آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار ادبیات > نوشته های کوتاه ادبی

پاسخ
    نمایش ها: 604 - پاسخ ها: 0  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-20-2010, 11:22 PM   #1
Amirhood

تشکرها: 5,081
در 609 پست 2,980 بار تشکر شده
Points: 13,091, Level: 74 Points: 13,091, Level: 74 Points: 13,091, Level: 74
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%
پیش فرض قوز پشتم بیشتر شد

به محض اینکه رسیدند خودشان را پهن کردند رو چمن‌ها. 6 نفر بودند. سه‌نفرشان عصا داشتند و عصاها را ردیف گذاشتد کنار هم. من نشسته بودم اسکیت‌بازی بچه‌ها را نگاه می‌کردم و به مثابه‌ یک آدم ناشی فکر می‌کردم الان است بیفتند دست و پایشان بشکند. مثل آدمی که ترس از ارتفاع دارد و فکر می‌کند بروی آن لبه می‌افتی و هی بهت می‌گوید توروخدا بیا عقب‌تر. او یک لوزر است. چون اگر بیفتی صدایش به گوشت نمی‌رسد که می‌گوید دیدی گفتم می‌افتی؟ اگر نیفتی می‌توانی بگویی دیدی نیفتادم؟ شانس بیاورد زخمی شوی. بله فکر کردید چی؟ ‌ما همه‌اش دنبال به کرسی نشاندن حرف خودمان هستیم. نگاهم رفت سمت پیرمردها. نمی‌توانستی تشخیص بدهی بزرگشان کدام است. از یک سنی به بعد نمی‌شود تشخیص داد. موهایشان سفید، بعضی‌ها کچل و این وسط یکی‌شان موهایش را مشکی کرده بود. اما موی مشکی چین و چروک‌ها را بیشتر می‌کند توی چشم. قبول ندارید؟ در تضاد است.
سر و صدایشان زیاد بود. شلوغی بچه‌مدرسه‌ای‌ها را داشتند. دیگر اسکیت را بی‌خیال شدم و زل زدم بهشان. دور نشسته بودم و می‌توانستم با خیال راحت‌تری فضولی کنم. کیک خریده بودند. تولد یکی‌شان بود. همان‌که موهایش را رنگ کرده بود. از جایی که من نشسته بودم معلوم نبود کیکشان شکلاتی است یا توت‌فرنگی‌ای. دلم غش رفت. گفتم نگاه کن چقدر دل‌زنده‌اند. اولین بار بود می‌‌دیدم همچین جشن تولدی را. فلاسک هم داشتند و یکی‌شان از این لیوان فلزی لعابی‌های سربازها و بقیه لیوان یک‌بار مصرف.
بلند شدم رفتم نزدیک‌تر. کادوها را باز می‌کردند و دست می‌زدند. سری کتاب‌های نیکولا کوچولو، سشوار، زنجیر نقره‌ای، فندک زیپو، کفش کوه، شامپو و کرم و یک چیزهایی که توی یک جعبه‌ای بود و من نمی‌دیدم. بالاسرشان بودم و نیشم باز بود. شروع کردم باهاشان دست زدن. حظ کرده بودم. گفتم مبارکه. یکیشان سرش را آورد بالا و بر و بر نگاهم کرد. بقیه حواسشان نبود. دوباره گفتم مبارکه چند ساله شده‌ن؟ زل زده بود بهم و حرف نمی‌زد. همان‌که تولدش بود هم سرش را آورد بالا و نگاهم کرد. گفتم الان است که بگوید چند سال می‌خوره بهم. داشتم فکر می‌کردم بگویم چند سال که خوشحال شود و فکر کند جوان مانده و خوب مانده. گفت فرمایشی بود؟ گفتم اومدم تبریک بگم. چقد بداخلاقید. گفت فک کردی چون پارکه هرکی هرکیه می‌تونی سرتو بکنی تو هر آخوری؟ گفتم اومدم تبریک بگم. چقد بد حرف می زنید. احساس کردم دارم له می‌شوم. قلبم تاپ‌تاپ می‌زد. گفت اگه تولد رفقای خودت بود من بلند می‌شدم می‌یومدم بالاسرتون خوشحال می‌شدی؟ تبریک تو چه فرقی به حال من می‌کنه؟ گفتم آخه شما دیدم خیلی دل‌زنده‌اید. کیف کردم. صدایم می‌لرزید. گفت بی‌خود کیف کردی. انتظار داشتی رو به قبله منتظر مرگ باشیم و حالا که دیدی نیستیم کیف کردی؟ برو دخترجون. برو اینجا وانستا. اشکم درآمد. دماغم را بالا کشیدم. دوست داشتم بزنم همه چیز را خرد کنم. پاهایم چسبیده بود به زمین. گفت می‌ری یا ما بریم؟ گفتم نه شما باشید. من می‌رم. گفت خوش اومدی. بقیه نگاهم نمی‌کردند. گرم حرف زدن با هم بودند. انگار توی یک صحنه‌ی تئاتر نور افتاده باشد روی ما دوتا و بقیه محو شده باشند. کاش کسی صحنه را ندیده باشد.

سه روز پیش
Amirhood آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از Amirhood بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع