آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار قوانین سایت > بخش قوانین سایت

پاسخ
    نمایش ها: 24323 - پاسخ ها: 35  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-22-2008, 08:21 PM   #1
شهیر

تشکرها: 6,639
در 2,023 پست 21,967 بار تشکر شده
Points: 40,487, Level: 100 Points: 40,487, Level: 100 Points: 40,487, Level: 100
Activity: 60%
Activity: 60% Activity: 60% Activity: 60%
پیش فرض ارزیابی و انتقاد من از فوروم

ارزیابی و انتقاد من از فوروم

من پس از چند روز سری به فوروم زدم. بی اغراق غرق در حیرت شدم. کیفیت فوروم بشدت افت کرده است. علیرغم توان بالای شما دوستان و خوانندگان عزیز فوروم با کمال تاسف متوجه شدم که مطالب ارسالی کم اهمیت و پیش پا افتاده و در عین حال بحثها سطحی و تا حد جر و بحث های متداولی که در محافل خانوادگی و دوستانه در جریان است، افت پیدا کرده. من با تشکر از همه بچه هائی که در مدیریت این سایت با من همکاری دارند که همه ما به آنها مدیونیم و من دست آنان را می بوسم، و نیز کاربرانی که بطور فعال باعث زنده نگهداشتن این فوروم شده اند، می خواهم از این فرصت استفاده نموده و به چند نکته اساسی اشاره کنم:
1-ما در این فوروم "هیچ طرز فکر خاصی" را دنبال نمی کنیم ولی "طرح خاصی" را دنبال می کنیم. خواهش من اینست که مطالب پربار، عمیق و غیرتکراری را پست کنید. ۸٠ درصد مطالب اینجا تبدیل به فوروم طرفداران و مخالفان احمدی نژاد شده است. بحث در مورد احمدی نژاد و جریان فکری او و دولت نهم بخشی از زندگی سیاسی ماست. در این شکی نیست. اما اینکه تمامی تمرکز ما تنها بر روی این مسئله باشد بشدت از کیفیت این فوروم خواهد کاست. من هم از دوستان عزیز و هم ادمین ها و مدیران فوروم خواهش می کنم از انتشار مطالب تکراری، بحث های پیش پا افتاده و مطالبی که هیچگونه محتوائی ندارد و "تنها جنبه خبری دارد" جدا خودداری فرمایند مگر اینکه خبر چیزی ورای خبرهای روزمره باشد.

2-از دوستان خواهش می کنم و از مدیران عزیز فوروم هم تقاضا دارم نهایت دقت را در تبدیل این فوروم به یک مکان بحث و تحلیل و انتقاد بخرج دهند. بحث های عامیانه، استفاده از کلمات پیش پا افتاده و مبتذل و وارد کردن طنز در بحث های جدی فوروم پس از مدتی اینجا را به سرنوشت سایت هائی که روزی ارج و قربی داشتند تبدیل می کند. شعار ما در این فوروم، شعار ندادن است.

3-اینجا محل برخورد اندیشمندانه، مستدل و روشنگرانه بین افکار و زمینه های فکری و عقیدتی متفاوت است. اگر فکری یا نظری را نمی پسندید با نقدی تحلیل گرانه پاسخگوی آن شوید. پرداختن به شخصیت نویسنده، روانکاوی کردن او و حمله به شخصیت طرف مقابل روشی صحیحی نیست و در هیچیک از سایت های پیشرو غربی نیز اعمال نمی شود. شما اگر نظر کسی را قبول ندارید به نقد نظر بپردازید بدون اینکه به شخصیت گوینده و یا نویسنده کاری داشته باشید.

4-تمنا می کنم از کپی و پیست کردن مقالاتی که در اختیار همه قرار دارد و جنبه تحلیلی ندارد و هر روزه در سایت هایی مانند اعتماد و یا کیهان و غیره می خوانیم جدا خودداری کنید. بیائید باهم زمان بگذاریم، فکر کنیم و اگر هم از اعتماد و یا کیهان و یا هر روزنامه دیگری مطلبی در اینجا نقل می کنیم مطمئن باشیم که در آن فکر و تحلیلی بدیع نهفته است.

5-این فوروم تا تبدیل به یک سایت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بسیار قوی نهایت دقت خود را در انعکاس "نظرات" و "موضوعات" بخرج خواهد داد و اسیر هیچگونه جو سازی و برچسب زدن نخواهد شد. همه ما باید مطمئن باشیم که وقتی کسی پا به این مکان می نهد بر این تصور باشد که به محیطی متفاوت قدم گذاشته است.

از همکاری همه شما برای تبدیل این محل بیک فوروم تحلیلی و اندیشمندانه تشکر می کنم. این خواهش من از مدیران فوروم است که جدا از انتشار مطالب تکراری و کم اهمیت و فاقد تحلیل و تفسیر خودداری کنند.

این فوروم باید محلی برای مسابقه بین افکار و آرای پیشرو و عمیق باشد بنحوی که اگر موضوعی و یا نظری از یک کاربر منتشر شد دال بر این باشد که "موضوع" مزبور و یا "نظر" ارائه شده از ارزش و کیفیت بالائی برخوردار بوده است.
شهیر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 11-22-2008, 09:11 PM   #2
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

تشکرها: 4,206
در 8,212 پست 26,845 بار تشکر شده
Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : ارزیابی و انتقاد من از فوروم

درود بر مهندس عزیز-
نکاتی فرمودید بسیار بجا و وافی و کافی وممنون که تشریف آوردید و ما را از این مخمصه رهایی بخشیدید. اینجا پیشنهاد من این است که بیشتر بر زحمت دوستان ادمین نظارت داشته باشید تا مبادا سهوی اشتباهی از دوستان مجددا" صورت پذیرد و پیشنهاد دوم من این است که در عضویت افرادی که مطالب توهین آمیز جناحی از رسانه ای مورد علاقه خود را در اینجا پست می کنند ، بررسی و تجدید نظر لازم را مبذول بفرمایید.
من هم از حضور بسیار بجای شما که باعث افتخار همه ما دوستان است ، صمیمانه تشکر می کنم.
به این امید که این جا مانند بلاگ شما متفاوت و خوب و سازنده باشد و تحلیل گران دقیق را بایک بار گذر برای همیشه به خود جذب کند. بهرحال من به نوعی مدیون آموزش تحلیلگری درست از جانب شما هستم و افتخار شاگردی کردن و احترام بر پیش کسوت گرانقدری چون شهیر عزیز بر من واجب است.
ارادتمند-جفرسون
قدیمی 11-22-2008, 09:15 PM   #3
صادق

تشکرها: 5,544
در 2,195 پست 10,132 بار تشکر شده
Points: 24,094, Level: 94 Points: 24,094, Level: 94 Points: 24,094, Level: 94
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

ضمن عرض سلام وخسته نباشید خدمت شهیر بزرگوار
مطالبی که فرمودید عین حقیقت است وطبق معمول نظرتان را به خوبی وشیوایی تمام منعکس فرمودید اما هر چیزی حتی اگر بسیار خوب باشد عوارض خود را خواهد داشت .اگر شما صرفا تحلیل ونقد وخلاصه کلام کار فکری طلب کنید بدلایلی که خودتان بسیار بهتراز من میدانید (چون خودم هم از شما یاد گرفتم -عبارت شیوا وجالب :به فضای اینترنت ایرانی خوش آمدید- را یاد آوری میکنم )نباید انتظار بازدید کننده زیادی حداقل در کوتاه مدت داشته باشید و در نتیجه کادر بالای فروم تا مدتهای مدیدی خالی خواهد ماند.حال من نظری دارم که نمیدانم باب طبع شما وسایر دوستان خواهد بود یا نه ؟این فقط یک پیشنهاد است .چرا مانند مغازه ها ی بزرگ همه جور کالا متناسب با طبع مختلف (بخوانید سطح فکر متفاوت )البته با حفظ حداقل موازین مثلا صرفا عدم ایراد توهین گذاشته نشود که هم بازدید کننده زیاد شود هم بتدریج موجبات ارتقا فکری بازدید کنندگان فراهم گردد؟
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-22-2008, 09:22 PM   #4
sara123

تشکرها: 57
در 56 پست 128 بار تشکر شده
Points: 2,525, Level: 30 Points: 2,525, Level: 30 Points: 2,525, Level: 30

نقل قول:
نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
ضمن عرض سلام وخسته نباشید خدمت شهیر بزرگوار
مطالبی که فرمودید عین حقیقت است وطبق معمول نظرتان را به خوبی وشیوایی تمام منعکس فرمودید اما هر چیزی حتی اگر بسیار خوب باشد عوارض خود را خواهد داشت .اگر شما صرفا تحلیل ونقد وخلاصه کلام کار فکری طلب کنید بدلایلی که خودتان بسیار بهتراز من میدانید (چون خودم هم از شما یاد گرفتم -عبارت شیوا وجالب :به فضای اینترنت ایرانی خوش آمدید- را یاد آوری میکنم )نباید انتظار بازدید کننده زیادی حداقل در کوتاه مدت داشته باشید و در نتیجه کادر بالای فروم تا مدتهای مدیدی خالی خواهد ماند.حال من نظری دارم که نمیدانم باب طبع شما وسایر دوستان خواهد بود یا نه ؟این فقط یک پیشنهاد است .چرا مانند مغازه ها ی بزرگ همه جور کالا متناسب با طبع مختلف (بخوانید سطح فکر متفاوت )البته با حفظ حداقل موازین مثلا صرفا عدم ایراد توهین گذاشته نشود که هم بازدید کننده زیاد شود هم بتدریج موجبات ارتقا فکری بازدید کنندگان فراهم گردد؟
صادق عزیز مشکل اینست که با مخلوط کردن مقالات و تحلیل ها از سبک و سنگین نه کسانی که بدنبال مقالات پیش پا افتاده و سبک هستند تکلیف خود را با این فوروم خواهند دانست و نه آنها که بدنبال مقالات و تحلیلهای خوب هستند. در نتیجه فوروم هیچ هویتی پیدا نخواهد کرد. من چون با شهیر چندین ایمیل در این مورد رد و بدل کرده ام تا این اندازه می دانم که منظور شهیر پیچیده کردن سایت و فوروم و پر کردن آن با تحلیل های عجیب و غریب و غیرمفهوم نیست. بلکه منظور او اینست که حرفها پیش پا افتاده، روزمره و در سطح بحثهای خانوادگی و محفلهای دوستانه نباشد. همین. اینجا مقاله احمدی نژاد به هاشمی گفته است شکمهایتان پر شده درست نیست منتشر شود. مگر اینکه بنظر من در بخش سرگرمی گذاشته شود. کسی که دنبال پیدا کردن مطالب دارای عمق باشد با دیدن یک همچین عنوان و تیتری فراری می شود و باز ما می مانیم و یک دنیا حرفها و موضوعات عوامانه که بعد از مدتی خود ماها هم فراری خواهیم شد.

سایت بالاترین نمونه خوبیست که ببینیم به چه روزی مبتلا شده چیزی کم از یک فاجعه نیست.
sara123 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر از sara123 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-22-2008, 09:58 PM   #5
شهیر

تشکرها: 6,639
در 2,023 پست 21,967 بار تشکر شده
Points: 40,487, Level: 100 Points: 40,487, Level: 100 Points: 40,487, Level: 100
Activity: 60%
Activity: 60% Activity: 60% Activity: 60%

صادق عزیز، من هیچ مخالفتی با اینکه مطالب از سایت های دیگر برداشته شود ندارم و حتی مخالفتی با نفس کپی و پیست کردن هم ندارم. اصلا این فوروم برای همین ساخته شده که بهترین افکار را به خواننده ارائه دهد. مثلا مطالبی از سایت الف و یا آفتاب و سایت های وزینی مانند اینها اگر دستچین شود فوق العاده کار زیبا و خوبیست اما اینکه مقاله بعد از مقاله، صحبت از احمدی نژاد و دولت نهم باشد و کار و زندگی ما بشود اینکه یا به او حمله کنیم و یا از او دفاع کنیم، این آن چیزیست که فوروم را یکنواخت و خسته کننده می کند. من هیچ مخالفتی با تنوع مطالب ندارم. ترس من سطحی شدن و تکراری شدن مطالب و نظرات است. حتی یک تحلیل خوب خارجی که به زبان فارسی نوشته شده باشد من در اینجا نمی بینم. این تحلیل ها در بسیاری از سایت های ایرانی از جمله خود روزنامه اعتماد، آفتاب و یا انتخاب و یا بسیاری دیگر قابل دسترسی است. بهرحال من معتقدم با ایجاد تنوع و عمق در مطالب و نظرات ما هم به سایت یک هویت مشخصی خواهیم داد و هم تعداد خوانندگانمان افزایش خواهد یافت. با تشکر مجدد از همه شما دوستان عزیز و کاربران فعال این سایت.
شهیر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-23-2008, 03:08 AM   #6
شهاب

تشکرها: 7,017
در 3,471 پست 18,838 بار تشکر شده
Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100
Activity: 2%
Activity: 2% Activity: 2% Activity: 2%

تشکر از شهیر عزیز که به موقع به نجات فوروم آمد. پتانسیل بچه های این فوروم به مراتب بیش از درگیر شدن در بحث های عصبی است.
شهاب آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-23-2008, 08:11 AM   #7
شهاب

Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100

یاران و همراهان عزیز چند دقیقه صرف کنید و این مطلب را بخوانید. با تشکر از محبت و توجهتان
قدیمی 11-24-2008, 05:31 AM   #8
hamid1950

تشکرها: 19
در 18 پست 49 بار تشکر شده
Points: 2,711, Level: 31 Points: 2,711, Level: 31 Points: 2,711, Level: 31

سطح مطالب فوروم ظرف همین یکروز گذشته یکباره تغییر کرده. کاربران واقعا چهره دیگری نشان داده اند. ممنون از همه.
hamid1950 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از hamid1950 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-24-2008, 09:40 AM   #9
mory291

mory291's Avatar

تشکرها: 6,913
در 2,363 پست 14,849 بار تشکر شده
Points: 32,301, Level: 100 Points: 32,301, Level: 100 Points: 32,301, Level: 100
Activity: 71%
Activity: 71% Activity: 71% Activity: 71%

با سلام
و تشكر از توضيح و توصيه بجاي شما . وظيفه دارم كه قبل از ارائه هر انتقادي تشكر و قدرداني قلبي خود را از شما و ديگراني كه در راه روشنگري زحمت ميكشند ابراز نموده و براي همه دست اندر كاران آرزوي توفيق داشته باشم.
اما توضيح اين نكته هم ضروري است كه جامعه كوچك و مجازي فروم نمونه اي كوچك از جامعه بزرگ و واقعي ماست. يا حداقل خوب است كه تلاش كنيم چنين باشد ! چرا كه بتوانيم نتايج واقعي تر و هدفمندتري بگيريم. لذا تصور ميكنم وجود پست ها و احيانا نظرات سطحي و گذرا هم بخشي از واقعيت جامعه ماست كه بايد نحوه برخورد و كنار آمدن و حتي جهت دادن به آن را تمرين كنيم. كه اين هم نياز به روشنگري و جهت دهي از سوي كساني مثل شما و برخورداري از صبر و سعه صدر از سوي كاربران فعال دارد.
البته اينجانب كاملا با ايجاد خطوط قرمز مشخص حول اصول اخلاقي و حفظ حقوق ديگران موافقم . اما از سوي ديگر هم مخالف حذف بي ضابطه افراد و نظرات مي باشم. اين مشكل برخورد حذفي هماني است كه ما در سطح كلان اجتماع خود با آن در گيريم و از قضا به دنبال راه حل براي آن مي گرديم. اميدوارم در فضاي مجازي كه براي بحث آزاد در مورد حل مشكلاتمان ايجاد كرده ايم ، بازبه اين ورطه نغلطيم! پيشنهاد ميكنم براي ايجاد مرزهاي لازم ، مباني مشخصي نيز پيش بيني شود تا خداي نكرده شائبه وجود سانسور يا جهت گيري حزبي وديگر اقوالي ازين دست به ذهن خوانندگان متبادر نشود.
به نظر من با توجه به در پيش بودن انتخابات ،‌ همانگونه كه در جامعه واقعي اين جدال بيشتر ميشود ، در فضاي فروم هم ايجاد بحث در مورد دولت نهم و احمدي نژاد، بيشتر و بيشتر خواهد شد. تصور ميكنم كه نبايد با اين موج مقابله كرد(البته شما هم چنين حرفي نزديد). بلكه بر عكس ، فروم و كاربران فعال بايد در مورد آن برنامه داشته باشند و تلاش كنند تا با ايجاد بحث هاي عميق تر و روشن كردن زواياي تاريك ماجرا و گفتن واقعيات – موافق يا مخالف – باعث شوند تا بحث هاي احيانا احساسي و سطحي به حاشيه رانده شوند. بحث در مورد دولت نهم به نظر اينجانب لازم و ضروري است.
باز هم از تلاش آگاهي بخش شما سپاس گذارم
mory291 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از mory291 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-24-2008, 10:07 AM   #10
saeed

تشکرها: 332
در 168 پست 322 بار تشکر شده
Points: 3,355, Level: 36 Points: 3,355, Level: 36 Points: 3,355, Level: 36

با تشكر از ايجاد اين تاپيك

متاسفانه مدت زمان زيادي است كه در قسمت پيشنهادات امكان ايجاد موضوع جديد نيست و همين شايد باعث شده كه فيدبك منفي به سيستم قطع شده باشد و احتمالا يكي از علل انحراف چند درصدي نيز مسلما همين است.
"در هر صورت ما تو اين وقت هر چقدر سعي كرديم جواب حاجي رو بديم توي تاپيكي كه خودمون درست كرديم نشد "
به هر حال چند تا پيشنهاد دارم كه با اجازه شهير اينجا مينويسم

1- در ابتدا كه تعداد تاپيكها كم بود بد نبود كه در موارد جديد يك تاپيك جديد باز شود و فقط ضرورت اهميت قرار گيري در انجمن صحيح احساس ميشد ولي در حال حاضر شديدا به كتگورايز كردن تاپيك هاي موجود با توجه به تعداد كامنتها و بازديدها و يا حداقل توصيه كاربران به عدم ايجاد موضوع جديد در صورت وجود تايتل مشابه نيازمنديم
2- دوستاني كه در موضوعات خاصي تبحر دارند و اخبار را پيگيري ميكنند ميتوانند با ايجاد يك تاپيك به نام آن موضوع و يا بنام خودشان آن موضوعات را درج كنند ( بعنوان نمونه تاپيك نفت شمال توسط عليرضا همداني و يا چند نكته خودم)
3- سيستم راي دهي منفي نيز ايجاد شود
4- در صورت امكان راي هاي رنگي اضافه شود يعني راي هاي گرفته شده در موضوعات اقتصادي ، سياسي و اجتماعي متفاوت باشد كه كاربران تازه وارد قابليت تشخيص داشته باشند
5- چون مثلا در موضوع شعر يك كاربر ممكن است 1 يا 2 راي در هر تاپيك تحصيل كند ولي اگر همان كاربر انتقاد سياسي را درج كند تعداد ارا بيشتري تحصيل خواهد كرد بنابراين با توجه به اهميت تمامي موضوعات و براي راهنمايي كردن اعضائ جديد رنكينگ موضوعي به شدت مورد نياز هست

بعنوان مثال من به عنوان كاربر تازه چگونه متوجه شوم كه تحليل مثلا حامد11 با 300 راي در زمينه پيش زمينه هاي بحران سياسي در عراق تا چه حد قابل اطمينان است؟

6- پافشاري بر 5 ايتم قبلي !

ممنون از وقتي كه براي خواندن مطلب گذاشتيد اگر آن را مفيد يافتيد يك راي رنگي از نوع ...... بدهيد
saeed آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از saeed بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-24-2008, 02:28 PM   #11
امشاسپند

تشکرها: 150
در 97 پست 461 بار تشکر شده
Points: 3,337, Level: 35 Points: 3,337, Level: 35 Points: 3,337, Level: 35

من چون تازه به این اینجا آمده ام و گفتمان و نوشته و گاه نگاری دوستان را به نیکی دیده ام پیشنهاد من این است که کوششتان را بر گفتاری استوار سازید که گرفتار نابخردی های پیرامون هنگامه روزگار خویش نگردید که آنچه اینجا را از دیگر سرا های تار نما ی جهانی دیگرگون ساخته است، اندیشه پویایست که بر راه دانایی و سرفرازیی ساخته شده و اگر چنین باشد که بزرگمان شهیر به نیکی و شایستگی بهترین آموزگارمان است. پاینده باشید
امشاسپند آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از امشاسپند بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-24-2008, 05:00 PM   #12
sara123

تشکرها: 57
در 56 پست 128 بار تشکر شده
Points: 2,525, Level: 30 Points: 2,525, Level: 30 Points: 2,525, Level: 30

نقل قول:
نوشته اصلی توسط امشاسپند نمایش پست ها
من چون تازه به این اینجا آمده ام و گفتمان و نوشته و گاه نگاری دوستان را به نیکی دیده ام پیشنهاد من این است که کوششتان را بر گفتاری استوار سازید که گرفتار نابخردی های پیرامون هنگامه روزگار خویش نگردید که آنچه اینجا را از دیگر سرا های تار نما ی جهانی دیگرگون ساخته است، اندیشه پویایست که بر راه دانایی و سرفرازیی ساخته شده و اگر چنین باشد که بزرگمان شهیر به نیکی و شایستگی بهترین آموزگارمان است. پاینده باشید
زنده باد امشاسپند عزیز. تمام جاذبه این فوروم باید در متفاوت بودن آن باشد والا نگاه عوامانه و عصبی و احساسی که در وبسایت های ایرانی تا بخواهید قابل یافت است
sara123 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از sara123 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 11-25-2008, 01:48 AM   #13
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100

سلام دوباره- اینجا من سعی کردم شرایط متفاوتی را ایجاد کنم- ولی در صورت ادامه عدم همراهی دوستان، احتمالا از خدمت دوستان مرخص بشوم. البته همیشه برای سربازی آماده به خدمت خواهم بود. فقط برای آدم هایی که دوستشان دارم. اینجا شاید توشه ایی باشد برای پیدا کردن چند دوست خوب و بعد از آن دیگر هیچ.
این شما و فروم و شهیر و افکاری که فکر می کنید خیلی خوب است. البته بعد از مدتی هم بایستی دید اینجا بالاترین شماره دو میشود یا شهیر بلاگ شماره دو- مرز خطرناکی و باریکی میان این دو هست. به طرفه العینی غلتیدن در هر کدام ممکن است. مهم شما دوستان هستید که باور تغییر را درک می کنید یا خیر.
اما بدانید اگر درک نکردید از اعتماد و زحمت دوست بی نظیری مثل شهیر مایه گذاشته اید و فکر می کنم خسران و ضرر این اتفاق در درجه اول روح بالندگی فکری را سلب می کند و در درجه دوم انگیزه خرد جمعی را از بین می برد.
از هر بنی بشری که موضوع من را می خواند می پرسم که شما چطور سربازانی هستید؟
وفادار و پویا ؟
و یا گردان و دسته و لشگر را خراب می کنید و همه چیز را رها می کنید و می روید؟
قدیمی 11-25-2008, 08:11 AM   #14
saeed

ديروز در فروم شاهد اتفاقي بوديم كه قبلا در مورد آن هشدار داده بودم و آن عدم وجود مكانيزمي جهت آشنا شدن اعضا جديد با تخصص و تفكر اعضا قديمي است.
ديروز يكي از اعضا جديد با سرعت بيش از 200 كيلومتر چنان به يكي از ستونهاي اين فرم برخورد كرد كه صداش توي موضوع هاي ديگر هم شنيده شد!
هر چند اين ستون محترم ! با اين برخوردهاي ديفرانسيلي ! دچار اسيب نميشود ولي مطمئنا ستونهاي ضعيفتر با انتگرال گرفتن اين برخوردها دچار استرس كوروژن ميشن و نهايتا فروريزي فروم را در پي خواهد داشت.

راهكار:

حداقل در كوتاه مدت ميتوان يك تاپيك در ادامه مقررات و قوانين ايجاد كرد كه اعضا براي تازه واردين و يا آنهايي كه به صورت مهمان به اين فروم سر ميزنند ضمن خوش امد گويي كامنتهايي هم بگزارند ، البته يك تاپيك به نام روزنه فكر ميكنم كه سارا خانم ايجاد كرده بود شايد مورد خوبي باشد براي توصيه به خواندن براي اعضا جديد و همين طور قديم براي آشنايي بيشتر با كساني كه ديرتر عضو شده اند.
2 کاربر از saeed بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-25-2008, 08:20 AM   #15
شهاب

نقل قول:
نوشته اصلی توسط saeed نمایش پست ها
ديروز در فروم شاهد اتفاقي بوديم كه قبلا در مورد آن هشدار داده بودم و آن عدم وجود مكانيزمي جهت آشنا شدن اعضا جديد با تخصص و تفكر اعضا قديمي است.
ديروز يكي از اعضا جديد با سرعت بيش از 200 كيلومتر چنان به يكي از ستونهاي اين فرم برخورد كرد كه صداش توي موضوع هاي ديگر هم شنيده شد!
هر چند اين ستون محترم ! با اين برخوردهاي ديفرانسيلي ! دچار اسيب نميشود ولي مطمئنا ستونهاي ضعيفتر با انتگرال گرفتن اين برخوردها دچار استرس كوروژن ميشن و نهايتا فروريزي فروم را در پي خواهد داشت.

راهكار:

حداقل در كوتاه مدت ميتوان يك تاپيك در ادامه مقررات و قوانين ايجاد كرد كه اعضا براي تازه واردين و يا آنهايي كه به صورت مهمان به اين فروم سر ميزنند ضمن خوش امد گويي كامنتهايي هم بگزارند ، البته يك تاپيك به نام روزنه فكر ميكنم كه سارا خانم ايجاد كرده بود شايد مورد خوبي باشد براي توصيه به خواندن براي اعضا جديد و همين طور قديم براي آشنايي بيشتر با كساني كه ديرتر عضو شده اند.
سعید عزیز، شما اینطرف نیستی ببینی پست ها از فحاشی تا فیلم های پورنو همه رقمی یافت می شود. برادر تا آن وضعیت آرمانی ما هنوز فاصله داریم. بعضی پست ها می تواند زندگی ما را در اینطرف آب به خطر بیندازد. ادمین
این کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 11-25-2008, 08:58 AM   #16
saeed

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Admin نمایش پست ها
سعید عزیز، شما اینطرف نیستی ببینی پست ها از فحاشی تا فیلم های پورنو همه رقمی یافت می شود. برادر تا آن وضعیت آرمانی ما هنوز فاصله داریم. بعضی پست ها می تواند زندگی ما را در اینطرف آب به خطر بیندازد. ادمین
ادمين عزيز
فكر ميكنم متوجه منظور بنده نشده بوديد .
منظور من اتفاقا در جهت نگراني ها ي شما بود كه شخص تازه واردي به شدت نسبت به يكي از افراد معتبر اين فروم انتقاد كرده بود ، بدون اينكه با روحيه و افكار ايشان آشنايي داشته باشد
3 کاربر از saeed بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-25-2008, 09:43 AM   #17
ilia786

تشکرها: 1,965
در 1,357 پست 5,419 بار تشکر شده
Points: 21,144, Level: 91 Points: 21,144, Level: 91 Points: 21,144, Level: 91
Activity: 10%
Activity: 10% Activity: 10% Activity: 10%

حاجي جان ممنون از شما و ديگر دوستاني كه در اين مدت كوتاه با پست كردن مطالب متفاوت سطح فروم را بيش از پيش بالا بردند. آقا كجا ميخواي مرخص شي. مطمئن باش حاجي جان كساني كه از طريق شهيربلاگ با اينجا آشنا شدند اكثرا اهل تغيير و فضاي متفاوت هستند.خوشبختانه ميبينيم كه فعلا نه فضاي بالاترين در اينجا حاكم است و نه فضاي رجا نيوز.(راستش اصلا نميدونم بالاترين چي هست/تو ايران فيلتره)

حاجي جان بدون اغراق دارم ميگم كه 24 ساعت سر نزدن به فروم باعث از دست رفتن و يا حداقل عقب ماندن از مقداري زيادي اطلاعات با ارزش ميشود كه در هيج سايتي نميشه اين مطالب را (گوشه اي از اين مطالب) به صورت يكجا پيدا كرد.

و اين فروم و سايت شهير بلاگ تنها مكاني است كه اگر ساعت ها وقت براي آنها بگذاري هيچ گاه احساس به هدر رفتن وقتت را نميكني.

يكي از مشكلات كمبود نظرات و بحث در فروم است. شايد مكانيزمي براي بالا نگاهداشتن موضوعاتي كه مباحثي در آن مطرح شده ميتواند به افزايش مباحث كمك كند.

بدون درگير كردن افراد در مطالب نميتوان نظر انها را تغيير داد، به نظر من پاسخگويي شهير به نظرات ما به اندازه ي مقالات بي نظيرش، در جذب افراد تاثير داشته است.

با تشكر از شما و ديگر دوستاني كه براي فروم زحمت ميكشند(همينطور ادمين ها)
ilia786 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از ilia786 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-02-2008, 04:21 PM   #18
شهاب

نقل قول:
نوشته اصلی توسط saeed نمایش پست ها
با تشكر از ايجاد اين تاپيك

متاسفانه مدت زمان زيادي است كه در قسمت پيشنهادات امكان ايجاد موضوع جديد نيست و همين شايد باعث شده كه فيدبك منفي به سيستم قطع شده باشد و احتمالا يكي از علل انحراف چند درصدي نيز مسلما همين است.
"در هر صورت ما تو اين وقت هر چقدر سعي كرديم جواب حاجي رو بديم توي تاپيكي كه خودمون درست كرديم نشد "
به هر حال چند تا پيشنهاد دارم كه با اجازه شهير اينجا مينويسم

1- در ابتدا كه تعداد تاپيكها كم بود بد نبود كه در موارد جديد يك تاپيك جديد باز شود و فقط ضرورت اهميت قرار گيري در انجمن صحيح احساس ميشد ولي در حال حاضر شديدا به كتگورايز كردن تاپيك هاي موجود با توجه به تعداد كامنتها و بازديدها و يا حداقل توصيه كاربران به عدم ايجاد موضوع جديد در صورت وجود تايتل مشابه نيازمنديم
2- دوستاني كه در موضوعات خاصي تبحر دارند و اخبار را پيگيري ميكنند ميتوانند با ايجاد يك تاپيك به نام آن موضوع و يا بنام خودشان آن موضوعات را درج كنند ( بعنوان نمونه تاپيك نفت شمال توسط عليرضا همداني و يا چند نكته خودم)
3- سيستم راي دهي منفي نيز ايجاد شود
4- در صورت امكان راي هاي رنگي اضافه شود يعني راي هاي گرفته شده در موضوعات اقتصادي ، سياسي و اجتماعي متفاوت باشد كه كاربران تازه وارد قابليت تشخيص داشته باشند
5- چون مثلا در موضوع شعر يك كاربر ممكن است 1 يا 2 راي در هر تاپيك تحصيل كند ولي اگر همان كاربر انتقاد سياسي را درج كند تعداد ارا بيشتري تحصيل خواهد كرد بنابراين با توجه به اهميت تمامي موضوعات و براي راهنمايي كردن اعضائ جديد رنكينگ موضوعي به شدت مورد نياز هست

بعنوان مثال من به عنوان كاربر تازه چگونه متوجه شوم كه تحليل مثلا حامد11 با 300 راي در زمينه پيش زمينه هاي بحران سياسي در عراق تا چه حد قابل اطمينان است؟

6- پافشاري بر 5 ايتم قبلي !

ممنون از وقتي كه براي خواندن مطلب گذاشتيد اگر آن را مفيد يافتيد يك راي رنگي از نوع ...... بدهيد

سغید جان پیشنهادات بسیار خوبی دادی. ما فرد فنی مون مریض شده من در اولین فرصت با او مطرح می کنم. اما یک چیز رو بگم رای منفی دادن تجربه بدی رو به ما داده. اینجا افرادی با هم نظر خوش ندارند دائم از این حربه علیه هم استفاده می کنند. ما منتظریم تعداد بیشتر بشه سیستم امتیاز دادن به پست را راه بیندازیم. البته این را هم به محض تماس با مسئول فنی درست خواهیم کرد. ممنون از پیشنهادات همه بچه ها. من یک به یک را یادداشت می کنم و روی انها کار خواهم کرد
قدیمی 05-03-2009, 06:45 PM   #19
شمع

شمع's Avatar

تشکرها: 9
در 22 پست 35 بار تشکر شده
Points: 1,417, Level: 21 Points: 1,417, Level: 21 Points: 1,417, Level: 21

اقا ما منتظریم سرنگارهایمان تائید شود

اوباما نیست او با اسرائیل است
شمع آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از شمع بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 05-03-2009, 09:03 PM   #20
صادق

تشکرها: 5,544
در 2,195 پست 10,132 بار تشکر شده
Points: 24,094, Level: 94 Points: 24,094, Level: 94 Points: 24,094, Level: 94
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط شمع نمایش پست ها
شمع گرامی
به جمع ما خوش آمدید.شما قوانین فروم را رعایت کنید حتما تایید میشود فقط ضرب المثلی مخصوص این فروم را که حاوی معنای پرباری است را خدمتتان عرض میکنم .
"حضور در این فوروم پوست کلفتی می خواهد. "
البته اصل گفتار این است :
"دلسرد نشوید و برای اثبات حقانیت نظر خود با حذف یک یا چند نظر و مطلب صحنه را خالی نکنید. حضور در این فوروم پوست کلفتی می خواهد. "لینک
حال برای شروع اگر صلاح میدانید لینک خبر کشته شدن 1400کودک بدست اسراییل از سال 2000را بگذارید!البته مطلب در باره فلسطین در این فروم زیاد هست .اگر مایل بودید کلمات غزه یا فلسطین را جستجو کنید.
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 05-04-2009, 12:51 AM   #21
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

شهاب جان قوانین اصلی فرووم مجددا" تاکید شود که این مهم هم برای ما و هم برای جلوگیری از تکرار مکررات بهتر هم هست. سپاسگزارم.
قدیمی 05-04-2009, 01:08 AM   #22
شمشیری

شمشیری's Avatar

تشکرها: 14,149
در 2,494 پست 13,681 بار تشکر شده
Points: 29,132, Level: 99 Points: 29,132, Level: 99 Points: 29,132, Level: 99
Activity: 80%
Activity: 80% Activity: 80% Activity: 80%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط شمع نمایش پست ها
آقا ممنون از اینکه زبان پارسی را پاس داشتید و بجای "پست" واژۀ عالی "سرنگار" را به کار بردید... اینجانب مدت طولانی بود که بدنبال معادل فارسی "پست" بودم و امروز بادیدن سرنگار شما جواب خودم را پیدا کردم... البته قصد من طرح یک موضوع بی ربط نبود اما نخواستم که فقط به "دگمۀ تشکر" بسنده کنم..

باز هم از شما سپاسگزارم.

The selective elimiNATION
of prominent rival figures
شمشیری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 05-04-2009, 01:35 AM   #23
مرتضی

تشکرها: 15,484
در 2,080 پست 10,717 بار تشکر شده
Points: 23,622, Level: 94 Points: 23,622, Level: 94 Points: 23,622, Level: 94

با وجود آن که مدتهاست خواننده مطالب ارزشمند این سایت هستم، این اولین پست من در این سایت است و شاید نابجا که اولین مطلب در مورد ارزیابی و انتقاد باشد.
بی اغراق این سایت تبدیل به یکی از بهترین منابع برای خواندن و دانستن شده و عضویت روزافزون کاربران در این سایت گواه این ادعاست. من هم آشنایی با این سایت را مدیون شهیر گرانقدر هستم و از این بابت و از بابت سایت فوق العاده خودشان بینهایت ممنونم. یافتن کسانی که در این دنیای سردرگم اینترنت با بینش درست و بی غرض می نگارند بدون شک نعمت بزرگی است.
چیزی که در اینجا مطرح شده برای بسیاری از سایت های دیگر اتفاق افتاده، و متاسفانه شهرتی که در پی شروع خردمندانه یک سایت به دست آمده، باعث تنزل شدید سطح آن شده، و نتایج دلسردکننده ای داشته است. من کم و بیش سابقه حضور در این نوع سایت ها را داشته ام و به تلخی بعضی از آنها را برای همیشه ترک کرده ام. مدیریت این دو روی سکه مسئله ای است که توان مضاعف مدیران و اعضای فعال سایت را می طلبد تا در ادامه راه کیفیت اولیه را حفظ کنند. اگر تا حالا عضو نشده بودم از این جهت بود که کیفیت برخی مطالب را فراتر از حدی می دیدم که بتوانم سهمی در پیشبرد آن داشته باشم. به هرصورت امیدوارم جسارت من در نقد سایت به عنوان اولین پست را ببخشید اما چیزی که شهیر عزیز مطرح کردند و دوستان تایید کرده اند، به عنوان یک خواننده مدتهاست که در ذهن من بود و امیدوارم با تلاش اعضا اعتبار سایت حفظ شود.
مرتضی آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر از مرتضی بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 05-04-2009, 01:37 AM   #24
شمشیری

شمشیری's Avatar

تشکرها: 14,149
در 2,494 پست 13,681 بار تشکر شده
Points: 29,132, Level: 99 Points: 29,132, Level: 99 Points: 29,132, Level: 99
Activity: 80%
Activity: 80% Activity: 80% Activity: 80%

با عرض درود و خسته نباشید به ادمین های گرامی و همۀ دوستان محترم...

اینجانب هم از تازه واردان این فروم هستم و با اینکه در بسیاری از فرومهای دیگر پارسی زبان شرکت داشته ام باید عرض کنم که کیفیت تحلیلهای سیاسی و بحثها دست کم از نظر شخصی اینجانب در این فروم از حد متوسط بالاتر است و زبان برخورد و عمق سرنگاره ها نمایانگر توان عظیم تحلیلی و نواشتاری این فروم میباشد.

امیدوارم که سو تفاهمی ایجاد نشود ولی باید عرض کنم که تا حدودی سرنگاره های خبری زیاد شده و منهم با اینکه این فروم نباید به یک سایت خبری تبدیل شود به هیچ عنوان مخالفتی ندارم اما اینکه بخواهیم سیستم انگیزاسیون کیفیتی تشکیل دهیم و سرنگاره هایی را که مثلا از سطح این فروم پایین ترند نداشته باشیم ضربۀ بزرگی به نفس پیشرفت این فروم میزند و با محدود نمودن آزادی های معقول به روانی پیشرفت کل ساختار فروم آسیب میزند. این البته نظر شخصی بوده و به هیچ عنوان قصد خرده گرفتن به دیگاههای بزرگان را نداشته و ندارم. به هر حال آزادی اساس خلاقیت است و استبداد حتی در اندازه های سبک نفس آفرینندگی و سازندگی را نابود میکند.

هرکس تواناییهایی دارد و این فروم باید در عین حال بستری برای ارتقاء این کیفیتها باشد نه حذف جوانه های نوپا و نو اندیش تشنۀ پیشرفت. از دیدگاه شخصی اینجانب نباید یک مطلق گرایی حاکم باشد که معیار سیاه و سفید شود بلکه باید آزادی معقولی تعریف شود تا هرکس بتواند به اندازۀ توان شخصی و زمانی و روحیه ای خود سرنگاره بزند.

باز از همۀ دوستان و استادان و سروران سپاسگزارم و امیدوارم که همه در حد تواناییهای خود در پیشرفت خود و جامعۀ خود چه مجازی و چه حقیقی بکوشیم.

The selective elimiNATION
of prominent rival figures
شمشیری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 05-06-2009, 09:08 PM   #25
شمع

شمع's Avatar

تشکرها: 9
در 22 پست 35 بار تشکر شده
Points: 1,417, Level: 21 Points: 1,417, Level: 21 Points: 1,417, Level: 21

حذف مطالب و سرنگار - ساده ترین راه را انتخاب کرده اید
محرومیت کاربران از حضور و و عدم درج سرمگار و پست ساده ترین راه اعمال مظراتتان است اما فراموش نکنیم این گونه برخوردهای حذفی باعث اصلاح رفتار ملتها و اتحاد انان نخواهد شد

اگر کاربر را از حضور در فروم ( جمع دوستان)محروم کنیم ساده ترین راه را انتخاب کرده ایم و بدون کمترین سرزنش و حاشیه ای تنها در جهت پاک کردن صورت مسئله اقدام کرده اید ولی قطعا این امر مشکلان را مرتفع و فاصله یه را کم و اصلاح نخواهد کرد و نمی توانیم بگوییم محیط فروممان سالم شده است.

احساس می گردد مدیران محترم در حال اشاعه نوعی افکار حسابگری و مادیگرایانه بوده
و تعاطی افکار اندیشه را به تعطیلی می کشانند و...

اوباما نیست او با اسرائیل است
شمع آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از شمع بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 10:18 PM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.