آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار ترجمه > تالار مطالب اجتماعی (ترجمه)

پاسخ
    نمایش ها: 18480 - پاسخ ها: 69  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-02-2012, 05:46 PM   #1
پرسشگر

تشکرها: 11,370
در 2,422 پست 17,069 بار تشکر شده
Points: 25,312, Level: 95 Points: 25,312, Level: 95 Points: 25,312, Level: 95
Activity: 57%
Activity: 57% Activity: 57% Activity: 57%
پیش فرض هومئوپاتی، تجارب و شناخت من و شما

با عرض سلام خدمت همفرومی های گرامی
ار مدت ها پیش درصدد بودم تاپیکی را به هومئوپاتی اختصاص دهم و تجربیات 20 ساله خودم را با این روش درمانی در اختیار شما بگذارم.
در این رابطه تا کنون کم کاری کرده ام چرا که اگر شناخت این پزشکی بتواند یک عضو از اعضای خانواده فروم را معالجه کند امر خیر است.
موضوع را در قسمت ترجمه گذاشته ام چون به مقالات و تحقیقاتی رجوع خواهم کرد که از منابع غیر فارسی است و امیدوارم در چندین پست بتوانم بخش هایی از نتایج را ترجمه کنم.
بدیهی است از تجربیات و اطلاعات همه دوستان نیز استقبال می کنم با این خواهش که اگر منابع فارسی هستند به گذاشتن لینک اکتفا کنند.
برای شروع این مبحث، شما را به ویکیپدیا فارسی رجوع می دهم و تعریفی که از هومئوپاتی می کند :
نقل قول:
هومئوپاتی، (همیوپاتی یا هومیوپاتی) یا همسان‌درمانی. بنا به ادعای طرفداران آن، هومیوپاتی یک روش درمانی است که باتحریک سیستم ایمنی بیمار با داروهای هومئوپاتی، فرد را به سمت بهبودی سوق می‌دهد[نیازمند منبع]. بر پایه اصول نخستین هومیوپاتی هر ماده‌ای که دربدن تندرست یکسری نشانه‌های بیماری ایجاد کند درصورت تجویز به فرد بیمار باهمان علایم بیماری وی را درمان خواهدکرد، البته به شرط آنکه نشانه‌های موجود در بیمار و نشانه‌هایی که آن ماده دارویی می‌تواند ایجاد کند، تا حد ممکن همانند باشد. خصوصیات روحی و عصبی جایگاه ویژه‌ای در درمان هومیوپاتی دارد. اگرچه بیمار تنها برای یک درد جسمی به پزشک هومیوپات مراجعه کرده‌است، ولی باید واقعیت‌های روحی، عاطفی و عصبی خود را با پزشک درمیان بگذارد. مبلغین این روش چنین اظهار می‌کنند که هر بیماری که نیروی حیاتی وی از میان نرفته باشد می‌تواند از هومیوپاتی انتظار بهبود داشته باشد. با نگرش به اینکه هومیوپاتی با تحریک سیستم ایمنی بدن عمل می‌کند، چنانچه این سیستم و ساختار بدن دچار نابودی برگشت ناپذیر شود امید به بهبود کاهش می‌یابد. هومیوپاتی یعنی همانند بیماری و به تعبیری دیگر درمان با همانند، یا درمان بدست عامل همانند بیماری است. مهم‌ترین ویژگی این روش درمانی نگرش کلی به انسان‌ها از دید جسمی، روانی و احساسی است.
و در جمله آخر این پاراگراف طولانی و نه چندان بی طرف چنین آمده است:
نقل قول:
با این حال مجموعه تحقیقات علمی اثری فراتر از شبه داروها را برای داروهای هومئوپاتی قائل نشده‌اند
خیال دارم با برهان و نتایج تحقیقات جدی و رسمی مثل National Cancer Institute at the National Institutes of Health موئسسه ملی مبارزه با سرطان آمریکا، جمله آخر را به چالش بکشم.
با آرزوی سلامتی برای همه
پرسشگر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-02-2012, 06:01 PM   #2
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

تشکرها: 4,206
در 8,212 پست 26,845 بار تشکر شده
Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : هومئوپاتی، تجارب و شناخت من و شما

جناب پرسشگر ممنون و در این باره سئوالی برای من همیشه هست.آن داروی هومئوپاتی که چیزی مثل نقل سفید کوچولو است و داخل شیشه است و دست هم نباید به آن بخورد واقعا از چه ساخته شده و چقدرش تلقینی و چقدرش واقعی است؟
قدیمی 08-02-2012, 06:16 PM   #3
پرسشگر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط حاجی جفرسون نمایش پست ها
جناب پرسشگر ممنون و در این باره سئوالی برای من همیشه هست.آن داروی هومئوپاتی که چیزی مثل نقل سفید کوچولو است و داخل شیشه است و دست هم نباید به آن بخورد واقعا از چه ساخته شده و چقدرش تلقینی و چقدرش واقعی است؟
در مورد داروها و اشکال آن حتما توضیح خواهم داد. ولی "تلقین" مورد خوبی بود که ذکر کردید.
2 سال پیش شبکه علمی 4 صدا و سیما میز گردی در این رابطه داشت و مثل همیشه یکی از پزشکان "کلاسیک" که عناد ویژه ای با هومئوپاتی داشت موفقیت های این پزشکی را تنها به حساب تلقین می گذاشت.
پاسخ پزشک هومئوپات این بود: هومئوپاتی در دامپزشکی هم خواص درمانی خود را اثبات کرده و امروزه دامداران بیشتر و بیشتر روی به این روش می آورند. چگونه ممکن است به یک گاو چیزی را تلقین کرد!؟
12 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-02-2012, 06:24 PM   #4
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100

پاسخ پزشک هومئوپات این بود: هومئوپاتی در دامپزشکی هم خواص درمانی خود را اثبات کرده و امروزه دامداران بیشتر و بیشتر روی به این روش می آورند. چگونه ممکن است به یک گاو چیزی را تلقین کرد!؟

راستش دوست دامداری دارم که در دامداری اش شبها لامپ پر نور روشن می کرد فکر می کرد گاو ها تلقین نور می گیرند شیر بیشتر میشود ولی فردایش یک گاو سقط شده بود.این برای شوخی بود

ولی برای انسانها،باور صرفا نظر از تلقین برای هر چیزی از جمله پذیرفتن داروی درمان موثر است.
هوموپاتی از کنترل اعصاب و سیستم مغزی بهره می برد که شاید از نظر برداشت عمومی تلقین تلقی شود ولی در اصل تلقین هم نباشد.

قدیمی 08-02-2012, 06:30 PM   #5
alimirzaee

alimirzaee's Avatar

تشکرها: 11,344
در 1,879 پست 9,625 بار تشکر شده
Points: 13,796, Level: 76 Points: 13,796, Level: 76 Points: 13,796, Level: 76

نقل قول:
ولی برای انسانها،باور صرفا نظر از تلقین برای هر چیزی از جمله پذیرفتن داروی درمان موثر است.
هوموپاتی از کنترل اعصاب و سیستم مغزی بهره می برد که شاید از نظر برداشت عمومی تلقین تلقی شود ولی در اصل تلقین هم نباشد.[/COLOR]
[/B]
جناب جفرسون اگر مقدور هست دو جمله اخیر را کمی شرح وبسط دهید.
مخصوصا بخش کنترل اعصاب مرکزی و سیستم مغزی. همچنین در مورد تاثیر هومیوپاتی بر اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک اگر اطلاعاتی دارید بیان بفرمایید و تفاوت اثر آن را با بخش اعصاب و سیستم مغری توضیح بدهید.

ممنون
قدیمی 08-02-2012, 06:43 PM   #6
Warrior

تشکرها: 9,449
در 3,299 پست 16,076 بار تشکر شده
Points: 47,648, Level: 100 Points: 47,648, Level: 100 Points: 47,648, Level: 100
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%

سلام عمو پرسشگر، همیوپاتی دقیقا چیست و دقیقا چه چیز نیست؟ مثلا آیا ریکی همیوپاتی است؟ یا می تواند در کنار آن استفاده شود؟
Warrior آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از Warrior بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-02-2012, 06:54 PM   #7
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

اقای میرزایی-من توضیح ننوشته بودم،پرسشی بود از جناب پرسشگر.اینجا مبحث ایشان است و فقط برداشت خودم را از تلقین نوشته بودم و در پاسخ برداشت خودم را توضیح دادم. حال سکان دست جناب پرسشگر است که این بار پاسخ گر شده اند.اما خودم سالهاست از هومئوپاتی بهره می برم.جوابش را تا حدودی گرفته ام .این بحث من بخاطر همراه بودن با این نوع درمان در ده سال گذشته است.
قدیمی 08-02-2012, 07:47 PM   #8
پرسشگر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط حمید نمایش پست ها
سلام عمو پرسشگر، همیوپاتی دقیقا چیست و دقیقا چه چیز نیست؟ مثلا آیا ریکی همیوپاتی است؟ یا می تواند در کنار آن استفاده شود؟
حمید جان، اینقدر نگو عمو پرسشگر، همه فکر می کنند من 30 سالگی را رد کرده ام. از کجا معلوم جنابعالی عموی من نباشی
برای اطلاع شما باید عرض کنم هومئوپاتی هیچ زیر شاخه ای نیست.
انرژی درمانی، طبیعت درمانی و غیره کوچکترین فصل مشترکی با این پزشکی ندارند.
هومئوپاتی مانند پزشکی کلاسیک داروهای خاص خود را برای درمان دارد ولی برعکس پزشکی کلاسیک از قانون نیوتون و خصوصا دکارت پیروی نمی کند.
دکارت می فرماید:
«Diviser chacune des difficultés en autant de parcelles qu'il se pourrait et qu'il serait requis pour les mieux résoudre».
ترجمه: برای حل هر مشکل باید آنرا به اجزای کوچک تقسیم کرد و یکی یکی به سراغ آن رفت.
نتیجه این فلسفه پیدایش انواع و اقسام متخصص در امور پزشکی است. فوق متخصص معده که دانش کمی از دیگر اغضای بدن و به خصوص ارتباط آنها و بعد روانی و عصبی قضیه دارد.
هومئوپاتی بر خلاف فلسفه دکارت، کل نگر است
7 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-02-2012, 07:50 PM   #9
FarShir

تشکرها: 6,719
در 3,046 پست 9,719 بار تشکر شده
Points: 12,987, Level: 74 Points: 12,987, Level: 74 Points: 12,987, Level: 74

نقل قول:
مبلغین این روش چنین اظهار می‌کنند که هر بیماری که نیروی حیاتی وی از میان نرفته باشد می‌تواند از هومیوپاتی انتظار بهبود داشته باشد. با نگرش به اینکه هومیوپاتی با تحریک سیستم ایمنی بدن عمل می‌کند،
پرسشگر عزیز:
با توجه به این امر، فرق بین کاری که داروی هومیوپاتی با کاری که واکسن می کند چیست؟
و اگر درمورد تحریک سیستم ایمنی هر دو یکسان عمل می کنند چرا داروی هومیوپاتی اینقدر دیر در بازی وارد شود؟

اگر راجع به دانستن طرق مختلف شفا علاقه داشته باشید، چندین تئوری در آستین دارم.

یکی از آنها راجع به میدان مقناطیسی اطراف هر موجود زنده است.
magnetic field
که متد ریکی هم از همین موضوع استفاده می کند.
FarShir آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از FarShir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-02-2012, 08:36 PM   #10
پرسشگر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط FarShir نمایش پست ها
فرق بین کاری که داروی هومیوپاتی با کاری که واکسن می کند چیست؟
فرشیر جان، ممنون که این سوال را مطرح کردید.
تفاوت های واکسن و هومئوپاتی :
- واکسن در عرصه "مصونیت فعال" وارد می شود و هدفش جلوگیری از یک بیماری "فرضی" در آینده است. در صورتی که داروهای هومئوپاتی تنها زمانی تجویز می شوند که بیماری بروز کرده باشد.
- واکسن ها به طور افقی برای همه افراد تجویز می شوند، در حالی که داروهای هومئوپاتیک برای فرد فرد اشخاص متفاوت است.
- واکسن ها مستقیما به خود میکروب یا ویروس مولد بیماری رجوع می کنند . هومئوپاتی از جنس متفاوتی برای تحریک سیستم مصونیت استفاده می کند.
- مقدار تزریق واکسن برای همه افراد، ثابت و به میزان بالا است ولی هومئوپاتی با کمترین "دوز" به دنبال بیشترین تاثیر است.
در ادامه این تاپیک اخباری از جنجالی که واکسن ها در ایجاد بیماری در بین کودکان به وجود آورده اند خواهم آورد و اولیایی که با واکسینه کردن فرزندانشان مخالفت می کنند.
پ-ن
فرشیر جان لطفا برای انواع دیگر از پزشکی که مطلع هستی و آنرا موثر می دانی تاپیک خاص خودش را ایجاد کن.
قدیمی 08-02-2012, 09:14 PM   #11
FarShir

تشکرها: 6,719
در 3,046 پست 9,719 بار تشکر شده
Points: 12,987, Level: 74 Points: 12,987, Level: 74 Points: 12,987, Level: 74

نقل قول:
واکسن ها مستقیما به خود میکروب یا ویروس مولد بیماری رجوع می کنند . هومئوپاتی از جنس متفاوتی برای تحریک سیستم مصونیت استفاده می کند
.
واکسن های در حقیقت تیره ای از خود میکرب یا ویروس ضیعیف شده هستند.
اگرممکن است در برنامه آینده راجع به این تفاوت برای تحریک سیستم ایمنی بیشتر توضیح بدهید.

در مورد جنجال مجبور بودن به واکسینه کردن هم اگر نوشتید مطالبی دارم که به اطلاخ می رسانم.
FarShir آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از FarShir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 08-02-2012, 11:02 PM   #12
Kaman

Kaman's Avatar

تشکرها: 14,466
در 3,985 پست 18,675 بار تشکر شده
Points: 37,694, Level: 100 Points: 37,694, Level: 100 Points: 37,694, Level: 100

هر چه خواستم وارد این بحث نشوم نشد که نشد!

دوستان اصولآ صحبت از واکسن در رابطه با مطلب هومئوپاتی و یا مقایسه آنها درست نیست چرا که موارد استفاده بسیار متفاوت دارند.
یکی (داروهای همئوپاتی) بعنوان دارو یا شبه دارو برای معالجه بیماری ای مورد استفاده قرار میگیرد که بوقوع پیوسته است و آن دیگری محصولات بسیار سطح بالای علم پزشکی و بیولوژی هستند و کارشان پیشگیری قبل از وقوع بیماری است (واکسن ها). در مورد واکسن بیماریهای ویروسی, بیشتر از این روش استفاده میشود که یا پوسته ای از شکل ظاهری ویروس بدون محتوا را به سیستم دفاعی بدن ارائه میدهند و یا با روشهای مختلف قدرت تهاجمی آن وبروس را بسیار ضعیف نموده و با این روش در واقع به سیستم دفاعی بدن کلک زده و آنرا برای تولید پاد زهر مخصوص آن ویروس که برای ویروس طبیعی هم کاملآ موثر است و نیز تولید سلولهای دفاعی حافظه دار برای آینده, تحریک و وادار مینمایند. در نتیجه بدن بدون درگیری واقعی با ویروس مهاجم طبیعی بر علیه آن عامل بیماری وارد عمل شده و مصونیت ایجاد میگردد.
واقعیت این استکه هر انسانی که دارای سیستم دفاعی سالم بدنی است میتواند با انواع و اقسام بیماریهای ویروسی و یا باکتریال در گیر شده و در صورت شانس بر بسیاری از آنها فائق آمده و در جنگ با این مهاجمین پیروز میدان گردد. ولی آیا همواره این چنین است؟

معمولآ کسانیکه گرایش به درمان بیماری از طریق همئوپاتی را دارند با واکسن هم مخالف هستند. ولی شما تقریبآ هیچ پزشک همئوپات را پیدا نمیکنید که کتبآ به شما تضمین دهد که شما واکسینه نشوید و او پی آمد واکسینه نشدن شما و نتایج حاصله در صورت بروز آن بیماری را تقبل میکند!

ویروسها و باکتریها خودشان را همواره نشان نمیدهند و گاهی در بدن افراد موضع گرفته و منتظر مبتلا کردن فرد دیگری میباشند. اگر فردی در بدن خود ویروس هپاتیت B فعال دارد, در صورت آمیزش با فرد دیگری وی را (اگر واکسینه نشده باشد) مبتلا بدرد خود خواهد نمود. در اروپا در دهه های گذشته روال کار واکسیناسیون بر این بود که افرادی که دارای مشاغل بخصوصی بودند در مقابل هپاتیت واکسینه میشدند. گذشت زمان نشان داد که با این روش نمیتوان در مقابل یورش این بیماری و گسترش آن در جامعه قد علم نمود. بدین ترتیب و بدرستی مسئولین بهداشتی به این نتیجه رسیدند که کودکان را از همان سنین کودکی در مقابل این بیماری با واکسینه کردن مقاوم کنند (با وجود اینکه این بیماری در درجه اول از طریق آمیزش و یا تماس خونی منتقل میگردد) تا در آینده در جامعه کمتر کسی به این بیماری مهلک دچار گردد. بعضی افراد میتوانند به این بیماری غلبه کرده و از چنکال آن سالم بیرون آیند, بعصی ها تا آخر عمر ویروس این بیماری را در بدن خود یدک میکشند و میتوانند در صورت تماس خونی و یا سکسی با دیگران, آنرا به افراد سالم منتقل نموده و آنها را به این بیماری مبتلا نمایند و سرانجام بعضی ها هم جان خود را در این درگیری با ازکار افتادن کبدشان از دست مبدهند.

در هر حال بحث در این موارد بسیار زیاد است ولی یک واقعیت را میتوان در همینجا متنکر شد و آن این است که تاثیران جانبی واکسن ها در مقایسه با واکسینه نشدن و در نتیجه سلامتی خود و دیگران را بخطر انداختن بسیار نا چیز میباشند. بطوریکه فواید واکسینه کردن بر بخطر انداختن سلامتی خود و دیگران بسیار می چربد!

ضمنآ در همئوپاتی قوانینی وجود دارد که نه با علم سازگار است و نه در بوته آزمایش علمی میتوان از آن دفاع نمود. وجود انواع و اقسام مواد در درون این داروها از فلزان سمی مثل جیوه و آرسنیک گرفته تا سم اسب و بدن کک و سوسک و نیز محتویات روده و غده های بدن انواع و اقسام حیوانات و نیز ترشحات غده های بعضی از حیوانات یا ترشحات بیضه مبتلا به بیماری, آنهم در قالبی پوشیده از شکر و دانه های کوچک خوش آیند و نیز این موضوع که هرچقدر مواد موثر این داروها رقیق باشند بهمان درجه دارای پتانسیل بیشتری هستند (!!) تاثیر واقعی این قبیل دارو ها را مورد سئوال قرار میدهند. بارها ثابت شده است که تاثیر این قبیل دارو ها در حد همان شبه داروها و یا تلقینهای مختلفی است که در پزشکی کلاسیک هم مورد استفاده قرار میکیرند! بطوریکه در سال 2010 در آلمان برای تقبل خرج این داروها از جانب بیمه های عمومی بگو مگوی زیادی در گرفته بود و اشپیگل آنلاین هم در این مورد آرتیکلی دارد که دیدن عکسهائی از آن (حتی کروزین هواپیما) که در داروهای همئوپاتی مورد استفاده قرار میگیرد خارچ از لطف نیست!

اشپیگل آنلاین

شخصآ بنظر دوستان احترام میگذارم ولی بر این عقیده هستم که بسیاری از بیماریها را که با این قبیل داروها مداوا میکنند, میتوان بدون این داروها هم یا مداوا کرد و یا بدون مداوا هم خود سیستم بدن انسان بخاطر داشتن پتانسیلهای بسیار زیاد بیولوژیکی که در جهت بهبودی فعال هستند, بهبودی خود را باز مییاند و احتیاج به رواندرمانی - و یا تلقین درمانی همئوپاتیک نیست.

شخصآ در مقابل روشهای درمانی آلترناتیو تولرانس زیادی دارم و سرانجام بر این عقیده هستم که چون منظور مداوای یک بیمار است, حتی در دهکده دور افتاده ای در آفریقا هم اگر طبیب قبیله با رقص و آواز خود و با دود انواع و اقسام گیاهان بتواند به بیماری کمک کند در شرایط بخصوص آن بیمار آفریقائی و بدون داشتن سایر امکانات مورد قبول میباشد. با این طرز فکر با همئوپاتی هم کنار میآیم و سر جنگ با آنرا هم ندارم.

.
Kaman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-03-2012, 11:00 AM   #13
پرسشگر

کمان عزیز، امیدوارم در ادامه این تاپیک با اعداد و ارقامی که معرفی می کنم از کم لطفی شما نسبت به این پزشکی بکاهم.
در مورد واکسن ها در غرب، بحث داغی در جریان است که متاسفانه هیچ ردپایی از آن در محافل پزشکی ایران نمی بینیم.
موضوع واکسن ها و اثرات سوء آن به قدری مهم و مفصل است که نیاز به یک تاپیک جداگانه دارد. فقط در اینجا گفته شما را تصحیح می کنم که مخالفین واکسن فقط هومئوپت ها نیستند بلکه اکثریت آنها را پزشکان کلاسیک تشکیل می دهند.
تحقیقاتی که مورد تایید American Academy of Pediatricsقرار گرفته است نشان می دهد واکسن ها عامل شیوع بیماری های دیگری از قبیل اوتیزم، بیش فعالی و ... شده اند. در مورد به خصوص اوتیزم این نتایج در کنفرانس بین المللی اوتیزم معرفی شده و همگان را نگران کرده اند.
طبق تحقیقاتی که فرانسویان انجام داده اند و لوموند منتشر کرده است، واکسن هپاتیت ب می تواند عامل بسیاری از بیماری های سیستم عصبی مثل ام-اس باشد.
واکسن Gardasil که سال 2006 مجوزش را Food and Drug Administration صادر کرده بود از طرف همین سازمان عامل 9000 مورد بیماری های جدید و مرگ حداقل 25 نفر شده بود.
در سایت NaturalNews.comهمه تحقیقاتی که در باره واکسن ها انجام گرفته را می توانید بخوانید.
متاسفانه صنعت داروسازی با میلیاردها دلار سود و لابی هایی که دارد هومئوپاتی را بزرگترین دشمن خود می داند چرا که ارزانترین پزشکی است و به فروش داروهای کلاسیک ضربه می زند.
قدیمی 08-03-2012, 01:10 PM   #14
Kaman

Kaman's Avatar

Points: 37,694, Level: 100 Points: 37,694, Level: 100 Points: 37,694, Level: 100

با تشکر از پرسشگر عزیز,

قصد من این است که در مورد دارو و پزشک با در نظر گرفتن توانانیهای هر روش و متدی که در جهان امروزی وجود دارد به هر کدام از آنها بها داده و نه یکی را تکفیر کنیم و نه به یکی دیگر آنچنان بها دهیم که در خورش نیست!

اگر دیروز کودکی و یا فردی بر اثر ذات الریه جان خود را از دست میداد, امروز بیماری وی با شربت آنتی بیوتیک مدرن سرپائی در بیشتر موارد مداوا شده و سلامت خود را دوباره باز مییابد!

واقعیت دیگر این است که از زمانیکه واکسن در پزشکی وارد صحنه شده است, در این مورد بحث های کنتروورز بسیار زیاد داغی وجود داشته و نیز دارد و باز هم ادامه خواهد یافت. تاریخ صده های گذشته شهادت میدهد که در گذشته های نه چندان دور با ورود بسیاری از بیماریهای مهلک به درون جوامع بشری میلیونها انسان در مدت زمان کوتاهی جان خود را از دست میدادند. این صحنه های وحشتناک با وجود پزشکی مدرن و در دست بودن واکسنهای مختلف به تاریخ سپرده شده اند! بیماری واگیر آبله را واکسن این بیماری از جهان ریشه کن نمود. این بیماری از سال 1978 در جهان وجود ندارد! البته تهدیدهای مختلف همیشه بر سر راه اند و مثلآ یک ویروس عادی با موتاسیون ژنتیکی میتواند روزی یک ویروس مرگبار بدل شده و باز هم باعث مرگ بسیاری از انسانها شود. این هم برای من پوشیده نیست. ولی پزشکی مدرن دنبال پیدا کردن راه حلهای مختلف در مقابل این بیماریهاست و نباید به آن کم بها داد! این دست آورد ها هم نه دست آورد همئو پاتی است و نه دست آورد پزشکی گیاهی و نه سایر روشها. چرا که در گذشته ها هم وجود داشتند (پزشگی گیاهی عمری به طولانی عمر بشر دارد و همئوپاتی هم که از زمان بنیان گذار آلمانی آن Hahnemann
از بیش از 200 سال پیش وارد صحنه شده است)

موضوع تغیین کننده در این میان برای ما بعنوان انسانهائی که در جوامع بشری امروزی بسیار تنگاتنگ در کنار هم زندگی میکنیم این است که در کل برای ما دوراه بیشتر وجود ندارد: یا استفاده از واکسن و داروهای مدرن برای مداوای و نیز برای جلو گیری از شیوع بیماریها و با در نظر گرفتن فوائد این روش تقبل عوارض نسبی و جانبی آنها و یا قبول بیماری و عواقب آن و در نهایت مرگ و پذیرش اپدمیهای مرگبار و وحشتناک قرون گذشته!

نباید تصور نمود که پشت سازنده های داروهای همئوپاتیک لابی بزرگی نهفته نیست! بسیاری از این داروها را امروزه شرکتهای دختر خود شرکتهای بزرگ داروسازی تولید نموده و وارد بازار میسازند و آنها خود سهم بزرگی از این بخش را هم تحت کنترل خود در آورده اند! جریان شبیه همان تحریم کاندوم از طریق واتیکان بخاطر عقاید مذهبی است ولی در پشت پرده ثابت شده بود که خود واتیکان سهامدار بزرگتری تولید کننده کاندوم میباشد!

بعقیده من ما میباید که سهم واقعی هر کدام از این روشها را درست در نظر بگیریم و با خرد و تجربه خود از این روشها برای درمان استفاده بکنیم. نه این یکی شیطانی کامل است و نه آن دیگری فرشته ای پاک و افسانه ای. در گیریهای دو جبهه در این موارد همواره بوده و خواهد بود.
برای من قابل قبول نیست که در رابطه با سفارش یک پزشک همئوپات مادری فرزند خود را بر علیه بیماری سرخک واکسینه نکرد و این کودک در سنین نوجوانی بر اثر عوارض جانبی مبتلا به این بیماری در سیستم مغزی خود جان سپرد (در اطراف خود ما در آلمان اتفاق افتاده است).

ضمنآ پزشک و جراح انساندوستی که آفریقائی الاصل بود و در شهر ما طبابت میکرد و وی برای یک درمانگاه در شهر خودشان یاری میکرد, فیلمی از اطراف درمانگاه تهیه کرده و با خود آورده بود و به ما هم نشان داد که در آن فیلم انسانهای بزرگ سال در کف خیابانهای کثیف اطراف این درمانگاه بر روی زمین میخزیدند. وی میگفت که همه اینها قربانی بیماری فلج اطفال شده اند!! اگر امروزه حتی در ایران خودمان از این صحنه ها یا مشاهده نمیشود و یا بسیار کم بازهم این از نتایج دست آورد پزشکی مدرن است و بس! همئوپاتی و سایر روشها دارای چنین پتانسیلی هرگز نبوده و نخواهند بود!
به فردی که به مننژیت باکتریال مبتلا شده و در تب خود میسوزد, میباید که هر چه سریعتر آنتی بیوتیک مدرن وریدی تزریق کرد و با متلاشی کردن باکتریهائی که به سیستم مغزی وی هجوم برده اند جانش را نجات داد. اگر برای این فرد داروی تب زای همئوپاتیک طبق قوانین موجود در همئوپاتی (تب را با داروی تب زا مداوا کنید) داده شود, مرگش حتمی است!

اولین جمله خودم را در خاتمه دوباره برای انعکاس جهانبینی خود در این جا تکرار میکنم:
"قصد من این است که در مورد دارو و پزشک با در نظر گرفتن توانانیهای هر روش و متدی که در جهان امروزی وجود دارد به هر کدام از آنها بها داده و نه یکی را تکفیر کنیم و نه به یکی دیگر آنچنان بها دهیم که در خورش نیست!"

باسلامی دوباره به پرسشگر نازنین و همه دوستانی که در این مورد مطلب نوشتند.

.
7 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-03-2012, 01:20 PM   #15
پرسشگر

این پست را قبل از اینکه کامنت کمان را بخوانم نوشته بودم و پاسخ جامع به کمان نیست و همانگونه پستش می کنم ولی پاسخ های کمان عزیز را در لابلای پست های مختلف خواهم داد چون مقوله پیچیده و طولانی است.
از آنجایی که سال ها در اروپا فقط از داروهای هومئوپاتی برای خود و خانواده ام استفاده می کردم در بدو اساسکشی به ایران سراغ همئوپات ها در ایران را گرفتم.
با شگفتی تمام دیدم که تا چه حد آنها از طرف نظام پزشکی ایران سرکوب و ارعاب می شوند و به طور مخفیانه بیمار می پذیرند. حال آنکه از دو دهه قبل در غرب خدمات هومئوپاتی مشمول بیمه می شد.
خوشبختانه رفته رفته برخورد مسئولین وزارت بهداشت تغییر کرد و از سال 1381 انجمن هومئوپاتی ایران اعلام موجودیت کرده است. جمله زیر را در صفحه اصلی سایت می خوانیم :
کمال یک درمان عبارت است از بازگرداندن سریع، ملایم، و دایمی سلامتی یا ریشه کنی بیماری در تمامی ابعاد آن از کوتاه ترین، بی ضررترین و مطمئن ترین طریق ممکن بر اساس اصول قابل بیان
نکته کلیدی در هومئوپتی "درمان" به معنای واقعی کلمه است. پزشکی که برای سرماخوردگی شما پنیسیلین تجویز می کند و شما خوشحال از اینکه می توانید به کارهای روزانه خود بپردازید، شما را درمان نکرده است بلکه بیماری شما را "سرکوب" کرده است.
بدن انسان حاوی انبوهی از انواع باکتری هاست که قریب به اتفاق آنها برای سیستم مصونیت ارگانیزم، حیاتی هستند. حال آنکه آنتی بیوتیک ها برای کشتن یک نوع باکتری مضر، کل باکتری ها را از بین می برند. نتیجه اینکه دفعه بعد نه سرماخوردگی بلکه بیماری دیگری یقه انسان را می گیرد.
هیچ داروی شیمیایی قدرتش از سلاح هایی که بدن ما دارند بیشتر نیست. یک خاطره کوچک:
داریوش، دوست قدیمی برادر بزرگم بود با 53 سال سن. مدتها بود می دیدم گاهی عطسه می کند و از چشم و بینی اش آب جاری می شود.
گفتم مشکلت چیست. گفت آسم و آلرژی دارد. خصوصا در فصل بهار که پرچم گلها در فضا پخشند.
پرسیدم از کی تا به حال این مشکل را داری؟
گفت از 4 سالگی، بعضی وقت ها سطل آشغال اتاقم پر می شد از دستمال کاغذی، هر چی دوا و دکتر رفته ام هیچ اثری نداشته است.
پرسیدم کورتون هم تجویز کرده اند. متاسفانه پاسخش مثبت بود. آهی در درون کشیدم.
توضیح دادم، تعریف آلرژی این است که سیستم مصونیت تو دوست و دشمن را خوب تشخیص نمی دهد. ذراتی که در اطراف ما هستند و هیچ مزاحمتی برای بدن ایجاد نمی کنند را بعضی سیستم ها به عنوان دشمن و مزاحم تلقی کرده برای دور کردن آن واکنش نشان می دهند، مثل عطسه
هومئوپاتی را برایش توضیح دادم و اینکه اگر این روش موفق به درمان تو نشود حداقلش این است که کوچکترین ضرری نمی تواند داشته باشد. تو که این همه پزشک دیده ای بگذار یک قرارهم من برایت بگیرم. قبول کرد.
سرتان را درد نمی آورم، بعد از 3 هفته این آقا در سن 53 سالگی دوباره متولد شد و فقط افسوس می خورد که چرا اینقدر دیر با هومئوپاتی آشنا شده بود. بیش از 14 سال از آن زمان می گذرد و آلرژی داریوش یک بار برای همیشه "درمان" شد.
5 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-03-2012, 01:36 PM   #16
پرسشگر

در مورد پست کمان عزیز باید بگویم من هم موافق با فرشته یا شیطانی جلوه دادن این یا آن متد نیستم و چه خوب است انسان به تمامی شیوه ها اشراف داشته باشد و انتخاب خودش را بکند.
همانطور که گفتم بحث واکسن ربط چندانی با هومئوپاتی ندارد. پزشکان کلاسیکی هستند که با خواندن اخبار علمی که به پاره ای از آنها اشاره کردم از واکسینه کردن فرزندان خودشان جلوگیری می کنند. از آن طرف هم هومئوپات ها در مورد منع واکسیناسیون متفق القول نیستند.
3 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-03-2012, 01:40 PM   #17
فرزاد

فرزاد's Avatar

تشکرها: 30,888
در 4,915 پست 27,177 بار تشکر شده
Points: 56,630, Level: 100 Points: 56,630, Level: 100 Points: 56,630, Level: 100
Activity: 33%
Activity: 33% Activity: 33% Activity: 33%

پرسشگر عزیز
به مقتضای رشته تحصیلیم و مطالعاتی که در علم ایمونولوژی دارم به موضوع هومئوپاتی بسیار علاقمند شدم و تشنه یادگیری هستم.
آنچه تاکنون از هومئوپاتی استنباط کرده ام اینکه: به مرور و بصورت کاملا هدفمند, بیماران را در معرض آنتی ژنهایی قرار میدهند و بقیه روند درمان را به سیستم پیچیده ایمنی می سپارند تا رفته رفته به طرق مستقیم و غیر مستقیم ریشه بیماری را از میان بردارد.
قرابت و اشتراک مقوله هومئوپاتی با موضوع واکسنها , عمدتا در حوزه" تولید و تاثیرات آنتی بادیها)وتقریبا در حیطه سرولوژی محدود میشود.حال آنکه توانایی ها و قابلیتهای سیستم ایمنی بسیار بسیارفراتر از این است چراکه سیستم ایمنی تقریبا قادر است برتمامی ارگانها تاثیر بگذارد ازجمله سیستم اعصاب مرکزی , غدد رون ریز و برون ریز و سیستم هورمونی, ارگانهای خونساز(از stemcellها تا آخر),سیستم لنف, دستگاه گوارش و متابولیزم و همچنین سیستم ایمنی در " ارتباط تنگاتنگ مابین تمامی این ارگانها" تاثیر گذار است.

بنابراین خواهش میکنم که اگر مقدور است به حاشیه هایی مثل مقوله واکسن ها ورود نکنیم و به اصل مطلب بپردازیم.
پ ن : نتیجه " اقدام درمانی" مهم است و اینکه بتوان علت و معلول ها را تئوریزه کرد و یا نه, بحث دیگری است.
فرزاد آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از فرزاد بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-03-2012, 02:37 PM   #18
پرسشگر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط فرزاد نمایش پست ها
به مقتضای رشته تحصیلیم و مطالعاتی که در علم ایمونولوژ دارم به موضوع هومئوپاتی بسیار علاقمند شدم و تشنه یادگیری هستم.
آنچه تاکنون از هومئوپاتی استنباط کرده ام اینکه: به مرور و بصورت کاملا هدفمند, بیماران را در معرض آنتی ژنهایی قرار میدهند و بقیه روند درمان را به سیستم پیچیده ایمنی می سپارند تا رفته رفته به طرق مستقیم و غیر مستقیم ریشه بیماری را از میان بردارد.
قرابت و اشتراک مقوله هومئوپاتی با موضوع واکسنها , عمدتا در حوزه" تولید و تاثیرات آنتی بادیها)وتقریبا در حیطه سرولوژی محدود میشود.حال آنکه توانایی ها و قابلیتهای سیستم ایمنی بسیار بسیارفراتر از این است چراکه سیستم ایمنی تقریبا قادر است برتمامی ارگانها تاثیر بگذارد ازجمله سیستم اعصاب مرکزی , غدد رون ریز و برون ریز و سیستم هورمونی, ارگانهای خونساز(از stemcellها تا آخر),سیستم لنف, دستگاه گوارش و متابولیزم و همچنین سیستم ایمنی در " ارتباط تنگاتنگ مابین تمامی این ارگانها" تاثیر گذار است.

بنابراین خواهش میکنم که اگر مقدور است به حاشیه هایی مثل مقوله واکسن ها ورود نکنیم و به اصل مطلب بپردازیم.
پ ن : نتیجه " اقدام درمانی" مهم است و اینکه بتوان علت و معلول ها را تئوریزه کرد و یا نه, بحث دیگری است.
آقا فرزاد، به اصطلاح فرنگی ها سورپرایزمان کردید!
ما شما را در حیطه عمران می دیدیم. با این تخصصی که شما دارید بنده باید پاهای خودم را جمع کنم!
درست می گویید، نباید در این مقوله به بحث واکسن پرداخت. هرچند خوب است در آینده به این موضوع یک تاپیک جداگانه اختصاص بدهیم. سوژه بسیار حساسی است و تقریبا روزی نیست که در سایت های غرب راجع به آن بحث نباشد.
از اینکه می توانید با معلومات خودتان به اطلاع رسانی در این بخش کمک کنید بسیار خوشحالم
4 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-03-2012, 03:43 PM   #19
Kaman

Kaman's Avatar

نقل قول:
...
...
فرزاد جان این برداشت برای کل همئوپاتی درست نیست. آنچنانکه شما با مطالعات خودتان در مورد ایمونولوژی میدانید, آنتی ژن تعریف شده است. آنتی ژنها عبارتند از مواد زنده و یا مرده ای که بتوانند در صورت وارد شدن به بدن سیستم دفاعی بدن را واردار به عکس العمل نمایند که بر آیند آن تولید آنتی بادی و ممری سلز است. در میان آنها این قبیل مواد وجود دارند ولی شامل کل همئوپاتی نمیباشد.
اصولآ بنیانگذار همئوپاتی آقای هانه مان هم کوچکترین اطلاعی از سیستم دفاعی بدن انسان در زمان خود نباید داشته باشد. ایمونولوژی و روشهای ایمون مودولاسیون از علوم بسیار جدید هستند.

نقل قول:
...
در تائید این بخش از نوشته شما به نقل قول از خود بسنده میکنم:

نقل قول:
بر این عقیده هستم که چون منظور مداوای یک بیمار است, حتی در دهکده دور افتاده ای در آفریقا هم اگر طبیب قبیله با رقص و آواز خود و با دود انواع و اقسام گیاهان بتواند به بیماری کمک کند در شرایط بخصوص آن بیمار آفریقائی و بدون داشتن سایر امکانات مورد قبول میباشد
.
3 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-03-2012, 04:20 PM   #20
پرسشگر

نقل قول:
بر این عقیده هستم که چون منظور مداوای یک بیمار است, حتی در دهکده دور افتاده ای در آفریقا هم اگر طبیب قبیله با رقص و آواز خود و با دود انواع و اقسام گیاهان بتواند به بیماری کمک کند در شرایط بخصوص آن بیمار آفریقائی و بدون داشتن سایر امکانات مورد قبول میباشد
کمان جان فرق هومئوپاتی با رقص و آواز قبیله های آفریقایی حداقل این است که اولی را سازمان جهانی بهداشت به رسمیت شناخته است ولی دومی را نه!
دیگر اینکه هومئوپاتی از قلب جوامعی بیرون آمده و در حال توسعه است که بیشترین دسترسی را به "سایر امکانات مورد قبول" داشته و دارند.
قدیمی 08-03-2012, 04:27 PM   #21
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

سئوالی هم که دوستان اشاره نکردند این است که درمان صرف هومئوپات برای برخی بیماران بدون پی گیری کردن بیماری اصلی،بدون خطر بوده است یا خیر،همچنین روشهای شناخته شده مرور بر مقالات علم پزشکی، تقریبا بدون استثنا اثر هومئوپاتی را برتر از اثر دارونما یا پلاسبو نمی شناسند.توجیهی بر اساس علم بشری درمورد مکانیزم دقیق اثر داروهای هومئوپاتی بر بدن انسان وجود ارائه نشده است. مطابق قوانین شناخته شده علم شیمی، احتمال اینکه حتی یک اتم از داروی مورد ادعای این روش با دوز تجویز شده آن وارد بدن برسد تقریبا صفر است. محققین مخالف این روش درمانی، لیستی از قربانیان این روش درمانی تهیه کرده اند که افرادی بوده اند که علیرغم ابتلا به بیماریهای مهلک، با روی آوردن به هومئوپاتی و غفلت از درمانهای صحیح، جان خود را از دست داده اند.
هری پاتر و محفل هامیوپاتی – نگاهی به خطرات شبه علم برای پزشکان-در این زمینه برای مطالعه.

قدیمی 08-03-2012, 04:38 PM   #22
Kaman

Kaman's Avatar

نقل قول:
نوشته اصلی توسط پرسشگر نمایش پست ها
کمان جان فرق هومئوپاتی با رقص و آواز قبیله های آفریقایی حداقل این است که اولی را سازمان جهانی بهداشت به رسمیت شناخته است ولی دومی را نه!
دیگر اینکه هومئوپاتی از قلب جوامعی بیرون آمده و در حال توسعه است که بیشترین دسترسی را به "سایر امکانات مورد قبول" داشته و دارند.
پرسشگر جان
آیا کسی که برای مداوای روحی یک بیمار قبیله ای حتی رقص و آواز ابتدائی طبیب مبتدی در دور افتاده ترین نقاط جهان را که دست رسی به امکانات سایری را ندارند بپذیرد (چرا که منظور شفای بیمار است و بس), میتواند همئوپاتی را در کل رد کند؟
پزشکی کلاسیک هم که در آفریقا توسعه پیدا نکرده است و به این مرحله از رشد خود رسیده است که معمولآ هم با روشهای درمانی هممئوپاتیک هم سر سازگاری ندارد؟

نظر خود را که دوبار نوشته ام در اینجا مجبور به تکرار آن هستم:

نقل قول:
"قصد من این است که در مورد دارو و پزشک با در نظر گرفتن توانانیهای هر روش و متدی که در جهان امروزی وجود دارد به هر کدام از آنها بها داده و نه یکی را تکفیر کنیم و نه به یکی دیگر آنچنان بها دهیم که در خورش نیست!"
نظر دیگری در این موارد ندارم.

مثل اینکه بلاخره با شروع این تاپیک بحثهای رایج دهه های گذشته در اروپا بین پزشکی کلاسیک و همئوپاتی راه خود را به فوروم هم پیدا کردند که شخصآ خوب, ضروری و سازنده ارزیابی میکنم.

.
6 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-03-2012, 04:55 PM   #23
پرسشگر

نقل قول:
سئوالی هم که دوستان اشاره نکردند این است که درمان صرف هومئوپات برای برخی بیماران بدون پی گیری کردن بیماری اصلی،بدون خطر بوده است یا خیر،همچنین روشهای شناخته شده مرور بر مقالات علم پزشکی، تقریبا بدون استثنا اثر هومئوپاتی را برتر از اثر دارونما یا پلاسبو نمی شناسند.توجیهی بر اساس علم بشری درمورد مکانیزم دقیق اثر داروهای هومئوپاتی بر بدن انسان وجود ارائه نشده است. مطابق قوانین شناخته شده علم شیمی، احتمال اینکه حتی یک اتم از داروی مورد ادعای این روش با دوز تجویز شده آن وارد بدن برسد تقریبا صفر است. محققین مخالف این روش درمانی، لیستی از قربانیان این روش درمانی تهیه کرده اند که افرادی بوده اند که علیرغم ابتلا به بیماریهای مهلک، با روی آوردن به هومئوپاتی و غفلت از درمانهای صحیح، جان خود را از دست داده اند.
هری پاتر و محفل هامیوپاتی – نگاهی به خطرات شبه علم برای پزشکان-در این زمینه برای مطالعه.

اینگونه اتهامات به هموئوپاتی در محافل غربی نادر است ولی در ایران غوغا می کند.
اولا اساسا جامعه غرب حق انتخاب شیوه درمان را به خود بیمار می دهد و او را بالغ و تصمیم گیرنده در مورد سرنوشت خویش می داند.
دوما هیچ هومئوپاتی را نشناخته ام به بیمارش بگوید یا شیوه من یا شیوه های دیگر. وقتی از پزشک هومئوپات خانوادگی خودمان در اروپا پرسیدیم بعد از تولد بچه همه واکسنها را بزنیم یا نه؟ پاسخ داد واکسنها را بزنید ولی من با شیوه همئوپاتی سعی می کنم اثرات مخرب آنرا پاک کنم. پزشک ایرانیم که مخلصش هستم و ده ها نفر از دوستان خودم را "درمان" کرده است همیشه می گفت شما به شیوه درمانی که تا به حال داشته اید ادامه دهید و من هم به موازات آن کار خودم را می کنم.
سوما آیا می دانید چه تعداد از پزشکان کلاسیک که خود به سرطان دچار شده اند از شیمیوتراپی اجتناب کرده اند؟
چهارم در کنار آمار آن دسته که با صرف نظر کردن از ادامه شیوه کلاسیک اوضاعشان وخیم تر شده است باید بیمارانی را نیز قرار دهید که سلامتی خود را بازیافته اند.
پنجم سازمان جهانی بهداشت تا کنون هیچ شبه علمی را به عنوان شیوه درمانی به رسمیت نشناخته است.
4 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-03-2012, 05:03 PM   #24
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

آقای پرسشگر عزیز ،مخاطب شما باید به طبع نویسنده لینک فوق باشد نه بنده
،در هر حال نباید مخالفان این شیوه را که عموما در ایران هستند را نادیده گرفت.اصولا علم پزشکی موجود در ایران در کنار پیشرفت ها در موارد بسیاری به روز نیست.مثلا نوع درمان برای بیماری قند در امریکا تا ایران بسیار متفاوت است و دوست پزشک آمریکایی به فامیل پزشک ایرانی بنده گفته بود که شما در برخی از تجویز های دارویی در دهه شصت میلادی بسر می برید.
حال مقالات ایرانی خوبی هم اگر در دفاع از هومئوپاتی در ایران دیدم لینکش را می گذارم.
قدیمی 08-03-2012, 05:22 PM   #25
پرسشگر

نقل قول:
آقای پرسشگر عزیز ،مخاطب شما باید به طبع نویسنده لینک فوق باشد نه بنده
،در هر حال نباید مخالفان این شیوه را که عموما در ایران هستند را نادیده گرفت.اصولا علم پزشکی موجود در ایران در کنار پیشرفت ها در موارد بسیاری به روز نیست.مثلا نوع درمان برای بیماری قند در امریکا تا ایران بسیار متفاوت است و دوست پزشک آمریکایی به فامیل پزشک ایرانی بنده گفته بود که شما در برخی از تجویز های دارویی در دهه شصت میلادی بسر می برید.
حال مقالات ایرانی خوبی هم اگر در دفاع از هومئوپاتی در ایران دیدم لینکش را می گذارم.
اطمینان داشته باشید، مخاطب بنده نه شخص شما بلکه محتوای نظریاتی است که هومئوپاتی را متهم می کنند و جنابعالی و بقیه دوستان، سخاوتمندانه نظرات موافق و مخالف را به میان می آورید و اینچنین به بحث دینامیزم می بخشید.
ممنون شما و دیگر مشارکت کنندگان هستم.
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع