آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار فرهنگ و هنر > تالار فرهنگ

پاسخ
    نمایش ها: 193 - پاسخ ها: 0  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-09-2019, 10:46 AM   #1
هزارچهره

تشکرها: 19,938
در 2,119 پست 13,759 بار تشکر شده
Points: 32,806, Level: 100 Points: 32,806, Level: 100 Points: 32,806, Level: 100
Activity: 10%
Activity: 10% Activity: 10% Activity: 10%
پیش فرض برنامه سرگرمی، هنری و پرورش استعداد عصر جدید

حتما تا حالا برنامه عصر جدید رو از شبکه سه با اجرای خوب احسان علیخانی دیدید. قسمت های اول این برنامه رو اصلا ندیدم چون به صداوسیما بویژه شبکه 3 اعتمادی نداشتم. از آنجاییکه که پیگیر همیشیگی برنامه سرگرمی و هنری آمریکن گت تنل بودم علاقه مند شدم نمونه ایرانی این برنامه رو ببینم که چطور میشه در سیمای میلی با اون دیدگاه خاصش این برنامه اجرا کرد؟
باید اعتراف کنم برنامه استعداد یابی عصر جدید یک حرکت فرهنگی رو به جلویی است که عصر جدیدیی را در سیمای ملی رقم زده است. و به نظرم نوع تکامل یافته ماه عسل هست با این تفاوت که زمینه سرگرمی و شادی آن بیشتر هست. اگرچه این برنامه با الهام از برنامه های استعداد یابی کشورهای مختلف درست شده ولی بومی سازی شده و ایرانی هست.
نظری در مورد داورها ندارم. با وجود اینکه سید بشیر حسینی نماینده سیمای میلی با اعتقادات خاصشان در این برنامه حضور داره اما تا اینجای کار، حضورش پررنگ نیست. شیوه امتیازدهی در برنامه عصر جدید هم مثل همه برنامه های دنیا متاثر از دیدگاه حاکم بر برنامه هست . اما میتوان برنده نهایی برنامه با توجه به استعدادها پیش بینی کرد و به نظرمی رسه اصل بیطرفی تا حدودی رعایت شده است. این اصل را میتوان در ارائه نظر یکی از شرکت کننده به نام محمد زارع متوجه شد. محمد زارع پسرورزشکاری از شیراز که مدرسه را رها کرده و با کشف استعدادش متوجه شده که شیوه های آموزش رسمی منسوخ است و این دیدگاه محمد بارها از شبکه رسمی ایران مطرح شد و سید بشیر حسینی هم به آن رسمیت داد. برای سیمای ملی که مرتب از آموزشگاههای آمادگی کنکور ارتزاق میشه ، این اعتراف کمی عجیب بود.
خلاصه مطلب اینکه برای تهیه کننده و مجری توانمند عصر جدید آرزوی موفقیت میکنم و در این برهه ای که مردم نسبت به همه چیز بی اعتماد شدند این برنامه نوید بخش عصر جدیدی از پرورش استعدادهایی است که میتواند با شعار مهارت آموزی شیوه منسوخ آموزشی کشور را متحول نماید و امیدوارم جامعه ما هم متناسب با این برنامه مکان هایی را برای هنرنمایی این افراد فراهم نماید. و این برنامه از مسیر اصلی خارج نشود و تبدیل به محلی برای شعارهای پوچ و تبلیغ کالاهای سفارشی نشود.
هزارچهره آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 02:46 PM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.