آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار اجتماعی > بخش اجتماعی

پاسخ
    نمایش ها: 6230 - پاسخ ها: 41  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-15-2012, 07:01 PM   #26
میرزا کوچک خان جنگلی

میرزا کوچک خان جنگلی's Avatar

تشکرها: 7,785
در 1,755 پست 8,877 بار تشکر شده
Points: 19,423, Level: 88 Points: 19,423, Level: 88 Points: 19,423, Level: 88
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : اربابان واقعی القاعده چه کسانی هستند

نقل قول:
نوشته اصلی توسط FarShir نمایش پست ها

کیانوری توبه کرد و بخشیده شد. شنیده بودم که ایشان سید و نوه یک شخصیت مذهبی بودند.
نورالدین کیانوری فرزند شیخ مهدی نوری، نوهٔ شیخ فضل‌الله نوری و از اهالی روستای بلده در مازندران بود. او تحصیلات خود را در ایران و آلمان انجام داد و از دانشگاه آخن دکترای مهندسی راه و ساختمان گرفت.در سال ۱۳۲۳ با مریم فیروز دختر عبدالحسین میرزا فرمانفرما ازدواج کرد. مریم فیروز تا پایان عمر در کنار همسرش به فعالیت در حزب توده پرداخت و از افراد تأثیرگذار این جریان بود.
ارسال شده توسط تلفن همراه
قدیمی 07-15-2012, 07:14 PM   #27
alimirzaee

alimirzaee's Avatar

تشکرها: 11,344
در 1,879 پست 9,627 بار تشکر شده
Points: 13,796, Level: 76 Points: 13,796, Level: 76 Points: 13,796, Level: 76

Bush's Former Oil Company Linked To bin Laden Family

Bush & Bin Laden - George W. Bush Had Ties to Billionaire bin Laden Brood

OSAMA BIN LADEN'S BODY DUMPED IN THE OCEAN

شریک نفتی ما بزرگترین دشمن ماست.
بزرگترین دشمن را کشتیم.
جنازه اش را نمی توانیم نشانتان بدهیم چونکه
ما جنازه اش را به اقیانوس انداختیم!!!
قدیمی 07-15-2012, 07:41 PM   #28
KamRan

KamRan's Avatar

تشکرها: 1,043
در 636 پست 2,022 بار تشکر شده
Points: 13,978, Level: 76 Points: 13,978, Level: 76 Points: 13,978, Level: 76
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%

نقل قول:
کامران گرامی
اگر چه" فاشیزم " در فرهنگ سیاسی تعریف مشخصی دارد اما میتوان در دنیای امروز مترادفهای عملی بسیاری برای " کردار فاشیستها" یافت. آنچه از فاشیزم به ذهن متبادر میگردد قتل و غارت در سایر کشورها و احترام ننهادن به حقوق مردم آن کشورها است.
بر چه کسی پوشیده است که بیشترین کشتار در دهه های اخیر توسط کدام کشورها و با حمایت کدام قدرتها به انجام رسیده است؟
فقط صدها هزار نفر مردم غیر نظامی در عراق و افغانستان توسط کدام نیروها و به چه جرمی کشته شده اند؟
پس اول بهتر است مشخص کنیم که کردار فاشیستی با کردار کدام قدرتها همخوانی بیشتری دارد و بعد هم به آن بیندیشیم که در این تاپیک چه کس یا کسانی به سیستم های فاشیستی اظهار علاقه میکنند.

خوشحالم که بالاخره کسی از دایره ی منطق به این جایگاه پا نهاده است. من گفتم که هرگونه حرکت فاشیستی حتما غیر انسانی می باشد و هرگز فرقی قائل نشدم که این اعمال را گروه هائی در کشور سوئد و یا کشور ایران یا امریکا یا زمیباوه انجام بدهند. البته از دیدگاه من تمام فاشیست ها محکوم هستند و هرگز از هیچ سازمان فاشیستی دفاع نکرده و نمیکنم. ولی این را اضافه کرده و تاکید میکنم که لزوما ممکن است گروهی در امریکا یا اسرائیل و حتی ایران فاشیست باشند اما بدون کوچکترین شک تمام کمونیست ها فاشیست هستند چون از دکترین کارل مارکس غیر پیروان خشک مذهب معتقد به جنگ های طبقاتی تراوش نمیکند. بازهم اضافه میکنم بین "کمونیسم" و "سوسیالیزم" تفاوت از زمین تا آسمان است . همچنین بکار بردن لفظ کمونیسم ربطی به ارتباط آن با کلمه ی "روس" ندارد. درست است که خاستگاه کمونیزم از کشور روسیه بوده است اما بطور یقین تمام مردم روسیه کمونیست نیستند چون روس ها بیش از هر ملتی از سیستم های کمونیستی فاشیستی زخم خورده اند

سخن دیگری با نویسندگان ناشناس

گاهی از میان سایه ها و یا از پشت هزاران دیوار سنگی کسانی بطرف من سنگ پرتاب میکنند. لازمه ی قلمزدن شجاعت است. من چگونه میتوانم با کسی و یا کسانی همکلام شوم که هیچ چیزشان حقیقی نیست و لای هزاران فیلتر خود را پنهان کرده اند و گاهی نجوائی کرده و از سر دلتنگی چیزی میگویند. اگر غم ملت و همنوع دارید از پشت کوه بیرون بیائید. در پشت کوه نشستن و با اسم و رسم تماما مستعار (دروغ) سنگ پرتاب کردن کار شجاعان نیست و من کوچکترین دلیلی نمی بینم که بعنوان یک شخص حقیقی با کسانی گفتگو کنم که هیچ چیز حقیقی نداشته و با خودشان هم بیگانه هستند چه برسد به امت و ملت کشور عزیز ایران. اگر ریگ به کفش ندارید حداقل نیمی از واقعیت وجودی خودتان را آشکار کنید تا در یک نبرد برابر رو در روی یکدیگر بنشینیم در غیر اینصورت بهتر است سکوت پیشه کنید و فقط گوش بدهید
KamRan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از KamRan بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 07-15-2012, 07:59 PM   #29
alimirzaee

alimirzaee's Avatar

مفهوم فاشیسم
معنای علمی واژه فاشیسم عبارت ست از نظام دیکتاتوری متکی به اعمال زور و ترور آشکار که توسط ارتجاعی ترین و متجاوز ترین محافل امپریالیستی مستقر می‌شود. فاشیسم از طرف سرمایه انحصاری پشتیبانی می‌شود و هدف آن حفظ نظام سرمایه داری ست، در هنگامی که حکومت به شیوه‌های متعارف امکان پذیر نباشد. حکومت فاشیستی کلیه حقوق و آزادی‌های دموکراتیک را در کشور از بین می‌برد و سیاست خود را معمولاً در لفافه‌ای از تئوری‌ها و تبلیغات مبتنی بر تعصب ملی و نژادی می‌پوشاند.

فاشیسم زاییده بحران عمومی سرمایه داری ست. فاشیسم در مرحله‌ای از مبارزه شدید طبقاتی میان پرولتاریا و بورژوازی پدید می‌گردد که بورژوازی دیگر قادر نیست سلطه خود را از طریق پارلمانی حفظ کند و لذا به استبداد و ترور، سرکوب خونین جنبش کارگری و هر جنبش دموکراتیک دیگر و نیز به عوام فریبی‌های گزافه گویانه متوسل می‌شود. فاشیسم سیاست داخلی خود را به ممنوع کردن احزاب کمونیست، سندیکاها و سایر سازمان‌های مترقی الغا آزادی‌های دموکراتیک و نظامی کردن دستگاه دولتی و همه حیات اجتماعی کشور مبتنی می‌سازد. فاشیسم برای اجرای این مقاصد از دسته جات ضربتی، قاتلین و عناصر وازده و اوباش نظیر اس اس‌ها در آلمان هیتلری و پیراهن سیاهان در ایتالیای موسولینی استفاده می‌کنند. نژادپرستی و شوونیسم تئوری‌های نظیر آن حربه‌های اساسی ایدئولوژیک فاشیسم را تشکیل می‌دهند.

جناب کامران
این تعریف در ویکی پدیا، تعریف شما از فاشیسم را نقض می کند.
در واقع یکی از اهداف اصلی فاشیزم مقابله با کمونیسم است. این گفته را رفتارها و نوشتارهای ادولف هیتلر هم تایید می کند.

لذا اگر میخواهید کمونیسم را نقد کنید، با رفتارها وبرچسب های مخصوص کمونیست ها نقد کنید، نه با برچسب دشمنانشان.

بقول دوستمان فرزاد، اگر بخواهیم تطبیقی بین تعریف فاشیسم و رفتار دول کنونی داشته باشیم، میتوان مصادیق زیادی از رفتار دولتهای کنونی پیدا کرد.
قدیمی 07-15-2012, 08:10 PM   #30
mehdi

تشکرها: 2,769
در 1,788 پست 8,066 بار تشکر شده
Points: 19,496, Level: 88 Points: 19,496, Level: 88 Points: 19,496, Level: 88
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

من از دوستان حاضر در بحث یک انتقاد کوچکی بکنم. من به عنوان یک ناظر بیرونی جز علی سوشو و علی میرزایی و فرزاد از کس دیگر استناد و استدلال ندیدم. کامران عزیز بدون دلیل و سند حرف می‌زند، ولی پرسشگر جان و صادق جان روش شما هم درست نیست. این چه روش برخوردی است که مدام هم در فروم با افراد گوناگون تکرار می‌کنید؟ اگر حرف مستندی مخالف یک نظر دارید مطرح کنید. در کجا شهیر و شهاب در پاسخ به دوستان یک نفر را با سوالات متعدد و بی‌پایان آزار داده‌اند. این کاری که شما می‌کنید مجادله است، بپرهیزیم از مجادله. علاوه بر این متاسفانه در این تاپیک به شدت به یک کاربر خاص پرداخته شده آن هم از سوی کاربران قدیمی فروم، بدون اینکه مورد توجه مدیران قرار بگیرد. نمونه‌اش این جمله که دوبار هم تکرار شده است:
نقل قول:
شما اشتباها الهامات شعری را در تالارهای موضوعات سیاسی و اجتماعی وارد میکنید در حالیکه جای آن نه در این تالارها بلکه در تالار شعر است
mehdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-15-2012, 08:13 PM   #31
فرزاد

فرزاد's Avatar

تشکرها: 31,028
در 4,950 پست 27,244 بار تشکر شده
Points: 57,653, Level: 100 Points: 57,653, Level: 100 Points: 57,653, Level: 100

نقل قول:
من گفتم که هرگونه حرکت فاشیستی حتما غیر انسانی می باشد و هرگز فرقی قائل نشدم که این اعمال را گروه هائی در کشور سوئد و یا کشور ایران یا امریکا یا زمیباوه انجام بدهند. البته از دیدگاه من تمام فاشیست ها محکوم هستند و هرگز از هیچ سازمان فاشیستی دفاع نکرده و نمیکنم. ولی این را اضافه کرده و تاکید میکنم که لزوما ممکن است گروهی در امریکا یا اسرائیل و حتی ایران فاشیست باشند اما بدون کوچکترین شک تمام کمونیست ها فاشیست هستند چون از دکترین کارل مارکس غیر پیروان خشک مذهب معتقد به جنگ های طبقاتی تراوش نمیکند. بازهم اضافه میکنم بین "کمونیسم" و "سوسیالیزم" تفاوت از زمین تا آسمان است . همچنین بکار بردن لفظ کمونیسم ربطی به ارتباط آن با کلمه ی "روس" ندارد. درست است که خاستگاه کمونیزم از کشور روسیه بوده است اما بطور یقین تمام مردم روسیه کمونیست نیستند چون روس ها بیش از هر ملتی از سیستم های کمونیستی فاشیستی زخم خورده اند
فرمایشان منطقی است و به دیده منت میپذیرم اگر چه بعضی از جملات جای بحث دارد.
نقل قول:
گاهی از میان سایه ها و یا از پشت هزاران دیوار سنگی کسانی بطرف من سنگ پرتاب میکنند. لازمه ی قلمزدن شجاعت است. من چگونه میتوانم با کسی و یا کسانی همکلام شوم که هیچ چیزشان حقیقی نیست و لای هزاران فیلتر خود را پنهان کرده اند و گاهی نجوائی کرده و از سر دلتنگی چیزی میگویند. اگر غم ملت و همنوع دارید از پشت کوه بیرون بیائید. در پشت کوه نشستن و با اسم و رسم تماما مستعار (دروغ) سنگ پرتاب کردن کار شجاعان نیست و من کوچکترین دلیلی نمی بینم که بعنوان یک شخص حقیقی با کسانی گفتگو کنم که هیچ چیز حقیقی نداشته و با خودشان هم بیگانه هستند چه برسد به امت و ملت کشور عزیز ایران. اگر ریگ به کفش ندارید حداقل نیمی از واقعیت وجودی خودتان را آشکار کنید تا در یک نبرد برابر رو در روی یکدیگر بنشینیم در غیر اینصورت بهتر است سکوت پیشه کنید و فقط گوش بدهید
ما به کاربران نمیپردازیم و هرکس با هر اسم کابری محترم است و عضوی از این خانواده فورومی است.
و تقریبا هیچکس با نام و نام خانوادگی خود معرفی نشده است و شناخت ما از اعضاء صرفا بواسطه محتوای نوشته های آنان است.
بنابراین بهتر است که در بدوامر فقط به آن توجه کنیم که " چه نوشته است " نه اینکه " که نوشته است "
و در ادامه از " چه نوشتنها " به " که ها " میرسیم.
لذا بعضی از کسانی که شما هنوز شناخت چندانی در موردشان پیدا نکرده اید, نزد دیگر اعضاء جایگاه خاصی دارند و به واسطه سابقه نوشتاریشان , همانند یک معلم محترمند.
اینچنین پرداختن به اعضایی که با نظرات شما موافق نستند, نه تنها شجاعت نیست بلکه بی ملاحظه گی است و با توجه به قوانین نوشته و نا نوشته فوروم میتواند از مصادیقی باشد که بهتر بود پاسخ شماره 28 حذف میشد.
فرزاد آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از فرزاد بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-15-2012, 08:50 PM   #32
شهیر

تشکرها: 6,699
در 2,027 پست 22,002 بار تشکر شده
Points: 40,915, Level: 100 Points: 40,915, Level: 100 Points: 40,915, Level: 100
Activity: 50%
Activity: 50% Activity: 50% Activity: 50%

دوستان عزیز با تشکر از حصورتان در این بحث خواهش می کنم "جدّا" از پرداختن به خصوصیات دیگر کاربران بپرهیزید. سخن و نوشته را نقد کنید. فوروم به اندازه کافی از قدرت تحلیل برخوردار است که تفاوت ها را دریابد.
در ضمن کامران عزیز اطلاعاتی که شما از کمونیسم می دهید صحیح نیست. ریشه مشکل، مخلوط کردن دو مکتب فکری بکلی متفاوت یعنی مارکسیسم با استالینیسم است. استالینسم مکتبی بود که در روسیه پا گرفت و بعدا الگوی انقلابات دیگری در چین، کره، کوبا، و ویتنام قرار گرفت. احزاب وابسته به شوروی از جمله حزب توده ایران از بینش استالینیستی تبعیت می کردند و در واقع نظرات مارکس و انگلس را در مورد نحوه اداره جامعه قبول نداشتند. مدل مورد قبول مارکس و انگلس در "کمون پاریس" (1871) شکل گرفت که پس از دوره کوتاهی سرکوب شد. در دوران سرکوب نویسندگانی مانند ویکتور هوگو به دفاع از آن پرداختند. دیکتاتوری پرولتاریا که توسط مارکس و انگلس طراحی و پیشنهاد شد هیچ سنخیتی با دیکتاتوری حزب (کمونیست) که ابتدا توسط لنین و سپس استالین و همه دیکتاتوری های بوروکراتیک بعدی پی گیری شد ندارد. شاید پرسشگر عزیز بتواند اطلاعات تاریخی جالبی از کمون پاریس و وقایع آن در اختیار فوروم بگذارد. بهر حال حداقل تا این تاریخ هیچ حکومت کمونیستی بر مبنای الگوی مارکس و انگلس (اول دوران دیکتاتوری پرولتاریا و بعد گذر به فاز کمونیسم) شکل نگرفته که بتوان قدرت و صحت تئوری مزبور را در صحنه عمل سنجید و به همین دلیل هم هنوز این ایده در جهان از جمله در آمریکا بین متفکرین (البته اکثرا از جمله نوام چامسکی آنارشیست اند) طرفدارانی دارد. مخلص کلام اینکه تا اینجا همه چیز در حد نظریه باقی مانده است.
شهیر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-15-2012, 08:54 PM   #33
alimirzaee

alimirzaee's Avatar

نقل قول:
نوشته اصلی توسط KamRan نمایش پست ها
جناب علیرضا

ما برای وصــل کردن آمدیم
نِی برای فصل کردن آمدیم

روزی که من وارد این دریچه شدم با خودم شرط کرده بودم که در بارگاه شهیر تشنج ایجاد نکنم. من میدانم حرف هایم با همه مغایر است و اینها با الهامات شعری بمن وارد میشود. همانند شعرهایم حرف های من هم از جنس فردا هستند و شنیدن آنها طاقت میخواهد. روزگاری چین و امریکا کارد و پنیر بودند و اگر کسی اسم امریکا را در چین می برد سرش به باد می رفت. امروز امریکائیان و چینی ها با هم پالوده می خورند. من همان فردا هستم ولی به احترام قلم و به احترام شهیر سکوت پیشه میکنم... سکوت نه یک کلمه بیشتر و نه کمتر... و اگر در این مدت خواب کسی را آشفته کرده ام پوزش میطلبم
مهدی عزیز

خود جناب کامران فرموده اند که فرمایشاتشان بیشتر مبتنی بر الهامات است تا مستندات.
دوستان هم به استناد فرمایش خودشان گفته اند که روش ایشان با روش فوروم متفاوت است.

اصولا این فوروم محل گفت و شنود است و نباید کسی در مقابل انتقاد ناراحت شود.
تفاوت این محیط با محیط های دیگری که ایرانیان هستند در همین احترام به قوانین و مبنا بودن آن است.
والا بقول دوستان در سایتهایی مانند بالاترین کاربران هیچ الزامی به گفتگو در قالب معین و مستند ندارند و بیشتر مبنای سخن ها و نوشته ها احساسات شخصی است.

همه دوستان برای کامران عزیز احترام قائل هستند ولی این به معنی وحی منزل بودن فرمایشات ایشان نیست و اگر ایشان این سرنگار را در این فوروم باز کرده اند، باید تاب نقد و انتقاد از نوشته اشان را داشته باشند و اگر کسی از ایشان سندی برای فرمایشاتشان خواست ، این خواسته بر اساس منش فوروم هست.
قدیمی 07-15-2012, 09:24 PM   #34
KamRan

KamRan's Avatar

تشکرها: 1,043
در 636 پست 2,022 بار تشکر شده
Points: 13,978, Level: 76 Points: 13,978, Level: 76 Points: 13,978, Level: 76
Activity: 5%
Activity: 5% Activity: 5% Activity: 5%

نقل قول:
مهدی عزیز

خود جناب کامران فرموده اند که فرمایشاتشان بیشتر مبتنی بر الهامات است تا مستندات.
دوستان هم به استناد فرمایش خودشان گفته اند که روش ایشان با روش فوروم متفاوت است.

تفاوت این محیط با محیط های دیگری که ایرانیان هستند در همین احترام به قوانین و مبنا بودن آن است.
والا بقول دوستان در سایتهایی مانند بالاترین کاربران هیچ الزامی به گفتگو در قالب معین و مستند ندارند و بیشتر مبنای سخن ها و نوشته ها احساسات شخصی است.

همه دوستان برای کامران عزیز احترام قائل هستند ولی این به معنی وحی منزل بودن فرمایشات ایشان نیست و اگر ایشان این سرنگار را در این فوروم باز کرده اند، باید تاب نقد و انتقاد از نوشته اشان را داشته باشند و اگر کسی از ایشان سندی برای فرمایشاتشان خواست ، این خواسته بر اساس منش فوروم هست.
علی میرزائی عزیز

سند و مدرک خواستن با مجادله و محکوم کردن و "ترور شخصیت" مباحثی جداگانه هستند. وقتی کاربری مدرک مستند میخواهد و من بعلت تنها ماندن در جزیره ای دور افتاده ناتوانی خودم را اعلام مینمایم کسانیکه مطلب را مطول میکنند قصد مجادله دارند و من با هیچکس به این مقام نمینشینم زیرا در زندگی معلمانم بمن آموخته اند که همیشه همگان را دوست بدارم ...
--------------------------------------
لطفا به کاربران دیگر نپردازید. مدیریت

ویرایش توسط mehdi : 07-15-2012 در ساعت 09:46 PM دلیل: پرداختن به شخصیت کاربران دیگر
KamRan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از KamRan بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-15-2012, 10:53 PM   #35
صادق

تشکرها: 5,554
در 2,220 پست 10,201 بار تشکر شده
Points: 24,389, Level: 95 Points: 24,389, Level: 95 Points: 24,389, Level: 95

نقل قول:

جناب صادق شما پاسخ های من را بارها شنیده اید و کش دادن موضوع را بعلت این می بینم که در جدل های لفظی همیشه خودتان را محق میدانید که بهمین دلیل من در مقابل شما سکوت کردم. شما از گروه شخصیت هائی هستید که وقتی کشتی میگیرید تا پشت حریف را به سلایق شخصی به خاک نمالید آرام نمیگیرید. شخصیت من عشق به آماموزاندن و فراگرفتن است و بسیار در مفاهیم و روش ها با یکدیگر اختلاف داریم. هر جا لازم باشد این شجاعت را داشته و دارم که اشتباه خودم را اقرار و از طرف هم پوزش می خواهم. یک سئوال دوستانه: شما چند بار به اشتباهات خودتان پی برده و چند بار از طرف مقابل معذرت خواسته اید؟
آقا کامران فرض کنید من هیچوقت از کسی عذرخواهی نکردم یا برعکس هر ساعت در حال عذر خواهی کردن هستم ! خب چه فرق میکند . ادعا باید با مدرک و سند اثبات شود چه من اهل عذرخواهی باشم یا نباشم و یا شخصیتم هر چه باشد (ضمنا پرداختن به شخصیت نقض قوانین فروم هست اینکه مدیران حذف نکردند را نمیدانم )
نقل قول:

جناب کامران فرض بفرمایید کسانی که در فضای وب از نام مستعار استفاده میکنند دروغگو هستند و باز هم فرض بگیریم اینجا نبردگاه است و شما فقط با اشخاص حقیقی جنگ میکنید و بازهم فرض بگیریم همه آنها که نام مستعار دارند با خودشان بیگانه اند و ریگی به کفش دارند اما بازهم هروقت ادعا کردید باید برای آن مدرک و مستند ارائه فرمایید و تمام آن فرضها تغییری در این اصل ایجاد نمیکنند
پی نوشت :با توجه به آنکه تقریبا همه کاربران اینترنت حداقل در این فروم از نام مستعار استفاده میکنند بقیه اش را خود دوستان حدس بزنند که آیا این هم نقض قوانین فروم هست یا نه !

نقل قول:
علی میرزائی عزیز

سند و مدرک خواستن با مجادله و محکوم کردن و "ترور شخصیت" مباحثی جداگانه هستند. وقتی کاربری مدرک مستند میخواهد و من بعلت تنها ماندن در جزیره ای دور افتاده ناتوانی خودم را اعلام مینمایم کسانیکه مطلب را مطول میکنند قصد مجادله دارند و من با هیچکس به این مقام نمینشینم زیرا در زندگی معلمانم بمن آموخته اند که همیشه همگان را دوست بدارم ...
--------------------------------------
لطفا به کاربران دیگر نپردازید. مدیریت
آقا کامران اگر سندی مدرکی برای ادعاهای خود دارید میتوانید از اینترنت استفاده کنید و این ربطی به در جزیره تنها ماندن ندارد پس لطفا بیاد داشته باشید که در موضوعات سیاسی اجتماعی و در این فروم یا همان بارگاه شهیر باید با سند و مدرک صحبت کرد .
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-15-2012, 10:58 PM   #36
صادق

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
من از دوستان حاضر در بحث یک انتقاد کوچکی بکنم. من به عنوان یک ناظر بیرونی جز علی سوشو و علی میرزایی و فرزاد از کس دیگر استناد و استدلال ندیدم. کامران عزیز بدون دلیل و سند حرف می‌زند، ولی پرسشگر جان و صادق جان روش شما هم درست نیست. این چه روش برخوردی است که مدام هم در فروم با افراد گوناگون تکرار می‌کنید؟ اگر حرف مستندی مخالف یک نظر دارید مطرح کنید. در کجا شهیر و شهاب در پاسخ به دوستان یک نفر را با سوالات متعدد و بی‌پایان آزار داده‌اند. این کاری که شما می‌کنید مجادله است، بپرهیزیم از مجادله. علاوه بر این متاسفانه در این تاپیک به شدت به یک کاربر خاص پرداخته شده آن هم از سوی کاربران قدیمی فروم، بدون اینکه مورد توجه مدیران قرار بگیرد. نمونه‌اش این جمله که دوبار هم تکرار شده است:
آقا مهدی عزیز و گرامی .من چند بار با مدرک خلاف سخنان آقا کامران را نشان دادم و اگر خواستید به روی چشم پستهایم را جهت مشاهده مجدد دوستان اینجا میگذارم اما متاسفانه این آقا کامران هستند که مرتب ادعایی را مطرح میکنند و با درخواست مدرک سکوت پیشه کرده و ادعای دیگری مطرح میکنند و همینطور ادامه میدهند . من جدا از شما و سایر دوستان میپرسم اگر روش آقا کامران در مباحث سیاسی اجتماعی منطقی هست که خب به صراحت بفرمایند تا من از اشتباه خود باخبر شوم و اگر درست نیست که پس نقد به بنده برای چه ؟!
بازهم تکرار میکنم اگر خواستید چندین پست حاوی لینکهای متفاوت و خطاب به آقا کامران را نشان میدهم تا حداقل آقا مهدی عزیزم مطمئن باشند که من روش ایشان را مورد استفاده قرار دادم .با تشکر و احترام
7 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-15-2012, 11:09 PM   #37
رامین

رامین's Avatar

تشکرها: 13,218
در 2,825 پست 15,116 بار تشکر شده
Points: 32,680, Level: 100 Points: 32,680, Level: 100 Points: 32,680, Level: 100

ضمن عذرخواهی از شهیر گرامی
از این نوشته

نقل قول:
میرزایی عزیز
یک بار دیگر از ابتدا این سرنگار را بخوانید دلایل مستند خواستن با گفتارهایی شبیه آنچه دیدیم متفاوت است و کجای اینگونه سند خواستن احترام به قوانین و مبنا بودن آن است ؟ به نظرم خوب شد این بالاترین ظهور کرد تا بتوانیم مجادلات را با آن بپوشانیم .

نقل قول:
سند و مدرک خواستن با مجادله و محکوم کردن و "ترور شخصیت" مباحثی جداگانه هستند. وقتی کاربری مدرک مستند میخواهد و من بعلت تنها ماندن در جزیره ای دور افتاده ناتوانی خودم را اعلام مینمایم
کامران گرامی
به نظرم در این اوقات می توان بحث را به صورتی پیش برد و یا نوشت که در حد آستانه شنوندگان و مجادله کنندگان باشد تا مجادلاتشان را با درخواست استناد و توضیح دلایل خلط نکنند . ضمن اینکه مسئولیت انسانی نوشتن ما را بر آن می دارد تا جایی که می توانیم از ادبیاتی بهره جوئیم که پاکی و بهداشت روانی بیشتری را به مخاطب القا کند حتی اگر گفته هایمان ناقض تمام تاریخ باشد . من بعنوان یکی از کوچک ترین کاربران فروم ترسی از این ندارم که چند نوشته ای از شما بخوانیم یا به زعم دوستان تریبونی برایتان ایجاد کنیم و سپس نقدشان کنیم اما خواهشمندم تا جایی که می توانید هر نوع نوشته سیاسی تان را که از این به بعد ارسال می کنید مستند بفرمائید شاید که دوستان از کانالیزه کردن بحث با شما بپرهیزند و قضاوت را به خواننده بحث بسپارند .

نقل قول:
من جدا از شما و سایر دوستان میپرسم اگر روش آقا کامران در مباحث سیاسی اقتصادی منطقی هست که خب به صراحت بفرمایند تا من از اشتباه خود باخبر شوم و اگر درست نیست که پس نقد به بنده برای چه ؟!
صادق عزیز
کاملا صحیح می فرمائید ایشان باید برای نوشته خود مستنداتی داشته باشند اما اگر نداشتند یا ندادند بهتر نیست کتکشان بزنیم ؟ چشم پوشی نکنیم اما قرار نیست ما هم همان باشیم !
نقل قول:
تا حداقل آقا مهدی عزیزم مطوئن باشند که من روش ایشان را مورد استفاده قرار دادم
روش خودتان چه اشکالی داشت که خواستید از روش ایشان استفاده کنید ؟ وقتی آدمی از روش طرف مقابل بهره می جوید این دیگر بحث و روشنگری نیست ! مجادله است !
با ارادت
رامین آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از رامین بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-15-2012, 11:27 PM   #38
صادق

نقل قول:
نوشته اصلی توسط رامین نمایش پست ها
صادق عزیز
کاملا صحیح می فرمائید ایشان باید برای نوشته خود مستنداتی داشته باشند اما اگر نداشتند یا ندادند بهتر نیست کتکشان بزنیم ؟ چشم پوشی نکنیم اما قرار نیست ما هم همان باشیم !

روش خودتان چه اشکالی داشت که خواستید از روش ایشان استفاده کنید ؟ وقتی آدمی از روش طرف مقابل بهره می جوید این دیگر بحث و روشنگری نیست ! مجادله است !
با ارادت
آقا رامین بالاخره من متوجه نشدم در برابر کسی که ادعای بدون سند را مرتبا تکرار میکند چکار باید کرد ؟
و اما روشی که من از قبل بکار میبردم در واقع همان روشی است که آقا مهدی سفارش کرده بودند یعنی نشان دادن مستند خلاف واقع بودن یک سخن .اما مشکل من از آنجا شروع شد که جناب کامران اصلا وقعی به این استنادات نمیگذارند و بازهم همان حرفها را تکرار میکنند .! به نظر شما اگر کسی وقت داشت و مرتبا چند ادعای واهی را تکرار کرد میتواند موجب اشتباه کردن افرادی حداقل خوانندگان گذری بشود یا نه ؟ و در اینصورت ما در برابر خوانندگان با توجه به وقت و توانی که داریم مسئولیت داریم یا نه ؟
6 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-16-2012, 12:13 AM   #39
رامین

رامین's Avatar

Points: 32,680, Level: 100 Points: 32,680, Level: 100 Points: 32,680, Level: 100

نقل قول:
ما مشکل من از آنجا شروع شد که جناب کامران اصلا وقعی به این استنادات نمیگذارند و بازهم همان حرفها را تکرار میکنند .! به نظر شما اگر کسی وقت داشت و مرتبا چند ادعای واهی را تکرار کرد میتواند موجب اشتباه کردن افرادی حداقل خوانندگان گذری بشود یا نه ؟ و در اینصورت ما در برابر خوانندگان با توجه به وقت و توانی که داریم مسئولیت داریم یا نه ؟
راه ؟ از نظر من اصولا وقتی احساس می کنید مطلبی دارای این صفات است چرا باید تائید شود (البته اگر به فاشیست بودن متهم نشوم ) و در ثانی پست ابتدایی شما بسیار عالی بود و روشنگر تا قضیه پیرپکا... که فضا را تغییر داد . مطلب به قدری غیرواقعی بود (البته کامران جان شرمنده این نظر شخصی من است ) که با همان سند خواستن شما کاملا روشن شده بود و ثالثا مگر شهیر همان حرف شما را به نوعی دیگر نزد آیا احساس مجادله کردید از پست ایشان ؟ رابعا (عربی شد ها ) گاهی ما کوچکترها از شما بزرگترها راه عبور از فراز و نشیب ها را در یک بحث می آموزیم آیا این اندیشیدن به مسئولیت را به یاد شما نمی آورد ؟ خامسا گاهی ما با نوعی از نوشته های خود به طرف دیگر مشروعیت پیشروی در مباحث خود را می دهیم !

حالا فکر می کنم باید بقول شهیر گذر کنیم

لااقل هم کامران گرامی در این سرنگار متوجه شدند که برای شخصیت حقیقی که به آن استناد می کنند بایسته تر است که مستند و قابل دفاع بنویسند یا حداقل مسئول باشند و به صورتی بنویسند که در چارچوب مباحث سیاسی بوده و در تعاریف روزمره سیاسی بگنجد و دست آخر اگر مطلبی این الزامات را نداشت لزومی به تائید ندارد . حقیقت را بخواهید اگر من بودم مطلب را تائید نمی کردم ولی وقتی تائید کردیم بهتر است بی ارتباط بودن هر نوع تفکری را با روشی بدون مجادله نشان دهیم . شش چی میشد ؟ شاید اصولا سندیت بحث از دیدگاه شما با دیدگاه ایشان متفاوت است و ایشان نمی دانند مباحث سیاسی بیوگرافی نویسی نیست خب در این صورت بگذارید در سطح بیوگرافی بماند ! اگر شما به ادامه بحث دامن نمی زدید مطمئن باشید کاربر گذری با خرده عقلی در همین دنیای مجازی معاصر و این همه اطلاعات قابل دسترس هم می توانست درک کند که قصه القاعده با این روایت و کمونیست و شوروی و برچسب های دیگر تاریخ مصرفشان تمام شده و دنیا به نوعی دیگر می اندیشد .
با ارادت
4 کاربر از رامین بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-16-2012, 12:24 PM   #40
پرسشگر

تشکرها: 11,370
در 2,422 پست 17,069 بار تشکر شده
Points: 25,312, Level: 95 Points: 25,312, Level: 95 Points: 25,312, Level: 95
Activity: 57%
Activity: 57% Activity: 57% Activity: 57%

مهدی عزیز، دلیل جمله صادق که بنده هم نقل قول کردم این بود که خود ایشان فرموده بودند:
نقل قول:
من میدانم حرف هایم با همه مغایر است و اینها با الهامات شعری بمن وارد میشود. همانند شعرهایم حرف های من هم از جنس فردا هستند و شنیدن آنها طاقت میخواهد
می پرسید:
در کجا شهیر و شهاب در پاسخ به دوستان یک نفر را با سوالات متعدد و بی‌پایان آزار داده‌اند
کاربری بدون سند، ادعا پشت ادعا مطرح می کند. فحاشی می کند. مبلغ صهیونیزم، فراماسونری و ...می شود. حالا بنده باید نگران این باشم که با سوالات متعدد کسی او را آزار ندهد!؟
جناب رامین
این شیوه که به در بگویید تا دیوار بشنود برازنده نیست. اگر حرفی دارید مثل مهدی مستقیما مرا خطاب قرار دهید تا پاسخگو باشم.
پرسشگر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-16-2012, 01:00 PM   #41
رامین

رامین's Avatar

جناب پرسشگر گرامی
اهل مجادله نیستم ضمنا حرفهایم را در دوپست زده ام اتفاقا حرف هایم را برای صادق جان نوشتم که نوک پیکان بودند . بنابرین ترسی از در ودیوار و مبحث برازندگی ندارم ضمن اینکه همانطور که می دانید مبحث سیاسی ارتباطی به برازندگی ندارد دقیقا مانند همان ابهامات شعری که فرمودید یا فرمودند و چند پستی بالاتر تائید کرده بودید البته من بارها به این نتیجه رسیده ام که هر جایی که من مطلبی می نویسم احتمالا شما بدلیل ضیق وقت یا دلایل دیگر که نمی دانم بر روی آن تمرکز نمی کنید . این حق شماست که نقد و بررسی کنید باز هم خواهشمندم اگر حرفی از نوشته من را مورد نقد وبررسی می دانید مانند تمامی کاربران بفرمائید سراپا گوش در خدمتتان هستم و گوش می دهم .
2 کاربر از رامین بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-16-2012, 01:33 PM   #42
پرسشگر

تشکرها: 11,370
در 2,422 پست 17,069 بار تشکر شده
Points: 25,312, Level: 95 Points: 25,312, Level: 95 Points: 25,312, Level: 95
Activity: 57%
Activity: 57% Activity: 57% Activity: 57%

برای جلوگیری از مجادله، پاسختان را در پیام خصوصی می دهم.
پرسشگر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع