آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار نوشته های شهیر > یادداشت های کوتاه شهیر

پاسخ
    نمایش ها: 5800 - پاسخ ها: 42  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-02-2009, 01:13 PM   #26
Armin

تشکرها: 518
در 36 پست 142 بار تشکر شده
Points: 5,015, Level: 45 Points: 5,015, Level: 45 Points: 5,015, Level: 45
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : دوستان و یاران عزیز شهیر بلاگ به پایان راه می رسد (شهیر)

دوستان، اگر تصمیمی در برقراری وبلاگ شهیر داشتید لطفا مرا نیز مطلع کنید. من از ایرانم و نمی دانم چگونه می شود شهیر را حمایت کرد. به هر حال من هستم.
Armin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از Armin بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-02-2009, 02:20 PM   #27
صادق

تشکرها: 5,555
در 2,223 پست 10,208 بار تشکر شده
Points: 24,459, Level: 95 Points: 24,459, Level: 95 Points: 24,459, Level: 95
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط شهاب نمایش پست ها
رضا جان طرحی بنظرت می رسد که با بچه ها در میان بگذاریم؟ آقا صادق که خودش پیش قدم بوده چیزی به ذهنش می رسد؟
با سلام وعرض ادب خدمت همه دوستان
نظر من در واقع همان است که آقای رضا در پست شماره 25 گفتند فقط در باره پرداخت واضحتر بیان میکنم که باید حداقل هزینه مثلا 6ماهه ادامه کار شهیربلاگ برآورد شود.برای مثال برآورد شود که هزینه 12000دلار آمریکا هست یعنی حدود 12میلیون تومان و هر کس به یک شماره حساب در ایران مبلغ مورد نظر را واریز نماید و وقتی به مقدار 12میلیون تومان رسید برنامه متوقف شود و برای شش ماه دوم دوباره شروع شود.این رقم میتواند با اعلام اسامی ومقدار پرداختی همراه باشد یا نباشد (راستش من الگویی در این مورد ندارم و ندیدم اما میشود از مشابه های خارجی استفاده کرد).البته اینها فقط پیشنهاد بود و نتیجه نهایتا منوط به نظر جمع و البته شهیر گرامی دارد.
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 06-02-2009, 04:35 PM   #28
Nezam

Nezam's Avatar

تشکرها: 7,083
در 1,022 پست 4,541 بار تشکر شده
Points: 17,890, Level: 85 Points: 17,890, Level: 85 Points: 17,890, Level: 85
Activity: 50%
Activity: 50% Activity: 50% Activity: 50%

سلام دوستان
از دیدن این خبر بسیار متاسف شدم.فکر نمیکنم برنامه ریزی برای حمایت مالی کار چندان سختی هم باشه!برای افرادی که در ایران هستند میشه یک شماره حساب که در ایران هست معرفی کرد و هر کس به اندازه وسع خود هزینه اشتراک بده.به هر حال شهیر به گردن همه ما حق داره.اگر راه حل نهایی مشخص شد لطفا در همینجا اعلام کنید که همه مطلع شوند.
با سپاس.
Nezam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از Nezam بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-02-2009, 07:00 PM   #29
Hivion

تشکرها: 423
در 88 پست 178 بار تشکر شده
Points: 1,852, Level: 25 Points: 1,852, Level: 25 Points: 1,852, Level: 25

نقل قول:
نوشته اصلی توسط شهاب نمایش پست ها
eximir جان. من فکر می کنم اگر فوروم همین طور پیش برود و خدای ناکرده اتفاق خاصی نیفتد تا چند ماه دیگه بتونه آگهی بگیره. الان رنکینگ ما آمده زیر 100000 که خیلی مهمه. یک فکری هم که خود شهیر داشت (اما وقتش رو نداره) این بود که اگر بتونیم نوشته های اجتماعی اش رو که مربوط به زمان خاصی نیست و تعدادشان هم کم نیست بصورت یک کتاب در بیاریم و در فوروم بفروشیم شاید بتونه کمکی باشه. البته چاپ کتاب باید در ایران صورت بگیره که اگر دوستان داخل ایران کمکی بتونن توی این زمینه بکنن من به همراه یک نفر دیگه مطالب رو ادیت می کنیم و اگر مسائلی مربوط به جریانات روز درش باشه در می آریم و مقالات رو آماده چاپ می کنیم. حالا صرف نظر از دیدگاه مالی این مقالات یکجوری هم حفظ میشه که در اختیار جوان ها که آن ها را نخوانده اند قرار بگیره. نمی دونم عملی هست و کسی از ایران کمک می کند؟
با احترام به نظر شما
ولی پروسه چاپ کتاب زمان بر و وقتگیر است و ممکن است در اینده جواب دهد و توی ایران هم چاپ ومجوز اسان نیست به هر حال در دراز مدت جواب میدهد
بهتره موازی با راه حل کتاب یک راه دیگر هم موازی دنبال شود
اول از همه بر اورد هزینه شش ماهه یا یک ساله وبلاگ
بعد تصمیم گیری در چگونگی پوشش این هزینه
Hivion آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از Hivion بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-02-2009, 11:36 PM   #30
SIRUS

تشکرها: 358
در 65 پست 181 بار تشکر شده
Points: 1,464, Level: 21 Points: 1,464, Level: 21 Points: 1,464, Level: 21

اگر اجازه میدین، از حرف به عمل برسیم و از همین الان و از همینجا شروع کنیم. اول اینکه نباید توقع داشته باشیم که هزینه‌ها بر آورد و میزانش اینجا اعلام شود، بلکه باید بصورت چه خرد و چه کلان داوطلبانه حمایت مالی‌ کرد. اما واریز مبالغ خرد از طریق بانکی‌ (چه از ایران و چه از خارج) اگر غیر ممکن نباشد، گران و پر هزینه است. شاید حق العمل بانک بالغ بر دو برابر مبلغ ارسالی بشود. پس بهتر است مبالغ خرد بطور مستمر (بعنوان مثال هر دو یا سه ماه یکبار) به یک آدرس، بصورت پست عادی ارسال شود. آدرس هم لازم نیست آدرس محل کار یا سکونت باشد، بلکه می‌‌تواند Poste Restante باشد که همه جای دنیا هست. فقط شهاب خان باید محبت کنند و بعد از تهیه این آدرس پستی (که در اداره پست محلی انجام می‌‌شود) از طریق پیام‌های خصوصی با کاربران تماس بگیرند. یا هر کس خواست خودش برای گرفتن این آدرس (از طریق پیام خصوصی) با شهاب خان تماس بگیرد. هر کدام از ما خیلی‌ خرج تفریحات خودمان می‌‌کنیم، چرا قسمتی‌ از آن را به این تفریح مفید اختصاص ندهیم؟
SIRUS آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از SIRUS بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-03-2009, 06:37 AM   #31
eximir

تشکرها: 572
در 395 پست 1,096 بار تشکر شده
Points: 9,374, Level: 65 Points: 9,374, Level: 65 Points: 9,374, Level: 65

میتوان از طریق پی پال هم برای جمع اوری کمک اقدام کرد.خوشبختانه پی پال یک محبوبیت و گستردگی قابل توجهی هم در داخل ایران دارد.
eximir آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از eximir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 06-03-2009, 08:19 AM   #32
عادل

تشکرها: 11,155
در 1,030 پست 4,885 بار تشکر شده
Points: 13,706, Level: 76 Points: 13,706, Level: 76 Points: 13,706, Level: 76

بنده چند روزی از فروم دور بودم. خبر به پایان رسیدن وبلاگ شهیر را خواندم و مرا سخت به فکر برد. به فکر زمانی افتادم که فروم ایران و آمریکایی نبود و من هر روز چند بار به وبلاگ شهیر سر میزدم و از مقالهای خوبش استفادههای زیادی میبردم و حتی دنبال اظهار نظرات دوستان و پاسخ شهیر میگشتم که خود مطالب جالب و آموزنده ای داشت. در هر حال واقعا برای من هم مثل همه دوستان جای تاسف است که میبینم چنین وبسایت آموزنده و خوبی نمیتوانند به حیات خود ادامه دهند ولی وبسایتهای شنگول و منگول زیادی با حمایتهای دولتی یا از منابع دیگر هر روز در اینترنت رشد می کنند.
اما از منظر دیگر واقعیتش من انتظار این خبر را دیر یا زود میکشیدم. واقع بین باشیم. کدام وبسایتی وجود دارد که همه بار آن بدوش یکنفر باشد؟ گرچه وبلاگهای زیادی توسط افراد مستقل وجود دارد ولی 99 درصد آنها واقعا کار وبلاگی میکنند یعنی یادداشتها و وقایع روزانه خود را بجای نوشتن در یکدفترچه در وبلاگ ثبت میکنند و نهایتا گزارشها یا مقالات بسیار اولیه را ارایه میکنند. بنابراین اگر یک وبلاگ قرار است مثل وبلاگ شهیر وجود داشته باشد که مسوول وبلاگ روزی 17 یا 18 ساعت کار مطالعاتی و پژوهشی کند و به نوشتن مقاله نیز مشغول باشد دیگر این وبلاگ نیست و حداقل من چنین وبلاگی ندیده ام، لذا قطعا این یک کار حرفه ایست و باید به آن بصورت حرفه ای نگریست.
در هر حال بنده بنوبه خودم در زمینه حمایتهای مالی قطعا مشارکت خواهم کرد ولی در عین حال معتقدم باید بفکر راههای دیگری نیز بود. توجه کنید شهیر به موضوع مهمی اشاره کرد که متاسفانه تعداد خوانندگان وبلاگ از 2000 نفر بیشتر نشد و این عامل اصلی پایان شهیربلاگ بوده است. آیا راهی برای ازدیاد تعداد مراجعه کنندگان و کسب حامیان مالی وجود دارد؟ آیا شهیر گرامی علاقه مند است که وبلاگ/ وبسایت را بصورت انفرادی و بصورت قبل اداره نماید؟ آیا شهیر گرامی موافق اداره و ادامه کار همزمان شهیربلاگ و فروم ایران و آمریکا میباشد؟ شهیر عزیز مدتیست که مقالات بسیار جالبی نیز برای وبسایت انگلیسی Asia Times مینویسد که مورد اقبال خوبی از طرف خوانندگان انگلیسی زبان مواجه شده است. بنابراین شاید بتوان راهایی برای افزایش خوانندگان و مراجعه کنندگان شهیربلاگ نیز پیدا کرد. بنده ایده هایی دارم که خام است. بعد از برگشت از سفر نظراتم را بیشتر مینویسم.
ممنون
عادل آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از عادل بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-03-2009, 08:46 AM   #33
شهاب

تشکرها: 7,017
در 3,471 پست 18,838 بار تشکر شده
Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100
Activity: 2%
Activity: 2% Activity: 2% Activity: 2%

عادل جان خیلی خوشحال می شویم که ایده هایت را با ما در میان بگذاری. من با اینکه از موفقیت مقاله های انگلیسی شهیر از ته دل خوشحالم اما از طرفی واقعا حرص میخورم. یک وقتی یک نفر فقط میتونه به انگلیسی بنویسه مثل خیلی از بچه های ایرانی که در سایت های آمریکائی می نوسن و الحق بعضی ها هم خیلی خوب می نویسن و یا یکوقت هست یکی فقط میتونه فارسی بنویسه مثل بچه ها و تحلیل گر های داخل ایران ، خب آدم با خودش میگه هر دو گروه محدودیت های خودشون رو دارن. اما وقتی یک کسی میتونه فارسی بنویسه و در حد خوبی هم بنویسه بعد مجبور بشه ول کنه و بره مارکت خواننده های انگلیسی رو سرویس بده خیلی به آدم زور میاد. بدون اینکه بخوام شهیر رو خیلی بزرگ کنم اما چون اینجا همه خودمونی هستیم میگم ننوشتن شهیر به فارسی یعنی یک کمبودی که به این راحتی پر نمیشه. بچه های این فوروم همگی اهل مطالعه اند و در فضای اینترنت شب و روز میگردن. نه یک نفر نه دو نفر این همه دارند میگن کار های شهیر منحصر بفرده و تعارف هم ندارن. حیفه بگذاریم این فکر در جامعه ایرانی خاموش بشه. بلائی که سر سهراب شهیدثالث اومد نگذاریم سر شهیر بیاد.
شهاب آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 06-03-2009, 10:38 AM   #34
eximir

یک هیات موسسین یا گروه سردبیری باید تشکیل دهیم با توانایی های تخصصی در حوزه، به مدیریت و عاملیت و مکانیزم آن کاری ندارم چون کار فرهنگی می خواهیم بکنیم و هر جوری باشد من تابعم.
یکی دیگر از کارهایی که میتوانیم انجام دهیم، ترجمه مقالات و متون است و فروش آن.من حاضرم به قیمت اینکه خودم هم چیزی یاد میگیرم ساعاتی را مجانا به اینکار اختصاص بدهم و ترجمه را تایپ شده تحول شورا بدهم.برای فروش این گونه مقالات هم می شود کارهای زیادی کرد، در ضمن باید کارگروه تشکیل دهیم و کار مشارکتی بکنیم، مطمئنم چنین ظرفیت و پتانسیلی در مجموعه ما وجود دارد.دارم کم کم به این فکر می افتم که شهیر با تفکر و تز کمابیش مشابه یک همچین مساله ای را پیش کشیده.لطفا شهیر جان تایید یا تکذیب بفرماییدارادتمند
2 کاربر از eximir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-03-2009, 01:57 PM   #35
حاجی کرهرودی

حاجی کرهرودی's Avatar

تشکرها: 0
در 20 پست 38 بار تشکر شده
Points: 1,281, Level: 19 Points: 1,281, Level: 19 Points: 1,281, Level: 19

از روز اولی که این وبلاگ راه اندازی شد و اولین نفر شروع به خواندن آن کرد یا اولین عضو فروم ایران آمریکا که اینجا ثبت نام کرده، از همان روز می بایست خودش بطور خود جوش به فکر این باشد که هر کاری بدون پشتیبان مالی نمی تواند به جایی برسد. هزینه خرید فضا....هاست...دامین....سرور یا سرورهای مختلف...
بک آپ سرور... طراحی و به روز کردن نرم افزار ویبولتون و آپ گرید کردن تمامی این مسائل به روز.
بالاخره می دونید چی هست ، ما توقع نداریم هر کسی به این داستانها واقف باشد. ولی کسی که می آید
اینجا و یکسری تفکرات سیاسی دارد ، پس مشخص است که پله های اولیه فرهنگی و همبستگی رو پاس
کرده است که به این مرحله خودش رو رسانده که می داند چه می خواهد و دنبالش رفته و به اینجا که فروم
ایران آمریکا هست رسیده.
و توقع نیست از روز اول به همه مسائل فنی دسترسی داشته باشه .ولی بعد از یک مدت خواهد فهمید که این مجموعه شخصی می باشد و با پول تو جیب چند نفر در حال چرخش است.
پس بدونه اینکه کار به اینجا برسه مثل تمامی وب سایت ها یا وبلاگها یا تالارهای خارجی از فرهنگی گرفته تا تکنولوژی و نرم افزار و غیره....... که بیشترشون از روز اول همچنان پرقدرت در حال پیشرفت هستند.
و در کنار سایت یا بصورتهای مختلف می دانند که باید...باید...باید برای چیزی که دوستش دارند یک هزینه جزئی برای هر نفر که حدودی می شود ده تا سی دلار باید پرداخت کند. حتی یک دلار!!!!!

یعنی می دونید چطوری؟ چجوری اینجا هر کسی وظیفه خودش می دونه که نباید بد دهنی کنه ...فش بده
مطلب بدونه لینک نگذاره...لینک کسی دیگرو برای خودش محسوب نکنه و خیلی کارهای دیگه که اصلا ما دیگه بهش فکر نمی کنیم و برامون عادی شده ، رو انجام می دهیم. ولی هنوز فرهنگ همبستگی و پشتیبانی رو باهاش مشکل داریم. نه اینکه بگیم نمی خواهیم برای چیزی که دوست داریم هزینه کنیم...نه اصلا بلکه منظورم این هست که چیزی به این عنوان در گوشه فکر ما نیست. و خوب این زمان می بره تا بخواهیم به این فرهنگ بپیوندیم. البته دوستانی که از خارج ایران به این سایت سر می زنند و عضو هستند
خیلی بیشتر با این عملکرد همیاری آشنا هستند. ولی خوب من که در داخل هستم نه!!!!
-----------------------------------------
مثل همیشه و بصورت خیلی تکراری که هزاران بار باهاش در داخل خانواده اجتماع و هر جایی که فکرش رو بکنید با این گزینه برخورد کردیم که تا روزی که داد کسی در نیاد کسی تو صورت ما نگاه نمی کنه.
وقتی داد کشیدم همه میان و می گن ای بابا چرا نگفتی که دستت لای گیره گیر کرده خوب می گفتی.
من چه می دونستم که تو دستت رو گذاشتی لای گیره .......و هزاران حرف دیگه....حالا کاری از دست من بر میاد؟ خوب مشکلی چیزی داری با ما تماس بگیر.....خوب حالا باید چکار کرد؟ .....من یک فکر جدید دارم....
من یک آشنا دارم.....من یکی رو می شناسم ......من فکر می کنم...........خیلی متاسفم.......
کاری از دست من بر میاد؟.......... اگر این کارو بکنید خوب می شه ها............
----------------------------------------------------
نه اینجوری نمی شد نمی شه نخواهد شد.
-------------------------------------------------------
چجوری واسه کانالهای اچ بی او....هیستری چنل.....فاکس مو وی......کانالهایی که صبح تا شب اسپرت نشان می ده.....سوپر بال نشان می ده..... خود جوش دلار خرج می کنید.
هنوز مسابقه لوس آنجلس لیکرز با آتلانتا هاکز شروع نشده خدا تومن دلار می دهیم بلیط بازار سیاه و این حرفها بخریم که یک وقت شوت های سه امتیازی کوبی برایانت رو از دست بدهیم!!!!!
----------
اگر یک روز یکی از مدیران با حالتی آشفته خبر از بسته شدن فروم رو به علت مسائل مالی به شما خبر بدهد و بگه امروز باید ایکس هزار دلار جمع کنیم. در همین حال همین امروز مسابقه فینال لیکرز با دنور ناگتز از کنفرانس شرق قرار اجرا بشه.....شما هم به قیمت بلیط فینال پول دارید...اون وقت چکار می کنید؟
آیا به شماره حساب فروم پول را واریز می کنید یا خودتون رو به عدم دریافت ایمیل به کوچه علی چپ می زنید و به فینال می روید؟.............. با اینکه عاشق این فروم و مطالب اون هستید......و از طرفی هم یک فصل کامل برای رسیدن تیم مورد علاقه هر روز دنبال می کردید که چکار می کنه و حالا به فینال رسیده...!!!!!
-----------------------------------
البته این مقایسه یک جورهایی نمی دونم چی بگم..... من جوابی ندارم خودم ولی برای مثال این رو گفتم.

که این حرکت باید خود جوش می بود که نبود و اینجوری شد.

مثل چرخ اقتصاد که کسی نباید بچرخونش و باید خودش بچرخه!!!!!

زیاد حرف زدم شاید هم حرفهام بی ربط هستند. نمی دونم!!!!! همه دوستان تخصصی حرف میزنند و من عامی و ساده. شاید حرفام درست نباشه یا باشه ....به هر حال موفق باشید !!!!

بزنم؟

حاجی کرهرودی آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-03-2009, 05:54 PM   #36
محمد صادق

محمد صادق's Avatar

تشکرها: 1,238
در 1,016 پست 3,392 بار تشکر شده
Points: 19,830, Level: 88 Points: 19,830, Level: 88 Points: 19,830, Level: 88

eximir جان نظر خوبی داده است. من موافقم.
۴-آرامش و خیر و برکت و پر آبی در ایران و مناطق دیگر موج می زند.
۵-بین ایران و آمریکا صلح برقرار می شود.
۶-تنها در روشنایی است که صلح و رشد و توسعه متوازن و پایدار به دست می آید.
۷-کشور واحد جهانی در زمین به فرمان سرچشمه مقدس نور به زودی تشکیل میشود.
۸-خیر پیروز است و نور همچنان جاری است.
محمد صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از محمد صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 06-03-2009, 09:12 PM   #37
شهاب

تشکرها: 7,017
در 3,471 پست 18,838 بار تشکر شده
Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100
Activity: 2%
Activity: 2% Activity: 2% Activity: 2%

فکر eximir بسیار خوب است. من فقط نحوه اجرائی کردن آن را نمی دانم.
شهاب آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 06-03-2009, 10:26 PM   #38
حاجی کرهرودی

حاجی کرهرودی's Avatar

تشکرها: 0
در 20 پست 38 بار تشکر شده
Points: 1,281, Level: 19 Points: 1,281, Level: 19 Points: 1,281, Level: 19

با درود بر شهاب گرامی....

آقای شهاب از آنجایی که این سایت چند مدیر دارد و این مدیران با یک یا دو نفر که طراح و پابلیش کننده سایت

و به قولی همان تکنیکال ساپورت هستند همیشه در ارتباط هستند. اگر هم همیشه در ارتباط نباشند وقتی

سایت یک مشکلی پیدا کنه سرو کله دوستان پیدا خواهد شد.

برای حل این مشکل ....بخاطر اینکه هر کدام از دوستان در یک نقطه این کره خاکی مشغول کار هستند
و امکان تشکیلات فیزیکی امکان پذیر نیست. پس باید دفتر یا آفیس بصورت مجازی باشه.

به این صورت که مسئول فنی این سایت که کارهای اجرایی انجام می دهد رو به دوستان معرفی کنید.
و ایشان خارج از برنامه کاری یک FTP درست کنه. به همراه یک اکسز کد.

FTP به این صورت عمل می کنه که مثل یک صندوق می مانه که می تونه کلید داشته باشه می تونه

نداشته باشه. حالا ما می گیم کلید داره و کلیدش هم دست اعضای سایت هست.

FTP چیز خاصی نداره به این صورته که مثلا شما یک آدرس رو که می زنی http می زنی ftp فلان آدرس

بعدش یک صفحه میاد مثل یک نیو فلدر هست دقیقا عین نیو فلدر اصلا ftp یک نیوفلدر هست که مکانش

تو فضا هست..... اونوقت هر کسی که این کد رو داره به آدرس مربوطه متصل می شود و مقاله ترجمه

عکس....هر چی که فکرش رو بکنید در اونجا می گذاره و بعد آقای شهیر یا دیگر مدیران این مقالات رو آنالیز

می کنند و مدیریت می کنند تا اماده استفاده کاربردی بشود.

از نظر تایپ کردن فارسی اگه تعریف از خود نباشه من تمام پست هام رو کپی مطلب نمی کنم و همگی رو تایپ می کنم.

اون مقاله که در مورد اراده کلی جمهوریت بود که از دیدگاه کانت بیان شده بود رو خودم در عرض چند دقیقه

تایپ کردم. خیلی راحت هستم تو تایپ فارسی ولی مشکل تایپ لاتین دارم.

از نظر سرچ کردن و تهیه یا جمع آوری خیلی مطالب هم مشکل خاصی ندارم.

کار تخصصی که بلد هستم هم گرافیک و عکاسی هست.

دیگه خود دانید که چجوری می شه از همه تخصصها استفاده کرد.

راستی کنار خیلی از سایتهایی که مربوط به دوستان فرنگی یا همون خارجی می باشد. یک لینک وجود

داره که کنارش نوشته اگر از این عکس یا نوشته یا هر چیزی دیگه که اینجا هست خوشت آمد و اگه خواستی

کمک کنی این دکمه رو بزن و یک چند سنتی یا دلاری به این حساب بریز. یا اینکه یکسری تبلیغات پایین

سایت هست که اگر روی اونها کلیک کنی نا خود آگاه یک مقدار پول به حساب کسی که قرار داد بسته و اون

لینک رو قرار داده واریز خواهد شد.

و برگ برنده دیگه که خیلی مهم هست اون قسمت انجمنی هست که آقای وتوس در مورد ماشین و بازار

ماشین تگ می زنند که رنکینگ گوگل فوق العاده ایی داره. شاید با اتخاذ تصمیم درست بشود از این کلید

طلایی سایت استفاده کرد و یک کلینک از این رو در جایی قرار داد که اینقدر بازدید کننده داره.

-------------------------------------------------

اون دسته از دوستانی که در تهران قرار دارند نیز می توانند با پیام خصوصی به همدیگر یک ارتباط فیزیکی
یا همان کنفرانس حضوری رو برنامه ریزی کنند. یا افرادی که در هر کجا قرار دارند ولی از نظر موقعیت مکانی
نزدیک به هم هستند. دیگه با خودشونه که تمایل دارند یا نه !!!!

بزنم؟

حاجی کرهرودی آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از حاجی کرهرودی بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-04-2009, 04:59 PM   #39
ilia786

تشکرها: 1,967
در 1,357 پست 5,420 بار تشکر شده
Points: 21,144, Level: 91 Points: 21,144, Level: 91 Points: 21,144, Level: 91
Activity: 10%
Activity: 10% Activity: 10% Activity: 10%

با سلام خدمت دوستان، خبری بود تلخ و نیازمند تامل

چند روزی هست که تنها نظر دوستان را میخوانم و خوشحالم که همه ی دوستان بر گزینه ی پیدا کردن راحلی برای خروج از این تنگا اتفاق نظر دارند. بنظر من جدای از سلیقه ی مخاطب ایرانی در استقبال سرد، از مقالات و مطالب علمی و بیطرفانه(که کاملا بجا و درست است)، نوع غالب وبلاگی سایت شهیربلاگ و طبقه بندی نامنظم مقاله ها هم بی تاثیر نبوده است. کمتر بازدیدکننده ای پیدا میشود که هم به مقالات سیاسی و هم اجتماعی و هم اقتصادی و هم ورزشی و هم سرگرمی علاقه مند باشد، پکیج مخلوطی از مقاله های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و سرگرمی به طور یکجا، یکرنگ و درهم، در غالب وبلاگی شهیربلاگ، خیلی برای فضای اینترنتی آن هم از نوعی فراسی مناسب نبوده و نمیباشد. متاسفانه بیشتر بازدیدکنندگان در نگاه اول سایت شهیربلاگ را سایتی سیاسی میابند، در حالی که مقاله های اجتماعی، اقتصادی بسیار ارزش مندی در این سایت وجود دارد.

بهرحال مشکل اصلی در حال حاضر بازدیدکننده ی کم و در پی آن عدم اخذ آگهی و شرایط فعلی میباشد.

در این تاپیک چندین پیشنهاد مطرح شده است که هر کدام تا حدی منطقی و قابل اجرا میباشند.
متاسفانه طرح گرفتن حق عضویت به نظر من در کشور ما و شرایط فعلی غیرقابل اجرا میباشد و موجب کاهش شدید مراجعه کنندگان میشود.
موضوع کمک مالی یا donate بهتر از دیگر گزینه ها است (با وجود اینکه در کشور ما تجربه ی چنین کاری وجود ندارد)، اما اختلاف شدید ارزش پولی داخل و خارج کشور و همینطور بازدیدکنندگان محدود سایت شهیر بلاگ محقق ساختن کامل هزینه ها را تا حد زیادی ناممکن میسازد.

پیشنهاد اکسمیر عزیز درمورد ترجمه و نشر کتاب به صورت گروهی و مشارکتی بسیار جالب و اتفاقا بجاست. جدای از منافع مادی برای سایت و فروم (که خیلی نمیتوان بر آن حساب کرد، دوستان داخل ایران بهتر از چرخه ی اقتصادی نشر کتاب باخبرند) ، میتواند باعث مطرح شدن فروم و بالا رفتن بازدیدها و از همه مهمتر اعتلای سطح فکری و علمی سایت و فروم شود. من هم از همینجا اعلام آمادگیم را برای ترجمه کتب اعلام میکنم.

ولی پیشنهاد خودم که تا حد زیادی با گفته های عادل عزیز همخوانی دارد، تغییر غالب و افزایش نویسندگان سایت شهیر بلاگ میباشد. بنظر من زمان آن فرا رسیده تا نطفه ای که شهیربلاگ کاشته است به یک وبسایت رسمی و قدرتمند در تحلیل تبدیل شود (مقاله های شهیر به تنهایی برای ساپورت علمی سایت کافی است، چه برسد به اینکه دوستان دیگرشان را هم در جمع نویسندگان قرار دهد.). یک چیزی بمانند نسخه ی اولیه ی democracy underground یا یکجور تحلیل نامه در موضوعات گوناگون با سلیقه های متفاوت. مطمئنا ایجاد سایتی با آمار بالای بازدیدکننده بهترین راه درآمد زایی میباشد. در ضمن استقبال از donate به یک وبسایت رسمی با آمار بالای بازدیدکنندگان، بسیار بیشتر از یک وبلاگ شخصی میباشد. ترجمه مقالات و انتشار کتاب هم کمک زیادی به بالا بردن اعتبار و مطرح کردن سایت در جامعه میکند.
شهیر عزیز بایستی در این مورد تصمیم بگیرد، که آیا مایل به تغییر غالب وبلاگی خود به یک وبسایت رسمی و آغاز یک حرکت سازماندهی شده برای نشر مطالب میباشد یا خیر.
خوشحال میشوم نظر دوستان را هم بدانم. با تشکر
ilia786 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از ilia786 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-04-2009, 06:04 PM   #40
ilia786

تشکرها: 1,967
در 1,357 پست 5,420 بار تشکر شده
Points: 21,144, Level: 91 Points: 21,144, Level: 91 Points: 21,144, Level: 91
Activity: 10%
Activity: 10% Activity: 10% Activity: 10%

با عرض پوزش منظور از democracy undergroun همون democracy now بود،
ilia786 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-05-2009, 10:56 AM   #41
eximir

دوستان زیادی اینجا حضور دارند که توانایی های منصر بفردی دارند، نحوه بکار گیری این پتانسیل و جمع کردن آن در یک گره کار پیچیده ای نیست.مهم انتخاب مطالب است که مطمئنم شهیر و بقیه رفقا الحمدلله کم ندارند، حالا طراح و گرافیست هم که داریم،دوست عزیزی که تایپ را بخوبی انجام می دهد می تواند در زمینه صفحه بندی و ویرایش و غلط گیری اولیه مطالب همکاری نماید.لازم به بگیر و ببند فراوانی هم نیست، می شود بعد از آماده سازی مطالب آنها را حتی از روی سایت آمازون، ای بی و جاهای مشابه آن بفروش رساند.ایرانیان خارج از کشور هم بدشان نمی آید مطالب از این دست را به زبان فارسی بخوانند، داخلی ها هم می خرند اگر مطلب گیرا باشد.کتاب کافه پیانو رو از پارسال تا کنون چهارده بار در تیراژ 3000 نسخه چاپ کرده اند، خوب این یعنی چه؟ هزار نسخه از کتاب های ما فروش برود خودش کلی می شود.ضمنا خودمان هم که هستیم، هم ترجمه می کنیم هم می خریم!کمی مدیریت و برنامه ریزی می خواهد که من واقعا پتانسیل های بالایی را اینجا مشاهده کرده ام.راستی حاجی جفرسون کجاست؟ در ضمن برای ارتباط اعضا فعال در این کارگروه پیشنهاد میکنم ایمیلی زیر همین دامین آماده شود.ارادتمند
3 کاربر از eximir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-05-2009, 11:30 AM   #42
صادق

تشکرها: 5,555
در 2,223 پست 10,208 بار تشکر شده
Points: 24,459, Level: 95 Points: 24,459, Level: 95 Points: 24,459, Level: 95

نقل قول:
نوشته اصلی توسط eximir نمایش پست ها
دوستان زیادی اینجا حضور دارند که توانایی های منصر بفردی دارند، نحوه بکار گیری این پتانسیل و جمع کردن آن در یک گره کار پیچیده ای نیست.مهم انتخاب مطالب است که مطمئنم شهیر و بقیه رفقا الحمدلله کم ندارند، حالا طراح و گرافیست هم که داریم،دوست عزیزی که تایپ را بخوبی انجام می دهد می تواند در زمینه صفحه بندی و ویرایش و غلط گیری اولیه مطالب همکاری نماید.لازم به بگیر و ببند فراوانی هم نیست، می شود بعد از آماده سازی مطالب آنها را حتی از روی سایت آمازون، ای بی و جاهای مشابه آن بفروش رساند.ایرانیان خارج از کشور هم بدشان نمی آید مطالب از این دست را به زبان فارسی بخوانند، داخلی ها هم می خرند اگر مطلب گیرا باشد.کتاب کافه پیانو رو از پارسال تا کنون چهارده بار در تیراژ 3000 نسخه چاپ کرده اند، خوب این یعنی چه؟ هزار نسخه از کتاب های ما فروش برود خودش کلی می شود.ضمنا خودمان هم که هستیم، هم ترجمه می کنیم هم می خریم!کمی مدیریت و برنامه ریزی می خواهد که من واقعا پتانسیل های بالایی را اینجا مشاهده کرده ام.راستی حاجی جفرسون کجاست؟ در ضمن برای ارتباط اعضا فعال در این کارگروه پیشنهاد میکنم ایمیلی زیر همین دامین آماده شود.ارادتمند
آقا درست میفرمایید . کار پیچیده ای نیست و به بگیر وببند هم نیاز نیست اما نمیدانم چرا کسی این مدیریت را بعهده نمیگیرد واینقدر دست دست یا بقولی فس فس میکنیم.
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-05-2009, 01:04 PM   #43
eximir

صادق جان، فرمایش شما کاملا متین است.
پیشنهاد میکنم از اینجا شروع کنیم.

ارادتمند شما
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع