آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار اجتماعی > بخش اجتماعی

پاسخ
    نمایش ها: 3324 - پاسخ ها: 38  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-08-2014, 07:54 AM   #26
mehdi

تشکرها: 2,743
در 1,709 پست 7,897 بار تشکر شده
Points: 18,689, Level: 86 Points: 18,689, Level: 86 Points: 18,689, Level: 86
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : افزایش چندصد درصدی تعرفه های درمان

نقل قول:
نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
آقا مهدی بر اساس چه مدرکی میگویید تمام آن 132 هزار تومان به جراح تعلق میگیرد ؟ !
اگر یادتان باشد من گفتم 70% آنرا به پزشک میدهند که این نقل قولی از همان پزشک چند سال قبل بود (واقعا یادم نیست گفت 50% یا 70% اما من 70% که بیشتر است را معیار گرفتم ).
حالا واقعا استناد شما برای پرداخت تمام آن 132 هزار تومان به جراح کجاست ؟!
و چگونه هزینه سرمایه ای آن لوله بازکنی را 50% محاسبه میکنید !
واقعا برای این ادعاها هیچ سندی نیاز نیست ؟!
والا اگر این پاسخها براساس اصول اقتصاد هست که من اصلا به این اصول آشنایی ندارم و با کمال احترام تمام .
در تاریخ گفته شده که سید علی محمد باب آیات نازل شده به خود را به زبان عربی میخواند . وقتی به او ایراد گرفتند که آیات با قواعد عربی یا همان صرف و نحو سازگار نیست پاسخ داد که صرف و نحو دو فرشته خداوند بودند که من آنها را آزاد کردم پس حالا هرطور من آیه نازل میکنم همان صرف و نحو است .
در آخر بالاخره نمونه مطلوب شما 1920بوده و به هر دلیل این نظام مطلوب به هم خورده اما چرا در این دنیای امروزی دیگر هیچ کشوری آن الگو را (اگر واقعا آنگونه وجود داشته )دوباره از سر نمیگیرد ؟! خب آقا مهدی شما که الگو مطلوب خود را از حدود 100 سال پیش میگیرد چرا از آمریکا و انگلستان الگو برمیدارید . بفرمایید الگوی مطلوب همان 100 سال پیش کشور عزیز خودمان ایران باشد که مردم حکیم باشی داشتند و اینهمه هم هزینه درمان پرداخت نمیکردند .
در مورد افزایش متخصص برای جلوگیری از زیر میزی هم راه حل جالبی بود . یادم می آید یک وقتی در اعتراض به افزایش پذیرش دانشجوی پزشکی در مجلس یکی گفته بود الان بسیاری از پزشکان جوان فارغ التحصیل بدلیل عدم در آمد کافی به شغلهای دیگر مانند رانندگی تاکسی رو آورده اند و نماینده دیگری هم پاسخ داده بود "ما افتخار میکنیم که راننده تاکسی مان هم پزشک باشد "
بعبارتی ایشان صرف چند میلیون تومان برای پرورش راننده تاکسی را افتخار آمیز میدانستند.
آدمی که خودش را به خواب زده است را نمی شود بیدار کرد. یک مطلب را هم بیش از 3 بار نمی توان تکرار کرد.
طبق این لینکی که شما به اشتراک گذاشته اید هزینه جراحی رفع انسداد روده ردیف 24 جدول 520هزار تومان در بخش دولتی است. بفرمایید این هزینه کجا می رود؟ طبق محاسبات شما 132هزار تومان سهم جراح است. حدود 140 هزار تومان سهم بیهوشی است. بقیه بسته به نوع بیمارستان هزینه تخت و پرستاری و ابزار آلات و ... است. سند از خود شما است!
هزینه بازگشت سرمایه و استهلاک و اینها که دیگر مبانی اقتصاد است و هر لوله بازکنی آن را درک می کند. شما هم آن را درک می کنید چون 30-50 درصد از دستمزد جراحتان کم می کنید (البته به اشتباه چون هزینه ها از 520هزار تومان کم شده و آن خالص دریافتی جراح است)
ضمنا خیلی از نظام های مطلوب امروزه در دنیا به دلیل سرمایه داری لجام گسیخته به نفع ثروتمندان به هم ریخته است. دلیل نمی شود چون جای دیگری نیست یا ما نمی بینیم برویم از آمریکا تقلید کنیم.
همان چیزی که کمان عزیز در مورد آلمان گفت بسیار شبیه آن مثال من است.
mehdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-08-2014, 09:17 AM   #27
فرزاد

فرزاد's Avatar

تشکرها: 30,888
در 4,915 پست 27,177 بار تشکر شده
Points: 56,630, Level: 100 Points: 56,630, Level: 100 Points: 56,630, Level: 100
Activity: 33%
Activity: 33% Activity: 33% Activity: 33%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
اینکه افزایش تعرفه با چه مکانیسمی می‌تواند باعث حذف زیرمیزی بشود، سوالی است که من از فرزاد پرسیدم و ایشان طفره رفت، حالا که شما پا پیش گذاشته‌اید، از شما می‌پرسم امیدوارم شما طفره نروید.
.
نه جناب مهدی من طفره نرفتم و صرفا از مباحثه ای غیرکارشناسانه و مبتنی بر حدسیّات و استدلالهای بی سند کنار کشیدم که مبادا متهم به آن شوم که خودم را به خواب زده باشم و در حد لوله بازکن های شریف هم دو دو تا چهارتایی را که شما حکم میکنید اظهر من الشمس ندانم!
اما توجه شما را به دو مورد جلب میکنم.
1- در آیتم ها و ضرایب کتاب کالیفرنیا بعد از 20 سال بازنگری صورت گرفته است و با تغییرات کلی که با گذشت 20 سال از سویی در تکنیکها,ملزومات و روشهای درمانی ایجاد شده و از سوی دیگر کاهش شدید ارزش پول ملی , لابد انتظار ندارید که نتیجه کار به وضعیتی نزدیک به آنچه که دو دهه پیش بوده رقم خورده باشد.
بنابراین بخش قابل توجهی از آنچه که قبلا "زیرمیزی" تلقی میشد در حقیقت جبران مابه التفاوتی بوده است که می بایست سال به سال در تعرفه ها داده میشد و نشده بود لذا پزشکان به زعم خودشان حقوق حقه خویش را استیفا میکرده اند.

حالا موقعیتی پیش آمده که به شکلی کارشناسانه و با حضور نمایندگان طرفین(اعم از پزشکان,بیمه ها و غیره)تعرفه ها تعیین و ظاهرا واقعی(و یا غیر واقعی و بالاتر از حد) به روز شده اند لذا حجّت بر پزشکان تمام است و الان نمیتوانند بهانه ای جهت اخذ وجوه خارج از عرف قانونی داشته باشند و از این به بعد بطور مسلّم میتوان نام "زیر میزی و رشوه"بر آن وجوه گذاشت و دستگاههای ناظر میتوانند بدون هیچ شبهه ای با پزشک خاطی برخورد قانونی و سختگیرانه داشته باشند.
امیدوارم تاثیر اصلاح تعرفه ها بر حذف زیرمیزی روشن شده باشد.
2- اینکه دو برابر شدن تعرفه ها عادلانه است و یا مسئولین در محاسباتشان افراط کرده اند,سوالی است که می بایست برای یافتن پاسخی قانع کننده اولا اطلاعات و آمار و ارقام کامل در دست داشت و دوما با بهره گیری از تخصص های متعدد و مطالعات جامع در زمینه های اقتصاد, آمار, پزشکی و غیره مبادرت به ارزیابی و بازنگری در آنچه متخصصین انجام داده اند نمود که کار من نیست و نمیتوانم اظهار نظر کنم اما از اینکه شما اینقدر با اطمینان و اعتماد به نفس اظهار میکنید و برقضایا اشراف دارید به شما تبریک میگویم البته انتظار نداشته باشید که همینطور چشم بسته آرای شما را تایید کنم.
فرزاد آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از فرزاد بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-08-2014, 12:55 PM   #28
Kaman

Kaman's Avatar

تشکرها: 14,466
در 3,985 پست 18,675 بار تشکر شده
Points: 37,694, Level: 100 Points: 37,694, Level: 100 Points: 37,694, Level: 100
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%

وقتی که همه کم و بیش زیر میز بگیری میکنند، نمیتوان پزشکها را از این موضل و بدبختی اجتماعی مبرا دانست. کم هستند اداراتی که بدون رشوه و دریافتهای زیر میزی کار مردم را به موقع و درست انجام دهند.
ریشه های گندیده این بدبختی اجتماعی را میباید که در کل ساختارهای اجتماعی و فرهنگ و اخلاق کاری ما جستجو نمود.
Kaman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-09-2014, 08:28 PM   #29
شمشیری

شمشیری's Avatar

تشکرها: 14,144
در 2,488 پست 13,664 بار تشکر شده
Points: 28,973, Level: 99 Points: 28,973, Level: 99 Points: 28,973, Level: 99
Activity: 19%
Activity: 19% Activity: 19% Activity: 19%

1 تعجب می کنم با فوروم چه شده که کاربری به این آسانی، راحت و خیلی قطعی و با اطمینان به دیگری می پردازد و از مدیران فوروم هیچ حرکتی دیده نمی شود؟ عنایت بفرمایید:

نقل قول:
آدمی که خودش را به خواب زده است را نمی شود بیدار کرد.
اینکه من خودم را بخواب زده ام یا خیر موضوع یک کارگروه روانشناسی است که شما جزئی از آن نیستید. لطفا از اشاعه ی این گونه برخوردها در اینجا پرهیز کنید. اینکه گفتم من، یعنی توهین به هرکدام از اعضا به منزله ی توهین به همگی اعضا می باشد.

2 در مور تعرفه ی پزشکان، خاطرم هست یکی از همکاران را در انگلیس پیش یک consultant (یک چیزی مانند متخصص خودمان) بردم. ایشان حدودا نیم ساعت معاینه شد و یک صورتحساب حدود 400 پوندی متعاقبا به ایشان ابلاغ گردید! چه کسی گفته پزشکان در غرب آنطورند نه "اینطور"؟ مرغ همسایه غاز نیست. در ساختار درمانی انگلیس، ان اچ اس، که بسیار مایه ی افتخار انگلیسی هاست برای دیدن یک متخصص باید مدتها در صف باشید ولی اگر می خواهید مانند ایران هر متخصصی را تقریبا فورا ببینید باید چند صد پوند پیاده شوید. کسانی این را می دانند که سالها در انجا بوده اند و مرغ همسایه را هم از نزدیک ملاقات کرده اند!
در ایران همه ی افراد جامعه می توانند با یک ویزیت 50 هزارتومانی یک متخصص خوب را ببینند ولی در انگلیس؟ عرض می کنم که کم ِکمش باید 200 تا مرحمت کنید. بماند که شما در انگلیس با مالیاتهای سنگین دارید خواه و نا خواه برای ان اچ اس پول می دهید حال چه استفاده بکنید و چه نکنید و افسانه ی رایگان بودن خدمات درمانی در آنجا مانند یک شوخی بی مزه ی تکراری می ماند.
در مورد داستان ها ان اچ اس، فرصت باشد چند نمونه را بیان می کنم تا بالاخره اینقدر به خودمان با تردید نگاه نکنیم.
پایدار باشید.

The selective elimiNATION
of prominent rival figures
شمشیری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-09-2014, 10:49 PM   #30
mehdi

نقل قول:
نوشته اصلی توسط شمشیری نمایش پست ها
2 در مور تعرفه ی پزشکان، خاطرم هست یکی از همکاران را در انگلیس پیش یک consultant (یک چیزی مانند متخصص خودمان) بردم. ایشان حدودا نیم ساعت معاینه شد و یک صورتحساب حدود 400 پوندی متعاقبا به ایشان ابلاغ گردید! چه کسی گفته پزشکان در غرب آنطورند نه "اینطور"؟ مرغ همسایه غاز نیست. در ساختار درمانی انگلیس، ان اچ اس، که بسیار مایه ی افتخار انگلیسی هاست برای دیدن یک متخصص باید مدتها در صف باشید ولی اگر می خواهید مانند ایران هر متخصصی را تقریبا فورا ببینید باید چند صد پوند پیاده شوید. کسانی این را می دانند که سالها در انجا بوده اند و مرغ همسایه را هم از نزدیک ملاقات کرده اند!
در ایران همه ی افراد جامعه می توانند با یک ویزیت 50 هزارتومانی یک متخصص خوب را ببینند ولی در انگلیس؟ عرض می کنم که کم ِکمش باید 200 تا مرحمت کنید. بماند که شما در انگلیس با مالیاتهای سنگین دارید خواه و نا خواه برای ان اچ اس پول می دهید حال چه استفاده بکنید و چه نکنید و افسانه ی رایگان بودن خدمات درمانی در آنجا مانند یک شوخی بی مزه ی تکراری می ماند.
در مورد داستان ها ان اچ اس، فرصت باشد چند نمونه را بیان می کنم تا بالاخره اینقدر به خودمان با تردید نگاه نکنیم.
پایدار باشید.
اگر پست شماره 15 را خوانده باشید، متوجه خواهید شد که انتقاد دقیقا از همین سیستم انگلیسی آمریکایی است که بسیاری از کشورهای دیگر از آن دو تقلید کرده‌اند و کشور ایران با افزایش شدید تعرفه‌ها به آن سمت حرکت می‌کند.
ضمنا همان‌طور که لزومی ندارد مقیمان خارج ساکن ایران باشند تا مرغ ایرانی را ببینند، لزومی هم ندارد کسی در انگلیس باشد تا مرغ انگلیسی را ببیند. همه آن مالیات‌ها و حق بیمه‌ها و ... اینجا هم هست.
نقل قول:
در ایران همه ی افراد جامعه می توانند با یک ویزیت 50 هزارتومانی یک متخصص خوب را ببینند
تعداد خیلی زیادی از ایرانیان آن‌قدر مشکلات مالی دارند که حتی در تامین مایحتاج اصلی زندگی‌شان مشکل دارند. هزینه 50 هزار تومانی ویزیت متخصص پیشکش.
بعضی از پزشکان ایران این‌گونه‌اند، آنجا را نمی‌دانم:
نقل قول:
رئیس شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات پزشکی تعزیرات استان تهران گفت: دو پزشک ارتوپد متخلف به علت دریافت پول بالاتر از حد تعرفه های رسمی کشور (پول زیرمیزی) از بیماران خود، ۴۶۰ میلیون تومان جریمه شدند.

خدایی در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود: پرونده پزشک اول که یکی از پزشکان ارتوپد شناخته شده کشور و در یک بیمارستان خصوصی فعال است به علت شکایت ۱۱ بیمار در تعزیرات استان تهران رسیدگی شد و بعد از اثبات تخلف، وی به برگرداندن ۱۲۵ میلیون تومان به بیماران و ۳۵۰ میلیون تومان در حق دولت محکوم شد و حکم قطعی است.

وی افزود: این پزشک متخلف مبالغی بین ۱۵ تا ۳۰ میلیون تومان علاوه بر تعرفه پزشکی خود از بیماران دریافت کرده است. رئیس شعبه ۵۱ تعزیرات استان تهران گفت: در پرونده دوم هم یک ارتوپد شناخته شده کشور در یک بیمارستان خصوصی دیگر مبلغ ۵۵ میلیون تومان زیر میزی دریافت کرده است که در دادگاه بدوی این پزشک به پرداخت ۱۱۰ میلیون تومان در حق دولت و بازگرداندن ۵۵ میلیون تومان بیمار محکوم شده و در حال حاضر پرونده در دادگاه تجدید نظر در حال رسیدگی است.

وی افزود: قانون، پرداخت زیرمیزی به پزشکان را جرم نمی داند اما دریافت زیرمیزی را جرم می داند و بیماران می توانند با مراجعه تعزیرات حکومتی و یا معاونت های درمان دانشگاه های علوم پزشکی این موارد را پیگیری کنند.
این کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 12-06-2014, 08:12 PM   #31
mehdi

وزیر وزارت پزشکان در راستای حفظ منافع بخش خصوصی بیمه‌ها را مجبور به عقد قرارداد با بیمارستان‌های خصوصی می‌کند! بیمه‌ها اعتقاد دارند که قرارداد تحمیلی بیمارستان‌های خصوصی در راستای حفظ منافع مشتریانشان نیست و آنها تنها زمانی می‌توانند هزینه تعرفه‌های جدید را در بیمارستان‌های خصوصی بپردازند که تعرفه بیمه تکمیلی افزایش یابد.
قدیمی 09-23-2018, 09:12 PM   #32
mehdi

پیرمرد: پول فیزیوتراپی ندارم.
وزیر بهداشت: خودت بمال دیگه

طرح تحول سلامت مفتضحانه شکست خورده است. از بیمه سلامت ایرانیان خبری نیست و هنوز این وزیر مولتی میلیاردر با پررویی و وقاحت بیچارگان را به سخره می گیرد.
6 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-24-2018, 08:39 PM   #33
Saman

Saman's Avatar

تشکرها: 1,705
در 591 پست 3,897 بار تشکر شده
Points: 13,238, Level: 74 Points: 13,238, Level: 74 Points: 13,238, Level: 74

نقل قول:
پیرمرد: پول فیزیوتراپی ندارم.
وزیر بهداشت: خودت بمال دیگه

طرح تحول سلامت مفتضحانه شکست خورده است. از بیمه سلامت ایرانیان خبری نیست و هنوز این وزیر مولتی میلیاردر با پررویی و وقاحت بیچارگان را به سخره می گیرد.
انتصاب فردی با این وضعیت به عنوان وزیر بهداشت یادآور کار ترامپ در انتخاب بتسی دواس مولتی میلیاردر و در بیزنس آموزش خصوصی به عنوان وزیر آموزش آمریکا است. واقعاً جمهوری اسلامی بهشت کرونی کپیتالیسم است.
Saman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر از Saman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-25-2018, 07:56 PM   #34
mehdi

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Saman نمایش پست ها
انتصاب فردی با این وضعیت به عنوان وزیر بهداشت یادآور کار ترامپ در انتخاب بتسی دواس مولتی میلیاردر و در بیزنس آموزش خصوصی به عنوان وزیر آموزش آمریکا است. واقعاً جمهوری اسلامی بهشت کرونی کپیتالیسم است.
به شوخی گاهی فکر می کنم التزام عملی به سرمایه داری جای التزام به سایر چیزها در انتخاب وزرا و وکلا را گرفته است.
5 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-27-2018, 07:03 PM   #35
شهیر

تشکرها: 6,609
در 2,016 پست 21,900 بار تشکر شده
Points: 40,157, Level: 100 Points: 40,157, Level: 100 Points: 40,157, Level: 100

نقل قول:
به شوخی گاهی فکر می کنم التزام عملی به سرمایه داری جای التزام به سایر چیزها در انتخاب وزرا و وکلا را گرفته است.
مهدی عزیز، از بعد از جنگ وضعیت همواره اینگونه بوده است. هر دو جناح در حمایت و حفاظت از سرمایه با هم مسابقه گذاشته اند. منتها جناح محافظه کار قدری سیاه بازی به خرج می دهد و چهار تا شعار تو خالی در مورد عدالت اجتماعی هم می دهد. جناح محافظه کار اغلب اوقات حداقل مجلس را در دست داشته است بگو شما کدام لایحه را برای اخذ مالیات بر درآمد و سرمایه های کلان حتی پیشنهاد کرده اید؟ تصویب که پیشکش. کدام قدم را برای اخذ مالیات بر خانه های خالی برداشته اید؟بر بهره های عظیم بانکی، سود های نجومی در معاملات ارز و طلا؟ سرمایه های کلان دارند پدر مملکت را در می آورند. می گویند قیمت ارز بالا می رود چون بی بی سی ساعت 11 شب نرخ بالا اعلام کرده است. ببخشید، خاک بر سر آن اقتصادی که با یک جمله بی بی سی به هم می ریزد. این شد اقتصاد؟ این شد مملکت داری؟ تا کی تقصیر را به گردن این و آن می اندازید. پدر طبقه زحمت کش و حقوق بگیر دولت دارد در می آید هیچ کاری نمی شود و هیچ راه حلی هم ارائه نمی شود. همه نظاره گرند. یک عده که شب تا صبح زحمت می کشند به آمریکا فحش می دهند آنطرف هم که دولت وضعش معلوم است، مواظب است مبادا مبانی بازار آزاد خدشه دار شود. شما فکر کنید مملکت با این وضعیت وزیر اقتصاد ندارد!
شهیر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 09-30-2018, 11:11 PM   #36
mehdi

افاضات جدید ایشان:
وزیر بهداشت در واکنش به تهیه داروی بیماران اس.ام.ای: مردم حاضرند برای دو سال طول عمر بیشتر یک نفر، یک میلیارد هزینه کنیم؟!!
فقط در یک قلم بیش از 20 هزار میلیارد تومان رانت به پش خرید کنندگان سکه تقدیم شده است. آیا مردم حاضر به این کار بودند؟ رانت پیش خرید خودرو چه؟ رانت ده میلیارد دلاری ارز 4200 تومانی تقدیمی به خواص چه؟ رانت خصوصی سازی ها چه؟ مالیات ده ها هزار میلیارد تومانی که از صاحبان سرمایه های بزرگ و زمین داران نمی گیرید چه؟ رانت 30 هزار میلیارد تومانی پتروشیمی ها چه؟
آقا برای ما صاحب تفکر استراتژیک شده است و مدیریت منابع می کند. تو برو آن چند صد میلیارد تومان آزمایشات و جراحی های غیر ضرور را حذف کن. آن چند صد میلیارد تومان هزینه تحمیل شده به کشور در نتیجه نظام نادرست ارجاع خدمات پزشکی را حل کن.
6 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-27-2018, 12:46 AM   #37
mehdi

نقل قول:
افاضات جدید ایشان:
وزیر بهداشت در واکنش به تهیه داروی بیماران اس.ام.ای: مردم حاضرند برای دو سال طول عمر بیشتر یک نفر، یک میلیارد هزینه کنیم؟!!
فقط در یک قلم بیش از 20 هزار میلیارد تومان رانت به پش خرید کنندگان سکه تقدیم شده است. آیا مردم حاضر به این کار بودند؟ رانت پیش خرید خودرو چه؟ رانت ده میلیارد دلاری ارز 4200 تومانی تقدیمی به خواص چه؟ رانت خصوصی سازی ها چه؟ مالیات ده ها هزار میلیارد تومانی که از صاحبان سرمایه های بزرگ و زمین داران نمی گیرید چه؟ رانت 30 هزار میلیارد تومانی پتروشیمی ها چه؟
آقا برای ما صاحب تفکر استراتژیک شده است و مدیریت منابع می کند. تو برو آن چند صد میلیارد تومان آزمایشات و جراحی های غیر ضرور را حذف کن. آن چند صد میلیارد تومان هزینه تحمیل شده به کشور در نتیجه نظام نادرست ارجاع خدمات پزشکی را حل کن.
در یک قلم دیگر به نقل از آقای یاشار سلطانی (دقیقه 26:15) چند هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی وزارت بهداشت به صورت رانت در بین صاحب منصبان این وزارتخانه تقسیم شده است و می شود، بعد این آقا نگران صد میلیارد تومان پول داروی چند بیمار نیازمند است.
3 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-17-2019, 10:23 AM   #38
mehdi

نقل قول:
یک جایی یادداشت کنید. این طرح با این هزینه گزافی که به بودجه کشور تحمیل می کند حتما شکست خواهد خورد. از دو تا سه سال بعد دولت از زیر بار مالی این طرح شانه خالی خواهد کرد و همه افزایش قیمت ها به دوش مردم خواهد افتاد.
چهار سال قبل ما پیش بینی کرده بودیم.
بالاخره آقای وزیر بهداشت سابق بعد از هدایت ده ها هزار میلیارد تومان منابع رفاهی مردم به سمت یک اقلیت خاص طرحش شکست خورد و به دلیل عدم تامین منابع مالی استعفا داد. مردم ماندند و بیمه های نزدیک به ورشکستگی و هزینه های سرسام آور درمان.
اینجا است که باید این پست ها را دوباره خواند، تا بفهمیم اقتصاد سلامت یک دانش تخصصی اقتصادی است و با یک مقایسه ساده از هزینه باز کردن لوله فاضلاب و رفع انسداد روده نمی توان درباره آن تصمیم گیری کرد.
9 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-16-2019, 09:22 PM   #39
mehdi

عدم وجود سیستم حتی بدون هوش برای نظارت بر عملکرد پزشکان رسماً جان من را یکبار گرفت!
بنده به شخصه حاضر هستم در هر دادگاهی شهادت دهم که به دلیل قصور پزشکی، عدم تشخیص درست و راهنمایی غلط از سر سلب مسئولیت آقای «دکتر .... (نام و مشخصات در لینک موجود است) پس از عمل جراحی دیسک کمر، دچار ضایعه DVT شدم و با وجود شک خود اینجانب نسبت به این موضوع و اعلام به ایشان برای من قرص ویتامین سی تجویز کردند.
در روز عمل متوجه شدم ایشان ۱۳ عمل جراحی در همان روز انجام میدهند و ۳ اتاق عمل بیمارستان ... تهران بصورت همزمان در اختیار ایشان است.
بعد از عمل تا روز ترخیص حتی یک بار توسط ایشان ویزیت نشدم و مهر و امضای پزشک دیگری که حتی ایشان را ندیدم پای برگ ترخیص من خورد!
وکلای مختلفی به من پیشنهاد دادند که از شکایت صرفنظر کن چون نتیجه ای نخواهی گرفت، پزشکان سنبه پرزور تری دارند مخصوصا ایشان که خود رییس بخش جراحی مغز و اعصاب چنین بیمارستان عظیمی هستند.
بر اثر بروز این عارضه و عدم پذیرش آن و راهنمایی غلط وی امکان مرگ بنده حتمی بود.

یک‌ماه و نیم بعد بصورت اورژانسی در بخش قلب همان بیمارستان به دلیل مشکلی که خودم هم پس از مطالعات فراوان و تطبیق علائم واضح، تشخیص داده بودم و دکتر ... انکار میکرد و ایشان می‌گفتند باید حرکت کنی در حالی که پای من هرروز متورم تر می‌شد، بستری شدم. پزشکان داخلی، قلب و عروق و پرستاران گفتند یک حرکت کوچک کافی است تا لخته تشکیل شده در پا به سمت، ریه یا قلب حرکت کند و حتی موجب مرگ آنی شود.
عید خود و خانواده ما در بیمارستان گذشت.

یک سال و نیم از این ماجرا میگذرد و در حالیکه امید داشتم پس از بهبودی کمر به زندگی عادی بازگردم، با مشکلات جدی و مواجه شدم که اجازه فعالیت عادی روزمره را به من نمی‌دهند.
در حالیکه یک رسیدگی کوچک، تجویز پوشیدن جوراب واریس در حین عمل، تجویز آمپول هپارین و قرص وارفارین پس از عمل و توصیه به مصرف قرص آسپرین برای بعد از آن براحتی می‌توانست از این مشکل جلوگیری کند.

پس از ترخیص از بخش قلب در مراجعه حضوری به خود ایشان، گفتند که اتفاق خاصی نیفتاده.

بعدتر در صفحه اینستاگرام ایشان کامنت شخصی را در پست تبریک شب یلدای دکتر ... دیدم که نوشته بود اگر شما یکبار نتایج آزمایشات پدر من را میخواندید پدر من با وجود سرطان عمل جراحی مجدد نمیشد و ما هم امشب شب یلدا پدرمان زنده در کنارمان بود. وقتی من هم شرایط خود را در حالی که خسته از درد و تورم لنفاوی پا بودم بصورت کامنت نوشتم اکانت بنده را بلاک کردند!

حالا باید دید چه تعداد مرگ و میر بر اثر عدم توجه و تعجیل پزشکان برای عمل جراحی بعدی و عدم وقت گذاشتن برای امری بسیار بسیار مهم اما کم ارزش از نظر مالی که همان رسیدگی دقیق به وضعیت بیمار پس از جراحی است به نسبت پول هنگفتی که بابت جراحی نصیبشان میشود، اتفاق میوفتد.

پس از این مشکل در حین پیگیری های پزشکی در بیمارستان ... سعی کردم زنده ماندن خود را به فال نیک بگیرم و به مسؤلین بیمارستان ... از نایب رئیس بیمارستان، مسئول شکایات و معاونت فاوا، پیشنهاد دهم که با استقرار یک سامانه EMR/EHR از بروز خطاهای این چنینی جلوگیری کنیم. پاسخ من چه بود: پوزخند، وقت ما را نگیرید، پیشنهادات زیاد است، الان ما چکار کنیم؟ و برو‌ خدا رو شکر کن که زنده هستی بود!

فقط با اصرار من در صحبت با افراد مختلف، حتی در ویزیتهای روزانه در این بیمارستان با پزشکان مختلف، به قصد تحقیق میدانی برای ارائه یک راه حل برای نجات جان سایر بیماران، متوجه شدم که غالب پزشکان حاضر نیستند هیچگونه نظارت الکترونیک بر روی کار آنها وجود داشته باشد، که حتی زمان صرف شده بر روی هر بیمار مشخص نشود.

باز هم ایمان آوردم که اگر یک دولت الکترونیک منسجم و دستورالعمل جدی برای هوشمند سازی ادارات و بیمارستان ها وجود داشت نه تنها مشکلات بسیاری را نداشتیم، بلکه در این مورد متوجه شدم که چه جانهایی با استقرار یک سامانه هوشمند EMR/EHR در بیمارستان ها از دست نمی‌رفت.

من یک مورد استثنا زنده مانده از یک خطای فاحش بر اثر غرور پزشکی بودم نه صرفاً قصور پزشکی و تصمیم گرفتم این معجزه را با وجود دردهایی که هنوز تحمل می‌کنم، زندگی مختل شده، موقعیت‌های شغلی که از دست دادم و آینده مبهمی که برایم رغم خورد، با تلاش برای ارائه راهکارهایی مبتنی بر هوش مصنوعی و کلان داده در راستای کم کردن خطاهای پزشکان مغرور پاسخ دهم. بدون هیچگونه حمایتی! اتفاقی که در دنیا در حال انجام است اما در اینجا با پوزخند و مزاحم وقت ارزشمند ما نشوید پاسخ گرفتم.

آرتا فخاری

مرکز هوش مصنوعی
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 03:28 PM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.