آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار سیاسی > ایران

پاسخ
    نمایش ها: 4062 - پاسخ ها: 11  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-13-2010, 10:50 PM   #1
مرتضی

تشکرها: 15,484
در 2,080 پست 10,717 بار تشکر شده
Points: 23,622, Level: 94 Points: 23,622, Level: 94 Points: 23,622, Level: 94
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض ابتکار یک روستایی در تبدیل خانه‌اش به هتل

9 سال پیش در یک شب بارانی دو گردشگر موتور سوار آلمانی در راه ماندند و برای اینکه بتوانند در یک جای امن شب را به صبح برسانند به خانه یک روستایی پناه بردند. عباس یک کارگر ساده روستایی همراه خانواده اش تلاش کرد تا به شیوه خودش از مهمانان خارجی به خوبی پذیرایی کند...

به گزارش خبرنگار مهر، کلبه آنها محقر بود و به جز چای آتشی و غذای روستایی چیز دیگری نداشتند. مهمانان عباس خارجی بودند و امکانات او برای پذیرایی اندک. سادگی پذیرایی خانواده عباس و زندگی یکروزه در روستای خوش آب و هوا رضایت حداکثری دو مهمان آلمانی را جلب کرد آنقدر که سه ماه بعد یک گروه هفت نفره آلمانی به پیشنهاد دوستانشان به خانه عباس رفتند. آنها خواستند تا با همان دم پختک و چای آتشی که دوستانشان تعریف کرده بودند در خانه روستایی عباس پذیرایی شوند. صبح عباس راهنمای آنها شد تا بتوانند مناطق دیدنی و طبیعی روستای بزم شهر بوانات فارس را ببینند.

موقع برگشت مهمانان آلمانی 200 هزار تومان به عباس هدیه دادند. این پول در آن زمان برای عباس زیاد بود و او را به این فکر انداخت که بهترین راه برای کسب و کار می‌تواند پذیرایی از گردشگران در یک روستای با صفا باشد. بنابراین شروع به کار کرد. طوری که از نه سال پیش تا امروز 18 هزار گردشگر خارجی به روستای بزم در منطقه بوانات فارس آمده‌اند و عباس هم به عنوان کارآفرین برتر در صنعت گردشگری توانسته 126 لوح سپاس بگیرد و درآمد روزانه اش از روزی سه هزار تومان به 6 میلیون تومان برسد. عباس 35 ساله به 28 کشور دنیا سفر کرد و خانه 80 متری او الان به 120 هزار متر رسیده است!

زهرا و نیلوفر دو دختر کوچک او کوچکترین راهنمایان ایرانی معرفی شده‌اند و تا کنون هم شبکه‌های تلویزیونی آلمان، روسیه، تایلند، شبکه 2 و 4 ایران فیلمهای مستندی با موضوع رونق گردشگری در روستای بزم بوانات پخش کرده‌اند.

او تعریف می‌کند که روزهای اول به آژانسهای مسافرتی شیراز و اصفهان سر زدم و گفتم که می‌توانم از گردشگران شما در روستا پذیرایی کنم. آنها هم گفتند باید مجانی بیایند روستا تا ببینند آیا اوضاع برای پذیرایی مناسب هست. آرام آرام مهمانان من از هفت نفر به چند هزار گردشگر خارجی رسید و به یک حمام خانه ام 12 حمام دیگر اضافه شد تا جایی که می‌توانم الان تا چند هزار گردشگر را در روستا اسکان بدهم و برای پنج هزار نفر در منطقه بوانات اشتغالزایی کنم.

عباس برزگر قصد دارد تا یک هتل عشایری در ارتفاعات روستا بنا کند. او می‌گوید: این هتل یکی از گرانترین مراکز اقامتی ایران خواهد شد. این کار را با کمک ایل عشایری انجام می‌دهم.

برزگر معتقد است که در ایران مسئولان فقط شعار می‌دهند گردشگری صنعت درآمدزایی است. اما من یکی از کسانی بودم که توانستم هم برای خودم و هم اهالی روستای بزم بوانات درآمدزایی کنم. هر روز از یک مغازه خرید می‌کنم تا همه مغازه داران از این کار سود ببرند.

او فهمیده که اصالت و نوع غذا و چارچوب خانواده روستایی بسیار با ارزش است و می‌توان از راه معرفی آن به دیگران هم ارزشها را حفظ و هم برای خود و دیگرن درآمدزایی و اشتغال زایی کرد.

برزگر از گردشگران خارجی در روستا با محصولات کشاورزی خود پذیرایی می‌کند. خانواده و اهالی روستای بوانات همگی در امر کشاورزی موفق هستند و صبحها با عسل طبیعی و گردوی زمینهای خودشان از مسافران پذیرایی می‌کنند.

برزگر ادعا می‌کند که در موفقیتش هیچ سازمان و مرکزی دخالت نداشته است." سازمان میراث فرهنگی پروانه گردشگری به من نمی‌داد و می‌گفت که باید تحصیلات عالیه داشته باشی. اما زمانی که کارم رونق گرفت پروانه افتخاری گردشگری دادند و در همایش هایشان از من و دخترانم تقدیر کردند."

او می‌گوید که همه تجربیاتش را در برخورد با گردشگران به دست آورده است." به عنوان یک گردشگر به کشورهای اروپایی سفر کردم تا ببینم یک توریست به چه چیزهایی نیاز دارد و آنها برای گردشگران چه کاری انجام می‌دهند. این موضوع کمک زیادی به من کرد. من متوجه شدم که بهترین راه پذیرایی از مهمان خارجی رفتار درست با اوست. نباید مصنوعی به آنها خوشامد بگویید. درست است که زبان شما را متوجه نمی‌شود اما می‌فهمد که از او برای چه منظوری پذیرایی کرده اید. گردشگر خارجی فقط می‌خواهد به او توجه شود، همه چیز بهداشتی باشد، دروغ نشنود و احساس نکند که می‌خواهید جیب او را خالی کنید. این سادگی در رفتار و گفتار باعث شده تا آنها از زندگی روستایی لذت ببرند. ما مسافران را به خانه مان راه می‌دهیم نه برای چاپلوسی بلکه می‌دانم آنها می‌خواهند یک زندگی واقعی روستایی را ببینند و با همان آدمها زندگی کنند. هر کدام از ما که از مسافر خارجی پذیرایی می‌کنیم مانند یک سفیر ایرانی هستیم که ایران را به کشورهای دیگر معرفی می‌کنند. بنابراین باید بهترین رفتارها را با گردشگر خارجی داشته باشیم.

برزگر در زمینه طبیعت گردی هم فعالیت می‌کند و با اینکه در 80 کیلومتری پاسارگاد قرار دارد می‌تواند با استفاده از دو آژانس مسافرتی خود تورهای طبیعت گردی، پرنده نگری، عشایر و بازدید از جاذبه‌های تاریخی را راه‌اندازی کند.

عباس برزگر می‌گوید: وقتی فعالیت من و خانواده ام مورد استقبال دیگران قرار گرفت و بسیاری از کشورها به استفاده از خدمات ما علاقه نشان دادند کارشناسان داخلی و خارجی حوزه گردشگری پیشنهاد کردند که پس از این می‌توانیم در برگزاری تورها و دعوت از مسافران و گردشگران خارجی با افراد متخصص همکاری کنیم تا بتوانیم موفقتر از گذشته عمل کنیم و علاوه بر آن خودمان مجری تورها باشیم؛ این شد که به فکر را ه‌اندازی شرکت خدمات مسافرتی بوان گشت افتادم و با همکاری دوستان این شرکت تشکیل شد. البته این را هم بگویم که من از روزی که متوجه شدم بوانات قابلیت جذب گردشگر را دارد، به گونه‌ی برنامه ریزی کردم که از ورود تور مردم روستایی و شهری و حتی عشایر از مزایای اقتصادی تورها و ورود گردشگران به منطقه بهره مند شوند.

برزگر می‌گوید: مشکل ما ایرانیان این است که می‌نشینیم تا دیگران برای ما برنامه ریزی کنند. در حالی که جوانان کشور ما می‌توانند به راحتی با کمی ذوق و سلیقه کاری کنند که هم خودشان درآمد خوبی داشته باشند هم دیگران از کنار آنها سود ببرند.

او می‌گوید: کمتر کسی دنبال کارآفرینی می‌رود. مطمئن باشید هر روستایی در ایران به تنهایی می‌تواند از ابیانه بهتر و پر رونق تر باشد.

همه اهالی منطقه بوانات و روستای بزم از دهکده گردشگری عباس درآمد دارند. دیگران هم می‌توانند بیایند و ببینند که چطور یک پسر ساده روستایی با سواد بسیار کم توانست کارآفرینی کند و از صنعت گردشگری به معنای واقعی درآمد زایی کند.

روستای بزم در 17 کیلومتری شهر بوانات به سمت استان یزد و کرمان آخرین نقطه استان فارس است که به منطقه گردشگری بوانات معروف شده است. فاصله این منطقه از شیراز و یزد دو ساعت و نیم است.

مجموعه گردشگری بوانات سه اتاق قدیمی دارد که هرکدام حدود 700 سال قدمت دارند و 500 دلار هزینه یک شب اقامت در این اتاقها است.

سوئیت‌های مدرن و سنتی و 6 اتاق عمومی، ویلاهای وسط باغ و گالری عکس و موزه مردم شناسی و کشاورزی گوشه‌ی از امکانات این مجموعه است. همچنین امامزاده بزم و در کنار آن بارگاه امام زاده شاه میرحمزه (ع)، پل تاریخی سوریان، منطقه گردشگری محمد حنیفه و مسجد جامع سوریان و موزه بوانات از جمله بناهای تاریخی و مناطق گردشگری منطقه بوانات فارس هستند.

منبع: تابناک
مرتضی آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر از مرتضی بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-14-2010, 09:49 AM   #2
سردرگم

سردرگم's Avatar

تشکرها: 12,883
در 1,074 پست 5,694 بار تشکر شده
Points: 12,282, Level: 72 Points: 12,282, Level: 72 Points: 12,282, Level: 72
پیش فرض پاسخ : ابتکار یک روستایی در تبدیل خانه‌اش به هتل

سلام
من دو ماه پیش در بین راه شیراز کرمان به طور اتفاقی در یک امامزاده ایستادم. بعد بر روی درب روبروی امامزاده نوشته شده بود : " دهکده توریستی عباس برزگر".
ایشان ما را به گرمی پذیرفت و تمام هتل روستاییش را به ما نشان داد. خیلی جالب بود مخصوصاً برای من که خودم توی کار توریست و توریست بازی هستم. من در 2 سال 25 نفر مهمان خارجی در خانه ام داشتم و آقای برزگر در چند سال گذشته 15000 نفر!
نکته ای که برای من از همه جالب تر بود این بود که این آقا منتظر مسئولان نبود که برایش کاری کنند و خودش کمر همت بسته و کارش را دنبال می کرد.
دست آخر قرار شد با هم توریست تبادل کنیم.
سردرگم آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر از سردرگم بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-14-2010, 10:10 AM   #3
ertava

ertava's Avatar

تشکرها: 1,045
در 505 پست 1,808 بار تشکر شده
Points: 6,493, Level: 52 Points: 6,493, Level: 52 Points: 6,493, Level: 52

منم مصاحبش رو با رادیو ایران گوش دادم آدم واقعا جالبیه .
میگفت قبلا دست فروش بوده و حقوقش روزی 3500 تومان ولی خواست خدا اینجوری پیشرفت کرده و حالا دیگه کلی ثروت داره.
میگفت پول برام مهم نبود و عاشق اینکاره.
ertava آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر از ertava بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-14-2010, 10:29 AM   #4
حسینی

حسینی's Avatar

تشکرها: 11,931
در 4,213 پست 17,626 بار تشکر شده
Points: 54,971, Level: 100 Points: 54,971, Level: 100 Points: 54,971, Level: 100

نقل قول:
برزگر از گردشگران خارجی در روستا با محصولات کشاورزی خود پذیرایی می‌کند. خانواده و اهالی روستای بوانات همگی در امر کشاورزی موفق هستند و صبحها با عسل طبیعی و گردوی زمینهای خودشان از مسافران پذیرایی می‌کنند.
...
برزگر ادعا می‌کند که در موفقیتش هیچ سازمان و مرکزی دخالت نداشته است." سازمان میراث فرهنگی پروانه گردشگری به من نمی‌داد و می‌گفت که باید تحصیلات عالیه داشته باشی. اما زمانی که کارم رونق گرفت پروانه افتخاری گردشگری دادند و در همایش هایشان از من و دخترانم تقدیر کردند."
...
برزگر می‌گوید: مشکل ما ایرانیان این است که می‌نشینیم تا دیگران برای ما برنامه ریزی کنند. در حالی که جوانان کشور ما می‌توانند به راحتی با کمی ذوق و سلیقه کاری کنند که هم خودشان درآمد خوبی داشته باشند هم دیگران از کنار آنها سود ببرند.
چند وقت پیش، شبکه 4 فیلمی از شمال کشور نشان می‌داد که چگونه دامداران را از مراتع بیرون رانده بودند تا به زعم خود، محیط زیست حفظ شود. سپس این دامداران را به دخمه‌هائی تبعید کرده بودند که مثلاً تولید صنعتی داشته باشند.
از آن طرف، بهره‌برداری‌های صنعتی انبوه و غیراصولی از جنگل را نشان داد که چگونه بی‌حساب برداشت می‌کردند و پول ناچیزی هم به دولت می‌دادند که شاید اگر از آن صرف نظر می‌کرد، سنگین‌تر بود.
نمی‌دانم شیوۀ زندگی چند هزار سالۀ طبیعی روستائی چه اشکالی داشته که الآن متوجه شده‌اند که طبیعت را نابود می‌کند! (تو این مدت طبیعت چطوری دووم آورده؟!)
برخلاف برنامه‌ریزی‌های تحمیلی، همین ابتکار آقای برزگر نشان می‌دهد که زندگی روستائی نه تنها بد و مضر نیست، بلکه این زندگی با سادگی، صداقت و طبیعی بودنش، جذابیت‌هائی دارد که توریست‌ها را از آن سر دنیا جذب می‌کند...
«آدم غرب زده هرهری مذهب است؛ به هیچ چیز اعتقاد ندارد، اما به هیچ چیز هم بی‌اعتقاد نیست. یک آدم التقاطی است و نان به نرخ روز خور است؛ همه چیز برایش علی‌السویه است. خودش باشد و خرش از پل بگذرد، دیگر بود و نبود پل هیچ است».
مرحوم جلال آل احمد در کتاب غرب‌زدگی
حسینی آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر از حسینی بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-10-2012, 01:23 AM   #5
حسینی

حسینی's Avatar

تشکرها: 11,931
در 4,213 پست 17,626 بار تشکر شده
Points: 54,971, Level: 100 Points: 54,971, Level: 100 Points: 54,971, Level: 100

اکنون که بحث از گردشگریِ ایرانی است، خواندن این تاپیک خالی از لطف نیست. لطفاً دوستان نظرشان را دربارۀ این فرد مبتکر و روش او برای جلب گردشگران خارجی بفرمایند.
حسینی آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از حسینی بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-10-2012, 11:00 AM   #6
فرزاد

فرزاد's Avatar

تشکرها: 30,660
در 4,881 پست 27,083 بار تشکر شده
Points: 54,502, Level: 100 Points: 54,502, Level: 100 Points: 54,502, Level: 100

شخصا حاضرم دست چنین هموطن صادق و مبتکری را ببوسم.
میتواند الگویی برای دیگران باشد.به نکات کلیدی اشاره کرده که توریستها عاشق صداقت و بی پیرایگی هستند و میخواهند زندگی روستایی شرقی را با تمام سادگی و صفایش نظاره گرباشند.
خلاصه اینکه بدون ابتذال نیز میتوان گردشگر جذب کرد.
فرزاد آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر از فرزاد بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-10-2012, 05:30 PM   #7
هزارچهره

تشکرها: 19,885
در 2,103 پست 13,703 بار تشکر شده
Points: 31,993, Level: 100 Points: 31,993, Level: 100 Points: 31,993, Level: 100
Activity: 14%
Activity: 14% Activity: 14% Activity: 14%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط حسینی نمایش پست ها
اکنون که بحث از گردشگریِ ایرانی است، خواندن این تاپیک خالی از لطف نیست. لطفاً دوستان نظرشان را دربارۀ این فرد مبتکر و روش او برای جلب گردشگران خارجی بفرمایند.
گاهی اوقات شانس و فرصت مثل یه تلنگر بر در خانه است. به نظر من باز کردن درب و استفاده از فرصت ها ، علاوه بر اینکه به هوشیاری فرد بستگی داره به لطف و محبت و تقدیر خداوند هم بستگی داره .
این حرکت خودجوش یه روستایی و یا بهتر بگم یه کارآفرین نمونه می تونه مقدمات گردشگری روستایی رو فراهم کنه. من اگه جای مدیرکل گردشگری استان فارس بودم از این فرصت استفاده می کردم و با گرفتن مجوز ، وام هایی رو تحت عنوان وام گردشگری روستایی جهت جلوگیری از مهاجرت روستائیان در فصل های خاص به روستاهایی که توانایی و ظرفیت جذب مسافر و توریست خارجی دادند می دادم. و از این گردشگر کارآفرین هم می خواستم به عنوان مروج در روستاها و شهرستان های دیگه جهت توسعه فرهنگ مشارکت روستائیان در توسعه صنعت توریسم آموزش های لازم رو به همتایانش بدهد.
خدا را چه دیدی؟ شاید این حرکت های خودجوش روستائیان منجر به رونق و توسعه صنعت گردشگری و رونق اقتصادی بشه.
یاد "جشن گندم " افتادم که در زمان ریاست جمهوری خاتمی یه شور و هیجانی در روستاهای استان فارس ایجاد کرده بود.
هزارچهره آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از هزارچهره بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-10-2012, 05:48 PM   #8
alimirzaee

alimirzaee's Avatar

تشکرها: 11,344
در 1,878 پست 9,623 بار تشکر شده
Points: 13,405, Level: 75 Points: 13,405, Level: 75 Points: 13,405, Level: 75

سایتهای مختلفی وجود دارد که بین مسافران و توریست ها و افرادی که مایل به کمک به این افراد هستند لینک برقرار میکند.
مسافران گاهی مهمان شما میشوند و گاهی فقط فضایی برای خوابیدن یا گذران شب می خواهند.

یکی از این سایتها Couchsurfing.com است.
بنده چند وقتی میزبان تعدادی توریست بودم، اما چند بار که آنها را به موزه یا مرکز فروش صنایع دستی و معرفی جاذبه های استان بردم، یکی از مسئولان آنجا خیلی رک و صریح از من پرسید شما راهنما هستید؟
منهم گفتم نه.
ایشان هم فرمودند
ارتباط با اتباع بیگانه جرم بوده و مجازات زندان دارد.
ماهم تنمان برای زندان نمیخارید. به همین دلیل عطای معرفی مفت و مجانی کشورمان را به لقای زندان بخشیدیم و بیخیال شدیم.
در کشوری که صدرتاذیل زندگی شما با دید امنیتی نگریسته می شود و هر فرد خارجی یک جاسوس خطرناک است، مگر آنکه خلاف آن ثابت شود، رشد صنعت توریسم و گردشگری به رویا میماند.

پ.ن: افرادی که در این چند سال مهمان من بودند، غالبا دانشجو و افرادی بودند که هر کدام به تنهایی معرف و تبلیغ کننده خوبی برای کشورمان شده اند.
قدیمی 04-10-2012, 06:22 PM   #9
ilia786

تشکرها: 1,944
در 1,352 پست 5,408 بار تشکر شده
Points: 20,510, Level: 90 Points: 20,510, Level: 90 Points: 20,510, Level: 90
Activity: 14%
Activity: 14% Activity: 14% Activity: 14%

کار زیبای دیگری را مازیار آل داوود در روستای گرمه اصفهان انجام داده و هم اکنون یکی شلوغ ترین مناطق گردشگری کشور و بخصوص کویر نوردی می باشد.
نمونه موفق دیگر روستای ماسوله است که بخاطر شرایط فوق منحصر بفردش توانسته نظر بسیاری از گردشگران خارجی را جلب نماید. اما این ها استثناهایی می باشد که به علت ویژگی های خاص آن فرد و منطقه و یکسری اتفاقات خاص (مانند رد شدن موتور سواران گردشگر از آن منطقه در موضوع همین خانه) محیط خوبی را برای گردشگران فراهم آورده است.
اما اینها همه استثنا بوده و نمی توان شاهد شکوفا شدن یک صنعت به این صورت بود. تا زمانی که صنعت گردشگری کشور دارای یک برنامه مدون و منسجم با خطی و مشی مشخص نباشد چگونه می توان شاهد رشد واقعی این صنعت در کشور بود.
مثل این می ماند که بدون سرپرستی صنعت خودرو سازی با خلاقیت چند مکانیک بتوان دارای صنعت گردشگری شد!
ilia786 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از ilia786 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-10-2012, 11:01 PM   #10
Seyed Zia

تشکرها: 0
در 55 پست 232 بار تشکر شده
Points: 646, Level: 12 Points: 646, Level: 12 Points: 646, Level: 12
Activity: 3%
Activity: 3% Activity: 3% Activity: 3%

باحال بود ممنون. وقتی گردشگران میان ایران خیلی دوست دارن از زندگی واقعی و فرهنگ اصیل ایران را ببیند و بخاطر این زیاد تعجب نمی کنم که این یارو تونست یه شغلی مثل این برای خودش درست کنه. اما خنده داره که ازبین این همه غذا های خوشمزه ایرانی ، گردشگران میرن روستای بزم که دم پختک بخورند.
Seyed Zia آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از Seyed Zia بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-11-2012, 12:35 AM   #11
Kaman

Kaman's Avatar

تشکرها: 14,418
در 3,977 پست 18,645 بار تشکر شده
Points: 36,678, Level: 100 Points: 36,678, Level: 100 Points: 36,678, Level: 100

.
با در نظر گرفتن اینکه بسیاری از خارجیهائی که به ایران امروز مسافرت میکنند انسانهائی هستند که برای دیدن آثار فرهنگی و بکر کشور ایران روانه ایران میشوند, حفاظت, مرمت و باز سازی ساختمانهای قدیمی از آن جمله کاروانسراها و نیز ارائه آثار دستی و هنری و همپنین مطبخی و نیز آماده سازی دشت و صحرا و کویر ایران برای پذیرش این میهمانان از اهمیت بسزائی برخوردار میاشد.

با این شرط که زیر ساختهای لازم فراهم شده باشند!

.
Kaman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-21-2012, 12:07 AM   #12
Seyed Zia

تشکرها: 0
در 55 پست 232 بار تشکر شده
Points: 646, Level: 12 Points: 646, Level: 12 Points: 646, Level: 12
Activity: 3%
Activity: 3% Activity: 3% Activity: 3%

کامان جون با شما موافقم. برای مسافران طبیعی است که جویای فرهنگ اصیل مکانی باشند و کجا بهتر از شهرستان ها! چند سال پیش به هندوستان سفر کردم و از گردش در شهرهای کوچک این کشور خیلی لذت بردم . شهر های بزرگ هندوستان خیلی شلوغ و پر سروصدا هستند اما اگر بروید شهر های کوچک و آرام تر، می توان فرهنگ اصیل، صنایع دستی، میراث های زیبا، مردم دست و دل باز، و چیزای دیگه دید. همان طور که شما ذکر کردین، این گردش تنها به خاطر زیرساخت کامل و قابل وصول هندی امکان پذیر بود. در شهرستان های ایران، هرچی زیرساخت گسترده تر و بهتری باشه، توریستهای بیشتری به مناطق دورافتاده سفر می کنند و ساکنان شهرستان ها هم از مزایای بیشتری برخوردار می شوند .
Seyed Zia آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از Seyed Zia بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع