آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار اجتماعی > بخش اجتماعی

پاسخ
    نمایش ها: 678 - پاسخ ها: 2  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-17-2012, 05:56 PM   #1
هزارچهره

تشکرها: 19,945
در 2,121 پست 13,766 بار تشکر شده
Points: 33,214, Level: 100 Points: 33,214, Level: 100 Points: 33,214, Level: 100
Activity: 10%
Activity: 10% Activity: 10% Activity: 10%
پیش فرض انتخابات 88و ماجراهای ...(درخانه شما هم اینگونه بود؟)

چه روزهایی بود. بحث داغ انتخابات نُقل هر مجلسی شده بود. تو اداره کلونی های مختلفی تشکیل میشد. بعضی ها سبز بودند ، بعضی ها هم مثل من هم سبز بودند هم نارنجی و هم بنفش...
همه جا پر بود از تبلیغات و توزیع پرچم و بروشور و پارچه های سبز. تو خونه ما بچه ها تا ساعت 8 شب به خاطر حضور خاله شون سبز بودند. از پارچه های سبزی که در ستادها می گرفتند اون رو می بریدند و دور دستشون می پیچیدند. برای اونها این تعویض دستبندها و کرکری خوندنها و شعارهای تبلیغاتی جنبه تفریحی و سرگرمی داشت. بعد از ساعت 8 شب، وقتی محیط خانه ما کمی مردانه میشد یعنی زمانی که همسایه ما می اومد دنبال همسرم و به اتفاق دوستان دیگرشان جلسات پشت بام رو تشکیل میدادن، شعارهای بچه ها هم عوض میشد. وقتی پسرم با پسر اونا می رفت ستاد انتخاباتی احمدی نژاد، تبدیل به یه طرفدار متعصب و دوآتیشه می شد؛ کاوری منقش به تصاویر رئیس جمهور می پوشید و بعد کلاه و پرچمی به دست و کلی سی دی و تصاویری از رئیس جمهور می آورد خونه...
من هم اینوری بودم، هم اونوری. یه جورایی مثل منافق ها بودم گاهی نه اینوری بودم نه اونوری. راستش طرفدار هیچ کدومشون نبودم. زمانی که می خواستم اصلح رو انتخاب کنم؛ اینقدر تو فکر می رفتم که اصلح و صالح و مصلح رو فراموش میکردم. اما یه چیزی برام مسلم و قطعی بود، مطمئن بودم طرفدار احمدی نژاد نیستم. شاید این اطمینان از برخورد نزدیک با مدیران ایشان ناشی میشد. مدیرانی که همشون شبیه به هم بودند و هیچ کدامشان اهل مشورت و جلسه و هم اندیشی نبودند...ولی گاهی اوقات در شک و تردید بودم. شک و تردیدی که باعث شده بود همسر من یکی از طرفدارانش باشه و صحبت هاش ، سر سختی من رو در مخالفت با ایشان کم میکرد. البته این شک و تردید تا شب مناظره دو کاندیدای رقیب به همان وضعیت مخالفت تغییر جهت داد.
گاهی به خاطر حمایت از نامزد خاصی، ساعت ها بحث و گفتگو و کل کل می کردیم. همسرم می گفت بچه ها در شرایطی نیستند که در جریان بعضی چیزا قرار بگیرن؛ تصمیم گرفتیم درباره سیاست تو خونه حرف نزنیم. از من هم قول گرفت که وارد سایت های ممنوعه نشم. هر چی که به انتخابات نزدیک تر می شدیم نگرانی او چند برابر میشد. گاهی اوقات می اومد دنبالمون و ما رو تا خونه می رسوند که مبادا من یه وقت جو زده بشم و راهپیمایی برم. البته من هم اینقدر تند و تیز نبودم که بلند شم برم راهپیمایی. این دوسه باری هم که رفتم بیشتر جهت کنجکاوی بود که ببینم چه قشری بیشتر راهپیمایی میرن؟ جالبه بدونید نه سبزی ها به من اعتماد داشتند نه پرچمی ها. یادمه وقتی از رئیسم می خواستم مرخصی بگیرم با شوخی می گفت "باید بهت مرخصی بدم وگرنه سر از کهریزک درمیارم". بعضی ها هم آمار کروبی و موسوی از من می گرفتن...
بعد از انتخابات و اعلام نتایج، همسایمون در حالیکه خوشحال به نظر میرسید اومد دنبال همسرم تا با هم بیرون برن. بدجوری حالم گرفته شده بود. در و دیوار خونه رو بهم می کوبیدم. دنبال مستندات و شواهدی می گشتم تا حال اساسی ازشون بگیرم. گاهی اوقات بهانه های مختلف می گرفتم به همسرم می گفتم از دوستات خوشم نمی یاد. اصلا دوست ندارم با این همسایه ها صحبت می کنی . مدتها با خانم هاشون حرف نمی زدم. این وضعیت تا ماهها ادامه داشت...
وقتی حرف از انتخابات 88 میشه هم می خندیم هم آه می کشیم. عجب انتخاباتی بود! هم برنده ها هم بازنده ها الان حرص میخورن . عجب رقابتی بود! فکر نمی کنم دیگه تکرار بشه ...
راستی تو خونه شما هم این اتفاقات وجود داشت؟
هزارچهره آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از هزارچهره بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-17-2012, 07:12 PM   #2
باران

باران's Avatar

تشکرها: 7,634
در 3,744 پست 14,600 بار تشکر شده
Points: 46,705, Level: 100 Points: 46,705, Level: 100 Points: 46,705, Level: 100
Activity: 81%
Activity: 81% Activity: 81% Activity: 81%

هزار چهره جان مهم درس هایی ست که گرفتیم یا باید می گرفتیم که بحمدلله گرفتیم .البته خیلی ها به دلیل اینکه از سیاست سر در نمی آوردند یا به دلیل زود باوری یا دلسوزی از سر نادانی آسیب های جدی دیدند و عده ای هم با سیاست و فریب باعث و بانی این آسیب ها شدند .
قدیمی 07-17-2012, 09:00 PM   #3
alimirzaee

alimirzaee's Avatar

تشکرها: 11,344
در 1,879 پست 9,627 بار تشکر شده
Points: 13,796, Level: 76 Points: 13,796, Level: 76 Points: 13,796, Level: 76
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : انتخابات 88و ماجراهای ...(درخانه شما هم اینگونه بود؟)

منزل ما هم شاهد این مباحث بود.
البته فقط یک نفر طرفدار احمدی نژاد بود و به ستاد ایشان رفت و امد میکرد(البته به امید ...!)
چه با حرارت هم به موسوی و کروبی گیر میداد.
ولی چون ما کلا طرفدار دکتر رضایی بودیم، دعوای چندانی نبود.
روزهای آزاد و شادی بود.
جامعه زنده بود و جوانها فعال.
حیف که عمرش کم بود.
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع