نمایش پست تنها
قدیمی 08-13-2019, 11:04 AM   #12
mansouryar

mansouryar's Avatar

تشکرها: 2,044
در 1,030 پست 3,031 بار تشکر شده
Points: 12,597, Level: 73 Points: 12,597, Level: 73 Points: 12,597, Level: 73
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : تیم مذاکره کننده بعد از تجربه مذاکر ه با آمریکا چه می گویند؟

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
من می خواستم یک نقلی را از آقای هاشمی به نوشته شهیر اضافه کنم. مناسب دیدم قبلش این سوال را از شما بپرسم تا دیدگاه شما درباره این خلف وعده های متعدد روشن تر شود. اما نقل آقای هاشمی (تاکیدها از من است):

همان طور که می بینید، مساله مخالفت رهبری با مذاکره قدیم تر از برجام و مذاکره درباره افغانستان و عراق است و حتی احتمالاً قبل از مذاکره درباره گروگان های آمریکایی در لبنان است. چون آقای هاشمی در پاراگراف بعدی مساله گروگان ها را مطرح می کند.
از آن گذشته هر چیز را باید در ظرف زمانی اش و در چارچوب منطقی اش بررسی کرد. شما انتظار دارید آمریکا در برابر گروگانگیری در زمانه ای که شوروی سقوط کرده است و عراق را در جنگ 1990 له کرده است، به ایران جنگ زده با اقتصاد بحران زده امتیاز بدهد؟ من بعید می بینم. آزادی گروگان ها در لبنان بعد از سقوط شوروی و جنگ 1990 و همکاری در زمینه افغانستان و عراق بعد از یازده سپتامبر تنها از سر ترس شاخ به شاخ شدن با آمریکا و تاکتیکی برای کاهش تنش ها و فرار از روبه رو شدن با آن کشور بود نه تلاشی برای حل مساله.

البته آمریکایی ها قبل از موضوع گروگان های لبنان آن تجربه شکست مذاکرات مک فارلین توسط رقابت نیروهای داخل ایران را داشتند و هزینه های آن را تحمل کردند. دیگر از این بالاتر که مشاور امنیت ملی آمریکا را به تهران بکشانند و از مذاکره با او طفره بروند؟ آقای هاشمی در این باره می نویسد:
نکته ی محوری جریان:

نمی‌توانیم حرف دیگری به شما بزنیم و فقط مسأله ما و خداست. بالاخره در روز قیامت از من و شما می‌پرسند که چرا این همه ضرر و مشکلات برای نظام و مسلمانان ایجاد شد، اگر اینها را بر عهده می‌گیرید، من دیگر حرفی ندارم. ایشان گفت بله، جواب خدا با من باشد.

جواب خدا با من باشد