نمایش پست تنها
قدیمی 10-22-2010, 08:57 PM   #6
centcom

تشکرها: 1
در 33 پست 129 بار تشکر شده
Points: 1,832, Level: 25 Points: 1,832, Level: 25 Points: 1,832, Level: 25
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : ژنرال جونز، قرباني ناكامي در افغانستان - ترميم تيم امنيتي كاخ سفيد آغاز شد

آقای فرشیر من بارها در همین فورم در رابطه با سوالات شما نوشته های بسیاری را پست کرده ام و به سوالات شما و یا مشابه به آن در مباحث مختلف پاسخ داده ام. من به شما پیشنهاد می کنم که نگاهی به پست های گذشته من بی اندازید. پس از چندین بار مواجه شدن با این مسئله من به این نتیجه رسیده ام که برخی فقط برای آنکه بحث کنند و یا پاسخی بدهند بدون اینکه به نکات و مطالبی که در نوشته های من مطرح شده، سوال ها و یا اتهامات خود را در پاسخ به مطلب می نویسند ، انگار آنکه هرگز با پاسخ ها و منطقی که من ارائه می کنم قانع نمی شوند و اصلا نمی خواهند آن را بپذیرند تا زمانی که من عقاید آنان را بپذیریم. امیدوارم که ما بتوانیم گفتگوهای خود را از این انحراف دور نگه داریم

در رابطه با حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان و نکته ای که شما به آن اشاره کرده اید در مورد خوشحالی مردم افغان ، من از شما می پرسم، آیا مردم افغان تحت کنترل طالبان خوشحال بودند؟ من فکر می کنم ما هر دو در رابطه با هویت طالبان و اعمال خشونت آمیز آنها نسبت به مردم خودشان می توانیم هم عقیده باشیم. دوباره تکرار می کنم ، ما به افغانستان رفتیم زیرا طالبان برای القاعده که به کشور ما در سپتامبر 11 حمله کرد و منجر به مرگ 3000 نفر از مردم این کشور شد، حاشیه امن فراهم کردند. حال چنین حمله ای در هر کشوری در این دنیا به عنوان یک حمله اساسی به منافع ملی یک کشور محسوب می شود!! آیا شما این را قبول دارید؟ آیا شما چنین فاجعه ای را درک نمی کنید؟ به عقیده شما پس از چنین حمله ای که ۳۰۰۰ نفر در یک روز کشته شدند ایالات متحده چه سیاستی را می بایست پیش می گرفت؟ ا.

در رابطه با آی آر ای من ارتباط این گروه را با القاعده درک نمی کنم. حداقل نمی دانم که چه ربطی می تواند به گفتگو ما در اینجا داشته باشد! با این حال ، اجازه دهید به چند نکته در مورد تفاوت ها و شباهت های عمل کرد ما نسبت به این دو گروه اشاره کنم. ۱) مسئله آی ار ای در دهه ۸۰ بود، در آن زمان ما جنگی به نام جنگ علیه تروریسم نداشتیم. جالب تر این است که در حالی که گروهکهائی از این سازمان هنوز وجود دارد سازمان اصلی این گروه از سال ۱۹۹۷ ، زمانی که توافق نامه بلفاست به دنبال برقراری صلح در ایرلند شمالی بود غیر فعال بوده است. ۲)، ما از انگلیس در مقابله با این تروریست ها در حد رهبری در این مبارزه و بر قراری صلح در ایرلند شمالی خدمت و حمایت کردیم .

در انتها ، در رابطه به شرکت های نفتی ، چرا شما در پاسخ خود به مطالب در پست قبلی من توجه نمی کنید؟ من نمی دانم که موارد مربوط به نیجریه چه ارتباطی با فعالیت های ما در افغانستان دارد؟ و فراموش نکنید که من مسئول و یا سخنگوی شرکت های نفتی خصوصی آمریکا نمی باشم! من در دفاع از سیاست های امنیت ملی ایالات متحده صحبت می کنم و نماینده این رشته از گفتگو ها می باشم و نه هر بحثی که ربط به آمریکا داشته باشد!

حالا من از شما یک سوال مشابه مپرسم ، آیا شما از صمیم قلب، دور از احساسات شما در مورد ایالات متحده و یا اینکه سیاست های ما موافق باشید یا نه ، اعتقاد دارید که مردم افغانستان تحت حاکمیت طالبان در موقعیت بهتری بودند؟ فقط به این خبر که همین امروز منتشر شده است، هنگامی که من در حال نوشتن پاسخ به سوال های شما هستم نگاهی بیاندازید.
http://www.pajhwok.com/en/2010/10/21...ol-blown-logar

در حال حاضر مردم افغانستان دارای یک دولت و مجلس منتخب شده هستند، بر خلاف تهدید های طالبان در هر دو انتخابات مردم افغان شرکت کردند ، در حال حاظر در افغانستان زنان می توانند رأی دهند و کار و مهمتر از همه تحصیل کنند. من می دانم که افغانستان با آنکه چند تجربه کوچک در روند دموکراتیک داشته است، هنوز راه درازی را برای رسیدن به دموکراسی واقعی در پیش دارد و می بایست با مشکلاتی مانند فساد در دولت با شدت مقابله کند.
علاوه بر این، ما این را هم می دانیم که انتقال دموکراسی نه تنها به کشوری که در تاریخ و یا فرهنگ آن هرگز چنین روندی وجود نداشته است، بلکه هر کشوری قابل انتقال نیست. بنابراین ، این یک فرایند است که باید آموخته شود و دانه آن درفرهنگ آن جامعه کاشته شود. مردم افغان تمایل و توانایی خود را برای رسیدن به زمانی که پایه کشور آنان بر اساس اصول دمکراسی باشد نشان داده اند. شما نمی توانید با هیچ منطقی این موضوع را تکذیب کنید. و باور کنید که گفته های شما در رابطه با دخالت یک کشور خارجی از راه دور در کشور دیگر بسیار قدیمی شده است! ما به افغانستان برای یک مأموریت مشخص رفتیم و نه برای آنکه "دموکراسی" را به آنجا ببریم. با این حال ، ما پس از تکمیل و دست یابی به اهداف خود این کشور را در هرج و نخواهیمترک کرد ، ما به مردم این کشور کمک خواهیم کرد تا آنان بتوانند کشوری بهتر برای خود بسازند
.
اگر شما واقعا به آنچه که ما تا به حال در افغانستان هم زمان با مبارزه با طالبان انجام داده ایم با چشم منصفانه نگاه کنید ، من مطمئن هستم که شما می توانید اشتیاق مردم افغانستان و راه طولانی که آنها تا به حال برای دست یابی به زندگی بهتری طی کرده اند را ببینید.

سنتکام
فرماندهی مرکزی ایالات متحده
centcom آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول