آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار بحث هفته > موضوعات مورد بحث

پاسخ
    نمایش ها: 1731 - پاسخ ها: 40  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-23-2020, 08:11 AM   #26
alisosho

alisosho's Avatar

تشکرها: 18,698
در 10,515 پست 33,369 بار تشکر شده
Points: 151,509, Level: 100 Points: 151,509, Level: 100 Points: 151,509, Level: 100
Activity: 100%
Activity: 100% Activity: 100% Activity: 100%
پیش فرض پاسخ : 🔴 دعوت عدالت‌خواهان از همه نامزدها برای امضای یک مرامنامه مشترک

نقل قول:
نوشته اصلی توسط habibam نمایش پست ها
������مسئولیت ظلم و بی عدالتی مدیران و مسئولان حکومتی بر گردن حاکم است

شهید ثانی از فقهای نامدار شیعه:
✅عدالت بر حاکم واجب است و باید در میان مردم به عدالت سلوک کند و مراقبانی برای فرمانداران و مسئولان در سراسر سرزمین تحت حکومتش بگمارد تا ایشان نیز ظلم به زیردستان نکنند و اعمال نامشروع (خلاف عدالت) انجام ندهند تا دیگر مردمان نیز با یکدیگر به عدالت رفتار کنند .اگر در سرزمین تحت حکومت حاکم ، ظالمی ظلمی کند یا قوی، ستم به ضعیف کند حق تعالی روز قیامت از حاکم بازخواست خواهد کرد و مثقال ذره را حسابکشی خواهد کرد
اگر حفظ حکومتی دینی که معصوم حاکمش نیست جز اوجب واجبات باشد و حکم آتش به اختیار میدهند ، در این صورت مسئلتون ... حکم چیست؟
قدیمی 02-23-2020, 11:28 AM   #27
رضا

تشکرها: 3,440
در 960 پست 2,907 بار تشکر شده
Points: 13,943, Level: 76 Points: 13,943, Level: 76 Points: 13,943, Level: 76
Activity: 40%
Activity: 40% Activity: 40% Activity: 40%

نقل از صادق:
نقل قول:
من مشکلم با نحوه برخورد با آمریکا و سیاستهای آمریکا است . در باره مسائل داخلی که حرف خاصی ندارم جز همین حرفهایی که بارها گفته شده و خودم هم چندین مطلب در باره آنها فرستاده ام .
ج ا با شعار آزادی و استقلال آمد. امروز بیش از چهل سال گذشته . و این است وضع مملکت و مردم. چرا ما از این شعارها فاصله گرفتیم؟ بخاطر ضعفهایی . یکی از شعارها هم مبارزه با امپریالیسم خصوصا امریکا بود. دستاورد این چهل سال مبارزه پرهزینه ( نه فقط مالی. فدا کردن سلامت نظام اقتصادی با کش ندادن های رسیدگی به مفسدان یکی دیگر از هزینه هاست . برخوردهای سرکوبگرانه با اپوزیسیون و مردم یکی دیگر از هزینه های غیر قابل برگشت اجتماعی است) با امریکا چه بوده؟ آمریکا میخواست که جریان نفت ارزان از این منطقه در جریان باشد، که الان ج ا برای فروش نفتش دارد بهر دری میزند و چیزی نمانده گدایی کند. امریکا میخواست همین پول نفت مایه رشد و توسعه منطقه نشود و همیشه وابسته به آنان باشند، که اینهم عملی شده و به انحا مختلف همان پول نفت پرداختی به کشورهای منطقه به کشورهای غربی و روسیه و چین برگشته. بنابراین در این زمینه هم سیاست مبارزه با امریکا مانند شعارهای آزادی و استقلالش شکست خورده . از شما یکبار پرسیدم دستاورد چهل ساله این مبارزه ضد امپریالیستی را در یک جمعبندی بگویید. که طفره رفتید.
با این اوصاف چرا شما فکر میکنید که ج ا با این مشخصات امروزی میتواند این مبارزه با امریکا را پیش ببرد؟
با شرایط فساد آمیز کنونی چرا نباید فکر کرد که این مبارزه نیز چماقی مانند دین و روسری و امثالهم برای بسیج بخشهای پایینی مردم و سرکوب معترضان و در قدرت ماندن نیست؟
چرا فکر نمیکنید که اگر شرایط سخت شود مانند سال سی و دو این افراد تن به سازش به امریکا نخواهند داد؟
میبخشید که سوالها تکراری است. ممنون میشوم ارشاد فرمایید.
رضا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از رضا بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 02-23-2020, 12:35 PM   #28
alisosho

alisosho's Avatar

Points: 151,509, Level: 100 Points: 151,509, Level: 100 Points: 151,509, Level: 100

سالها پیش در زمان سید محمد خاتمی ، ماهاتیر محمد به ایران آمد ...
مجری از او میپرسد : حال کە آمریکا دشمن مشترک همه ؛مسلمانان است. چرا شما مثل ایران با آمریکا مبارزه نمی کنید؟
ماهاتیر محمد در پاسخ گفت: بله! درست می فرمایید! آمریکا مانند یک گاو شیرده خشمگین است. منتها ما در مالزی پستان های او را چسبیدەایم و شما در ایران شاخ او را!
در مصاحبه ای دیگر ایشان به نکاتی اشاره کردند که خواندنش هائز اهمیت است :
«وقتی مالزی به استقلال رسید ما با صنایع و کارخانجاتی روبرو بودیم که دانش نگهداری و مدیریت آنها را نداشتیم زیرا سالها مستعمره انگلستان بودیم، عده‌ای درصدد ملی کردن این صنایع بر آمدند و در سطح ملی و فرهنگی نیز مالایی‌ها درصدد جایگزین نمودن زبان مالایی برآمدند، ما به این نتیجه رسیدیم که خارج نمودن صنایع از دست خارجی‌ها ظلم در حق کشور است چرا که با این روش ما صنعت را به دست خود نابود خواهیم ساخت چرا که تخصص لازم را نداریم. همچنین زبان انگلیسی زبان علم و ارتباط دنیاست، پس تصمیم گرفتیم زبان رسمی دانشگاهها را انگلیسی قرار دهیم و فرزندانمان را مجبور به یادگیری این زبان کنیم، البته فرهنگ ملی مالزی نیز برای ما اهمیت داشت. در حوزه صنایع با توافق با کشورهای غربی، مقرر کردیم که آنها بمانند و مدیریت کنند و سهم خود را داشته باشند ولی طی یک بازه چند ساله مدیرانی مالزیایی تربیت کنند تا آنها جانشین مدیران غربی گردند.»
"كشاورزي و صنايع معدني نمي توانند به تنهايي اشتغالزا باشد، لذا دنبال توسعه صنعتي رفتيم، ما دانش لازم را نداشتيم، براي صنعتي شدن قبول كرديم خارجيها بيايند و دانش را بياورند، هدف ما ايجاد اشتغال بود. ....كشورهاي تازه استقلال يافته مي‌خواستند از شر خارجيان راحت شوند و شركتها را ملي نمايند، اما مالزي برعكس عمل كرد. ما اجازه داديم كه شركتهاي خارجي بيايند و كارهايي را انجام دهند كه ما توان انجام آن را نداشتيم و تكنولوژي بياورند"
«ما به جای استراتژی جایگزینی واردات، استراتژی توسعه صادرات را پی گرفتیم و اجازه دادیم خارجی‌ها با تکنولوژی خود، کشور ما را صنعتی کنند. در حالی که اگر خودمان می‌خواستیم هر یک از این تکنولوژی‌ها را بسازیم، 30 تا 40 سال طول می‌کشید.»
«گرچه صدقه گیرندگان ممکن است خشنود شوند اما این روش دوام نداشته و از ایجاد ثروت بازخواهد ماند. به نظر من بهترین کار سرمایه گذاری در صنعت است که ثروت و مهارت خلق می کند.»
قدیمی 02-24-2020, 02:16 AM   #29
habibam

habibam's Avatar

تشکرها: 158
در 39 پست 65 بار تشکر شده
Points: 1,179, Level: 18 Points: 1,179, Level: 18 Points: 1,179, Level: 18
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط alisosho نمایش پست ها
اگر حفظ حکومتی دینی که معصوم حاکمش نیست جز اوجب واجبات باشد و حکم آتش به اختیار میدهند ، در این صورت مسئلتون ... حکم چیست؟
با سلام
ببخشید درست متوجه سوال نمیشوم. این جمله نوع حکومت را معین نمیکند. در هرنوع حکومتی حاکم مسول است که ظلمی نشود. چه دینی چه غیر دینی چه معصوم چه غیر معصوم . ظلم در حکومت مدعی دین بمراتب گناهی سنگین تر است. کناه پذیرنده ظلم از ظالم کمتر نیست. همانطور که در قیامت عذر پذیرنده ظلم پذیرفته نیست. بنظر من یکی از درسهای مهم عاشورا همین نرفتن زیربار زور و ظلم است پذیرفتن ظلم بیعت با ظالم است. باور بفر مایید این زندگی اینقدر ارزش ندارد که بخاطرش کرامت و انسانیت و عدل انصاف خودمان را فدا کنیم. قدرت عجیب مفسده ای دارد و پنهان است. خدا رو شکر که ما سرور و مولای هیچکس در این عالم نیستیم . حتی فرزندانم. فقط بشرو نذیرا. وقتی نگاه میکنم چقدر تفاوت در نحوه زندگی وبرخورد علمای دینی قبل و بعد از بقدرت رسیدن و عالم و ایت الله شدن میبینم. یه روزی در کلبه شان بروی همه باز بود حالا کاخ و پیشخدمت و کاردار و محافظ و وووووو. تازه وقت هم نمیدن باید از شاگردشان وقت بگیری. امان و صد امان یارب مباد انکه گدا معتبر شود.
habibam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از habibam بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 02-24-2020, 07:45 AM   #30
صادق

تشکرها: 5,657
در 2,390 پست 10,508 بار تشکر شده
Points: 26,940, Level: 97 Points: 26,940, Level: 97 Points: 26,940, Level: 97
Activity: 50%
Activity: 50% Activity: 50% Activity: 50%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط رضا نمایش پست ها
نقل از صادق:

ج ا با شعار آزادی و استقلال آمد. امروز بیش از چهل سال گذشته . و این است وضع مملکت و مردم. چرا ما از این شعارها فاصله گرفتیم؟ بخاطر ضعفهایی . یکی از شعارها هم مبارزه با امپریالیسم خصوصا امریکا بود. دستاورد این چهل سال مبارزه پرهزینه ( نه فقط مالی. فدا کردن سلامت نظام اقتصادی با کش ندادن های رسیدگی به مفسدان یکی دیگر از هزینه هاست . برخوردهای سرکوبگرانه با اپوزیسیون و مردم یکی دیگر از هزینه های غیر قابل برگشت اجتماعی است) با امریکا چه بوده؟ آمریکا میخواست که جریان نفت ارزان از این منطقه در جریان باشد، که الان ج ا برای فروش نفتش دارد بهر دری میزند و چیزی نمانده گدایی کند. امریکا میخواست همین پول نفت مایه رشد و توسعه منطقه نشود و همیشه وابسته به آنان باشند، که اینهم عملی شده و به انحا مختلف همان پول نفت پرداختی به کشورهای منطقه به کشورهای غربی و روسیه و چین برگشته. بنابراین در این زمینه هم سیاست مبارزه با امریکا مانند شعارهای آزادی و استقلالش شکست خورده . از شما یکبار پرسیدم دستاورد چهل ساله این مبارزه ضد امپریالیستی را در یک جمعبندی بگویید. که طفره رفتید.
با این اوصاف چرا شما فکر میکنید که ج ا با این مشخصات امروزی میتواند این مبارزه با امریکا را پیش ببرد؟
با شرایط فساد آمیز کنونی چرا نباید فکر کرد که این مبارزه نیز چماقی مانند دین و روسری و امثالهم برای بسیج بخشهای پایینی مردم و سرکوب معترضان و در قدرت ماندن نیست؟
چرا فکر نمیکنید که اگر شرایط سخت شود مانند سال سی و دو این افراد تن به سازش به امریکا نخواهند داد؟
میبخشید که سوالها تکراری است. ممنون میشوم ارشاد فرمایید.
سعی میکنم خلاصه و منظم بگویم .
1- تقریبا هیچوقت از پاسخ به سئوالی طفره نمیروم چون برخلاف برخی از گفتن کلمه "نمیدانم " یا "نمیتوانم " ابایی ندارم !
در مورد سئوال شما پیرامون دستاورد چهل ساله مبارزه با آمریکا هم به صراحت گفتم "نمیتوانم " توضیح بدهم چون تخصص و اطلاعات لازم را ندارم .و حتی مثال زدم مشابه درخواست شما در آمریکا توسط دو استاد علوم سیاسی و در موضوعی مثل تاثیر اسراییل در سیاست خارجی آمریکا در چند دهه گذشته انجام شده ! یعنی این درخواست در حد اساتید علوم سیاسی و گذاشتن چند سال وقت و آنهم در تیم مثلا دو نفره است !
البته کسانی که صرفا میخواهند حرفی بزنند که زده باشند و در هر کاری با قطعیت نظر میدهند کم نیستند اما من از آن افراد نیستم .
2- آنطور که از پست شما برداشت میشود "هدف اصلی حکومت ایران مبارزه با آمریکا نیست " .
هدف اصلی این حکومت مثل هر حکومت دیگری حفظ خودش است . این حکومت با آمریکا مبارزه میکند چون از طرف آمریکا مرتبا تهدید شده و تحت فشار است ..سکوت نسبی حکومت در برابر ظلمهایی که به مسلمانان چچن یا ایغور یا میانمار میشود نشان میدهد که این حکومت در عمل واقعا عملگرا است .
قبلا توضیحاتی در اینباره در این سرنگار دادم .آیا واقعا رابطه با آمریکا شرط لازم است .؟!!
3- سعی کنیم حتی الامکان از زدن مثالهای تاریخی که معلوم نیست در آن اشتراک برداشت داشته باشیم خودداری کنیم چون خودش محل اختلاف و حاشیه روی به موضوع میشود . مثلا عدم حمایت آیت الله کاشانی از دکتر مصدق را من ناشی از جنگ روانی انگلستان میبینم که اعمالی ضد دین را بعنوان حزب توده انجام میداد و حزب توده هم متوجه خسارت آن نبود و از آن کارها برائت نمیکرد یا روحانیت درخواستهایی (به جا یا نابجا ) از دکتر مصدق داشت که دکتر مصدق قبول نمیکرد . میبیند که مثال آوردن از 1332 موجب حاشیه روی میشود .
4- اما یک جمله شما شایسته توجه ویژه است که در کادر جداگانه به آن میپردازم .
نقل قول:
حتما همینطور است ! مسلما میشود از هر کاری سوءاستفاده کرد و یکی از راههای سوء استفاده از نیازهای امنیتی جامعه همین توجیه فساد و سرکوب معترضان است .
اما اینجا نقش من و شما بعنوان کسانی که علاقه ای به دانستن و بررسی مسائل سیاسی دارند اهمیت پیدا میکند .
این ما هستیم که باید سعی کنیم حتی به اندازه تایپ چند سطر هم شده نگذاریم چنین سوء استفاده ای انجام شود و متوجه باشیم که همین سوءاستفاده از طرف آمریکا و اذناب آمریکا هم در حال انجام است .
بعبارت دیگر ضمن توجه فسادهای داخلی که به نظر من اصلی ترین عامل مشکلات امروز است با دقت در خواسته های قلدرمابانه آمریکا اجازه ندهیم نه مفسدین داخلی فشار های آمریکا را توجیه گر سوء تدبیر و فساد خود قرار دهند و نه وابستگان فکری یا عملی به آمریکا با چماق قرار دادن مشکلات داخلی به گونه ای راه حل را تسلیم شدن به زیاده خواهی ها و زورگوییهای آمریکا تبلیغ کنند که خود میتواند موجب ایجاد مصائب بیشتری شود .
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 02-24-2020, 08:19 PM   #31
رضا

نقل از صادق:
نقل قول:
در مورد سئوال شما پیرامون دستاورد چهل ساله مبارزه با آمریکا هم به صراحت گفتم "نمیتوانم " توضیح بدهم چون تخصص و اطلاعات لازم را ندارم
شما بعد از چهل سال میگویید نمیتوانید توضیح بدهید این مبارزات چهل ساله چه نتیجه ای داشته اما
نقل قول:
بعبارت دیگر ضمن توجه فسادهای داخلی که به نظر من اصلی ترین عامل مشکلات امروز است با دقت در خواسته های قلدرمابانه آمریکا اجازه ندهیم نه مفسدین داخلی فشار های آمریکا را توجیه گر سوء تدبیر و فساد خود قرار دهند و نه وابستگان فکری یا عملی به آمریکا با چماق قرار دادن مشکلات داخلی به گونه ای راه حل را تسلیم شدن به زیاده خواهی ها و زورگوییهای آمریکا تبلیغ کنند که خود میتواند موجب ایجاد مصائب بیشتری شود .
چه تضمینی وجود دارد که بعد از چهل سال دیگر باز بگویید که نمیتوانید توضیحی در مورد هشتاد سال گذشته داشته باشید؟
قدیمی 02-25-2020, 01:26 AM   #32
habibam

habibam's Avatar

تشکرها: 158
در 39 پست 65 بار تشکر شده
Points: 1,179, Level: 18 Points: 1,179, Level: 18 Points: 1,179, Level: 18
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

حتی به اندازه تایپ چند سطر هم شده نگذاریم چنین سوء استفاده ای انجام شود
والا صادق جان بیشتر از چند خط هم نوشته شده وبیشتر از بشیر و نذیر هم عمل شده و مانند اقای میعاد صالحی ریس سابق صندوق بازنشستگی هم سعی کرده که منجر به کنار گذاشتن ایشان شد. ولی تاثیر چندانی نذاشته ضمن اینکه سو مدیریت هم کم تر از فساد مالی تاثیر مخرب نداره. من نمیدونم چه کار دیگه ای میشه کرد . در ضمن جهت اطلاع شما عرض کنم من امریکا و رژیم صهیونیستی را جنایتکار و عامل اغلب مصیبتهای جهان میپندارم و ایستادگی در مقابل انها را حمایت میکنم اما نظرم بر این است که شما نمیتوانید شیطان را براه راست هدایت کنید ولی میتوانید خودتان را با تقوا و پرهیز کاری مصون کنید. بعبارت دیگر باید وضع داخل را درست کرد. و بر این عققیده هستم که مشگل کمبود دلیل اعتراض نیست بلکه نابرابری اسیب اجتماعی زده. شاید اشتباه کنم ولی شما رو انسان متدینی میبینم لذا از شما میپرسم ایا در مورد صلح حدیبیه اطلاعی دارید؟ ایا میشود مرگ بر این و ان را متوقف کنیم و مذاکره کنیم و زیر بار زور هم نرویم؟ من نظرات شما رو در مورد امریکا و روش ایران در مقابله مطالعه میکنم و واقعا بسیار نزدیک بهم هستیم ولی گاهی این سوال برام پیش میاد که چرا مکه بدون خونریزی فتح شد انهم با یکی از سرسخت ترین قبایل مکه وشخص ابو سفیان. البته اول وضع داخل خودشان را درست کردند بعد رفتن سراغ مکه. ناگفته نماند که اصحاب پیغمبر اکرم هم واقعا درست کردار بودند نه مانند اصحاب بیت و نماینده ولی فقیه و اقازادها و مشاوران و ووو.
صمیمانه ارزو میکنم که وضع ایران درست شود و اسلام واقعی پیروز شود. امین
habibam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از habibam بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 02-25-2020, 07:22 AM   #33
صادق

نقل قول:
نقل از صادق:

شما بعد از چهل سال میگویید نمیتوانید توضیح بدهید این مبارزات چهل ساله چه نتیجه ای داشته
توجه داشته باشید که نتوانستن من دلیل نبود نیست . پرسش از دستاورد 40 ساله جمهوری اسلامی یا مبارزه با آمریکا نیازمند گذاشتن وقت و داشتن تخصص است وگرنه مطلب در اینباره زیاد نوشته شده .چه از طرف موافقین حکومت یا مخالفین حکومت و هر کدام هم نیازمند بررسی جزء به جزء است .

نقل قول:
اما

چه تضمینی وجود دارد که بعد از چهل سال دیگر باز بگویید که نمیتوانید توضیحی در مورد هشتاد سال گذشته داشته باشید؟
80 سال که هیچ حتی اگر 800 سال هم بگذرد و کسی بخواهد پاسخی همراه با احساس مسئولیت بدهد نیازمند داشتن تخصص و اطلاعات در این زمینه و گذاشتن وقت است .
شما وقتی میخواهید استحکام یک ساختمان را بررسی کنید مجبورید که مهندس عمران باشید و برای مهندس عمران بودن هم مجبورید ریاضی بخوانید و تازه بعد از مهندس عمران شدن باید برای بررسی استحکام ساختمان وقت بگذارید و گذشت زمان حتی به میزان 800 سال تغییری در این شروط نمیدهد البته مگر در طی 800 سال ابزار بررسی جداگانه ای اختراع شده باشد مثلا یک ربات !
2 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 02-25-2020, 07:37 AM   #34
صادق

نقل قول:
نوشته اصلی توسط habibam نمایش پست ها
حتی به اندازه تایپ چند سطر هم شده نگذاریم چنین سوء استفاده ای انجام شود
والا صادق جان بیشتر از چند خط هم نوشته شده وبیشتر از بشیر و نذیر هم عمل شده و مانند اقای میعاد صالحی ریس سابق صندوق بازنشستگی هم سعی کرده که منجر به کنار گذاشتن ایشان شد. ولی تاثیر چندانی نذاشته ضمن اینکه سو مدیریت هم کم تر از فساد مالی تاثیر مخرب نداره. من نمیدونم چه کار دیگه ای میشه کرد . در ضمن جهت اطلاع شما عرض کنم من امریکا و رژیم صهیونیستی را جنایتکار و عامل اغلب مصیبتهای جهان میپندارم و ایستادگی در مقابل انها را حمایت میکنم اما نظرم بر این است که شما نمیتوانید شیطان را براه راست هدایت کنید ولی میتوانید خودتان را با تقوا و پرهیز کاری مصون کنید. بعبارت دیگر باید وضع داخل را درست کرد. و بر این عققیده هستم که مشگل کمبود دلیل اعتراض نیست بلکه نابرابری اسیب اجتماعی زده. شاید اشتباه کنم ولی شما رو انسان متدینی میبینم لذا از شما میپرسم ایا در مورد صلح حدیبیه اطلاعی دارید؟ ایا میشود مرگ بر این و ان را متوقف کنیم و مذاکره کنیم و زیر بار زور هم نرویم؟ من نظرات شما رو در مورد امریکا و روش ایران در مقابله مطالعه میکنم و واقعا بسیار نزدیک بهم هستیم ولی گاهی این سوال برام پیش میاد که چرا مکه بدون خونریزی فتح شد انهم با یکی از سرسخت ترین قبایل مکه وشخص ابو سفیان. البته اول وضع داخل خودشان را درست کردند بعد رفتن سراغ مکه. ناگفته نماند که اصحاب پیغمبر اکرم هم واقعا درست کردار بودند نه مانند اصحاب بیت و نماینده ولی فقیه و اقازادها و مشاوران و ووو.
صمیمانه ارزو میکنم که وضع ایران درست شود و اسلام واقعی پیروز شود. امین
هر کسی براساس توانایی اش مکلف است . من در همین حد توانایی دارم و مسلما کسی که ریاست دستگاه قضا یا رهبری کشور را قبول میکند تکلیف بیشتری دارد .
صلح حدیبیه را خوانده ام و خصوصا آن ماده ای که" اگر کسی از کفار به مسلمانان پناه میبرد باید به کفار بازگردانده میشد اما اگر از مسلمانان به کفار پناه میبرد بازگردانده نمیشد " برایم جالب بود .اما موقعیت فعلی را چندان به شرایط صلح حدیبیه شبیه نمیدانم و اگر بخواهیم شبیه سازی کنیم (که البته شخصا با آن موافق نیستم) باید گفت بیشتر شبیه جنگ احزاب است !
در مورد آمریکا به نظرم اشکال عمده دوستان آنستکه شروط آمریکا را جدی نگرفته اند .
خلع سلاح ایران یک خواسته جدی آمریکا است که پیوسته در چند دهه اخیر و حداقل از زمان کلینتون مکتوب شده و سئوال اصلی بعد از خلع سلاح آنستکه اگر همچنان آمریکا بدعهدی کرد و دست به تحریک و تقویت جریانات تجزیه طلب زد ! چه دفاعی از سوی ایران امکان پذیر است ؟!
توجه کنید که همین الان در لیبی ترکیه روسیه امارات اردن دخالت دارند و عملا یک دولت در لیبی وجود ندارد . سازمان ملل شورای ملی انتقالی لیبی را بعنوان دولت به رسمیت میشناسد و ژنرال حفتر در حال جنگ باشورای ملی انتقالی با ترامپ بصورت تلفنی و مستقیما گفتگو میکند ! آیا واقعا ایجاد چنین وضعی برای ایران و بدنبال تسلیم به خواسته های آمریکا را غیر محتمل میدانید ؟!
من بلد نیستم اینجا کلیپ بگذارم وگرنه یک کلیپ یک دقیقه ای است از مصاحبه امیر عبداللهیان با داریوش سجادی که خواسته های آمریکا در مذاکرات را بطور خلاصه میگوید !
3 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 02-25-2020, 07:44 AM   #35
رضا

نقل از صادق:
نقل قول:
شما وقتی میخواهید استحکام یک ساختمان را بررسی کنید مجبورید که مهندس عمران باشید
این نیاز به تخصص فقط وقتی است که نتایج و سابقه مبارزه ضد امپریالیستی قرار است توضیح داده شود یا زمان رهنمود دادن و ایراد گرفتن ، انگ زدن و منحرف دانستن دیگران هم لازم است؟
قدیمی 02-25-2020, 09:02 AM   #36
صادق

نقل قول:
نقل از صادق:

این نیاز به تخصص فقط وقتی است که نتایج و سابقه مبارزه ضد امپریالیستی قرار است توضیح داده شود یا زمان رهنمود دادن و ایراد گرفتن ، انگ زدن و منحرف دانستن دیگران هم لازم است؟
این تخصص در هر حالتی مطابق با ادعا لارم است .
من اگر ادعای ریاضی دانی کردم باید نشان دهم که ریاضی بلد هستم و این با پاسخ به سوالات و ابهامات ممکن میشود .
توجه داشته باشید که حداقل اینجا یا کلا در فضای مجازی کسی نمیتواند دیگری را مجبور به رفتاری کند و هرکسی خودش تصمیم میگیرد . من یا هر فرد دیگری اگر رهنمودی داد و توانست از عهده پرسشها و ابهامات ناشی از رهنمود برآید ؛ آن رهنمود ارزش پیدا میکند.
اینجا یک خطی تبلیغ میشد که تنش زدایی با آمریکا موجب بهبودی اوضاع کشور میشود . این خط تبلیغی دو ابهام دارد. اول - برای تنش زدایی حداکثر امتیازی که میتوان داد چیست ؟ به عبارتی حدیقف آمریکا کجاست ؟ و دوم - قدرت دفاعی ما بعد از تسلیم شدن به شرایط آمریکا و احتمال بدقولی و آشوب طلبی آمریکا چیست ؟!
این دو ابهام یا سئوال را باید جواب داد .
ضمنا بسیار ممنون خواهم بود اگر یکی دو مورد از انگ زدن های من را نشان دهید تا متوجه شده و ضمن عذرخواهی دیگر تکرار نکنم .
ارسال شده توسط تلفن همراه
این کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 02-25-2020, 11:30 AM   #37
namira

namira's Avatar

تشکرها: 23,442
در 4,567 پست 26,646 بار تشکر شده
Points: 65,411, Level: 100 Points: 65,411, Level: 100 Points: 65,411, Level: 100
Activity: 60%
Activity: 60% Activity: 60% Activity: 60%

نقل قول:
نقل از نامیرا:

دوباره قسمتی را که مربوط به زدن هواپیما بود گوش کردم، سخنی از محاکمه نبود. میگفت وقتی عده ای ناراحت ریخته اند و میگویند مقصر را همین الان وسط خیابان دار بزنیم. اما نباید تسلیم شد. اگر اینکار را بکنیم نفر بعدی دستش میلرزد در موقع حساس کارش را انجام بدهد. البته نقل به معنی. و هم مصاحبه کننده و هم خودش برخورد سپاه را تایید کردند که آن برخورد را هم دیدیم. شما این رفتار را توضیح به مردم میدانید؟ جستجویی در حقیقت و وقایع به مردم تحویل داده شد؟ این برخورد با برخوردی که در مسئله شهادت دانشمندان هسته شد چه فرقی دارد؟ برخوردی که در موقع تدفین جانباختگان هواپیما شد که حتی نزدیکان متوفی را اجازه حضور نمیدادند صحیح بود؟

شنیدم که نظرشان بر این بود که ایشان را فاسد میدانست.
سخني از محاكمه بود آقا رضا ولي انگار شما قصدي براي شنيدن آن نداريد

همانطور كه قبلا عرض شد شما چون بر اساس ذهنيت خودتان از قبل تصميمات را گرفته ايد ده بار هم گوش كنيد چيزي را ميشنويد كه دوست داريد بشنويد و مابقي را نميشنويد

شايد هم با ما شوخي تان گرفته

حالا براي اينكه از اشتباه در بيايد در همان فايل در دقيقه 35:02 را بشنويد ، ميگويد كار اشتباهه ، مقصرينش همه بايد محاكمه شوند
بنابر اين تحليلتان هم چون بر همين اساس و ديتاي غلط هست اشتباه است ، قضاوتتان هم ايضا ..
namira آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 02-25-2020, 01:51 PM   #38
alisosho

alisosho's Avatar

پرویز فتاح و دیگر هیچ
قدیمی 02-26-2020, 10:01 AM   #39
رضا

نقل از نامیرا
نقل قول:
سخني از محاكمه بود آقا رضا ولي انگار شما قصدي براي شنيدن آن نداريد
ممنون میشوم بگویی دقیقه چندم. آنرا جوریده بودم، ولی متاسفانه ندیدم.
قدیمی 02-26-2020, 10:07 AM   #40
رضا

نقل از صادق:
نقل قول:
من اگر ادعای ریاضی دانی کردم باید نشان دهم که ریاضی بلد هستم و این با پاسخ به سوالات و ابهامات ممکن میشود .
حالا اگر کسی یا کسانی مردم را نادان فرض کرده و خود را آقای آنها دانسته و اگر کسی حرف دیگری داشت او را زندان و شکنجه کنند یا بکشند و تخصصی هم در امور محوله نداشته باشند چه باید کرد؟ اگر همینطور هم اوضاع را خرابتر کنند و تقصیر را گردن شاه و امریکا و ضد انقلاب و ... بیاندازند چه باید کرد؟
شما مثال از مهندس ساختمان زدی من مثال از دکتر میزنم. اگر دکتری که ادعایش آسمان را به زمین می آورد و خود را جانشین خدا میداند هر بیماری را بجای علاج بدتر کرد، شما مبارزه با امپریالیسم را هم به او میسپاری؟
قدیمی 02-26-2020, 11:31 PM   #41
صادق

نقل قول:
نقل از صادق:

حالا اگر کسی یا کسانی مردم را نادان فرض کرده و خود را آقای آنها دانسته و اگر کسی حرف دیگری داشت او را زندان و شکنجه کنند یا بکشند و تخصصی هم در امور محوله نداشته باشند چه باید کرد؟ اگر همینطور هم اوضاع را خرابتر کنند و تقصیر را گردن شاه و امریکا و ضد انقلاب و ... بیاندازند چه باید کرد؟
شما مثال از مهندس ساختمان زدی من مثال از دکتر میزنم. اگر دکتری که ادعایش آسمان را به زمین می آورد و خود را جانشین خدا میداند هر بیماری را بجای علاج بدتر کرد، شما مبارزه با امپریالیسم را هم به او میسپاری؟
در پاسخ به این سئوالات بطور خلاصه هر کاری صلاح میدانید انجام دهید فقط قبل از انجام آن خوب فکر کنید و عوارض آن کار و راههای دفع آن عوارض احتمالی را بسنجید .
در موقعیت فعلی که برخی تسلیم به آمریکا را صریحا یا تلویحا توصیه میکنند فقط باید برای آن عارضه احتمالی بدقولی و آشوب طلبی چاره ای بیاندیشند همانطور که من از قبل برای توصیه به مقاومت شرط توانایی تامین دارو و غذا برای تمام مردم بدون توجه به وضع اقتصادی آنها را گذاشته ام و صریحا میگویم اگر حکومت نتواند این ها را تامین کند عواقبی بهتر از عواقب تسلیم برایش پیش نمی آید .
و یک عارضه حتمی هم در صورت تسلیم به آمریکا وجود دارد .این دیگر احتمالی نیست بلکه حتمی است و آن دخالت آمریکا در امور داخلی ایران خواهد بود .از نمونه های فاش شده آخرین دخالتها مثلا کسب موافقت آمریکا با ولیعهدی بن سلمان در عربستان سعودی یا تعیین ریاست جمهوری افغانستان در دور قبلی ریاست جمهوری اشرف غنی یا دستور آمریکا در تعویض یک مقام بلندپایه اوکراینی است .
خلاصه از آمریکایی که موبایل شخصی مرکل را شنود میکند انتظار احترام به استقلال ایران اصلا نداشته باشید .
در پایان توجه داشته باشید که هدف اصلی حکومت مبارزه با آمریکا یا امپریالیسم نیست بلکه حفظ موجودیت خود است .
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 05:10 PM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.