آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار اجتماعی > بخش اجتماعی

پاسخ
    نمایش ها: 22915 - پاسخ ها: 90  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-27-2014, 11:17 AM   #1
شهیر

تشکرها: 6,788
در 2,030 پست 22,018 بار تشکر شده
Points: 41,183, Level: 100 Points: 41,183, Level: 100 Points: 41,183, Level: 100
Activity: 30%
Activity: 30% Activity: 30% Activity: 30%
پیش فرض این است مفهوم عدالت

یکی از نعمت های بزرگی که خداوند تبارک و تعالی به این ملت عنایت فرموده، اینکه حکومت، حکومت مستضعفین است، حکومت محرومین است.

https://www.youtube.com/watch?v=_A8xVjedLYs
شهیر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-27-2014, 11:33 AM   #2
Kaman

Kaman's Avatar

تشکرها: 14,493
در 3,987 پست 18,687 بار تشکر شده
Points: 38,332, Level: 100 Points: 38,332, Level: 100 Points: 38,332, Level: 100
Activity: 20%
Activity: 20% Activity: 20% Activity: 20%
پیش فرض پاسخ : این است مفهوم عدالت

نقل قول:
نوشته اصلی توسط شهیر نمایش پست ها
یکی از نعمت های بزرگی که خداوند تبارک و تعالی به این ملت عنایت فرموده، اینکه حکومت، حکومت مستضعفین است، حکومت محرومین است.
...
پس ارزش آنرا داشت که انقلاب کردیم تا که این همه ثروت به مستمندان و مستضعفین کشور رسید!
Kaman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-27-2014, 11:44 AM   #3
شهیر

Points: 41,183, Level: 100 Points: 41,183, Level: 100 Points: 41,183, Level: 100

فرزاد جان من هیچ وقت نسبت به مسئله عدالت بی تفاوت نبوده ام. اما این ویدئو حال من را به هم زد. تا کی باید مزخرف و ریا تحویل مردم زحمتکش و محروم داد؟ و ما تا کی با وجدان خود باید کلنجار برویم؟ تازه دار و دسته اطاق بازرگانی آمده اند دنبال بقیه اش هستند. آپارتمان 2000 متری به قیمت متری 35 تا 40 میلیون تومان؟ و تازه این قیمت تمام شده است. چپاولی که در جریان است در مغز نمی گنجد. من به عنوان متفکری که مواضع فکری ام روشن است و خیر آن کشور را می خواهم به مسئولین و دست اندرکاران اعلام حطر می کنم. این را حائی یادداشت کنید. این روند قابل تداوم نیست.
23 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-27-2014, 03:43 PM   #4
ilia786

تشکرها: 1,967
در 1,358 پست 5,427 بار تشکر شده
Points: 21,378, Level: 92 Points: 21,378, Level: 92 Points: 21,378, Level: 92
Activity: 10%
Activity: 10% Activity: 10% Activity: 10%

خب شهیر جان، کشوری که سر تا پایش با رانت نفت میچرخد و رقابت به هیچ نوعی وجود ندارد چرا نباید عده ای در این بازار بی صاحب، انحصار گوشه از مایحتاج مردم را در دست بگیرند و اینگونه باد کنند؟ در جایی خونده بودم که در همین دوران تحریم، واردات اتومبیل لوکس، جزو دومین یا سومین کالای وارداتی کشور بود.
ilia786 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر از ilia786 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-27-2014, 04:41 PM   #5
nik

nik's Avatar

تشکرها: 435
در 644 پست 1,836 بار تشکر شده
Points: 4,092, Level: 40 Points: 4,092, Level: 40 Points: 4,092, Level: 40
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%

نقل قول:
فرزاد جان من هیچ وقت نسبت به مسئله عدالت بی تفاوت نبوده ام. اما این ویدئو حال من را به هم زد. تا کی باید مزخرف و ریا تحویل مردم زحمتکش و محروم داد؟ و ما تا کی با وجدان خود باید کلنجار برویم؟ تازه دار و دسته اطاق بازرگانی آمده اند دنبال بقیه اش هستند. آپارتمان 2000 متری به قیمت متری 35 تا 40 میلیون تومان؟ و تازه این قیمت تمام شده است. چپاولی که در جریان است در مغز نمی گنجد. من به عنوان متفکری که مواضع فکری ام روشن است و خیر آن کشور را می خواهم به مسئولین و دست اندرکاران اعلام حطر می کنم. این را حائی یادداشت کنید. این روند قابل تداوم نیست.
شهیر جان شنیده ای که یک چهارم بودجه کشور در دست 600 نفر از دوستان احمدی نژاد است؟ روزنامه شرق طنزی در این باره دارد:

600نفر پول 80 میلیون‌نفر را خوردند
اس‌ا‌م‌اس «ایلنا» آمد که نوشته بود: «عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور گفت: اکنون یک‌چهارم نقدینگی کل کشور در اختیار ۶۰۰ نفر است که این رقم حدود صدهزارمیلیاردتومان است.»
- حق دارند. الکی نیست که. اگر قرار باشد به هرکس و ناکسی تسهیلات بدهند، کی جواب آن 600 نفر بدبخت را بدهد؟ یعنی از گلوی آن 600 نفر بزنند و بگذارند دهان این 70،80میلیون‌نفر ؟ انصاف است؟ نیست دیگر.
- بعد هم ما بررسی کردیم دیدیم آقای احمدی‌نژاد راست می‌گفت چندمیلیون شغل درست کرده است. کو؟ مثلا همین 600 نفر تا پیش از این بیکار بودند، الان خوشبختانه با‌کار هستند. با این وضعی که می‌بینیم به نظر ما، وزارت کار رسما باید «مفاسد اقتصادی» را به‌عنوان شغل در نظر بگیرد و بیمه‌شان کند.
- 600نفر توی 70،80میلیون‌نفر به نظر شما کم است؟ بله؟ یعنی اقلیت هستند؟ هستند دیگر. بفرما. بعد می‌گویند اوضاع و احوال اقلیت‌ها خوب نیست. هست دیگر. نمونه‌اش همین اقلیت 600 نفری، که حالشان از اکثریت 80میلیون‌نفری بهتر است.
بعد دیروز «فارس» گزارش داده بود شکاف طبقاتی در ایران بهتر از شکاف آمریکا و روسیه است. قربان دستت، با این شکافی که ما می‌بینیم یا تعریفمان از شکاف بهتر فرق دارد، یا بینمان شکاف افتاده و شما آن طرفی ما این طرف.
بعد هم اصلا صدهزارمیلیاردتومان نقدینگی کشور دست 600 نفر باشد، ما داریم حساب‌کتاب می‌کنیم 300هزارمیلیاردتومان دیگر نقدینگی کشور کجاست؟ دست من؟‌ای‌ای... تابلو شد؟‌ ای خدا... یعنی می‌شود من هم شغل مناسب پیدا کنم و جزو مفاسد اقتصادی کشور بشوم و توی خبرهای خبرگزاری‌ها برای اینکه احترامم در جامعه حفظ شود، تبدیل به «حروف الفبا» بشوم؟
فکر کن... پ. ع سه‌چهارم نقدینگی کشور را خورد و الان رفته خارج بغل کامران و هومن، همسایه‌شان شده. (بله، من اختلاس هم کنم و بروم خارج هم کشورم را فراموش نمی‌کنم که بروم بغل سلین دیون همسایه شوم، می‌روم بغل کامران و هومن.)
- بخشی از ستون آمبولانس
روزنامه شرق
قدیمی 08-02-2014, 11:43 PM   #6
Photon

تشکرها: 950
در 423 پست 2,038 بار تشکر شده
Points: 8,409, Level: 61 Points: 8,409, Level: 61 Points: 8,409, Level: 61

خانواده فقیری که با میخ صاف کردن و روزی 750 تومان زندگی می کنند
Photon آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر از Photon بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-06-2014, 03:51 AM   #7
فرارو

فرارو's Avatar

تشکرها: 991
در 437 پست 1,664 بار تشکر شده
Points: 9,344, Level: 64 Points: 9,344, Level: 64 Points: 9,344, Level: 64

خودرویی که با هواپیما به ایران آمد

اين مسافر تازه از آب گذشته مدل slr سوپر اسپرت بنز، حدود دو ميليون و دويست هزار درهم امارات متحده عربی و معادل دوميليارد تومان ارزش صاذراتی دارد كه باحتساب هرینه تخصیص پلاك و حقوق وعوارض گمركي 140 درصدي ، مبلغی بالغ بر پنج ميليارد و چهارصد ميليون تومان برای وارد کننده تمام خواهد شد كه یحتمل مبلغی حدود 7 ميليارد تومان برای مصزف کننده آب خواهد خورد!
اینجا تهران است...صدای اعتدال !
قدیمی 08-09-2014, 05:31 AM   #8
FarShir

تشکرها: 6,719
در 3,046 پست 9,719 بار تشکر شده
Points: 12,987, Level: 74 Points: 12,987, Level: 74 Points: 12,987, Level: 74

قاتلان صنعت اسب را با پرواز فرست كلاس به ايران اورديم.
ارسال شده توسط تلفن همراه
FarShir آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از FarShir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-03-2014, 02:29 PM   #9
mehdi

تشکرها: 2,788
در 1,851 پست 8,222 بار تشکر شده
Points: 19,858, Level: 89 Points: 19,858, Level: 89 Points: 19,858, Level: 89
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

تصاویری که اینها خودشان از خودشان گرفته اند و منتشر کرده اند را در لینک زیر دنبال کنید و ببینید چگونه به قوانین این کشور در روز روشن می خندند.
http://instagram.com/richkidsoftehran
mehdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-04-2014, 01:01 AM   #10
سلام

تشکرها: 319
در 440 پست 1,252 بار تشکر شده
Points: 7,392, Level: 57 Points: 7,392, Level: 57 Points: 7,392, Level: 57
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%

ببینید اگر فرض نماییم که دارایی مذکور به صورت غیر قانونی حاصل شده یک مساله است و اگر فرض نماییم که امکان استفاده از امکانات حاصله از دارایی مذکور ،محل بحث باشد مساله دیگری است .
اگر از طرق نامشروع ثروتی حاصل شده جای پیگیری دارد .
اما اگر ثروتی حاصل شده و طریق قانونی هم برای حصولش طی شده ،عقلا حکومت نمی تواند به آن شخص صاحب ثروت مشروع بگوید که چون بالفرض مثال، حکومت ما حکومت محرومان و مستضعفان است تو که صاحب ثروت هستی از امکانات حاصله از ثروت مشروعت استفاده نکن .
انسان بر مال قانونی ای که به دست آورده مالک است مگر آنکه از ابتدا طرق بدست آوردنش مشکل داشته باشد که مبحث دیگر است
.
به خدا سوگند اگر شب تا صبح، بیدار بر خار سعدان به سر برم، يا مرا در غل و زنجير به روي زمين كشند نزد من محبوبتر از آن است كه خدا و رسول را در قیامت در حالي ديدار كنم كه بنده ای از بندگان را ستم نموده يا چيزي از متاع دنيا براي خود غصب كرده باشم. والله اگر هفت اقليم را با همه آنچه در زير آسمان آنهاست به من دهند تا با گرفتن پوست جوي از دهان مورچه اي خدا را نافرمانی کنم هرگز چنین نخواهم كرد.
سلام آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از سلام بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-04-2014, 07:52 AM   #11
شهیر

جناب سلام، زمانی که انقلاب شد "تقریبا" هر چه ثروتمند بود از کشور گریخت و چون مملکت درگیر جنگ شد و نفت به بشکه ای 10 دلار رسید و کمتر فرصت چپاول فراهم بود فاصله طبقاتی بطور چشمگیری کم شد. در دهه هشتاد میلادی نه از این بریز و بپاش ها خبری بود و نه از ماشین آخرین مدل چند میلیونی (آن روز ها هنوز میلیون، میلیون بود). توجه به این نکته حائز کمال اهمیت است که بر اثر انقلاب و فروپاشی الیگارشی مالی دوران شاه، و بعد از آن جنگ، بهترین موقعیت فراهم شده بود که جلوی زنده شدن دوباره آن سیستم فاسد اجتماعی-اقتصادی گرفته شود. این فساد و این انباشت خارج از تصور سرمایه بعد از به پایان رسیدن جنگ آغاز شد و امروز نتیجه "گوشه ای" از آن را در عکس های با عنوان "بچه پولدار های تهران"، که مهدی عزیز لینک آن را گذاشته، می بینیم. برادر خوب گوش کن، گوشی تلفن می خرند 650 میلیون تومان! ثروت مشروع اینگونه خرج می شود؟ من چهل سال است که به انگلیس مسافرت می کنم. خوب دقت کنید چهار دهه. تا بحال یک اتوموبیل استن مارتین که ساخت انگلیس است به چشم خودم توی خیابان های لندن ندیده ام. این پول ها در ایران از کجا می آید که یک جوان بیست سی ساله ماشین زیر پایش استن مارتین است؟ (یکی از کامنت گذاران می گوید تهران پر شده از استن مارتین).
حال با این لجنزار عفنی که ایجاد شده از یکسو، و با توجه به سخنان بنیان گذار انقلاب از هدف این انقلاب (که به شدت و به درستی بر آن اصرار می شد) از سوی دیگر، تقاضای من و بسیاری از ما از شما این است که لطف کرده و اینکه می فرمائید "حکومت ما حکومت محرومان و مستضعفان است" را برای ما معنی کرده و مشتی را از گمراهی بیرون آورید. در ضمن، این لینک را هم ببینید.
بار دیگر اگر گوش شنوائی در آن کشور است به عنوان یک ناظر تا حدی مطلع می گویم که این روند قابل تداوم نیست و این شکاف طبقاتی و این بی عدالتی اقتصادی بزرگترین تهدید امنیتی است.
15 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-04-2014, 10:31 AM   #12
FarShir

تشکرها: 6,719
در 3,046 پست 9,719 بار تشکر شده
Points: 12,987, Level: 74 Points: 12,987, Level: 74 Points: 12,987, Level: 74

بچه مايه دارها چگونه زندگي مي كنند
به اين عكس ها كه نگاه مي كنم، فكر نمي كنم بيشتر از ٥٠٪ ثروتمندها فرار كرده اند. تيپ اينها به نو كيسه هاي بعد از انقلاب نمي خورد.
در زمان انقلاب بسياري از افرادي كه با سلطنت پهلوي همگام و همراه بودند فرار كردند. ولي شهروندان بسياري هم با سندهاي مالكيت زمين هاي بسيار بزرگ ماندند.
در زمان سلطنت پهلوي ها هم فاميل هاي قاجار ثروت خود را كه بيشتر به صورت مالكيت زمين بود نگاه داشتند. ثروت افراد در تهران كه پايتخت بوده، بيشتر از فروش اين زمينهاي تفكيك و تقسيم شده و ساخت و ساز بوجود امده.
كتاب "هزار فاميل" نوشته علي شعباني راجع به فاميل قاجار و ديگر فاميلهاي ثروتمند ايران است.
در دوره سلطنت اغا محمد خان قاجار، خانهاي قجر در ولايات ايران حكومت مي كردند (اين حاكمان هرچه زمين مي خواستند در اختيار خود قرار مي دادند كه بعد به فرزندان خود انتقال داده شده)
فتحعليشاه قاجار موسس واقعي خانواده سلطنتي قاجار، فتحعليشاه (موسوم به شاه بابا) بود كه در عمر خود بيش از ١٠٠٠ زن اختيار كرد و روزي كه مرد متجاوز از ٦٠ پسر و ٥٠ دختر از او باقي مانده بود.
شاهان قاجار مالك مملكت بودند و هرچه املاك مي خواستند مي گرفتند و بعد به خانواده خود انتقال ميدادند. اين ٦٠ پسر و ٥٠ دختر مالك زمينهاي بسياري بودند و از هر كدام انها فرزنداني بدنيا باقي گذاشته شده كه وارث اين امول بوده اند. كه از طريق فروش انها توانسته اند باقي بمانند.
خلاصه كلام اين است، اين مسله را بايد از ديد تاريخي ، اجتماعي و سياسي هم مطالعه كرد، از نظر مالي، پول است كه پول مي اورد. يك شبه كه ره صدساله نميشود پيمود.
ساختار اجتماعي و مالي ايران و بسياري از كشورها بر اساس چه اشخاصي قديمي تر و زودتر به قدرت رسيده اند بر ميگردد.
ارسال شده توسط تلفن همراه
2 کاربر از FarShir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-04-2014, 11:02 AM   #13
شهیر

سلام گرامی، در انتظار پاسخ شما.
4 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-04-2014, 11:04 AM   #14
mehdi

نقل قول:
نوشته اصلی توسط سلام نمایش پست ها

اما اگر ثروتی حاصل شده و طریق قانونی هم برای حصولش طی شده ،عقلا حکومت نمی تواند به آن شخص صاحب ثروت مشروع بگوید که چون بالفرض مثال، حکومت ما حکومت محرومان و مستضعفان است تو که صاحب ثروت هستی از امکانات حاصله از ثروت مشروعت استفاده نکن .
انسان بر مال قانونی ای که به دست آورده مالک است مگر آنکه از ابتدا طرق بدست آوردنش مشکل داشته باشد که مبحث دیگر است
.
آن کسی که این تفکر را رواج داد (آقای هاشمی) یک سوی داستان را گفت و طرف دیگر داستان را نگفت. اگر این طور است که شما می فرمایید مشکل قرآن با مترفین چیست؟ مشکل قرآن با امثال قارون چیست؟
3 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-04-2014, 03:56 PM   #15
زنده

تشکرها: 1,108
در 454 پست 2,079 بار تشکر شده
Points: 6,274, Level: 51 Points: 6,274, Level: 51 Points: 6,274, Level: 51

نقل قول:
سلام گرامی، در انتظار پاسخ شما.
شهیر گرامی، نکته ای به ذهنم رسید که میخواهم نظر شما را بدانم.

حتماً میدانید که Correlation does not imply causation. وارد کردن خودروهای لوکس در حالی که قشر وسیعی محروم هستند حتماً نشاندهنده ضعف سیستم اقتصادی است. اما آیا این واردات عامل آن محرومیت هم هست؟ چه بسا با ممنوع کردن واردات این خودروها و از بین بردن این پدیده، محرومیت قشر فقیر بیشتر هم بشود!
زنده آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از زنده بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-05-2014, 01:33 PM   #16
سلام

نقل قول:
جناب سلام، زمانی که انقلاب شد "تقریبا" هر چه ثروتمند بود از کشور گریخت و چون مملکت درگیر جنگ شد و نفت به بشکه ای 10 دلار رسید و کمتر فرصت چپاول فراهم بود فاصله طبقاتی بطور چشمگیری کم شد. در دهه هشتاد میلادی نه از این بریز و بپاش ها خبری بود و نه از ماشین آخرین مدل چند میلیونی (آن روز ها هنوز میلیون، میلیون بود). توجه به این نکته حائز کمال اهمیت است که بر اثر انقلاب و فروپاشی الیگارشی مالی دوران شاه، و بعد از آن جنگ، بهترین موقعیت فراهم شده بود که جلوی زنده شدن دوباره آن سیستم فاسد اجتماعی-اقتصادی گرفته شود. این فساد و این انباشت خارج از تصور سرمایه بعد از به پایان رسیدن جنگ آغاز شد و امروز نتیجه "گوشه ای" از آن را در عکس های با عنوان "بچه پولدار های تهران"، که مهدی عزیز لینک آن را گذاشته، می بینیم. برادر خوب گوش کن، گوشی تلفن می خرند 650 میلیون تومان! ثروت مشروع اینگونه خرج می شود؟ من چهل سال است که به انگلیس مسافرت می کنم. خوب دقت کنید چهار دهه. تا بحال یک اتوموبیل استن مارتین که ساخت انگلیس است به چشم خودم توی خیابان های لندن ندیده ام. این پول ها در ایران از کجا می آید که یک جوان بیست سی ساله ماشین زیر پایش استن مارتین است؟ (یکی از کامنت گذاران می گوید تهران پر شده از استن مارتین).
حال با این لجنزار عفنی که ایجاد شده از یکسو، و با توجه به سخنان بنیان گذار انقلاب از هدف این انقلاب (که به شدت و به درستی بر آن اصرار می شد) از سوی دیگر، تقاضای من و بسیاری از ما از شما این است که لطف کرده و اینکه می فرمائید "حکومت ما حکومت محرومان و مستضعفان است" را برای ما معنی کرده و مشتی را از گمراهی بیرون آورید. در ضمن، این لینک را هم ببینید.
بار دیگر اگر گوش شنوائی در آن کشور است به عنوان یک ناظر تا حدی مطلع می گویم که این روند قابل تداوم نیست و این شکاف طبقاتی و این بی عدالتی اقتصادی بزرگترین تهدید امنیتی است.
شهیر گرامی ، شما مطلبی نقل کردید که ((یکی از نعمت های بزرگی که خداوند تبارک و تعالی به این ملت عنایت فرموده، اینکه حکومت، حکومت مستضعفین است، حکومت محرومین است.)).

و سپس از اینکه چرا عده ای خودروی مثلا چند میلیاردی در تهران می رانند و یا عده ای اپارتمان چند میلیاردی در تهران دارند گله مند شده اید.

ببینید پاسخ شما واضح است . این دو، دو مبحث جداگانه است .
دلیل عقلانی ای که در یک حکومت (من حکومت خاصی را نام نمی برم )که حکومت مستضعفان باشد نباید عده ای ثروتمند (بلکه بیش از حد ثروتمند )موجود نباشند چیست ؟
و آیا می تواند دلیلی عقلایی اقامه کرد که به شخصی که ثروتمند است دستور داد که چون حکومت ما حکومت محرومان و مستضعفان است شما حق نداری از ثروت خودت در چارچوب قانون و آنطور که خودت دوست داری استفاده کنی؟

آیا آن شخص نمی تواند بگوید که بالفرض آنکه اصلا حکومت صد در صد مال محرومان باشد . آیا شما که ادعای حکومت اسلامی و بلکه محرومان دارید آیا قبول دارید که ((انّ الناسَ مسلَّطون علی اموالِهِم))یعنی حقیقتا که مردم بر مال خود تسلط دارند .
این مال من است و بالفرض که همه حکومت مال شما و محرومان باشد .
من طبق قاعده سلطنت حق دارم بر مال خود آنچنان که دوست دارم استفاده اش کنم و اصلا خودرویی بخرم که در کل کره زمین تک باشد و به اندازه ثروت میلیون ها نفر از محرومان قیمتش باشد .
ای کارگزاران حکومت شما چه دلیل عقلانی و قانونی ای دارید که مرا از حق استفاده از ثروتم برانید ؟
شاید گفته شود که از لحاظ اخلاقی جالب نیست که عده ای در فقر غرق باشند و کسی ادعا کند که طبق قاعده سلطنت دولت نمی تواند جلوی استفاده اش از ثروتش را آنطور که خودش می خواهد بگیرد .
بله .شاید از لحاظ اخلاقی جالب نباشد این امر .ولی قانونا و شرعا دولت و حکومت حق ندارد ثروت ثروتمندی را به دلیل آنکه ولو همه جامعه فقیر باشند از او بگیرد یا مانع استفاده از ثروتش آنطور که خودش صلاح می داند ( با وجود جمعیت فقیر بسیار زیاد ) شود .

حال اگر ثروت از طریق مشروع یا نامشروع حاصل شده مبحثی جداگانه است که جا دارد دولت جلوی ثروت نامشروع و ازدیاد این نوع ثروت را بگیرد .اما همانطور که عرض شد حکومت(حداقل غیر معصوم ) نمی تواند انسان را از مالی که بر وی تسلط دارد و همچنین شیوه استفاده از مالش آنچنان که می خواهد (ولو میلیون ها نفر در فقر مطلق باشند )منع کند .
به خدا سوگند اگر شب تا صبح، بیدار بر خار سعدان به سر برم، يا مرا در غل و زنجير به روي زمين كشند نزد من محبوبتر از آن است كه خدا و رسول را در قیامت در حالي ديدار كنم كه بنده ای از بندگان را ستم نموده يا چيزي از متاع دنيا براي خود غصب كرده باشم. والله اگر هفت اقليم را با همه آنچه در زير آسمان آنهاست به من دهند تا با گرفتن پوست جوي از دهان مورچه اي خدا را نافرمانی کنم هرگز چنین نخواهم كرد.
4 کاربر از سلام بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-05-2014, 01:52 PM   #17
سلام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
آن کسی که این تفکر را رواج داد (آقای هاشمی) یک سوی داستان را گفت و طرف دیگر داستان را نگفت. اگر این طور است که شما می فرمایید مشکل قرآن با مترفین چیست؟ مشکل قرآن با امثال قارون چیست؟
مهدی گرامی ،کجای قرآن آمده که ای قارون نباید از ثروت خود آنچنان که دوست داری در چارچوب قانون استفاده کنی؟(ولو آنکه بسیاری از مردم فقیر باشند).
قارون مردی بود که طبق فرموده خود قرآن از قوم موسی (ع)بود ولی بر همان قوم بغی کرده بود .بنابراین شخصی نبوده که همه ثروتش از طریق قانونی به دست آمده باشد .
حالا جالب است که با آنکه طبق فرموده خود قرآن او بغی نموده است بر قومش .
باز هم یکی از نکاتی که در قران آمده ان است که به قارون گفتند که :
نصیبت را از دنیا فراموش نکن . یعنی خودت هم از زندگی خودت بهره ببر.البته گفتند که فرح نباش .به دیگران نیکی کن همچنان که خدا به تو احسان کرده است .دار آخرت را بجو .فساد نکن .

اما هیچ جا نیامده که از ثروت مشروعت آنچنان که می خواهی استفاده نکن . ضمن اینکه اصل قضیه قارون متفاوت است .
چرا؟
چون ((إِنَّ قارُونَ كانَ مِنْ قَوْمِ مُوسى‏ فَبَغى‏ عَلَيْهِمْ)).
قارون بر قومش بغی کرده است . و این فرق با شخصی است که ثروتمند است ولو آنکه خیلی ثروتمند باشد ولی بغی نکرده باشد . و این قضیه بغی ،قارون و امثالش را از غیر عاملین به این عمل خارج می کند .

6 کاربر از سلام بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-05-2014, 04:12 PM   #18
mehdi

نقل قول:
نوشته اصلی توسط سلام نمایش پست ها
مهدی گرامی ،کجای قرآن آمده که ای قارون نباید از ثروت خود آنچنان که دوست داری در چارچوب قانون استفاده کنی؟(ولو آنکه بسیاری از مردم فقیر باشند).
قارون مردی بود که طبق فرموده خود قرآن از قوم موسی (ع)بود ولی بر همان قوم بغی کرده بود .بنابراین شخصی نبوده که همه ثروتش از طریق قانونی به دست آمده باشد .
حالا جالب است که با آنکه طبق فرموده خود قرآن او بغی نموده است بر قومش .
باز هم یکی از نکاتی که در قران آمده ان است که به قارون گفتند که :
نصیبت را از دنیا فراموش نکن . یعنی خودت هم از زندگی خودت بهره ببر.البته گفتند که فرح نباش .به دیگران نیکی کن همچنان که خدا به تو احسان کرده است .دار آخرت را بجو .فساد نکن .

اما هیچ جا نیامده که از ثروت مشروعت آنچنان که می خواهی استفاده نکن . ضمن اینکه اصل قضیه قارون متفاوت است .
چرا؟
چون ((إِنَّ قارُونَ كانَ مِنْ قَوْمِ مُوسى‏ فَبَغى‏ عَلَيْهِمْ)).
قارون بر قومش بغی کرده است . و این فرق با شخصی است که ثروتمند است ولو آنکه خیلی ثروتمند باشد ولی بغی نکرده باشد . و این قضیه بغی ،قارون و امثالش را از غیر عاملین به این عمل خارج می کند .

چرا آخر آیه را قیچی می‌کنید؟ قرآن چگونگی ستم او بر قومش را در ادامه آیه تشریح می کند:
إِنَّ قَارُونَ كَانَ مِن قَوْمِ مُوسَى فَبَغَى عَلَيْهِمْ وَآتَيْنَاهُ مِنَ الْكُنُوزِ مَا إِنَّ مَفَاتِحَهُ لَتَنُوءُ بِالْعُصْبَةِ أُولِي الْقُوَّةِ إِذْ قَالَ لَهُ قَوْمُهُ لَا تَفْرَحْ إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ الْفَرِحِينَ
قارون از قوم موسى بود و بر آنان ستم كرد و از گنجينه‏ها آن قدر به او داده بوديم كه كليدهاى آنها بر گروه نيرومندى سنگين مى‏ آمد آنگاه كه قوم وى بدو گفتند شادى مكن كه خدا شادى‏كنندگان را دوست نمى‏دارد
«نه در قرآن نه در تورات گفته نشده است که قارون ثروت را از حرام به دست آورده بود. تنها دلیل ستم قارون بر قومش از نگاه قرآن مشکل فرحش بود.
وَابْتَغِ فِيمَا آتَاكَ اللَّهُ الدَّارَ الْآخِرَةَ وَلَا تَنسَ نَصِيبَكَ مِنَ الدُّنْيَا وَأَحْسِن كَمَا أَحْسَنَ اللَّهُ إِلَيْكَ وَلَا تَبْغِ الْفَسَادَ فِي الْأَرْضِ إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ الْمُفْسِدِينَ
و با آنچه خدايت داده سراى آخرت را بجوى و سهم خود را از دنيا فراموش مكن و همچنانكه خدا به تو نيكى كرده نيكى كن و در زمين فساد مجوى كه خدا فسادگران را دوست نمى‏دارد.
«جالب اینجا است که قرآن بر خلاف قارون ثروتش را مال خودش نمی داند بلکه آن را امانت می‌شمارد و آخرت ثروتمندان را به چگونگی استفاده از این ثروت گره می زند.
قَالَ إِنَّمَا أُوتِيتُهُ عَلَى عِلْمٍ عِندِي أَوَلَمْ يَعْلَمْ أَنَّ اللَّهَ قَدْ أَهْلَكَ مِن قَبْلِهِ مِنَ القُرُونِ مَنْ هُوَ أَشَدُّ مِنْهُ قُوَّةً وَأَكْثَرُ جَمْعًا وَلَا يُسْأَلُ عَن ذُنُوبِهِمُ الْمُجْرِمُونَ
[قارون] گفت من اينها را در نتيجه دانش خود يافته ‏ام آيا وى ندانست كه خدا نسلهايى را پيش از او نابود كرد كه از او نيرومندتر و مال‏اندوزتر بودند و[لى اين گونه] مجرمان را [نيازى] به پرسيده شدن از گناهانشان نيست.
فَخَرَجَ عَلَى قَوْمِهِ فِي زِينَتِهِ قَالَ الَّذِينَ يُرِيدُونَ الْحَيَاةَ الدُّنيَا يَا لَيْتَ لَنَا مِثْلَ مَا أُوتِيَ قَارُونُ إِنَّهُ لَذُو حَظٍّ عَظِيمٍ

پس [قاورن] با كوكبه خود بر قومش نمايان شد كسانى كه خواستار زندگى دنيا بودند گفتند اى كاش مثل آنچه به قارون داده شده به ما [هم] داده مى‏شد واقعا او بهره بزرگى [از ثروت] دارد
«کامنت های آن صفحه را هم بخوانید، عده بسیار زیادی از مردم چنین سخنانی را گفته اند»

از طرف دیگر قرآن یکی از عوامل نابودی جوامع مترفان آن جامعه می داند. مترف کیست؟
طبق تعریف مترف كسي است كه در فراخ روزى باشد ، آنكه هر كارى بخواهد بكند و كسى او را منع نكند. یعنی اگر جامعه ای به ظاهر اسلامی پیدا شد که به ثروتمندان (حتی از راه حلال) اجازه داد که هر کاری خواستند بکنند با این توجیه که مال خودشان است، آن جامعه در انتظار نابودی باشد.
وَإِذَا أَرَدْنَا أَن نُّهْلِكَ قَرْيَةً أَمَرْنَا مُتْرَفِيهَا فَفَسَقُواْ فِيهَا فَحَقَّ عَلَيْهَا الْقَوْلُ فَدَمَّرْنَاهَا تَدْمِيرًا
و چون بخواهيم شهرى را هلاك كنيم خوشگذرانانش را وا مى‏داريم تا در آن به انحراف [و فساد] بپردازند و در نتيجه عذاب بر آن [شهر] لازم گردد پس آن را [يكسره] زير و زبر كنيم.
نکته جالب دیگر اینجا است که مترفین ضد دین ترین طبقه اجتماعی اند!
3 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-05-2014, 06:32 PM   #19
سلام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
چرا آخر آیه را قیچی می‌کنید؟ قرآن چگونگی ستم او بر قومش را در ادامه آیه تشریح می کند:
إِنَّ قَارُونَ كَانَ مِن قَوْمِ مُوسَى فَبَغَى عَلَيْهِمْ وَآتَيْنَاهُ مِنَ الْكُنُوزِ مَا إِنَّ مَفَاتِحَهُ لَتَنُوءُ بِالْعُصْبَةِ أُولِي الْقُوَّةِ إِذْ قَالَ لَهُ قَوْمُهُ لَا تَفْرَحْ إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ الْفَرِحِينَ
قارون از قوم موسى بود و بر آنان ستم كرد و از گنجينه‏ها آن قدر به او داده بوديم كه كليدهاى آنها بر گروه نيرومندى سنگين مى‏ آمد آنگاه كه قوم وى بدو گفتند شادى مكن كه خدا شادى‏كنندگان را دوست نمى‏دارد
«نه در قرآن نه در تورات گفته نشده است که قارون ثروت را از حرام به دست آورده بود. تنها دلیل ستم قارون بر قومش از نگاه قرآن مشکل فرحش بود.
وَابْتَغِ فِيمَا آتَاكَ اللَّهُ الدَّارَ الْآخِرَةَ وَلَا تَنسَ نَصِيبَكَ مِنَ الدُّنْيَا وَأَحْسِن كَمَا أَحْسَنَ اللَّهُ إِلَيْكَ وَلَا تَبْغِ الْفَسَادَ فِي الْأَرْضِ إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ الْمُفْسِدِينَ
و با آنچه خدايت داده سراى آخرت را بجوى و سهم خود را از دنيا فراموش مكن و همچنانكه خدا به تو نيكى كرده نيكى كن و در زمين فساد مجوى كه خدا فسادگران را دوست نمى‏دارد.
«جالب اینجا است که قرآن بر خلاف قارون ثروتش را مال خودش نمی داند بلکه آن را امانت می‌شمارد و آخرت ثروتمندان را به چگونگی استفاده از این ثروت گره می زند.
قَالَ إِنَّمَا أُوتِيتُهُ عَلَى عِلْمٍ عِندِي أَوَلَمْ يَعْلَمْ أَنَّ اللَّهَ قَدْ أَهْلَكَ مِن قَبْلِهِ مِنَ القُرُونِ مَنْ هُوَ أَشَدُّ مِنْهُ قُوَّةً وَأَكْثَرُ جَمْعًا وَلَا يُسْأَلُ عَن ذُنُوبِهِمُ الْمُجْرِمُونَ
[قارون] گفت من اينها را در نتيجه دانش خود يافته ‏ام آيا وى ندانست كه خدا نسلهايى را پيش از او نابود كرد كه از او نيرومندتر و مال‏اندوزتر بودند و[لى اين گونه] مجرمان را [نيازى] به پرسيده شدن از گناهانشان نيست.
فَخَرَجَ عَلَى قَوْمِهِ فِي زِينَتِهِ قَالَ الَّذِينَ يُرِيدُونَ الْحَيَاةَ الدُّنيَا يَا لَيْتَ لَنَا مِثْلَ مَا أُوتِيَ قَارُونُ إِنَّهُ لَذُو حَظٍّ عَظِيمٍ

پس [قاورن] با كوكبه خود بر قومش نمايان شد كسانى كه خواستار زندگى دنيا بودند گفتند اى كاش مثل آنچه به قارون داده شده به ما [هم] داده مى‏شد واقعا او بهره بزرگى [از ثروت] دارد
«کامنت های آن صفحه را هم بخوانید، عده بسیار زیادی از مردم چنین سخنانی را گفته اند»

از طرف دیگر قرآن یکی از عوامل نابودی جوامع مترفان آن جامعه می داند. مترف کیست؟
طبق تعریف مترف كسي است كه در فراخ روزى باشد ، آنكه هر كارى بخواهد بكند و كسى او را منع نكند. یعنی اگر جامعه ای به ظاهر اسلامی پیدا شد که به ثروتمندان (حتی از راه حلال) اجازه داد که هر کاری خواستند بکنند با این توجیه که مال خودشان است، آن جامعه در انتظار نابودی باشد.
وَإِذَا أَرَدْنَا أَن نُّهْلِكَ قَرْيَةً أَمَرْنَا مُتْرَفِيهَا فَفَسَقُواْ فِيهَا فَحَقَّ عَلَيْهَا الْقَوْلُ فَدَمَّرْنَاهَا تَدْمِيرًا
و چون بخواهيم شهرى را هلاك كنيم خوشگذرانانش را وا مى‏داريم تا در آن به انحراف [و فساد] بپردازند و در نتيجه عذاب بر آن [شهر] لازم گردد پس آن را [يكسره] زير و زبر كنيم.
نکته جالب دیگر اینجا است که مترفین ضد دین ترین طبقه اجتماعی اند!
مهدی گرامی ،اینجا که قرار نیست .وارد مباحث ریز دینی شویم .شما مثالی از قارون زدی .من گفتم که طبق قران قارون باغی بود .یعنی نه به خاطر آنکه ثروت داشت و از ثروتش استفاده می کرد بلکه قضیه اش طولانی است که به جناب موسی زکات نداد درزمین فساد کرد و کلا بر قومش بغی ورزید .(یک نفر در کل قومش بود)

حالا شما می خواهید بگویید که مترفین ضد دین هستند یا نیستند . بالفرض که ضد دین باشند .اصلا انسانهای بد بدی هستند.
اما آن چیزی که هست حکومت و دولت (حداقل غیر معصوم) حق ندارد یک انسان ثروتمند را از استفاده از اموال خویش به طریقی که دوست دارد تا وقتی که قانون را نقض نکرده محروم کند .
این یک مبحث عقلایی است که بنده عرض کردم و در پاسخ به شهیر گرامی در پست قبل توضیحش را آوردم .

قاعده قانونی آن که شرعی هم باشد همان است که به سلطنت معروف است .
شما مالک مال خود هستی و بر آن سلطه داری. کسی حق ندارد شما را از استفاده از مال خود آنچنان که دوست دارید محروم کند .ولو آنکه مثلا شما پورشه چند میلیاردی سوار شوید و چند میلیون فقیر اطرافت باشند .
البته این امر از نظر اخلاقی مذموم است .ولی وقتی قانون معیار بحثمان باشد و بخواهید از فرایند قانونی و آن چیزی که در عمل واقع می شود صحبت کنید حکومت حق ندارد بگوید شما که پولدار هستی چون عده ای فقیر هستند و حکومت هم مال محرومان است پس حق نداری با پول خودت برای خودت خودروی میلیاردی بخری.
این یک بحث کاملا عقلایی است که همان قاعده سلطنت است .
4 کاربر از سلام بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-05-2014, 08:03 PM   #20
mehdi

سلام عزیز
1- اسلام مالک اصلی را خدا و سرمایه را از آن او و روزی خداوند به ما می‌داند. سلیمان سرمایه را از آن خدا می‌دانست (هذا من فضل ربی) قارون از آن خود می‌دانست (علی علم عندی)
2-انسان در تحصیل و مصرف سرمایه هر گونه بخواهد آزاد نیست.
3- مصرف آزادانه و بی قیدوبند ثروت هم شخص را به فسق و فساد می‌کشاند و هم جامعه را نابود می کند.
4- به همان ترتیب که می‌توان خمس و زکات و مالیات و عوارض و ... را ستاند می‌توان جلوی مترف بودن را هم گرفت.
4 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-05-2014, 10:56 PM   #21
شهیر

سلام گرامی، از پاسخ مبسوطی که دادید متشکرم فقط این پاسخ یک اشکال داشت و آن اینکه جواب سئوال من نبود! من با استناد به عین نوشته شما پرسیدم: "اینکه می فرمائید "حکومت ما حکومت محرومان و مستضعفان است" را برای ما معنی کنید." فرض بفرمائید که شما برای محرومان و مستضعفان کشور های دیگر، اعم از مسلمان و غیر مسلمان (بحث دینی در اینجا نداریم) می خواهید توضیح دهید که به این دلایل "حکومت ما حکومت محرومان و مستضعفان است" و بیائید از ما الگو بردارید. دلایل خودتان را بفرمائید.

دوم، جان من، در کنار آیه "الناس مسلطون علی اموالهم" که بهانه ای برای توجیه یکی از بدترین انواع سرمایه داری توسط عده ای شده زحمت بکشید و به موضوع "کنز" و انباشت سرمایه در قرآن هم توجه بفرمائید و ببینید قرآن درباره زراندوزان (بدون اما و اگر که "زرشان" از راه مشروع به دست آمده یا غیر مشروع) چه می گوید. لطفا مطلب را در اینجا مطرح نکنید و از مهدی عزیز هم تقاضا دارم که بحث دینی را با پیغام های شخصی با دوستمان سلام ادامه دهند. ممنونم.
7 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-06-2014, 02:04 AM   #22
سلام

نقل قول:
سلام گرامی، از پاسخ مبسوطی که دادید متشکرم فقط این پاسخ یک اشکال داشت و آن اینکه جواب سئوال من نبود! من با استناد به عین نوشته شما پرسیدم: "اینکه می فرمائید "حکومت ما حکومت محرومان و مستضعفان است" را برای ما معنی کنید." فرض بفرمائید که شما برای محرومان و مستضعفان کشور های دیگر، اعم از مسلمان و غیر مسلمان (بحث دینی در اینجا نداریم) می خواهید توضیح دهید که به این دلایل "حکومت ما حکومت محرومان و مستضعفان است" و بیائید از ما الگو بردارید. دلایل خودتان را بفرمائید.
اینکه امام راحل بفرمایند حکومت ما حکومت مستضعفان است در یک بازه زمانی مطرح شده است .آیا اینکه الان هم می شود همین مساله را مطرح کرد یا نه موضوع دیگری است .(بنده ادعایی مبنی بر اینکه الان هم حکومت حکومت مستضعفان باشد نداشته ام که پاسخگوی ادعای خود باشم).در آن زمانی که این موضوع مطرح شده کسانی بر سر کار آمده اند که محروم و مستضعف بوده اند .مستضعف معنای ضعیف و فقیر را ندارد . مستضعف به کسی گویند که به زور به سمت ضعفش کشانده اند .خود امام راحل هم مستضعف بود .بزرگان انقلاب اکثرا تبعید یا زندانی بودند و بنابراین مستضعف بودند در حالیکه در زندگی معمولشان زندان یا تبعید نبود .پس مستضعف بودند .(خواستم به صورت دقیق وارد بحث مستضعف شوم).

اما برداشت بنده که پاسخ شما را دادم برگرفته از دو پرده از سخنان شما بود .
یکی منقول شما از امام راحل و دیگری وجود اپارتمانهای متری 20میلیونی در تهران . بنده به عرض رساندم که وجود حکومت مستضعفین و محرومان در یک کشور عقلا با وجود عده ای ثروتمند که خانه شان متری 30میلیون تومان باشد در تناقض نیست .یعنی وجود چنین افرادی در یک جامعه باعث نمی شود که بگوییم پس حکومت نمی تواند حکومت مستضعفین باشد (در عین حال هیچ جا ادعا نکرده ام که حکومت در این زمان هم حکومت مستضعفین است که پاسخ ادعای خود را بدهم ).
6 کاربر از سلام بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-07-2014, 03:20 AM   #23
akbar

akbar's Avatar

تشکرها: 395
در 334 پست 746 بار تشکر شده
Points: 10,665, Level: 68 Points: 10,665, Level: 68 Points: 10,665, Level: 68

شهیر عزیز
اینکه این وضع قابل دوام نیست جای اما و اگر ندارد بخصوص با خشکسالی های دهه اخیر و خالی شدن هزاران روستا نیروی بالقوه این شورش اجتماعی در حاشیه شهر های بزرگ مثل مشهد و تهران بصورت ملیونی در حال انباشته شدن است و در صورتی که به همین وضع پیش برویم متاسفانه اینده تاریکی در پیش داریم بیکاری و گرسنگی و اختلاف طبقاتی وحشتناک موجود بی اعتنا به معنی مستضعف از نظر لغوی راه خودش را میره ایکاش دوستان عظمت این خطررا بیشتر حس میکردند
akbar آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از akbar بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-07-2014, 08:02 AM   #24
No Fear

No Fear's Avatar

تشکرها: 1,445
در 732 پست 1,792 بار تشکر شده
Points: 10,517, Level: 68 Points: 10,517, Level: 68 Points: 10,517, Level: 68

سلام گرامی‌،

با تشکر از توضیحات و اشاره به جای شما به مبحث " قانون مندی " . متاسفانه برای یک ذهنیت انقلابی‌ که مبنای فکری آن بر عدالت و عدالت طلبی استوار است، احترام به قانونی‌ که عدالت را در نظر نمی‌گیرد، الزامی ندارد. بار‌ها در بحث‌هایم با مارکسیستهای اسلامی به این دیوار برخورده ام. برای یک "عدالت خواه" ، رسیدن به به عدالتی که مد نظر وی می‌باشد، عبور از هر قانونی‌ و به هر شکلی‌ آزاد می‌باشد. آشوب و انقلاب کردن برای رسیدن به یک هدف سیاسی که بر مبنای فکری این دوستان عدالت خواه می‌باشد، نه تنها عملی‌ غیر قانونی‌ محسوب نمیشود، بلکه از آن به عنوان یک راه حل ایده‌ال یاد میکنند. اینگونه تفکرات انقلابی‌ تقریبا یکسره از بغض و نفرت ریشه گرفته شده است که یک طبقه جامعه به یک طبقه دیگر جامعه نشان میدهد.

البته برداشت من از پست شهیر گرامی‌ این بوده است که چطور یک انقلابی‌ دیروز با مشاهده وضعیت امروز، احساس خود را بیان می‌کند. جالب اینجاست که تنها افراد انقلابی‌ دیروز با توسل به رانت‌های دولتی میتوانستند طبقه جدید مرفه کنونی را تشکیل دهند و عدالت طلبان دیروز را به فاسدان و مستکبران امروز تبدیل کنند. به همین خاطر است که از مشخصات طبقه مرفه کنونی دورویی و تظاهر بیشتر به چشم میاید زیرا این افراد عموما عدالت طلبان دیروز بوده اند یا به نوعی با آنها رابطه داشته اند.

من وجود یک طبقه بورژوا و سرمایه دار قدرتمند و با نفوذ را برای رشد اقتصادی مملکت لازم می‌دانم. در مملکتی بر پایه قانونمندی، سرمایه دار پورش سوار با ایجاد اشتغال و کار، در راه فقر زدایی قدم‌های مهمی‌ بر می‌دارد. از دید من پرداختن به مبحث گنگی مانند "عدالت" بیهوده است. در عوض " مبارزه با فقر " هدفی‌ به مراتب متعارف تر و قابل حصول تر به نظر میاید.
No Fear آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از No Fear بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-07-2014, 08:17 AM   #25
شهیر

آپارتمان 14 میلیاردی در تهران + (تصاویر)

مُرّ عدالت.
3 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 02:20 PM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.