آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار سیاسی > بین الملل > تحلیل سیاسی

پاسخ
    نمایش ها: 14919 - پاسخ ها: 76  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-13-2019, 10:42 PM   #76
mehdi

تشکرها: 2,743
در 1,713 پست 7,904 بار تشکر شده
Points: 18,737, Level: 86 Points: 18,737, Level: 86 Points: 18,737, Level: 86
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : قذافی

نقل قول:
نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
اما اینکه برای 40 سال دیکتاتوری قذافی را مستحق سرنگونی بدانید واقعا متاسفم . حالا دیکتاتوری قذافی چه فرقی با دیکتاتوری آل سعود و مبارک در مصر یا پادشاه اردن دارد که اینها مستحق سرنگونی نیستند ؟!
ارسال شده توسط تلفن همراه
خوب سقوطش چه ربطی به برچیدن هسته ای دارد؟ آخر این چه مهارتی است که هر چیزی را به شقیقه ربط می دهیم؟
برچیدن سانتریفیوژهایی که تنها یک آبشارش موفق بود چه ربطی به سقوط قذافی دارد؟
از شما انتظار می رود وقتی ادعایی می کنید به جای مسخره کردن، حداقل این ادعایتان را مدل بکنید. خیلی ها هم برنچیدند و به شان حمله شد. به طور مثال عراق، سوریه. یا کره شمالی که با جامعه جهانی کنار نیامد و به فلاکت افتاد و در اواسط قرن 20 متوقف شد. یا شوروی که هزاران کلاهک هسته ای داشت و فروپاشید. این مدل شما باید بتواند توضیحی برای همه این پدیده ها داشته باشد. وگرنه با عرض معذرت باد هوا است.
من می گویم نظام حاکم بر بک کشور یک سیستم پیجیده است که عوامل بسیاری در موفقیت و ناکامی آن تاثیر گذارند. بعد شما می گویید قذافی پیچیده خیلی پیچیده عمل کرد و هه هه هه. البته این رفتارها و استدلال های شما را در دفاع از طرح مفتضح و شکست خورده سلامت آقای قاضی زاده هاشمی هم دیده بودیم.
ضمناً جهت یادآوری مبارک و بن علی هم سقوط کرده اند.
mehdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 05-13-2019, 11:06 PM   #77
صادق

تشکرها: 5,532
در 2,169 پست 10,088 بار تشکر شده
Points: 23,773, Level: 94 Points: 23,773, Level: 94 Points: 23,773, Level: 94
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : قذافی

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
خوب سقوطش چه ربطی به برچیدن هسته ای دارد؟ آخر این چه مهارتی است که هر چیزی را به شقیقه ربط می دهیم؟
برچیدن سانتریفیوژهایی که تنها یک آبشارش موفق بود چه ربطی به سقوط قذافی دارد؟
از شما انتظار می رود وقتی ادعایی می کنید به جای مسخره کردن، حداقل این ادعایتان را مدل بکنید. خیلی ها هم برنچیدند و به شان حمله شد. به طور مثال عراق، سوریه. یا کره شمالی که با جامعه جهانی کنار نیامد و به فلاکت افتاد و در اواسط قرن 20 متوقف شد. یا شوروی که هزاران کلاهک هسته ای داشت و فروپاشید. این مدل شما باید بتواند توضیحی برای همه این پدیده ها داشته باشد. وگرنه با عرض معذرت باد هوا است.
من می گویم نظام حاکم بر بک کشور یک سیستم پیجیده است که عوامل بسیاری در موفقیت و ناکامی آن تاثیر گذارند. بعد شما می گویید قذافی پیچیده خیلی پیچیده عمل کرد و هه هه هه. البته این رفتارها و استدلال های شما را در دفاع از طرح مفتضح و شکست خورده سلامت آقای قاضی زاده هاشمی هم دیده بودیم.
ضمناً جهت یادآوری مبارک و بن علی هم سقوط کرده اند.
بسیار عالی . تفاوت سیستم حکومتی قذافی با آل سعود چقدر است ؟!
مبارک اگر سقوط کرد آیا نظامش هم سقوط کرد یا سیسی ادامه دهنده راه مبارک شد ضمن آنکه مبارک هم برخلاف قذافی با احترام در حال گذراندن دوران بازنشستگی هست . واقعا قذافی دیکتاتورتر از مبارک بود که باید آواره و مقتول میشد .
در پایان اون دست افشانی در شکست طرح تحول سلامت را دیدم بطور کلی استدلالها ارزش وقت گذاشتن و ورود دوباره به فروم را نداشت .یکی دو بار خواستم شکست طرح تحول سلامت را به شما تبریک بگویم که دیدم اصلا ارزشش را ندارد .
الان هم موضوع موجودیت ایران هست که دوباره وارد شدم و احساس مسئولیت کردم که شاید تاثیر بسیار ناچیزی داسته باشم
وگرنه بقول مولوی
گفت من تیغ از پی حق می‌زنم

بندهٔ حقم نه مامور تنم

شیر حقم نیستم شیر هوا

فعل من بر دین من باشد گوا

البته اگر از خنده من ناراحت شدید واقعا طلب بخشش میکنم .اصلا قصد ناراحت کردن کسی را ندارم
ارسال شده توسط تلفن همراه
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برجسب ها
لیبی, معمر قذافی

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع