آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار قوانین سایت > بخش قوانین سایت

پاسخ
    نمایش ها: 4742 - پاسخ ها: 9  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-31-2009, 04:34 AM   #1
شهاب

تشکرها: 7,017
در 3,471 پست 18,838 بار تشکر شده
Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100
Activity: 2%
Activity: 2% Activity: 2% Activity: 2%
پیش فرض دوستان بزرگوار از ارسال پست های با ادبیات عامیانه و محتوای در خور مجالس میهمانی خودداری فرمائید. سپاسگزاریم

دوستان بزرگوار از ارسال پست های با ادبیات عامیانه و محتوای در خور مجالس میهمانی خودداری فرمائید. طبق مطالب مندرج در تالار قوانین سایت، (مجموعه نوشته ها در این تالار) پست های کم ارزش و بی محتوا که بدرد محافل خانوادگی و دوستانه می خورند از کیفیت فوروم خواهند کاست.از لطف و کمک های شما برای حفظ و ارتقاء سطح فوروم سپاسگزاریم.

ما بر روی ترک ادبیات عامیانه واقعا مصریم.
شهاب آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
22 کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-31-2009, 04:53 AM   #2
مرتضی

تشکرها: 15,484
در 2,080 پست 10,717 بار تشکر شده
Points: 23,622, Level: 94 Points: 23,622, Level: 94 Points: 23,622, Level: 94
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : دوستان بزرگوار از ارسال پست های با ادبیات عامیانه و محتوای در خور مجالس میهمانی خودداری فرمائید. سپاسگزاریم

با تشکر از آقا شهاب به خاطر این تذکر به جا. جسارتا از همه دوستان خواهش می کنم این روزها در ارسال مطالب کمی بیشتر دقت بفرمایید که اسباب دلخوری دیگران نباشد. متاسفانه رویه بعضی مطالب طوری است که انگار فقط و فقط برای روکم کنی نوشته شده و اصلا توجهی به تشنج اوضاع کشور نداریم. در بعضی تاپیک ها اینقدر مطالب از این دست نوشته شده که باید بکلی از خیر خواندنش گذشت.
با تشکر از همگی.
مرتضی آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر از مرتضی بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-31-2009, 04:59 AM   #3
شهاب

تشکرها: 7,017
در 3,471 پست 18,838 بار تشکر شده
Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100
Activity: 2%
Activity: 2% Activity: 2% Activity: 2%
پیش فرض پاسخ : دوستان بزرگوار از ارسال پست های با ادبیات عامیانه و محتوای در خور مجالس میهمانی خودداری فرمائید. سپاسگزاریم

ممنون مرتضی جان از تذکرت. یک مشکل دیگر این ادبیاتی است که در حال غالب شدن است. همین الان پستی وجود داشت که یکی از دوستان نوشته بودند "دولت اگر خالی نبنده...". خب اشکالی در این ادبیات نیست هر کس مختار است بیان مناسب برای انتقال نظر خود را انتخاب کند اما این ادبیات متعلق به این فوروم نیست. حبف است کیفیتی را که دوستان با زحمت و خون دل و مطالعه و بحث و تفکر برای فوروم بوجود آورده اند اینگونه پایمال شود. با تشکر
شهاب آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-31-2009, 09:42 AM   #4
eximir

تشکرها: 572
در 395 پست 1,096 بار تشکر شده
Points: 9,374, Level: 65 Points: 9,374, Level: 65 Points: 9,374, Level: 65

ناله هایی از روی ناز البته! خطابم به افراطیون دو جبهه است.متاسفانه فضا بحدی سیاه و سفید است که در هر سمتی که ایستاده ای قانون نانوشته ای وجود دارد که الزاما گروه مقابل خط مقدم ابلیسیان است و اینجاست که تازه از واژگان مددجویی می کنند و هر آنچه که تفسیر و تایید شر و بدی است را به نیت آنسوی جوی تولید کرده و حواله می دهند.
همین عدم کنترل بر کلام به تبع آن نظارت بر اعمال فرد را ذایل میکند، باعث از بین رفتن احساس امنیت و آرامش در افراد شده و به افراطی گری و زیاده روی ها دامن می زند.

داستان خلاصه شده قصه مرغ و تخم مرغ، کدام منشاء آن دیگری است؟ الله اعلم.

ارادتمند.

eximir آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر از eximir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-31-2009, 09:45 AM   #5
mory291

mory291's Avatar

تشکرها: 6,882
در 2,363 پست 14,839 بار تشکر شده
Points: 32,301, Level: 100 Points: 32,301, Level: 100 Points: 32,301, Level: 100
Activity: 71%
Activity: 71% Activity: 71% Activity: 71%

سلام
ضمن تائيد اين موضوع به جا، با اجازه اين مورد را هم اضافه كنم كه عليرغم شيوع لينك هاي خبري يك طرفه از منابع حاشيه دار و نه چندان بي طرف ، و متعاقبا ايجاد بحث هاي احساسي و ملتهب و گرم شدن بازار كل كل و مچ گيري، اما در كمال تاسف بازار تحليل و اظهار نظرات تحليلي بسيار كساد است و تاپيك هائي كه نياز به بررسي و مطالعه يا استفاده از استدلال و كلام دارند به شدت مهجور و كم مشتري شده اند!
البته كمابيش در تمام سايتها و فروم ها جريان از همين قرار است. اما اگر اصرار داريم كه فضاي اين فروم را متفاوت با ديگر سايت ها بدانيم، طبيعي است كه بايد هزينه اين متفاوت بودن را هم با استفاده موثر از فكر و كلام خود بپردازيم، تا بتوانيم در عمل ثابت كنيم كه متفاوتيم. البته از حق نبايد گذشت كه تا حدودي متفاوتيم، اما براي حفظ و بهبود اين فضاي مثبت، تلاش بيشتر و يك توافق جمعي لازم است.
البته اين را هم عرض كنم كه شخصا با برخورد حذفي بي ضابطه حتي با هدف بهبود اوضاع موافق نيستم. خوب است كه فضا با تبليغ موثر بهبود پيدا كند، نه با جرح و تعديل! اينهم خودش يك جور تمرين دموكراسي است.
ممنون
قدیمی 12-31-2009, 12:52 PM   #6
irandoost

irandoost's Avatar

تشکرها: 248
در 47 پست 121 بار تشکر شده
Points: 1,693, Level: 23 Points: 1,693, Level: 23 Points: 1,693, Level: 23

ســـــــــــلام
من هم ضمن تایید فرمایشات همۀ بزرگواران، از فزصت استفاده کرده و از بعضی دوستان محتــــــرم خواهش میکنم تا در انتخاب موضوع کمی تامل بیشتری فرمایند.
بسیاری از دوستان به دلالیل نا معلوم صرفاً ،با کپی ِ مطالب سایت های دیگر( که بی شک همگی خبری و در دسترس همه) در فوروم ،حضوز به هم می رسانند.
با احترام
irandoost آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از irandoost بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 12-31-2009, 01:41 PM   #7
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

تشکرها: 4,206
در 8,212 پست 26,845 بار تشکر شده
Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100

شهاب عزیز به نکته خوبی اشاره کرده است که لازم می بینم چند مسئله دیگر که آقا شهاب عنوان نکرده اند را من اضافه کنم که در فرووم نادیده گرفته میشود:

1-لزوم ممنوعیت قومیت گرایی افراطی در فرووم که گاها نادیده گرفته میشود.بطور مثال دیده شده که برخی از دوستان بیش از حد بر مسئله قوم و قومیت گرایی و منطقه و زبان فرهنگی که در آن سکونت دارند تاکید می کنند و یا همیشه به دنبال ایجاد جو پان ایسم هستند و در جستجوی هدفی ناممکن پا در جای پای تجزیه طلبان می گذارند.این مسئله باید متوقف شود

2-دوم متاسفانه برخی از دوستان بجای پرداختن به موضوع، محل زندگی و یا محل تولد شخص متقابل را با طعنه و کنایه و بغض خطاب قرار می دهند.این قضیه به جدال قلمی و لفظی می کشد و جالب اینجاست این مسئله را برخی از دوستان قدیمی فرووم بار ها نقض می کنند که برای من جای تعجب دارد.

3-.امروز جًو سیاسی ایران متشنج است.بازتاب تشنج هم به فرووم کشیده میشود، ادبیات لمپنی و کوچه بازاری و گارازی معمولا الفاظی است که دو گروه مخالف سیاسی در خیابان ها به هم برتاب می کنند.
اگر بنا بود که اینجا میدان لاابالی گری باشد که دیگر نامش فرووم نبود.

.
امروز دوستان کمتر به دنبال بحث منطقی هستند.اگر از فرد خاصی به دلیل عدم نقد پذیری انتقاد می کنیم و مدعی ازادی بیان هم هستیم که نباید خودمان این رفتار را داشته باشیم.

امروز در میان این نشنج اگر کسی از موضع خودش کمی پایین تر نیاید و به بحث منطقی تن ندهد ما از این پس نه با ادبیات عامیانه بلکه با الفاظ زشت و درگیری قلمی هم مواجه میشویم.

افراط، سبب زایش افراط میشود و این سیکل معیوب تنها رفتار های متجاسرانه را سبب ساز است.

من بر همه دوستان اکیدا" پیشنهاد دوستانه می دهم که باعث تحریک طرف مقابل نشده و بنزین بر آتش نشوند

من به ادمین های فرووم ، اقا شهاب و صادق و علی رضا و سایر دوستان اینجا پیشنهاد می دهم که تمامی پست های حاوی ادبیات سخیف را حذف کرده و نگران نباشند که دوستان قدیمی دلخور بشوند و یا نه.

مخصوصا از سوی حامیان افراطی هر دو جناح این قضیه ادامه دار است و اگر یک قانون سخت گیرانه ایی لحاظ نشود این توصیه های دوستانه آقا شهاب نتیجه ایی در بر نخواهد داشت..

قدیمی 12-31-2009, 02:21 PM   #8
فابیان

فابیان's Avatar

تشکرها: 29,331
در 3,403 پست 14,832 بار تشکر شده
Points: 19,354, Level: 88 Points: 19,354, Level: 88 Points: 19,354, Level: 88

حاجی جان ( ........) محبت فرموده جزئیات قانون سخت گیرانه ی پیشنهادی خود را تشریح نمائید. لازم به ذکر است این قوانین سخت گیرانه باید طبق فرموده جنابعالی فقط ملاحظه ی افراطی های دو (سه ، چهار ، پنج) جناح مخالف باشد و نه در باره ی معتدلین .
حیف دیگر سخنان آقای ...... و علمای اعلام چون .... ... هم حذف خواهد شد چون ......
حاجی جان یواش یواش مجبور میشویم با ادب باشیم.
فابیان آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از فابیان بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-31-2009, 03:45 PM   #9
aHad

aHad's Avatar

تشکرها: 9,162
در 1,847 پست 11,339 بار تشکر شده
Points: 29,707, Level: 99 Points: 29,707, Level: 99 Points: 29,707, Level: 99
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%

نقل قول:

1-لزوم ممنوعیت قومیت گرایی افراطی در فرووم که گاها نادیده گرفته میشود.بطور مثال دیده شده که برخی از دوستان بیش از حد بر مسئله قوم و قومیت گرایی و منطقه و زبان فرهنگی که در آن سکونت دارند تاکید می کنند و یا همیشه به دنبال ایجاد جو پان ایسم هستند و در جستجوی هدفی ناممکن پا در جای پای تجزیه طلبان می گذارند.این مسئله باید متوقف شود
حاجی جان دقیقا به درد دل من اشاره کردید ممنون.
فقط مدیریت گرامی این نکته را هم مدنظر قرار دهد که قومیت گرایی و پان ایسم شامل پان فارسیستها هم میشود.
من در عجبم از دوستان که میفرمایند:
نقل قول:
اگر بنا بود که اینجا میدان لاابالی گری باشد که دیگر نامش فرووم نبود
ولی بحثهای منطقی مرا که همیشه با ایجاد درگیری دیگران پایان میپذیرد به عنوان "قومیت گرایی افراطی" یا "پا در پای تجزیه طلبان با اهداف ناممکن" معرفی میکنند.
پان فارسیسم هم جزو پان ها محسوب میشود.به همین سادگی به همین خوشمزگی
نقل قول:
من بر همه دوستان اکیدا" پیشنهاد دوستانه می دهم که باعث تحریک طرف مقابل نشده و بنزین بر آتش نشوند
aHad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از aHad بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 12-31-2009, 08:44 PM   #10
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

تشکرها: 4,206
در 8,212 پست 26,845 بار تشکر شده
Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100

احد جان منظور من همه است، اعم از پانیسم های فارس و کرد و لر و بلوچ و آذری و.....، شما چرا این صحبت ها را به شخص خودتان گرفته اید؟ من متعجبم چون اگر منظور من جنابعالی بودید نام می بردم و خودتان هم دیده اید که حتی یک بار در این مباحثی که مطرح کردیده اید، کوچکترین سخنی نگفته ام دو هزار و ششصد سال است که اتحاد قومیت ها، سرزمین مقدسی به نام ایران را ساخته که همه در بزرگی اش نقش دارند.من مخالف هر گونه تبعیض قومیتی هستم ولی در شرایطی که تهدیدات بزرگی، یک پارچگی ایران را تهدید می کند، باید دیده بر کاستی ها بست که از دامن دیگران، چیزی بدست نمی آید.. فابیان جان من مخلص معتدلین هستم.ولی دو آتشه هایی که البته آتش آن طرف قضیه بیشتر است، بیشتر بانی این ادبیات عامیانه سخیف هستند.اظهار نظر های یک خطی پر از طعنه و کنایه و از سویی خود بزرگ پنداری مطلق آفت هر گونه بحثی است. به هر حال در این آغاز سال میلادی جدید که فرووم را وارد سومین سال حیات میلادی خود می کند، اجرای قوانین سختگیرانه سبب میشود که اعصاب دوستان دو طرف کمتر خراب شود. هر کسی ماندنی باشد می ماند و بحث می کند و کسی هم نباشد می رود. در آخر همه صحبت های ما هم که در حد همان روزنامه های قانونی منتشره در ایران است و خیلی به ندرت تایپیکی فیلتر شده بعنوان ماخذ خبر ذکر میشود. در هر حال اگر این چنین نبود که فیلتر میشد. به هر حال من می دانم تمام این مباحث بیشتر مختص ایران است تا آمریکا ولی اینجا نه کسی وابسته جناحی است و نه کسی در آبشخور اجنبی که بهتر از من می شناسیدشان، سر فرو برده است. ختم کلام اینکه اگر ما نقد پذیر نباشیم نمی توانیم چیزی را نقد کنیم. به هر حال قانون، قانون است.امریکا و فرانسه هم اگر پایبند به قانون نبودند امروز پیشرفته نبودند. قانون ما در فرووم رعایت قانونمداری در تحلیل است.اگر سخت نگیریم، در انتها اینجا تبدیل به مکان هایی سطح پایین چون بالاترین و امثالهم خواهد شد. اگر تاکنون اینجا مانده ایم به این دلیل است.اعتدال و منطق در بحث شرط عقل است و این شرط بلاغت است که هر کس خواهد پند گیرد یا ملال که من آنچه حجت بود گفتم و خطابه من هم همگان حتی شخص خودم هم هست. ممنون
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع