آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار نظرسنجی > بخش نظرسنجی

پاسخ
    نمایش ها: 18062 - پاسخ ها: 90  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-22-2009, 12:05 PM   #51
مرتضی

تشکرها: 15,484
در 2,080 پست 10,717 بار تشکر شده
Points: 23,622, Level: 94 Points: 23,622, Level: 94 Points: 23,622, Level: 94
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : صادقانه بگوئید! چه چیز در زندگی برای شما بالاترین ارزش را دارد؟

نقل قول:
نوشته اصلی توسط شهاب نمایش پست ها
...حقوق و مستمری salary به عنوان یکی از این عوامل شناخته شده است. معنای این امر به لحاظ روانشناسی این است که وجود یک در آمد مکفی ایجاد رضایت دائمی نمی کند اما نبود آن به عدم رضایت منجر می گردد...
پس با این حساب پول از جوابی که دادم حذف می شود.
چند روز پیش فیلم «بی پولی» (با بازی بهرام رادان و لیلا حاتمی) را با جمعی از دوستان داشتم می دیدم. با وجود طنزآمیز بودن فضای فیلم خنده بر لب هیچ کدام از این جمع نبود چون همگی احساس همدردی عجیبی با بلاهایی که سر شخصیت اول فیلم می آمد داشتیم! پیشنهاد می کنم این فیلم را ببینید مخصوصا دوستان کارمند اجاره نشین مثل من که مدام در حال تمرین در رشته ورزشی پرش از روی چاله چوله های پولی زندگی هستند. البته توصیه می کنم در سینماهای بالای شهر نبینید چون صدای خنده بقیه حاضرین سالن به این صحنه ها برای قلبتان خوب نیست.
مرتضی آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از مرتضی بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-22-2009, 12:59 PM   #52
ژوسپین
میهمان

سلامتي روحي و جسمي و در كنار آن نداشتن دغدغه مالي و داشتن وجدان راحت.
2 کاربر از بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-22-2009, 02:41 PM   #53
حاجی جفرسون

حاجی جفرسون's Avatar

تشکرها: 4,206
در 8,212 پست 26,845 بار تشکر شده
Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100
Question پاسخ : نکته ایی به ظاهر ادبی در باب پاسخ

آن چیز بالاترین ارزش را در زندگی برایم دارد که به دنبالش تا آخر عمر باشم و آن را نیابم ولی این شوق رفتن و پویایی و ایستادگی برای یافتن بهترین چیز هاست که بالاترین ارزش را برای من در زندگی دارد و خوشبختانه در واپسین نفس زندگی بیشترین لذت را برایم به ارمغان خواهد آورد که آن چه بود که بالاترین ارزش را برایم داشت و آن را نیافتم پس به همین شوق است که به دنیایی دیگر می روم تا آنجا بجویم که آن چه بود که من آن را نیافتم.
چو دانم های بسیار است لیکن من نمی دانم، که خوردم از دهان بندی در آن دریا کفی افیون.
گر آدمی می دانست در زندگی که چه چیز برایش بالاترین ارزش را دارد این همه حریص و وحشی نبود و این سان است که آرزوی های بسیاری از ابنای بشر تنها حق توحش و روی دیگر حیوانی بشر است که از اصلش افتاد و در بی اصولی اش غرق گشت و بدون حتی تکه پاره ایی شکسته از چوب در دریای بی پایان توهم زندگی تنها از هوس حیوانی کفی افیون خورد و چیزی نیافت و دنبال افیون دیگر رفت.
زندگی سراسر افیون بشر است در دنیای خودساخته اش از پی بهانه تنها حق توحشش را از دنیا طلب می کند و این زیستن در جماعت دو پای بشری که در بسیاری از اوقات از جماعت حیوانی نیز پست تر است، هیچ ارمغانی برای زیست بهتر را به ارمغان نمی آورد.
بشر هیچگاه بهترین چیز برای زندگی اش را نخواهد یافت چون از روز ازل آفرینشش از اصل خویش دور افتاد و هیچ نگاهی به دمیده شدن وجود خداوند در وجودش نیانداخت.این بشر را تنها خاک گور قانع هم نخواهد کرد چون روح سرگشته اش نیز تا بانگ جرس، آواره است.
این آرزو ها که برخی از دوستان عنایت می فرمایند متاسفانه ناخواسته تنها واکنشی هیستریک به قلعه حیواناتی است که به اجبار در آن زندگی می کند.
بشر هیچ گاه بهترین چیز در زندگی اش را نخواهد یافت و برای همین است که من برای شوق یافتنش دوست دارم تا آخرین نفس زندگی در پی اش باشم و ندانم چه باشد تا این شوق من را زنده نگه دارد.
یا باید در این امواج حیوانی به ظاهر انسانی حصار چوبی به دور خویش کشم و نقطه امن یابم و یا بی نظر به قلعه حیوانات به دنبال گوهر گمگشته خویش باشم.

مائیم ومی و مطرب و این کنج خراب......جان و دل و جام و جامه در رهن شراب
فارغ ز امید رحمت و بیم عذاب....آزاد ز خاک و باد و از آتش و آب

خیام
قدیمی 10-23-2009, 08:36 PM   #54
شهاب

تشکرها: 7,017
در 3,471 پست 18,838 بار تشکر شده
Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100
Activity: 2%
Activity: 2% Activity: 2% Activity: 2%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ژوسپین نمایش پست ها
سلامتي روحي و جسمي و در كنار آن نداشتن دغدغه مالي و داشتن وجدان راحت.

ژوسپین جان به عنوان کنجکاوی! دغدغه مالی نداشتن برای شما خطش کجا کشیده می شود؟ آقا احد برایش 10 میلیون دلار کافی است. قربان اشتهای کم. آمریکا ثروتمندترین کشور جهان است آن هم با فاصله ای بعید از ژاپن. در همین آمریکای ثروتمند تنها 1 در صد جمعیت مجموع دارائی شان بیش از 6 میلیون دلار است. به عبارت دیگر احد عزیز نه اینکه می خواهد جزو 1 درصد برتر جامعه ایران باشد بلکه می خواهد جزو 1 درصد کشور میلیونر ها و میلیاردر ها باشد! این آمار متعلق به 2006 است و امروز قاطعا این درصد براثر وضعیت موجود در آمریکا بدتر هم شده است. ضمنا :
About 95 percent of millionaires in America have a net worth of between $1 million and $10 million
شهاب آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-24-2009, 12:35 AM   #55
شمشیری

شمشیری's Avatar

تشکرها: 14,149
در 2,495 پست 13,683 بار تشکر شده
Points: 29,132, Level: 99 Points: 29,132, Level: 99 Points: 29,132, Level: 99
Activity: 80%
Activity: 80% Activity: 80% Activity: 80%

حالا که این اندازه اصرار فرمودید که چه چیز به من آرامش میدهد:

1- 20 دستگاه ساختمان به همراه مستاجر که از اینها 20*700 پوند ماهی برایم میماند! یعنی ماهی 14000 پوند!! بی هیچ دنگ و فنگی. قیمت ملک هم که بالا میرود و موقع مرگ که فرا رسید به همۀ خانواده به اندازۀ کافی میرسد. خب این از لحاظ مالی. البته الان که در این وضعیت نیستم امید و تصور داشتن این موقعیت یکی از بزرگترین عوامل آرامش دهنده به من است.

2- مشکل مالی که حل شد من میمانم و وقت آزاد و زندگی من به دو چیز خلاصه خواهد شد:

الف- موسیقی
ب-طراحی بازیهای رایانه ای

و تحقیق و خواندن در مورد ساختمان و سازه و پل و غیره و غیره تا جایی که دیگر نایی برایم نماند!

این "آرزو" بزرگترین عامل آرامش دهنده به شخص من است.

راستش خواستم رو راست باشم و حقیقتا مدتی است که از این فلسفه بازی و عارف نمایی بیزار شده ام!

The selective elimiNATION
of prominent rival figures
شمشیری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-24-2009, 12:53 AM   #56
mory291

mory291's Avatar

تشکرها: 6,913
در 2,363 پست 14,849 بار تشکر شده
Points: 32,301, Level: 100 Points: 32,301, Level: 100 Points: 32,301, Level: 100
Activity: 71%
Activity: 71% Activity: 71% Activity: 71%
پیش فرض علم بدتر است یا ثروت؟

علم بدتر است یا ثروت؟
خدائی یادتون میاد در دوره مدرسه چند بار انشای "علم بهتر است یا ثروت " رو نوشتین؟ من که N بار! آخرین بار هم چند شب پیش بود که همون ها رو واسه دخترم داشتم میگفتم. فقط با نگاهی متفاوت سعی کردم خیلی دروغ های وحشتناک نگم! یه جوری که فردا معملش وقتی داره از سر عادت 20 میذاره توی دفتر نمره، با خودش نگه:"ای فلان بشه هر کی دروغ بگه!"
اما بعدش این موضوع را کمی بیشتر با خودم مزمزه کردم! نتیجه این مزمزه این شد که در سن و سال و تفکر و برداشت من تنها یک راه برای جواب این سوال وجود داره: باید سوال را عوض کرد تا بشه واقعی تر جواب داد: "علم بدتر است یا ثروت؟"
اما خدا می دونه که فقط یک جواب به ذهنم رسید: هر دو تا خیلی مزخرفند! حد اقل توی این مملکت هر دو آخر گند و کثافتند! هر چی نکبت به سرمون می باره یا از علمه یا از ثروت! میگین نه؟
ثروتش که اصلا معلوم نیست مال کیه و به جیب کیه؟ جونش رو یکی می کنه و خودش رو دیگری می بره! حساب و کتابی هم اگر هست ، نه برای همه است! لذا اگر سر در سودای کسی یا جائی نداری ، این یکی که قابل جون کندن نمی کنه! بی خیال! به خاطر همین ثروت، چه جانها که بر باد نرفته، چه سرها که بر دار نشده و چه انصاف و شرف ها که چال نشده!
اما علم از اون هم مزخرف تره! فقط تبدیل شده به شعار و ادا در آوردن! تبدیل شده به وسیله خاله بازی و قصه و حدیث بافتن واسه بعضی ها! وسیله سر کار گذاشتن بخشی از خلق الله که برای عدد و رقم کف می زنند و حال می کنند! کار عملکرد علمی محیط صنعت به جائی رسیده که کافیه یه کلام توی جمع بگی فلان کار مثلا "کارشناسی شده"!!! است! تا فاصله چند کیلومتر همه "پخی" می زنند زیرخنده! دستت هم میندازن و تازه ممکنه کارهای دیگه هم بکنند که چون اینجا خانواده هست از گفتنش معذورم!
البته مواردی هم هست که به جای خنده، پا می ذارن به فرار! همین الان اگر تعداد متقاضیان فرار از مملکت را بشماریم ، و کسوت یا درجه علمی شون رو بسنجیم، خدمتتون عرض میکنم که علم در این مملکت از چه جای والائی بر خورداره و صاحبش چقدر ارزش داره! من هم که الان در خدمت شما و آسوده توی این گوشه نشستم و با فروم حال میکنم و جلوی در سفارتخونه پلاس نیستم، واسه اینه که منت خداوند شامل حالم شده و جمع علومی که بلدم اندازه نوک زدن و دونه چیدن خاله قدقد تو مرغدونیه!
لذا مرده شور ریخت اون علمی رو ببره که مجبور شم بعد از جون کندن و یاد گرفتنش، تازه گیوه هامو وربکشم و آواره دنیا بشم که یه جا پیدا کنم و ازش استفاده کنم!
بالاخره! چی شد؟ شما فهمیدین علم بهتر/ بدتر است یا ثروت؟
اگه کسی از دوستان فرومی اینو فهمید لطفا به منم بگه! پیغام خصوصی که بلدین بذارین؟ خوبه! ممنون
قدیمی 10-24-2009, 09:11 AM   #57
ilia786

تشکرها: 1,967
در 1,357 پست 5,420 بار تشکر شده
Points: 21,144, Level: 91 Points: 21,144, Level: 91 Points: 21,144, Level: 91
Activity: 10%
Activity: 10% Activity: 10% Activity: 10%

با سلام خدمت دوستان، راستش هنوز نرسیدم تمام جوابها را بخوانم ولی تا یک جاهایی فهمیدم که همه به خوشبختی و همون آرامش به عنوان هدف اصلی رسیده اند. حال اگر ما این مقوله را متغیر وابسته در نظر بگیریم، با مجموعه ای از متغیرهای مستقل به مانند پول، همسر فداکار، دوستان خوب و ... میتوان بدان رسید. حتی برای تعیین موضوع کوچکی مانند رضایت مشتری از بیمه هم به چندین فاکتور توجه میکنند، چه برسد به خوشبختی در زندگی. ولی از این صحبتها گذشته یک درآمد مکفی (نه خیلی زیاد) و مستمر برای رسیدن به چنین مرحله ای از زندگی لازم و حیاطی میباشد. سقف آن هم در آمریکا خبر ندارم ولی در ایران، بین 500 تا 700 هزار تومان در ماه میباشد. البته مسیر شغلی من هم خیلی مهم میباشد و موفقیت در آن از آرزوهایم میباشد. موفقیت کاری در کنار یافتن یک شریک دلخواه برای زندگی و حل شدن مشکلات خانواده ام، مرابه کمی تا قسمتی از آرامش سوق خواهد داد.

حرفام خیلی شعاری بودhttp://www.iranamerica.com/forum/images/smilies/54.gif
ilia786 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 10-24-2009, 05:34 PM   #58
ژوسپین
میهمان

نقل قول:
ژوسپین جان به عنوان کنجکاوی! دغدغه مالی نداشتن برای شما خطش کجا کشیده می شود؟ آقا احد برایش 10 میلیون دلار کافی است. قربان اشتهای کم. آمریکا ثروتمندترین کشور جهان است آن هم با فاصله ای بعید از ژاپن. در همین آمریکای ثروتمند تنها 1 در صد جمعیت مجموع دارائی شان بیش از 6 میلیون دلار است. به عبارت دیگر احد عزیز نه اینکه می خواهد جزو 1 درصد برتر جامعه ایران باشد بلکه می خواهد جزو 1 درصد کشور میلیونر ها و میلیاردر ها باشد! این آمار متعلق به 2006 است و امروز قاطعا این درصد براثر وضعیت موجود در آمریکا بدتر هم شده است. ضمنا :
About 95 percent of millionaires in America have a net worth of between $1 million and $10 million
شهاب جان ۱۰۰ هزار دلار ديگر برايم كافي است. جدي مي گويم. .
ادعاي درويشي هم ندارم . اما زياد هم اهل تجمل نبوده و نيستم.
پيش بيني خودم من هم اين است كه نهايت تا دو سال آينده اين ۱۰۰ هزارتا هم كسب و پس انداز مي شود. اين پول هم كسي طرف حسابش نيست.( فاركس)
از لحاظ آرامش وجدان هم اكنون به هدف ام رسيده ام.
2 کاربر از بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-25-2009, 02:13 AM   #59
شهاب

Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100

نقل قول:
شهاب جان ۱۰۰ هزار دلار ديگر برايم كافي است. جدي مي گويم. .
ادعاي درويشي هم ندارم . اما زياد هم اهل تجمل نبوده و نيستم.
پيش بيني خودم من هم اين است كه نهايت تا دو سال آينده اين ۱۰۰ هزارتا هم كسب و پس انداز مي شود. اين پول هم كسي طرف حسابش نيست.( فاركس)
از لحاظ آرامش وجدان هم اكنون به هدف ام رسيده ام.

ژوسپین جان اولا که نوش جانت امیدوارم هر چه زودتر این رقم فراهم شود اما این چیزی را که می گویم یک جائی یادداشت کن و بعد ها ببین واقعیت داشته یا نه. وقتی به 100 هزار رسیدی اندکی مکث و تامل می کنی بعد یواشکی جوری که خودت هم متوجه نشی! جر می زنی و میری برای 200 هزار. شما که در فارکس کار می کنی بهتر می دانی که بازار فارکس ( 3 تریلیون دلار در روز) را دو فاکتور از خصیصه های بشر به حرکت در می آورد. طمع geerd و ترس fear. فکر نکنی قصد تخطئه دارم خود من هم بنحوی (long term investor) در کار های مشابه هستم.
4 کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-25-2009, 06:48 AM   #60
eximir

تشکرها: 572
در 395 پست 1,096 بار تشکر شده
Points: 9,374, Level: 65 Points: 9,374, Level: 65 Points: 9,374, Level: 65

نقل قول:
تعارفات ایرانی را کنار بگذارید و شعار های متداول را برای لحظه ای فراموش کنید. برای شما چه چیز بالاترین ارزش را دارد و یا فکر شما را به خود مشغول می کند؟ پول، شهرت، زندگی تجملی، تحصیلات بالا، پست و مقام، سکس، معنویت و زندگی آخرت، همسر خوب، همسر زیبا و خوش تیپ، رفیق همراه و صمیمی، زندگی در غرب، نوشتن یک کتاب و فروش بالای آن، عدالت اجتماعی و اقتصادی و یا هر چیز دیگری که بنظرتان می رسد. دوستانی هم که نظرات را مطالعه می کنند لطفا با اعلام تشکر موافقت خود را نشان دهند. صداقت در پاسخگوئی به این سئوال را فراموش نکنید.
بالاترین ارزش بدون تعارف چیزی است که مثلاً ببینم خودم از آن بهرمند هستم و دیگران هم همینطور.ارزشمند ترین مادیات برای من چیزیست که باعث حسرت دیگران نشود و حداقل دوستانم را از داشتن آن خوشحال ببینم.ارزشمند ترین معنویات هم درکی است که به من بفهماند که اگر اتفاقی در زمانه من و اطراف من افتد بهترین حالت ممکن آن است حالا هر چند بد باشد. دلم نمی خواهد صاحب بهترین ها باشم، دلم نمی خواهد جزء یک درصد باشم و بی خیر باشم.برای من آرمانی ترین وضعیت زمانی است که بتوانم به درجه ای از توان مادی برسم که بتوانم بی دغدغه استعدادهای بی پناه را کشف کنم و از آنها حمایت کنم.واقعاً آرزو دارم چنین روزی را قبل از مرگم ببینم.دلم می خواهد در زمینه معنویات به مرتبه ای برسم که احساس کنم منبع مستقل و پرقدرتی از انرژی مثبت برای اطرافیانم هستم به شعاع قابل توجه مثلاً چند ده هزار نفر.دلم می خواهد گذشته ام خاطره ای دلچسب و عبوری موفق باشد و تجربه ای درخور برای آیندگانم.همیشه از خدا خواسته ام که مرا درس عبرتی برای دیگران قرار ندهد.اینها تعارف نیست، همه آن چیزهاییست که فکر میکنم خالق من در شان او نیست که کمتر از این از او طلب کنم.
eximir آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از eximir بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-25-2009, 03:56 PM   #61
khan

تشکرها: 21
در 56 پست 249 بار تشکر شده
Points: 4,819, Level: 44 Points: 4,819, Level: 44 Points: 4,819, Level: 44

جواب لويي پاستور به سؤال اين تاپيك (وصيت نامه):

در هر حرفه اي كه هستيد نه اجازه دهيد که به بدبيني‌هاي بي‌حاصل آلوده شويد و نه بگذاريد که بعضي لحظات تأسف‌بار - که براي هر ملتي پيش مي‌آيد - شما را به يأس و نا اميدي بکشاند.
در آرامش حاکم بر آزمايشگاه‌ها و کتابخانه‌ها و سازمان هايتان زندگي کنيد و نخست از خود بپرسيد:
"من براي يادگيري و خودآموزي چه کرده‌ام؟" سپس همچنان که پيش‌تر مي رويد، بپرسيد: "من براي کشورم چه کرده‌ام؟" و اين پرسش را آن قدر ادامه دهيد تا به اين احساس شادي‌بخش و هيجان انگيز برسيد که: شايد سهم کوچکي در پيشرفت و اعتلاي بشريت داشته‌ايد.
اما هر پاداشي که زندگي به تلاش‌هايمان بدهد يا ندهد، هنگامي که به پايان تلاش‌هايمان نزديک مي‌شويم هر کداممان بايد حق آن را داشته باشيم که با صداي بلند بگوييم:

»من آنچه در توان داشته‌ام انجام داده‌ام«
khan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از khan بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-25-2009, 07:08 PM   #62
ژوسپین
میهمان

شهاب جان چقدر من را مي شناسيد؟؟؟
طمع و ترس هر دو مخرب هستند. به نظر شما من چقدر طمع كار يا ترسو هستم كه نسخه يكساني برايم مي پيچيد؟؟؟
نه. من هرگز آنگونه كه شما مي گوييد جز نمي زنم. ميدانيد چرا؟؟؟
چون اگر آنگونه كه مي فرماييد بودم يا تاكنون ورشكسته شده بودم ( به دليل طمع مخرب) و يا به دليل ترس از برنامه عقب!!!
البته شما مطمئنا بر اساس يك الگوي شناختي اين مطلب را گفتيد . اما به بيت زير ايمان دارم:

غلام همت آنم كه زير چرخ كبود ز هرچه رنگ تعلق پذيرد آزاد است.
قدیمی 10-25-2009, 09:20 PM   #63
شهاب

نقل قول:
شهاب جان چقدر من را مي شناسيد؟؟؟
طمع و ترس هر دو مخرب هستند. به نظر شما من چقدر طمع كار يا ترسو هستم كه نسخه يكساني برايم مي پيچيد؟؟؟
نه. من هرگز آنگونه كه شما مي گوييد جز نمي زنم. ميدانيد چرا؟؟؟
چون اگر آنگونه كه مي فرماييد بودم يا تاكنون ورشكسته شده بودم ( به دليل طمع مخرب) و يا به دليل ترس از برنامه عقب!!!
البته شما مطمئنا بر اساس يك الگوي شناختي اين مطلب را گفتيد . اما به بيت زير ايمان دارم:

غلام همت آنم كه زير چرخ كبود ز هرچه رنگ تعلق پذيرد آزاد است.
بحث شما نبوده . این روانشناسی بازار بورس است، این دو عامل محرک بازار بورس اند، این علم است توهین نیست ژوسپین جان. این دو احساس (emotion) در حین معاملات روزانه در قسمت prefrontal cortex مغز بطور دائم فرد درگیر در بازار بورس را مجبور به تصمیم گیری (enter & exit) می کنند. طبیعی است میزان و شدت این احساسات در افراد مختلف متفاوت است. (به مطالعه کلینیکی زیر مراجعه کنید) معنای این حرف این نیست که فرد در جریان تصمیم گیری از منطق (logioc) و استدلال(reasoning) و دانش (knowledge) خود استفاده نمی کند بلکه این دو عامل نیروی محرک (به حرکت در آورنده ی) قوای دیگری هستند که در جریان تصمیم گیری به کمک شما می آیند. می توانید مطالب زیر را نیز مطالعه کنید:

Fear and Greed - Driving Forces of the Stock Market

Greed and fear (به نقل از ویکی پدیا):
Greed and fear are supposed, together with herd instinct, to be the three main emotional motivators of stock markets and business behavior, and one of the cause of bull markets, bear markets and business cycles.

مطالعه میدانی در باب نقش ترس و طمع در معامله گران روزانه بازار بورس

2 کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-26-2009, 01:03 AM   #64
Milano

تشکرها: 164
در 38 پست 81 بار تشکر شده
Points: 1,044, Level: 17 Points: 1,044, Level: 17 Points: 1,044, Level: 17

چه کسم من چه کسم من که بسی وسوسه مندم گه از این سوی کشندم گه از آن سوی کشندم

شهاب عزیز دز طول درمدتی که به این موضوع فکر میکردم دائما ذهنم به این طرف وآن طرف کشیده میشد گاهی رسیدن به آرامش را بسیار دور وگاهی بسیار نزدیک میدیدم اما وقتی با آرامش خاطر به این موضوع فکر کردم متوجه شدم که بسیار مهمه که برای رسیدن به آرامش شناخت درستی از محیط اطرافم محیط زندگیم دوستان واز همه مهم تر از خودم داشته باشم تا بتونم بسته به شرایط با مسائل کنار بیام یا باهاشون مبارزه کنم .به همین دلیل معتقدم برای رسیدن به زندگی آرام باید از زندگی واز لوازم رسیدن به آرامش(پول وکارو....)شناخت ودرک صحیحی داشته باشم.
Milano آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از Milano بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 10-26-2009, 01:22 AM   #65
شهاب

Milano عزیز، من با نظر شما موافقم اما مشکل میدانی در کجاست. زمانی که در این جاده سنگلاخ زندگی حرکت می کنی بطور سنتی و علی القاعده تنها نیستی. همراهان نزدیک شما که معمولا همسر و فرزندان شما هم هستند باید به همان درک و همان جهان نگری برسند واللا خود این تضاد آرامش را از شما خواهد ستاند. باز بطور سنتی ما عادت کرده ایم شرایط خوبی را برای فرزندان مهیا کنیم. خود این مقوله شما را وارد یک وادی می کند که بسیاری از پارامتر ها تحمیلی می شوند. خواست ها و ارزش ها در هم می شوند و ملقمه ای درست می شود که نهایتا انسان مثل پر کاهی بر روی امواج زندگی بالا و پائین می رود.
این کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 10-26-2009, 09:24 AM   #66
ژوسپین
میهمان

شهاب جان من مطالب ارايه شده را مي دانم و قبول دارم. اما بايد بدانيم كه راهي براي مبارزه هم هست. ۹۵ درصد فعالان بازار فاركس زيان مي كنند به همان علتي كه فرموديد. يعني نمي توانند بر طمع و ترس خود غلبه كنند. مي دانيد چرا؟؟؟
نه صرفا به دليل مغزي و احساسي . بلكه يا علم تحليل را نمي دانند و يا اينكه نياموخته اند چگونه بر طمع و ترس خود غلبه كنند. اگر روزي ديديد كسي ۵ سال در فاركس دوام آورده است بدانيد كه هم تحليل مي داند و هم علم غلبه بر ترس و طمع. به عنوان مثال فرض كنيد يورو دلار تا عدد 1.5130 بالا مي رود. شما بر اساس تحليل درست هم به اين عدد رسيده ايد.( تشكيل يك الگوي هارمونيك). حالا اگر شما باز بخواهيد باي يورو به دلار را بگيريد ديگر اسم اش طمع نيست. بلكه عدم رعايت اصول تحليلي است. چرا كه انتظار ريزش را داريم.

از زياد نوشتن بدم مي آيد. وگرنه اين بحث را باز مي كرد.
این کاربر از بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 10-26-2009, 11:23 AM   #67
jadid

تشکرها: 872
در 469 پست 2,035 بار تشکر شده
Points: 4,135, Level: 40 Points: 4,135, Level: 40 Points: 4,135, Level: 40

نقل قول:
خواست ها و ارزش ها در هم می شوند و ملقمه ای درست می شود که نهایتا انسان مثل پر کاهی بر روی امواج زندگی بالا و پائین می رود.
شهاب گرامی با دیدن این عبارت شما این جمله به ذهنم رسید که :
هنر انسان در زندگی بازی خوب با کارتهای بدی است که در اختیار دارد . هر چه انسان بتواند با این شرایط ناخواسته و نامطلوب بهتر کنار بیاید و یا در صورت امکان بتواند شرایط را به وضعیت دلخواه خود نزدیک کند هنرمندتر است !
jadid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از jadid بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-26-2009, 11:46 AM   #68
ilia786

تشکرها: 1,967
در 1,357 پست 5,420 بار تشکر شده
Points: 21,144, Level: 91 Points: 21,144, Level: 91 Points: 21,144, Level: 91
Activity: 10%
Activity: 10% Activity: 10% Activity: 10%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ilia786 نمایش پست ها
با سلام خدمت دوستان، راستش هنوز نرسیدم تمام جوابها را بخوانم ولی تا یک جاهایی فهمیدم که همه به خوشبختی و همون آرامش به عنوان هدف اصلی رسیده اند. حال اگر ما این مقوله را متغیر وابسته در نظر بگیریم، با مجموعه ای از متغیرهای مستقل به مانند پول، همسر فداکار، دوستان خوب و ... میتوان بدان رسید. حتی برای تعیین موضوع کوچکی مانند رضایت مشتری از بیمه هم به چندین فاکتور توجه میکنند، چه برسد به خوشبختی در زندگی. ولی از این صحبتها گذشته یک درآمد مکفی (نه خیلی زیاد) و مستمر برای رسیدن به چنین مرحله ای از زندگی لازم و حیاطی میباشد. سقف آن هم در آمریکا خبر ندارم ولی در ایران، بین 500 تا 700 هزار تومان در ماه میباشد. البته مسیر شغلی من هم خیلی مهم میباشد و موفقیت در آن از آرزوهایم میباشد. موفقیت کاری در کنار یافتن یک شریک دلخواه برای زندگی و حل شدن مشکلات خانواده ام، مرابه کمی تا قسمتی از آرامش سوق خواهد داد.

حرفام خیلی شعاری بودhttp://www.iranamerica.com/forum/images/smilies/54.gif
شهاب جان باور کن فردای آن روزی که این =ست را دادم، به فکر این افتادم که بد نبود اگر درآمدها کمی بالاتر بین 700000 تا 1 میلیون تومان بود. حالا فهمیدم که موضوع بحث چیست، با تشکر از مطرح کردن چنین بحث هوشمندانه ای
ilia786 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از ilia786 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-26-2009, 05:12 PM   #69
امید

تشکرها: 21
در 49 پست 144 بار تشکر شده
Points: 2,191, Level: 28 Points: 2,191, Level: 28 Points: 2,191, Level: 28

با تشکر از شهاب عزیر بخاطر طرح این موضوع مناسب و از همه دوستان گرامی بخاطر نظرات بسیار ارزشمندشان. یاد حکایتی افتادم که بی ارتباط به موضوع بحث نیست:
پدر و پسري داشتند در کوه قدم مي‌زدند که ناگهان پاي پسر به سنگي گير کرد، به زمين افتاد و داد کشيد: آآآي‌ي‌ي!!
صدايي از دور دست آمد: آآآي‌ي‌ي!!
پسرک با کنجکاوي فرياد زد: کي هستي؟
پاسخ شنيد: کي هستي؟
پسرک خشمگين شد و فرياد زد: ترسو!
باز پاسخ شنيد: ترسو!
پسرک با تعجب از پدرش پرسيد: چه خبر است؟
پدر لبخندي زد و گفت: پسرم، خوب توجه کن…
و بعد با صداي بلند فرياد زد: تو يک قهرمان هستي!
صدا پاسخ داد: تو يک قهرمان هستي!
پسرک باز بيشتر تعجب کرد. پدرش توضيح داد: مردم مي‌گويند که اين انعکاس کوه است ولي اين در حقيقت انعکاس زندگي است. هر چيزي که بگويي يا انجام بدهي، زندگي عيناً به تو جواب مي‌دهد. اگر عشق را بخواهي، عشق بيشتري در قلب به وجود مي‌آيد و اگر به دنبال موفقيت باشي، آن را حتماً به دست خواهي آورد. هر چيزي را که بخواهي، زندگي همان را به تو خواهد داد.
امید آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از امید بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-27-2009, 12:15 AM   #70
شهاب

امید عزیز این نظریه درست، شما به دنبال چه چیز در زندگی هستید؟
قدیمی 10-27-2009, 02:40 AM   #71
looli

تشکرها: 303
در 68 پست 260 بار تشکر شده
Points: 5,058, Level: 45 Points: 5,058, Level: 45 Points: 5,058, Level: 45

من هی به اینجا سر زدم و گفتم بذار اول نوشته بقیه دوستان رو بخونم، بعد نظر بدم. ولی فکر کنم اگه الان جواب ندم، دیگه هرگز میسر نخواهد شد اینقدر که (بزنم به تخته) سرعت تولید جواب در این تاپیک بالاست و فرصت نمی شه همه پست ها رو دنبال کرد.
شهاب جان، برای من مهم ترین و باارزش ترین چیز در زندگی، داشتن استقلال هستش. استقلال به این معنا که همیشه بدونم که دارم چی کار می کنم و چشم و گوش بسته دنباله رو نباشم. هرچند خیلی چیزها در زندگی هست که در اختیارم نیست، اما آگاهی از جبری یا اختیاری بودنشون و تصمیم برای اینکه باهاشون حالا چی کار باید کرد، برای من خیلی ارزش داره.
پول و تحصیلات عالی فقط وسیله هستند برای مستقل بودن. شاید استقلال مادی، به نوعی زیربنای مستقل بودن باشه. تا وقتی آدم برای روزمره زندگیش محتاج فرد دیگری هستش، به خیلی چیزهایی که دوست نداره، واقعا نمی تونه نه بگه. و دلمشغولی های ساده روزمره، جایی برای رویاها و فکرهای بزرگتر براش نمی ذاره. به نظر من آدم ها هرچه نیازهاشون بیشتر می شه، بیشتر استحاله می شن و من همیشه با این مبارزه کرده ام و خواهم کرد.
باید بگم که باارزش ترین چیز در زندگی آدم، لزوما براش آرامش و خوشبختی به ارمغان نمی یاره. چه بسا که برای رسیدن به اون چیز مهم، سخت ترین شرایط رو هم تحمل کرده باشی.
من یکی که دنبال خوشبختی و آرامش نمی گردم (جدی جدی) و به جاش دنبال اینم که به ارزش هایی که خودم برای خودم تعریف کردم، پایبند باشم.
شاید بشه به این شکل نتیجه گیری کرد که رضایت از خویشتن خویش برای من یک ارزش شدید هستش که با هیچ چیز دیگه قابل تعویض نیست و استقلال راهی هست برای ارزیابی اون و یا تجلی اون. و بقیه چیزها وسیله!

پ.ن. ببخشید که هی من من کردم. غرض اظهار فضل نبود، شما خودت گفتی که بی تعارف نظر شخصی بدیم.
looli آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از looli بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 08-21-2010, 02:18 PM   #72
endless love

endless love's Avatar

تشکرها: 11,105
در 827 پست 5,331 بار تشکر شده
Points: 11,448, Level: 70 Points: 11,448, Level: 70 Points: 11,448, Level: 70

من دوست دارم یک عشق بی پایان داشته باشم!!!!!!!!!!
قدیمی 07-22-2012, 09:54 AM   #73
namira

namira's Avatar

تشکرها: 23,264
در 4,483 پست 26,473 بار تشکر شده
Points: 62,983, Level: 100 Points: 62,983, Level: 100 Points: 62,983, Level: 100
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

كسي هست كه بخواد نظر بده؟
namira آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از namira بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-22-2012, 11:53 AM   #74
رستم

رستم's Avatar

تشکرها: 2,402
در 1,045 پست 3,553 بار تشکر شده
Points: 7,221, Level: 56 Points: 7,221, Level: 56 Points: 7,221, Level: 56

برای من(از لحاظ شخصی) بالانرین ارزش آن است که بر مبنای هنجارهای عالی صداقت و درستی ها زندگی نمایم , و هر روزی را که ناچار شوم از یکی از این ارزشها عدول کنم روز بدی می دانم , داشتن بالاترین آسایش ها , پول , پست و مقام اگر توام با درستی ها نباشد هیچ لذتی ندارد و بلکه بیمار کننده انسانیت است.
یک جامعه آرمانی( به قول فلاسفه مدینه فاضله) جامعه یا شهری است که کمتر کسی را به دروغ گفتن و رنگ کردن, وادا دراوردن برای زیستن مجبور می کند .
هر جا همه و یا اکثریت با همان چهره ای که هستند نشان می دهند , آنجا بهترین مکان است .
رستم آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از رستم بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 07-22-2012, 12:27 PM   #75
باران

باران's Avatar

تشکرها: 7,634
در 3,744 پست 14,600 بار تشکر شده
Points: 46,705, Level: 100 Points: 46,705, Level: 100 Points: 46,705, Level: 100
Activity: 81%
Activity: 81% Activity: 81% Activity: 81%

نقل قول:

برای شما چه چیز بالاترین ارزش را دارد و یا فکر شما را به خود مشغول می کند؟ پول، شهرت، زندگی تجملی، تحصیلات بالا، پست و مقام، سکس، معنویت و زندگی آخرت، همسر خوب، همسر زیبا و خوش تیپ، رفیق همراه و صمیمی، زندگی در غرب، نوشتن یک کتاب و فروش بالای آن، عدالت اجتماعی و اقتصادی و یا هر چیز دیگری که بنظرتان می رسد.
همه این چیزها در جایگاه خود ارزشمند است و به انسان آرامش و خوشبختی می بخشد به شرط اینکه با عشق که حقیقت وجودی خلفت است آمیخته باشد یعنی با درکِ زیبایی و دور بودن از بدی ها ،شور و شوق و راستی و درستی زندگی کردن .
پاسخ

برجسب ها
بحث داغ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع