آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار اقتصادی > بخش اقتصادی

پاسخ
    نمایش ها: 1084 - پاسخ ها: 27  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-26-2019, 02:46 PM   #26
mehdi

تشکرها: 2,743
در 1,705 پست 7,893 بار تشکر شده
Points: 18,675, Level: 86 Points: 18,675, Level: 86 Points: 18,675, Level: 86
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : کدام علم اقتصاد؟

نقل قول:
نوشته اصلی توسط namira نمایش پست ها
شما به سير كامنت ها نگاه تا متوجه شوي چه كسي تيكه و متلك مي اندازد
شما خودت هر چه دلت ميخواهد بار ادم ميكني ، تيكه متلك مي اندازي بعد به شما نازكتر از گل ميگويند بهتان بر ميخورد؟
من نظرم را در پاسخ به محمد صادق در مورد دولت فعلي گفتم
به شما چه ربطي دارد؟ مگر شما مفتش دولتي؟ قيمي؟ چي هستي كه بهت برميخورد و من را مخاطب خودت ميداني؟
چه كسي گفته من يا هر كسي حق ندارد نطرش را در مورد دولت فعلي بدهد؟
يعني وقتي به رئيس دولت اسبق مي گويي "ابله" من هم مثل تو بايد بهم بر بخورد و بيام و تو را مخاطب قرار دهم ؟؟؟
در مورد لحن صحبت ، من ياد گرفته ام با هر كسي با فراخور ادبياتش حرف بزنم
مودب باش تا ديگران هم با تو مودب باشند
قضاوت با دوستان.
به هر حال من می روم. ادامه این راه با این لحن و برخورد برای من میسر نیست. همگی خوش باشید.
mehdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 05-27-2019, 08:01 AM   #27
شهیر

تشکرها: 6,609
در 2,016 پست 21,900 بار تشکر شده
Points: 40,157, Level: 100 Points: 40,157, Level: 100 Points: 40,157, Level: 100
Activity: 33%
Activity: 33% Activity: 33% Activity: 33%

مهدی و نامیرای عزیز، شما هر دو اهل بحث و جستجوی اطلاعات و مطالعه هستید. اختلاف نظر بین شما دو عزیز چیز غیر طبیعی نیست. شما به عنوان دو نفر اهل بحث و چیز خواندن نباید از مخالفت دیگری برافروخته شوید و با بکارگیری لحن نامناسب کار را به اینجا بکشانید. واقعیت این است که هیچ یک از دو جریان سیاسی موجود در ایران قابل دفاع صددرصد نیستند. من در این مورد در پست شماره 7 سرنگار برهه حساسِ «پس چی؟» در این خصوص توضیح داده ام. ایران به یک جریان سوم نیاز دارد که ضعف های دو جریان موجود را نداشته باشد. در همانجا توضیح داده ام که هیچ جریان سیاسی با آن مشخصات هنوز نه در درون و نه بیرون از ایران پا به عرصه وجود نگذاشته (جالب است که صادق عزیز در جواب من از من می خواهد آن جریان را به او معرفی کنم که زیر علم آن سینه بزند). هر دو جریان موجود با ضعف های بینشی که دارند مانع توسعه کشوری که استعداد و استحقاقش به مراتب بیش از وضع موجود است شده اند. با بینش خودی-ناخودی متظاهرین برکشیده می شوند و شده اند، فساد گسترش پیدا می کند، و مهمتر از همه عناصر مستعدی که در دایره خودی ها قرار نمیگیرند و می توانند در توسعه کشور نقش بازی کنند کنار می مانند. در آن سوی میدان هم دار و دسته ای قرار دارند که فکر و ذکرشان حمایت از سرمایه است و مقوله عدالت اقتصادی و اجتماعی جائی در تفکر آنان ندارد. جناح مخالف هم در عمل همین مسیر را تعقیب می کند فقط شعار عدالت سر می دهد. من ایرادم به این دو نحوه تفکر ایراد اخلاقی نیست. این شکاف طبقاتی فاحش در ایران قابل تداوم نیست و بالاخره هم، هم سیستم و هم کشور از همین جا ضربه خواهد خورد. علیرغم اینکه وضعیت شکاف طبقاتی روز به روز بدتر می شود و امکان وقوع یک بحران جدی افزایش پیدا می کند (که در آن صورت کشورهای خصم حکومت ایران برای تشدید بحران پول و اسلحه به داخل کشور سرازیر خواهند کرد و اختلافات قومی را دامن خواهند زد) دو جناح مشغول کوبیدن به سر و کله یکدیگرند.

مهدی عزیز، در خاتمه خواهش می کنم هم چنان در فوروم فعال بمان. من علیرغم مخالفت با برخی از دیدگاه های شما از نوشته هایت لذت می برم و مطمئنم که بسیاری از کاربران هم همین احساس را دارند. از نامیرای گرامی هم تقاضا دارم که همین طور که تا به حال هم بوده و من به شخصه (به خصوص در جریان جنگ سوریه) بسیار استفاده کرده ام در فوروم حضور پر رنگ داشته باشد. هر دوی شما دو عزیز از بیان نقطه نظراتتان را نباید بهراسید.
شهیر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 05-28-2019, 01:39 AM   #28
پرويز

تشکرها: 16
در 8 پست 27 بار تشکر شده
Points: 7,869, Level: 59 Points: 7,869, Level: 59 Points: 7,869, Level: 59
Activity: 10%
Activity: 10% Activity: 10% Activity: 10%

ا سلام
به عنوان عضو نچندان فعال، چند مورد را می خواهم ابراز کنم:
1- بین اقتصاد و تجارت تفاوت عظیمی هست.
اقتصاد علم بر پایه ریاضیات میباشد و ریاضیات آن نیز معمولا پیچیده و بسیاری مواقع غیر قابل حل با روشهای تحلیلی است.
تجارت هنری است که قسمت کوچکی از علم اقتصاد خرد میشود.
2- در طی حدود 50 سال گذشته تنها رهبر ارشد مملکت ما که علم اقتصاد را می فهمید، بنی صدر بود. ایشان تسلطی به روانشناسی جامعه نداشتند.
3- تمامی جناحهای درگیر در سیاست ایران، چه ابله ها به گفته برخی و چه دزدان به گفته برخی دیگر، دردشان نه اقتصاد که تجارت است. به همین دلیل گروهی دنبال آن بودند که اقتصاد دانان باید تئوری جدیدی خلق کنند تا توجیه گر تصمیمات نا بخردانه آنها باشد(احمدی نژاد) اما گروه جدید معتقدند اقتصاد دانان باید از تجار بیاموزند رسم اقتصاد را (روحانی).
تا سیاست گذاران ما بی منطقانی باشند که از سال حدود 1350 تا به اکنون بر ما حاکمیت دارند، در یر همین پاشنه می چرخد.
پرويز آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از پرويز بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 12:45 AM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.