که همراه اول همان قیمت یک میلیونی را داشت.

مدیریت نظامی فی نفسه بد نیست.در کشور های عقب افتاده نفتی هم کسی حساب پس نمی دهد که ما انتظار داشته باشیم.زمان شاه هم کل مجموعه استادیوم ازادی و اطراف اش را تیمسار حجت ساخت.

همه چیز در ایران عزیز من قاطی شدن دوغ و دوشاب است.عین فوتبالش و قس الهاذا.
من نقد عملکرد می کنم. بلد هستم یه ریز به آن و این فحش بدهم و خواننده جلب کنم.شما کلیت هر چیزی را نگاه کنید و نقاط ضعف و مثبتش را اندازه بگیرید و بنگرید در داخل یک زیر ساخت تاریخی و یک پکیج تحلیلی، چطور می توان به یک نتیجه کلی از کل برایند ها رسید.

فکر کنم اگر مهندس موسوی رییس جمهور شده بود انقدر به سپاه گیر نمی دادید..می دادید؟ کافی بود یک بار مهندس موسوی بگوید که سپاه از ماست و خلاصه شما امروز بیشتر از من از سپاه حمایت می کردید.

زمانی که قرارگاه خاتم الانبیا درست شد باید خیلی ها مراقب می بودند که نبودند.حالا هم از فوتبال تا گربه سرکوچه داخل سطل گنده های سیاه هم یا سبز است یا بنفش خال خال پشمی!

ایرانیان اصولا باید یا به همه چیز گیر بدهند یا غر بزنند که ابراز وجود کنند دست آخر چون فقط غر کردن آموخته اند چون کاری انجام نمی دهند و رشته همه چیز از سیاست تا اجتماع از دستشان در می رود در نهایت به فرایند بزرگ! خود زنی سیاسی می رسند.

هیچ گربه ایی محض رضای خدا موش نمی گیرد.ایران هم که گربه ایی به این گنده ایی است ،کی محض رضای خدای موش گرفته که امروز بار دومش باشد؟

کدام شرکت اقتصادی خصوصی یا دولتی کی محض رضای ملًت کار کرده اند که امروز باشد؟
زمانی در دولت خاتمی شرکت های اروپایی بودند که اقتصاد ایران را می چاپیدند و کسی جوابگو نبود و امروز هم وضعیت به گونه ایی دیگری است. کسی آن موقع پرسید که توتال و شل به کی حساب پس می دهند که امروز از سپاه توقع دارید؟

نه بابا--وضع خیلی خراب است.بی خیال.

در یک کشور جهان سومی نفتی با اقتصاد ضعیفی که هر روز بدتر میشود و در کل هیچ کس پاسخگو نیست نمی توان انتظار داشت که نهاد نظامی در اقتصاد نباشند حالا چه عملکرد خوب یا منفی و چه بپسندید و چه نپسندید.

والسلام-این بحث را اینجا ببندید.

مذاکرات ایران و اروپا به دور دوم رفت و ابراز امیدواری هایی شد و البرادعی هم باز هم به ایران می آید.ایران از تمامی گزینه ها سود خواهد برد.چه کوتاه بیاید و چه نیاید و چه تحریم بشود و چه نشود و چه حمله بشود و چه نشود برنده نهایی دولتمردان ایران و بازنده نهایی هم که معلوم است.
قدیمی 10-03-2009, 05:26 AM   #37
عادل

تشکرها: 11,195
در 1,036 پست 4,910 بار تشکر شده
Points: 14,218, Level: 77 Points: 14,218, Level: 77 Points: 14,218, Level: 77

حاجی جفرسون گرامی:
مطالب شما مثل همیشه خواندنی بود. ممنون. البته اینقدر مفصل و از همه جا نوشتید که برایم پیدا کردن جواب سوالهایم کمی سخت شد. اما:
- بنده اگرچه به فعالیتهای اقتصادی سپاه نقد دارم اما در نوشته قبلیم بقول شما گیری به این قضیه نداده بودم که فرمودید:
نقل قول:
فکر کنم اگر مهندس موسوی رییس جمهور شده بود انقدر به سپاه گیر نمی دادید..می دادید؟ کافی بود یک بار مهندس موسوی بگوید که سپاه از ماست و خلاصه شما امروز بیشتر از من از سپاه حمایت می کردید.
- در مورد سوال دیگرتان نیز من فکر نکرده بودم که اگر موسوی رییس جمهور شده بود و این جمله را میگفت من چی میگفتم. البته بعید میدانم مثل جمله بالای شما فکر میکردم. بهتر است سایر طرفداران ایشان نیز پاسخ سوال شما را بدهند. شما که نظرتان را فرمودید.
اما حاجی جان، تشکیل نهادهای نظیر جهادسازندگی و بنیاد مستضعفان در مقاطع خاص و بعلل شرایط اجتماعی و اقتصادی بعد از انقلاب توجیه داشت. بطور مثال با همه کم و کاستیهای جهاد، مجموعا در اوایل انقلاب بچه های خوبی آنجا جمع شدند و کار کردند. بعد از مدتی با توجه به تلاقی وظایف و ایجاد نهادهای موازی، جهاد با وزارت کشاورزی ادغام شد (و بخشی هم که به وزارت راه رفت). اما ادامه وضعیت برای بنیاد بشکل قبلی با هیچ منطقی جور در نمیاد. بنظر اطلاعات شما خیلی بیشتر از بنده است اما بنده نیز تاحدودی در جریان کارهای بنیاد بودم، هم از طریق کسانیکه آنحا کار میکردند و هم خصوصا در زمینه ساخت، تکمیل و تحویل ساختمانهایی نظیر آتی ساز که حتما شما بهتر از بنده میدانید. در ضمن بنده دلم برای اموال مصادره شده توسط بنیاد نسوخته است بلکه از این میسوزد که بنیادی که برای مستضعفان تشکیل شد اصولا کاری به مستضعفان ندارد و ماشاالله فقط برای عده ای خوب نوندونی شد.
- در مورد واگذاری واحدهای دولتی و صنایع بزرگ به سپاه و شرکتهای تابعه آن صرفا به این مطلب اکتفا میکنم که بعد از تجربهای مختلف در این 30 سال، اینگونه عملکردها که اهداف سیاسی نیز دارد منجر به تقویت بخش خصوصی واقعا خصوصی و افزایش بهره وری و کارایی این واحدها نمیشود. البته امیدوارم من اشتباه کنم و تا چند سال دیگر با مدیریت درست، شاهد بهره وری بیشتر و شکوفایی این شرکتهای واگذار شده باشیم.
- منظور جمله زیر شما و ارتباط آنرا با عرایض قبلی خودم متوجه نشدم!
نقل قول:
زمانی در دولت خاتمی شرکت های اروپایی بودند که اقتصاد ایران را می چاپیدند و کسی جوابگو نبود و امروز هم وضعیت به گونه ایی دیگری است. کسی آن موقع پرسید که توتال و شل به کی حساب پس می دهند که امروز از سپاه توقع دارید؟
- در انتها نیز با جمله زیر شما کاملا موافقم
نقل قول:
در یک کشور جهان سومی نفتی با اقتصاد ضعیفی که هر روز بدتر میشود و در کل هیچ کس پاسخگو نیست نمی توان انتظار داشت که نهاد نظامی در اقتصاد نباشند حالا چه عملکرد خوب یا منفی و چه بپسندید و چه نپسندید.
مجددا ممنون و عرض معذرت از شهاب گرامی بایت منحرف شدن تاپیک
عادل آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 10-03-2009, 06:14 AM   #38
Complain

Complain's Avatar

تشکرها: 1,380
در 420 پست 1,732 بار تشکر شده
Points: 5,562, Level: 48 Points: 5,562, Level: 48 Points: 5,562, Level: 48
Activity: 2%
Activity: 2% Activity: 2% Activity: 2%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط aHad-Urmia نمایش پست ها
eximir عزیز ممنون از شما ولی بخش ابتدایی نوشته حاجی عزیز که شما انتخاب کردید سیاه نمایی و پیچیده تر کردن بحث است.اولا من ندیده ام کسی در فوروم از راه حل نظامی دفاع بکند،در ثانی اوضاع عراق آنطور هم وخیم نیست.با اینکه در بعضی شهرها که دخالت کشورهای دیگر به وضوح دیده میشود،اوضاع چندان رضایت بخش نیست و حتی میشود گفت ناامید کننده است ولی عراق مناطق آرام بسیاری هم دارد که کسی در آنجا آرزومند بازگشت دیکتاتوری مانند صدام نیست.
احد جان آقایان چون همیشه اخبار 20:30 و...رو پیگیرن اطلاعات دقیقی از وضع عراق دارن،من که نمی تونم فرمایشات شما و کسانی رو که سال 82 تو خود عراق دیدم که می گفتن زمان صدام بعضی معلم ها سیگار می فروختن، یا تغییر ارزش پول و...خیلی چیزهای دیگه رو باور کنم!مطمینا نمیشه پذیرفت بوش بخاطرنجات عراقی ها به عراق حمله کرد ولی بهتر شدن اوضاع عراقی ها رو اونای که ارتباط واطلاعات دارن نمی تونن منکر بشن!
اینم بگم اگر به احتمال ضعیف امریکا به ایران حمله کنه جنگش با جنگ ایران وعراق خیلی متفاوته!تکنولوژی نظامی کاملا متفاوته!مثلا در مورد عراق جنگ تمیزی بود وفقط جاهای رو که باید می زدن زدن،خیلی از نیروها رو خریدن خیلی از مراکزاستراتژیک رو از کار انداختن...شاید به جرات بشه گفت تلافات مردم عادی ناچیز بود!
یه مورد دیگه اگر امریکا به منابع ایران دست پیدا کنه (بعد از جنگ احتمالی)اقلا با استفاده از تکنولوژی بالا که درحال حاضر ازش محروم هستیم جلوی حروم شدن منابعمون رو می گیره!شما اگه یه سر به عسلویه یا ماهشهروآبادان و..بزنید می بینید که چطور گاز رو دارن تو فلرهاشون می سوزونن!یا می بینید که چطور می رن کارخانه های از رده خارج یا تعطیل شده به علت آلودگی رو از بعضی کشورها می خرن ومیارن اینجا نصب می کنن!نمونش پتروشیمی غدیر واقع در منطقه ویژه ماهشهریا طرح تولید PVC واقع در پتروشیمی آبادان!....
قدیمی 10-03-2009, 04:41 PM   #39
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100

عادل جان ادامه مطلب را خصوصی عرض می کنم که هم انحراف از بحث نشود و هم اصلا قابل انتشار در اینجا نیست-بگذریم

Complain جان- شما بفرماید این یعنی چه که حمله نظامی و اشغال کشور جلوی هدر رفت منابع ایران رو می گیره؟.من تعجب می کنم و خیلی بابت این طرز برداشت متاسفم.یعنی الان منابع ملًی عراق رفته است جیب خود عراقی ها!! آخی چه آمریکای جهانخوار دلسوزی.!! بخاطر ضعف مدیران داخلی خواهشمندم دل به لااقل امریکا نبندید . شما زمان پدر بزرگتان را در ابادان فراموش حتمی نکردید که شرکت های انگلیسی منابع ایران را در فندک ها نمی سوزانند ولی می چاپیدند. فرق آمریکا می دانید چیه؟ توی فندک توی هوا نمی سوزونه-لوازم دست دوم هم نمیاره.اصولا نمی گذارد هدر برود-بله-ولی می رود جیب خودش. اصولا چقدر امریکا در ایران سرباز پیاده دارد و همچین با لذت از جنگ احتمالی و اشغال و تکنولوزی بالا و این چیز ها خلاصه فرش قرمز پهن می کنند که نوری زاده هم کف خواهد کرد. تبریک.من برای واژه جنگ تمیز در مورد عراق هم حیرت زده شدم-یک میلیون کشته خیلی تمیزه-آره؟ لابد اینجا جنگش هپلی میشه و دو میلیون کشته داره- وای بر این جنبش سبز مشکوک که هوادارانش اینطور عاشق حمله نظامی امریکا هستند.
قدیمی 10-03-2009, 06:18 PM   #40
sibmoz

sibmoz's Avatar

تشکرها: 167
در 308 پست 523 بار تشکر شده
Points: 3,379, Level: 36 Points: 3,379, Level: 36 Points: 3,379, Level: 36

حاجی جان شما رو عوض کردند!!!
نگو این حرف ها را میایی در جریده سیب موز ها و سالی یک بار هم کسی دکمه تشکر برایت نمیزند ها

نقل قول:
از عربستان مزاحم تلفنی دارم، دلتون بسوزه
فکر کنم فهمیدن به الحوثی کمک میکنم
دانشمند فروم رفته ما هم در تعطیلاتیم. باز هم دلتون بسوزه
sibmoz آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 10-03-2009, 07:19 PM   #41
ertava

ertava's Avatar

تشکرها: 1,045
در 505 پست 1,808 بار تشکر شده
Points: 6,493, Level: 52 Points: 6,493, Level: 52 Points: 6,493, Level: 52

دوستان عزیز
ما با یکی از شرکتهای وابسته به انرزی اتمی به نام "ش" کار می کنیم رییس شرکت میگفت خبر تاسیسات قم رو من از رادیو شنیدم.کسی که خودش بعضی از قطعات سانترفیوزها رو تامین میکنه.
ertava آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 10-03-2009, 10:25 PM   #42
Complain

Complain's Avatar

نقل قول:
عادل جان ادامه مطلب را خصوصی عرض می کنم که هم انحراف از بحث نشود و هم اصلا قابل انتشار در اینجا نیست-بگذریم

Complain جان- شما بفرماید این یعنی چه که حمله نظامی و اشغال کشور جلوی هدر رفت منابع ایران رو می گیره؟.من تعجب می کنم و خیلی بابت این طرز برداشت متاسفم.یعنی الان منابع ملًی عراق رفته است جیب خود عراقی ها!! آخی چه آمریکای جهانخوار دلسوزی.!! بخاطر ضعف مدیران داخلی خواهشمندم دل به لااقل امریکا نبندید . شما زمان پدر بزرگتان را در ابادان فراموش حتمی نکردید که شرکت های انگلیسی منابع ایران را در فندک ها نمی سوزانند ولی می چاپیدند. فرق آمریکا می دانید چیه؟ توی فندک توی هوا نمی سوزونه-لوازم دست دوم هم نمیاره.اصولا نمی گذارد هدر برود-بله-ولی می رود جیب خودش. اصولا چقدر امریکا در ایران سرباز پیاده دارد و همچین با لذت از جنگ احتمالی و اشغال و تکنولوزی بالا و این چیز ها خلاصه فرش قرمز پهن می کنند که نوری زاده هم کف خواهد کرد. تبریک.من برای واژه جنگ تمیز در مورد عراق هم حیرت زده شدم-یک میلیون کشته خیلی تمیزه-آره؟ لابد اینجا جنگش هپلی میشه و دو میلیون کشته داره- وای بر این جنبش سبز مشکوک که هوادارانش اینطور عاشق حمله نظامی امریکا هستند.
حاجی جان تعجب می کنم می برید،می دوزید،می شکافید،عزیز من خودم جنگ لمس کردم(هرچند بچه بودم)واز جنگ خوشم نمیادومی دونم جنگ با فیلم جنگی خیلی متفاوته!من فرش قرمزبرای کسی پهن نمی کنم سبز وآبی وقرمز هم نیستم!اگرم به موسوی رای دادم درمخالفت با دکتر بوده!
من نگفتم امریکایها دلشون برای عراقی ها یا ما سوخته که شما اینطور تعجب کنید!ولی اقلا برای کره زمین بهتره اونا می خورن یه چیزیم به این ملت زیرخط فقر میدن!حکایت این نظام شده:نه خود خوری نه کس دهی گنده کنی به سگ هم ندهی!...
بهر حال هرچیز خوبی قیمتی داره!من نمی دونم آمار یک میلیون رو از کنال چند شنیدید؟ولی اگرم همچین آماری باشه از اول جنگ تا حالاست وشما می دونید مقدار زیادی از این آمار مربوط به حوادث تروریستیه!که دوستان ما هم بنا به دلایلی درش نقش دارن!ضمنا 1میلیون نفرکشته برای رهای از کسی همچون صدام ارزشش رو داره!حاجی جان اینم بگم همیشه شناخت دشمن خارجی ازدشمن داخلی راحتتره اونم در مورد ملت دانشمندی مثل ما!امریکا داره از عراق خارج میشه!تا کی می خواد بمونه؟اگرم بگید نظامشون دست نشانده هست بازم نمی تونید بگید از صدام که احتمالا شما هم معتقدید تحت حمایت ونفوذ غرب بوده قابل مقایسه نیست!
یه چیزدیگه هم بگم!ثابت شده دشمن دانا به از دوست نادان است!
راستی من نگفتم گاز رو تو فندک می سوزونن!گاز رو تو فلر(همین مشعل های بلندی که متاسفانه نماد صنعت نفت ماست)می سوزونن!شما می دونید گازی که از سه تا لوله "72 به هوا می ره و حدود 50 متر ارتفاع شعله اشه یعنی چی؟من یه سفر رفته بودم امارات منطقه جبل علی که منطقه صنعتیشه یه دونه فلر روشن نداشتن!حلا ژاپن وامریکا واروپا...بماند!شما پالایشگاه آبادان رو ببین،پتروشیمی ایران ژاپن رو ببین...
از دوستان معذرت می خوام که خارج ازموضوع صحبت کردم!
قدیمی 10-04-2009, 12:37 AM   #43
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

ببخشید.complain جان شما جوری گفتی که من فکر کردم جدی است.پس شوخی بود.گفتم بچه آبادان و این حرفها. حالا منظور من همان فندک گنده است.شما بگو فلر! بگذارید بسوزد که اگر نسوزد توی جیب حماس و ونزوئلا می رود.
محمد صادق جان-خط مقدم حماس و... از روز اول اصلا نمکدان را نگه نداشته که امروز نگه دارد.این ها در رثای صدام عزای عمومی اعلام می کردند.این اشتباه سیاستمداران ایران در سی سال گذشته بوده که فکر کرده اند دوستانشان آنها هستند و نه مردم ایران!! خوب ماشالله هویت ملًی وقتی فقط در هسته ایی و حماس خلاصه میشود بیش از حرجی نیست.
قدیمی 10-04-2009, 12:44 AM   #44
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

ببخشید.complain جان شما جوری گفتی که من فکر کردم جدی است.پس شوخی بود.گفتم بچه آبادان و این حرفها. حالا منظور من همان فندک گنده است.شما بگو فلر! بگذارید بسوزد که اگر نسوزد توی جیب حماس و ونزوئلا می رود.
محمد صادق جان-خط مقدم حماس و... از روز اول اصلا نمکدان را نگه نداشته که امروز نگه دارد.این ها در رثای صدام عزای عمومی اعلام می کردند.این اشتباه سیاستمداران ایران در سی سال گذشته بوده که فکر کرده اند دوستانشان آنها هستند و نه مردم ایران!! خوب ماشالله هویت ملًی وقتی فقط در هسته ایی و حماس خلاصه میشود بیش از حرجی نیست.
قدیمی 10-04-2009, 01:17 AM   #45
پرسشگر

تشکرها: 11,371
در 2,423 پست 17,076 بار تشکر شده
Points: 26,336, Level: 96 Points: 26,336, Level: 96 Points: 26,336, Level: 96
Activity: 10%
Activity: 10% Activity: 10% Activity: 10%

محمد صادق عزیز
شما حق داری انزجارت را از سیاست های خارجی جمهوری اسلامی و همچنین اعراب اعلام کنی اما توهین به یک نژاد به هیچ وجه من الوجوه گزینه ای شایسته از یک فرد فرهیخته ای مثل شما نیست.
پرسشگر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-04-2009, 01:51 AM   #46
مرتضی

تشکرها: 15,484
در 2,080 پست 10,717 بار تشکر شده
Points: 23,622, Level: 94 Points: 23,622, Level: 94 Points: 23,622, Level: 94

لطفا
با تشکر.
مرتضی آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از مرتضی بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-04-2009, 03:21 AM   #47
Complain

Complain's Avatar

نقل قول:
نوشته اصلی توسط پرسشگر نمایش پست ها
محمد صادق عزیز
شما حق داری انزجارت را از سیاست های خارجی جمهوری اسلامی و همچنین اعراب اعلام کنی اما توهین به یک نژاد به هیچ وجه من الوجود گزینه ای شایسته از یک فرد فرهیخته ای مثل شما نیست.
متاسفانه خود پرستی وخودبزرگ بینی وخود برترانگاری ونژادپرستی از ویژگیهای ماست!که البته یکی از عوامل بدبختیمونم هست!همین که همیشه فکر می کنیم بهترینیم وبی عیب ونقص باعث میشه هیچ وقت دنبال رفع عیوب فرهنگی واجتماعی و... نباشیم!
محمد صادق عزیز این رو کلی میگم و منظورم شما نیستید!
قدیمی 10-04-2009, 03:53 AM   #48
Complain

Complain's Avatar

نقل قول:

بگذارید بسوزد که اگر نسوزد توی جیب حماس و ونزوئلا می رود.
شما ببخشید حاجی جان!
تو دنیا دارن میگن گوشت کمتر بخورید که مثلا تولید یه گاو اینقدر برای محیط زیست مشکل ایجاد میکنه!اینجا زمانی که دکتر می خواست بیاد چندتا طرح دوره های قبلش رو که هنوز تمام نشده افتتاح کنه برای اینکه نشون بدن راه افتاده Fule Gas (گازی پالایش شده که بعنوان سوخت استفاده میشه)رو می فرستادن تو فلر بسوزه!
می گفتن شاه منابع کشور رو می داد به بیگانگان و برای آیندگان هیچی نمی موند!حالا دوستانمون همین گاز رو تبدیل به دود می کنن و تو هوا برای آیندگان ذخیره می کنن!این روش ذخیره سازی هم کاملا بومیه و هیچ جای دنیا انجام نمیشه!
جالبه سال 83 ورودی پتروشیمی جم(واقع در عسلویه) تابلوی بزرگی زده بودن بزرگترین مجموعه فلر در دنیا!که بعدها برداشتن!
بازم معذرت می خوام که خارج از موضوع حرف زدم
قدیمی 10-04-2009, 02:25 PM   #49
محمد صادق

محمد صادق's Avatar

تشکرها: 1,267
در 1,025 پست 3,409 بار تشکر شده
Points: 20,417, Level: 90 Points: 20,417, Level: 90 Points: 20,417, Level: 90
Activity: 20%
Activity: 20% Activity: 20% Activity: 20%

احتمال زیادی وجود دارد که ایران و غرب به یک مصالحه بر سر فروش اورانیوم غنی شده بالا به ایران دست یابند.

البته این حرکت ایران را من یک حرکت تاکتیکی ارزیابی می کنم. وقتی ایران توانایی غنی کردن تا 5% را داشته باشد رساندن این درصد به مقادیر بالا هم امکان پذیر است. پس چه بهتر که اورانیوم با درصد غنای بالاتری در اختیار داشته باشد.
۴-آرامش و خیر و برکت و پر آبی در ایران و مناطق دیگر موج می زند.
۵-تنها در روشنایی است که صلح و رشد و توسعه متوازن و پایدار به دست می آید.
۶-کشور واحد جهانی در زمین به فرمان سرچشمه مقدس نور و به مرکزیت ایران به زودی تشکیل میشود.
۷-خیر پیروز است و نور همچنان جاری است.
محمد صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از محمد صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 10-09-2009, 05:20 PM   #50
aghajan

aghajan's Avatar

تشکرها: 5,549
در 219 پست 792 بار تشکر شده
Points: 9,589, Level: 65 Points: 9,589, Level: 65 Points: 9,589, Level: 65

آمریکا: از تأسیسات قم خبر داشتیم

مدیر سازمان سیا می‌گوید که ایالات متحده از سه سال پیش از وجود تأسیسات غنی‌سازی در قم باخبر بوده‌است.
لئون پانِتا، مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا این مطلب را در مصاحبه‌ای با هفته‌نامه آمریکایی تایم بیان داشته‌است.
آقای پانتا در این مصاحبه گفت که وی در ماه ژانویه و در زمان تغییر دولت در کاخ سفید از وجود این تأسیسات باخبر شد.
وی در این باره گفت: «این مسئله به عنوان چیزی مطرح شد که هیچ‌کس از آن باخبر نیست، به عنوان یک تأسیسات مخفی.»
مدیر سیا افزود:
«این تأسیسات درون یک کوه ساخته شده‌بود و این امر برای ما سؤال‌برانگیز بود. پس از آن چند ماه را صرف به دست آوردن اطلاعات بهتر درباره اوضاع آن تأسیسات کردیم و عملیاتی مخفی در آن منطقه انجام دادیم.»

نمایی ماهواره‌ای از تأسیسات قم، ۲۵ سپتامبر ۲۰۰۹
بنا بر این خبر، زمانی که ایران تجهیزات پدافند ضدهوایی به منطقه آورد توجه سازمان‌های اطلاعاتی غرب به منطقه قم جلب شد.
به گفته آقای پانتا وی در حال آماده کردن گزارشی درباره این تأسیسات بوده‌است تا در صورتی که دولت اوباما خواستار اعلام آن به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شود این گزارش آماده باشد. به گفته وی، سازمان‌های اطلاعاتی بریتانیا،‌ فرانسه و اسرائیل در تهیه این گزارش همکاری کرده‌اند.
بنا بر این خبر «باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا قصد داشت در صورتی که در مذاکرات هسته‌ای با ایران پیشرفتی حس نشود، وجود این تأسیسات مخفی را در ماه سپتامبر در یک سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل افشا کند.»
«باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا قصد داشت در صورتی که در مذاکرات هسته‌ای با ایران پیشرفتی حس نشود، وجود این تأسیسات مخفی را در ماه سپتامبر در یک سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل افشا کند»
تاسیسات دوم غنی‌سازی اورانیوم ایران در ۱۰۰ کیلومتری جنوب تهران و نزدیک شهر قم واقع شده‌است که بنا بر اعلام مقام‌های جمهوری اسلامی، بازرسان آژانس ۲۵ اکتبر از آن بازدید خواهند کرد.
مقامات ایرانی تنها چند روز پیش از سخنرانی آقای اوباما در سازمان ملل متحد وجود تأسیسات قم را به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر دادند.
آمریکا و برخی کشور‌های غربی، ایران را به «پنهان‌کاری» در ساخت این مرکز غنی‌سازی متهم کرده‌اند، اما تهران گفته‌است که ۱۸ ماه پیش از موعد مقرر، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را از وجود آن مطلع کرده است.
با آن‌که بیشتر مقام‌های ایالات متحده از آنچه «همکاری» ایران در جریان مذاکرات تازه ژنو می‌نامند، ابراز رضایت کرده‌اند و این گفتگوها را «آغازی سازنده» دانسته‌اند اما مقام‌های آمریکایی برای چندمین بار در هفته‌های اخیر است، ایران را به افزایش تحریم‌ها تهدید کردند.
http://radiozamaneh.biz/news/2009/10/post_10758.html
aghajan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از aghajan بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
پاسخ

برجسب ها
اختصاصی فوروم, بحث داغ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع