آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار اجتماعی > بخش تاریخ

پاسخ
    نمایش ها: 4106 - پاسخ ها: 11  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-14-2015, 03:00 PM   #1
alisosho

alisosho's Avatar

تشکرها: 18,395
در 10,315 پست 32,980 بار تشکر شده
Points: 146,627, Level: 100 Points: 146,627, Level: 100 Points: 146,627, Level: 100
Activity: 40%
Activity: 40% Activity: 40% Activity: 40%
پیش فرض نامه دختر امام ... خامنه اي ، هاشمي و ديگر هيچ...

شايد خيلي زود باشد ... حدود دو ماهي تا سالگرد روزهاي پر التهاب و نفس گير سال92 مانده است ...روزهايي كه از امدن ها نيامدن ها سخن بود ... روزهايي كه ...
اما چند روز پيش اقاي هاشمي در جمعي كه به مناسبت بزرگداشت همسر اقاي خميني برگذار كرده بودند ايراد به سخناني و خاطراتي نمودند كه طبق روال اين چند ساله با هجمه عجيبي روبرو شد گرچه اعجاب سخنان خود اقاي هاشمي نيز كمتر از سخنان منتقدينش نبود ...
بگذريم ...
امروز دنبال مطلبي ميگشتم كه از قضا به صورت اتفاقي به مطالب زير رسيدم ... گرچه يادم هست كه در همان سال 92 و در شلوغي اخبار ان دوران اين مطلب هم به نقل از خانم مصطفوي و هم به نقل از سردار رشيد در همين فروم خودمان بارگزاري شد كه متاسفانه نتوانستم ان را پيدا كنم ولي مطلب دوم خيلي به روز تر است به هر حال خواندن مجدد ان با توجه به موضوعي كه در بالا بدان اشاره كردم خالي از لطف نيست...
مطلب زير به نقل از سايت سردار محسن رشيد:

مطلب1

در پی اعلام اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان، زهرا مصطفوی فرزند امام خمینی(ره) طی نامه‌ای به مقام معظم رهبری درخواست کرد که در تصمیم شورای نگهبان تجدید نظر شود.

«بسم الله الرحمن الرحیم
حضور محترم مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی آقای خامنه‌ای مدظله‌العالی
با عرض سلام و ارادت کامل؛
همان روزی که تأئید امام بر رهبری حضرتعالی را از زبان ایشان (امام) شنیدم و همواره آن نظریه را در مواقع لازم بیان کرده‌ام تأئید صلاحیت برادر آقای هاشمی (برای رهبری) را هم شنیدم زیرا امام بعد از نام جنابعالی نام ایشان را هم ذکر کردند. (1)خوشبختانه و به حق حضرتعالی مورد رأی خبرگان قرار گرفتید، لذا لزومی نمی‌دیدم تا ذکری در این مورد از ایشان به میان آورم. اما متاسفانه امروز که می‌بینم شورای نگهبان دست به رد صلاحیت ایشان برای ریاست جمهوری زده است، خواهرانه تذکر می‌دهم که این کار هیچ معنایی جز فاصله انداختن بین دو یار امام و بی‌توجهی به شوق و اقبالی که مردم کوچه و خیابان به نظام و انتخابات پیدا کرده است ندارد.

من مدعی نیستم که آقای هاشمی امروزی همان فرد دیروزی است زیرا این تغییرات در تک تک مردم در گذر زمان رخ داده است «وَمَا أُبَرِّیءُ نَفْسِی إِنَّ النَّفْسَ لأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ» اما جدا شدن تدریجی شما از هم بزرگترین لطمه‌ای است که به انقلاب و نظام وارد می‌شود چنانچه امام همیشه می‌فرمودند: این دو وقتی با هم باشند خوبند. خواهشمند است در این امر مهم دخالت فرمائید و نگذارید که یک حرکت همه تلاشها را خراب کند و نشان دهید که چرا امام می‌فرمود: «ولایت فقیه برای آن است که نگذارد هرکس هر کاری دلش می‌خواهد بکند و ولایت فقیه می‌خواهد جلوی دیکتاتوری را بگیرد».

خواهش می‌کنم فلسفه وجودی ولایت مطلقه فقیه را یکبار دیگر عینیت ببخشید. اطمینان دارم که این درخواست زبان حال بسیاری از دلسوزان نظام است که نگران وضع ایران اسلامی هستند و دلشان برای شنیدن طنین وحدت و همدلی در این کشور می‌تپد.
ارادتمند 92/2/31
زهرا مصطفوی»
........
منبع: سایت انتخاب کد خبر: ۱۱۲۵۴۴
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۳

1- براساس شنیدههای اینجانب، وقتی امام به برکناری آیت الله منتظری از سمت قائم مقام رهبری مصمم میشود، جلسه سران سه قوه شامل رئیس جمهور(آقای خامنه ای) نخست وزیر(میرجسین موسوی) رئیس مجلس(آقای هاشمی) رئیس قوه قضائیه(آیت الله موسوی اردبیلی) و حاج سید احمد خمینی به حضور امام رسیده و نگرانی خود را از برکناری آیت الله منتظری ابراز داشته و می گویند درصورت رحلت شما، ما بعد ازشما کسی را غیر از آقای منتظری نداریم
امام در پاسخ به نگرانی آنها برای انتخاب فقیه جایگزین خود می گوید:
مثل یکی از شما آقایان و به آقایان خامنه ای، هاشمی و اردبیلی اشاره می نماید.
آقای هاشمی که خود شاهد این ماجرا بوده، پس از رحلت امام، به جهت وضعیت ویژه کشور و لزوم انتخاب هرچه سریعتر جایگزین امام راحل و لزوم جلب نظرات نمایندگان خبرگان به رهبری آیت الله خامنه ای، بخشی از جریان را که مربوط به تایید رهبری آیت الله خامنه ای بوده نقل می کند و بقیه اش راناگفته می گذارد تا آنکه روزی آیت الله موسوی اردبیلی حواشی آن دیدار را در محفلی خصوصی بیان می کند و به گوش امثال من می رسد.

مطلب2

سید حسن خمینی در مراسم اختتامیه همایش معاونان و مدیران فرهنگی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور که در پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی برگزار شد، در خلال ارائه ی نکات تازه ای از تعریف فرهنگ و کاربردی شدن آن، روی موضوعی انگشت گذاشت که گویی می خواسته پرده از داغ دل ما بردارد.
سید حسن خمینی در بخش های پایانی سخنان خود در آن نشست اظهار داشت:
نمی شود گفت «امام تا سال 1366» را قبول دارم و این دو سال آخر را قبول ندارم!
یادگار گرامی امام در بخش پایانی سخنان خود به موضوع «تحجر» پرداخت و گفت: جامعه ما معتقد است که امام راحل قرائت برتر، کامل تر و صحیح تر از دین را دارد. باید ببینیم همانطور که آیت الله هاشمی هم به این موضوع پرداختند، فرمایشات یکسال آخر عمر امام در خصوص تحجر، امروز کجاست؟ ایشان در مقابل چه کسی گفت می خواهم فدای مبارزه با تحجر شوم؟ نمی شود گفت «امام تا سال 1366» را قبول دارم و این دو سال آخر را قبول ندارم!
وی تصریح کرد: مراقب باشبم به اسم دین به سمت تحجر نرویم و به نام مقابله با تحجر نیز با ارزش های دینی ستیزه نکنیم. ببینیم تعبیر مارهای خوش خط و خال که امام برای برخی متحجرین به کار بردند، چه شد؟ اما تلویزیون به این مسائل نمی پردازد. امام از چه کسانی خون دل خورد، اینها باید معلوم باشد.
مسیر(مبارزه با تحجر) فدایی می خواهد
آیت الله سید حسن خمینی با بیان مجموعه فرهنگی دانشگاه آزاد بر اساس قرائت امام است اینکه تأکید کرد: این مسیر(مبارزه با تحجر) فدایی می خواهد؛ امام وقتی با شاه و سپس با آمریکا و صدام جنگید نگفت می خواهم فدا شوم، اما در مقابل تحجر این سخن را گفت؛ لذا باید به تحجر به عنوان یک نقطه حساس و خط قرمز توجه کرد.

اینگونه اظهارات دارویی برای جامعه دردمندان محسوب می شود. اما صدا و سیما که وظیفه دردشناسی اجتماعی را برعهده دارد و نیز باید برای درمان دردها نقش اساسی ایفا کند، نه تنها وظیفه شناسی نمی کند، بلکه سخنان دردشناسانی چون سیدحسن خمینی را هم به گوش مردم نمی رساند. آیا چنین رفتاری نباید منعکس کننده گرایشات تحجرگرایانه در صدا و سیما تلقی شود؟!
.................
قدیمی 04-14-2015, 03:28 PM   #2
namira

namira's Avatar

تشکرها: 23,346
در 4,526 پست 26,547 بار تشکر شده
Points: 64,153, Level: 100 Points: 64,153, Level: 100 Points: 64,153, Level: 100
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : نامه دختر امام

نقل قول:
آقای هاشمی که خود شاهد این ماجرا بوده، پس از رحلت امام، به جهت وضعیت ویژه کشور و لزوم انتخاب هرچه سریعتر جایگزین امام راحل و لزوم جلب نظرات نمایندگان خبرگان به رهبری آیت الله خامنه ای، بخشی از جریان را که مربوط به تایید رهبری آیت الله خامنه ای بوده نقل می کند و بقیه اش راناگفته می گذارد تا آنکه روزی آیت الله موسوی اردبیلی حواشی آن دیدار را در محفلی خصوصی بیان می کند و به گوش امثال من می رسد.
خواندن اين مطلب هم خالي از لطف نيست
namira آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از namira بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-14-2015, 03:53 PM   #3
alisosho

alisosho's Avatar

Points: 146,627, Level: 100 Points: 146,627, Level: 100 Points: 146,627, Level: 100

در جهت تكميل لينك namira عزيز خواندن اين مطلب نيز خالي از لطف نيست
قدیمی 04-15-2015, 10:21 AM   #4
alisosho

alisosho's Avatar

پیش فرض پاسخ : نامه دختر امام ... خامنه اي ، هاشمي و ديگر هيچ...

آیت‌الله محمدرضا رحمت معاون دفتر امام(ره) درباره خاطره آیت‌الله هاشمی از همسر امام(ره) گفت: آقای هاشمی از حرف مردم سخن گفته است؛ چراکه گزارش‌های زیادی به وی می‌رسد.

وی افزود: خیلی از مسائل را نمی‌خواهیم مطرح کنیم ولی یک عده اصرار دارند که همه چیز را بگویند و نام خود را دلواپس و دلسوز نیز می‌گذارند، هر چیزی هم که مطرح می‌شود به خودشان نسبت می‌دهند .

جانشین مرحوم آیت‌الله توسلی در دفتر امام، درباره خاطره آیت‌الله هاشمی از همسر امام خمینی‌(ره) مبنی بر اینکه خانم ثقفی ایشان را به نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری سال 84 تشویق کرده‌اند، تأکید کرد: همین نقل‌قولی که آقای هاشمی می‌گوید درست است. ولی باید دقت شود که نه آقای هاشمی و نه خانم ثقفی در این موضوع نام کسی را بیان نکردند، حال چرا یک عده این را به خود نسبت می‌دهند که همه چیز را مشخص می‌کند. یعنی اینها می‌دانند و خبر دارند که چه شده و چه اتفاقی افتاده است.
قدیمی 04-15-2015, 04:33 PM   #5
alisosho

alisosho's Avatar

رهبر معظم انقلاب اسلامی طی بیاناتی در جمع مردم خراسان در 15 خردادماه سال 69، به توصیف رابطه امام (ره) و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پرداختند.

به گزارش پايگاه خبري «تيک» (Tik.ir)، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گزیده این بیانات در پی می‌آید:

* امروز بحمداللَّه در رأس دستگاه‌های اجرایی کشور، کسی است که امام در تمام طول دوران انقلاب و قبل از آن و بیشتر از همه بعد از انقلاب تا لحظه‌ وفاتشان، نهایت اعتماد و اطمینان را به او داشتند ... ایشان کسی است که اینقدر مورد اعتماد امام بود، اینقدر به امام نزدیک بود، حرف‌های امام را بیشتر از آنها شنیده، درد دل‌های امام را بیشتر از دیگران شنیده و خبر دارد. حالا عده‌ای همین‌طور حرف می‌زنند و اصلا نمی‌دانند که حرف دل امام چه بود!

مؤذن بانگ بی‌هنگام برداشت‌

نمی‌داند که چند از شب گذشته است‌

* چنین آدمی حالا در رأس امور ماست. من هم به امور واقفم و می‌بینم که در مملکت چه کار می‌شود. من آدم بی‌خبری نیستم. همه‌ این اوضاع اجرایی کشور را از نزدیک، هشت سال تجربه و لمس کرده‌ام. قبل از آن هم، از اول انقلاب در شورای انقلاب و دیگر جاها بوده‌ام. مگر ممکن است امروز کسی حتی به خاطرش بگذرد - چه برسد به عمل - که از آن جهت‌گیری و چارچوب ترسیم‌شده‌ انقلاب تخطی کند، که حالا یک عده دایه‌های مهربان‌تر از مادر، مرتب در اینجا و آنجا می‌نشینند و ذهن مردم را خراب می‌کنند؟!
قدیمی 05-23-2015, 09:47 AM   #6
alisosho

alisosho's Avatar

حجت‌الاسلام و المسلمین سید حمید روحانی رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانش‌نامه انقلاب اسلامی صبح دیروز با حضور در اردوی سیاسی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران که در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد به ارائه سخنرانی پرداخت.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانش‌نامه انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: دشمن در ابتدای انقلاب وقتی متوجه شد کار از دست لیبرال‌ها خارج شده است و کسانی سر کار آمده‌اند که از اسلام ناب سخن می‌گویند تلاش کرد در بین روحانیون افرادی را با تفکر لیبرالی تربیت کنند از جمله منتظری و هاشمی رفسنجانی. وی تصریح کرد: منتظری که شاگرد امام بود کارش به جایی رسید که تلاش می‌کرد تمام نقشه‌های آمریکا را در ایران پیاده کند

البته منتظری در خط امام بود اما بعد‌ها فریب خورد اما درباره هاشمی رفسنجانی این گونه فکر نکنید که از ابتدا در خط امام بودند و امروز تغییر کردند. هاشمی رفسنجانی قبل از آنکه امام را بشناسد و از ایشان کسب بینش کند از لیبرال‌ها و جبهه ملی کسب بینش کرده است. این موضوع در کتاب هاشمی بدون روتوش نیز آمده است.

انتخاب
قدیمی 05-27-2015, 10:16 AM   #7
alisosho

alisosho's Avatar

نقل قول:
نوشته اصلی توسط alisosho نمایش پست ها
در گفت‌وگوی «پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس حضرت امام خمینی (س)» با غرضی آمده است:

- آن سه روز امام در اغما بودند و من در آنجا به عنوان فردی که 30 سال بود همراه امام بودم و بیت امام نیز مرا می‌شناختند و آشنایی داشتیم، صندلی بالای سر ایشان گذاشته بودم و مراقبت می‌کردم، اشخاصی هم برای عیادت امام می‌آمدند و کشور داشت حالتی را که امام از دنیا رخت برمی‌بندند می‌گرفت و مردم هم به ملاقات می‌آمدند و ناراحت بودند. بحث خاصی اتفاق نیفتاد و من در آنجا شاهد و ناظر وقایع بودم.

- موضوع شورای رهبری تحولی بود که داشت انجام می‌شد. فرد بزرگی داشت از دنیا رخت بر می‌بست و ملتی نگران و ناراحت بود و بعد هم کشور یک حالت بهت داشت که بعد از امام چه خواهد شد؟ در این میان کسانی هم بودند که اظهار نگرانی می‌کردند که چه اتفاقی خواهد افتاد؟ از من هم می‌پرسیدند و من می‌گفتم انقلاب به وجود مردم زنده است، امام رهبر و محبوب ملت ایران بود، حالا گلی از این باغ چیده شده، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و من مطمئن بودم که کار شکل می‌گیرد و در آنجا بحث شورایی مطرح بود که عده‌ای طرفدار شورایی بودند و بحث مرحوم آیت‌الله مشکینی مطرح بود که آقای ری‌شهری مخالفت می‌کردند و می‌گفتند آقای مشکینی به عنوان فردی عالیقدر و با اخلاق ولی به عنوان رهبری ما نباشد و چون ایشان هم داماد وی بود حرفش موثر بود و بعد هم رئیس مجلس، رئیس دولت و دیگران داشتند فکر می‌کردند که چه باید بشود و من آنجا شاهد بودم که فکر شورایی غلبه دارد ولی به نظر من همان زمان کسی دنبال اینکه اسم اشخاص را بیاورد نبود و فقط شورایی بود. در خبرگان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با شورایی مخالفت کردند و اینکه خود هم رهبر باشند قبول نفرمودند ولی خبرگان از ایشان به عنوان تنها رهبر استقبال کرد و ایشان هم پذیرفتند.
قدیمی 05-27-2015, 12:34 PM   #8
namira

namira's Avatar

تشکرها: 23,346
در 4,526 پست 26,547 بار تشکر شده
Points: 64,153, Level: 100 Points: 64,153, Level: 100 Points: 64,153, Level: 100
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

نقل قول:
در گفت‌وگوی «پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس حضرت امام خمینی (س)» با غرضی آمده است:

- موضوع شورای رهبری تحولی بود که داشت انجام می‌شد. فرد بزرگی داشت از دنیا رخت بر می‌بست و ملتی نگران و ناراحت بود و بعد هم کشور یک حالت بهت داشت که بعد از امام چه خواهد شد؟ در این میان کسانی هم بودند که اظهار نگرانی می‌کردند که چه اتفاقی خواهد افتاد؟ از من هم می‌پرسیدند و من می‌گفتم انقلاب به وجود مردم زنده است، امام رهبر و محبوب ملت ایران بود، حالا گلی از این باغ چیده شده، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و من مطمئن بودم که کار شکل می‌گیرد و در آنجا بحث شورایی مطرح بود که عده‌ای طرفدار شورایی بودند و بحث مرحوم آیت‌الله مشکینی مطرح بود که آقای ری‌شهری مخالفت می‌کردند و می‌گفتند آقای مشکینی به عنوان فردی عالیقدر و با اخلاق ولی به عنوان رهبری ما نباشد و چون ایشان هم داماد وی بود حرفش موثر بود و بعد هم رئیس مجلس، رئیس دولت و دیگران داشتند فکر می‌کردند که چه باید بشود و من آنجا شاهد بودم که فکر شورایی غلبه دارد ولی به نظر من همان زمان کسی دنبال اینکه اسم اشخاص را بیاورد نبود و فقط شورایی بود. در خبرگان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با شورایی مخالفت کردند و اینکه خود هم رهبر باشند قبول نفرمودند ولی خبرگان از ایشان به عنوان تنها رهبر استقبال کرد و ایشان هم پذیرفتند.
عجب!
آيت الله خامنه ايي با شورايي شدن مخالف بودند!؟
namira آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از namira بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 06-07-2015, 12:45 PM   #9
alisosho

alisosho's Avatar

نقل قول:
نوشته اصلی توسط namira نمایش پست ها
عجب!
آيت الله خامنه ايي با شورايي شدن مخالف بودند!؟

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، برگزاری مناسب مجلس خبرگان رهبری پس از رحلت حضرت امام(ره) را برای تعیین رهبری نظام، یکی از مقاطع درخشان انقلاب اسلامی ذکر کرد.
ایشان افزود: بعد از رحلت امام اعضای خبرگان شبانه برای تشکیل جلسه به تهران فراخوانده شدند تا خللی در اداره کشور ایجاد نشود. در آن زمان 14 نفر قصد داشتند جریان انتخاب رهبری را به نحو دیگری رقم بزنند که اکثریت اعضا با تصمیم قاطع خود، رهبری آیت‌الله خامنه‌ای را اعلام کردند.
ایشان با تأکید بر اینکه بحث شورایی یا فردی بودن رهبری در آن زمان مطرح و موافقین و مخالفینی داشت، گفت: شخص آیت‌الله خامنه‌ای در موافقت با رهبری شورایی سخنرانی کردند که در نهایت در رأی‌گیری، 45 نفر به فرد و 35 نفر به شورایی رأی دادند که در نتیجه با رد نظریه شورای رهبری، به انتخاب رهبری معظم انقلاب رسیدیم.
ایشان گفت: مباحث انجام شده در مورد انتخاب شورایی ثبت و ضبط شده است که البته هنوز قابل انتشار و بازگویی نیست.
قدیمی 06-27-2015, 09:34 AM   #10
alisosho

alisosho's Avatar

نقل قول:

صفحه اینستاگرام آیت الله هاشمی رفسنجانی به منتقدان خاطرات وی از امام(ره) واکنش نشان داده است.

به گزارش پایگاه خبری «تیک»، صفحه ای که در شبکه اجتماعی اینستاگرام منسوب به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است با انتشار مطلبی نسبت به منتقدان خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی واکنش نشان داده است.

دراین مطلب این گونه نوشته شده است که «آنهایی که امروز به خاطرات حضرت آیت الله خرده می گیرند، فراموش نکنند که خاطرات ایشان از امام (سلام الله علیه) درمجلس خبرگان آینده انقلاب و حفظ جایگاه منیع ولایت فقیه را رقم زد.»

این واکنش در حالی است که در چند وقت اخیر هربار که هاشمی رفسنجانی خاطره ای از امام خمینی (ره) را نقل می کرد با واکنش هایی از جانب منتقدان خود روبه رو شده است.
قدیمی 12-05-2016, 12:00 PM   #11
alisosho

alisosho's Avatar

به مناسبت درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی مطلبی در خور توجه و یاد آوری به نقل از سردار شریف:
نقل قول:
براساس شنیدههای اینجانب، وقتی امام به برکناری آیت الله منتظری از سمت قائم مقام رهبری مصمم میشود، جلسه سران سه قوه شامل رئیس جمهور(آقای خامنه ای) نخست وزیر(میرجسین موسوی) رئیس مجلس(آقای هاشمی) رئیس قوه قضائیه(آیت الله موسوی اردبیلی) و حاج سید احمد خمینی به حضور امام رسیده و نگرانی خود را از برکناری آیت الله منتظری ابراز داشته و می گویند درصورت رحلت شما، ما بعد ازشما کسی را غیر از آقای منتظری نداریم
امام در پاسخ به نگرانی آنها برای انتخاب فقیه جایگزین خود می گوید:
مثل یکی از شما آقایان و به آقایان خامنه ای، هاشمی و اردبیلی اشاره می نماید.
قدیمی 02-13-2017, 12:57 PM   #12
msadegh59

تشکرها: 0
در 1 پست 1 بار تشکر شده
Points: 6, Level: 1 Points: 6, Level: 1 Points: 6, Level: 1
Activity: 14%
Activity: 14% Activity: 14% Activity: 14%

در گزارش شماره 457 مورخ 31/ 2/ 1342 ساواک قم به ریاست ساواک تهران، به دیدار سه نفر از مالکین لرستان با امام اشاره شده است و چنین آورده شده:

«
به موجب گزارش مأمور ویژه در تاریخ 29/ 2 /42 سه نفر از مالکین لرستان به اسامى حاج سید عباس حسینى، على ‏اصغر اصغرى، رمضان زارعى به منزل خمینىرفته و مبلغ 150000 ریال آورده و گفته ‏اند مردم لرستان از واقعه مدرسه فیضیه [بى]نهایت متأثرند و به همین منظور اگر تا آن زمان علاقه ‏اى به دستگاه سلطنت داشتند و شاه را دوست مى ‏داشتند اکنون شب و روز به او نفرین مى ‏کنند که چرا دستور داده به مدرسه فیضیه بریزند و این دانشگاه جعفرى را خراب و ویران و سربازان امام زمان را مجروح و مقتول کنند. سپس مالکین مذکور اضافه نموده ‏اند ما به مدرسه فیضیه رفته و از یکى از طلاب پرسیدیم آیا در واقعه مزبور خیلى کشته شدند طلبه در پاسخ آنان گفته بلى 36 نفر از سادات را سر بریدند. اى کاش فقط سادات را سر مى‏ بریدند و قرآن و دعا را آتش نم ى‏زدند. ما از طلبه مزبور سئوال کردیم مگر قرآن را هم آتش زدند در پاسخ گفت بلى کسانى که به مدرسه فیضیه حمله ‏ور شدند قرآن را مشت مى ‏زدند. لگد مى ‏زدند و مى ‏گفتند حالا بگوئید امام زمان شما بیاید و جلوگیرى کند. مالکین مزبور مى ‏گویند شاهى که دستور مى ‏دهد یک عده لامذهب و مخالف با اسلام بریزند در مدرسه فیضیه و آن را خراب کنند بدون شک خودش هم مخالف با اسلام است»

در این موقع روح الله خمینى مى ‏گوید:

«...
اگر مخالف نمى ‏بود، قرآن را آتش نمى‏ زد. وقتى که رئیس سازمان امنیت ... و رئیس شهربانى ... دستور دهند قرآن را آتش بزنند و دعا را لگدکوب کنند و پاسبانان را به پشت بام بفرستند، تا با آجر به سر و کله روحانیون و طلاب بزنند، آیا اینها مخالف با دین مقدس اسلام نیستند؟ بالاخره روزى حساب اینها را خواهیم رسید. اگر زنده ماندم، مى ‏دانم با اینها چه معامله‏ اى بکنم...»

(
در گزارش ساواک در اینجا آمده است که: در این موقع خمینى از حضار سؤال مى‏ کند: مردم لرستان در چه حالند؟ مى ‏گویند: راجع به مدرسه فیضیه خیلى ناراحت هستند و قصد دارند همین روزها طومارى مبنى بر پشتیبانى از علماى قم درست کنند.
منابع: سیر مبارزات امام خمینىدر آینه اسناد ساواک، ج 1، ص 319 و 320
msadegh59 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 10:19 PM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.