نمایش پست تنها
قدیمی 01-22-2014, 08:58 PM   #91
golenarges

تشکرها: 312
در 209 پست 501 بار تشکر شده
Points: 2,528, Level: 30 Points: 2,528, Level: 30 Points: 2,528, Level: 30
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : شما تصمیم گیر ارشد برنامه هسته ای ایران هستید!

سلام
قبل از هر چيز معذرت خواهي ميكنم از اينكه تاپيك زير خاكي بالا ميارم اما بواسطه اينكه دعوت شدم كه در اين بحث شركت كنم لذا نكاتي را كه به ذهن ناقصم ميرسد عرض ميكنم
قبلا از همه دوستان پوزش ميطلبم
ماشاء الله تعداد نظرات دوستان زياد بود و من نتوانستم همه را مطالعه كنم اما همان تعدادي را هم كه خواندم با نظرات برخي از دوستان تا حدودي آشنا شدم
قبل از آغاز بحثم اين نكته را ياد آور شوم كه همانطور كه امام خامنه‌اي فرمودند بحث ما بحث هسته‌اي نيست دشمني آنها بخاطر اعتقادات ماست نه انرژي هسته‌اي
البته از سخنان حضرت آقا زمان زيادي نميگذرد اما از زمان ايجاد اين بحث بله
قبل از هرچيز بايد به يك سوال پاسخ داد كه چرا آمريكا با ما دشمني ميكند؟
چرا ما را تحريم كرده و روز به روز بر تحريمهاي خود افزوده است؟
علي رغم نظرات بسيار زيباي برخي از عزيزان كه برخي معتقد به تعامل و برخي معتقد به تحكم بودند بنده معتقدم كه نبايد از يك گرگ رفتار انساني و با ترحم توقع داشت.
مسئله‌‌ي هسته‌اي فقط يكي از مواردي است كه ما با غرب مشكل داريم و همانطور كه فرمودند مثل كوه يخي است كه قله‌ي آن بيرون است
مشكلات ما با جهاني كه خود را آقا و ديگران را برده ميبيند با اين مسائل قابل حل نيست.
همانطور كه همه فرهيختگان اين فروم اطلاع دارند تا قبل از انقلاب فرهنگي در غرب ، تمام علوم روز در دست جهان اسلام بود و به تدريج اين علوم به سمت غرب مهاجرت كرد و غرب فراموش كرده كه اصل اين علوم از كجاست ( شايد هم فراموش نكرده و خود را به فراموشي ميزند) بعد از آنكه در 22 بهمن سال 1357 جوانهايي مثل من و پدران و برادران بزرگتر شما پيروزي اين نهضت و اين خيزش ايراني را ديدند و خواستند كه بر اساس خواست خود زندگي كنند عده‌اي كه منافع خود را در خطر ميديدند با جنگ، تحريم، كودتا، غائله كردستان و هزار و يك بهانه به مقابله با اين كشور برخواستند و با شعارهاي زيبا اما دروغ سعي در تخريب چهره ايران و ايراني در جهان داشتند
اما از بحث خيلي خارج نشويم
براي غرب تحريم و انرژي صلح آميز هسته‌اي ، حقوق بشر ، حايت از حزب الله همه بهانه است
غرب ميخواهد آقايي خود را به رخ تمام آزاد مردان دنيا بكشد و بگويد كه همه شما برده‌هاي من هستيد و هر كس بخواهد از زير يوغ بردگي من فرار كند به بدترين وجه ممكن عقوبتش را ميستانم
غرب مخالف ايران و ايراني نيست
غرب مخالف آزادگي و آزادمردي است
ما در مسئله هسته‌اي با تمام حيله‌هاي آنها كنار آمديم
با تركيه و برزيل كه از طرف آمريكا مامور شده بودند كه كار را يكسره كنيم مذاكره كرديم و قرار بر اين شد كه تمام موجودي خود را به تركيه و يا برزيل بدهيم و آنها هم هر مقدار كه نياز ما بود با نظارت آژانس بين المللي به ما بدهند و مسئله داشت تمام ميشد كه آمريكا احساس كرد با اين كار قدرت و ضريب نفوذ ايران در جهان بيشتر خواهد شد و به همين دليل مخالفت كرد
اما اكنون هم در زمان حاضر من شخصا از رسيدن به توافق خيلي خوشحالم و با اينكه بقول برخي از دوستان از بسيجيان بي ترمز هستم و با هيچ دليل و برهاني كوتاه نمي‌آيم
اما با توجه به شرايط فعلي جهان كه يا بايد ميجنگيديم يا بايد به خفت و خواري تن ميداديم ، اين توافق بسيار خوب بود
البته من معتقدم كه باز غرب به زير ميز مذاكره خواهد زد و آنوقت حرفهاي ما در مورد مذاكرات به واقعيت تبديل خواهد شد و در آن زمان دوستان ساده نگر و خوشبين ما به اين نتيجه خواهند رسيد كه با غرب نميتوان بر سر ميز مذاكره نشست و يا بايد با اقتدار برخورد كنيم كه باز هم آنها فشارهاي بيشتري را خواهند آورد
ببخشيد از اين كه سرتان را درد آوردم
golenarges آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از golenarges بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند: