آخرین ارسالات تالار

 
 

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار سیاسی > ایران

پاسخ
    نمایش ها: 27825 - پاسخ ها: 8  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-23-2010, 03:26 PM   #1
alisosho
 
alisosho's Avatar
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 12,984
تشکرها: 17,777
در 9,983 پست 32,246 بار تشکر شده
Points: 132,347, Level: 100
Points: 132,347, Level: 100 Points: 132,347, Level: 100 Points: 132,347, Level: 100
Activity: 100%
Activity: 100% Activity: 100% Activity: 100%
Exclamation یورو نیوز فارسی به جمع شبكه هاي فارسي زبان پيوست

خوب شبکه ی خبری یورونیوز فارسی از 27 october برابر با چهارشنبه پنجم آبان در ساعت 19:30 به وقت اروپای مرکزی (ساعت 21 به وقت ایران) پخش خود را آغاز میکند.
وب سایت (بخش فارسی این شبکه)
بخش فارسی این کانال از چهارشنبه 16 اکتبر از ساعت 6 بعد از ظهر به وقت تهران به صورت اینترنتی نیز آغاز شد

این روزها همه جا صحبت از یورونیوز فارسی است و حتی اخیرا در نشستی با عنوان اهداف پیدا و پنهان شبکه‎‎های فارسی‎زبان ماهواره‎ای برگزار شد نیز گذری به راه اندازی این شبکه و تاثیر آن در جذب بیشترمخاطبان صدا و سیمای جمهوری اسلامی مطرح شد.
یورو نیوز (Euronews) نخستین شبکه جهانی خبری است که بی وقفه برنامه اجرا می کند و در (253)میلیون خانه در جهان بیننده دارد که (172) میلیون آن در اروپا می باشند.این شبکه خبری به نه زبان آلمانی، انگلیسی، عرب، اسپانیایی، فرانسه، ایتالیایی، پرتغالی ، روس و ترکی برنامه دارد. و دارای شش و نیم میلیون بیننده در روز می باشد که سه برابر (CNN) و ده برابر (--- World) می باشد. سیستم پخش دیجیتالی به یورو نیوز این امکان را می دهد که بتواند در سراسر جهان پخش شودو حالا زبان فارسی هم به نه زبان دیگر این رسانه افزوده میشود...
همانطور که قبلا در خبرها آمده بود شبکه فارسی یورونیوز در ماه octobr 2010 (مهر- آبان) سال جاری راه اندازی خواهد شد و استخدام مدیر بخش فارسی و کارمندان آن هم اکنون ر جریان است. بودجه سنگین 5 میلیون یورویی صدای فارسی تلویزیون یورونیوز را نیز اتحادیه اروپا تامین خواهد کرد."گی سپ یوسنی" مسئول بخش ایران کمیسیون دمکراسی و حقوق بشر اتحادیه اروپا مستقر در شهر "لیون " فرانسه اعلام کرد که آغاز پخش برنامه‌های خبری به زبان فارسی تا پایان سال جاری میلادی آغاز خواهد شد.از این رو حکومت ایران که همواره اخبار و تصویر شبکه یورونیز را به عنوان یکی از اصلی ترین منابع خبری خود قلمداد میکرد
هم اکنون بخش فارسی این شبکه را در مسیر ایجاد بستری جدید برای جنگ نرم علیه حاکمیت جمهوری اسلامی به شمار میبرد.


اما از آنجایی که یورونیوز فارسی مانند صدای آمریکا و تلوزیون فارسی بی بی -- قصد راه اندازی شبکه مستقل فارسی زبان و پخش برنامه با محوریت مسائل داخلی ایران را ندارد و فقط برنامه های معمول خود را به زبان فارسی پخش میکند نمیتوان این شبکه را هم طراز شبکه هایی مثل --- و --- قرار داد، پس واهمه جمهوری اسلامی از تاسیس زبان فارسی این شبکه از چیست؟؟؟! در پاسخ به این سوال باید گفت از آنجایی که سیاست کلی یورونیوز پخش بدون سانسور برنامه‌های خبری برای رویارویی با محدودیت‌های خبری در منطقه است و از طرفی سانسور خبری در تلوزیون ایران بیداد میکند لذا دولتمردان ایران از هم اکنون زنگ خطر را به صدا در آورده اند تا با غول خبری یورونیوز مقابله کنند.


راهکار اول و سلاح اصلی جمهوری اسلامی:
جهاد پارازیتی علیه ماهواره ها!!!!!!فیلیپ کایلا، رئیس هیئت مدیره " یورو نیوز" و از بانیان اصلی راه اندازی سرویس زبان فارسی که پیش تر رئیس بازاریابی و سپس پخش (Eutelsat) بوده استدر اظهار نظری گفته که میل ندارد که یورونیوز فارسی نیز به سرنوشت صدای آمریکا و بی بی -- دچار شود.
فیلیپ کایلا، درباره پارازیت های احتمالی جمهوری اسلامی روی یورو نیوز گفته است « ما یک شبکه ----- نیستیم. ما یک شبکه خبری، همه رنگ، متعادل با تاًکید به آزادی بیان می باشیم» او افزود، کارمندانی که استخدام می شوند بر پایه قانون فرانسه از استقلال حرفه روزنامه نگاری برخوردار خواهند بود.
اما این روزها جمهوری اسلامی در عمل به این اظهارنظرها اعتنایی نشان نمیدهد. فرکانس شبکه یورونیوز بر روی هاتبرد، عربست و نایلست که تا چندی پیش در رده قویترین فرکانسهای قابل دریافت این ماهواره ها در ایران قرار داشت چند هفته ای است که تبدیل شده به ضعیفترین فرکانس این ماهواره ها!!!!
از آنجایی که حکومت ایران از لحاظ ارسال پارازیت بر روی این ماهواره ها تسلط بسیار کافی دارد روی هرفرکانسی که بخواهد میرود و پارازیت میاندازد(پیرو بیانات گرانقدر یکی از نمایندگان مجلس که چندی پیش در مصاحبه ای اعلام کرده بود ارسال پارازیت یک توانایی است!!).اما این پارازیت ها گاهی دردسر ساز هم میشود. مثلا چند ماهی است ارسال پارازیت روی هاتبرد باعث شده سیگنال شبکه های IRIB1 وIRIB2 هم برای دریافت در ایران خیلی ضعیف شود که البته مهم نیست، چون از نظر آن ها در ایران کسی ماهواره ندارد!! و این شبکه ها فقط برای ایرانی های خارج از کشور پخش میشود!!!!
از طرفی فشارهای بین المللی نیز علیه اینگونه سیاست های بچه گانه جمهوری اسلامی همچنان ادامه دارد. شکایت دو صفحه ای از سوی وزیران امور خارجه؛ فرانسه، انگلیس و آلمان به " خانم کاترین اشتون " دیپلومات بلند پایه اتحادیه اروپا فرستاده شده و در آن خواستار رسیدگی به این مسئله شده اند.در این نامه حکومت اسلامی متهم شده است، که با پخش پارازیت، باعث اختلال در بیش از هفتاد شبکه رادیویی و تلویزیونی خارجی شده است، که از ماهواره (EUTELSAT) پخش می گردند.شرکت یوتل ست در بیانیه رسمی خود در تاریخ هفدهم مارس 2010، با متهم کردن ایران به پخش پارازیت به نکات زیر اشاره می کند: این شرکت مرتب به رفع اختلال در کانال های فارسی زبان " --- " و " --- " می پردازد، و برای تقویت بیشتر، این دو شبکه از ماهواره های (HOT BIRD 8) و (W3A) نیز پخش می گردند.
متاسفانه ارسال پارازیت از سوی سیاستمداران جمهوری اسلامی نه تنها پخش برنامه های ماهواره ای در ایران را مختل میکند بلکه مانع از دریافت مطلوب برنامه ها در اروپا و آفریقا هم میگردد.
پس از فشارهای جهانی علیه این اقدام حکوت، صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز شاکی جدید از راه رسیده ی پارازیت هاست.صدا و سیما با ارسال نامه ای به اتحادیه مخابرات جهانی، ادعا کرد که پخش برنامه های تلویزیون دولتی ایران، در برخی موارد به دلیل پخش پارازیت با اشکال مواجه شده است.سازمان صدا و سیما ادعا می کند که در دهم خرداد سال ١٣٨٨"سیگنال‌های مزاحم"، پخش برنامه های این سازمان را روی ماهوارۀ اینتل ست با اشکال مواجه کرده و حتی موجب قطع برنامه شده است.در روز ۲۲ مارس 2010 در پارلمان اروپا، وزیران امور خارجۀ کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا برای اقدام هماهنگ در مقابل ارسال پارازیت روی شبکه‌های فارسی زبان بی. بی. سی، صدای آلمان و صدای آمریکا به توافق رسیدند. اما تاکنون رسماً اعلام نشده است که این کشورها قصد دارند چگونه و با چه
روشی با این نوع سانسور مقابله کنند.


راهکار دوم:
گمراه کردن افکار عمومی!

خبرگزاری جهان نیوز که از جمله خبرگزاری های اصول گرا و حامی ولایت است به نقل از روزنامه رسالت در خبری که روز 28 اردیبهشت منتشر کرد با لهنی تند از استخدام خبرنگاران اصلاح طلب در یورونیوز خبر داد.
در متن خبر آمده بود ((اخیرا با توزیع فرم هایی در بین برخی خبرنگاران رسانه های اصلاح طلب در صدد جذب و استخدام آنها برآمده تا با کمک خبرنگاران مدعی اصلاح طلبی بتواند موج جدیدی در تبلیغات منفی علیه جمهوری اسلامی را کلید بزند. در فرم های استخدامی شبکه یورونیوز که توسط برخی عوامل داخلی در اختیار افراد خاص و با اولویت خبرنگاران رسانه های توقیف شده و اخراجی قرار می گیرد وعده های دهن پرکن و پرداخت حقوق های بالا مطرح شده است.))!!!
به هر حال از چنین رسانه هایی انتظار چنین خبرهای کذب دروغ و تندی هم میرود.در پاسخ به ادعای واهی و خنده دار این یاوه گویان که ادعا کرده اند اولویت استخدام با خبرنگاران رسانه های توقیف شده و اخراجی قرار می گیرد باید عرض کنیم که یورو نیوز قصد راه اندازی جرس تی وی یا رسا تی وی را ندارد و فقط میخواهد به برنامه های معمول خود زبان فارسی را هم اضافه کند...

راهکار سوم:
بستن و محدود کردن!
وزیر ارشاد:به یورونیوز هم اجازه تاسیس دفتر نمی‌دهیم!
حسینی(وزیر ارشاد) روز ششم اردیبهشت در مصاحبه با ایلنا اعلام کردشبکه‌های فارسی‌زبان با مقاصد خاص و به منظور تاثیرگذاری بر افکار عمومی داخل و همچنین القاء نظرات خاص خود تاسیس میگردند و اگرچه ظاهر هدف آنها؛ پخش فیلم و سریال یا اطلاع‌رسانی است اما در باطن اهداف دیگری دارند. وی ادامه داد: وضعیت سال گذشته و اتفاقاتی که به وجود آمد؛ تجربه خوبی بود که نشان دهد بعضی از این شبکه‌ها مانند اتاق فکر و فرمان عمل می‌کنند و دائم محوریت تحرکاتی را برعهده دارند و تحریکاتی را در کشور انجام می‌دهند. طبیعی است که اگر بخواهند چنین مشی‌ای داشته باشند؛ ما به آنها اجازه تاسیس دفتر نمی‌دهیم.))
به هر حال آقایان هنوز هم در توهم صدای آمریکا و بی بی -- بسر میبرند و خیال میکنند یورونیوز فارسی شبکه ای مستقل است و به قصد عناد با نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه را اندازی میشود.
به قول یکی از دوستان یورو نیوز که تا بحال به 9 زبان برنامه داشته با 9 نظام در جهان دشمنی کرده و با راه اندازی زبان فارسی دشمنی با فارسی زبانان را نیز
آغاز میکند!!


http://www.shahdadm.blogsky.com/page/3/
__________________
در کشور من"روشنفکر"هست اما"روشنفکرنما"بیشتر!
همانطور که"مذهبی"هست و"مذهبی‌نما"بیشتر!
اصلا نمی دانم چرا اینجا بیشتر روی"نما"کار می کنند تا چیز دیگر...!
alisosho آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از alisosho بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-23-2010, 09:06 PM   #2
حاجی جفرسون
 
حاجی جفرسون's Avatar
 
تاریخ عضویت: Sep 2008
محل سکونت: Yankeeland
پست ها: 10,652
تشکرها: 4,206
در 8,212 پست 26,839 بار تشکر شده
Points: 108,663, Level: 100
Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : یورو نیوز فارسی به جمع شبكه هاي فارسي زبان پيوست

یورونیوز همانند شبکه های اروپایی اخبار مثل زد دی اف آلمان و بی بی سی انگلیسی است و مثل صدای امریکا یا بی بی سی فارسی،منحصرا اخبار برای ایران تولید نمی کند بلکه صدای ترجمه فارسی را به مجموعه ترجمه هایی که پیش از این بود هم اضافه کرده و اکثر اخبار این شبکه هم همان اخباری است که پرس تی وی پخش می کند.بنابراین این موضوع از حالا نگرانی ندارد چون که هیچ تحلیل سیاسی یا جهت گیری خاص مختص ایران تولید نمی کند و فقط اخبار عادی پوشش می دهد.مگر خلافش ثابت شود..البته این تا اینجای داستان است.معلوم نیست فقط آیا تراک فارسی به مجموعه زبان ها اضافه میشود و یا یورونیوز بخش مجزایی با محوریت ایران به مثابه صدای امریکا و بی بی سی فارسی درست می کند.در آخر هیچ گربه ایی برای رضای خدا موش نمی گیرد و اگر رسانه ایی منصف و بی طرف در یک گوشه دنیا پیدا شد،کسی به ما خبر بدهد.
__________________
تنها خدا بود که می دانست!
حاجی جفرسون آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از حاجی جفرسون بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-24-2010, 11:08 AM   #3
alisosho
 
alisosho's Avatar
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 12,984
تشکرها: 17,777
در 9,983 پست 32,246 بار تشکر شده
Points: 132,347, Level: 100
Points: 132,347, Level: 100 Points: 132,347, Level: 100 Points: 132,347, Level: 100
Activity: 100%
Activity: 100% Activity: 100% Activity: 100%
پیش فرض پاسخ : یورو نیوز فارسی به جمع شبكه هاي فارسي زبان پيوست

يورو نيوز به 11 زبان در حال پخش اخبار است كه اخرين انها ترك و عرب و فارسي ميباشد و به صورت دوبله و ترجمه اخبار است و شبكه مستقلي در كار نيست و نخواهد بود چون سياست كاري اين شبكه با شبكه صداي مضحك امريكا و بي بي سي اساسا فرق ميكند ...
__________________
در کشور من"روشنفکر"هست اما"روشنفکرنما"بیشتر!
همانطور که"مذهبی"هست و"مذهبی‌نما"بیشتر!
اصلا نمی دانم چرا اینجا بیشتر روی"نما"کار می کنند تا چیز دیگر...!
alisosho آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از alisosho بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 10-29-2010, 05:16 PM   #4
OMID
 
OMID's Avatar
 
تاریخ عضویت: Aug 2009
پست ها: 939
تشکرها: 4,400
در 825 پست 3,431 بار تشکر شده
Points: 7,249, Level: 56
Points: 7,249, Level: 56 Points: 7,249, Level: 56 Points: 7,249, Level: 56
Activity: 2%
Activity: 2% Activity: 2% Activity: 2%
پیش فرض پاسخ : یورو نیوز فارسی به جمع شبكه هاي فارسي زبان پيوست

نقل قول:
نوشته اصلی توسط alisosho نمایش پست ها
شبكه مستقلي در كار نيست و نخواهد بود چون سياست كاري اين شبكه با شبكه صداي مضحك امريكا و بي بي سي اساسا فرق ميكند ...
متوجه نشدم. میشه توضیح بدید؟ یعنی بی بی سی مستقل است؟
OMID آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 10-30-2010, 02:24 AM   #5
حاجی جفرسون
 
حاجی جفرسون's Avatar
 
تاریخ عضویت: Sep 2008
محل سکونت: Yankeeland
پست ها: 10,652
تشکرها: 4,206
در 8,212 پست 26,839 بار تشکر شده
Points: 108,663, Level: 100
Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100 Points: 108,663, Level: 100
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : یورو نیوز فارسی به جمع شبكه هاي فارسي زبان پيوست

من مطلب خاصی در این چند روز پخش تراک فارسی در یورو نیوز ندیدم که جهت گیری خاص متفاوت از سایر تراک های زبان های دیگر یورو نیوز داشته باشد.در واقع فرقی نمی کرد برای کسی که عربی و انگلیسی هم بلد بود و مخاطب پیش از این این شبکه بود.تعداد بینده هایش هم وسیع نیست.فکر نکنم فعلا مشکل خاصی باشد.
__________________
تنها خدا بود که می دانست!
حاجی جفرسون آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از حاجی جفرسون بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 10-30-2010, 11:39 AM   #6
hossein.g
 
تاریخ عضویت: Feb 2010
محل سکونت: Tabriz
پست ها: 880
تشکرها: 6,607
در 825 پست 3,748 بار تشکر شده
Points: 12,692, Level: 73
Points: 12,692, Level: 73 Points: 12,692, Level: 73 Points: 12,692, Level: 73
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : یورو نیوز فارسی به جمع شبكه هاي فارسي زبان پيوست

فعلا که هوا آرومه و ظاهرا از پارازیتو اینجور چیزها هم تو این حوالی خبری نیست.در این حال و هوا هم رسانه ها خوب بلدن خودشون رو بی طرف و مستقل نشان بدن . بلاخره روزهای حساس سیاسی فرا می رسن اونوقت معلوم می شه این رسانه هم کدوم طرفیه و به چه هدفی ساخته شده.
hossein.g آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از hossein.g بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 10-31-2010, 11:53 AM   #7
alisosho
 
alisosho's Avatar
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 12,984
تشکرها: 17,777
در 9,983 پست 32,246 بار تشکر شده
Points: 132,347, Level: 100
Points: 132,347, Level: 100 Points: 132,347, Level: 100 Points: 132,347, Level: 100
Activity: 100%
Activity: 100% Activity: 100% Activity: 100%
پیش فرض پاسخ : یورو نیوز فارسی به جمع شبكه هاي فارسي زبان پيوست

کانال یورونیوز طبق موعد مقرر راس ساعت 21 با پخش لوگوی آغاز رسمی زبان فارسی به صورت تصویری شروع شد و بعد آغاز پخش فارسی شبکه به شکل حرفه ای آغاز شد

اینم تصویر کارمندان
بخش فارسی یورونیوز که صداشون رو می شونید یا خواهید شنید


http://www.shahdadm.blogsky.com/page/2/
__________________
در کشور من"روشنفکر"هست اما"روشنفکرنما"بیشتر!
همانطور که"مذهبی"هست و"مذهبی‌نما"بیشتر!
اصلا نمی دانم چرا اینجا بیشتر روی"نما"کار می کنند تا چیز دیگر...!
alisosho آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از alisosho بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-01-2010, 03:51 PM   #8
alisosho
 
alisosho's Avatar
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 12,984
تشکرها: 17,777
در 9,983 پست 32,246 بار تشکر شده
Points: 132,347, Level: 100
Points: 132,347, Level: 100 Points: 132,347, Level: 100 Points: 132,347, Level: 100
Activity: 100%
Activity: 100% Activity: 100% Activity: 100%
پیش فرض پاسخ : یورو نیوز فارسی به جمع شبكه هاي فارسي زبان پيوست

یورونیوز فارسی و سازوکار آن

یورو نیوز به زبان فارسی چه مخاطبانی دارد و تفاوت‌ این شبکه خبری با رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور در چیست؟ آیا یورونیوز الگوی نوینی در فرهنگ رسانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ? ��‌ای است؟ همکاران و بینندگان این شبکه از ‌آن می‌گویند. یورونیوز یک شبکه اطلاع‌رسانی اروپایی است که برنامه‌های خود را به زبان‌های مختلف، در قالب یکسانی از خبر و گزارش، پخش می‌کند. سرویس فارسی این شبکه، بنا بر تصمیم کمیسیون اتحادیه اروپا، از ۲۷ اکتبر شروع به کار کرده است. رویکرد این شبکه، پوشش اخبار کلان جهان، زندگی و زیست و مسائل مربوط به اجتماع، فرهنگ، علوم، آب و هوا یا ورزش است. گزینش سوژه‌ها بر اساس اهمیت خبر و کاربرد آن برای مخاطبانی از ملیت‌های گوناگون صورت می‌گیرد.زبان فارسی دهمین زبان برنامه‌های یورونیوز است و تیمی متشکل از ۱۷ روزنامه‌نگار پرتجربه از گروه‌های سنی مختلف، تنظیم و صداگذاری روی تصاویر و گزارش‌های اصلی را بر عهده دارد. روش کار در یورونیوز به این ترتیب است که نمایندگان ده زبان موجود در آن، در هر شیفت گرد یک میز می‌نشینند و تصاویر موجود را با منابع خبری موثق خود تطبیق می‌دهند. این گروه روزنامه‌نگاران، در نهایت خبرها و گزارش‌ها را بنا بر فرهنگ و زبان خود، تنظیم می‌کنند.

ماریا سرسالاری
ماریا سرسالاری، سردبیر یورونیوز فارسی، با توضیح نکات یاد شده به دویچه‌وله می‌گوید: «زبان انگلیسی و فرانسه، زبان عمومی یورونیوز در مکالمه و مکاتبه داخلی هستند و ارتباط میان همکاران زبان‌های مختلف بسیار جالب و دینامیک است. مثلا اتفاقی در پرتغال می‌افتد و همکار پرتغالی ما در شیفت، آن را به سایرین توضیح می‌دهد. در نتیجه دیگران موضوع را بهتر درک می‌کنند و با پیش‌زمینه بیشتری آن خبر را به زبان مادری خود برمی‌گردانند.»


برخی می‌گویند که عدم وجود اخبار و گزارش‌های اختصاصی مربوط به ایران، نقطه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ضعفی برای سرویس فارسی یورونیوز است. گروهی نیز معتقدند که یورونیوز در مقایسه با رسانه‌های تصویری مشابه چون بی‌بی‌سی یا صدای آمریکا، حق انتخاب بیشتری به مخاطبان شبکه‌های تلویزیونی در آگاهی از مسائل جهانی می‌دهد. به‌گفته همکاران یورونیوز، رویدادهای ایران در صورت پیوند با مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای اهمیتی خاص برای این شبکه می‌یابند و پوشش خبری آنها مستلزم آن است که برای سایر زبان‌ها نیز مهم و جاذب باشند. به این ترتیب، مسائل ایران در یورونیوز در سایه قرارنخواهند گرفت، بلکه به موازات سایر مسایل جهانی طرح می‌شوند.ماریا سرسالاری، سردبیر یورونیوز فارسی، می‌گوید که این شبکه، قصد رقابت با رسانه‌های مشابه خود را ندارد، بلکه جای خالی خبرهای جهانی در رسانه‌های مشابه را پر می‌کند: « شاید ما مجموعه‌ای را که آنها ارائه می‌کنند، کامل‌ می‌کنیم. شاید هم بتوانیم در کنار و به‌موازات آنها، دید عمومی‌تری از خبر به مخاطبان خود بدهیم.»


سبکی نوین در گردش آزاد خبر

به‌نظر می‌رسد مخاطبان رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور عادت کرده‌اند که پس از هر خبر و گزارش، تفسیر یا تحلیلی در باره آن ببینند و بشنوند. همکاران یورونیوز می‌گویند که این شبکه چنین سیاستی را دنبال نمی‌کند و تامل در باره خبر را به مخاطبان خود واگذار می‌کند.

حسین علوی
حسین علوی، از روزنامه‌نگاران ارشد یورونیوز، معتقد است که این رسانه می‌تواند فرهنگ رسانه‌ای نوینی نزد مخاطبان فارسی‌زبان ایجاد کند؛ رسانه‌ای که گزارش‌های اجتماعی‌اش در حاشیه ##### قرار نمی‌گیرد و مخاطب را در برداشت از خبر آزاد می‌گذارد: «برنامه "نوکامنت یا بدون شرح" یورونیوز یکی از پربیننده ترین برنامه‌های آن است. یورونیوز رقابتی بر سر تفسیر و تحلیل ##### خاص در این و آن مورد ندارد و خبر را همان‌گونه که هست، منتقل می‌کند. جای این رویکرد در جایی که فضای رسانه‌ای در داخل و خارج از کشور از ##### اشباع شده، خالی بود. یورونیوز جای خالی این را پرمی‌کند که مردم ایران، همتراز مردم اروپا، اخبار و گزارش‌های کل جهان را بدون حساسیت خاص بشنوند و خودشان مستقلا این اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنند.»


استقبال و خواست بینندگان از یورونیوز
همکاران سرویس فارسی یورونیوز ازاستقبال و کنجکاوی دور از انتظار بینندگان این شبکه در روزهای گذشته می‌گویند. آنها امیدوارند که برنامه‌های اجتماعی، فرهنگی، علمی یا زیست‌محیطی یورونیوز، پاسخگوی مخاطبانی باشند که خواستاراطلاعات آزاد و متنوع در عرصه‌های کلان و غیربومی هستند. یک بیننده یورونیوز به دویچه‌وله می‌گوید: «جذابیت برنامه‌های کانال‌های دیگر، ارتباط مستقیمی با وضعیت اجتماعی و ##### ایران دارد. اگر خبری باشد، گزارش‌ها جالب می‌شوند وگرنه این جذابیت از بین می‌رود. اما به‌نظر می‌رسد جذابیت برنامه‌های یورونیوز مداوم باشند، چون این کانال در عرصه‌های مختلف و از همه دنیا خبر و گزارش می‌دهد.»مخاطب دیگری تاکید می‌کند که در رسانه‌های مشابه، کلام همواره بر تصویر می‌چربد، اما در یورونیوز این نسبت متعادل است وموجب خستگی نمی‌شود. این بیننده یورونیوز با اعلام خوشنودی از گویش روان گویندگان، خوش‌صدایی و ترجمه‌ درست مطالب، ابراز امیدواری می‌کند که این رویکرد نیکو پایدار بماند.

http://www.shahdadm.blogsky.com/
__________________
در کشور من"روشنفکر"هست اما"روشنفکرنما"بیشتر!
همانطور که"مذهبی"هست و"مذهبی‌نما"بیشتر!
اصلا نمی دانم چرا اینجا بیشتر روی"نما"کار می کنند تا چیز دیگر...!
alisosho آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از alisosho بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 11-02-2010, 03:18 PM   #9
alisosho
 
alisosho's Avatar
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 12,984
تشکرها: 17,777
در 9,983 پست 32,246 بار تشکر شده
Points: 132,347, Level: 100
Points: 132,347, Level: 100 Points: 132,347, Level: 100 Points: 132,347, Level: 100
Activity: 100%
Activity: 100% Activity: 100% Activity: 100%
پیش فرض پاسخ : یورو نیوز فارسی به جمع شبكه هاي فارسي زبان پيوست

دوستان احتمالا سئوالاتی دارید درباره اون دو رقمی که پایین شبکه یورونیوز نشون داده میشه بعضیا میگفتن که نشون دهنده ی ساعت هست بعضیا میگفتن شمارنده اخبار هست و غیره........
ببینید دوستان یورونیوز یه تایمری داره که از 00: شروع میشه و دوباره به 00: ختم میشه که این شروع و پایان , یک ساعت به طول می انجامه..یورونیوز هم مثل تمامی شبکه های خبری دنیا سر هر ساعت(به وقت اروپای مرکزی) مشروح اخبار رو پخش میکنه یعنی زمانی که در پایین شبکه عدد 00: نشون داده میشه بدین معناست که سر ساعت هست و زمان پخش مشروح اخبار......از 00: همینطور دقایق میگذره تا مثلآ برسه به 18: که وقت پخش اخبار اقتصادی هستش یا دقیقه 23 که وقت پخش اخبار ورزشی هست و همینطور اخبار مختلف پخش میشه تا دوباره برسه به 00: که زمان پخش اخبار مشروح هست ..به طور مثال فرض که الان دارم این پست مینویسم دقیقه ی 08: داره در پایین شبکه نمایش داده میشه و طبق جدول زیر 10 دقیقه ی دیگه یعنی دقیقه ی 18: اخبار اقتصادی پخش میشه د قیقه ی 23: اخبار ورزشی ودقیقه 30: مشروح اخبار و دقیقه ی 48 اخبار ورزشی پخش میشود تا دوباره برسه به 00: که زمان پخش مشروح اخبار هست..این وسط دقایق خالی هست که با برنامه بدون شرح no comment و اخبار هواشناسی پر میشه که معمولآ پس از پایان هر مشروح خبری پخش میشه ..به طور خلاصه بخوام بگم اون رقمها نشون دهنده ی دقایقی هست که از سر ساعت گذشته.......__________________
در کشور من"روشنفکر"هست اما"روشنفکرنما"بیشتر!
همانطور که"مذهبی"هست و"مذهبی‌نما"بیشتر!
اصلا نمی دانم چرا اینجا بیشتر روی"نما"کار می کنند تا چیز دیگر...!
alisosho آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برجسب ها
یورونیوز, تلویزیون


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

موضوعات مشابه
موضوع آغازگر موضوع انجمن پاسخ ها آخرین ارسال
تاثیر زبان فارسی بر زبان و ادبیات عرب شمشیری تالار فرهنگ 2 03-07-2012 07:51 AM
آذربايجان در دوره رضاشاه aHad تحلیل سیاسی 1 05-05-2010 03:39 PM
فارسی زبانی عقیم، مقاله ای از دکتر باطنی صادق تالار فرهنگ 4 04-22-2010 12:32 AM
من ترک هستم و طالب حقوق خویشم(مروری بر تاریخ ترکها و ایران) aHad بخش تاریخ 14 08-02-2009 12:25 AM


ساعت جاری 08:16 AM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.


Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd

Persian Language Powered by Mihan IT