آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار سیاسی > ایران

پاسخ
    نمایش ها: 3066 - پاسخ ها: 119  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-25-2019, 10:54 AM   #51
namira

namira's Avatar

تشکرها: 23,231
در 4,458 پست 26,431 بار تشکر شده
Points: 62,376, Level: 100 Points: 62,376, Level: 100 Points: 62,376, Level: 100
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : تیم مذاکره کننده بعد از تجربه مذاکر ه با آمریکا چه می گویند؟

نقل قول:
نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
بقول برتراند راسل : اگر عقیده مخالف شما را عصبانی میکند نشانه آن است که شما ناخودآگاه میدانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر میکنید ندارید .
در مورد کاربرد موشک برای حفظ امنیت آمریکا کافیست به رجز خوانی ترامپ برای اون ( رهبر کره شمالی ) توجه کنیم . یادتان هست که ترامپ میگفت من بمب اتم و موشکهای قویتری دارم .و در باره لغو پیمان موشکی با روسیه هم گفت که این پیمان خطر امنیتی برای آمریکا ایجاد میکند و مجددا آزمایشات موشکی را شروع کرد .
در باره بازوهای منطقه آمریکا واقعا شما انتظار دارید آمریکا بگوید برای امنیت و منافع خودم به ناآرامی های ونزوئلا دامن میزنم یا طالبان و القاعده را در افغانستان درست کردم یا همین چندسال اخیر داعش را پرورش دادم یا اینکه فکر مبکنید برای سرگرمی و به دلیل بیکاری این گروهها را درست میکند ؟!
اما حملات اسراییل به پایگاههای ایران در منطقه چرا باید موجب حمله ایران شود در حالیکه بدون حمله تعداد موشکهای حزب الله لبنان را به 150 هزار رسانیده .
کلا تحلیلگران سیاسی استراتژی نظامی ایران را تدافعی میدانند و نه تهاجمی به عبارتی تا کارد به استخوان نرسیده باشد حمله نمیکند .
در همان مقاله سوزان مالونی این آمده است .
اما اگر اسراییل مرتبا دارد پیام ارسال میکند چرا آمریکا به این پیامها پاسخ نمیدهد ؟! مگر برای حمله به عراق حتی سند جعل نکرد و علیرغم مخالفت اغلب کشورها بدون مجوز شورای امنیت حمله نکرد ؟!
خب بفرما چرا فریب بقول شما بلوف ایران را میخورد ؟!
در آخر این سئوال همچنان سر جای خودش هست .
شما بعنوان حاکم تام الاختیار ایران میخواهید به راه ویتنام بروید .
آنگاه در باره برنامه 1- هسته ای 2- موشکی 3- بازوهای منطقه ای چه تصمیمی میگیرید تا با آمریکا به تفاهم برسید ؟!
ارسال شده توسط تلفن همراه
موسويان در پاسخ به سوالي چنين پاسخ ميدهد:
نقل قول:
اسرائیل مدتی است پایگاه‌های ایران را در سوریه مورد هدف قرار می‌دهد. اخیرا هم پایگاهی در عراق را هدف قرار داده است. ایران در مقابل اسرائیل چه واکنشی باید داشته باشد؟

اروپا، چین، روسیه و برخی در داخل آمریکا معتقدند اگر آمریکا با ایران درگیر شود، قدرت و نفوذ ایران در منطقه باعث می‌شود جنگ منطقه‌ای شکل بگیرد و آمریکا گرفتار شود؛ حتی پنتاگون و بدنه وزارت خارجه آمریکا و اکثریت کنگره این باور را دارند که اسرائیل استراتژی را دنبال می‌کند تا به آمریکا بگوید نترس من شبانه‌روز ایران را می‌زنم و هیچ کاری نمی‌کنند و اینکه می‌گویند نفوذ دارند ببینید ببر کاغذی هستند. اسرائیل می‌خواهد ترس دیگران را بریزد و دست بولتون را قوی کند تا بگوید اگر به ایران حمله کنید، کاری نمی‌کنند؛ بنابراین باید جواب مناسب و حساب شده به حملات اسرائیل بدهیم. البته من معتقد به جنگ مستقیم ایران و اسرائیل نیستم اما ایران باید از ابزارهای خودش استفاده کند تا به اسرائیل بفهماند سیاست بزن در رویی در مورد ایران کارآمد نیست
پاسخي نازل و ضعيف!

ايران(بازوهاي نيابتي) در سوريه دارد كارش را ميكند ، پايگاهش را ميزند و اين عين پختگي هست كه عكس العملي در "خاك سوريه و خصوصا عراق" بر عليه اسرائيل و امريكا نشان ندهيم و بازوهاي منطقه اي كار خودشان را بكنند:
خان شيخون آزاد و كاملا پاكسازي شد
اگر ميخواهيد اهميتش را بدانيد اينجا همان شهريست كه سال قبل وقتي نيروهاي مقاوت به ان نزديك شدند امريكايي ها به بهانه حمله شيمايي به سوريه حمله موشكي كردند
اما امروز اين شهر آزاد شد!
در مورد عراق هم اگر اسرائيل با همدستي امريكا پايگاه حشد عراق را ميزند خب چرا ما كاسه داغتر از آش بشويم؟ عراق دولت دارد حريم هوايي دارد اينطور دستشان ميايد با خودشان چند چند هستند!

من ميگم اگر واقعا ما انقدر كه برخي از همفرومي ها ميگويند و اسرائيل هم ايضا دنبال مخابره همين پيام به امريكاست كه ايران در صنايع موشكي و بازوان منطقه اش ضعيف هستند و اگر حمله كنيم كارش تمام است ، پس چرا اينكار را نميكنند و خودشان را راحت نميكنند؟آخر مگر از بولتون و پمپئو تشنه تر به جنگ داريم؟ نكند بقول ترامپ دلشان واقعا براي آن 50 پاسداري كه ممكن است در حمله كشته شوند ميسوزد؟

به نظر من كه حملات اسرائيل بيشتر از روي ترسش هست تا ارسال پيام براي آمريكا جهت حمله به ايران!
در جواب سوال شما آقا صادق ، امريكا پيامش را وقتي پهبادش وارد حريم هوايي ما شد با سقوطش از ايران گرفت!
وقتي پهباد امريكايي وارد حريم مرزي ما شود آنرا ميزنيم چون اينجا ديگر خاك سوريه و عراق نيست و اين هم عين پختگي ماست
بي دليل نيست كه ناو امريكا يي با ان همه سر و صدا بجاي خليج فارس ، در آنطرف درياي عمان لنگر مي اندازد!

انشالله اين روزها خبر خوشي در صنايع دفاعيمان ميشنويم و دلمان شاد ميشود
namira آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از namira بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-26-2019, 12:47 AM   #52
mehdi

تشکرها: 2,767
در 1,760 پست 8,009 بار تشکر شده
Points: 19,155, Level: 87 Points: 19,155, Level: 87 Points: 19,155, Level: 87

نقل قول:
بقول برتراند راسل : اگر عقیده مخالف شما را عصبانی میکند نشانه آن است که شما ناخودآگاه میدانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر میکنید ندارید.
...
تهاجمی به عبارتی تا کارد به استخوان نرسیده باشد حمله نمیکند .
اما اگر اسراییل مرتبا دارد پیام ارسال میکند چرا آمریکا به این پیامها پاسخ نمیدهد ؟! مگر برای حمله به عراق حتی سند جعل نکرد و علیرغم مخالفت اغلب کشورها بدون مجوز شورای امنیت حمله نکرد ؟!
خب بفرما چرا فریب بقول شما بلوف ایران را میخورد ؟!
[/i][/size]
برتراند راسل اگر این تحلیل های ضعیف حاصل از جستجوی ساده اینترنتی را می دید، گریبان پاره می کرد و سر به بیابان می گذشت. در ثانی خود شما مدام به تحلیل دیگران می گویید ضعیف است. حال چرا باید ناراحت بشوید که تحلیل تان ضعیف خوانده شود. مثلاً فرموده اید:
نقل قول:
اولا ادعای ایران این است که موشکهای نقطه زن تولید کرده و البته نمیتوانم صحت و سقم آنرا نشان دهم اما حملات موشکی از ایران به چند پایگاه داعش در سوریه در حالیکه آن پایگاه ها نزدیک به پایگاههای آمریکایی بود یا حمله موشکی به پایگه های تروریستی در کردستان عراق نشان میدهد که ادعای ایران مبنی بر تولید موشکهای با دقت بالا دور از واقعیت نیست .
ثانیا این موشکها قدرت تخریبی بالایی دارند.
...
ما فقط با اسراییل طرفیم و در برابر اسراییل نیازمند داشتن سلاحهای موثر هستیم. برای همین اساسا بر موشکهای با برد بالای دو هزار کیلومتر کار نمیکنیم و هدف تولید انبوه موشکهای با برد دو هزار کیلومتر است . حالا برای مسلح کردن این موشکها نیاز به کلاهک هسته ای نیست چون هدف اساسا خیلی بزرگ نیست . در یک آزمایش که موشکی از کوههای اطراف تهران به کویر لوت شلیک شد گودال محل اصابت موشک قطری معادل 20 متر و عمقی معادل 9 متر داشت . این یعنی قدرت تخریبی تا چندین کیلومتر اطراف. حالا تصور کن همزمان 500 موشک به طرف اسراییل برود و فقط 10 درصد آن از تور امنیتی اسراییل و آمریکا عبور کند و 50 موشک با چنین قدرت تخریب به دیمونا یا اطراف آن اصابت کند ! قدرت تخریبی چنین انفجاری نیاز ما را به داشتن سلاح غیر متعارف برطرف میکند .
ببینید این تحلیل چقدر ضعیف و سست است.
اول. می گویید موشک نقطه زن. خود این ترکیب پروپاگاندا است و در جهان واقع با شلیک های آزمایشی متعدد موشک ها خطای متوسط اصابت (CEP) محاسبه می شود، بعدها از این خطای متوسط برای محاسبه تعداد شلیک های لازم جهت اصابت به اهداف استفاده می شود.
دوم. بررسی های فنی نشان می دهد، در حمله به اهداف داعش در سوریه تنها دو موشک از پنج موشک به منطقه رسیده است و هیچ کدام از آنها هم به هدف اصابت دقیق نکرده اند.
سوم. در حمله به مقر کردها در عراق تنها یک موشک از هفت موشک به ساختمان برخورد کرده است.
چهارم. قدرت تخریب تا چند کیلومتر آن طرف تر توهم است. احتمالاً منظورتان شکستن شیشه ساختمان ها بوده است. آنچه بر اساس محاسبات به دست آمده است. یک سر جنگی 1000 کیلوگرمی تا فاصله 17.5 متری می تواند فشار 20 psi تولید کند، این فشار می تواند ساختمان های بتون مسلح را نابود کند. برای نابودی بانکرهای ذخیره سازی تسلیحات اتمی بسته به نوع تاسیسات بایستی فشار 100-500 psi تولید شود که کلاهک های 1000 کیلوگرمی قادر به تولید چنین فشاری نیستند.
پنجم. شلیک همزمان 500 موشک به هر سمتی توهمی بیش نیست. تصاویر ماهواره ای نشان می دهد حتی برای شلیک همان هفت موشک به کردستان عراق از چند ماه پیش آماده سازی صورت گرفته است. ضمن اینکه این موشک ها بین 3 تا 10 میلیون دلار هزینه تولیدشان است. شلیک 500 موشک برای یک هدف بخش عمده زرادخانه کشور را هدر می دهد و هزینه بین 1.5 تا 5 میلیارد دلار به کشور تحمیل می کند.
ششم. بر فرض نابودی دیمونا، اتفاق خاصی برای اسرائیل نمی افتد.
هفتم. اگر خطوط قرمز رد شود. شک نکنید اسرائیلی ها آن قدر وحشی هستند که تمام خطوط قرمز را با خشونت تمام رد کنند. کشوری که می خواهد به دیمونا حمله کند باید یادش باشد که آن رژیم 150 کلاهک هسته ای و موشک های بالیستیک برد بلند جریکو را در اختیار دارد.
هشتم. فرموده اید. آقای نصرالله گفته اند: "من افتخار می‌کنم که عضوی از اعضای حزب ولایت فقیه باشم". بسیار عالی. این دقیقاً در جهت هدف استراتژیک اسرائیل جهت ایجاد موازنه یا ایران است. در پایین توضیح خواهم داد که چطور.
نهم اگر هم موشک قرار است به مناطق غیرنظامی برخورد بکند، با این فرض که اسرائیلی ها با خوردن موشک ها فرار بکنند و مهاجرت معکوس شکل بگیرد، قبلاً توضیح داده ام این فرض بر اساس واقعیت نیست. حزب الله در جنگ 33 روزه هزاران موشک به اسرائیل شلیک کرد، صد و خورده ای نفر هم کشته شدند ولی روند مهاجرت تغییری نکرد.
نقل قول:
نوشته اصلی توسط namira نمایش پست ها
موسويان در پاسخ به سوالي چنين پاسخ ميدهد:
پاسخي نازل و ضعيف!
ايران(بازوهاي نيابتي) در سوريه دارد كارش را ميكند ، پايگاهش را ميزند و اين عين پختگي هست كه عكس العملي در "خاك سوريه و خصوصا عراق" بر عليه اسرائيل و امريكا نشان ندهيم و بازوهاي منطقه اي كار خودشان را بكنند:
...
در مورد عراق هم اگر اسرائيل با همدستي امريكا پايگاه حشد عراق را ميزند خب چرا ما كاسه داغتر از آش بشويم؟ عراق دولت دارد حريم هوايي دارد اينطور دستشان ميايد با خودشان چند چند هستند!

من ميگم اگر واقعا ما انقدر كه برخي از همفرومي ها ميگويند و اسرائيل هم ايضا دنبال مخابره همين پيام به امريكاست كه ايران در صنايع موشكي و بازوان منطقه اش ضعيف هستند و اگر حمله كنيم كارش تمام است ، پس چرا اينكار را نميكنند و خودشان را راحت نميكنند؟آخر مگر از بولتون و پمپئو تشنه تر به جنگ داريم؟ نكند بقول ترامپ دلشان واقعا براي آن 50 پاسداري كه ممكن است در حمله كشته شوند ميسوزد؟

به نظر من كه حملات اسرائيل بيشتر از روي ترسش هست تا ارسال پيام براي آمريكا جهت حمله به ايران!
در جواب سوال شما آقا صادق ، امريكا پيامش را وقتي پهبادش وارد حريم هوايي ما شد با سقوطش از ايران گرفت!
وقتي پهباد امريكايي وارد حريم مرزي ما شود آنرا ميزنيم چون اينجا ديگر خاك سوريه و عراق نيست و اين هم عين پختگي ماست
بي دليل نيست كه ناو امريكا يي با ان همه سر و صدا بجاي خليج فارس ، در آنطرف درياي عمان لنگر مي اندازد!
انشالله اين روزها خبر خوشي در صنايع دفاعيمان ميشنويم و دلمان شاد ميشود
اول. همانطور که پیشتر در اینجا نوشتم، اسرائیل گام به گام در جهت ایجاد موازنه با ایران تلاش می کنند. هدف نهایی که آنها خودشان را برایش آماده می کنند، این است که هر حمله ای به خاک اسرائیل از طرف بازوهای منطقه ایران را حمله از جانب ایران قلمداد خواهند کرد و پاسخش را نه به آن بازوی منطقه ای بلکه به ایران وارد خواهند کرد. فعلاً تا حمله به خاک عراق پیش آمده اند و پاسخی نگرفته اند. تا اینجای کار به دلیل ناچاری ایران جهت اجتناب از جنگ این بازی برد-برد برای اسرائیل است. اگر ایران پاسخ بدهد، سطح تنش افزایش می یابد و ایران در خطر جنگ قرار می گیرد. اگر هم پاسخ ندهد که اسرائیل پیشتر می آید و اهداف مدنظر را نابود می کند.
دوم. مسئولان ایرانی به خصوص نظامی ها به هر لفاظی طرف مقابل پاسخ تند می دهند (حتی پاسخ شینزو آبه و ماکرون را می دهند) وقتی اینها در برابر حملات واقعی اسرائیل پاسخ درخوری نمی دهند، این برداشت در ذهن طرف مقابل پیش می آید که عدم پاسخ اینها از روی ضعف است، حالا هر برنامه ای که می خواهند داشته باشند.
سوم. می فرمایید ایران چرا درگیر شود، بازوهای منطقه ای خودشان پاسخ بدهند. حرف من دقیقاً همین است تا امروز این ایران بوده که برای بازوهای منطقه ای هزینه مالی و سیاسی و حتی نظامی پرداخت کرده است ولی اینها حتی قادر به دفاع از خودشان هم نیستند. به طور مثال برای دفاع از حزب الله وارد سوریه شده ایم. برای دفاع از سوریه باید در عراق هزینه بدهیم. برای سرپا نگه داشتن صنعت انرژی سوریه باید خلیج فارس را ناامن کنیم.
چهارم. آقای ترامپ فعلا قصدی برای حمله به ایران ندارد. برنامه اش فشار اقتصادی است. حالا هم منتظر است صندوق ذخیره و حساب ذخیره را خرج کنیم و کشور را گرفتار ابر تورم کنیم.
ضمناً جهت اطلاع ناوگروه آبی خاکی Boxer وارد خلیج فارس شد، تا نزدیکی سواحل عراق رفت و دوباره آمد از تنگه خارج شد. در این رفت و آمد هم ادعا کرد که یک پهباد را ساقط کرده است.
mehdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-26-2019, 06:28 AM   #53
شهیر

تشکرها: 6,652
در 2,023 پست 21,968 بار تشکر شده
Points: 40,569, Level: 100 Points: 40,569, Level: 100 Points: 40,569, Level: 100
Activity: 60%
Activity: 60% Activity: 60% Activity: 60%

آقا صادق عزیز، به نظر نمی آید که شما به دنبال کشف حقیقت باشید. اگر چنین بود بجای اظهار نظر کردن، از من سئوال می کردید تا روشنتان کنم. بطور مثال می پرسیدید چرا یک نظرسنجی از طرف تشکیلاتی که مرکزش در تورنتو است، در مورد یک مسئله حساس، با استفاده از تماس تلفنی نتایجش بی اعتبار است اما یک نظرسنجی دیگر از سوی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران ( ایسپا) معتبر است؟ و یا اگر به دنبال کشف حقیقت بودید به پیروی از روش های شناخته شده حکومت ایران دست به دامن جعل برچسب نمی شدید. بطور مثال ادعا نمی کردید که من برای فارین پالیسی مطلب می نویسم (در حالی که یک مقاله هم برای آن ها ننوشته ام!) و یا از بی بی سی سفارش می گیرم (که حتی یک مورد هم این اتفاق نیفتاده است). صادق عزیز، به قول مهدی گرامی شما با چهار تا جستجو در اینترنت متخصص علوم انسانی نمی شوید همانطور که من هم با این روش طبیب نمی شوم. شما در مدارس علوم انسانی اول چیزی که یاد می گیرید این است که چطور یک نظریه را گسترش بدهید developing an argument و چطور نتیجه گیری کنید. آرگیومنت شما خلاء بزرگی دارد که چون قادر به پر کردن آن نیستید به هر دری می زنید. این سئوال پا برجاست که آیا موضوع شناسائی ایران به عنوان قدرت منطقه ای، قدرت موشکی ایران، عَلَم کردن و حمایت از نیروهای نیابتی و درگیری با آمریکا، دغدغه اکثریت مردم ایران به خصوص آنانکه زیر خط فقر به سر می برند و آنان که به زور سرشان را بالای آب نگهداشته اند هست یا دغدغه اقلیتی است که منافعی در حفظ وضع موجود دارند؟ اگر دغدغه اکثریت است از کجا می دانید که هست؟ و اگر نیست به چه حقی شما و آقای خامنه ای و پیروان ایشان این سیاست را به اکثریت تحمیل می کنند؟
شهیر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-26-2019, 08:41 AM   #54
صادق

تشکرها: 5,546
در 2,202 پست 10,151 بار تشکر شده
Points: 24,141, Level: 94 Points: 24,141, Level: 94 Points: 24,141, Level: 94

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
برتراند راسل اگر این تحلیل های ضعیف حاصل از جستجوی ساده اینترنتی را می دید، گریبان پاره می کرد و سر به بیابان می گذشت. در ثانی خود شما مدام به تحلیل دیگران می گویید ضعیف است. حال چرا باید ناراحت بشوید که تحلیل تان ضعیف خوانده شود.
آقا مهدی عزیز من ناراحت نشدم این شما بودید که فرمودید :

"صادق جان، باید صریح باشم. من حاضر نیستم بیشتر از این برای تحلیل های بسیار نازل، ضعیف و طلبکارانه تان که در نتیجه "یک جستجوی ساده اینترنتی" می نویسید، وقت بگذارم."
آقای قرائتی یک وقتی تعریف میکرد در زمان آقای بروجردی یک مبلغ ضد بهاییت را میفرستند کرمانشاه که جلوی تبلیغات بهاییان را بگیرد . بعد از مدتی که دیدند این مبلغ (فکر میکنم اشرفی اصفهانی بوده اما مطمئن نیستم ) مردم را جذب میکند شروع میکنند شایعه کنند که این آخوند چقدر ملک و املاک دارد یا حرمسرا دارد یا شرابخوار است یا سهم امام را خورده است و خاصه مدتها شایعات عجیب و غریب درست میکردند و هر روز تعدادی از مردم می آمدند و صریحا میپرسیدند که فلان حرف صحت دارد یا نه !
خلاصه یکبار این مبلغ گفت من جمعه آینده میخواهم خداحافظی کنم و اعلام کرد که مردم در فلان مسجد جمع شوند . خبر به سرعت پیچید که این مبلغ میخواهد خداحافظی کند و شایعه سازان خیلی خوشحال برای لمس هر چه بیشتر پیروزی خود روز موعود در مسجد همراه با مردم جمع شده و منتظر سخنرانی شدند و .انتظار داشتند این مبلغ بعد از کمی شکایت از شایعه سازان بگوید که ناراحت شده و از این شهر میرود .
خلاصه در روز موعود آن آخوند مبلغ رفت روی منبر و بعد از حمد و ثنای ابتدایی گفت :
ای مردم من امروز آمده ام که به شما خداحافظ بگویم .
اماقبل از آن در این مدت که اینجا بوده ام شایعات زیادی در باره من گفته شده و به شما میگویم که در باره شایعات چه کنید .
اگر گفتند من ملک و املاک دارم میتوانیدباور کنید .
اگر گفتند حرمسرا دارم میتوانیدباور کنید .
اگر گفتند سهم امام را خورده ام میتوانیدباور کنید .
اگر گفتند شرابخوارم میتوانیدباور کنید .
اصلا هرچه در باره من گفتند را میتوانیدباور کنید .
فقط یک چیز را در باره من باور نکنید و آن این است که بگویند من از این شهر میروم و دست از تبلیغ برمیدارم . این یکی را اصلا باور نکنید . خداحافظ همگی

خلاصه آقا مهدی نگران ناراحتی من نباشید . من نهایتا حرف سخیف را جواب نمیدهم اما ناراحت نمیشوم
نقل قول:
ببینید این تحلیل چقدر ضعیف و سست است.
اول. می گویید موشک نقطه زن. خود این ترکیب پروپاگاندا است و در جهان واقع با شلیک های آزمایشی متعدد موشک ها خطای متوسط اصابت (CEP) محاسبه می شود، بعدها از این خطای متوسط برای محاسبه تعداد شلیک های لازم جهت اصابت به اهداف استفاده می شود.
دوم. بررسی های فنی نشان می دهد، در حمله به اهداف داعش در سوریه تنها دو موشک از پنج موشک به منطقه رسیده است و هیچ کدام از آنها هم به هدف اصابت دقیق نکرده اند.
سوم. در حمله به مقر کردها در عراق تنها یک موشک از هفت موشک به ساختمان برخورد کرده است.
چهارم. قدرت تخریب تا چند کیلومتر آن طرف تر توهم است. احتمالاً منظورتان شکستن شیشه ساختمان ها بوده است. آنچه بر اساس محاسبات به دست آمده است. یک سر جنگی 1000 کیلوگرمی تا فاصله 17.5 متری می تواند فشار 20 psi تولید کند، این فشار می تواند ساختمان های بتون مسلح را نابود کند. برای نابودی بانکرهای ذخیره سازی تسلیحات اتمی بسته به نوع تاسیسات بایستی فشار 100-500 psi تولید شود که کلاهک های 1000 کیلوگرمی قادر به تولید چنین فشاری نیستند.
پنجم. شلیک همزمان 500 موشک به هر سمتی توهمی بیش نیست. تصاویر ماهواره ای نشان می دهد حتی برای شلیک همان هفت موشک به کردستان عراق از چند ماه پیش آماده سازی صورت گرفته است. ضمن اینکه این موشک ها بین 3 تا 10 میلیون دلار هزینه تولیدشان است. شلیک 500 موشک برای یک هدف بخش عمده زرادخانه کشور را هدر می دهد و هزینه بین 1.5 تا 5 میلیارد دلار به کشور تحمیل می کند.
.
آقا مهدی عزیز اینها که گفتید نکات فنی هست که من نمیدانم و کسانی که اینجا هستند هم یا این نکات فنی را نمیدانند و یا وارد گفتگو نشده اند . پس امکان دارد لاف در غریبی باشد !
در انتخابات 88 یک فردی بنام رسول رستگاری در سایت انتخاب مقاله ای نوشته بود و بر اساس قانون دوم بن فورد و نوشتن فرمولهایی ثابت کرده بود که به احتمال 99/9 درصد در انتخابات تقلب شده ! نکته جالب این بود که در آخر مقاله خود که هیچگاه از یاد نمیبرم این را نوشته بود
" در اعتبار قانون دوم بن فورد برای بررسی انتخابات همین بس که موسسه کارتر سنتر در آمریکا از این قانون برای بررسی صحت انتخابات استفاده میکند !"
شخصا خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم و پستهای بلافاصله بعد از انتخابات من هنوز هست و نشان میدهد که داشتم به چه سبز آتشینی تبدیل میشدم .
حدود 9 روز بعد یک مقاله ای از فردی بنام نصراله (فکر کنم اسمش سیدمهدی بود ) در سایت الف آمده بود که بازهم براساس قانون دوم بن فورد و همان فرمولها ثابت کرده بود که انتخابات 88 با احتمال 99/9 درصد بدون تقلب بوده است و حتی گفته بود که رسول رستگاری در فلان محل در فرمولها بطور عمد اشنباه کرده است و فلان کاری که باید میکرده را نکرده !
من همان موقع از آشنایانی که ریاضی خوانده بودند پرسیدم که کسی جواب نداد و بتدریج براساس شواهد دیگر متوجه شدم که در انتخابات 88 و در شمارش آرا ( آنطور که موسوی مدعی بود و رهنورد در بی بی سی گفت ) تقلبی صورت نگرفته و نتایج تغییر نکرده !
بعد از یکی دو ماه تحقیق و بررسی در یک مطالعه به خود کارتر سنتر رسیدم و با کمال ناباوری دیدم که اصلا کارتر سنتر برای قانون دوم بن فورد در تعیین صحت انتخابات اصلا اعتباری قائل نیست ! (واقعا فکر نمیکردم کسی چنین دروغی به این بزرگی بعنوان مطالعه بگوید)

اما من با فرض صحت تمام این نکات فنی که شما گفتید میپرسم اگر فعالیتهای موشکی ایران اینقدر خوب نیست پس چرا آمریکا نزدیک به 20 سال است که به دنبال توقف این فعالیت است ؟!
یادتان باشد در برجام ایران تعهد کرده بود که بصورت ابدی فعالیت هسته ای را زیر نظر آژانس انجام دهد و اصلا بدنبال ساخت سلاح هسته ای نباشد و نظارت دقیق آژانس همیشگی بود !
همانطور که قبلا گفتم تنها علت مخالفت آمریکا با توسعه موشکهای دوربرد در ایران این است که میخواهد از تولید سلاح مدرنی که خودش نمیتواند آنرا کنترل کند جلوگیری نماید
نقل قول:
ششم. بر فرض نابودی دیمونا، اتفاق خاصی برای اسرائیل نمی افتد.
هفتم. اگر خطوط قرمز رد شود. شک نکنید اسرائیلی ها آن قدر وحشی هستند که تمام خطوط قرمز را با خشونت تمام رد کنند. کشوری که می خواهد به دیمونا حمله کند باید یادش باشد که آن رژیم 150 کلاهک هسته ای و موشک های بالیستیک برد بلند جریکو را در اختیار دارد.
هشتم. فرموده اید. آقای نصرالله گفته اند: "من افتخار می‌کنم که عضوی از اعضای حزب ولایت فقیه باشم". بسیار عالی. این دقیقاً در جهت هدف استراتژیک اسرائیل جهت ایجاد موازنه یا ایران است. در پایین توضیح خواهم داد که چطور.
نهم اگر هم موشک قرار است به مناطق غیرنظامی برخورد بکند، با این فرض که اسرائیلی ها با خوردن موشک ها فرار بکنند و مهاجرت معکوس شکل بگیرد، قبلاً توضیح داده ام این فرض بر اساس واقعیت نیست. حزب الله در جنگ 33 روزه هزاران موشک به اسرائیل شلیک کرد، صد و خورده ای نفر هم کشته شدند ولی روند مهاجرت تغییری نکرد.
اول -دیمونا فقط یک نمونه است ومثلا با نابودی آن مناطق وسیعی به دلیل آلودگی غیر قابل سکونت میشود . مراکز این چنینی در اسراییل کم نیستند ! مشکل اینجاست که مناطق غیر قابل سکونت خواهد شد
دوم - جنگ سی و سه روزه از اسمش پیداست که سی و سه روزه بود و در آن مدت هم اسراییلیها به مناطق دورتر در عمق اسراییل رفتند !
از این گذشته موضوع مهاجرت معکوس را آقا شهیر هم در صورت وجود جنگ طولانی مطرح کرده . اگر خواستید لینکش را پیدا میکنم .
سوم - وقتی اسراییل غیر قابل سکونت شد موجودیتش از بین رفته و این همان چیزی هست که احتمالا مانع بروز جنگ میشود! البته قبلا گفتم که در مورد اینکه اسراییل اصلا باور دارد که قدرت موشکی و بازوهای منطقه ای ایران میتواند موجودیت اسراییل را به خطر بیاندازد ابهام دارم و چند بار گفته ام اگر ایران چنین توانایی را دارد باید به طرف اسراییلی به نحوی ثابت کند . بهرحال وجود اشتباه محاسبه از هردو طرف را انکار نمیکنم .

در آخر این سئوال همچنان سر جای خودش هست .
شما بعنوان حاکم تام الاختیار ایران میخواهید به راه ویتنام بروید .
آنگاه در باره برنامه 1- هسته ای 2- موشکی 3- بازوهای منطقه ای چه تصمیمی میگیرید تا با آمریکا به تفاهم برسید ؟!
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 08-26-2019, 09:13 AM   #55
namira

namira's Avatar

Points: 62,376, Level: 100 Points: 62,376, Level: 100 Points: 62,376, Level: 100

نقل قول:
اول. همانطور که پیشتر در اینجا نوشتم، اسرائیل گام به گام در جهت ایجاد موازنه با ایران تلاش می کنند. هدف نهایی که آنها خودشان را برایش آماده می کنند، این است که هر حمله ای به خاک اسرائیل از طرف بازوهای منطقه ایران را حمله از جانب ایران قلمداد خواهند کرد و پاسخش را نه به آن بازوی منطقه ای بلکه به ایران وارد خواهند کرد. فعلاً تا حمله به خاک عراق پیش آمده اند و پاسخی نگرفته اند. تا اینجای کار به دلیل ناچاری ایران جهت اجتناب از جنگ این بازی برد-برد برای اسرائیل است. اگر ایران پاسخ بدهد، سطح تنش افزایش می یابد و ایران در خطر جنگ قرار می گیرد. اگر هم پاسخ ندهد که اسرائیل پیشتر می آید و اهداف مدنظر را نابود می کند.
دوم. مسئولان ایرانی به خصوص نظامی ها به هر لفاظی طرف مقابل پاسخ تند می دهند (حتی پاسخ شینزو آبه و ماکرون را می دهند) وقتی اینها در برابر حملات واقعی اسرائیل پاسخ درخوری نمی دهند، این برداشت در ذهن طرف مقابل پیش می آید که عدم پاسخ اینها از روی ضعف است، حالا هر برنامه ای که می خواهند داشته باشند.
سوم. می فرمایید ایران چرا درگیر شود، بازوهای منطقه ای خودشان پاسخ بدهند. حرف من دقیقاً همین است تا امروز این ایران بوده که برای بازوهای منطقه ای هزینه مالی و سیاسی و حتی نظامی پرداخت کرده است ولی اینها حتی قادر به دفاع از خودشان هم نیستند. به طور مثال برای دفاع از حزب الله وارد سوریه شده ایم. برای دفاع از سوریه باید در عراق هزینه بدهیم. برای سرپا نگه داشتن صنعت انرژی سوریه باید خلیج فارس را ناامن کنیم.
چهارم. آقای ترامپ فعلا قصدی برای حمله به ایران ندارد. برنامه اش فشار اقتصادی است. حالا هم منتظر است صندوق ذخیره و حساب ذخیره را خرج کنیم و کشور را گرفتار ابر تورم کنیم.
ضمناً جهت اطلاع ناوگروه آبی خاکی Boxer وارد خلیج فارس شد، تا نزدیکی سواحل عراق رفت و دوباره آمد از تنگه خارج شد. در این رفت و آمد هم ادعا کرد که یک پهباد را ساقط کرده است.
قصدم از درج جمله موسويان كه شما آنرا را در كامنت خودتان آورديد و پاسخ به آن اين بود كه روي صحبتم با شما نباشد تا خدايي نكرده خاطرتان مكدر نشود

شما خودتان پاسخ گزينه هاي اول و دوم و سوم را در گزينه چهارم داديد ترامپ قصدي براي ورود به جنگ ندارد (حالا به دلايل گوناگون كه يكي از آنها همان است كه شما گفتيد) و براي بقول شما سيگنال هاي (انتخاباتي) ارسالي نتانياهو تره هم خرد نميكند ، پس اسرائيل سگ كي باشد كه ما بخواهيم پاسخ واغ واغ از روي ترس( يا انتخاباتي )نتانياهو را بدهيم؟

اما چند نكته :

اول اينكه نگران حملات گام به گام اسرائيل كه اين و آن ميگويند نباشيد ، در مورد ناو آبراهام لينكلن هم ميگفتند داره مياد و ميزنه و جنگ ميشه و ... ديديم كه اونطرف درياي عمان جا خوش كرده ! پهبادم كه زديم گفتند ايران رو به توبره ميبندند..... نفتكش رو هم كه گرفتيم گفتند انگليس با ناو گروهش داره مياد.....

در مورد حملات اسرائيل ، ناپلئون ميگه (حالا شايد هم يك شخص شخيص ديگري) وقتي دشمن شما دارد در زمين شما بازي ميكند مانع ش نشويد بگذاريد بازي كند ، اين حملات خصوصا به عراق رسما موجب افزايش رسميت و قدرت گرفتن حشد در عراق ميشود در سوريه هم مقاوت دارد در ادلب گام به گام كارش را پيش ميبرد ، ما هم پايگاهايمان را ميزنيم و آسياب به نوبت!

دوم اينكه حالا يكبار نظاميان ما به درستي در كلام ساكتند و دارند كارشان را ميكنند شما ايراد ميگيريد آقا مهدي ؟

سوم اينكه ما براي دفاع از حزب الله وارد سوريه نشديم ، اهداف مقاومت فراتر از دفاع از حزب لله هست انشالله!

چهارم اينكه تصاوير ناو باكستر را كه پهباد ايراني مهاجر (همان پهبادي كه ترامپ به دروغ مدعي سرنگوني ش شده بود) ديدم و مايه مسرت شد
2 کاربر از namira بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-26-2019, 09:26 AM   #56
صادق

نقل قول:
نوشته اصلی توسط شهیر نمایش پست ها
آقا صادق عزیز، به نظر نمی آید که شما به دنبال کشف حقیقت باشید. اگر چنین بود بجای اظهار نظر کردن، از من سئوال می کردید تا روشنتان کنم. بطور مثال می پرسیدید چرا یک نظرسنجی از طرف تشکیلاتی که مرکزش در تورنتو است، در مورد یک مسئله حساس، با استفاده از تماس تلفنی نتایجش بی اعتبار است اما یک نظرسنجی دیگر از سوی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران ( ایسپا) معتبر است؟
چشم آقا شهیر حالا میپرسم چرا یک نظرسنجی از طرف تشکیلاتی که مرکزش در تورنتو است، در مورد یک مسئله حساس، با استفاده از تماس تلفنی نتایجش بی اعتبار است اما یک نظرسنجی دیگر از سوی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران ( ایسپا) معتبر است؟
نقل قول:
و یا اگر به دنبال کشف حقیقت بودید به پیروی از روش های شناخته شده حکومت ایران دست به دامن جعل برچسب نمی شدید. بطور مثال ادعا نمی کردید که من برای فارین پالیسی مطلب می نویسم (در حالی که یک مقاله هم برای آن ها ننوشته ام!) و یا از بی بی سی سفارش می گیرم (که حتی یک مورد هم این اتفاق نیفتاده است).
فارین پالسی را از حافظه گفتم و منظورم کلاس بالای کارتان بود . بهرحال منظور این بود که با توجه به اینکه نوشته هایتان در جاهای معتبری خریدار دارد انتظار ندارم که به سئوالات من نوعی که نه هزینه میدهم و نه موجب شهرت میشوم وقت بگذارید اما اگر وقت گذاشتید لطفا گمراه نفرمایید !
در باره بی بی سی هم اصلا حرفی نزدم و احتمالا با فرد دیگری جابجا گرفته اید . من گفتم شرکتهای انگلیسی که در واقع نقل قول از خودتان بود
"من در لندن بودم. یک شرکت انگلیسی از من دعوت کرده بود که گزارش اقتصادی بخش های مختلف ایران را تهیه کنم که سرمایه گذاران خارجی ظرفیت و پتانسیل بازار ایران و بخش های مختلف را ببینند و به سرمایه گذاری ترغیب شوند. قرار بود گزارش به شرکت ها و افرادی که علاقه مند به سرمایه گذاری در ایران بودند فروخته شود. ..................
. شرکتی که قرار بود من برایشان گزارش ها را تهیه کنم پول بلیط من را دادند و حق الزحمه کار کمی که شده بود را نیز پرداختند و گفتند برو به سلامت.

نقل قول:
صادق عزیز، به قول مهدی گرامی شما با چهار تا جستجو در اینترنت متخصص علوم انسانی نمی شوید همانطور که من هم با این روش طبیب نمی شوم. شما در مدارس علوم انسانی اول چیزی که یاد می گیرید این است که چطور یک نظریه را گسترش بدهید developing an argument و چطور نتیجه گیری کنید.
من فقط و در ابتدا سئوال میکنم و ادعای هیچ تخصصی ندارم اما افراد مدعی تخصص هم نمیتوانند هر مطلبی رابنویسند و فکر کنند سایرین حتما باید آنرا بپذیرند . آنها باید بتوانند به سئوالات مطروحه پاسخ دهند
نقل قول:
آرگیومنت شما خلاء بزرگی دارد که چون قادر به پر کردن آن نیستید به هر دری می زنید. این سئوال پا برجاست که آیا موضوع شناسائی ایران به عنوان قدرت منطقه ای، قدرت موشکی ایران، عَلَم کردن و حمایت از نیروهای نیابتی و درگیری با آمریکا، دغدغه اکثریت مردم ایران به خصوص آنانکه زیر خط فقر به سر می برند و آنان که به زور سرشان را بالای آب نگهداشته اند هست یا دغدغه اقلیتی است که منافعی در حفظ وضع موجود دارند؟ اگر دغدغه اکثریت است از کجا می دانید که هست؟ و اگر نیست به چه حقی شما و آقای خامنه ای و پیروان ایشان این سیاست را به اکثریت تحمیل می کنند؟
آقا شهیر عزیز شما چندین بار چنین سئوالی را مطرح کردید و من مستقیما جواب ندادم چون فکر میکردم حاشیه به سرنگار است البته یکجا بعنوان جواب به اقامهدی اشاره ای کردم !
حالا صریح جواب میدهم .
آقا شهیر عزیز اصلا من هیچگاه نگفته ام نظرم همان نظر اکثریت است . ابتدا یک سندی نشان دهید که من چنین ادعایی کرده باشم . من فقط بعد از چندین بار پرسش شما که مگر اکثریت چنین چیزی را میخواهند یک نظر سنجی نشان دادم و هدفم این بو.د که نشان بدهم آنطور که شما قطعی میدانید معلوم نیست که اکثریت مخالف سیاست خارجی ایران در زمینه هسته ای و موشکی باشند !
واقعا اگر فقط یک جا من گفته باشم که نظرم نظر اکثریت مردم ایران است آن را نشان دهید تا همینجا آنرا اصلاح کنم .
اینجا یک دیدگاه آقای خامنه ای در باره فعالیت هسته ای و موشکی و مذاکره با آمریکا هست که من این دیدگاه را قبول دارم و فکر میکنم منطقی هست . و بارها گفته ام امکان عملی تداوم و اجرای این دیدگاه نیازمند اطلاعات بعضا محرمانه است که من ندارم . اما اگر حتی این دیدگاه شکست هم بخورد دلیلی بر نادرست بودن آن نیست .
خلاصه کلام این است که یک لات قلدری در محل است که از همه باج میخواهد .
آقای خامنه ای میگوید که میشود به این لات قلدر باج نداد و اگر هم باج بدهیم این لات توقعش بالاتر میرود و نهایتا موجودیت ما (کشور ایران ) را به مخاطره میاندازد .
اما شما میفرمایید نه تنها باج دادن به این لات باید انجام شود چون ما امکان مقابله با او را نداریم ( و ظاهرا در این مورد فکر میکنید اشراف کامل به همه امکانات نظامی و اقتصادی ایران دارید ! )
بلکه اصلا اشنباه کردیم که زودتر از این به این لات قلدر باج ندادیم . بقول آقا مهدی باید مثل بن زاید مولفه القلوب میکردیم !(یعنی باج دادن و نوکری مطلق را بگوییم مولفه القلوب و دلمان خوش باشد که اگر ولیعهد کشورمان را بخواهیم تعویض کنیم اول با آمریکا هماهنگ کنیم اگر در مصر آمریکا بخواهد کودتا کند ما پولش را بدهیم )
بسیار خب خیلی عالی .
بقول خودتان آقا شهیر عزیز شاید اصلا مردم نخواهند مستقل باشند و مقاومت کنند.
اصلا بیایید فرض کنیم همین حرف درست است و مردم میخواهند نوکر باشند و مستقل نباشند .
حالا این شما هستید که باید developing an argument بکنید و به این سیوال اساسی جواب بدهید که آقای خامنه ای چندین بار مطرح کردند و من به روش دیگری میگویم .
حدیقف آمریکا کجاست ؟! تا کجا باید با آمریکا هماهنگ باشیم ؟!
من همین سیوال را واضحتر میکنم . اگر بعد از اینکه با آمریکا به توافق رسیدیم و تونی بلر وکیل خانوادگی ما در اروپا شد و برلوسکونی چند بار جلوی دوربین دست ما را بوسید و در حیاط کاخ الیزه چادر زدیم و دلمان خوش بود که در انتخاب سارکوزی نقش داشته ایم و پول تبلیغاتش را داده ایم اما دیدیم که نا آرامیهایی در گوشه گوشه کشور ایجاد تحریک و تشدید میشود و در صورت تلاش برای مهار نا آرامیها با حملات هوایی آمریکای بشر دوست یا متحدانش روبرو شدیم چه خاکی بر سرمان بریزیم ؟!(این سناریو لیبی و قذافی است )
لطفا شما به این سئوال چند ده باره تکرار شده جواب بدهید .
خواهش میکنم حداقل فقط به همین سئوال با صراحت توضیح دهید .
قدیمی 08-26-2019, 09:45 AM   #57
namira

namira's Avatar

نقل قول:
مشکل بحث کردن با آقا صادق عزیز می دانید چیست؟ ایشان "مردم" را با "حکومت" یکی گرفته اند. اینها که آقا صادق می فرمایند خواسته دل خودشان و حکومت در عمق است و احتمالا علتش هم این است که زیر فشار مالی نیستند و خانواده و زن و بچه در فقر و بدبختی و کم غذائی و بی داروئی دست و پا نمی زنند. این پرداختن به شخصیت کاربر نیست. نه توهین است نه بی احترامی است. چیز بدی گفته نمی شود یا نسبت ناروائی زده نمی شود. اما آیا در میان حامیان حکومت افراد فقیر وجود ندارند؟ حتما دارند ولی باید دید اکثریت کسانی که زیر خط فقر زندگی می کنند و کسانی که حتی بالای خط فقر هستند اما به سختی سرشان را بالای آب نگهمیدارند که غرق نشوند چه می گویند. حالا سئوال محوری این است: آیا اکثریت ملت از مواضع حکومت در عمق و شما حمایت می کند؟ شما به نمایندگی از طرف 83 میلیون راجع به بمب و موشک و قدرت منطقه ای و غیره حرف می زنید. آیا این دغدغه اکثریت مردم است؟ من نمی دانم هست یا نه اما آیا کسی اجازه رفراندوم در باب همین مسئله هسته ای را می دهد؟ می فرمائید نظر سنجی نشان می دهد که بالای 70 درصد موافق داشتن برنامه هسته ای هستند. برادر در کشوری که افراد مثل آب خوردن روانه زندان شده و با داغ و درفش روبرو می شوند انتظار دارید نظرسنجی درست باشد؟ مردم درگیر تهیه دارو و غذا و پرداخت اجاره هستند، دنبال شر نیستند. از آمار گیران بپرسید چه بخشی از مردم فوری گوشی را زمین می گذراند چون فکر می کنند سئوال کننده از طرف حکومت است و چه بخشی که اکثریت غالب حامی حکومتند جواب میدهند. آیا مردم می خواهند ضد سیاست های آمریکا باشند، با صغیر و کبیر دعوا داشته باشند اما در این شرایط زندگی کنند؟ بگذارید بدترین شرایط را بگیریم، شاید اصلا مردم نخواهند مستقل باشند و مقاومت کنند. میزان رضایت مردم از 6.3 (در اشل صفر تا 10) در سال 94 به 3.6 در سال 97 رسیده. امروز این میزان چقدر است؟ چند بار مردم باید به کسی در انتخابات رای بدهند که فکر می کنند افکارش به خصوص در رابطه با سیاست خارجی و رابطه با آمریکا با حکومت در عمق و آقای خامنه ای در تضاد است (که آن جناح دیگر هم اشکالات جدی از نظر حمایت از سرمایه داری بی در و پیکر دارد)؟ این ها رفراندوم نیست؟

شهير جان سلام
يادمه يكبار نويده تو فوروم وقتي حاجي جفرسون گفته بود امده به ايران و برگشته امريكا ، گفت : حاجي ما رو تو فرودگاه عوض كردند!
گاهي با خودم ميگم شهير ما رو عوض نكرده باشند

شهير جان به فرض كه اينها كه صادق ميگويد حرف دل خودش يا حكومت در عمق يا هر چيزي كه شما ميگوييد باشد و حرف ملت نباشد ،

فرض كه رفراندوم هم برگزار شد

و فرض كه همانطور كه شما ميفرماييد مردم ديگر استقلال نخواهند

خيلي دوست دارم نظر شهير رو بعد از رفراندوم تاريخي نه ملت به استقلال (ياد قرن پانزدهم و ميوفتم) بدونم ، شما در اين شرايط چه ميكرديد؟
قدیمی 08-26-2019, 02:40 PM   #58
Saman

Saman's Avatar

تشکرها: 1,710
در 601 پست 3,963 بار تشکر شده
Points: 13,514, Level: 75 Points: 13,514, Level: 75 Points: 13,514, Level: 75

نقل قول:
من همین سیوال را واضحتر میکنم . اگر بعد از اینکه با آمریکا به توافق رسیدیم و تونی بلر وکیل خانوادگی ما در اروپا شد و برلوسکونی چند بار جلوی دوربین دست ما را بوسید و در حیاط کاخ الیزه چادر زدیم و دلمان خوش بود که در انتخاب سارکوزی نقش داشته ایم و پول تبلیغاتش را داده ایم اما دیدیم که نا آرامیهایی در گوشه گوشه کشور ایجاد تحریک و تشدید میشود و در صورت تلاش برای مهار نا آرامیها با حملات هوایی آمریکای بشر دوست یا متحدانش روبرو شدیم چه خاکی بر سرمان بریزیم ؟!(این سناریو لیبی و قذافی است )
لطفا شما به این سئوال چند ده باره تکرار شده جواب بدهید .
خواهش میکنم حداقل فقط به همین سئوال با صراحت توضیح دهید .
با سامان دادن رابطه با آمریکا قرار نیست همه‌ی مشکلات کشور دود شوند و به هوا روند. قذافی علاوه بر اصلاح رابطه‌اش با غرب باید کارهای دیگری انجام می‌داد که نداد و شد آنچه که شد. قذافی برخلاف چین و ویتنام نه بر اساس یک چشم‌انداز جدید یا تغییر اولویت‌هایش که از ترس دچار شدن به سرنوشت صدام و در هیاهوی جنگ عراق قدم در کاهش تنش با غرب گذاشت. مثل این می‌ماند که فردی با اعتیاد،‌ اضافه وزن، بی‌تحرگی،‌ افسردگی و کلکسیونی از مشکلات دیگر در قدم اول نزد متخصص برود و حادترین مشکلش یعنی اعتیاد را آن هم از سرناچاری و نه به میل خود درمان کند؛ ولی پس از آن هیچ یک از عادت‌های دیگرش را تغییر ندهد و توقع معجزه داشته باشد.
Saman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از Saman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-26-2019, 04:17 PM   #59
pool01

تشکرها: 0
در 1 پست 1 بار تشکر شده
Points: 68, Level: 1 Points: 68, Level: 1 Points: 68, Level: 1

چند سال پیش زمانی که تونستیم برجام بگیریم مردم چقدر خوشحال بودن حالا درعرضه یک مدت کوتاه همه چیز برعکس شد
pool01 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 08-26-2019, 05:01 PM   #60
صادق

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Saman نمایش پست ها
با سامان دادن رابطه با آمریکا قرار نیست همه‌ی مشکلات کشور دود شوند و به هوا روند. قذافی علاوه بر اصلاح رابطه‌اش با غرب باید کارهای دیگری انجام می‌داد که نداد و شد آنچه که شد. قذافی برخلاف چین و ویتنام نه بر اساس یک چشم‌انداز جدید یا تغییر اولویت‌هایش که از ترس دچار شدن به سرنوشت صدام و در هیاهوی جنگ عراق قدم در کاهش تنش با غرب گذاشت. مثل این می‌ماند که فردی با اعتیاد،‌ اضافه وزن، بی‌تحرگی،‌ افسردگی و کلکسیونی از مشکلات دیگر در قدم اول نزد متخصص برود و حادترین مشکلش یعنی اعتیاد را آن هم از سرناچاری و نه به میل خود درمان کند؛ ولی پس از آن هیچ یک از عادت‌های دیگرش را تغییر ندهد و توقع معجزه داشته باشد.
خیلی ممنون که این صحبت را کردید .
دقیقا منظور من این است که خود آمریکا اختلافات قومی مذهبی را تشدید تقویت و حتی ایجاد میکند . مگر مشکلات قذافی بعد از دوستی با غرب بیش از مبارک یا جانشینش سیسی بود ؟! یا حتی مگر بیشتر از عربستان بود ؟!
قدیمی 08-26-2019, 05:29 PM   #61
mehdi

نقل قول:
آقا مهدی عزیز اینها که گفتید نکات فنی هست که من نمیدانم و کسانی که اینجا هستند هم یا این نکات فنی را نمیدانند و یا وارد گفتگو نشده اند . پس امکان دارد لاف در غریبی باشد !
من دقیقاً می خواستم همین ندانستن های تان و اظهارات باد هوا را نشان بدهم. وقتی که می گویم تحلیل ضعیف است، سست است، بی پایه است به دلیل همین ندانستن ها است.
کسی که نمی داند از همان اول نباید وارد بحث بشود و وقت دیگران را بگیرد. مانند بقیه که وارد بحث نشده اند. بعد به صورت مکرر بیاید بنویسد من وقت بررسی ندارم، من نکات فنی نمی دانم، در این زمینه مطالعه نکرده ام. مگر مجبورش کرده اند اظهار نظر کند و سناریوی تخیلی بدهد بعد هم که پاسخش را دادند طلبکار باشد که اینها لاف در غریبی است. اگر لاف در غریبی است اگر سواد داری برو لاف در غریبی بودنش را اثبات کن. اگر سواد نداری متواضع باش، ساکت باش و یاد بگیر.
آن سوال کذایی تان هم که پاسخش داده شده است می دانید ناشی از چیست؟
ناشی از صفر و یک دیدن موضوع است. شما نمی توانید درک کنید راه های میانه ای هم وجود دارند که هم امنیت ایران تامین شود و هم تنش با آمریکا کاهش بیابد. حتی موشکی و بخشی از نیروهای منطقه ای وابسته هم حفظ شوند. مگر در برجام همه اینها حفظ نشد.
مگر 20 سال پیش که حشد الشعبی، حشد سوریه، زینبیون، فاطمیون، حوثی ها و غیره نبودند شهاب 3 هم به تعداد فراوان نداشتیم، آمریکا به ما حمله کرد؟
قدیمی 08-26-2019, 06:39 PM   #62
صادق

نقل قول:
من دقیقاً می خواستم همین ندانستن های تان و اظهارات باد هوا را نشان بدهم. وقتی که می گویم تحلیل ضعیف است، سست است، بی پایه است به دلیل همین ندانستن ها است.
کسی که نمی داند از همان اول نباید وارد بحث بشود و وقت دیگران را بگیرد. مانند بقیه که وارد بحث نشده اند. بعد به صورت مکرر بیاید بنویسد من وقت بررسی ندارم، من نکات فنی نمی دانم، در این زمینه مطالعه نکرده ام. مگر مجبورش کرده اند اظهار نظر کند و سناریوی تخیلی بدهد بعد هم که پاسخش را دادند طلبکار باشد که اینها لاف در غریبی است. اگر لاف در غریبی است اگر سواد داری برو لاف در غریبی بودنش را اثبات کن. اگر سواد نداری متواضع باش، ساکت باش و یاد بگیر.
ناشی از صفر و یک دیدن موضوع است. شما نمی توانید درک کنید راه های میانه ای هم وجود دارند که هم امنیت ایران تامین شود و هم تنش با آمریکا کاهش بیابد. حتی موشکی و بخشی از نیروهای منطقه ای وابسته هم حفظ شوند. مگر در برجام همه اینها حفظ نشد.
مگر 20 سال پیش که حشد الشعبی، حشد سوریه، زینبیون، فاطمیون، حوثی ها و غیره نبودند شهاب 3 هم به تعداد فراوان نداشتیم، آمریکا به ما حمله کرد؟
لطفا پس خوردن یک لیوان آب سرد ادامه دهید .راضی به خدای ناکرده سکته دوستان نیستیم
1- احتمالا اینجا باید فعل منفی بکار میبرید .وقتی گفتید
نقل قول:
باید میگفتید پاسخش داده نشد .بالاخره عصبانیت این چیزها را دارد .
حالا در ادامه معلوم میشود چرا داده نشد !
2- ماشالله شما که هم اقتصاد کلان خوانده اید و هم فیزیک سیالات را بلد هستید و هم خیلی چیزهای دیگر خوانده آید و میدانید چرا عوام را از پرسش منع میفرمایید . اما اینکه انتظار دارید به محض گفتن چند کلمه مثل psi حرفتان را قبول کنم در واقع انتظار زیادی هست .
همانطور که گفتم رسول رستگاری در سال 88 یکبار این کلاه را سر من گذاشت . برای همین بدون اینکه حرفتان را دربست قبول کنم گفتم فرض را به صحت میگذارم . آیا بهتر نیست به جای اینهمه عصبانیت فقط میگفتید که اگر به قول شما اینقدر فعالیت موشکی ایران بد هست اخ هست خوب نیست و از طرفی در برجام هم ایران نظارت همیشگی آژانس را قبول کرده و عدم رفتن به سوی سلاح اتمی را تا ابد قبول کرده پس چرا حتی اوباما هم میخواست فعالیت موشکی محدود شود . قبلا گفتم که خود جان کری به صراحت گفت که اگر ایران دست از حمایت از تروریسم و فعالیت موشکی ندارد او هم از برجام خارج میشد .
هرچند شما ظاهرا psi خوب بلد هستید اما متاسفانه هنوز نمیخواهد باور کنید که مشکل آمریکا با ایران اصل فعالیت و تحقیق و تولید سلاحی هست که نمیتواند بر آن کنترل داشته باشد . او میخواهد ایران موشک را با التماس بخرد اما بطوری که هر لحظه خواست از آن استفاده کند حتما با موافقت آمریکا باشد وگرنه موشک غیر فعال خواهد شد .
3- در برجام فعالیت موشکی و بازوهای منطقه ای حفظ شد چون از ابتدا برنامه آمریکا این بود که ایران را در برجام رام کند و نهایتا مثل بن زاید مجبور به مولفه القلوب شود .
چند بار گفتم دوباره میگویم برنامه آمریکا این بود که ابتدا با وعده های نسیه موجب محدودیت فعالیت هسته ای ایران بصورت نقد شود .
حالا بعد از انجام برخی گشایشها بیاید و برای انجام سایر تعهدات دوباره امتیاز بخواهد و این بار فعالیت موشکی و حمایت از تروریست را طلب کند . این که گفتم گفته های صریح جان کری هست .
حالا بقول معروف دلخوش به این مقدار نباشید . بعد از موشکی و بازوهای منطقه ای میرسد به حقوق بشر و اینجا دیگر با ایجاد تشدید و تحریک اختلافات قومی مذهبی چنان حقوق بشری برای این 80 میلیون و نیز کشورهای همسایه درست کند که 100 تا حقوق حیوانات هم از بغلش بیرون بیاید . کافیست فقط نقشه کشور الاحواز و کردستان آزاد را با هم مطابقت بدهید تا فقط گوشه ای از خونریزی و برادر کشی را متوجه شوید . ( این قسمت آخر قابل توجه آقا سامان عزیز و گرامی هم هست )
قدیمی 08-26-2019, 08:25 PM   #63
mehdi

نقل قول:
لطفا پس خوردن یک لیوان آب سرد ادامه دهید .راضی به خدای ناکرده سکته دوستان نیستیم
1- احتمالا اینجا باید فعل منفی بکار میبرید .وقتی گفتید

باید میگفتید پاسخش داده نشد .بالاخره عصبانیت این چیزها را دارد .
حالا در ادامه معلوم میشود چرا داده نشد !
2- ماشالله شما که هم اقتصاد کلان خوانده اید و هم فیزیک سیالات را بلد هستید و هم خیلی چیزهای دیگر خوانده آید و میدانید چرا عوام را از پرسش منع میفرمایید . اما اینکه انتظار دارید به محض گفتن چند کلمه مثل psi حرفتان را قبول کنم در واقع انتظار زیادی هست .
همانطور که گفتم رسول رستگاری در سال 88 یکبار این کلاه را سر من گذاشت . برای همین بدون اینکه حرفتان را دربست قبول کنم گفتم فرض را به صحت میگذارم .
چرا باید عصبانی باشم، اتفاقاً نوشته های تان مایه نشاط است.
مسخره کردن psi دردی از شما دوا نمی کند. همان طور که مسخره کردن مولفه القلوب که سنتی اسلامی است، دردی از شما دوا نکرد. فقط این دفعه که خواستید سناریوی حمله موشکی 500 فروندی خیالپردازی کنید و تصور کنید همه باید باور کنند و کسی هم نیست که پته لاف تان در غریبی را روی آب بریزد، یادتان می افتد که نه این طور هم نیست.

نقل قول:
آیا بهتر نیست به جای اینهمه عصبانیت فقط میگفتید که اگر به قول شما اینقدر فعالیت موشکی ایران بد هست اخ هست خوب نیست و از طرفی در برجام هم ایران نظارت همیشگی آژانس را قبول کرده و عدم رفتن به سوی سلاح اتمی را تا ابد قبول کرده پس چرا حتی اوباما هم میخواست فعالیت موشکی محدود شود . قبلا گفتم که خود جان کری به صراحت گفت که اگر ایران دست از حمایت از تروریسم و فعالیت موشکی ندارد او هم از برجام خارج میشد .
هرچند شما ظاهرا psi خوب بلد هستید اما متاسفانه هنوز نمیخواهد باور کنید که مشکل آمریکا با ایران اصل فعالیت و تحقیق و تولید سلاحی هست که نمیتواند بر آن کنترل داشته باشد . او میخواهد ایران موشک را با التماس بخرد اما بطوری که هر لحظه خواست از آن استفاده کند حتما با موافقت آمریکا باشد وگرنه موشک غیر فعال خواهد شد.
این از همان جنس حرف ها است که وقتی به کُنه اش وارد بشویم باز خواهید نوشت، وقت ندارم، فنی نیستم، مطالعه ندارم. اگر مطالعه دارید واردش بشویم، وگرنه ابتنا یک تحلیل بر اساس گفته یک شخص مجهول بدون ارائه فکت نشان دهنده سستی آن تحلیل است.
از آن گذشته خوب برود از روسیه سلاح بخرد. از چین بخرد. مگر فروشنده سلاح در جهان فقط آمریکا است؟
برود هواپیما توسعه بدهد. به برآورد بعضی منابع نزدیک 30 میلیارد دلار هزینه بازوهای منطقه ای شده است. در همین مقیاس هزینه موشکی شده است. با این هزینه می شد، چند هواپیما خرید؟ به نظر من حتی می شد جت نظامی در مقیاس انبوه تولید کرد.
مشکل اینجا است که اتکا به موشک بالستیک با کلاهک متعارف به دلیل هزینه بالا و دقت پایین آن نرمال نیست. ضمن اینکه دنیا تجربه مخفی کاری ایران در برنامه هسته ای را دارد.
مشکل اینجا است که تهدید کردن کشوری که تهدیدی برای امنیت ملی یک کشور نیست و نمی تواند باشد و گروگان گرفتن آن نرمال نیست.

نقل قول:
3- در برجام فعالیت موشکی و بازوهای منطقه ای حفظ شد چون از ابتدا برنامه آمریکا این بود که ایران را در برجام رام کند و نهایتا مثل بن زاید مجبور به مولفه القلوب شود .
چند بار گفتم دوباره میگویم برنامه آمریکا این بود که ابتدا با وعده های نسیه موجب محدودیت فعالیت هسته ای ایران بصورت نقد شود .
حالا بعد از انجام برخی گشایشها بیاید و برای انجام سایر تعهدات دوباره امتیاز بخواهد و این بار فعالیت موشکی و حمایت از تروریست را طلب کند . این که گفتم گفته های صریح جان کری هست .
حالا بقول معروف دلخوش به این مقدار نباشید . بعد از موشکی و بازوهای منطقه ای میرسد به حقوق بشر و اینجا دیگر با ایجاد تشدید و تحریک اختلافات قومی مذهبی چنان حقوق بشری برای این 80 میلیون و نیز کشورهای همسایه درست کند که 100 تا حقوق حیوانات هم از بغلش بیرون بیاید . کافیست فقط نقشه کشور الاحواز و کردستان آزاد را با هم مطابقت بدهید تا فقط گوشه ای از خونریزی و برادر کشی را متوجه شوید . ( این قسمت آخر قابل توجه آقا سامان عزیز و گرامی هم هست )
واقعاً تعجب برانگیز است که کسی در سطح تحلیلی شما اینها را می دانسته است ولی در سطح حکومت کسی نمی دانسته و برجام تصویب و اجرا شده است و در نتیجه آن امنیت کشور به خطر افتاده است.
اتفاقاً راهی که شما پیشنهاد می کنید به آنجا می رسد. کشور به تدریج تضعیف می شود (تا آن حد که به حملات اسرائیل به منافع ملی اش واکنش نشان نمی دهد) و در موقعیت های نامناسب مجبور به مذاکره می شود و در نتیجه امتیازاتی می دهد که در شرایط معمول نیازی به تبادل آن امتیازات نبود. بعد عده ای هم پیدا می شوند این ضعف را به مذاکرات ربط می دهند.
این کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 08-26-2019, 08:38 PM   #64
Saman

Saman's Avatar

تشکرها: 1,710
در 601 پست 3,963 بار تشکر شده
Points: 13,514, Level: 75 Points: 13,514, Level: 75 Points: 13,514, Level: 75

نقل قول:
خیلی ممنون که این صحبت را کردید .
دقیقا منظور من این است که خود آمریکا اختلافات قومی مذهبی را تشدید تقویت و حتی ایجاد میکند . مگر مشکلات قذافی بعد از دوستی با غرب بیش از مبارک یا جانشینش سیسی بود ؟! یا حتی مگر بیشتر از عربستان بود ؟!
فقط چند مورد کوتاه، صادق جان:
- اگر الگوی ما برای حکمرانی ایده‌آل و نظامی پایدار عربستان یا مصر باشد که کلاهمان پس معرکه است. اما در مورد تفاوت لیبی با بقیه‌ی کشورهای عربی:
- حتی اگر بپذیریم تمام کشورهایی که درگیر ماجرای موسوم به بهار عربی شدند در شرایط یکسانی بودند و رهبری و سیستمشان هم تفاوتی با هم نداشت، قابل انکار نیست که واکنش قذافی و ارتش او نسبت به ارتش مصر و تونس متفاوت بود. در ایران خودمان، انقلاب ۵۷ اصلی‌ترین متحد غرب در خاورمیانه را آن هم وسط جنگ سرد کله‌پا کرد. پس صرف اتحاد با آمریکا کسی را نجات نخواهد داد.
- همین مصر که حالا از این سوی بام افتاده و خودتان از آن برای مقایسه با لیبی استفاده کردید تا دهه‌ی هفتاد میلادی در اردوگاه اتحاد جماهیر شوروی بود و تهدیدی برای اسرائیل. اگر قذافی هم مثل مصر، سی سال پیش‌تر مشکلاتش را با غرب حل کرده و رابطه‌ی پایداری بین طرفین شکل گرفته بود، دست از خل‌و‌چل‌بازی‌هایش (اعلان جنگ دون‌کیشوت‌وارش به سوئیس یا سفرش به نیویورک و سخنرانی سازمان ملل را که خاطرتان هست؟) بر می‌داشت یا لااقل بعد از چهل سال از حکومت دل می‌کند و سیف‌الاسلام را که فرد معقولی بود جای خودش می‌نشاند لیبی سرنوشت دیگری پیدا می‌کرد.
- یک مورد فرعی و داخل پرانتز: برنامه‌ی هسته‌ای لیبی با وجود گذشت سال‌ها هنوز در مراحل اولیه و ابتدایی خود بود و اگر به جایی رسیده بود که می‌توانست برای قذافی بازدارندگی ایجاد کند، بلافاصله بعد از سقوط صدام هراسان پای میز مذاکره نمی‌رفت. (شخصیت عجیب آن «مرحوم» را که لابد به خاطر دارید.) به زبان دیگر، حتی اگر آن سانتریفیوژها هنوز در لیبی وجود داشت هم بعید بود بتواند قذافی را نجات دهد. اگر هم به فرض برنامه‌ی هسته‌ای لیبی از مرحله‌ای پیش‌تر می‌رفت، احتمالاً اسرائیل به همان روشی که در واکنش به برنامه‌ی هسته‌ای عراق و سوریه و تا حدودی هم ایران در پیش گرفت متوسل می‌شد.
Saman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از Saman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-27-2019, 09:15 AM   #65
صادق

نقل قول:
چرا باید عصبانی باشم، اتفاقاً نوشته های تان مایه نشاط است.
به سبک مهران مدیری در سریال هیولا :خداروشکر خداروشکر

نقل قول:
مسخره کردن psi دردی از شما دوا نمی کند. همان طور که مسخره کردن مولفه القلوب که سنتی اسلامی است، دردی از شما دوا نکرد. فقط این دفعه که خواستید سناریوی حمله موشکی 500 فروندی خیالپردازی کنید و تصور کنید همه باید باور کنند و کسی هم نیست که پته لاف تان در غریبی را روی آب بریزد، یادتان می افتد که نه این طور هم نیست.
من فقط یک نقل قول کردم از یک نفر که میدانستم مهندس هوافضای سپاه هست . همانجا هم گفتم که نمیتوانم صحت و سقم آنرا بدانم همانطور که صحت و سقم اطلاعات موشکی شما را هم نمیدانم اما این معلوم است که اگر فعالیت موشکی کارایی نداشت آمریکا اینقدر مخالف نبود .
نقل قول:
این از همان جنس حرف ها است که وقتی به کُنه اش وارد بشویم باز خواهید نوشت، وقت ندارم، فنی نیستم، مطالعه ندارم. اگر مطالعه دارید واردش بشویم، وگرنه ابتنا یک تحلیل بر اساس گفته یک شخص مجهول بدون ارائه فکت نشان دهنده سستی آن تحلیل است.
از آن گذشته خوب برود از روسیه سلاح بخرد. از چین بخرد. مگر فروشنده سلاح در جهان فقط آمریکا است؟
من میگویم هر سلاحی که دارای کامپیوتر باشد قابل کنترل از راه دور است آنوقت شما میگویید خب برود از روسیه بخرد ! یعنی اصلا در باره اینکه کنترل سلاح کشور به دست خارجی باشد مشکلی ندارید ؟!
نقل قول:
ضمن اینکه دنیا تجربه مخفی کاری ایران در برنامه هسته ای را دارد.
این تبلیغات غربی است که بازگو میکنید .
ایران وارد NPT شد چون بنابر قوانین بین المللی و ماده 4 و 8 میتوانست از کمک سایر کشورها در توسعه صنعت هسته ای کمک بگیرد اما بازهم رفتار خلاف قوانین بین المللی آمریکا موجب عدم همکاری شفاف سایر کشورها شد و ایران مجبور شد برخی اقلام مورد نیاز را مخفیانه تهیه کند .
کاش شما که مخفی کاری ایران را به حافظه سپرده اید علت این مخفی کاری که همان رفتار قلدری آمریکا هست را هم به خاطر داشتید
نقل قول:
واقعاً تعجب برانگیز است که کسی در سطح تحلیلی شما اینها را می دانسته است ولی در سطح حکومت کسی نمی دانسته و برجام تصویب و اجرا شده است و در نتیجه آن امنیت کشور به خطر افتاده است.
اولا حرف مرا تحریف نکنید . من هیچگاه نگفتم برجام موجب به خطر افتادن امنیت کشور شد . تحریف مطلب نشانه خوبی برای گفتار مستدل نیست !
ثانیا خود من هم تا وقتی حرفهای جان کری را نشنیده بودم به این تله آمریکایی پی نبردم .
این آقای خامنه ای بود که از ابتدا هوشیار بود و به ظریف گفته بود:
محمد جواد ظریف: رهبری فرمودند اگر برجام به نتیجه رسید می‌توانیم درباره مسائل دیگر مذاکره کنیم

البته متاسفانه همین هوشیاری ایشان به نظر برخی کارشکنی در مذاکره قلمداد میشود !
نقل قول:
اتفاقاً راهی که شما پیشنهاد می کنید به آنجا می رسد. کشور به تدریج تضعیف می شود (تا آن حد که به حملات اسرائیل به منافع ملی اش واکنش نشان نمی دهد) و در موقعیت های نامناسب مجبور به مذاکره می شود و در نتیجه امتیازاتی می دهد که در شرایط معمول نیازی به تبادل آن امتیازات نبود. بعد عده ای هم پیدا می شوند این ضعف را به مذاکرات ربط می دهند.
من راه مقاومت را توصیه میکنم که عملی است با برنامه ریزی و عدالت محور
اما شما با هر پیشنهادی اگر در آرزوی بن زاید شدن هستید بدانید برای کشوری به وسعت و جمعیت ایران بن زاید شدن از طرف آمریکا قابل قبول نیست ! ایران زیادی بزرگ است و پرجمعیت و دارای پتانسیل های بالا ! نمیشود راحتش گذاشت آنهم با فرهنگ مردمی که حتی هماهنگ ترین آنها با آمریکا معنقد است
"استفاده از انرژی هسته ای و توسعه توان دفاعی حق هر ملتی است."
قدیمی 08-27-2019, 09:56 AM   #66
namira

namira's Avatar

صادق جان بايد گفت ، الان؟ ؛ يا الان؟
چون تا ديروز ميگفتند مذاكره در حال حاضر با فلاني چاقو كش به صلاح نيست ، يهو امروز به صلاح شد!
خدايي بريد صحبت هاي مكرون رو بخونيد با چه ادبيات حقارت آميزي صحبت ميكرد
بقول رائفي پور ، خدايا بسه ديگه! خسته شديم
اينا حيا رو قورت دادن واقعا

چند نكته هم در مورد موضوع موشك ها بگم خدمت شما

قدرت تخريب موشك ها بسته به سره جنگي اون داره
من تا قدرت تخريب 1500 متر هم براي موشك هاي ايراني شنيدم

البته قطعا منظور از قدرت تخريب صرفا شسكتن شيشه هاي ساختمان نيست و فراتر از اينهاست اما منهدم شدن ديوارهاي بتوني هم شايد نباشد

دقت موشك هم تقريبا رابطه عكس با وزن سره جنگي داره
من دقت زير 10 متر رو هم براي موشك هاي ايراني شنيدم(به اين موشك ها به اصطلاح موشك هاي نقطه زن هم ميگن)

نكته بعدي در خصوص هزينه توليد هست
وقتي ادعا ميكنيم بايد مستند باشد ، والا تو ايران دسترسي به قيمت تمام شده پفك نمكي هم خيلي سخت هست تا چه برسد به اطلاعات محرمانه توليد موشك

به اين اسامي توجه كنيد :

شهاب ۴، شهاب ۵، شهاب 6، سجیل، ماهواره بر سفیر و کوثر ، شهاب 3، فجر 3، عاشورا و قدر 110 ،شهاب 1، شهاب 2 و فاتح 110 ، خلیج فارس ، صمید، تندر 69، زالزال 1، زلزال 2 و زلزال 3 ، محراب، شاهین، میثاق 1، میثاق 2، صیاد 1، شهاب ثاقب و مرصاد ، قائم ، صاعقه، رعد، توفان، توفان 2، توفان 5، توسن و دهلاویه ، نور، کوثر، قادر و ظفر ، نصر 1

قیام ، شفق، شاهین 3، ستار و عصر 67 ، فاطر و سجی کوسه، یاسین و حوت ،آرش، فجر 3، فجر 5، فلق 1، فلق 2، عقاب و حاسب
اينها اسامي موشك ها و راكت ها و اژدر ها و كاتيوشا ...... توليدي ايران هستند
خيلي متنوع هستند

هر كدام قيمت خودشان را دارند ،

بسته به نوع لانچر هزينه پرتاب خودشان را هم دارند

من اندكي با اين مجموعه هاي توليدي آشنايي دارم ، خط توليد برخي از قسمت هايشان را از نزديك ديدم هزينه توليد خيلي از اين موشك ها بسيار پاينتر از اعداد و ارقامي اعلام شده هست
با توجه به تعداد لانچر ها و البته بسته به موقعيت مكاني اهداف ما شايد بتوانيم در يك حمله همزمان تعداد بسيار بالايي موشك شليك كنيم اما "تكرار روزانه " آن خصوصا براي مثلا موشك هاي سوخت مايع و مسافت هاي دور بعيد هست

پي نوشت 1 : اطلاعات من در حد مطالعه عمومي و شخصي هست و مثل دوستان متخصص در اقتصاد و متخصص در صنايع موشكي و متخصص در سياست خارجي ، متخصص در همه علوم نيستم اما چون فوروم اين اجازه رو به من ميده حرفم رو ميزنم

پي نوشت2 : آقا صادق شما با ايوب نبي نسبتي داري؟ خيلي صبوري بوخدا لطفا يك دوره مديريت خشم براي ما بذار مستفيذ شيم!
این کاربر از namira بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 08-27-2019, 10:39 AM   #67
mansouryar

mansouryar's Avatar

تشکرها: 2,051
در 1,032 پست 3,034 بار تشکر شده
Points: 12,613, Level: 73 Points: 12,613, Level: 73 Points: 12,613, Level: 73

نقل قول:
اگر به قول شما اینقدر فعالیت موشکی ایران بد هست اخ هست خوب نیست و از طرفی در برجام هم ایران نظارت همیشگی آژانس را قبول کرده و عدم رفتن به سوی سلاح اتمی را تا ابد قبول کرده پس چرا حتی اوباما هم میخواست فعالیت موشکی محدود شود .
دلیلش واضح است، سلاح ژ3 دست یک تکاور بزرگسال خونسرد نگرانی کمتری دارد، تا کارد آشپزخانه دست یک کودک عقده‌ای فحاش عصبی.
نقل قول:
نمیخواهد باور کنید که مشکل آمریکا با ایران اصل فعالیت و تحقیق و تولید سلاحی هست که نمیتواند بر آن کنترل داشته باشد . او میخواهد ایران موشک را با التماس بخرد اما بطوری که هر لحظه خواست از آن استفاده کند حتما با موافقت آمریکا باشد وگرنه موشک غیر فعال خواهد شد .
توهم. کمتر فیلم هالیوودی ببینید. حسن عباسی هم اونقدر نشست پای فیلم‌ها و سریال‌های امریکایی که کف کرد و توهم زد و فرت‌و‌فرت سخنرانی و تهمت و توهین و ... آخرش هم افتاد زندان!
نقل قول:
حالا بقول معروف دلخوش به این مقدار نباشید .
این جمله معروف را که چهل سال است ملت با گوشت و پوست و خون خود می‌فهمند ... مقام انسانیت و ...
نقل قول:
بعد از موشکی و بازوهای منطقه ای میرسد به حقوق بشر و اینجا دیگر با ایجاد تشدید و تحریک اختلافات قومی مذهبی چنان حقوق بشری برای این 80 میلیون و نیز کشورهای همسایه درست کند که 100 تا حقوق حیوانات هم از بغلش بیرون بیاید . کافیست فقط نقشه کشور الاحواز و کردستان آزاد را با هم مطابقت بدهید تا فقط گوشه ای از خونریزی و برادر کشی را متوجه شوید . ( این قسمت آخر قابل توجه آقا سامان عزیز و گرامی هم هست )
نگرانی از حقوق بشر دارید؟ خب عزیزم رعایتش کنید، به همین سادگی! آن را به مضحکه نگیرید، در یک اقدام کاریکاتوروار مسئول مادام‌العمرش را عتیقه‌ای از خاندان معلوم‌الحال لاریجانی نگذارید (جوادشون) که علاوه بر اینکه مخ ریاضی است، استعداد غریبی در دشمنی با حقوق بشر دارد!

اگر اقدامات رژیم کشور را به فروپاشی اقتصادی نکشاند، نگران الاحواز و کردستان آزاد نباشید. رژیم فعلی شباهت زیادی به قاجار دارد، در تاریخ بخوانید فتحعلی‌شاه چگونه با تفرقه میان ایلات حکومت می‌کرد، همان کار را بکنید! چون راه‌های ملایم و مدرن به گروه خونی این حکومت نمی‌خورد ...
نقل قول:
همانجا هم گفتم که نمیتوانم صحت و سقم آنرا بدانم همانطور که صحت و سقم اطلاعات موشکی شما را هم نمیدانم اما این معلوم است که اگر فعالیت موشکی کارایی نداشت آمریکا اینقدر مخالف نبود .
تعطیلی عقل یعنی همین: بنشینیم صبر کنیم امریکا با چه مخالف است، کورکورانه دنبالش بدویم!
نقل قول:
من میگویم هر سلاحی که دارای کامپیوتر باشد قابل کنترل از راه دور است آنوقت شما میگویید خب برود از روسیه بخرد ! یعنی اصلا در باره اینکه کنترل سلاح کشور به دست خارجی باشد مشکلی ندارید ؟!
توهم دوباره. همانطور که گفتم مثل چین قوی شوید تا از این کابوس‌های هالیوودی خوف نکنید.
نقل قول:
این تبلیغات غربی است که بازگو میکنید .
ایران وارد NPT شد چون بنابر قوانین بین المللی و ماده 4 و 8 میتوانست از کمک سایر کشورها در توسعه صنعت هسته ای کمک بگیرد اما بازهم رفتار خلاف قوانین بین المللی آمریکا موجب عدم همکاری شفاف سایر کشورها شد و ایران مجبور شد برخی اقلام مورد نیاز را مخفیانه تهیه کند .
کاش شما که مخفی کاری ایران را به حافظه سپرده اید علت این مخفی کاری که همان رفتار قلدری آمریکا هست را هم به خاطر داشتید
خب این وسط یک مشکل کوچولو وجود داشت: ایران اتم می‌خواست اما فحش هم می‌داد! حقیقت اینه که قانونی جایی ننوشته با فحاش‌ها معامله نکنید، اما طبع آدم‌ها کراهت دارد با فحاش‌ها دمخور شوند. ایران مرگ بر این و اون نمی‌گفت کارش جلو می‌افتاد اما خب ...
نقل قول:
البته متاسفانه همین هوشیاری ایشان به نظر برخی کارشکنی در مذاکره قلمداد میشود !
این نامش هشیاری نیست، یه چیز دیگه است که اگر بنویسم سانسور میشه!
نقل قول:
ایران زیادی بزرگ است و پرجمعیت و دارای پتانسیل های بالا ! نمیشود راحتش گذاشت آنهم با فرهنگ مردمی که حتی هماهنگ ترین آنها با آمریکا معنقد است
"استفاده از انرژی هسته ای و توسعه توان دفاعی حق هر ملتی است."
ایران خیلی بیجا کرده که پرجمعیته! کشور خشک ایران نباید اینقدر پرجمعیت باشد، آب کم است آنوقت همش بزایند؟!

انرژی هسته‌ای هم بیخود کرده که می‌خواد، باید از باد و خورشید برق تولید کنه، این حرف رو نمی‌فهمه؟ به زور باید بهش فهمونده بشه.

اثرات منفی بحران جمعیت و انرژی هسته‌ای را برای کل جهان منظورم است نه فقط ایران.

"توسعه توان دفاعی" برای حکومتی فحاش هم اشتباه است و اثر معکوس برای ملتش دارد، هر وقت یاد گرفت فحش نداد و دیگران را به مرگ و نابودی تهدید نکرد، شاید بشه درباره‌اش بحث کرد.
mansouryar آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از mansouryar بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-27-2019, 10:49 AM   #68
mansouryar

mansouryar's Avatar

تشکرها: 2,051
در 1,032 پست 3,034 بار تشکر شده
Points: 12,613, Level: 73 Points: 12,613, Level: 73 Points: 12,613, Level: 73

نقل قول:
چون تا ديروز ميگفتند مذاكره در حال حاضر با فلاني چاقو كش به صلاح نيست ، يهو امروز به صلاح شد!
خدايي بريد صحبت هاي مكرون رو بخونيد با چه ادبيات حقارت آميزي صحبت ميكرد
بقول رائفي پور ، خدايا بسه ديگه! خسته شديم
اينا حيا رو قورت دادن واقعا
ببخشید اینا یعنی کیا؟ مکرون که حقوق‌بگیر خاندان روتچیلد بوده و زیر چهل‌سالگی رییس‌جمهورش کرده‌اند، حالیش نیست اختیار روحانی دست کیه؟

دنیا خودش را مسخره و علاف کرده با ظریف و روحانی شو اجرا کنه، بعدش مقام بالاتر بیاد در یک سخنرانی همه‌ی رشته‌ها رو پنبه کنه؟

نگران به پایان رسیدن دنیا نباشید، آن دیدار کذایی صورت نخواهد گرفت ...
قدیمی 08-27-2019, 11:25 AM   #69
mehdi

نقل قول:
پي نوشت 1 : اطلاعات من در حد مطالعه عمومي و شخصي هست و مثل دوستان متخصص در اقتصاد و متخصص در صنايع موشكي و متخصص در سياست خارجي ، متخصص در همه علوم نيستم اما چون فوروم اين اجازه رو به من ميده حرفم رو ميزنم
یک جایی را نشان بدهید که من ادعای تخصص کرده باشم. حداقلش این است که به خودم متکی هستم و منابع حرفم را هم منتشر می کنم. مشکل اینجاست که آقا صادق خودش واقف است که حرفش چقدر سست است، حتی نمی خواهد وارد بحث بشود و با گفتن اینکه من دانش فنی ندارم، فرار می کند. حالا شما اگر ادعایی دارید، من حاضرم در این زمینه بحث کنیم.
باز صد رحمت به آقا صادق از یک آدم مجهول که ایشان ادعا می کند متخصص هوا-فضا هستند، نقل قول می کنند. جنابعالی انتظار دارید شنیده های تان را از قدرت تخریبی 1500 متری موشک های ایرانی که حتی معلوم نیست بر روی چه متریالی است و ادعایتان درباره هزینه پایین تولید را به دلیل ادعای بازدیدتان از مراکز محرمانه تولید موشک (هر دو بدون کوچکترین ارائه شواهد و مدارک) دیگران بپذیرند.
هزینه تولید موشک بالیستیک یک بازه جهانی دارد. هزینه تولید با میزان بلوغ فناوری رابطه عکس دارد. پس می توان استدلال کرد، با فناوری پایین ایران هزینه تولید موشک نه تنها پایین تر از قیمت جهانی نیست، بلکه با یک درصد مشخصی از آن بالاتر است. (در این حد که در یکی از فیلم های منتشر شده از مراکز زیر زمینی تولید موشک حتی خط تولید هم وجود نداشت و همه چیز حتی بستن پیچ ها به صورت دستی انجام می شد.) لذا هزینه تولید برای یک موشک با برد 2000 کیلومتر در سطح جهانی مشخص است و هزینه تولید آن در ایران نمی تواند پایین تر از آن باشد، مگر اینکه شواهد و مدارکی در اثبات آن ارائه شود. همین فناوری پایین (به طور مثال در بحث ژیروسکوپ و فناوری تغییر جهت موشک) دستیابی به دقت بالا را هم تقریباً غیرقابل باور می کند. نتایج بررسی های منابع نظامی غربی از آزمایش های موشکی ایران در رزمایش ها نیز همین را نشان می دهد.
بله. حق اظهار نظر دارند. ما هم حق داریم، وقتی اظهار نظر سست و ضعیف و بی پایه باشد، بیاییم ضعیف بودن آن را نشان بدهیم.
اتفاقاً صبور دیگران هستند که چند ماه در حال تحمل این تحلیل های سست هستند.
قدیمی 08-27-2019, 11:41 AM   #70
mehdi

نقل قول:
اولا حرف مرا تحریف نکنید . من هیچگاه نگفتم برجام موجب به خطر افتادن امنیت کشور شد . تحریف مطلب نشانه خوبی برای گفتار مستدل نیست !
شما یک چیز می نویسید و فراموش می کنید، جنابعالی نوشته اید:
نقل قول:
در برجام فعالیت موشکی و بازوهای منطقه ای حفظ شد چون از ابتدا برنامه آمریکا این بود که ایران را در برجام رام کند و نهایتا مثل بن زاید مجبور به مولفه القلوب شود .
حالا بقول معروف دلخوش به این مقدار نباشید . بعد از موشکی و بازوهای منطقه ای میرسد به حقوق بشر و اینجا دیگر با ایجاد تشدید و تحریک اختلافات قومی مذهبی چنان حقوق بشری برای این 80 میلیون و نیز کشورهای همسایه درست کند که 100 تا حقوق حیوانات هم از بغلش بیرون بیاید . کافیست فقط نقشه کشور الاحواز و کردستان آزاد را با هم مطابقت بدهید تا فقط گوشه ای از خونریزی و برادر کشی را متوجه شوید .
شما دارید به خیال خودتان برنامه آمریکا را تشریح می کنید. از برجام شروع کرده اید که به خیال شما ایران را رام کرده است، بعد فرموده اید، بعدش برنامه آمریکا این بوده که سراغ موشکی و منطقه ای بیاید و بعد هم خونریزی و برادر کشی راه بیندازد. این یعنی چه؟
یعنی از دیدگاه شما برجام شروعی برای به خطر انداختن امنیت ملی کشور است و ادعا دارید مسئولان هم آن را می دانسته اند.
آقا صادق حداقل چند بار نوشته هایتان را مرور کنید، که فراموش نکنید چه می نویسید.
قدیمی 08-27-2019, 11:46 AM   #71
Photon

تشکرها: 950
در 423 پست 2,038 بار تشکر شده
Points: 8,311, Level: 61 Points: 8,311, Level: 61 Points: 8,311, Level: 61
Activity: 50%
Activity: 50% Activity: 50% Activity: 50%

برای دوستانی که علاقمند به قدرت تخریب انفجارها هستند، صفحات 9 تا 11 مقاله زیر را مطالعه کنند:
http://www.article36.org/wp-content/...as-of-Harm.pdf

یک بمب 2000 پوندی که معادل 907 کیلوگرم است، قدرت تخریبی 11.5 psi یا 80 کیلوپاسکال تا شعاع 30 متری است. این رو می توانید از دوستان عمرانتان بپرسین که با فشار 80 کیلوپاسکال چه سازه هایی آسیب می بینند.(به طور مثال پناهگاه ها به آسانی تحمل 100 تا 200 کیلوپاسکال را دارند).

برای مقایسه هزینه ها قیمت یک سیسنم JDAM کمتر از 22000 دلار است (بدون در نظر گرفتن هزینه پرواز).

آقا مهدی، به عنوان دوست کوچکتان، کمی با حوصله تر باشید، خود من به شخصه اطلاعات بسیار جدیدی از طریق همین گفتگو های شما با سایرین به دست آورده ام. الان هم به لطف حضور فعال آقا صادق و شما و نهایتا دو سه دوست دیگر است که فروم الان کمی فعالتر است.
Photon آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از Photon بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-27-2019, 12:05 PM   #72
mehdi

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Photon نمایش پست ها
برای دوستانی که علاقمند به قدرت تخریب انفجارها هستند، صفحات 9 تا 11 مقاله زیر را مطالعه کنند:
http://www.article36.org/wp-content/...as-of-Harm.pdf

یک بمب 2000 پوندی که معادل 907 کیلوگرم است، قدرت تخریبی 11.5 psi یا 80 کیلوپاسکال تا شعاع 30 متری است. این رو می توانید از دوستان عمرانتان بپرسین که با فشار 80 کیلوپاسکال چه سازه هایی آسیب می بینند.(به طور مثال پناهگاه ها به آسانی تحمل 100 تا 200 کیلوپاسکال را دارند).

برای مقایسه هزینه ها قیمت یک سیسنم JDAM کمتر از 22000 دلار است (بدون در نظر گرفتن هزینه پرواز).

آقا مهدی، به عنوان دوست کوچکتان، کمی با حوصله تر باشید، خود من به شخصه اطلاعات بسیار جدیدی از طریق همین گفتگو های شما با سایرین به دست آورده ام. الان هم به لطف حضور فعال آقا صادق و شما و نهایتا دو سه دوست دیگر است که فروم الان کمی فعالتر است.
ممنون فوتون جان، دیروز من در این پست از یک منبع مشابه همین ارزیابی را به صورت دو عکس پیوست ارسال کردم، که نمی دانم چه اتفاقی برای آن افتاده است. در فرصت مناسب دوباره آن را ارسال می کنم. در آن منبع میزان خسارت وارده سازه های گوناگون نیز برآورد شده بود.
حق با شما است. البته دلیل این برخورد را در موقعیت مناسب حتماً توضیح خواهم داد.
این کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 08-27-2019, 01:29 PM   #73
namira

namira's Avatar

نقل قول:
یک جایی را نشان بدهید که من ادعای تخصص کرده باشم. حداقلش این است که به خودم متکی هستم و منابع حرفم را هم منتشر می کنم. مشکل اینجاست که آقا صادق خودش واقف است که حرفش چقدر سست است، حتی نمی خواهد وارد بحث بشود و با گفتن اینکه من دانش فنی ندارم، فرار می کند. حالا شما اگر ادعایی دارید، من حاضرم در این زمینه بحث کنیم.
تقريبا شما در خيلي از بحث ها و پست هايتان اين ادعا را داريد كه البته خيلي هم براي من مهم نيست شايد در مسايلي واقعا متخص باشيد ولي خوب است اگر نميدانيد كه دائم اين ادعا را ميكنيد ، بدانيد ، حالا از لحن و ادبياتش بگذريم(نيت من فقط دادن بازخورد است)

مثلا نقل قول ذيل :
نقل قول:
اگر سواد نداری متواضع باش، ساکت باش و یاد بگیر.
اين ادعا نيست پس نامش چيست ؟

نقل قول:
باز صد رحمت به آقا صادق از یک آدم مجهول که ایشان ادعا می کند متخصص هوا-فضا هستند، نقل قول می کنند. جنابعالی انتظار دارید شنیده های تان را از قدرت تخریبی 1500 متری موشک های ایرانی که حتی معلوم نیست بر روی چه متریالی است و ادعایتان درباره هزینه پایین تولید را به دلیل ادعای بازدیدتان از مراکز محرمانه تولید موشک (هر دو بدون کوچکترین ارائه شواهد و مدارک) دیگران بپذیرند.
نه من چنين انتظاري ندارم ، عرض كردم بر اساس شنيده هاي خودم گفته بودم و توضيح هم دادم منظور از تخريب از نظر من چه چيز ميتواند/نميتواند باشد ولي انتظار دارم صحبت هاي فرمانده وقت نيرو هوافضاي كشور را بپذيرند! :

نقل قول:
سردار سرتیپ "امیر علی حاجی زاده" فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در صدا و سیما درباره موشک "قدر" عنوان داشت: این موشک می تواند در کمتر از ۱۵ دقیقه دوهزار کیلومتر را طی کند و قدرت تخریبی معادل ۳۰۰ متر تا دو کیلومتر دارد.

حالا چنانچه تمايل داشتيد منابع موثق ادعاهايتان را خصوص هزينه تمام شده يك موشك در ايران اعلام بفرماييد(سابقه شما نشان ميدهد شما ابتدا يك ادعا ميكنيد بعد كه منبع خواسته ميشود به اما و اگر چنان شود چنين ميشود روي مي آوريد ، من با استدلال شما كاري ندارم منبع لطفا)

اينكه ايران 30 ميليارد دلار در فلانجا خرج كرده منبع موثقش كجاست؟
اينكه 30 ميليارد دلار هزينه ساخت موشك هايمان شده؟
قدیمی 08-27-2019, 03:45 PM   #74
Photon

تشکرها: 950
در 423 پست 2,038 بار تشکر شده
Points: 8,311, Level: 61 Points: 8,311, Level: 61 Points: 8,311, Level: 61
Activity: 50%
Activity: 50% Activity: 50% Activity: 50%

نقل قول:
این موشک می تواند در کمتر از ۱۵ دقیقه دوهزار کیلومتر را طی کند و قدرت تخریبی معادل ۳۰۰ متر تا دو کیلومتر دارد
در این سایت می توانید قدرت تخریب بر اساس میزان TNT equivalent محاسبه کنید.
https://nuclearsecrecy.com/nukemap/
برای قدرت تخریبی 300 متر (با فشار 20 psi) نیاز به 3 کیلوتن TNT است یعنی تقریبا یک بمب اتم کوچک!
برای مقایسه، بمب جی‌بی‌یو-۴ (مادر بمب ها) دارای قدرتی معادل 11 تن TNT است (یعنی تقریبا 8 برابر سایز کلاهک های موشک های ایرانی) تنها دارای قدرت (با فشار 20 psi) تخریب 50 متر است. برای موشک های ایران با کلاهک 1000 کیلوگرمی، تقریبا 20 متر.
Photon آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از Photon بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-27-2019, 03:54 PM   #75
mehdi

نقل قول:
تقريبا شما در خيلي از بحث ها و پست هايتان اين ادعا را داريد كه البته خيلي هم براي من مهم نيست شايد در مسايلي واقعا متخص باشيد ولي خوب است اگر نميدانيد كه دائم اين ادعا را ميكنيد ، بدانيد ، حالا از لحن و ادبياتش بگذريم(نيت من فقط دادن بازخورد است)

مثلا نقل قول ذيل :

اين ادعا نيست پس نامش چيست ؟
من علاقه ای به بازخوردهای معوج ندارم. بازخوردی که واقعیتی در آن نیست به درد من نمی خورد. آقا صادق یک ادعایی کرده و بر اساس آن یک تحلیل داده است. من با منابع علمی نشان داده ام، این ادعا نمی تواند واقعی باشد پس آن تحلیل سست است. ایشان آمده است به جای اینکه سعی کند حداقل پاسخ علمی بدهد، یا متواضع باشد و بپذیرد. می فرماید: من سواد فنی ندارم، پس این پاسخ شما لاف در غریبی است. من می گویم کسی که سواد ندارد، حداقلش آن است که باید ساکت و متواضع باشد. حالا این یعنی من متخصصم؟ مثالش می دانید چه می شود: کسی می گوید زمین مکعب مستطیل است، بعد کس دیگری بگوید نه کُره است ... بعد آن دیگری بیاید بگوید مگر تو متخصصی که می گویی کرُه است؟
واقعاً من تعجب می کنم، چطور می شود از چنین رفتاری دفاع کرد.

نقل قول:
من چنين انتظاري ندارم ، عرض كردم بر اساس شنيده هاي خودم گفته بودم و توضيح هم دادم منظور از تخريب از نظر من چه چيز ميتواند/نميتواند باشد ولي انتظار دارم صحبت هاي فرمانده وقت نيرو هوافضاي كشور را بپذيرند!
موضوع بحث در مورد حمله به یک نیروگاه هسته ای با مشخصات سازه خاص است. سوال این است که آیا یک کلاهک هزار کیلوگرمی می تواند چنان سازه ای را تخریب کند؟ وگرنه ممکن است در فاصله 2000 متری شیشه ای را هم بشکند.
برای فشار حاصل از انفجار سرهای جنگی با وزن های مختلف برآوردهایی انجام شده است. بر اساس آن برآوردها سرجنگی هزار کیلوگرمی نمی تواند چنان سازه ای را تخریب کند.

نقل قول:
حالا چنانچه تمايل داشتيد منابع موثق ادعاهايتان را خصوص هزينه تمام شده يك موشك در ايران اعلام بفرماييد(سابقه شما نشان ميدهد شما ابتدا يك ادعا ميكنيد بعد كه منبع خواسته ميشود به اما و اگر چنان شود چنين ميشود روي مي آوريد ، من با استدلال شما كاري ندارم منبع لطفا)

اينكه ايران 30 ميليارد دلار در فلانجا خرج كرده منبع موثقش كجاست؟
اينكه 30 ميليارد دلار هزينه ساخت موشك هايمان شده؟
منطقه ای را قبلاً بحثش را کرده ایم. سازمان ملل سالی 6 میلیارد دلار برآورد کرده است. در تعداد سنواتی که ایران درگیر بوده ضرب کنید، عددش به دست می آید. به علاوه چهل سال هزینه حمایت از حزب الله + 40 سال هزینه حمایت از نیروهای عراقی+هزینه حمایت از نیروهای افغان+ هزینه حمایت از نیروهای یمن.
هزینه ساخت موشک را من عددی ذکر نکردم، گفتم در همین مقیاس یعنی ضریبی از ده میلیارد دلار است. از لحاظ منطقی هم با توجه به اینکه ایران خرید نظامی قابل توجهی ندارد و با توجه به بودجه دفاعی کشور هزینه کرد متوسط تا یک میلیارد دلار در سی سال اخیر در صنعت موشکی دور از ذهن نیست.
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 03:49 AM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.