آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار قوانین سایت > نظرات و پیشنهادات

پاسخ
    نمایش ها: 5365 - پاسخ ها: 26  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-07-2012, 08:26 PM   #1
رامین

رامین's Avatar

تشکرها: 13,218
در 2,825 پست 15,116 بار تشکر شده
Points: 32,680, Level: 100 Points: 32,680, Level: 100 Points: 32,680, Level: 100
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض بخاطر فروم صریح باشیم .

رفتارهای غلط نکنیم .

به نظرم رودروایسی ما ایرانیان یکی از بزرگترین خیانتهایی است که در حق هم می کنیم و باعث می شویم در یک محیط جمعی هم به خود و هم به روح جمعی فضای ایجاد شده لطمه وارد کنیم .
برایم مهم نیست که متهم شوم به راه انداختن
تشنج در فروم
مطرح کردن خود در فروم
درک نادرست از شرایط فروم
زیر پا گذاشتن مصالح فروم
زیر پاگذاشتن حرمت بزرگان فروم
و ...
به نظرم بهتر است رفتارهای غلطی را که در یکسال اخیر نتایجش را دیدیم ادامه ندهیم و خیلی صریح با هم صحبت کنیم

مطالب را با نظر شخصی خود درجه بندی کنیم و مطالبی را که درجه بندی بالاتری دارند به فروم ارسال کنیم .

عنایت کنیم از نوشتن هر مطلبی با پسوند اختصاصی فروم دوری کنیم . نوشتن مطالب با امضای خودمان مگر چه اشکالی دارد که باید نام فروم را درگیر قضیه کنیم ؟ تا آنجا که من یادم می آید در موضوع های خاص و نوشته هایی که دارای بار تحلیلی فوق العاده بود و یا ترجمه هایی که بصورت انحصاری در فضای وب فارسی منتشر می شد دوستان از این پسوند استفاده می کردند وگرنه از آینده ای نزدیک باید نوشته های شمع ، گل ،پروانه ای را هم اختصاصی فروم نامید لابد به این دلیل که قوانین فروم نقض نشده است !

به دیگر دوستان هم حق بدهیم و فکر کنیم که دارای تفکر هستند اگر خیلی از خبرها را در این فروم درج نمی کنند ! نتیجه اینکه پرکردن فروم از ارسال های بیش از حد به معنای زنده نگهداشتن فروم نخواهد بود و این زحمت نیست که برای فروم می کشیم بلکه کاری عبث است .

سود و زیان فروم را بر دوستی ها و ارتباطات شخصی و تلفنی ارجح بدانیم و در پی رودروایسی با هیچ کس نباشیم ! حرمت نهادن به همدیگر با رودروایسی کردن با همدیگر تفاوتی فاحش دارد . مثلا اگر من به دوستی گرامی بگویم دوست من نوشتن پسوند اختصاصی فروم برای هر ارسالی که از جانب شماست پسندیده نیست از نظر اینجانب کمک به آن دوست و فضای فروم است اما در صورت سکوت به جز خدشه به شخصیت فروم و آن دوست گرامی کار دیگری نکرده ام .

از نوشتن سرنگار و مباحثی چون کمپین و قلم فلانی را آزاد کنید و پشتیبانی های بدون شناخت از اشخاص تا شناختن فضای فروم و مقطع یاد شده بپرهیزیم و قبول کنیم که اگر مدیری ارشد تصمیم بر امری گرفته شاید افق دید و نگرشی کامل تر از ما داشته است تا روزی از سر افراط به سرنگارهای فلان کپی و از سر تفریط به سرنگارهای بهمان آشتی وارد نشویم . کمی انصاف داشته باشیم که کاربر بدبخت فضای نت چه گناهی دارد که روزی باید دوستی های آنچنانی ما را مشاهده کند و روزی دیگر دعواهای آنچنانی ما را ! راستی دم خروس را باور کند یا قسم حضرت عباس ؟

قبل از ارسال هر پستی حداقل موضوعیت زمانی آن را برای ارسال در فروم بسنجیم .

با مقایسه عمل خود با عمل کاربران دیگران به دنبال توجیه اشتباه خود نباشیم .

اختلاف سلیقه امری است بدیهی اما این اختلاف سلیقه را باندی و گروهی نکنیم .

بپذیریم ارسال نوشته با چند آیدی در حد شان حتی کم سن ترین کاربر فروم هم نخواهد بود بنابرین برای یک بار با این قضیه خداحافظی کنیم . دوست من فلانی ! دوست من گرامی ! دوست من بهمانی ، همه ما کاربران فروم ایران آمریکا لطفا ، لطفا ، خواهشمندیم اگر ادعا دارید که این فروم برایتان ارزشمند است دیگر با آیدی های مختلف وارد فروم نشوید .

بپذیریم آیدی های فامیل های ما برای فامیل های ماست بنابرین نوشته ما برای آنها نخواهد بود . بنابرین بستگان خود را به حال خودشان واگذاریم تا با نام و آیدی خودشان از فروم لذت برده و فروم هم آنها را با نام خود بشناسد .

همیشه انتقاد دوست یا کاربری را حمل بر غرض ورزی ، تخریب ، سوء ذهنیت نکنیم . شاید در آن لحظه این ما هستیم که حرف آن دوست را به سبب شرایطی بیرونی یا درونی درک نکرده ایم .

برای جبهه گیری و تقابل به هیچ عنوان سرنگاری در قبال سرنگار دوستی دیگر ایجاد نکنیم که نتیجه آن به جز تشنج چیز دیگری نخواهد بود .

شجاعت پذیرش واقعیت ها و حقایق و خرد جمعی فروم را حتی اگر بر خلاف اعتقاد شخصی ما باشد داشته باشیم .

و ...

پی نوشت :
من خودم عاری از اشتباه نبوده و نیستم و البته نخواهم بود اما امیدوارم حداقل از این به بعد برای رسیدن به نتایجی بهتر با هم تلاش کنیم
.
در صورت تشخیص زیان بار بودن این سرنگار لطفا مدیران محترم حذف بفرمایند .
رامین آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
20 کاربر از رامین بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-07-2012, 09:09 PM   #2
شمشیری

شمشیری's Avatar

تشکرها: 14,149
در 2,494 پست 13,681 بار تشکر شده
Points: 29,132, Level: 99 Points: 29,132, Level: 99 Points: 29,132, Level: 99
Activity: 80%
Activity: 80% Activity: 80% Activity: 80%
پیش فرض پاسخ : بخاطر فروم صریح باشیم .

نقل قول:
اختلاف سلیقه امری است بدیهی اما این اختلاف سلیقه را باندی و گروهی نکنیم .

نقل قول:
به نظرم رودروایسی ما ایرانیان یکی از بزرگترین خیانتهایی است که در حق هم می کنیم و باعث می شویم در یک محیط جمعی هم به خود و هم به روح جمعی فضای ایجاد شده لطمه وارد کنیم .

دو نکته ی بالا بسیار کلیدی و مهم هستند. من شخصن از این واقعیت رودروایسی حالت تهوع می گیرم. لفافه گویی، کنایه بازی، همه ی اینها تباهی ببار می آورد. خلاصه جنگ یکبار شیون هم یکبار!

The selective elimiNATION
of prominent rival figures
شمشیری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-07-2012, 09:49 PM   #3
Kaman

Kaman's Avatar

تشکرها: 14,482
در 3,985 پست 18,675 بار تشکر شده
Points: 38,014, Level: 100 Points: 38,014, Level: 100 Points: 38,014, Level: 100

.
درست است که ما در فرهنگ خود در این موارد نارسائیهای زیادی را داریم که از آن جمله نقش رودروایسی توسط رامین و شمشیری تا اندازه ی مورد انتقاد قرا گرفت, ولی این به این معنا نباید باشد که اگر با افکار فردی و یا نوشته ها و مطالب و یا حتی شخصیت فورومی وی سر نا سازکاری داریم و یا انتقادی به رفتار وی بنا به هر دلیلی مطرح است علنآ در فوردم با وی وارد گفتگو و معامله بشویم.

شخصآ نبود روراستی در این موارد را بسیار می پسندم ولی در هر شرایطی میباید که بر خورد ها همواره طوری باشند که
اصول برخورد منطقی و دوستانه و اخلاقی را رعایت نمایند. به شخصیت افراد نباید لطمه وارد شود. بعضی مسائل را میتوان بسیار ساده بصورت پیام شخصی با دوستان در میان گذاشت و برای یافتن راه حل اقدام نمود. فکر میکنم که اگر همه این راهها نتوانست ما را به هدف نزدیک کند بد نیست که در بعضی موارد با دیگر دوستان فورومی خود تبادل نظر کرده و از آنها هم برای حل اصولی یاری بطلبیم.

.
Kaman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-07-2012, 09:58 PM   #4
حسینی

حسینی's Avatar

تشکرها: 11,931
در 4,213 پست 17,627 بار تشکر شده
Points: 54,971, Level: 100 Points: 54,971, Level: 100 Points: 54,971, Level: 100

من با تذکر به صورت پیام خصوصی موافقم. گاهی طرح کردن علنی یک اشتباه، شخصیت یک فرد را می‌شکند و دلخوری و کینه درست می‌کند. چه بهتر که دوستانه و به صورت خصوصی تذکر بدهیم تا اگر اشتباه و تخطی از قوانین هست، تصحیح شود.
در نهایت، اگر این تذکرها جواب نداد، باید عمومی طرح‌اش کرد.
حسینی آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر از حسینی بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-07-2012, 10:11 PM   #5
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

تشکرها: 4,206
در 8,212 پست 26,845 بار تشکر شده
Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100

به نوشته رامین جان نقد اساسی دارم و سعی می کنم تک تک ،نقد کنم.

1-از نوشتن سرنگار و مباحثی چون کمپین و قلم فلانی را آزاد کنید و پشتیبانی های بدون شناخت از اشخاص تا شناختن فضای فروم و مقطع یاد شده بپرهیزیم و قبول کنیم که اگر مدیری ارشد تصمیم بر امری گرفته شاید افق دید و نگرشی کامل تر از ما داشته است تا روزی از سر افراط به سرنگارهای فلان کپی و از سر تفریط به سرنگارهای بهمان آشتی وارد نشویم . کمی انصاف داشته باشیم که کاربر بدبخت فضای نت چه گناهی دارد که روزی باید دوستی های آنچنانی ما را مشاهده کند و روزی دیگر دعواهای آنچنانی ما را ! راستی دم خروس را باور کند یا قسم حضرت عباس ؟

1-2این مطلبی که گفتید دقیقا اشاره به برگشتن من است و لابد تصمیم شهیر جان نیز مبنی بر برگشتن من هم! صحیح است که تا امروز من اینجا در خدمت دوستان هستم،بنابراین من به انتخاب و نمونه مثال شما نقد دارم و صحیح نیست،قطعا با روش غلط هم نمی توان جلوی روش غلط را گرفت.نیاز به قسم حضرت عباس هم نیست.دوست عزیز.

2-به دیگر دوستان هم حق بدهیم و فکر کنیم که دارای تفکر هستند اگر خیلی از خبرها را در این فروم درج نمی کنند ! نتیجه اینکه پرکردن فروم از ارسال های بیش از حد به معنای زنده نگهداشتن فروم نخواهد بود و این زحمت نیست که برای فروم می کشیم بلکه کاری عبث است .
2-2بله و سئوال من از شما اینست که مثلا یک هفته یک ماه هم بگذرد چرا یک تالار خالی است و اگر کسی ادعای بحث دارد چرا مشارکت نمی کند؟ چرا ان موقع کسی اعتراض نمی کند ؟ چرا فقط بلد هستیم اعتراض کنیم؟ اگر وقتش یا حوصله اش را نداریم چرا اعتراض می کنیم؟ وقتی خود مشارکت فعال نداریم چرا مشارکت فعال دیگران را زیر سئوال می بریم؟ اینکه نمی توانیم راه برویم و بگوییم زمین کج است هم غلط است،مثلا پستی که در قسمت سینما شما گذاشته اید بیش از دو هفته از ارسالش گذشته و کسی نقدی بر این نوشتی کپی پیستی نگذاشته است کسی هم از دور خارجش نکرده و کماکان سر جای روز اول خودش باقی مانده است ،اشکال اینست که خود شما در بحث های مفید غیر کپی دوستان مشارکت فعال ندارید و دوستان نیز در سرنگار شما مطلب کمتر می گذارند.

3برای جبهه گیری و تقابل به هیچ عنوان سرنگاری در قبال سرنگار دوستی دیگر ایجاد نکنیم که نتیجه آن به جز تشنج چیز دیگری نخواهد بود .

3-2سرنگار اجلاس شما بنا به نظر یکی از دوستان باید بدون اخبار همراه میشد،خود شما در آن شخصا تحلیلی انجام ندادید و به گذاشتن اخبار کپی بسنده کردید،بسیار از اخبار مهم همینطور می گذشت و شما فعالیتی نداشتید.بنابراین اگر در باره یک اجلاس مهم سرنگاری باز میشود باید فعال باشد.اگر یکی از دوستان عزیز مایل به اخبار کپی هم نباشند که درست است پس تکلیف چیست.سرنگار من همکار سرنگار شما بود.سرنگار من بدون تحلیل بود و سرنگار شما فقط حاوی تحلیل و این اتفاقا بهتر شد چونکه تحلیل ها در انبوه اخبار جور واجور گم نمیشد و نشد.الان هم مثلا انتخابات امریکاست.بسم الله،بفرمایید سرنگار ایجاد کنید و مطمعن باشید من حتی آن را باز و نگاه هم نخواهم کرد و هیچ سرنگار موازی هم درست نخواهم کرد ،ببینیم شما وقتی یک موضوع و یک سرنگار بطور انحصاری بدون پارازیت و موازی در اختیار شما باشد،چطور آن را تا اخر پیش می برید دوست عزیز،کمکی بود انجام می دهم ولی اصولا اگر من سرنگار فعال و پویایی ببینم نه تنها اخلال نمی کنم بلکه کمک هم می کنم اگر کسی خواست.
یک پیشنهاد من به شما الان همین الان ایجاد سرنگار انتخابات آمریکاست.یا علی هاذا گوی هاذا میدان.
شک نکنید که حاجی اصلی (نه حاجی های فرعی غیر مرتبط به حاجی اصلی) یک کیلومتری آن هم نزدیک نخواهد شد.بسم الله بفرمایید،کلی مطلب هم تا الان از دست رفته.چرا استارت نمی زنید.من اعلام می کنم رسما که از این به بعد اگر موضوعی را فعال ادامه می دهید حتی آن را نخواهم خواند،چه برسد به اینکه در آن نظر بدهم یا در آن کپی بگذارم و یا سرنگار موازی ایجاد کنم.هر موضوعی که شما انتخاب کنید حتی در سایت های دیگر هم نخواهم خواندش.از ذهنم پاکش می کنم چه برسد به سرنگار موازی.این هم ریش بنده گذاشتم گرویی.
4-مطالب را با نظر شخصی خود درجه بندی کنیم و مطالبی را که درجه بندی بالاتری دارند به فروم ارسال کنیم .
4-2دقیقا ولی اشکال اینجاست که سلیقه ها با هم فرق دارد و ممکن است یک نفر فکر کند این خبر بالاتر است و شما فکر کنید بالاتر نیست پس به یک مجمع تشخیص مصلحت فوروم نیاز داریم5-با مقایسه عمل خود با عمل کاربران دیگران به دنبال توجیه اشتباه خود نباشیم . 5-2دقیقا و بنابراین دوستی باید هم اشتباه خود را در انتخاب نمونه مورد دار که در بحث اول ذکر کردم،توجیه نفرمایند6-عنایت کنیم از نوشتن هر مطلبی با پسوند اختصاصی فروم دوری کنیم . نوشتن مطالب با امضای خودمان مگر چه اشکالی دارد که باید نام فروم را درگیر قضیه کنیم ؟ تا آنجا که من یادم می آید در موضوع های خاص و نوشته هایی که دارای بار تحلیلی فوق العاده بود و یا ترجمه هایی که بصورت انحصاری در فضای وب فارسی منتشر می شد دوستان از این پسوند استفاده می کردند وگرنه از آینده ای نزدیک باید نوشته های شمع ، گل ،پروانه ای را هم اختصاصی فروم نامید لابد به این دلیل که قوانین فروم نقض نشده است !
6-2بله،داستان اختصاصی فوروم موضوعی است که چالش برانگیز هست ولی بقدری مطالب کپی اینجا بوده است باید باید مطالب غیر کپی یک شناسنامه زد که دوستان بدانند این نوشته مخصوص فروم است.اینجا که وبلاگ شخصی نیست.تکلیف چیست.
7-بپذیریم 8-بپذیریم آیدی های فامیل های ما برای فامیل های ماست بنابرین نوشته ما برای آنها نخواهد بود . بنابرین بستگان خود را به حال خودشان واگذاریم تا با نام و آیدی خودشان از فروم لذت برده و فروم هم آنها را با نام خود بشناسد .
8-2دقیقا و اتفاقا هم آن عزیز رای خودش را در مورد آن عزیز به دلیل همین اشاره هوشمندانه شما پس گرفت.یکی نفر وقتی احساس می کند فردی رک است و رای می دهد هم حق دارد رای اش را پس بگیرد وقتی احساس کند دوست عزیزی خوشش نمی اید.هم اینکه توهین شنیده بجای تشکر.البته در بخش مربوطه آن فامیل مربوطه رای اش اصلاح خواهد شد.

با ارادت متقابل

حاجی اصلی اورژینال با برچسب اصلی هولوگرام دار

قدیمی 09-07-2012, 11:54 PM   #6
فرزاد

فرزاد's Avatar

تشکرها: 30,947
در 4,920 پست 27,187 بار تشکر شده
Points: 57,035, Level: 100 Points: 57,035, Level: 100 Points: 57,035, Level: 100
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

رامین جان
از اینکه احساس مسئولیت میکنید و دلتان برای فوروم و این جمع دوستانه میطپد سپاسگزارم.
بعضی از مواردی که گفتید برای من نامفهوم است و میطلبد که مثالی برای آن مورد ذکر کنید و از آجاییکه ذکر مثال مترادف با " پرداختن به کاربر" و برخلاف قوانین است پیشنهاد میکنم که از بین ارسالات من مثال بیاورید چراکه میدانم که از هر دست مطلب در این دو سه هزار ارسالی من وجود دارد و مسلما بسیاری از آنان میتوانند مصادیقی برای اعتراض شما باشند.
هدف, به چالش کشیدن کاستی ها است و من هم پیشاپیش می پذیرم که اشتباهات بسیاری میتوانم داشته باشم.به هر حال بحث دیکته نوشتن و غلط داشتن است.بنابراین ابدا دلگیر نخواهم شد و از اینکه به مطالب من بپردازید استقبال میکنم.
مثلا یکی از مواردی که طرح کردید درج عبارات " اختصاصی فوروم " است . آنچه من تصور دارم اینکه همه مطالب می بایست با ذکر منبع باشد و وقتی نوشته ای توسط خود کاربر به نگارش در آمده می بایست با آن عبارت مشخص شود بنابراین من چنین کاری را از الزامات میدانستم و اینچنین کردم و اگر موضوع برایم حلاجی شود مسلما در ادامه کاری را که صلاح است انجام خواهم داد.البته لازم به توضیح است که تاکنون هیچیک از اعضاء از جمله شما با پیام خصوصی تذکری در اینمورد به من نداده اند.
دیگراینکه,به تصور شما وقتی مطلبی " اختصاصی فوروم" نام میگیرد به پای فوروم نوشته میشود و در صورت سبک , بی مایه و یا غرض ورزانه بودن میتواند به وجهه فوروم خدشه وارد کند, من چندان قبول ندارم چراکه جایگاه مطلب با پاسخ هایی که به دنبال خواهد داشت برای خواننده مشخص میشود و یا حتی بی محلی و عدم استقبال نیز میتواند خود به منزله پاسخی روشن باشد. البته میدانم که حتما حرفی منطقی در اینمورد دارید و خوشحال میشوم که بدانم و بیاموزم.
امیدوارم سایر موارد با مثالهایی که خواهید آورد برایمان روشن شود و بتوانیم نهایتا به جمع بندی برسیم.
نقل قول:
به دیگر دوستان هم حق بدهیم و فکر کنیم که دارای تفکر هستند اگر خیلی از خبرها را در این فروم درج نمی کنند ! نتیجه اینکه پرکردن فروم از ارسال های بیش از حد به معنای زنده نگهداشتن فروم نخواهد بود و این زحمت نیست که برای فروم می کشیم بلکه کاری عبث است .

فکر میکنم که یکی از انگیزه های انتخاب مدیران ارشد رفع همین معضل است و شاید بهتر باشد برای مدت کوتاهی خویشتن داری کنیم تا مسائل به مرور حل شوند.
نقل قول:
تا روزی از سر افراط به سرنگارهای فلان کپی و از سر تفریط به سرنگارهای بهمان آشتی وارد نشویم .
دوست گرامی دقت داشته باشید که گاهی پرداختن به موضوعی میتواند به اصلاح و تعدیل بینجامد و زمانی ممکن است آغازِ یک اعتراض با پیامدهایی که میتواند در پی داشته باشد از کنترل خارج شود و به بیراهه ختم شود.تا آنجایی که آغازگر احساس کند که عملکرد او موجب زیرسوال رفتن و تخریب شخصیت فردی شده است, او به عنوان یک انسان میبایست آنقدر شجاعت داشته باشد که گردش کرده و از خیر خواسته اولیه خود بگذرد و با دلجویی, به هدفی مقدس تر از خواسته اولیه اش برسد.
سربسته گفتید و سربسته پاسخ دادم اگر اشتباه میکنم لطفا توضیح بیشتری دهید.
نقل قول:
همیشه انتقاد دوست یا کاربری را حمل بر غرض ورزی ، تخریب ، سوء ذهنیت نکنیم . شاید در آن لحظه این ما هستیم که حرف آن دوست را به سبب شرایطی بیرونی یا درونی درک نکرده ایم .

کاملا با شما موافقم
فرزاد آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر از فرزاد بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-08-2012, 12:53 AM   #7
Kaman

Kaman's Avatar

تشکرها: 14,482
در 3,985 پست 18,675 بار تشکر شده
Points: 38,014, Level: 100 Points: 38,014, Level: 100 Points: 38,014, Level: 100

نقل قول:
نوشته اصلی توسط رامین نمایش پست ها
رفتارهای غلط نکنیم .
...
عنایت کنیم از نوشتن هر مطلبی با پسوند اختصاصی فروم دوری کنیم . نوشتن مطالب با امضای خودمان مگر چه اشکالی دارد که باید نام فروم را درگیر قضیه کنیم ؟
...

رامین غزیز
منهم تصورم از "اختصاصی فروم" آن نیست که گویا شما برداشت کرده و یا میکنید.
تصور من بر این است "اختصاصی فروم" فقط این مطلب را میرساند که دوستی مطلبی را (چه با کیفیت عالی و چه با کیفیت نازل) نوشته و در هیج جای دیگری بغیر از فروم انتشار نیافته است. این دوکلمه پسوندی نسیتند که فردی به دلخواه خود از آنها استفاده و یا سوء استفاده را بکند. عکس العمل دوستانی که به فروم مراجعه کرده و آن موضوع را میخوانند و با تشکر و یا بدون تشکر از کنار آن میگذرند خود بیانگر استتقبال و یا عدم استقبال دوستان بوده وبرای نویسنده موضوع هم معیاری خواهد بود مربوط به کیفبت
و استقبال از نوشته خودش. نویسنده خود این چنین نمره خود را دریافت میکند. من برداشت دیگری از "اختصاصی فروم " نداشته و ندارم.
نا گفته پیداست که هر چقدر سطح مطلب نوشته شده و افراد مراجعه کننده بالا باشد, بهمان اندازه هم مورد تا ئید بیشتر خواهد بود.

.
Kaman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-08-2012, 01:12 AM   #8
mory291

mory291's Avatar

تشکرها: 6,913
در 2,363 پست 14,849 بار تشکر شده
Points: 32,301, Level: 100 Points: 32,301, Level: 100 Points: 32,301, Level: 100
Activity: 71%
Activity: 71% Activity: 71% Activity: 71%

ضمن تایید کلیت فرمایش آقا رامین ،اما تصور می کنم که در وضعیت فعلی فروم بخشی از لفافه گویی ها و اشارات گریز ناپذیر هستند. وگر نه دوباره نامیرا جان باید شال و کلاه کرده وراهی اداره مربوطه برای رفع . . . بشوند و باقی قضایا!
پوزش از همگی
ارسال شده توسط تلفن همراه
قدیمی 09-08-2012, 01:14 AM   #9
شمشیری

شمشیری's Avatar

تشکرها: 14,149
در 2,494 پست 13,681 بار تشکر شده
Points: 29,132, Level: 99 Points: 29,132, Level: 99 Points: 29,132, Level: 99
Activity: 80%
Activity: 80% Activity: 80% Activity: 80%

رامین گرامی، من هم برداشتم این بوده است که نوشتن "اختصاصی فوروم" در کنار نام سرنگار نمایشگر این است که نوشتار از جایی کپی نشده است بلکه از ذهن کاربر تراوش کرده است و دستپخت خود کاربر است. شخصن چنین نوشته هایی را زود باز می کنم و می خوانم چون فکر می کنم درونمایه و گوهر فوروم در این نوشته ها نهفته است تا کپی پیستهای بیهوده و رج وار. چه بسا بهتر بود از این دست نوشته ها بیشتر هم می داشتیم تا فضای فوروم به تکرار خبرهای انتخاباتی و زاییده ی فرآیند آشنای Ctrl+C و Ctrl+V صرف نمی شد.
همچنین به نظر من هرچه نوشته های "اختصاصی فوروم" در بالابردن کیفیت اثربخش است، کپی پیستها در پایین آوردن کیفیت فوروم نقش بازی می کند. من هنوز نیاز فوروم را به بازتاب همه ی سایتهای خبری پارسی در فوروم درک نمی کنم؟ من یکی که با این قضیه بتازگی چالش پیدا کرده ام. گاهی فکر می کنم ما داریم مانند یک کارخانه ی بیسکوییت سازی کپی می زنیم و خبر بیرون می دهیم! خلاصه دریای کمیت جای "قطره" ی کیفیت را گرفته است. در دانشگاه استادی داشتیم که در پاسخ به این پرسش که "چند کلمه برای فلان تکلیف بنویسم؟" همیشه می گفت: "10 کلمه بنویس، اما خوب بنویس!"...البته منظورم به شما یا هیچ شخص ویژه ای نیست. تنها دیدگاهم را بیان کردم تا گامی در راستای بهبود انجمن برداشته باشم.

The selective elimiNATION
of prominent rival figures
شمشیری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-08-2012, 01:31 AM   #10
فابیان

فابیان's Avatar

تشکرها: 29,331
در 3,403 پست 14,832 بار تشکر شده
Points: 19,354, Level: 88 Points: 19,354, Level: 88 Points: 19,354, Level: 88

به نظرم بهتر است رفتارهای غلطی را که در یکسال اخیر نتایجش را دیدیم ادامه ندهیم و خیلی صریح با هم صحبت کنیم

کاملا عاقلانه است ، ولی چرا فقط در باره ی رفتار های غلط (!) با هم صریح صحبت کنیم. رفتار های درست هم داریم. اما دریغ از صراحت.
فابیان آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از فابیان بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-08-2012, 01:40 AM   #11
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100

کاملا عاقلانه است ، ولی چرا فقط در باره ی رفتار های غلط (!) با هم صریح صحبت کنیم. رفتار های درست هم داریم. اما دریغ از صراحت.

احسنت فابیان عزیز.بقای ما ایرانیان به غرغر کردن و عدم فعالیت بسته است وگرنه مقدس ترین افراد با بهترین رفتار را هم داشته باشیم بالاخره فقط باید ایراد و اشکالش را بعنوان کنیم.
در ضمن دوستان،ابدا هیچ اشاره ایی نمی خواهند به موارد مثبت و نکات مثبت دوستان دیگر بنمایند چونکه اگر ابراز مخالفت به تنهایی را اگر ملاک منفی عرض یابی نکنیم،قطعا ادامه این شیوه بهانه جویی های بعضا بی مورد پی در پی قبل از آنکه مثمر ثمر باشد کاملا خودش مثل دفاع بد و یا تبلیغ منفی عمل می کند و نکات مثبت سایر بخش ها را از بین می برد.
من بخشی از این رفتارها را فقط کم لطفی می توانم برداشت کنم.
قدیمی 09-08-2012, 03:22 AM   #12
Yar

تشکرها: 4,802
در 294 پست 2,430 بار تشکر شده
Points: 6,605, Level: 53 Points: 6,605, Level: 53 Points: 6,605, Level: 53

نقل قول:
نوشته اصلی توسط حسینی نمایش پست ها
من با تذکر به صورت پیام خصوصی موافقم. گاهی طرح کردن علنی یک اشتباه، شخصیت یک فرد را می‌شکند و دلخوری و کینه درست می‌کند. چه بهتر که دوستانه و به صورت خصوصی تذکر بدهیم تا اگر اشتباه و تخطی از قوانین هست، تصحیح شود...
با این سخن حسینی عزیز کاملا موافقم. با خواندن آن یاد برخورد با قضیه حجاب اجباری در ایران افتادم و اینکه چقدر عمل نکردن به سخن بالا، هنوز هم بعد از سی وچند سال مشکل ساز شده است. برخورد با احترام و آبرو داری پسندیده و موثر است.
Yar آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از Yar بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-08-2012, 03:25 AM   #13
فابیان

فابیان's Avatar

تشکرها: 29,331
در 3,403 پست 14,832 بار تشکر شده
Points: 19,354, Level: 88 Points: 19,354, Level: 88 Points: 19,354, Level: 88

ما دلمون میخواد همیشه بر حق باشیم. حتی وقتی نیستیم. ( قراره صریح صحبت کنیم )
مثلا خود من . وقتی مجبورم (واقعا) به خودم بگم بالای چشمم ابروست. با اخم و تخم میگم. تازه باید خیلی شانس بیارم و سرم گرم باشه از نوع فابیانی تا قبول رفتار نادرست کنم. رفقا هم که تافته ی جدا بافته نیستند و حتما سرشون به یه چیزی گرمه و دلشون بر خلاف گفته هاشون خیلی حساسه . حساسیتشون زوم کرده رو اینکه حق با اوناست. جالب اینه که بچه های فروم همه بالای چشمشون ابروست ( حد اقل یکیش) .
از وقتیکه فهمیدم فرووم ایجاد تعهد میکنه با جنبش عدم تعهد مشکل دارم.
فابیان آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از فابیان بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-08-2012, 03:48 AM   #14
victor

تشکرها: 9,965
در 131 پست 720 بار تشکر شده
Points: 7,683, Level: 58 Points: 7,683, Level: 58 Points: 7,683, Level: 58

سلام دوستان عزیز. به عنوان فردی که از همان ابتدای راه فروم ،خواننده مطالب بودم از این بحث دور از کلاس این فروم تعجب کردم .تا جایی که من میدیدم و شاید این فقط ظاهر قضیه بوده !مدام در این فضا ادعای تحمل نظر مخالف و احترام متقابل و چه و چه میشه ولی کل این مباحث البته به صورت دو طرفه خلاف روال و هدف فرومه. امیدوارم دوستان عزیزم که چه از نظر سنی و علمی بزرگ جوانانی چون من هستند با حفظ مرام این فروم یعنی بحث آزاد بدون ترس از جهت گیری شخصی و تحمل نقد ، وجه زیبای این فروم رو حفظ کنند. کاش رابطه های دوستی بین اعضای فعال پیش نمیامد و فروم حالتی خشک ولی آکادمیک داشت، یک عضو جدید یا مهمان از بسیاری از بحث های دوستانه و غیر دوستانه این فروم سر در نمی آورد و آن را قابل قیاس با وبلاگهای بچه دانشجوهای تند و ملایم ، خواهد دانست و برجستگی فروم کم کم از بین خواهد رفت که البته به هیچ وجه کیفیت فروم قابل قیاس با سه سال پیش نیست که البته مطلب مورد اشاره موری بی تردید، بی تاثیر نبوده.
victor آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از victor بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-08-2012, 04:20 AM   #15
فرزاد

فرزاد's Avatar

تشکرها: 30,947
در 4,920 پست 27,187 بار تشکر شده
Points: 57,035, Level: 100 Points: 57,035, Level: 100 Points: 57,035, Level: 100
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

دوستان گرامی
پیشنهاد میکنم بحث ها را " شخصی" نکنید و به فکر وجهه فوروم هم باشید
فرزاد آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از فرزاد بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-08-2012, 05:15 AM   #16
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

این بحث شما درست است.موضوع اینجاست که هنوز به این مرحله نرسیده ایم.
قدیمی 09-08-2012, 06:05 AM   #17
تیمسار

تشکرها: 774
در 655 پست 2,382 بار تشکر شده
Points: 3,378, Level: 36 Points: 3,378, Level: 36 Points: 3,378, Level: 36
Activity: 100%
Activity: 100% Activity: 100% Activity: 100%

بادرود-حقیر در یک بررسی اجمالی،روند فروم شما را متاسفانه نزولی احساس می کنم..اگر بعنوان یک عضو تازه بخواهم نظرم را اجمالی بدهم و چون بی طرف هستم خیلی صریح عرض می کنم که چون شما با قوانین فعلی جمهوری اسلامی فعالیت می کنید،نمی توانید بیش از حد وارد مسائل خط قرمز نظام بشوید و به همین لحاظ در دایره محدودتری قرار دارید.در این دایره محدود ارجعیت با پزوهش ها و مباحث روز جامعه ایران و خارج از کشور در همه زمینه های اولویت بندی شده و مهم است.بنابراین نظریه جمعی بر نوع و سطح مطالب با کسب بیشترین امتیاز می تواند نخست اولویت های مورد مباحثه را برای شما تعیین و تبیین کند.مثلا ارسال هرگونه مطلب اسپم و مطالب فاقد مفهوم و یا بار تحلیلی سیاسی،باید ممنوع شود.در سایر فروم ها این چنین است ویا ارسال مطالب توهین آمیز و یا تمسخر و سایر مسائل خارج از ادب و نزاکت، ممنوع باید شود که اینجا خوشبختانه از این لحاظ خوب است و یا ارسال مطالب ناامید کننده، ممنوع مشود.بسیاری از مطالب این فروم ناامید کننده است و یا ارسال مطالب تکراری ممنوع باید شود که من چند بار چند مطلب تکراری را دیدم در چند جا ،پست شده بود.در ضمن رسال پست نامربوط به موضوع اصلی فقط در شرایط ضروری امکان‌پذیر باید باشد نه در همه شرایط که البته من چند مورد خطا دیدم که قابل رفع است.فکر می کنم اینجا فضای خوبی است.دلگیری ها را اگر شخصا دور از جنجال مدیریت بفرمایید،اهداف بزرگتری در انتظار شما خواهد بود.من تجارب حضورم در سایر سایت ها را تقدیم کردم و امیدوارم مورد پسند باشد.
تیمسار آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از تیمسار بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-08-2012, 07:46 AM   #18
رامین

رامین's Avatar

Points: 32,680, Level: 100 Points: 32,680, Level: 100 Points: 32,680, Level: 100

از همه دوستان که نظراتی را فرمودند ممنونم و باز هم ازبزرگواری و سعه صدر همه خوشحال .
به هیچ عنوان اعتقادی به درگیری ندارم و اگر چند جایی به سرنگاری اشاره کردم بخاطر اجبار برای آوردن مثالی واقعی بوده است . به هیچ عنوان هم نگفتم من کاملا صحیح می گویم و لذا از دوستانی که نوشته را نقد کردند ممنون . بنظرم چه بخواهیم و چه نخواهیم با نوشتن این نوع سرنگارها ذهنیت های ما به یکدیگر نزدیک می شود و هر کدام از ما می تواند بیشتر در چارچوب فروم سودمند باشد . بعنوان مثال ذهنیت خود من نسبت به نوشتن پسوند اختصاصی فروم شاید تا همین الان چیز دیگری بود که با خواندن مطالب هنوز در حال حلاجی هستم که مثلا اگر هر روز نوشته ای داشته باشیم به عنوان اختصاصی فروم چه خواهد شد . البته بیشتر موارد بالا با سرنگار انتخابات فروم از بین خواهد رفت .
حاجی جان چه اشکالی دارد من که خوشحال می شوم که از رفتارهای خوب هم مثال بزنید من که ایرادی
نمی بینم .
با ارادت
6 کاربر از رامین بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-08-2012, 12:12 PM   #19
رامین

رامین's Avatar

نقل قول:
درست است که ما در فرهنگ خود در این موارد نارسائیهای زیادی را داریم که از آن جمله نقش رودروایسی توسط رامین و شمشیری تا اندازه ی مورد انتقاد قرا گرفت, ولی این به این معنا نباید باشد که اگر با افکار فردی و یا نوشته ها و مطالب و یا حتی شخصیت فورومی وی سر نا سازکاری داریم و یا انتقادی به رفتار وی بنا به هر دلیلی مطرح است علنآ در فوردم با وی وارد گفتگو و معامله بشویم.
کمان گرامی
نوشته شما کاملا مورد تائید است اما گاهی همه این کارها انجام شده و حتی در سرنگارهای متفاوتی بصورتی عمومی (بفرض درباره حجم اخبار ارسالی) همه بر آن صحه گذاشته اند ولی هنوز مشکل پابرجاست . در اینصورت فکر می کنم حتی بارها و بارها از مشکل بصورتی عمومی گفتن شاید کمک به گره گشایی نماید .

حاجی گرامی
بخشی از فرمایشات شما صحیح اما چرا امتحانی نکنیم ؟ فقط برای یک هفته پیشنهاد من را بپذیرید و به جای ارسال انبوهی از خبرها در مباحث شرکت کنید شما که بحمدالله از نظر تحلیل سیاسی در حد و اندازه کافی هستید بگذارید ما با نظرات خودتان بیشتر آشنا شویم . در مورد شرکت بنده یا امثال بنده در مباحث باور کنید وقتی می بینم بحثی را شما یا دوستان دیگر از جوانب مختلف بررسی کرده اید و نظراتی موافق یا مخالف شبیه من دارید چه لزومی دارد من همان نظرات را با زبانی دیگر ارسال کنم ؟

در مورد فعال نبودن تالارها مگر باید همه تالارها هر روز اخباری به روز و جدید داشته باشند ؟ من فکر می کنم جذابیت و اهمیت موضوع ها اولین عامل برای ارسال پست خواهد بود . بعد هم چرا تقسیم کار نکنیم ؟ مثلا خود شما زحمت می کشید و تعداد پست های بالایی در روز دارید که این به خودی خود بد نیست اما فرض کنید اگر من وشما این پست ها را کمتر ارسال کنیم شاید کاربرانی دیگر آنها را ارسال کنند و سطح مشارکت فروم بالاتر برود که حتما تائید می فرمائید که این به حال فروم سودمند تر خواهد بود .
به هر حال می دانم که نسبت به گفته ها و نوشته های من و اینکه سوء نیتی نسبت به شخص شما ندارم باور دارید و از اینکه فرصت دادید که بعضی از مسائل فروم در میان گذاشته شود ممنونم .
اما باز هم خواهشمندم کمی فضا را برای کاربران دیگر باز بگذاریم . امتحان که ضرر ندارد .

با ارادت
2 کاربر از رامین بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-08-2012, 12:29 PM   #20
رامین

رامین's Avatar

فرزاد گرامی
بابت سعه صدرتان باز هم ممنون .
در مورد "مطالب اختصاصی فروم" اگر نگاهی به همه سایت های سیاسی و یا ... داشته باشیم به نظر می آید نوشته هایی را که از بالاترین حجم تحلیل و اهمیت موضوع برخوردارند به نام آن سایت درج می کنند مثال در ضمن اینکه ما دوباره همان اشتباهی را انجام می دهیم که در این فروم همه گیر شده است . چرا ما باید فقط از روی صفحه چرخان فروم به مطالب اختصاصی فروم پی ببریم ؟ در ضمن اینکه شما وقتی مطلبی را به نام اختصاصی فروم می زنید در محیط فضای مجازی وب فارسی به همین نام در جست و جو ها می نشیند . حالا بهتر نیست حداقل اگر می خواهیم نوشته ای را به نام اختصاصی فروم بزنیم تلاش کنیم از این مارک برای نوشته هایی که از جذابیت و غنای بیشتری برخورداند استفاده کنیم ؟ شاید هم من اشتباه می کنم . بحث بر روی این بخش را تمام می کنم .
با ارادت دوباره
قدیمی 09-08-2012, 12:33 PM   #21
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

جناب رامین هم اکنون فضا برای شما باز است و سایر دوستان.اگر دوستان با تحلیل من مشکلی ندارند من بحثی ندارم،مسئله اینست که دوستان خودشان کمتر تحلیلی را دنبال می کنند،مگر اینکه در مباحث مشارکت فعال داشته باشند.
قدیمی 09-08-2012, 12:47 PM   #22
رامین

رامین's Avatar

نقل قول:
نوشته اصلی توسط حاجی جفرسون نمایش پست ها
جناب رامین هم اکنون فضا برای شما باز است و سایر دوستان.اگر دوستان با تحلیل من مشکلی ندارند من بحثی ندارم،مسئله اینست که دوستان خودشان کمتر تحلیلی را دنبال می کنند،مگر اینکه در مباحث مشارکت فعال داشته باشند.
مطمئن باشید کسی با تحلیل شما مشکلی ندارد
با سپاس
این کاربر از رامین بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 09-08-2012, 01:07 PM   #23
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

مطمئن باشید کسی با تحلیل شما مشکلی ندارد
با سپاس

د.متاسفانه من خوش بین نیستم،از طرفی من در این چهار سال برای فوروم زحمت زیاد و وقت و انرزی زیادی گذاشته ام و جایگاه منم مشخص است.چرا تنها شما به نکات به نظر شما منفی،توجه دارید؟.این پرسش از شماست
قدیمی 09-08-2012, 01:29 PM   #24
رامین

رامین's Avatar

حاجی جان
نکات مثبت هر دوستی حتما به چشم می آید و اگر فروم رشد و ماندگاری داشته بخاطر همین نکات مثبت تک تک دوستان از جمله شماست . این انتقاد شما هم کاملا صحیح است ولی قبول بفرمائید نگاه کردن به نکاتی که به نظر منفی می آیند و بازگویی آنها ، می تواند باعث گره گشایی گردد .

هر دوستی اثر منحصر به فرد و خاص خود را در فروم دارد و حتما قابلیت های خود را هم برای فروم به ارمغان می آورد و از نظر من این توانایی ها کاملا برای همه دوستان چشم نواز است . شرح اشکالات به هیچ عنوان منفی نگری و منفی دیدن نیست ! اگر بود که دیگر لزومی به اینهمه نوشتن نبود .
تازه حاجی جان چرا یک بار هم خوشبین نباشید ؟
قدیمی 09-08-2012, 01:42 PM   #25
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

تازه حاجی جان چرا یک بار هم خوشبین نباشید ؟

رامین جان،سر هر مسئله ایی انتقادی که مطرح میشود،دوستان فروم اول بسم الله به سمت من یورش می برند.این انصاف نیست.من جایگاه خودم را در فروم دارم.از برخورد های بسیاری از دوستان دل ارزده هستم.فضا را باید با مدیریت فردی و جمعی کنترل کرد.مشخصا حاجی برای کشتن و قربانی کردن فراوان است حتی اگر فردایی من اینجا نباشم.
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع