آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار ترجمه > تالار مطالب اجتماعی (ترجمه)

پاسخ
    نمایش ها: 18703 - پاسخ ها: 69  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-03-2012, 05:25 PM   #26
Warrior

تشکرها: 9,449
در 3,299 پست 16,076 بار تشکر شده
Points: 47,648, Level: 100 Points: 47,648, Level: 100 Points: 47,648, Level: 100
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%
پیش فرض پاسخ : هومئوپاتی، تجارب و شناخت من و شما

پرسشگر عزیز، اینکه در غرب به این شیوه درمانی اقبال وجود دارد که نشد دلیل.در غرب هم اگر بگردید کم خرافه و شبه علم طرفدار ندارد.در غرب هستند کسانی که کرویت زمین را هم زیر سوال می برند،وبسایت دارند و کنفرانس هم برگزار می کنند و بشدت بر روی اعتقاداتشان مصر هستند.
نمی خواهم بگویم همئوپاتی هم شبه علم است.اما من به عنوان خواننده سرنگار منتظر این هستم که در راستای گفته پست ابتدایی خود حرکت کنید.
نقل قول:
خیال دارم با برهان و نتایج تحقیقات جدی و رسمی مثل National Cancer Institute at the National Institutes of Health موئسسه ملی مبارزه با سرطان آمریکا، جمله آخر را به چالش بکشم.
Warrior آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر از Warrior بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-03-2012, 07:38 PM   #27
پرسشگر

تشکرها: 11,370
در 2,422 پست 17,069 بار تشکر شده
Points: 25,312, Level: 95 Points: 25,312, Level: 95 Points: 25,312, Level: 95
Activity: 57%
Activity: 57% Activity: 57% Activity: 57%

آقا حمید، قرار نبوده که ما در عرض 24 ساعت پرونده هومئوپاتی را باز کنیم و ببندیم.
پرسشگر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-03-2012, 09:40 PM   #28
FarShir

تشکرها: 6,719
در 3,046 پست 9,719 بار تشکر شده
Points: 12,987, Level: 74 Points: 12,987, Level: 74 Points: 12,987, Level: 74
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%

پرسشگر عزیز:
شما نوشتید که هومئوپاتی سیستم ایمنی را تحریک می کند ، من هم یک سئوال داشتم و جواب گرفتم. هر شخصی دیگر آمد یک چکش بر سر این سئوال زد. اگر نمی خواهند راجع به چیزی صحبت کنند که دیگر لازم نیست دوباره انرا به میان بیاورند!
من و شما می توانیم هر چه بخواهیم راجع به آن بنویسیم، چون بسیار امر مهمی است.

در هر صورت، کار اصلی نظام پزشکی ایران، حمایت از منافع مالی حرفه پزشکی شده است. با طب سوزنی هم همین رفتار را میکنند. لغت شفا از لغتنامه پزشکان حذف شده است.
می دانید که تجارت برای مستدام بودن به مشتریان دائم احتیاج دارد که بازگردند و اگر این مشتریان شفا پیدا کنند که سرویس دهنده باید در دفتر مگس بپراند.
قبلا نوشته بودم که پزشکانی که سرشان شلوغ است ، معمولا بیشتر از 24ثانیه با بیماران خود حرف نمی زنند و آنهایی که کلاس همدلی empathy training برداشته اند در حدود 27 ثانیه.
empathy training for resident physicians

خواهش دارم در مورد داروهای تجویزی هومئوپاتی بیشتر توضیح دهید.
آیا برای اینکه این دواها برای اولین بار بوسیله متخصصین این طب تائید شوند از روش double blind study استفاده می کنند.
آیا شما با روش آزمایش کور آشنائی دارید؟ قبلا در این فوروم به آزمایش کور اشارتی داشته ام .

همانطور که نوشتید:
"نکته کلیدی در هومئوپتی "درمان" به معنای واقعی کلمه است."
یعنی شفا. ولی ما اسم شفا خانه را برداشته و آنرا بیمارستان خطاب می کنیم!

چون سئوالاتی راجع به تلقینات و اثر ان در درمان پیش آمده بود:
آیا شنیده اید که پزشکی فرانسوی بیماران خود را مجبور می کرد که جمله ای را تکرار کنند و آن سری از بیماران که اینکار را می کردند و آنرا باور کرده بودند ، زودتر مرخص می شدند؟
من هر روز از هر لحاظ بهتر ، بهتر و بهتر می شوم.
FarShir آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از FarShir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-04-2012, 12:29 AM   #29
فرزاد

فرزاد's Avatar

تشکرها: 31,035
در 4,952 پست 27,249 بار تشکر شده
Points: 57,674, Level: 100 Points: 57,674, Level: 100 Points: 57,674, Level: 100
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

نقل قول:
آقا فرزاد، به اصطلاح فرنگی ها سورپرایزمان کردید!
ما شما را در حیطه عمران می دیدیم. با این تخصصی که شما دارید بنده باید پاهای خودم را جمع کنم!
..........
از اینکه می توانید با معلومات خودتان به اطلاع رسانی در این بخش کمک کنید بسیار خوشحالم
پرسشگر عزیز
رشته تحصیلی من علوم آزمایشگاهی(در مقوله تشخیص طبی)بوده است.
اولا مجموع واحدهای که در این مقوله(ایمونولوژی,سرولوژی - تئوری, عملی)پاس کرده ام بیش از پنج,شش واحد نبوده لیکن بدلیل اشتیاقی که داشتم بیش از حدنیاز روی آن وقت گذاشتم.
دیگر آنکه سایر موضوعات درسی از قبیل خون شناسی,باکتری شناسی,انگل شناسی,قارچ شناسی و غیرو نیز هرکدام به نوعی با ایمنی شناسی در ارتباط بودند و خواهی نخواهی بر اطلاعات شخص می افزایند.(ناگفته نماند که از این ماجرا بیش از 20 سال گذشته)
بنابراین, نه به عنوان یک کارشناس بلکه به عنوان یک مطلع و دارای معلومات عمومی , سعی خواهم کرد که در کنار شما به بحث سروسامانی بدهم.
چند نکته:
ضمن تشکر خاص از کمان عزیز که با مسئولیت پذیری بسیار, برای این تاپیک وقت گذاشته اند به نکاتی اشاره میکنم( که شاید تکراری بوده و در متون قبلی مستتر بوده باشند)اما برای جمع بندی مفیدند.
1- برای مبارزه با اپیدمی ها می بایست اقدامات سریع و بدون فوت وقت انجام شود و قطعا هیچ روشی نمیتواند جایگزین واکسیناسیون(و بطور موازی سروتراپی)گردد.
و وقتی پای نجات جمعیت ها در میان باشد نمیتوان از درمانهای بطئی و ماندگار صحبت کرد
2- برای درمان بیماریهایی با ریسک بالا(مننژیت, دیفتری,ذات الریه ,کزاز و امثالهم)بدون فوت وقت می بایست از آنتی بیوتیک و سروتراپی بهره برد چراکه از زمان تشخیص تا زمان مرگ بیمار فاصله چندانی نیست و بهترین و دردسترس ترین روش درمانی,همانی است که در مراکز درمانی بصورت اورژانس انجام میشود.
نتیجه:
1- فراگیرترین ,عمومی ترین و ارجح ترین روش درمانی بطور قاطع و با فاصله بسیار , درمان پزشکی است و به هومئوتراپی می بایست به عنوان روش درمانی تخصصی و فوق تخصصی نگاه کرد که در جای خود میتواند کارآمدتر و مناسبتر از درمان پزشکی باشد.
با این توضیح که با فراگیر ترشدن هومئوپاتی امکان آن خواهد بود که بصورت عمومی نیز بکارآید.
2- هومئوپاتی تا حدود زیادی متکی به تجربه شخصی هومئوتراپ بوده و قائم به شخص است.(اینطور نیست که پرونده پزشکی شما در کشوری دیگر و توسط متخصصی دیگر قابل فهم بوده و با روشهایی یکسان به ادامه درمان بپردازید)
در کشوری مثل هندوستان که 000 60 هومئوتراپ دارد میتوان روی آن بیشتر حساب کرد چراکه بصورتی آکادمیک راهکارهایی علمی برای روشهای تشخیصی تدوین و اجرایی گردیده اند و هومئوتراپها میتوانند بصورتی سازماندهی شده از امکانات تشخیصی(آزمایشگاهی,رادیولوژ یک,و غیرو)بهره برداری کنند, از سویی خطای تشخیص را کاهش داده و از سوی دیگر روند درمان را بهتر پیگیری کنند.
کشور ما فعلا راه درازی را در پیش دارد.
3- ماکدا می بایست در نظر داشته باشیم که فایده درمان موازی به روش هومئوپاتی میتواند معجزه آسا باشد در عین اینکه ریسک چندانی در پی ندارد.

تا بعد
فرزاد آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از فرزاد بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-04-2012, 01:30 AM   #30
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

تشکرها: 4,206
در 8,212 پست 26,845 بار تشکر شده
Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100

مشاهده موضوع هومئوپاتی در کتابخانه کنگره آمريکا
Homeopathy--Materia medica and therapeutics
قدیمی 08-04-2012, 04:40 AM   #31
FarShir

پرسشگر عزیز:
به فرانسه این جمله چه می شود
an ounce of prevention is better than a pound of cure.
یک گرم پیشگیری بهتر از یک کیلو درمان است. (با سیستم متریک)

هر چه می شود، این مهم ترین نکته برای استفاده از واکسینسون است. آیا تا به حال از هومئوپاتی به عنوان پیشگیری استفاده شده؟
می پرسم ، چون شما نوشتید که در این سرنگار قرار است تمام سوراخ سنبه های این روش شفا را بررسی کنیم.
3 کاربر از FarShir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-04-2012, 03:24 PM   #32
پرسشگر

یک بار دیگر از همه دوستان شرکت کننده تشکر می کنم.
فکر می کنم تا اینجای بحث از نقطه صفر، خیلی فاصله گرفته ایم.
فرزاد عزیز با پست شماره 29 اش خیلی به روشن شدن موضوع کمک کرد و توضیحاتش تماما مورد تایید بنده است.
فرشیرعزیز شما انگشت روی نکته مهمی گذاشتید: آزمایش کور
ما با دو نوع پرسوناژ درمحافل علمی روبرو هستیم : Scientifiques و Scientifistes
اولی به معنی عالمان یا دانشمندان است ولی دومی را دسته ای از دانشمندان تشکیل می دهند که به علم به مثابه یک ایدئولوژی نگاه می کنند و نگاهشان مطلق گرایانه است تا جایی که بعضی ها از آن به عنوان یک نوع "مذهب" یاد می کنند. نمونه آنرا در بحث های داغ و تمام نشدنی وجود خدا بین دانشمندان و عالمان حتما دیده اید.
تا امروز بزرگترین حملاتی که به هومئوپاتی شده است از جانب "ارتودوکس ها" ی علم و لازمه شرط "آزمایش کور" برای داروهای همئوپاتی است که به عنوان یک "انجیل" در زمینه آلوپاتی در آمده است. پروتوکولی که برای اثبات اثرات درمانی یک دارو بر رویش توافق شده است و بعد از اجرای این آزمایشات است که یک داروی آلوپاتیک با این اتیکت که چه نوع مریضی را درمان می کند به داخل قفسه داروخانه می رود.
ولی این پروتوکول بر روی منطقی استوار است که با هومئوپاتی سازگار نیست به چندین و چند دلیل که بخشی از آنها را می آورم:
- هومئوپاتی ، شخص را درمان می کند نه مریضی را
- از آنجایی که درمان هر شخصی با دیگری متفاوت است نمی توان از سیستم قرعه کشی برای "آزمایش کور" استفاده کرد
- میزان دوزاژ و رقیق بودن دارو و همچنین آماده کردن آن از شخصی به شخص دیگر متفاوت است.
- در پروتوکول آلوپاتی سیستم "عارضه، تشخیص، دارو" حاکم است در صورتی که همئوپاتی در کنار دارو، تراپی همئوپاتیک هم دارد.
- با این حال این نوع آزمایشهای تطبیقی انجام شده است و اثرات مثبت دارو ثابت شده است ولی در غیاب پاسخ به پرسش "با چه مکانیزمی؟"
فرشیر عزیز اصطلاح فرانسه ای که خواسته بودید این است:
'Mieux vaut prévenir que guérir'
پیشگیری از درمان بهتر است.
بله در هومئوپاتی هم، homéopathie constitutiveداریم که پزشک سعی می کند قبل از بروز بیماری نقاط ضعف سیستم مصونیت افراد را برطرف کند. فرزندان خودم هر شش ماه بدون آنکه مریض باشند با هومئوپات خانوادگی قرار داشتند. آنها هر دوسال یک بار سرما می خوردند که دو روز بیشتر طول نمی کشید.
این پست دارد طولانی می شود ولی ذکر یک نکته کوتاه در مورد پیشگیری بیماری خالی از لطف نیست.
هنوز هم در مناطق دوردست چین، این سنت وجود دارد که طبیب روستا تنها از کسانی حق طبابت می گیرد که در طول سال بیمار نشده باشند!
چون اگر شخصی بیمار شود یعنی اینکه طبیب کار خودش را درست انجام نداده است و حق الزحمه ای هم نباید در قبال آن دریافت کند.
وظیفه طبیب این است که مرتب به اهالی روستا سر بزند، احوالشان را جویا شود. رژیم غذایی آنها را نسبت به هر فصلی مشخص کند. اینکه چه فصلی نمک بخورند و چه فصلی گوشت و ...
5 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-04-2012, 08:36 PM   #33
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100

جناب پرسشگر،باز هم با این تفاسیر نمی توان اثر دارونمایی داروهای هومئوپاتی را نفی کرد.
قدیمی 08-04-2012, 10:04 PM   #34
پرسشگر

توجه دوستان را به این نکته جلب می کنم که عنوان تاپیک از اول این بود:
... ، تجارب و شناخت من و شما
شناخت به جای خود، از تجارب کم صحبت شد.
3 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-04-2012, 10:11 PM   #35
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

تجارب را من دارم.عرض شد ده سالی.همان گلوله های نقلی کوچیک توی شیشه کوچیک که دست نباید به آنها بخورد.بماند دوستان تجارب را منتقل کنند.من آخر از همه.
قدیمی 08-04-2012, 10:35 PM   #36
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

در تمدن اسلامی توجه خاصی به ابعاد معنوی انسانها نیز شده است.بطورمثال ذکر خدا را ارامبخش دلها میدانند. " الا بذکر الله تطمئن القلوب " . پزشکان بزرگی مثل ابوعلی سینا نیز توجهات خاصی به ابعاد غیر جسمی انسانها داشتند.من جدا از اینکه همیشه پناه بردن به معبود و برخی ائمه اطهار مخصوصا علی (ع) نوعی پناهگاه فکری من بوده از هر چیزی که جنبه معنوی باوری داشته است،همیشه استقبال کرده ام.

حال تجارب مورد نظر جناب پرسشگر پاسخگو!

من هم عوارضی مثل زخم عثنی عشر داشتم که با وجود داروهای شیمیایی،هر ساله باز هم من را به بیمارستان می کشاند تقریبا هر سال یک بار عمدتا فصل تابستان،
از آنجا که خودم به معنویات همیشه اعتقاد داشتم و پناه بردن به شعر و ادبیات و عرفان هم یکی از وجوه بارز آن برای من بوده است با توصیه دوستی که ظاهر در کار خودشناسی و این داستانها بود،پیش یک آقایی رفتیم و یک سری نقل سفید به ما داد.همانهایی که از پرسشگر پرسیدم شناختش را می دانم گفتنش با پرسشگر ولی تجارب را زوم مطلب بود این را همین بس که اصولا اگر من در زندگی به چیزی اعتقاد نداشته باشم و یا مایل نباشم به هیچ وجه حتی اگر به ضررم باشد انجام نمی دهم.پس تنها موردی که باورم این بود که بایستی لااقل به این نوع روش اعتقاد داشت،پس از یک سال،هیچ وقت دیگر خون ریزی اثنی عشر به سراغم نیامد.حتی با وجود اینکه درگیری عصبی بیشتری هم داشتم.

این هم مخصوص جناب آقای دکتر مهندس پرسشگر خان.
قدیمی 08-04-2012, 10:53 PM   #37
FarShir

پرسشگر عزیز:
تجربه من فقط خرید یکی از این تیوب های پر از دانه های سفید بوده ولی جرات امتحان کردنش را تا به حال نداشته ام و شاید در قفسه دوا هنوز نشسته باشد.
شاید این دوا ها مانند دواهای دیگر تاریخ مصرف دارند.

و شاید حاجی تائید کنند که در آمریکا دوا های هو مئوپاتی در داروخانه های معمولی Pharmacy به فروش نمی رسند و باید از Health food store فروشگاه غذاهای سالم خریداری کرد. این فروشگاهها معمولا تیوب های کوچک دوای هومئوپاتی همراه با برچسب را در جایی چیده اند و خریدار بدون اینکه به مشاورت پزشک یا نسخه احتیاج داشته باشد ، می تواند با نگاهی به لیست امراض ، دوای آن را تهیه کند. فروشگاه معمولا اشخاصی را برای مشاوره دارد که میتوانند دوایی را پیشنهاد کنند.
هر کدام از ما دنیای بیرون را به طریقی متفاوت ممکن است تجربه کنیم. و بهتر است که در رفتار با یکدیگر صبر و حوصله داشته باشیم. سئوالاتی که من می پرسم به خاطر طریقی است که دنیا خود را به من نشان داده است و تجربه ام فرق می کند. برای همین هم پرسیدم که داروی هومئوپاتی چگونه اثرش امتحان می شود. چون برخلاف گفته شما این دواها بدون نسخه دکتر متخصص هومئوپاتی در فروشگاهایی که نوشتم اماده خرید بودند.

در فورومی که شماره افراد محدود می باشد ، ممکن است انتظار شما راجع به نوشن تجربه از طبی که در ایران اجازه طبابت آن داده نمی شود ، بر آورده نشود.
6 کاربر از FarShir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-04-2012, 10:53 PM   #38
پرسشگر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط حاجی جفرسون نمایش پست ها
در تمدن اسلامی توجه خاصی به ابعاد معنوی انسانها نیز شده است.بطورمثال ذکر خدا را ارامبخش دلها میدانند. " الا بذکر الله تطمئن القلوب " . پزشکان بزرگی مثل ابوعلی سینا نیز توجهات خاصی به ابعاد غیر جسمی انسانها داشتند.من جدا از اینکه همیشه پناه بردن به معبود و برخی ائمه اطهار مخصوصا علی (ع) نوعی پناهگاه فکری من بوده از هر چیزی که جنبه معنوی باوری داشته است،همیشه استقبال کرده ام.

حال تجارب مورد نظر جناب پرسشگر پاسخگو!

من هم عوارضی مثل زخم عثنی عشر داشتم که با وجود داروهای شیمیایی،هر ساله باز هم من را به بیمارستان می کشاند تقریبا هر سال یک بار عمدتا فصل تابستان،
از آنجا که خودم به معنویات همیشه اعتقاد داشتم و پناه بردن به شعر و ادبیات و عرفان هم یکی از وجوه بارز آن برای من بوده است با توصیه دوستی که ظاهر در کار خودشناسی و این داستانها بود،پیش یک آقایی رفتیم و یک سری نقل سفید به ما داد.همانهایی که از پرسشگر پرسیدم شناختش را می دانم گفتنش با پرسشگر ولی تجارب را زوم مطلب بود این را همین بس که اصولا اگر من در زندگی به چیزی اعتقاد نداشته باشم و یا مایل نباشم به هیچ وجه حتی اگر به ضررم باشد انجام نمی دهم.پس تنها موردی که باورم این بود که بایستی لااقل به این نوع روش اعتقاد داشت،پس از یک سال،هیچ وقت دیگر خون ریزی اثنی عشر به سراغم نیامد.حتی با وجود اینکه درگیری عصبی بیشتری هم داشتم.

این هم مخصوص جناب آقای دکتر مهندس پرسشگر خان.
ممنون از تقسیم کردن تجربه تان
این کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 08-05-2012, 12:44 PM   #39
پرسشگر

نقل قول:
در فورومی که شماره افراد محدود می باشد ، ممکن است انتظار شما راجع به نوشن تجربه از طبی که در ایران اجازه طبابت آن داده نمی شود ، بر آورده نشود.
فکر می کنم در دو مورد موجب ایجاد سوء تفاهم شده ام.
خوشبختانه بیش از یک دهه است پزشکان هومئوپات به طور رسمی در ایران طبابت می کنند و مشکل خاصی ندارند.
دوم، توضیحاتی که برای داروها و پروتوکول "آزمایش کور" دادم ربطی به مجوز دارو ندارد و از آنجایی که داروهای همئوپاتی هیچ خطری برای سلامتی ندارند، در تمام دنیا شما می توانید بدون نسخه پزشک آنها را از داروخانه ها بخرید.
حدس من از عدم درج بیشتر تجربیات، ناشناس بودن این پزشکی برای خیلی از دوستان است و هدف تاپیک هم این بوده که اعضا را بیشتر با این نوع طبابت آشنا کند.
7 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-05-2012, 12:59 PM   #40
namira

namira's Avatar

تشکرها: 23,264
در 4,483 پست 26,473 بار تشکر شده
Points: 62,983, Level: 100 Points: 62,983, Level: 100 Points: 62,983, Level: 100
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط پرسشگر نمایش پست ها

من دوبار با اين شيوه درماني مواجه شدم دفعه اول توسط يكي از دوستان خانوادگي و دفعه دوم توسط يكي از دوستان فرومي
تجربه اول :
10 سال قبل مادرم از درد پا بشدت رنج ميبرد
به انواع و اقسام پزشك متخصص و فوق تخصص هم مراجع كرديم اما مشكل حل نشد
مادرم بشدت تحت تاثير رفتار و اخلاق پزشك است و اگر از پزشكي خوشش نيايد داروهاي او را مصرف نميكند!
مشكل اين بود كه ايشان پس از حداكثر 30 قدم پايش بحدي درد ميگرفت كه مي بايست بر روي زمين بنشيند!
بگذريم!
در اوج نااميدي دوستي خانم دكتري را معرفي كردند و گفتند ايشان از انگلستان تخصص هميوپاتي دارند
پرسيدم هميوپاتي ديگر چيست؟
كمي توضيح دادند كه من قانع نشدم اما با خودم گفتم اين همه دكتر رفتيم و اين يكي هم رويش!
در طي هشت ماه 8 بار دكتر را ملاقات كرديم
4 ماه طول كشيد كه مادرم دكتر را باور كرد (يك خاطره خيلي شيرين هم از نظر مادرم نسبت به داروي اين شيوه درماني ، در ماه دوم دارم!)
اما واقعا معجزه شده بود و مادرم از در خانه ما تا مسجد محل را كه حدود 600 متر بود يكسره وبدون توقف ميرفت
حتي بعد ها كه درمان را رها كرد هم در طول اين مسافت فقط يكبار توقف ميكرد
namira آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر از namira بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-05-2012, 03:03 PM   #41
FarShir

می بخشید که هنوز سئوالات شناخت می کنم.
نقل قول:
خوشبختانه بیش از یک دهه است پزشکان هومئوپات به طور رسمی در ایران طبابت می کنند و مشکل خاصی ندارند.
خواهشمندم بیشتر توضیح بدهید. وقتی از پزشکان هومئوپات صحبت می کنید. آیا این افراد دکتران MD هستند که دوره ای دو ساله را گذرانده اند و تخصص گرفته اند ؟ یا افرادی فقط تخصص در هومئوپات با گذراندن دوره گرفته اند و اجازه طبابت هومئوپاتیک از نظام پزشکی دارند؟

نقل قول:
حدس من از عدم درج بیشتر تجربیات، ناشناس بودن این پزشکی برای خیلی از دوستان است و هدف تاپیک هم این بوده که اعضا را بیشتر با این نوع طبابت آشنا کند.
همانطور که واضح است می یکی از آن دوستان هستم.
7 کاربر از FarShir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-05-2012, 04:22 PM   #42
پرسشگر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط FarShir نمایش پست ها
خواهشمندم بیشتر توضیح بدهید. وقتی از پزشکان هومئوپات صحبت می کنید. آیا این افراد دکتران MD هستند که دوره ای دو ساله را گذرانده اند و تخصص گرفته اند ؟ یا افرادی فقط تخصص در هومئوپات با گذراندن دوره گرفته اند و اجازه طبابت هومئوپاتیک از نظام پزشکی دارند؟

در ایران شرط اجازه طبابت در این رشته داشتن مدرک پزشکی عمومی و سپس تاییدیه انجمن هومئوپاتی ایران است که این انجمن هم بعد از گذراندن یک دوره 2 ساله این مجوز را صادر می کند.
در کشورهای غربی اینچنین نیست و شما بدون مدرک پزشکی و با گذراندن دوره هایی که بین 2 تا 5 سال طول می کشد می توانید طبابت کنید.
7 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-05-2012, 06:07 PM   #43
Kaman

Kaman's Avatar

تشکرها: 14,493
در 3,987 پست 18,682 بار تشکر شده
Points: 38,332, Level: 100 Points: 38,332, Level: 100 Points: 38,332, Level: 100
Activity: 20%
Activity: 20% Activity: 20% Activity: 20%

.
نقل قول:
نقل قول:
[/RIGHT]
...
در کشورهای غربی اینچنین نیست و شما بدون مدرک پزشکی و با گذراندن دوره هایی که بین 2 تا 5 سال طول می کشد می توانید طبابت کنید.
در مورد همه کشورهای غربی نمیتوانم نظر بدهم, ولی در مورد آلمان وقتی صحبت از پزشکان همئوپات میشود منظور پزشکان تحصیل کرده دانشگاهی یا همان MD و در اکثر مواقع داری تخصص هستند. شما میتوانید ارتوپد و یا متخصص زنان همئوپات باشید. در میان 32 همکار خود بنده یکی همئوپات است.

افرادی که دوره های چند ساله ای را میگذارنند و در آلمان بعد از موفقیت از امتهانهای نسبتآ دشوارشان میتوانند دفتری باز کرده و به مشاوره و کمک و مداوای محدود بیماران بپردازند را ما همئوپات نمیشناسیم. این افراد به Heilpraktiker = Naturopaths معروف هستند و بنده برای آنها مترادف فارسی پیدا نکردم. فقط در عالم مقایسه و بطور سنتی میتوان آنها را با شکسته بندان و طبیبان تحصیل نکرده سنتی قدیمی در ایران مقایسه نمود. البته این Heilpraktiker = Naturopaths ها هم از داروهای همئو پات تجویز میکنند (البته برای دریافت این داروها شما در آلمان به نسخه اصلآ احتیاج ندارید). این افراد اجازه نوشتن نسخه ای که در آلمان برای دریافت آنها از داروخانه نسخه پزشک لازم است, اجازه تجویز و صادر کردن نسخه را ندارند. اینها از قدیم و ندیم و زمانیکه پزشکان دانشگاهی وجود نداشتند, به این شکل به مردم خدمت میدادند و بلحاظ سنتی هنوز در جامعه آلمان وجود دارند و ارائه خدمت میکنند. ما اینها را بعنوان پزشکان همئوپات نمیشناسیم.

شما اگر در آلمان بخواهید بر روی تابلوی مطب خودتان کلمه "همئوپاتی" را اضافه کنید, مجبورید که دوره همئوپاتی را گذرانده و بعد از کسب مجوز و تا ئید آن از جانب سیستم نظام پزشکی آلمان (Ärztekammer) این کار را بکنید و خودتان را پزشک همئوپات بنامید!

.

.
Kaman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-05-2012, 07:22 PM   #44
پرسشگر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Kaman نمایش پست ها
.
شما اگر در آلمان بخواهید بر روی تابلوی مطب خودتان کلمه "همئوپاتی" را اضافه کنید, مجبورید که دوره همئوپاتی را گذرانده و بعد از کسب مجوز و تا ئید آن از جانب سیستم نظام پزشکی آلمان (Ärztekammer) این کار را بکنید و خودتان را پزشک همئوپات بنامید!
.
.
کمان عزیز
حضور فعال شما به بازتر شدن موضوع خیلی کمک می کند خصوصا اینکه بیشتر و بیشتر دارید غیر مستقیم حیطه تخصصی خودتان را معرفی می کنید!
نمی توان به قوانین همه کشورهای غربی در این زمینه عمومیت داد و ممنون از اینکه مورد آلمان را برایمان توضیح دادید.
ولی آنچیزی که بین آلمان و دیگر کشورهای غربی مشترک است و ایران مستثنی، این است که بر خلاف ایران لازم نیست شما ابتدا مدرک پزشکی آلوپاتیک بگیرید و بعد دوره هومئوپاتی را بگذرانید تا مجوز گذاشتن پلاک پزشک هومئوپات را در کابینه خود داشته باشید.
درست می گم؟
8 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-05-2012, 08:52 PM   #45
پرسشگر

مقاله ای که در چند قسمت برایتان ترجمه می کنم برگرفته از سایت santenatureinnovation است. تخصص این سایت در انتشار تخقیقات علمی انجام شده بر روی روش های درمانی غیر شیمیایی است.
تخقیقاتی که با بودجه دولت آمریکا صورت گرفته است، نشان می دهد هومئوپاتی می تواند بهترین دفاع بر ضد سرطان باشد.
بنابر آزمایشهای کلینیکی، چندین داروی هومئوپاتیک به همان اندازه تاثیرگذار هستند که شیمیوتراپی و هزاران مورد سرطان از این طریق مورد معالجه واقع می شوند.
توفیق فوق العاده داروهای هومئوپاتیک (که صدها بار رقیق شده اند) بر ضد سخت ترین بیماری ها، هر روزه در چندین کلینیک کلکته در هند به اثبات می رسند.
در گزارشی از فعالیت Prasanta Banerji Homeopathic Research Foundation آمده است که بین سالهای 1990 تا 2005 تعداد 21888 بیماری که غده بدخیم داشته اند، بدون شیمیوتراپی و رادیوتراپی تنها از طریق هومئوپاتی مورد مداوا قرار گرفته اند.
آمار کلینیک نتایج زیر را نشان می دهد:
19 درصد (4158 نفر از بیماران)، غده به طور کامل منقفبض شده است.
21 درصد (4596 نفر) وضعیت پایدار یا بهبودی داشته اند.
آن دسته که غده شان پیشرفت نمی کرد به مدت 2 تا 10 سال برای بهبودی زیر نظر قرارگرفته اند.
این بدان معنی است که هومئوپاتی قادر به درمان یا جلوگیری از پیشرفت سرطان در 40 درصد موارد بوده است. آماری که همپای بهترین نتایجی است که از متدهای "متعارف" گرفته شده، بدون تحمل معلولیت های جانبی شیمیوتراپی و رادیوتراپی.
نتایجی که از طرف لابراتوارهای مستقل تایید شده اند
لابراتوارهای مستقل این نتایج را بررسی کرده اند. دو دارو به نام های Carcinosin و Phytolaccadecandra بر ضد سرطان سینه همان قدر موثر بوده اند که Taxolâ تجویز شده در شیمیوتراپی.
جالب اینکه همه داروهای استفاده شده توسط این بنیاد، در داروخانه ها موجود است که Ruta 6 یکی از متداولترین آنهاست.
بنیاد بانرجی برای این پروتوکول از تجهیزات های-تک برای تشخیص بیماری بهره برده و از روش "داروهای ترکیبی" استفاده کرده است. (دو متد در هومئوپاتی وجود دارد که یکی ترکیبی است و دیگری uniciste یا تک دارویی)
کلینیک دیگری در کلکته Advanced Homeopathic Healthcare Centre به نتایج مشابهی رسیده است که هرچند به صورت مستند معرفی شده اند ولی به درجه تایید علمی Prasanta Banerji Foundation نرسیده اند
شروعی برای شناسایی رسمی
عملکرد بنیاد و نتایج آن، کم کم مورد استقبال غرب قرار می گیرد. در سال 1995 در پنجمین کنفرانس بین المللی تحقیقات بر ضد سرطان، دکتر بانرجی گزارشی از انقباض 18 مورد غده مغزی با استفاده از متد هومئوپاتی می دهد. آنها از سال 92 شروع به درمان سرطان کرده بودند و در حال حاضر به طور متوسط 120 بیمار را مداوا می کنند.
دکتر Sen Pathak پروفوسور بیولوژی سلولی و ژنتیک در مرکز تحقیقاتی

MD Anderson de l’université du Texas (MDAC واقع در هوستون با دکتر بانرجی تماس برقرار می کند.
هر دو با هم آزمایشی را سازماندهی می کنند که دو داروی هومئوپاتی را بر روی 15 بیماری که غده مغزی داشتند تست کند.
غده 6 نفر به کلی منقبض می شود. در یک آزماش سلولی موازی، دانشمندان مشاهده کردند که داروها سیگنالهایی برای مرگ سلولهای سرطانی بروز می دهند.
نتایج شکفت انگیزند چرا که نوع غدد مغزی از نوع "گلیوم" بودند که غیر قابل علاج محسوب می شوند. از بین 10000 نفری که هر ساله در آمریکا مورد تشخیص این بیماری قرار می گیرند، فقط نیمی از آنها سال بعد در قید حیاتند و فقط 25 درصد آنها به مدت دوسال.
دانشمندان MDACCچنان از نتایج به وجد آمده بودند که شروع به پیشنهاد داروهای هومئوپاتیک برای درمان سرطان می کنند.
در سال 1999 National Cancer Institute پروتوکول بانرجی را بر روی 10 بیمار سرطانی مختلف بررسی می کند. در 4 مورد NCIوجود پاسخ داروهای هومئوپاتیک را تایید کردند. هیچکدام از این بیماران قبل از آن، مورد مداوای متعارف قرار نگرفته بود.
NCIدر پایان گزارشش به این نتیجه می رسد که مدارک کافی برای موثر بودن این پروتوکول و ادامه استفاده از این روش وجود دارد.
این یک تصمیم تاریخی بود چرا که برای اولین بار در آمریکا یک سازمان رسمی بهداشت بر روی یک تراپی جایگزین برای سرطان شروع به کار می کرد.
منابع در لینک موجودند.
ادامه دارد

8 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-05-2012, 09:54 PM   #46
Kaman

Kaman's Avatar

Points: 38,332, Level: 100 Points: 38,332, Level: 100 Points: 38,332, Level: 100

نقل قول:
...

ولی آنچیزی که بین آلمان و دیگر کشورهای غربی مشترک است و ایران مستثنی، این است که بر خلاف ایران لازم نیست شما ابتدا مدرک پزشکی آلوپاتیک بگیرید و بعد دوره هومئوپاتی را بگذرانید تا مجوز گذاشتن پلاک پزشک هومئوپات را در کابینه خود داشته باشید.
درست می گم؟
متاسفاهنه باید بگویم که نه درست نیست!
شما در آلمان بدون تحصیل در رشته پزشکی (6سال) و بدون گرفتن مدرک دانشگاهی مورد قبول, هم اجازه ندارید که خودتان را پزشک بنامید و هم لاجرم اجازه ندارید که تابلو زده و خودتان را "پزشک همئو پات" بنامید! اصلآ بدون داشتن شرایط یک پزشک حتی اگر شما دوره ای از همئوپاتی را هم بطریقی با موفقیت (!) گذرانده باشید برای کار با آن و احیانآ امرار معاش از آن طریق بازهم در آلمان امکانی برای شما نخواهد بود. چرا که اجازه کار بر روی بیمار را نداشته و حتی بصورت شخصی هم نخواهید توانست که از آن بهره مادی بیرید!
اصولآ برای درمان بیمار با روشهای همئوپاتیک هم شما میباید که در درجه اول پزشک بوده و با ساز و کار تمامی ارگانهای بدن انسان و نیز روان وی بصورت حرفه ای آشنائی کسب کرده باشید. تا بحال در آلمان با فردی آشنا نشده ام که قبل از اتمام دانشگاه و کسب مدرک پزشکی بفکر گذراندن دوره همئوپاتی بیفتد!
امروزه در آلمان شما حتی بدون داشتن تخصص نخواهید توانست که مجوز کار در یک مطبی را بگیرید تا که بتوانید تابلو بزنید!

.
.
8 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-05-2012, 10:56 PM   #47
پرسشگر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Kaman نمایش پست ها
متاسفاهنه باید بگویم که نه درست نیست!
شما در آلمان بدون تحصیل در رشته پزشکی (6سال) و بدون گرفتن مدرک دانشگاهی مورد قبول, هم اجازه ندارید که خودتان را پزشک بنامید و هم لاجرم اجازه ندارید که تابلو زده و خودتان را "پزشک همئو پات" بنامید! اصلآ بدون داشتن شرایط یک پزشک حتی اگر شما دوره ای از همئوپاتی را هم بطریقی با موفقیت (!) گذرانده باشید برای کار با آن و احیانآ امرار معاش از آن طریق بازهم در آلمان امکانی برای شما نخواهد بود. چرا که اجازه کار بر روی بیمار را نداشته و حتی بصورت شخصی هم نخواهید توانست که از آن بهره مادی بیرید!
اصولآ برای درمان بیمار با روشهای همئوپاتیک هم شما میباید که در درجه اول پزشک بوده و با ساز و کار تمامی ارگانهای بدن انسان و نیز روان وی بصورت حرفه ای آشنائی کسب کرده باشید. تا بحال در آلمان با فردی آشنا نشده ام که قبل از اتمام دانشگاه و کسب مدرک پزشکی بفکر گذراندن دوره همئوپاتی بیفتد!
امروزه در آلمان شما حتی بدون داشتن تخصص نخواهید توانست که مجوز کار در یک مطبی را بگیرید تا که بتوانید تابلو بزنید!

.
.
ممنون از پاسخ شما و توضیح بیشتر راجع به آلمان
ولی یک نکته کور همچنان باقی است که پرسشم بود و اینبار طور دیگری مطرح می کنم:
آیا در آلمان می توان از یک مجرای آکادمیک مستقل و بدون گذر از پروسه آکادمیک یک پزشک "متعارف" به درجه پزشکی هومئوپاتی نایل شد؟
4 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-05-2012, 11:08 PM   #48
FarShir

دکتر کمان خاطر نشان نکردند که آلمان بهترین برنامه را برای تدریس رشته هومئوپاتیک دارد.
ایران هم همینطور است . بدون داشتن مدرک MD (medical doctorشخص نمی تواند هومئوپاتیک طبابت کند. این کنترل نظام پزشکی بر بقیه انواع طب هاست.
5 کاربر از FarShir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-05-2012, 11:23 PM   #49
Kaman

Kaman's Avatar

نقل قول:
ممنون از پاسخ شما و توضیح بیشتر راجع به آلمان
ولی یک نکته کور همچنان باقی است که پرسشم بود و اینبار طور دیگری مطرح می کنم:
آیا در آلمان می توان از یک مجرای آکادمیک مستقل و بدون گذر از پروسه آکادمیک یک پزشک "متعارف" به درجه پزشکی هومئوپاتی نایل شد؟
این غیر ممکن است!

کلمه پزشک تعریف شده است. یک پزشک در آلمان بفردی اطلاق میگردد که حد اقل 12 ترم در دانشگاهی معتبر در رشته پزشکی ثبت نام داشته و تمامی مراحل و امتحانات لازم را با موفقیت سپری نموده باشد. در این مورد تعیین کننده نیست که در کدام دانشگاه این اتفاق افتاده باشد. چرا که دانشگاهی که پزشک تربیت میکند میباید که از طریق مقامات ذیصلاح مجوز داشتن و اداره کردن آن مرکز آموزشی و سرانجام دادن مدرک برای دانشجو را هم کسب نموده باشد. حال فرق نمیکند که شما اسم اورا دانشگاه دولتی بگذاریدیا اینکه بقول شما >"پروسه آکادمیک یک پزشک "متعارف"< و یا "مجرای آکادمیک مستقل" (خصوصی؟).
6 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-05-2012, 11:25 PM   #50
Kaman

Kaman's Avatar

نقل قول:
نوشته اصلی توسط FarShir نمایش پست ها
دکتر کمان خاطر نشان نکردند که آلمان بهترین برنامه را برای تدریس رشته هومئوپاتیک دارد.
ایران هم همینطور است . بدون داشتن مدرک MD (medical doctorشخص نمی تواند هومئوپاتیک طبابت کند. این کنترل نظام پزشکی بر بقیه انواع طب هاست.
چیز بعیدی نیست, چونکه بنیانگذارش هم آقای Hahnemann آلمانی بود!

یک توضیح جانبی:
شما در آلمان با فارغ التحصیل شدن در رشته پزشکی بدون یک کار علمی و نوشتن تز دکترا و نیز قبولی در دفاع از آن و اخذ کتبی درجه دکترا, اجازه ندارید که خودتانرا دکتر بنامید و یا بر روی تابلوی مطب خود قبل از اسمتان کلمه و عنوان دکتر را بنویسید. بدون داشتن این عنوان با شرایط که توضیح داده شد شما فقط پزشک هستید و میتوانید حتی تخصص گرفته و مطب هم داشته باشید. ولی بر روی تابلوی خودتان و بر روی کاغذهای مطبتان اجازه دارید که فقط اسم خود را با رشته تخصصی خودتان بدون عنوان "دکتر" بنویسید (مثلآ: نمونه نمونه نژاد متخصص بیماریهای داخلی).
ضمنآ تابلو پزشکها هم در آلمان طبق DIN (نرمهای صنعتی آلمان) تعریف شده است و در حدود 45 در 30 سانتی متر میباشد و بزرگتر اجازه نیست!

.
5 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع