آخرین ارسالات تالار

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار بحث هفته > موضوعات مورد بحث

پاسخ
    نمایش ها: 660 - پاسخ ها: 22  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-03-2019, 12:28 PM   #1
هزارچهره

تشکرها: 19,916
در 2,112 پست 13,735 بار تشکر شده
Points: 32,417, Level: 100 Points: 32,417, Level: 100 Points: 32,417, Level: 100
Activity: 24%
Activity: 24% Activity: 24% Activity: 24%
پیش فرض به نظر شما چه اتفاقی برای دکتر نجفی شهردار اسبق افتاد؟

دکتر نجفی از آن مدیرانی بود که همیشه معتقد بودم هر جا رفته، تحول ایجاد کرده. وقتی از شهرداری استعفا داد خیلی برایم بحث برانگیز بود.
واقعا چه اتفاقی برای دکتر افتاد؟ قطعا هر کسی در زندگی لغزشهایی داشته و به قول معروف سوتی هایی داده. ولی برای همه این وضعیت پیش نمیاد. چطور میشه یک نفر به این راحتی توی دام بیفته؟ یعنی این دام بوده براش پهن کردن؟ کی پهن کرده؟ اگر دام نبوده چرا اینقدر علنی شد؟
پ.ن:
- منتظر بودم خبر این اتفاق را در فوروم ببینم و نظر دوستان را بخوانم اما ظاهرا خبری نیست
- تا جناب صادق خان بحث جنگ ایران و آمریکا و مقاومت را با جدیت دنبال می کنند ما سعی میکنیم فقط خواننده باشیم و آرزو کنیم دوباره در خدمت ایشان در صندلی داغ باشیم و بپرسیم خداوکیلی این انگیزه مقاومت را چطور بدست آوردند و چطور حفظش می کنند؟
هزارچهره آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از هزارچهره بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-03-2019, 01:22 PM   #2
Photon

تشکرها: 926
در 398 پست 1,996 بار تشکر شده
Points: 8,022, Level: 60 Points: 8,022, Level: 60 Points: 8,022, Level: 60
Activity: 76%
Activity: 76% Activity: 76% Activity: 76%
پیش فرض پاسخ : به نظر شما چه اتفاقی برای دکتر نجفی شهردار اسبق افتاد؟

نقل قول:
- منتظر بودم خبر این اتفاق را در فوروم ببینم و نظر دوستان را بخوانم اما ظاهرا خبری نیست
این رو باید به پای عجایب هفتگانه کشور گذاشت که واقعا هیچ تحلیلی تا اطلاع ثانوی میسر نیست! از عکس های دونفره ای که منتشر شده است تا شوی که تو تلویزیون راه انداخته شده موتور مغز را بوت میکند
فعلا با حکایت های مرتبط با رسوایی زاهد و دختر زیبا خبر را می توان تحلیل کرد.
Photon آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از Photon بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-03-2019, 04:55 PM   #3
alisosho

alisosho's Avatar

تشکرها: 18,281
در 10,291 پست 32,908 بار تشکر شده
Points: 141,540, Level: 100 Points: 141,540, Level: 100 Points: 141,540, Level: 100
Activity: 100%
Activity: 100% Activity: 100% Activity: 100%

گرچه آقایان طبق معمول با تکذیبیه های خود دست به خرید وقت میزنند ولی ثابت شده است در همین راستا باید فقط بنشینیم تا زمانش برسد ... گفته اند که استفاده از ابزار جنسی و ناموسی در پرونده های امنیتی گاربردی ندارد ولی اگر به گذشته نچندان دوری فلشبک بزنیم عطاالله مهاجرانی را خواهیم یافت که خاری در چشم و استخوانی در گلو بود و با هر ترفندی بود میخواستند ایشان را مجبور به ترک دیار کنند تا بتوانند در بعد رسانه ای خود بگویند دیدید فرار کرد ، دیدید جاسوس بود ، دیدید وابسته بود و چندین دید دیگر و الی آخر ، گرچه ایشان در ابتدا مقاومت کردند ولی مشابه همین پروژه برای ایشان هم چیده شد تا اینکه رفتن بر ماندن را ترجیح دادند ، در مورد سازگارا و مجتبی واحدی هم نسبتا از همین سبک و سیاق استفاده کردند، بماند که چند ده نفر نیز در زیر فشار، ترک وطن نکردند و ماندند از این دست میتوان از مشایی و بقایی ، رمضانزاده ، تاج زاده و ... نام برد.
دکتر نجفی که بالقوه استعداد رسیدن به مقامات ارشد را داشت ولی جزء همان خار در چشمان بود که به یکباره بعد از امپراطوری قالیباف و قرارگاه خاتم در تهران ، شهردار تهران شد و با افشای پرونده های مختلف خبر ساز خبر های روز اختلاس شد ابتدا میخواستند با حربه کارتل انصاری ، ایشان را وارد پرونده های مالی کنند ولی موفقیتی دستگیرشان نشد تا اینکه در بهبوهه زد و خورد های سیاسی جناح های مختلف در یک حرکتی کم سابقه ایشان را با مانوری امنیتی نظامی مجبور به استعفا از مقام شهرداری تهران به بهانه بیماری قلبی کردند گرچه در همین گیرو دار پای همسر مقتولشان به عنوان یک تله امنیتی وارد زندگی ایشان شدند .
متاسفانه بارها و بارها جناح اصلاح طلب از نفوذی ها چه در برهه انتخابات و چه در سیر تکامل سیاسی اشخاص ضربه های سنگینی خورده است و اینبار به این شکل در پرده نقره ای صدا و سیما با اجرای خبرنگارا معلوم الحال به صورت شومن از جزئیات بازجویی و حتی به نمایش گذاشتن اسلحه که به قول صاحب نظران نمایشی کم نظیر بود به نمایش گذاشته شد.
این نمایش بدون اشاره به جزئیات از جمله مفقود شدن چند هفته ای ایشان و همچنین پیدا شدن جسد نیمه جان ایشان در هتل لاله که در ثبت گزارش به خودکشی ناموفق ختم شد و یا اینکه همسر مقتول چه اطلاعاتی داشته که میخواست در مصاحبه با یک سایت معلوم الحال قرار دهد و همچنین ابهامات بعد از حادثه و از همه مهمتر سخنان سربسته اطرافیان ایشان از جمله کرباسچی و عملکرد صدا و سیما و همچنین اصرار نا نوشته بر اتمام سریع تحقیقات برای این پرونده بر پیچیدگی این قضیه می افزاید...
با این تفاسیر دکتر نجفی مهره ای بود که باید حذف میشد به مانند دورانی که در پرونده قتل های زنجیره ای تیم امنیتی ولو کج فهم دست به حذف فیزیکی افراد بالقوه به مانند فروهر که به گاندی ایران داشت شهرت میافت دست زد با این تفاوت که با تجربه ای که در آن دوران کسب کرده بودند ، شخص را مستقیما و به طور فیزیکی حذف نمیکنند بلکه با ایجاد حاشیه و بهره گیری از ترفندهای خاص شخص را مجبور به سکوت و یا کنارگیری حتی از بعد اجتماعی میکنند.
به هرحال نجفی سه راه دارد یا به مانند خیلی ها که در این حربه گرفتار شدند ترک وطن میکنند و تبدیل به اپوزیسیون دلسوز نظام میشوند یا قدرتمند تر از گذشته ولی به سبک و سیاق جدید ، نرم به فعالیت های سیاسی خود ادامه میدهد و یا اینکه آرام در یک منزل به حصر خود خواسته تن میدهد...
هزاره چهره عزیز مطمئنا خودتون هم میدونید پرداختن به اینگونه موضوعات کمی پر ریسک است و به خاطر همین است که دوستان به خاطر بقای فروم وارد این فاز نشدند با این حال ما لبیک گوی سرنگار شما شدیم .
قدیمی 06-03-2019, 06:41 PM   #4
Photon

تشکرها: 926
در 398 پست 1,996 بار تشکر شده
Points: 8,022, Level: 60 Points: 8,022, Level: 60 Points: 8,022, Level: 60
Activity: 76%
Activity: 76% Activity: 76% Activity: 76%

محمد سرافزار رئیس پیشین سازمان صداوسیما که می گوید به دلیل فشارها از جمله مزاحمت هایی که نهادهای امنیتی برای او ایجاد کرده بودند از سمت خود استعفا کرد، گفته است که در زمان ریاست، "یک پرستونما به سراغ او امده بود ولی سر آنها به سنگ خورد". او در این توییت که خطاب به غلامعلی حدادعادل است، از حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه هم انتقاد کرده است.

پیش از این امیرابراهیم رسولی از نزدیکان آقای حداد عادل در توییتی با اشاره به موضوع محمدعلی نجفی گفته بود که آقای سرافراز و همچنین خانم خانم میرقلی خان باید "بیش از پیش خدا را شکر کنند".

آقای سرافراز این "پرستونما" را "م-ا" معرفی کرده بود اما بعدا در توییت دیگری توضیح داد که منظور او میترا استاد همسر دوم محمدعلی نجفی که هفته پیش به قتل رسید، نبوده است.

شهرزاد میرقلی خان در زیر توییت آقای سرافراز توضیح داده که نام "پرستونما" و شخصی که مورد نظر او که بوده است.

بی بی سی
Photon آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از Photon بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-04-2019, 01:35 AM   #5
شهیر

تشکرها: 6,514
در 1,997 پست 21,717 بار تشکر شده
Points: 39,662, Level: 100 Points: 39,662, Level: 100 Points: 39,662, Level: 100

من با نجفی در دانشگاه سلام و علیک داشتم با اینکه او ریاضی می خواند و من مکانیک گهگاه در تریای دانشگاه با هم چای می خوردیم و گپ می زدیم. با اینکه بچه هائی که وارد آن دانشگاه می شدند بهترین های ایران بودند اما نجفی چیز دیگری بود. به معنای واقع کلمه نابغه بود. در آن سال نظیر او یک نفر دیگر در ایران بود که او نفر اول ایران شد و نجفی دوم شد. نه اینکه بهتر از ما بود اصلا در لیگ دیگری بازی می کرد. این ها را گفتم تا به اینجا برسم که من این چند روزه یک مصاحبه او را از دست نداده ام. در روز، نه یکبار که ده بار به همسرم می گویم باورم نمی شود که این آدم احمق آن نجفی باشد که وقتی نوبت درس و نمره در دانشگاه می رسید همه خودشان را جلوی او جمع می کردند. به نظر یک عقب مانده به تمام معنا جلوه می کند. طرز حرف زدن، ادای کلمات، میمیک های صورت که با لبخندی گشاد در مقابل بازپرس یا نمی دانم افسر آگاهی ایستاده است همه به نحوی به آدم چنین القاء می کند که با یک آدم خل و چل طرف است. بطور مثال می گوید قصد کشتن او را نداشتم می خواستم او را بترسانم. از او می پرسند اگر قصد شلیک نداشتی بالش را برای چه با خود بردی؟ می گوید سر راهم بود، بردم که اسلحه را مخفی کنم! تو که می گوئی می خواستم او را بترسانم پس برای چه می خواستی اسلحه را پنهان کنی؟ می گویند اسلحه که اتوماتیک نبود، حالا بگو اتفاقی دستم به ماشه رفت و یک گلوله شلیک شد. برادر تو 5 گلوله شلیک کرده ای! می گوید بعد از قتل ایشان به بالکن رفتم که خودم را پرت کنم پائین اما به خاطر اعتقاداتم ترسیدم! آخر کودن تو زدی طرف را کشته ای حالا که نوبت کشتن خودت شده اعتقادات مانعت شده؟ من نمی دانم چیزی به خورد او داده اند چکار با او کرده اند که به چنین عقب مانده ای تبدیل شده.

اما در مورد این داستان "پرستو" من بحثم این است که اگر هم این موضوع واقعیت داشته باشد به نظر من مجرم اصلی مردانی هستند که به راحتی اسیر پائین تنه شان می شوند و در این مورد خاص نجفی با خانمی که به جای بچه اوست روی هم می ریزد و به زندگی 40 ساله اش پشت پا می زند (بگذریم که خانم اول ایشان هم یک چیزیش می شود که می گوید هنوز او را عاشقانه دوست دارم و از ادب نجفی می گوید که وقتی می خواستند وارد آسانسور شوند نجفی می گذاشته اول خانم وارد شوند)
من داستان های عجیبی حول موضوع ازدواج دوم نجفی شنیده ام که چون بخشی از آن به آن مرحومه باز می گردد که دستش از دنیا کوتاه است ذکر نمی کنم اما هر چه هست هیچ چیز اعمال نجفی به خصوص قتل را توجیه نمی کند. مقصر اصلی خود اوست که از ابتدا پا در این وادی گذاشت.
شهیر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-04-2019, 10:55 AM   #6
No Fear

No Fear's Avatar

تشکرها: 1,427
در 722 پست 1,774 بار تشکر شده
Points: 10,087, Level: 67 Points: 10,087, Level: 67 Points: 10,087, Level: 67

آقای نجفی از سال ۱۳۵۹ وارد سیاست در ایران شد و همواره در دولت‌های به اصطلاح اصلاح طلب پست و مقام داشته است. این آقا چند روز پیش در مصاحبه‌ای گفتند که حاضر شده بودند مهریه همسر دوم خود را که ۱۳۶۲ سکه طلا بوده است را کامل پرداخت کند تا طلاق خود را بگیرد. یعنی آقای نجفی توانائی مالی این را داشته است که بیش از ۶ میلیارد تومان بدهد تا طلاق بگیرد. واقعا باید نابغه بود که با در آمد دولتی، شخصی مانند آقای نجفی بتواند ۶ میلیارد بابت طلاق دادن زن دوم خود خرج کند. این ثروت از کجا آمده است؟
No Fear آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از No Fear بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-04-2019, 01:00 PM   #7
صادق

تشکرها: 5,468
در 2,035 پست 9,823 بار تشکر شده
Points: 22,647, Level: 93 Points: 22,647, Level: 93 Points: 22,647, Level: 93
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط No Fear نمایش پست ها
آقای نجفی از سال ۱۳۵۹ وارد سیاست در ایران شد و همواره در دولت‌های به اصطلاح اصلاح طلب پست و مقام داشته است. این آقا چند روز پیش در مصاحبه‌ای گفتند که حاضر شده بودند مهریه همسر دوم خود را که ۱۳۶۲ سکه طلا بوده است را کامل پرداخت کند تا طلاق خود را بگیرد. یعنی آقای نجفی توانائی مالی این را داشته است که بیش از ۶ میلیارد تومان بدهد تا طلاق بگیرد. واقعا باید نابغه بود که با در آمد دولتی، شخصی مانند آقای نجفی بتواند ۶ میلیارد بابت طلاق دادن زن دوم خود خرج کند. این ثروت از کجا آمده است؟
کلا موضوع آقای نجفی به حدی ناراحت کننده و تاسفبار هست که فقط باید برای ایشان و خودمان از خدا طلب خیر کنیم .بقول سعدی

فقیهی بر افتاده مستی گذشت

به مستوری خویش مغرور گشت

ز نخوت بر او التفاتی نکرد

جوان سر برآورد کای پیرمرد

تکبر مکن چون به نعمت دری

که محرومی آید ز مستکبری

یکی را که در بند بینی مخند

مبادا که ناگه درافتی به بند

نه آخر در امکان تقدیر هست

که فردا چو من باشی افتاده مست؟

تو را آسمان خط به مسجد نبشت

مزن طعنه بر دیگری در کنشت

ببند ای مسلمان به شکرانه دست

که زنار مغ بر میانت نبست

نه خود می‌رود هر که جویان اوست

به عنفش کشان می‌برد لطف دوست
#######
اما کاش در این فروم به درآمد صاحب منصبان قبلی و فعلی بیشتر توجه میشد .
ارسال شده توسط تلفن همراه
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-05-2019, 12:04 AM   #8
شهیر

Points: 39,662, Level: 100 Points: 39,662, Level: 100 Points: 39,662, Level: 100

صادق عزیز این نصیحت شما کاربردش در مورد نگاه از بالای کسی است که قدرت و مکنت دارد به کسی که که از بد حادثه دچار فروافتادگی شده، نه کسی که از درجه هوش فوق عادی برخوردار است، لوازم زندگی آنچنان فراهم شده که به یکی از بهترین دانشگاه های جهان یعنی ام آی تی رفته، صاحب موقعیت و مقام شده اما به خاطر اینکه نخواسته بند شلوارش را حفظ کند به راهی قدم گذاشته که نهایتا و "به هر دلیل" یک نفر را به قتل رسانده بدون اینکه موضوع دفاع از جان خود در میان باشد (همانطور که خودش در جائی گفته و دیگر هم تکرار نشده خانمش را متهم کرده که در صدد افشای اسرارش بوده که فکر می کنم تقریبا همه فهمیده ایم اسرار چه بوده) . شما یک سال بوده ازدواج کرده بودی و یک سال هم، علی قول خودت، با خانم جدیدت بزن و بکوب داشتی. چرا جدا نشدی؟ می گوید "هر چه اصرار می کردم طلاق بگیریم ایشون قبول نمی کرد". حاضر بودم مهریه اش را هم بدهم قبول نمی کرد. و لابد شما هم اسیر دست و پا بسته بودی و نمی توانستی درخواست طلاق کنی و یا اصلا ول کنی بروی بدون اینکه طرف را به قتل برسانی.
این چه چیزی بوده که جرات ترک همسر دوم را از نجفی گرفته بوده؟
ضمنا پست شماره 5 را ببینید.
5 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-05-2019, 12:30 AM   #9
صادق

تشکرها: 5,468
در 2,035 پست 9,823 بار تشکر شده
Points: 22,647, Level: 93 Points: 22,647, Level: 93 Points: 22,647, Level: 93
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط شهیر نمایش پست ها
صادق عزیز این نصیحت شما کاربردش در مورد نگاه از بالای کسی است که قدرت و مکنت دارد به کسی که که از بد حادثه دچار فروافتادگی شده، نه کسی که از درجه هوش فوق عادی برخوردار است، لوازم زندگی آنچنان فراهم شده که به یکی از بهترین دانشگاه های جهان یعنی ام آی تی رفته، صاحب موقعیت و مقام شده اما به خاطر اینکه نخواسته بند شلوارش را حفظ کند به راهی قدم گذاشته که نهایتا و "به هر دلیل" یک نفر را به قتل رسانده بدون اینکه موضوع دفاع از جان خود در میان باشد (همانطور که خودش در جائی گفته و دیگر هم تکرار نشده خانمش را متهم کرده که در صدد افشای اسرارش بوده که فکر می کنم تقریبا همه فهمیده ایم اسرار چه بوده) . شما یک سال بوده ازدواج کرده بودی و یک سال هم، علی قول خودت، با خانم جدیدت بزن و بکوب داشتی. چرا جدا نشدی؟ می گوید "هر چه اصرار می کردم طلاق بگیریم ایشون قبول نمی کرد". حاضر بودم مهریه اش را هم بدهم قبول نمی کرد. و لابد شما هم اسیر دست و پا بسته بودی و نمی توانستی درخواست طلاق کنی و یا اصلا ول کنی بروی بدون اینکه طرف را به قتل برسانی.
اینقدر موضوع ناراحت کننده هست که دنبال کردنش برایم راحت نیست .
چه رسد که بعید میدانم نکته آموزنده ای هم داشته باشد .
خدا همه ما را از شر بند تنبانمان حفظ کند .
اما این نکته که اینقدر این آقا پول دار بوده خودش نکته قابل بررسی بعنوان نمونه ای از مسئولین مثلا حکومت عدل علی هست !!
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-06-2019, 05:06 PM   #10
هزارچهره

Points: 32,417, Level: 100 Points: 32,417, Level: 100 Points: 32,417, Level: 100

نقل قول:
نوشته اصلی توسط alisosho نمایش پست ها
گرچه آقایان طبق معمول با تکذیبیه های خود دست به خرید وقت میزنند ولی ثابت شده است در همین راستا باید فقط بنشینیم تا زمانش برسد ... گفته اند که استفاده از ابزار جنسی و ناموسی در پرونده های امنیتی گاربردی ندارد ولی اگر به گذشته نچندان دوری فلشبک بزنیم عطاالله مهاجرانی را خواهیم یافت که خاری در چشم و استخوانی در گلو بود و با هر ترفندی بود میخواستند ایشان را مجبور به ترک دیار کنند تا بتوانند در بعد رسانه ای خود بگویند دیدید فرار کرد ، دیدید جاسوس بود ، دیدید وابسته بود و چندین دید دیگر و الی آخر ، گرچه ایشان در ابتدا مقاومت کردند ولی مشابه همین پروژه برای ایشان هم چیده شد تا اینکه رفتن بر ماندن را ترجیح دادند ، در مورد سازگارا و مجتبی واحدی هم نسبتا از همین سبک و سیاق استفاده کردند، بماند که چند ده نفر نیز در زیر فشار، ترک وطن نکردند و ماندند از این دست میتوان از مشایی و بقایی ، رمضانزاده ، تاج زاده و ... نام برد.
یعنی واقعا این اسامی که گفتید با این حربه می خواستند برکنارشون کنند.
فگر کردم فقط سراغ اصلاح طلبها میرن. پس هر کسی که بحواد حرفی بزنه حالشون رو میگیرن.
شما هم به پرستوها اعتقاد دارید؟ یعنی این آدمها نمی فهمن اینا پرستو هستن؟

نقل قول:
اما در مورد این داستان "پرستو" من بحثم این است که اگر هم این موضوع واقعیت داشته باشد به نظر من مجرم اصلی مردانی هستند که به راحتی اسیر پائین تنه شان می شوند و در این مورد خاص نجفی با خانمی که به جای بچه اوست روی هم می ریزد و به زندگی 40 ساله اش پشت پا می زند (بگذریم که خانم اول ایشان هم یک چیزیش می شود که می گوید هنوز او را عاشقانه دوست دارم و از ادب نجفی می گوید که وقتی می خواستند وارد آسانسور شوند نجفی می گذاشته اول خانم وارد شوند)
من داستان های عجیبی حول موضوع ازدواج دوم نجفی شنیده ام که چون بخشی از آن به آن مرحومه باز می گردد که دستش از دنیا کوتاه است ذکر نمی کنم اما هر چه هست هیچ چیز اعمال نجفی به خصوص قتل را توجیه نمی کند. مقصر اصلی خود اوست که از ابتدا پا در این وادی گذاشت.
شهیر گرامی من از نزدیک شاهد فروپاشی و یا سقوط یکی از آشناهای حودم بودم. مردی که در فامیل تکیه گاه همه بود و به هیچ خانمی غیر از خانم خودش توجه نمیکرد. به یکباره زندگی براش تلخ شد از سیستم دولتی بیرون رفت. بک خانمی وارد زندگیش شد که اصلا باور کردنی نبود نه زیبا بود نه پولدار و نه وفادار.
برای ایشون می تونم بگم اینقدر عرصه بهش تنگ شده بود که فقط می خواست به چیزی پناه بیاره. حتی از خونه خودش هم گریزون بود. چون همه ازش انتظار داشتند همان فرد گذشته باشه اما اون بنده خدا دیگه قادر نبود همان حاج آقا گذشته باشه.
فقط باید گفت پناه بر خدا. ممکنه این اتفاق برای هر کدام از ما بیفته

نقل قول:
به نظر شما 6 میلیارد برای فردی که از همون اول تو تشکیلات نظام بوده زیاد هست؟ منم اگر سالها وریر و شهردار و ...بودم همین نقدینگی را داشتم. و برای اینکه آبرویم حفط بشه همچنین ولخرجی هایی رو انجام میدادم..

نقل قول:
نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
کلا موضوع آقای نجفی به حدی ناراحت کننده و تاسفبار هست که فقط باید برای ایشان و خودمان از خدا طلب خیر کنیم .اما کاش در این فروم به درآمد صاحب منصبان قبلی و فعلی بیشتر توجه میشد .
واقعا فقط باید گفت پناه بر خدا
در مورد در آمد دولتمردان و سیاستمداران فوروم مثلا چیکار میتونه بکنه؟

ویرایش توسط هزارچهره : 06-08-2019 در ساعت 02:22 AM دلیل: حذف برخی از اتفاقات شخصی
4 کاربر از هزارچهره بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-06-2019, 05:34 PM   #11
شمشیری

شمشیری's Avatar

تشکرها: 14,113
در 2,460 پست 13,569 بار تشکر شده
Points: 28,619, Level: 99 Points: 28,619, Level: 99 Points: 28,619, Level: 99
Activity: 29%
Activity: 29% Activity: 29% Activity: 29%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط هزارچهره نمایش پست ها
فگر کردم فقط سراغ اصلاح طلبها میرن. پس هر کسی که بحواد حرفی بزنه حالشون رو میگیرن.

شهیر گرامی من از نزدیک شاهد فروپاشی و یا سقوط یکی از آشناهای حودم بودم. مردی که در فامیل تکیه گاه همه بود و به هیچ خانمی غیر از خانم خودش توجه نمیکرد. به یکباره زندگی براش تلخ شد از سیستم دولتی بیرون رفت. بک خانمی وارد زندگیش شد که اصلا باور کردنی نبود نه زیبا بود نه پولدار و نه وفادار.
برای ایشون می تونم بگم اینقدر عرصه بهش تنگ شده بود که فقط می خواست به چیزی پناه بیاره. حتی از خونه خودش هم گریزون بود. چون همه ازش انتظار داشتند همان فرد گذشته باشه اما اون بنده خدا دیگه قادر نبود همان حاج آقا گذشته باشه.

به نظر شما 6 میلیارد برای فردی که از همون اول تو تشکیلات نظام بوده زیاد هست؟ منم اگر سالها وریر و شهردار و ...بودم همین نقدینگی را داشتم. و برای اینکه آبرویم حفط بشه همچنین ولخرجی هایی رو انجام میدادم..

واقعا فقط باید گفت پناه بر خدا
در مورد در آمد دولتمردان و سیاستمداران فوروم مثلا چیکار میتونه بکنه؟
هزارچهره ی گرامی ملت خیلی راحت دیگران را قضاوت می کنند بویژه کسانیکه شکست خورده اند که دیگر قضاوتشان راحت تر هم می شود! ولی باور کنید این اصلا کار منصفانه ای نیست. زیبنده نیست انقدر بی پروا مسایل را تنها به "شلی بند شلوار" گره زد. خلاصه اول با کفشهایم راه برو بعد راه رفتنم را قضاوت کن. مگر شما در درون آن حاج آقای فامیلتان بوده اید که انقدر راحت او را قضاوت می کنید؟ یا مگر من و شما در درون این بنده خدا هستیم و می دانیم او چه کشیده است که انقدر آسان به او مهر شل بودن بند تنبانش را می زنیم؟ این رویکرد انسانی که نیست هیچ، چه بسا ظالمانه است! ضمنا فقط کسانی که در ایران زندگی کرده اند می فهمند و می دانند که برای کسی با موقعیت مالی و سابقه ای آنچنانی آن خانوم کیس آنچنان دندان گیری هم نبوده است. شک نکنید اگر موضوع فقط بند تنبان بود می توانست خیلی خیلی ایده آل ترش را با هزینه ی بسیار کمتر دست و پا کند. پس بیاییم این ماسک ایده آل گرایی را بر داریم و واقع بینانه تر اتفاقات را ببینیم آنوقت شاید کمتر قضاوتهای یک طرفه کنیم و زندگی خودمان هم بهتر خواهد بود.

نقل قول:
سوالتان بجاست اما انگار از زبان یک ایرانی نیست. در این مملکت آبدارچی فلان آدم نه چندان مهم کلی کاسب است دیگر یک مسئول بلندپایه که اظهر و من الشمس وضعش خوب می شود. اینجا ایران است برادر، ایران!

The selective elimiNATION
of prominent rival figures
شمشیری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-06-2019, 10:41 PM   #12
هزارچهره

نقل قول:
نوشته اصلی توسط شمشیری نمایش پست ها
هزارچهره ی گرامی ملت خیلی راحت دیگران را قضاوت می کنند بویژه کسانیکه شکست خورده اند که دیگر قضاوتشان راحت تر هم می شود! ولی باور کنید این اصلا کار منصفانه ای نیست. زیبنده نیست انقدر بی پروا مسایل را تنها به "شلی بند شلوار" گره زد. خلاصه اول با کفشهایم راه برو بعد راه رفتنم را قضاوت کن. مگر شما در درون آن حاج آقای فامیلتان بوده اید که انقدر راحت او را قضاوت می کنید؟ یا مگر من و شما در درون این بنده خدا هستیم و می دانیم او چه کشیده است که انقدر آسان به او مهر شل بودن بند تنبانش را می زنیم؟ این رویکرد انسانی که نیست هیچ، چه بسا ظالمانه است! ضمنا فقط کسانی که در ایران زندگی کرده اند می فهمند و می دانند که برای کسی با موقعیت مالی و سابقه ای آنچنانی آن خانوم کیس آنچنان دندان گیری هم نبوده است. شک نکنید اگر موضوع فقط بند تنبان بود می توانست خیلی خیلی ایده آل ترش را با هزینه ی بسیار کمتر دست و پا کند. پس بیاییم این ماسک ایده آل گرایی را بر داریم و واقع بینانه تر اتفاقات را ببینیم آنوقت شاید کمتر قضاوتهای یک طرفه کنیم و زندگی خودمان هم بهتر خواهد بود.
سلام
ببخشید در کچای صحبت های من قضاوت دیدید؟ من تاکید کردم که این اتفاق برای هر کدام از ما ممکنه بیافته . حتی برای من و شما وجناب شهیر و هر کسی که به خودش اطمینان داره. من قصدم از مطرح کردن همین بود. اگر قضاوت کردم واقعا عذزخواهی میکنم . نه فقط از شما بلکه از هرکسی که این مطلب را خوانده و از خدا و بویژه از خودش که الان در قید حیات نیست و برای من بسیار عزیز بود.
در نوشته هایم گفتم اینقدر تکیه گاه بود و اینقدر فامیل انتظار زیاد از داشتند نتوانست این انتظارات را برآورده کنه و براش خیلی سخت بود که نمیتونه مثل قبل کمکشون کنه. مثل قبل دیگه نبود. برای همین حوصله نداشت. من حرف بند تنبان نزدم. پناه بر خدا حاجی اصلا اینطور نبود برای همین نوشتم اون خانم نه زیبا بود نه پولذار نه وفادار فقط در اون شرایط حامی بود. و همچنین حاجی به یکباره فروپاشید. و منظورم از سقوط همین بود. امیدوارم برای هیچ کس این اتفاق نیافته. حاج آقا برای من قدیس بود. یک فرازمینی تمام عیار.

جناب شمشیری از تذکر بجایتان ممنون هستم.
این کاربر از هزارچهره بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 06-08-2019, 11:52 AM   #13
hiran

hiran's Avatar

تشکرها: 3,489
در 1,014 پست 3,063 بار تشکر شده
Points: 12,867, Level: 74 Points: 12,867, Level: 74 Points: 12,867, Level: 74
Activity: 48%
Activity: 48% Activity: 48% Activity: 48%

من که از اظهار نظر همه دوستان در این خصوص یکم شوکه شدم
قصد ندارم مصداقی وارد موضوعی شوم که حتی با پایان دادگاه و ختم پرونده با توجه
به شایعات و اظهارت اشخاص حقیقی و حقوقی بسیار که گمان قرین به واقعیتی
در اذهان مبنی بر سیاسی بودن موضوع شکل داده است
نمیتوان به واقعیت قطعی برد چون هر اتفاق سیاسی لاجرم با یک تفاهم سیاسی
که شاید تا سالیان سال در خفا بماند هرچند در ظاهری شیک مخدومه می شود

با توجه به این مهم و با نگاه به تاریخ کم نیستند سیاست مداران و اشخاص شاخص و مشهوری
هم در ایران و هم در دنیا و حتی در میان دولت مردان قدر و ریاست جمهوری ها مانند
امریکا و ....غیرو که یا پرستو بر شاخه انان لانه کرده یا نه خود به دام و لانه پرستو افتاده اند

و این موارد همه مختص انسان است فرق هم ندارد در چه کسوت و مقام ودرجه علمی
و یا صدرات سیاسی باشی

دوستان چی میگویید دل میبیند و میپسندد و ما چشم را مذمت میکنیم و بدون راه رفتن با کفشان دیگران و احساساتشان که همه نسبی و متغیر و تابع دها شرایط هستند انها را سرزنش میکنیم

اگر صرفا اخلاقی نگاه کنیم
در کشوری که مطابق دین و باور اصلی و قدر ملتش زن دوم داشتند برای یک مرد
چندان استنطاقی در بر ندارد بی انصافی است حال یکی هم زان هزار چنین سرانجامش بود
را هر انگی به ان چسپاند و بدان شورید
قدیمی 06-09-2019, 04:38 AM   #14
شهیر

نقل قول:
هزار چهره گرامی آقای نجفی به دلایلی پا در رابطه ای گذاشته که با توجه به اختلاف سن زیاد (وقتی آقای نجفی تشکیل خانواده داده مرحومه نه تنها به دنیا نیامده بوده بلکه 5 سال بعد به دنیا آمده است) و وضعیت فیزیکی مرحومه، چه ایشان پرستو بوده چه نبوده، این رابطه از سوی آقای نجفی بر اساس جاذبه جنسی بنا شده. تا اینجای کار همانطور که شمشیری عزیز به آن اشاره کرد انسان محال است بتواند قضاوت کند که چه شده که مردی ناگهان به زندگی 40 ساله اش پشت پا زده و وارد رابطه ای جدید شده چرا که هیچکس نمی داند که پشت آن در بسته یعنی "اطاق خواب" بین زن و شوهر چه رابطه ای وجود دارد و یا چه اختلافاتی مطرح است. لذا هرگز کسی نمی تواند قضاوت کند که اگر زندگی بهم بخورد (حتی در مورد حاج آقای شما) چه مسائلی در پشت آن در بسته گذشته که حاج آقا یک مرتبه دل به کس دیگری بسته.

اما مثل اینکه متوجه نیستید چه اتفاقی افتاده. آقای نجفی بی پرده، رابطه ای را بر اساس جاذبه جنسی بنا کرده اما نهایتا دست به قتل زده. مشکل اساسی اینجاست. شل بودن بند شلوار اینجاست که مسئله می شود. به نوشته من در بالا در پاسخ به صادق عزیز عنایت بفرمائید:

نقل قول:

به سئوالی که من در انتهای نوشته بالا کرده ام توجه کنید. کلید این قتل در پاسخ به این سئوال است.
5 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-09-2019, 08:40 AM   #15
alisosho

alisosho's Avatar

Points: 141,540, Level: 100 Points: 141,540, Level: 100 Points: 141,540, Level: 100

نقل قول:
نفوذی ها چه ها که نمیکنند ولی باید توجه داشت که این نفوذی ها زمانی دست به کار میشوند که معمولا طعمه آنچنان دورورش را شلوغ میکند که تمیز پاک و ناپاک ناممکن میشود و یا حداقل تمرکز عادی بر موضوع ثانویه نفوذی وجود ندارد.
به یاد دارم در زمان اتفاقات سال 88 که چند گزارش موثق تعرض های هدفمند در زندان ها ( مخصوصا زندان شهید رجایی )به دست آقای کروبی رسید و ایشان آن ها را افشا کردند در همان گیرودار و شلوغی درمیان گزارشات بعدی چند سوژه بولد شدند که حسب ادعاهای صورت پذیرفته شده قرار بود هم در مجلس و هم در چند ارگان به صورت ویژه به آنها رسیدگی شود.

با اینکه همان موقع با توجه به سوابق قبلی از اطرافیان آقای کروبی خواسته شده بود که با احتیاط بیشتر به موضوع پرداخته شود ولی متاسفانه نفوذی های دورُور اقای کروبی بر آتش این تنور دمیدند و در روز موعود که قرار بر حضور تعرض شدگان بود به یکباره یا غیبشان زد و یا اینکه مشخص شد که از بیخ ماجرایشان دروغ است ...
ادامه ماجرا را خودتان میدانید هم کروبی و هم تعرض شدگان واقعی به آتش دام نفوذی ها و تعرض شدگان ساختگی سوختند.
آری اینچنین پرستوهایی حتی تن به آتش زدن حرم های مقدس جهت نیل به اهدافشان دادند چه رسد به نجفی ها و ... و به تازگی پرستوها کارتخوان هم دارند تا بتوانند وزیر قدرتمندی مثل زنگنه را که تا به حال دم به تله نداده را به صورت جانبی حذفش کنند تا بابک زنجانی را بجایش بنشانند.
قدیمی 06-09-2019, 09:58 AM   #16
namira

namira's Avatar

تشکرها: 23,128
در 4,432 پست 26,373 بار تشکر شده
Points: 61,392, Level: 100 Points: 61,392, Level: 100 Points: 61,392, Level: 100
Activity: 38%
Activity: 38% Activity: 38% Activity: 38%

نقل قول:
و به تازگی پرستوها کارتخوان هم دارند تا بتوانند وزیر قدرتمندی مثل زنگنه را که تا به حال دم به تله نداده را به صورت جانبی حذفش کنند تا بابک زنجانی را بجایش بنشانند.
خب خدا رو شكر تكليف اينم مشخص كرديم كه كار پرستو ها بوده
لابد فردا طرفداراي زنجاني هم 4 تا پرستو بابت مال مردم خوري هاش رو ميكنند و ما هم بايد باور كنيم
namira آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از namira بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 06-09-2019, 10:50 AM   #17
namira

namira's Avatar

تشکرها: 23,128
در 4,432 پست 26,373 بار تشکر شده
Points: 61,392, Level: 100 Points: 61,392, Level: 100 Points: 61,392, Level: 100
Activity: 38%
Activity: 38% Activity: 38% Activity: 38%

نقل قول:
دکتر نجفی از آن مدیرانی بود که همیشه معتقد بودم هر جا رفته، تحول ایجاد کرده. وقتی از شهرداری استعفا داد خیلی برایم بحث برانگیز بود.
واقعا چه اتفاقی برای دکتر افتاد؟ قطعا هر کسی در زندگی لغزشهایی داشته و به قول معروف سوتی هایی داده. ولی برای همه این وضعیت پیش نمیاد. چطور میشه یک نفر به این راحتی توی دام بیفته؟ یعنی این دام بوده براش پهن کردن؟ کی پهن کرده؟ اگر دام نبوده چرا اینقدر علنی شد؟
پ.ن:
- تا جناب صادق خان بحث جنگ ایران و آمریکا و مقاومت را با جدیت دنبال می کنند ما سعی میکنیم فقط خواننده باشیم و آرزو کنیم دوباره در خدمت ایشان در صندلی داغ باشیم و بپرسیم خداوکیلی این انگیزه مقاومت را چطور بدست آوردند و چطور حفظش می کنند؟
دام؟ اون هم به اين راحتي؟

هزارچهره گرامي شما صفحه حوادث رو جستجو كنيد پر است از اين دست حوادث
آقاي نجفي هم يكي مثل بقيه(از بعد انساني)

بر اساس كدام تحقيقات علمي گفته شده اگر شخصي صرفا انسان باهوشي باشد يا در كار خود خبره باشد يا چهره معروف سياسي باشد لزوما انسان خوبي هم هست ؟ همسر خوبي هم هست؟ مبراي از اشتباه هم هست؟ دل نمي بازد ؟ و سر پيري دوباره عاشق نميشود و براي معشوقه اش 1362 سكه بهار آزادي مهر نميكند؟

اما چرا نجفي به زندگي بيش از 39 ساله ش پشت پا زده؟ نميدانيم و بر اساس حدسيات قضاوتش نميكنيم

چرا همسر دومش را بقتل رسانده ؟ نميدانيم و بر اساس حدسيات و پروپاگاندا قضاوتش نميكنيم

بنا به هر دليلي آقاي نجفي بعنوان يك انسان انتخابي كرده ، اين انتخاب منجر به كشمكش و در نهايت جرمي شذه ، نجفي به جرمش اعتراف كرده ، پرونده به دادگاه ارجاع شده و منتظر تحقيقات و بررسي و صدور راي...

اينكه حالا ما بيايم بگويم "نجفي اصلاحطلب قاتل بوده" و خواستگاه سياسي او را بزنيم " همانقدر بي انصافي هست كه از همسر مقتولي كه دستش از دنيا كوتاست و توان دفاع از خود را ندارد و با شليك چند گلوله توسط همسرش بقتل رسيده ، انگ تهمت و اتهام بزنيم و پرستوسازي راه بي اندازيم
شیخی به زنی فاحشه گفتا: مستی.

هر لحظه به دام دگری پابستی؛

گفتا؛ شیخا، هر آن‌چه گویی هستم،

آیا تو چنان‌که می‌نمایی هستی؟

خدا همه ما رو عاقبت به خير كنه.....

به شخصه براي من موضوعاتي كه آقا صادق دنبال ميكند جذابيت بيشتري دارد اما به احترام شما نظرم را دادم
ارادت
namira آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر از namira بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-09-2019, 12:07 PM   #18
alisosho

alisosho's Avatar

غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، در یادداشتی درباره توئیت خود پس از قتل همسر دوم محمدعلی نجفی و همچنین ماجرای شهردارشدن محمدعلی نجفی، توضیحات تازه ای ارائه داد.
کرباسچی در توئیت خود نوشته بود: "ماهیت تاسفبار حادثه قتل میترا استاد هر چه باشد نمیتوان مسئولیت کسانی را که دو سال قبل علیرغم اصرار و تذکر برخی دلسوزان و مراکز مسئول، این چاه ویل را برای اصلاحات و نجفی حفر کردند، نادیده گرفت." چند روز بعد او در گفتگویی کوتاه توضیحاتی درباره توئیت تامل برانگیز خود ارائه داد اما با باقی ماندن ابهامات، این بار در یادداشتی در روزنامه سازندگی، ارگان حزب کارگزاران سازندگی، به شفاف سازی درباره این موضوع پرداخت.
متن کامل یادداشت غلامحسین کرباسچی را بخوانید:
با وجود همه‌ی خویشتنداری‏ها و پرده‌پوشی‏های اخلاقی و مصلحت‌اندیشی‌های سیاسی و لزوم رعایت حریم خصوصی افراد، آنچه این روزها پس از حادثه‌ی تلخ قتل همسر دوم دکتر محمد‌علی نجفی می‌گذرد مباحثی را در میان اصلاح‌طلبان برانگیخته است که عدم پاسخگویی به آنها ممکن است در انحراف افکار عمومی چندان موثر باشد که نتوان آن را جبران کرد.

این تداوم همان خطایی است که همان‌طور که قبلا گفتم کار را به این فاجعه اخلاقی و انسانی کشاند و نه فقط به هتک حوزه خصوصی دکتر محمدعلی نجفی منتهی شد و حیات یک انسان را از بین برد بلکه به چالشی برای جبهه اصلاحات و خشنودی مخالفان اصلاحات بدل شد. از سوی دیگر پیام توئیتری اینجانب در روز انتشار خبر قتل خانم میترا استاد بهانه‌ای به دست داد که برخی هجمه‌ها و بی‌اخلاقی‌ها به سوی بنده و حزب کارگزاران سازندگی ایران روانه شود و به علت محدودیت‌های فنی پیام‌های توئیتری سوءبرداشت‌هایی برای برخی دلسوزان به‌خصوص در بدنه جبهه اصلاحات به وجود آمد. از این‌رو در وظیفه و مسئولیت خویش می‏دانم که به عنوان یک شهروند و یک اصلاح‌طلب به خصوص برای رفع شبهه جوانان اصلاح‌طلب از برخی مسائل ابهام‌زدایی کنم و در آغاز لازم به توضیح می‌دانم که هیچ‌گاه قصد ورود به حوزه خصوصی هیچ انسانی در هیچ سطحی نداشته و ندارم. حوزه خصوصی دکتر نجفی محترم است و به شخص ایشان و نهایتا خانواده‌شان اختصاص دارد و داوری نهایی درباره‌ی آن با خداوند است و تاریخ و مردم هم بر اساس حقایقی که در نهایت مکتوم نخواهد ماند قضاوت می‌کنند. ما قاضی نیستیم و نباید تحت‌تاثیر جوسازی‏های له و علیه قرار گیریم که این، همه می‌گذرد. آن‌چه به ما ربط دارد و در حوزه تعهد ما سیاسیون، به‌خصوص اصلاح‌طلبان است، برعهده گرفتن مسئولیت سیاسی و اجتماعی حمایت از مدیرانی است که به مردم معرفی می‌کنیم و گریز از مسوولیت‌پذیری عین بی‌اخلاقی در یک دموکراسی است. هیچ مسوولی در هیچ جای جهان حق ندارد به اعتماد عمومی خیانت کند و از موقعیت سیاسی و اجتماعی خویش در جهت مسائل شخصی استفاده کند و در مقام یک مسئول به‌خصوص اگر اصلاح‌طلب باشد باید بیش از یک شهروند مراقب خویش باشد که «حسنات الابرار سیئات المقربین» (یا به زبان فارسی: هرکه بامش بیش، برفش بیشتر!)

دقیقا از همین موضع است که در آغاز تابستان سال ۱۳۹۶ اندکی پس از پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات شورای شهر تهران به هنگام طرح نامزدهای تصدی شهرداری تهران در حضور چهار تن از اصلاح‌طلبان برجسته که نام‌شان نزد اینجانب محفوظ است، در دفتر جناب آقای نجفی به حضورشان رسیدم و در حین بحث و رایزنی برای گزینه‏‌های شهرداری تهران درباره همین پرونده مطروحه از ایشان سوال کردم و با توجه به طرح نامزدی ایشان برای شهرداری درباره عوارض طرح این پرونده و اثرات منفی آن در مدیریت شهری تهران و نیز حوزه خصوصی آقای نجفی در حضور دوستان هشدار دادم. ایشان البته آن روز برخلاف این روزها اصل ماجرا را منکر شدند و با عبور از این مساله سعی کردند آن را در حد یک آشنایی ساده تخفیف دهند و به‌رغم اینکه این روزها در دادگاه، آشنایی خویش با مقتوله را از آغاز سال ۱۳۹۶ (قبل از آن جلسه) معرفی می‏کنند، آن روز منکر این رابطه شدند. با وجود این من بار دیگر در دیداری خصوصی با آقای نجفی درباره بهانه‌ی مخالفت‌ها با ایشان تذکر دادم که خودشان فرمودند با مراجعه با مقامات مسئول موانع را رفع می‏کنند؛ و ظاهرا دیدارهایی هم با مقامات انجام دادند که شواهد امر نشان می‌دهد آن دیدارها ناموفق بوده‌اند، اما متاسفانه استراتژی نادرست برخی دوستان اصلاح‌طلب، آقای نجفی را در موقعیت خطیری قرار داد و ایشان را به دست خویش قربانی ساختند. و با وجود انتقال این پیام در سطوح مختلف جبهه اصلاحات به علل سیاسی از تسری آن به بدنه اصلاحات جلوگیری شد و با وجود آگاهی برخی اعضای شورای شهر از پرونده، به علت بدگمانی آنان به مقامات مسئول - که البته ریشه در پاره‏ای رفتارهای نادرست همین نهادها و مقام‏ها دارد - شهرداری به دکتر نجفی رسید.

این مساله متأسفانه با وجود همه تذکرات بود که نه فقط از ناحیه من که از جانب دوستان دیگر هم منتقل شده بود:

در چهارم مرداد ماه 1396 از ناحیه برخی مقامات مجلس شورای اسلامی به دوستان پیامی رسید که شهرداری دکتر محمدعلی نجفی به علت مسائل شخصی ایشان با چالش‌های بزرگی مواجه می‌شود. پیامی که با بی‌اعتنایی دوستان مواجه شد.

در 25 مردادماه 1396 در جلسه‌ای با حضور سران همه‌ی احزابی که در شورای شهر تهران نماینده دارند و نیز با حضور 2 یا 3 نفر از اعضای شورای شهر از سوی یکی از دوستان اعلام شد که عالی‌ترین نهادهای سیاسی کشور با شهرداری دکتر نجفی مخالفند. در همان جلسه یکی از اعضای شورای شهر مخالفت یکی از دستگاه‌های امنیتی با شهرداری ایشان را اعلام می‌کند.

پس از آن در جلسه دیگری در تاریخ هشتم شهریورماه 1396 همان عضو شورای شهر تهران از مخالفت وزیر کشور با شهرداری دکتر نجفی بر اساس گزارش و استعلام نهادهای امنیتی دولتی خبر داد. اما با پیگیری برخی بزرگان اصلاحات و اعمال فشار بر رئیس‌جمهور، آقای روحانی به وزیر کشور دستور می‌دهد حکم شهرداری دکتر نجفی صادر شود.

درواقع اشتباه اصلی نه از شورای شهر تهران که بر عهده احزاب پشتیبان ایشان بود که راهبرد نادرستی را انتخاب کردند. استراتژی این دوستان از آغاز بر دوقطبی‌‏سازی و مخالف‌خوانی بود و هست و این راهبردی غلط است که در امور سیاسی مبنای عمل را بر تضاد قرار دهیم و فکر کنیم قدرت ما در مخالفت است. در چنین شرایطی بود که به جای بررسی مستندات پرونده مدعیان علیه آقای نجفی در نهادهای معتمد خود یا وجدان خویش، این پرونده را «باج‌خواهی» خواندند و با تمرکز خواست اصلاحات بر شهرداری یک شخص و تعصب بر انتخاب آقای نجفی امکان بررسی آن شایعات بلکه مستندات را حتی از معاون اول رئیس‌‏جمهور سلب کردند و با تماس‌ها و فشارهای پیاپی در بالاترین سطوح اصلاحات تنها اصلاح ممکن در شهرداری تهران را شهرداری دکتر نجفی خواندند. این امکان وجود داشت که با تحذیر و فاصله گرفتن دکتر نجفی از این نوع روابط از حضورشان در مدیریت کشور استفاده کرد یا در صورت اصرار برحفظ حریم خصوصی، از تسری این حیطه به جامعه سیاسی کشور با پذیرش عواقب و عوارض مسئولیت جلوگیری کرد؛ اما اصرار بر حفظ این وضعیت متناقض سبب شد کار به جایی برسد که دوستان حتی مخالفت نهادهای دولتی نزدیک به جبهه اصلاحات با شهرداری دکتر نجفی را نادیده گرفتند و از خود نپرسیدند چرا در دولت دوم دکتر روحانی مسوولیتی به دکتر نجفی داده نشد و از آن بدتر در جلسات درون تشکیلاتی جبهه اصلاحات سعی کردند خاطره تلخ استعفای زود‌هنگام دکتر نجفی از سازمان میراث ‌فرهنگی در سال ۱۳۹۲ را فراموش کنند و آن را ساده‌انگارانه، خطای فردی بدانند و تمام‌شده تلقی کنند.

شاید اگر «کتمان سر» و نامحرم دانستن جامعه و بدنه در سران برخی احزاب اصلاح‌طلب نبود، امروز کار بدان‌جا نمی‏رسید که با اطلاعات ناقص، بدنه‌ی این جریان به مرثیه‌سرایی و قهرمان‏سازی سوق یابد و همه نیز همچنان سکوت می‌کردند؛ اما نمی‌توانم فراموش کنم که در جلسه مشترک احزاب کارگزاران سازندگی و اتحاد ملت در منزل جناب آقای عبدالله نوری- که میانجی دو جریان بر سر همین داستان شدند- ما به صراحت به این مسائل اشاره کردیم و دوستان حزب اتحاد ملت نیز پذیرفتند که دیگر بر تداوم شهرداری دکتر نجفی اصرار نکنند و البته گفتند که ما گمان می‌کردیم پرونده میراث فرهنگی بسته شده و این ماجرای تازه‏ای نیست! در واقع ما هر زمان مخالفت خود را با تصدی شهرداری از سوی دکتر نجفی بیان می‌کردیم در معرض حمله و هجمه قرار می‌گرفتیم. حال پس از این همه مصائب که بر سر اصلاح‌طلبی و شهرداری و نیز دکتر نجفی آمده وقتی پرده از تاریخ برمی‌داریم متهم به هزار اتهام می‌شویم، چه رسد به آن زمان که این جریان در اوج بودند و مخالفت درون‌گفتمانی، «ذنب‌لایغفر» قلمداد می‌شد!

اما ما به مسئولیت خود عمل کردیم؛ همچنان که دکتر نجفی در همان آغاز ورود خود به شهرداری تهران بر جدایی خود از حزب کارگزاران در یک جلسه خبری تأکید دوباره کردند و فاصله گرفتن از دوستان سابق خود و حزبی که در ایجاد آن نقش داشت را به صراحت اعلام کرد. تاریخ شاهد است که دوستان در جریان داستان بودند و به‌رغم مراجعه خانواده دکتر نجفی به بزرگان اصلاحات ایشان را به این مهلکه انداختند. همه سخن ما به دکتر نجفی این بود که «به دست خویش خود را به هلاکت نرسانند» (لاتلقوا بایدیکم الی التهلکه).

اما برخی دوستان که از آغاز با شهرداری محسن هاشمی مخالف بودند، همه همت خود را گذاشتند که نه در رقابت با دکتر نجفی که پس از او نیز محسن هاشمی شهردار نشود و حتی با وجود عدم تمایل اولیه دکتر نجفی به شهرداری تهران- به شهادت جلسه مشترک بنده و سید‌حسین مرعشی با ایشان - او را به مقصد مطلوب خویش هدایت کردند و ایشان را از خاستگاه سیاسی و فکری خود دور ساختند تا با شهرداری نیابتی به نام دیگران و به کام یاران خویش برنده داستان باشند غافل از اینکه «عرض ایشان می‏برند و زحمت دیگران می‏دارند».

آنچه امروز جبهه اصلاحات با آن مواجه است محصول این چپ‌روی و تک‌روی در اصلاح‌طلبان است که به نام اصلاح‌طلبی، انحصار‌طلبی می‌کنند و به‌جای وحدت «همه با هم» همه را به وحدت با خویش می‏خوانند. اما اصلاحات نام مستعار یک حزب نیست؛ اصلاحات فراتر از یک فرد یا حزب یا حتی یک جناح است و با این مصایب نه به تعبیر مخالفان از بین می‏رود، که آبدیده می‏شود؛ به شرط آنکه از آن عبرت بگیرد و چاره کند. برخورد تشکیلاتی با خطاهای درون جبهه اصلاحات به عزت اصلاحات می‏افزاید نه به خفت آن، که این روزها با آن مواجه هستیم. این آسیب‌شناسی‏ها بر وحدت ما حتی با همین دوستان در حزب اتحاد ملت و جبهه مشارکت می‏افزاید نه آنکه آن را کم کند که اصلاح‌طلبانه‌ترین اتحاد بر سر اصول اصلاح‌طلبی ازجمله شفافیت و مسوولیت‌پذیری است و «مبارزه با خطا در درون جبهه اصلاحات» از زمره همین اصول اخلاقی است. ما باید در برخورد، پیشگام باشیم نه منفعل. آنچه روی داد از دست دادن یک فرصت طلایی خدمت به ملت و شهروندان تهران در سال‌های پس از ادبار سیاسی بود که تا اینجا از دست رفت و اندکی مانده هنوز. اما «عمر برف است و آفتاب تموز»؛ مگر ما چند بار می‏توانیم رأی مطلق مردم تهران برای شورای شهر و مجلس شورا را به‌دست آوریم که به این راحتی آن را از کف می‏دهیم‌؟! و هنوز هم با اصرار بر خطا و «کتمان سر»، مسئولیت‌ناپذیری خود را ادامه می‏دهیم و احتمال کاهش خطا در آینده را از بین می‏بریم؟!

هدف من از آن توئیت و مصاحبه و مقاله‌ی اخیر نیز جز این نبوده و نیست که گذشته را چراغ راه آینده کنیم.

غلامحسین کرباسچی: دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی
منبع: سازندگی
قدیمی 06-10-2019, 10:13 AM   #19
هزارچهره

نقل قول:
اما مثل اینکه متوجه نیستید چه اتفاقی افتاده. آقای نجفی بی پرده، رابطه ای را بر اساس جاذبه جنسی بنا کرده اما نهایتا دست به قتل زده. مشکل اساسی اینجاست. شل بودن بند شلوار اینجاست که مسئله می شود. به نوشته من در بالا در پاسخ به صادق عزیز عنایت بفرمائید:
به سئوالی که من در انتهای نوشته بالا کرده ام توجه کنید. کلید این قتل در پاسخ به این سئوال است.
مصداق بارز این اتفاق ماجرای سریال میوه ممنوعه هست. و به قولی من از نزدیک این میوه ممنوعه را دیدم و به قولی زخم خورده هستم. و مجددا میگم خدا عاقبت همه ما را ختم به خیر کند. و به راحتی نمیتوانم در مورد بند تنبان صحبت کنم.

نقل قول:
نفوذی ها چه ها که نمیکنند ولی باید توجه داشت که این نفوذی ها زمانی دست به کار میشوند که معمولا طعمه آنچنان دورورش را شلوغ میکند که تمیز پاک و ناپاک ناممکن میشود و یا حداقل تمرکز عادی بر موضوع ثانویه نفوذی وجود ندارد.
به یاد دارم در زمان اتفاقات سال 88 که چند گزارش موثق تعرض های هدفمند در زندان ها ( مخصوصا زندان شهید رجایی )به دست آقای کروبی رسید و ایشان آن ها را افشا کردند در همان گیرودار و شلوغی درمیان گزارشات بعدی چند سوژه بولد شدند که حسب ادعاهای صورت پذیرفته شده قرار بود هم در مجلس و هم در چند ارگان به صورت ویژه به آنها رسیدگی شود.

با اینکه همان موقع با توجه به سوابق قبلی از اطرافیان آقای کروبی خواسته شده بود که با احتیاط بیشتر به موضوع پرداخته شود ولی متاسفانه نفوذی های دورُور اقای کروبی بر آتش این تنور دمیدند و در روز موعود که قرار بر حضور تعرض شدگان بود به یکباره یا غیبشان زد و یا اینکه مشخص شد که از بیخ ماجرایشان دروغ است ...
ادامه ماجرا را خودتان میدانید هم کروبی و هم تعرض شدگان واقعی به آتش دام نفوذی ها و تعرض شدگان ساختگی سوختند.
پناه بر خدا

نقل قول:
نوشته اصلی توسط namira نمایش پست ها
دام؟ اون هم به اين راحتي؟

هزارچهره گرامي شما صفحه حوادث رو جستجو كنيد پر است از اين دست حوادث
آقاي نجفي هم يكي مثل بقيه(از بعد انساني)

بر اساس كدام تحقيقات علمي گفته شده اگر شخصي صرفا انسان باهوشي باشد يا در كار خود خبره باشد يا چهره معروف سياسي باشد لزوما انسان خوبي هم هست ؟ همسر خوبي هم هست؟ مبراي از اشتباه هم هست؟ دل نمي بازد ؟ و سر پيري دوباره عاشق نميشود و براي معشوقه اش 1362 سكه بهار آزادي مهر نميكند؟

اما چرا نجفي به زندگي بيش از 39 ساله ش پشت پا زده؟ نميدانيم و بر اساس حدسيات قضاوتش نميكنيم

چرا همسر دومش را بقتل رسانده ؟ نميدانيم و بر اساس حدسيات و پروپاگاندا قضاوتش نميكنيم

بنا به هر دليلي آقاي نجفي بعنوان يك انسان انتخابي كرده ، اين انتخاب منجر به كشمكش و در نهايت جرمي شذه ، نجفي به جرمش اعتراف كرده ، پرونده به دادگاه ارجاع شده و منتظر تحقيقات و بررسي و صدور راي...

اينكه حالا ما بيايم بگويم "نجفي اصلاحطلب قاتل بوده" و خواستگاه سياسي او را بزنيم " همانقدر بي انصافي هست كه از همسر مقتولي كه دستش از دنيا كوتاست و توان دفاع از خود را ندارد و با شليك چند گلوله توسط همسرش بقتل رسيده ، انگ تهمت و اتهام بزنيم و پرستوسازي راه بي اندازيم
شیخی به زنی فاحشه گفتا: مستی.

هر لحظه به دام دگری پابستی؛

گفتا؛ شیخا، هر آن‌چه گویی هستم،

آیا تو چنان‌که می‌نمایی هستی؟

خدا همه ما رو عاقبت به خير كنه.....

به شخصه براي من موضوعاتي كه آقا صادق دنبال ميكند جذابيت بيشتري دارد اما به احترام شما نظرم را دادم
ارادت
سلام و سپاس از شرکت در این بحث، علیرغم اینکه تمایل نداشتید.
دقیقا من هم به این موضوع اشاره کردم. در پست اول گفتم از این اتفاقات و سوتی ها زیاد هست. چرا یکی علنی میشود. من سوال کرده بودم یعنی این دام بوده؟ به سوالهایی که پرسیدم توجه کنید.
نقل قول:
چطور میشه یک نفر به این راحتی توی دام بیفته؟ یعنی این دام بوده براش پهن کردن؟ کی پهن کرده؟ اگر دام نبوده چرا اینقدر علنی شد؟
ارادت متقابل
2 کاربر از هزارچهره بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 06-10-2019, 02:13 PM   #20
alisosho

alisosho's Avatar

فرار رو به جلو یا عقده گشایی به سبک کیهان:

در همین جنایت اخیر بی‌پروا، قاتل را تبرئه کردند و زن جوان قربانی را آماج انواع تهمت قرار دادند. چرا؟ چون [نجفی] هم‌قبیله‌ای است و می‌تواند مهریه‌ای معادل 6 میلیارد تومان تعیین کند و خانه‌ای در یک برج گران‌قیمت در شمال شهر تهیه نماید، و دومی از فرودستان و شهروندان دون‌پایه و درجه 2 محسوب می‌شود. بنابراین روا داشتند که یک جا، حقوق و اخلاق و وجدان و شرافت و صداقت و انسانیت را لگدمال کنند.
بدترین تهمت‌ها را که قلم از بازگویی شرم دارد، به قربانی زدند و داعش‌وار، حکم مهدورالدّمی او را که دستش از دنیا کوتاه است دادند؛ حال آنکه سال‌ها بر طبل حقوق زنان و فمینیسم کوبیده بودند.(همین‌ها بارها در موارد اثبات‌شده خیانت به شوهر، از زن خیانتکار در مقابل حکم دادگاه جانبداری کردند!). کسانی که جنایت مسلم را با وجود اعتراف قاتل، انکار و توجیه و تقدیس کردند؛ چرا نتوانند دروغ تقلب 11 میلیونی را در انتخابات 88 بگویند، جشن چهل میلیونی ملت را تبدیل به بحران کنند، گرای تحریم‌های فلج‌کننده را به دشمن بدهند، و آخر سر، خود را میانجی مذاکره و منجی اقتصاد جا بزنند؟
قدیمی 06-10-2019, 02:20 PM   #21
alisosho

alisosho's Avatar

در پی اظهار نظر علی مطهری در خصوص اتفاقات پیش آمده حول خانواده محمدعلی نجفی، برادر میترا استاد طی یادداشتی خطاب به نایب رئیس مجلس خواستار عذرخواهی علی مطهری برای آنچه که وی پرستو نامیدن خواهر خود از سوی مطهری، خوانده، شد.
به گزارش انتخاب، مطهری در کانال تلگرامی خود در پاسخ به مسعود استاد نوشت:
جناب آقای مسعود استاد
با اهداء سلام، مطلب شما را خواندم. ضمن عرض تسلیت به جناب‌عالی و خانواده محترم به خاطر قتل فجیع خواهر گرامی‌تان، به عرض می‌رساند درباره آن مرحومه به عنوان یک فعال سیاسی دورادور مطالبی شنیده بودم و هیچ گاه تصور منفی از قبیل پرستو بودن در خصوص ایشان نداشتم. آنچه من گفتم یک موضوع کلی بود نه صرفاً درباره شخص ایشان. به دو چیز استناد کردم، یکی تاریخچه‌ای از پرستوها در جمهوری اسلامی که در آن ایام در رسانه‌ها منتشر شد و دوم سخن خود آقای نجفی که در مصاحبه با خبرنگاران گفتند مکالمات تلفنی من شنود می‌شد و برای آن مرحومه ارسال می‌گردید. از این دو مطلب یک مطلب کلی را نتیجه گرفتم که متأسفانه در کشور ما چنین پدیده‌ای وجود دارد و البته با اسلام که استفاده از وسیله نامقدس را حتی برای هدف مقدس ممنوع می‌شمارد سازگار نیست. مضمون حرف من این بود که قاعدتا عده‌ای می‌خواسته‌اند از آن مرحومه به عنوان یک ابزار برای اهداف سیاسی خود استفاده کنند، نه اینکه وی از ابتدا یک پرستو بوده است.
مطلب دیگر این که جناب‌عالی به عقد شرعی و ازدواج دائم آن مرحومه با آقای نجفی اشاره کرده و تصویر عقدنامه را منتشر کرده‌اید. با توجه به دیانت دو طرف، هیچ کس در این موضوع تردیدی ندارد، ضمن این که ملازمه‌ای میان ارسال پرستو و روابط نامشروع نیست.
بنابراین اینجانب هیچ نگاه منفی از قبیل پرستو بودن نسبت به خواهر گرامی مرحومه شما نداشته و ندارم و در آن یادداشت صرفا تلاش برخی افراد برای استفاده از این پیوند مشروع در جهت هدفهای سیاسی خود را گوشزد کردم.
در پایان به جناب‌عالی توصیه می‌کنم مراقب باشید ابزار دست پرستوسازان واقع نشوید. سیر رسیدگی به پرونده این قتل دردناک را به دقت پیگیری کنید و برخی اقدامات مشکوک مانند محدودیت وکیل و صدور کیفرخواست ظرف پنج روز را که در موارد مشابه در کمتر از یک سال صادر نمی‌شود مورد توجه قرار دهید تا حقی از آن مرحومه و خانواده محترمتان و طرف مقابل ضایع نشود. برای شما آرزوی صبر و اجر از خدای متعال مسئلت می‌کنم.
با تقدیم احترام
علی مطهری
قدیمی 06-11-2019, 11:46 AM   #22
alisosho

alisosho's Avatar

«معصومه رشیدیان»، خبرنگار انصاف نیوز: «پرستوها» نام دیگر زنانی است که با استفاده از ویژگی‌های جنسیتی خود یا به‌ عنوان ابزاری برای جاسوسی در دستگاه‌های امنیتی کشورهای مختلف و یا توسط گروهی سیاسی در درون کشوری باز هم به عنوان ابزاری برای سوژه‌یابی و دام‌گستری بر سر راه سیاستمدارانی از جناح رقیب استفاده می‌شوند. در گزارشی که بخش نخست آن را در ادامه خواهید خواند ضمن گفت‌وگو با «عبدالله ناصری» به بررسی نقش پرستوها در حذف برخی سیاستمداران در دوره‌های مختلف پرداخته شده است.
به گزارش خبرنگار انصاف نیوز، استعفاهای متعدد در دولت‌های مختلف، از وزیر یک دولت تا شهردار و اعضای شورای شهر، بی اینکه دلایل اصلی آن شفاف و روشن گفته شود، همواره در ذهن عموم مردم سوال ساز بوده است. گمانه زنی‌ها از تخلفات اقتصادی و اخلاقی، تا مقبول نبودن شخص برای ارکان عالیه‌ی ساختار حکومت از مواردی هستند که پس از هر استعفا و حذف سیاسی به ذهن متبادر می‌شود.
استعفا و عزیمت عطاالله مهاجرانی، استعفای چندتن از وزرای احمدی‌نژاد، استعفای علی جنتی و محمدعلی نجفی در دوره اخیر، همگی با حرف و حدیث‌هایی متفاوت اما فراوان روبرو بودند و در نهایت هم تقریبا دلایل اصلی هیچ‌یک از این استعفاها به روشنی گفته نشد.
آنچه میان استعفاها در دولت احمدی نژاد با دولت‌های خاتمی و روحانی متفاوت است، جنس حرف و حدیث‌ها است. پس از استعفای مهاجرانی از وزارت و بعد از آن از ریاست «مرکز بین المللی گفت‌وگوی تمدن‌ها» و بازداشتش که برخی آن را پیامی روشن به فعالین سیاسی اصلاح طلب در آن فضای متشنج می‌دانستند، رسانه‌های اصولگرا از سایت و روزنامه، شروع به انتشار نامه‌ای کردند که به عنوان «رنجنامه‌ی همسر دوم مهاجرانی» منتشر شد! و اینگونه بود که عطاالله مهاجرانی، ابتدا به دلیل فشارهای سیاسی فراوان از وزارت استعفا کرد یا کنار گذاشته شد و پس از آن با استعفای دوم و عزیمتش به لندن به کلی از سپهر سیاسی ایران حذف شد. وزیری که در نامه‌ی رهبری، «دوست دانشمند» خطاب می‌شد و در دوران وزارتش رابطه‌ای خوب با اهالی هنر و فرهنگ و دگراندیشان برقرار کرده بود.
استعفای بعدی باز هم متعلق به وزیر ارشاد دیگری است؛ «علی جنتی»! وزیری مستعفی که او هم در زمان وزارتش مقبول نبود. درگمانه‌زنی‌ها دلیل استعفایش به ماجرای کنسرت‌ها ربط داده می‌شد، اما باز هم رسانه‌های اصولگرا دست به کار شدند و از دولت خواستند تا «دلایل واقعی استعفای جنتی را که هیچ ربطی به کنسرت و مسایل فرهنگی ندارد با مردم در میان بگذارد».
رسانه‌ی اصولگرای مشرق نیوز در ادامه‌ی درخواست خود برای پرده برداشتن از کناره‌گیری جنتی نوشت: «در و پنجره اتاق معاونان وزیر هم چندان چفت و بست محکمی نداشت. برخی حشرات از ریزترین روزنه‌ها هم نفوذ می‌کنند، چه رسد به پنجره!»
همچنین حسین الله کرم، رییس شورای هماهنگی حزب الله و از اصلی ترین چهره‌های گروه موسوم به «گروه فشار»، در اینستاگرام خود در توضیح عکسی با زمینه‌ی قرمز که بر آن کلمه‌ی «نفوذ» در ابعادی بزرگ حک شده بود، نوشت:
«اعتراف یک جاسوس به ارتباط غیراخلاقی با ۵ وزیر کابینه
گفته می‌شود خانم [ آ.چ] که به جرم جاسوسی در بازداشت به سر می‌برد در اعترافات جدید خود نام چهار وزیر دیگر روحانی را به زبان آورده و مدعی ارتباط‌ غیر اخلاقی با وزرای دولت شده است؛ اعترافاتی که پرونده‌ی فساد اخلاقی در کابینه را وارد فاز جدیدی کرده است که می‌تواند منجر به سونامی شرمساری شود. لازم به ذکر است اعترافات [خانم_چ] به ارتباط غیراخلاقی با علی جنتی منجر به استعفای ایشان از وزارت ارشاد شده است.»
این اواخر هم مساله‌ی استعفای محمدعلی نجفی، شهردار تهران، علیرغم ماجرای بیماری و دلایل گفته شده، سوالاتی بی جواب را برجای گذاشته است؛ برخی از فشارها بر او برای استعفا سخن می‌گویند و بعضی از برخی مسایل از جنسی دیگر، که عامل فشار بر نجفی برای استعفا شده‌ است.
در آخرین خبرها هم از دستگیری یک عضو شورای شهر مشهد سخن به میان آمده است. با توجه به مسایلی که در تمام این سال‌ها پیش آمده دور از ذهن نبود که عضو بازداشت شده یکی از اعضای اصلاح طلب و احتمالا تاثیرگذار شورا باشد. چه اگر غیر از این بود یا بازداشت نمی‌شد و یا بازداشتش به این زودی‌ها رسانه‌ای و در بوق نمی‌شد؛ «امیر شهلا» که رای اول مشهد را به دست آورده است.
اما نکته اینجاست که ریشه‌ی این مساله چیست؟ چرا تنها اصلاح طلبان دچار این حرف و حدیث‌ها و این استعفاها می‌شوند؟ چرا همواره رسانه‌های وابسته و مطلع از همه‌جا، آن سوی دیگر ماجرا را می‌دانند و آن را به سرعت و پیش از اطلاع یافتن حتی نزدیک‌ترین افراد به خود شخص رسانه‌ای می‌کنند و اذهان را به آن سویی که می‌خواهند می‌کشانند.
تاکنون اخبار زیادی از رسوایی‌های اخلاقی متعدد درمورد سیاستمداران و دولتمردان کشورهای مختلف به گوشمان رسیده است. این اتفاقات علاوه بر آنکه می‌توانند مسایلی شخصی و بدون هیچ قصد و غرضی باشند اما فاش شدن و یا مورد استفاده قرار گرفتنشان، اغلب یا از سوی سرویس‌های امنیتی کشورهای دیگر برای باج‌خواهی و معامله و یا ترفندی برای جاسوسی استفاده می‌شوند و یا گاه از سوی سرویس‌های امنیتی داخل کشورها با هدف ترور سیاسی اشخاص و حذفشان از سپهر سیاسی یک کشور انجام می‌شود.
روزنامه‌ی تایمز اسرائیل در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۲ گزارشی از گفت‌وگوی «روزنامه‌ی لیدی گلوب به زبان عبری» با زنانی که عامل موساد هستند را منتشر کرد. در این گفت‌وگوها، زنان جاسوس بر استفاده از خصوصیات جنسی خود برای به انجام رساندن اهدافشان صحه گذاشتند. آنهابا اصرار بر اینکه در اینگونه عملیات‌ها هیچ ارتباط جنسی با سوژه‌ی خود برقرار نمی‌کنند، اذعان کردند که از خصیصه‌های زنانه‌ی خود برای جذب سوژه‌ها و کسب اطلاعات مورد نیازشان استفاده می‌کنند.
البته این مساله حتما محدود به موساد و عاملین زنش نیست. در طول تاریخ و در دوران‌های مختلف نیز استفاده از زنان برای این منظور سابقه داشته است. زنانی که موسوم به «پرستوها» هستند و علاوه بر جاسوسی از آنها برای حذف افراد تاثیرگذار در عرصه‌ی سیاست نیز استفاده می‌شود، یا به‌طور سیستماتیک در دستگاه‌های امنیتی –مثل موساد- و یا توسط رقبای سیاسی در داخل کشوری برای تغییر ترازوی قدرت به نفع جریان مطبوع.
عبدالله ناصری معتقد است که هر سیستم امنیتی قوی‌ای در دنیا حتما از تمامی ظرفیت‌هایی که مورد استفاده‌ی سیستم‎های دیگر است استفاده می‌کند، اما درباره‌ی استفاده از زنان به‌طور سیستماتیک در دستگاه‌های امنیتی داخل کشور می‌گوید «بعید است که بتوانم انکار کنم که چنین امکانی امروزه در دستگاه‌های امنیتی خودمان وجود نداشته باشد؛ این موضوع جزو پروتکل‌های نانوشته‌ی سیستم‌های امنیتی دنیا است.»
ناصری در گفت‌وگو با خبرنگار انصاف نیوز، درباره‌ی اتفاقاتی که برای برخی از دولتمردان می‌افتد و زنانی که به شکلی وارد زندگی شخصی و سیاسی آنها می‌شوند می‌گوید: این زنان آدم‌های معمولی هستند که بنا به دلایلی، که طبیعی هم هستند، مثل نیاز اقتصادی و یا نیاز به پرستیژ اجتماعی و یا نیاز عاطفی و روحی دست به چنین اقداماتی می‌زنند و تنها به حوزه‌ی مسوولین هم محدود نمی‌شود. در همه‌جای دنیا هم هستند و در ایران هم همینطور.
وی درباره‌ی استفاده از این زنان به عنوان پرستو در دستگاه‌های امنیتی می‌گوید: اگرچه در دستگاه‌های امنیتی کشورهای مختلف این موضوع بوده است و الان هم وجود دارد که یکی از ابزارهایی که سوژه‌های خود را به دام می‌اندازند این روند است. من معتقدم که در کل می‌تواند این دست از اتفاقات یک فریب اطلاعاتی و امنیتی باشد که در همه‌ی دستگاه‌های اطلاعاتی وجود دارد و بعید است که بتوانم انکار کنم که چنین امکانی امروزه در دستگاه‌های امنیتی خودمان وجود نداشته باشد؛ این موضوع جزو پروتکل‌های نانوشته‌ی سیستم‌های امنیتی دنیا است.
استفاده از پرستوها در دستگاه‌های امنیتی را نه تایید می‌کنم، نه انکار
بعید است که بتوانم انکار کنم
ناصری در پاسخ به اینکه آیا در دست‌گاه‌های امنیتی داخلی هم از این پرستوها استفاده می‌شود یا خیر می‌گوید: ببینید، واقعیت این است که من خبر موثقی ندارم؛ چون اگر هم باشد از ابزارآلات محرمانه‌است و سیستمی نیست که دستگاه‌های امنیتی آن را آشکار کنند. ولی من معتقدم هر دستگاهی که حجم پیگیری و ردیابی امنیتی و اطلاعاتی‌اش در داخل کشور و خارج از آن زیاد باشد و به عنوان یک دستگاه امنیتی قدرتمند در میان کشورهای دیگر مطرح باشد، حتما از این ابزار استفاده می‌کند؛ چون ابزار پول و جنس مخالف، حتما وسیله‌ای است که با هزینه‌ی کمتر می‌تواند سوژه‌ها را در دستگاه‌های امنیتی به دام بیاندازد. از نظر ساختار کار امنیتی اصولا هر نوع رفتاری را می‌توان توجیه کرد. اگر ما بخواهیم بدانیم که شعار «هدف وسیله را توجیه می‌کند» در کدام بخش حکومت‌ها و دولت‌ها توجیه پذیر است، حتما در دستگاه‌های امنیتی توجیه پذیر است.
این فعال سیاسی ضمن تاکید بر اینکه این موضوع را نه تایید می‌کند و نه انکار می‌گوید: در نهایت من نه می‌توانم تایید کنم، چون اگر هم باشد از ابزار محرمانه‌ی دستگاه‌های امنیتی است، و نه می‌توانم انکار کنم؛ چون همان مقداری که مطالعات تاریخی و ردیابی کشورها و سیاست‌های رایج بر مناسبات‌ انسان‌ها و دستگاه‌های حکومتی بر کل جهان نشان می‌دهد، این یک پدیده‌ی معمول است که من هم نمی‌توانم انکارش کنم؛ اما در مورد اینکه چه دولتی دستگاه‌های امنیتی‌اش استفاده می‌کند یا نمی‌کند را نمی‌شود حکم صادر کرد. اما کشورهایی که معتقد باشند سیستم امنیتی‌شان خیلی قدرتمند است، من معتقدم حتما یکی از ابزارهایشان همین موضوع است که می‌تواند سوژه‌یابی و ردیابی کند.
وی در ادامه‌ تاکید می‌کند: البته این بخش از موضوع نباید نادیده گرفته شود که در ایران خودمان که آدم روند این نوع فعل و انفعالات و سیرو سلوک اجتماعی این نوع زنان را مطالعه می‌کند، به این موضوع بر می‌خورد که در همه‌ی بخش‌های جامعه و در همه‌ی سنین وجود دارند و یک بخش قابل توجهی از عملکرد این دست از زنان از نیازهای اجتماعی، نیازهای روحی و عاطفی و همچنین نیازهای اقتصادی سرچشمه می‌گیرد.
ناصری درباره‌ی مواجهه‌ی مردان کنشگر سیاسی با این دست از اتفاقات می‌گوید: نکته‌ای که خیلی مهم است این است که مردانی که پا می‌گذارند در حوزه‌ی کنشگری سیاسی و یا در مناصب حکومتی قرار می‌گیرند حتما این هوشیاری و هوشمندی را لازم دارند که درگیر این حوزه‌ها نشوند. و حتی اگر موردی را برخورد می‌کنند که شخص مقابل نیازمند مطالبات اقتصادی است، آن را قربه الی الله برطرف کنند بدون اینکه خودشان را در دامی بیاندازند.
او در ادامه اضافه کرد: نکته‌ی اول برای جلوگیری از این اتفاقات این است که خود مسوولین بدانند که این کار مباح که گاهی اوقات ممکن است نیات خیر و خالصی پشت آن باشد، ولی مسوولین، خصوصا مسوولینی که در عرصه‌ی سیاست در ایران –که بسیار لغزنده است- وارد می‌شوند، از جمله وقتی وزیر می‌شوند و وکیل می‌شوند و مخصوصا زمانی که گرایشاتی را در پیش می‌گیرند که با رویکرد کلان دستگاه‌های امنیتی کشور متفاوت است، حتما باید مراقب خودشان باشند.
ناصری با نقل قولی از آیت الله منتظری می‌افزاید: من اینجا باید وام بگیرم از توصیه‌ی مرحوم آیت الله منتظری؛ در اوایل شکل‌گیری جمهوری اسلامی، در دوره‌ای که قائم مقام رهبری بودند بارها تاکید کردند که مسوولین کشور باید مراقب باشند، در دوحوزه‌ی اقتصادی و اخلاقی، دام‌های مالی و اخلاقی و همچنین از جمله مسایل به ظاهر شرعی، ازدواج‌های رسمی و غیر رسمی، به هیچ وجه نباید بر سر راهشان قرار گیرد و باید از این اقدامات پرهیز کنند. همیشه مرحوم منتظری به این دو توصیه می‌کردند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب در واکنش به طرح این موضوع که چرا تنها دولتمردان و کنشگران سیاسی اصلاح طلب و معتدل سوژه‌ی چنین اخبار و چنین دام‌هایی هستند می‌گوید: در کشور ما، مثلا فرض کنید رسانه‌ی ملی، لااقل در سه دهه‌ی اخیر نشان داده است که از نظر فکری وابسته به یک جریان خاص است. بنابراین هم شما می‌بینید که درصد قابل توجهی از تحلیل‌ها و گزارشات سیاسی‌اش و همچنین زمانی که می‌خواهند مساله‌ای را بیان کنند اغلب یک جریان سیاسی را نشانه می‌روند. این را دیگر همه فهمیده‌اند.
وی در ادامه تصریح می‌کند: دستگاه‌های امنیتی ما هم تقریبا و قریب به تحقیق می‌شود گفت که از نظر سیاسی، یعنی سیاست‌گذاران و مدیران ارشد برنامه‌ریزش، از نظر مواضع سیاسی بیش از اینکه اصلاح‌طلب باشند، حتما اصولگرا هستند و طبیعی است وقتی این دستگاه بیشتر در زیر سایه‌ی سیاست‌های اصولگرایی قرار گرفته، برای هم مسلک و همراه خودش دامی را پهن نکند و اگر احیانا هم وجود داشته باشد بدون اینکه در بوق و کرنا کنند آن را خیلی خصوصی و محرمانه به آن فرد بگویند که از این دام کناره‌گیری کن. بالاخره ما دستگاه‌های امنیتی موازی هم در کشورمان داریم، فقط یک دستگاه نیست؛ ما حتما سه- چهار دستگاه امنیتی داریم که حتی ممکن است بعضی‌هایشان در راستای کار خود با دیگر دستگاه‌ها مقابله کنند.
ناصری ضمن آوردن مثالی از دولت اصلاحات، نحوه‌ی مواجهه‌ی آن دولت با این موارد را این‌گونه توضیح می‌دهد: من خاطرم است که در دولت اصلاحات، رییس دولت اصلاحات و وزیر اطلاعات این دولت با حکم امنیت ملی در این دست موارد این چنین عمل می‌کردند که در مواردی که من سراغ دارم در آن دوران بین مدیران ارشد که این اتفاق افتاد و زمینه‌های وقوع این اتفاق به وجود آمد اما دستگاه‌های امنیتی، مشخصا وزارت اطلاعات، بدون اینکه مساله را رسانه‌ای کند و یا با آبروی فرد بازی کند، فرد را احضار می‌کردند و یا به حضورش می‌رفتند -بسته به موقعیت و جایگاه شخص- و او را بر حذر می‌داشتند. خب این یعنی امنیت و اطلاعات میانجی شده است. پیش از آنکه بخواهند با آبروی فرد بازی کنند، فرد را نجات می‌دهند.
این فعال سیاسی در ادامه می‌گوید: بنابراین اینکه تنها برای یک سمت اتفاق بیافتد خیلی نباید تعجب‌آور باشد چون نهایتا از لحاظ سیاسی دستگاه‌های امنیتی ما، چه آن دستگاه که متعلق به دولت است و چه آنهایی که متعلق به نهادهای بیرون از دولت هستند، مجموعا برآیند کلی ماهیت سیاسی‌شان بیشتر گرایش دارد به سمت اصولگرایی؛ اگرچه ادعا می‌کنند که گرایش سیاسی ندارند اما من چنین چیزی را باور ندارم.
در دوره‌ی اصلاحات فرد را از حیات سیاسی‌اش ساقط نمی‌کردند
مسایل اصول‌گرایان مسکوت می‌ماند
وی با بیان اینکه از این دست اتفاقات در میان اصولگرایان نیز وجود داشته است، می‌گوید: بالاخره طبیعتا چون رسانه‌ها و فضای عمده‌ی رسانه‌ای کشور هم در دست جریان رقیب اصلاحات است، به نظر طبیعی است که این اتفاقات زمانیکه در حوزه‌ی اصلاح طلبی رخ می‌دهد، عیان و آشکار شود. من به شخصه موارد مشابه این اتفاقات را در بین اصولگرایان هم سراغ دارم، ولی هیچ وقت مطرح نشده و رسانه‌ها و دستگاه‌های امنیتی هم اصراری نداشتند، برای آنکه آن فرد وابسته به جناح خودشان بود و علاقه‌ای به علنی کردن مساله‌ی این فرد نداشتند.
ناصری در ادامه توصیه می‌کند: یک نکته را باید توجه کرد؛ در سمت مسوولیت دولتی در رده‌های مطرح و رده‌های وی آی پی تشکیلات دولتی، افراد از هر گرایش سیاسی باشند، این رفتار و این فعل –حتی اگر به لحاظ شرعی مباح باشد، که هست- به نظر من حکم حرام را برایشان پیدا می‌کند و اصلا وارد این عرصه نباید بشوند. اما بهترین کار این است که مقامات عالی کشور این روند را بدون بازی کردن با آبروی کسی و یا بدون ساقط کردن فرد از حیات سیاسی و اجتماعی خودش، مدیریت کنند؛
در دوره‌ی امام ساختار اینگونه نبود که با آبروی افراد بازی شود
این فعال سیاسی با آوردن مثالی از این موارد که در دوران رهبری امام خمینی اتفاق افتاده، می‌گوید: ما این تجربه را در مورد دوره‌ی امام در سال‌های اول انقلاب داشتیم. در مورد یک مقام قضایی ارشد، که هنوز خیلی فعال است و حضور فعالی دارد این اتفاق افتاد؛ اما آن موقع ساختار حکومتی به گونه‌ای نبود که با آبروی افراد بازی شود و آدم‌ها را از حیات سیاسی و اجتماعی ساقط کنند. مورد دوم هم یکی از وزرای اولیه‌ی دولت جمهوری اسلامی بود که آن‌هایی که سخنان من را می‌خوانند بدانند که فرد مورد نظر چه کسی است. اما در این مورد هم امام به روشنی اعلام کردند که آن فرد از مقام خود استعفا دهد و او هم رفت دنبال کارهای شخصی و علمی و پژوهشی خودش و هنوز هم سربلند در جامعه حضور پیدا می‌کند و منشا خدمات علمی و فرهنگی هم در جامعه هست.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در دوران پس از امام هم در چندین مورد با رویکرد مشابه امام با این موارد برخورد شد، می‌گوید: البته در دوره‌ی بعد از امام هم یکی دو مورد بود که با همین رویکرد مشابه امام، روند توسط مقام عالی دنبال شد؛ اما جریانات سیاسی رقیب و رسانه‌های وابسته به آن بعدا این مسایل را حیثیتی و بزرگش می‌کنند. البته همانطور که گفتم اینها هیچ‌کدام توجیه‌گر این نیست که مقامی که خود را وارد عرصه‌ی مسوولیت‌پذیری و کنشگری سیاسی می‌کند، مخصوصا وقتی مطرح است، حتما نباید در این کارها ورود کند.
ناصری در آخر اضافه می‌کند: من جمع‌بندی نهایی‌ام این است که هر مسوول سیاسی در هر رده‌ای که در جامعه مطرح می‌شود، نباید چنین گام‌هایی بردارد چون هزینه‌ی سنگینی هم بر شخص خودش تحمیل می‌کند و هم بر ساختار تشکیلاتی و سیاسی که به آن وابسته است.
توضیح و عذرخواهی

[توضیح درباره‌ی یک حاشیه: بلافاصله پس از واکنش‌هایی در فضای مجازی به جمله‌ای از گفت‌وگوی عبدالله ناصری که برداشتی متفاوت از نظر تحلیلی اظهارات گوینده درباره‌ی تبعات اجتماعی ناشی از دفاع مقدس را به دنبال داشت، آن بخش سریعا حذف شد. انصاف نیوز ضمن عذرخواهی از مخاطبان، بر فداکاری و پاکدامنی همه‌ی خانواده‌ی معظم شهدای ۸ سال دفاع مقدس تاکید می‌کند.]
قدیمی دیروز, 11:28 AM   #23
alisosho

alisosho's Avatar

محمدعلی نجفی تا چندی پیش از اعضای اصلی حزب کارگزاران سازندگی بود، شاید به همین خاطر پس از ماجرای قتل میترا استاد همسر دوم نجفی، انتظار این بود که حزب کارگزاران بیش از احزاب اصلاح‌طلب دیگر حامی نجفی باشد و از وی دفاع کند. اما در میانه سکوت اعضای شورای شهر تهران، غلامحسین کرباسچی اولین نفری بود که با انتشار یک توئیت واکنش‌ها را نسبت به تراژدی اتفاق افتاده برای نجفی آغاز کرد.

کرباسچی در توئیتر خود نوشت: «ماهیت تاسفبار حادثه قتل میترا استاد هر چه باشد نمیتوان مسئولیت کسانی را که دو سال قبل علیرغم اصرار و تذکر برخی دلسوزان و مراکز مسئول، این چاه ویل را برای اصلاحات و نجفی حفر کردند، نادیده گرفت». انتشار این توئیت و پس از آن گفتگوهای غلامحسین کرباسچی و حسین مرعشی با واکنش برخی از اصلاح‌طلبان روبرو شد تا جایی‌که محسن میردامادی در واکنش برخی گفته‌های کرباسچی از او انتقاد کرد در یادداشتی نوشت: شادمانه به نجفی که زمین خورده لگد می‌زنی.
اما محمد عطریانفر از اعضای حزب کارگزاران در بخشی از گفتگوی خود تاکید داشت «توئیت کرباسچی از سر مظلومیت و دفاع از نجفی بوده و اشاره کرده که کسانی هم که اصرار بر حضور ایشان در آن موقعیت داشتند، باید پاسخگوی مصیبت‌ وارده باشند.»
او هم‌چنین نجفی را نیروی شایسته جریان اصلاحات می‌داند و می‌گوید: «اگر این خطر بزرگ از سر نجفی بگذرد، انشالله پس از این هم نیروی اصلاح‌طلبان خواهد بود.»
گفتگو با محمد عطریانفر درباره پرونده محمدعلی نجفی را در ادامه می‌خوانید.
آقای عطریانفر! با وجود این که آقای نجفی یکی از اعضای سابق کارگزارن بوده اما به نظر می رسد حزب رفتار خوبی نسبت به قضایای پیش آمده نداشت. آقای کرباسچی و آقای مرعشی هر کدام مواضعی گرفتند که با واکنش‌های زیادی روبرو شد و ...
آن چه آقایان کرباسچی و مرعشی گفتند، با آن چه من نگفتم یکی است! نگاه و تحلیل کارگزاران نسبت به داستان شهرداری روشن است.
این که نباید اقای نجفی شهردار می‌شد؟
نه این بحث مطرح نیست. آقای نجفی جزو نیروهای بسیار شایسته ما بوده و اگر این خطر بزرگ از سرش بگذرد، انشالله پس از این هم خواهد بود. اینکه در ارزیابی صلاحیت‌های فردی به جمع‌بندی برسیم، کفایت نمی‌کند. باید بینیم که این صلاحیت‌ها در جای دیگر جواب می‌دهد یا نه.
بزرگترین خطای استراتژیک نجفی پذیرش مسئولیت شهرداری بود
تجربه‌های نجفی همه‌جا از جمله وزارت علوم، وزارت آموزش و پرورش -که به سختی افراد در آن سر سالم بیرون می‌برند - و در سازمان برنامه و بودجه موفق بوده و انسانی با شخصیت و صاحب‌نظر است. علی‌القاعده این آدم در موقعیت شهرداری هم می‌توانست موفق باشد. اما برای این جایگاه بستر لازم فراهم نبود و هر چقدر هم او زور می‌زد در آن جایگاه نمی‌توانست موفق باشد. درست مثل این است که یک پیچ و مهره‌ای که با هم تناسب ندارند، بخواهید با فشار در هم بپیچانید. وقتی این پیچ و مهره با هم سنخیت نداشته باشند، بکار هم نمی‌آیند. شاید بزرگترین خطای استراتژیک نجفی، پذیرش مسئولیت شهرداری بود. چرا که قبلا هم به ایشان گفته بودند که نمی‌گذارند در این‌جا ماندگار شوید. برخی نهادها با ایشان به دلایلی موافق نبودند. باید واقع‌بین باشیم، وقتی نیروی باارزشی داریم، نباید فرصت‌سوزی کنیم. این فرصت‌سوی از طرف خود آقای نجفی و دوستان حزب اتحاد ملت و مشارکت رخ داد و از طرف ما نبود. وگرنه چه کسی محق‌تر از کارگزاران برای حمایت از نجفی؟
توئیت کرباسچی از سر مظلومیت و دفاع از نجفی بود
در سیاست نمی‌توان واقع‌بین نبود و آرمانی فکر کرد، هر کار هم کنی نمی‌توانی از یک دیوار راست بالا بروی؛ در این رابطه هم فکر می‌کنم تفاوت‌نظری بین کارگزارن نبود؛ کرباسچی توییتی در حد ۲۰ کلمه از سر مظلومیت و دفاع از نجفی نوشت و اشاره کرده که کسانی هم که اصرار بر حضور ایشان در آن موقعیت داشتند، باید پاسخگوی مصیبت‌ وارده باشند. این با هیچ قضاوتی مغایر نیست. بالاخره اگر برخی از دوستان مصر نمی‌شدند که نجفی آن موقعیت را عهده‌دار شود، این اتفاقات هم نمی‌افتاد. چه حاصلی از این داستان به دست آمد؟ یکی این که این نیرویی باارزش و کارآمد را عملا بی‌خاصیت کردیم. دوم، مظلومیتی برای یک خانواده دیگر رخ داد. سوم هم این که روابط داخلی یک خانواده مخدوش شد؛ این‌ها تبعات نوعی مقاوت‌های بی‌جا است.
نجفی کل راه های ارتباطی اش با ما را بسته بود
کارگزاران نمی‌توانست به نحوی از نجفی پشتیبانی کند و او را از این شرایط بیرون بکشد؟
همه در این زمینه فعال و درگیر بودیم. متاسفانه نجفی کل راه‌های ارتباطی‌اش با ما را بسته بود.
حتی در زمانی که شهردار بودند؟
بله ما فقط در حد یکی دو بار توانستیم با او صحبت کنیم. من که با نجفی رابطه نزدیکی داشتم هم نتوانستم به ایشان مشورتی بدهم. چون هیچ رغبت و واکنشی نشان نمی‌داد.
نجفی تحت کنترل شدید رابطه ای نامانوس قرار گرفته بود
آقای مرعشی گفتند که خانم میترا استاد این ارتباط را محدود کرده بود.
در آن نقطه بله. ایشان تحت کنترل شدید رابطه‌ای نامانوس قرار گرفته بود. افراد باید رابطه کاری‌شان را از زندگی شخصی جدا کنند و این چیزی بود که متاسفانه به نجفی آسیب زد.
قبول ندارم که نفوذ غیراخلاقی در زندگی نجفی صورت گرفته باشد
آقای رفیق‌دوست که زمانی در دولت رابطه نزدیکی با آقای نجفی داشتند، می گویند نجفی گرفتار یک توطئه شده است، او شخصیتی نداشته که وارد چنین مسئله‌ای بشود. توطئه‌ای چیده شده که ایشان وسط آن گیر کرده بود. شما پرستو بودن میترا استاد را تا چه انداره قبول دارید؟
آقای رفیق‌دوست منصف است و در این زمینه اظهار نظر درستی داشته است. نه تنها ایشان بلکه هرکدام از دولتی‌های چپ یا راست، اگر از نزدیک نجفی را می‌شناخت، تعبیراتشان از آقای رفیق‌دوست اگر بیشتر نبود، کمتر نبود. اما این که بگوییم که نفوذی ضداخلاقی در زندگی ایشان صورت گرفته و بالافاصله پرونده را ببندیم را قبول ندارم. این با واقعیت منطبق نیست و من چنین باوری ندارم. ممکن است در حکومت‌های غیراعتقادی، جریان حاکم برای ضربه زدن به جریان رقیب، دست به نفوذ این چنینی بزند تا آینده آن جریان را تیره کند، اما من این را در نظام جمهوری اسلامی باور ندارم. ممکن است یکی دو تخلف صورت گرفته باشد اما این را نمی‌توان به کل نظام تعمیم داد. اگراین طور باشد که خیلی مصیبت داریم.
اگر پایه درخت از خود صیانت کند، پرستو روی شاخه نمی نشیند
البته برخی هم این نفوذ را از سوی دستگاه های حاکمیتی و اطلاعاتی نمی دانند، مثلا عده ای می‌گویند نجفی که در شهرداری بود، فساد عده‌ای را رو کرد. شاید آدم‌های نزدیک به آن جریان این کار را کرده باشند و لزوما به نظام ربطش نمی‌دهند.
پس باز هم فردی محسوب می‌شود. من این را هم رد می‌کنم و نمی‌پذیرم. برخورد با فساد در شهرداری بیش از آن که مدیون نجفی باشد، مدیون نهادهای رسمی حاکمیت است. حداکثر اقدامی که در آن مقطع صورت گرفت این بود که شهردار تهران گزارشی از یک پروژه ارائه داد و اقدام دیگری صورت نگرفت. بحثی در فسادستیز بودن نجفی نیست، اما برخورد با فساد در شهرداری جزو محاسن نهاد حاکمیت نظام جمهوری اسلامی است و ربطی به فرد دیگری ندارد.
فرض کنید که این داستان هم واقعیت داشته باشد. پرستو روی کدام شاخه‌ درخت می‌نشیند؟ بالاخره اگر پایه درختی از خود صیانت کند، پرستویی روی شانه‌اش نمی‌نشیند. در این واقعه از نجفی انتظاری بیش از این می‌رفت. اگرچه قضاوت من هم خلاف انصاف است. باید گفت که این مسئله داخلی است و ما نباید دخالت کنیم. اگر اقدام غیرعرفی بخواهد در زندگی‌تان رخ دهد، طبیعتا وقتی وارد عرصه اجتماعی می‌شوید و واکنش‌هایی را برمی‌انگیزد. در این موقعیت دو کار بیشتر جلوی پایتان قرار ندارد، یا باید از آن امر غیرعرفی فاصله گرفت یا خود را از پذیرش مسئولیت معاف کرد؛ در این مورد مسئولیت پذیرفته شده و این اقدام غیرعرفی بازتاب بسیار منفی پیدا کرده است. نهادهای مهم دیگر هم به راحتی عبور نکرده و مقاومت کردند. تا این که این بلا سر نجفی آمد.
نجفی ۴۰ سال عاشقانه و صمیمانه با همسر اولش زندگی کرد
آقای محبیان گفته‌اند سیاست‌مدارها باید بین عشق و سیاست یکی را انتخاب کنند، شما این نگاه را قبول دارید؟
فرمایش ایشان بیشتر رمانتیک است. می‌شود یا جفتش را داشت یا هیچ‌کدام را. این اظهارات خطابی و قشنگ است اما حکم قطعی نیست. خود آقای نجفی ۴۰ سال زندگی عاشقانه و صمیمانه‌ای با همسرش داشت و در سیاست هم موفق بود. حسنات الابرار سیئآت مقربین (کارهای نیک و حسنه خوبان، برای مقربین گناه به شمار می‌آید)، چه بسا کاری که آدمی خوب می‌تواند انجام دهد برای انسانی مقرب بد باشد. من که چهره‌ تا حدودی شناخته شده هستم. رفتارم در خیابان باید طوری باشد که جامعه مرا با آن می‌شناسد. اگر من ششیه نوشابه و ساندویچ دست بگیرم و در خیابان راه بروم و ساندویچ بخورم، متعارف نیست اما اگر کارگر این کار را بکند، کسی با او کاری ندارد.

خبرآنلاین
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

ساعت جاری 03:05 AM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.