آخرین ارسالات تالار

 
 

بازگشت   فوروم ایران آمریکا > ورود به تالار بحث هفته > موضوعات مورد بحث

پاسخ
    نمایش ها: 10742 - پاسخ ها: 30  
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-13-2014, 03:08 PM   #1
Hadi
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 1,101
تشکرها: 4,235
در 1,005 پست 5,614 بار تشکر شده
Points: 22,006, Level: 92
Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند


گروه اقتصادی تدبیر: برای نخستین بار رئیس جمهوری ایران در مراسم 22 بهمن فراتر از یاد آوری‌های تاریخی و حرف‌های رسمی به برخی جزئیات درباره چالش‌های پیش روی کشور اشاره کرد. حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در مراسم 22 بهمن بر مبارزه با فساد نفتی و اقتصادی تاکید کرد و کمک و حمایت مردم را در مبارزه خواستار شد. او با کنایه به ماجرای بابک زنجانی نسبت به اینکه «9 هزار میلیارد از پول کشور دست یک نفر است» انتقاد کرد. روحانی گفت: «مگر می‌توان تحمل کرد که یک فرد 9 هزار میلیارد تومان پول این ملت را ببرد؛ کجا برده است؟ کجا مصرف شده است؟ چه کسانی اجازه داده اند؟»

این اظهارات در حالی است که پرونده‌های فساد سه هزار میلیاردی، فساد بیمه ایران، بدهی میلیاردی 32 نفر به بانک‌ها و همچنین پرونده بابک زنجانی باز است و نتیجه مواجهه دولت کنونی با فسادهای اقتصادی که در دولت قبل اتفاق افتاده اعلام نشده است.

"سعید لیلاز" اظهارات رئیس جمهوری در مراسم 22 بهمن مبنی بر مبارزه با مفاسد اقتصادی و نفتی را «حرف مهم و بزرگی خواند» و به خبرنگار اقتصادی تدبیر گفت: «درخواست آقای روحانی از مردم برای کمک به مبارزه با فاسد اقتصادی صحیح است، اما مهمترین کار را خود دولت باید انجام دهد.»
او با توضیح اینکه «حرف رئیس جمهوری در سالروز پیروزی انقلاب از بزرگترین چالش ایران پرده برداشته است»، می‌گوید: «دولت به جای آنکه به دنبال افشای اسامی مفسدان باشد، باید جلوی فساد را بگیرد. اما نکته مهم‌تر این است که مردم حمایت سیاسی و پشتیبانی کامل از دولت را ادامه دهند تا بتواند با موارد و مصادیق فساد برخورد کنند، چرا که در این مقطع کار دیگری از مردم ساخته نیست.»

این اقتصاددان با بیان اینکه «فساد در ایران به سطح بی‌سابقه‌ای در تاریخ ایران بلکه در تاریخ خاورمیانه رسیده است» مواجهه دولت روحانی با فساد اقتصادی کنونی را بزرگ ترین چالش ایران در 100 سال معاصر می‌داند.
این فعال اقتصادی اصلاح‌طلب معتقد است: «زمانی که درآمدهای نفتی در غیاب دموکراسی و مردم سالاری رشد پیدا می‌کند خروجی آن یک فساد اقتصادی گسترده است.»
لیلاز می‌گوید: «در حال حاضر در شرایط بسیار بسیار خطرناکی هستیم. به گونه‌ای که یک نوع احساس هرمان و باختن اجتماعی فراگیر در کشور وجود دارد، به طور مثال کارگران تصور می‌کنند حقوق‌شان در سازمان تامین اجتماعی خورده شده است. درواقع یک نوع فروپاشی نظام اخلاقی به چشم می‌آید که به زودی شاهد آثار سیاسی و اجتماعی این فروپاشی در سطوح مختلف خواهیم بود.»
او بر این باور است که «اگر الان کسی علم مبارزه واقعی با فساد را برندارد ممکن است فردا دیر باشد.»
این اقتصاددان با تاکید دوباره بر حمایت مردم از دولت، بیان می‌کند: «پشتوانه مردمی دولت هر چقدر قوی‌تر باشد دولت نیز در زمینه مبارزه با فسادی که الان کشور را فرا گرفته نیرومندتر می‌شود. مردم باید با حمایت های خود شمشیر دولت برای مبارزه با فساد را تیز کنند.»
لیلاز به تدبیر می‌گوید: « من اراده‌ای که در دولت برای مبارزه با فساد اقتصادی و نفتی می‌بینم را به هیچ وجه در نهادهای دیگر مانند مجلس نمی‌بینم. گرچه ممکن است الان هم برای حل این مشکل و فساد دیر باشد. از سوی دیگر بدون حمایت همه مردم و به کار گرفتن همه نیروی کشور نمی‌توانیم در این راه قدمی برداریم.»

او با بیان اینکه «ما تحریم‌های آمریکا را بهانه‌ای قرار دادیم تا فساد حاکم بر اقتصاد را پشت آن پنهان کنیم» اظهار کرد: «فسادهای اقتصادی امروز، بزرگترین خطری است که در 35 سال گذشته بر سر راه ایران قرار داشته است. هرگاه در هر کشوری یکباره درآمدهای ارزی بین چهار تا هفت برابر شود و در عین حال دموکراسی عقب بشیند، وضعیت بهتر از انچه امروز شاهد هستیم نمی‌شود.»
لیلاز می‌گوید: «بعید می‌دانم که فساد اقتصادی در این ابعاد در خارمیانه اتفاق افتاده باشد.»
Hadi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر از Hadi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 02-13-2014, 07:01 PM   #2
Hadi
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 1,101
تشکرها: 4,235
در 1,005 پست 5,614 بار تشکر شده
Points: 22,006, Level: 92
Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند


حسن روحانی در سخنرانی خود از مردم خواست که دولت را در زمینه مبارزه با فساد یاری کنند. در سال های اخیر به دلیلتحریم های گسترده بین المللی و تضعیف نهاد های نظارتی توسط دولت نهم و اکثریت یکدست محافظه کاران در مجلس ،عدم پاسخگویی دولت محمود احمدی نژاد به سایر قوا و همچنین عدم اجازه به رسانه های برای انعکاس نظارت دقیق بر قدرت و انعکاس همه جانبه فسادهای گسترده دولتی ، کانون های قدرت دولتی گسترش و نفوذ زیادی در حوزه اقتصادی پیدا کردند.

کانون هایی که نه به دولت و نه به هیچ مرجع دیگری پاسخگو نبوده و نیستند. افرادی چون بابک زنجانی و موسسه های مالی بزرگی مانند موسسه آریا در درون و با کمک همین کانون های قدرت ایجاد شدند. کسانی مانند بابک زنجانی که قرار بود منافع این کانون ها را تامین کنند با حمایت های خاص از تسهیلات ویژه ای برخوردار شدند و به این ترتیب بخشی از سرمایه های ملی در اختیار افراد ی مانند زنجانی،امیر منصور آرای و تعداید زا افراد خاص قرار گرفت.

به طوری که بزرگترین فساد های اقتصادی مخصوصا در حوزه در آمد های نفت و گازی در سال های اخیر اتفاق افتاد.همه این مسائل در کنار هم باعث شد که رئیس جمهور در سخنرانی روز 22 بهمن به اصلاح نظام اداری و فساد اشاره کند و از مردم کمک بخواهد، روحانی در سخنرانی خود گفت: «این دولت در فکر نظام اداری سالم‌تر و در پی مبارزه با فساد است. از همه مردم درخواست‌ می‌کنم دولت را در زمینه مبارزه با فساد یاری کنند. همه قوا باید دست به دست هم بدهیم. دولت، مجلس و قوه قضائیه و همه مردم. »

او با اشاره غیر مستقیم به ماجرای بابک زنجانی افزود: «مگر می‌توان تحمل کرد که یک فرد، ۹ هزار میلیارد تومان پول این ملت را ببرد. کجا برده و کجا مصرف شده است؟ چه کسانی اجازه داده‌اند؟ ما باید مواظب فساد باشیم. باید در برابر مفسدان ایستادگی کنیم. ملت ما نمی‌پذیرد که پول بیت‌المال در جیب مفسدان و افراد خاص باشد. مبارزه با فساد خواست این ملت بزرگ است.»عین همین کنایه را رییس جمهوری در گفت و گوی تلویزیونی چند روز پیش نیز به زبان اورده بود.

برنامه ریزی برای منابع نفت و گاز

البته رئیس دولت یازدهم همزمان با اشاره به منابع انرژی هم گفت: «دولت برای میادین مشترک نفت و گاز که متاسفانه دیگران از منابع مشترک ما استفاده میکنند و مردم ما محروم هستند، برنامه ریزی مفصلی دارد که اولین آثارش را در سال آینده و انشاءالله 22 بهمن سال آینده شاهد خواهیم بود.»

و اتفاقا حسن روحانی مشابه این سخنان را تنها 5 روز قبل در گفتگوی مستقیم رئیس جمهور با مردم گفته بود. حسن روحانی در گفتگوی تلویزیونی برخی از موارد فساد اقتصادی را تکان دهنده خواند و گفت: «درباره مبارزه با فساد خیلی مسائل گفته و خیلی شعار داده شده است به طوری که وقتی این موضوع مطرح می شود مردم قدری درباره آن تردید می کنند. دولت در این زمینه با مشکلات ساختاری مواجه است اما به دنبال حل و فصل این موضوع خواهیم رفت . با این حال با مواردی برخورد کردیم که بسیار تکان دهنده بود. زمانی هست که فردی از فرد دیگر یا اعتبار خود سوء استفاده می کند. اما در یک مورد خاص پول بیت المال و پول مردم یا برخی از پول نفت در اختیار فرد خاصی قرار گرفته که نمی دانیم علتش چه بوده است. رقم این پول نیز بالا و حدود 8 و نیم تا 9 هزار میلیارد تومان است که باید برای مقابله با این نوع مفاسد، مجلس و قوه قضاییه و دولت همه دست به دست هم دهیم.»

روحانی در برنامه تلویزیونی با اعلام اینکه این رقم بسیار بالا و برابر کل بودجه عمرانی یک سال کشور است گفت: «مدتی این موضوع را به دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی گفتیم که آنها نیز دلایلی داشتند مبنی بر اینکه پول ها در جاهای مختلف است و ما باید با آرامش آنها را به کشور برگردانیم.»رئیس جمهور گفت: «این آقا وعده و وعیدهایی می داد و می گفت پول ها در فلان بانک یا این شعبه و آن شعبه است که بررسی های مفصلی کردیم و مشخص شد که همه این حرف‌ها دروغ است و بعد از آن بود که به معاون اول دستور دادم که مبارزه ریشه ای با ویژه‌خواری، فساد و رانت را مورد توجه ویژه قرار دهد و تاکنون نیز قدم های خوبی برداشته شده است.»روحانی افزود: «باید کاری ریشه ای انجام شود تا ویژه خواری و رانت خشکانده شود و در این مسیر مجلس، دولت و قوه قضاییه همه باید دست به دست هم دهیم.»

در دوران اصلاحات هم محمد خاتمی رییس جمهوری ایران جمله ای مشهور بیان کرد که مورد استناد همیشگی اصلاح طلبان قرار گرفت.خاتمی گفت: هر 9 روز یک بحران برای دولت من درست می شود. تحلیلگران در دوران اصلاحات بار ها از نفوذ و دخالت «هزاردستانی» نوشتند که عامل ایجاد این بحران ها بودند.
حالا دولت یازدهم که هنوز از پیچ تند بحران سیاست خارجی عبور نکرده، با بحرانی بسیار بزرگتر و خطرناک روبرو شده است. بحران اقتصادی و هزارپای ویژه خوارانی که در بسیاری از سطوح کشور نفوذ کرده اند.
شاید به دلیل همین نقوذ گسترده مفسدان اقتصادیی که به پشتوانه برخی افراد سیاسی و خاص ثروت های افسانه ای اندوخته اند است که رییس جمهوری ایران چاره ای برایش باقی نمی ماند مگر آنکه دست به دامن مردم شود تا در مبارزه با فساد او را یاری کنند.
مبارزه ای که حتما دشوار و زمان بر است.چرا که فسادهای نجومی که هر روز خبر فاش شدن یکی از آنها منتشر می شود قطعا بدون حمایت های خاص اتفاق نیفتاده است. این افراد خاص هم بیکار نمی مانند و تلاش می کنند در این مبارزه بازنده اعلام نشوند.
__________________
مبارزه با فساد بزرگترین چالش 35 سال گذشته است
بند 9 از ابلاغيه اقتصاد مقاومتي : شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی وغيره.
Hadi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از Hadi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 02-15-2014, 10:33 AM   #3
alisosho
 
alisosho's Avatar
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 13,561
تشکرها: 18,611
در 10,446 پست 33,240 بار تشکر شده
Points: 149,617, Level: 100
Points: 149,617, Level: 100 Points: 149,617, Level: 100 Points: 149,617, Level: 100
Activity: 100%
Activity: 100% Activity: 100% Activity: 100%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

شايد بشود با ايجاد يك موج حتي انهايي كه خود دل در گرو رانت ها دارند را همراه اين موسم كرد و مطمئنا اين امر ناشدني نيست ... فقط احتياج به يكسري پاكدست و همچنين افراد عادل ولي دريده و از سوي حمايت بي چون و چراي شخص اقاي خامنه اي ولو اينكه به ضرر اطرافيان ايشان باشد ...
اقاي پاليزدار را كه يادتان هست ...
ولي به نظر بنده ، روحاني تنهاست ...
__________________
یک نماینده مجلس در جلسه عمومی به استاندار ... اعتراض کرد که دو سال است اینهمه فساد، فساد می‌کنی، یک دانه هم اسم بگو... استاندار بلافاصله در جواب این نماینده گفت: خودت...
alisosho آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از alisosho بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 02-15-2014, 01:22 PM   #4
ilia786
 
تاریخ عضویت: Sep 2008
محل سکونت: ایران
پست ها: 1,712
تشکرها: 1,975
در 1,361 پست 5,431 بار تشکر شده
Points: 21,596, Level: 92
Points: 21,596, Level: 92 Points: 21,596, Level: 92 Points: 21,596, Level: 92
Activity: 20%
Activity: 20% Activity: 20% Activity: 20%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

یعنی چه که مردم در مبارزه با فساد به دولت کمک کنند؟ اگر دوستان منظور رئیس جمهور یا آقای لیلاز را در این زمینه متوجه شده اند، لطفا توضیح دهند.
سپاس
ilia786 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از ilia786 بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 02-15-2014, 01:42 PM   #5
Kaman
 
Kaman's Avatar
 
تاریخ عضویت: Sep 2011
پست ها: 4,182
تشکرها: 14,663
در 4,025 پست 18,838 بار تشکر شده
Points: 39,483, Level: 100
Points: 39,483, Level: 100 Points: 39,483, Level: 100 Points: 39,483, Level: 100
Activity: 80%
Activity: 80% Activity: 80% Activity: 80%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ilia786 نمایش پست ها
یعنی چه که مردم در مبارزه با فساد به دولت کمک کنند؟ اگر دوستان منظور رئیس جمهور یا آقای لیلاز را در این زمینه متوجه شده اند، لطفا توضیح دهند.
سپاس
مشخص است که در این مرحله فعلی, مردم نمیتوانند زیاد به دولت کمک کنند. تنها کمکی که مردم میتوانند به دولت روحانی بکنند این است که در انتخابات مجلس, مجلسیانی را انتخاب نمایند که دارای شخصیت والائی باشند و چاپلوس نباشند و مصمم به پیش بردن جریان مبارزه با فساد در کشور بوده و دولت روحانی را همراهی بکنند.

ولی چه کسی نمیداند که بر سر راه ورود این افراد به مجلس, آنها میباید که توان عبور از هفت خوان رستم و انواع و اقسام فیلترهای حکومتی را داشته باشند! مخالفین اصلاحات در همین کمینگاهها و مراکز فیلترها به کمین سنگ اندازی بر سر راه سیاست روحانی نشسته اند!
.
Kaman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 02-15-2014, 06:36 PM   #6
Hadi
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 1,101
تشکرها: 4,235
در 1,005 پست 5,614 بار تشکر شده
Points: 22,006, Level: 92
Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

ترکان: به زودی از یک فساد ده ها هزار میلیاردی پرده برداری می شود
بخشی از بی‌انضباطی مالی، عمدی بوده که باید مراجع مرتبط آن را بررسی و در وقت مقتضی براساس صلاحدید به مردم اعلام کنند اما نمی‌دانم این اقدامات از روی بی‌اطلاعی و كم‌اطلاعی بوده یا ... .
مجموع تخلفاتی که در 8سال گذشته دیوان محاسبات از دولت گزارش كرده ده‌ها میلیارد دلار است؛ یعنی این روند با تغییر دولت‌ها از بین نرفته و هنوز افرادی كه در جریان تخلفات حضور داشتند شاید در بدنه دولت كنونی حضور دارند. طبق شواهد ویژه‌خواری در برخی رده‌ها ریشه دوانده است و معتقدم با آمدن و رفتن یك دولت نمی‌توان امید داشت كه این زنجیره کاملا قطع ‌شود.

ابراهیم نکو، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با "تدبیر" مطرح کرد فسادهای مالی افشا نشده نجومی است،شاید دولت شهید شود

جنگ مبارزه با مفاسد اقتصادی در ابتدا جنگ نابرابری است که مفسدان اقتصادی فعلا یک سر و گردن بالاتر هستند و ثروت‌های ملت را به یغما بردند.
به همین دلیل ملت ایران باید هشیار باشد و با کمک به دولت از طریق حمایت‌های معنوی و جلوگیری از اظهارنظرهای جهت‌دار برخی افرادی ستاره دار در برخی محافل به فساد واکنش نشان دهند." مثلا اگر کسی درباره مفسدان اقتصادی توجیه یا دفاعی کرد مردم جلوی این کار را بگیرند. حتی اگر افرادی که مسئول هستند و بخواهد موضوع فساد اقتصادی را تبرئه کنند، مردم می توانند به راحتی نسبت به این موضوع حساسیت نشان دهند و یا حداقل آن را قبول نکنند."
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس می‌گوید: "یکی از امتیازهای دولت یازدهم این است که با شهامت و بدون ترس به جنگ افراد مفسد آمده است. این افراد اگر از پشتیبانی گروه‌های سیاسی برخوردار نبودند به سادگی نمی‌تواستند این ثروت‌های کلان را به دست بیاورند. بنابراین موانعی که پیش روی راه دولت برای مبارزه با مفاسد اقتصادی وجود دارد بسیار سخت است."
او بر این باور است که دولت با پاکسازی موانع و فتح سنگرهای پناه گرفته شده از سوی مفسدان و ویژه خواران به مبارزه خود ادامه خواهد داد و بیان می‌کند: "من خبر دارم که متاسفانه گروه‌هایی برای آنکه جرم افراد مفسد اقتصادی را سبک نشان دهند در حال انجام رایزنی‌هایی هستند که این خود بزرگترین مانع دولت در مواجهه با فساد اقتصادی است. این گروه‌ها همان افراد با نفوذی هستند که زمینه‌ساز مفاسد اقتصادی شدند."

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هشتم به تدبیر خبر داد 30 بدهکار بانکی 10000 تا 100000میلیارد ریال را پس نمی دهند
30 نفر از بدهکاران عمده و کلان بانکی که پرونده‌هایشان در کمیسیون اصل90 مطرح است بیش از 80 هزار میلیارد تومان به بانک‌ها بدهی دارند که در پرداخت آن سهل‌انگاری کرده و دست نگه داشته‌اند.

عضو هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید به "تدبیر" خبر داد اختلاس 1700میلیاردی گوشه ای ازفساد رخ داده دربنیادشهید است/دولت احمدی نژاد رها شده بود

«بنیاد شهید با مدیریت بسیار ضعیف، مجموعه‌ای رها شده بوده که حالا سامان دادن به آن مستلزم یک تیم فنی قوی است. آن 1700 میلیارد ریال نیز یک مورد از ده‌ها مورد فساد است.»
__________________
مبارزه با فساد بزرگترین چالش 35 سال گذشته است
بند 9 از ابلاغيه اقتصاد مقاومتي : شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی وغيره.
Hadi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از Hadi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 02-15-2014, 07:03 PM   #7
sayeh
 
تاریخ عضویت: Sep 2011
پست ها: 105
تشکرها: 295
در 95 پست 425 بار تشکر شده
Points: 7,159, Level: 56
Points: 7,159, Level: 56 Points: 7,159, Level: 56 Points: 7,159, Level: 56
Activity: 10%
Activity: 10% Activity: 10% Activity: 10%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

تابحال مردم فکر میکردند که جنگ 8 ساله بزرگترین آسیبها را به کشور و ملت و این آب و خاک بی بها شده زده است . حالا یواش یواش مجبوریم درک بکنیم که خیانتها و چپاولگریهای داخلی شاید پر هزینه تر بوده اند و کسی خبر نداشت . کسی در ایران نه اینکه پاسخگو نیست , بلکه برعکس حتی عالیترین مقامات مردم را به خویشتن داری و تکرار و بزرگ نکردن این قبیل خیانتها و دزدیها و فجایع بی بدیل تاریخی فرا میخوانند و خود در این موارد هم لب نمیگشایند بسیار پر معما وسئوال برانگیز است.
__________________

sayeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از sayeh بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 02-15-2014, 07:08 PM   #8
Hadi
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 1,101
تشکرها: 4,235
در 1,005 پست 5,614 بار تشکر شده
Points: 22,006, Level: 92
Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

میلیاردها دلار پول نفت هرگز به خزانه بازنمی‌گردد
53 میلیارد دلار از درآمدهای نفتی به خزانه واریز نشده است؛ به همین راحتی. گزارش اخیر دیوان محاسبات از تفریغ بودجه 91 از این تخلف جدید دولت محمود احمدی‌نژاد پرده برداشته است. تعداد و میزان تخلف‌های مالی دولت احمدی‌نژاد آن قدر زیاد است که شنیدن آن عادی شده است.
---------------------------------------------------------
سوال شهير عزيز از ما : مگر چنین چیزی ممکن است؟!

.
__________________
مبارزه با فساد بزرگترین چالش 35 سال گذشته است
بند 9 از ابلاغيه اقتصاد مقاومتي : شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی وغيره.
Hadi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از Hadi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 02-19-2014, 10:16 PM   #9
Hadi
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 1,101
تشکرها: 4,235
در 1,005 پست 5,614 بار تشکر شده
Points: 22,006, Level: 92
Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

سیاستهای کلان اقتصاد مقاومتی در 29 بهمن 92 از طرف آقای خامنه ای ابلاغ گردید خواسته شده است که قوای کشور بی‌درنگ و با زمان‌بندی مشخص، اقدام به اجرای آن کنند.
این سیاستها که در 24 بند است شامل موارد ذیل هم هست که مرتبط با موضوع تاپیک است:

19- شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی و ... .
بخشی از بند 22 : مدیریت مخاطرات اقتصادی از طریق تهیه طرح‌های واکنش هوشمند، فعال، سریع و به هنگام در برابر مخاطرات و اختلال‌های داخلی و خارجی.
23- شفاف و روان سازی نظام توزیع و قیمت‌گذاری و روزآمدسازی شیوه‌های نظارت بر بازار.

آقای روحانی و تیمشان باید از این پتانسیل ایجاد شده استفاده کنند.
__________________
مبارزه با فساد بزرگترین چالش 35 سال گذشته است
بند 9 از ابلاغيه اقتصاد مقاومتي : شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی وغيره.
Hadi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از Hadi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 02-19-2014, 10:56 PM   #10
Hadi
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 1,101
تشکرها: 4,235
در 1,005 پست 5,614 بار تشکر شده
Points: 22,006, Level: 92
Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

زنگنه: بابک زنجانی مفصل دروغ می گوید/اموال او ابدا کفاف بدهی اش را نمی دهد، اصل پول او در خارج از کشور است
رقم بدهی ایشان دو هزار و 670 میلیون یوروست.
اصل پول بابک زنجانی خارج از کشور است. خودش هم می‌داند این پول‌ها کجاست. بالاخره باید او را مجبور کرد که این پول را به داخل کشور بیاورد و بدهی‌اش را بدهد.

پی نوشت : یاد خاوری به خیر، ایشان دیگر به خاطره ها پیوسته است و خدا میداند که چقدر مثل زنجانی ها داریم.

209000 میلیارد تومان پول سرگردان در ایران!
پول‌های سرگردان در اقتصاد ایران به 209 هزار میلیارد تومان رسیده است. این پول‌ها جزئی از نقدینگی کشور هستند که نه به بانک‌ها رفته‌اند و نه به بورس.
این رقم معادل رقمی نزدیک به بودجه عمومی دولت برای سال 93 است. در واقع به اندازه پولی که دولت برای دخل و خرج یک ساله خود نیاز دارد، پول‌های سرگردان در اقتصاد ایران وجود دارند.
در واقع چون این پول‌ها به بخش‌های رسمی مانند بانک و بورس نرفته‌اند، هنگام جذاب شدن بازارهایی مانند ارز و طلا یا مسکن به راحتی می‌توانند جابه‌جا شوند و با حرکت به سمت بازار جدید موجی از تقاضاهای جدیدی را به وجود آورند. با افزایش این تقاضاهاست که افزایش نرخ در بازارهایی مانند ارز و طلا یا مسکن رخ می‌دهد.

پی نوشت : من واقعاً نمی توانم بفهمم این به چه مفهوم است.
__________________
مبارزه با فساد بزرگترین چالش 35 سال گذشته است
بند 9 از ابلاغيه اقتصاد مقاومتي : شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی وغيره.
Hadi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از Hadi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 02-20-2014, 01:31 AM   #11
Kaman
 
Kaman's Avatar
 
تاریخ عضویت: Sep 2011
پست ها: 4,182
تشکرها: 14,663
در 4,025 پست 18,838 بار تشکر شده
Points: 39,483, Level: 100
Points: 39,483, Level: 100 Points: 39,483, Level: 100 Points: 39,483, Level: 100
Activity: 80%
Activity: 80% Activity: 80% Activity: 80%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

نقل قول:
مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند
کمر مردم زیر سنگینی این دزدیهای نجومی و این بار غیر قابل تحمل تاریخی شکسته شده است. فکر میکنم که با این کمرهای شکسته, دیگر مردم را یارای تیز کردن شمشیری نمانده باشد!

الیته مبالغ دزدیها هم که خدائیش خیلی زیاد نیستند!! مثلا مبلغ 2,7 میلیارد یورو را که بابک خان به دولت بدهکار است و کش رفته است, اگه جلوی بچه هم بزاری راضی نمیشه!!

پ.ن.: ولی بین خودمون, از بابک خان میباد که توزندان خیلی خوب مواظبت بکنند تا بفکر خوردن حداقل واجبی نیفته!! آخه این هم شد غذا؟

البته بعید هم نیست که واجبی بخوره ها!!

چرا واجبی بخوره؟؟

خوب چون بعضی ها با سوابق بخصوص که پاشون به اونجا میرسه بعد مدتی هوس واجبی خوردن میزنه به سرشون و این اشتیاق آنچنان زیاد میشه که کسی جلو دارش نیست!!

آخه میگن که اگه اشتیاقش برا خوردن واجبی بیش از اندازه عادی بشه و نخوره, شروع میکنه یه دفعه یه جاهائی به داد و فریاد کشیدنهای اضافی و چرت بعضی ها را پاره میکنه!! چرت بعضی ها رو پاره کردن دیگه خدا را خوش نمیاد!! پس بعید نیست که در زندان یهوئی هوای خوردن واجبی بسرش بزنه!! وانگهی اگه واجبی رو بخوره, بقیه بدهی هاشو به دولت و تمامی کانالها و رفقا و شرکای این دزدیها رو دیگه بی خیال! همش در گذر زمان نسبتآ کوتاهی ماست مالی میشه و بقول معروف "خودش خشک میشه و می افته".
Kaman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر از Kaman بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 02-20-2014, 10:34 AM   #12
Hadi
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 1,101
تشکرها: 4,235
در 1,005 پست 5,614 بار تشکر شده
Points: 22,006, Level: 92
Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند


گزارش كميسيون تحقيق و تفحص مجلس در رابطه با تخلفات صورت گرفته در سازمان تامين اجتماعي در زمان سعيد مرتضوي تكان دهنده بود. از نام رحيمي، معاون اول رئيس دولت نهم و دهم تا بابك زنجاني ويژه خوار معروف و پر حاشيه در اين گزارش به چشم مي خورد. گزارشي كه توسط هيات تحقيق و تفحص مجلس تهيه و در صحن مجلس خوانده شد و يكي از بزرگترين تخلفات اداري و مفاسد مالي را علني كرد و سپس براي پيگيري نهايي به قوه قضاييه ارجاع داده شد.
اما گويا پرونده مرتضوي از گزارش تهيه شده توسط مجلس نيز وزين‌تر است. خبرها حاكي از رسيدن اسناد و مداركي علاوه بر مدارك موجود در گزارش تهيه شده توسط مجلس است. اكنون افكار عمومي منتظر نتيجه بررسي قوه قضاييه در رابطه با اين پرونده است. مجلسيان در اين باره نظرات مختلفي دارند.
__________________
مبارزه با فساد بزرگترین چالش 35 سال گذشته است
بند 9 از ابلاغيه اقتصاد مقاومتي : شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی وغيره.
Hadi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از Hadi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 02-20-2014, 10:41 AM   #13
Hadi
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 1,101
تشکرها: 4,235
در 1,005 پست 5,614 بار تشکر شده
Points: 22,006, Level: 92
Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

240 هزار حساب دولتی غیر رسمی وجود دارد

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی : در حال حاضر 270هزار حساب دولتی در کشور وجود دارد که نمی­دانیم در کدام بانک­ها هستند و تنها 30هزار حساب ثبت­شده دولتی نزد بانک مرکزی داریم یعنی حدود 240 هزار حساب دولتی غیر رسمی وجود دارد. اینکه ما نمی­دانیم چه تعداد حساب دولتی در کشور وجود دارد خود منشا فساد است.
یکی از موسسات دولتی که حسابی در یکی از بانک­ها باز کرده و از این طریق فسادهایی صورت گرفته، ستاد حمل­ ونقل و سوخت کشور است. این ستاد 300میلیارد تومان پول مردم را در حسابی نگهداری می­کند که شخصی است و زیرنظر بانک مرکزی نیست. افرادی که این حساب را باز کرده­اند سود سپرده این حساب را برداشت کرده­اند و پولی که از مرکز اسقاط خودرو از مردم گرفته­ اند را هم به این حساب واریز کرده­‌اند.
ایجاد سامانه نسیم یکی از اقداماتی بود که اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس ­جمهور آذرماه امسال دستور پیگیری آن را به ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی داده بود و قرار بود ظرف یک ماه راه­‌اندازی شود.
__________________
مبارزه با فساد بزرگترین چالش 35 سال گذشته است
بند 9 از ابلاغيه اقتصاد مقاومتي : شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی وغيره.
Hadi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از Hadi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 02-21-2014, 01:36 PM   #14
Hadi
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 1,101
تشکرها: 4,235
در 1,005 پست 5,614 بار تشکر شده
Points: 22,006, Level: 92
Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت وگو با تدبیر مطرح کرد "بدهی به وزارت نفت" تنها جرم بابک زنجانی نیست

در نشست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اینکه دارایی‌های داخل کشور بابک زنجانی عدد و رقمی نیست که پاسخگوی بدهی‌هایش به وزرات نفت باشد، تایید شد.
عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، با بیان اینکه یک فرد مانند بابک زنجانی به تنهایی نمی تواند بدون عوال و پشتیبانی‌هایی این اقدامات را انجام دهد، اظهار کرد: «بر اساس اطلاعات ما افراد پشت بابک زنجانی را از مسئولان اداری تا مسئولان رده بالا تشکیل می‌دهند. اما مصلحت دستگاه قضایی ایجاب می‌کند که فعلا سراغ آنان نرویم تا ابعاد بیشتری از این پرونده مشخص شود
به گفته یوسفیان‌ملا «زمانی که رئیس جمهوری کشوری مطالبی را مبنی بر مبارزه با فساد اقتصادی مطرح می‌کند، تمام بدنه کشور باید عزمشان در بازپسگیری پول‌های کشور راسخ شود
__________________
مبارزه با فساد بزرگترین چالش 35 سال گذشته است
بند 9 از ابلاغيه اقتصاد مقاومتي : شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی وغيره.
Hadi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از Hadi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 02-23-2014, 04:32 PM   #15
Hadi
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 1,101
تشکرها: 4,235
در 1,005 پست 5,614 بار تشکر شده
Points: 22,006, Level: 92
Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

عضو کمیته تفحص از پرونده بابک زنجانی در گفت‌وگو با تدبیر مطرح کرد: بدهی بابک زنجانی بیش از 9 هزار میلیارد تومان است،‌ زنجانی به تامین اجتماعی هم بدهکار است.
مطابق بررسی‌ها و اطلاعات ما بدهی مالی بابک زنجانی بیش از 9 هزار میلیارد تومان است. این رقم، رقمی باورنکردنی است که فعلا قصد رسانه‌ای کردن آن را نداریم.
زنجانی خود را طلبکار دولت می‌داند و می‌گوید به دور زدن تحریم‌ها کمک کرده است. اما کمیته تحقیق و تفحص، پرونده او را دارای ابهام‌ها و حتی درگیر بودن در پرونده تامین اجتماعی و مساله پولشویی در کشور ترکیه می‌داند.
زمانی پرونده بابك زنجاني به نتیجه می‌رسد که هر سه قوه مجریه، قضایی و مقننه در این راه تلاش کنند. (مگه نمي كنند !؟)
__________________
مبارزه با فساد بزرگترین چالش 35 سال گذشته است
بند 9 از ابلاغيه اقتصاد مقاومتي : شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی وغيره.
Hadi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر از Hadi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 03-05-2014, 12:42 PM   #16
Hadi
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 1,101
تشکرها: 4,235
در 1,005 پست 5,614 بار تشکر شده
Points: 22,006, Level: 92
Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

دولتی که از ابتدای روی کار آمدنش به فهرستی از مفسدان اقتصادی اشاره می‌کرد که در جیب دارد، دیگر رفته است. اما حالا هر روز فهرستی از فسادهای مالی جدید و گسترده منتشر می‌شود.

اختلاس سه هزار میلیاردی در دولت گذشته اگرچه شوک بزرگی به جامعه وارد کرد اما نه‌تنها استعفای هیچ مسئول اقتصادی دولت احمدی‌نژاد را به دنبال نداشت بلکه استیضاح حسینی، وزیر اقتصاد دولت دهم هم به انجام نرسید؛ چراکه سه هزار میلیارد رقم بزرگی در برابر فسادهای برملا شده بعدی نبود. بابک زنجانی و ارقام 9 تا 12 هزار میلیارد تومانی، حق ماموریت‌های کلان و ماجرای تامین اجتماعی و پرونده سعید مرتضوی هر روز برگ دیگری بر پرونده‌های فساد مالی می‌افزود. حوزه انرژی و فروش نفت هم از دیگر حوزه‌های کلانی بود که فسادهای مالی بزرگی در آنجا رقم خورد. تحقیق و تفحص از وزارت نفت در مجلس همین موارد را دنبال می‌کند؛ با این حال علاوه‌بر آن تفحص دیگری هم از شرکت ملی نفت در مجلس کلید خورد تا چگونگی فروش نفت را در دولت گذشته بررسی کند.
امیرعباس سلطانی، عضو کمیسیون انرژی مجلس به فرهیختگان می‌گوید تفحص از وزارت نفت دولت احمدی‌نژاد به دلیل بررسی بحث بودجه مدتی تعطیل شده بود که با پایان یافتن بحث بودجه، موضوع تفحص از یکشنبه آینده دوباره در دستور کار کمیسیون قرار خواهد گرفت. سلطانی علت طولانی شدن تفحص از وزارت نفت را استعلام‌های مورد نیاز برای این موضوع می‌داند و می‌گوید: لازم بود از کسانی که در ارتباط با تخلفات وزارت نفت اطلاعاتی داشتند، استعلام شود. همچنین از بانک‌ها، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات استعلام شده است که به‌زودی نتیجه آن مشخص می‌شود. این عضو کمیسیون انرژی در مورد تحقیق و تفحصی که مهدی موسوی‌نژاد، نماینده مردم دشتستان از شرکت ملی نفت کلید زده است، تاکید می‌کند: این دو تفحص در برخی نقاط به هم گره خورده که یکی از آنها بحث فروش نفت است. علاوه‌بر آن رد پای بابک زنجانی به‌عنوان مرد جاویدان در همه تخلفات، در این دو تفحص نیز دیده می‌شود.
سیدمهدی موسوی‌نژاد، طراح تحقیق و تفحص از شرکت ملی نفت هم در گفت‌وگویی با فرهیختگان می‌گوید: محورهای این تفحص استفاده نکردن از نیروهای بومی در مناطق نفت‌خیز، استفاده نکردن از مدیران بومی برای این مناطق، ابهام در فروش نفت و اجرا نکردن و پایان نیافتن فازهای پارس جنوبی است. موسوی‌نژاد معتقد است که ابهامات موجود در پرونده شرکت ملی نفت همچنان پابرجاست. این تحقیق و تفحص از بحث فروش نفت فراتر می‌رود اما هنوز پاسخ شفاف به ابهامات ما در مورد فروش نفت داده نشده است. طراح تحقیق و تفحص از شرکت ملی نفت می‌گوید: از جمله تخلفات در دولت گذشته این بود که از طریق دریای خزر نفت خریداری می‌شد اما وقتی ما خودمان کشور نفت‌خیزی هستیم، سوآپ نفتی معنا ندارد. در حالی که این کار ممنوع بود. این در شرایطی است که ما خودمان برای فروش نفت به دلیل تحریم‌ها با مشکل روبه‌رو بودیم، لزومی‌ نداشت که نفت را سوآپ یا شبه‌سوآپ کنیم. این عضو کمیسیون انرژی مجلس با تایید ردپای بابک زنجانی در این پرونده می‌گوید: پرونده بابک زنجانی در مراجع دیگر در حال بررسی است، اما مساله اصلی چگونگی فروش نفت بود که ما پیگیر آن هستیم.

او ادامه می‌دهد: براساس اطلاعاتی که به دست ما رسید، در دولت گذشته نفت را به چند فرد حقیقی فروخته بودند که تعداد آنها زیاد نیست. موسوی‌نژاد از بابک زنجانی­‌های دیگری می‌گوید که نفت به آنها فروخته شده بود و تاکید می‌کند: این افراد، سرشناس نیستند اما ممکن است در آینده اسم آنها بر سر زبان‌ها بیفتد، مگر بابک زنجانی را قبلا کسی می‌شناخت. طراح تحقیق و تفحص از شرکت ملی نفت می‌گوید: پس از آنکه تحقیق و تفحص به نتیجه برسد، حتما گزارش نهایی آن را در صحن علنی مجلس بدون هیچ ملاحظه‌ای قرائت می‌کنیم، چراکه برای ما دفاع از حقوق ملت اهمیت دارد.
__________________
مبارزه با فساد بزرگترین چالش 35 سال گذشته است
بند 9 از ابلاغيه اقتصاد مقاومتي : شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی وغيره.
Hadi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از Hadi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 03-05-2014, 01:52 PM   #17
mansouryar
 
mansouryar's Avatar
 
تاریخ عضویت: Sep 2008
پست ها: 1,339
تشکرها: 2,353
در 1,059 پست 3,080 بار تشکر شده
Points: 13,158, Level: 74
Points: 13,158, Level: 74 Points: 13,158, Level: 74 Points: 13,158, Level: 74
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کننددو متهم و دو حکم متفاوت

نام: محمدعلی سروری

اتهام: دزدی مبلغ هفتاد هزار تومان
آخرین اظهارت متهم: در حالی‌که گریه می‌کرد گفت: فقر و بیماری مادرم باعث شد که دست به این سرقت‌ها بزنم،اشتباه کردم. پدرم چند سال پیش فوت کرد و مادرم در خانه‌های مردم کار می‌کرد، اما به خاطر مریضی‌اش دیگر نتوانست کار کند.من مادرم مریض بود، قبول دارم که جرمی را انجام دادم ولی برای عمل مادرم احتیاج به چهار میلیون تومان پول داشتم.خواهش میکنم من را ببخشید.
حکم: اعدام در در بوستان هنرمندان !!!

نام: سعید مرتضوی
اتهام:متهم ردیف اول جنایت کهریزک
آخرین اظهارت متهم: از کارهایم پشیمان نیستم و کار درستی را انجام داده ام.
حکم: سعید مرتضوی که چندین سال است دیگر در سیتم قضایی کار نمیکند به انفصال دائم از خدمات قضایی و پنج سال انفصال از خدمات دولتی و پرداخت مبلغ ۲۰۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم شد!!!


دوست عزيز لطفا براي مطلبتون منبع موثق بياريد .مديريت
__________________
اگه یه روز ایران و آمریکا با همدیگه صلح کنن، یه رستوران می‌زنم اسمشو می‌ذارم: واشنگتن دیزی
mansouryar آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از mansouryar بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 03-05-2014, 07:31 PM   #18
mansouryar
 
mansouryar's Avatar
 
تاریخ عضویت: Sep 2008
پست ها: 1,339
تشکرها: 2,353
در 1,059 پست 3,080 بار تشکر شده
Points: 13,158, Level: 74
Points: 13,158, Level: 74 Points: 13,158, Level: 74 Points: 13,158, Level: 74
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mansouryar نمایش پست ها
دوست عزيز لطفا براي مطلبتون منبع موثق بياريد .مديريت
این دو تا خبر اونقدر معروف هستند که نیازی به معرفی منبع ندیدم. تقریبا همه پیگیران اخبار ایران در جریان هستند.
ولی برای محکم کاری منبع هم میارم:

خبر مرتضوی:
http://www.daavar.com/archive/92/04/011272.php
http://www.radiofarda.com/archive/ne...ml?id=25034013

خبر زورگیران خرده پا:
http://fararu.com/fa/news/136904
http://fararu.com/fa/news/139029
http://tnews.ir/%D9%81%D8%B1%D9%87%D...AF%D9%86%D8%AF
http://www.akharinnews.com/%D8%A2%D8...%B1%DB%8C.html
__________________
اگه یه روز ایران و آمریکا با همدیگه صلح کنن، یه رستوران می‌زنم اسمشو می‌ذارم: واشنگتن دیزی
mansouryar آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از mansouryar بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 03-08-2014, 09:25 AM   #19
رضا
 
تاریخ عضویت: Nov 2008
پست ها: 1,181
تشکرها: 3,374
در 942 پست 2,865 بار تشکر شده
Points: 13,667, Level: 76
Points: 13,667, Level: 76 Points: 13,667, Level: 76 Points: 13,667, Level: 76
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

نقل قول:
سیاستهای کلان اقتصاد مقاومتی در 29 بهمن 92 از طرف آقای خامنه ای ابلاغ گردید خواسته شده است که قوای کشور بی‌درنگ و با زمان‌بندی مشخص، اقدام به اجرای آن کنند.
وقتی مردم میتوانند در افشای رازهای فسادها کمک کنند که احساس امنیت کنند. با وجود مدیریتی که بر قوه قضاییه هست کسانیکه میتوانند در این خصوص کمک کنند اگر حمایت نشوند با باندهای قوی و بیرحمی درگیر میشوند که حداقلش از دست دادن شغل و موقعیت اجتماعی است. واقعیت اینست که ضعف قوه قضاییه یکی از دلایل مهم رشد فساد است .
بنظر من ریاست قوه قضاییه باید انتخابی توسط نمایندگان مردم و بزرگان قوه قضاییه و وکلا باشد.
رضا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از رضا بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 03-17-2014, 10:11 PM   #20
Hadi
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 1,101
تشکرها: 4,235
در 1,005 پست 5,614 بار تشکر شده
Points: 22,006, Level: 92
Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

با وجود که ماه ها از اعلام ناپدید شدن بیش از 100 میلیارد دلار از درآمدهای نفتی در دولت قبلی و به خصوص در زمان تحریم‌ها، توسط عوض حیدرپور شهررضایی، می‌گذرد، اما همچنانکه خود وی نیز متذکر می‌شود تا کنون هیچ توضیح خاصی از سوی مقامات مسئول ارایه نشده است.

عوض حیدرپور از اعضای کمیسیون امنیت ملی در گفت‌و گو با "اعتدال"، با تاکید بر اینکه خبرها حاکی از ده‌ها میلیارد دلار اختلاف حساب است، گفت: ما هنوز نتوانسته ایم این خبر را پیگیری کنیم. من خودم یک خبری داشتم که تراز مالی فروش نفت جمهوری اسلامی ایران و سایر موارد با مقدار پولی وارد ایران شده است با هم همخوانی ندارد. و اختلافش بین 100 تا 150 میلیارد دلار است.

البته این اولین بار نیست که برخی سخنان از اختلاف بین حساب‌های درامدی و هزینه‌ای در دولت قبل خبر می‌دهد اما نزدیکی رقم اعلام شده از سوی حیدر پور با رقمی که پلیس ترکیه درباره رقم کشف شده از باند ضراب بیان می‌کند و همچنین برخی گمانه‌زنی‌های دیگر این احتمال را تقویت می‌بخشد که قسمت زیادی از 87 میلیارد یورویی که در ترکیه سرگردان بوده متعلق یه ایران بوده است.

حیدر پور که از اعضای مطلع کمیسیون امنیت ملی است اولین نماینده‌ای بود که رسما از ناپدید شدن بیش از 100 میلیارد دلار، از درآمدهای ایران خبر داده بود و همانگونه که خود عنوان می‌کند، در حدود دو سه ماه قبل از وزیر اقتصاد دارایی دولت یازدهم خواسته است که تراز عملکرد تجاری دولت آقای احمدی نژاد یعنی دولت نهم و دهم را بررسی و اعلام کند چقدر پول باید وارد کشور می‌شده و چقدر وارد شده است.»

نماینده مردم شهررضا در مجلس در تایید گزارشهای دریافتی خود به فسادهای اقتصادی هزاران میلیاردی که اخیرا رسانه‌ای شده اند، اشاره می‌کند و می‌گوید: آن اتفاقات و داستانهایی که برای افرادی همچون بابک زنجانی مطرح شده است، نشان می‌دهد که یک اختلاف فاحش چندین میلیارد دلاری در بین عایدی اسمی و حقیقی کشور وجود دارد. حالا چقدر است ما تا کنون به دلایل مختلف نتوانسته ایم رقم دقیق و اسامی کامل یغما برندگان را کشف کنیم.

هر چند اسامی ، برخی بانک‌ها و مجموعه‌ها که در این تخلف سیستماتیک دست داشته اند، تا حدودی رسانه‌ای شده و شواهد و قرائن حاکی از برخورد با آنها است، اما حیدرپور از عزم جدی خود برای سوال از وزیر اقتصاد خبر می‌دهد. سوالی که در صورت پاسخگویی سریع و صریح این وزارت‌خانه، به روشن شدن تکلیف بیش از صد میلیارد دلار از درآمدهای کشور، کمک می‌کند.

حیدرپور در ادامه به خبرنگار اعتدال گفت: قطعا در مرحله اول مهمترین مساله این است که ببینیم در این سالهایی که بحث‌هایی تحت عنوان تحریم مالی و نفتی ایران توسط دشمنان وجود داشته است، چه کسانی و تحت چه مکانیسم‌هایی می خواستند تحریم‌ها را دور بزنند؟ از طرف دیگر مشخص شود که حق دلالی که برای این افراد در نظر گرفته شده است، چقدر بوده و چگونه قرار بوده است پرداخت شود؟ چقدر نفت خام تحویل این افراد داده شده است و چقدر پول باید به کشور تحویل می‌داده‌اند؟ و در نهایت با یک محاسبه ساده ریاضی اختلاف پولی که وجود دارد چقدر است و دست چه افرادی می باشد؟

وی با تاکید بر اینکه رقم مفقوده عدد بسیار بزرگی است، گفت: با مبالغی بسیار کمتر از این اعداد ما توانستیم هشت سال دفاع مقدس را اداره کنیم. زمانی ما خدمت مهندس موسوی رفتیم و گفتیم لطف کنید و برای اداره جنگ هفته‌ای یک میلیون دلار را تخصیص دهید. الان برخی طوری از یک میلیون دلار و یک میلیارد دلار صحبت می‌کنند که گویا در مورد پول تو جیبی فرزندانشان دارند صحبت می‌کنند!

حیدرپور برای تاکید بر حجم هنگفت مبلغ مورد مناقشه، تاکید کرد: در سخت‌ترین، شرایطی که یک دنیا در مقابل این کشور لشکر کشی کرده بودند، هزینه اداره و دفاع از این کشور در حدود 10 میلیارد دلار بود، حالا سوال این است که چرا برخی افراد باید به تنهایی همین مقدار به بانک بدهکار باشند؟ آیا می‌شود فردی به بهانه دور زدن تحریم میلیارد‌ها دلار از پول این مملکت را به جیب بزند؟

بعد از آنکه اسم بابک زنجانی و برخی همدستان داخلی وی از جمله تعدادی از صرافی‌ها نقششان در برخی تخلفات مالی و بانکی با محوریت فروش نفت افشا شد، این افراد مدعی شدند، که سربازان جنگ اقتصادی بودند! اما نکته جالب این است که این سربازی برای آنها هزاران میلیارد تومان منفعت داشته است و عملا با استفاده از رانت دولتی با سرمایه حاصل از درآمدهای نفتی به تجارت پرداخته‌اند.

از حیدرپور که خود از رزمندگان زمان جنگ است، نظرش را درباره این اظهار نظرها پرسیدیم. که وی در پاسخ گفت: برخی با ادعای اینکه سرباز جنگ اقتصادی هستند به دنبال کاسبی تحریم و دلالی برای جیب خود هستند. مگر می‌شود کسی خود را شیفته نظام جمهوری اسلامی بداند و از پول این مردم در حد میلیارد دلار سود ببرد؟ در همه جای دنیا هر خدمت و کاری دستمزدی دارد، نمی توان با ادعاعای مختلف و با حمایت برخی افراد پرنفوذ از جیب این کشور اسلامی میلیاردها دلار به کسی دستمزد گزاف داد؟

حیدرپور در ادامه تاکید کرد: در همین جا به عنوان نماینده ملت از وزیر محترم اقتصاد و امور دارایی می خواهم با توجه به اینکه مجموعه گمرک نیز زیر مجموعه مدیریتی ایشان است، با همکاری وزارت نفت و سایر نهادهای دولتی ذیربط همچون بانک مرکزی، تراز درآمدهای کشور که باید به خزانه واریز می‌شد و آنچه که واریز شده است را در طول هشت سال ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد را تهیه و به عنوان عیدی سال 1393 به مردم ایران هدیه کند. در این صورت است که مشخص می‌شود دستگاه‌های نظارتی و قضایی باید به دنبال چه مقدار پول باشند و مردم هم بدانند که در کشور چه اتفاقی افتاده است.

این نماینده اصولگرای مجلس اظهار داشت: هر چند برای مجموعه‌های دیگر این کار شاید سخت باشد و بعضا رسانه‌ها و نمایندگان به صورت جسته و گریخته گمانه زنی‌هایی با خطای بالا بزنند اما مجموعه دولت به راحتی و به دقت با استفاده از تمام ابزار خود، می تواند گزارش دقیقی به ملت بدهد.

وی در ادامه افزود: بر خلاف عده ای که افشای این مطالب را بر خلاف امنیت ملی می دانند بنده به عنوان عضو سه دوره کمیسیون امنیت ملی، تاکید می‌کنم شفاف سازی اینکه چقدر پول باید به کشور وارد می‌شده و چقدر متاسفانه از جیب ملت به یغما رفته، نه تنها بر خلاف امنیت ملی نیست بلکه دقیقا در راستای امنیت ملی و دلگرم کردن مردم به نظام و مسئولین کشور است و ما هیچ نگرانی از اینکه آمار و اطلاعات دقیق را به ملت بدهیم نباید داشته باشیم.

حیدرپور با تاکید بر ارتباط افرادی همچون بابک زنجانی، با دولت قبل اظهار داشت: اکثر این افراد مطمئنا با مقامات ارشد دولتی قبل در ارتباط بوده‌اند و با استفاده از رانت، تجارت پول ایران را به دست آوردند. هدف این گروه تنها کاسبی و دلالی با سوء استفاده از شرایط اضطراری کشور بوده‌ است. از سوی دیگر شاهدیم که تنها موضوع به برخی افراد خاص همچون آقای بابک زنجانی محدود شده است. در همین جا لازم است اعلام کنم که متاسفانه غیر از افرادی که تاکنون نام آنها رسانه‌ای شده است افراد دیگری هم در این چپاول سهیم بوده‌اند.

وی با بیان اینکه به نظر من مقامات ارشد دولت قبلی از جزئیات اقدامات افرادی که مدعی دور زدن تحریم‌ها هستند با خبر بوده اند، گفت: بنده بارها از زبان رئیس جمهور سابق، رئیس سازمان مدیریت سابق و رئیس کل سابق بانک مرکزی شنیده بودم که تیمی در حال تلاش برای دور زدن تحریم‌ها و فروش نفت ایران هستند. به خصوص در دولت دهم مسئولین دولتی بارها اصرار می‌کردند که برای دور زدن تحریم‌ها مکانیسم‌هایی پیدا کرده‌ایم. لذا به صورت قطعی می‌گویم که اقداماتی که انجام گرفته است با هماهنگی دولت دهم بوده است. در بالا دست بانک مرکزی، نهاد ریاست جمهوری و وزارت نفت و در پایین دست مجموعه‌هایی همچون گمرک، پایانه‌های نفتی و ... در ریز جریان بوده و حتی به استناد سخنان مقامات دولتی که بنده خودم از زبان آنها شنیده‌ام، فعالیت‌هایی در جهت تسهیل در امور برای این افراد ساماندهی می‌کردند. بنابراین این انتظار از دولت یازدهم می رود به صورت جدی و به دور هرگونه ملاحظه‌کاری، فعل و انفعالات صورت گرفته را بررسی کنند و تخلفات احتمالی را کشف و به اطلاع عموم برسانند.

حیدرپور در ادامه خاطر نشان کرد: از دیگر دست آوردهای این مساله، کشف ساز وکاری بدون فساد برای شرایط احتمالی مشابه در آینده است. بالاخره با خط و مشی و آزادگی جمهوری اسلامی ایران از یکسو و عداوت ریشه دار دشمنان با این نظام، احتمال رخ دادن شرایط دشوار برای کشور وجود دارد، اما نمی شود هر وقت مشکلی برای کشور ایجاد شد عده‌ای کلاهبردار منافع کشور و نظام را زیر سوال برده و میلیاردها دلار به جیب بزنند.

حیدر پور با تاکید بر اینکه رئیس جمهور سابق در جریان اقدامات افرادی همچون بابک زنجانی بوده است، گفت: مطمئنا همچنان‌که در بدنه دولت قبل برخی راه را برای اقدامات افرادی همچون بابک زنجانی باز می‌کردند، برخی نیز در پایین دست از جمله برخی صرافی ها و واسطه های در این بین بوده اند که در این بین نیز آنها به کاسبی خود مشغول بوده‌اند

این عضو کمیسیون امنیت ملی با انتقاد از نظارت ضعیف بانک‌مرکزی در دوره گذشته گفت: در آن دوره ای که از آقای رئیس جمهور سابق می خواستیم سوال کنیم که گزارش ها حاکی از آن است که یک گروهی از صرافی ها توسط بانک مرکزی و توسط آن سامانه‌هایی که این اقدامات را انجام می دهند سازماندهی شده اند و یک مقدار زیادی از گرفتارهایی که برای ملت در آن سیالها به خصوص در سالهای 89 تا 91 برای کشور ایجاد دشده بود و بار مضاعفی را بر شهروندان از مصرف کننده تا تولیدکننده وارد می کرد. از طریق این صرافی ها بود که اگر به صورت جدی به سامانه نحوه ایجاد و اداره صرافی ها و مقدار پولی که توسط صرافی ها جابه جا می‌شد نقاط ابهام بسیار زیادی را برای فعالیت‌های ناسالم آن دور ه مشخص خواهد کرد.

این عضو فراکسیون اکثریت مجلس و از منتقدان اصولگرای دولت محمود احمدی نژاد در مجلس، با زیر ذره بین قرار دادن برخی صرافی های بانک‌های خصوصی، گفت: جای بسی سوال است که در دولت قبلی صرافی‌های بانک‌های خصوصی بیشتر مورد توجه بودند و گزارش‌ها حاکی از بروز تخلفات گسترده‌ای توسط آنها است. مخصوصا دو سه تا از صرافی‌های بانک‌های خصوصی که در این بین نقش پررنگ‌تر از دیگران داشته‌اند و در مرحله لازم نیست از آنها اسم ببریم ولی ان‌شاء الله بعد از تکمیل اطلاعات اسامی آنها را نیز افشا خواهیم کرد، هر چند که بانک مرکزی خود به تخلفات این صرافی‌ها آگاه است.

این استاد دانشگاه با انتقاد از عملکرد اقتصادی در زمان تحریم‌ها گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، تحریم‌های اقتصادی دشمنان در سالهای اخیر به مثابه اعلان جنگ اقتصادی بود و مسئولان کشور باید تلاش می‌کردند در این میدان با کمترین هزینه این جنگ اقتصادی را مدیریت کنند. اما متاسفانه دولت و بانک مرکزی گذشته صرافی های خصوصی و صرافی بانک‌های خصوصی را به بازی گرفتند که به لحاظ مالی هزینه‌ بیشتری را به اقتصاد کشور تحمیل کرد. ای کاش در ان دوره بانک مرکزی مکانیسمهایی که معقول و به صرفه تر است و سبب می‌شود پول کمتری از بیت المال مسلمین هدر برود را انتخاب می‌کردند.

حیدرپور با انتقاد از بی توجهی برخی مسئولین نسبت به حجم گسترده تخلف مالی صورت گرفته، اظهار داشت: دولت جدید در کنار اقدامات مثبتی در حال انجام دادن است، با ابزارهایی که در اختیار دارد هر چه سریعتر میزان پولی که از جیب این ملت رفته است را برآورد کند و با انجام یک کار اطلاعاتی و پژوهشی ، افراد متخلف این رشته سیستماتیک متخلفین مالی که در مراکز مختلف اجرایی دولتی و خصوصی حضور داشتند را به مراجعه ذی‌صلاح معرفی کنند.
__________________
مبارزه با فساد بزرگترین چالش 35 سال گذشته است
بند 9 از ابلاغيه اقتصاد مقاومتي : شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی وغيره.
Hadi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از Hadi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 03-23-2014, 02:20 PM   #21
hiran
 
hiran's Avatar
 
تاریخ عضویت: Sep 2012
پست ها: 1,198
تشکرها: 3,640
در 1,026 پست 3,088 بار تشکر شده
Points: 13,756, Level: 76
Points: 13,756, Level: 76 Points: 13,756, Level: 76 Points: 13,756, Level: 76
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Hadi نمایش پست ها
عضو کمیته تفحص از پرونده بابک زنجانی در گفت‌وگو با تدبیر مطرح کرد: بدهی بابک زنجانی بیش از 9 هزار میلیارد تومان است،‌ زنجانی به تامین اجتماعی هم بدهکار است.
مطابق بررسی‌ها و اطلاعات ما بدهی مالی بابک زنجانی بیش از 9 هزار میلیارد تومان است. این رقم، رقمی باورنکردنی است که فعلا قصد رسانه‌ای کردن آن را نداریم.
زنجانی خود را طلبکار دولت می‌داند و می‌گوید به دور زدن تحریم‌ها کمک کرده است. اما کمیته تحقیق و تفحص، پرونده او را دارای ابهام‌ها و حتی درگیر بودن در پرونده تامین اجتماعی و مساله پولشویی در کشور ترکیه می‌داند.
زمانی پرونده بابك زنجاني به نتیجه می‌رسد که هر سه قوه مجریه، قضایی و مقننه در این راه تلاش کنند. (مگه نمي كنند !؟)
درود Hadi عزیز
متاسفانه تا مسؤلین امر به جای پرداختن به نگرانی های کلان و دغدغه های اصلی مردم و مبارزه
با فساد و تبعیض و رانت و البته عدم اجرا و بدون ملاحظه و مصالحه خارج از قوانین و خواستن ایرانی
اباد برای همه ایرانیان دغدغه انها مواردی مانند فیس بوک و مرگ بر این و ان و غیرو...باشد و فضای باز رسانه ای برای همه مردم وجود نداشته باشد که به عنوان وجدان بیدار جامعه بر اعمال همه مسؤلین امر نظارت بدون لکنت داشته باشند ودر این مهم هیچ نهاد و واشخاصی در هیچ دایره و سازمان انتصابی و انتخابی مصون و محصور از این نظارت جمعی نباشند
نمیتوان انتظار شفافیت در امور اقتصادی و عدم وجود اشخاص باز تولید اینچنینی را در فضای مه الود سرزمین ما نداشته باشیم
خوب است که رهبری نظام در اخرین سخرانی خود هم به این مهم اشاره داشتند و خطاب به مردم
فرمودند که :خطاها و کاستی های ما مسؤلین را به رخمان بکشید
و وقتی رهبری نظام خودشان را در این محدود مسؤلینی که باید مورد انتقاد واقع شوند
قرار می دهند دیگه نباید فرد وگروه و نهادی فرداها فریاد وا اسلاما سر بدهند که چرا؟
یا فلان امام جمعه و یا استاندار و یا نهاد حکومتی و یا غیرو...را به لحاظ توضیاحاتی که مردم
از انان در جهت روشن و شفافیت بیلان کاریشان میخواهند بر اشفته شوند و خود را مبرا دانند
__________________
شاعرشب
hiran آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از hiran بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 03-31-2014, 05:13 PM   #22
Hadi
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 1,101
تشکرها: 4,235
در 1,005 پست 5,614 بار تشکر شده
Points: 22,006, Level: 92
Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

آیت الله جوادی آملی : اسراف نکنیم، 3000 میلیارد اختلاس نکنیم و با بانک‌ها رابطه غیر مشروع نداشته باشیم. این که می‌بینید عده ای علنا خلاف شرع می‌کنند، برای این است که عمل صالح ندیدند. مردم امام راحل را فقط دیدند و سیل وار چون عمل دیدند، به اسلام آمدند و اگر 3000 میلیارد را می‌دیدند، خروج می‌کردند و این‌ها عمل صالح دیدند که آمدند.

پي نوشت:
الان ما اختلاس 3000 ميليارد و بالاتر را ديده ام، روابط نامشروع با بانكها را هم ديده ايم ولي خروج هم نكرده ايم. عجب ملتي هستيم ما !
__________________
مبارزه با فساد بزرگترین چالش 35 سال گذشته است
بند 9 از ابلاغيه اقتصاد مقاومتي : شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی وغيره.
Hadi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از Hadi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
قدیمی 04-01-2014, 10:58 PM   #23
nik
 
nik's Avatar
 
تاریخ عضویت: Mar 2013
پست ها: 859
تشکرها: 435
در 644 پست 1,837 بار تشکر شده
Points: 4,092, Level: 40
Points: 4,092, Level: 40 Points: 4,092, Level: 40 Points: 4,092, Level: 40
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

بأيد هم دكتر روحاني خودشان بيشتر مراقب باشند مخصوصا با صحبت هاي أخير جنتي كه إظهار كرد همه نامزدهاي غير اصولكرا را رد صلاحيت خواهند كرد براي انتخابات هاي بعدي كه اين يك فاجعه استًً. 
ارسال شده توسط تلفن همراه
__________________
...چون nik بنگری : همه تزویر می کنند!
nik آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از nik بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :
قدیمی 04-01-2014, 11:03 PM   #24
ایران شهر
 
ایران شهر's Avatar
 
تاریخ عضویت: Jul 2010
محل سکونت: شمال
پست ها: 1,251
تشکرها: 7,610
در 1,158 پست 5,079 بار تشکر شده
Points: 18,369, Level: 86
Points: 18,369, Level: 86 Points: 18,369, Level: 86 Points: 18,369, Level: 86
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

نقل قول:
نوشته اصلی توسط nik نمایش پست ها
بأيد هم دكتر روحاني خودشان بيشتر مراقب باشند مخصوصا با صحبت هاي أخير جنتي كه إظهار كرد همه نامزدهاي غير اصولكرا را رد صلاحيت خواهند كرد براي انتخابات هاي بعدي كه اين يك فاجعه استًً. 
ارسال شده توسط تلفن همراه
حاجی عزیز
منبع این گفته شما کجاست؟ تابحال اینقدر صریح نشنیده بودم.
__________________
مرگا به من که با پر طاووس عالمی
یک موی گربه وطنم را عوض کنم
ایران شهر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 05-28-2014, 10:36 AM   #25
Hadi
 
تاریخ عضویت: Mar 2009
پست ها: 1,101
تشکرها: 4,235
در 1,005 پست 5,614 بار تشکر شده
Points: 22,006, Level: 92
Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92 Points: 22,006, Level: 92
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : مردم شمشیر روحانی را برای مبارزه با فساد تیز کنند

فساد آنقدر بزرگ است که می ترسیم باعث شوک جامعه شود

چه کسانی کمک های صادرکنندگان خارجی به ایران را می بلعند؟ از همان ابتدای آغاز کار دولت یازدهم که با اقدام شوک آلود دولت قبلی برای برداشت مبلغ کلان از حساب ریاست جمهوری که به دستور شخص رئیس جمهور به حساب دانشگاه ایرانیان واریز شده بود شاید می شد ابعاد عظیم سو استفاده های مالی را در دولت قبلی حدس زد.

به گزارش انتخاب، این روزها که در همه جا صحبت از اختلاص و سو استفاده مالی است به هر کجا که دست بگذارید نشانه و آثاری از آن یافت می شود، نهادها نظارتی و حاکمیتی نیز هر یک به نوبه خود درگیر بخشی از این ماجرا است، که برخی از آثار آن ملموس است.

مجلس شورای اسلامی هم به عنوان یکی از مهم ترین نهاد های نظارتی در حال حاضر در صدر مبارزات علیه رانت و ویژه خواری و همچنین فساد مالی قرار دارد. تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی یکی از چند تفحصی بود که به نتیجه رسید و بسیاری از اتفاقات روی داده در مدیریت این سازمان را آشکار کرد.
به جز این چند تحقیق و تفحص بزرگ دیگر از جمله بنیاد امور ایثارگران؛ صنایع فولاد و خودرو سازی و همچنین تفحص از تبصره 13 به مرحله پایان کار رسیده اند اما تا کنون هیچ گونه اطلاع رسانی در این باره نشده است و حتی گزارش آن در مجلس نیز علارغم این که باید مدها قبل قرائت می شد نشده است.

شاید دلیل اینکه تحقیق و تفحص های مهمی که در مجلس شورای اسلامی انجام می شود و نتایج آن اعلام نمی شود این باشد که ابعاد آنقدر بزرگ است که نمی شود اطلاع رسانی کرد. شاید هم به خاطر این صحبت خجسته باش که می گوید «اتفاقات بدی در جریان تحقیق و تفحص ها افتاد»، یا به قول غلامعلی جعفر زاده از اعضای کمیته های تحقیق و تفحص مجلس «ابعاد فساد در پرونده های تحقیق و تفحص آنقدر بالا است که می ترسیم علنی کنیم».

پرونده های تحقیق و تفحص مجلس از دوران مدیریت احمدی نژاد قطعا خیلی ها را نگران می کند. تحقیق و تفحص از صنعت مس و صنایع فولاد و خودروسازی و بنیاد شهید گرفته تا بررسی کارنامه تعداد زیادی از استانداری ها و بانک مرکزی و. . .
جعفرزاده دلیل می آورد که «فساد آنقدر بزرگ است که می ترسیم باعث شوک جامعه شود». این یکی از آن اتفاقات بدی است که جعفرزاده سر بسته به آن اشاره دارد. او می گوید: «در جریان تحقیق و تفحص هایی که من در آنها حضور دارم، با کمال تاسف مشخص شد در دولتی که ادعای آن «پاکدستی» است فسادهای بسیار بزرگی وجود داشته است. مساله مهمتر اینکه عمده این فسادها هم سهوی نبوده و عمد در کار بوده است، یعنی افراد با هدف فساد اقتصادی و دستبرد به بیت المال و سوء استفاده از موقعیت های دولتی و روابطی که داشتند یکسری اقدامات را انجام می دادند».

به گفته جعفرزاده، اتفاق بد دیگر هم تلاش نیروهای بازمانده از سیستم احمدی نژاد است که تلاش می کنند به شیوه های مختلف یا «جلوی این تحقیق و تفحص ها را بگیرند» و یا باعث انحراف کمیته های تحقیق و تفحص شوند. وی از اشاره به جزئیات این فشارها پرهیز می کند اما تاکید دارد که فشار به کمیته های تحقیق و تفحص و دستگاه قضایی آنقدر زیاد است که واقعا در برخی از مواقع کار را دچار مشکل جدی می کند.
وی درباره نتایج تحقیقات انجام شده تاکنون می گوید: «واقعیت این است که برخی از این مفسده های مالی به قدری بزرگ و شوک برانگیز هستند که ما اکراه داریم از اینکه در سطح ملی به صورت علنی مطرح شود. شکل این فسادها و حجم آنها طوری است که ما می ترسیم واقعا باعث ایجاد ضربه های اجتماعی به جامعه شوند.

جعفر زاده ادامه می دهد: «مثلا در جریان تحقیق و تفحص از بنیاد شهید ما متوجه شدیم که چطور حقوق قشر عزیز مثل خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان با آگاهی کامل مورد سوء استفاده برخی از دولتی ها واقع شده بود. حالا وقتی حقوق قشری که به قول حضرت امام، افضل ترین جامعه هستند اینگونه مورد دستبرد واقع می شود، خودتان ببینید در دیگر حوزه ها چه خبر بوده است».
وی با اشاره به ادامه کار کمیته های تحقیق و تفحص می گوید: «به همین دلیل پیشنهاد ما این بود که علنی شدن ابعاد این فسادها به صورت یکباره می تواند تبعات منفی برای کشور و نظام داشته باشد و اعتماد عمومی را که هم اکنون در حال ترمیم است به وضعیتی بدتر از قبل برگرداند».

این نماینده مجلس می افزاید: «من حتی علی رغم اینکه معتقدم باید با مفسدان اقتصادی به شکل علنی برخورد شود، تقاضا دارم که بررسی این مفاسد در دادگاه های غیر علنی انجام شود، چون متاسفانه ابعاد فساد آنقدر بزرگ است که می تواند به نظام ضربه بزند.

با این حال و با وجود تمامی مخالفت ها واهمه و اجتناب از افشای حقایق می تواند نتایج زیانبارتری نسبت به شوک احتمالی اجتماعی ناشی از صداقت ورزی با مردم باشد. مگر نه این است که دولت اسلامی کشور ترکیه با تمام مخالفتها و تظاهرات مردمی به افشای بی حد و مرز فساد مالی در مقامات بالای حکومتی خود پرداخت و با این کار اعتمادها را به خود جلب نمود. شاید دولت روحانی بیش از هر چیز نیاز به برگرداندن اعتماد از سوی مردم دارد تا با این کار بتواند دست مفسدین را از ثروت مردم کوتاه نماید و منافع ملی را بر هر چیزی ارجحیت ببخشد.
__________________
مبارزه با فساد بزرگترین چالش 35 سال گذشته است
بند 9 از ابلاغيه اقتصاد مقاومتي : شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی وغيره.
Hadi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از Hadi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند:
پاسخ


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید.
شما نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید.
شما نمی توانید فایل پیوست کنید.
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید.

BB code فعال
شکلک ها فعال
کد [IMG] فعال
کد HTML غیر فعال

مراجعه سریع

موضوعات مشابه
موضوع آغازگر موضوع انجمن پاسخ ها آخرین ارسال
طرح احمدی نژاد برای انتقال آب خزر به کویر؛ شدنی یا نشدنی؟ میرزا کوچک خان جنگلی تالار مهندسی سازه 23 10-20-2019 01:11 PM
مردم سيب زمينی ۵ هزار تومانی را از چشم دولت روحانی نبينند ! alisosho خبر سیاسی 13 04-29-2014 09:32 AM
حسن روحانی:امروز این مردم اساس قدرت ملی ما را تشکیل می‌دهد... hiran خبر سیاسی 0 07-03-2013 03:34 PM
روایت عاشقی در شش پرده: شهيد چمران از زبان همسرش «غادة» حسینی بخش اجتماعی 1 06-19-2012 12:21 AM
فائزه هاشمی : مهدی می خواهد برگردد، اما ما نمی گذاریم ! namira خبر سیاسی 0 03-19-2010 10:17 AM


ساعت جاری 10:21 PM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.


Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd

Persian Language Powered by Mihan IT