آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار نظرسنجی > بخش نظرسنجی

پاسخ
    نمایش ها: 24383 - پاسخ ها: 38  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-24-2013, 12:29 AM   #26
فرزاد

فرزاد's Avatar

تشکرها: 30,888
در 4,915 پست 27,177 بار تشکر شده
Points: 56,630, Level: 100 Points: 56,630, Level: 100 Points: 56,630, Level: 100
Activity: 33%
Activity: 33% Activity: 33% Activity: 33%
پیش فرض پاسخ : ضمیر ابرآگاه، دنیای روح، مایکل نیوتن،سفر روح ، ...و زندگی های متوالی (نظر شما چیست؟)

نقل قول:
فرزاد جان در اصول فقهی و دینی آمده است که جنین پس از چهار ماهگی دارای روح می شود و دلیل اینکه سقط جنین پس از چهار ماهگی در حکم قتل نفس است نیز همین است. نظریه پزشکان نیز همین مسئله را تایید میکند.
خوابزده جان قربانت گردم(بقول استاد)شما اینهمه اظهارات علما را در رد نظریه تناسخ هیچ انگاشته اید و جرجیسِ روح چهار ماهه را از ایشان نقل میکنید؟
دیگر آنکه پزشکان کِی و کجا در مقوله روح وارد شده اند و تز ارائه کرده اند چرا شما تا کنون از ما پینهان کرده اید؟
اما سوال من بی پاسخ ماند.
مگر نه اینکه هر موجود زنده ای دارای روح است از جمله باکتری و سلولهای گیاهی؟
اگر اینطور باشد قاعدتا اسپرماتوزوئید و تخمک هم دارای روح هستند که با ورود اسپرم به تخمک عقل ناقص من حکم میکند که ارواح تکامل نیافته آنها نیز با هم ممزوج شده و یکی میشوند.
تصور میکنم که این روح تحیف کم کَمَک با بزرگ شدن اندامِ جنین بزرگتر میشود و راه تکامل را آغاز میکند تا به 4 ماهگی و 9 ماهگی و پنجاه سالگی برسد.
با این اوصاف , جنین از آغاز دارای روح است و نمیتواند روح دیگری را به یکباره در خود جای دهد.(این قسمتش را از جناب ملاصدرا به عاریت گرفتم)
البته اصلا از آنچه گفته ام مطمئن نیستم و با تمام وجود امیدوارم نظریه دکتر مایکل نیوتن حقیقت محض باشد چرا که پاسخگوی بسیاری از سوالاتم میتواند باشد و آسودگی خاطر را برایم به ارمغان خواهد آورد.
اگر پایای گرامی قدری بیشتر از اشتراک دیدگاه اسلام با نظریات دکتر نیوتن برایمان بنویسند ممنون خواهم شد.

فرشیر جان
آنچه مهم است اینکه من و شما به روح اعتقاد داریم.حالا چه جنسی دارد و چقدر از آنرا انژی تشکیل داده و چقدر دیگرش از چیست چندان مهم نیست و اینکه بخواهیم با فیزیک از( نیوتنی گرفته تا کوانتومی ) به اثبات آن بپردازیم مقوله ای جذاب اما بدور از اشکال نخواهد بود.
در ضمن شاهد آوردن از قرآن راهی بجز کپی پیست هم دارد ولی اینکه شخصا به دنبال آیات مربوطه بگردم و آنها را تایپ کنم , دردی از کسی دوا نمیکند.
فرزاد آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از فرزاد بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 05-24-2013, 01:30 AM   #27
باران

باران's Avatar

تشکرها: 7,634
در 3,744 پست 14,599 بار تشکر شده
Points: 46,705, Level: 100 Points: 46,705, Level: 100 Points: 46,705, Level: 100
Activity: 81%
Activity: 81% Activity: 81% Activity: 81%
پیش فرض پاسخ : ضمیر ابرآگاه، دنیای روح، مایکل نیوتن،سفر روح ، ...و زندگی های متوالی (نظر شما چیست؟)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط فرزاد نمایش پست ها
اگر پایای گرامی قدری بیشتر از اشتراک دیدگاه اسلام با نظریات دکتر نیوتن برایمان بنویسند ممنون خواهم شد.
در جایی ار کتاب آمده که اصل روح که از منبعی بی نهایت است آسیب نمی بیند ولی آن قسمت آسیب دیده بر اثر اشتباهات شخص متوفی بواسطه ارواح تعلیم دیده پاک باز سازی می شود و به اصل وجودیش ملحق می شود .

به نکته بسیار مهمی اشاره دارد که ارواحی در عالم پس از مرگ دیده می شوند که بسیار مهربانند و در مواقع حساس به یاری بعضی از روح ها می آیند که بخاطر مرتبه بالای روحی که دارند شخص متوفی قادر به توصیف آنها نمی باشد .

در فسمتی دیگر از کتاب اشاره دارد به توجه روح متوفی به بستگانش و دلداری آنها .

در جایی دیگر از معلمینی یاد می کند که به تعلیم و یادآوری دانسته های روح شخص تازه از دنیا رفته کمک می کنند .

و یا به طرزجالبی اشاره دارد به ورود روح در صلب پدر و رحم مادر و دوران جنینی ؛ این قسمت برایم بسیار جالب بود زیرا در روایات خوانده بودم که دوران جنینی عالمی ست برای ورود به دنیا و یا اینکه همیشه به حرف کودکانتان توجه کنید چون انها چیزهایی می دانند که صحیح است و می تواند راهنمای شما باشد!

یا این موضوع را یادآوری می کند که دنیاهای دیگری هم هست و موجوداتی دیگر و خیلی جالب و منطقی به آن می پردازد.

و به موضوع بسیار مهم دیگری می پردازد که ما انسان ها چون از حقیقت وجودی خویش دور می شویم مرتکب اشتباه می شویم وگرنه همه ما می دانیم که خوبی چیست و ان را دوست داریم و قادر به انجام و گسترش ان هستیم و این که عشق ورزی و مهربانی و محبت جزء فطرت ماست .

و اینکه بدی ساخته ذهن بشر است .

در بخشی دیگر به حقیقت مسلم نامه اعمال و اینکه ما خود شاهد اعمالمان هستیم اشاره دارد ، اینجا بسیار قابل تأمل است زیرا در روایات و تفسیر قرآن مجید آمده که اعضاء و جوارح ما به سخن می آیند و ما آنچه کرده ایم را به صورت فیلم مشاهده می کنیم و راه انکاری باقی نمی ماند و جالب تر این که اشاره می کند که شخص متوفی هم علاقمند به دیدن اعمالش می باشد و شرمنده می شود و برای خود راه اصلاح و تربیت و پاکی را خواهان است .

از دوستی و محبت ارواح نسبت به یکدیگر سخن می گوید.
از اینکه در گروه های روحی خود زندگی پس از مرگ را سپری می کنند .
و در عین اینکه از همدیگر مطلع هستند ولی به روی هم نمی آورند و باعث آزار هم نمی شوند
و هر کسی مشغول اعمال خویش است .
و این که به دیدار دوستان واقوام و بستگانشان هم در عالم پس از مرگ و هم در همین دنیا می روند .
و جالبتر ... علت اینکه بعضی از ما نسبت به هم احساس قرابت و دوستی داریم بر می گردد به آشناییمان قبل از آمدن به دنیا و اینکه در عالم روح و بعد از آن با هم به دلایلی مأنوس بوده ایم !

و در نهایت نیوتن بعد از آنکه با کمک سوژه هایش یه عالم روح سفر می کند و حقایقی از طریق خواب مصنوعی برایش بازگو می شود اظهار می کند که آنچه می نویسد همه ی حقیقت نیست و در می یابد که تمامی ارواح نیرویشان را از یک منبع بی نهایت که سرشار از خوبی ومهربانی و آفرینش است می گیرند که قادر به توصیف و دیدنش نیستند ولی او را حس می کنند و می ستایند.
قدیمی 05-25-2013, 11:24 AM   #28
hiran

hiran's Avatar

تشکرها: 3,540
در 1,018 پست 3,071 بار تشکر شده
Points: 12,967, Level: 74 Points: 12,967, Level: 74 Points: 12,967, Level: 74
Activity: 33%
Activity: 33% Activity: 33% Activity: 33%

دوستان عزیز من فکر میکنم که در این مبحث برای بعضی از دوستان "تناسخ"و "تکامل"که دو موضوع متفاوت هستنش گاهی با هم خلط می شون, هرچند تناسخ (بازگشت روح به جهان مادی یعنی زمین در قالب حلول در کالبد شخص دیگری یعنی همان تولد دوباره انسان جهت تکامل روح) مورد مناقشه است ودر اسلام رد شده است ولی تکامل روح یعنی سیر صعودی روح جهت تعالی وپیشرفت به سوی روحی کامل و قائم به حقیقت امری است که با کمترین مداقه در زندگی انسان مورد قبول واقع میشود و اسلام هم بر ان تاکید دارد.
در مقام تبیین فلسفی این تکامل باید گفت: از یک دیدگاه کلی، روح مجرد و نفس ناطقه انسان از روح خداوند بوده و مراتب و منازل مختلفی را طی کرده، تا به ماده و بدن مادی رسیده است و در مسیر رجوع هم باید منازل بسیاری را طی کند که از این مسیر صعودی می توان تعبیر به تکامل نمود.
قدیمی 05-27-2013, 01:38 AM   #29
djahan

تشکرها: 92
در 19 پست 47 بار تشکر شده
Points: 6,469, Level: 52 Points: 6,469, Level: 52 Points: 6,469, Level: 52
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط alimirzaee نمایش پست ها
روح چیست؟!
من هم سر در گم هستم كه روح چيست؟
djahan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از djahan بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-27-2014, 09:29 PM   #30
دانشجو

تشکرها: 9
در 1 پست 4 بار تشکر شده

دوستان عزیز سلام من تازه این صفحه را پیدا کرده ام و از موضوع مورد بحث خوشم امد من هم کتابهای دکتر نیوتون را خوانده ام و نظر ایشان را قبول دارم وبه نظرم مغایرتی با اصول دینی ندارد . تازه یک تصویر جدید تر و مهربانتر از خدا و دنیای دیگر نشانمان میدهد . تازه من میتوانم علت بعضی از سختیهایی که در زندگیم می کشم را بفهمم .همیشه پیش خودم فکر میکردم به چه جرمی باید این سختیها را متحمل شد ولی الان با این کتاب پاسخ خودمو گرفتم
دانشجو آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از دانشجو بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-29-2014, 02:07 AM   #31
Warrior

تشکرها: 9,449
در 3,299 پست 16,076 بار تشکر شده
Points: 47,648, Level: 100 Points: 47,648, Level: 100 Points: 47,648, Level: 100
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%

نقل قول:
مایکل نیوتن از طریق جمع بندی گزارش سوژه ها و تجربیاتی که آن ها در طول هیپنوتیزم مطرح می کنند به این حقیقت می رسد که روح پس از اینکه جسم خاکی را ترک می کند وارد برزخ می شود در آنجا از طریق راهنمای خود از دهلیزی عبور می کند و وارد برزخ و یا همان دنیای ارواح می شود.
این کتاب را سالها قبل مطالعه کرده ام.روانشناسان برجسته که هزاران نفر را تابحال هیپنوتیزم کرده اند حتی تا به حال به یک مورد که ادعاهای این آقا را اثبات کند برنخورده اند! با هیپنوتیزم می توان فرد را به کودکی برگرداند و خاطراتی که فراموش شده را بیاد آورد.چرا؟ چون این خاطرات واقعی هستند و اتفاق افتاده اند.اگر برگرداندن فرد به گذشته دورتر از کودکی و زندگی فعلی یعنی زندگی قبلی امکان پذیر بود احتمالا انقلابی در روانشناسی رخ می داد و همه برای درمان بیماران خود زندگی گذشته آنها را بررسی می کردند.
Warrior آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از Warrior بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-29-2014, 04:31 AM   #32
FarShir

تشکرها: 6,719
در 3,046 پست 9,719 بار تشکر شده
Points: 12,987, Level: 74 Points: 12,987, Level: 74 Points: 12,987, Level: 74

نقل قول:
نوشته اصلی توسط FarShir
نكته اي كه قابل توجه است و مورد توجه پوياي گرامي مي تواند بشود اين است كه روز قيامت بايد ميليارد ها و ميلياردها روح تصويه حساب شوند.
اویی که قادر متعال است و در کمتر از آنی می آفریند برایش کاری ندارد در یک آن همه مخلوقاتش را حسابرسی کند .
خانم جان در اين كه شكي نيست.
مسئله اين است كه دليلش چيست كه اضافه بر انچه لازم است چرا بايد داشته باشيم.
طبيعت مقتصد است و همانطور كه اشاره شد، قانون بقاي ماده و انرژي با اضافه برانچه لازم است، مغايرت دارد.
انكه قبول دارد، مي داند كه روح امده است كه ياد بگيرد و درجات تكامل را طي كند.

انكه اسرار حق را اموختند
مهر كردند دهانش را دوختند.
مولانا.
ارسال شده توسط تلفن همراه
FarShir آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از FarShir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-29-2014, 05:09 AM   #33
FarShir

روانشناسان برجسته معمولا به نتايجي مي رسند كه دلبخواه انهاست. انچه در ذهن از پيش قبول كرده اند، برايشان همان ثابت مي شود.
اگر با دهني باز با اين مسئله مواجه شوند، نتيجه چيز ديگري است.
past life regression
History of past life regression
اوردن رفرنس هاي بالا نشانه تائيد انها از طرف من نيست.
2 کاربر از FarShir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-29-2014, 12:11 PM   #34
Warrior

Points: 47,648, Level: 100 Points: 47,648, Level: 100 Points: 47,648, Level: 100

نقل قول:
اوردن رفرنس هاي بالا نشانه تائيد انها از طرف من نيست.
نه اتفاقا رفرنس خوبی هستند.قسمت انتقادات هم باید خوانده شود
نقل قول:

Sources of memories
Scientific consensus is that the memories are the result of cryptomnesia, narratives created by the subconscious mind using imagination, forgotten information and suggestions from the therapist. Memories created under hypnosis are indistinguishable from actual memories and can be more vivid than factual memories. The greatest predictor of individuals reporting memories of past lives appears to be their beliefs about the existence in reincarnation—individuals who believe in reincarnation are more likely to report such memories, while skeptics or disbelievers are less so.
نقل قول:
روانشناسان برجسته معمولا به نتايجي مي رسند كه دلبخواه انهاست. انچه در ذهن از پيش قبول كرده اند، برايشان همان ثابت مي شود.
وقتی گفتم که افرادی که سالها تجربه دارند این موضوعات را تایید نمی کنند به این معنا نبود که انها در طول زمان کاری خود برخوردی با این موضوع نداشته اند.ممکن است برخورد داشته باشند.
اما با کمی بررسی متوجه می شوند سوژه اشتباه می کند.ذهن می تواند واقعیت را جعل کند.
گاهی هم ممکن است شخصی که تراپی انجام می دهد عامدا سوژه را به این سمت سوق دهد.
5 کاربر از Warrior بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-30-2014, 12:05 PM   #35
FarShir

افرادي كه سالها تجربه دارند، هم در همه موارد تجربه ندارند و نمي توانند انچه كه در ان تجربه ندارند تاييد يا رد كنند.
وين داير روانشناس است. ديپاك چاپرا دكتر طب است. اين دو فاقد صلاحيت نيستند. فرويد و يانگ هم پايه گزار علم روانشناسي بودند.

به هيپنوتيزم ربطي ندارد، همانطور كه گفتم به تجربه شخصي ربط دارد.
به طور خلاصه:
تجربه شخصي اينجانب در به طور تصادفي در خوابي كه ديده ام بوده است. تصاويري كه در ان ديدم، هيچ فردي از خانواده من هيج موقع در ان مورد صحبت نكرده بود. ربطي به هيپنوتيزم ندارد. سوژه اي نبوده كه به طرفش سوق پیدا كنم.

متاسفانه به دليل نداشتن دسترسي شما به مطالبي كه در اين بحث مورد نياز شماست، از ادامه بحث با شما معذورم.
قدیمی 06-30-2014, 12:23 PM   #36
Warrior

نقل قول:
فرويد و يانگ هم پايه گزار علم روانشناسي بودند.
فروید و یونگ پایه گذار روانشناسی بودند.خب که چه؟
نقل قول:
تجربه شخصي اينجانب در به طور تصادفي در خوابي كه ديده ام بوده است. تصاويري كه در ان ديدم، هيچ فردي از خانواده من هيج موقع در ان مورد صحبت نكرده بود. ربطي به هيپنوتيزم ندارد. سوژه اي نبوده كه به طرفش سوق پیدا كنم.
تجربه شخصی آنهم از نوع خواب هیچ وقت علم محسوب نمی شود.حتی در دین هم می گویند خواب حجتی ندارد.
نقل قول:
متاسفانه به دليل نداشتن دسترسي شما به مطالبي كه در اين بحث مورد نياز شماست، از ادامه بحث با شما معذورم.
مساله اینجاست که ما علم را وانهادیم و به شبه علم گرایش پیدا کردیم.
این کاربر از Warrior بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 06-30-2014, 05:15 PM   #37
FarShir

" خب كه چه؟" يعني چه؟
اين نيمچه روانشناسان ميليونر كه در بورلي هيلز در دفاترشان نشسته اند بايد اول فرويد و يانگ را بخوانند تا بتوانند روانشناس بشوند. اين كه ديگر توضيح نمي خواست.
اگر خواب ديدن براي علم مهم نبود مركز خواب دانشگاه استانفورد ميليون ها دلار خرج نمي كرد كه در مورد lucid dreaming تحقيق كند.
متاسفانه باز هم بحث را به مذهب كشديد. ولي استدلال براي رد نوشته شما لازم است:
اگر خواب ديدن در دين حجتي نداشت لازم نمي ديدند كه خوابهاي حضرت موسي را در كتابهاي مذاهب بگذارند.
همانطور كه پيش بيني مي كردم شما هنوز نياز به مطالب زيادي براي خواندن داريد.
وسلام نامه تمام.
قدیمی 06-30-2014, 05:37 PM   #38
Warrior

نقل قول:
همانطور كه پيش بيني مي كردم شما هنوز نياز به مطالب زيادي براي خواندن داريد.
مشکل اینجاست که شما علم را با عرفان پیوند می زنید و از هر چیز تفسیر مورد نظر خود را می کنید.
والسلام نامه تمام
قدیمی 07-30-2014, 01:26 PM   #39
رضـا
میهمان

نقل قول:
نوشته اصلی توسط فرزاد نمایش پست ها
مگر نه اینکه هر موجود زنده ای دارای روح است از جمله باکتری و سلولهای گیاهی؟
اگر اینطور باشد قاعدتا اسپرماتوزوئید و تخمک هم دارای روح هستند که با ورود اسپرم به تخمک عقل ناقص من حکم میکند که ارواح تکامل نیافته آنها نیز با هم ممزوج شده و یکی میشوند.
تصور میکنم که این روح تحیف کم کَمَک با بزرگ شدن اندامِ جنین بزرگتر میشود و راه تکامل را آغاز میکند تا به 4 ماهگی و 9 ماهگی و پنجاه سالگی برسد.
با این اوصاف , جنین از آغاز دارای روح است و نمیتواند روح دیگری را به یکباره در خود جای دهد.(این قسمتش را از جناب ملاصدرا به عاریت گرفتم)
با سلام
در مورد مسئله تناسخ بیان شده ملاصدرا میتوان گفت چون هر موجود زنده ای دارای روح است پس اسپرم و تخمک هر دو به صورت جداگانه دارای روح میباشند و با ترکیب و به عبارت دیگر از ادغام این دو نطفه تشکیل می شود پس در همینجا باز مسئله تناسخ به وجود آمده است و در واقع دو روح با هم ادغام شده و یک جنین رو به وجود آورده که همچین چیزی از نظر عدم تناسخ قابل قبول نیست اگر این فرضیه را بتوانیم قبول کنیم در ثانی میتوان این رو هم قبول کرد روح سوم هم میتواند وجود داشته باشد.

به هر حال اگر ما فرض رو بر این بگیریم که تناسخ وجود داشته باشه در اون صورت جواب خیلی از سوالاتی که برامون وجود داره رو میتونیم بفهمیم
به طور مثال
1- دلیل به وجود آمدن انسان که در کتاب توزیع داده شده که رسیدن به سر منشأ آفرینش یعنی خدای یکتاست اونم با بالا بردن سطح روح
2- عدالت واقعی در زمین مثلا چرا بعضی زیبا هستند بعضی زشتن، بعضی فقیر بعضی پولدار، بعضی با استعداد زیاد بعضی کم، بعضی در جنگ و خون و درد از دست دادن عزیزانشان بعضی در صلح و آرامش بعضی معلول بعضی سالم و ...
3- بحث بسیار مهم در مورد گناهان انسان در زمین، که هر گناهی که انسان در این زمین مرتکب میشه در زندگی بعدیش همین گناه و زشتی رو کس دیگری سرش میاره، و یکباره تمام گناهان رو با آتش جهنم پاسخ داده نمیشه،
4- ما اعتقاد داریم چیزی که قرآن کریم و اهل بیت اومده اینه که بعد از مرگ اگر انسان درستکاری باشیم وارد بهشت میشویم که یکجای خوش آب و هواست و دارای حوریان بهشتی هستند و...
ولی سوالی که اینجا مطرح میشه اینه که دیگه خبری از رسیدن به سر چشمه آفرینش و سعادت انسان چی میشه، که توی این کتاب برداشتی که میشه کرد اینه که همواره روح درحال بالا بردن سطح خود است تا به سر چشمه پاکیها که روح خداوند باشه برسه.

موفق باشید
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع