آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار نظرسنجی > بخش نظرسنجی

پاسخ
    نمایش ها: 22118 - پاسخ ها: 94  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-12-2011, 11:45 PM   #76
شهاب

تشکرها: 7,017
در 3,471 پست 18,838 بار تشکر شده
Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100
Activity: 2%
Activity: 2% Activity: 2% Activity: 2%
پیش فرض پاسخ : شما تصمیم گیر ارشد برنامه هسته ای ایران هستید!

در خبر های فوروم هست که آقای جفری سکس مسئله ظهور حزب سوم در آمریکا را مطرح می کنند. علیرضا درست می گوید مگر پولی که مبارزات انتخاباتی احتیاج دارد شوخی است؟ ایشان نمی دانم از کره ی دیگری آمده اند. در نوشته خود ایشان آمده است که انتخابات میان دوره ای چند ماه پیش (توجه کنید این فقط انتخابات میاندوره ایست) 4.5 میلیارد دلار خرج برای دو حزب داشته و ببینید منبع تامین پول مزبور از قول خود ایشان چه کسانی بوده اند. مگر با این الیگارشی مالی می توان مقابله کرد؟

نقل قول:
The mid-term elections cost an estimated $4.5 billion, with most of the contributions coming from big corporations and rich contributors. These powerful forces, many of which operate anonymously under US law, are working relentlessly to defend those at the top of the income distribution
.
شهاب آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-13-2011, 12:43 AM   #77
فابیان

فابیان's Avatar

تشکرها: 29,331
در 3,403 پست 14,832 بار تشکر شده
Points: 19,354, Level: 88 Points: 19,354, Level: 88 Points: 19,354, Level: 88
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%

کمتر از ده روز دیگر سایه ی یاس و نومیدی زیر آتش شیطنت و شرارت بر جناب تصمیم گیر ارشد نوسان خواهد داشت. گفتند گوشش بدهکار نباید باشد. انتظاری نیست بنابراین باید طوطی وار تکرار صلح آمیز بودن جنگ زرگری و قدرت خود باوری نمود و دور سوم را پیشنهاد کرد.
فابیان آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-13-2011, 10:47 AM   #78
faramarz

faramarz's Avatar

تشکرها: 635
در 126 پست 545 بار تشکر شده
Points: 4,767, Level: 44 Points: 4,767, Level: 44 Points: 4,767, Level: 44

نقل قول:
روز قیامت برای آمریکا زمانی است که دلار از صحنه تجارت جهانی به عنوان ارز غالب خارج شود. در فرصت دیگر به این مسئله میپردازم.
علیرضا جان اگر توصیحی بدهید ممنون میشوم.
faramarz آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-17-2011, 04:00 AM   #79
Yar

تشکرها: 4,802
در 294 پست 2,430 بار تشکر شده
Points: 6,605, Level: 53 Points: 6,605, Level: 53 Points: 6,605, Level: 53

نقل قول:
نوشته اصلی توسط شهاب نمایش پست ها
دوست عزیز منظور من این نبود که این بحث ادامه پیدا نکند. به هیچ وجه. بلکه قصد من این بود که طرح موضوع لزوم دستیابی ایران به سلاح هسته ای محل اشکال است. توجه داشته باشیم که طرح اینگونه مسائل می تواند برای فوروم و برای مدیران خارج از کشور مشکل ایجاد کند. اینکه این مسئله خاص از نظر شما به خود سانسوری تعبیر می شود ممکن است صحیح باشد. ما هرگز در این فوروم ادعا نکرده ایم که در اینجا هر کس (از جمله شخص حقیر) هر چه دوست دارد بنویسد. محدودیت هائی وجود دارد، متاسفانه این حقیقت دنیای امروز ماست. حضور شما در فوروم بسیار ارزشمند است و امیدوارم به نوشته های خوب تحلیلی تان ادامه دهید. اختلاف دیدگاهها امری بسیار طبیعی است و اتفاقا "مکانیزم رشد" در همین امر نهفته است. از ما قهر نکنید.
شهاب عزیز و دوستان گرامی:

امیدوارم با نپرسیدن اینکه چگونه تا چند ساعت پیش متوجه پست شهاب عزیز خطاب به آخرین پستم نشده بودم؛ مرا از شرمندگی معاف کنید.
مدتها است که از خواندن مطالب فوروم از بدو تاسیس آن و قبل از آنهم، مقاله های شهیر عزیز لذت برده ام و به همین علت حق قهر کردن به خود نمی دهم و حضور در جمع دوستان برایم افتخار و فرارگاهی از افراط ها و تفریط هااست.
بطور ذاتی آدم محافظه کاری هستم و کمتر دست به قلم می برم(یا بهتر است بگویم کی بورد!) مگر با صرف وقت بسیار در انتخاب کلمات و جملات.
علت اصلی تغییر مسیر بحث هم باید همان احترام و اهتمام به نگرانی مهم و بجای شهاب عزیز باشد. هر چند، با حذف بعضی از مولفه های این بحث( بر طبق بر چسب ها:انرژی هسته ای, بمب اتم, سیاست خارجی) باید اعتراف کنم که از لحاظ فنی و جامعیت منطق بحث؛ برای ادامه آن نیازمند قالب فکری متفاوتی هستم که همزمان مجزا و مستقل از نظرات و ملاحظات شخصی ام باشد؛ و برای رسیدن به این ساختار ذهنی نیازمند مطالعه و زمان بیشتر هستم. البته انگشتان دردناک من از اینکه برای مدتی و تا آنزمان کمتر مجبور به «تایپ کردن فارسی با ماوس» هستند، خوشحال هستند!
Yar آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر از Yar بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-17-2011, 06:52 AM   #80
شهاب

تشکرها: 7,017
در 3,471 پست 18,838 بار تشکر شده
Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100

با تشکر، ما همین طوری هم قبول داریم نیازی به مطالعه بیشتر نیست. ما را در بحث ها یاری کنید. باز هم ممنون.
شهاب آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-17-2011, 09:59 PM   #81
Yar

دنیای عجیبی است؛ پر از information وmisinformation . توجه دوستان را به این مقاله بسیار جالب و در جهت خلاف mass media جلب می کنم. از خواندن کل مراجع اشاره شده در این مقاله هم غافل نشوید:

http://blogs.forbes.com/jeffreycarr/...mepagechannels
5 کاربر از Yar بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-18-2011, 12:09 PM   #82
حسینی

حسینی's Avatar

تشکرها: 11,931
در 4,213 پست 17,627 بار تشکر شده
Points: 54,971, Level: 100 Points: 54,971, Level: 100 Points: 54,971, Level: 100

آمريكن اينترپرايز: اوباما در نهايت به خواست ايران در اهداف هسته‌اي تن مي‌دهد
هرگونه كه بخواهيم استدلال كنيم يا نقشه‌اي طرح كنيم، در نهايت به اين نتيجه خواهيم رسيد كه اوباما به خواست ايران براي رسيدن به اهداف هسته‌ايش تن خواهد داد. با اينكه سياستمداران آمريكايي از اين نتيجه به هيچ وجه راضي نيستند اما حتي به محدود شدن فعاليت هسته‌اي ايران هم قانع هستند.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8910261140
«آدم غرب زده هرهری مذهب است؛ به هیچ چیز اعتقاد ندارد، اما به هیچ چیز هم بی‌اعتقاد نیست. یک آدم التقاطی است و نان به نرخ روز خور است؛ همه چیز برایش علی‌السویه است. خودش باشد و خرش از پل بگذرد، دیگر بود و نبود پل هیچ است».
مرحوم جلال آل احمد در کتاب غرب‌زدگی
حسینی آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از حسینی بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-19-2011, 01:43 AM   #83
Yar

اگر آنچه که بولتن نیوز نوشته، اتفاق بیفتد؛
نقل قول:
سه موضوع اصلي مورد بحث در 1+5، مربوط به روسيه، امريكا و فرانسه است. بر اساس مدل مورد نظر روسيه، بحث در مورد تعليق غني‌سازي در ايران، از دستور كار خارج و به‌جاي آن، بر روي تبادل سوخت و خارج كردن ذخيره اورانيوم ايران تمركز خواهد شد. چين نيز از اين مدل حمايت مي‌كند.
در عين حال، مدل امريكا بر اين مبنا است كه با افزايش نظارت‌ها بر برنامه هسته‌اي ايران، مي‌توان غني‌سازي در سطح 3،5 درصد را پذيرفت اما براي حفظ آبروی غرب، ايران بايد موقتاً تعليق را بپذيرد. آلمان و انگليس نیز از اين طرح حمايت مي‌كنند
بر اساس مدل فرانسه، ايران بايد تعليق دائم را بپذيرد. اين مدل به‌دليل روشن بودن ناكارآمدي آن، مدافعي ندارد ولي به‌عنوان يك مدل اخلال‌گرانه در صورتي كه روند مذاكراتي به نفع غرب نبود، پيش‌بيني شده است. حتي مقامات فرانسه نيز به اين مدل به‌عنوان يك مدل عملياتي اعتقاد ندارند.
احتمال مذاکره جدی در استانبول بسیار زیاد است.

در مورد گزارش خبرگزاري فارس(تشکر از حسینی عزیز برای این لینک) در تعریف نفوذ و اهمیت اعضای سابق American Enterprise Institute؛ این افراد دیگر احترام و اعتبار سابق را ندارند.
اگر مجله ای مانند The National Interest به خود اجازه میدهد به آقای Dick Cheney اینچنین توهین کند؛ شما شرح حال سایرین را حدس بزنید! اگر آنچه که Niall Ferguson میگوید هم اتفاق بیفتد، از این افراد بخوبی در تاریخ آمریکا یاد نخواهد شد. البته از همین آلان هم به فکر شکستن ساختار های پشیبانی گروه مذکور افتاده اند.(تا چه حد این تلاش واقعی است و یا موفق خواهد بود بحث دیگری است.)

آقای Francis Fukuyama هم بعد از تغییر جهت کلی در چند سال اخیر، به درجه ای از تواضع رسیده اند که که این مقاله را در The Financial Times چاپ می کنند!
6 کاربر از Yar بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-24-2011, 11:32 PM   #84
حسینی

حسینی's Avatar

تشکرها: 11,931
در 4,213 پست 17,627 بار تشکر شده
Points: 54,971, Level: 100 Points: 54,971, Level: 100 Points: 54,971, Level: 100

برای ادامۀ بحث، گفتگوی ویژه خبری شنبه شب شبکۀ 2، که شرحی بر مذاکرات استانبول از دیدگاه یک دیپلمات ارشد ایران، «علی باقری» معاون دبیر شورای امنیت ملی، بوده را پیشنهاد می‌کنم. فکر می‌کنم برای درک مذاکرات استانبول، و فراتر از آن شیوۀ برخورد غرب و پاسخ ایران، دیدن این برنامه می‌تواند بسیار مفید باشد.
برای مشاهده برنامه، روی لینک زیر کلیک کنید:
برای دانلود نسخۀ کم‌حجم آن، از لینک زیر استفاده کنید: (حجم: تقریباً 100 مگابایت)
نکات مهم این برنامه به شرح زیر است:
1. بر خلاف پیشنهاد یکی از دوستان عزیز فوروم، تکیۀ ایران نه بر مذاکرۀ مستقیم با آمریکا و نه Sovereign محور، بلکه با تکیه بر روی NPT و دیگر معاهدات بین المللی است و به نظر می‌رسد اگر ایران رویکرد خود را تغییر بدهد، راه را برای فشار بیشتر و «نامحدود» باز می‌کند. تاریخچۀ پروندۀ هسته‌ای ایران آشکار می‌کند که اگر ایران منطق خود را به کناری بگذارد و سعی کند بر سر «منافع» چانه‌زنی کند، نه تنها دستاوردی نخواهد داشت، بلکه تنها باید برای حفظ آن‌چه در دست دارد مذاکره کند.
2. اشاره خانم اشتون به «منطق ایران» تکیه بر حق کشور ایران از منظر حقوق بین الملل و تکیه بر آن بوده است. اما اشتون متأسفانه از «پیش‌شرط‌های ایران برای مذاکره» سخن گفته است. در صورتی که ایران صرفاً ضرورت‌های یک مذاکرۀ واقعی و روشن را برشمرده بود.
3. ایالات متحده به شدت به دنبال مذاکرۀ دوجانبه با ایران بوده و یکی از دلایل به نتیجه نرسیدن مذاکرات، عدم پاسخ مثبت ایران بوده است.
4. برخی از دولت‌های مذاکره کننده به دنبال نقض حقوق ایران هستند و رویکرد آن‌ها در مذاکره، به وضوح این مسئله را نشان می‌دهد.
5. نکتۀ مهم دیگری که ایران به آن اشاره کرده، ضرورت تغییر رویکرد غرب است. اگر غرب به دنبال همکاری است، باید رویکرد خود را از «برخورد محور» که شامل تحریم‌ها و اقدامات خصمانه بر علیه ایران است، به «همکاری محور» تغییر بدهد. نمی‌شود در شرایط تحریم و توسعۀ آن، از «همکاری» سخن گفت. همکاری ملزوماتی دارد که باید برآورده شود و حذف اقدامات «برخورد محور» از موارد اولیه آن به شمار می‌رود.
6. ایران بیان داشته که متوجه زمان لازم برای تغییر رویکرد غرب می‌باشد و می‌داند که این تغییر باید به تدریج رخ بدهد.

البته موارد دیگری هم بوده که به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم برنامه را ببینید. اگر دوستان فوروم، برنامه‌های مشابهی را که رویکرد غرب در مذاکره را نشان بدهد دیده‌اند، درخواست می‌کنم که به اشتراک بگذارند.
و یک نکتۀ اضافی این‌که بخشی از متنی که در ارسال‌های پیشین کاربر گرامی «یار» مطرح شد، از نظر بنده فاقد واقع‌بینی لازم است. در قسمتی از نوشته چنین می‌خوانیم:
ایران ‌‌‌بعد ‌از دستگیری ‌‌عاملان‌، دستور‌ دهند‌گان ‌‌و ‌پشتیبانان ‌ترور ‌دانشمندان ‌ایرانی ‌با‌ همکاری‌ اینترپل ‌و محاکمه ‌و ‌مجازات ‌آنها‌ تحت ‌سیستم ‌قضائی ‌ایران، آماده ‌امضای ‌پروتکل ‌الحاقی ‌است‌.
غرب برای حفظ آبرو هم که شده چنین درخواستی را اجابت نخواهد کرد.
«آدم غرب زده هرهری مذهب است؛ به هیچ چیز اعتقاد ندارد، اما به هیچ چیز هم بی‌اعتقاد نیست. یک آدم التقاطی است و نان به نرخ روز خور است؛ همه چیز برایش علی‌السویه است. خودش باشد و خرش از پل بگذرد، دیگر بود و نبود پل هیچ است».
مرحوم جلال آل احمد در کتاب غرب‌زدگی
حسینی آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از حسینی بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-25-2011, 06:43 AM   #85
Yar

نقل قول:
...تکیۀ ایران نه بر مذاکرۀ مستقیم با آمریکا و نه Sovereign محور، بلکه با تکیه بر روی NPT و دیگر معاهدات بین المللی است...
بر اساس همان «معاهدات بین المللی» مورد اشاره شما، که قطعنامه های شورای امنیت به عنوان مرجع و فراتر از تمام معاهدات دیگر است؛ ایران ملزم به از دست دادن حق Sovereign خود است. با این مقدمه، آیا باز مایل به ادامه بحث حقوق, بر اساس NPT هستید؟

نقل قول:
...به نظر می‌رسد اگر ایران رویکرد خود را تغییر بدهد، راه را برای فشار بیشتر و «نامحدود» باز می‌کند...
راه «فشار بیشتر و نامحدود» قبلا باز شده است. برای بستن این راه باید تلاش کرد.

نقل قول:
...اگر ایران منطق خود را به کناری بگذارد و سعی کند بر سر «منافع» چانه‌زنی کند...
اگر تمام مذاکرات مان برای «منافع» نبوده، بفرمائید برای چه چیزی است؟

نقل قول:
ایالات متحده به شدت به دنبال مذاکرۀ دوجانبه با ایران بوده و یکی از دلایل به نتیجه نرسیدن مذاکرات، عدم پاسخ مثبت ایران بوده است.
این اشتباه بزرگ و فرصت سوزی است. وقتی طرف مقابل شما در موضع ضعف قرار دارد باید نشست؛ مذاکره کرد و امتیاز گرفت که در بدترین حالت به وضع حال حاضر(به نتیجه نرسیدن مذاکرات) می رسیدیم.

نقل قول:
برخی از دولت‌های مذاکره کننده به دنبال نقض حقوق ایران هستند و رویکرد آن‌ها در مذاکره، به وضوح این مسئله را نشان می‌دهد.
نه تنها «برخی از دولت‌های مذاکره کننده»، بلکه تمامی آنها به دنبال نقض حقوق ایران هستند. اگر قطعنامه های شورای امنیت را بخوانید، همه آنرا را امضا کرده اند. اگر ما تعارف می کنیم و مثلا «نگاه به شرق» داریم این به معنی نگاه mutual آنها نیست. تا زمانی که بتوانند ما را بر اساس منافع ملی شان خواهند دوشید و وقتی شیری برای دوشیدن نباشد، ما را به سلاخی غرب خواهند «فروخت».
نقل قول:
و یک نکتۀ اضافی این‌که بخشی از متنی که در ارسال‌های پیشین کاربر گرامی «یار» مطرح شد، از نظر بنده فاقد واقع‌بینی لازم است. در قسمتی از نوشته چنین می‌خوانیم:
ایران ‌‌‌بعد ‌از دستگیری ‌‌عاملان‌، دستور‌ دهند‌گان ‌‌و ‌پشتیبانان ‌ترور ‌دانشمندان ‌ایرانی ‌با‌ همکاری‌ اینترپل ‌و محاکمه ‌و ‌مجازات ‌آنها‌ تحت ‌سیستم ‌قضائی ‌ایران، آماده ‌امضای ‌پروتکل ‌الحاقی ‌است‌.
غرب برای حفظ آبرو هم که شده چنین درخواستی را اجابت نخواهد کرد.
بند مذکور برای نه «برای حفظ آبرو»ی غرب و نه به انتظار اجابت از طرف آنها بود. فارغ از جواب مثبت یا منفی غرب به این بند(که من هم آنرا منفی می دانم و با علم به همین جواب؛ این جمله «شرطی» را نوشتم)، این را به نفع ایران می دانم.
میزان «واقع‌بینی» من به نوع و عمق اطلاعات و شیوه تحلیل من وابسته است. از آن جائیکه فرد ساده ای هستم، از همان اطلاعاتی که در دسترس همه است استفاده می کنم. بنابراین ضمن اینکه از نقد و تصحیح گفته هایم بسیار ممنونم و استقبال می کنم، ولی خواهش می کنم توجه کنید که بند های مذکور در کنار یگدیگر و در خدمت استراتژی مذاکره معنا پیدا می کنند.
3 کاربر از Yar بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-26-2011, 09:41 AM   #86
ایران شهر

ایران شهر's Avatar

تشکرها: 7,610
در 1,158 پست 5,079 بار تشکر شده
Points: 18,369, Level: 86 Points: 18,369, Level: 86 Points: 18,369, Level: 86

خب دوستان این دور مذاکرات هم تمام شد و همه ما کمابیش به اطلاعاتی درمورد آن دست پیدا کردیم
حال شما به عنوان تصمیم گیر ارشد برنامه هسته ای برای ادامه راه چه تصمیماتی دارید؟
برنامه شما چیست؟ آیا اقدامات فعلی که در استانبول صورت گرفت را صحیح میدانید؟ آیا بر روی دو پیش شرط ایران پافشاری میکنید یا فقط آنها را در حد حرف به عنوان پیش شرط مطرح میکنید؟!
با تشکر
3 کاربر از ایران شهر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-26-2011, 10:37 AM   #87
alimirzaee

alimirzaee's Avatar

تشکرها: 11,344
در 1,879 پست 9,627 بار تشکر شده
Points: 13,796, Level: 76 Points: 13,796, Level: 76 Points: 13,796, Level: 76

1-با توجه به وضعیت نیروگاه چرنوبیل و فوکوشیمای ژاپن
2-بدون در نظر گرفتن تاثیر انرژی اتمی بر قدرت چانه زنی کشورها
3-با توجه به وضعیت جغرافیایی کشور و برخورداری از منابع غنی انرژی های سبز
4-با توجه به شدت رقابت در زمینه سرمایه گذاری در انرژی های سبز بین کشورهای پیشرفته
5-برای حفظ دنیا برای نسل های آینده
بنده پیشنهاد میدادم کلیه سرمایه گذاریها در زمینه انرژی اتمی + ده ها برابر بودجه بیشتر ،بر روی گسترش سریع استفاده از انرژیهای سبز اختصاص یابد و در طی پروسه ای ده ساله، کشور از سوخت فسیلی و اتمی و کلیه انرژی های مضر رهایی یابد و بتوانیم بعنوان اولین کشور صادر کننده انرژی های نو در دنیا باشیم.
alimirzaee آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از alimirzaee بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-05-2013, 09:37 PM   #88
ایران شهر

ایران شهر's Avatar

تشکرها: 7,610
در 1,158 پست 5,079 بار تشکر شده
Points: 18,369, Level: 86 Points: 18,369, Level: 86 Points: 18,369, Level: 86

با توجه به مذاکرات اخیر ایران و اطلاعاتی که از این نشست درز کرده شما به عنوان تصمیم گیر ارشد برنامه هسته ای ایران چه نظری دارید؟ با چه پیشنهاداتی به این نشست می رفتید؟ نظرتان در مورد پیشنهادات اخیر طرف غربی چیست؟
با تشکر پیشاپیش
2 کاربر از ایران شهر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-12-2013, 10:20 AM   #89
علیرضا ص

تشکرها: 0
در 1 پست 6 بار تشکر شده
Points: 3, Level: 1 Points: 3, Level: 1 Points: 3, Level: 1

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ایران شهر نمایش پست ها
دوستان خواهش میکنم بحث رو ادامه بدید
راستش من میخواستم اولش بگم شما رهبر ایران هستید گفتم ننویسم بهتره
اما حالا که اختیارات بیشتر میخواید بیاید اینم اختیارات فقط خواهش میکنم قانون اساسی مملکت رو رعایت کنید و به جاده خاکی نزنید
فقط لطفا نظر بدید
ابتدای امر دستور خاموش کردن و از بین بردن راکتور های غیر پزشکی و تحقیقاتی رو صادر می کردم و سپس دستور احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان در کویر لوت برای تبدیل شدن ایران به مرکز انرژی جهان رو صادر می کردم در این صورت اکثر تحریم هایی که به دلیل لجاجت ها و خود خواهی های گذشته بر سر انرژی اتمی اتفاق افتاده بود از بین میرفت و مملکت اسلامی من آماده شروع سازندگی وتولید می شد اون موقع تمام سعی خودم رو برای تبدیل ایران به بزرگترین غول اقتصادی جهان از طریق بهترین روابط بین المللی و اتکا بر نیروی تولید و خلاق داخلی می کردم
ولی خوب بسیار افسوس که من نه خودم تو سیاست هستم نه پدرم نه دوستام و تنها فکرم در همین نقطه متوقف می شود
علیرضا ص آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از علیرضا ص بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-12-2013, 04:31 PM   #90
hiran

hiran's Avatar

تشکرها: 3,540
در 1,018 پست 3,071 بار تشکر شده
Points: 13,307, Level: 75 Points: 13,307, Level: 75 Points: 13,307, Level: 75

در ابتدا با دعوت از سران کشورهای بزرگ وذی صلاح دنیابه میزبانی جایی مانند سویس و یا سوئد تعلیق غنی سازی بالای 20 درصد را با مذاکراتی مشروط به شروط متضمن حقوق ملت پذیرفته و وغنی سازی 20 درصد را منوط به کنسرسیومی جهانی مینمودم که با همکاری متخصصین ما در کشوری ثالت مانند چین و یا سویس و نروژ و سوئد به غیر از روسیه انجام گیرد
وبعد از گرفتن تضمینهای لازم و منجر به عملی در یک برنانه زنده تلوزیونی با دعوت از همه خبرگذاریهای خارجی و داخلی مطلبی قریب به مضمون ذیل را به اطلاع ملت ایران و جهان می رساندم .

به نام خدا
نظر به اینکه دول متخاصم با تبلیغات یکسویه وبی رویه خود ,قصد دارند ایران ما را در اذهان جامعه جهانی کشوری متمرد نسبت به قوانین و مناسبات پذیرفته شده جهانی نشان دهند ,وانجام پاره ای از اقدامات ما را مانند تاسیسات ومراکز غنی سازی بالای 20درصد را همچون پیرهن عثمان در جامعه جهانی علم کرده اند تا از این طریق اجماعی جهانی را بر علیه ما شکل دهند .
واز ان جایی که ما مطابق اموزهای دینی و واخلاق حسنه اسلاف ملی ایرانیان در جامعه جهانی به احترام متقابل و همزیستی مسالمت امیز پایبند هستیم , جهت اثبات حسن نظر مردم وملت شریف ایران به جهانیان و گرفتن هر گونه بهانه از دشمنان این ملت در مورخه ...مقارن ساعت ...یوم جاری دستور تعلیق غنی سازی بالای 20 درصد را صادر وبه همه جهانیان اعلام میداریم که ملت بزرگ و فهیم ایران جهت رد هرگونه ادعای کذب احتمالی از بازرسان سازمان هسته ای دعوت به همکاری داریم تا با تایید این اقدام خردمندانه ملت وجهت اعتماد سازی متقابل صحت و سقم موضوع را بررسی و به اطلاع شورای امنیت و مجمع عمومی برساند .حال ملت ما جهت ادامه بازی دوستانه توپ را به زمین حریف انداخته و منتظر بازی دوستانه می ماند
رونوشت برای حکام همه جامعه جهانی
رونوشت جهت اطلاع سازمان ملل متحد
رونوشت جهت اطلاع سازمان حقوق بشر
رونوشت جهت اطلاع مجمع عمومی سازمان ملل متحد
رونوشت جهت اطلاع سازمان کشورهای غیره متحد
رونوشت جهت کشورهای ...
قدیمی 01-22-2014, 08:58 PM   #91
golenarges

تشکرها: 312
در 209 پست 501 بار تشکر شده
Points: 2,528, Level: 30 Points: 2,528, Level: 30 Points: 2,528, Level: 30
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

سلام
قبل از هر چيز معذرت خواهي ميكنم از اينكه تاپيك زير خاكي بالا ميارم اما بواسطه اينكه دعوت شدم كه در اين بحث شركت كنم لذا نكاتي را كه به ذهن ناقصم ميرسد عرض ميكنم
قبلا از همه دوستان پوزش ميطلبم
ماشاء الله تعداد نظرات دوستان زياد بود و من نتوانستم همه را مطالعه كنم اما همان تعدادي را هم كه خواندم با نظرات برخي از دوستان تا حدودي آشنا شدم
قبل از آغاز بحثم اين نكته را ياد آور شوم كه همانطور كه امام خامنه‌اي فرمودند بحث ما بحث هسته‌اي نيست دشمني آنها بخاطر اعتقادات ماست نه انرژي هسته‌اي
البته از سخنان حضرت آقا زمان زيادي نميگذرد اما از زمان ايجاد اين بحث بله
قبل از هرچيز بايد به يك سوال پاسخ داد كه چرا آمريكا با ما دشمني ميكند؟
چرا ما را تحريم كرده و روز به روز بر تحريمهاي خود افزوده است؟
علي رغم نظرات بسيار زيباي برخي از عزيزان كه برخي معتقد به تعامل و برخي معتقد به تحكم بودند بنده معتقدم كه نبايد از يك گرگ رفتار انساني و با ترحم توقع داشت.
مسئله‌‌ي هسته‌اي فقط يكي از مواردي است كه ما با غرب مشكل داريم و همانطور كه فرمودند مثل كوه يخي است كه قله‌ي آن بيرون است
مشكلات ما با جهاني كه خود را آقا و ديگران را برده ميبيند با اين مسائل قابل حل نيست.
همانطور كه همه فرهيختگان اين فروم اطلاع دارند تا قبل از انقلاب فرهنگي در غرب ، تمام علوم روز در دست جهان اسلام بود و به تدريج اين علوم به سمت غرب مهاجرت كرد و غرب فراموش كرده كه اصل اين علوم از كجاست ( شايد هم فراموش نكرده و خود را به فراموشي ميزند) بعد از آنكه در 22 بهمن سال 1357 جوانهايي مثل من و پدران و برادران بزرگتر شما پيروزي اين نهضت و اين خيزش ايراني را ديدند و خواستند كه بر اساس خواست خود زندگي كنند عده‌اي كه منافع خود را در خطر ميديدند با جنگ، تحريم، كودتا، غائله كردستان و هزار و يك بهانه به مقابله با اين كشور برخواستند و با شعارهاي زيبا اما دروغ سعي در تخريب چهره ايران و ايراني در جهان داشتند
اما از بحث خيلي خارج نشويم
براي غرب تحريم و انرژي صلح آميز هسته‌اي ، حقوق بشر ، حايت از حزب الله همه بهانه است
غرب ميخواهد آقايي خود را به رخ تمام آزاد مردان دنيا بكشد و بگويد كه همه شما برده‌هاي من هستيد و هر كس بخواهد از زير يوغ بردگي من فرار كند به بدترين وجه ممكن عقوبتش را ميستانم
غرب مخالف ايران و ايراني نيست
غرب مخالف آزادگي و آزادمردي است
ما در مسئله هسته‌اي با تمام حيله‌هاي آنها كنار آمديم
با تركيه و برزيل كه از طرف آمريكا مامور شده بودند كه كار را يكسره كنيم مذاكره كرديم و قرار بر اين شد كه تمام موجودي خود را به تركيه و يا برزيل بدهيم و آنها هم هر مقدار كه نياز ما بود با نظارت آژانس بين المللي به ما بدهند و مسئله داشت تمام ميشد كه آمريكا احساس كرد با اين كار قدرت و ضريب نفوذ ايران در جهان بيشتر خواهد شد و به همين دليل مخالفت كرد
اما اكنون هم در زمان حاضر من شخصا از رسيدن به توافق خيلي خوشحالم و با اينكه بقول برخي از دوستان از بسيجيان بي ترمز هستم و با هيچ دليل و برهاني كوتاه نمي‌آيم
اما با توجه به شرايط فعلي جهان كه يا بايد ميجنگيديم يا بايد به خفت و خواري تن ميداديم ، اين توافق بسيار خوب بود
البته من معتقدم كه باز غرب به زير ميز مذاكره خواهد زد و آنوقت حرفهاي ما در مورد مذاكرات به واقعيت تبديل خواهد شد و در آن زمان دوستان ساده نگر و خوشبين ما به اين نتيجه خواهند رسيد كه با غرب نميتوان بر سر ميز مذاكره نشست و يا بايد با اقتدار برخورد كنيم كه باز هم آنها فشارهاي بيشتري را خواهند آورد
ببخشيد از اين كه سرتان را درد آوردم
golenarges آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از golenarges بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-22-2014, 10:47 PM   #92
فرزاد

فرزاد's Avatar

تشکرها: 31,039
در 4,954 پست 27,259 بار تشکر شده
Points: 57,674, Level: 100 Points: 57,674, Level: 100 Points: 57,674, Level: 100

نقل قول:
البته من معتقدم كه باز غرب به زير ميز مذاكره خواهد زد و آنوقت حرفهاي ما در مورد مذاكرات به واقعيت تبديل خواهد شد و در آن زمان دوستان ساده نگر و خوشبين ما به اين نتيجه خواهند رسيد كه با غرب نميتوان بر سر ميز مذاكره نشست و يا بايد با اقتدار برخورد كنيم كه باز هم آنها فشارهاي بيشتري را خواهند آورد
golenargesعزیز
تقریبا میتوانم بگویم که با بند بند نوشته شما موافقم فقط توضیح کوچکی در باره چند خط پایانی دارم.
از اینکه غرب(بخوانید امریکا)به زیر میز خواهد زد چندان مطمئن نیستم اما اینکه بازی درآورده و به فکر امتیازگیری بیشتری باشد تقریبا مطمئنم.
اما با تمام اوصاف حتی اگر به بن بست برسیم باز هم از اینکه به مذاکره تن دادیم و به توافقاتی رسیدیم قطعا به نفعمان بوده است.
از مشارکت شما در بحث تشکر میکنم و به واسطه اطلاعی که از مباحثات گذشته در این فوروم دارم به اطلاعتان میرسانم که بیشتر کاربران فعال فوروم در خصوص مسئله هسته ای نظراتی نزدیک به آنچه در بالا نوشته اید دارند.
فرزاد آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از فرزاد بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 01-23-2014, 09:42 AM   #93
alimirzaee

alimirzaee's Avatar

تشکرها: 11,344
در 1,879 پست 9,627 بار تشکر شده
Points: 13,796, Level: 76 Points: 13,796, Level: 76 Points: 13,796, Level: 76

البته همیشه معاهدات بعد از مدتی که نیاز به معاهده از بین میرود، غالبا از سوی یکی از طرفین نقض میشود.
همین عراق قرارداد الجزایر را پاره کرد.
خود ما هم اگر روزی توان داشته باشیم، به راحتی کلیه مفاد تفاهم نامه را نقض خواهیم کرد.
اصولا اصل اساسی، منافع ملی است، نه تفاهم نامه ها.
اینکه ایران توانسته با برنامه 20 ساله، (چه دوره هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد ) و چه دوره فعلی به این حد از پیشرفت برسد و اکنون تفاهم نامه را امضا کند، نشان از مدیریت قضیه دارد.
به وقتش هم اگر لازم شد و شرایط اقتضا کرد، مطمئنا بازدارندگی هسته ای نیز ایجاد خواهد شد.
قدیمی 04-06-2016, 02:17 PM   #94
namira

namira's Avatar

تشکرها: 23,271
در 4,490 پست 26,485 بار تشکر شده
Points: 63,174, Level: 100 Points: 63,174, Level: 100 Points: 63,174, Level: 100

تاپيك جالبي كه بعد از حصول توافق خوندن نوشته هاي دوستان خالي از لطف نيست
namira آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از namira بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-06-2016, 04:46 PM   #95
محمد صادق

محمد صادق's Avatar

تشکرها: 1,241
در 1,016 پست 3,392 بار تشکر شده
Points: 19,851, Level: 89 Points: 19,851, Level: 89 Points: 19,851, Level: 89

از نظر من با توجه به محدودیت منابع انرژی هسته ای نظیر اورانیوم در جهان و با در نظر گرفتن خطرات بالقوه آن و انباشت زباله های هسته ای در جهان, دیگر ساخت نیروگاه های جدید هسته ای توجیهی ندارد و ما باید به طور ریشه ای به انرژی های دیگر از قبیل باد و خورشید رو بیاوریم و در این زمینه سرمایه گذاری کنیم.برای این مورد می توانیم از پولهای آزاد شده حاصل از توافق هسته ای استفاده کنیم.
۴-آرامش و خیر و برکت و پر آبی در ایران و مناطق دیگر موج می زند.
۵-بین ایران و آمریکا صلح برقرار می شود.
۶-تنها در روشنایی است که صلح و رشد و توسعه متوازن و پایدار به دست می آید.
۷-کشور واحد جهانی در زمین به فرمان سرچشمه مقدس نور به زودی تشکیل میشود.
۸-خیر پیروز است و نور همچنان جاری است.
محمد صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از محمد صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
پاسخ

برجسب ها
مذاکرات هسته ای, انرژی هسته ای, بمب اتم, بحث داغ, سیاست خارجی

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع