آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار اجتماعی > بخش اجتماعی

پاسخ
    نمایش ها: 256 - پاسخ ها: 7  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-19-2020, 10:14 PM   #1
صادق

تشکرها: 5,653
در 2,382 پست 10,487 بار تشکر شده
Points: 26,484, Level: 97 Points: 26,484, Level: 97 Points: 26,484, Level: 97
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پنج توییت در روز آخر سال نود و هشت

پنج توییت در روز آخر سال نود و هشت

بوریس جانسون پنج شنبه با اعتماد به نفس گفت سیاست انگلیس ادامه زندگی اجتماعی و ایمن‌سازی گله‌ای است. جانسون دیروز گفت تصمیم انگلیس انزوای اجتماعی است. دور ۱۷۹درجه نه! بلکه یک دور ۱۸۰درجه کامل. غربگرایانی میشناسم که تا دیروز از تصمیم اول جانانه دفاع میکردند و حالا از تصمیم دوم. همانقدر جانانه.

صداسیما برخلاف دستورات روشن مقامات حکومتی مبنی بر کاهش رفت وآمدهای شهری، مشغول پخش آگهی تجاری و کشاندن مردم به خیابان برای خرید عید است. این رسما کشتن هزاران شهروند بخاطر سود مالی است. نهادهای امنیتی چرا دخالت نمیکنند؟ قوه قضاییه کجاست؟ چرا کسی علیه علی عسگری اعلام جرم نمیکند؟

کرونا ضعف و قوت نظام سیاسی ایران و همه کشورهای جهان را عریان کرده. ضعفها را فریاد زدیم اما قوتها را نه. مهمترین نماد قدرت و انعطاف عجیب جمهوری اسلامی تغییر رویکرد به زندان و مرخصی ۷۰هزار و عفو ۱۰هزار از جمله زندانیان امنیتی بود. چنین رویکرد رو به جلویی در آمریکا رسما غیرممکن است.
آمریکا با بیش از دو میلیون و صد هزار زندانی (که هشتاد تا صد هزار نفرشان در سلولهای انفرادی مطلق یا سوپرمکس نگهداری میشوند) بیشترین سرانه زندانی در جهان و بدترین کارنامه زندانهای جهان را دارد.
اگر آمریکاپرستان مستند درخشان «سیزدهم» را که برنده اسکار هم شد ببینند سالها از آمریکا بت نمیسازند. معتقدیم سیستم زندانهای ایران ناعادلانه و نیازمند اصلاح عمیق است. اعتقادی بر مبنای تاریخ و وعده‌های انقلاب. نه فشار آمریکایی که کارنامه‌اش به مراتب وحشتناکتر است.

دهها سازمان حقوق بشری که این سالها گاه حتی برای حبس یک عضو گروه‌های مسلح تروریستی فریاد وامصیبتا زده و خواهان فشار (بخوان تحریم) بیشتر بر ایران شده‌اند، درباره آزادی ده هزار زندانی از جمله نیمی از زندانیان امنیتی هیچ نگفته‌اند. هیچ. حالا فهمیدی این بیزینس‌ها دردشان همه این سالها براندازی بوده نه حقوق زندانیان؟

مرخصی هشتاد و پنج هزار زندانی. عفو ده هزار زندانی از جمله نیمی از زندانیان امنیتی کشور.
صراحتا مهمترین قدم اصلاحی سی سال گذشته قوه قضاییه است. کشورها حتی در زمان آشتی ملی در چنین ابعادی عفو نمیدهند. واکنش به این خبر معیار تفکیک دوستان و دشمنان ایران است: آنکه خاموش است و سکوت کرده ویرانی طلبی است خشمگین از امکان اصلاح‌ درونی ایران.

https://twitter.com/Jedaaal/status/1...844569090?s=20
ارسال شده توسط تلفن همراه
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 03-21-2020, 10:13 AM   #2
رضا

تشکرها: 3,382
در 943 پست 2,866 بار تشکر شده
Points: 13,683, Level: 76 Points: 13,683, Level: 76 Points: 13,683, Level: 76
پیش فرض پاسخ : پنج توییت در روز آخر سال نود و هشت

نقل از صادق:
نقل قول:
واکنش به این خبر معیار تفکیک دوستان و دشمنان ایران است: آنکه خاموش است و سکوت کرده ویرانی طلبی است خشمگین از امکان اصلاح‌ درونی ایران.
اصلا هم اینطور نیست. مطلقه های فاسد اسلامی آنقدر در کلیه زمینه های سیاسی اقتصادی فرهنگی دینی اجتماعی قضایی تاریخی ... زده اند که در هر محفل یا کانال اینترنتی تا کوچکترین موضعگیری میکنی که ممکن است شائبه ای از تایید اینها را داشته باشد چنان همه به آدم چپ چپ نگاه میکنند و حرفهایی میشنوی و گرفتار حمله میشوی که برای حرف زدن باید قبلش شش بار مزمزه کرده که مبادا از حرف و نظر من چیزی به نفع اینها استنباط شود. حالا شما طلبکاری که چرا برای آزادی مبارزان آزاده برای مطلقه ها سوت و کف نمیزنند.
پتیشنی را دیدم که میخواست مردم امضا کنند و اعتراض کنند به تحریم ایران و از امریکا خواهان برداشتن تحریمها شود. اصلا استقبالی از آن ندیدم. هیچکس تحریم رادوست ندارد. ولی چرا یخ این پتیشن نمیگیرد؟ چون بوی حمایت از مطلقه ها را میدهد و مردم نمیدانند پشت آن کیست. و با برداشتن تحریم فقط رانت رانتخواران و فاسدان برقرار خواهد شد.
حمایت از آزادی زندانیان هم بهیچوجه بویی از اصلاح در اوضاع مطلقه ها ندارد.
مردم دوستان و دشمنانشان ایران را شناخته اند. آزادی زندانیان هم از ترس این بوده که مبادا خودشان گرفتار شوند. وگرنه دلشان برای کسی نسوخته . و میبینی که بیش از 150 دکتر و پرستار کشته شده اند و مطلقه ها فعلا مفقودند.
رضا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از رضا بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 03-22-2020, 11:59 PM   #3
صادق

نقل قول:
نوشته اصلی توسط رضا نمایش پست ها
نقل از صادق:

اصلا هم اینطور نیست. مطلقه های فاسد اسلامی آنقدر در کلیه زمینه های سیاسی اقتصادی فرهنگی دینی اجتماعی قضایی تاریخی ... زده اند که در هر محفل یا کانال اینترنتی تا کوچکترین موضعگیری میکنی که ممکن است شائبه ای از تایید اینها را داشته باشد چنان همه به آدم چپ چپ نگاه میکنند و حرفهایی میشنوی و گرفتار حمله میشوی که برای حرف زدن باید قبلش شش بار مزمزه کرده که مبادا از حرف و نظر من چیزی به نفع اینها استنباط شود. حالا شما طلبکاری که چرا برای آزادی مبارزان آزاده برای مطلقه ها سوت و کف نمیزنند.
پتیشنی را دیدم که میخواست مردم امضا کنند و اعتراض کنند به تحریم ایران و از امریکا خواهان برداشتن تحریمها شود. اصلا استقبالی از آن ندیدم. هیچکس تحریم رادوست ندارد. ولی چرا یخ این پتیشن نمیگیرد؟ چون بوی حمایت از مطلقه ها را میدهد و مردم نمیدانند پشت آن کیست. و با برداشتن تحریم فقط رانت رانتخواران و فاسدان برقرار خواهد شد.
حمایت از آزادی زندانیان هم بهیچوجه بویی از اصلاح در اوضاع مطلقه ها ندارد.
مردم دوستان و دشمنانشان ایران را شناخته اند. آزادی زندانیان هم از ترس این بوده که مبادا خودشان گرفتار شوند. وگرنه دلشان برای کسی نسوخته . و میبینی که بیش از 150 دکتر و پرستار کشته شده اند و مطلقه ها فعلا مفقودند.
این مسیولیت شما و من هست که راه درست را از نظر خودمان برویم و روشنگری کنیم .
خوب است بطور کلی پاسخ این سئوالات را به خودمان داده باشیم .

1- آیا هدف بهروزی مردم است یا رفتن یک گروه از حکومت و آمدن گروه دیگری به حکومت ؟!

2- اگر هدف ما فقط بهروزی مردم است ; آیا تحریمها به درد و رنج مردم می افزاید یا نمی افزاید ؟!
اگر تحریمها به رنج و درد مردم می افزاید پس باید به هر نحو ممکن با آن مبارزه کرد !

اینکه کسانی نتوانند بین سیاستهای مختلف حکومت ایران یا آمریکا افتراق دهند یا ناشی از نا آگاهی آنها است و باید آنها را آگاه کرد یا ناشی از منفعت شخصی آنها در رفتن یک گروه یا آمدن گروه دیگر که دیگر کاری از من و احتمالا شما برنمی آید .

و همینطور آزادی زندانی هم به همین سیاق باید بررسی شود .

در ادامه نوشته دیگری از آقای علیزاده را میگذارم که خط مشی حمزه غالبی را میگوید . همان خط مشیی که من می پسندم .
قدیمی 03-23-2020, 12:01 AM   #4
صادق

از ووهان تا پاریس، از قم تا لندن

واکنش دولتهای چین و ایران و انگلیس و فرانسه و آمریکا به بحران کرونا چه تفاوتی با یکدیگر دارد و چگونه باید این واکنشها را با یکدیگر مقایسه کرد؟
این تفاوت ریشه در چه چیزی دارد؟ آیا موفقیت عجیب چین به خاطر اقتدارگرا بودن حکومتش است؟ چرا کرونا اروپا را غافلگیر کرد؟ آیا آمریکا از پس کرونا برخواهد آمد؟ کرونا چه تاثیری بر نظم جهانی میگذارد؟
مبارزه یکماهه‌ی ایران علیه کرونا را چگونه باید امتیاز داد؟ آیا ایران نمره قبولی میگیرد؟ آسیب‌پذیری‌ها و مزیت‌های اجتماعی ایران در مقابله با کرونا چیست؟‌ادامه بحران کرونا را چگونه باید پیش‌بینی کرد؟

روز اول فروردین، به سراغ حمزه غالبی و ذهن خلاق و پرانرژی و نگاه متفاوتش رفتم تا درباره کرونا بحث و جدلی غیررسمی کنیم . حمزه غالبی را ده سالی است میشناسم. سال هشتاد و هشت رییس ستاد جوانان میرحسین موسوی بود. بعد از انتخابات زندانی و شکنجه شد. بناچار از کشور خارج و مقیم پاریس شد. برغم تجربه تلخ شخصی از زندان و تبعید ده ساله‌اش، حمزه هرگز اسیر نگاه اپوزیسیونی و تبعیدی نشد. این سالها تا حد زیادی با جامعه فرانسه آمیخته شد و سعی در شناخت و کسب تجربه از این جامعه جدید کرد. این تجربیات به جای تبدیل کردن حمزه به یکی از اعضای اپوزیسیون غرب‌پرست و ایران‌ستیز، او را از مدافعان سرسخت سیاست خارجی و منطقه‌ای ایران کرد. (حسین شمقدری چند سال پیش مستند «الف الف» را درباره سفر سیاسی و شناختی حمزه ساخت که در سایت فیلیمو موجود است و دیدنش را توصیه میکنم.)

گفتگو با حمزه غالبی به صورت لایو اینستاگرامی منتشر شد و با استقبال عجیبی در این شبکه روبرو شد. نظر شما چیست؟ آیا موافقید در کنار گفتگوهای اصلی جدال، جایی هم برای گفتگوهایی غیررسمی‌تر از این دست باز کنیم؟‌ منتظر نقد و نظرهایتان هستم. عیدتان هم مبارک و سالی دور از بلایا برایتان آرزو میکنم.

به کانال تلگرام تلویزیون جدال @jedaal_tv بپیوندید

https://www.aparat.com/v/PQpMO
ارسال شده توسط تلفن همراه
قدیمی 03-25-2020, 01:41 PM   #5
رضا

نقل از صادق:
نقل قول:
گفتگو با حمزه غالبی به صورت لایو اینستاگرامی منتشر شد و با استقبال عجیبی در این شبکه روبرو شد. نظر شما چیست؟ آیا موافقید در کنار گفتگوهای اصلی جدال، جایی هم برای گفتگوهایی غیررسمی‌تر از این دست باز کنیم؟‌ منتظر نقد و نظرهایتان هستم.
من این گفتگو را دیدم. نکته ای که به نظر من بصورت کلی در گفتگوی این دو نفر میرسد اینست که هردوی اینها از ایران صحبت میکنند. ایرانی که الان در مقابل کرونا بد عمل نکرده ، حداقل در مقایسه با اروپا یا بقیه کشورها. ایرانی که رشد داشته ، تحصیلات در آن بالاست، روستاها بشدت رشد کرده اند و صنعت و کشاورزی در آن رشد داشته. بنظر من یک ایراد به این نظر وجود دارد. و آن اینست که ما دو ایران داریم. ایرانی سنتی و مذهبی و ایرانی مدرن. اگر ایران پیشرفتی داشته و در برخی نقاط خوب عمل کرده ، به این علت بوده که بخش سنتی نتوانسته ( نتوانسته ) جلوی بخش مدرن را بگیرد و یا اینکه موقتا و بصورت تاکتیکی در مقابل آن و برای بدست گرفتن قدرت در آن مجبور به عقب نشینی موقت و همراهی با شعارهای مدرن شده. در دوران انقلاب کسی صحبت از مقابله با بی حجابی نمیکرد. البته این مسئله حیاتی ای نیست ، فقط منظورم نشان دادن کوتاه آمدن موقتی بخش سنتی است برای همراهی ظاهری با مدرن هاست. و الان میبینیم چه میکند. امروز اغلب قریب به اتفاق شعارهای اول انقلاب به طاق کوبیده شده. آزادی که شوخی است. عملا مبارزه با امریکا و دشمن امپریالیستی چماقی برای کوبیدن و ساکت کردن مردم است در مقابل فاسدان . شعار به نفع مستضفین را هم که در آبان دیدیم به چه تبدیل شد. و ترس از مردم را در بیرون راندن نمایندگانشان در انتخابات مبینیم . و گرنه ایدئولوِژیی که چهل سال با قدرت حکومت کرده الان بایست با خیال راحت میدان را برای رقبا کاملا باز میگذاشت تا مثل اول انقلاب نمایندگان خودش 99/8 درصد رای بیاورند.
ایندو نفر وضعیت فساد داخل را که نتیجه هر حکومت مطلقه ایست را نمیخواهند ببینند و با ایرانی خواندن کلیه جوانب ایران ،سعی در مال خود کردن دستاوردهای لاجرمی که پیشرفت و علم و مدرنیسیم در ایران داشته بنفع ایدوئولوژی مطلقه ها مینمایند. این وضعیتی که الان در ایران است و تغییراتی که در طول این چهل سال شده ، یک جهت را نشان میدهد. در این جهت ، هیچ نشان مثبت و اقدام مثبتی را مطلقه ها از روی ایدئولوژی خود نکرده اند. و همواره جلو آمده اند برای رسیدن به چیزی که میخواسته اند. و الان آنرا در دست دارند.کرونا هم آمده ، با لیسیدن مقابر و روغن بنفشه میدانند که کاری از پیش نمیبرند، عقب رفته ، بز خو کرده اند، که اینهم بگذرند و دوباره شروع کنند. حمزه غالبی صحبت از این میکرد که در اینجا دانش رشد کرده و چه بسا بتوانند اقدام مثبتی حتی در حل علمی مشکل کرونا انجام دهند. شاید نمیداند که اگر چند محقق هم اینکار را بکنند، با توجه به وضعیت فساد در ایران ،به احتمال قریب به یقین نتایج این تحقیقات توسط بعضی ها ممکن است هاپولی شده و ... .
من فکر میکنم حمزه غالبی بنوعی پوشیده تر نقش همان جناب علیزاده را برای لاپوشانی مسایل مطلقه ها را دارد.
قدیمی 03-27-2020, 08:46 AM   #6
صادق

نقل قول:
نقل از صادق:

من این گفتگو را دیدم. نکته ای که به نظر من بصورت کلی در گفتگوی این دو نفر میرسد اینست که هردوی اینها از ایران صحبت میکنند. ایرانی که الان در مقابل کرونا بد عمل نکرده ، حداقل در مقایسه با اروپا یا بقیه کشورها. ایرانی که رشد داشته ، تحصیلات در آن بالاست، روستاها بشدت رشد کرده اند و صنعت و کشاورزی در آن رشد داشته. بنظر من یک ایراد به این نظر وجود دارد. و آن اینست که ما دو ایران داریم. ایرانی سنتی و مذهبی و ایرانی مدرن. اگر ایران پیشرفتی داشته و در برخی نقاط خوب عمل کرده ، به این علت بوده که بخش سنتی نتوانسته ( نتوانسته ) جلوی بخش مدرن را بگیرد و یا اینکه موقتا و بصورت تاکتیکی در مقابل آن و برای بدست گرفتن قدرت در آن مجبور به عقب نشینی موقت و همراهی با شعارهای مدرن شده. در دوران انقلاب کسی صحبت از مقابله با بی حجابی نمیکرد. البته این مسئله حیاتی ای نیست ، فقط منظورم نشان دادن کوتاه آمدن موقتی بخش سنتی است برای همراهی ظاهری با مدرن هاست. و الان میبینیم چه میکند. امروز اغلب قریب به اتفاق شعارهای اول انقلاب به طاق کوبیده شده. آزادی که شوخی است. عملا مبارزه با امریکا و دشمن امپریالیستی چماقی برای کوبیدن و ساکت کردن مردم است در مقابل فاسدان . شعار به نفع مستضفین را هم که در آبان دیدیم به چه تبدیل شد. و ترس از مردم را در بیرون راندن نمایندگانشان در انتخابات مبینیم . و گرنه ایدئولوِژیی که چهل سال با قدرت حکومت کرده الان بایست با خیال راحت میدان را برای رقبا کاملا باز میگذاشت تا مثل اول انقلاب نمایندگان خودش 99/8 درصد رای بیاورند.
ایندو نفر وضعیت فساد داخل را که نتیجه هر حکومت مطلقه ایست را نمیخواهند ببینند و با ایرانی خواندن کلیه جوانب ایران ،سعی در مال خود کردن دستاوردهای لاجرمی که پیشرفت و علم و مدرنیسیم در ایران داشته بنفع ایدوئولوژی مطلقه ها مینمایند. این وضعیتی که الان در ایران است و تغییراتی که در طول این چهل سال شده ، یک جهت را نشان میدهد. در این جهت ، هیچ نشان مثبت و اقدام مثبتی را مطلقه ها از روی ایدئولوژی خود نکرده اند. و همواره جلو آمده اند برای رسیدن به چیزی که میخواسته اند. و الان آنرا در دست دارند.کرونا هم آمده ، با لیسیدن مقابر و روغن بنفشه میدانند که کاری از پیش نمیبرند، عقب رفته ، بز خو کرده اند، که اینهم بگذرند و دوباره شروع کنند. حمزه غالبی صحبت از این میکرد که در اینجا دانش رشد کرده و چه بسا بتوانند اقدام مثبتی حتی در حل علمی مشکل کرونا انجام دهند. شاید نمیداند که اگر چند محقق هم اینکار را بکنند، با توجه به وضعیت فساد در ایران ،به احتمال قریب به یقین نتایج این تحقیقات توسط بعضی ها ممکن است هاپولی شده و ... .
من فکر میکنم حمزه غالبی بنوعی پوشیده تر نقش همان جناب علیزاده را برای لاپوشانی مسایل مطلقه ها را دارد.
اولا منظور من از گذاشتن پست در باره حمزه غالبی نشان دادن نوع نگرش ایشان بعنوان فردی از اپوزیسیون شکنجه دیده است در موضوع سیاست خارجی که در مستند الف الف میگفت .
آنجا که میگوید حفظ کشور و استقلال آن با نایس (nice) بودن سازگار نیست .
و اصلا کاری به گفتگوی اینستاگرامی نداشتم .
اما در باره اینکه هر چه پیشرفت هست را ناشی از بخش با تفکر مدرنیته میدانید و عقب ماندگی را ناشی از بخش سنتی ! بطور خلاصه بگویم که اصلا این دو بخش با یک خط جداکننده مشخص نمیشوند تا بشودمدالها را گردن یکی انداخت و کمبودها تقصیر دیگری و ضمنا برخی از جناحهای تندرو داخل حکومت هم همین حرف را میزنند فقط میگویند پیشرفتها کار مدیران جهادی و ولایی بوده و عقب گردها کار لیبرالها و غرب زدگان !
این را گفتم تا بیشتر در باره خط کشی البته مبهم ذهنی خود فکر بفرمایید .
قدیمی 03-27-2020, 09:09 PM   #7
رضا

نقل از صادق:
نقل قول:
اولا منظور من از گذاشتن پست در باره حمزه غالبی نشان دادن نوع نگرش ایشان بعنوان فردی از اپوزیسیون شکنجه دیده است در موضوع سیاست خارجی که در مستند الف الف میگفت .
شما در نوشته بالا تلویحا شکنجه جناب حمزه غالبی را پذیرفتید. وظاهرا با نظر جناب علیزاده در خصوص
نقل قول:
روز اول فروردین، به سراغ حمزه غالبی و ذهن خلاق و پرانرژی و نگاه متفاوتش رفتم تا درباره کرونا بحث و جدلی غیررسمی کنیم . حمزه غالبی را ده سالی است میشناسم. سال هشتاد و هشت رییس ستاد جوانان میرحسین موسوی بود. بعد از انتخابات زندانی و شکنجه شد. بناچار از کشور خارج و مقیم پاریس شد. برغم تجربه تلخ شخصی از زندان و تبعید ده ساله‌اش، حمزه هرگز اسیر نگاه اپوزیسیونی و تبعیدی نشد.
موافقید. میشود لطفاتوضیح دهید کجا حمزه غالبی حفظ کشور و استقلال را به خطر انداخته که توسط مطلقه های اسلامی با رفتاری (بقول شما) غیر نایس شکنجه شده است ؟
نقل قول:
آیا این یعنی اینکه ایشان شکنجه خودش را قبول دارد؟ یا اصلا شکنجه نشده و برای جلب نظر مثبت مردم بخودش این مطالب از طرف علیزاده عنوان میشود.
ضمنا شکنجه نکردن در قانون اساسی است. آیا بنظر شما و ایشان این قانون نایس بودن الکی است؟ یعنی با منافع فردی و سیاسی قابل توجیه و تفسیر و تاویل و تقیه و.... است ؟ مثل بقیه موارد ایدئولوژی؟
قدیمی 03-28-2020, 08:22 AM   #8
صادق

نقل قول:
ن میشود لطفاتوضیح دهید کجا حمزه غالبی حفظ کشور و استقلال را به خطر انداخته که توسط مطلقه های اسلامی با رفتاری (بقول شما) غیر نایس شکنجه شده است ؟
من از صحیح بودن کلی سیاست خارجی میگویم و اینکه نرمش در برابر آمریکا میتواند به بدتر شدن وضع بیانجامد (درست برعکس چیزی که در این فروم توسط برخی تبلیغ شده ) و برای این حتی از نظر یک زندانی سیاسی شاهد ارائه میکنم اما شما از علت حکم حمزه غالبی میپرسید ؟!
یعنی سئوالی میکنید که اصلا ربطی به بحث من ندارد !
نقل قول:
آیا این یعنی اینکه ایشان شکنجه خودش را قبول دارد؟ یا اصلا شکنجه نشده و برای جلب نظر مثبت مردم بخودش این مطالب از طرف علیزاده عنوان میشود.
ضمنا شکنجه نکردن در قانون اساسی است. آیا بنظر شما و ایشان این قانون نایس بودن الکی است؟ یعنی با منافع فردی و سیاسی قابل توجیه و تفسیر و تاویل و تقیه و.... است ؟ مثل بقیه موارد ایدئولوژی؟
نایس بودن هم در باره سیاست خارجی بود ! حمزه غالبی میگوید در سیاست خارجی نایس بودن موجب حفظ استقلال و حقوق کشور نمیشود ! اما متاسفانه شما بازهم به سیاست داخلی میپردازید !
یک خطی حتی در این فروم تبلیغ میشد که ترامپ از برجام خارج شد چون ما امتیازات بیشتری و در واقع دندانگیری به اوباما ندادیم که خروج ترامپ را پرهزینه کند ! (این تازه خلاصه صورت بندی منطقی آن است !) و یا چون به فعالیت موشکی ادامه دادیم موجب شد که ترامپ از برجام خارج شود !
یک وقتی مجله گل آقا یک قطعه از مصاحبه بادامچیان بعد از پیروزی خاتمی در سال 76 را آورده بود به این مضمون که واقعا بادامچیان گفته بود :
"پیروزی خاتمی پیروزی اسلام بود .پیروزی خاتمی پیروزی روحانیت بود .پیروزی خاتمی پیروزی انقلاب بود .پیروزی خاتمی پیروزی تفکر دینی بود .پیروزی خاتمی پیروزی مردمسالاری دینی بود ."
بعد گل آقا زیرش نوشته بود : ملاحظه میفرمایید پیروزی خاتمی همه چیز بود الا پیروزی خاتمی !
حالا برخی دوستان هم به همین سبک و سیاق در خروج ترامپ از برجام همه جوره تقصیر را متوجه ایران و سیاست خارجی آن میکنند و تنها کسی را که مقصر نمیدانند آمریکا و ترامپ است !
حرف من که حمزه غالبی هم میگوید همین است که رفتار نایس در برابر آمریکا جواب نمیدهد .
البته اینرا دوباره تکرار میکنم که خود رفتار غیر نایس نیازمند توانایی هایی هست که سیاستمداران و سیاستگذاران باید با توجه به آن برنامه ریزی کنند !
در پایان آقا رضا لطفا از این به بعد سعی کنید سیاست خارجی و داخلی را مخلوط نفرمایید . من با بسیاری از سیاستهای داخلی مشکل جدی دارم و معمولا در باره آن کمتر حرف میزنم چون اغلب گفته های سایرین را قبول دارم .
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 01:38 AM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.