نمایش پست تنها
قدیمی 05-27-2019, 08:01 AM   #27
شهیر

تشکرها: 6,567
در 2,010 پست 21,859 بار تشکر شده
Points: 39,880, Level: 100 Points: 39,880, Level: 100 Points: 39,880, Level: 100
Activity: 43%
Activity: 43% Activity: 43% Activity: 43%
پیش فرض پاسخ : کدام علم اقتصاد؟

مهدی و نامیرای عزیز، شما هر دو اهل بحث و جستجوی اطلاعات و مطالعه هستید. اختلاف نظر بین شما دو عزیز چیز غیر طبیعی نیست. شما به عنوان دو نفر اهل بحث و چیز خواندن نباید از مخالفت دیگری برافروخته شوید و با بکارگیری لحن نامناسب کار را به اینجا بکشانید. واقعیت این است که هیچ یک از دو جریان سیاسی موجود در ایران قابل دفاع صددرصد نیستند. من در این مورد در پست شماره 7 سرنگار برهه حساسِ «پس چی؟» در این خصوص توضیح داده ام. ایران به یک جریان سوم نیاز دارد که ضعف های دو جریان موجود را نداشته باشد. در همانجا توضیح داده ام که هیچ جریان سیاسی با آن مشخصات هنوز نه در درون و نه بیرون از ایران پا به عرصه وجود نگذاشته (جالب است که صادق عزیز در جواب من از من می خواهد آن جریان را به او معرفی کنم که زیر علم آن سینه بزند). هر دو جریان موجود با ضعف های بینشی که دارند مانع توسعه کشوری که استعداد و استحقاقش به مراتب بیش از وضع موجود است شده اند. با بینش خودی-ناخودی متظاهرین برکشیده می شوند و شده اند، فساد گسترش پیدا می کند، و مهمتر از همه عناصر مستعدی که در دایره خودی ها قرار نمیگیرند و می توانند در توسعه کشور نقش بازی کنند کنار می مانند. در آن سوی میدان هم دار و دسته ای قرار دارند که فکر و ذکرشان حمایت از سرمایه است و مقوله عدالت اقتصادی و اجتماعی جائی در تفکر آنان ندارد. جناح مخالف هم در عمل همین مسیر را تعقیب می کند فقط شعار عدالت سر می دهد. من ایرادم به این دو نحوه تفکر ایراد اخلاقی نیست. این شکاف طبقاتی فاحش در ایران قابل تداوم نیست و بالاخره هم، هم سیستم و هم کشور از همین جا ضربه خواهد خورد. علیرغم اینکه وضعیت شکاف طبقاتی روز به روز بدتر می شود و امکان وقوع یک بحران جدی افزایش پیدا می کند (که در آن صورت کشورهای خصم حکومت ایران برای تشدید بحران پول و اسلحه به داخل کشور سرازیر خواهند کرد و اختلافات قومی را دامن خواهند زد) دو جناح مشغول کوبیدن به سر و کله یکدیگرند.

مهدی عزیز، در خاتمه خواهش می کنم هم چنان در فوروم فعال بمان. من علیرغم مخالفت با برخی از دیدگاه های شما از نوشته هایت لذت می برم و مطمئنم که بسیاری از کاربران هم همین احساس را دارند. از نامیرای گرامی هم تقاضا دارم که همین طور که تا به حال هم بوده و من به شخصه (به خصوص در جریان جنگ سوریه) بسیار استفاده کرده ام در فوروم حضور پر رنگ داشته باشد. هر دوی شما دو عزیز از بیان نقطه نظراتتان را نباید بهراسید.
شهیر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر از شهیر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند: