آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار سینما > سینمای جهان

پاسخ
    نمایش ها: 24301 - پاسخ ها: 8  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-25-2012, 12:10 PM   #1
گارد جاویدان

گارد جاویدان's Avatar

تشکرها: 10,125
در 1,415 پست 8,168 بار تشکر شده
Points: 26,022, Level: 96 Points: 26,022, Level: 96 Points: 26,022, Level: 96
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض تصویر نشان داده شده از حضرت علی(ع) در سریال عمر + عکس

نمایش چهره‌ی صحابه‌ی پیامبر در سریال عمر باعث شد که بسیاری از علمایی اهل سنت فتوا به تحریم تولید و نمایش و تماشای این سریال بدهند.

تصاویر مندرج در خبر از بازیگری است که نقش حضرت علی(ع) را در این سریال بازی می‌کند و گفته می‌شود که بر اساس تمثال‌های شیعیان از امام علی(ع) انتخاب و گریم شده است.

گفتنی است سریال عمر توسط دست‌اندرکاران عرب و ایرانی توسط شبکه ام‌بی‌سی تهیه شده و در حال پخش است.
-------------
منبع: سینما تجربی
..............................

به گزارش تریبون مستضعفین، نمایش چهره‌ی صحابه‌ی پیامبر در سریال «عمر» باعث شد که بسیاری از علمایی اهل سنت فتوا به تحریم تولید و نمایش و تماشای این سریال بدهند.

تصاویر زیر از بازیگری است که نقش حضرت علی(ع) را در این سریال بازی می‌کند و گفته می‌شود که بر اساس تمثال‌های شیعیان از امام علی(ع) انتخاب و گریم شده است.

گفتنی است سریال «عمر» توسط دست‌اندرکاران عرب و ایرانی توسط شبکه ام‌بی‌سی تهیه شده و در حال پخش است.
یا رب ازادی رسان پیر غم دوران شدم.
گارد جاویدان آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر از گارد جاویدان بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-25-2012, 01:12 PM   #2
رستم

رستم's Avatar

تشکرها: 2,402
در 1,045 پست 3,553 بار تشکر شده
Points: 7,221, Level: 56 Points: 7,221, Level: 56 Points: 7,221, Level: 56
پیش فرض پاسخ : تصویر نشان داده شده از حضرت علی(ع) در سریال عمر + عکس

نمایش چهره هیچ انسانی(حتی پیامبران) جرم و کفر نیست , فقط خداست که نقش و نمادی ندارد . اگر به دروغ اعمال نکرده را به کسی نسبت دهیم آن ممنوع و جرم است .
پیامبران از لحاظ فیزیکی و جسمی همانند دیگر انواع بشرند , این صداقت و امانتداری آنهاست که مسئولیت انتقال وحی را بر دوش آنها گذاشته است.
رستم آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از رستم بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-25-2012, 01:17 PM   #3
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

تشکرها: 4,206
در 8,212 پست 26,845 بار تشکر شده
Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100

تصویر بدی نیست و چهره مناسبی و روحانی برای آن انتخاب شده است عین تمثالهای است که در کودکی در مساجد از حضرت علی می کشیدند و ما می دیدیم اما اساس ترسیم شکل افراد در فقه اسلام برای همه معصومین اشتباه است و قابل پذیرش نیست .از طرفی برخی دانشمندان بازیگر ایرانی برای پول بدون آنکه بدانند چه می کنند در این سریال تشریف داشتند.
قدیمی 08-25-2012, 01:22 PM   #4
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100

رستم پهلوان عزیز: اینکه پیامبر (ص) را صرفا یک بشر معمولی معرفی کنیم، مانند این است که از ترکیب "لا اله الا الله" فقط بخش اول را اخذ کنیم و بگوییم هیچ خدایی وجود ندارد و استثنای بعدی را نبینیم.

آنجا که قرآن پیامبر (ص) را بشری معمولی معرفی می کند، در پی آن مطلبی ذکر می کند که رمز تفاوت های پیامبر (ص) با دیگران را نشان می دهد و ندیدن آن، کفر به قرآن و خدا است:
«قُلْ إِنَّما أَنَا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ یُوحى‏ إِلَیَّ[کهف/110] بگو: من فقط بشرى هستم مثل شما (امتیازم این است كه) به من وحى مى ‏شود.»

از همین امتیاز است که پیامبر (ص) دارای علم غیب نیز می باشد، چرا که علم غیب در اختیار خداست و با وحی پیامبران را از غیب بهره مند می کند:
«عالِمُ الْغَیْبِ فَلا یُظْهِرُ عَلى‏ غَیْبِهِ أَحَداً * إِلاَّ مَنِ ارْتَضى‏ مِنْ رَسُولٍ[جن/26-27] داناى غیب اوست و هیچ كس را بر اسرار غیبش آگاه نمى ‏سازد مگر رسولانى كه آنان را برگزیده.»

و از همین امتیاز است که سخنان رسول (ص) هیچ انحراف و اعوجاجی ندارد، و دارای عصمت است. چون همه آن وحی است:
«وَ ما یَنْطِقُ عَنِ الْهَوى‏ * إِنْ هُوَ إِلاَّ وَحْیٌ یُوحى‏[نجم/3-4] و هرگز از روى هواى نفس سخن نمى‏ گوید آنچه مى ‏گوید چیزى جز وحى كه بر او نازل شده نیست!»

و به همین دلیل است که ما باید بی چون و چرا از دستورات رسول اکرم (ص) اطاعت کنیم و هر دستور رسول (ص) را دستور خدا بدانیم:
«مَنْ یُطِعِ الرَّسُولَ فَقَدْ أَطاعَ اللَّهَ[نساء/80] كسى كه از پیامبر اطاعت كند، خدا را اطاعت كرده.»

پیامبر (ص) را باید بشری عادی دید، تا الگو و اسوه ای برای ما باشد و بدانیم که هر راهی او رفته، ما نیز می توانیم برویم:
«لَقَدْ كانَ لَكُمْ فی‏ رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ[احزاب/21] سلّماً براى شما در زندگى رسول خدا سرمشق نیكویى بود.»

و از سویی نیز تصور نکنیم که او باید کارهای خارق العاده انجام دهد و غذا خوردن و بازار رفتن او برایمان عجیب باشد:
«وَ قالُوا ما لِهذَا الرَّسُولِ یَأْكُلُ الطَّعامَ وَ یَمْشی‏ فِی الْأَسْواقِ[فرقان/7] و گفتند: چرا این پیامبر غذا مى‏ خورد و در بازارها راه مى ‏رود؟»

چنین رسولی را باید اطاعت کرد و از سنت جاهلانه پیشینیان دوری کرد تا دچار حال اسف بار نشویم:
«یا حَسْرَةً عَلَى الْعِبادِ ما یَأْتیهِمْ مِنْ رَسُولٍ إِلاَّ كانُوا بِهِ یَسْتَهْزِؤُنَ[یس/30] افسوس بر این بندگان كه هیچ پیامبرى براى هدایت آنان نیامد مگر اینكه او را استهزا مى ‏كردند!»

به هر حال رسول چون در طول خدا قرار دارد، یعنی تبعیت از او، همان تبعیت از خدای متعال است، شانی عالی دارد و صاحب ولایت می باشد:
«إِنَّما وَلِیُّكُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذینَ آمَنُوا الَّذینَ یُقیمُونَ الصَّلاةَ وَ یُؤْتُونَ الزَّكاةَ وَ هُمْ راكِعُونَ[مائده/55] سرپرست و ولىّ شما، تنها خداست و پیامبر او و آنها كه ایمان آورده ‏اند همانها كه نماز را برپا مى ‏دارند، و در حال ركوع، زكات مى ‏دهند.»

اما کسانی که رسول را در عرض خدا قرار می دهد، و انتظاراتی خلاف خواسته خدا، از او دارند، با نهیب الهی و اعتراض رسول مواجه می شوند که رسول هر چه دارد، از ارتباطش با خدا دارد و بدون این ارتباط صاحب هیچ شانی نیست:

«قُلْ لا أَقُولُ لَكُمْ عِنْدی خَزائِنُ اللَّهِ وَ لا أَعْلَمُ الْغَیْبَ وَ لا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّی مَلَكٌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلاَّ ما یُوحى‏ إِلَیَّ[انعام/50] بگو: من نمى ‏گویم خزاین خدا نزد من است و من، (جز آنچه خدا به من بیاموزد،) از غیب آگاه نیستم! و به شما نمى ‏گویم من فرشته ‏ام تنها از آنچه به من وحى مى ‏شود پیروى مى‏ كنم
قدیمی 08-25-2012, 01:31 PM   #5
Photon

تشکرها: 962
در 434 پست 2,069 بار تشکر شده
Points: 8,609, Level: 62 Points: 8,609, Level: 62 Points: 8,609, Level: 62
Activity: 60%
Activity: 60% Activity: 60% Activity: 60%

به دوستان پیشنهاد می کنم زیاد وارد مسایل دینی و مذهبی نشود.
......
این سریال زیر نظر شیخ قرضاوی و ولید یوسف به کارگردانی حاتم علی تهیه شده است.
دوستانی که علاقه دارند، می توانند سریال را با زیرنویس انگلیسی از طریق لینک های زیر تماشا کنند:
http://www.youtube.com/playlist?list...D&feature=plcp

http://shahid.mbc.net/media/program/...B9%D9%85%D8%B1
Photon آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از Photon بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-25-2012, 06:54 PM   #6
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

هنرمندان ايراني‌ در سريال ضدشيعي! رضا رويگري: مطمئنم كه نمي‌دانستند مضمون سريال چيست

محبوبه شعاعي: با پخش سريال رمضاني «الفاروق العمر» از شبكه اماراتي‌ ام بي‌سي(MBC) موجي از واكنش‌هاي منفي در ميان مسلمانان به راه افتاد. حتي اين سريال صداي شيخ الازهر را در آورد، تا جايي كه «احمد الطیب»، شیخ الازهر در گفت‌وگو با رسانه‌ها خبر داد كه هيچ مجوزي از طرف الازهر براي اين سريال صادر نشده. بعد از اظهارنظرهاي فراوان در مورد محتواي سريال و تفاوت‌هاي ساختاري فاحش با اعتقادات شيعيان، نكته مهم ديگر همكاري دو نفر ا ز هنرمندان ايراني با اين سريال است. «عبدالله اسكندري» كه گريمور برجسته ايراني است و «محمود اردلان» طراح جنگ. هر دوي اين افراد جزو عوامل سريال مختار نامه هم بودند. اين قضيه واكنش تند «محمود فلاح»، تهيه كننده مختار نامه را هم به همراه داشت. «داريوش ارجمند» بازيگر نقش مالك اشتر در سريال ماندگار امام علي(ع) نيز در تازه‌ترين گفته‌هايش در مصاحبه با فارس با انتقاد شديد از حضور اين دو نفر گفته: « پول همیشه هست اما آن شرافت آسمانی چیزی نیست که به این سادگی‌ها به دست بیاید و این حقیقتی بود که همه آن را می‌فهمند.» اما رضا رويگري بازيگر نقش كيان در مختار نامه، در مصاحبه با «تهران‌امروز» اظهار داشت كه به احتمال زياد اين دو نفر يا داستان را نمي‌دانستند يا مضمون برعكس به آنها گفته شده: «محال است كسي شيعه باشد و كار در اين سريال را قبول كند. اين دو نفر كساني هستند كه در ايران و با اعتقادات همين مردم بزرگ شده‌اند. قطعا اگر مضمون سريال را مي‌دانستند اصلا با آن همكاري نمي‌كردند.»

«رويگري» معتقد است نمي‌شود با جايگاه حضرت علي (ع) چنين كاري كرد و اگر دانسته اين كار را كرده‌اند كارشان بسيار اشتباه بوده: « حضرت علي (ع) براي ما جايگاه ويژه‌اي دارد. اگر من بودم به شخصه در آن بازي نمي‌كردم. هر چقدر كه مي‌خواهند پول بدهند باز هم فرقي نمي‌كند. اگر اين افراد هم با علم به مضمون سريال با آن همكاري مي‌كنند كارشان خيلي اشتباه است.» ولي بسياري معتقدند ندانستن آنها بيشتر شبيه توجيه است تا يك دليل منطقي. مگر مي‌شود طراح گريم و طراح جنگ ندانند كه چه كسي را با چه نقشي گريم و چه جنگي را طرح ريزي مي‌كنند‌؟ البته «رويگري» مي‌گويد در مختار نامه نمي‌دانستند كه داستان سريالي كه بازي مي‌كردند چيست: «من داستان خود مختار را شنيده بودم ولي نمي‌دانستم كه سريالي كه من دارم بازي مي‌كنم دقيقا بعدش چه مي‌شود. وقتي كل سريال را ديدم ماجرا را فهميدم. پس نمي‌شود گفت كه آنها هم از كل كار خبر داشتند» نكته حائز اهميت واكنش صدا و سيما و توليدات داخلي بعد از اين ماجرا با اين دونفر است. «اردلان» از بهترين طراح‌هاي صحنه و جنگ است كه در سريال مختارنامه هم حضور داشت. «عبدالله اسكندري» هم در زمينه گريم سينمايي جزو پيشكسوتان و بزرگان است. شنيده‌ها حاكي از آن است كه اين افراد در ايران ممنوع‌الكار شده‌اند. «رويگري» اما در اين مورد مي‌گويد: «اينكه مسئولين چه تصميمي بگيرند با خودشان است ولي به نظر من نبايد پيشكسوتان را به راحتي كنار بگذاريم. اسكندري و اردلان افراد توانايي هستند كه نبودشان ضربه‌اي به هنر سينما و تلويزيون است. هر كس ممكن است خطا كند، چه دانسته و چه ندانسته. گاهي مي‌شود گذشت كرد. بهتر است تصميم‌مان به ضرر سينما نباشد.»
قدیمی 08-25-2012, 09:24 PM   #7
گارد جاویدان

گارد جاویدان's Avatar

تشکرها: 10,125
در 1,415 پست 8,168 بار تشکر شده
Points: 26,022, Level: 96 Points: 26,022, Level: 96 Points: 26,022, Level: 96

تمثالی دروغی از امام علی علیه سلام در موزه فراماسونی فرانسه
تصویری که در این پست گذاشته شده ، نشان دهنده خشونت و همچنین بی حرمتی به امام علی ع است که توسط فرماسونی تهیه شده و در وبلاگهای ضد اسلامی و ضد شیعه بسیار برای تخریب ولایت استفاده می شود با عذر خواهی از ساحت مقدس امام علی و فرزندش امام مهدی این عکس رو گذاشتم تا فریب کلمه موزه لوور فرانسه را نخورید و هرجا این عکس رو دیدید بر ترسیم کننده اش لعنت بفرستید چون قصد شوم بد جلوه دادن مولایمان را داشت.
البته معتبر ترین نشان مصور که از روی مبارک حضرت مولا موجود است که توسط یک نقاش یهودی (که صد درصد این هم دروغ است) در یکی از جنگها کشیده شده و الان در موزه لوور نگهداری میشه این تصویر زیر است که می بینید و تمامی عکسهای قدیمی موجود با آن مطابقت دارد:

اکثر این عکسهای که ترسیم می شود اکثرا توسط کسانی ترسیم شده که سعادت دیدن خواب امام را داشته اند و اگر به عکسهای متعدد نگاه کنیم می بینم اکثر چهره ها نزدیک به هم هستند با چهره ای آرام و محاسنی کوتاه و مرتب...
منبع

یا رب ازادی رسان پیر غم دوران شدم.
گارد جاویدان آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از گارد جاویدان بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-25-2012, 10:18 PM   #8
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

من گفتم گریم آن بازیگر چقدر اشناست،دقت نکرده بودم کار استاد اسکندری باشد،به هر حال امیدوارم ممنوع الکار شدنشان شایعه باشد.
قدیمی 08-26-2012, 10:24 AM   #9
رستم

رستم's Avatar

تشکرها: 2,402
در 1,045 پست 3,553 بار تشکر شده
Points: 7,221, Level: 56 Points: 7,221, Level: 56 Points: 7,221, Level: 56

نقل قول:
نوشته اصلی توسط حاجی جفرسون نمایش پست ها
رستم پهلوان عزیز: اینکه پیامبر (ص) را صرفا یک بشر معمولی معرفی کنیم، مانند این است که از ترکیب "لا اله الا الله" فقط بخش اول را اخذ کنیم و بگوییم هیچ خدایی وجود ندارد و استثنای بعدی را نبینیم.

آنجا که قرآن پیامبر (ص) را بشری معمولی معرفی می کند، در پی آن مطلبی ذکر می کند که رمز تفاوت های پیامبر (ص) با دیگران را نشان می دهد و ندیدن آن، کفر به قرآن و خدا است:
«قُلْ إِنَّما أَنَا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ یُوحى‏ إِلَیَّ[کهف/110] بگو: من فقط بشرى هستم مثل شما (امتیازم این است كه) به من وحى مى ‏شود.»

از همین امتیاز است که پیامبر (ص) دارای علم غیب نیز می باشد، چرا که علم غیب در اختیار خداست و با وحی پیامبران را از غیب بهره مند می کند:
«عالِمُ الْغَیْبِ فَلا یُظْهِرُ عَلى‏ غَیْبِهِ أَحَداً * إِلاَّ مَنِ ارْتَضى‏ مِنْ رَسُولٍ[جن/26-27] داناى غیب اوست و هیچ كس را بر اسرار غیبش آگاه نمى ‏سازد مگر رسولانى كه آنان را برگزیده.»

و از همین امتیاز است که سخنان رسول (ص) هیچ انحراف و اعوجاجی ندارد، و دارای عصمت است. چون همه آن وحی است:
«وَ ما یَنْطِقُ عَنِ الْهَوى‏ * إِنْ هُوَ إِلاَّ وَحْیٌ یُوحى‏[نجم/3-4] و هرگز از روى هواى نفس سخن نمى‏ گوید آنچه مى ‏گوید چیزى جز وحى كه بر او نازل شده نیست!»

و به همین دلیل است که ما باید بی چون و چرا از دستورات رسول اکرم (ص) اطاعت کنیم و هر دستور رسول (ص) را دستور خدا بدانیم:
«مَنْ یُطِعِ الرَّسُولَ فَقَدْ أَطاعَ اللَّهَ[نساء/80] كسى كه از پیامبر اطاعت كند، خدا را اطاعت كرده.»

پیامبر (ص) را باید بشری عادی دید، تا الگو و اسوه ای برای ما باشد و بدانیم که هر راهی او رفته، ما نیز می توانیم برویم:
«لَقَدْ كانَ لَكُمْ فی‏ رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ[احزاب/21] سلّماً براى شما در زندگى رسول خدا سرمشق نیكویى بود.»

و از سویی نیز تصور نکنیم که او باید کارهای خارق العاده انجام دهد و غذا خوردن و بازار رفتن او برایمان عجیب باشد:
«وَ قالُوا ما لِهذَا الرَّسُولِ یَأْكُلُ الطَّعامَ وَ یَمْشی‏ فِی الْأَسْواقِ[فرقان/7] و گفتند: چرا این پیامبر غذا مى‏ خورد و در بازارها راه مى ‏رود؟»

چنین رسولی را باید اطاعت کرد و از سنت جاهلانه پیشینیان دوری کرد تا دچار حال اسف بار نشویم:
«یا حَسْرَةً عَلَى الْعِبادِ ما یَأْتیهِمْ مِنْ رَسُولٍ إِلاَّ كانُوا بِهِ یَسْتَهْزِؤُنَ[یس/30] افسوس بر این بندگان كه هیچ پیامبرى براى هدایت آنان نیامد مگر اینكه او را استهزا مى ‏كردند!»

به هر حال رسول چون در طول خدا قرار دارد، یعنی تبعیت از او، همان تبعیت از خدای متعال است، شانی عالی دارد و صاحب ولایت می باشد:
«إِنَّما وَلِیُّكُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذینَ آمَنُوا الَّذینَ یُقیمُونَ الصَّلاةَ وَ یُؤْتُونَ الزَّكاةَ وَ هُمْ راكِعُونَ[مائده/55] سرپرست و ولىّ شما، تنها خداست و پیامبر او و آنها كه ایمان آورده ‏اند همانها كه نماز را برپا مى ‏دارند، و در حال ركوع، زكات مى ‏دهند.»

اما کسانی که رسول را در عرض خدا قرار می دهد، و انتظاراتی خلاف خواسته خدا، از او دارند، با نهیب الهی و اعتراض رسول مواجه می شوند که رسول هر چه دارد، از ارتباطش با خدا دارد و بدون این ارتباط صاحب هیچ شانی نیست:

«قُلْ لا أَقُولُ لَكُمْ عِنْدی خَزائِنُ اللَّهِ وَ لا أَعْلَمُ الْغَیْبَ وَ لا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّی مَلَكٌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلاَّ ما یُوحى‏ إِلَیَّ[انعام/50] بگو: من نمى ‏گویم خزاین خدا نزد من است و من، (جز آنچه خدا به من بیاموزد،) از غیب آگاه نیستم! و به شما نمى ‏گویم من فرشته ‏ام تنها از آنچه به من وحى مى ‏شود پیروى مى‏ كنم
حاجی گرانقدر :
پیامبران انسانهایی هستند که فضایل را تا مرحله اطمینان به نفس خود و با ریاضت کسب نموده اند و از این لحاظ (صداقت, امانت داری و درست کاری) از سطح جامعه روز بالاترند, اما اینها به معنی این نیست که خدا به آنها امتیاز ویژه داده باشد بلکه آنها خود آنچه را داشته اند کسب نموده اند , اعطای امتیاز ویژه هم با عدالت همخوانی ندارد و هم آن فرد نمی تواند اسوه برای عموم باشد.
و اما این حقیقت ثابت شده است همینکه مافوق انسان بودن برای شخص پیامبر (ص) قایل باشیم سروکله بسیاری از مافوق ها پیدا میشود و از خویشان و صحابه و همسایگان و فرزندان و.... تا به امروز من و شما ادامه پیدا می کنند , هم اکنون هستند کسانی که به دنبال سند و مدرک میگردند تا ثابت کنند که به قول خودشان سید هستند , قبرهای امواتشان را به محافظ فلزی هم مزین می کنند , تا انشاءالله شجره نامه هم دربیاورند , می دانید این چه مصبیتی است ؟ قرآن از این درد اجتماعی به خوبی آگاه است و تلاش قرآن در همین جهت است تا پیامبر (ص) را بشری هم زبان و هم لباس همان جامعه مخاطب معرفی کند , حتی به خود او می گوید تو بر مردم - مسیطر نیستید- یا - اگر نرم خو نبودید مردم از تو دور می شدند و...
نزول وحی مسئولیت واگذار شده است و نه امتیاز اعطائی که به تناسب توان واگذار شده است, معروف است و در قرآن هم آمده است که رسول اکرم (ص) وقتی مسئولیت رسالت را یافت از سنگینی آن مسئولیت به شدت میلرزید و در همان حال به خانه برگشت و جامه برخود پیچید و تا خطاب بعدی : ای جامه به خود پیچیده .... بی قرار و نا آرام بود و.. .
ببینید پیامبر(ص) در روزهای پایان عمر شریفشان - اصحاب را فرامی خواند که اگر کسی از من طلبی دارد و یا رنجیده است بیاید و طلب خود را بستاند و یا عفو کند {داستان آن-تازیانه - معروف است} اینها نمایش نبوده اند و ثابت می کنند که شخص رسول اکرم(ص) در زندگی انسان عادی است.
نباید به نام بزرگ نشان دادن انسانها اصول دیگر را زیر سوال ببریم {کسی می گوید امام علی(ع) می دانست ابن ملجم برای چه به مسجد کوفه آمده است و خود حضرت او را بیدار کرد , اگر چنین باور غلطی را درست بدانیم باید بپذیریم که امام علی (ع) حداقل نهی از منکر نکرد و یا حفظ جان او (به عنوان خلیفه مسلمین)آنقدر اهمیت نداشت تا محافظی برخود بگمارد و ..
بنابر این باورها نباید تابع حدس و گمان باشند , قرآن کریم مبنی است و تفسیر نمی پذیرد بلکه آنچه مجاز است , تاویل و دیدن شرایط کامل نزول است تا ما را به اصل هدف راهنمائی کند.
دوستان می فرمایند وارد بحث مذهبی نشوید , این درست است ممکن است جای این مباحث اینجا نباشد, اما ما باید بدانیم که باورها محافظه کاری را برنمی تابند زیرا دنیا و آخرت ما را رقم می زنند , پس بدون ترس و باک باید به پیراستن ذهنیات خود اقدام کنیم , در هنجارها و اخلاق عملی شاید لازم باشد احتیاط و ملاحظه کرد اما در باورها نمی شود , ضمن آنکه سوال در کنترل خود ما هم نیست و به ذهن خطور می کند, و نباید بی پاسخ بماند .
اگر باور ما غلط است , خدا که می داند بگذار ....
خواجه دانست که من عاشقم و هیچ نگفت -- حافظ ار نیز بداند که چنینم چه شود
رستم آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از رستم بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع