آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار قوانین سایت > نظرات و پیشنهادات

پاسخ
    نمایش ها: 11780 - پاسخ ها: 50  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-21-2012, 09:41 PM   #1
خوابزده

خوابزده's Avatar

تشکرها: 23,375
در 2,432 پست 17,097 بار تشکر شده
Points: 31,304, Level: 100 Points: 31,304, Level: 100 Points: 31,304, Level: 100
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض یک پیشنهاد برای اصلاح روند فوروم-- لطفا مشارکت کنید

مدتی است که می خواستم مطلب مهمی را با همه دوستان در میان بگذارم و روند حال حاضر فوروم برآنم داشت که بالاخره این زمان را برای طرح این مشکل انتخاب کنم.
بخشی از این مشکل به ساختار فوروم بر می گردد، بخش دیگر به نحوه مدیریت دوستان مدیر و دیگری نیز به رفتارهای کاربران.
مشکلات ساختاری:
هم اکنون قالب فوروم دیگر پاسخگوی حجم مطالب ، اخبار و مقالات ارسالی نیست. به نحوی که یک مطلب تحلیلی و مفید به سرعت لابلای حجم انبوه اخبار مختلف ناپدید می شود. این موضوع در مورد مطالبی که به قلم خود اعضاء و با صرف زمان و زحمت و تفکر پدید می آید نیز صدق میکند. دیده ام که یکی از دوستان چند روز را صرف تحقیق و تعمق و ترجمه مطلبی میکند و ظرف کمتر از یکساعت این مطلب از صفحه چرخان حذف می شود و بسیاری از دوستانی که حرفی در این زمینه برای گفتن دارند حتی از دیدن آن محروم می شوند. از طرف دیگر نمی توان به حجم ارسالهای خبری خرده گرفت زیرا نه تنها مخالف قوانین فوروم نمی باشند بلکه یکی از نیازهای مهم هر فوروم سیاسی خبر می باشد. در اینجا می خواهم به عنوان الگو از میان کاربران به آزاد و فریماه عزیز اشاره کنم. اکثر پستهای این دوستان از همان ابتدا بصورت طبقه بندی شده ارسال می شوند و بسیار جای تاسف است که این دو دوست حتی مدیر نیز نیستند. آزاد عزیز با ایجاد تاپیکهایی نظیر بورس، طلا، سوریه مباحث فوق العاده ارزشمندی را برای ما فراهم میکند و فریماه عزیز نیز با تاپیکهای پر برکتی مانند قطره، تولد و روانشناسی همین کار را انجام میدهد. به نظر من همین ایده می تواند منشاء خیری برای فوروم باشد.
واقعیت آنست که ما بزرگ شده ایم و در حال تبدیل به یک رسانه هستیم اما ساختار ما در همان وضعیت قدیم باقی مانده. فوروم می تواند به لحاظ شکلی بگونه ای باشد که دو یا سه صفحه چرخان یکی برای خبر و دیگری برای مقالات تحلیلی و دیگری مقالات خود اعضا باشد.
مشکلات مدیریتی:
متاسفانه این مشکل اساسی تر از مشکلات دیگر است. خیلی از مدیران عزیز منجمله خودم(غیر عزیز البته) تنها به تایید ، حذف یا ویرایش مطالب اقدام می کنیم و از جنبه مهمتر مدیریت که هدایت فوروم به مسیر صحیح و جلوگیری از انحراف آنست غافل هستیم. بگذریم از اینکه برخی از ما علاوه بر این غفلت موجبات ایجاد تنش هم هستیم و به قول معروف مارادونا رو رها کنید. نظر شخصی من اینست که اگر من روزی بخواهم این چنین رفتاری از خود بروز دهم دیگر حتی برای یک لحظه شایسته بودن در جایگاه مدیریت نخواهم بود و قطعاً وظیفه مدیریت ارشد سایت است که امکان مدیریت مرا حذف کند. باید اظهار تاسف کنم از اینکه مدیری از امکان ارسال مطالب بدون نیاز به تایید، خواسته یا ناخواسته مسبب ایجاد تنش و یا آزرده ساختن دیگران می شود.
اما در باب نحوه مدیریت. از همه دوستان مدیر خواهش میکنم ارسالهای خبری را در حداکثر دو یا سه تاپیک مانند خبرهای داخلی، خارجی، اقتصادی طبقه بندی کنند و تنها تاپیکهایی را که قابلیت تحلیل و مباحثه را دارند بصورت مجزا انتشار دهند. طبیعی است که در اینصورت هم مشکلاتی نظیر اختلاف سلیقه در تشخیص دادن قابلیت خبر برای ارسال مجزا وجود دارد و این امر هم می تواند یک راه حل داشته باشد. هر تاپیکی که منجر به ایجاد مباحثه گردید بلافاصله بصورت جداگانه نمایش داده شود. راه دیگر داشتن دبیران بخشهای مختلف است که در این حوزه صاحب نظر باشند و انتخاب دبیران به تشخیص مدیریت سایت صورت گیرد و ترجیحا برای هر بخش بیش از یک دبیر وجود داشته باشد. البته تمام این موارد در صورتی است که راهی برای تغییر ساختار فوروم نباشد.

رفتار کاربران:
همه ما کاربران در بدو ورود قوانین فوروم را مطالعه کرده ایم و آنرا قبول نموده ایم و اصولاً ورود ما به این فوروم هدفی بزرگتر از رعایت قوانین فوروم داشته است. ما به اینجا آمده ایم تا یاد بگیریم چگونه یکدیگر را تحمل کنیم، چگونه از رذایل مبتلا به جامعه مان دور شویم و در نهایت چگونه آینده بهتری برای سرزمینمان ایجاد کنیم. اما متاسفانه همانند همه جنبشهایی که در این سرزمین شکل گرفته راه کوتاه تر و اشتباه تر را انتخاب کرده ایم. من هنوز نمی توانم درک کنم چرا بعضی از دوستان مثلاً از چند آی دی استفاده میکنند؟ و آن هم اینقدر ناشیانه. تا جایی که حتی غلطهای املایی همه این کاربران شبیه هم است. حتی زحمت تغییر فونت را هم نمی دهند. حتی عدم توانایی استفاده از برخی امکانات ابزاری سایت هم شبیه هم است.
رذیلانه و ریاکارنه تر، تشکری است که این کاربران نثار خود میکنند و هندوانه هایی که زیر بغل خود می گذارند. خب به نظر شما چه باید کرد؟ آیا باید دنبال ردیابی IP اعضا باشیم تا مطمئن شویم کسی از دو نام کاربری استفاده نمیکند؟ آیا باید ID یا IP این افراد را مسدود کرد؟ به نظر من با توجه به خصوصیات دنیای مجازی این افراد می توانند با IP جدید دوباره وارد شوند و همان رفتار را از خود بروز دهند. تنها راه حل این مسئله به بخش دوم و اعمال مدیریت صحیح بر می گردد.
اما در همین جا از کاربرانی که قطعاً به تعداد انگشتان یکدست هم نمی رسند و بر خلاف قوانین رفتار می کنند برادرانه خواهش میکنم دست از این رفتار خود بردارند وگرنه همین دنیای مجازی شامل امکاناتی برای برخوردهایی با این رفتارها نیز می باشد.

سر همگی را درد آوردم. آنهم متنی که اینقدر طولانی باشد و همه اش هم جدی. از این بابت مرا ببخشید . امیدوارم دیگر هرگز مجبور نشوم متنی از این دست بنویسم.
ضمن اینکه از همه عزیزان می خواهم نظر مخالف و یا موافق خود را بصورت مشخص و تنها در یک پست ابراز کنند. از شهیر عزیز و بزرگوار تقاضا میکنم که تدبیر ویژه ای برای حل این مشکلات بیندیشد.
از اینکه هنگام بیان نکات انتقادی از بکار بردن نام کاربران اجتناب میکنید ممنونم
قدیمی 08-21-2012, 09:55 PM   #2
alimirzaee

alimirzaee's Avatar

تشکرها: 11,344
در 1,879 پست 9,625 بار تشکر شده
Points: 13,796, Level: 76 Points: 13,796, Level: 76 Points: 13,796, Level: 76
پیش فرض پاسخ : یک پیشنهاد برای اصلاح روند فوروم-- لطفا مشارکت کنید

خوابزده عزیز
به نکته بسیار مهمی اشاره کردید.
حجم چنین رفتارهایی آن قدر زیاد شده که برخی از دوستان قدیمی دیگر به سایت سر نمی زنند.
متاسفانه در حالی که موضوع مهمی مانند سوریه در جریان است، یا بحث های بسیار پرباری در سایت وجود دارد، ناگهان با سیل پست های بسیار سطحی و کم اهمیت مواجه می شویم.
این امر باعث می شود تا بخش آخرین ارسالها ،با سایتهای زرد و لینک دانی های شیرتوشیر فرقی نداشته باشد.
واقعا چه ارزشی دارد که در یک روز پنجاه پست با ربط و بی ربط از سایتهای مختلف خبری و تحلیلی(که معمولا اعضا خود آنها را مطالعه میکنند) در سایت کپی و پست شود؟
نتیجه چنین کارهایی به کاهش سطح علمی و آموزشی فوروم منجر می شود و از کیفیت سایت می کاهد.

بنده پیشنهاد میکنم
اول اگر مدیری چنین رفتاری انجام می دهد، ابتدا تذکر داده شود و در صورت نیاز برخوردهای لازم صورت گیرد.
دوم اینکه بخش پربیننده ترین و پربحث ترین ها جایگزین آخرین ارسال ها شود.
سوم همانطور که فرمودید، از تاپیک های خاص برای اخبار و مطالب متنوع استفاده شود. برای مثال موضوع انتخابات سال آینده ریاست جمهوری و تمام دعواها و تخریب ها و تبلیغ های مربوط به این قضیه صرفا در یک تاپیک منحصر گردد.
نقش نظارت جمعی و وزن آن نیز بیشتر شود و همه باهم در مسیر اصلاح رفتارمان قدم برداریم و اگر موردی بود ، دوستانه تذکر داده شود.
alimirzaee آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 08-21-2012, 10:29 PM   #3
sismir

sismir's Avatar

تشکرها: 10,429
در 1,537 پست 9,512 بار تشکر شده
Points: 19,520, Level: 88 Points: 19,520, Level: 88 Points: 19,520, Level: 88
Activity: 19%
Activity: 19% Activity: 19% Activity: 19%

اگر از نظر نرم افزاری ممکن باشد ،
1.میتواند هر تالار : نوار گردان مختص خود را داشته باشد.
2. نوار گردان صفحه اصلی : به پربیننده ترین یا فعالترین تالارها که پست جدید دارند اختصاص یابد.
3. به نظر شما در خطوط نوار گردان امکان اضافه نمودن گزینه زمان آخرین پست بعد از موارد مشاهده و پاسخ وجود دارد..؟

یاحق

گرم ترین نگاهت را نصیب کسی کن که در سردترین لحظات با تو باشد.
sismir آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 08-21-2012, 11:21 PM   #4
باران

باران's Avatar

تشکرها: 7,634
در 3,744 پست 14,599 بار تشکر شده
Points: 46,705, Level: 100 Points: 46,705, Level: 100 Points: 46,705, Level: 100
Activity: 81%
Activity: 81% Activity: 81% Activity: 81%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط خوابزده نمایش پست ها
در اینجا می خواهم به عنوان الگو از میان کاربران به آزاد و فریماه عزیز اشاره کنم.
خوابزده عزیز شما به فریماه لطف دارید ولی در مورد آزاد عزیز به حق این چنین است و رویه ای مناسب برای ایجاد بحث و مناظره می باشد .
دوستان دیگر هم با حضور متفاوت خود به حذابیت فوروم می افزایند راهنمایی های شهاب و شهیر عزیز و مقالات تحلیلی شان به عنوان مدیریت و همچنین عضوی از فوروم ، ترجمه های پرسشگر عزیز و حضور مفیدشان در بحث و مناظره ها و دیگر دوستان فعال در این بخش ،طنز ها و نوشته های ی موری گرامی ، نگاه خاص و صمیمی ومنتقد نامیرا و سردرگم عزیز و خود شما ،اظهار نظر و راهنمایی ها و تذکر های کمان عزیز و نوشته ها و مناظره های دیگر دوستان در بخش های گوناگون ،نوشته های مرجان و نویده وهزار چهره، الی و مری عزیز و دیگر خانم های محترم و فعال عضو فوروم و در کل حضور پویای دوستان در همه تالارها ، حتی حضور و غیاب های با دلیل و بی دلیل ، پست های خلاف ، همه و همه به جذابیت فوروم می افزایدو به نوعی کاربران و مهمانان عزیز را تشویق به مطالعه مطالب ارسالی می نماید و این امر به حق مسؤولیت زاست ؛
حقیت مطلب این است که یاد اولین روزهایی افتادم که عضو فوروم شدم زمان انتخابات بود و فریماه که از 13 - 14 سالگی با شور و شوق نوجوانی با سیاست آشنا شده بود و آن زمان این شور و شوق به اوج خود رسیده بود ولی محیط سالم و دوستانه و اندیشمند و به دور از تکرار و خطرات درگیری و این گونه مسائل برای اظهار و تبادل نظر و رد و بدل اطلاعات به دست آمده از مبارزات انتخاباتی با هیجان خاص خودش نمی دید با فوروم آشنا شد ولی هر زمان پایش را از گلیمش دراز تر می کرد شهاب آن چنان محکم سرجایش می نشاند که اعتراف می کنم به خودش می گفت دیگر مطلبی ارسال نخواهم کرد ولی وقتی به ایشان می گفت شهاب با تمام تجارب و دانشی که داشت در سطح دانش و تجربه فریماه او را با چم و خم های این گونه فضاها آشنا می نمود و با راهنمایی های خود سبب ارتقاو رشد سیاسی اجتماعی گفتگو ها و مناظره ها می شد.
همان زمان هم این پیشنهادهای که شما به نظر سنجی گذاشته اید به نوعی مورد نظر اکثر اعضاء محترم فوروم بود انشاءالله باز هم مورد توجه همه ی دوستان واقع شود.
قدیمی 08-21-2012, 11:58 PM   #5
رامین

رامین's Avatar

تشکرها: 13,218
در 2,825 پست 15,116 بار تشکر شده
Points: 32,680, Level: 100 Points: 32,680, Level: 100 Points: 32,680, Level: 100

از زمانی که با فروم آشنا شدم چند باری این مباحث و همین پیشنهاد ها به صورت های مختلف ارائه شده و در زمان خودش نیز پاسخ هایی از جنس محدودیت ساختاری فروم و غیر آن از طرف دوستان فنی تر ارائه گردیده است . شما بحق فرمودید که ما بر سر یک انتخاب هستیم . انتخابی که هم رفتار شایسته تر دوستان را می طلبد و هم گسترش ساختاری بهینه تر . از خودم شروع می کنم که برای مطالبی که کپی می کنم فقط یک انگیزه دارم و آن هم این است که فکر می کنم مطلب خوبی را خوانده ام و شاید دوست دیگری هم با خواندن آن لذتی را که من برده ام ببرد اما گاهی به خودم میایم و می گویم نکند که حجم مطلبی که در فروم می گذارم برای دوست دیگری فاقد انگیزه لازم باشد بخصوص که مطالبی که من لذت می برم معمولا تحلیلی و بلند است بنابرین به 3 مطلب در روز البته اگر بدردبخور باشد بسنده می کنم . اما اگر دوستان بخش های اخبار و تحلیل ها را بتوانند جداسازی کنند بهترین کار ممکن را انجام داده اند هر چند که باز هم اخبار بهینه تر باز هم در سیل اخبار انبوه گم خواهد شد ! بنابرین به نظر من پیش و قبل از اینها باید رفتار همه ما تغییر کند و دقیقا مانند آزاد گرامی رفتار کنیم و بخصوص درک کنیم که اشکالی نخواهد داشت که در یک سرنگار مانند سوریه و یا دیگر سرنگارها مشترک پست بزنیم . در ادامه از نظر من همانطور که پست های اخبار به این صورت که فرمودید خیلی کاربردی نخواهد بود و بهتر است مانند پرسشگر گرامی و سرنگارشان ترجمه... اقدام کنیم در بخش تحلیل ها هم گاهی تحلیل هایی می بینیم که معلوم نیست دوست کاربر بر اساس چه انگیزه ای صرف وقت کرده و همه دوستان را به نظر سنجی آن هم به صورتی جدی وا می دارد ( بالشخصه مشکل شخصی با کسی ندارم و خواهشمندم برخورد شخصی نفرمائید ) . همین جا گلایه دوستانه ای دارم از بعضی از دوستان نه بخاطر ارسال های خیلی زیادشان که بحق اگر دوستان گلایه هم داشته باشند واقعیت دارد اما گلایه من نحوه تعامل دوستان با همدیگر است ! فکر می کنم برعکس فروم های دیگر در این فروم دوستان جوان تر رفتاری بزرگتر و بزرگ منشانه تر دارند تا دوستانی هم سن و سال من و بالاتر که باید میدان دار بزرگی و خردمندی در فروم باشند !
در مورد بعضی از رفتارهای مدیران هم من صادقانه فکر می کنم خطاهای ما در مورد تائید مطالب ناشی از دوستی ، ارتباط ، رعایت مسائل .... رینگ فروم باعث می گردد مطالب بدون اندیشه کافی تائید گردد که همین باعث می شود حاشیه های بسیاری در گامهای بعدی دامن فروم را بگیرد مانند همین اکنون . بنابرین بهتر است محکم تر بر روی قواعد جمعی خودمان گام برداریم .
با ارادت
رامین آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر از رامین بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-22-2012, 12:27 AM   #6
فرزاد

فرزاد's Avatar

تشکرها: 30,888
در 4,915 پست 27,177 بار تشکر شده
Points: 56,630, Level: 100 Points: 56,630, Level: 100 Points: 56,630, Level: 100
Activity: 33%
Activity: 33% Activity: 33% Activity: 33%

نقل قول:
هم اکنون قالب فوروم دیگر پاسخگوی حجم مطالب ، اخبار و مقالات ارسالی نیست. به نحوی که یک مطلب تحلیلی و مفید به سرعت لابلای حجم انبوه اخبار مختلف ناپدید می شود.
بهترین گزینه میتواند تغییر قالب فوروم باشد که معضل را بصورت ریشه ای تعدیل و یا حتی رفع نماید و مسلما چنین مهمی در حیطه تصمیم و مقدورات مدیریت ارشد فوروم است.
آنچه تا آن زمان میتوان انجام داد انتقال پست ها به محل مناسب و مدیریت محتوای آخرین ارسالات است.
اگر چه در تئوری میتوان گفت که " آخرین ارسالات چندان اهمیت نداشته و علاقمندان مطالب مورد نظرشان را در تالار مطلوبشان خواهند یافت" ولی در عمل میبینیم که اینگونه نیست و معمولا فرهنگ غالب, توجه به موضوعات صفحه گردان بوده و بیشترین زمینه مشارکت در آنجا ایجاد میشود.
مسلما وقتی خواست اکثریت می طلبد, همگی رعایت خواهیم کرد و موضوعات را در جایی که مشخص شده قرار خواهیم داد و اگر هم کسی رعایت نکند(و یا خوب توجیه نباشد)
می بایست تقسیم کار صورت گیرد و موضوعات را تقسیم بندی نموده و مدیریت هر مقوله به حداقل دو یا چند مدیر سپرد که دائم انتقال داده و اصلاح کنند.
چنین اقدامی چندان آسان نیست و می بایست در عمل با اهتمام گروهی به رفع موانع پرداخت.چراکه تشخیص درجه اهمیت موضوعات تا حد زیادی میتواند سلیقه ای صورت گرفته و اختلاف نظر ایجاد کند.
اگرچه در جوٌ صمیمی حاکم بر فوروم میتوان از همکاری و راهنمایی دیگران بهره برد و به مرور به نتیجه مطلوب رسید.
تمام این راهکارها فقط میتواند در فضای تعاملی نتیجه دهد و اگر کسی قصد کند که اخلال ایجاد کند به راحتی میتواند به خلق موضوع بپردازد و بجای کپی کردن ده ها پست, مثلا به نظر سنجی ده ها ایده بپردازد و یا ترفندهایی از این دست.
مثالهایی که خوابزده عزیز مطرح کردند( سوریه , قطره و غیرو)در حقیقت زیرشاخه هایی از تالارهای مربوطه هستند که موضوعات پراکنده را در خود جای میدهند.
می طلبد که دوستان به معرفی سوژه بپردازند و اگر موافقت نهایی کسب گردد میتوان در کوتاه مدت به چهارچوب جدیدی رسید.
مثلا در کنار موضوع سوریه میتوان موضوع دیگری با تیتر" اخبارخاورمیانه" ایجاد کرد که میتواند رخدادهای چندین کشور را در خود جای دهد و حجم قابل توجهی از اخبار کشورهای پر حاشیه نظیر اسرائیل,ترکیه,عربستان و غیرو را در یکجا متمرکز کند.
و در مورد ایران نیز میتوان موضوعاتی نظیر " دولت دهم " را ایجاد کرد که کلیه اخبار مرتبط با رئیس جمهور, رئیس دفتر و وزیران را اعم از سخنان, عملکرد ,تشویق ها, انتقادات و حاشیه ها را گرد هم آورد. اینطور تا حد زیادی صفحه گردان از اخبار خالی شده و به موضوعات مهمتری تعلق میگیرد.
امیدوارم مطالب فوق در جمع بندی نهایی که خوابزده عزیز خواهند داشت به کار آید
فرزاد آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر از فرزاد بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-22-2012, 01:17 AM   #7
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

تشکرها: 4,206
در 8,212 پست 26,845 بار تشکر شده
Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100

بزرگترین مشکل این سایت عدم تعامل صحیح کاربران با یک دیگر از طرفی و عدم نظارت بر نحوه کار ادمین هاست و برداشت شخصی دوستان از قانون.

وقتی شهاب بود؛لااقل نظارتی بر کار دوستان ادمین داشتیم،من مثل بعضی از کاربران که غیر مستقیم کنایه می زنند و یا برخلاف قوانین فوروم به کاربران می پردازند ندارم.
این کاربران با این رفتار جدا از اینکه اعتبار خودشان را پس از سالها دوستی مخدوش می کنند،قانون فوروم را هم نادیده می گیرند و بعضاً چون ادمین هستند احساس مسئولیتی نمی کنند بنابراین:

1-اگر ادمینی تخلفی انجام داد،اختیار ادمینی دیگران از وی سلب شود و تنها اختیار مطالب خود را داشته باشد

2-محل زندگی افراد،سن،تاهل،..هر مسئله شخصی خودشان نه به دیگران ربطی دارد و هم برخلاف قانون فروم است.مطلبی که شهاب پایین صفحه اول فوروم نوشته اند را لطفا مطالعه کنید

3-سلایق شخصی خود را کناری گذاشته و اگر فکر می کنید فوروم باید دقیقا مطابق میل شخصی باید اداره شود یا مسئله را اول با شهیر میان بگذارید یا اینکه فوروم دیگری برای خود تاسیس کنید.

تحلیل های موازی و شبیه به هم که قبلا بارها به آن پرداختیم؛پرداختن علنی به یک کاربر در بخش گزارش تخلف،رواشناسی کردنش و.....این ها همه به کنار،حتی نادیده گرفتن تذکر شهاب و شهیر و نحوه برخورد ها.
این روندی درستی نیست،کاربر تازه واردی اگر مطالب بدی ندارد تاییدش نکنید و خصوصی تذکر بدهید.چرا این همه شلوغ می کنید؟ یعنی نمی شود بطور خصوصی مسئله را رفع و رجوع کرد و اگر هم آدم خوبی نبود مودبانه عذرش را خواست؟بنابراین

4-اگر کاربر تازه واردی ایراد دارد با هماهنگی شهیر جان به وی تذکر دهید و مطالبش را تایید نکنید،تا زمانی که قانون را زیر پا نگذاشته برخوردی انجام ندهید،شاید آدم خوبی شد و مودبانه فعالیت کرد و یا نخواست و فروم را ترک کرد.اینطور استقبال نه شایسته فروم است و نه شایسته دوستان،اینجا کارگاه انسان سازی است.

تعداد ارسالها مورد مناقشه است.خوب من خودم تعداد ارسال تایپیک یا سرنگار را به 4 تا در روز محدود کردم.اگر قانونی هست برای همه.نه فقط فلانی و بهمانی و بعد که آب از اسیاب افتاد روز از نو و روزی از نوع و جنگ اخبار و سایت های مجهول و اختلافات جناحی.بنابراین

5-اگر ذکر اخبار مثلا از یک سایت چپی تند رو بد است،ذکر اخبار مجهول از یک سایت دست راستی تند رو بد است،پس یا تعیین کنید از کدام سایت مطلب نوشته بشود یا نشود.

برخی از دوستان مثلا چون از فلان جناح سیاسی معروف هستند،از مثلا فلان شخصیت خوششان نمی آید.
حق ندارند اسمش را طوری دیگری بنویسند مثلا اسم فامیلی اش را تغییر دهند.ما این برخورد را از پسرفلان مرحوم و نوه بزرگترین شخصیت سیاسی تاریخ معاصر ایران دیده ایم تا ..فلان نماینده.خوب منم اگر از فلان وزیر و یا .... خوشم نمی اید.درست است بجای نام خانوادگی نام شهرستان محل تولدش را بیاورم؟ بنابراین

6-عزیزان لطف کنند در نحوه برخورد با افرادی که اخبار تحلیلی شان اینجا ذکر میشود،احترام سیاسی را نگه دارند.آیا اگر فلانی را دوست نداشتیم باید نام خانوادگی اش را تغییر دهیم؟

نتیجه گیری: این فورم نه مال بنده است به طور اخص،نه مال شمایی که این خط را می خوانید به طور اختصاصی..پس یک لحظه فکر کنیم که اینجا متعلق به همه هست و نه مال من.قانونی دارد و بزرگتری.
اینست معنی دموکراسی.

از خوابزده عزیز هم ممنون بخاطر این بحث

مثلی هست می گوید: Slow and steady wins the race

هر چند هیچ دودی بی اتش نیست ولی می توان لااقل بعد از چهار سال فعالیت فوروم.برایش ارزش قائل باشیم و خرابش نکنیم

دست آخر: اگر کسی از حاجی جفرسون،رنجیده خاطر است.میل باکس فوروم من حاضر است.اگر کسی را در جمع اینجا سوزانده ام یا فکر می کنید این کار را کرده ام ،عذر خواهی می کنم.من قصد بدی با کسی ندارم و دوستان قدیمی من را می شناسند

ا ز اینکه مطالب من را خوانده اید قدردانی می کنم و در نهایت:

عیب می جمله بگفتی هنرش نیز بگو
قدیمی 08-22-2012, 01:48 AM   #8
خوابزده

خوابزده's Avatar

تشکرها: 23,375
در 2,432 پست 17,097 بار تشکر شده
Points: 31,304, Level: 100 Points: 31,304, Level: 100 Points: 31,304, Level: 100

با عرض شرمندگی از همه دوستان
بر خلاف میلم مجبور شدم پستهای چند تا از دوستان را ویرایش کنم. دلایل ویرایشم هم همانهایی بود که در شروع تاپیک عنوان کردم. باز هم می گویم قصد من بازگو کردن برخوردهای شخصی نبوده و نیست. بنابراین همینجا از دوستانی که پستشان ویرایش شده و خواهد شد عذرخواهی میکنم. در این تاپیک هرگونه متلک، کنایه، نقد کاربران با ذکر نام و یا بطور غیر مستقیم م و عنوان کردن مسائل شخصی ممنوع می باشد و شخصاً این موارد را حذف می کنم.
امیدوارم پوزش مرا بپذیرید و ضمناً فقط به موضوع اصلی تاپیک بپردازید و از اظهار نظرهای حاشیه ای بپرهیزید.
قدیمی 08-22-2012, 02:27 AM   #9
شمشیری

شمشیری's Avatar

تشکرها: 14,144
در 2,488 پست 13,665 بار تشکر شده
Points: 28,998, Level: 99 Points: 28,998, Level: 99 Points: 28,998, Level: 99

باید بپذیریم که در گذشته وزن تحلیل های کاربران سنگین تر و درونمایه ی نوشته ها چگال تر بود. اما امروز می بینیم که توفان نوشته های "کپی پیستی" در انجمن بیداد می کند. واقعن کسی که بخواهد خبرهای روز را بخواند و یا نوشتاری که در دیگر تارنماها آمده است را اینجا هم ببنید، دیگر چرا باید اینجا بیاید و با مدیریت سرو کله بزند؟ خوب می رود در همان تارنماها نوشته ها را می خواند و خلاص. جوری نشود که اینجا تبدیل به یک "چت روم" سیاسی شود. چون شواهد نشان می دهد که امروز کمیت سرنگاری جای کیفیت تحلیلی را گرفته است و فوروم فله ای شده است. اگر تک و توک نوشته ی خوبی بالا می آید ناگهان با توفان نوشته های کپی پیستی در نطفه خفه می شود. دارد این احساس پدید می آید که فوروم در حال دگردیسی از یک آموزشگاه مجازی به یک آرایشگاه! است که وختی در انتظاری چهار تا روزنامه و مجله را هم از نظر می گذرانی تا حوصله ات سر نرود! پیشنهاد می کنم دوستان اگر فکر می کنید کپی پیست یک خبر واقعن "حیاتی" است، خوب بخشی از آن گذاشته شود و درباره اش گفتگو شود. اما می بینیم که بسیاری از سرنگارهای خبری و "مثلن" تحلیلی، حتی یک پاسخ هم نمی گیرد و یک راست به سمت آشغال دانی فوروم (بایگانی) شیرجه می رود! به نظر من بهتر است روزی یک سرنگار هم زده نشود بجای اینکه روزی هزار تا خبر از فلان بنگاه خبری از سر و کول فوروم بالا برود! ما واقعن اینهمه خبر را می خواهیم چکار!؟ باید کمیت را رها کرد و بیشتر به کیفیت پرداخت.

The selective elimiNATION
of prominent rival figures
شمشیری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-22-2012, 02:49 AM   #10
پرسشگر

تشکرها: 11,370
در 2,422 پست 17,069 بار تشکر شده
Points: 25,312, Level: 95 Points: 25,312, Level: 95 Points: 25,312, Level: 95
Activity: 57%
Activity: 57% Activity: 57% Activity: 57%

شما که غریبه نیستید، کسالتی شخصی دارم و آن دیدن دو آی-دی از یک عضو فروم است.
البته مسبوق به سابقه است و یکی از دوستان پس از N بار مسدود شدن آی-دی اش اقدام به ایجاد N آی-دی جدید کرد ولی یک مورد پیدا کنید که ایشان با دو آی-دی در فروم دیالوگ کرده باشد و تشکری.
پرسشگر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-22-2012, 03:41 AM   #11
dream

تشکرها: 12,909
در 508 پست 3,201 بار تشکر شده
Points: 9,577, Level: 65 Points: 9,577, Level: 65 Points: 9,577, Level: 65

از شرکت پشتیبان فروم میتوان سوال کرد ، ماژولی یا پلاگ اینی وجود دارد که نوار گردان اخرین ارسالات تنها دو یا سه ارسال آخر از هر تالار را نمایش دهد . در این صورت مشکل اخبار پشت سر هم حل میشود . دوستان راحت میتوانند اخبار مورد نظرشان را ارسال کنند و افرادی که اخبار را از طریق فروم پیگیری میکنند میتوانند برای دیدن لیست کامل انها به تالار مربوطه بروند
قدیمی 08-22-2012, 09:33 AM   #12
رستم

رستم's Avatar

تشکرها: 2,402
در 1,045 پست 3,553 بار تشکر شده
Points: 7,221, Level: 56 Points: 7,221, Level: 56 Points: 7,221, Level: 56

قبلا هم از دوستان و مدیران خواهش کردم که تلاش کنیم در فروم تکرار رسانه های دیگر نباشیم.
اگر عین مطالب دیگران را در فروم می آوریم , از خودمان تحلیلی پیرامون آن ارائه دهیم , انعکاس ایده های خودمان باشیم نه مبلغ دیگران , بگذارید دیگران از فروم به عنوان منبع استفاده کنند نه بر عکس .
اینجا را به پایگاهی برای تضارب آرا و در جهت روشن تر شدن مسایل مهم روز تبدیل کنیم.
مهمترین اخبار و مسایل روز (داخلی و خارجی ) را مورد مباحثه قرار دهیم , کمتر به جزئیات بپردازیم.
بخش های خبر , تحلیل , سرگرمی , شعر , مصاحبه داغ و... به خوبی دسته بندی و تفکیک کنیم .
هستند دوستانی که هر جا رسانه ای شکل بگیرد ماموریت دارند آنجا را با هیاهو هم شدن اشغال کنند و صدای منتقدان و نظرات متفاوت را به حاشیه برانند{ اینها با نامهای جعلی خود و نظر خود را تکرار می کنند } , اینها ماموریت سازمانی و تعریف شده برای فضای رسانه ها دارند اما رسانه ها باید خودشان را مدیریت کنند.
اعتبار یک رسانه به این است که جلوتر از مخاطبان خود باشد و حرکت کند, برای مسایل روز پاسخ داشته باشد و این ضرورت بستگی دارد که ما بتوانیم در کنار خبر ذهن مخاطب را به دورنمائی از آینده هدایت کنیم .
رستم آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر از رستم بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-22-2012, 10:30 AM   #13
alisosho

alisosho's Avatar

تشکرها: 18,341
در 10,307 پست 32,956 بار تشکر شده
Points: 142,075, Level: 100 Points: 142,075, Level: 100 Points: 142,075, Level: 100
Activity: 100%
Activity: 100% Activity: 100% Activity: 100%

اول يك توضيحي در مورد گلايه اي كه دوستان عزيز در مورد "كپي پيستي" اخبار گرفتند بدهم ، من اعتقادي به كار فله اي ندارم و نداشته ام و اين توضيحي اي هم كه ميدهم فقط در مورد كار خودم هست و كاري به ديگر دوستان ندارم ،گرچه شايد اين تجربه خيلي از عزيزان باشد، دوستان قديمي كه مرا ميشناسند ميدانند كه در ابتداي حضور بنده در اين فروم كه مصادف شده بود با بگو مگو هاي سياسي پيش از انتخابات سال 87 و 88 ،مواجه بوديم با سيل خبري عظيمي كه از شايعه تا واقعيت را در بر ميگرفت و مطمئنا ما هم مبتدي و پر از هيجانات سركوب شده اجتماعي و سياسي كه ماواي خوبي را براي تخليه اين احساسات پيدا كرده بوديم ، دوستان اگر به ارشيو هاي ان سال ها سري بزنند به اين مهم دست پيدا خواهند كرد كه فروم چكيده اي از اجتماع عصبي ايران بود ، جدال هاي لفظي بين اعضا و حتي بين اعضا و شهاب در پست موضوعات ...
ان روزها گذشت ،رفته رفته بالشخصه به اين موضوع پي بردم نفس پست خبرهاي گوناگون سايت هاي خبري چپ و راست هيچ تاثيري در اين فروم ندارد و حتي با روح فروم كه يك فروم اشتراكي است منافات دارد گرچه منطبيق بود با قوانين فروم ، از ان روز بود كه تصميم گرفتم تنها خبرهايي را پست كنم كه اولا زرد نباشند و ثانيا احتمال مشاركت دوستان در ان و جود داشته باشد البت اين موضوع در قسمت طنز مستثنا است پس همين روش را پيش بردم و الان هم كه در خدمتتون هستم بر اين اعتقاد هستم كه اين فروم فروم خبري نيست بلكه يك فروم مشاركتي بر پايه تحليل هاي دوستان و اساتيد است ، در ضمن بايد به دوستان گوشزد كنم كه خود خبر پايه يك تحليل خبري است ...
(باز هم ميگويم من كاري به كار فله اي و يا گزينشي بعضي از دوستان ندارم ولي مطمئنا از بين اخبار منتشر شده ،اخباري هستند كه ميدان را اماده به چالش كشيدن ميكند ولي متاسفانه دوستان تا زماني كه بعضي از بزرگان به ان خبر دخول نكنند از كنار ان خبر به راحتي ميگزرند ولي به محض ورود يكي از بزرگان ، انگاست كه ان تاپيك با سيل اظهار نظرات ربط و بي ربط دوستان مواجه خواهد شد )
در مورد اصلاحيه كه دوستان به ان پرداختند به نظر بنده نميشود گزينشي عمل كرد به اين شكل كه شخصي بخواهد بعضي از خبر ها را جدا كرده و در جايگاه خاصي قرار دهد اين عمل با روح مشاركتي در تضاد است يهترين راه كار كه دوستان هم به ان اشاره كردند اين است كه نوار خاصي براي اخبار پر مشاركت و پر بيننده در كنار نوار اخرين ارسالي ها ايجاد گردد (البت اين نوار ميتواند صفحه هاي غير اصلي مثل طنز را ناديده بگيرد) ...
به هر حال خواسته يا ناخواسته ما جمع يك خانواده هستيم و مطمئنا هم اعتلاي فروم در گروي پيشرفت ماست و هم سطح اعضا باعث پربار كردن فروم خواهد شد و فروم يعني اعضا و اعضا يعني فروم
قدیمی 08-22-2012, 12:39 PM   #14
ناپلئون

تشکرها: 1,112
در 148 پست 571 بار تشکر شده
Points: 927, Level: 16 Points: 927, Level: 16 Points: 927, Level: 16
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

من نظرات دوستان رو خوندم،من خودم فعالیتم کمه و فقط نظرات بقیه دوستان رو می خونم،ولی من خودم اگه دقت کرده باشین تشکرم پای هر نوشته ایی هست،این دلیل نمیشه که من تنها پای نوشته ایی تشکر زده باشم یعنی اون آدم یا اون بزرگوار باشم.اینجوری باشه خوب پای نوشته همه شما دوستان خوبم هم تشکرزدم.یکی از دوستان ایمیلی زده بود که تو فلانی هستی.منم عرض کردم نه خیر.ما به پای فلانی نمی رسیم و ایشون دوست خوب ماست.خوب این زیاد هم مهم نیست.لابد یکی از خود متشکره دیگه.سخت نگیرین.موضوع دوم،مذبوط به اخباره،اخبار اتفاقا اینجا زیاد نیست.ولی واسه پراکنده نشدنش،یه تایپیک مثل سوریه یا انتخابات که دارین درست کنید.مثلا تایپیک اخبار مهم روز سیاسی ایران و جهان،دیگه همه سرخط اخبار میره اون تو،دیگه جدا، جدا هر خبری رو نمی خونین،هر کی هم خبر تازه خواست میره اونجا.عشق سیاست به خبره دیگه.عشق فوروم هم به همه خبرا.بی خبر از دنیا چی رو می خواین آخه تحلیل کنین؟بی بنزین میشه گاز بدیم؟ یه چیزی هم هستش ما تو ایرانیم دستمون توی سیاست بستس به قول بختیاری ها دس خومون نی ،چی وکنیم؟

ناپلئون آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از ناپلئون بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-22-2012, 01:47 PM   #15
فابیان

فابیان's Avatar

تشکرها: 29,331
در 3,403 پست 14,832 بار تشکر شده
Points: 19,354, Level: 88 Points: 19,354, Level: 88 Points: 19,354, Level: 88

همه خوب میدونیم مشکل اصلی کجاست. بد جوری گرفتار یک چارچوب مدون شده ایم. وقتی به شما میگویند چگونه باید فکر کنی و چه بنویسی و حد و حدود برات تعیین میکنند . دیگه اعتراض میشه کارشکنی.
اما برای جلوگیری از تکرار اخبار جناحی و پروپاگاندا های سیاسی هر کاری عبث است. مگر اینکه چارچوب فعالیت را گسترش دهیم. که فعلا در برنامه نیست.
ازادی بیان در سایتهای فولتر شده است . بیان قران است و هر نوشته ای ارزش خواندن دارد. با وجود آزادی نقد در فروم ما بیان آزاد نیست.
من شخصا فکر میکنم مدیران ارشد این فروم ، واضعین قوانین فروم و مسئولین بالقوه خود را ملزم به تمکین این چارچوب کرده اند. هارت و پورت ما کاربران آزاده به جائی نمیرسد.
به عنوان یک عضو شخصا شاهد پسروی خود هستم. پس از بارها مسدود شدن آی دی من اکنون استحاله شده ام. فکرش را بکنید یک شاعر دلسوخته باید برای فروم شعر بگوید و نه برای دلش .. خاک عالم بر سرم که دلم در بند چارچوب فروم شد. یاد کومپلین ، علی هالو و واتوس و .... که میام ، عزت شخصی بیادم میاد. خاطرتان فرخنده باد.
فابیان آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر از فابیان بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-22-2012, 08:08 PM   #16
رامین

رامین's Avatar

تشکرها: 13,218
در 2,825 پست 15,116 بار تشکر شده
Points: 32,680, Level: 100 Points: 32,680, Level: 100 Points: 32,680, Level: 100

نمی دونم اجازه دارم در چند نوبت بنویسم یا نه ؟ بهر حال از همه اجازه می گیرم و پست دیگری اضافه می کنم .

امیدوارم همه ما مسئول باشیم و حداقل در این بار بخاطر علاقه ای که به این فروم داریم بحث را بی نتیجه رها نکنیم . انتقاد از یکدیگر و فروم راهگشاست لذا برعکس دوستم خوابزده اعتقادی به نگفتن مسائل به ریز ندارم اما به هر حال شاید هنوز عادت نکرده ایم حرفمان را بزنیم و یا حرفی بشنویم و دلخور نشویم بنابرین همان بهتر که جزئیات مسائل و برخوردها بماند و اما بعد ...
بارها دوستانی پیشنهادهایی داده اند اما بدلیل پی گیری نکردن در حد پیشنهاد مانده است . چرا ؟ هر جرکتی اجرا کننده و رهبری خاص خود را می خواهد تالار نظامی وقتی ریشه دار شد که حمید آن را پی گرفت . تالار ترجمه وامدار پرسشگر است و دیگر دوستان در بحث هایی متفاوت . اگر می خواهیم فروم تغییری بهینه تر داشته باشد باید پیشقدم شد بعنوان مثال این نوشته دوست عزیزمان زنده بود
اتاق های فکر
بهتر بود و هست تلاش می کردیم حود ایشان اینکار را جلو ببرند یا جواب می داد و یا خیر . هر چند خود مباحث اگر تحلیلی باشد خود به مثابه یک اتاق فکر خواهد بود یا مثلا می توانیم برای مدتی تصمیم بگیریم فقط تحلیل انجام دهیم و خبرها را بصورت لینک درج کنیم و برداشت خودمان را از آن خبر بصورت خلاصه درج کنیم یا دوستان بصورت جند نفره بر روی یک تالار تمرکز بیشتری کنند بعنوان مثال پرسشگر و ... بر روی اروپا تمرکز کنند . علی سوشو و فرزاد و دیگر دوستان که بیشتر علاقه مند اخبار و تحلیل های داخلی هستند بر روی این بحث ها و بصورتی نامحسوس دسته بندی مباحث تحلیلی ایجاد و خود این دوستان هم بنا به علاقه خود با فعالیت بیشتر بر روی موضوعات بسیار متخصص تر گردیده ، باعث غنای فروم و کاربران خواهند شد و البته هر کدام از ما به نوعی .
با ارادت
رامین آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر از رامین بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-22-2012, 09:48 PM   #17
حسینی

حسینی's Avatar

تشکرها: 11,931
در 4,213 پست 17,627 بار تشکر شده
Points: 54,971, Level: 100 Points: 54,971, Level: 100 Points: 54,971, Level: 100

پیشنهاد بنده این است: کادر چرخان بالای صفحه به مطالب غیرکپی/ تاپیک‌های برگزیده اختصاص یابد.
دسترسی به همۀ مطالب جدید، از چند طریق قابل انجام است. به طور مثال وقتی وارد فوروم می‌شوید با ارسال‌های جدید به آن می‌رسید. بدین صورت می‌توان با خیال راحت کادر بالای صفحه را به مطالب برگزیده اختصاص داد. جدا کردن کپی‌ها از ارسال‌های معمولی زیاد سخت نیست. کافی است از یک تگ خاص برای ارسال‌های کپی استفاده شود و مطالب برگزیده در کادر دوم نمایش یابد. فکر می‌کنم پلاگین مطالب برگزیده برای vBulletin وجود داشته باشد.
مطالب کپی شده از پائین صفحۀ اصلی و دیگر بخش‌هائی که تمام ارسال‌ها را نشان می‌دهند کماکان در دسترس خواهد بود.
حسینی آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر از حسینی بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-22-2012, 10:07 PM   #18
شهیر

تشکرها: 6,609
در 2,016 پست 21,901 بار تشکر شده
Points: 40,183, Level: 100 Points: 40,183, Level: 100 Points: 40,183, Level: 100
Activity: 29%
Activity: 29% Activity: 29% Activity: 29%

سلام بر همگی و تشکر از همگی دوستان دلسوز بخصوص خوابزده عزیز. اما چند نکته.
اول، باید به یک مسئله توجه داشته باشیم و آن نحوه استفاده از فوروم با برنامه وی بولتن است. اینکه افراد برای دیدن مطالب جدید خود را فقط مقید به صفحه چرخان کنند درست نیست. نحوه استفاده صحیح از فوروم وارد شدن به تالار های مورد علاقه و دیدن مطالب جدید از آن طریق است. دوم اینکه من هم با ارسال مطالب کپی پیست "در حجم زیاد" موافق نیستم. هر چند که بقول دوستان (که این بحث کاملا درستی است) اخبار جالب خود می توانند منشاء بحث های زیادی در فوروم باشند. سوم، ما برای جلوگیری از انتشار ارسال های بی محتوا و اینکه فوروم محل تاخت و تاز شود، و بقول خوابزده در عوض مطالب خوب در لابلای یک مشت ارسال های کپی پیست و یا اظهار نظر های غیر مربوط گم شوند، باید "قانون داشته باشیم". نمی شود وقتی کسی خلاف قانون عمل نکرده او را از گذاشتن پست های فله ای منع کرد. اما راه حل چیست؟ باید یک عده از دوستان با رای گیری در فوروم (مثل ایجاد یک نظر سنجی) به عنوان مدیر ارشد انتخاب شوند. سپس یک ماده جدید به قوانین فوروم اضافه کنیم که حذف یا انتشار "موضوعات" و پاسخ ها منحصرا با نظر مدیران ارشد خواهد بود. به این ترتیب حتی این امکان که پست های مدیران غیر ارشد نیز حذف شود وجود دارد. آیا این سیستم بی نقص است؟ نه. آیا به سلیقه افراد مربوط می شود؟ بله. اما بهر حال در هر محیطی فرد یا افرادی که مدیریت می کنند نظر و سلیقه خود را اعمال می کنند. مگر همین الان که برخی مطالب کپی پیست فله ای می فرستند سلیقه غیر شخصی اعمال می کنند؟ آنها هم سلیقه شخصی اعمال می کنند. بعد از بحث و گفتگو در مورد این پیشنهاد به اتفاق تصمیم خواهیم گرفت.
در ضمن برای دوستانی که به مدیریت فوروم و محدودیت هائی که ما هزار بار دلایل آنرا توضیح داده ایم انتقاد دارند ذکر یک نکته ضروری است. بحث ما در این فوروم این نیست که انتقاد نشود. به شهادت همه دوستان ما در اینجا از رهبری نظام گرفته تا رئیس جمهور و دولت انتقاد کرده ایم. موضوع شیوه انتقاد است که مورد منازعه است. اگر انتقاد مستدل و مستند باشد مشکلی نیست. مشکل زمانی بوجود می آید که دوستانی می خواهند راه شعار را پیشه کنند و نظراتی را مطرح کنند که "به رفع مشکلات کشور هیچگونه کمکی نمی کند". آقای حجاریان در مطلبی که دیروز در سایت های ایرانی منتشر شده می گویند که ما با نظر آقای رفسنجانی در خصوص اولویت توسعه اقتصادی مخالف بودیم. لذا راه خود را رفتیم و آن راه این بود که اول باید به توسعه سیاسی رسید. حال سئوال این است، با روشی که شما و دیگر اصلاح طلبان در پیش گرفتید ما به توسعه سیاسی رسیدیم؟ راه دور نرویم، وضعیت سیاسی در آستانه انتخابات 88 را با همین امروز مقایسه کنید ببینید با حرکاتی که بعد از انتخابات صورت گرفت فضای سیاسی در ایران بازتر شد یا بسته تر. انتقاد اگر منطقی و مستند باشد راهگشای پیشرفت خواهد بود در غیر این صورت نه تنها کمکی نمی کند بلکه وضعیت را بدتر هم می کند. با تشکر فراوان.
شهیر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 08-24-2012, 03:23 PM   #19
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100
پیش فرض پی نوشت

با عرض پوزش از خوابزده جان و سایر دوستان که دو بار مطلب گذاشتم.قصدم اینست فقط فرمایشی که شهیرجان راجع به حجاریان فرمودند را می توانید،در این لینک مطالعه کنید:اظهارات تند حجاریان علیه هاشمی رفسنجانی
ممنون
قدیمی 08-26-2012, 11:36 PM   #20
namira

namira's Avatar

تشکرها: 23,197
در 4,449 پست 26,411 بار تشکر شده
Points: 61,823, Level: 100 Points: 61,823, Level: 100 Points: 61,823, Level: 100
Activity: 48%
Activity: 48% Activity: 48% Activity: 48%

روی صحبتم بیشتر با آقا رامین هست!
و البته بقیه
اونجا پست خلاف نمیخواد!
این تاپیک پست خلاف میخواد
این تاپیک چرا درج شد؟
مشکل چی بود؟
نتیجه چی شد؟
با احترام به همه بزرگواران , من که نفهمیدم!
شما فهمیدین چی شد؟
تا وقتی با هم رودربایستی داشته باشیم و حرف ها رو در گوشی و زیر پوستی بزنیم , مشکلی حل نخواهد شد

namira آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از namira بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-27-2012, 12:03 AM   #21
فرزاد

فرزاد's Avatar

تشکرها: 30,888
در 4,915 پست 27,177 بار تشکر شده
Points: 56,630, Level: 100 Points: 56,630, Level: 100 Points: 56,630, Level: 100

نقل قول از حاجی جفرسون
نقل قول:
تعداد ارسالها مورد مناقشه است.خوب من خودم تعداد ارسال تایپیک یا سرنگار را به 4 تا در روز محدود کردم
جناب حاجی جفرسون
آیا شما به تصمیمی که گرفته بودید هنوز پایبندید و یا پشیمان شده اید؟
ارسال تعداد بیش از اندازه موضوع و پاسخ میتواند فضای فوروم را مطابق با "موضوعات مورد علاقه شخص شما" نماید که ممکن است با سلیقه دیگران همخوانی نداشته باشد.
به هرحال ارسال بیش از حد ارسالات بر خلاف قوانین فوروم نیست و شما مختارید که به همین نحو ادامه دهید اما در صورت تمایل لطفا سوال مرا پاسخ دهید .
فرزاد آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از فرزاد بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-27-2012, 12:14 AM   #22
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

جناب فرزاد:
یک سرنگار است با تعدادی مطلب که انباشته شده بود،مثل تاپیک سوریه یا طلا متعلق به آزاد .
دوم اینکه مطلب رامین متعلق به تحلیل دوستان بود و خودتان گفتید کسی اخبار انجا نگذارد.من هم اخبار را بجای دیگر انتقال دادم.حال که اخبار تمام شده فقط اخبار روزانه اجلاس است
سوم اینکه دوستان در باره اجلاس ده ها پست مختلف می گذارند نمیشود همه آنها را پخش گذاشت.بایستی یک جا جمع شود که اتفاقا به فوروم کمک می کند
در ضمن من مطمعن نیستم کسی دوست نداشته باشد تحلیل های خوب را بخواند.این اخبار پراکنده هستند و فروم مثل آچار فرانسه عمل کند اشکال دارد؟
دست آخر در کنار اینها میشد در همان پست اجلاس بجای اینجا این مطلب را می گذاشتید.
قدیمی 08-27-2012, 12:42 AM   #23
شمشیری

شمشیری's Avatar

تشکرها: 14,144
در 2,488 پست 13,665 بار تشکر شده
Points: 28,998, Level: 99 Points: 28,998, Level: 99 Points: 28,998, Level: 99

نقل قول:
نوشته اصلی توسط namira نمایش پست ها

تا وقتی با هم رودربایستی داشته باشیم و حرف ها رو در گوشی و زیر پوستی بزنیم , مشکلی حل نخواهد شد
نامیرای گرامی ما ایرانی ها گویا توانایی انجام یک کار گروهی بی تنش را نداریم. یک ریشه اش هم همین نکته ای ست که شما فرمودید. همش در حال پچ پچ و تعارف و سرخاراندن و به آسمان نگاه کردن و یک جمله را در صد لایه استعاره و کنایه پیچیدن....اما نمی توانیم به آسانی در یک خط بگوییم مشکلمان چیست. چرا؟ نمی دانم.

The selective elimiNATION
of prominent rival figures
شمشیری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-27-2012, 12:45 AM   #24
فابیان

فابیان's Avatar

تشکرها: 29,331
در 3,403 پست 14,832 بار تشکر شده
Points: 19,354, Level: 88 Points: 19,354, Level: 88 Points: 19,354, Level: 88

شما فهمیدین چی شد؟

مگه قرار بود چیزی بشه ؟ اتفاقی بیافته ؟ ما رو هم خبر کنید . ثواب داره.
فابیان آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از فابیان بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 08-27-2012, 12:47 AM   #25
Kaman

Kaman's Avatar

تشکرها: 14,466
در 3,985 پست 18,675 بار تشکر شده
Points: 37,694, Level: 100 Points: 37,694, Level: 100 Points: 37,694, Level: 100
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%

.
یکی از مشکلاتی که در فوروم هست این است که بعضی وقتها دوستان فورومی (مخصوصآ حاجی عزیز در این چند وقت گذشته) در نوشتن جواب برای مطلبی بیش از حد نهایه اسرار و عجله بخرج میدهند. بعضی وقتها شده است که بعد از ظاهر شدن مطلبی در صفحه گردان, دوستی بلافاصله در یک تا دودقیقه به آن مطلب پاسخ میفرستد. مخصوصآ هم که اگر این نوشته قبلی
"مطلب کپی پیست" نبوده و مطلبی باشد که فرد قبلی برای نوشتن آن شاید بیش از یکساعت هم وقت صرف کرده باشد.
ملاخظه نکردن این قبیل امور را شخصآ یک نوع تعدی بحقوق و به زحمت دوستان دیگر ارزیابی میکنم و این چیزی است که مرا (نه فقط در مورد نوشته های خودی) گاهآ آزرده میکند و از اینکه وقتی صرف آن نوشتار کرده و فرد دیگری با عجله و پاسخ سریع خود آنرا تا اندازه ای در صفحه گردان پوشانده است دل خوشی هم ندارم.

میباید که به دوستان فورومی با در نظر گرفتن حد اقل طول و گستردگی مطالبشان هم زمان برای پاسخ نویسی در نظر گرفت.

بعنوان مثال: شاید با شناختی که دوستان فورومی از همدیگر در این مدت پیدا کرده اند, فردی دوست داشته باشد که مطالب یک دوستی را (مثلا بخاطر نزدیک بودن افکارشان نسبت بهمدیگر) مطالعه کند. زمانیکه پاسخی با سرعت برق بر سر چنین نوشته ای فرود میآید, دیگر اسم نویسنده قبلی در آن صفحه گردان قابل رویت نیست.

ننیجه: با در نظر گقتن طول مطالب, مخصوصآ زمانیکه کپی پیستی نیستند, در نوشتن پاسخ عجله نکرده و به دیگران هم اجازه دهیم که آنرا مطالعه کرده و شاید هم اگر شانسی داشتند به آن مطلب هم پاسخی را بنویسند!

.
.نتیجه:
Kaman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع