آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار اقتصادی > دنیای بورس

نمایش ها: 6744 - پاسخ ها: 76  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
Prev پست قبلی   پست بعدی Next
قدیمی 04-16-2018, 01:14 PM   #1
شمشیری

شمشیری's Avatar

تشکرها: 14,149
در 2,495 پست 13,683 بار تشکر شده
Points: 29,132, Level: 99 Points: 29,132, Level: 99 Points: 29,132, Level: 99
Activity: 80%
Activity: 80% Activity: 80% Activity: 80%
پیش فرض کوسه های بازار و نکاتی کلیدی برای معامله گران

روش کوسه ها چیست؟ چرا 95 درصد معامله گران بازار اصولا بازنده هستند؟ آیا می شود بازار را پیش بینی کرد؟ ریاضیات و روانشناسی در این مورد چه می گوید؟

داستان کهنه ی کوسه ها و طعمه ها
سالها بود معامله گری برایم یک معمای جذاب بود. تصور می کردم کسی را که با سرمایه ای ناچیز مبدل به یک سرمایه دار واقعی می شود. البته این یک رویای مشترک در بین همه ی کسانی است که وارد این بازار می شوند. بنیادی ها و تکنیکالها که معرف حضور همه ی معامله گران هستند و خوب دانستن اینکه اینها چه روشی را پی می گیرند با وجود گوگل خیلی ساده است و نیاز به تشریح در اینجا نیست. من هم مانند همه پس از ورود، بازار را از این دو دوربین نگاه می کردم و البته گاهی می کنم. اما آیا اینها همه ی فهم ما از بازار هستند؟
شیوه مختلف دیگری هم وجود دارند. البته بیشترشان تنها کالای تجاری برای چاپیدن هرچه بیشتر معصومانی است که با رویای پولدار شدن 10 20 هزار دلارشان را در درستشان گرفته اند و به هرچیزی چنگ می زنند. اتفاقا به نظر من داغترین بعد بازار های سرمایه ای هم همین است. پول در آوردن از طماعهای بی اطلاع و ساده لوح.

اما واقعا اصلا میشود در این بازار پول دراورد؟
بگذارید با یک مثال شروع کنیم. مدتها پیش، دوستی داشتم که در بازار فارکس کار میکرد. همیشه یادم هست میگفت گردش مالی بازار فارکس 4 تریلیون دلار در روز است و بزرگترین بازار مالی جهان است. مثلا همین الان که این چند کلمه نوشته می شود ده ها میلیون در بازار فارکس معامله شده است. رقم بزرگی است. اما واقعا چنین چیزی به منی که میخواهم تهش 20 هزار دلار سرمایه گزاری کنم چه فرقی می کند؟ راستش چندان فرقی نمکند!! واقعیت این است، معاملات این چنینی غالبا توسط بانکها و liquidity pool ها انجام می شود و من و شما و اصغر آقا دسترسی به این معاملات نداریم. اصلا مشخصا وارد قضیه بشویم، ما چگونه به بازار فارکس متصل میشویم؟ اینجا شخصیت شخیصی هست بنام بروکر! اما بروکر کیست؟
در بازار فارکس بروکرها اصولا بنگاههای شرطبندی ای هستند که تنها قیمتهایشان feed می شود و در اصل بنگاههای اعلام قیمت هستند. ممکن است کسی بگوید چه تفاوتی می کند؟ واقعیت این است که "خیلی" فرق می کند. اینها دو تیپ کاری دارند، b book و a book. اکثرشان و تقریبا همه ی آنهاییکه به مشتریان خرد مانند ما سرویس میدهند آنهایی هستند که با دستکاری کردن spread پول در میاورند. مثلا شما پوند به دلار را به قیمت a لیمیت ارد گذاشته اید و البته stop loss خود را بر اساس اصول معامله گری مشخص کرده اید. اما معمولا بروکرها کاری می کنند که شما وارد معامله شوید و با استاپ لاس خارج. این چون شما در اصل دارید از بروکرها خرید می کنید نه از liquidity provider ها.

پس چطور میشود در این بازار پول درآورد؟
قاعدتا با این تفاسیر معامله گری "سودده" کاری غیرممکن است. درست است؟ خوشبختانه باید بگویم که به هیچ عنوان اینطور نیست. افرادی هم هستند که دارند سودهای خوبی میکنند. چیزی حدود سالی 70 80 هزار دلار یا بیشتر یا کمتر! البته اینها در اقلیتند. مانند همه چیز! نخبگان اصولا در اقلیتند...ولی هستند کسانیکه این دانش را share می کنند. من به انفاق علمی معتقدم و اینکه تجربه و دانش را انتقال دادن معامله ای است که ما با خدا می کنیم و پاسخش را هم از خدا می گیریم.

در پستهای آینده برخی از این روشها را با شما در میان می گذاریم.

این پست بخواست خدا توسط من و براساس تجارب شخصی خودم و البته یکی از دوستانم که از طریق اینجانب منعکس می شود، بروز خواهد شد.

The selective elimiNATION
of prominent rival figures
شمشیری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 02:06 AM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.