آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار اقتصادی > دنیای بورس

پاسخ
    نمایش ها: 523 - پاسخ ها: 0  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-17-2018, 12:29 PM   #1
شمشیری

شمشیری's Avatar

تشکرها: 14,149
در 2,494 پست 13,681 بار تشکر شده
Points: 29,132, Level: 99 Points: 29,132, Level: 99 Points: 29,132, Level: 99
Activity: 80%
Activity: 80% Activity: 80% Activity: 80%
پیش فرض از سازه تا سرمایه

وقتی 5 سالم بود اگر میپرسیدی می خواهی چکاره شوی می گفتم خلبان اف 14. آنهم بخاطر علاقه شدید به شخصیت پدرم. بزرگتر که شدم، وقتی قرار شد رشته ی دانشگاهی ام را انتخاب کنم گفتم می خواهم مهندس عمران شوم و شدم. تا ارشد سازه پیش رفتم. آنوقت ها اگر می پرسیدی چرا عمران؟ اینبار می گفتم بخاطر "نظرات" پدرم.

ولی خب گاهی آدم باید خودش یک تصمیمی هم برای خودش بگیرد. برای تز کارشناسی با استادی آشنا شدم که در زمینه ی تحلیل احتمالاتی سازه ها فعال بود. این شد که تزم را در آن زمینه ادامه دادم. بخاطر علاقه ی مفرطی که به دیدگاه عدم قطعیتی و احتمالاتی پیدا کرده بودم، تز ارشدم را هم به همین زمینه اختصاص دادم - Stochastic Analysis .

بعد از ورود به بازار کار، و فعالیت در انواع زمینه های عمرانی، اعم از قراردادها و مناقصات (اروپا)، تعمیرات و مقاوم سازی (اروپا)، ساخت سازهای صنعتی 50000 مترمربع زیربنا (ایران) و زیرساخت ها (2 عدد پل و مسیر)، کم کم به این نتیجه رسیدم که مسیر زندگی ام خیلی تکراری شده است. احساس می کردم که دلیلی برای علاقه ی من به احتمالات وجود داشته است.

با توجه به این علاقه ی شدید تصمیم گرفتم شانسم را در بازار سرمایه بیازمایم. البته افت شدید و نزول بی سابقه ی صنعت نیر مزید بر علت بود. این بود که حرکت من از زندگی عمرانی به زندگی معامله گری - سرمایه ای آرام آرام آغاز شد. ابتدا فارکس، بعد بورس و بعد اوراق مشتقه (derivatives). اما درست پس از آشنایی با اوراق مشتقه بود که زندگی من متحول شد. امروز اگر بپرسید هویت من چیست، هویت من خودش فریاد می زند "فعال بازار سرمایه". دلیلیش را هم می گویم.

شما زمانیکه وارد بازار سرمایه می شوی تازه به ارزش زمان پی میبری، اینکه چگونه هم از صعودها و هم از نزولها بهترین بهره برداری را داشته باشی. تصمیم گیریت قوی می شود. جسور می شوی و نترس. ریسک را می فهمی و مدیریتش می کنی. خلاصه در بازار سرمایه می فهمی که درست و غلطی وجود ندارد و تعصب های بیجا و اخبار باطل را باید فیلتر کنی و بجای آن بیشتر به شناخت واقعیات اهمیت بدهی. واقع بینی، دوری از تعصب، جسارت تصمیم، و البته همه ی اینها در سایه ی فهمیدن اینکه تصمیم گیرنده ی نهایی الله است. یاد میگیری که بهترین مدیریت ریسک در بازار توکل برخداست. البته توکل برخدا همراه با شناخت قوانین او. این شد که این شدم. موفق باشید.

The selective elimiNATION
of prominent rival figures
شمشیری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 08:02 PM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.